PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפרה הקדושה נשחטה היום - הדיסקו הופשט מפלסטיק.

עמודים : 1 2 3 [4] 5 6 7

landrover
05-06-08, 08:31
בכל מקרה - תרגיש טוב !

רכס חיים
05-06-08, 11:18
תודה לכל המנחמים,בינתיים אני רק שווה יותר לתעשית המיחזור הסינית עקב כמויות הנירוסטה הגדלות באזור הלב.

נמרוד
08-06-08, 02:27
חיים תלמד קצת את תחום הסטנטים, זה לא שונה בהרבה ממה שאתה מכיר באלומיניום. אולי יהיו לך רעיונות חדשים. :D

סוזי המשתוללת
08-06-08, 14:15
איתרתי מקום מעולה עם עצי אקליפטוס ענקיים המרוחקים מספיק אחד מהשני בכדי לאפשר הכנסת עשרות ג'יפים.
היות והמקום אינו סודי הנה הכתובת וההכוונה למקום.

כשבאים מהצפון - מגיעים לצומת חדרה מכביש 4 או 2 או מכיוון עפולה ופונים שמאלה או ימינה בהתאמה לכיוון דרום ולכיוון העיר חדרה. חוצים מיד את גשר נחל חדרה וניצמדים לימין.יש לפנות בפניה הראשונה ימינה/מערבה בכניסה לשכונת חפציבה ,כמאה מטר לאחריה שביל הפונה ימינה/צפונה למרכז ההדרכה של חברת החשמל.לפני הגדר התוחמת של המרכז מצד מערב יש חורשה יפה של אקליפטסים זקנים וענקיים בגובה קרוב ל-40 מטר. זה המקום.

לבאים מדרום - מגיעים מכביש 4,חוצים את כל חדרה עד שחוצים את צומת הכניסה לאזור התעשיה הצפוני -ומפעל אליאנס לצמיגים מימין/מזרח. הפניה הראשונה שמאלה/מערבה לשכונת חפציבה - והשאר כנ''ל.
על הג'י.פי.אס ציינו שכונת חפציבה ,חדרה.

נ.צ מדוייק אוריד בשבת.

חיים
עזוב אותך מהחורשה המעפנה הזו
לדעתי הדיונה הגדולה בקיסריה ממש במרומי הדיונה תהיה מקום מצויין
צל ?
כל אחד יביא משהווווווו

רכס חיים
08-06-08, 19:49
אם באמת יבואו כל כך הרבה כלים ,והאנשים יירצו להסתובב ברגל בינהם ולהכיר אחד את השני ,לבדוק את הכלים ולשתות משהו ביחד- זה חייב להיות במקום עם צל טבעי על כל השטח ולא בשמש של חודש יוני.

נראה לי שאתה לא מכיר את החורש הזה באופן פרטני ולכן אתה כנראה מסויג.

רכס חיים
08-06-08, 20:23
זהו - הפור נפל.

אני מזמין 8 טרמוסטטים אלקטרונים לכל צרכי בדיקת החום ברכב ובסביבתו.מדי החום יכולים להתכוונן לצפירת אזעקה לפי הטמפרטורה הרצויה בהתאם למיקומו. הטרמוסטטים האלה בודקים טמפר' בין מינוס 50 לפלוס 150 מעלות צלסיוס.הם כמובן דיגיטליים ועלותם המשוערת תהיה 200 ש''ח ליחידה.

הצג הוא מלבני במידות 70/25 מ''מ ואצטרך לבנות פנל מיוחד בכדי להלבישם עליו בצורה מסודרת.

אלה הנתונים שהם אמורים לתת.

1. חום ראש מנוע ימין.

2. חום ראש מנוע שמאל.

3. חום שמן מנוע בקרטר.

4. חום שמן גיר.

5. חום שמן טרנספר.

6. חום מים ביציאה מהרדיאטור.

7. טמפרטורת סביבה חיצונית.

8. טמפרטורת סביבה בתא הנהג.

יש לדעתכם מה להוסיף???

yscheiner
08-06-08, 22:11
אני בטוח שלא תיקח את זה אישית...
אבל במושב של כיסא הנהג - בדיוק מתחת לעכוז.
אם אנחנו כבר מודדים כל טמפרטורה אפשרית בתאי הרכב ומחוצה לו...

הרגשתי צורך להשתתף בשרשור, לכזו הרמה להנחתה הייתי חייב להגיב.

חיים, אתה יודע שאני אוהב אותך ומאחל לך המון בריאות ואריכות ימים :D

נתראה במפגש.

itay-rover
08-06-08, 23:40
הכי חשוב זה לא לשכוח לחבר את כל חיישני הטמפרטורה ל-"data loger" וכמובן לתוכנת אנליזות תרמיות טובה כמו fluint על מנת לקבל מפה תרמית של פרופיל הטמפ' בכל מילישניה.

בעזרת הנתונים החשובים הללו תוכל בקלות להימנע משבירת ציריות ושאר מחלות לנד רובר.מיותר לציין שגם תצרוכת הדלק תשתפר פלאים,והרי לך מוצר זלמנסון משובח.....:-)

הכל בהומור ללא כל כוונה לפגוע או להעליב,להיפך,אבל אני באמת חושב שזה מוגזם.

רוב האינפורמציה שתאסוף תהיה חסרת משמעות עבורך ואפילו תבלבל ותטעה אותך ואתה עשוי להיכנס למצב של "היסטרזיס",אתה לא יודע מהי הטמפ' התקינה של שמן המנוע ומהו הטולרנס המתאים ויתכן והנקודה בה תבחר למדוד לא תראה את הטמפ' האמיתית בגלל התנגדויות טרמיות בדרך בכל נק' ונק'.

שני מדידים,אחד לכל ראש זה מעל ומעבר לדעתי.ניתן בשקט להסתפק באחד ולוודא שמערכת הקירור תקינה לחלוטין(מה שכבר עשית אם אני לא טועה)

איתי.

shachar
09-06-08, 09:10
חזרתי היום בשלום מטיפול אינסטלציוני בלב שעבר בשלום
8. טמפרטורת סביבה בתא הנהג.
יש לדעתכם מה להוסיף???

9. טמפרטורת הנהג.
10.מד דופק
11.מד לחץ דם

את שלושת האחרונים לחבר לטלפון לוויני עם חיוג מקוצר.......... :-)

רכס חיים
09-06-08, 12:07
זה בסדר כל ההסתלבטויות עלי. אני רק מבקש שלא תמחקו את מה שכתבתם כאן,היות ולאחר ההתקנה של כל המערכת הזו ,תוכלו לקבל ממני ייעוץ ללא תשלום והתקנות בתשלום גבוה. ראו הוזהרתם.

גיא
09-06-08, 12:11
רעיון בונה ...

אפשר אולי לחבר את כל החיישנים האלו לנאונים עם כמה צבעים בתחתית המרכב ...

לפי חום המנוע ישנו הנאונים את הצבע בין אדום לירוק לסגול לורוד וכחול ושאר צבעי החשק.

ככה תוכל להיות מולטי קולור באופן אוטומטי בזמן הנסיעה ...

זה מוצר זלמנסון שכל נהגי ההונדה השחורה ו/או פראדו קצר שחור יקנו בכסף מלא !

....

ו ... שמור על הבריאות ! לאט לאט

UNIX
09-06-08, 13:13
לדעתי המפרט המושלם
שעון חום ראש ימין
שעון חום ראש שמאלי
שעון חום שמן מנוע
שעון חום שמן גיר
כל השאר מיותרים

רכס חיים
10-06-08, 18:50
שאלה ליודעי דבר.

8 הטרמוסטטים שצוינו למעלה מאפשרים התרעה על נקודת חום קריטית. נא הציעו את המעלה הרצויה בכל שעון - ככזאת שתפעיל את האזהרה.

השעונים יגיעו בשבוע הבא ואולי יותקנו לפני ההשקה.

toy4FUN
10-06-08, 18:54
בקשר ל-instrument console, כמה רעיונות:
http://home.halden.net/discovery/pics/binnacle2.jpg
ואפשר גם:
http://home.halden.net/discovery/pics/dashpod2.jpg

אשמח להצטרף אלייך בבניה, והעיקר - תרגיש טוב ;)

Gilad
10-06-08, 19:39
אין איזה מכשיר שיודע להתחבר לכמה רגשים במקביל ולתת אזהרה כשאחד מהם עובר תחום מוגדר?

רכס חיים
16-06-08, 01:23
הודעה דחופה לחברים באתר.

מפגש ההשקה יידחה בכחודש מהסיבות הרגילות של חוסר חלקים חיוניים וחוסר זמן לביצוע ההתקנות ההכרחיות בג'יפ.

על המועד החדש תצא הודעה נפרדת.

עד היום טרם קיבלתי את מיכל המים החדש המיועד להיות פגוש אחורי וכן עבור מים חמים למקלחת. השעונים החדשים שהזמנתי אולי יגיעו השבוע ואולי רק בשבוע הבא. הציליה אמנם תהיה מוכנה היום לאחר השיפורים אך אוכל לקחת אותה רק ביום שישי ויש עליה עדיין עבודה וצורך בניסוי הקמה.

