PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפור חלמאי, מטורף והזוי גם יחד!!!!אבל אמיתי

מאיר רוטברג
16-02-04, 09:15
שימעו נא סיפורי חברי הגיפאים,ראו מה מצבינו ולאן אנו הולכים,
אתמול בפגישה בחברותא עם כמה מחברי שחלקם הינם בעוונותי שוטרים,הצטרף אחד מהחברה שלהם שהינו בוחן משטרתי,מהון להון התלהטה השיחה על הנושא של ההורדות מהכביש והנ"ל אומר לי בבוטות "אני את הרכב שלך מייד הייתי נותן לו הורדה מהכביש" למה אני שואל? בוא ותסביר לי על מה ולמה ? הכל חוקי הכל ברשיון טסט כחוק אפילו בלי מאכר?

תשמע הוא גבוה שלא כרגיל ועל זה מגיע לך הורדה!! על מה אני שואל? השילדה שלך גבוהה מהכביש יותר מנתוני היצרן?? השילדה אני מקשה? אפילו הנדנדות מקוריות ולא מאורכות ,על מה??(הוא אפילו לא התייחס לבודי ליפט)
אל תדאג אני הייתי נותן לך הורדה ושולח אותך למשרד התחבורה שתשבור שם את הראש הם כבר היו מוצאים למה!!!! כן בדיוק כך,
אז חברים יקרים,ראיתם שוטר אני הייתי בורח הנ"ל לא אדיוט הוא סתום בלחץ,
רק לסיום אמרתי לו כי ממני היה מקבל תביעה משפטית על התנהגות שלו.
מה שמדהים שאפילו המפקד שלו נכנס ללהט הויכוח וטען כי הוא לא צודק
בקיצור אנחנו על הפנים

חנן א.
16-02-04, 09:53
אם אלה החברים שלך, ואתה עוד עוזר להם, אז? :roll: :evil: :?:

מאיר רוטברג
16-02-04, 16:05
שים לב"הצטרף אחד החברה שלהם" לא שלי,
עובדה כי מפקדו שהינו גיפאי כמונו יצא בחריפות כנגדו בעניין.
חוץ מזה יש להתייחס לגופו של עניין ולא לגופו של הכותב :twisted: :twisted:

חנן א.
16-02-04, 16:33
שמע, להתייחס לשוטר אני לא רוצה, כי זה מה יש, זו המשרה, ואלו הדפוקים שמגיעים אליה, ואז "עבד כי ימלוך" .
מייאש, אני כבר התייאשתי, וגם את הדרך אל השטח אני עושה על נגרר.
מה שמטריד אותי יותר, אלו המתנדבים "משלנו" שגם כשהם עושים משימות חשובות (והם עושים-מי כמוך יודע) , הם משחררים את הדפקטים הנ"ל מהמשימות החשובות, ומפנים להם את הזמן להתעלל בנו.

רכס חיים
16-02-04, 18:00
אלה ה'שוטרים' עם הזקן הלבן ושיער השלג , שמבליטים בטן נפולה - הכי דפוקים בשטח. לעולם לעולם לא תמצא אותי בצד ימין של הכביש. הכי שמאלה שיש וצמוד לרכב שלפני בכדי שהמשוגע התורן לא יזנק בין שנינו לסמן -עצור. הכל הייתי סולח להם - רק לא על המבט העצוב הסולח הנוזף המרחם שיש להם בעיניים - לפני רישום דו'ח דבילי.

מאיר רוטברג
16-02-04, 21:01
מדובר על שוטר מהשורה
בקשר לזקנים הרועדים שלבושי מדים? אדיוט מי שעוצר
סליחה?? לא ראיתי אותך בכלל.
זהו משפט מנצח שלא ניתן בעיקבותיו להעמידך לדין בכלל

Bulldog
16-02-04, 21:05
אין חוק להגנה על מיעוטים ושכבות חלשות?
טוב, שכחתי, אני בארעה דה ישראל ולא בשוויץ.
מאיר, סביר להניח שבאותה סיטואציה במקומך הייתי שובר לשוטר הנ"ל את העצמות, למה, ככה, כי מגיע לו.

טדי
16-02-04, 21:08
יקח דור שלם או שתיים כדי שבוחן משטרה יהיה אחד שגם אוהב ספורט מוטורי
וידע להבחין בין סיכון לשיפור

UNIX
16-02-04, 21:37
אני חייב להוסיף משהו

כמה משפטים של הבוחן שהוריד אותי מהכביש:

"גם לי היו ג'יפים כאלה וקיצרתי אותם ופתחתי להם את הסגירה והכל דרך משרד הרישוי"
"זוז זוז תן לשבת על ההגה"
"זה יצא לך זול יותר ממצבה"
"למה הבולם מעל הסרן"
- מישהו מחברי הפורום יכול להסביר לי למה הוא התכוון כי כששאלתי אותו הוא ענה שהבולם מעל הסרן ובגלל זה הוא גבוה .
הוא היה אידיוט וקנאי ומאוד מאוד מאוד קנאי ואני בז לו ולכל משטרת ישראל על ההתנהגות הזו שרק הורסת לנו את הכיף.

six 4 life
17-02-04, 15:47
ברוך- העלים שלך מורכבים מעל הסרן?
אם כן- שמע... נאמרו פה מלא דברים על זה. זאת הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות.

אם לא,
והוא פשוט דיבר על הבולם עצמו,
הוא אחד הטיפשים הכי גדולים שיש.

-ארז 8) -

UNIX
17-02-04, 19:05
.

הוא פשוט דיבר על הבולם עצמו,
הוא אחד הטיפשים הכי גדולים שיש.

-ארז 8) -

מאיר רוטברג
17-02-04, 21:17
מה אתם מתפלאים
היינו בטיול אחד המצטרפים בוחן מוסמך משרד התחבורה לא כמו בוחן משטרתי עם הכשרה של יומיים
"הרכב שלך מוגבהה"
מה כן? אני שואל איך אתה יודע?
רואים כי יש לך בולמים ארוכים
נו אז מה אתם רוצים משוטרים?? :twisted: :P :twisted:

איציק - 4X6ZH
18-02-04, 08:35
אני לא כל כך מבין אותכם ?
לדעתי יש הרבה הרבה אמת בבדיקות \משטרה \ משרד התחבורה .
די לקרוא רק כמה שרשורים בכל פורום גיפים כדי לראות עד כמה בעלי הרכב מבצעים מעשים שלא יעשו .
ואני לא מפרט על מנת לא להכנס לויכוח מיותר .
גם אני סובל מבדיקות רכב והרכב שלי חוקי ותקין . ובכל זאת זה מציק .
לצערנו כח האדם " המקצועי " רחוק מלהבין מה הוא עושה . אבל גם בין בעלי המוסכים
ובמיוחד בעלי הגיפים יש כאלה רחוקים מלהבין מה הם עושים !!.
אז כל עוד הרכב נגרר לשטח ובשטח משתוללים ( כמו בארצות הברית ) . או שגרים בצמוד לשטח והנסיעה היא לא על כבישים ציבוריים ועמוסים . זה בסדר .
אבל לקחת רכב לשגע לו את הצורה . לתת לכל המשפחה להשתמש בו במהלך השבוע
ואתם ממשיכים לנסוע לעבודה ברכב הצמוד שלכם ... ( לא כולם לא לקפוץ ) .
ובחלק מהמקרים הרכב גורם לתאונות כן כן גורם ישיר לתאונה .
אז מה אתם מצפים מהמשטרה ?
היא מתנהגת לגיפים כמו לרכב ישן ומוזנח בכל הזדמנות בודקים . הם לא יכולים לבדוק בקלות איזה נעילה יש לרכב ( כמה מכם נוסעים בנעילה קבועה ? ) .
הם לא יכולים לבדוק את בלם היד בדיקה רצינית . ( לכמה מכם בלם היד לא תקין ? )
הם לא יכולים לבדוק עוד ועוד מכללי בטיחות .
אז הם מתחילים להציק וכולם סובלים .
איציק

אייל
18-02-04, 09:23
איציק, בעיקרון אתה צודק אבל ברוב המקרים השוטר שלא הוכשר להיות בוחן תחבורה ובטח שאין לו את הכלים לבדוק את זה בכביש הופך להיות הקטגור, השופט והמוציא לפועל של גזר הדין - זה מרגיז בעיקר שרובם בעלי "דעות קדומות" כפי שמאיר תאר. וכמו שדובר כאן המון - הנעילה לא מסוכנת :!: :!: :!: הנהג שלא מתיחס לנעילה - הוא מסוכן!!!

דרור ברלי
18-02-04, 17:40
מה שמאיר כתב זו התגלמות יחס המשטרה לג'יפים ולג'יפאים. חוסר ידע והבנה בסיסיים, משולב בהרבה מאוד רוע לב, שינאה תהומית לכל מה ומי ששונה מהם, ועודף מוטיבציה שבהקשר הזה זה בהחלט דבר רע. מאוד רע.

UNIX
18-02-04, 17:42
כן אבל למה? מאיפה זה מתחיל?

