PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפרה הקדושה נשחטה היום - הדיסקו הופשט מפלסטיק.

עמודים : 1 2 [3] 4 5 6 7

רכס חיים
21-01-08, 20:26
זו סתם הודעה בכדי לעגל את מספר התגובות בשרשור הזה ל-500 עגול.

ודרך אגב - אנו מתקרבים מאוד ל-30,000 צפיות בשרשור הזה בלבד.

וואלה השתגעתם.

ד ו ר ו ן
21-01-08, 21:46
במקור הגיע הרכב לארץ עם צמיגים 205/70/16 והוחלף על-ידי ל-265/75/16.

עשיתי מספר חישובים והתברר לי להפתעתי כי היקף הצמיגים בין שני הדגמים הינו 16% יותר בצמיגים הגדולים.

זה אומר שכאשר הספידומטר שלי מצביע על 60 קמ''ש אני בעצם נוסע 70 קמ''ש. וכהשעון מצביע שנסעתי 200 ק''מ זה אומר שבעצם עברתי 232 ק''מ.

וזה ממש מאוד משמעותי מהרבה בחינות שקשורות לצריכת הדלק.

תקנו אותי אם אני טועה.
הרבה ספידומטרים מזייפים כלפי מעלה מה שאומר שעם צמיגים גדולים יותר אתה ברוב המקרים מתקרב לאמת ולא ההיפך.
תבדוק עם GPS עם קליטה טובה בנסיעה בכביש את הספידומטר מול מדידת המרחק והמהירות של הGPS.

רכס חיים
22-01-08, 00:44
כן ,זה נכון. אני לא צריך בשביל זה GPS ,היות ונתפסתי כבר 29 פעם במהירות מופרזת ותמיד זה היה כ-10% פחות ממהירות הספידומטר.............

בשביל מה יש כחולים??

KOOKE
22-01-08, 02:49
חיים

אני מניח שאינך מתכוון לבטל לגמרי את מערכת התזת המיים לשמשות ולמגבים - גם בג'יפ קשוח ומסוקס זו מערכת חיונית לשטח - למשל ניקוי נתזי בוץ וכו' בעת מעבר שלולית בוץ אתה מאבד לחלוטין את שדה הראיה קדימה ללא מערכת מיים המסייעת לניקוי השמשות.

במקום להעיף את מיכל המיים לווישרים כמו שאתה מכנה אותו תחשוב איך דווקא לייעל את המערכת ולגרום לשפריץ מיים יותר חזק ויותר יעיל - טוב גם לניקוי האבק המצטבר במדבר.

שלמה

מאיר רוטברג
22-01-08, 08:03

עשיתי מספר חישובים והתברר לי להפתעתי כי היקף הצמיגים בין שני הדגמים הינו 16% יותר בצמיגים הגדולים.

זה אומר שכאשר הספידומטר שלי מצביע על 60 קמ''ש אני בעצם נוסע 70 קמ''ש. וכהשעון מצביע שנסעתי 200 ק''מ זה אומר שבעצם עברתי 232 ק''מ.

וזה ממש מאוד משמעותי מהרבה בחינות שקשורות לצריכת הדלק.

עוד משהו שיש לזכור.אם המנוע מפיק 180 כ''ס ,אז עם הצמיגים הגדולים אני בעצם מקבל ''תפוקה'' של 150 כ''ס בלבד. לא שאני צריך את ה-30 סוסים האלה,אבל טוב לדעת את המבנה הטכני החדש של הבהמה הזו.

תקנו אותי אם אני טועה.
כן אתה טועה
אם המנוע מפיק 180 הצמיגים מקבלים הרבה פחות ,
ואלו חישובים תיאורטיים בלבד,
נניח שהיו לך 180 סוסים לפני 13 שנה אתה חושב שעדיין הם שם??
אתה לא חושב שכמה מתו בדרך?

fuksi
22-01-08, 09:27

אתה בטוח לגבי המידה האורגינלית?
כשקניתי את הרכב הוא היה עם צמיגים אורגינלים (כמעט כביש מלא) של מישלין 235/70/16
205 נשמע קטן קטן.....

כמו כן לגבי הסוסים צודק מאיר 180 כ"ס זה היה מזמן מזמן....וגם אז הסוסים האנגלים שמפיק המנוע האמרקאי עייפים בצורה מעוררת חשד....

GodsFather
22-01-08, 09:35
205 זה של סמוראי , נראה לי שחיים הקיש בטעות.

רכס חיים
22-01-08, 19:26
חבר'ה - שום טעות .הרישום בפרוש 205/70/16, ואני קורא מידות צמיגים כבר 40 שנה . ולגבי המנוע - הוא ממש חדש על דעתם של טובים ממני בהרבה ,ומי ששומע אותו יכול להבחין בקלות שיש כאן 180 סוסים אצילים עם תחת מבריק מרוב בריאות.

לגבי הוישר האחורי והמיכל של מתיזי השמשות - אין כל צורך בהם בראיית עלות/תועלת. בשביל שימוש של פעמיים בשנה יש לי את הברז במנוע שמתיז שיגעון כשיש בוץ רציני. לכן דינם לעוף.

היום הותקן מיכל דלק חדש עם צנרת חדשה של פתח המילוי וניקוז עודפים. המשאבה נשטפה בסולר ונוקתה יפה לפני ההרכבה.השרות שקיבלתי בלנדרובר בפירוש VIP ,כי אולי לא שמו לב לשנת הייצור של הכלי.

הכי יפה היה כשכל עובדי החברה הגיעו לראות את מערכת הזיווד החדשה כולל פינת הקפה ,המטבח שנפרש, ומערכת המים ההיקפית. וזה עוד לפני שהם גילו את חדר השינה.חכו עד שיהיו וילונות ורודים על החלונות.

היום ישבתי עם המתכנת וסיימנו את ליטוש התיכנון של הגריל החדש מנירוסטה ויתר החלקים מאלומיניום מרוג.יתכן מאוד שחלקם יהיה מוכן ליום שישי זה ואם לא אז בטוח ליום שישי הבא.

אני כבר מת לזרוק את הגריל הפלסטי בטקס היסטורי.

GodsFather
22-01-08, 19:35
ולגבי המנוע - הוא ממש חדש על דעתם של טובים ממני בהרבה ,ומי ששומע אותו יכול להבחין בקלות שיש כאן 180 סוסים אצילים עם תחת מבריק מרוב בריאות.

את זה בדיקת מחשב יכולה להוכיח, אם זה באמת מעניין.

רכס חיים
23-01-08, 02:24
כעת אפשר לעשות סיכום ביניים לגבי העבודות שיש עדיין לעשות על הכלי במהלך 2008.

1. הוספת שנורקל לאחר החלפת בית הפילטר בחדש או באחר מאלומיניום.

2. החלפת הקופלונג בדרייב שאפט האחורי.

3. החלפת הציריות למחוזקות בשני הסרנים.

4. החלפת כל הגומיות במוטות הרדיוס.

5. הרכבת חיפויי האלומיניום על מכסה המנוע,מבחוץ ומבפנים- כולל הזרקת פוליאוריטן.

6. שיקום/החלפה של כל המנעולים ברכב.

7. בנית ציליה טלסקופית בגודל 4/4 מטר שאולי נפתחת חשמלית.

8. בנית מיכל אוויר למערכת הקומפרסור החשמלי.

9. החלפת מיכל העיבוי מפלסטיק לאלומיניום.

10.סילוק מערכת מתיזי השמשות.

11.השלמת ניקוי הרכב מיציאות חשמל מיותרות במיוחד בחלקו האחורי ובפנסים הקדמיים.

12.הרכבת רשתות על הפנסים הקדמיים למניעת נפילתם האפשרית.

13.סילוק הפלסטיקים המחזיקים את הוינקרים הקדמיים,ובניה של תמיכת אלומיניום.

14.צביעת הרכב בצבע שחור/כחול מט במה שנשאר ללא חיפויי אלומיניום.

15.בנית גג אלומיניום נוסף מעל לקיים.אולי מיריעת PVC מוכספת?

16.תוספת 6 שעונים לקריאת כל נתוני המנוע.

17.השלמת חלקי חילוף כבדים,כגון גיר, טרנספר,סרנים וכו'.

18.החלפת הרדיאטור בחדש ,בבנוי ייעודי לפי מפרט טרופי.

20.בנית ברז חשמלי להחלפה בין מצברים.(ברז יאכטות)

21.שידרוג מושבים קדמיים לבעלי תנוחת ישיבה הניתנת לכיוונון מרחק/גובה/ זווית.

22.החלפת הצופר בהגה ותוספת צופר אוויר לחירום.(אני יודע - לא חוקי..)

23.בנית מערכת חשמל חליפית ברכב לקויל ולמודול ההצתה.

24.שיפוץ משאבות קידמיות של הברקסים.בדיקת משאבות אחוריות.

25.החלפת הגומיות בשמשות הקבועות סה''כ 6 חלונות.

26.פתרון הגנתי חשמלי למניעת גניבת הרכב.

27.פתרון החימום למים עבור מקלחת שדה.

28.הגבהה זמנית של האגזוז בעת מעברי מים גבוהים.

29.פתרון נח לבעית גירוז פיטמות בתחתית הרכב.

30.תוספת מיכל דלק בתחתית הרכב - לפחות 30 ליטר.

זה מה שרשום לי היום.אני מניח שיתווספו דברים נוספים במהלך השנה,כך שסיום הפרויקט יהיה אולי ב-2009.
25.

עודד זנטון
23-01-08, 09:05
ראשית אני קובל על השעות בהן אתה כותב... ;-) .
לגבי סעיף 27, סיפרו לי פעם על בחור נחמד שליפף צינור מתכת על האגזוז של הנגמ"ש שלו.
על גבי הטובה הוא קיבע ג'ריקן ובקצה התחתון של הצינור (אגזוז של נגמ"ש הינו אנכי בחלקו הגלוי)שם ברז.
לטענת המספר שהיה חבר לצוות, תמיד היו מים חמים בשפע. כל שנדרש לעשות היה לנסוע עם הגגמ"ש והמים היו מתחממים.

חשבתי שזה יכול להיות קצה חוט לרעיון..

רכס חיים
23-01-08, 17:22
עשיתי את הפתרון הזה על יונימוג - לצערי זו אגדה אבל לא עובד במציאות.

belair
23-01-08, 17:39
עוד רעיון לחימום מים, למטוסים (למטוסי קרב יש בודאות ) יש "ראידאטור" שמעברים דלק בתוך כמות שמן שמחממם קצת את הדלק ומקררת קצת את השמן .
במטוסים זה היה קטן אבל אתה יכול כמובן להיות יצרתי ולהגדיל את הרדיאטור לאחד של רכב .
ולהשתמש במים של המנוע לחימום 90 -100 מעלות ובמים שלך לקירור .

KOOKE
24-01-08, 17:20
5. הרכבת חיפויי האלומיניום על מכסה המנוע,מבחוץ ומבפנים- כולל הזרקת פוליאוריטן.

למה מבפנים ?

10.סילוק מערכת מתיזי השמשות.

לדעתי מערכת חשובה אל תמהר להסיר

14.צביעת הרכב בצבע שחור/כחול מט במה שנשאר ללא חיפויי אלומיניום.

את הגג שסופג את עיקר קרינת השמש הייתי מציע לצבוע בלבן.

15.בנית גג אלומיניום נוסף מעל לקיים.אולי מיריעת PVC מוכספת?

לדעתי מיותר, המזגן + צביעת הגג בלבן יעשו את עבודת הצינון והמיזוג היטב - הפטנט טוב לאותם רכבים דאז שלא היה להם מזגן. תוספת המישקל ומקדם הגרר הגרוע יותר של גג נוסף ינטרלו את החיסכון שבאי הפעלת המזגן.

28. הגבהה זמנית של האגזוז בעת מעברי מים גבוהים.

לא ברור לאיזה צורך. בעת מעבר המים הגזים הנפלטים מצינור הפליטה מונעים חדירת מים - אם המנוע מדומם איני בטוח שתהיה יניקת מים מצינור הפליטה אל תוך המנוע..

2925.

חנן-ג'יפולוג
24-01-08, 19:52
עוד משהו שיש לזכור.אם המנוע מפיק 180 כ''ס ,אז עם הצמיגים הגדולים אני בעצם מקבל ''תפוקה'' של 150 כ''ס בלבד. תקנו אותי אם אני טועה.

אין קשר בין יחס העברה להספק. אותם 180 כ"ס שהיו, אם היו, נשארו במקומם גם לאחר שינוי הצמיגים ו/או יחס ההעברה.

רכס חיים
25-01-08, 02:41
חנן, בטוח שאתה צודק,אך משהו קורה מבחינת ה''סחיבה'' של הרכב אם הגלגלים גדלים.אז תסביר לי מה המשהו הזה.

שלמה, הרכב מגיע עם איזה שהוא ציפוי פנימי שלא קיים אצלי,לכן אני מוסיף חיפוי מאלומיניום דק גם מבפנים היות והוא מאוד רחיץ.לגבי הפוליאוריטן אני עדיין לא סגור.
מערכת מתיזי השמשות ממש לא שימושית אצלי והיא תופסת המון מקום חשוב בתא המנוע.

רכס חיים
25-01-08, 02:55
חנן, בטוח שאתה צודק,אך משהו קורה מבחינת ה''סחיבה'' של הרכב אם הגלגלים גדלים.אז תסביר לי מה המשהו הזה.

שלמה, הרכב מגיע עם איזה שהוא ציפוי פנימי למכסה המנוע שלא קיים אצלי,לכן אני מוסיף חיפוי מאלומיניום דק גם מבפנים היות והוא מאוד רחיץ.לגבי הפוליאוריטן אני עדיין לא סגור.
מערכת מתיזי השמשות ממש לא שימושית אצלי והיא תופסת המון מקום חשוב בתא המנוע.
צביעת הגג בלבן במקום חיפוי נוסף הוא רעיון ממש נכון,ואני מקבל אותו. תודה.
הגבהה זמנית לאגזוז מאפשרת גם לעמוד או לרדת בטורים של המנוע כאשר האגזוז מתחת למים.זה היה אצלי בעבר אך ממש לא השתמשתי בו לכן העינין ישקל שנית והוא כרגע בעדיפות י''ז.

בלייר - לגבי חימום המים ,הרי זה מה שאני עושה כאשר אני מעביר את מי הרדיאטור בצינור דרך מיכל המים האחורי.

אתמול הגיע הגריל הקדמי מהנירוסטה ,והוא ניראה פיצוץ מדהים.אני רק מקווה שהוא יתלבש טוב על החזית ואז הרכב ייראה אחרת לגמרי.
גם חיפויי מכסה המנוע הגיעו יחד עם 4 חיפויים מוקטנים לידיות הדלתות.
אני כבר מת להרכיב אותם ,אבל היום פתאום נוחתים עלי לקוחות שרוצים ארגזים חדשים שלא יכולתי לדחות את הפגישה איתם.

צילומים בדרך.

ניראה לכם הגיוני שמיד אנו חולפים על 30,000 כניסות לשירשור הזה?????????

KOOKE
25-01-08, 11:04
חיים

החיפוי הפנימי של מכסה המנוע בדיסקו הוא חיפוי שנועד לבידוד אקוסטי.

מנוע הבנזין לא ממש זקוק לבידוד אקוסטי - א. לא מרעיש ומטרטר כמו הדיזל ב. אני אישית מאד אוהב את נהמת המנוע הבשרנית של V8 .

לכן, חיפוי הפנים של מכסה המנוע באלומיניום לא ייתן לך שום יתרון או תועלת. אם כבר תחפה באיזו שהיא יריעת בידוד אקוסטית.

או קבל רעיון - אם אני זוכר נכון את המבנה של מכסה המנוע - יש קורות עם שקעים ביניהם - נסה לחשוב על התאמת כיסוי אלומיניום - כך שתווצר דופן כפולה עם חלל אחסנה נגיש - אפשר לאחסן שם כלי עבודה שאינם בעלי נפח גדול, כמו סט מפתחות, מברגים וכו - אחלה מיקום ונגיש בדיוק במקום שצריך אותו.

שלמה

רכס חיים
25-01-08, 15:58
שלמה, הכל כבר מורכב.

היום הרכבתי את החיפוי החיצוני והפנימי של מכסה המנוע ויצא ממש עשר.
היותר חשוב, שהרכבתי את הגריל נירוסטה וניפטרי לנצח מהפלסטיק הרעוע שיש בכלי הזה. אני גם מקווה שכמות האוויר שעשכו ניכנסת למנוע כנראה הוכפלה ,וכאן באמת זה מאוד חשוב.הצורה של זה מהממת לטעמי,מה שאומר שארז לפחות יעריך את הכיעור שהוספתי לכלי.
בנוסף ,ובשביל הגימיק הוספתי את ארבעת לוחיות האלומיניום מסביב לידיות הדלתות וגם הן מוסיפות משהו- לפחות משקל.

עכשו צריך לתכנן את המשך הפרויקט.

שחף110
26-01-08, 00:41
חיים :
http://i56.photobucket.com/albums/g198/Solstice1319/Miscellaneous/ThisThreadIsWorthless.jpg

רכס חיים
26-01-08, 01:37
היום נסעתי עם הגריל החדש ,ולפי שעון החום ניראה לי כי כניסת האוויר ממש השתנתה. זו אמנם בדיקה לא מדעית אבל השעון מראה ירידה גדולה בחום המים.
אצל הרוסים הבעיה הזו לא קיימת ,היות והרכב מיועד לנסיעה בטמפרטורות חיצוניות של ממינוס 50 מעלות ועד פלוס 50 מעלות באמצעות תריס מיכני בחזית הרדיאטור שניתן לכיוונון באמצעות כבל מתא הנהג.אתה יכול לסגור את התריס לחלוטין או לפתוח אותו לחלוטין או לכוון לכל כמות אוויר שרצויה לך לפי טמפרטורת חום המנוע והחום בחוץ.
במקום כל האלקטרוניקה המיותרת שהכניסו לרכב הזה ,היו יכולים להעתיק משהו חיוני מהרוסים ולשכלל אותו באמצעות פתיחה וסגירה של תריס חשמלי העובד על חיישן ברדיאטור.
אולי זה רעיון שניתן לביצוע בשלב מאוחר יותר.

למרות שהרכב מוכן לחלוטין לנסיעה ארוכה,אני נאלץ מחר להשלים עבודות שהוזנחו במהלך השבוע העמוס,וכפי שזה נראה עכשו - הרכב ינוח ואני אעבוד.אתנחם שהשבת הזו גשומה.

התכנית לשבוע הבא - צביעת הרכב מבחוץ. הגג בלבן וההיקף בכחול/שחור מט לחלוטין.

ד ו ר ו ן
26-01-08, 11:07
ניראה לכם הגיוני שמיד אנו חולפים על 30,000 כניסות לשירשור הזה?????????
לאור ההבטחה הנלוזה הזו שאינה מתקיימת זה ממש לא ברור..

צילומים בדרך. עאלק..:cool:

הגדרת מחדש את מושג האינטרנט בתהליך שיפוץ רכב כמעט ללא תמונות..
או במילים אחרות:

http://i56.photobucket.com/albums/g198/Solstice1319/Miscellaneous/ThisThreadIsWorthless.jpg

tooshey
26-01-08, 13:08
הכל חרטא ברטא
כלאם פאדי
מילים ברוח
עורבא פרח
שום כלום

מנהלים נכבדים,עובדים עלינו,ולא בעיניים!!!
אין שום דיסקו עם מקלחת אטומית מטבח קינטי וסככה נשלפת בדיפרנציאל המרכזי!!!
לדעתי גם רכס הוא חייזר וירטואלי...

אני מציע לנעול את השרשור בפני יוצרו.
לחסום כל הודעת מגילה שאין בה לפחות שתי תמונות!!!

לחילופין,לערוך גרסה להדפסה בתור "סיפורים לפני השינה לפבריקטור עם ילדות עשוקה"...

בברכה,טושי

רכס חיים
26-01-08, 17:24
היום, מפאת הגשם,יכולתי בסבלנות להסתכל על הגריל החדש הרבה מאוד זמן,ולהתפעל מהכושר היצירתי הבלתי נדלה שלי.

הגעתי למסקנה עיסקית המתבקשת מאליה,להתחיל ולשווק גרילים לדיסקו מנירוסטה ,ולהצליח בכך גם מבלי שהקונים ידעו מה הם קונים ,וזאת מחוסר תמונות כרוני ורציף.

אשר על כן, להלן ההצעה לגריל ''רכס'' כולל הרכבה במפעלנו בסך -.1,400 ש''ח, עבור שלוש הזמנות לפחות. כשתקבלו את הגריל ,תדעו עבור מה שילמתם.

רק שתבינו,כל רכב שטח נוצץ שעברתי לידו בשטח שבמחירו ניתן לקנות 10 דיסקו ,עצר לזיוני שכל מתקדמים,ולצילומים דקורטביים משלושה כיווני אוויר. ועוד לא דיברנו על האיכות.

מי שיודע להשתיל את התמונות שישלח כאן את האי-מייל שלו ואשלח אותן אליו.

אולי לא שמתם לב - אך חצינו את ה-30,000 כניסות.

itay
26-01-08, 18:17
אהלן רכס,

אני מרים את הכפפה : [email protected]

הכדור אצלך,

איתי.

רכס חיים
26-01-08, 21:32
מצטער, אך הסלולרי שלי לא קורא את הכתובות של האי-מיילס משום מה.

lightor
26-01-08, 21:59
לדעתי חיים רק מחכה ל- 1 באפריל.

רכס חיים
27-01-08, 18:57
אני מתכנן את הצביעה של הג'יפ ליום שישי הקרוב.לדעתי אזדקק לליטר אחד של צבע לבן עבור הגג ועוד ליטר אחד של אפור/כחול/שחור מט למה שנשאר מהחזיתות של הרכב.מה שאני מכנה ''צבע לילה''.
אני מתכנן לעשות שפשוף קל לפני הצביעה בכדי לשפר את האדזיה של הצבע ,ולצבוע באמצעות פיסטולט עדין שכבה של 60 עד 80 מיקרון.
לפני זה יש הרבה עבודה בהגנה על השטחים שאין לצבוע אותם כגון זכוכיות וחיפויי אלומיניום,באמצעות ניירות הגנה.

