PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשמים ראשונים מקיט טרנספר 1:6.5 של TRAIL GEAR לסמוראי

GodsFather
08-10-07, 02:02
שלום לכולם,

כל מי שמכיר סמוראי נעול כפול, מיד יגיד שהוא מחייב שינוי יחסי העברה מפאת היעדר מומנט שגם ככה נשאר ביפן עוד בימי הייצור. מעבר לכך , אם רוצים לעלות למידה נורמלית בצמיגים (29-31 אינצ' לפחות) אז גם פה נכנסת הדרישה לשינוי, כי טרנס של 84 שווה לת&*ת.

לאחר לבטים וחפירות של כמה חודשים טובים באתרים שונים בארה"ב, הגיעה לאוזניי שמועה על הקיט הנ"ל. זה המקום להודות ליוסי TZAGI מהפורום ,שגילה לי אותו באתר שלמעשה הכרתי אך לא לעומק.

הקיט מגיע עם אחריות לכל החיים (עד כמה שזה שמיש) ועל פי הרישומים באתר, מיוצר FROM SCRATCH ולא מריתוכים או קומבינציות אחרות המוכרות מקיטים אחרים ויצרנים זולים אחרים.

המחיר - 499 דולר , משלוח חינם ברחבי ארה"ב (מה שהועיל להביא את הקיט מהחוף המערבי לNY בשביל החבר עם המזוודה), המשקל כ6-7 ק"ג.

האתר עצמו , מספק גם הוראות הרכבה ופירוק מלאות , מלוות בתמונות מצויינות.

לשואלים, למה כל כך איטי -
השוואה לקיט של קלמיני של 4.16 באותו המחיר , השיקול היה - כמה שיותר איטי יותר טוב!

הקיט כולל את הגלג"שים הנחוצים, מחז"שים מסויימים ועוד מיני שיי"ם אבל ללא מיסבים, אלה נרכשו בארץ בנפרד, כמו כן , מפאת גודל גלג"ש LOW , יש להשחיז את הקייס בכמה נקודות נחוצות.

מפאת היעדר כלים מתאימים וזמן לעבודה , בחרתי להתקין את הקיט אצל אחד הבודדים שאני סומך עליו עם הרכב שלי והוא כמובן מורי.

התקנה זריזה הכוללת גם חיזוק התושבות ויצאנו לדרך.

הקיט נותן הפחתה של 20 אחוז בHIGH וכ187 אחוז בLOW

למי שלא מבין - קיט 4.16 נותן 12.2 בHIGH ו87 בLOW.

הקיט מיועד לצמיגי 33 ומעלה אבל כמובן ששום דבר אחר ברכב לא יחזיק צמיג 33 בתצורה המקורית, כל שכן ענייני משיכת עיניים בארצנו.

כרגע אני עם צמיג 205/75 (שזה בערך 27" לפי הפורום הזה)

בדיקה ראשונית של הקיט בכביש ואכן ההפחתה היא 20%

במקום 100 קמ"ש באיזור ה3 סל"ד , הרכב נוסע 80 קמ"ש באותו סל"ד בדיוק. מה שגם הוכיח לי שהספידומטר שלי תקין.

אממה - להאיץ בחמישי , זה דבר שלא עושים כל יום...

זינוק בעליה בשני גם כן הפך למשהו אפשרי ואף טוב יותר ממקודם , שכן ההילוך מאפשר נסיעה הרבה יותר נוחה בעליה , הרכב לא מתאמץ ואין צורך להעביר עוד הילוך ואז לאבד קצת מהתנופה.

מבדיקת צריכת הדלק - נסענו כ12 סמוראים מתחנת הדלק סיירים ועד לאיזור ירוחם/דימונה - 133 ק"מ אצל רובם (מי שמילא דלק בסיירים), הביא לצריכה של 1:10 כאשר מרבית הנסיעה שלי הייתה על קו ה85 - 100 קמ"ש , כלומר באיזור טור 3.5. איך אפשר לא לחייך אחרי כזה נתון ?