ד ו ר ו ן
18-02-04, 19:40
האמת שאיציק תמצת את הבעיה וגם את התופעה שהיא גורמת-הצקות של מי שאינו מבין מה לחפש או איך לפרוק את הדעות הקדומות שלו.
בוחן תנועה שעצר את הרכב שלי הקפיד לבדוק את כל 4 הצמיגים אחד אחד שהמידה היא אכן זו הרשומה ברשיון, והגדיל והוסיף הנודניק וחיפש את הפחית עם נתוני הכננת כדי לראות שזו אותו משקל משיכה שרשום ברשיון, דביל.

eldad007
18-02-04, 23:49
אתם יודעים משהו? אם הייתי אומר עכשיו שכל הערבים בני-זו.... או שכל הג'יפאים ערסים או שכל הנשים לא יודעות לנהוג (טוב, זה אולי נכון :roll: ) או ש.. או ש..
אז בטח הייתם אומרים - "מה הוא מבלבל את המוח ועושה הכללות?".
או שבמקרה של הערבים - הייתם אומרים חתיכת ימני קיצוני (ולפעמים זה מגיע לפאשיזם). ובטח ובטח במקרה של הג'יפאים הייתם נפגעים ותוקפים איכשהו חזרה...
אבל החוסר סימפתיה שאתם מגלים כלפי המשטרה זה כנראה יותר גבוה מהחוסר סימפטיה שאתם מגלים ל"עם הכבוש" שמתפוצץ והורג את הילדים שלנו.... (אוי כמה דבילי זה, מתאים לישראלים)
האמת שדברים מסוג זה הייתי מצפה לראות בפורום של וואלה או תפוז או כל פורום אחר בו האנשים שכותבים בו הם אנונימים לחלוטין, אבל כאן? בפורום הזה? כשאתם יודעים בוודאות שאתם מוכרים לכולם? כשאתם יודעים שיש כאן גם קציני משטרה שגולשים קבוע? שאתם יודעים שאני אף פעם לא שותק על דברים מסוג זה?
"ואני בז לו ולכל משטרת ישראל" "אדיוט מי שעוצר סליחה?? לא ראיתי אותך בכלל"?" "הייתי שובר לשוטר הנ"ל את העצמות" - תגידו אתם חברות עבריינים? אתם חושבים שממספר משפטים כאלה לא יקום לו איזה אדם שיכול לתבוע אתכם על הוצאת דיבה ועל הסתה לאלימות לעבר עובדי ציבור?
באמת - תנסו רגע להפעיל את הקלבסה שלכם כולכם ולהבין שדברים מעין אלה, הכללות מגעילות מעין אלה שנקראות ע"י ילדים או נערים בגיל ההתבגרות (שבטוח מגיעים לפורומים שלנו) גורמים לזלזול של הנערים כלפי החוק באמתלה כי השוטרים הם מטומטמים וטיפשים וכ"ו וכ"ו... ולעתים לאלימות של אותם נערים או ילדים כלפי שוטרים - דבר אשר מוביל אותם לתאי מעצר ודרך חופשית לעולם הפשע!!!!
ואני לא מדבר על הזלזול שאתם מפגינים כלפי החברים שלכם שמחר מחרתיים עלולים לראות אתכם תקועים בשטח ולעזור לכם ואתם עדיין תרשמו עליהם שהם טיפשים וסתומים וכ"ו וכ"ו ...
כן כן אני מתכוון באופן ישיר אליי!!! כן, אני נפגע מההכללות המטופשות הללו, כי אני צריך להתמודד עם הדברים הללו כל יום בחיי העבודה שלי.
מאיר - היה נעים לך לשמוע בערך כל חודש עד כמה החברים הג'יפאים שלך שונאים אותך בגלל מה שאתה? ולא מתחשבים בך וממשיכים לכתוב דברי "חכמה" על סוכני הביטוח?
התשובה - אני מבטיח לך שזה לא נעים ולא נחמד. תתחילו להבין שיש כאן אנשים שזוהי הפרנסה שלהם. תאמינו לי שאני לא עיוור ואני מודע לכך שיש לא מעט שוטרים שהייתי לוקח להם את תעודות השוטר מהארנק ושולח אותם קיבינימט להיות סוכני ביטוח !!! :lol: (בצחוק מאיר). אבל באותה מידה יש כמות נכבדה מאוד של "ג'יפאים" שהייתי לוקח להם את רשיון הנהיגה (וגם מוריד להם איזה יד או רגל) על מה שהם עושים ואיך שהם הורסים את הטבע ששייך לכולם.....
אז תעשו טובה - באמת נמאס לי כל פעם לראות את השטויות הללו בפורומים.... באמת שזה מוציא לי את החשק להיכנס לאתרים (אני יודע שאני לא אבדה כל-כך גדולה בשבילכם) - אבל קצת התחשבות לא תזיק!!!
מכל הלב
אלדד (קצין משטרה וג'יפאי מושבע)

eldad007
18-02-04, 23:55
רגע יש לי רעיון מבריק -
אולי פשוט חנן ונמרוד יפתחו עוד פורום באתר שאליו לא תהיה לי גישה כדי לא להתעצבן ששם תוכלו לקלל את האימ אימא שלי או של כל השוטרים והמפכ"ל.....
לדעתי :idea: גדול
ככה כולם יהנו - גם אני לא אתקל בשטויות האלה, ואגלוש להנאתי באתר של ג'יפים בגלל שאני אוהב ג'יפים. ואתם תוכלו לדבר חופשי על הטיפשות הזו כי כנראה שזה מה שמביא חלקכם לסיפוק חודשי.... :wink:

Bulldog
18-02-04, 23:58
בחייתאק אלדד, תרגע.
אם אני אומר לשבור לבנאדם את כל העצמות זה סוג של חינוך. זה עדיף מאשר איזה ערס חמום מוח שהוא יבוא ויגיד לו "אני מוריד לך את האוטו מהכביש במעבדה כבר יחליטו למה" יתקע בו כדור.
לבוא ולהתעמר באזרח רק בגלל התג? זו זנות

מאיר רוטברג
19-02-04, 00:04
מה הזזנו לך משהוא? אולי יש בזה משהוא,
יודע מה אלדד ,אולי אם תקרא את הודעתך תראה ואולי תבין ואקווה שתפנים כמה אתה מתלהם!!!!!

מהההתלהבות אלדד? כל יום קם אדיוט אחר ואומר שסוכני הביטוח גנבים שודדים וכו, אז מה זה צריך להזיז לי?? אם אני בן אדם,ישר,וטורח עבור לקוחותיו מה זה יעניין אותי, תקרא לי גנב ואז תראה איזה דם מרוקאי יש לי,

אתה שוטר? זה עניין שלך!! אני אישית מעריך ביותר שוטרים,חרא של עבודה,חרא של משכורת,תמיד אתה נדפק ועדיין עושה עבודת קודש,

בין זה לבין בוחן משטרתי מטומטם,כן מטומטם בלי טיפת שכל ,הגיון,מקצועיות ןבוא לעשות הכללות?.?
אתה בעצמך לא עומד בקריטריונים שקבעת,
אני ציינתי כי ישבתי עם חברי השוטרים,קפיש? חברי,אני אפילו לא נותן להם לשלם על הקפה מהמשכורת שלהם
לפתע נכנס אחד מחבריהם,בוחן משטרתי עם יומיים הכשרה וירטואלית,
אם היית טורח,כן טורח לקרוא מה שכתבתי לא היית מתלהב וזו בלשון המעטה

עצה קטנה תעשה איתה מה שבא לך,
קוראים ,זה מעצבן אותך? קוראים בשנית נושמים עמוק ואז מגיבים,
ותעשה עם זה מה שאתה רוצה אדוני השוטר

eldad007
19-02-04, 00:20
מאיר - הבנתי אותך - אבל תנסה להבין גם אותי!!!
אבל עדיין לא הבנתי את המשפט האחרון - "תעשה מה שאתה רוצה אדוני השוטר?" למה הכוונה? מה אתה חושב שאני איימתי? אתה חושב שאני זה שיתבע אותך או מישהו מכאן? - סליחה, תעצור - זה לא אני!!! לא הבנת שאני חבר שלך ושל כולם כאן? אני רק מנסה בדרך מסויימת להבהיר לכולם שזה דבר שעלול לקרות...

