PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריבת מקסטרק

שפן13
08-10-07, 15:08
הזדמנו לידי שני מכשירי מקסטרק תקינים.
שאלות:
מי באיזור באר שבע יכול לעזור עם צריבת התדרים המתאימים.
כמה זה אמור לעלות בערך
האם אכן יש שימוש בתדרים המוזכרים בכתבה הסוקרת את הנושא (אלה בתחום ה400), או שאשמע שם שקט למעט בשיחות עם מי שיזכה במכשיר השני שברשותי?

תודה לעונים!

גיא
09-10-07, 20:09
לא יודע לעזור לך לגבי איש בבאר שבע, אבל במרכז ובחיפה יש לא מעט.
שים לב למי אתה פונה שלא יהיה גם יקר מידי ( להבנתי הין 50 ל 100 שח זה יותר ממספיק ) וגם שלא יעבדו עליך, תשים לב שלא מחליפים לך חלקים ו/או את המכשירים שלך באיזה זבל ...

יש פה כמה שאסור להתקשר אליהם.
לגבי התדרים, בגדול, תדר 3 משמש את הרוב לשיחות חולין ביום יום אם כי יש גם כאלו שהרעש רק מפריע להם.
שים לב שיש גם עניין של טווח עבודה, אתה לא תוכל כניראה מב"ש לדבר עם אנשים בתל אביב ..

בתדרים האירופאים תוכל לשמוע כל מיני שעובדים עם קשר כמו למשל שומרים בקניונים, בי"ח, אוניברסיטה וכו' ...

כמו כן, בשבתות וחגים תגלה שהתדרים כולם מלאים בשיחות, כמות גדולה של מטיילים עם קשר וכל קבוצה מחפשת תדר פנוי ומתפרשים על כל התחום.

נימי
10-10-07, 11:12
מי הם המומלצים באזור חיפה?

vaizel
06-04-08, 16:26
ממליץ לך בחום להגיע למרכז ולצרוב אצל אליק ברשל"צ 054-2372050, או אצל "גל קשר בחולון" עלות, בסביבות 100 ש"ח - אליק לדעתי הצריבה יותר טובה אבל זו רק דעתי.
עדי

איציק - 4X6ZH
06-04-08, 16:51
תסביר לי בבקשה מה זה צריבה יותר טובה ?
הוא צורב את המכשיר על האש ?
למה להקליד תגובות סתם ?
אתה מכיר את המעבדות
אתה מבין בכלל מה נדרש לצרוך תיכנות המכשיר .
ובכלל כדאי לדעת שברוב המכשירים יש צורך בהחלפת חלקים
איציק

אביגדור ניזמן
14-05-08, 06:44
ברור שצריך לדעת לצרוב את המכשיר , מה זה סתם לשכפל רדיו ממישהו אחר ?

לדעת לקנפג את כל הפרמטרים

לסדר את התדרים כמו שצריך , לתת להם שמות (תלוי במכשיר ), לתכנת את הסריקה ואת ה PL אם צריך, ולא סתם לעשות קצר במיקרופון או ב CONTROL HEAD

צריך לדעת לכייל את המכשיר לכל הפרמטרים של הספק. סטיית תדר. עומק האיפנון .SINAD
פריצת SQUELCH

לפי מיטב ידיעתי רוב ה"צורבים" למיניהם לא עושים את זה .

בברכה

אביגדור ק.קשר בדימוס
גימלאי מוטורולה

גיא
17-05-08, 00:11
כן

להעתיק קובץ קונפיגורציה ממכשיר למכשיר זה בדיוק מה שהם עושים.
ה"צורב" זה מתאם תקשורת ממחשב עתיק עם דוס למכשיר קשר. מתחבר ליציאת קום rs232 במחשב מצד אחד ולשקע של המע"ד מהצד השני.

תכנה דוסית שאפשר להוריד באינטרנט עושה את השאר.

אפשר לשנות פרמטרים אבל רוב ה"צורבים" לא יודעים מה לעשות עם זה ואם הם משנים דברים - יש אחרי זה בעיות.

בחיפה יש אחד בצ'ק פוסט שהוא לא זול אבל יודע את העבודה, אם מישהו מעוניין בפרטים אני אמסור בה"פ.

בחולון יש את חץ משהו .. עשו לי עבודה טובה על מכשיר נייד לא בתחום התדרים הזה ...