למכסה המנוע אני אוסיף שני טלסקופים שיאפשרו פתיחת המכסה ללא הצורך במוט התמיכה שתקוע באמצע החזית. אבל זה יהיה רק בהמשך השיפורים.

עכשו מתחילות העבודות על השטויות שקודם לא שמתי לב אליהן כלל. למשל - המראה השמאלית פגומה ולא מתפקדת, המנעולים ברובם לא עובדים, החור של האנטנה שהוסרה וכו'.

עדיין אין לי פתרון סביר לתמונות שממלאות את המצלמה שלי,עד שיגיע מישהו לאסוף אותן ממני.

landrover
27-01-08, 21:34
לגבי התמונות - כניראה ניצטרך לעבוד לפי הנוהל של פעם קודמת :-)

אני אקח ממך גם צילומים של האישורים באותה הזדמנות ...

רכס חיים
28-01-08, 02:00
אמיר, אני מחכה לך עם קפה חם.

היום הוצאתי מכתב תודה לחב' לנדרובר על הטיפול המקצועי של מנהלת השרות שלהם ושל הצוות הטכני שטיפל ברכב.מנכ''ל החברה זימן אליו את מהנדסת השרות והקריא לה את המכתב. לאחר מכן התקשר אלי ושוחחנו בחביבות רבה על המאפיינים של הצרכן הישראלי שיודע להתלונן בלי סוף ,אך קשה לו מאוד להביע את תודתו על שרות שהוא הרבה מעבר למחויב. היות ושנינו נמצאים כל הזמן בצד נותני השרות, לא היה לנו קשה להזדהות אחד עם השני.ניראה לי שיש לנו - הג'יפאים -מספר אנשים טובים בחברה שישמחו לפתור בעיות מול אנגליה לטובת שיפור ההנאה מהרכב.
במקביל אני מנסה לשנות מספר נושאים שמשרד התחבורה מגביל אותנו בהם,ולצורך כך אנסה לקבל את עזרת המחלקה ההנדסית בל.ר. אנגליה.אם אצליח בכך אדווח בפורום.

היות וטרם הספקתי להזדחל באופן רגוע מתחת לרכב לצורך בדיקת כל מוט וכל חיבור,וזאת עקב סדר עדיפויות השיפוץ,גיליתי רק במקרה שמוטות הרדיוס אצלי זקוקים לגומיות חדשות במקום הבלויות שבטח נמצאות שם כבר 12 שנה.
אני מניח שחדשות ניתן לרכוש אצל ג'קי או אולי יש לכם הצעה טובה יותר??

ניראה לי שאני אופטימי בכך שניתן לסיים את הנדרש בכלי במהלך 2008.

מוני אורבך
28-01-08, 09:10
אם הרכב מוגבה אצלך (וזה המצב עד כמה שאני זוכר) קנה רק גומיות משופרות מסיליקון.
אחרת אילו מהגומי ישחקו מהר.
כמו כן אם הרכב מוגבה בקצוניות (יותר מ 3 אינץ) מומלץ לקנות גומיות עם אופסט.
דבר עם גקי והוא יסביר לך את כול הענין

yscheiner
28-01-08, 16:49
חברים יקרים.

אני מתנצל על ההתפרצות לשירשור הנ"ל,
הייתי צופה (כמעט) שקט ומעריץ נלהב של עבודתו של רכס.
על הרכב הנ"ל ועל רכבים אחרים.

רציתי לשתף אתכם בתמונות חשיפה ראשונות של הרכב המדובר.
לוחות הזמנים הבלתי סבירים והדימיון הפורה של מר רכס המכובד הביאו אותי לדבר עבירה.
פריצה לילית לסדנאת העבודה וצילום פיראטי של הרכב.

אם האינדיבידואל המכנה עצמו רכס לא יציג תמונות סותרות אז אני יוצא מתוך הנחה שעבודתו מתבצעת בסדנא המקומית של Toys R Us.

רכס חיים
28-01-08, 20:41
רגע האמת הגיע.

הסערה שעומדת בפתח ותתחיל הלילה ,כולל שלגים שמובטחים מעל 600 מטר,הביאה אותי להחלטה שהאלומיניום מספיק בוגר. אי-לכך עם אור ראשון מחר בבוקר אנו מפליגים ביחד לעבר איזור מצפה רמון לחוש את השטפונות בגלגלים,ואת השלג מתפצפץ על השמשה הקדמית.

אמנם אין לי חימום בדבר הזה אבל לחילופין הרכבתי רדיו שזה לדעתי התפרעות קפיטליסטית מובהקת ,במיוחד שזה מורכב על רכב שטח.

מי שנמצא בסביבת מכתש רמון מוזמן לפינת הקפה.

הקוסם מתבקש לעמדת כוננות תקיעה,במתן ייעוץ ארוך טווח.

אני מעריץ את האומץ שלי להודיע לכולם שבשבילי סוף השבוע מתחיל ביום שני. ושכולם יעפיפו.

שחף110
28-01-08, 22:04
חיים רכס: "אלוהים שלי, רציתי שתדע
חלום שחלמתי בלילה במיטה"

אתה והאוטו שלך - פיקציה. הכל וירטואלי. :twisted:

עירא
29-01-08, 00:28
רכס,
אם במקרה תתקע ותיהיה חייב חילוץ, אני פה בסביבה (לומד למבחנים:evil:)...

עירא

רכס חיים
29-01-08, 06:26
עירא, התגעגעתיך. תודה.

דרור הראל
29-01-08, 07:23
ממקסיקו הרחוקה,אני מחכה ומייחל לראות קצת תמונות מהטמבון הנוצץ של רכס,איש שנערץ עליי בעבר(לא חוכמה,כשהייתי ילד הערצתי גם את קהלני וישראל קיסר) וכיום אני לא בטוח שהוא באמת קיים(כמו כמה סיפורים בנושאי בחורות שאני כבר לא בטוח אם היו באמת או שפנטזיות הפכו במוח למציאות).

אני כבר לא יודע מה י מעשה ההונאה הגדול מאז קום המדינה-המצאת האנרגיה של יעקב מרידור או הדמות הווירטואלית של חיים רכס שכנראה אינה אמיתית.

סתם לידיעה בעיר שאני נמצא בא יש 24000000 אנשים ועד עכשיו ראיתי רק ריינג אחד ולא שום לנד רובר אחר לרפואה,כנראה שאין לי מה לחפש פה

דרור הראל

מאיר רוטברג
29-01-08, 08:27
ממקסיקו הרחוקה,אני מחכה ומייחל לראות קצת תמונות מהטמבון הנוצץ של רכס,איש שנערץ עליי בעבר(לא חוכמה,כשהייתי ילד הערצתי גם את קהלני וישראל קיסר) וכיום אני לא בטוח שהוא באמת קיים(כמו כמה סיפורים בנושאי בחורות שאני כבר לא בטוח אם היו באמת או שפנטזיות הפכו במוח למציאות).

אני כבר לא יודע מה י מעשה ההונאה הגדול מאז קום המדינה-המצאת האנרגיה של יעקב מרידור או הדמות הווירטואלית של חיים רכס שכנראה אינה אמיתית.

סתם לידיעה בעיר שאני נמצא בא יש 24000000 אנשים ועד עכשיו ראיתי רק ריינג אחד ולא שום לנד רובר אחר לרפואה,כנראה שאין לי מה לחפש פה

דרור הראל

כאחד שמכיר את מקסיקו סיטי הייטב שים לב שגם לא תמצא שם אחד חיים רכס

רכס חיים
31-01-08, 11:01
חזרתי ממסע של 600 ק''מ בכל האזור של מצפה רמון ברדיפה אחר השלג שהגיע לשם רק הבוקר. אבל לפחות בוססתי בנחלים מבוצבצים ,ופתחתי צירים לאורך שלוש מאות ק''מ בקור מקפיא ללא חימום ברכב.

הנסיעה היתה מאתגרת היות והשבילים בחלקם נעלמו מהשטח עקב השטפונות ,ובחלקם שיקשקתי מנסיעה בתוך הנחל מבלי יכולת לברוח לצדדים באם מגיע פרץ מים גדול ,כפי שהיה צפוי. סה''כ עשיתי חלקים גדולים מנחל הבשור ,נחל היימן, נחל צין, נחל ציפורים, נחל רסיסים ונחל ניצנה. כנראה שכחתי עוד מספר נחלים ,היות ונסעתי כמעט ללא עיון במפות עקב הכרת השטח.

אין לי מילה אחת רעה על האלומיניום שהפתיע אותי באמינות שלו לאורך כל המסע.

הרוחות והגשמים מנעו אכילה והתארגנות בשטח ,וכל הארוחות היו בכדי להתקיים ולא בכדי להיינות.

מה שהכי הפתיע היתה צריכת הדלק. פעם ראשונה עם מיכל דלק חדש יכולתי למלא עד הסוף ולבדוק צריכה. ללא חיישן חמצן שמאלי צרכתי בממוצע שטח/כביש 5.2 ק''מ לליטר,תוך הקפדה מירבית לא לעבור את ה-2500 סל''ד. עם חיישן בנסיעת כביש לא ניראה לי שתהיה בעיה לקבל נתון של 6 ק''מ לליטר - ואולי גם 6.5 ק''מ לליטר.

עקב הסערה בדרך חזרה - הרכב קיבל שטיפה הגונה ,והוא כבר מוכן לנסיעה הבאה - כנראה בשבת.

oferl
31-01-08, 11:49
חיים - אני מתאפק ומתאפק אבל אחרי נסיעה של 600 ק"מ זה כבר מתבקש...

מוכר???

רכס חיים
01-02-08, 00:22
בעינין המכירה שלו - זה עדיין חצי ג'יפ. רק בעוד שנה אולי הוא יהיה קרוב לגמור. תמתין בסבלנות.

התכנית לצבוע אותו מחר נדחית עקב מזג אוויר לא מתאים.בינתיים רכשתי מצבר 91 אמפר/שעה באורך 25 ס''מ שנכנס בקלות לתא השמאלי.זה מצבר סגור עם 3 שנות אחריות במחיר של -.910 כולל מ.ע.מ מתוצרת אמריקאית ומיועד בדרך כלל ליאכטות .הוא כבד פחד וניראה שמאוד אהנה ממנו.אם תרצו כתובת לספק הזה אתן אותה כאן.

אני אמור לקבל חזרה את הסטרטר ששלחתי לשיפוץ וכן את המפלג ,שגם הוא עבר שיפוץ. שני החלקים האלה חסרים לי במחסן החלקים וזה עושה לי רע לנסוע בלעדיהם. בכלל ,כשהרכב אוטומטי כל בעית ההתנעה הופכת להיות דרמטית בשטח,במיוחד אם יש בעית סטרטר או אפילו חוסר במצבר שני.

ניסיון לשפץ את המחשב השרוף לא הצליח על-ידי טכנאי טוב ,וכנראה שאין ברירה אלא לרכוש מחשב רזרבי מפרוק רכב.אני מנסה למצוא אחד כזה כבר הרבה זמן בכדי לפרק הרבה חלקים קטנים ,אך טרם מצאתי משהו מתאים.

אם לא יהיו מחר גשמים ורוחות ,אוכל להמשיך ולסדר את כל השטויות הקטנות שכרגיל אין זמן להתעסק בהם. למשל חיזוק הפלסטיקים בתא הנהג,למרות שאני כל הזמן חושב כיצד ניתן להחליף אותם במשהו כמו נירוסטה,שזה ממש שיגעון של איכות שקשה מאוד לביצוע .אבל אולי זה אפשרי.

אני ממתין למכירות סוף העונה בכדי לשים יד על ציוד שינה איכותי כמו שקי שינה ,במקום הבלויים שיש עכשו ברכב.אם מישהו יודע היכן ניתן לרכוש כאלה ,אשמח לשמוע. גם המלצות על הסוג הרצוי ,יעזור לי מאוד.

מחר אני מתכנן לשכב מתחת לרכב בכדי למצוא פתרון להגנה של מיכל הדלק ולתכנן את המיכל הרזרבי שמאוד חסר לי בנסיעות הארוכות.היות ויש אפשרות התקנה בצד ימין בתוך השלדה ובין הגלגלים ,אוריד את המידות של הצד הזה ואכניס אותו לייצור בשבוע הבא.עוד לא החלטתי כיצד להעביר את הדלק למיכל הראשי,אבל כנראה את ההעברה אעשה עם משאבת דלק חשמלית של סובארו.

צריך גם לתכנן מיכל מי-עיבוי חדש ולמקם אותו במקום המיכל של השפריצרים ,שיש לי נטיה רצינית לסלק בכלל מהרכב.כנראה בקיץ יהיה לי יותר קל לקבל את ההחלטה הזו.

Gilad
04-02-08, 11:23
חיים המצבר שמצאת נשמע מעניין מאד - תן את כתובת הספק אם אפשר

האם הוא מצבר רגיל או פריקה עמוקה ?

תודה
גלעד

רכס חיים
04-02-08, 20:17
פריקה עמוקה? מה זה??

חב' נובה מרין ביהוד. טלפון בגוגל.

רכס חיים
06-02-08, 14:15
העבודה לוחצת ולא משאירה מקום לקידום הרכב. אפילו לא שטפתי אותו לאחר המסע הגדול.ביום שישי גשום כך שגם השבוע לא יתקדם כלום.

אולי סיום העבודה עליו ידחה ל- 2009 ??

רכס חיים
12-02-08, 15:03
ראו הוזהרתם - המון תמונות בדרך, אולי עוד הערב.

landrover
12-02-08, 17:33
תמונות!

(אחרי ביקור אצל רכס היום בבוקר)

landrover
12-02-08, 17:36
המשך

landrover
12-02-08, 18:11
המשך התמונות

landrover
12-02-08, 18:14
המשך ההמשך

Gilad
12-02-08, 18:19
אכן תמונות קשות :)

חיים, יש סיבה לקימור בגריל או שזה ליופי (?) בלבד?

toy4FUN
12-02-08, 18:38
חיים,
ממליץ לך מאוד לצבוע את משטח האלומיניום, שעל מכסה המנוע, בשחור.
ימנע ממך סינוור לכשתיסע מול השמש.

חוץ מזה - הדיסקו מתחיל להיראות כמו חיה רעה.

RONI
12-02-08, 20:07
חיים ,זה הופך לאט לקאדילק!
ע''ע,גריל ,ופגושים.
הופשט מפלסטיק ,הולבש ניקל!
אין מה לדבר ,מקוריות על דיסקו.

רכס חיים
12-02-08, 23:27
הקימור בגריל נועד במקור להשאיר מקום עבור רדיאטור נוסף לקירור השמן במידה ואחליט עליו.חוץ מזה, כל העגלה היא יותר ידידותית למתבונן הגברי עקב רגישותו לקימורים הנשיים שבטבע.

היות והתוכנה לייצור מוכנה כבר,יש באפשרות כל אחד לקבל את הפתרון הזה במחיר של -.1500 שקל.

המשטח בחזית בינתיים לא מסנוור אותי ,אך הוא מאוד נעים לעין בנסיעה רגילה.ניראה בעתיד מה יקרה עם בעיית הסינוור ובאם היא בכלל קיימת.

אהבתי את הקטע שהוא מתחיל להראות ''כמו חיה רעה''.............

מאיר רוטברג
13-02-08, 09:06
יסלחו נא לי כל אוהבי"החיה רעה" אבל יש דברים שחייבים להאמר,

ואני דווקא אוהב את הרעיונות הפוריים של חיימק'ה

מה היה לנו כאן ,

לקחת הומו על פי דברייך והפכתה אותו למקסימום "מיקי בוגנים" מין אנדרוגינוס לא זכר ולא נקבה ,

אוייש, ווי , בחייך לקחת רכב סטנדרטי העלבת אותו, ומה עשית? מנושך מצוי הפכת אותו לנושך ברמות על ,

,

בחייך רכס , מה זה ציפויי האלומניום על הדלתות זה תורם לעבירות??

לקשיחות ? למה?

כל ציפויים האלומניום ששמת על הרכב מיותרים אחד אחד,

יש לך אלומניום עודף זה ברור, יש לך מפעל לייצור אז אתה מייצר תוספות אלומניום ,

מכאן להפוך זאת ל"קשוח" קרבי" ??!!

קרבי זה הכי אחי , זה צנף,זה גולני ,

זה ההומו של ירון ברלב(מרכבה) הדיסקו של ארז,

אלא חייות רעות ,

חיימק'ה ,קנית רכב בזול שקראת לו הומו , ועכשיו לקחת אותו לספר צמרת

ואתה על ידי איפור זול מנסה להראות שהוא גבר גבר????

שמע יקירי, אין עליך ברעיונות ובייצור אביזרים ומוצרים לרכב,

הכל ברמה סופר גבוהה ,

אבל שיפורי רכב זה לא התחום שלך , הומואים זה בכלל לא השטח שלך,

אל תכעס אבל יש דברים שצריכים להאמר,

המשך לכתוב אני עוקב אחריך בדבקות ונהנה כל פעם מחדש

RONI
13-02-08, 09:54
יסלחו נא לי כל אוהבי"החיה רעה" אבל יש דברים שחייבים להאמר,

ואני דווקא אוהב את הרעיונות הפוריים של חיימק'ה

מה היה לנו כאן ,

לקחת הומו על פי דברייך והפכתה אותו למקסימום "מיקי בוגנים" מין אנדרוגינוס לא זכר ולא נקבה ,

אוייש, ווי , בחייך לקחת רכב סטנדרטי העלבת אותו, ומה עשית? מנושך מצוי הפכת אותו לנושך ברמות על ,

,

בחייך רכס , מה זה ציפויי האלומניום על הדלתות זה תורם לעבירות??

לקשיחות ? למה?

כל ציפויים האלומניום ששמת על הרכב מיותרים אחד אחד,

יש לך אלומניום עודף זה ברור, יש לך מפעל לייצור אז אתה מייצר תוספות אלומניום ,

מכאן להפוך זאת ל"קשוח" קרבי" ??!!

קרבי זה הכי אחי , זה צנף,זה גולני ,

זה ההומו של ירון ברלב(מרכבה) הדיסקו של ארז,

אלא חייות רעות ,

חיימק'ה ,קנית רכב בזול שקראת לו הומו , ועכשיו לקחת אותו לספר צמרת

ואתה על ידי איפור זול מנסה להראות שהוא גבר גבר????

שמע יקירי, אין עליך ברעיונות ובייצור אביזרים ומוצרים לרכב,

הכל ברמה סופר גבוהה ,

אבל שיפורי רכב זה לא התחום שלך , הומואים זה בכלל לא השטח שלך,

אל תכעס אבל יש דברים שצריכים להאמר,

המשך לכתוב אני עוקב אחריך בדבקות ונהנה כל פעם מחדש
מאיר!
מה קרה?איפה השיריון ,?
מה נהייתה לי דן חלוץ?
צנף וגולואידים זה אחלה.אבל בלי הפלדה,מה אנחנו שווים?!

דרור ברלי
13-02-08, 10:00
חיים היקר!
במשך שנים הרבצת בנו תורה שכמעט ושכחנו מאז הטירונות - שם למדנו לדבר זה עם זה בשפת סימנים, להחריש מימיות, להסוות דיסקיות, לכסות שעונים, צבענו את הפרצוף בצבעים מגעילים כדי שהעור האשכנזי הלבנבן שלנו לא ייראה... הרגשנו רמבואים.
אחר כך בטנקים, תרגלנו עד כלות את גילגול ופרישת רשתות ההסוואה האיומות, למדנו לשבור את צורת הטנק ולהפוך אותו למשהו דמוי גבעה תמימה.
השנים עברו חיים, השתחררנו מהסדיר, סיימנו את פרק המילואים בחיינו - וכבר כמעט שכחנו הכל.

ואז אתה הגעת.
סיפרת לנו איך להיטמע בשטח, איך להסתוות ולהיעלם מעיניהם של זרים לא רצויים. דיברת על צבע שחור מט, על התמקמות בין קפלי הקרקע, על שבירת הצללית באמצעות רשתות וכיסויים, על שינה עם שמיכה ולא בשק"ש (כדי שיהיה קל לקפוץ החוצה ולהילחם) על נשק טעון ומוכן לכל צרה...

ופתאום - הדבר הזה. אני כבר לא מדבר על יופי, אבל איפה החיילות האישית?
כל כך הרבה אלומיניום מרוג שנוצץ למרחקים... מה נהיה חיים? מה קרה?
העם דורש הסברים, וכמובן - המשך...

רכס חיים
13-02-08, 13:36
חבר'ה , תבואו בעוד שנתיים ואז נדבר. אני מראה לכם חצי עבודה מתוך הכרות עמוקה עם הפורום.אל תתרגשו - לא ציפיתי אחרת.

בינתיים אני מתכנן את מדבר יהודה,וחוץ מזה ממתין לשלג של שבוע הבא.

סוזי המשתוללת
13-02-08, 16:17
דרור מה אתה לא מבין זה פשוט !!!!
חיים יותר מתוחכם מאיתנו
אנחנו צבענו את הפנים שלנו כדי שלא ייראו :shock:
חיים פשוט מסנוור את האויב (משטרת התנועה מכמונות וכו')
מי יותר חכם ?
אנחנו שסבלנו (עם הצבע על הפנים ) או הוא שגורם לאחרים לסבול ? :-D

רכס חיים
14-02-08, 13:23
אתמול קניתי מצבר 91 אמ' לפריקה עמוקה והוספתי למאגר בורר מצברים עם 4 מצבים. מצבר ימין ,מצבר שמאל, שניהם ביחד, וגם ניתוק של שניהם. בקיצור חלומו הרטוב של כל ג'יפאי מתחיל.

ניראה אם אפשר להתקין אותו מחר בגלל הגשמים.

Gilad
14-02-08, 13:35
פריקה עמוקה? מה זה??