התנצלותי מעומק לב לכל אלה שתיכננו להסתלבט על הכלי ועלי במשך השבת הקרובה.

נא להפיץ את הבשורה המרה לכולם בכל הזדמנות,למרות שבטוח שכמה יתקשרו אלי בשבת לשאול למה אין אף אחד במקום.

אולי מנהל הפורום יעשה באנר קטן בנושא למשך הימים הקרובים??????.

ורק שלא תגידו שזה לא היה צפוי..................

רכס חיים
16-06-08, 01:51
כל החלקים שפורקו מהרכב יימסרו חינם לכל דורש במהלך החודש הקרוב.

מושבים 6 ו-7, חלקי פלסטיק , כיסוי אחורי לתא מטען, חיפוי דלת אחורית ,וישר אחורי,ועוד ועוד- הכל אפשר לקחת בתאום מוקדם.

ושרק תיהנו.

oferl
16-06-08, 14:18
חיפוי דלת אחורית אומץ ויחליף את הבלוי שלי. תודות לחיים.

רכס חיים
19-06-08, 02:14
אתמול הגיעה הציליה המתוקנת. לפחות לפי החבילה הארוזה ,היא הרבה יותר ידידותית מבחינת המשקל. אם נוסיף לזה שהיא גם מחולקת לגג בנפרד משלושת הדפנות ,הרי ההרכבה שלה צריכה להיות ממש נוחה מבחינה תאורטית.

בשבת אעשה נסיון הרכבה בתצורה המתוכננת שלה - 90 מעלות לעומת הרכב. יותר מאוחר אתקין בפגוש האחורי עוד נקודת עגינה ,ואנסה להרכיב אותה לפי ההצעה של גלעד ב-45 מעלות.

כל החלקים המיותרים של הרכב אמורים להיזרק בימים הקרובים אם לא תגיעו לאסוף אותם במיידית - ראו הוזהרתם ואל תגידו ''חבל שזרקת'' כבר בשבוע הבא.

רכס חיים
21-06-08, 05:09
היום אני עתיד לבנות את הציליה החדשה בפוזיצית ''קיץ'' שלה.

תמונות בהמשך.

רכס חיים
22-06-08, 19:32
סוף סוף אחרי שנה של ניסיונות ,שגיאות והצלחה בסוף ,יש ציליה סוף הדרך.

תמונות יהיו כאן כשאמצא מי שיעלה אותן - הכל כרגיל.

רכס חיים
27-06-08, 03:32
אתמול הגיעו בהפתעה 10 טרמוסטטים דיגיטליים שיש בדעתי למקם בדש-בורד את רובם ברגע שאגמור לייצר תושבת שטרם תוכננה עבורם.

אני נוטה להשתמש באריזה המקורית שלהם העשויה מפלסטיק מוקצף ואיכותי שמסביבו אתקין קופסת אלומיניום.

היום אתחיל לחשוב כיצד לעשות זאת.

רכס חיים
01-07-08, 03:26
הרגשים שהגיעו מתאימים לטמפרטורות של עד 80 מעלות בלבד ונאלצתי להחליף את חלקם לרגישות של 150 מעלות. אתמול הגיעו החדשים. בינתיים התחלתי בחיבור חוטי החשמל בינהם כך שאצטרך רק הזנת חיובי ושלילי אחד עבור כולם.המיקום קצת בעייתי היות וזה תופס אורך רציני על הדשבורד,והקיבוע דורש גם מצב שניתן לפרק את אחד מהם בלבד בכדי שאפשר יהיה לבצע החלפה במידת הצורך.עוד לא ירד לי האסימון על שיטת הקיבוע.

בינתיים ,אני חושב על חופשה בת שלושה ימים לפחות ואפילו ארבעה, של זולה במקום נידח,במיוחד לאחר שהאוהל הסעודי בנוי לתפארת.הרעיון הוא להתמקם במקום מוצל עם מים נקיים של נחל זורם והמועדף ביותר זה משהו מידברי עם נוף לסוף העולם.זה אמנם לא תחליף למסע חוצה מדבר אך זה בוודאי חוסך הרבה דלק יקר. מה עוד שבאמת אני מעדיף הפעם הסתלבטות ומנוחה שקטה.

יש למישהו רעיון בונה???

itay-rover
01-07-08, 11:48
בינתיים ,אני חושב על חופשה בת שלושה ימים לפחות ואפילו ארבעה, של זולה במקום נידח,במיוחד לאחר שהאוהל הסעודי בנוי לתפארת.הרעיון הוא להתמקם במקום מוצל עם מים נקיים של נחל זורם והמועדף ביותר זה משהו מידברי עם נוף לסוף העולם.זה אמנם לא תחליף למסע חוצה מדבר אך זה בוודאי חוסך הרבה דלק יקר. מה עוד שבאמת אני מעדיף הפעם הסתלבטות ומנוחה שקטה.
יש למישהו רעיון בונה???

המפל של נחל חצרה.
מגיעים מכביש הערבה בצלב של נחל אמציה-חצרה בהצטלבות עם כביש הערבה.יש בהמשך המסלול מפל ענק ולמטה יש צל,עצים ובולי אבנים ענקיים(קוביות) החתוכות בדיוק רב.

איתי.

eran4x4
01-07-08, 12:13

יש למישהו רעיון בונה???
אחלה פנטזיה....
אפריקה הולך?

המפל של נחל חצרה.
מגיעים מכביש הערבה בצלב של נחל אמציה-חצרה בהצטלבות עם כביש הערבה.יש בהמשך המסלול מפל ענק ולמטה יש צל,עצים ובולי אבנים ענקיים(קוביות) החתוכות בדיוק רב.

איתי.

רק שאסור להגיע לשם עם הג'יפ.....
מים זורמים - רק בזמן שיטפון ונקיים הם לא....

Gilad
03-07-08, 13:42
חיים - השתגעת לגמרי? אתה רוצה להתקין 10 תרמוסטטים עם 10 תצוגות שונות על הדש בורד?

חפש (אני בטוח שיש) "מח" שיודע לקרוא כמה רגשים המקביל ולהתריע כשאחד או כמה מהם עוברים סף מסוים. בטוח יעלה פחות מ-10 נפרדים

גלעד

רכס חיים
04-07-08, 02:35
גלעד, תרגע - בינתיים רק 8 רגשים, אבל אולי אוסיף עוד שניים. אבל רק אולי.....

ד ו ר ו ן
04-07-08, 09:35
חיים,
מרוב שניסית להפשיט את הדיסקו ולעשות אותו יותר "טיפש" אתה בסוף מתקרב להגדרה של חללית..

רכס חיים
04-07-08, 20:03
זו לא אשמתי. רכב שטח שניבנה עם שעונים של פיסטה. לך תאמין.

nir.samo
04-07-08, 20:17
חיים, תענוג לקרוא את ההודעות. אני לומד כאן על הדיסקברי יותר מאשר בשנתיים שהיה אצלי.
מה שכן - היית צריך לקנות דיפנדר או ויטרה ארוכה (מקום למיטה) כן, למרות מחיר הקנייה הנמוך.

רכס חיים
05-07-08, 19:22
שרשרת הטרמוסטטים מקבלת צורה לא רעה. ההרכבה על הדשבורד תהיה לכל רוחב החזית הקדמית בין בליטת השעונים עד לתא הכפפות. אבל היפה שבעינין- כל שעון מורכב בזווית משתנה וככל שהוא יותר רחוק הוא מקבל זוית יותר חזקה. כך יוצא שכל מבט לכיוון השעונים מראה אותם במלואם החזיתי ולא מהצד- כפי שהיה יוצא אם הייתי שם אותם בקו ישר לאורך השימשה.
לפני ההרכבה עצמה צבעתי כל שעון בנקודת צבע אחר וגם את הרגש צבעתי באותו צבע ,בכדי שאוכל לדעת איזה רגש לשים על איזה חלק בכדי שיהיה סדר בשעונים על הדש.

היות ואני לא יודע עדיין לפרק את מכסה הפלסטיק של הדשבורד בכדי למצוא מעבר לתא המנוע דרך קיר האש,הייתי שמח על שתיים שלוש עצות בעינין.

חיברתי את כל השעונים אחד לשני עם חוטים חיובי/שלילי ,והוצאתי חוט הזנה אדום אחד עבור כולם מתיבת הפיוזים הריקה שעדיין ממתינה לתספק הזנות. את השלילי אחבר כנראה לאחד החוטים המיותרים שנימצאים בתיבת הפיוזים הפנימית.

עוד לא ברור לי כיצד לחבר את הרגשים עצמם לראשי המנוע ולתיבות ההילוכים אך בוודאי יהיה לי רעיון ברגע שאצטרך את הפתרונות.

אני מקווה שאורך הכבלים של הרגשים יספיק להגיע לכל מקום שנדרש היות והם באורך מטר וחצי בלבד.

אני כבר סקרן לראות את השמיניה עובדת במיוחד בלילה.

