PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש בעסקי הטויוטה שאלה על הרכב ועל נעילות

elir
09-10-07, 20:20
שלום לכולם בפורום המדהים הזה (זו לא חנופה אלא אני ממש מתרשם מהידע הטכני ומהכותבים בו).
בעברי היית ג'פאי של סוזוקי סמוראי, לאחר מכן ויטרה, שידרגתי למוציבושי באפלו 97. ואז החלטתי לנוח מעסקי השטח. היום החלטתי לחזור והפעם להגשים חלום לקנות היילקס 99 מייד אחרי הקנייה עשתי לו טיימניג, וטיפול בכל הגומיות והחגרותו, טיפלתי במחזיר שמן והחלפתי את הפלאנג שהייתיה עליו חריטה (אני מקווה שלא תפרו אותי על הקטע הזה ). לאחר כל ההסטוריה רצתי לשאול אם בדגם הזה:

יש נעילת דריפנציאל מקורית?
האם זה שאני משלב את ה4X4 ולא נועל את הטבורים המשמעות שאני נוסע על ההענה האחורית.
אם התשובה ל שאלה הראשונה היא לא, אז הייתי רוצה המלצה איכן, כדאי להתקין נעילה אוט' ואם משהו יודע מה אומדן התקנה כזו?
תודה אלי

ד ו ר ו ן
09-10-07, 21:24
יש נעילת דריפנציאל מקורית?
האם זה שאני משלב את ה4X4 ולא נועל את הטבורים המשמעות שאני נוסע על ההענה האחורית.
אם התשובה ל שאלה הראשונה היא לא, אז הייתי רוצה המלצה איכן, כדאי להתקין נעילה אוט' ואם משהו יודע מה אומדן התקנה כזו?

1. ברוב הרכבים- יש מתג בצד שמאל של ההגה שצריך להיות כתוב עליו RR DIF או משהו דומה, בחלק מהרכבים זה לחיץ מלבני ובחלק מתג סיבובי עגול.
אתה יכול גם להסתכל על הסרן האחורי, בחלק הקדמי שמאלי על בית הדיפ' אמור להיות מנוע חשמלי.
אם יש את הנ"ל יש נעילה.
2. כן, מסובב את כל הגשאפט בלי להיות מחובר לגלגלים, כך בחשבון שאם אתה לא רוצה לשמוע רגשי גריסה אל תשלב את ההנעה הקדמית תו"כ נסיעה אם לא סגרת את הלוקרים.

נמרוד
10-10-07, 08:10
כך נראה דיפרנציאל אחורי עם מנוע נעילה מקורית:

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/toyota_8inch_differential/toy%208%20inch009.jpg

וכך בלי:

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/toyota_8inch_differential/toy%208%20inch008.jpg

התמונות מתוך מדריך ג'יפולוג לסרני טויוטה 8 אינץ' (http://www.jeepolog.com/180.html)

אם אין לך נעילה מקורית, אתה יכול להתקין נעילה אוטומטית פשוטה מסוג לוקרייט/נוסליפ, עלויות של נעילה 250$ בארה"ב ללוקרייט עד סביבות 350-400$ לנוסליפ השקטה יותר. הנעילות קטנות מאד, מזמינים לכתובת בארה"ב ומצמידים לחבר או קרוב משפחה שחוזר - האריזה שלהן לא יותר גדולה מקופסא של נעלי ילדים.

ההתקנה גם פשוטה - יש באתר כתבה של חנן על התקנת לוקרייט בסרן 8 אינץ' קדמי (http://www.jeepolog.com/288.html), ההבדל באחורי הוא תהליך פרוק הציריות שהוא אפילו יותר קצר וקל.

Jinji
10-10-07, 09:26
נמרוד, אם אינני טועה, ישנה בעיה בהתקנת נעילה אוטומטית בדיפרנציאל מוגבל החלקה כפי שהגיעו ההיילקסים שלא הגיעו עם נעילה מקורית. צריך למצוא דיפרנציאל פתוח (שירד מסרן קדמי של מישהו שהתקין נעילה קדמית) ולהתקין עליו נעילה אוטומטית.

אגב, אצל האמריקאים הדיפרנציאל 8 אינצ' הנעול חשמלית נחשב לנחות מבחינת חוזק והם מעדיפים להתקין נעילות אוטומטיות.

