PDA

צפייה בגרסה מלאה : cj אספנות לסופי שבוע

bobsfog
09-10-07, 18:50
האם אפשר לחיות עם cj אספנות בתור רכב לסופי שבוע?
אם אני ימצא סיקס עם מנוע וגיר כמו של cj8 אז האם אפשר לחיות איתו בכביש בדרך לשטח?
איך הוא יהיה בתור רכב טיולים ל 2 אנשים? איך חיים עם רכב כזה?
כמה הוצאות צפויות על יישור קו?
האם רכב ישן יסבול טיולים של יומיים בעבירות ביונונית עד קשה?
ואם יש עוד משהו אז אני ישמח לדעת

תודה
שגיא

lizard
09-10-07, 19:18
השאלה שלך לא ברורה.
אפשר לחיות עם הרבה דברים, האירנים למשל חיים עם אחמניג'ד, קשה אבל אפשרי.

אתה רוצה רכב רק לסופי שבוע לזוג?
CJ6-7-8 זה הכב בשבילך לדעתי. מבחינת אספנות אתה תמצא CJ6 במחיר סביר. CJ7 יעלה הרבה יותר כי זה 7. לכולם יש את אותו מנוע, לחלקם יש גיר 3 הילוכים, לחלקם 4 הילוכים ויש כאלו אפילו עם אוטומט. מן הסתם אם תלך על CJ6 לא "משופר" אז אתה תהיה עם גיר 3 הילוכים וטרנספר D20. הביצועים בשטח לא אופטימלים אבל בכל זאת הג'יפ הזה כבש את העולם אז ריספקט.

עלויות ? תלוי כמה אתה תשקיע. תלוי במצב של הרכב. תלוי ב1001 דברים. לדעתי העלויות חלקים של הסיקסים יורדות משנה לשנה כי יש להם פחות ביקוש וההיצע גדול מאוד בגלל הצבא.

bobsfog
09-10-07, 21:40
קצת לא ברור אני מסכים
אבל אני מתכוון ללחיות במובן של האם הרכב יכול לסוע לטייל ולחזור על 4 גלגלים? במידה והוא מתוחזק נכון. האם זה רכב שאפשר לסמוך עליו פעמיים בחודש? או שזה רכב שבשביל שהוא יסע ככה צריך המון תשומת לב?? (יותר מכל רכב שטח, זאת הכוונה!)

חלקים אני יודע שחלקים של cj הם מאוד זולים!

מאיזה שנה התחילו לייצר cj עם מנוע 4000?? כדי שאני ידע לאיזה שנתונים לכוון?
הרעיון הוא לקנות רכב ב 15 K בערך ומשם לעשות יישור קו דיי מקיף
ואז לטייל... הרכב לא יהיה בנוי לעבירות קשה מאוד
השיפור היחיד שאני מאמין שהוא יקבל באיזהשהו שלב זה נעילה אחורית?

itay-rover
09-10-07, 22:17
אם התקציב שלך הוא 15K שכח מהדגמים הישנים.אני מכיר אחד מיושר מאוד,באמת,ומחיר הפתיחה הוא יותר מכפול התקציב שלך.
עדיף "לירות"לכיוון הסיקס והשמונה,שם הסיכוי ליפול נמוך יותר אבל בהחלט קיים.אגב,אין כימעט משמעות לאספנות או לא אים אתה משווה בין רכב מיושן(סיקס משנות השמונים) לאספנות,כמה מאות שקלים שמתקזזים בקלות בדלק ותיקונים.
אני מציע שתשקיע את המאמצים בחיפוש סיקס לא אספנות והדגש הוא על השקעה אמיתית בחיפוש של כלי עם הכי פחות שיפורים שנסע הרבה בשטח,אבל בטיולים ולא בדיונות.
אני טוען שרכב שנוסע הרבה בשטח אבל מטייל באמת ואתם יודעים למה אני מתכוון,זה רכב הכי "מיושר"שיכול להיות,כי כל הבעיות כבר צפו וטופלו.
איתי.

T-REX
10-10-07, 09:57
עניינית,לשאלתך אם יש רכב שטח שכמעט תמיד יחזור בכוחות עצמו ולא על גרר הוא cj לדורותיו,הכלי פשוט,בסיסי,מכלוליו פשוטים ורוב התקלות פתירות ברמת השטח.
כרכב טיולים שני הוא הג'יפ הנכון בזמן הנכון הוא בנוי כמעט ללא פשרות לשטח ולמטרה הזו הוא נועד
לדעתי המושג יישור קו הוא כוללני מדי ,פשטני הכל תלוי איפה הקו שלך נמתח בגדול הקו הזה מאד גמיש ונזיל,קל מאד להסחף ולהגיע לקוים מאד גבוהים.
cjים יודעים ומסוגלים לסבול הזנחה ברמה כזו או אחרת ,אבל קח בחשבון שאם תנהג איתו כך יש מצב שיאכזב וזה לא שונה מכל רכב אחר,תן לו תשומת לב,אחזקה נכונה והולמת וצפויות לך שנים של הנאה ממנו
המלצתי,תכוון לכלי מהשנתון המתקדם ביותר שמתוחזק ברמה הגבוהה ביותר כי שוב,יישור קו הוא מושג רחב מאד ויקר מאד בסופו של יום זה יצא לך זול יותר
מקווה שעזרתי
רוני