עומר -
כן כן זה מעליב ופוגע!!! אני יודע ששום דבר לא מופנה כלפיי אישית (ואני גם רואה את ההכוונה לבוחני התנועה) - אך יש כאלה שההבנה שלהם שונה משלך ומפרשת את הדברים בצורה שונה מאיך שאתה רוצה שהם ייראו (בדיוק כמו שמאיר הצליח להבין מדבריי דברים שאני לא התכוונתי אליהם).
אלדד

ארז
19-02-04, 00:21
אלדד למרות הלויליות שלך אתה צריך להבין,הרוב המוחלט של השוטרים בארץ ברמה אישית מאוד נמוכה,מעיד על כך רף הקבלה למשטרה
כמו כן עם משכורת כמו שמקבלים שם,אתה באמת מצפה ממישהו עם רמה אישית גבוה יגיע למקום כזה?
אין מה לעשות.

eldad007
19-02-04, 00:22
ואם לא הבנת מאיר-
בכוונה הלכתי לכיוון הזה כדי להראות לך את החוסר הבנה שעלולה להיות בפורום...
אני יודע בדיוק למה התכוונת..... ואני יודע שמה שכתבתי לא קשור.....
תבין!!!

eldad007
19-02-04, 00:28
ארז -
תשתדל אתה להבין - כסף זה לא הכל בחיים. כשאני הייתי ילד ושאלו אותי מה תהיה כשתהיה גדול - אמרתי שוטר. כי אני מאמין בעבודה שלי כתרומה לאזרח.
ואני מה? אתה חושב שאני טיפש? (האמת אולי - כי אני מגיב עדיין לדברים הללו) בגלל שהמשכורת שלי לא בשמים אז אני לא חכם במיוחד?
יפה מאוד!!!! זו באמת גישה יפה בחיים....
ושוב אל תעשה הכללות - כי אני מקבל היום שוטרים ליחידה בעלי תואר ראשון ושני שמה לעשות לא מצאו את מקומם אחרי מפלת ההיי-טק הגדולה, ויותר מזה? יש לי שוטר שהיה בעל חברת היי-טק שנפלה ותראה אותו היום אומר "אני מעדיף להיות שוטר ולהיות עבד של החברה מאשר להיות עשיר ולהיות עבד של הכלכלה..." (זה משפט שלו).
אלדד

eldad007
19-02-04, 00:34
וחוץ מזה מאיפה אתה יודע מה רף הקבלה למשטרה ואלו מבחנים שוטרים עוברים בתהליך הגיוס שלהם?
דוגמא: בחור עם תואר שני בכלכלה (בן 31) שלא מצא את דרכו באזרחות הגיע לפני כשנה אליי לראיון ביחידה. מאוד התרשמתי ממנו כאדם (ותראה איזה פלא - גם יש לו סופה) ויש לו יכולת ביטוי מרשימה ביותר ורקורד צבאי לא קטן. המלצתי עליו בחום לגיוס לימ"ר - והבחור נכשל במבחני הגיוס למשטרה ועד לפני חודשיים כל חודש התקשר אליי לראות מתיי הוא יכול לחזור שוב על המבחן.... אבל מה לעשות עצרו את הגיוסים למשטרה מחוסר תקציב.
אז מה? הוא טיפש??? - כי הוא לא הצליח לעבור את המבחנים של המשטרה?

ארז
19-02-04, 00:35
קשקשן,ידעתי שזה מה שתגיד
גם אתה לא הלכת למשטרה כאופציה ראשונה,חפשת עבודה ומצאת אחרי זמן מסויים כמובטל עבודה במשטרה...עכשיו אתה מחפש לסובב את כל העולם בשביל לחשוב ולשכנע את עצמך שאתה ציוני גאה.....אם זה מה שעושה לך טוב...

אתה חושב שהשוטרים שלך היו באים למשטרה עם תואר ראשון אם הם היו מוצאים עבודה במקצוע שלהם?חה,הצחקת אותי
אתה חושב שאנשי היטק היו מוותרים על המשכורות והנוחות שלהם בשביל עבודה אומללה כשוטר(ואם כבר לעניני הדיון שלנו...כשוטר תנועה מחורבן)אם אתה באמת חושב ככה,אם אתה באמת מאמין לשטויות שאתה אומר ואם אתה באמת מאמין לשטויות של בעלי ההשכלה הגבוה שמגיעים אליך...אז אתה בהחלט מתאים להגדרה שלי מהתגובה הקודמת.

ארז
19-02-04, 00:37
תתפלא רמבו...אני יודע את הדרישות קבלה למשטרה
ואם הבחורלא הצליח לעבור את מבחני הקבלה הוא:
א אדיוט
ב אדיוט
ג דיסלקט+דיסגרף+אדיוט
ד אדיוט
ה כל התשובות נכונות

Bulldog
19-02-04, 00:39
ארז, תרגיע.
יש לי אח שויתר על כמה תפקידים מאד יוקרתיים בשביל להגיע ולעשות את מה שהוא עושה היום במשטרה.

חנן א.
19-02-04, 00:40
לפני שממשיכים כאן עם קללות ועוד עם פניות אישיות, תרגיעו, כי השרשור הזה יחסם או יעלם.

חנן א.
19-02-04, 00:50
אלדד, ההסבר לשנאה לשוטרים הוא הרבה פחות עמוק ממה שנדמה לך.
אני מניח שרוב הגולשים כאן הם לא עבריינים, לפחות לא עבריינים במובן הקלאסי. פה ושם חורגים טיפה, פה עשרה קמ"ש מעל המותר, פה משולשים ארוכים וכו' .
אותם גולשים לא נתקלים בשוטרים שבאמת מטפלים בעבריינים ועושים עבודה חשובה אחרת אלא נתקלים בשוטרים שסתם מציקים לאזרחים שהם לא עבריינים:

אם זה שוטר שקודם עוצר אותך ואז מתחיל להסתובב סביב הרכב כדי לחפש על מה לדפוק אותך.
אם זה שוטרים שכשיש בכביש מצב של אי בהירות לגבי המהירות המותרת, הם יעשו שם במשך שנים מארבים לנהגים, במקום לדאוג שיהיו תמרורים שיעזרו לנהג להבין מהי המהירות המותרת.
אם זה שוטר שידפוק לך דו"ח כי יש לך כמה גרגרי אבק על המספר, כשהוא מצהיר שהוא נותן לך סתם דו"ח, פשוט כי הוא לא רוצה שתהיה בכביש סדום-ערד, ועכשיו לך תוכיח במשפט שבאמת היו כמה גרגרי אבק ברמה נורמלית על המספר ולא מספר מכוסה באבק.
אם זה שוטרים שיורידו לך את הרכב מהכביש כי יש נקודות חלודה על הצבע או קרע בכיסא הנוסע וכו' .

אז אלו השוטרים שהאזרחים הלא עבריינים, פוגשים, וזו התדמית שנדבקת להם.

זה שאתה נכלל באותה קבוצה לובשת מדים כחולים ונעלב כשמדברים על השוטרים הדפוקים שהזכרתי ? מצער. אני בטוח שזו לא הכוונה של אף אחד כאן.

ד ו ר ו ן
19-02-04, 00:54
אלדד,
למרות שזה נראה גרנדיוזי מידי אולי כמי שבא מבפנים אתה יכול ל"האיר" את הנושא ואת התדמית שיש למגזר שוטרי התנועה בציבור הזה?
אני ממש לא מכנה ולא תומך בכינויים כוללניים שמורידים מערך העבודה שלכם או מטילים דופי כללי במשטרה, אבל,
אבל הם האנשים שעומדים בחזית מול האזרח והם הפנים והתדמית של המישטרה, ולכן כינוי סלקטיבי של פרטים יכול וגורם להטלת דופי בכלל האוכלוסייה שהם שייכים אליה,וכשאתה נתקל באידיוט כזה יותר מפעם אחת זה יוצר תדמית אצלך, כשאתה שומע מאנשים שהבורות הזו חוגגת בכל הארץ במגזר שוטרי התנועה זה כבר תמונה של ציבור גדול.
כשעשרה אנשים אומרים לך שאתה שיכור,לך לישון,כשציבור שלם אומר שזו בבואת משטרת התנועה אז קח את זה כמו שזה, אותי לימדו שלא משנה מה התכוונת, מה שקובע זה מה הצד השני הבין..

הרכב שלי חוקי לגמרי, כל מה שיש בו עובר טסט וביקורת בוחן בלי מאכר ובלי משחקים, ועדיין, אני נפגש עם לא מעט דעות קדומות אצל שוטרי תנועה לגבי רכבים כאלו,תמיד התנהגתי בנימוס וגם אם לא הסכמתי עם מה שהם אמרו הדברים נאמרו בשיא הטאקט כדי לא לדרוך לאף אחד על היבלות, ועדיין, הבורות בחוקי התנועה ובתקנות רכבים מדהימה אותי כל פעם, כמי ש"מבלים" על הכביש כ"כ הרבה זמן אני מצפה מהם להיות בעלי נסיון וידע רב מאד ולרוב זה לא ככה.
למה לרוב ולא תמיד?
כי יצא לי לפגוש גם שוטרי תנועה שידעו להידבק למה שצריך ולא לחפש מתחת לאדמה דברים כדי לתקוע דו"ח,ולשמור על קור רוח בתאונה קשה ב3 בבוקר אחרי אי-אלו שעות בכביש,אבל אלו יוצאי הדופן, ובקום שאלו יהיו העיקר הם המיעוט ולא יעזור מה שתגיד, האהבל שבדק לי את 4 הצמיגים אחד אחד לראות אם המידה שלהם זהה אחד לשני ולרשיון(4 הצמיגים זהים), ואח"כ בדק אם הכננת שעל הרכב תואמת למשקל שרשום ברשיון הרכב בפרוש חיפש אותי ובפרוש חיפש על מה לתקוע ולא עשה עבודה עיניינית ומקצועית.
גם לשוטר שרצה לתת לי דו"ח על פנסי ערפל שמותקנים על הרכב לא היה מושג לגבי מה אומר החוק, והסיבה שבגללה הוא החליט שזה לא תקני היתה "כי לי היה רכב כזה וזה לא מגיע עם פנסי ערפל" , מה תגיד לבנאדם שהיתה לו ניבה ולא שילם על תוספות שהיבואן שם על הרכב ובגלל זה חושב שזו התקנה לא חוקית??
או השוטר ששיקר במצח נחושה כשעירערתי על דוח תנועה, והעירעור התקבל, ונדרשה עדות השוטר הוא המציא מרחקים לא הגיוניים בעליל בהם לטענתו ראה את הרכב שגם השוטרת שמטפלת בעירעורים מכירה את האזור הספציפי ויודעת ומסכימה שאין קו ראיה במרחקים האסטרונומייםפ שהנ"ל טוען, מה שמשאיר לי את האפשרות לקבל את הדו"ח או ללכת למשפט על עבירת תנועה קטנה ולבזבז ימי עבודה וכסף ולמה? כי האיש הזה שעומד במדים מול האזרח מתנהג כמו שהוא מתנהג וזו התדמית שנוצרת לצערי לגוף הזה שאתה משרת בו ועושה עוד דברים חוץ מלהציק לנהגים שלא עשו כלום.
המושג "ריסון הכוח" מוכר לך בוודאי, ולצערנו לא מעט מלובשי המדים שבאים במגע יומיומי עם האזרח חוטאים בו שוב ושוב.