בינתיים צריכת הדלק של המפלצת הזו עולה במקביל לעלית המחירים של הדלק,אבל אין לי זמן לבדוק ממה זה נובע ולתקן או לכוון את הטעון תיקון. בין כה וכה עם מחירים כאלה אני נוסע עליו אולי מאה ק''מ בשבוע.

אני חייב למצוא פתרון לצורך המתגבר של טיול מדברי בחום לוהט ,אבל ללא מזגן.מה שנקרא - טיול גברים.

רכס חיים
10-07-08, 02:31
אני מקווה שהיום יירד לייצור מיכל המים האחורי,וזאת לאחר חודשיים מגמר התיכנון.זה ממש לא פשוט לייצר מיכל אחד די מורכב שכולל את הצינור הפנימי לחימום המים.

מחר אני אמור להתחיל את ההרכבה של הטרמוסטטים ברכב ,לאחר שסיימתי את הרכבתם בשרשרת שגם ארכה כשבועיים שלושה.

יש לי עדיין את הבעיה של העברתם דרך קיר האש של כל הרגשים,אבל אני מקווה למצוא פירצה או שתיים לצורך העינין.

מחירי הדלק וצריכת המנוע שלי עושים שמות ברצון ובאפשרות הכספית להזיז את הכלי. אם זה יימשך כך הג'יפים שלנו יהפכו די בקרוב למוזיאון על יד הבית ואפשר יהיה להציב אותם בפוזה יפה כשהם תקועים בתוך יציקת בטון.

מוני אורבך
10-07-08, 10:36
חיים זה בדיוק מה שכתבתי בשרשור קודם מלפני כמה שבועות.

מחירי הדלק במקרה הטוב יטפסו יותר לאט.
במקרה היותר גרוע נגיע עד סוף השנה ל 10 שקל לליטר.
ועוד היד נטויה...
כוחות השוק יעשו את תפקידם!
תוך שנה שנתים אנחנו נראה את העלמות ה SUV כליל מהשוק.
הרכבים הישנים ירדו בערכם לעפר.
גם הסופות והסיקסים יעלמו.
מה שישאר יהיו כמה מטורפים שיחזיקו את הרכבים בעיקר לנוסטלגיה.
ויסעו איתם פעם או פעמים בשנה, וגם זה רק לטיולים קצרים.

מי כן יסע לטיולי שטח אמתיים? בעלי רכבי הדיזל הידנים הקטנים וכמובן סמוראי וגמיני.
למה? כי להם יש עדין תצרוכת דלק סבירה (אחד ל 10 ויותר)
כמובן לא לשימוש יום יומי אלא לטיולים בלבד! וכמובן רק למטורפים בלבד המוכנים לשלם 1K שח לטיול ויותר.

אבל באו נסתכל על הצד חיובי. המדבר יהפך להיות מאוד מאוד שקט.
לא עוד שירות של SUV הגורמים לפקקי דרכים בנחל נקרות.
המדבר יחזור חזרה לשועלי השטח, כפי שהיה לפני עידן מפלצות ה SUV.
סגירת מעגל...

ברוכים הבאים לעולם חדש ואמיץ (-:

tomer s
10-07-08, 11:47
.

ויקר!!!

וזה לא יגמר רק בדלק.
מה עם עלות החלפים? השמנים?....

מוני אורבך
10-07-08, 13:54
כאשר אתה נוסע 4K ומטה בשנה אתה לא צריך הרבה חלפים...
וגם לא הרבה שמנים.

עלות החלקים והשמנים כמעט ולא רלוונטית בהשוואה לעלות הדלק.
תשלום דלק לטיול אחד לנגב יהיה משמעותית יקר יותר מהחלקים והשמנים שתצתרך לשנה.
חוץ מזה יהיו הרבה מאוד פגרים שמהם תוכל לשדוד חלפים.

השמשוני יחיעם
10-07-08, 15:27
חיים זה בדיוק מה שכתבתי בשרשור קודם מלפני כמה שבועות.

סגירת מעגל...

יעלה מחיר הדלק לאלתר!!!!!!!!

oferl
11-07-08, 18:49
יעלה מחיר הדלק לאלתר!!!!!!!!

מה אתה מתערב? אתה מעיד על עצמך כאחד שמתדלק תמיד ב-100 ש"ח.

ד ו ר ו ן
12-07-08, 11:10
סגירת מעגל...

זה רק אני או שבשנה וקצת האחרונות יש מגמה חיובית של פחות רכבים במדבר?

יצא לנו כמה פעמים להעביר יותר מיום שלם ולעיתים כמה ימים עם מפגשים מועטים ביותר אם בכלל.

רכס חיים
13-07-08, 19:19
אתמול ערכתי טיול יחסית קטן של 300 ק''מ שהתחיל בארץ הקאסמים ומזרחה עד פאתי חבל עדולם וחזרה הביתה.

לא פגשתי ג'יפ אחד במשך יום שלם........

landrover
13-07-08, 20:02
מצאת לך זמן לעשות טיול - באמצע החמסין , ובאמצע השבוע - בטח שכולם נישארו במזגן - או בבית או בעבודה :-)

ודרך אגב לגבי המחירים המטורפים של הדלק, הדיפנדר עדיין עושה 1:10 , ואני ממלא כרגע סולר ב6.63 שזה לא כל כך נורא ...

ואין לי בעיה ואם יהיו פחות אנשים עם גיפים כי הדלק יקר - במיוחד אלה שקנו גיפים סתם ולא באמת כי נוסעים בשטח.

דרור ברלי
13-07-08, 22:44
זה רק אני או שבשנה וקצת האחרונות יש מגמה חיובית של פחות רכבים במדבר?

זה לא רק אתה.
בהחלט רואים פחות ופחות רכבים במדבר.

מצד אחד זה נהדר.
נהדר כי המדבר שקט ורגוע. נהדר כי המעברים המעניינים תמיד פנויים, וגם נקיים משברי פלסטיק צבעוניים... זה נהדר כי קיים סיכוי טוב מאי פעם למצוא את חניוני הלילה ופינות החמד החביבים עליך כשהם פנויים ונקיים. זה נהדר גם בסוף הטיול, כשמגיעים לתחנת דלק ולא צריך לחכות בתור ארוך של ג'יפים, טנדרים ו-SUV כדי לנפח את הגלגלים. (או לחילופין, לשלוף בחוסר סבלנות מהולה בהתרסה את הקומפרסור...)

מצד שני זה רע.
רע כי טיול של יומיים מהמרכז לדרום עולה נכון להיום 800-700 שקל רק בדלק. זה לפני פינוקים כמו בשר ואלכוהול. לפני נזקים (מפנצ'ר פשוט עד ציריה או חו"ח מכלול גדול כמו טרנספר או גיר או דיפרנציאל).
רע כי כבר לא מטיילים פעם בחודש אלא פעם בשלושה חודשים במקרה הטוב.
ובעיקר - רע כי הג'יפ עומד ימים שלמים ללא שימוש כי חבל לבזבז דלק יקר בפקקים, עד שעולות בתדירות מטרידה המחשבות למכור אותו. זו לא טעות - אתם קוראים נכון.:(

ד ו ר ו ן
13-07-08, 23:13
ובעיקר - רע כי הג'יפ עומד ימים שלמים ללא שימוש כי חבל לבזבז דלק יקר בפקקים, עד שעולות בתדירות מטרידה המחשבות למכור אותו. זו לא טעות - אתם קוראים נכון.:(
דרור,
אנחנו סוטים מהדיון על הפחנוע של רכס אבל גם אצלי הגמל עומד לעיתים שבועיים ושלושה כשכל הק"מ שהוא עושה זה מסביב ליישוב פעם בשבוע אולי כדי שהצמיגים לא יהיו מרובעים..
התחבורה האלטרנטיבית היא ציבורית, עלות הנסיעה הן רבע מעלויות דלק לאותו מרחק חודשי עם הרכב,אין בעיות חנייה, אין טקס פרידה בחנייה של הרכבת כי אולי ינסו (שוב) לגזול אותו ולא פחות חשוב אני לא צריך לנהוג בפקקים.

TEDDY
14-07-08, 00:57
זה לא ממש הנושא אבל אם כולם גולשים ממנו אז גם אני ירשה לעצמי ומודיע לכם שהמצב אצלי בתחום הגז יש ירידות לא עליות הגז ירד מ 3.30 ש"ח במשך תקופה ארוכה מאוד לפחות שנה.
ל 3.00 ש"ח לליטר.
הבדל של כמעט 30 ש"ח למיכל ואצלי יש שתיים 200 ליטר.
הבדל של 60 ש"ח לתדלוק אחד.
הבדל של כמה מאות שקלים בחודש,כמה אלפיים בשנה,וכמה ................

yoav21
14-07-08, 16:39
היום ביקרתי את חיים, אז קודם כל שמחתי מאוד להכיר ודבר שני ידעתי מראש שאני חייב להגיע עם מצלמה אחרת לא יהיה לכם תמונות של שרשרת הטרמוסטטים החדשה . אז הינה ע"פ בקשת הקהל התמונות.
ניתן לראות את ההרכבה על הדשבורד כל שעון מורכב בזווית משתנה וכך ניתן לראות את כולם מכסא הנהג.
דבר אחרון הצבע של הרכב פשוט נראה נהדר התמונות לא משקפות באמת.
יואב

yoav21
14-07-08, 16:52
תמונות נוספות של הצידנית החדש, ההסבר על חיים.
יואב

yoav21
14-07-08, 16:57
בתמונות רואים את אפשרות הפתיחה מהצד, יש גם פתח עליון שנפתח מלמעלה כמו צידנית רגילה.

