PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי רכישת רכב כביש שטח

נועה06
08-10-07, 12:24
בעבר היה לנו איסוזו טרופר.
וטיילנו איתו די הרבה ומאוד נהננו.
הוא היה בנזין כך שיחד עם ביקורים תכופים במוסך הוא אכל כמעט את כל חסכונותינו, ונמכר.
בנתיים נוספו ילדים למשפחה ואנו רוצים לקנות שוב רכב שטח.

התקציב הוא עד 200K
מטרות: רכב שישמש בעיקר נסיעה בעיר, ומדי פעם טיולי שטח ברמת עבירות קלה ובינונית.
רכב שיהיה נוח בעיר, ויארח בנוחות גם ילדים גדולים (מתבגרים). שטח אחסון רב (עגלה, אופניים, קנייות).

אנו חושבים על לנדקרוזר שנת 2003-4 או לחילופים סובארו פורסטר חדש.
מה כדאי? יתרונות חסרונות של כל אחד? (הקרוזר מן הסתם אחזקה יקרה יותר?)
יש הצעות אחרות?

תודה מראש

נמרוד
08-10-07, 13:04
הסובארו יהיה זול יותר להחזקה, קודם כל בגלל שהוא חדש ובאחריות... עלויות הדלק יהיו דומות, מצד אחר הקרוזר גדול וכבד יותר אבל הוא דיזל והסובארו בנזין. בכביש הסובארו מצויין בכל קנה מידה, הקרוזר סביר בתור ג'יפ גדול. בשטח הקרוזר עדיף - הוא רכב שטח בגודל מלא, עם צמיגים גדולים, הילוך כוח, סרן אחורי חי ועוד מאפיינים טכניים. הפורסטר הוא לא רכב שטח של ממש - הוא מכונית סטיישן מוגבהת, "ג'יפון" בשפה המקובלת. אחד הטובים שבין הג'יפונים, אבל מוגבל בשטח.

אם יש כוונה לבצע טיולי שטח של ממש, הסובארו לא מתאים. אם מוותרים על היומרה, הפורסטר הוא אחת המכוניות המשפחתיות המוצלחות ביותר.

נועה06
08-10-07, 21:17
אם יש כוונה לבצע טיולי שטח של ממש, הסובארו לא מתאים. אם מוותרים על היומרה, הפורסטר הוא אחת המכוניות המשפחתיות המוצלחות ביותר.

למה הכוונה טיולי שטח של ממש?
לאיזה טיולים הפורסטר כן יתאים? טיולי מדבר? טיולים ברמת הגולן? יכול לעבור על סלעים ובנחלים?

ובצד העירוני - איזה מהשניים נוח יותר ומפנק יותר?

ומה בדבר ג'יפ צ'ירוקי חדש או בן שנה? האם הוא קטן יותר מהפורסטר?

גיא
09-10-07, 20:04
כניראה שטיול ברמת הגולן ו/או במדבר, טיול רגיל כמו הטיולים של נילי גרייצר או אבירם ברקאי יגרמו נזק לסובארו.

צ'רוקי ליברטי הוא קטן וצפוף משמעותית מהסובארו ובמצבו המקורי גם לא ממש מתאים לטיולים שבהם נידרשת חצית שדה סלעים או נחל. הוא נמוך מאוד.

הטויוטה כניראה הכי תתאים לדעתי למה שאתם דורשים. או הג'יפ לאחר מקצה שיפורים שעשוי להתחיל ב 20000 שקל.

אגב, ג'יפ כזה שמוצע למכירה עומד בכניסה לדניה. מחר בבוקר אוכל להוריד ממנו מספר אם הוא יהיה שם ... אם זה מענין מישהו.

נועה06
10-10-07, 15:30
תודה על התשובה.

בעבר אכן עשינו עם הטרופר טיולים של ברקאי וגרייצר, כך שבאמת נראה שהלנד קרוזר יתאים לנו יותר.
יש לנו חברים שרכשו עכשיו צ'ירוקי חדש והם מתיימרים כן לטייל איתנו בשטחים כאלה. אני מקווה שאכן יצליחו. חשבתי שהצירוקי יותר מתאים לשטח.

הבעיה עם הלנדקרוזר הוא שמה שמוצע למכירה בשנים שאנחנו יכולים לקנות - בדרך כלל הם עם קילומטרז' גבוה.
כמה ק"מ סביר שרכב כזה יעשה בשנה?

ולא הבנתי ממך איזה ג'יפ עומד למכירה בדניה - הג'יפ או הקרוזר? אשמח לקבל פרטים. מה גם שאנחנו חיפאים...

תודה

נמרוד
10-10-07, 15:38
ג'יפ צ'רוקי/ליברטי החדש הוא כן רכב שטח של ממש, יש לו הילוך כוח. בתצורה המקורית שלו הוא אכן נמוך יחסית ועם צמיגים קטנים, אבל בניגוד לרכבים אחרים אפשר לשפר אותו בקלות. הליברטי הוא כן רכב קטן יותר משמעותית מטויוטה לנדקרוזר. הוא צפוף יותר גם מפורסטר אבל לא בהרבה. לדעתי בשוק המשומשים, הוא בהחלט אופציה טובה כרכב שטח, רק לזכור שבדיוק כמו הצ'רוקי הקלאסי והגראנד צ'רוקי, הוא דורש השקעה של כמה אלפי שקלים בהגבהה וצמיגים כדי לקבל "הכשר שטח". הראשונים נמכרו בארץ ב2004 - אז השנה הם מתחילים לצאת מאחריות, וזה בדיוק הזמן שאפשר להתחיל להפוך אותם לג'יפים.

נועה06
10-10-07, 15:56
אם אתם אומרים שהוא קטן וצפוף נראה לי שנרד מהצ'ירוקי.

יש לנו 4 ילדים, 2 מהם מתבגרים. אמנם כמעט ולא נוסעים בהרכב מלא ולכן 7 מקומות הוא לא "Must" אבל עדיין כדאי שיהיה נוח לגדולים מאחורה ומספיק מרחב.
ראיתי גם את הצי'רוקי של החברים שלי ובאמת נראה לי קצת צפוף בשבילנו.
למרות שהם עם 3 ילדים שכולם בבוסטרים וכסאות ונכנסים לשם, אבל עדין נראה לי שעם ילדים גדולים יותר זה פחות נוח.

ולכיוון אחר ואולי קצת פחות אהוד אצלכם בפורום - איך הטוסון לעומת הפרוסרטר?

יוני5
10-10-07, 16:29
4 ילדים + שני מבוגרים = 6 מקומות ישיבה. נראה שרכב שטח 7 מקומות הוא כן MUST

בכל מקרה, הטוסון הוא לא רכב שטח. גם הוא עונה להגדרה ג'יפון.

טיולי מדבר + רמה"ג + סלעים + נחלים: את מדברת על ג'יפ בעל יכולות שטח סבירות ומעלה. הקרוזר יתאים לכם לדעתי.
ק"מ סביר?
נגיד שעד 150K ל 2003. 2004 (שהוא כבר דגם אחר בטויוטה - "הצורה החדשה") 120 - 100 K ק"מ נשמע לי סביר.

בהצלחה,
יוני5

גיא
10-10-07, 18:31
בדניה יש ליברטי לבן.

0544234173

אני לא מכיר אותו ! רק ראיתי שיש מספר למכירה.

-->