eldad007
19-02-04, 00:59
ארז -
יכולתי להגיד לך שאני לא עונה לשטויות מעין אלו - אבל אני מעדיף שתבין... אני מוכן שתקרא לי רמבו וקשקשן אבל רק שתבין.... תבין שיש גם כאלה שלא עוברים את המבחנים של המשטרה וזה לא בגלל שהם טיפשים, ויש כאלה שמוכנים לוותר על משכורת ההיי-טק ועל התנאים הנחמדים של רכב צמוד וכ"ו כדי לעשות משהו למען הקהילה... למען הארץ!!!

אני התגייסתי למשטרה (בשנית) אחרי שעברתי תקופת צינון בת שנתיים... שאותה הייתי חייב לעבור בגלל שאני התפטרתי מהמשטרה בשנת 2000 (למה התפטרתי? זה לא עניינו של אף אחד.... אבל אני מבטיח לך שהפיטורים היו כדי שאוכל להתגייס בשנית).

ועכשיו אם אתה רוצה - תמשיך... (לי זה לא מפריע)

eldad007
19-02-04, 01:16
חנן וגם דורון -
גם אני כמוכם נוהג בג'יפ ומודע לבעיות סביב הרכבים הללו (בעיקר לבעית השוטרים וניידות התחבורה ש"אוהבות" ג'יפים). אין שום מניעה להעביר ביקורת על המשטרה ועל השוטרים המשרתים בה - ולהיפך מומלץ מאוד להעביר ביקורת כי זו בעצם מהווה משוב של עבודת המשטרה - בשביל המשטרה. אבל צריך לדעת היכן שמים את הגבול ולא עוד פעם גידופים והאשמות וניבולי פה נוסח אלו שנאמרו כאן כלפי כלל אוכלוסיית השוטרים...
וחוץ מזה - יש מקום בו אפשר להתלונן על שוטרים (שלדעתך) פגעו באזרח במכוון... וכמובן אם הם שיקרו בבית משפט (שעל זה אני לא הייתי שותק בחיים)!!!
זה מתחיל ב-מ ונגמר ב-ש ויש עוד אות באמצע (וכולם יודעים למה אני מתכוון).
אלדד

ארז
19-02-04, 01:17
כן,כן.....

eldad007
19-02-04, 01:22
ארז -
תמשיך ידידי.... אתה מוריד את הרמה... ובעיקר את הרמה של עצמך!!!

מאיר רוטברג
19-02-04, 08:45
ראשית אני מבקש בכל לשון של בקשה נא לא לרדת לרמה אישית זה הופך את הדיון לכיוון שלא רציתי בו,לא אלדד ממש איני חושב שאתה מאיים לא עלי ולא על אף אחד,זה עניין של הבנת הניקרא,

ראה המשטרה כגוף עושה את עבודתה נאמנה בתנאים בל יאמנו אפילו שיש הרבה אבל הרבה הייכן להשתפר והרבה ,הרבה מאוד הייכן לקצץ,ולא הייכן שהשמנים מקצצים בנופש שלכם ובהבראה.
למה לממ"ז צריך 3 רכבים ראבק אחד לא מספיק? שהשניים האחרים יהיו ביחידות או לא יהיו בכלל.
וזו רק דוגמא קטנה.
השינאה למשטרה נובעת בראש ובראשונה מחזות המשטרה,
המשטרה מציגה לאזרח חזות דרקונית ,בוא נחפש הייכן לדפוק אותך?!
רוצה דוגמא אישית
אני נוסע לטייל צומת ביית קמא עוצר אותי מתנדב , תעצור בצד, טוב מה קורה ? למה יש לך כחול ברכב? ראשית זו לא שאלה שהוא יכול לשאול בכלל, הוא לא היה מופעל אז הוא לא קיים,שנית אני מסביר לו כי אני מעתודה מרכז ,לא מעניין תיגש לקצין,
ניגש לקצין ויכוחים,כבר קיבלתי גננה, טוב אז למה יש לך חלונות כהים מאחורה, קיבלתי חום ,"תן לי את הפרטים שלך אדאג כי תגיע לעשות קורס שלב א " החזיק אותי הזיין הזה , כן הבן ז... 20 דקות ואז שיחרר אותי , אז מה אתה רוצה אם זו התנהגות של קצין משטרה שהאזרח יואהב אותו??

אני ברמה האישית לא נותן דוחות אלא מסתפק באזהרות ,בשיחה עם בן אדם סבורני כי אזרח יעריך זאת יותר, אישית רק דבר אחד אני לא מוותר ו"תוקע " כל דוח אפשרי
נסעת ברכב עם ילדים לא חגורים וניתקלת בי,יותר טוב תיקח מיד הלוואה בבנק לתשלום הקנסות
אבל זו ההפרעה שלי
בידידות,קפיש?
מאיר

נמרוד
19-02-04, 08:46
אלדד, אל תיקח אישית. ואם אתה מתעקש לקחת אישית, אני אכתוב כאן את מה שכולם יודעים: המשטרה היא גוף ענק, וחלקם הגדול, רובם הגדול של השוטרים מן הסתם עושים את מלאכתם נאמנה וכולי וכולי...

אבל מה לעשות, זה פורום של ג'יפים, והחברים בו משפרים ג'יפים, ויש לתחביב שלנו איזו "התנגשות הגדרות" קלה עם תקנות התעבורה... וזה נושא לדיון בפורום הזה, ברמה כזאת או אחרת. יכול להיות שהרמה של כמה מהחברים נמוכה לטעמך - אין ברירה, תצטרך לסבול את זה, זה נקרא חופש הביטוי. זכותך להגן על עמדותיך, ולנסות למשוך את רמת הדיון כלפי מעלה - לגובה שאתה חושב שנכון.

לעניין - נכון שהבעיה נעוצה בחוק ובתקנות התעבורה: מיושנים, דרקוניים, מגוחכים לפרקים, לא מתאימים למציאות, מנוגדים לחוקי יסוד ולזכויות היסוד לעיתים. נכון ששוטר או בוחן התנועה מבצע את העבודה שלו. אבל מה לעשות, העבודה הזאת, בעיני, היא עבודה בחרא, ואני לא חייב לחבק את מי ששמסריח. יש עוד אנשים שעושים את עבודתם ואני לא לגמרי מכבד אותם... זכותי.

שוטר שבודק שהצמיגים והכננת ברשיון ומשלח אותי לדרכי, והכל בנועם - סבבא. ואני גם אומר תודה. שוטר שמחפש מתחת לוינקר, וקבע שהג'יפ צריך לרדת מהכביש עוד לפני שעצר אותו, ובכלל לא מסתיר את זה - פועל בנגוד לרוח הדמוקרטיה והחוק שהוא עצמו אמור לשרת, אין שום סיבה בעולם שאתה תגן עליו. אז מה עם הוא מקבל משכורת מאותו ארגון שבו אתה עובד? זה לא אומר כלום לגביך.

eldad007
19-02-04, 09:31
בקיצור -
הכוונה שלי היא כללית "לא לעשות הכללות" ולא לגרום לשנאה מיותרת כלפי כלל השוטרים!!! אם רוצים ניתן להביע דעה חופשית לגבי שוטר זה או אחר - ואתם יודעים מה? זה לגיטימי והוגן לעשות זאת...
אני יודע שהלכתי לכיוון הקיצוני יותר של פגיעה אישית - אבל מה לעשות? מדובר פה בכבוד של חבריי למקצוע שלי וזה פוגע. אני מודע לכך שאף אחד לא התכוון לכתוב אישית עליי, אבל יש הבדל ענק בין להגיד "איזה שוטר זבל" לבין אמרה "כל השוטרים זבל" (מסכימים?).
ודבר נוסף - אין שום ספק שישנם דברים רבים שהייתי משנה במשטרה לטובת האזרח כי עם כל הכבוד - "האזרח משלם לי את המשכורת" אז מי אני (או כל שוטר אחר) שלא נשרת אותו ולטובתו בלבד. אבל הבירוקרטיה במשטרה היא קצת מיושנת ובסה"כ הכללי נושאת את פניה לאזרח. אם יש לכל אזרח טענה כלפי התנהגות של שוטר כזה או אחר ניתן לפנות לאתר המשטרה ולהתלונן (כמה פשוט...).
זה הכל - אני מקווה שבזה הבנו אחד את השני!!!
בידידות (וכל הזמן בידידות)
אלדד :)

נמרוד
19-02-04, 09:46
אלדד - תתעלם מהתגובות של ארז בדיון הזה - רעש רקע.