כאן המקום להוריד את הכובע בפני אלון - לפני כשנה התווכחנו שעליה של הטורים תעלה באופן וודאי את צריכת הדלק ונושא הקיטים הללו היה על הפרק , ניצחת, אין שינוי לרעה ואולי אף יש לטובה, אני לא יודע למה זה קורה אבל חשבון הבנק שלי אוהב את זה.

ועכשיו בשטח -

הבדיקה הראשונה שעוד אפשר להחשיב כרצינית הייתה מעלה אברהם, שלסמוראי עם 205 יכול להוות אתגר בשל גובה וגודל הסלעים שבו.
LOW1 והרכב טיפס על הטורים או עם טיפה גז (עד 1.5 טור) ובאיטיות מחרידה ונשלטת.
כשלא היה כבר נעים לעכב את כולם , הילוך שלישי ואפילו רביעי נכנסו לפעולה וזה נתן מהירות שמגיעה לאיזור הראשון LOW שהיה במקור, רק בלי הריח של הקלאצ' שנשרף על היעדר מומנט.

וירידות מה ? בירידות מכניסים הילוך ראשון ויוצאים מהרכב ומחזיקים את ההגה מבחוץ - הרכב יעשה את שלו ואתם אפילו יכולים לשתות תוך כדי או לרוץ קדימה ולצלם אותו יורד לבד. גם ירידה תלולה.

בדיקה שניה - נחל סמך, מסלול חביב ביותר בחורף ובאביב, מעברי מים ובוץ וכמובן בולדרים וסלעים מכל מיני סוגים. אבל בקיץ ? אין את הבוץ , אין את המים , יש רק בולדרים וסלעים מכל מיני סוגים. 1LOW והרכב נוסע בזהירות מעל הסלעים הגבוהים כאילו היו שביל משופע וכל זה בלי לשחק עם הקלאצ' או הגז - כלום, על הטורים או ליטוף של הדוושה, זהו.

בקיצור - השקעה נבונה למי שרוצה לשדרג את יכולת הזחילה ולהחיות קצת את הכוח של הסמוראי העייף והחלש. אני מאמין שלא רחוק היום ואעלה במידת הצמיג כראוי ואז נראה כיצד הרכב מתנהג באתגרים רציניים, אחרי הכל , הוא מיועד ל33.

האתר לרכישה וגם הוראות ההרכבה, כמו כן פורום עשיר ועוד מוצרים שווים -

www.trail-gear.com

מבדיקה שערכתי , גם RRO החלו משווקים את הקיט הזה של TG במחיר זהה.

נמרוד
08-10-07, 07:49
מבדיקת צריכת הדלק - נסענו כ12 סמוראים מתחנת הדלק סיירים ועד לאיזור ירוחם/דימונה - 133 ק"מ אצל רובם (מי שמילא דלק בסיירים), הביא לצריכה של 1:10 כאשר מרבית הנסיעה שלי הייתה על קו ה85 - 100 קמ"ש , כלומר באיזור טור 3.5. איך אפשר לא לחייך אחרי כזה נתון ?

כאן המקום להוריד את הכובע בפני אלון - לפני כשנה התווכחנו שעליה של הטורים תעלה באופן וודאי את צריכת הדלק ונושא הקיטים הללו היה על הפרק , ניצחת, אין שינוי לרעה ואולי אף יש לטובה, אני לא יודע למה זה קורה אבל חשבון הבנק שלי אוהב את זה.