רכס חיים
14-07-08, 19:50
בצידנית הזו חסרה תמונה חשובה של אפשרות פתיחה עליונה,כך שניתן להשתמש בה גם בעמידה לגובה וגם בשכיבה לפי הצורך המיידי. הדבר ניתן היות ויש לצידנית שתי דלתות - עליונה וצידית.

אני אוהב את הגימיק הזה.

יתכן ויואב יעלה את התמונה החסרה עם הפתיחה מלמעלה.

nirs
14-07-08, 20:34
ניתן לראות את ההרכבה על הדשבורד כל שעון מורכב בזווית משתנה וכך ניתן לראות את כולם מכסא הנהג.

חיים
זה דומה יותר ל- cockpit מאשר לתא נהג....
מעניין איזה סוג רישיון ידרשו משטרת התנועה אם וכאשר יעצרו אותך לבדיקה :?:

yoav21
14-07-08, 21:33
סליחה הינה התמונות הנוספות של הפתיחה מלמעלה
יואב

yoav21
14-07-08, 21:48
התמונות כבדות ולכן רק אחת כל פעם

yoav21
14-07-08, 22:30
אחרון ;)

רכס חיים
15-07-08, 02:54
חוץ מהחלפת הצידנית החלפתי את המצבר הישן שלי למצבר בובקאט 100 אמפר/שעה שנכנס יפה למקום הקטן שיש בכלי. שילמתי 850 שקל ליואב שהביא לי אותו עד המפעל.בכך הסרתי את הפחד הקבוע שלי מהתנעות ברכב אוטומטי ,לפחות לשנה הקרובה.מה עוד שהמחיר ממש טוב.

עכשו אני מחפש מעט זמן לחבר את הטרמוסטטים החדשים ולהיות שקט גם מהצד הזה. איתרתי על ראשי המנוע שני מקומות ניפלאים להרכבה שלהם בעזרת שני ברגים קטנים שנימצאים במרכז הראש ושתפקידם במקור להחזיק את אחד מחוטי ההצתה של הפלאג האחרון.

עכשו כשהכייף מהכלי עובר לטיפול בו במקום לנסיעות,מתפנות הרבה שבתות לשיפורים מיותרים ושיגעונות הזויים.

רכס חיים
16-07-08, 19:09
סוף סוף ירד הפגוש/מיכל -מים לייצור,ואולי עוד השבת הוא יורכב על הג'יפ. צריך להשאר אופטימיים.

רכס חיים
17-07-08, 16:00
כרגיל- המיכל יהיה מוכן רק בשבוע הבא...קריזה.

רכס חיים
21-07-08, 21:13
המיכל המשולב מוכן להרכבה ועכשו הוצאתי אותו מקו הייצור.

ברור ששום דבר לא יוצא כמו שתוכנן- והייצור בוצע הפוך מהמתוכנן. כלומר - פתח המילוי תוכנן מצד ימין והברז תוכנן בצד שמאל,עכשו קיבלתי הכל הפוך ואני לא בטוח שמחר אוכל להרכיב את המיכל כפי שיוצר.

בהתחשב בעובדה שהייצור שלו עולה מעל אלפיים שקל זה לא פשוט להחליט על פסילה שלו.

אני סקרן לדעת איך אתגבר על הפישול של המתכנת.עוד לא סיפרתי לו כדי שלא יתבעס.

shachar
21-07-08, 22:38
אני סקרן לדעת איך אתגבר על הפישול של המתכנת.עוד לא סיפרתי לו כדי שלא יתבעס.

אתה אדם נפלא

חצי מהאנשים היו מבשרים לו על הטעות בעזרת המיכל מונחת על ראשו - מה שבטוח שהטעות לא תצא לו מהראש

רכס חיים
23-07-08, 03:22
אתמול הרכבתי את המיכל ,והעינין לקח אולי רבע שעה.

הטעות בתיכנון רק עשה טוב לתוצאה ולמזלי מיקום העוגנים ההפוך לא שינה כלום ,היות והם ממוקמים צנטרית למיכל.

המיקום של הברז בצד ימין שיחרר אותי משימוש בו יחד עם פליטת הגזים מהאגזוז,אילו הוא מוקם משמאל.המיכל יושב ממש חזק על השאסי באמצעות שני צינורות ריבועיים שיוצאים ממנו ישר לתוך קורות השאסי הראשיות לעומק של 150 מ''מ.הגובה שלו כל כך גבוה לטובת זווית הנטישה שהגלגל הרזרבי שעל הדלת ממש נוגע בחלק העליון ונאלצתי להוריד ממנו אוויר בכדי שהוא יחלוף מעל המיכל ויאפשר את סגירת הדלת.(לפני השימוש בגלגל הרזרבי אצטרך למלא אותו באוויר מהקומפרסור).עכשו גם יש לי ספסל ישיבה נוח או שולחן מאורך מאוד שימושי ברוחב 20 ס''מ לרוחב כל הרכב.

זווית הנטישה לא השתנתה כלל והקוו שלה הינו המשך מדויק של המיגון של מיכל הדלק,מה שמעלה בי המון ספיקות לגבי כושר התיכנון של מהנדסי ל.ר. בהקשר למיקום הפגוש האורגינלי שהם קבעו.

למרות כל הפישולים בדרך, ולמרות שזה לקח חודשים עד לביצוע,התוצאה ממש טובה ברמת דיוק של מילימטרים ספורים,אבל את זה אני זוקף יותר למזל מאשר לתיכנון.ויש מי שאומר שאפילו זה יפה.

מי שיעלה את התמונות שצילמתי ייאפשר לכם את ההנאה הנוספת לקטול גם את המיכל הזה.

רכס חיים
23-07-08, 21:39
לא להאמין ,אבל גם כל הטרמוסטטים עובדים מהיום.

8 נימצאים על הדש-בורד והם מציינים באורות אדומים דיגיטליים את הטמפרטורות הבאות:

חום מים ביציאה מהרדיאטור.
חום שמן מנוע.
חום שמן טרנספר.
חום שמן גיר.
חום ראש מנוע שמאל.
חום ראש מנוע ימין.
טמפרטורת תא נוסעים.
טמפרטורת חוץ.
ועוד אחד שלא הספקתי להרכיב- החום של המים במיכל המקלחת......

בסוף גם הוספתי כפתור הפעלה לכל המערכת כך שאני יכול גם לשתק את כל הטרמוסטטים.

בעצם עם הציליה והמיכל מים החדש ניתן לעשות השקה סבירה.

עכשו צריך עוד מיכל דלק רזרבי,וכן לחבר את שני המצברים לבורר המצבים החדש שכבר הורכב בתא המנוע.

מה אתם אומרים, לקבוע תאריך השקה???

השמשוני יחיעם
24-07-08, 08:07
לא להאמין ,אבל גם כל הטרמוסטטים עובדים מהיום.

8 נימצאים על הדש-בורד והם מציינים באורות אדומים דיגיטליים את הטמפרטורות הבאות:

חום מים ביציאה מהרדיאטור.
חום שמן מנוע.
חום שמן טרנספר.
חום שמן גיר.
חום ראש מנוע שמאל.
חום ראש מנוע ימין.
טמפרטורת תא נוסעים.
טמפרטורת חוץ.

???

רכס !!!!!
מתי עוצרים את הרכב ????????

איציק - 4X6ZH
24-07-08, 08:34
עד כמה שאני מכיר מערכות מקצועיות מקובל למדוד את חום שמן הסרנים .
במיוחד בסרנים שנוסעים בשטח בעומס .
מודדים את חום השמן בנקודה בה השמן עובר בין הקרונה לפניון .
חיים את המדיד הנוסף חבר לדיפרנציאל ;)
איציק

Gilad
24-07-08, 12:27
חיים אם אני מעיר אותך בלילה אתה יודע להגיד מיד מה אומר המדיד השלישי מימין ? ;)

רכס חיים
24-07-08, 15:29
וודאי - חום ראש ימני........

אלי69
24-07-08, 18:08
חחחח יפה לך נישאר רק גקוזי על הגג והכול מושלם

רכס חיים
25-07-08, 12:41
הנסיעה עם מערכת שעוני החום ,היא חוויה מעולם אחר. בכל שניה אתה יודע את הטמפרטורות בכל פינות הרכב וזה נותן לך שקט נפשי שמעולם לא היה לי בו.

עכשו אני צריך בדחיפות מד-לחץ שמן עבור המנוע - ואני ממש מסודר.