אז אני מבין שהמצבר הקודם לא היה פריקה עמוקה

רכס חיים
15-02-08, 02:18
לאחר ההסברים שקיבלתי. מצבר רגיל להתנעה יודע לתת עצמה חזקה בזמן ההתנעה, אך ירידה של 50% בתכולתו החשמלית מסכנת את אפשרות טעינתו מחדש. המצבר הזה פחות איכותי להתנעה עקב עוצמתו הנקודתית החלשה בהרבה,אך הוא יכול להתרוקן עד 80% מתכולתו ולחזור ולהיטען מחדש הרבה יותר פעמים מהמצבר הרגיל.לכן התאמתו לצריכת חשמל עבור שימושים היקפיים לאורך זמן- כגון תאורת לילה - הם הרבה יותר טובים. עבור התנעה - הוא יכול להצטרף למצבר הרגיל ,ושניהם ביחד יכולים לספק את העוצמה הנדרשת במקרה של מצבר רגיל תקול.

יום שישי האוב, ואני כבר להוט להכין את הבהמה ליציאת שבת הקרובה. והפעם כנראה למסע ארוך.

תתכוננו לחילוץ.

נמרוד
15-02-08, 14:54
הסבר מעמיק למדי על מצברים ומטענים נמצא פה באתר (http://www.jeepolog.com/293.html).

השמשוני יחיעם
15-02-08, 19:13
חיים ,,במיוחד בשבילך !!!!!

בקרוב כל המערכת !!

landrover
16-02-08, 14:26
השימשוני - התרשמתי עמוקות מהמערכת !

:-)

http://www.hotwatercampingshowers.com/prod-priceRM.htm

בעתיד גם אצלי .....

אמיר.

רכס חיים
17-02-08, 03:07
ועכשו לתקיעת השבוע.

היות ובשבוע שעבר לא נתקעתי ,אז היה ברור שהשבוע אתקע לפי המנהג של שבוע כן ושבוע לא.

חשבתי לצאת למדבר יהודה וזה היה מזלי הראשון כשהחלטתי מסיבות אישיות לבקר בכרמל הדרומי.

נכנסתי אחרי עופר על כביש 4 למירב במטרה להקיף את כל היער שנמצא בתחילת פריחה מהממת.
בתוצאה הסופית אני קיבלתי את הפריחה מהביקור במקום, היות ולאחר חניית קפה קטנה בחניון השלוחה הנעתי את הבהמה שתוך שתי דקות נעצרה בלי שום רצון להתקדם בעקשנות של חמור קפריסאי.

ברור שכמנהג התקיעות הן נעשות במקום הגרוע ביותר האפשרי,ועקב מיסוך של ההרים מסביב לא היה לי כל קשר עם העולם החביב שמסביבי בטלפון הסלולרי. הכל כרגיל.

בטח אתם מכירים את התחושה המיאשת,שאצלי קיימת עוד מגולני - שיש לפתוח במסע הררי בכדי לקבל קשר והפעם לצורכי ייעוץ.

היות והבדיקות שלי בסופו של דבר שללו בעית חשמל מקובלת,הגעתי למסקנה שזו בעיה במשאבת הדלק,והרבה אין מה לעשות בעינין ,היות ולפי יחיעם כל חלקי החילוף שברכב אינם מכילים את החלק הנחוץ לתקיעה העכשווית - וגם הפעם הוא צדק.
עוד לא אירגנתי לי משאבה רזרבית עד היום ,וזה חלק מרשלנויות קטנות שמשולמות במחיר גדול.

טלפון לקוסם במקביל לתיכנון של חילוץ לאחור ,וכן קביעה טננטטיבית עם גרר לשעות הערב באם לא אצליח להחלץ.

חנן ונמרוד יצאו לטיול באזור הר חורשן,רבע שעה ממני ,וגם הם היו עסוקים בחילוץ קטן,אך זה היה מזלי השני לאותה תקיעה ,כך שיכולתי לקבל סיוע טלפוני צמוד.

כל הטלטלות מבחוץ על המשאבה ,כולל עם פטיש לא מנומס ,לא גרמו לה להתאושש מחידלונה ,והיא נשארה תקועה באופן אנגלי מובהק.

שאלתי את חנן אם הוא יוכל להגיע אלי ,והתשובה היתה כרגיל ''אני בדרך''.

כמה בדיקות בחוטים ,בפיוזים ובכניסה למשאבה הוכיחו שיש מתח בחוטים והבעיה עם המשאבה.

פירוק המשאבה לקח עשר דקות שהוכיחו בבדיקה מהירה שהיא שבקה חיים.

נמרוד שהיה עסוק עם הילדות פלט כלאחר יד שיש לו משאבה חדשה של הצ'רוקי ''שאולי היא מתאימה''.............

המשאבה יצאה מהקופסא והסתבר שהיא בדיוק אותה המשאבה שיש בבהמה האנגלית - וזה המזל השלישי שהיכה בי באותו יום.

חצי שעה אחר כך כבר היינו בדרך הביתה.

טיול של 30 ק''מ בסביבה ארך יום שלם.

ותודה לאמיר שהצטרף לחגיגה עם תמרים מעולים מעמק הירדן,הרי נתקענו לו מול הבית.

רכס חיים
17-02-08, 10:21
מסתבר שבלהט הרצון להניע את הרכב ,שכחנו להרכיב את הפילטר של המשאבה. גם במשאבה המתוקלת לא היה פילטר ובלנדרובר לא הוסיפו אותו בעת החלפת המיכל. זו כנראה הסיבה שהמשאבה ניתקעה.

עכשו אני הולך לפרק את הכל ולהרכיב את הפילטר שהוא כנראה ממש חיוני.

מוני אורבך
17-02-08, 11:19
משאבה של צרוקי שמתאימה ללנדרובר ????

פרט נמק והסבר !!!

רכס חיים
17-02-08, 15:06
עובדה, חלמנו.

עכשו אומרים לי שגם משאבה של דאייהו רייסר שעולה 100 שקל מתאימה לגרוטאות שלנו. צריך לבדוק.

פרקתי מחדש את המשאבה והרכבתי עליה את הפילטר. לאחר שסיימתי הכל והזזתי את האוטו הסתבר לי ששעון הדלק לא עובד.אני לא יודע מה עשיתי אך יש עבודת פירוק מחדש.

סוף סוף ניפטרתי היום ממיכל המים של המגבים ועכשו יש מקום להמון דברים. בינתיים איתרתי את המיקום של בורר המצברים החדש ובשבוע הבא אני מתכנן להרכיב אותו.

הרכב ממתין לשלג הצפוי ,וכבר אירגנתי לי חופשה קטנה.

השמשוני יחיעם
17-02-08, 15:33
חיימקה,,
1. פרקת את מערכת החימום !!
2. פרקת את מיכל השפריצרים !!

""נוסע לשלגים""

תגיד ,,,,ירדת לגמרי מהפסים ?????

רכס חיים
17-02-08, 17:13
יחיעם, התזת מים על השמשה בתנאי שלג וללא חימום ,גורם לקרח עליה ,ואז לא רואים כלום................. כך שלא רציתי להתפתות ולהתיז מים.

חוץ מזה שגעון זו לא מחלה ,זו קריירה.

נמרוד
17-02-08, 21:18
יחיעם אתה קורא לו משוגע? :lol:

------------------------------

מוני, לי היתה משאבה קצרה של סופה/צ'רוקי בתור ספייר, היא התאימה אחד לאחד למכלול בדיסקו של חיים. אבל זה לא אומר שזו המשאבה המקורית, כי גם יכול להיות שבעבר מישהו כבר השתיל משאבה לא מקורית אבל זמינה (של סופה) בתוך הדיסקו. נדמה לי שחנן ורכס ציינו שהקונקטור נראה מחובר לחוטים בצורה לא מקורית - רמז.

tzagi
18-02-08, 04:56
משאבה של צרוקי שמתאימה ללנדרובר ????

פרט נמק והסבר !!!

רוב המשאבות המודרניות הן מעיצוב בוש ורובן זהות, במיוחד אלה בתוך הטנק דלק,יש המון רכבים שמשתמשים בדיוק באותה משאבה,
ואלה שלא, הקונקטור קצת שונה.
הדבר החשוב זה לשים לב להספק, שמופיע בדרך כלל בגלונים או ליטרים לשעה.
במשאבות חצוניות, חשוב לדעת שיש הבדל בין משאבות הזרקה אלקטרונית לביןKJETRONIC
bשעובדת בלחץ הרבה יותר גבוה.

השמשוני יחיעם
18-02-08, 08:08
יחיעם אתה קורא לו משוגע? :lol:

.

כן !!!!!

אני אולי קצת פסיכי, אולי (בעצם) דפוק עם סדק בגולגולת , ואפילו אידיוט לפעמים,

אבל,,,
אפילו אצלי מתחת לברזנט החימום והווישרים עובדים !!!!!!
ולאחרונה (ממש ממש) התקנתי מערכת חימום מים סתם ככה לרחוץ כלים בימים קרים ( להתרחץ ממילא אין צורך).
ויסלח לי בורא עולם,, ARB וציריות מחוזקות נכנסות לדיפנדר,,(להתיחס לכך בעדינות בבקשה)

מאיר רוטברג
18-02-08, 08:10
כן !!!!!

אני אולי קצת פסיכי, אולי (בעצם) דפוק עם סדק בגולגולת , ואפילו אידיוט לפעמים,

אבל,,,
אפילו אצלי מתחת לברזנט החימום והווישרים עובדים !!!!!!
ולאחרונה (ממש ממש) התקנתי מערכת חימום מים סתם ככה לרחוץ כלים בימים קרים ( להתרחץ ממילא אין צורך).
ויסלח לי בורא עולם,, ARB וציריות מחוזקות נכנסות לדיפנדר,,(להתיחס לכך בעדינות בבקשה)

בעדינות , מה זה בעדינות, כמו ציפור את חופשיה בלה בלה בלה ,
ברוך בואך למשפחת העמים מר שימשוני

רכס חיים
20-02-08, 22:58
היום מצאתי משאבות של ''ג'יפ'' - כנראה CJ - מתוצרת בוש במחיר של -.520 ש''ח ללא מ.ע.מ.

אצל ג'קי אי אפשר לקנות משאבה ללא כל הבית שלה מהפלסטיק ויחד עם המצוף. אז זה עולה-.1000 ש''ח כולל מ.ע.מ.

המשאבה החלופית שקיבלתי מנימרוד היתה מתוצרת טאייוואן ,כך שאוכל להשוות את הביצועים שלה עם זו של בוש.

הסתבר שלמרות שניתן לתקן משאבות דלק, משרד התחבורה אוסר זאת בכדי למנוע קצר חשמלי מסוכן בתוך המיכל דלק.

עד עכשו אני לא מבין את הקטע של משאבות טבולות במקום משאבה חיצונית.
למישהו יש הסבר לטימטום הזה?

נמרוד
21-02-08, 08:09
ג'יפ סופה חיים, סופה, לCJ יש משאבה כמו של הוואז... :lol:

tzagi
21-02-08, 08:19
ועל זה אומרים:
You can't teach an old dog new tricks

nirs
21-02-08, 21:46
אצלי (דיפנדר בנזין) הוציאו את המשאבה והתקינו אותה חיצונית למיכל.
פרקטי ונוח להחלפה.

רכס חיים
22-02-08, 13:19
תוכל לתת יותר פרטים איך היא הועברה לבחוץ??

asafk
22-02-08, 13:43
למישהו יש הסבר לטימטום הזה?

ההסבר פשוט- קירור. קיימות גם משאבות יקרות מאוד המיועדות ללחצים של מערכת הזרקה והן חיצוניות.

ניר- בדגם עם הקרבורטורים המשאבה חיצונית. בהזרקה -- טבולה.

אסף.

מאיר רוטברג
22-02-08, 17:21
יאללה צא כבר לטיול ,
תאכזב אותנו קות שלא תתקע ותהנה,
תזהר מההומו:mrgreen:

איש
22-02-08, 18:40
התאפקתי והתאפקתי ..
זהו אני לא יכול יותר

מה זה היצור המכוער הזה?? מה זה דנה אינטרנשיונאל בהתליך של להפוך לאישה ?

לקחת הומו ועשית אותו פורוצה קוקסינלית נוצצת מטל ברוך (סלחו לי באמת אבל, אני כבר לא יכול )
.
בכל אופן רק בריאות .!

רונן לוי
22-02-08, 23:45
לאחר ההסברים שקיבלתי. מצבר רגיל להתנעה יודע לתת עצמה חזקה בזמן ההתנעה, אך ירידה של 50% בתכולתו החשמלית מסכנת את אפשרות טעינתו מחדש. המצבר הזה פחות איכותי להתנעה עקב עוצמתו הנקודתית החלשה בהרבה,אך הוא יכול להתרוקן עד 80% מתכולתו ולחזור ולהיטען מחדש הרבה יותר פעמים מהמצבר הרגיל.לכן התאמתו לצריכת חשמל עבור שימושים היקפיים לאורך זמן- כגון תאורת לילה - הם הרבה יותר טובים. עבור התנעה - הוא יכול להצטרף למצבר הרגיל ,ושניהם ביחד יכולים לספק את העוצמה הנדרשת במקרה של מצבר רגיל תקול.

יום שישי האוב, ואני כבר להוט להכין את הבהמה ליציאת שבת הקרובה. והפעם כנראה למסע ארוך.

תתכוננו לחילוץ.

חיים,

הכשרתי את השרץ. הכננת, מערכת הג.פ.מ. והצמיגים 245X75X16 ברשיון.

הרכבתי צמיגים של Maxxis דגם Bighorn שבמידה זו מגיעים כ- 10Ply עם חיזוקים מסיביים גם בצדדים. בשבת האחרונה עשינו 110 ק"מ בשטח (מדבר יהודה). בהשוואה ל- Yokohama 265X75X16 100% שטח שהיו לי קודם, מצבי השתפר פלאים. נכון שההבדל בגובה הוא 30 מ"מ, אבל, וזהו אבל גדול, האוטו "מרגיש" פי אלף יותר טוב. אמנם תכננתי כמו שאמרתי להשאיר לי את סט ה-265X75X16 לטיולים קשים - אלא שעכשיו גנזתי את הרעיון.

כמי שנסע קודם על 265X75X16 ולאור פגישתנו האחרונה, להלן כמה תובנות:

הספק המנוע אמנם לא משתנה אך היקף הגלגל הגדול יותר גורם לפחות כוח, מורגש בעיקר בתחילת הנסיעה, ומשמעותי בטיפוס. ההבדל נדמה כמעט כמו ההבדל בין Low ל- Crawl.
העומסים על מערכת ההנעה כולה בכלל, ועל הציריות בפרט, נמוך יותר.
נשמע מוזר, אך נוסע מהר יותר וצורך פחות דלק (אמיתי לאחר תיקון ההפרש במדידת הספידומטר). נראה לי שמכלול היחסים בין יחס הילוך 4, טרנספר ומידות צמיג משתבש משמעותית.
לעניין חימום המים: הפשוט והזול ביותר (לכמוך בלבד היודעים לעשות בעצמם) הוא לבנות מחליף חום למי קרור המנוע. העיקרון פשוט ביותר: צינור בתוך צינור. באחד מי קרור המנוע ובשני המים של מיכל המים החמים. סחרור מי הקרור באמצעות משאבת המים המקורית של הרכב ואילו סחרור המים לצריכה באמצעות משאבה 12V. פיקוד המשאבה באמצעות טרמוסטט. אני מעדיף משאבה 12V למרות שיש לך ממיר ע"מ שתוכל הלחמם את המים תוך כדי נסיעה מבלי לקחת סיכון של שימוש במתח גבוה. אם תבחר בכיוון זה, אשמח לתת לך אביזרים שונים שסביר להניח שיש לי.
מה עם מיכל האויר? יש לי לתת לך מיכל 11 ליטר, קומפלט עם ברז ניתוק ווסת לחץ, ללחץ עבודה מקסימלי של 17Bar, כשאתה לא צריך יותר מ- 3-4Bar.
עניין אחר לגמרי: קניתי לבן שלי אופנוע Yamaha XT-125. מישהו מכיר מתלה לבנייה מאחור לדיסקברי בסגנון הקרוואנים בחו"ל?
יאללה, שבת שלום,

רונן

six 4 life
23-02-08, 03:07
התאפקתי והתאפקתי ..
זהו אני לא יכול יותר

מה זה היצור המכוער הזה?? מה זה דנה אינטרנשיונאל בהתליך של להפוך לאישה ?

לקחת הומו ועשית אותו פורוצה קוקסינלית נוצצת מטל ברוך (סלחו לי באמת אבל, אני כבר לא יכול )
.
בכל אופן רק בריאות .!

X2

עם כל הצער שבדבר... הוא קלע למה שעשית מהרכב הזה. קוקסינל אמיתי. :wink:

tzagi
23-02-08, 04:28
ארז,
לא יפה, כול אחד עם הטעם (או חוסר ) משלו.

או כמו שכתוב...
beauty is in the eye of the beholder

לדעתי בלבד....
אני לא יתפלא אם ירדפו אחריו עם לפידים וקילשונים :-)

רכס חיים
23-02-08, 19:27
רונן, לגבי ה-265 , אני מאוד מרוצה מהם היות ואני לא זקוק לכח ב-99% מזמן הנהיגה, וגם זה בהגזמה.עד עכשו הסתפקתי ב-80 כ''ס ועכשו יש לי 180 כ''ס - כך שלפי הרגלי לא חסר לי כלום ויש לי עדיין חצי מהסוסים באורווה שממתינים לעבודה.

לגבי המיכל אוויר, אני באמת זקוק לאחד ,אך חשוב לי מאוד שהוא יהיה צר וארוך עקב בעית מיקום.אם תתן לי את המידות שלו והמחיר, יש מצב לעשות עסק קטן.

אני אוהב לשמוע את דעת הפורום על הבהמה הזאת,אך מעבר לזה מספיק לי מאוד שאני אוהב אותה כמו שהיא - מאוד מכוערת, אך מאוד פונקציונלית.

בטיול של היום לא ניתקעתי,ולכן תאלצו להמתין בסבלנות לשבוע הבא.

רכס חיים
25-02-08, 12:43
לאחר התקנת המשאבה החדשה ,שעון הדלק לא עובד.פרקתי הכל מחדש ובדקתי הגעת מתח לכניסה וגם את המצוף,הזרוע והמגעים בפנים והכל בסדר,אך לאחר הרכבה זהירה מחדש השעון עדיין לא עובד.
זה סיפור של שעה וחצי עבודה שלא עזרה בכלום,ועם צריכת דלק כזו,אין אפשרות לנסוע ללא שעון.

למישהו יש עיצה??

עודד זנטון
25-02-08, 13:25
בנוגע למיכל אוויר, חשבת על צינור "2.5 שתול בתוך הטמבון הקידמי?
סגור צד אחד ובצד השני, תחבר מופה משנה קוטר ל"0.5 עם T, צד אחד לחיבור מהיר וצד שני עם ווסת לחץ.
שמעתי על משהו בסגנון שנעשה עם הטמבון המקורי של סופה, בו קיים צינור "2.

KOOKE
25-02-08, 13:49
עודד

מיכל אויר בתוך הפגוש שממילא מועד לפורענות - מפגש עם סלעים או רכבים ומה לא..אתה בטוח שזה רעיון טוב ?!

אין לי מושג לגבי הלחצים ומה קורה בעת התנגשות או מכה לטמבון אבל נראה לי שזה לא ממש בטיחותי לשים מיכל אויר דחוס דווקא בתוך הפגוש הקדמי שהוא הראשון לחטוף מכה בעת מפגש עם...

שלמה

השמשוני יחיעם
25-02-08, 14:11
עודד

מיכל אויר בתוך הפגוש שממילא מועד לפורענות - מפגש עם סלעים או רכבים ומה לא..אתה בטוח שזה רעיון טוב ?!

אין לי מושג לגבי הלחצים ומה קורה בעת התנגשות או מכה לטמבון אבל נראה לי שזה לא ממש בטיחותי לשים מיכל אויר דחוס דווקא בתוך הפגוש הקדמי שהוא הראשון לחטוף מכה בעת מפגש עם...

שלמה

שלימלה,,
בסופתך הייה מיכל שכזה.

בדרך כלל המיכל ריק, רק כאשר צריכים אוויר ממלאים !!!

landrover
25-02-08, 14:18
לאחר התקנת המשאבה החדשה ,שעון הדלק לא עובד.פרקתי הכל מחדש ובדקתי הגעת מתח לכניסה וגם את המצוף,הזרוע והמגעים בפנים והכל בסדר,אך לאחר הרכבה זהירה מחדש השעון עדיין לא עובד.
זה סיפור של שעה וחצי עבודה שלא עזרה בכלום,ועם צריכת דלק כזו,אין אפשרות לנסוע ללא שעון.

למישהו יש עיצה??

חיים - מניסיון , יש בעיה לרוב של מינוס עם השעון ....

צריך לבדוק לאורך הכבל של החיישן שאין מגעים רופפים , וגם בלוח שעונים.

אני לא יודע איך נוצר מגע רופף בלוח שעונים אחרי התעסקות עם המיכל דלק ,
אבל זה בדיוק מה שקרה אצלי ולקח לי הרבה זמן לעלות על זה.

אמיר.

רונן לוי
25-02-08, 18:38
רונן, לגבי ה-265 , אני מאוד מרוצה מהם היות ואני לא זקוק לכח ב-99% מזמן הנהיגה, וגם זה בהגזמה.עד עכשו הסתפקתי ב-80 כ''ס ועכשו יש לי 180 כ''ס - כך שלפי הרגלי לא חסר לי כלום ויש לי עדיין חצי מהסוסים באורווה שממתינים לעבודה.

לגבי המיכל אוויר, אני באמת זקוק לאחד ,אך חשוב לי מאוד שהוא יהיה צר וארוך עקב בעית מיקום.אם תתן לי את המידות שלו והמחיר, יש מצב לעשות עסק קטן.

אני אוהב לשמוע את דעת הפורום על הבהמה הזאת,אך מעבר לזה מספיק לי מאוד שאני אוהב אותה כמו שהיא - מאוד מכוערת, אך מאוד פונקציונלית.

בטיול של היום לא ניתקעתי,ולכן תאלצו להמתין בסבלנות לשבוע הבא.