כל האחרים מדברים לעניין.

UNIX
19-02-04, 11:03
תשמע אלדד זה נכון שאי אפשר לעשות הכללות
כמו בכל מקצוע אחר בחיים שעובדים בו אותם האנשים תמיד יש אחד טוב יותר
ואחד טוב פחות, הבעיה נובעת מכך שבכל הפעמים שעצרו אותי עם הג'יפ
התיחסו אלי מגעיל ובדקו אותו מ א' ועד ת' ולבסוף שיחררו אותי(למזלי)
כן זה מתסכל שאתה בדרך לאיזה מקום ופתאום מתעכב איזה חצי שעה על שטויות
ולמה זה קורה רק עם הג'יפ? עם רכבים אחרים זה בדיוק שניה מסמכים ורשיונות
וזהו "נסיעה טובה" .
הרי זה ברור שיש שוטרים טובים ונתקלתי בזה לא פעם אחת ולא פעמיים אבל לצערי לא עם הג'יפ הכל היה עם רכבים אחרים, בכל אופן אל תיקח ללב

ארז
19-02-04, 11:05
נמרוד רעש רקע ב&^$ שלך....
אולי נוח לכם להפוך את המ שאני אומר להתלהמות,אבל זה נכון,בדיוק כמו מה שקורה למערכת החינוך היום,עם רמה כזו של משכורות הרי חייבים להוריד את הרמה האישית של האנשים,הטובים יכולים למצוא פרנסה טובה יותר במקומות אחרים.
נכון המשטרה גוף גדול ויש בה גם אנשים אכותיים,נכון יש הרבה יחידות במשטרה וחלקם ברמה הכי גבוה שיש(גלובלית),אבל הם למעשה לא באמת משטרה,אלא רק שייכים לשם רשמית,המשטרה עצמה,זו שהאזרח הקטן נפגש איתה יום,יום,היא גוף שמן,מסורבל ומטומטם וגוף שהאנשים שמיצגים אותו כמעט בלי יוצאי דופן(הדגש הוא על כמעט)הם ברמה נמוכה מאוד.
שכל אחד פה ינסה להזכר במפגשים שלו מול המשטרה,אם זה על הכביש,אם זה בתחנה עצמה או כשדיווחת על פריצה וכו'...כמעט תמיד אתה פשוט מתרשם שמי שעומד מולך הוא פשוט אדיוט.

ניר ל
19-02-04, 11:18
הבירוקרטיה במשטרה היא קצת מיושנת ובסה"כ הכללי נושאת את פניה לאזרח. אם יש לכל אזרח טענה כלפי התנהגות של שוטר כזה או אחר ניתן לפנות לאתר המשטרה ולהתלונן (כמה פשוט...).

אלדד,
במשך 7 שנים התנדבתי בזמנו במשא"ז ובימע"ר. ממה שזכור לי מחיכוכים עם האוכלוסיה, היחידים שהיה להם חשש או כבוד כלפי השוטרים או הבלשים היו אזרחים מהשורה ללא רקע פלילי. לגבי העבריינים - לא הזיז להם, ילד בן 12 עם רישומים פליליים היה מסוגל לירוק לשוטר בפנים בלי למצמץ. גם מהצד השני זה היה נראה ככה - למעט בלש סאדיסט או שניים (ואני מדבר על תקופה שזה היה מקובל) שלא חששו להיכנס בעבריינים גם בלי סיבה, השוטרים הכחולים העדיפו להימנע מזה, הם ידעו שאלה ישיבו מלחמה. היו באוויר מושגים כמו - תיק ירוק או זימון לקת"צ. הבעיה היא שהאזרח הפשוט לא סומך על המשטרה שתבקר את עצמה ותעניש את אלו שסרחו, הוא גם לא אלים כלפי שוטר כי הוא חושש מרישום פלילי שיזיק לו וזה נראה לי שבצדק. ביננו, הרי השמועות על מכסות דוח"ות שחייבים למלא, גם הן נכונות לעיתים. (כשזה מתפרסם, אז המשטרה טוענת שמדובר ביוזמה מקומית בניגוד לנהלים ומונה קצין בודק...).

מה שאני רוצה לומר בשורה התחתונה, זה שלא תשכנע אף אחד שלא כל השוטרים חארות, כיוון שעדיין אחוז גבוה מהם אינו הוגן בלשון המעטה כלפי אזרחים שנתקלים בו. נניח ש 90% משוטרי התנועה הם צדיקים - הם הרי לא יורידו אותך לשוליים במטרה לחפש את הסיבה להוריד אותך מהכביש אח"כ. אלו שתיתקל בהם אם לא באמת ביצעת עבירה ומגיע לך, הם אותם חארות שדווקא כן יעשו את זה.
אם אתה באמת רוצה להועיל לתדמית המשטרה, ולטענתך יש למי לפנות במקרה ששוטר גרם לך עוול בזדון, אני מזמין אותך (אם יורשה לי) להיות הכתובת לג'יפאים מדוכאים באתר הזה. מומחה האתר לענייני משטרה - קצין תלונות ציבור הג'יפאים. כך יוכל למשל UNIX הקטן, לשטוח בפניך את טענותיו כלפי אותו שוטר מתלהב ואתה תוכל לעזור לו באופן ישיר או עקיף, לברר את הנושא ולהוציא את הצדק לאור. אני מבטיח לך שאחרי פעם אחת כזאת ששוטר אדיוט יענש, או לחילופין יוכח שההורדה היתה מוצדקת - תשתנה תדמית המשטרה לפחות באתר זה.

דרור ברלי
19-02-04, 12:06
עומר, למה הם מתעמרים באזרח? כמו הכלב שמלקק לעצמו את הביצים - כי הם יכולים.

אלדד, אני מצטער אם אתה נפגע כל פעם מחדש, אבל השוטרים מרוויחים את ה"מחמאות" הללו בזכות וביושר. שום דבר אינו סתם. אין עשן בלי אש, ורוב השוטרים שאנחנו נתקלים בהם הם כאלה דרעקס. תפנים פעם אחת ולתמיד.
בפורומים האלה אין עבריינים, אין אלימות, אף אחד כאן לא יתקע לשוטר מכות או כדור בראש בגלל הורדה מהכביש. גם אתה יודע את זה. ומרגע לרגע אני חושב שבגלל שגם השוטרים יודעים את זה, כל כך קל להם להתעלל בג'יפאים.
כי אם היינו עבריינים אמיתיים, אלימים, שמוכנים ללכת רחוק ולא דופקים חשבון, יש לי תחושה שהמשטרה לא הייתה מתקרבת אלינו. כמו שהיא לא עושה כלום לפושעים אמיתיים גם בתחומים האחרים.
מצטער אם אתה נעלב, אתה יודע שזה ממש לא אישי. אבל זה המצב, ולא רק כאן בפורומים אומרים את זה. תקרא עיתונים ותבין מה חושב כלל הציבור על המשטרה שלו.

UNIX
19-02-04, 19:36
ניר פה מתחילה הבעיה "קצין תלונות הציבור לג'יפאים"
נגיד ובאמת יהיה קצין כזה נראה לך באמת שהוא לא יתן גב לשוטר? ויסתכל
עלי או עלייך?.
זה כמו שהשוטר לקח לי את רשיון הנהיגה שלי והזמין אותי לקצין לשימוע
הרי הוא אמר לקצין בדיוק מה לעשות הקצין היה בסך הכל מי שאמר לי שהוא לוקח
לי את הרשיון ואך ורק ע"פ החלטת הסייר בוחן שהחליט על כך עוד מהרגע
שראה אותי נוסע על הכביש :cry: :cry:

eldad007
20-02-04, 00:05
קודם כל תודה רבה על הצעת התפקיד!! אך אני לא חושב שאני מוכשר לביצוע תפקיד שכזה - דובר של המשטרה הוא תפקיד לא פשוט בכלל, ולי קשה לבצע אותו כי לעתים אני אימפולסיבי ונמרץ מדי בכתיבת תגובות ובאימרות כלליות. :oops:
לענייננו - אין לי מושג מה הסיפר של ברוך (Unix) ובאמת שהייתי רוצה לשמוע אותו רק לידע כללי ואולי גם לעזור או לפחות לתרום לו איזו עיצה או 2.
ידועה האימרה "אין עשן בלי אש", זה ברור שג'יפאים לא אוהבים שוטרים מסיבה מסויימת...
אבל יש שוטרים שלא אוהבים ג'יפאים מסיבה מסויימת... (ואתם יודעים מה? עומר- ספר להם על הג'יפ הסגול/כחול/אפור המפחיד הזה, ואתה יכול לרשום בדיוק מה שאמרתי לך וגם לבעל הג'יפ).