עכשו הגיע הזמן גם להוסיף מיכל דלק רזרווי ,בכדי להיות בטוח שהסעודים לא יהיו פתאום עניים.

asafk
27-07-08, 00:34
הנסיעה עם מערכת שעוני החום ,היא חוויה מעולם אחר. בכל שניה אתה יודע את הטמפרטורות בכל פינות הרכב וזה נותן לך שקט נפשי שמעולם לא היה לי בו.

.

יש לך זמן להסתכל גם על הדרך?..??
חסרים לך שעוני חום חיוניים, מוזר שלא שמת לב- מד טמפרטורת מקרר (מה קורה אם אספקת החשמל נפסקת ולא שמת לב? כיוון שאתה מתבסס על מוצרים מקוררים, זה עשוי לגרום לך להשבתת הטיול, ולכן חשוב מאוד לנטר את הטמפרטורה הזו), מד טמפרטורת צמיגים (קיימות מספר מערכות מסחריות, שלמעשה מתריעות לפני שהטמפרטורה הגבוהה תגרום לפנצ'ר, אפשר לראות מערכות כאלו ברכבים האמריקאיים משנת 2008 ומעלה בתור סטנדרט), ומד חום רקטאלי שלמעשה מהווה חלק חיוני בניטור מצבו הפזיולוגי של הנהג. בנוסף, הנסיון מראה שתחת עומס, מה שגורם לכשלים בסרנים הוא שמן שמתחמם ומאבד את תכונותיו- הסרן האחורי בדיסקו קטן על המשימה שלו, במיוחד כשאתה נוסע עמוס (ואתה נוסע עמוס), ולכן כדאי לקחת את עצתו של איציק ברצינות, טרמוקאפל פשוט יעשה את העבודה, רק קח בחשבון שעון עם פיצוי על טמפרטורת סביבה.

אסף.

fuksi
27-07-08, 09:31

.

בטח תפשת שתי ציפורים במכה אחת. אתה נוסע בכיכרה שהוסבה לחללית.....

אני חייב לראות את זה

מאיר רוטברג
27-07-08, 10:31
יש לך זמן להסתכל גם על הדרך?..??
חסרים לך שעוני חום חיוניים, מוזר שלא שמת לב- מד טמפרטורת מקרר (מה קורה אם אספקת החשמל נפסקת ולא שמת לב? כיוון שאתה מתבסס על מוצרים מקוררים, זה עשוי לגרום לך להשבתת הטיול, ולכן חשוב מאוד לנטר את הטמפרטורה הזו), מד טמפרטורת צמיגים (קיימות מספר מערכות מסחריות, שלמעשה מתריעות לפני שהטמפרטורה הגבוהה תגרום לפנצ'ר, אפשר לראות מערכות כאלו ברכבים האמריקאיים משנת 2008 ומעלה בתור סטנדרט), ומד חום רקטאלי שלמעשה מהווה חלק חיוני בניטור מצבו הפזיולוגי של הנהג. בנוסף, הנסיון מראה שתחת עומס, מה שגורם לכשלים בסרנים הוא שמן שמתחמם ומאבד את תכונותיו- הסרן האחורי בדיסקו קטן על המשימה שלו, במיוחד כשאתה נוסע עמוס (ואתה נוסע עמוס), ולכן כדאי לקחת את עצתו של איציק ברצינות, טרמוקאפל פשוט יעשה את העבודה, רק קח בחשבון שעון עם פיצוי על טמפרטורת סביבה.

אסף.

מי אמר שאין הומור בגיפולוג

איציק - 4X6ZH
27-07-08, 10:48
נזכרתי בתמונה שמסתובבת עצלי
וחשבתי אולי יש לכם רעיון איך אפשר לעזור לבחור .

yoav21
27-07-08, 11:04
איציק, זה לא של הרכב שלך????:-D

רכס חיים
27-07-08, 16:57
גמרתי להחליף כעת את הקופלונג שהיה כבר הרוס למדי.השארתי אותו בינתיים כרזרבי רק כדי לצאת מהשטח. אם למישהו יש למכור לי ,אשמח לקנות ממנו.

בינתיים הצידנית החדשה עם הפתח מהצד במקום מלמעלה עשתה לי את הטיול האחרון.וזה בנוסף לשעונים החדשים.
אני פותח את הדלת האחורית של האוטו ומיד לפני יש את הדלת של הצידנית - כמו במקרר בבית - הכנס את היד ושלוף את הבירה.שני בקבוקי מים קפואים נשארו כמעט שלמים גם בסוף היום,אז בשביל מה צריך מקרר?

עכשו אני מנסה לסמן את השעונים למינהם ואחר כך אקבע לכל אחד באיזה טמפרטורה להתריע על בעיה.

העיקר שיש במה לשחק.

lizard
27-07-08, 20:13
העיקר שיש במה לשחק.

וזה הכי חשוב :-)

erezjack
27-07-08, 21:18
)מד חום רקטאלי שלמעשה מהווה חלק חיוני בניטור מצבו הפזיולוגי של הנהג.

צחוק, צחוק אבל יש לי חבר שהעביר כשנה משירותו הצבאי כמט"ק ניסויים בזמן פיתוח המרכבה ובילה ימים ארוכים של דהירה בטנק עם מדחום תחוב בעכוזו.

ארז

סוזי המשתוללת
28-07-08, 01:22
עד כמה שאני מכיר מערכות מקצועיות מקובל למדוד את חום שמן הסרנים .
במיוחד בסרנים שנוסעים בשטח בעומס .
מודדים את חום השמן בנקודה בה השמן עובר בין הקרונה לפניון .
חיים את המדיד הנוסף חבר לדיפרנציאל ;)
איציק

איציק
אתה והרעיונות שלך
עכשיו ההשקה תידחה בעוד חודש
לא יותר פשוט היית קונה מדחום קוקיה...:D

רכס חיים
28-07-08, 04:03
מספר נתונים לידיעת בעלי דיסקו בנזין.

בראש ימין הטמפרטורה תמיד גבוהה יותר מראש שמאל.בטמפרטורות נמוכות של כ-50 מעלות ההפרש כ-5 מעלות.
בטמפרטורות גבוהות של מעל 90 מעלות ההפרש כבר יכול להגיע ל-15 מעלות.
הסיבה להפרשים נובעת כנראה מכניסת המים קודם לראש השמאלי ואחריו ,כשהם כבר חמים למדי הם עוברים לראש הימני.
טמפרטורת המים בכניסה לרדיאטור - בחלק העליון שלו - גבוהה בכ-5 מעלות מטמפרטורת הראש הימני.
עקב מערכת מים סגורה טוב - המים לא רתחו עדיין ב-107 מעלות,ויתכן שירתחו רק ב-117 מעלות וצפונה.זה יתברר בהמשך.
יש הפרשים גדולים של כ-10 מעלות בין טמפרטורת שמן המנוע לטמפרטורת הגיר,כנראה גם בגלל סוגי השמן השונים כך ששמן המנוע תמיד חם בהרבה.
טמפרטורת הטרנספר נמוכה מטמפרטורת הגיר ב-5 מעלות בערך.
הטמפרטורה על מכסה המנוע מבחוץ מגיעה ל-60 מעלות ביום קיץ רגיל.
מיקום הרגש של המד חום לתא הנהג משנה דרמטית את הקריאה.כשהוא סמוך לדופן הטמפרטורה עולה ב-10 מעלות לעומת קריאה מחלל הרכב.
עמידה בשטח עם מכסה מנוע פתוח במשך עשר דקות תוריד את טמפרטורת כל הנוזלים ב-30 מעלות לערך.

אם יש לכם שאלות ספציפיות ,אוכל לבדוק אותן עבורכם בנסיעה הבאה.

כל הנתונים הנ''ל מתאימים לרכב הספציפי הזה ובתנאי הדרך ומזג האוויר שהיו בשבת האחרונה,כך שכל אחד יכול להסיק בעצמו את מה שמתאים לו.

איציק - 4X6ZH
28-07-08, 09:05
הטמפרטורה החשובה ביותר חסרה
איפה המדידה של גזי הפליטה ?!
מדידת חום שמן מנוע
מדידת חום נוזל הקירור
ומדידת חום גזי הפליטה
ויש לך מערכת מושלמת .
איציק

מאיר רוטברג
28-07-08, 09:43
חיימקה , אני מציע לך להנות מניסיוני ,

ראה איזה שרשור בעניין כונס האוויר לתא המנוע שלי ,

הנושא נבדק על ידיי מהנדס חיצוני שקבע הורדה משמעותית של החום בתא המנוע,
מעבר לכך שתא המנוע מקורר בזמן נסיעה יש מתחת לכונס וונטה אשר ניתן להכניס או להוציא אוויר כאשר הרכב בנסיעה איטית

oferl
28-07-08, 10:05
חיימקה , אני מציע לך להנות מניסיוני ,

ראה איזה שרשור בעניין כונס האוויר לתא המנוע שלי ,

הנושא נבדק על ידיי מהנדס חיצוני שקבע הורדה משמעותית של החום בתא המנוע,
מעבר לכך שתא המנוע מקורר בזמן נסיעה יש מתחת לכונס וונטה אשר ניתן להכניס או להוציא אוויר כאשר הרכב בנסיעה איטית

מאיר - מי בנה לך את הכונס ומאיזה חומר (פיברגלאס?)?