חיים,

המיכל אליו התכוונתי בקוטר 200 מ"מ ואני מבין שהוא לא מתאים לך. יש לי לתת (לתת זה לא למכור) לך מיכלי נירוסטה "4 (104 מ"מ קוטר חיצוני) באורכים של מטר לערך = כ-7.5 ליטר. לחץ מיותר להגיד שמדובר בעשרות בר. מתאים לך?! צלצל.

בהצלחה,

רונן

shmil
25-02-08, 22:06
רונן

אני אשמח לשים יד על מיכל כזה (נדמה לי שאפילו הגדול), שיכנס במגרעת בין המיכל, לרצפה, לקורה האחורית בויליס.

רכס חיים
26-02-08, 18:47
היום החלטתי לקחת קצת פינוק ולהגיע הביתה עם הדבר הזה.נסיעה של 25 ק''מ.שום הרפתקאות סתם נסיעת כביש עורקי,בצד שמאל ,עד 80 קמ''ש.

באמצע הדרך הסצנריו הרגיל מתרחש. המנוע כובה אבל כל מנורות לוח השעונים נדלקות.בכל זאת משהו עובד באוטו.

מרים מכסה מנוע ומתחיל בדיקה. ריח הבנזין מנטרל את האפשרות שזו משאבת הדלק החדשה. בדיקת ניצוץ מצביעה כרגיל שהכל מת, ואין ניצוץ.

פתיחת מכסה הדיסטרבוטור גורמת לרוטור ליפול החוצה, כשהוא מפוצח לשניים.

42 שנות נהיגה מתוכם קרוב ל-30 על ג'יפים ומעולם לא נשבר לי רוטור.

איך הם מצליחים לאתר את החומרים הכי זיבליים על כדור הארץ????? כנראה שיש להם מחלקה מיוחדת רק לזה.

הדבקתי את שני החצאים עם סופר-גלו, הוספתי אזיקון טבעתי לחיזוק והצמדה ,והוספתי מעט שמן מנוע לתוך הרוטור כדי שלא ידבק לבסיס המפלג.ונסעתי, מה יש לי לעשות שם?

עכשו אני צריך דחוף רוטור אחר. למישהו יש מיותר?? מחר אברר אצל ג'קי אם יש במלאי. בטח התשובה תהיה שצריך לקנות את כל המפלג באלפיים שקל.

landrover
26-02-08, 19:45
חיים - מחר במקרה אני במוסך המתמחה בתחום - אם אתה רוצה אני יכול להביא לך רוטור משם ...

אמיר.

Gilad
26-02-08, 22:12
חיים אם אני זוכר נכון (זה יותר מדי הודעות אחורה לחפש) כבר היתה לך בעיה דומה .

אם כן, זה לא אומר דרשני?

רכס חיים
27-02-08, 04:00
אמיר, תודה .אם הם מוכרים רק רוטור אז תביא אחד. אעבור בערב אצלך בבית לקחת אותו.

גלעד, רוטור שבור לא היה לי קודם. בעבר נשבר הציר של המפלג,שנשלח לתיקון ועדיין לא חזר.

מאיר רוטברג
27-02-08, 14:17
יאללה צא כבר לטיול ,
תאכזב אותנו קות שלא תתקע ותהנה,
תזהר מההומו:mrgreen:

אתה רואה??!!!
הנושך שלך לא מאכזב

ron_gal
27-02-08, 14:51
חיים,

יש לי רוטור ספייר.
דבר איתי בערב, ועל הדרך גם תביא לי את המטבח.

רון.

landrover
27-02-08, 21:55
חיים - במוסך לא היה ,
ואמרו שגם אם היה, אין טעם, לדעתם יש חופש בין הבית והציר...
ולכן הרוטור נישבר....

רכס חיים
29-02-08, 03:00
תודה, בינתיים קניתי אצל ג'קי 2 רוטרים.כל אחד עלה 40 שקל. - לא זול.

אבדוק את עינין המרווחים, אבל אדמונד קגל אמר לי לשים טיפת דבק מהיר בכדי שהרוטור ישאר תמיד צמוד לציר. ראיתי אצלו מפלגים חדישים של סאאב ושל פיאט שהרוטורים דבוקים לגמרי כבר בעת הייצור והסרתם דורשת ממש שבירה.יתכן וזה הפתרון.
עם ארבעה רוטרים במלאי,הבהמה יכולה לפצח אותם כמו גרעינים לפני שאתקע.

היום אולי אתקין ווי גרירה מלפנים ומאחור. זה ממש חשוב היות ואלה החלקים השימושיים ביותר ברכב.

רכס חיים
01-03-08, 02:16
הציר של העוגן נראה בסדר וללא מרווחים כך שנרגעתי בשלב זה.
היום אני יוצא לטיול וניראה מה תהיה סיבת התקיעה החדשה.

הרכבתי אתמול נקודת גרירה קדמית באדיבותה של חברת חשמל.....אם לא ידעתם ,אז בכל זמן שמרכיבים בשטח עמוד חשמל חדש ניתן לאסוף בסביבה ברגי ענק וחלקים מיוחדים לריתום בכל מיני צורות וגדלים.בין כה וכה זה על חשבון הציבור ,אז למה שהם יאספו את זה. עמוד חשמל שמורכב בדיונות מניב הכי הרבה תוצרת אם מחפשים מעט בתוך החולות מסביב.
חלק מיוחד כזה הרכבתי מלפנים על הפגוש והוא ממש ניראה עשר.תמונות בקרוב.

מאחור נאלצתי להרכיב חלק נוסף אך זמני היות והרתכת התקלקלה לי.כל הנסיונות לתקן אותה רק גזלה שעה יקרה של יום שישי.
האם כדאי לתקן אותה או לקנות חדשה??
מה שחשוב כרגע ברכב ששני החלקים הכי חשובים מורכבים - הכוונה כמובן לווי גרירה......

בנוסף לזה הספקתי לעגן את המצברים כמו שצריך במקומות שלהם ולסתום את החורים הרבים שיש בכנפיים בכדי למנוע כניסת בוץ לתא המנוע.

קרוב משפחה שלי נתן לי שני קרטונים עם חלקי רכב שנותרו לו בעת ניקוי מחסן.מצאתי בתוכם מנורת 12V עם חוט באורך 5 מטר ושני תנינים בקצה. משהו מעולה ומקצועי לתיקוני לילה או למקומות חשוכים ברכב.יש גם הרכבה חלקים חדשים כנראה לסובארו,שאוכל להחליף אותם בחלקים לבהמה או פשוט בשמנים שונים.

אני רוצה לחבר את שני המצברים לאלטרנטור אך אני פוחד לעשות זאת בכדי לא להרוס אותו עקב עומס יתר. למישהו יש דעה מקצועית אם זה אפשרי??

עכשו נשאר לי להיות מתוח איך ייגמר היום על הכביש או על הגרר.

רכס חיים
02-03-08, 02:29
טיול השבת לארץ הכלניות התחיל בשתי פעולות אוטומטיות, התנעת המנוע והפעלת הווישרים.הווישרים עשו רבע סיבוב וניתקעו ניצבים לנצח.בקושי התעוררתי וכבר תקלה ראשונה.

סילקתי את הוישרים עם הזרועות לתא המטען,בדרך עוד גיליתי שני פלסטיקים קטנים שמכסים את ברגי העיגון,וגם הם מצאו את עצמם מתכרבלים בפח הזבל הקרוב.עכשו כבר עולה בדעתי שאין לי צורך בווישרים בכלל. על הוואז לא היו וישרים בשלוש או ארבע השנים האחרונות וזה היה ממש מוצלח.

ההתחלה והתקלה המבאסת היתה האחרונה במשך המסע בין 400 הק''מ. הבהמה גירגרה בהנאה לא מבוטלת את האלכוהול שלה בקצב של שקל ורבע לכל ק''מ והסתפקה בזה ללא שום בעיה חדשה.
זה אמנם לא שיחרר אותי מהדריכות המופרזת לאורך כל הדרך,אך שמחתי להתאכזב שכלום לא קרה.

כידוע לכם,שעון הדלק עדיין במצבו המת הטוטאלי,ולא הצלחתי לתקן אותו.פתאום, במחצית מיכל הדלק הוא חזר לחיים בועטים והצביע בדיוק על הכמות שבמיכל.הופתעתי ושמחתי על התיקון העצמי וכבר הייתי בטוח שיש בדבר הזה מערכת ייחודית לתיקון עצמי של תקלות מעצבנות.אבל לא חלפו חמש דקות ,ולאחר מילוי המיכל מחדש חזר השעון לתרדמתו הקבועה ,כאילו כלום לא קרה.יתכן ומעכשו הוא ייכנס לחיים בחצי השני של המיכל? מבחינתי זה כמעט כמו שעון תקין.

מישהו יותר חכם ממני יודע להסביר את התופעה?

עוד שעתיים יעלה הבוקר על היום השנוא ביותר בשבוע.

grand
02-03-08, 07:55
כבר עולה בדעתי שאין לי צורך בווישרים בכלל. על הוואז לא
היו וישרים בשלוש או ארבע השנים האחרונות וזה היה ממש מוצלח.

חיים,
אל תזרוק. תרכיב אותם מבפנים.....

מצטער.. לא יכולתי להתאפק. :grin:

רכס חיים
02-03-08, 07:58
תתפלא, אבל אין לי נזילות בתוך הרכב.

מאיר רוטברג
02-03-08, 08:27
כבר עולה בדעתי שאין לי צורך בווישרים בכלל. על הוואז לא
היו וישרים בשלוש או ארבע השנים האחרונות וזה היה ממש מוצלח.

חיים,
אל תזרוק. תרכיב אותם מבפנים.....

מצטער.. לא יכולתי להתאפק. :grin:

ענק, ענק!!!!

רואה חיימקה "ההומו" לא מאכזב

איני מבין בחורף אתה לא מטייל??< שלא צריך וישרים??
אם אתה מטייל אתה פשוט סכנה לציבור הנוהגים בדרך , בגשם הראות שלך יורדת לאפס,
ואם אתה לא מטייל בחורף (ואתה כן) אז אין בעיה לוישרים על פי עצת רמי

shmil
02-03-08, 08:35
לא הבנתם את רמי.

מבפנים, כדי לנגב את ה"טפו, איזה חרא של אוטו".

:twisted:

גיא
02-03-08, 09:09
כידוע לכם,שעון הדלק עדיין במצבו המת הטוטאלי,ולא הצלחתי לתקן אותו.פתאום, במחצית מיכל הדלק הוא חזר לחיים בועטים והצביע בדיוק על הכמות שבמיכל.הופתעתי ושמחתי על התיקון העצמי וכבר הייתי בטוח שיש בדבר הזה מערכת ייחודית לתיקון עצמי של תקלות מעצבנות.אבל לא חלפו חמש דקות ,ולאחר מילוי המיכל מחדש חזר השעון לתרדמתו הקבועה ,כאילו כלום לא קרה.יתכן ומעכשו הוא ייכנס לחיים בחצי השני של המיכל? מבחינתי זה כמעט כמו שעון תקין.

מישהו יותר חכם ממני יודע להסביר את התופעה?

עוד שעתיים יעלה הבוקר על היום השנוא ביותר בשבוע.

היתה לי תופעה כזאת בדיסקו דיזל שלי.
המצוף דלק שעולה ויורד על צירו, מחובר באופן חשמלי ע"י חוט חשמל דק. החוט הזה עם השנים והייצור האנגלי מתנתק כניראה באמצע באיזה מקום. כשהמצוף בזויות מסויימות יש מגע ובזויות אחרות אין מגע. אני הלחמתי שם חוט ארוך בהרבה וגמיש בהרבה ע"מ שלא יווצר נתק שם שוב. אם תחפש אני חושב שיש על זה שירשור פה.

נורא הפחיד אותי שהניצוצות מהיש מגע / אין מגע יפוצצו לי את האוטו ( ובדיעבד .. אולי היה יותר זול לי אם זה היה מתפוצץ ... )

Gilad
02-03-08, 10:24
חיים אתה יכול להסביר את האנטי הגדול שלך למגבים?

בתור אחד שנסע בלעדיהם חצי שנה, בחורף זה פשוט סיוט כשיש גשם או כשאתה עובר שלולית שמשפריצה לך על החלון ומשאירה אותך עיוור.

גלעד

רכס חיים
02-03-08, 12:05
גלעד - הבעיה היא עלות / תועלת.

הוא נוסע רק בשבת. אז כל השבוע לא צריך וישרים.

90% מהשבתות לא יורד גשם בכלל.

ב-10% מהשבתות שיורד גשם 50% יורד בלילה כשאני בכלל ישן.

ב-5% שיורד ביום אז הוא יורד כשאני בכלל בשטח.

ובפעמיים בשנה שאני על הכביש ,הגשם כל כך חלש שהוא בכלל לא מפריע.

וכשיש פעם בשנה גשם חזק, אני נכנס לתחנת דלק ושותה קפה. עד שאני מסיים - הלך הגשם..............

רכס חיים
04-03-08, 03:36
היום ניראה אם מתגבשת חבורה לטיול בתא השטח המערבי של בקעת הירדן ,בין ברדלה ליריחו.הכוונה לצאת ליומיים שלושה עם לינה בשטח.לפי מזג האוויר והפריחות באיזור ,הטיול הזה אמור להיות מהמם.

רכס חיים
07-03-08, 02:13
היום אני מתכנן להרכיב בסיס לשאקל גרירה אחורי,שלא הצלחתי לעשות בשבוע שעבר עקב רתכת מקולקלת.

אני מקווה שאצליח לצבוע את הגג בלבן ,אם הרוח לא תהיה חזקה.

יש לתכנן מגיני פנסים קדמיים מנירוסטה בהמשך לגריל החדש. זו בעיה הרבה יותר מורכבת היות והם אמורים להיות מבניה מרחבית עקב הסיבוב הפינתי והם אמורים להיות מעוגנים טוב בכדי לשמש מנשא לפנסי הוינקרים שמהנדסי ל.ר. עיגנו על הפלסטיק התחתון............לא פחות.

ניראה לאן ניסע בשבת ,אחרי שהחבר'ה הבריזו לדרום הרחוק מאוד.

מאיר רוטברג
07-03-08, 13:08
תגידו ככה ביננו בלי שאף אחד רואה

רכס מטייל השבת או תוקע את הרכב מראש על מנת שלא יצטרך לדווח ביום א

חיימקה,
השמיע קול

שבת שלום איש זה היה בהפוך על הפוך

רכס חיים
07-03-08, 15:52
היום הרכב נצבע בלבן על כל הגג. יצאה עבודה טובה וזה אומר שניתן לגשת לצביעת הרכב כולו בצבע לילה.(משהו כמו כחול כהה/אפור/שחור ללא ברק. אולי זה ידרוש שני עבודה ,כך שנצבע חצי רכב בשבוע אחד ואת החצי השני שבוע מאוחר יותר.

הוספתי בריתוך עוגן טבעתי רציני על הקורה הראשית מצד שמאל שיכול לקבל שאקל 20 מ''מ. זה היה חסר לצורך גרירה - אחת ההתמחויות המועדפות על הדבר הזה.

מה עושים מחר בכדי שארגיש קצת הגה בין הידיים?? אולי פארק בריטניה?? עד הערב אחליט.

רכס חיים
08-03-08, 17:32
חזרתי מטיול מדהים ,מהיפים שעשיתי בשנים האחרונות.

אחרי שנשארתי לבד כי כולם היו בדרום הרחוק, החלטתי לא לשנות את התכנית המקורית ולטייל בין כביש 90 לתייסיר/טובס/טמון.

זה תא שטח מדהים ביופיו במיוחד בעונה זו של השנה.בגלל שהכפרים האלה ידועים ברצחנותם תיכננו להיות מספר רכבים אך לבסוף נסעתי לבד.מיד כשניכנסתי לשטח עשיתי ניסוי כלים קטן,והשארתי את העוזון על המושב לידי עם מספר מחסניות משומנות.תמיד ראיתי בו את החבר האולטמטיבי שלי.

אני מודה שזו לא היתה חכמה גדולה והיו קטעים שממש פחדתי,אך הכל עבר בשלום.

אני לא מציע לאף אחד לנסוע לשם לבד וגם אני לא מתכונן לעשות זאת פעם נוספת,למרות שעשיתי זאת כבר מספר פעמים בעבר.

ניכנסתי לשטח בצומת גשר אדם על ציר אדום ,ויצאתי ליד מושב רועי.לאחר מכן פניתי מערבה עד הכניסה לבקעות ו-300 מטר מערבית לכניסה יש שביל שחור לכיוון צפון שהוא חסום על-ידי הצבא היות ומדובר בשטח ממש עוין.השביל עולה בדרך עם עבירות קשה שבהמשכה הוא מתחבר לשביל ירוק המגיע עד לכביש מחולה-בקעות.הכפרים האלה נימצאים ממש מעבר לרכס הצפוני,והם רועים את עדריהם בסביבות הציר,מה שמבטיח באלאגן אמיתי אם אתה נתקע לבד.

הניווט היה מעט בעייתי היות והצמיחה של העשבים החדשים כבר גבוהה למדי והיות והציר לא פופולרי בחורף ובוודאי לא בקיץ הלוהט - היתה בעיה לא קלה לפתוח אותו על התווי המקורי כי הוא פשוט נעלם בשטח.

לא היה לי שום רצון להתברבר בהרים האלה ובוודאי לא להתקע על אחד הבולדרים הרבים שהיו בציר.

לשמחתי האלומיניום חש במתח שהיה לי כלפיו והתנהג ממש למופת. 400 ק''מ ללא ציוץ מיותר.

בשבוע הבא עוד ניתן יהיה לראות את להקות הציפורים השבות הביתה,את הפריחות המדהימות והריחות המשכרים שליוו אותי כל הדרך. לכן בדעתי לעשות את הצירים האלה פעם נוספת בכיוון ההפוך,כבר בשבוע הבא.

בכדי לעשות זאת עם בטחון אני מציע לשניים שלושה רכבים ,שיש עליהם נשק להצטרף לטיול הכי משגע שיהיה להם השנה.

ההרשמה כאן.

landrover
08-03-08, 18:14
חיים - אם אתה ניתקע שם ...

אני לא בא לחלץ אותך :)

יונתןמצפה
08-03-08, 18:57
חיים, לפי התיאור שלך, נסעת בבוקע הצפוני שהוא אחד מצירי השטח העיקריים לעבר הכפר טמון. יצא לי לבקר בכפר הזה לא מעט במסגרת שירותי הצבאי. לא פעם גם חטפנו אש! הציר הזה בזמנו היה נחשב לבעייתי לתנוע מחשש למטענים...
להסתבך בסביבת הכפרים שציינת, בעיכר טמון וטובס, אומר שתוך פחות מרבע שעה אתה בשכם!!!
אני בטוח שאתה יודע את כל זה אבל...
כאשר חברה אחרים מיחידות עילית מטיילים באיזורים כאלה עם שני רובי M-16, שיא המקצועיות בנשק, וכושר גופני גבוה, ובכל זאת מוצאים את מותם, כולנו אומרים "חוסר אחריות" "מה היה קורה אילו היו נחטפים"...
אם חס וחלילה היה קורה לך שם משהו, גם חיילים היו יכולים לשלם בחייהם בנסיון החילוץ.
קח את זה בחשבון!!!

בכל מקרה, שיהיה שבוע טוב ותשמור על עצמך!
בידידות,
יונתן

עודד זנטון
08-03-08, 19:33
רדו מהבנאדם.
האיש רוצא לטייל, הוא מודע להשלכות, הוא נהנה מהעניין כולו.
זו זכותו (זכות מבורכת, אגב).

איכשהו נדמה לי שהוא לא הולך להישתנות..

אני איתך חיים!

גיא
08-03-08, 19:51
כן ... זאת אחריות שלו .. והוא מבוגר ( לא ממש בוגר .. )

והכל טוב יפה, אבל כשיקפיצו את אח שלי וחבריו .. לחלץ את "ישראלי שניתקע עם ריכבו באזור כפר שקר זה או אחר " ... ויהיו פצועים ואולי הרוגים .. זה כבר לא יהיה משעשע ...

רכס חיים
08-03-08, 21:18
בשורה תחתונה,אין סיכוי לשני כלים לשבת הבאה.

עדיין מקווה ששניים לפחות יחליטו שהצירים מחייבים ביקור.

מאיר רוטברג
08-03-08, 21:26
רדו מהבנאדם.
האיש רוצא לטייל, הוא מודע להשלכות, הוא נהנה מהעניין כולו.
זו זכותו (זכות מבורכת, אגב).

איכשהו נדמה לי שהוא לא הולך להישתנות..

אני איתך חיים!
אני מצטער,
לטייל שם זו לא חוסר אחריות כלפי עצמו זה חוסר אחריות כלפינו וכלפי משפחותינו כי אם הבן אדם נחטף אנחנו נשלם את המחיר
המחיר? זה שיחרור מחבלים שיבואו שוב לטבוח בנו
ועוד לספר זאת שעוד מישהוא יקרא את זה ויחשוב שזה בסדר??
ועוד לטייל שם עם רכב שכל טיול גומר = סליחה נתקע

עדיף כבר למחוק את ההודעה הזו כי זה לא מעיד על חוסר בגרות זה מעיד על זיזול בציבור

idanw
08-03-08, 22:50
בכדי לעשות זאת עם בטחון אני מציע לשניים שלושה רכבים ,שיש עליהם נשק להצטרף לטיול הכי משגע שיהיה להם השנה.

ההרשמה כאן.

אם אפשר, אז בשפת הבני דודים... אולי גם בפורום "אל מוהנדס" :shock:

רכס חיים
09-03-08, 03:50
יש לי הרגשה שהשתפנם לגמרי.
כל מתנחלת עם שישה ילדים עושה בשטחים האלה את מה שאתם מכנים ''חוסר אחריות''.

ממי אתם כל כך רועדים,מאיזה אינדיאני שיורה צרורות באוויר?? מה הוא יכול שאתם לא יכולים ?? בשיקשוק הציבורי שכאן, יש סיכוי שלא תיסעו מחר בוואדי ערה ומחרתיים גם בוואדי מילק בגלל פורדיס.

אני מצהיר כאן קבל עם ועדה - אם אני נחטף ודורשים עבורי כופר - מותר לתת מכסימום חמור פלשתיני מול החמור היהודי. נרגעתם??
אולי הבעיה מתחילה עם העלות המטורפת של כל חטוף יהודי.............

