PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע חשמלי לקארט

Kernel
10-10-07, 17:35
קיבלתי קארט מחבר, הוא בערך בגילי, ולמרבה הפלא אין בו חלודה,
כרגע מותקן עליו מנוע בנזין, שעד כמה שידוע לי, נסע בלי שמן ושלח את נשמתו לבורא.

אני שוקל כ-115 קילו ביום טוב[ביום רע יותר], ואני דיי מתכוון להפוך את הקארט ל-OffRoad,
ומבחינה תקציבית, מנוע בנזין/שיפוץ המנוע לא מסתדר עם כל שאר העבודות,

רציתי לדעת איך אומדים כוח של מנוע חשמלי, הוא יכול להיות 750Watt ולהזיז פרופלו של טיסן ויכול להיות גם 400Watt ולהזיז אותי ואותו ביחד.

יש איזה מונח מוגדר למנוע חשמלי? דרך למדוד את ההספק שבו?

נמרוד
10-10-07, 21:34
watt זו המידה הנכונה להספק. או כ"ס - אותו דבר. 750 וואט הם כוח סוס אחד.

נכון שגם מנוע של 400 וואט יזיז אותך - השאלה באיזה מהירות - וזה כבר תלוי בתמסורת. אין משמעות לדיון על מנוע בלי תמסורת.

עכשיו, קארטים מגיעים לרוב עם מנועים של 4-5 כ"ס לפחות. אז מנוע של 1 או 1/2 כ"ס כמו שאתה מציע, הוא על פניו לא ריאלי ולא צריך להיות מהנדס דגול כדי להבין את זה. תיאורטית עם יחס תמסורת מתאים מנוע כזה יזיז אותך - אבל אתה מדבר כאן על תמסורת שתזיז אותך במהירות של הליכה בקושי.

elitkh
10-10-07, 23:35
כמו כן אתה גם לא תגיע רחוק עם מנוע חשמלי.
סביר להניח שלא תצטרך מנוע חשמלי של 5 KW מכיון שמנוע חשמלי מקבל את שיא המומנט במהירות נמוכה בניגוד למנוע בנזין.זה דורש עבודת אפיון קצת יותר מדוייקת (תלוי בתמסורת ,מתח עבודה,מהירות מקסימלית ועוד ועוד). בכל אופן מנוע חשמלי + 2-3 מצברים יעלו לא פחות משיפוץ המנוע או אפילו קניית מנוע חדש.הצעתי אליך-קנה מנוע בנזין או שפץ את הקיים .אתה יכול לנסות להתאים מנוע של מכסחות דשא ואז גם תמצא משומשות כאלה במחירים מגוחכים.

kd2
11-10-07, 00:01
מכסחת דשא לא חושב , הציר מסתובב בכיוון הלא מתאים.
אפשר תמיד דרייב מסובב( עם רצועה ) אבל זה כבר מסבך את העניין.

itayhi
11-10-07, 01:38
כשאתה אומר "קארט" אתה מתכוון ל"באגי" קטנה עם 4 גלגלים או
לקורקינטים הקטנטנים עם 2 הגלגלים שמוצמד להם מנוע דו"פ
של חרמש מוטורי?

כמה הכלי עצמו שוקל ?
איזה מנוע מותקן כרגע/היה על הקארט (סמ"ק/כ"ס/2 או 4 פעימות) ?

איתי

-->