DoRoN
28-07-08, 11:50
הנה השרשור של מאיר בנושא הכונס (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=23534&referrerid=82)

:)

רכס חיים
29-07-08, 00:54
איציק - איפה למדוד את טמפרטורת גזי-הפליטה ומה חשובה הטמפרטורה שלהם??
יותר מזה - איך אני יכול להשפיע על גובה החום שלהם או בקיצור - למה זה טוב??
אם תשכנע אותי בחשיבות העינין - מחר אני מתחיל לעבוד על זה.

שלחתי לייצור מיכל דלק רזרבי במידות 160 מ''מ גובה, 520 מ''מ אורך ,ו-300 מ''מ רוחב. סה''כ כ-24 ליטר.

המיכל ימוקם מתחת למרכב בחלל שבתוך השילדה - מתחת למושב הנהג.המהנסים של ל.ר. מתגלים מחדש באזלת ידם ,כשאתה רואה איזה מקום נהדר לכל מיני שיפצורים שהם הצליחו לקלקל בשני הצדדים.
גם בוואז היה לי שם מיכל אבל של 70 ליטר.

המילוי שלו נעשה מתחת למושב והוצאת הדלק תיעשה עם צינורית שתשאב אותו באמצעות משאבה חשמלית של סובארו.

הדלק הזה ישמש רק למקרה של תקיעה מחוסר דלק ולא לשימוש יומיומי.

המיכל הזה ישחרר אותי מהפחדים של חוסר דלק ,מה עוד שהשעון דלק שלי עדיין לא עובד מאז תקיעת משאבת הדלק.

בקיצור - יש עוד מה לעשות איתו,הרי לנסוע בקושי נוסעים.

asafk
29-07-08, 22:44
חיים, טמפרטורת גזי הפליטה, EGT, נותנת אינדיקציה ליעילות העבודה של המנוע, ובמנועים משופרים או שעובדים במאמץ- זה קריטי כדי למנוע נזק לראשים/ שסתומים. EGT גבוה מדי גורם לתושבות השסתומים להישרף. עליה בEGT מעידה על בעיה בסביבת המנוע, למשל טמפרטורת אוויר גבוהה מדי ביניקה (במנועים מוגדשים זה בגלל גידוש יתר, למשל) או הזרקה שלא מתוזמנת נכון. כמו שאיציק כתב, לא חייבים מליון שעונים. אם אתה יודע מה טמפרטורת הראשים או נוזל הקירור, יודע מה טמפרטורת השמן ויודע מה הEGT - אתה לא צריך הרבה יותר.
אני עכשיו מריץ בניסוי רכב עם משהו כמו 20 מדי טמפרטורה, כולל שלושה מדי EGT שונים, מד טמפרטורת סביבה, טמפרטורת אוויר לפני הטורבו, אחרי הטורבו, אחרי המצנן, טמפרטורת נוזל קירור, טמפרטורת דלק בשני מקומות שונים, ועוד כמה. אתה היית נהנה. אבל אין שעונים- יש מסך אחד, עליו מוצג המידע שמעניין אותי, ואני מקליט את הנתונים המעניינים. מדובר אמנם במכשיר יעודי, אבל אתה יכול לקבל הרבה פונקציות במכשיר אחד מ"רב שעון" כמו המכשירים המצויינים של stratomaster, הרבה יותר אפקטיבי מ15 שעונים שונים.

אסף.

רכס חיים
03-08-08, 00:07
פעם אחר פעם,ואני לא מאמין למה שקורה.

עשיתי אתמול טיול בארץ הפירות. יצאתי מאחורי מושב טל-שחר והגעתי לאזור התעשיה בית-שמש דרך השטח. ובצומת עזקה נכנסתי פעם שניה לשטח ויצאתי בבית ג'וברין. משהו כמו שמונים ק''מ בשטח.ולא להאמין - ג'יפ אחד לא פגשתי כל הדרך,וזה במרכז הארץ - לא בנחל ציחור.סיפור כזה עולה 300 שקל דלק - גם לא משהו בלתי ניסבל בעליל,אבל ההובי שלנו הופך לאאוט אצל כל היאפים ואצל כל ההגיונים שאין להם את זה עם שריטה עמוקה.

אז הבאתי הביתה מכל טוב שצומח פרא בשטח ,או נותר בשדה לאחר הקטיף.תאנים אדומות או יותר נכון שחורות,תאנים לבנות עם מילוי דבש, חרובים נוטפי ריר מתוק,סברס כתומים עם טעם של עוד,שקדים מרים לתיבול עוגות עדין,,אבטיח עם גרעינים שאפילו לא נקטף וסיים את חייו חצוי לשניים ועקור לב - שנאכל במקום.גרעיני חמניות לא קלויים שפוצחו עם שתיית הבירה הקרה.ובטח שכחתי עוד משהו. בקיצור לא היתה ארוחת צהריים מרוב נישנושים.

אני מברך כל שעה את השעונים החדשים שתפקידי ההרגעה של נישמתי הדואגת עברו אליהם.במיוחד בימים החמים האלה כשיש לי מידע עדכני על כל מערכת בניפרד.

אתמול הוספתי לשעונים חיפוי PVC עליון ,כך שהם כבר לא חשופים לקרינת שמש ישירה,שיכולה לפורר את הפלסטיק שלהם תוך שנה. בכלל - לנסוע עם השעונים האלה בחושך זו חווית נסיעה ב-F16.

ההנאה שלי מהכלי הזה ,לאחר שאני מתקרב לקצה ההתקנות - ממש קרובה לשלמות. רק כשאני מגיע לשטח טכני קשה מאוד אני מתגעגע לוואז,שבפירוש אין עליו כשהוא תקין.החלום שלי להתקין על וואז - שילדה ומרכב - מערכת הנעה של למשל טויוטה - כבר לא תתבצע על-ידי בגילגול הזה. אבל אז קיבלת את הרכב הסופי לשטח.
אני נאלץ למכור את הוואזים לגרוטאות עוד השבוע,לאחר שאפרק מהם את כל מה שאפשר. והנה חלפה תקופה.

RONI
03-08-08, 15:41
האם אפשר לקבל שרטוט של מעברי המים בV8 שלך,
בכדי להבין הפרשי טמפ בין ראש לראש.

asafk
03-08-08, 17:19
אני נאלץ למכור את הוואזים לגרוטאות עוד השבוע,לאחר שאפרק מהם את כל מה שאפשר. והנה חלפה תקופה.

למה לגרוטאות?

אסף.

asafk
03-08-08, 18:19
בהמשך לתגובה הלפני-אחרונה שלי, קבלו:
http://www.mglavionics.co.za/Docs/e1.pdf

http://www.mglavionics.co.za/Images/E1.jpg

עולה בערך 220$ בחנויות לציוד מטוסים.

אסף.

רכס חיים
03-08-08, 19:26
אין לי תוכניות המנוע. אולי מישהו כאן יוכל לעזור.

whisky
04-08-08, 10:38
אין לי תוכניות המנוע. אולי מישהו כאן יוכל לעזור.

אני מקווה שהקישור הבא יוכל לענות על שאלותיך

http://www.lrfaq.ru/models/disco/Land%20Rover%20Discovery2.1995.300TDI.V8 .%20Workshop.pdf

תיזהר מדובר בקובץ כבד מאוד !!!!, אבל נראה לי שווה כל ג'יגה בייט

whisky

whisky
04-08-08, 10:44
האמת מר רכס היקר, מה שאני עשיתי, אולי בגלל שאני לא מכונאי מהולל, זה פשוט הדפסתי את כל הספר והוא שוכב אצלי (דיפנדר אומנם, הספר יותר דק) בתא יעודי מתחת לספסל הנוסעים, אם קורה משהו יש לי איך להתחיל לעבוד.

מומלץ, כמובן שיש שם פרקים לא רלוונטיים (במיוחד אליך) כמו פחחות או מכשירי חשמל (שהוצאת) אז הם לא חייבים להיות ברכב

מניסיון עם הספר של הדיפנדר מדובר בחומר קריאה מאוד נוח ומאוד מסודר ברגע שמתרגלים אליו.

רכס חיים
06-08-08, 06:11
הבוקר אני הולך להביא את מיכל הדלק הרזרווי,והוא יותקן עד סוף השבוע במקומו.

עם צריכת דלק ענקית ושעון דלק דפוק,המיכל הזה יוסיף לי שקט נפשי מהכיוון של מחסור בדלק.

אני מתכנן להוסיף משאבת דלק חשמלית של סובארו בתא המנוע שתשאב דלק מהמיכל ,ותעביר אותו למיכל הדלק מאחור לצורך מילוי המיכל האורגינלי או שתתחבר לצינור הדלק המזין את המנוע ותספק דלק אם המשאבה שבמיכל נדפקת.ברור לי שהלחצים שלה נמוכים מדי אך נראה לי שהם יספיקו לצורך חילוץ במקרה כזה.
כדאי לעשות ניסיון.

whisky
06-08-08, 10:43
חיים, למה לא לקנות משאבה של דיסקו, משומשת אצל אלי שחר, כמה זה עולה, אני יודע שיש אנשים בפורום של ג'יפטריפ שמוכרים דיסקו שלם בחלקים כולל משאבה, במחירים נוחים, ואז אין לך בעיה של לחצים.