דווקא עכשו אני מצפה לשני נירשמים לטיול חייהם.

עודד זנטון
09-03-08, 07:35
חיים אל תדאג, יום אחד בטוח שלא יסעו דרך שם...

היום אני נוסע לחתונה באיזור אשקלון וכבר שמעתי חבר'ה תל אביביים שלא מגיעים כי "יש קסאמים".
סתם להמחשה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3516513,00.html

כמו שאמרתי, עניין של זמן.

חנן-ג'יפולוג
09-03-08, 08:06
הודעה נוספת שלא קשורה לנושא השרשור המקורי, תימחק.

רכס חיים
09-03-08, 09:44
צודק ומקובל.

toy4FUN
09-03-08, 16:46
בקשה מחיים - תמשיך לספר לנו על מעללי האלומיניום.
בקשה לכולם (כולל חיים) - עזבו אתכם מפוליטיקה באתר הזה. למה ללכלך את השרשור הזה?

רכס חיים
10-03-08, 03:17
היום מצאתי את הצבע המתאים ביותר לצבע ''לילה''.זו תערובת תוצרת אנגליה של כחול כהה,ירוק כהה ואפור כהה עם גרגרי אלומיניום זעירים היוצרים מרקם לא מחזיר אור כמו נייר זכוכית עדין. כמובן שהצבע נעדר ברק כמעט אבל רק כמעט לחלוטין.היישום על הצבע הקיים מחייב ליטוש של הצבע הישן שנעשה בליטוש עם בד שמיר.תתפלאו איך צבע בין 12 שנה מתפורר בקלי קלות ויוצר אבקה בכמויות גדולות שיש להסירה טוב טוב לפני הצביעה.

כמו שציינתי בעבר ,אני לא עושה תיקוני צבע למכות הקטנות שמסביב . מכות גדולות אין בכלל .סיבה ראשונה שזה מחייב השקעה על-ידי בעל מקצוע בכדי שהכלי יהיה מלוקק,וזה בדיוק מה שאני לא רוצה.סיבה שניה ,הרכב הזה מעצם היותו מאלומיניום דק יקבל בכל מקרה קימטוטי נגיעות גם בעתיד ,כך שזה לא יעזור. והכי חשוב - עם הנגיעות האלה ולמרות הצבע החדש ,הוא יהיה עדיין יותר מסוקס מרכב ללא צלקות.

זו עבודה של יומיים רצופים,שרובם מוקדש להכנות .הצביעה עצמה אורכת מכסימום שעתיים.

אחרי העבודה הגדולה הזו ,אני מתפנה סוף סוף לדברים הקטנים והמעצבנים שיש בכל אוטו. למשל - הגג הרופף ,הפלסטיקים של הדשבורד שאני רוצה להחליף באלומיניום מעוצב עם הרבה שעונים,כמו שראיתי לאחרונה בכתבה כאן באתר.

אולי לפני כל הטיפולים הקטנים נעשה את ההשקה מיד לאחר הצביעה,כי הרי אין סוף לשיפורים.

בינתיים השרשור חוצה בימים אלה את 40,000 הכניסות הראשונות.........ונראה שההשקה תהיה בעת הכניסה ה-50,000.

שיהיה לכולנו שחר אביבי יפה.

רכס חיים
10-03-08, 19:47
השולחן שבניתי לא מזמן עבור הארוחות בשטח התגלה כלא מוצלח עקב העובדה הפשוטה שאני לא מרכיב אותו בגלל הזמן והמיומנות הנדרשת להרכבתו.

היום העפתי אותו מהרכב ובניתי שולחן קטן במידות 54X60 ובגובה 40 ס''מ, בדיוק מתאים לישיבה על שרפרף לצורך בישול או ארוחה לשני אנשים.

התוצאה כל כך מדהימה היות וב-6 שניות השולחן מורכב וב-3 שניות הוא מוכן לאיחסון.המספרים כאן אמיתיים לחלוטין.

הוא בנוי כל כך יציב שאפשר להעמיס עליו 100 ק''ג בלי שום בעיה.

בפורום המסחרי אני רוצה לשאול אותכם מספר שאלות בכדי לבנות במיוחד לג'יפאים שולחן אולטמטיבי.

רכס חיים
13-03-08, 10:26
התיכנון לצבוע השבוע את כל הרכב נידחה לשבוע הבא.בינתיים.

בסוף השבוע הזה ייבחן השולחן החדש בתנאי שטח.יהיו גם צילומים מהשטח.

אני מתכנן לחזור השבוע לאזור המרסבא מעל בקעת הירדן ולקוות שהנדידה הגדולה של הציפורים תחלוף מעלי.מדריך הצפרות והמשקפת נימצאים ברכב כל הזמן.

הפעם אני עם אישתי ,אז לא ניראה לי שאתחכך מדי ביקירנו הפלשתינים.

מי שרוצה להצטרף לטיול פרווה אך יפיפה מוזמן לתאם איתי בטלפון או בה''פ.

רכס חיים
13-03-08, 20:29
כמה תמונות

רכס חיים
13-03-08, 20:33
עוד

רכס חיים
13-03-08, 20:38
עוד קצת

רכס חיים
13-03-08, 20:41
ועוד

Gilad
13-03-08, 22:08
לא יאמן שהיום הזה הגיע :)

רכס חיים
14-03-08, 03:04
מי שרוצה לראות תמונות של דגם השולחן - הייצור יהיה שונה בחומרים אך לא בעיקרון, מוזמן לפורום המסחרי.

דרך אגב - השרשור הזה חצה לפני יומיים את הביקור ה-40,000 ...................לא יאומן.

יקיר גרין
14-03-08, 08:27
לא יאמן שהיום הזה הגיע :)
למי צריך לשלוח את הצ'ק?

רכס חיים
15-03-08, 19:05
היום נכנסתי לשטח בציר שחור שמאחורי מעלה אפריים. קצת מערבית משבוע שעבר.הציר מתחלף בדרך לאדום ולירוק אך כולו נמצא בנוף מדהים עם עליות מסולעות ארוכות ותלולות באורך ענק של קילומטר ויותר.

הענין הוא שעד הצהריים לעסתי עשיריה של עליות כאלה וכל פעם הייתי במגמה למעלה. נדמה לי שהרחתי את הגרביים של אלוהים.

כל הדרך ליטפתי את האלומיניום שלא ישבור לי ציריה במקום שכוח האל הזה ובעליות תלולות כאלה שהשד יודע איך אפשר לחזור לאורכן ברוורס.אבל אין מה לדבר ,הוא לא איכזב אותי לרגע.

אבל גיליתי שכאשר אני מכניס את הטרנספר לנעילה (ידית שמאלה) ומשם למהלך איטי (דחיפה קדימה) הוא לעיתים קופץ לי חזרה ,מה שנותן לי לחשוב שיש לי מהלך קופץ. מישהו מכיר את התופעה??
זה ממש לא נעים באמצע נהיגה תלולה למעלה שהמהלך בורח לך מהמקום ואתה נעמד ללא כח במצב מאוד מסוכן.

השולחן החדש חגג את ניצחונו הראשון בשטח.וחשבתי להוסיף לו רגליים טלסקופיות קצרות ,כך שניתן לאזן אותו גם במקום עקום לחלוטין. מה דעתכם??

asafk
15-03-08, 19:08
בשילוב להילוך נמוך צריך להחזיק לשניה את הידית בתחילת נסיעה. זה מצב רגיל.

אסף.

landrover
15-03-08, 21:04
לגבי הקפיצה מההילוך :

מניסיוני יש שתי בוקסות קטנות קטנות מפלסטיק לבן במנוף של ידית נעילת הדיפ והילוך LOW, שנישחקות עם הזמן ונעלמות , כאשר התופעה שאתה מתאר היא כשהם כבר לא שם.

הם עולות כמה שקלים (סדר גודל 10 ש"ח)
ומסדרות את העניין.
הבעייה היחידה שקשה להגיע למקום , אם הטרנספר לא מפורק מהרכב ...

אמיר.

רכס חיים
21-03-08, 12:45
היום התחלתי בהורדת הצבע הישן בכדי להכין את האלומיניום לצבע. הספקתי בשעתיים עבודה לבצע שליש מהיקף הרכב. זה אומר שרק בעוד שבועיים במקרה הטוב אפשר יהיה לגשת לצביעה עצמה.

צריך כבר לחשוב על ההשקה שלו מיד לאחר הצביעה ולאחר שאסיים את הציליה המתוכננת שעדיין אין לה תקציב.

ניראה לי שבחודש מאי אפשר יהיה להשיק אותו בצורה הראשונה שלו.לאחר מכן יהיו שינויים ותוספות נוספות ,אך הן במסגרת שיפורי-על.

לשבת מתוכנן טיול למקום קריר שעדיין לא ניבחר.

ylrt
22-03-08, 16:43
חיים,
האם אתה יכול לפרט יותר על פרוייקט הצביעה?
עם איזה חומרים אתה משתמש להורדת הצבע הישן, כמה אתה מוריד (שטחי או עד הפח), האם מתקן כתמי חלודה ואיך, עם איזה צבע אתה מתכוון לצבוע וכו'.
יעזור מאוד!!
תודה

רכס חיים
22-03-08, 20:34
השבת הייתי בכרמל הצפוני יותר,ובעת עליה ארוכה בתנאי חום קשים שמתי עין צופה על המד-חום. את אשר ציפיתי אמנם קרה. מד החום החל לחצות כלפי מעלה את קו האמצע ,מה שמעולם עוד לא קרה לי. עקב ידיעתי את רגישות המנוע לחום,עצרתי מיד בשטח מוצל לאחר שהפסקתי את פעולת המזגן,ונתתי למנוע לעבוד על ריק. פתחתי את מכסה המנוע והוצאתי את צינור המים עם הברז המתכוונן שנמצא לצורך זה בדיוק בתוך תא המנוע,ותוך הפעלת המשאבה החשמלית,ובמשך דקה או שתיים התזתי מים על הפאנים החשמליים דרך הסבכה בחזית. חום המים ירד מיד עד מתחת לקו האמצע בשעון.לאחר מכן סגרתי את המנוע ולאחר מספר דקות הוספתי מים ירוקים והמשכתי בנסיעה.

עכשו אני ממש הולך להוסיף את השעונים שכל כך חסרים במלוקק הזה,בכדי לא להגיע בדקה התשעים לידיעה שהוא הולך לרתוח.

זה הזמן להחליף את הרדיאטור בחדש ובאותה הזדמנות להרכיב את כל הצנרת גומי החדשה שנמצאת במחסן הרכב לעת חירום.

מישהו יכול להנחות אותי לגבי רדיאטור סופר-טרופי שאני צריך עבורו ,או שאצטרך לבנות אחד כזה לבד.

asafk
22-03-08, 21:32
שום סופר טרופי ושום נעליים.
רדיאטור בגודל המקורי, נקי וחדש. לא צריך יותר.
המקסימום הוא מניפת קירור מהסוג החדש יותר (11 צלעות אם זכור לי נכון, ואני לא בטוח שזכור לי נכון) שנותנת מעט יותר ספיקה מהסוג הישן (שהיה מורכב על לנדרוברים V8 קרבורטור). יכול להיות שאצלך כבר מורכבת המניפה הטובה יותר מראש, אני לא סגור על הפרטים.

אסף.

רכס חיים
22-03-08, 22:58
זה בדוק???

oferl
22-03-08, 23:54
חיים,
עם כל הכבוד - ויש ידידי - הרבה! אני הייתי בודק שוב את כדאיות כיסוי הגריל שעיצבת בעצמך. האם מעבר האויר מספק?
כמו כן לרבים מבעלי הדיסקו מסוג דומה לשלך ישנה מערכת גיבוי של חיישן טמפרטורה (TC) שמחובר לבקר מתוכנת שמתריע עפ"י טמ"פ שנקבעה מראש.
בשעון החום המקורי של הדיסקו קיימים שלושה מצבים: קר - בינוני - אכלת אותה. אסור-אסור-אסור להסתמך עליו.

עופר.

landrover
23-03-08, 07:54
חיים - מה שאסף אומר - בדוק בהחלט .

רכס חיים
23-03-08, 19:44
שטחי החתך של הגריל החדש גדולים בהרבה - קרוב לכפול מהגריל המקורי.הבעיה אצלי מורכבת משני חלקים. הראשון הינה נזילה קלה מהחלק העליון שלא הצלחתי לאטום לחלוטין ,ולעיתים אני שוכח להשלים חוסר במים. וכן העובדה שאני לא יודע כלל את ההיסטוריה של הרדיאטור ,כך שזה מחייב על צד הבטחון להחליף לחדש.יתכן שזה עדיין הרדיאטור המקורי מלפני שתים עשרה שנה.... והכי חשוב כמובן זה להוסיף עוד עשרה שעונים לדבר הזה.

אני חייב להתחיל לעבוד על זה ברצינות.

רכס חיים
24-03-08, 20:34
כבר כמה ימים שיוצא לי להסתכל על ריפוד הגג הלא כל כך מעוגן,ותוהה אם הוא יפול עלי לפני שאני אסלק אותו מעל הראש.ניראה לי שיש רווח ממש גדול בין הריפוד לגג הפח וכדאי מאוד לסלק אותו בכדי להרוויח הרבה גובה. מישהו יודע כמה ס''מ יש בינהם??

נושא הבידוד לא מטריד אותי באופן מיוחד,היות ותמיד אוכל לחבר אל הגג שמיכת גומי מבודד בעובי 15 מ''מ שיתן תוצאות מספיק טובות לבידוד.ככה גם אוכל לראות איפה תוכנן הגג לצורך חלונות שמש,ואולי להחליט על פתיחתם בעתיד. יתכן ולמישהו יש את התכנית של הגג הזה?

בחודש הקרוב אני חייב לסיים פרויקט בניה כך שהכל מושבת באופן מעשי,וכל לוחות הזמנים משתבשים על חשבון האלומיניום.

דרור הראל
24-03-08, 20:46
חיים שלום

שעון חום דיגיטאלי לבדיקת חום מנוע,הוא הדבר הראשון שצריך להרכיב ברכב-רק לאחר שאתה מרכיב ורואה שגם בזמן שהטמפרטורה נעה בין 80 ל100 והמחוג בשעון המקורי נשאר יציב כיאלו הודבק בסופר גלו-אתה מבין איזה שעון מסוכן זה,כשהוא מראה על חום גבוה,כבר לא צריך לעצור את האוט אלה פשוט להיתקשר לג'קי ולהזמין ראש חדש.

בתחילה כהרכבתי שעון טמפרטורת הנסיעה הממוצעת שלי היתה 90-94 ובמאמץ 100-102 ,החלפת הטרמוסטט בטרמוסטט לטמפרטורה נמוכה שיש אצל ג'קי-העבירה את טווח העבודה ל80-82

את השעוו הדיגטאלי ניתן להשיג במחיר שבאזור ה300 ש"ח,התקנה פשוטה שאתה עם יכולותך יכול לבצע לבד.

השעון המקורי חש את חום המים ואם מסיבה מסויימת מפלס המים נמוך מהחיישן שנמצא בבית הטרמוסטט אתה בצרה,את חיישן השעון הדיגטאלי מחברים לראש המנוע והא חש את החום האמיתי של הראש ולא את חום המים.

דרור הראל

לירוי1
25-03-08, 07:14
איפה יש שעון חום דיגיטלי ב300 שח? לאיפה אני מחבר אותו לראש? יש מקום מוכן או שאני צריך להכין?

דרור הראל
25-03-08, 09:16
את ה"בקר" למדידת חום,אני קניתי אצל אחד מחברי האתר,כרגע אני בחו"ל ואין עליי את המספר.

בראש המנוע יש מקום בחלק הקרוב לקיר האש על מנת למקם את החיישן,אני מציע שלפני שאתה מתקין תסתכל כיצד הותקן ברכב אחר.יש לשים לב,שיש גם "בקרים" שמגיעים ממקורות שונים-רוב אלו שאני מכיר התקינו בקר שלמעשה הוא מתוצרת "סאטק" שהיא חברה ישראלית.בקר מצויין ואמין.

מי שמתקין כאלו ועם הרבה נסיון זה רמי המתקין הנייד-שעובד בקבוץ כפר מנחם 088508433 במוסך

דרור הראל

Gilad
25-03-08, 09:17
דרור - על איזה תרמוסטט מדובר?

אצלי בדיפנדר הטמפ' היא כמו שאמרת בסביבות 90-95 בנסיעה רגילה ועד 100 וקצת במאמץ (עליה ארוכה). אני אשמח להוריד את הטמפ'

גלעד

דרור הראל
25-03-08, 16:14
גלעד שלום
יש אצל ג'קי טרמוסטט כזה,שפשוט מכויל להיפתח מוקדם יותר-הוא קצת יותר יקר מטרמוסטט רגיל אבל בהחלט נותן מענה מיידי,ואיזה כיף לעלות בקיץ את עליות סדום ולראות בשעון 90 מעלות ולא יותר מזה

דרור

KOOKE
25-03-08, 16:40
דרור

שאלת תם..האם מנוע הדיפנדר לא מתוכנן מראש לעבוד בטמרטורת עבודה מסויימת ..?? האם זה לא גורע או פוגע בביצועים/ צריכת דלק/ במנוע בכלל כשהמנוע עובד באופן קבוע בטמפרטורה נמוכה מדיי ??

אצלי הטמפרטורה הרגילה כ-88 במאמץ קל כמו נסיעה ממושכת במהירות גבוהה 91 עד 94 במאמץ קשה עליות ממושכות 96 עד 98 .

שלמה

דרור הראל
25-03-08, 19:02
שלמה שלום,

אני לא יודע,לאיזה טמפרטורה כיוונו את המנוע-מה שכן אצלי היתה בעייה,למרות שהמומחים טענו שאין שום בעיה בסוג כזה של טמפרטורה,אני הרגשתי מאד לא נח לראות את השעון מגיע ל100,למרות שזו טמפרטורת עבודה סבירה וטובה-ומאחר שהרדיאטור אצלי חדש יחסית ונקי וכן כל שאר מערכת הקירור,הבנתי שכנראה הטרמוסטט נפתח מאוחר מידי-מאחר ומדובר ברכב משנת 96 אז הנחתי שסביר שהטרמוסטט הוא לא המקורי-ובעקבות התייעצות עם מספר "מומחים" החלפתי אותו לטרמוסטט חדש שנפתח מוקדם יותר,נראה לי שבמנועים הרגישים להתחממות שלנו,זה פתרון סביר-אך אני מדגיש שאיני מומחה,אבל כיום אני בהחלט מרוצה ורגוע יותר מהטמפרטורה שאני רואה בשעון.
בכל מקרה אין לי ספק שאסור לסמוך על השעון המקורי,בלנד רובר בניגוד להרבה רכבים אחרים,התחממות המנוע היא פונטיציאל לנזק גבוהה,בהיילקס שהיה לי שהיה מגיע לחום גבוהה ואיפילו הגיע יותר מפעם אחת לרתיחה בעליות קשות,לאחר התקררות הרכב חזר לעבוד רגיל ולא ניכר שום נזק,לפחות כזה בולט לעין או שהשפעתו התגלתה גם לאחר אלפי ק"מ,בלנדרובר לעומת זאת ומפי הרבה אחרים,התחממות עד לרתיחה היא לעיתים קרובות הסיבה העיקרית ל"הליכתו" של ראש המנוע בדרך כל חי.
השעונים הדיגטלים ניתנים לכיוון להתראה,המתקינים שאני מכיר מכוונים להתראה באזור ה110-112 מעלות(ניתן לכיוון עצמי),וכדאי להוסיף זמזם התראה.

אני מדגיש שעד שהתקנתי את השעון,השעון המקורי נשאר תמיד באותו מקום לאחר עבודה ומעולם הרכב לא התחמם,לאחר התקנת השעון הדיגיטאלי שמתי לב להבדלים והתקנתי טרמוסטט,אני בטוח שאם לא הייתי מתקין שעון הייתי ממשיך לנסוע רגיל ולא היה קורה דבר-חשיבותו העיקרית של השעון זו יכולת ההתראה המוקדמת-כשאתה מגיע לאזור ה110 אתה מבין שאתה חייב לקרר את הרכב ולבדוק מהי הבעייה,בשעון רגיל ההתראה תגיע ברוב המקרים מאוחר מידי.

דרור הראל

יונתןמצפה
25-03-08, 22:49
דרור- כמו שאמרת, השעון החיצוני יושב ומודד את הטמפ' של הראש עצמו, להבדיל מהשעון המקורי שמודד את טמפ' המים. אני ממש לא מומחה גדול ובטח לא של ל"ר, אבל נראה לי הגיוני למדי שיהיה הפרש לא מבוטל בין טמפ הראש לטמפ' המים.
במעט שיצא לי לעבוד על ל"ר של אחרים, הם בפרוש טענו שאני לא צריך להיבהל כשאני רואה את השעון הדיגיטלי עומד על 110 מעלות.
לא בטוח שהטמפ' הנמוכה שאתה רואה בשעון בהרכח בריאה למנוע יותר מנסיעה ממושכת בטמפ' ראש של 100-105 מעלות.
אולי אסף יוכל להאיר את עינינו כאן...

KOOKE
25-03-08, 23:02
דרור

אם לא הבנת, בהחלט יש לי בדיפנדר מד חום דיגיטלי המודד את טמפרטורת ראש המנוע. אתה לא צריך לשכנע אותי ביעילות וחשיבות אביזר זה בכירכרות במיוחד בכירכרות הדיזל ובמיוחד מיוחד בדיסקו דיזל .

אבל אתה לא יודע את התשובה לשאלתי, האם זה לא גורם יותר נזק מאשר תועלת לנסוע עם טמפרטורת מנוע נמוכה מדיי.

בדיסקו בנזין שלי - רגע לםני טיול ארוך לדרום התקלקל הפאן קלאצ'..כפיתרון זמני, פיק הלחמה ביטל את פעולת הפאן קלאצ'...יעני עובד כל הזמן. התוצאה - צריחת דלק עוד יותר מופרזת בין היתר בגלל שהמנוע עבד כל הזמן בטמפרטורה נמוכה מדיי.