ערן

איציק - 4X6ZH
10-10-07, 10:22
אולי הדפרנציאל "חלש" אולי ?
אבל המנועים של האמריקאים זה לא המנועים של ישראל כך שהכח שעובר דרך הדפרנציאל לא מצליח
לשבור אתו בגירסה הקיימת בארץ .
איציק

ד ו ר ו ן
10-10-07, 22:41
אגב, אצל האמריקאים הדיפרנציאל 8 אינצ' הנעול חשמלית נחשב לנחות מבחינת חוזק והם מעדיפים להתקין נעילות אוטומטיות.

ערן
הפוך גוטה, הפוך.
הדיפ' עם הנעילה הוא החזק יותר עם ה-4 סטליטים נקרא גם V6 כי הגיע בדגמים עם המנועים החזקים יותר, אצלהם יש את הקייס הזה עם או בלי נעילה.
הדיפ' הפתוח שבארץ יש אותו רק כסרן קדמי חי של הדגמים עד 97 כולל חלש יותר-מה שהם מכנים 4CYL.

tzagi
11-10-07, 03:51

ערן

לא מדויק,
זה נחשב כנחות מבחינת חוזק הכיס
החלקים יקרים מות, בעיקר כי אין AFTERMARKET
משומשים הולכים בסביבות ִ$500-700
ורובם דורשים שפוץ, החלק הכי בעיתי הוא המנוע, שבדרך כלל מחליד ונתקע בגלל חוסר שמוש
מחיר המנוע, אפילו משומש במצב טוב, עולה על $250
בקצור, במחיר שתשלם על אחד משומש ושיפוץ....אפשר לקנות זוג ARB"S פלוס מדחס..
לא לשכוח שהנעילה המקורית מאד נדירה בארהב, יכול להיות שבישראל קיימות יותר.

ד ו ר ו ן
11-10-07, 21:22
בארץ הנעילה הזו הגיעה גם על הלנדקרוזרים (פראדו) ועל רוב ההיילקסים.

elir
12-10-07, 06:03
היי ממש תודה על המידע לגבי הדפר'.
שאלה נוספת נאמר לי כי אם אני מסיים נסעיה לא לכבות מייד את המנוע אלא להמתין מעט ורק אז לכבות מאחר וזה יכול להרוס את הטורבו , או שמה יש סיבה אחרת מדוע לא לכבות מייד אני מסיים את הנסיעה וממתין ברכב מס' דקות לפני הכיבוי .

tzagi
12-10-07, 06:25
תלוי איזה נסיעה
אם בתוך העיר, אז זה לא בעיה, כי אתה עוצר ברמזורים והטורבו מתקרר
אבל נגיד, נסיעה ארוכה, בכביש מהיר ולא עצרת ברמזורים, עדיף לחכות בסרק איזה דקה שתיים לתת לטורבו להתקרר,
איך יודעים מתי? מתקינים EGT GAGE
זה מד טמפרטורה של האגזוז...שמושי מאד.
עם אתה עצלן כמו האמריקאי הממוצע, תריץ חיפוש על TURBO TIMER
זה עושה את זה בשבילך אוטומטית.(משאיר את המנוע בסרק לזמן מסוים, ומכבה לבד, אחרי שעזבת ונעלת את הרכב)

Jinji
13-10-07, 12:24
לא מדויק,
זה נחשב כנחות מבחינת חוזק הכיס
החלקים יקרים מות, בעיקר כי אין AFTERMARKET
משומשים הולכים בסביבות ִ$500-700
ורובם דורשים שפוץ, החלק הכי בעיתי הוא המנוע, שבדרך כלל מחליד ונתקע בגלל חוסר שמוש
מחיר המנוע, אפילו משומש במצב טוב, עולה על $250
בקצור, במחיר שתשלם על אחד משומש ושיפוץ....אפשר לקנות זוג ARB"S פלוס מדחס..

אני משוכנע שהשיקולים שרשמת נכונים, אולם גם לחוזק הדיפ' יש השפעה ואף טרחתי למצוא תימוכין לכך, מתוך ראיון עם מרלין צ'קובסקי (מייסד מרלין קראולר) בתשובה לשאלה מהו החלק הגרוע ביותר שטויוטה ייצרו אי פעם:
E-Locker 8 inch diff. The locker should have been a 9.5 inch diff. The 8 inch diffs were being broken way back in 86, as the rear end was the 4-cyl turbo rear back then. The 8 inch R&P are not strong enough, and when customers build their trucks up and add larger tires and such this is a weak link.