חוצמזה, תגיד הספר עזר לך, אם כן תמליץ לאחרים, אם לא תגיד שאנשים ידעו, כי אני אף פעם לא השתמשתי בספר של הדיסקו.

whisky

רכס חיים
06-08-08, 20:22
הספר נמצא ברכב בכדי לתת תשובות להפעלות פשוטות של כל מיני כפתורים ומנופים. הוא לא עוזר בכלום לצורך בניה מחדש של הרכב.הוא טוב בכדי לזכור איזה פלגים צריך המנוע ואיפה יש פיטמות גירוז.מעבר לזה הוא לא מספיק.

היום הרכבתי את מיכל הדלק שהתכולה שלו 25 ליטר. המשקל העצמי מפח מגולוון 1.5 מ''מ הוא 8 ק''ג. כך שבסך הכל הוספתי 33 ק''ג נוספים אבל במקום טוב מבחינת מרכז הכובד.
המיקום שלו ממש טוב היות והוא מורכב בדיוק בין שני הגלגלים ,כך שירידה מסלע משאירה מספיק מקום בכדי לא להשתפד עליו. 25 ליטר יתנו לי כ-100 ק''מ בכדי להגיע לתחנת דלק,וזה מספיק לכל הדעות.

עלה בדעתי לעשות בדיוק את אותו מיכל אך עבור אוויר דחוס,אבל אני לא רואה צורך במערכת הזו מלבד מילוי אוויר בצמיגים,ועבור זה אין צורך כלל במיכל אוויר.הפעלת כלים פנאומטיים בתקופת של כלים חשמליים במתח נמוך- אינה מעשית.

עכשו אני מחפש מה להוסיף וטרם הוספתי.

jeep.il
06-08-08, 21:21
חיים ידידי אולי יש ספר טיפולים ואחזקה באנגלית לדיסקברי.אצלי בסופה בנויה מערכת לחץ אויר אם מיכל שעובדת על מדחס מזגן והלחץ הנבנה בא ממלא צמיג ב1.5 (31.10.5)הרבה יותר מהר מכל הקומפרסורים הקטנים והידניים.ניתן להפעיל איתו מכשירים פנאומטיים שחוזקם הרבה יותר גדול מהחשמליים אם כבל וגם על בסיס סוללה.החיסרון היחיד שנתקלתי בו הוא שהגיפ חייב להיות מונע אחרת הלחץ נגמר מהר דבר שני זה שהמדחס מוריד כח מהמנוע גם כשהמערכת לא מופעלת.

yoav21
07-08-08, 11:44
חיים מתי תהייה השקת הרכב ?, אולי כאן http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=29208 מה אתה אומר???

רכס חיים
07-08-08, 19:26
התאריך ניראה טוב,במיוחד אם זה יטריח פחות את החברים.

אם כן אז תאריך ההשקה יהיה ב-29.09.08 יחד עם האירוע שנמרוד ציין אותו.

וזה במידה ואם אין התנגדות מצד המארגנים או שאתבקש לעשות אירוע ניפרד.

זה המקום להביע מחאות.

לגבי מדחס האוויר- זה שמותקן אצלי הוא באיכות מיוחדת שתפקידו המקורי היה למלא אוויר בכריות של רכב יוקרה גרמני.
הפעלת כלים פנאומטיים בשטח אינה מעשית לגבי היום לאחר שחדלתי לפרק את כל הרכבים שצה''ל השאיר בשטח.אין שום ''כלכליות'' בלקחת כלים יקרים מאוד וכבדים בכדי לתקן רכב בשטח.הגעתי למסקנה שאולי אסתפק במיכל קטן של עד 10 ליטר לצורך ניקוי באוויר פינות ברכב או את פילטר האוויר. וגם הוא יהיה מאוד קל במשקלו.

מחר אני מכין את הרכב לטיול לאזור זיקים ונחל שיקמה. יש שם כל טוב הארץ - ענבי בר,תאנים בשלות, סברס בשפע,ואולי גם מילונים או אבטיחים בעל.

בטוח שיהיה כייף - אם לא אתקע.מה שלא קרה לי הרבה מדי זמן.

RONI
07-08-08, 20:51
האמת מר רכס היקר, מה שאני עשיתי, אולי בגלל שאני לא מכונאי מהולל, זה פשוט הדפסתי את כל הספר והוא שוכב אצלי (דיפנדר אומנם, הספר יותר דק) בתא יעודי מתחת לספסל הנוסעים, אם קורה משהו יש לי איך להתחיל לעבוד.

מומלץ, כמובן שיש שם פרקים לא רלוונטיים (במיוחד אליך) כמו פחחות או מכשירי חשמל (שהוצאת) אז הם לא חייבים להיות ברכב

מניסיון עם הספר של הדיפנדר מדובר בחומר קריאה מאוד נוח ומאוד מסודר ברגע שמתרגלים אליו.

תודה,וויסקי ג"ק.

פסטר
07-08-08, 23:58
אין איזה מכשיר שיודע להתחבר לכמה רגשים במקביל ולתת אזהרה כשאחד מהם עובר תחום מוגדר?

תבדוק בגוגל
The Little Black Box engine monitoring system

רעיון נחמד שאולי אפשר לשכלל

רכס חיים
08-08-08, 13:48
תיקון - המפגש המתוכנן עם ההשקה יהיה ב-26.09.08 יום שישי בשבוע.

רכס חיים
09-08-08, 23:21
כמו שציפיתי ,והיות ומזמן לא ניתקעתי,אז זה קרה היום בדיוק כשיצאתי מהשטח.

במטר הראשון כשעליתי על הכביש מהשביל הצפוני של קיבוץ יד-מרדכי שמעתי את הצליפה האופיינית של השתחררות הרצועה.מיד כשנדלקה מנורת המצבר הערכתי שהרצועה נקרעה. קצת התפלאתי היות והיא חדשה - אבל קורה.ובאמת כשיצאתי מהרכב ראיתי אותה מבצבצת מלמטה,ונירגעתי.לאחר פתיחת המנוע מצאתי את הפאן-קלאצ' שרוע בתחתית התא והבחנתי בציר המשאבת מים שהוא שבור.
וכאן העסק מסתבך.
פיניתי את החלקים המיותרים לתא המטען והחלטתי שאסע חצי קילומטר לתחנת הדלק של יד מרדכי כשאני מסתמך על שלל השעונים לגבי חום המערכות. בלי רצועה אין ברקסים ואין הגה - כמעט.עזוב אלטרנטור ומזגן. הגעתי בקלות לרחבה הריקה והתחלתי בסידרת טלפונים לגרר, אבל עשרה ענו לי שהם לא עובדים בשבת.

דיברתי עם הנשמה של הלנדרוברים- אלי שחר שאמר לי לשלוח מישהו לקבל משאבה. שלחתי את הבן שלי ותוך שעתיים היתה לי ביד משאבה עם כל הכלים הנחוצים שאלי שלח איתו כולל 3 ברגים לחיבור הפולי למשאבה היות ולא יכולתי בשטח לשחרר אותם מהפאן קלאצ' שנפל.
שעה של עבודה והמנוע חזר לחיים חדשים.

אין מה להגיד - גם הפעם האלומיניום לא איכזב - וניתקע כמצופה.

נמרוד
10-08-08, 07:47
חיים יש לך כשרון אחד מאד חשוב שהופך אותך לבעל לנדרובר טבעי - אתה יודע להתקע במקומות נוחים - צל, אספרסו ... :)

לגבי ההשקה במפגש - בוודאי! אני רק מציע הפעם להביא את האוטו מראש על גרר, לך תדע איזה נזק יגרם לו מההלם של בקבוק שמפניה על הפגוש.

מוני אורבך
10-08-08, 08:52
חיים כדאי לך לבדוק טוב טוב למה הציר נשבר.
ממה שהבנתי המשאבה היא חדשה, ולכן אין סיבה הגיונית שתשבר.
אני חושד בגודל הרצועה!
בזמנו כאשר קניתי את הדיסקו שהיה לי (לפני שש שנים) חודש אחרי שקניתי נשברה לי משאבת הגה הכוח.
לאחר בירור קצר התברר שכחודשים לפני כן החליפו רצועת מנוע - במוסך מורשה לנדרובר.
מתברר שלא שמו לב והכניסו רצועה המתאימה לרכב שנת 97 (היו מספר הבדלים מנוריים במעבר משנה 95 ל 96)
רצועה זו קטנה בשני סנטמטרים מזו שהיתה מתאימה לי ( אותו מנוע TDI300 אבל משנת 94 )
המותחן הוא אוטומטי, ומי שהרכיב לא טרח לבדוק את המתיחות של הרצועה. התוצאה שבר משאבת הגה הכוח.