לכן השאלה שלי לגבי מנוע הדיזל..

שלמה

דרור הראל
25-03-08, 23:12
שלמה ויונתן אתם צודקים-אשמח לשמוע דעת מומחה-באופן אישי ללא קשר למקצוענות יותר בתור תופעה "פאבלובית" אני ישן טוב יותר עם מנוע קר.

דרור הראל

יונתןמצפה
25-03-08, 23:12
דרור

פאן קלאצ'...עובד כל הזמן. התוצאה - צריחת דלק עוד יותר מופרזת בין היתר בגלל שהמנוע עבד כל הזמן בטמפרטורה נמוכה מדיי.

שלמה

וגם בגלל ההתנגדות הקבוע של המאוורר על המנוע ללא הקלאצ' שגורם למאוורר להגיב לאט לכל שינוי בסל"ד ובכך מקל על המנוע. תאוצות למשל...

תום לרמן
25-03-08, 23:48
לדעתי עלות-תועלת : עבודה בטמפ שמן נמוכה יותר(שימון יעיל יותר) במדינה מזרח תיכונית חמה + מתן זמן תגובה ארוך יותר לכשל במער קירור מול:שריפה פחות טובה נצילות מנוע יותר נמוכה. הכף לפחות בגיפ שלי נוטה לעבודת מנוע בטמפ נמוכה מהאופטימלית.

asafk
26-03-08, 00:20
למנוע יש טמפ' עבודה מתוכננת. למרבה הצער, אנחנו בד"כ לא מודדים את טמפרטורת העבודה של המנוע, אלא רק את טמפרטורת נוזל הקירור. לפעמים, מודדים גם טמפרטורת ראש (CHT).
אם המנוע עובד בטמפרטורה נמוכה מהמתוכננת, הוא לא יעיל. ואם אני חוזר לטמפרטורת נוזל הקירור, הרי שרוד המנועים עם מערכת סגורה (בלחץ) אמורים לעבוד סביב ה100 - 105 מעלות. התרמוסטט קובע את טמפרטורת נוזל הקירור מהצד התחתון.
תרמוסטט שנותן לנוזל הקירור להיות קר מדי, גורם גם לטמפרטורת המנוע לרדת. על הנייר זה לא אופטימלי, אבל אם המנוע עובד בתנאי חום קיצוניים, לפעמים טמפרטורת המנוע עצמו גבוהה ממה שהיצרן חשב או תכנן שהיא תהיה כשנוזל הקירור בטמפרטורה המתוכננת. לכן יש מקום לשקול תרמוסטט לטמפרטורה נמוכה במעט. דווקא ברכב (תא מנוע סגור) ההשפעה של טמפרטורת הסביבה על טמפרטורת העבודה של המנוע קטנה (אבל קיימת). רוב ההשפעה של טמפרטורת הסביבה נובעת משני גורמים- טמפרטורת האוויר ביניקה (אוויר חם- מנוע פחות יעיל, וגם גזי פליטה חמים יותר) וטמפרטורת השמן (שמתקרר או במצנן ייעודי או מזרימת האוויר סביב הקרטר).
לכן לדעתי האישית חשוב יותר לצנן את השמן מאשר להוריד את טמפרטורת נוזל הקירור מתחת לתחום המתוכנן שלה. ובכל מקרה הצעד הראשון הוא לוודא שכל מערכת הקירור המקורית תקינה לחלוטין ועם מינימום הפרעות לזרימה. חשוב להבין שבמנוע אלומיניום ישן הרבה מעברים כבר שכחו איך זה להיות פתוחים, ואין מה לעשות.
אגב, חשוב עוד יותר להבין שמנוע V מאלומיניום שעבר התחממות, על פי רוב יסבול מסדקים, וזה כבר ממש חשוב כדי לתת מוטיווציה להימנע מהתחממות.
ועוד, ברקע הדברים- צינור קרוע גורם לעליית טמפרטורה מיידית, יותר מהר ממה שהמחוג עולה.
אז מה עושים?
1. מנטרים- טמפרטורת נוזל קירור, טמפרטורת שמן, טמפרטורת ראש מנוע (יש תרמוקפלים יעודיים שמתלבשים מתחת לפלאגים עם שעון תואם במחירים סבירים, לא צריך להשתגע עם פטנטים דיגיטליים). לדעתי מיותר (כי קשה לעקוב אחרי כל כך הרבה שעונים תוך כדי נהיגה) אם עושים את הדברים הבאים..
2. מְצַננים- נוזל קירור על ידי המערכת המקורית, אולי עם מניפה משופרת או רדיאטור מוגדל כדי לשפר את ספיקת הקירור, שמן על ידי מצנן ייעודי.
3. משמרים- את מצבה הטוב של מערכת הקירור על ידי שימוש בנוזל קירור איכותי, מיועד למנועי אלומיניום (למרות שהמצנן המקורי לא מאלומיניום וזו צרה בפני עצמה), על ידי החלפת מצמד מניפה אחת לכמה שנים (אגב, ביטול מצמד מניפה עלול לגרום לנזקים או במניפה או בחלקים פנימיים אם המניפה לא מתאימה למשימה), ועל ידי החלפת כל צנרת הגומי (כולל הצינורות לרדיאטור החימום הפנימי) בחדשה אחת ל5-6 שנים. בכל רכב, לא רק בלנדרובר.

אסף.

יונתןמצפה
26-03-08, 00:34
אסף- שתי שאלות:
1. (קשורה לשרשור)- מה לגבי הפער, בין טמפ' הראש שנותן השעון והיוניט הנפוץ עליו מדובר, לבין טמפ' נוזל הקירור שנמדד ע"י היוניט חום המקורי של הרכב? לאיזה טווח טמפ' עבודה יש לצפות כאשר החום נמדד בראש עצמו?

2. (פחות קשור לשרשור אבל כן למה שכתבת):

3. משמרים- את מצבה הטוב של מערכת הקירור על ידי שימוש בנוזל קירור איכותי, מיועד למנועי אלומיניום (למרות שהמצנן המקורי לא מאלומיניום וזו צרה בפני עצמה),
אסף.

בזמנו היה שרשור שדיבר על הבעיות העלולות ליהיות כתוצאה משילוב של מנוע אלומיניום ורדיאטור נחושת.
ברכב שלי (סמוראי), מותקן רדיאטור נחושת לא מקורי (המקורי מאלומיניום...) וכידוע המנוע מאלומיניום. האם במקרה כזה, שימוש בנוזל קירור איכותי (פרסטון ירוק-צהוב, או תרכיז איכותי עם מים רכים ממכונה יעודית) ימנע את אותם בעיות או שאני צפוי לבעיות עתידיות שאני לא בטוח שאני רוצה לדעת עליהן...?
יונתן.

רכס חיים
31-03-08, 04:40
בחודש הקרוב אהיה עסוק מחוץ למשרד בבנית פרויקט ייחודי של בית פרטי,כך שהזמינות שלי להכנס לכאן ממש מוגבלת.

בינתיים אני מצליח לטייל כל שבת בתמורה לטיפול שטחי ברכב מבלי שניגרמות לי בעיות טכניות בלתי נסבלות,לפחות זה כך בכל השבתות האחרונות.

היות והרכב בחציו משופשף מצבע אני דוחה משבת לשבת גם את המשך הסרת הצבע ,כך שאם אתם רואים את האוטו הזה כדאי שתסתכלו עליו מהצד הנכון.

שיהיה לכולם שבוע טוב.

רכס חיים
07-04-08, 20:13
היות ואני תקוע בצפון על פרויקט בניה שיסתיים בסוף החודש,אני נאלץ לצאת מהבית כל השבוע בשעה חמש וחוזר הביתה רק בשמונה תשע.כך שהעבודה על הרכב ממש מושבתת ובקושי אני יכול לשטוף אותו בין נסיעת שבת לנסיעה הבאה.

עד עכשו הוא לא הרגיש עדיין שאין לו כל תשומת לב ,והוא ממשיך לטייל איתי בנאמנות כלבית בלי לעשות בעיות. אני מקווה שהוא ימשיך עם זה עד גמר הפרויקט ,אחרת פשוט אאלץ להשבית אותו עד שאתפנה לתיקון.

יצא לי בכל שבת לאחרונה לעשות עליו טיולים של 300 או 400 ק''מ ללא שום בעיה. רק שימשיך כך.

בינתיים אני נוסע על רכב שחציו צבוע וחציו משויף.......

רכס חיים
14-04-08, 03:28
עכשו, לפני שבכלל תיקנתי את שעון הדלק הוא התחיל לעבוד לבד.כנראה המינוס חזר לתפקד,וזה אומר שבעתיד הוא גם יכול להפסיק לעבוד ללא התראה מוקדמת. הבעיה האמיתית היא שלא ניתן לעשות עכשו תיקון יסודי.

landrover
14-04-08, 11:32
תעביר מינוס ישר מהמצבר אל הלוח שעונים - רוב הסיכויים שזה יפתור את הבעיה גם לעתיד לבוא ...

אמיר.

רכס חיים
15-04-08, 18:48
וואלה....

רכס חיים
17-04-08, 04:57
גם בסוף השבוע הזה לא מתוכננות שום עבודות על הכלי,פשוט כי אני גמור מעייפות של שבוע מטורף.

אני ממש מקווה שלא אענש בהשבתת שמחת טיולי החג.

רכס חיים
20-04-08, 19:29
עדיין ללא תקלות וללא טיפולים כלשהם ,יצאתי בשבת לצפון והיום למדבר יהודה.סך הכל כ-700 ק''מ ללא ציוצים מיותרים של האלומיניום.

קצת מציק לי שלא גרזתי את הפטמות שלו כבר זמן ארוך,ובהחלט יתכן שגם בעבר דילגתי על כמה מהן.

למישהו יש את רשימת הפיטמות בצורתה המקוצרת? אשמח לקבל אותה כאן.

חג שמח לכולם.

שחף110
20-04-08, 21:32
יש 6 פטמות, רק על הדרייבשפטים. על כ"א מהם 3 פטמות.

yoni 110
21-04-08, 00:15
תיקון קטן,
בדיסקברי יש 5 פיטמות
3 על הקד'
2 על האחורי (בקופלונג אין:-))

landrover
24-04-08, 09:43
אמנם לא פיטמות ,
אבל צריך גם לגרז מאחורי שני הגלגלים הקידמיים...

אחרת בשלב מסויים הפעמונים יתחילו לצלצל :)

אמיר.

רכס חיים
30-04-08, 02:48
למרות שלא עשיתי כל טיפול בחודשיים האחרונים,אני עומד לצאת בשישי שבת לטיול מדברי ארוך. אגרז את הפיטמות ואערוך בדיקה כללית ושטחית לפני היציאה. פשוט לא יהיה לי זמן יותר משעה לכל ההתארגנות.

עדיין אין לי ציר ,אבל אזור מצפה רמון הוא השטח הסביר לטיול.

מי שבאזור מוזמן לקפה.

רכס חיים
04-05-08, 02:22
חזרתי ממסע של 500 ק''מ בן יומיים בהר הנגב.

נכנסתי לשטח בשיבטה ויצאתי בבורות לוץ דרך נחל רסיסים נחל ניצנה נחל חורשה ונחל אילות.למי שמכיר את נחל חורשה - מדובר בשטח טכני לא קל לרכב עקב גודל הסלעים שיש לכל אורכו- והוא לא קצר.

לאחר שינה מבורכת בבורות לוץ,שהיה ריק מאדם ורכב, קמתי לארוחת בוקר דשנה במזג אוויר מהמם מול נוף מדברי מרגיע ותחת סככת צל נעימה.מי צריך יותר לבן אדם טרוד בנבכי החיים המודרניים.
התחלתי להרהר לעצמי- אולי כדאי להשאר כאן לכל הקיץ הקרוב, בלי מחויבויות,בלי תקשורת, בלי בנקים ובלי לקוחות. כנראה שבסופו של דבר גם זה יגיע.

בבוקר נכנסתי לכיוון מעלה עודד ,אך לא ירדתי בו למכתש אלא המשכתי מזרחה לכיוון תחילתו של נחל נקרות.לפי כל הסימנים בשטח חיפשתי את עדר הפראים שנמצא בוודאות בחלקו הרחב של הנחל לפי סימני הגללים הטריים מאוד,אך פעם נוספת לא איתרתי אותם - כנראה עקב זהירותו המופלגת של העדר.מישהו ראה אותם בעבר? אני מחפש אותם שנים ולא מצליח לראות אותם.

לעומת זאת ראיתי בפעם הראשונה בבירור והרבה מאוד זמן, שתי לטאות ענק שניראו כמו איגואיינות בגודל של חתולים גדולים שחוצות את הנחל בריצה לפני הרכב ומטפסות בזריזות מדהימה על הסלעים שבצידו השני. הופתעתי לחלוטין מגודלן הענק ולא זיהיתי באיזה סוג לטאה מדובר.

היות והאלומיניום נוסע כל שבת ללא טענות ומענות החלטתי לא לטפל בו לחלוטין בכדי לא לקלקל את מצבו המעולה והקבוע .חוץ מאיזון גלגלים שעשיתי בבאר שבע לפני הכניסה לשטח לא טיפלתי בו כלל מזה כחודשיים ,ואפילו גירוז הפטמות שקבעתי לעצמי שהוא הכרחי - לא עלה בידי.

לגבי חימום המים למקלחת,אני חושב שיש לי פתרון סביר וחדש.

את המקלחת אני עושה באוהל שנועד הן לפרטיות והן למנוע את הרוח.ההזנה של המים מגיעה מהמשאבה לברז המתכוונן בתוך האוהל.עלה בדעתי להעביר את המים המגיעים למקלחת דרך מיכל אלומיניום אטום ושטוח בין שני ליטר בערך שיונח על הלהבה הגדולה של המטבח הצבאי וכך יתחממו לפני יציאתם למקלחת עצמה.אני בטוח שהמשאבה תוכל לדחוף אותם דרך המיכל האטום ללא כל בעיה,וצריך רק לדאוג שלא יתחממו מדי היות והם לא ניתנים לוויסות.הכניסות והיציאות של המים צריכות להיות מלמעלה בכדי למנוע מהלהבה לשרוף את הצינורות הפלסטיים.ייתכן וזה יעבוד??

עכשו אני מתכונן לשבוע משוגע נוסף שימחוק את החוויה המתמשכת של סוף השבוע. אבל תמיד יש חדש באופק.

fuksi
04-05-08, 10:44
היות והאלומיניום נוסע כל שבת ללא טענות ומענות החלטתי לא לטפל בו לחלוטין בכדי לא לקלקל את מצבו המעולה והקבוע .

יפה מאוד

חנן-ג'יפולוג
04-05-08, 12:22
בבוקר נכנסתי לכיוון מעלה עודד ,אך לא ירדתי בו למכתש אלא המשכתי מזרחה לכיוון תחילתו של נחל נקרות.לפי כל הסימנים בשטח חיפשתי את עדר הפראים שנמצא בוודאות בחלקו הרחב של הנחל לפי סימני הגללים הטריים מאוד,אך פעם נוספת לא איתרתי אותם - כנראה עקב זהירותו המופלגת של העדר.מישהו ראה אותם בעבר? אני מחפש אותם שנים ולא מצליח לראות אותם.

כן. פעמיים. פעם אחת נסענו אחרי שניים כאלה ששעטו כעשרה מטרים לפני הג'יפים שלנו, במשך כמה דקות טובות בנחל נקרות.
פעם שנייה ראינו עדר כזה, אבל במרחק של כמאה מטר מאיתנו. כאן אני כבר לא בטוח במיקום, נדמה לי שבאיזור מעלה רמון, אבל אני לא חותם על זה.

kobiarava
04-05-08, 13:34
לעומת זאת ראיתי בפעם הראשונה בבירור והרבה מאוד זמן, שתי לטאות ענק שניראו כמו איגואיינות בגודל של חתולים גדולים שחוצות את הנחל בריצה לפני הרכב ומטפסות בזריזות מדהימה על הסלעים שבצידו השני. הופתעתי לחלוטין מגודלן הענק ולא זיהיתי באיזה סוג לטאה מדובר.

אהלן חיים

לפי התיאור שלך, סביר להניח שמדובר בחרדוני צב, שבעונה הזו פעילים מאוד גם בשעות הצהריים-לטאה אפורה צהבהבה, עצומה במונחים מקומיים-70-80 ס"מ, עם זנב עבה ומשונן וראש די גדול(ראש של צב, מכאן השם)

קובי

יונתןמצפה
04-05-08, 13:45
כן. פעמיים. פעם אחת נסענו אחרי שניים כאלה ששעטו כעשרה מטרים לפני הג'יפים שלנו, במשך כמה דקות טובות בנחל נקרות.
פעם שנייה ראינו עדר כזה, אבל במרחק של כמאה מטר מאיתנו. כאן אני כבר לא בטוח במיקום, נדמה לי שבאיזור מעלה רמון, אבל אני לא חותם על זה.

מישהו ראה אותם בעבר? אני מחפש אותם שנים ולא מצליח לראות אותם.

מתוך כל הנסיעות שלי בכביש צומת הרוחות -הר חריף (אני לא יכול לספור כמה פעמים נסעתי שם) יצא לי לא לראות עדר פראים פעמים בודדות בלבד. בנוסף, המון פעמים בשטח, בורות לוץ (מי שישן מחוץ למבנים המוגנים (בחוץ, בשק"ש ולא ברכב...)בימי הקיץ כשיש עוד מים בבורות, מובטח לו להתעורר מרעש הצעדים של עדרים גדולים במספר העוברים ממש מעל הראש!!), גם במכתש ובאיזורים נוספים.

לגבי הלטאות- סיכוי טוב שראית חרדון צב.

חנן- לגבי נסיעה מאחורי פראים (או כל יונק גדול אחר): בעבר גם אני התלהבתי מהיופי הזה. אבל הבעייה היא שהחברה הללו ,ובמיוחד ראמים (שהם סוג של פרה מבחינת המשפחה, כן כן!) וצבאים, לא רגילים או לא מסוגלים לרוץ ככה במשך דקות ארוכות. פעמים רבות נמצאו צבאים וראמים מתים כתוצאה מהתקף לב לאחר שברחו מרכבים נוסעים כשאין להם לאן לברוח אלא לאורך הנחל.
פעמים רבות נוסעי הרכב אפילו לא היו מודעים לכך שכן בעלי החיים תמיד "לג" אחד קדימה. למשל הפארן המערבי!!
אולי זו הסיבה שחיים לא ראה אותם הפעם.

asafk
04-05-08, 19:41
לגבי חימום מים-
אם זה כל כך חשוב לך, למה לא תפסיק לבלבל את המוח ;-) ותקנה מוצר מדף, אפילו לא יקר מדי - מחמם מים של קרוואנים ??
יש בשוק כל כך הרבה מוצרים, ממחממים חשמליים שמחזיקים כל הזמן מים חמים, ועד מחמם בזק על גז, של קולמן, שלא ברור למה לא לחפש ולקנות את המתאים לך ביותר. (חוץ, כמובן, מחדוות היצירה שאני מבין מצויין, אבל אתה רואה שמרוב נסיונות בסוף אתה מתקלח במים קרים)
המחירים בין 150 דולר ל600.

אסף.

רכס חיים
05-05-08, 04:15
ראיתי אמנם את הייצור הזה בדיוק - חרדוני צב.

לגבי חימום מים - בכדי לקנות משהו ב-600 דולר ועוד מתוצרת קולמן שבטח יתפרק אחרי חודשיים (כמו שקרה לי בשתי בנזיניות שלהם) צריך פראייר אחר.

אני צריך פיתרון שמשתמש באמצעים שכבר קיימים ברכב או לחילופין משהו שישמש לפחות לשני צרכים שונים. אחרת היחס של עלות/תועלת קטן מדי.ברור שאם העינין הדורש פתרון היה יומיומי אז הייתי פותר אותו אחרת מאשר האפשרות להתקלח במים קרים פעם בחודשיים.ולא לשכוח שמקלחת בתוך אוהל - על שרפרף ללא רוח זה עינין אחר לחלוטין ממקלחת בחוץ וברוח.

בשורה תחתונה - הקפה וארוחת הבוקר לבד בבורות לוץ בשילוב מזג האוויר הפנטסטי תחת סככת הצל המרשרשת - היתה מהבקרים הבלתי נישכחים שהיו לי בשטח.

הנה התפריט של ארוחת הבוקר שנמשכה כשעתיים וחצי.

1.פינג'אן קפה רג'ואן שנמזג לכוסות זכוכית בחמש או שש פעמים.נמשך לפחות חצי שעה בכייף.

2.חביתה מותפחת משלוש ביצים מס' 1 על שמן קנולה מעורב בשמן זית חצי/חצי ששלוש דקות קודם לכן נשפכו לתוכו שבבי בצל יבש וגדול,והפכו לחומחומים בטעמם.

3.סלט חסה עם בצל חתוך דק ועגבניות בשלות מתובל בשמן זית,מלח ומעט לימון.

4.לחם אגוזים טרי - שקיבל נגיעה על הלהבה של המטבח.

5.כוס קרה של יין לבן בנימינה - אמרלד ריזלינג 2006 - בהשקעה של 29 שקל לבקבוק.

6.אבטיח קר בטעם גן-עדן של תחילת העונה. חצי שלם......

7.תה קנייתי (כן - מקניה -נשארה לי עוד כמות קטנה ממנו) מעורר, עם עוגת תפוחי-עץ שלמה( בערך חצי קילו) ונגיעת קינמון -קנויה אבל ממש מוצלחת.

אז עכשו תסבירו לי - בשביל מה לחזור לצביליזציה................

השמשוני יחיעם
05-05-08, 08:44
חיים בוקר טוב,

מערכת מים חמים אצלי ברכב עובדת 10 !!!

זוהי מערכת העובדת על מחליף חום בתא המנוע , המערכת נקנתה בארה"ב, אולם עם המוח היצירתי שלך ניתן לבנות לבד.

מחממת את המים עד לחום המים של המנוע, על ידי סיחרור המים לאחד המיכלים ניתן להגיע לכמות מים גדולה יחסית ולמים חמים מאוד.