בחברות :!: :!: :!:
אלדד

UNIX
20-02-04, 10:03
אלדד הסיפור שלי מפורט כאן חלקית
השוטר(סייר בוחן) בחליט שהוא מוריד אותי מהכביש עוד מהרגע שראה אותי
קשה לי לחשוב למה הוא החליט את זה , וכבר אין לי כוח את האמת לנסות לחשוב
כי כבר עבר כמעט שבוע וכשאני חושב על זה אני ממש נהיה עצוב :cry: .
נגיד והיו ליקויים בג'יפ , היחס של השוטר הוא אחד הדברים שעיצבנו אותי
הרבה יותר מכל העסק הזה של ההורדה עצמה, כסף תמיד יבוא שוב כבוד
זה לא דבר שחוזר ל"בן-אדם" שהתנהג אליך כמו שהתנהג אלי, כאילו אני מינימום איזה עבריין סמים שרצח מישהו.
הוא גם התעלם מהעובדה שהוא מסכן את עצמו ועל הכביש הראשי התחיל לשכב
ונחש מי זה שעמד מאחוריו שבמקרה לא תדרוס אותו איזה מכונית?
הוא היה כזה שקוף מלכחתחילה שהוא הולך להוריד את הרכב מהכביש , ולקחת לי את הרשיון שישר איך שבדק אותו שם אותו בכיסו וסגר כפתור,(עוד לפני שהתחיל לבדוק את הרכב).הוא בדק את הרכב קרוב ל 40 דקות וחבריו ליחידה
עצרו לידנו כשהוא יושב לי בתוך הרכב על ההגה ומנסה לבדוק את בלם היד
ע"י שחרור קלאץ בהילוך ראשון ואמרו לי "אל תיתן לו לשבת לך ברכב הוא יודע
לעשות רק נזקים" ואז הוא בכלל התעצבן ואמר להם "תוציאו לי פנקס דוחות
אני מוריד אותו מהכביש" והתחיל להשפיל אותי ולהראות לשלושת השוטרים את החופש בהגה שבהתחלה לא הבינו מה הוא רוצה ממני בכלל רק אחרי שחירטט להם איזה משהו התחילו לעשות לי ממש מסוכן הרכב הזה.
זרקו לי המון משפטים מעליבים והתנהגו אלי ממש מגעיל, ואני שהיה לי נשק ביד
כמובן שלא חשבתי על לתקוף את השוטר אפילו על כל מה שאמר לי כי הוא לא שווה את זה שאני ישב יום אחד במעצר בגללו.
אבל אם לא הייתי עוצר מהתחלה כל זה לא היה קורה (הוא היה בלי ניידת אפילו)
מקסימום היה רושם את המספר ומי יודע מה היה אחר כך אבל בטוח לא כל מה שהיה לי.
ברור שיש עדיין שוטרים טובים כמו השוטר שדיבר איתי בתחנת רמלה והלך לדבר עם הקצין משטרה שירחם עלי ויחזיר לי את הרשיון ואני בכלל לא מכיר אותו, הוא פשוט
היה ממש נחמד אבל לצערי זה לא עזר.

eldad007
21-02-04, 00:46
שמע UNIX - בלי שהבנתי הרבה ממה שכתבת אני מבין כמה כואב לך וכמה אתה כועס....
קודם כל - דע את החוק, החוק נועד להגן על אזרח שומר החוק.
השוטר יכול לעכב אותך כאדם עד 20 דקות (+20 נוספות באישור קצין +שעתיים נוספות באישור ק.אח"ק מרחבי). למעשה השוטר בכביש שמעכב אותך לבדיקה מתבסס על הסמכות החוקית שיש לו לעכב אדם כי יש חשד לכך שעבר עבירה זה מקרוב או עובר עתה עבירה מכל סוג שהוא או שיכול לשפוך אור על עבירה שנעברה (לא רציתי להביא פה את החוק האמיתי כי הוא ארוך ומסובך - אבל דע שזה העקרון).
לשוטר אסור בתחליט האיסור להיכנס אליך לרכב ללא צו מבית משפט (או כסמכות נלוות למעצר - אבל מעצר לא היה פה אז...), ובטח ובטח שלא לסכן אותך אם בכך שהעמיד אותך באמצע הכביש או מתחת לרכב נוסע או לא משנה מה הסיטואציה. כמובן שאסור לו לגעת לך בבלם היד... אחי - כל הדברים הללו דורשים צו מבית משפט - הרי מדובר פה בפרטיותו של אדם.... השוטר רשאי לעשות זאת ללא צו רק אם ביקש את אישורך ואתה הסכמת, או כמו שרשמתי קודם כסמכות נלוות למעצר!!!
עכשיו - לפי מה שהבנתי היו מספר שוטרים שהסתובבו ביחד איתו מסביב לרכב שלך והם עודדו אותו להוריד את הרכב מהכביש על סיבות כאלה ואחרות.. (תקן אותי אם אני טועה!!!) דבר זה מסוכן מאוד עבור השוטר במידה ותגיע לביהמ"ש ותעלה נקודה זו.
אני מציע לך - קיבלת דו"ח? יש תחושת מרמור בליבך? קח עו"ד נחמד - לדעתי יש לך קייס לערעור בלי שום בעיה... אם ההורדה עצמה מהכביש נבעה מכך שהשוטר ישב בתוך האוטו שלך וראה דבר כזה או אחר בלי שאתה נתת לו את האישור לכך -> אני לא בטוח ב-100% אבל סביר מאוד להניח כי מדובר בהורדה לא חוקית ורשיונך חייב לחזור אליך...
כמו שאמרתי קודם - תתייעץ עם עו"ד !!! לדעתי יש מקום לערעור מהנתונים שאתה הצגת (וממה שאני הבנתי).
יש לי רעיון מצויין - אתה גר באזור המרכז נכון? תתקשר אליי ביום ראשון ותספר לי בדיוק מה קרה ואולי גם את פרטי השוטר, ואני כבר אמליץ לך מה לעשות, או אולי אפילו אעזור לך במידה ואוכל.

מעבר לזה - אני יודע שהעצבים בטח רתכו לך ותיכף האוזניים מקבלות עיוות מהחום שמפיץ המוח מהעצבים - אבל פעלת נכון בכך שלא תקפת, ואני מקווה מאוד שגם לא צעקת והעלבת את השוטר וכ"ו וכ"ו... כי דברים אלו יכולים לבוא רק נגדך!!!
אלדד

LAREDO
21-02-04, 02:16
לצערי ,
אני חי במדינה שאני מסכים עם דרור ועם ארז.
אני יכול רק להגיד, שאליי לרכב אף שוטר לא נכנס מעולם, למרות שרצו.
סביר להניח שהרכב שלי היה טיפה יותר "לא דומה למקור" משלך.

במדינה בה אנו חיים, ועם כח המשטרה שיש לנו (רובו) אין ברירה, חייבים להראות תוקפנות ולהוכיח לשוטר שאתה לא פראייר. רק ככה יוצאים מזה. לדוגמא, באחת הפעמים שעצר אותי שוטר, היה איתי באוטו מישהו מוכר מאוד למשטרה השוטר הביט פנימה ואמר לי נסיעה טובה. הוא אפילו לא לקח רשיונות - מקריות? אני לא חושב.

אתה יצאת ילד קטן שנותן לשוטר להכנס לך לאוטו, שלם את המחיר.
מי שרוצה לשחק חייב לדעת את החוקים, אחרת הוא יפסיד הרבה נקודות...

יוני5
21-02-04, 08:41
אלדד,

תסתכל על מה שכתבת ותבין למה השוטרים הם מניאקים ולמה אנחנו שונאים אותם.

מותר לו לעכב אותך 20 דקות + 20 דקות באישור קצין?
1. הוא יודע את זה ואני לא
2. זה לא ממש אכפת לו, הוא לא שם זין - לא עלי ולא על ההוראה
3. למה בכלל הוא נזקק ל 20 דקות אם כל הרשיונות עלי?

כתבת שיקח עו"ד... יש לו קייס טוב...
עם היד על הלב, בגלל שעה עיכוב, יחס חרה ובדיקת תקינות לרכב כזו או אחרת נראה לך = סה"כ יומיים של התעסקות מלווה בהרבה עצבים נראה לך שיש לי זמן לעוד כמה חודשים של משפט? בשביל להעניש את השוטר המזדיין אני צריך גם לבזבז כסף?
תבין, אם אתה כקצין משטרה דופק לי דו"ח על מחזירי אור / חציית פס לבן שלא היה ולא נברא וכיו"ב, אתה מבין ששווה לי לשלם את הקנס הלא מוצדק מאשר לנסות להוכיח (לרוב ללא סיכוי) שאלדד מניאק?

שוטרים כאלה, וכפי שכתבו לפני הם אלה שאנו נתקלים בהם ביומיום, הם אחיהם התאומים של פקידי הביורוקרטיה במשרד הרישוי והפנים, אגף המכס, העירייה שמתעמרים בנו מידי יום מהסיבה הפשוטה שנתנו לחארות כוח והם מנצלים אותו.
אתה יכול לשים את אותו שוטר בכל משרד ממשלתי אחר והוא יעשה הכל לטובת עצמו ולא לטובת הציבור. מעבר לכך, הוא ינסה לדפוק אותך רק משום שהוא יכול. דרור כבר ציין את האנלוגיה לליקוק הזין אצל כלבים.