ברור שמידות הצמיגים שהוא מחשיב לגדולה נחשבת פה לאוייבת הציבור ולכן ההיילקסים בארץ לא גומרים את הדיפ' הזה כמו ידידינו שבקצה העולם, טפו-טפו-טפו, אבל יש כאן בהחלט שיקולים של חוזק...

ערן

ד ו ר ו ן
13-10-07, 19:22
אני משוכנע שהשיקולים שרשמת נכונים, אולם גם לחוזק הדיפ' יש השפעה ואף טרחתי למצוא תימוכין לכך, מתוך ראיון עם מרלין צ'קובסקי (מייסד מרלין קראולר) בתשובה לשאלה מהו החלק הגרוע ביותר שטויוטה ייצרו אי פעם:
E-Locker 8 inch diff. The locker should have been a 9.5 inch diff. The 8 inch diffs were being broken way back in 86, as the rear end was the 4-cyl turbo rear back then. The 8 inch R&P are not strong enough, and when customers build their trucks up and add larger tires and such this is a weak link.

ברור שמידות הצמיגים שהוא מחשיב לגדולה נחשבת פה לאוייבת הציבור ולכן ההיילקסים בארץ לא גומרים את הדיפ' הזה כמו ידידינו שבקצה העולם, טפו-טפו-טפו, אבל יש כאן בהחלט שיקולים של חוזק...

ערן
זה בדיוק מה שכתבתי לך, יש שני דגמים:
הראשון החלש יותר נקרא 4CYL מהשנתונים הישנים שכלל אין בארץ (כל הסרן מעט שונה, צר יותר ובלי עיבוי לחיזוק הסרן חיצונית שיש בסרנים האחוריים של ההיילקסים בארץ ממודלים של שנות 90+) ומרלין מצוטט בטקסט שהבאת ויש את דגם V6 החזק יותר.

מרלין מדבר על הגדלת צמיגים לרמה שצריך דיפ' 9.5 שזה פחות או יותר דנה 70 מבחינת הגודל-לא נראה לך "מעט" הגזמה בשביל טנדר קל כמו היילקס עם צמיגי 31 או לחילופין בארה"C על צמיגי 33?

tzagi
14-10-07, 04:47
מרלין מדבר על הגדלת צמיגים לרמה שצריך דיפ' 9.5 שזה פחות או יותר דנה 70 מבחינת הגודל-לא נראה לך "מעט" הגזמה בשביל טנדר קל כמו היילקס עם צמיגי 31 או לחילופין בארה"C על צמיגי 33?

דורון,
על מה אתה מדבר?
You know better then that
כשמדברים על צמיגים גדולים, מדברים על 37 ומעלה.
צמיגים 35 אינץ הם לא אתגר לביצה 4cyl
כמובן עם יחסי העברה נכונים.

tzagi
14-10-07, 05:28
.

ערן

שטויות
אף אחד לא גומר את הדיפ" אם יש לו גרם של שכל.
לסרן 8 אינץ יש חוזק דומה לדאנה 44
וגם אותו עם תעמיס בצמיגים מעל 37 אינץ....
ברזל מתחיל להשבר
אתה רוצה דוגמא מהמציאות?
בבקשה:
הנה העגלה שלי שאני מתעלל בה כבר קרוב ל3 שנים.
שנת 84, בנזין, מוסב להזרקת דלק.
בערך 110 כ"ס
צמיגים קטנטנים בגודל 33 אינץ (קיבלתי בחינם, מה יש?)
5.29 בסרנים(4cyl
4.7 בטרנספר(כסף מושקע היטב)
נעול זיקה אחורה וAussie קדימה.
אין מכשול שהרכב לא עובר....ואני לא עדין במיוחד.
הדבר האחרון שמדאיג אותי זה חוזק הדיפ"......

Jinji
15-10-07, 09:55
יכול להיות שיש לי בעיה בהבנת הנקרא והנשמע, בכל זאת אנגלית היא לא שפת האם שלי, אבל גם משיחות עם אנשים בארה"ב וגם מהקטע שהבאתי כאן קודם אני מבין שהבעיה היא בדיפרנציאל הנעול ח-ש-מ-ל-י-ת 8 אינצ' של טויוטה. גם ה V6 וגם ה 4CYL .
כאן בהיילקסים זה לא כל כך קורה (מלח-מים-שום-בצל) אבל בפראדואים שמעתי שזה דווקא כן קורה.