מוזמן לראות ולקבל את כל האינפורמציה,,,,,וכמובן תמלוגים בהמשך !!

nirs
05-05-08, 21:21

כדי להצטייד במצרכים... ;-)
צריך שלפטונדה רציני אחרי ארוחה כזו...

דרור הראל
06-05-08, 07:07
ראיתי אמנם את הייצור הזה בדיוק - חרדוני צב.

לגבי חימום מים - בכדי לקנות משהו ב-600 דולר ועוד מתוצרת קולמן שבטח יתפרק אחרי חודשיים (כמו שקרה לי בשתי בנזיניות שלהם) צריך פראייר אחר.

אני צריך פיתרון שמשתמש באמצעים שכבר קיימים ברכב או לחילופין משהו שישמש לפחות לשני צרכים שונים. אחרת היחס של עלות/תועלת קטן מדי.ברור שאם העינין הדורש פתרון היה יומיומי אז הייתי פותר אותו אחרת מאשר האפשרות להתקלח במים קרים פעם בחודשיים.ולא לשכוח שמקלחת בתוך אוהל - על שרפרף ללא רוח זה עינין אחר לחלוטין ממקלחת בחוץ וברוח.

בשורה תחתונה - הקפה וארוחת הבוקר לבד בבורות לוץ בשילוב מזג האוויר הפנטסטי תחת סככת הצל המרשרשת - היתה מהבקרים הבלתי נישכחים שהיו לי בשטח.

הנה התפריט של ארוחת הבוקר שנמשכה כשעתיים וחצי.

1.פינג'אן קפה רג'ואן שנמזג לכוסות זכוכית בחמש או שש פעמים.נמשך לפחות חצי שעה בכייף.

2.חביתה מותפחת משלוש ביצים מס' 1 על שמן קנולה מעורב בשמן זית חצי/חצי ששלוש דקות קודם לכן נשפכו לתוכו שבבי בצל יבש וגדול,והפכו לחומחומים בטעמם.

3.סלט חסה עם בצל חתוך דק ועגבניות בשלות מתובל בשמן זית,מלח ומעט לימון.

4.לחם אגוזים טרי - שקיבל נגיעה על הלהבה של המטבח.

5.כוס קרה של יין לבן בנימינה - אמרלד ריזלינג 2006 - בהשקעה של 29 שקל לבקבוק.

6.אבטיח קר בטעם גן-עדן של תחילת העונה. חצי שלם......

7.תה קנייתי (כן - מקניה -נשארה לי עוד כמות קטנה ממנו) מעורר, עם עוגת תפוחי-עץ שלמה( בערך חצי קילו) ונגיעת קינמון -קנויה אבל ממש מוצלחת.

כנציג העלייה התימנית "אעלה בלנד רובר",אני מוחה על התאור הבוטה של ארוחת הבוקר,שפוגע פגיעה קשה ברגשות של עדה שלמה,אני מוחה ורוצה להדגיש קבל עם ועדה שהחבר הקרוי חיים רכס,שמציג עצמו כבן העדה,הינו מוקצה מאחר והעיז להציג ברבים את כלי אוכלו וארחתו ובאופן בוטה וחסר בושה מתברר שהנ"ל אינו ממלא את חובתו-ואינו נוהג לאכול ג'חנון או מלוואח ואפילו לא יוצא כדי חובתו ומניח לפחות סחוג סמלי לארוחת הבוקר,אלא מעדיף לחם אגוזים רחמנא לצילן,ושותה ריזלינג במקום קפה דהוי עם חוויג'. בוש והיכלם על פגיעה בנכסי תרבות,ונתינת כח בידי אוייבנו שטוענים ש"השתכנזנו" ומשום כך מכירות ה"אריסה" ברמי לוי שיווק השקמה עברו את מכירות הסחוג'. סכין בגב האומה

דרור הראל

מאיר רוטברג
06-05-08, 09:13
כנציג העלייה התימנית "אעלה בלנד רובר",אני מוחה על התאור הבוטה של ארוחת הבוקר,שפוגע פגיעה קשה ברגשות של עדה שלמה,אני מוחה ורוצה להדגיש קבל עם ועדה שהחבר הקרוי חיים רכס,שמציג עצמו כבן העדה,הינו מוקצה מאחר והעיז להציג ברבים את כלי אוכלו וארחתו ובאופן בוטה וחסר בושה מתברר שהנ"ל אינו ממלא את חובתו-ואינו נוהג לאכול ג'חנון או מלוואח ואפילו לא יוצא כדי חובתו ומניח לפחות סחוג סמלי לארוחת הבוקר,אלא מעדיף לחם אגוזים רחמנא לצילן,ושותה ריזלינג במקום קפה דהוי עם חוויג'. בוש והיכלם על פגיעה בנכסי תרבות,ונתינת כח בידי אוייבנו שטוענים ש"השתכנזנו" ומשום כך מכירות ה"אריסה" ברמי לוי שיווק השקמה עברו את מכירות הסחוג'. סכין בגב האומה

יוחלף לסכין בגב העוגה

דרור הראל

רכס חיים
09-05-08, 01:10
יציאה לסיבוב קטן ביום העצמאות שהתחיל בכניסה לשטח בכפר-יחזקאל - הסתיים במסע של קרוב ל-300 ק''מ כשהוא חוצה את כל רמת סירין עד לכאוכאב אל הווא ומשם לאורך הבקעה עד לפצאל, מעלה-אפריים וחזרה לשרון.
התוצאה מנסיעה זו הינה הצורך בהחלפת כל הגומיות של מוטות הרדיוס,עקב הדפיקות הלא נעימות בעת טלטולי הרכב.
אני מבין שניתן לקנות אותם אצל ג'קי. מישהו יודע את עלותם??

דרור הראל
09-05-08, 09:06
חיים,יש שני סוגים של גומיות למוטות רדיוס,השחורות הרגילות אות למשל התקנתי לפני שנה וחצי ועולות כמה עשרות שקלים-והיום אני מבין שהן לא שוות כלום וכבר צריך להחליף שוב(כנראה בגלל נסיעה עם משקל גבוהה),ויש גומיות כחולות שעשויות מחומרים אחרים ונחשבות כמחזיקות זמן רב יותר-אני לא יודע מחיר ואשמח גם ללמוד היכן מזמינים אותן.

דרור הראל

landrover
09-05-08, 15:47
את הגומיות הכחולות התקנתי בערך לפני 4 שנים בדיפנדר ...עדיין כמו חדש ...
הם עשויות מפוליאוריטן

יש גם סט כתום

הסט המלא (גומיות למוטות רדיוס קדימה , אחורה וזרוע A )הוא יקר - סדר גודל של 1000 שח ואפשר גם לקנות אצל ג'קי

את המקוריות אין טעם להתקין - הם לא מחזיקות הרבה זמן ...

אמיר.

יוש
09-05-08, 18:44
חיים,יש שני סוגים של גומיות למוטות רדיוס,השחורות הרגילות אות למשל התקנתי לפני שנה וחצי ועולות כמה עשרות שקלים-והיום אני מבין שהן לא שוות כלום וכבר צריך להחליף שוב(כנראה בגלל נסיעה עם משקל גבוהה),ויש גומיות כחולות שעשויות מחומרים אחרים ונחשבות כמחזיקות זמן רב יותר-אני לא יודע מחיר ואשמח גם ללמוד היכן מזמינים אותן.

דרור הראל

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=16811&highlight=%E1%E5%F9%E9%F0%E2%E9%ED

שחף110
09-05-08, 19:37
אני אחזיר אתכם טיפה אחורה כי קראתי את זה רק עכשיו,
אצלי יש טרמוסטט חדש (בן שנה. לא זוכר מה כתוב עליו, אם לטמפ' נמוכה, לא ביקשתי כזה מג'קי - אני מניח שמה שיש לי הוא הסטנדרטי 88 מעלות), רדיאטור נקי, מים ירוקים ופאן קלאצ' חדש.

המד הדיגטלי שמחובר בקדמת ראש המנוע (ליד מעבר המים, היכן שנמצאת ההברגה לאוזן ההרמה), מראה בסביבות ה 85-86 מעלות בנסיעה בכביש ישר במהירות שיוט של 90-100 עם מזגן.
במאמץ (עם מזגן, מהשבת האחרונה) שמתי לב שהוא מגיע לאזור ה 94 מעלות אך מה שחשוב להגיד הוא שאני שם לב בצורה מידית לשינוי במד הטמפ' המקורי שנמצא מתחת לחצי וכבר כשאני נמצא באזור ה 93-94 מעלות המחט עולה על מעל החצי (במעט אך ניתן לראות זאת).

אגב, אני עם גיר אוטומטי.

idanw
09-05-08, 22:46
הייתה לי את אותה תופעה בדיוק, ואז שמתי לב שהמאורר של המזגן לא עבד בצורה סדירה (פעם כן ופעם לא ובהספק נמוך).
החלפתי לשני מאווררים קטנים יותר.. ומאז הטמפ' חזרה למצב הרגיל.
עידן

נמרוד
10-05-08, 01:12

דרור הראל

"שחור, רגיל, עולה כמה שקלים ולא שווה כלום" = גומיות ללנדרובר, קפה שחור עלית, ויוני היה מוסיף כאן הערה שמטרתה להעליב עדה שלמה :lol:

רכס חיים
10-05-08, 03:52
אחרי התפרעות בצריכת הדלק בשבועות האחרונים,השבת מתוכננת זולה מושלמת ב''בקעת האינדיאנים'',מה שמבטיח שקט ,בדידות וארוחת צהריים של צלי בשר מעורב בעוף המתבשל 4 שעות מתחת לאדמה,וצריכת דלק של 5 ליטר.היין כבר מתקרר לאיטו ,ואת האוהל הסעודי אקים ברבע שעה. העיקר שלא תהיה רוח - מה שהכי שנוא עלי בטיולי שטח.
ואין סיכוי בעולם לגלות את המיקום הסודי של ''בקעת האינדיאנים''.

רכס חיים
12-05-08, 14:43
שבת של זולה הפכה לפרשת חילוץ עצמי שבקושי רב הגיע לסיומו הטוב.

במסגרת שיוטי על דיונות רטובות לאחר גשם קל ,חיפשתי הפתעות בשקעים נחמדים שניקרו על דרכי.לאחד מהם ניקלעתי במצב של אין קדימה אין אחורה ואין לשום צד.לאחר טחינת המרחב המצומצם שהיה לי 6 מטר קדימה ו-7 אחורה הבאתי את השטח למצב כשיר לזריעת חיטה אחרי חריש עמוק.

כשהבנתי שאסיים את הקיץ בבור הזה לקחתי פסק זמן של 5 דקות למחשבה.לאחר מכן העזתי להוריד את לחץ האוויר בגלגלים מ-15 ל-8 אולי 9 PSI שחררתי מעט משקל - כיוונתי את הגלגלים לעבר מעלה מטורף של הדיונה ,לקחתי ''תנופה'' של 6 מטר - ועליתי לצד השני שלה כשאני לא רואה כלום מלפני,-כנהוג בבהמה שמגרש כדורגל משמש אותה כמכסה מנוע.

אחרי שהדופק חזר להיות סדיר- משהו כמו 20 דקות - גיליתי שמיכל המים האחורי,השנוא על כולכם נותר אי שם מאחור. לאחר שמצאתי אותו אני מתכוון לבנות חדש עם זוויות נטישה הרבה יותר סבירות.

הסתפקתי בבקבוק יין כתחליף הוגן לארוחת צהריים של שבת.

מאיר רוטברג
12-05-08, 15:20
שבת של זולה הפכה לפרשת חילוץ עצמי שבקושי רב הגיע לסיומו הטוב.
אחרי שהדופק חזר להיות סדיר- משהו כמו 20 דקות - גיליתי שמיכל המים האחורי,השנוא על כולכם נותר אי שם מאחור. לאחר שמצאתי אותו אני מתכוון לבנות חדש עם זוויות נטישה הרבה יותר סבירות.

הסתפקתי בבקבוק יין כתחליף הוגן לארוחת צהריים של שבת.

לא נעים לי להגיד לך "אמרתי לך"
אז לא אגיד זאת ,
הוכחת נחישות ונחלצת, וזה מה שחשוב

אני מקווה שהבקבוק יין היה אחרי ששבת הביתה ולא לפני

yoav21
12-05-08, 19:13
קטונתי ללמד את החכמים/מנוסים/זקנים ממני (בחר את הנכון) אבל לחץ אוויר של 15psi בחול זה הרבה, גם אם ירד גשם .
ההבדל בין 10 ל 15 הוא משמעותי באיחוד בגודל הצמיג איתו אתה נוסע כמובן גם 8ו 7 PSI באים בחשבון.
ואולי זה היה סתם תירוץ לפתוח בקבוק יין טוב??

בברכה יואב

רכס חיים
13-05-08, 11:32
ירידה בלחץ מתחת ל-12 PSI מסכנת את הישארות הצמיג על הג'אנט בלחץ צידי ויכולה לרוקן את שארית האוויר במקרה של פירפור הגלגל.

רכס חיים
13-05-08, 11:36
תיכננתי והכנסתי לייצור פגוש אחורי חדש הכולל מיכל מים של 35 ליטר.אני מקווה שאניני הטעם באתר יגידו הפעם מילה טובה על הפתרון החדש.

בעוד שבועיים תבוצע ההתקנה.

רכס חיים
14-05-08, 03:57
שכחתי להוסיף את הצימוק שבעוגה.

במיכל החדש הוספתי צינור אלומיניום לכל אורכו שיעביר דרכו את המים החמים של הרדיאטור ,יחמם את המים שבמיכל לצורך מקלחת ויעזור לקרר את נוזל הקירור בימי הקיץ הבאים עלינו לטובה.ברור שאוסיף גם ברז בכניסה שיוכל להפסיק את סיבוב מי הקירור על כל היקף הרכב בימי חורף שאין צורך לחמם בהם את המים או לקרר את המנוע.

בינתיים הזמנתי את הציליה החדשה שתהיה מוכנה בשבוע הבא.שטח גג הציליה הוא 4.25 / 4.25 והגובה שלה מתחיל ב-2.30 ויורד בשיפוע עד 1.90 מטר.הצבע שלה הוא כחול עמוק עם שתי דפנות לבנות שיאפשרו החדרת אור מהצד.תיכננתי אפשרות לפתח כניסה מכל ארבעת הפינות על פי תנאי השטח שיהיו במקום ההצבה.
הסיפור הזה ממש יקר ורק הציליה ללא כל המערכת שמסביבה כגון מוטות עיגון.גומיות שמרלינג,עמודי פלדה טלסקופיים וכו' מתקרב מאוד ל-2,000 שקל.
במחיר עלות כזה לא ניתן לנצל את הידע שהצטבר למשהו מסחרי ,היות ומחיר המכירה יהיה -.3000 ש''ח לפחות.
אבל מי שירצה סיוע בבנית דבר דומה אשמח להנחות אותו כיצד לעשות זאת.

eran4x4
14-05-08, 09:32
חיים

מזמין אותך לבדוק שוב את הקישור של השימשוני לחימום מים ע"י מחליף חום שניתן למקם אותו בתא המנוע.

אני הייתי נמנע מלמשוך את מי הקרור של המנוע לחלק האחורי של הרכב, מערכת שכזאת מגדילה משמעותית את הסיכוי לתקלה ולאיבוד נוזל קירור דבר שה V8 שלך מאוד לא אוהב ומאוד רגיש אליו....

Gilad
14-05-08, 10:44
חיים במחיר שנקבת לצלייה אפשר לקנות בערך 70 מ"ר שמשונית, לא נכנס לך לכיס אבל נראה לי עלות מוגזמת בעליל אם זה רק ליריעה עצמה
אני הייתי הולך בכלל על רשת צל שחורה שגם מספקת צל וגם מאפשרת אוורור נורמלי של האיזור המוצל ולא הופכת אותו לחממה כמו שמשונית. גם המחיר הרבה יותר זול.

גלעד

רכס חיים
14-05-08, 16:59
הציליה אמנם מכילה 60 מ''ר בשטחה (4.25+2.0+2.0X4.25+2.00+0.75 ועוד חפיפות של 10 ס''מ בכל ההיקפים ועוד חפיפות בין החלקים עצמם).כך יוצא שרק החומר עולה -.1000 ש''ח .לזה יש להוסיף עבודות הלחמה של כמה עשרות מטרים לפי 10 ש''ח למטר ועוד כמה עשרות טבעות לפי 2.50 ש''ח ליחידה -והינה אנחנו בלמעלה מ-.1400 שקל. לזה תוסיף מ.ע.מ ואנחנו ב-1600 שייח.

אלה המחירים במפעל היצרן בעוגנפלאסט.

לגבי האיורור - הוא מתוכנן להיות מהפשלה/הרמה/או ליכסון של חלקי יריעות בכיוון הרוח.

רשתות צל הם באמת זולות יותר אך הן לא מגינות מרוח וגשם מה שעושה אותן מובטלות חצי שנה.

Gilad
14-05-08, 18:16
עניתי לך בשרשור על הצליה.

KOOKE
15-05-08, 10:33
חיים

מצטרף לדעתו של ערן - המנועים ומערכות הקירור ב LR הם מראש נקודת תורפה. למה להעלות את הסיכונים/ סיכויים לתקלות ???

שלמה

עודד זנטון
15-05-08, 16:19
לגבי הציליה, ליפני פסח, הרכבתי על גגון שיצרתי לטרופר קצר, ציליה 3X3 מ' שעלותה 600 ש"ח ללקוח.
המבנה פשוט ונוח לתיפעול.
בגדול, היא יכלה להיות גדולה יותר אך זה מה שהוא רצה.

מה הבעיה הגדולה של המדבר?
שהוא מלא שמש...

אז נכון, היא לא מגינה מגשם, לא מגינה מרוח (חיסרון אמיתי) ולא נותנת פרטיות.
אבל מה לקוח נורמאלי רוצה?
לשבת בצל ולשתות כוס קפה, להנות מהנוף שיש מסביב ולדפוק ארוחת בשרית מטורפת.
ציליה מורכבת שחוסמת רוח, מגינה מגשם, מבודדת מזרים ויורה במבריחי סמים זה בהחלט לא מה שהוא מחפש.

די ברור לי שאם תיצר כאלה, יהיה לך יופי של רווח מהמוצר והמון לקוחות שימצאו פיתרון לאחת המצוקות הגדולות.

לא עוד חיפושים אחר עץ השיטה המושלם!

רכס חיים
15-05-08, 19:39
חומר חיובי למחשבה.

רכס חיים
15-05-08, 19:45
סוף סוף חזר המפלג משיפוץ והוכנס מיד למאגר החלפים.הסטרטר עדיין לא הוחזר לי מהשיפוץ ואני ממש מודאג לנוע ללא סטרטר רזרבי.

אולי השבת אוותר על טיול ואצבע את הרכב לפני שהצבע יתייבש בקופסא.

אם זה יקרה אמתין להגעת הציליה החדשה ונקבע תאריך להשקת האלומיניום.

ד ו ר ו ן
16-05-08, 08:43
קטונתי ללמד את החכמים/מנוסים/זקנים ממני (בחר את הנכון) אבל לחץ אוויר של 15psi בחול זה הרבה, גם אם ירד גשם .
ההבדל בין 10 ל 15 הוא משמעותי באיחוד בגודל הצמיג איתו אתה נוסע כמובן גם 8ו 7 PSI באים בחשבון.
ואולי זה היה סתם תירוץ לפתוח בקבוק יין טוב??

בברכה יואב
זה עניין יחסי לגודל הצמיג ומשקל הרכב.
לסמוראי זה הרבה, לאוטו של חיים זה מספיק נמוך כדי לא לקלף צמיג בסיבוב.
גם בשיא הקייץ נסעתי בדיונות עם רכב ששוקל 2.3-2.5 טון עם צמיגי 31 בלחץ 14 קדמי-22 אחורי.
חוץ משיפועים שגם עם 5PSI המנוע החלש של הגמל לא היה עוזר הרכב נסע בלי בעיה.

asafk
16-05-08, 09:10
לגבי הציליה, ליפני פסח, הרכבתי על גגון שיצרתי לטרופר קצר, ציליה 3X3 מ' שעלותה 600 ש"ח ללקוח.
המבנה פשוט ונוח לתיפעול.
בגדול, היא יכלה להיות גדולה יותר אך זה מה שהוא רצה.

מה הבעיה הגדולה של המדבר?
שהוא מלא שמש...

אז נכון, היא לא מגינה מגשם, לא מגינה מרוח (חיסרון אמיתי) ולא נותנת פרטיות.
אבל מה לקוח נורמאלי רוצה?
לשבת בצל ולשתות כוס קפה, להנות מהנוף שיש מסביב ולדפוק ארוחת בשרית מטורפת.
ציליה מורכבת שחוסמת רוח, מגינה מגשם, מבודדת מזרים ויורה במבריחי סמים זה בהחלט לא מה שהוא מחפש.

די ברור לי שאם תיצר כאלה, יהיה לך יופי של רווח מהמוצר והמון לקוחות שימצאו פיתרון לאחת המצוקות הגדולות.

לא עוד חיפושים אחר עץ השיטה המושלם!
צודק. אבל מה עם תמונה?

אסף.

רכס חיים
16-05-08, 21:27
היום הכנתי את הרכב לצביעה ,ומחר מתוכנן לסיים אותה. נקווה שלא תהיה רוח,שזה האסון האפשרי כאשר צובעים.
בינתיים גיליתי נזילה שנראית ממשאבת המים. אמנם היא לא גדולה אך טיפטוף כזה עלול להפוך לנזילה רצינית דווקא בשטח.
עם משאבת מים לא מתעסקים וקונים חדשה אם אין לך משהו שבין כה וכה לא עלה כסף.מה המחיר של משאבה כזו היום?. אני מניח שלג'קי יש במלאי.
עושה רושם שאני הולך להחליף גם את הרדיאטור באותה הזדמנות.

גיא
16-05-08, 23:04
צודק. אבל מה עם תמונה?

אסף.

רשת צל שניקנתה בחנות לחקלאים במחיר של 65 שח למטר רבוע. ועוד 6 ניטים מפלסטיק לחבלים ... במחיר 2 שח ליח'

שני עמודי עץ שמצאתי באיזה מקום. שני בזנטים שחילצתי מהאדמה בדרום לפני שנה וכמה מטר של חבל ניילון שנפל לאיזה גמל בנחל אשבורן ....