יוני5

eldad007
21-02-04, 12:30
יוני -
שמע, אין ספק שיש כאלה כמו שכתבתי בעבר שהייתי לוקח מהם את התעודת שוטר כי הם באמת חארות. אבל לא כולם...
לכן צריך לדעת לעשות את ההבדל בין שוטר אחד לבין כלל השוטרים.
אני לא מאמין בגישות קיצוניות של תקיפות (גם לא בעבודתי במשטרה) שבהן טוען לארדו שהוא נוקט, אבל בהחלט אני כמו לארדו אומר שצריך לדעת את החוק כי הוא נועד להגן עליך.
לגבי שוטר ספציפי שתוקע לך דו"ח על פס לבן שלא היה או הוריד אותך מהכביש שלא כחוק - אני אישית חושב שלא צריך להתעלם מכך וכדאי לעשות את המאמץ וללכת לביה"מש מכמה סיבות:
1. קודם כל להוכיח את חפותך!!!
2. להעמיד את השוטר על מקומו ולהוכיח לו שתעודת השוטר שבארנקו לא הופכת אותו לגוף מעל החוק - אלא לבורג קטן שנועד להגן על החוק.
3. והכי חשוב - בזה שאתה תוכיח לשוטר שהחוק מגן עליך, והזמן שהוא ביזבז עליך בביה"מ ובכביש ביחד היה מיותר לחלוטין - הוא כבר יעשה את החושבים שלו לבד ויגיע למסקנה שלא כדאי לדפוק אדם כזה או אחר בלי שיש בסיס חוקי למעשיו -> את הג'יפ הבא שהוא יעצור לבדיקה הוא לא יבדוק כך (ומן הסתם לא יחזור על הטעות של להיכנס ללא צו או רשות לרכב) וכנראה שבלי הרבה ברירות יאלץ לשחרר אותו (לעתים אפילו בלי דו"ח). ואולי בעצם הג'יפ הבא יהיה אתה או אני או נמרוד או חנן או עומר או כל אחד אחר בקהילה שלנו (חברים שלך)!!! וראה איזה פלא -> תרמת עוד משהו לקהילה....
כך אני חושב
אלדד

UNIX
21-02-04, 12:36
אלדד תודה רבה אני באמת לוקח אותה ברצינות אבל אני נאלץ
לוותר על כל הבאלאגן, אני יקח עורך דין טוב למשפט שיהיה בסוף השנה
ונראה מה יהיה בכל מקרה עוד לא החלטתי מה לעשות כי בא לי כבר לסיים את כל הסיפור הזה .
כל מה שאמרת לגבי 20 דקות שמותר לו לעכב אותי ולגבי זה שאסור לו להיכנס לי לרכב ממש לא ידעתי את זה ותמיד זה טוב לדעת אבל זה לא היה עוזר לי כי הוא לא הוריד את הרכב על בלמים או משהו אלא על חופשים בהגה בעיקר.
אני מאמין שאם הייתי יודע את החוק ואחרי 20 דקות הייתי אומר לו שנגמר לו הזמן או שלא הייתי מאפשר לו להיכנס לרכב שלי אז זה היה מגיע למצב הרבה יותר גרוע
מהמצב עכשיו כי בטח היה מתחיל ויכוח וכו'.
מה שחשוב לי כרגע זה רשיון הנהיגה שלי ונראה מה יהיה ביום רביעי כי הגשתי ערעור בבית משפט.
השוטרים עודדו ע"י כך שהעליבו אותו בהתחלה אז הוא רצה להוכיח להם שהוא לא פראייר.
בכל אופן תודה רבה על ההצעה ועל הטיפים , אני מאמין שהם יכולים לעזור להרבה גיפאים ולי הם בטוח עזרו.

עירא
21-02-04, 13:06
פרט אחד קטן לגביי המשפט, משפט על הדו"ח עצמו יכול להיות באמת עם המון סחבת ולהתקיים רק בסוף השנה.
ברגע שאתה מגיש עירעור על החלטת הקצין משטרה שנתן לך את השלילה המנהלית לשלושים יום, בית המשפט מחוייב לדון בעניינך תוך 72 שעות (נדמה לי שעד 3 ימים אבל בכל מקרה מהר מאוד) ובשביל לחסוך לעצמו עוד ימי התעסקות בתיקך הוא יעדיף באותה הזדמנות לדון גם בדו"ח שקיבלת, ולכן שווה מאוד להגיע לדיון הזה בבית המשפט מוכן ומזומן.
לפעמים התובע יציע מעצמו עיסקה (לפני שנכנסים למשפט נכנסים לתובע בשביל לוודא על מה אנחנו מדברים והוא מציע את האופציות של לדון אך ורק בעירעור, לדון בתיק כולו, או להגיע לעיסקה מראש ואיתה להיכנס למשפט).
לפעמים התובע יציע עיסקאות כאלו שלא ברור אם הוא הקטגור או הסנגור אבל היי, אם זה לטובתינו אז למי איכפת.
כל המידע הנ"ל מבוסס על ניסיון מר :wink: ומעודכן ללפני שנתיים ולכן לא מהווה אסמכתא מקצועית.

UNIX
21-02-04, 13:10
עירא מדובר על 5 ימים .
יש באמת מצב שפשוט יהיה משפט על הכל יחד?
כי כבר נקבע תאריך לספטמבר ע"י השוטר.

ד ו ר ו ן
21-02-04, 13:29
אלדד,
הכל טוב ויפה בתאורייה, אני לא מרוויח ביומיים עבודה מה שאני אצתרך לשלם לעו"ד בשביל לטפל בנושא, שאגב לא יקח רק יומיים.
זה בדיוק מה שאמרתי לך, וגם יוני הוסיף, בין הכאב ראש וההוצאה הכספית אני העדפתי לשלם קנס ונקודות(שנמחקו אח"כ) ולגמור עם זה, בהתייעצות עם מי שהיה בזמנו הגורם הבכיר במתנ"א באזור לכיש הבנתי כמה העסק עקום, כולל ההתייחסות של בית משפט לתעבורה לאזרח שמגיע בלי עו"ד ומנסה לייצג את עצמו, בנושא הזה המערכת מנצחת את מי שאין לו זמן לריב עם טחנות רוח, והשוטר האדיוט (שלפי המרחק שהוא טוען שראה את הרכב אפשר לשים אותו בגבול הלבנון בתור אמצעי תצפית, כולל שטחים מתים) יודע שלרוב לאזרח אין את הזמן הכוח ולעיתים הכסף כדי לצאת במאבק רק כדי להוכיח שהוא צודק,אם לא הייתי עושה עוד משהו בחיים תאמין לי שהייתי מקדיש את כל הזמן להעמדת האדיוט במקום.
גם כאן זה עובד פחות או יותר בהקבלה לרמת הידע והקשרים, אני רואה את אבא שלי, שהיה מפקד תחנה בזמנו לפני שעייף מהעבודה הזו,שמתוקף עבודתו כיום נפגש עם המשטרה כי הוא מזמין אותם בנוסף לביקורות דרכים שכולנו מכירים, וזה נראה אחרת לגמרי.
לאיש יש השכלה בדיוק מה מותר ומה אסור לשוטר לעשות ויותר מזה, מה שוטר חייב לעשות באירוע זה או אחר, ומעטות הפעמים שלא יצא לו להעמיד שוטר במקום על חריגות מסמכות או נסיון להתחמק מפרוצדורות שהוא חייב לעשות בשטח, אם זה מז"פ שטוענים שהם לא עובדים בלילה או בשבת כשצריך לבדוק פריצה חוזרת לבית ויש חשש שעד הבוקר לא יהיו יותר טביעות אצבע, ואם זה מתנ"א שמנסים לחרוג ממסגרת הסמכות שלהם כמו שעשו לילד כאן בזה ישבו לו בג'יפ ושיחקו לו עם הרכב,או טבחים משטרתיים!! שמנצלים אי ידיעה של אזרח בדיוק מה זה תעודת שוטר ומנסים לתפוס תחת על אנשים, או במקרה שלו על האיש הלא נכון.
אלדד,
חצי הכרה בנושא יש לך כבר, תשלים את החצי השני בזה שתבין שחלק לא מבוטל מהמערכת שאתה שייך אליה עובדת בצורה דפוקה, וזה הגדרה סופר עדינה.

עירא
21-02-04, 13:47
כמו שכתבתי, אצלי אחרי ההורדה מהכביש הגעתי לתחנה לקצין המשטרה בשביל לקבל את השלילה המנהלתית. ניסיתי לבטל וכו' וכמובן שכלום לא עזר אבל אותו קצין משטרה היה נחמד ואמר לי לגשת עכשיו לבית משפט בשביל שהם ידונו בכל התיק כבר עכשיו (לדבריו, ואני חייב להסכים איתו, שום שופט בר דעת לא היה מבטל את ההחלטה על השלילה שלו של ה-30 יום) וכך אם במשפט אני אקבל שלילה היא תתאחד עם מה שהוא כבר נתן וזה יקטין את הסה"כ וגם כך המשפט על דו"ח עצמו יוקדם. וגם לי היה כבר תאריך למישפט כמה חודשים אח"כ אבל כמו שכתבתי, בית המשפט מנסה לחסוך לעצמו קצת בירוקרטיה ודיונים חוזרים חוזרים ולזמן את השוטרים לכל דיון זה גם לא משהו פשוט אז מה שהם יכולים לסגור מראש הם סוגרים.