יוני5
15-10-07, 10:47
ג'ינג'י אתה קצת מתבלבל.

דורון שם לך את הדברים בסדר הנכון.
בגדול, יש שני סוגי דיפ' 8". האחד הותקן בארה"ב בטויוטות שהיו בעלות מנוע בנזין שנקרא 22 ואח"כ 22R. לדגמים של ה 3.0L V6 הם שמו את אותו הדיפ אבל עם שינוי קטן של תוספת שני סטליטים.
מה שיש לך בארץ הוא הדגם החזק יותר.

בקריאה איטית יותר של מה שציטטת, אתה יכול להבין שהדיפ החלש יותר בעייתי רק לאלה שרוצים לשפר.
אם תתיחס לתגובתו של ג'ו לדורון, תבין ש31" או אפילו 33" לא נחשב שיפור...

מכאן, שכנראה, בארצנו הקטנטונת, שני דגמי הדיפ יתאימו לכל אפליקצה שתרצה. מה גם שמאחור, יש לך את החזק יותר. מלפנים דווקא את החלש, אבל זה, כאמור, לא רלוונטי.

מחומרים שאני קראתי באינטרנט, כשמשפרים משהו בסרנים של טויוטה, זה בדר"כ את הבירפילדים - שוב, לא רלוונטי עבורנו. הדיפ', כמו גם נועלי הטבורים, הם מהדברים הטובים יותר שאתה יכול למצוא.

מתי אתה מחליף לסרנים חזקים יותר? תתחיל לחשוב על גודל צמיגים שמתחילים בספרה 4.

בברכה,
יוני5

ד ו ר ו ן
15-10-07, 19:17
באותו היום שנתחיל להתלבט אם הדיפ' 8 הנעול שלנו חלש מידי לצמיגים שנוכל להכניס לרשיון יגיע גם אחד מוזר כזה לבוש לבן על חמור.

elir
16-10-07, 15:31
שלום שוב לכולם אני חוזר לנושא שמוזכר בכותרת.

התקשתי היום לאחד המוסכים בצפון על מנת לשאול עלות התקנה של נעילת דיפרנציאל DETROIT LOCKER האמת היא שהוא פשוט הסביר לי שעדיף להתקין ARB מאחר ונסיעה בכביש תגבור את מכלול דיפרנציאל תעשה המון רעשים בסיבובים ובפרסות (לרגע היה נדמה לי שהוא יוצא כעמט במסע הפחדה נגד כל מוצר אחר ששונה מ ARB) הוא הסביר שבארה"ב הפסיקו להתקין את נעילת דיפרנציאל DETROIT LOCKER וכמו כן שאלתי לגבי ה EZ. האם נכונים דבריו ? אני פונה אליכם בעלי הנסיון מאחר ואני רוצה להתקין נעילת דיפרנציאל אך אין לי מושג איך משגים את זה בארץ, ולאחר מכן להתקין, למרות ההסבר המפורט על ההתקנה החוש הטכני שלי טוב אך לא מצויין כפי שאני רואה שיש לאנשי הפורם (לכן חפשתי מוסך).
תודה אלי

טל חסיד
16-10-07, 16:33
אלי שלום
אותו מסכניק איתו דיברת אכן צודק ברוב דבריו לגבי הנעילות האוטומטיות, רק דבר אחד אני לא בטוח וזה אם מותר להשתמש בנעילה אוטומטית באמריקה.
הכי טוב ויעיל זה נעילה נשלטת כמו ARB למשל, או שיש לך אופציה נוספת לחפש נעילה אחורית נשלטת
מקורית של טויטה וזה יש רק לסרן האחורי אם מדובר בהילקס 99.

טל

tzagi
16-10-07, 16:40
הוא הסביר שבארה"ב הפסיקו להתקין את נעילת דיפרנציאל DETROIT LOCKER וכמו כן שאלתי לגבי ה EZ. האם נכונים דבריו ?

וזה לשמע לך הגיוני?
שמע
קח סיבוב ברכב עם נעילה אוטומטית ותחליט עם זה מתאים לך אישית.
קח בחשבון שבמחיר של ARB אחד ומדחס אפשר לקנות 3 LOCKRIGHTS
על דטרויט מלא היתי פוסח.

asafk
16-10-07, 22:03
שלום שוב לכולם אני חוזר לנושא שמוזכר בכותרת.