אלון המסכן עכשיו חורש למבחנים אז אני אענה במקומו: אל תעשה את אותה טעות ותצא בהכרזה ששינוי יחסי העברה משפר את צריכת הדלק. הוא לא משפר ולא מזיק. הרכב הוא אותו רכב, המשקל אותו משקל, נדרשת אותה כמות אנרגיה כדי לשמור אותו במהירות נתונה על הכביש. כולה שינית יחס העברה. מה שיכול להיות הוא שאותה נקודה של שיא בצריכת דלק נמצאת במהירות קצת שונה ממה שהיתה מקודם - בהחלט יתכן שהמהירות הזאת עלתה בכמה קמ"ש לאזור ה90 כי ההילוך החמישי הפך לשמיש יותר. אבל עיקר השינוי בצריכת דלק הוא פסיכולוגי - יש לנו נטייה לחפש אותו...

השינוי האמיתי של הקיט לעומת זאת, לא פסיכולוגי... יש לך עכשיו זחל סלעים אמיתי, אורגינל, כמו שרובנו רק יכולים לפנטז עליו... רק תזהר עם הגז :-D

gooja
08-10-07, 09:12
שימו לב לשלטרייל גיר יש כבר משווק בארץ - ידידי ערן@מגנום.

idanw
08-10-07, 10:18
משווק בארץ אומר גם שירות + אחריות מעשית לכל החיים?!

jozi
08-10-07, 16:35
ערן אכן היבואן הרשמי שלהם אך אינו מספק התקנה של המוצר, לשם התקנה ניתן לפנות אליו ולקבל הנחיה איפה להרכיב על מנת שהאחריות תהיה תקפה ! שים לב שהאחריות היא של TRAIL-GEAR ! לא ממש יודע להגיד מה המדיניות לגבי האחריות (מבחינת יבואן, נושא של מי מתקין ובלה בלה בלה )

GodsFather
08-10-07, 19:58
מעניין יהיה לדעת מה העלויות של הקיט בארץ לאחר המיסוי והפרנסה המגיעה ליבואן.

בכל מקרה , אין שום התניה מבחינת TG , באתר או בקבלות שנשלחות ללקוח , לגבי התקנה שלא על ידי מתקין מורשה. אני מניח שעם יבוא רשמי תבוא ההתניה , מעניין אם יהיה ייצוג לאנשים כמוני שקנו באופן ישיר (קרוב לוודאי שלא , בדיוק כמו בתחומים אחרים, אבל תמיד יש הפתעות).
יותר מכך , מעניין אם יכירו בהתקנה של אדם כמו מורי שלמרות שההתקנה היא כביכול ב"מוסך מדרכה" , עדיין מדובר בבעל ידע ונסיון מהשורה הראשונה ואם יורשה לי לומר ,לפחות בתחום הסוזוקי - מהבודדים בארץ.

אני רואה כרגע מספר אפשרויות -

1. קורה משהו ואני רוצה לשלוח חלקים לארה"ב והם מפנים אותי לאיש הקשר בארץ, שמסרב לשאת באחריות כי לא התקנתי אצל "מתקין מורשה". (ע"ע WARN והנפלד בתחומינו ובתחום הצילום NIKON ו"הדר" - כולם מתנגדים ליבוא עצמאי)
2. קורה משהו ואני רוצה לשלוח חלקים לארה"ב והם מפנים אותי לאיש הקשר בארץ המחויב לתת שירות למוצר. (ע"ע LEATHERMAN)
3. תהיה אופצית "הכרה בהתקנה/מתקין" בתמורה לסכום כספי מסוים (הגיוני או לא הגיוני) ואז השירות לאחריות יהיה תקף גם בארצנו. אופציה סבירה אבל מסבכת את האפשרות ל"התקנה עצמית".

סוזי המשתוללת
08-10-07, 22:58
מה אתה מז............................ן ת'שכל
עוד לא קנית ואתה כבר שובר
בוא נגיד ככה הסיכוי הכי גדול שלך לשבר הוא הקייס ולא גלגלי השיניים וזו גם הסיבה שלא התקנתי יותר מ4:16 כי כבר אז היה קיט של 1:8 של חברה בריטית
רוב יצרני הקיטים (למעט פטרוורקס וגם זה כבר לא בטוח)אינם מרתכים אלא מייצרים גלגלי שיניים חדשים

תהנה

-->