הכי צל שיכול להיות בהכי פחות כסף והשקעה.

לי זה מספיק. ( 3 על 4 )

מצטער שאין תמונה קרובה יותר אבל זה מה שמצאתי.

( 2 נקודות למי שיודע איפה זה צולם )

דרור הראל
17-05-08, 02:58
היום הכנתי את הרכב לצביעה ,ומחר מתוכנן לסיים אותה. נקווה שלא תהיה רוח,שזה האסון האפשרי כאשר צובעים.
בינתיים גיליתי נזילה שנראית ממשאבת המים. אמנם היא לא גדולה אך טיפטוף כזה עלול להפוך לנזילה רצינית דווקא בשטח.
עם משאבת מים לא מתעסקים וקונים חדשה אם אין לך משהו שבין כה וכה לא עלה כסף.מה המחיר של משאבה כזו היום?. אני מניח שלג'קי יש במלאי.
עושה רושם שאני הולך להחליף גם את הרדיאטור באותה הזדמנות.

עלות משאבת מים 300-400 ש"ח,תחליף רצועה בהזדמנות חגיגית זו

דרור הראל

eran4x4
17-05-08, 07:43
למנהלים - מזמין אותכם להעביר את נושא הצילילה לשרשור הרלוונטי.

גיא מן הסתם התכוונה ל 65 ש"ח ל 12 מטר מרובע....

גיא
17-05-08, 08:22
אכן כן

צודק, טעות שלי.

רכס חיים
17-05-08, 18:23
אתמול והיום עסקתי רק בצביעת הג'יפ. הבן שלי עשה את העבודה הסופית עם הפיסטולט לאחר שעבדתי יומיים בכיסויי דבק על היקף הרכב. לילד הזה יש שתי ידי זהב והוא עובד עם שתיהן כאילו היו ידיים ימניות.הצבע יצא מדהים ולא הייתי מקבל כלום יותר ממצבעה מקצועית. הגוון יצא אפור/ירוק/כחול עכבר עם ניצנוצי פנינה בשמש,אבל ללא הברק של צבעי רכב - אלא חצי מט - משהו משהו.
באותה הזדמנות כיסיתי את המדבקות של ל.ר. כך שעכשו הוא גם לא מזוהה בשום מקום.

צילמתי מספר תמונות שאני מקווה להעלות אותן בהקדם.

חיכיתי ליום הזה מרגע רכישת הגרוטאה,ועכשו אני ממש מבסוט מהתוצאות בכלל.

עלות הצבע והטינר כולל בדי שמיר לליטוש - -.210 שקל ושני ימי עבודה מלאים.

בשבוע הבא תהיה ציליה ,ואז נקבע מועד להשקה. אתם מוזמנים להציע תאריך ומקום.

AvigdorAharon
18-05-08, 08:45
הבן שלי עשה את העבודה הסופית עם הפיסטולט לאחר שעבדתי יומיים בכיסויי דבק על היקף הרכב. לילד הזה יש שתי ידי זהב והוא עובד עם שתיהן כאילו היו ידיים ימניות.הצבע יצא מדהים ולא הייתי מקבל כלום יותר ממצבעה מקצועית.

אפשר להשתמש בשירותיו?

אביגדור

DoRoN
18-05-08, 10:10
http://i11.photobucket.com/albums/a161/Doron4x4/Worthless_Heb.jpg

רכס חיים
22-05-08, 00:58
בשבת מתוכננת פריסת הציליה החדשה ,שכרגע לפחות נראית ממש ענקית במציאות לעומת מה שחשבתי. ייתכן גם שהמוטות עיגון הרגילים שלה לא יעמדו במשקל ותהיה בעיה לייצב אותה. בכל מקרה אקח איתי יתדות נוספות לשלוש הרגילות ונקווה לטוב.

עכשו נישאר לקבוע את יום ההשקה ואת המיקום הנח ביותר לעינין.

אתם מוזמנים להציע.

סוזי המשתוללת
22-05-08, 02:47
טשקנט ?

נמרוד
22-05-08, 08:18
את היום אתה תקבע חיים. מציע התראה של חודש לפחות כדי שמירב חברי האתר יוכלו להתכוונן. את המקום גם אתה תקבע על פי השיקולים הרגילים של בעל לנדרובר (קרבה לכבישים לטובת גרירה, שיקולי איכות הסביבה - אסור לטפטף שמן בשמורות טבע, וכן הלאה).

רכס חיים
22-05-08, 17:23
נמרוד - גדול. עד עכשו אני צוחק.......................

רכס חיים
22-05-08, 20:37
אז זהו - אני מקבל את העצה של נימרוד.

טקס ההשקה של האלומיניום יתקיים ביום שבת בשעה 1100 ב''ביקעת האינדיאנים'' - המאורה הסודית שלי בעשר השנים האחרונות. ושימו לב - אתם מבקרים בחדר השינה של הבית שלי. דירבאלק.....

ההגעה למקום הסודי תתבצע רק לפי הכוונה אישית ורק כשהמבקר יגיע לטווח של 10 ק''מ מחדרה.

ההכוונה תתבצע טלפונית עם נתוני נ''צ מדויקים לבעלי GPS.טלפון 0544354505.
הכל במטרה שלא ייחרב הבית עד ההשקה.

הורדת אוויר חובה לניכנסים לשטח.

המתיצבים מבטיחים שלא להעביר לעולם את המיקום לאף אחד אחר,ובכך מבטיחים לעצמם רשיון שהייה ב''ביקעת האינדיאנים''.

רכס חיים
22-05-08, 21:25
התאריך של ההשקה הינו שבת 21.06.08 ,ושלא יובן בטעות שזו השבת הקרובה..........

רכס חיים
25-05-08, 00:13
יצאתי לסיבוב לא ארוך בסביבה בכדי לתכנן את ההכוונה של האנשים ביום ההשקה. הצבע החדש על הג'יפ ממש הפריע לי ,היות והשתדלתי לא לשרוט אותו. למרות הכל השריטות הראשונות כבר מרוחות לאורך הכלי. לך תבין את אלה שניכנסים לשטח עם רכב של חצי מיליון שקל.

פריסת הציליה היתה רגילה בלי בעיות מיוחדות .הקיפול שלה עוד יותר פשוט אם עובדים לפי הסדר. יחד עם זאת היא ממש גדולה מדי וטעיתי במידות. יש להקטין אותה מ-4.25/4.25 למשהו בסביבות 3.60/3.60 בכדי לעשות אותה יותר ידידותית להתקנה ולפירוק,יותר קלה לנשיאה ובוודאי לצורך הקטנת העלות.
השבוע אשלח אותה להקטנת המידות ונבחן אותה במידות החדשות.

asafk
26-05-08, 01:08
אז זהו - אני מקבל את העצה של נימרוד.

טקס ההשקה של האלומיניום יתקיים ביום שבת בשעה 1100 ב''ביקעת האינדיאנים'' - המאורה הסודית שלי בעשר השנים האחרונות. ושימו לב - אתם מבקרים בחדר השינה של הבית שלי. דירבאלק.....

ההגעה למקום הסודי תתבצע רק לפי הכוונה אישית ורק כשהמבקר יגיע לטווח של 10 ק''מ מחדרה.

ההכוונה תתבצע טלפונית עם נתוני נ''צ מדויקים לבעלי GPS.טלפון 0544354505.
הכל במטרה שלא ייחרב הבית עד ההשקה.

הורדת אוויר חובה לניכנסים לשטח.

המתיצבים מבטיחים שלא להעביר לעולם את המיקום לאף אחד אחר,ובכך מבטיחים לעצמם רשיון שהייה ב''ביקעת האינדיאנים''.
חיים, הולכים לבוא סדר גודל של 60-70 ג'יפים. איך תנחה את כולם בטלפון? אני מציע שאם המקום כל כך חשאי, תקבע נקודת מפגש ממנה נוסעים כולם יחד.

אסף.

רכס חיים
26-05-08, 03:09
וואלה???? 70 ג'יפים???? אתה חושב שבאמת יבואו 70 כלים????????

אלה ימים חמים וחייבים למצוא צל בשטח ממש גדול. תן יום לחשיבה חדשה.

shachar
26-05-08, 13:22
חורשת אקלפטוסים מוצלת ליד נחל אלכסנדר תהיה יותר מתאימה.

ובהתיחס למה שנמרוד ציין - יאפשר גרירה קלה לצירים מרכזים לנשברים ולמטפטפים.

יונתןמצפה
26-05-08, 17:49
רשת צל שניקנתה בחנות לחקלאים במחיר של 65 שח למטר רבוע. ועוד 6 ניטים מפלסטיק לחבלים ... במחיר 2 שח ליח'

שני עמודי עץ שמצאתי באיזה מקום. שני בזנטים שחילצתי מהאדמה בדרום לפני שנה וכמה מטר של חבל ניילון שנפל לאיזה גמל בנחל אשבורן ....

הכי צל שיכול להיות בהכי פחות כסף והשקעה.

לי זה מספיק. ( 3 על 4 )

מצטער שאין תמונה קרובה יותר אבל זה מה שמצאתי.

( 2 נקודות למי שיודע איפה זה צולם )

גיא-

( 2 נקודות למי שיודע איפה זה צולם)
לגבי השאלה שלך:

החניון החדש של החולות הצבעוניים בבור רמון?

לעניין הציליות:

אני שונא צל של ציליות!

ב- 90% מהמקרים אני מוצא צל טבעי: מאוורר, נעים, ללא חסימה של נוף, וללא קרבה מיותרת למכונות שלמרות שאני מת עליהן אני לא אוהב לעשות את ההפסקות בצמוד אליהן.

בשביל אותם מקרים שאין צל טבעי, אני מחזיק ברכב רשת צל פשוטה בגודל של 3X4 שמצאתי פעם איפשהו. תופסת מקום של אוהל ממוצע. בעזרת הגומיות והחבלים הקבועים שיש באוטו לוקח לי 2 ורבע דקות לסדר אותה בין שני רכבים. אם אין עוד רכב, עוד דקה וחצי והיא מחוברת לקיר סמוך...

יחי הפשטות!
(למרות שללא ספק זו לא הרוח של השרשור המיוחד הזה...) :roll:
יונתן

גיא
27-05-08, 22:09
כל הכבוד יונתן :-)

----

חיים, מה הכוונה אין מספיק צל ? הרי כל העניין זה הציליה החדשה שלך ... לא ?
:evil:

יער חדרה נישמע לי טוב, יש שם אפילו כמה שעשועים למשועממים אם אני זוכר נכון.

רכס חיים
29-05-08, 03:56
איתרתי מקום מעולה עם עצי אקליפטוס ענקיים המרוחקים מספיק אחד מהשני בכדי לאפשר הכנסת עשרות ג'יפים.
היות והמקום אינו סודי הנה הכתובת וההכוונה למקום.

כשבאים מהצפון - מגיעים לצומת חדרה מכביש 4 או 2 או מכיוון עפולה ופונים שמאלה או ימינה בהתאמה לכיוון דרום ולכיוון העיר חדרה. חוצים מיד את גשר נחל חדרה וניצמדים לימין.יש לפנות בפניה הראשונה ימינה/מערבה בכניסה לשכונת חפציבה ,כמאה מטר לאחריה שביל הפונה ימינה/צפונה למרכז ההדרכה של חברת החשמל.לפני הגדר התוחמת של המרכז מצד מערב יש חורשה יפה של אקליפטסים זקנים וענקיים בגובה קרוב ל-40 מטר. זה המקום.

לבאים מדרום - מגיעים מכביש 4,חוצים את כל חדרה עד שחוצים את צומת הכניסה לאזור התעשיה הצפוני -ומפעל אליאנס לצמיגים מימין/מזרח. הפניה הראשונה שמאלה/מערבה לשכונת חפציבה - והשאר כנ''ל.
על הג'י.פי.אס ציינו שכונת חפציבה ,חדרה.

נ.צ מדוייק אוריד בשבת.

רכס חיים
29-05-08, 03:59
לא להאמין - השבוע כניראה תהיה הכניסה ה-50,000 לשרשור הזה..............לא מוגזם???

מה דעתכם לנעול אותו לאחר ההשקה???

דרור הראל
29-05-08, 16:40
חיים,לא בא לך מקום קצת יוצר יפה מחורשת אקליפטוסים מגעילה בחדרה,לא צריך לקחת את נושא הגרירה ברצינות-יש לכולנו רצועות ברכב. יש מספיק זמן,למצוא צקום לא רחוק אבל עם "שאר רוח" כזה שיהיה כיף לכולם,לשבת להוציא בירה קרה והיקרע מ"דחקות" על הטמבון האחורי הקודם שלך(בתקווה שהחדש עונה לציפיות שלנו ממך).
האזור מלא מקומות יפים יותר(חורשות אליפטוסים ללא דובי קואלה,הן אחד הדברים המכוערים ביותר בעיניי) אזור חורשן,אזור תבור,אזור השפלה-כולם לא דורשים נסיעה ארוכה מידי וניתן למצוא בהם פינות משובבות נפש יותר.

דרור הראל

אם סתם חורשה ליד כביש-אז למה לא,מקום עם חנייה גדולה ופאב שיפתח במיוחד בשבילנו על מנת שנוכל להינות מבירה קרה-אני מכיר אחד כזה-אבל ההעדפה האישית היא מקום נחמד יותר בשטח.

נמרוד
30-05-08, 00:34
דרור מה זה משנה איפה. במפגש כזה - המקום חסר חשיבות, כי ברגע שיחנו בו 80 או 100 ג'יפים - הוא יראה כמו... חניון של 100 ג'יפים. צל, בירות וצחוקים. יאללה, קבענו.

רכס חיים
30-05-08, 06:57
הכניסה והדרך יסומנו בבלונים אדומים שייתלו בבוקר לצורך זיהוי סופי.

האלומיניום יוצב בשטח עם כל המערכות המורכבות עליו כשהציליה פרוסה ובתוכה כל ציוד המטבח והזולה.
מחסן החלפים יוצג מחוץ לרכב בתוך הציליה והמגירות תהיינה פתוחות לכל אורכן לצורך בחינת החלוקה של הציוד בהן.
המיטה הכפולה תהיה במצב ''שינה'', ומכסה המנוע יהיה פתוח לצורך הצגת התוספות.

אם לא שמתם לב - חלפנו על 50,000 כניסות...............

רכס חיים
31-05-08, 20:43
היום צברתי ניסיון חדש עם האלומיניום והוא עבר בהצלחה מבחן נוסף.

בדרך צפונה חשתי ברע עקב כאבי בטן שהציקו לי.היות וחצי שעה קודם לכן התעלקתי על עץ של תותים לבנים חשבתי שהם מקור הרעה.
המשכתי צפונה בתקווה שהפגע יחלוף,אך הוא רק התגבר משעה לשעה עם הפסקות קטנות לצורך הטעיה.
כשהגעתי לאזור קיבוץ יפעת שבסביבתו רציתי לטייל ,נאלצתי עקב הכאבים הלא ניסבלים להפנות את הרכב דרומה והביתה מהר ככל האפשר.
היות והשעה היתה שתיים בקירוב הכביש של ואדי ערה - 65 - היה פנוי יחסית.
נשענתי על הגז ככל שאיפשרה התנועה ועליתי על כביש 6 בעין-עירון בדרכי לרעננה.
בלי להתחשב כלל בצריכת דלק ,עם כאבי תופת והפסקות לצורך הקאה,שמתי את האלומיניום על 130 עד 140 קמ''ש על הכביש הכמעט ריק במטרה להגיע הביתה מהר ככל האפשר.(חבר'ה - בלי הטפות מוסריות מכל הצדקנים).
הפחד הגדול שלי היה מתקלה מיכנית באמצע הברוך הרפואי. אבל כנראה שהוא הרגיש את המצוקה בה הייתי נתון וקיבלתי ממנו יחס 7 כוכבים ,תוך שעטת אבירים ישר לאורווה.
תוך שעה ומשהו כבר הייתי במקלחת צוננת ומאוששת,אחרי שתי כפות דבש אקליפטוס ושעת התאוששות נוספת החזרתי את נישמתי למחוזות חיינו העלובים.

ועל כך תודתי הצנועה לאלומיניום המתחשב.

oferl
01-06-08, 09:00
מה נהיה בסוף עם מפגש ההשקה? מישהו צילם תמונות בדגש על הצלייה?

shmil
01-06-08, 09:15
התאריך של ההשקה הינו שבת 21.06.08 ,ושלא יובן בטעות שזו השבת הקרובה..........
:arrow:

KOOKE
01-06-08, 16:51
מי אמר שלכירכרות אין נשמה ???

דרור הראל
01-06-08, 21:18
היום צברתי ניסיון חדש עם האלומיניום והוא עבר בהצלחה מבחן נוסף.

בדרך צפונה חשתי ברע עקב כאבי בטן שהציקו לי.היות וחצי שעה קודם לכן התעלקתי על עץ של תותים לבנים חשבתי שהם מקור הרעה.

לדעתי הסיפור הוא אחר.

א.חבל להאשים את התותים-אני מציע ל"רענן" מידי פעם את הצנצנת של ה"סחוג" היא נוטה להתקלקל ולייצר מצבי "פיגוע".

ב.במחשבה שנייה אם זה היה ה"סחוג",אתה הייתה פותח שרשור חדש בנושא "סקר היתכנות- בידה נייד לדיסקברי,כולל מים חמים בלחץ 2BAR לשטיפת הקורקבן.

דרור הראל

נמרוד
01-06-08, 21:22
בחייאת חיים, בשביל מה המיטה בתוך הרכב, והכריות הפרסיות, והמקלחת החמה אם על כל קלקול קיבה קטן אתה צריך לברוח הביתה?

מאיר רוטברג
01-06-08, 21:31
בחייאת חיים, בשביל מה המיטה בתוך הרכב, והכריות הפרסיות, והמקלחת החמה אם על כל קלקול קיבה קטן אתה צריך לברוח הביתה?

לא הבנתי דבר יותר פשוט
והייתי בטוח שייצרת אותו,
לא היה לך שקיקקי נייד?
לא ייצרת איזה מתקן שאיבה שמגיע ישר מאמצע הכיסא שואב את כל ה"סחורה" מוביל אותה לפגוש האולטימטיבי כאשר בפגוש חציו לאחסנת הסחורה חציו "הידה " לשטיפה,
אההה זה לא היה המטרה ??? שח הפגוש הכוונה ,
טוב ,נו

כנראה לא הבנתי :grin::grin:

רכס חיים
01-06-08, 22:37
האלומיניום מקבל צבע לילה-מט חדש בעבודה עצמית. מחיר הצבע 190 ש"ח + יומיים עבודה.

Gilad
01-06-08, 23:50
אין איזו דרך לשלב פרקטיקה יחד עם אסטטיקה? ;) אתה חייב להחליף את הגריל המפחיד הזה...

KOOKE
01-06-08, 23:54
נראה אחלה במיוחד השילוב עם הגג הלבן..

אבל הגריל בהחלט מקלקל...למה לא לעשות אותו שטוח ???

רכס חיים
02-06-08, 19:04
הגריל הוא הדבר היפה ביותר בדבר הזה. אחריו יהיה המיכל מים החדש שבטמבון האחורי.

רכס חיים
04-06-08, 18:43
חזרתי היום בשלום מטיפול אינסטלציוני בלב שעבר בשלום. זה אומר שבשבוע הקרוב לפי הוראה מפורשת של האינסטלטור אסור לי אפילו לשבת במושב הנהג של הבהמה.ככה הפסדתי שבת חג וגשר.יותר מדי הפסד בשביל לב דפוק אחד.

כנראה שאת הימים הקרובים אקדיש לכתיבת שירים.הדבר היחיד שעוד לא אסרו עלי....

Gilad
04-06-08, 20:44
תרגיש טוב!

השמשוני יחיעם
04-06-08, 21:11
רק שתהייה בריא וחזק.

דרור הראל
04-06-08, 21:30
חיים,דבר ראשון תהיה בריא,דבר שני מהידועות הן שבני המוצא התימני אינם נוטים לחלות במחלות לב,אז או שאין לך כלום-או שתברר אולי אתה ילד פולני חטוף?

תהיה בריא ידידי,שמור על המשאבה-ותגיע בריא כמו שור ל"חשיפה" של האלומיניום-מעבר לחשיפה יארע במקום נס נוסף בו תימני אחד ישלם חוב לתימני אחר.

דרור הראל

רכס חיים
05-06-08, 03:05
מסתבר שלהיות טמבל אפשרי גם בגיל מופלג.

כל הזמן אני נוסע בחששות אמיתיים מהעובדה שהקיץ כאן ועדיין אין לי שעוני-חום ניפרדים לשני ראשי המנוע. מה עוד שאני רוצה גם שעוני טמפרטורת החוץ וטמפרטורת תא הנהג. אם נוסיף לזה גם שעון חום לגיבוי של המים קיבלנו 5 שעונים זהים שכדאי להוסיף לדשבורד.

מסיבות תקציביות דחיתי את עינין השעונים וחשבתי רבות על הפאנל שבהם ימוקמו. גם בשרשור הזה יש הרבה על הצורך המיוחד בהם.

בשיטוט שלי ברחבי האינטרנט למציאת הפתרונות האפשריים ,מצאתי התקנה של טרמוסטט אלקטרוני זהה לטרמוסטטים שאני מרכיב על המקררים שלנו ,והמציג בצורה דיגיטאלית את הטמפרטורות בדיוק של עשירית המעלה עם רגש מתכת בעל חוט ארוך ,בדיוק כמו שנחוץ לי. המחיר שאני משלם עליהם בכמויות מסחריות הינו בסביבות 150 שקל ליחידה .עכשו לא נותר לי אלא לפתור את בעיית המיקום ולפחות מבחינת הטמפרטורות אני סגור טוב.

נותרה בעיית לחץ שמן שיש לפתור בהקדם ,ואם כבר אז למצוא גם לה פתרון דיגיטאלי.

ההפרש הכספי בין מה שרציתי למה שאעשה עומד על 3000 ש''ח לפחות - וזה מספיק בכדי להתפשר.

-->