התקשתי היום לאחד המוסכים בצפון על מנת לשאול עלות התקנה של נעילת דיפרנציאל DETROIT LOCKER האמת היא שהוא פשוט הסביר לי שעדיף להתקין ARB מאחר ונסיעה בכביש תגבור את מכלול דיפרנציאל תעשה המון רעשים בסיבובים ובפרסות (לרגע היה נדמה לי שהוא יוצא כעמט במסע הפחדה נגד כל מוצר אחר ששונה מ ARB) הוא הסביר שבארה"ב הפסיקו להתקין את נעילת דיפרנציאל DETROIT LOCKER וכמו כן שאלתי לגבי ה EZ. האם נכונים דבריו ? אני פונה אליכם בעלי הנסיון מאחר ואני רוצה להתקין נעילת דיפרנציאל אך אין לי מושג איך משגים את זה בארץ, ולאחר מכן להתקין, למרות ההסבר המפורט על ההתקנה החוש הטכני שלי טוב אך לא מצויין כפי שאני רואה שיש לאנשי הפורם (לכן חפשתי מוסך).
תודה אלי

אני לא רואה שום סיבה להימנע מנעילה אוטומטית. יש תקתוקים בסיבוב אם מדובר בלוקרייט, נכון. מכת גז בסיבוב תגרום ל"ריקוד" קטן אם הטנדר ריק. אבל זהו, בעצם. רבים מאוד מאיתנו נוסעים עם נעילה אחורית אוטומטית...
בארה"ב לא הפסיקו להתקין נעילות אוטומטיות, שבב המידע היחיד הנכון זה שלדטרויט לוקר קוראים אחרת אחרי שינוי הבעלות בחברה.

אסף.

נמרוד
17-10-07, 00:40
בעלות תועלת אין על לוקרייט, 250$, יבוא מזוודה בקלילות, התקנה עצמית - כל אחד יכול - עשרות אם לא מאות חברי פורום שעברו את שלב הפחד במשך שנים עם מגוון כלי רכב יעידו. 1000 וקצת שקל ושבת של עבודה, ויש לך נעילה.

דטרויט מלא יקר יותר, דורש התקנה מסובכת יותר (כיוון קורונה), ואינו חיוני - היתרון הגדול שלו הוא עמידות וחוזק שלא יבואו לביטוי עם גלגלים של פחות מ35 אינץ'... ARB יקר אפילו עוד יותר, ההתקנה ברמת סיבוך כמו של דטרויט (כיוון קורונה) וקצת יותר (צריך קצת לקדוח ולהבריז ולהעביר צנרת), ואמינות פחותה מהנעילות האוטומטיות.

אם יש לך אפשרות להשיג נעילה מקורית של טויוטה, זו גם אופציה טובה, גם שם ההתקנה מורכבת אם כי במובנים אחרים (יש כאן הרבה חומר בפורום על השתלת ביצה נעולה בסרן לא נעול, קדמי או אחורי), והבעייה העיקרית היא וידוא תקינות של הביצה המשומשת... אני אישית נפלתי בקטע הזה ואני מכיר עוד מקרים.

גיא
17-10-07, 10:10
אם אתה בסביבה של חיפה אתה מוזמן לסיבוב על היילקס עם חשמלית מקורית אחורית ולוקרייט מהמזוודה בקידמית.

מעבר לתיקתוקים מקריים בנסיעת שביל אתה לא שומע כלום.

ד ו ר ו ן
17-10-07, 20:20
בכל השרשור הזה לא אמרת אם אתה מחפש נעילה אחורית לרכב או נעילה קדמית.

אם השאלה היא לגבי הסרן האחורי יש לך בעיה עם התקנת נעילה אוטומטית בגלל שכל ההיילקסים שהגיעו לארץ ללא נעילה חשמלית הגיעו עם דיפ' מוגבל החלקה.

elir
22-10-07, 13:33
בכל השרשור הזה לא אמרת אם אתה מחפש נעילה אחורית לרכב או נעילה קדמית.

אם השאלה היא לגבי הסרן האחורי יש לך בעיה עם התקנת נעילה אוטומטית בגלל שכל ההיילקסים שהגיעו לארץ ללא נעילה חשמלית הגיעו עם דיפ' מוגבל החלקה.

אני מחפש נעילה לסרן האחורי

-->