ברשל"צ ישנו אדם שיודע את העבודה והוא מאוד מקצועי, בעיקר כי זאת העבודה שלו, אבל מכל בחינה אחרת הייתי נימנע ממנו.

----

מכשיר הקשר לא ניגמר ב"צריבה" .. יש צורך באנטנה מתאימה באורך המתאים עם הבסיס המתאים ובמיקום המתאים.

----

כבל מתח מתאים וחיבור טוב באוטו ...

----

eran4x4
17-05-08, 09:07
שאלת מקסטרק וצריבה.....

מעולם לא פרקתי מכשיר אבל עדיין
למיטב הבנתי במכשירים עם 16 פינים מאחור ("החדישים"* יותר)
הeeprom יושב על סוקט

למה לא לשלוף אחד ממכשיר צרוב כהלכה ולשכפל את ה eeprom ובזה לסגור את נושא הצריבה ללא צורך בתוכנה וחומרה יעודיים למכשיר.....

אשמח להארה ממי שמכיר את הנושא מהצד הטכני

*יפה לי לקרוא למכשיר בין יותר מ 10 חדש....

גיא
17-05-08, 09:26
כן ולא

אפשר להעתיק את האיפרום.

לא כי בגלל שהם ישנים והחליפו חלקים ותיקנו אותם בשיטת השחיטה ... לפעמים חלקים לא מתאימים להגדרות של מכשיר אחר עם חלקים מקוריים או לא מתאימים.

נ.ב. - יש לי צורב כזה למגון רחב של ג'וקים.

vaizel
19-06-08, 09:34
תסביר לי בבקשה מה זה צריבה יותר טובה ?
הוא צורב את המכשיר על האש ?
למה להקליד תגובות סתם ?
אתה מכיר את המעבדות
אתה מבין בכלל מה נדרש לצרוך תיכנות המכשיר .
ובכלל כדאי לדעת שברוב המכשירים יש צורך בהחלפת חלקים
איציק

לפי השאלה שלך מי שלא מבין בינינו זה אתה וחבל שאתה בוחר בדרך של לתקוף במקום בדרך של לשאול.
אז לשאלתך יש צריבה טובה ויש צריבה לא טובה - אם אתה צרבת את המכשיר שלך אצל איש א' ואני אצל איש ב' ייתכנו תדרים שלא נשמע אחד את השני או שלא נשמע "חלק" - עכשיו הסיבות לכך מגוונות אבל כאחד שמבין עניין בצריבות אני בטוח שיש לך את התשובה.
זה תלוי בסוג המכשיר שצורב, באיכותו, במכשיר שבודק את הצריבה, בכמות הספרות אחרי הנקודה לכל תדר.
הדבר הכי מומלץ זה לבקש להקליט צריבה של מכשיר ספציפי שאיתו את המטייל ואת התדרים "לירוק" למכשיר שלך.

איציק - 4X6ZH
19-06-08, 10:08
אני הייתי ממליץ לך לחזור ולהסתכל על שמי ואיך הוא כתוב .
במידה ואתה באמת מבין
אז 4X6 זה לא רכב 4 על 6
תעשה חיפוס קצר בגוגל ותחליט איך אתה רוצה להמשיך בדיון
מצידי אתה יכול לעצור כאן אולי כדאי לך לעצור ולחשוב פעם נוספת !
איציק

אביגדור ניזמן
11-07-08, 20:29
אני הייתי ממליץ לך לחזור ולהסתכל על שמי ואיך הוא כתוב .
במידה ואתה באמת מבין
אז 4X6 זה לא רכב 4 על 6
תעשה חיפוס קצר בגוגל ותחליט איך אתה רוצה להמשיך בדיון
מצידי אתה יכול לעצור כאן אולי כדאי לך לעצור ולחשוב פעם נוספת !
איציק

חיפוס=חיפוש

חברים חבל על הוויכוח שלא מוביל לשום מקום .
איציק הוא חובב רדיו לפי הכינוי המיוחד שלו ומבין בRF כנראה בצורה מושלמת.

אבל מה לעשות שצריך לדעת לצרוב מכשירים , כמו שכתבתי לא כל מי שקונה צורב ומשיג מאי שם תוכנה יודע איך לצרוב בצורה טובה , מעט מאד יודעים את כל הסודות של ה RSS או ה CPS ומה עושה כל פונקציה בתוכנה . ( פה יש לי SPECTRA ASTRO) שלצרוב אותו מסובך ביותר . לדעתי במוטורולה נשארו כמה יחידי סגולה .:D

-->