חנן א.
21-02-04, 22:59
בקשר לעצה שלך, אלדד, של ללכת להילחם על הצדק שלך, בכל המקרים שהבאתי אין לי קייס, והשוטרים עושים מעשה שנקרא "כשר אבל מסריח" :

אם זה שוטר שקודם עוצר אותך ואז מתחיל להסתובב סביב הרכב כדי לחפש על מה לדפוק אותך.
אם זה שוטרים שכשיש בכביש מצב של אי בהירות לגבי המהירות המותרת, הם יעשו שם במשך שנים מארבים לנהגים, במקום לדאוג שיהיו תמרורים שיעזרו לנהג להבין מהי המהירות המותרת.
אם זה שוטר שידפוק לך דו"ח כי יש לך כמה גרגרי אבק על המספר, כשהוא מצהיר שהוא נותן לך סתם דו"ח, פשוט כי הוא לא רוצה שתהיה בכביש סדום-ערד, ועכשיו לך תוכיח במשפט שבאמת היו כמה גרגרי אבק ברמה נורמלית על המספר ולא מספר מכוסה באבק.
אם זה שוטרים שיורידו לך את הרכב מהכביש כי יש נקודות חלודה על הצבע או קרע בכיסא הנוסע וכו' .

אז אין כאן מה לפנות למשטרה בתלונות, אבל הבאתי את זה בשביל שיהיה מובן למה מבחינתי המשטרה זוכה בסטריאוטיפ מסריח.

וגם אם היה קייס בשביל להילחם עליו, לא הייתי עושה את זה. את האזרחות הטובה שלי אני מפגין בהזדמנויות אחרות, לא במלחמות בטחנות רוח. לא שזה בסדר, אבל זו הדרך שלי.

נמרוד
22-02-04, 08:55
ברוך -

אל תעיז ללכת לבית המשפט בלי עורך דין!

יאכלו אותך בלי מלח, בדיוק כמו שעשו לך על הכביש. שופט תעבורה זה לא איזה סבא טוב עם זקן לבן, הוא עלול להתגלות כאיש עייף וממורמר, יותר אינטליגנט מהשוטר אבל לא פחות אכזרי ... בלי עו"ד מכובד ש"יעיר" את כבודו, אין לך שום סיכוי בתור ילד-עם-ג'יפ!

אייל
22-02-04, 09:44
אלדד, את הג'יפ של עומר אף אחד לא יעצור - עד שהוא יהיה מוכן אנחנו כבר נעבור ממקום למקום עם חללית :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

UNIX
22-02-04, 10:56
או קי אז יש המלצה לעורך דין טוב שלא יקרע אותי במחיר?

דרור ברלי
22-02-04, 15:44
מסכים לכל מילה על שופטי התעבורה. בשום מקרה, אל תגיעו למשפט תעבורה ללא עורך-דין. גם ככה בבתי המשפט לתעבורה אין צדק ברוב המקרים, בוודאי לובוודאי לנאשם ללא השכלה משפטית שמנסה לייצג את עצמו.

Bulldog
22-02-04, 20:26
אלדד, את הג'יפ של עומר אף אחד לא יעצור - עד שהוא יהיה מוכן אנחנו כבר נעבור ממקום למקום עם חללית :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

חביבי, צפה להפתעות, אלה אם כן הגרוטאת תע"ר שלך תתרומם מפיצוץ מבוקר באיזור המיכל דלק.
המוטציה חוזרת, ובקרוב, מאד קרוב. תתחיל לאסוף כסף לאירוע השקה.

נמרוד
22-02-04, 20:31

חביבי, צפה להפתעות, אלה אם כן הגרוטאת תע"ר שלך תתרומם מפיצוץ מבוקר באיזור המיכל דלק.
המוטציה חוזרת, ובקרוב, מאד קרוב. תתחיל לאסוף כסף לאירוע השקה.

עומר, קיבלתי הרגע טלפון משרת החינוך לימור לבנת. היא מוסרת שאם הגרוטאה מוכנה עד יום העצמאות, אתה תזכה להדליק משואה. היא נשמעה מה זה מתרגשת.

Bulldog
22-02-04, 21:04
בתנאי שבהתנעה הראשונה השבוע אני לא אצית את השיחים מאחורי האוטו.
חביבי, שנתיים צחקתם ואני התייסרתי, עוד מעט מגיע הזמן להאכיל אותכם מרורים. :twisted:

LAREDO
22-02-04, 22:27
נמרוד, גם אני דברתי עם לימי.
אתה לא הבנת נכון.
היא אמרה שאם המוטציה לא מוכנה עד יום העצמאות, מדליקים אותה כמשואה...

יוני5
22-02-04, 22:56
או קי אז יש המלצה לעורך דין טוב שלא יקרע אותי במחיר?

ברוך, התכוונת לשאול אם יש עורך דין טוב שלא יודע שהוא טוב והוא מספיק פרייאר ע"מ לייצג אותך בזול.

אם כך, אתה יותר אדיוט ממה שחשבתי.

יוני5

UNIX
23-02-04, 06:29
:P מצאתי אחד כבר
נראה מה יהיה

עמי
23-02-04, 17:31
אני מקווה שהוא מגיע איתך לבית המשפט כבר ביום רביעי הקרוב. 99% שהתיק כולו יגמר באותה הזדמנות.

מאיר רוטברג
24-02-04, 19:45
תחליף כבר את הערות הסרק בחתימה שלך ,הן משעממות :P

eldad007
24-02-04, 21:50
עומר -
במקום לזרוק כאן שמועות ללא בסיס - אתה מוכן לפרסם את התמונות של השבוע??? 8)
וחוץ מזה - מתי נותנים כבר סטראטר (Strater) :?: :?: :?: (הבטחתי נכון? :wink: )

Bulldog
24-02-04, 22:19
אתה יודע שבשישי.

gluk
26-02-04, 11:40
אז זהו, שגם לי יש מה להגיד בנושא. דבר ראשון - העובדה ששוטרים עושים עבודה קשה ומסריחה, עדיין לא מחייבת אותם להיות מסריחים בעצמם. אפשר לעשות עבודה, ואפשר לעשות עבודה. לפחות, קצת יחס לאזרח, היה משפר בהרבה את ההתרשמות שלו מהמשטרה! לדוגמה: עצרו אותי היום על פלאפון (כן, יודע, לא יפה, אבל מה לעשות :oops: ). בנוסף, לא היו עליי מסמכים של האוטו (הכל בתוקף, כמובן, רק נשאר בבית בכיס של מכנס אחר). הם בקלות יכלו "לתקוע" לי כנס גם על זה, ועוד הזמנה לתחנה בשביל הוכחות, ולעקב אותי בשביל לבדוק, ועוד שד יודע מה! אבל הם היו נחמדים, דיברו יפה, תוך 2 דקות בדקו במסוף שרכב אכן שלי, נתנו לי כנס אחד, אמרו "סע בזהירות" והסתלקו! זה ניקרה יחס עם הפנים לאזרח, ואין לי טענות - אני משלם על מה שעשיתי. הכל פייר!

מיקרה אחר, לפני שנתיים: לא רק שעצרו אותי עם האופנוע על משהו שלא עשיתי, גם חיפשו במשך כמה דקות איך "לזמבר" אותי יותר (מספר מכוסה, לא תקני וכ"ד). וכל זה תוך התעלמות מוחלטת מטענות שלי שבכלל לא בצעתי את האווירה ה"מקורית" (וכאן אכן היה מיקרה של "מכסה" דוחות על סעיף מסויים, הם אפילו לא הסתירו את זה, אפילו היה להם טימטום לכתוב את זה בדו"ח!!! :shock: ).

ואפרופו ע"ד: הרבה התלבטתי אז, האם לקחת או לא, וגם כולם אמרו לי "אל תעיז ללכת ללא ע"ד", בסוף נישברתי, ועד היום אני מצטער: מדובר בע"ד תחבורה ידוע, שפשוט לקח לי כסף, ועשה עסקת טעיון הכי עלובה שאפשר, למרות בקשתי המפורשת שלא יעיז לעשות דווקא עסקה הזאת, השקופה ביותר והקלה ביותר!!!!!!! ועוד, מרוב חוצפתו, ניסה לטעון שעשה עיסקה טובה! אחרי שיכנועים רבים הצלחתי לפתוח תיק מחדש, ולבד השגתי עסקה יותר טובה פי כמה, ואני מאמין שללא הוא, הייתה עוד יותר טובה! לא בטוח, שמיקרה שלי מעיד על משהו, על כלל מסויים, אבל רק לידע הכללי!
הרושם שקיבלתי מהע"ד הזה: אם אתה לא "קריש", אתה לא מעניין אותו, אתה סתם מקור לפרנסה קלה ללא מאמץ! ראיתי אותו "מלקק" ל"קרישים" - לקוחות הקבועים שלו, שיש להם כל הזמן תיקים והוא יודע שהם מקור הפרנסה הקבוע שלו! ככה זה. אז, תיזהרו, ובהצלחה!

UNIX
26-02-04, 19:19
תודה רבה על האזהרות וכו'
המשפט נדחה ליום חמישי בבוקר מכיוון והעורך דין לא יכל להגיע

כרגע התביעה נגדי מבקשת שלילה בפועל שלילה על תנאי וקנס כספי
נקווה לטוב

מאיר רוטברג
29-02-04, 09:09
תן דיווח בהמשך

ארז
06-03-04, 18:51
אלדד....דוגמה קלאסית
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=382022

Bulldog
06-03-04, 19:06
ארז, תשתוק, לך אין בכלל טסט, או הוכחה שהאוטו שלך קיים פיזית.
בקצב הזה אני עוד אסע בצורה חוקית על הכביש לפנייך.

-->