בוזי
10-10-07, 13:30
באופן כללי, CJ שהוא כבר או בקרוב יהיה אספנות, שונה כמעט בהכל מCJ8 מהמודלים המאוחרים.
בודי שונה, שילדה שונה, מנוע שונה, קרבורטור חד לועי, משאבת בלם ללא בוסטר, לפעמים אין הגה כח, גיר וטרנספר שונים, סרנים צרים (אחורי AMC20) ועוד ועוד.

אין ממש רע במכלולים האלו כמו שהם, ייתכן ואפשר להסתפק בהם לנסיעה איטית בכביש וטיולים לא תובעניים בשטח. איכות החיים במחיצתם תהיה נמוכה יותר ובנוסף, הם מאוד ישנים, ובלויים, וחלקי החילוף נדירים יותר יחסית לחלקים לסיקסים משנים מתקדמות יותר.

אני נתקל פה ושם בסיקסים ישנים - אספנות, בעלי מכלולים משנים מאוחרות יותר, צריך לבדוק כל מקרה לגופו, אבל אני מעריך שתקציב של 15K לקנייה הוא סביר בהחלט.

מה שהכי חשוב בסיקס - כל סיקס, זה מצב השילדה והבודי. והברזנט.
את כל השאר ניתן לתקן או להחליף בקלות רבה יחסית.

בהצלחה.

דרור ברלי
13-10-07, 04:06
הנה, עוד אחד הולך ליפול קורבן.
אספנות מכוניות זה תחביב נפלא, למי שהפרוטה מצויה בכיסו.
רכב "אספנות" זה לאספנים. תשאיר אותו להם.
מהיכרות אישית עם כמה אספנים, חלקם הגדול אנשים מאוד אמידים, שאם רק ירצו, יוכלו לקפוץ בכל רגע נתון לאולם התצוגה הקרוב ולרכוש במזומן כל ג'יפ חדש שמיובא לישראל. אחרים מביניהם הם בעלי מקצוע מענף הרכב, שמצויידים במקום מתאים, בציוד מתאים ובידע הנדרש לשיפוץ מקצועי של מכונית ישנה. הם מחזירים לרכב ישן את נעוריו בהשקעה כספית אסטרונומית, אך מתייחסים אליו בחרדת קודש, כאל מוצג מוזיאוני. בשביל לנסוע ביומיום או לטייל, יש להם רכב חדש ומודרני. רוב מכוניות האספנות, גם אם הן במצב מקורי כחדש, הן כבר לא מכוניות שביום שישי בבוקר אתה מניע, יוצא ליומיים במדבר, מג'עג'ע בלי חשבון וחוזר בשבת בערב מחייך וזורק בחנייה עד לשבוע הבא.

רוב הג'יפים הישנים מאוד הם זומבים, מתים-חיים. לפעמים תמצא כאלה יפים חיצונית, אפילו נוסעים לא רע. אבל מתחת לצבע הנוצץ הם גריאטרים, חצי מתים. הם עברו כבר חמש מלחמות, שבעים-אלף מדורי גיהנום ועשרות בעלים, עשרות מקצי פחחות וצבע, מנועים וגירים שהוחלפו/שופצו. ידיים רבות החזיקו בהגה, לא כולן מיומנות ובוודאי לא איכפתיות. לא כל הבעלים השקיעו את נשמתם. במדינה בה כל בורג עולה הון בגלל מיסוי מטורף, רובם קיימו תחזוקת שבר מינימלית ותו לא. ונעזוב בצד את העובדה שכל מכונית ולו הטובה והיקרה ביותר, היא ערימת ברזלים ולא חבית יין - ואינה משתבחת עם הזמן אלא להיפך.

אבל לשוק חוקים משלו. ראה זה פלא - החל מהרגע בו חוצה הגרוטאה את גיל 30 ונכנסת לסטטוס של "אספנות", ערכה מתחיל לטפס לגבהים! לא יאומן. בוא ונראה ג'יפ אספנות ישראלי טיפוסי - M38 צבאי לשעבר (מה שאנחנו קוראים CJ5), ג'יפ שתמיד, אבל תמיד! עומד עקום ולא משנה כמה תטפל לו בקפיצים (כי השילדה שלו כבר מעוותת לגמרי, ואין טעם לנסות ליישר אותה) עם מנוע 4 בוכנות מעפן, חלש ואיטי ושתיין יותר מכל V8, הגה שאינו הגה, ברקסים שאינם ברקסים, שילדה פתוחה חלשה, סדוקה באינספור מקומות, מרכב רקוב שרק אינסוף שכבות צבע קקה (צהוב-חול צה"לי) או לבן-סיד של גבעת חלפון, שנמרח לאורך השנים בספוג שנתלש ממזרנים, מונעות ממנו להתפורר סופית... הכל עובר פעם בכמה שנים עוד מקצה "פחחות" שכולל בעיקר עוד שכבות בטון-פחחים, ומרוסס בצבע מבריק, ודורשים עבורו בלי למצמץ ובלי להתבלבל מחיר בו תוכל לרכוש CJ8 משנות הייצור האחרונות, מטופל ומשופר ולהישאר עם לא מעט עודף, או אפילו סופה במצב טוב משנות הייצור הראשונות.

בדרך כלל, מה שתחסוך באגרת הרישוי והביטוח הזולות משמעותית של ג'יפ האספנות הממוצע, יתקזז תוך כמה שבועות בתיקונים הראשונים. מכאן ואילך תתחיל להשקיע ולהפסיד כסף.

RONI
13-10-07, 08:12
תקשיב בבקשה לדרור!
הייתי בעל CJ אספנות ,ישן ,ישור קו זה בקטנה.
וכמו שרקסי אמר,תגדיר מה זה,יכול להסתכם בכמה מאות שח,שמנים,מחזשים,גומיות, פלגים,פילטרים,ועוד.וממשיך בקפיצים,מנוע!,שלדה, פחחות.
להנות ממנו ,גם אני וגם מנהל הבנק נהננו שנינו!
בא לך לשחק במכונאי?או בא לך לטייל בראש טוב,עם/בלי משפחה,שזה עניין אחר שלאחר כמה
נסיעות שטח מפרקות יתחילו התרוצים למה לא רוצים לבוא עם אבאימא לטיול או בעצם רק עם
אבא!כי אמא כבר קודחת,מה קנית לנו!!
עם כלי ישן,מיושן יהיה לא קל להגיע למחוז חפצך ,לטייל ומאד מעייף לחזור.
למשחקי סוף שבוע,פצצה של כלי.
ויכולות השיפור ללא גבול.
חלקים עדיין יש!
רק תגדיר מה בא לך ושתצליח..

shmil
13-10-07, 10:28
דרור לא טועה בעקרון.

למעט מספר כלים בודד, ספור על אצבעות הידיים, רוב רכבי האספנות הם אותם כלי רכב כמו כל היתר, רק ישנים יותר.

בודדים ג'יפי האספנות שחודשו מ-א', ואלו - לא ימכרו אותם כל כך בקלות, וגם אם ימכרו, המחיר יהיה גבוה מזה שאתה מוכן להוציא - מחיר של כבישטח יפני מסוף המאה הקודמת, לפחות.

bobsfog
13-10-07, 19:49
הנה, עוד אחד הולך ליפול קורבן.
אספנות מכוניות זה תחביב נפלא, למי שהפרוטה מצויה בכיסו.
רכב "אספנות" זה לאספנים. תשאיר אותו להם.
מהיכרות אישית עם כמה אספנים, חלקם הגדול אנשים מאוד אמידים, שאם רק ירצו, יוכלו לקפוץ בכל רגע נתון לאולם התצוגה הקרוב ולרכוש במזומן כל ג'יפ חדש שמיובא לישראל. אחרים מביניהם הם בעלי מקצוע מענף הרכב, שמצויידים במקום מתאים, בציוד מתאים ובידע הנדרש לשיפוץ מקצועי של מכונית ישנה. הם מחזירים לרכב ישן את נעוריו בהשקעה כספית אסטרונומית, אך מתייחסים אליו בחרדת קודש, כאל מוצג מוזיאוני. בשביל לנסוע ביומיום או לטייל, יש להם רכב חדש ומודרני. רוב מכוניות האספנות, גם אם הן במצב מקורי כחדש, הן כבר לא מכוניות שביום שישי בבוקר אתה מניע, יוצא ליומיים במדבר, מג'עג'ע בלי חשבון וחוזר בשבת בערב מחייך וזורק בחנייה עד לשבוע הבא.

זה אדר

שגיא בצבא כרגע ויחזור ויראה את הכל

אני מאמין שהדברים שדרור כתב מאוד במקום. וזה בדיוק התשובות לשאלות שנשאלו
הוא קלע בול

אני גם חושב שקנייה של cj 8 תהייה הרבה יותר נכונה מכל בחינה

סוף שבוע טוב
שיהיו עידכונים חדשים אני\שגיא נעדכן אותכם

וכרגיל
תודה רבה

-->