לא מוכרת לי השיטה בבנזין אבל להערכתי היא באותו סיגנון כמו הדיזל...
לכן בדוק טוב מה הרצועה המתאימה ומה מתיחות הרצועה!
ואגב בדוק גם את כול שאר המכלולים המשנים לראות אם הם לא סבלו מתראומה של רצועה מתוחה מדי.

רכס חיים
10-08-08, 17:02
נמרוד, אתה מסוגל להצחיק אותי, חבל על הזמן.........

מוני - וואלה ,לא חשבתי שגם בזה המהנדסים של ל.ר. יכולים להיות דפוקים. אבל ציר המשאבה היה שבור בחציו כבר הרבה זמן. יש שבר טרי ויש שבר עתיק.

אבל אבדוק.

דרך אגב משאבה חדשה לא חליפית בערך אלפיה. לא זול. החלופית מאנגליה עולה חצי - כדאי?? היא שווה את הכסף??

itay-rover
10-08-08, 17:39
1.מזל טוב על שבירת הציר.....

2. אני עובד כבר חצי שנה ו 7000 קילומטר על המשאבה החליפית,בנתיים אין בעיות,למרות שמשהעלית את הנושא אני שוקל לקחת איתי את הקודמת כספייר....
קח בחשבון שהמשאבה שאני משתמש בה היא משאבה של דיסקברי שהחלפתי לה את המתאם לפולי מדיסקברי לדיפנדר בנזין,בגלל שלי עדיין יש רצועות V.

איתי.

sherifon
11-08-08, 13:24
מוני - וואלה ,לא חשבתי שגם בזה המהנדסים של ל.ר. יכולים להיות דפוקים. אבל ציר המשאבה היה שבור בחציו כבר הרבה זמן. יש שבר טרי ויש שבר עתיק.

אני מאמין שאתה לא היית רציני כשכתבת את המשפט הנ"ל.
אבל אם בכל זאת היית רציני, אז מה אשמים המהנדסים של ל.ר כשמשתמש ברכב שלהם מחליט שיותר חשוב לעשות באוטו דיסקוטק של מחוונים, כשהוא יודע שיש חלק מהותי שבקרוב יקרוס.
למה מהותי את השואל ?!
עזוב את המים שיהיו בחום הנכון לתה צמחים, תסתכל על מה שרשמת בעצמך- אין הגה ואין בלמים!!!
חלילה היית מגלה זאת על כביש מהיר ....(טפו טפו טפו ...שום בצל...מלח מים....).

אבל אני בטוח שצחקת ולא היית רציני אז, אנא, שכח את מה שכתבתי, אבל אם תשמע על מישהוא שאכן חושב בכיוון
תזכר באמור לעייל( ובכל הידוע לנו על טיפול מונע ..)ותוכל לספר לו מה לא לעשות..

משאבת מים חשמלית ממכונת כביסה , אחלה חוש הומור חיים:)

כמו שנימרוד אמר , אולי עדיף לבוא על גרר.... כך הכל יעבוד במעמד .

יישר כח .

רכס חיים
11-08-08, 18:52
סוף סוף יש אישור פורמלי למה שידענו כולנו.

לנדרובר הגיעה למקום הראשון מתוך עשרות רכבים בכמות התקלות שנמצאו ברכבים שלה בני עד שלוש שנים.

מקום אחרון כמעט עם אפס תקלות נבחרה הלקסוס ואחריה טויוטה. מרצדס וב.אם.דבליו אי-שם באמצע ,ופולקסוואגן חוברת ללנדרובר באיכות גרועה.

אז הינה הסיבה למשאבה התקולה.

המחיר שקיבלתי מג'קי יותר זול ב-5% מינוביץ.

מתי אעשה את כל התיקון באופן יסודי - לאלוהים פתרונים.

רכס חיים
12-08-08, 17:09
מחר תגיע המשאבה החליפית החדשה,ועד יום שישי היא תורכב ברכב. מהשבורה, ומזאת שקניתי מאלי אעשה אחת טובה מאוד על ידי החלפת חלקים בינהם ,והיא תהיה רזרבית ברכב.

ככל שיש יותר תקלות ברכב אני לומד עליו יותר ומרגיש בו יותר בטחון.

רכס חיים
15-08-08, 03:13
עם המשאבה הרזרבית קיבלתי מאלי גם בית פילטר אוויר מעולה במקום השבור שהיה לי.

העברתי אותו במחלקת השיפוץ והוא עכשו ממש חדש.באותה הזדמנות ניקיתי את פילטר האוויר ואני מצפה לנשימה טובה יותר של המנוע.גם בפילטר הזה שיניתי את מיקום פתח כניסת האוויר והעברתי אותו לצד המנוע היות והמצבר השני מפריע ליניקת האוויר.

מיכל הדלק הרזרווי קיבל היום ברז חדש ,ועכשו יהיה הרבה יותר נח להוציא ממנו את הדלק.

בצד השני של מיכל הדלק אני עומד להכניס מיכל גז של 4 ק''ג המשמש את מרכיבי המזגנים לריתוך.מהבלון יצאו שני צינורות,אחד לפינת הקפה והשני למטבח הבישול. ככה אפטר מבלוני הגז שאני חייב לשאת בתא המטען'שהם גם יקרים מאוד. בלון אחד קטן לגיבוי יספק אותי לחלוטין.
זו תהיה העבודה הקרובה.
בינתיים אני אשפץ את משאבת המים ואעשה מהשתיים משאבה אחת טובה,כך שיותר לא אתקע בגלל משאבה שחסרה במחסן.
את מיכל מי-העיבוי אני עומק לייצר מאלומיניום במקום מפלסטיק,שלדברי אלי לא עומד בלחצים ונסדק בחיבור בין שני החצאים.
אני עומד לייצר 5 יחידות כאלה עבור שנינו ,לאחר השלמת התיכנון הממוחשב.אם מישהו רוצה להזמין עבורו מיכל כזה הוא מוזמן לעשות זאת בה''פ. המחיר בערך 500 ש''ח והאספקה בעוד חודש בלי נדר והתחייבות.

oferl
15-08-08, 10:25
אז מה היה לנו שם? מיכל דלק נוסף, בלוני גז, מים רותחים...
חיים זה לא דיסקו זו פצצה על גלגלים...

רכס חיים
15-08-08, 18:00
פצצה, אבל נוסע.

מחר אני מתכנן את נחל צין. עם הוואז לא הרגשתי הבדל בין כביש לבין השטחים הטכניים שבנחל,נראה מה הדבר הזה יודע לעשות.

מישהו היה שם לאחרונה?? הרי במדינה הזו אתה מסובב את הראש לשבוע ואיזה סמי עופר עושה לך מחצבה חדשה באמצע שמורת טבע.
את כל המשפחה הזו צריך להגלות לסיביר.

סער
15-08-08, 21:42
הרי במדינה הזו אתה מסובב את הראש לשבוע ואיזה סמי עופר עושה לך מחצבה חדשה באמצע שמורת טבע.
את כל המשפחה הזו צריך להגלות לסיביר.

1+
you can say that again.....

רכס חיים
16-08-08, 23:51
חזרתי היום מצליחה של נחל צין בין מעלה עקרבים למכתש הקטן.

זה מסע לא קל עבור יום אחד שכולל ירידה מרעננה וחזרה באותו יום. גם לכיס זה לא עושה טוב.

הבשורה הטובה היא שהמפעלים שבמעלה הנחל הפסיקו להזרים את הטינופת שלהם והמים מהמעיינות ממש צלולים.אמנם הקרקע ספוגה עדיין בצבעי הצהוב /ירוק של הגופרית אך אני מניח שבמשך הזמן גם הקרקע תישטף.

התאכזבתי מעט מכך שלא פגשתי את הציפורים שרציתי לראות ובכלל ,כמותן בנחל ניראית לי מעטה למקום עם הרבה מים בלב ישימון מדברי. צריך להיות פעם נוספת בכדי לוודא שזו לא תופעה.

השטח המאוד קשה בנקודות מסוימות לאורך הנחל הוכיחו לי, גם במדרגות סלע המאוד גבוהות, שמיכל המים האחורי החדש ומיכל הדלק שמבצבץ מעט מלמטה ,לא ניפגעו כלל בכל המצבים הקיצוניים שהרכב נאלץ להתמודד איתן וזווית הנטישה אמנם לא ניפגעה.

על כביש 6 בדרך חזרה ,נסעתי לפני חנן (''הקוסם''.....)-שחזר מנחל חורשה- ,שזיהה קפיצות/רעידות קבועות של הסרן האחורי ברכב,מבלי שאני ארגיש זאת בהגה או בהתנהגות הרכב. השבוע אכניס את הכלי למוסך מקסיקו בנתניה כדי שזלמן יבדוק אותו.בעיני הוא הגורו לכל הקשור בתשתית הרכב.

שעוני החום חוזרים ומוכיחים לי כמה הם חשובים,במיוחד כשבחוץ החום מגיע ל-45 מעלות וכל העליות האימתניות לפניך.

היות ועדיין לא ייצרתי כונס אוויר מאלומיניום לפאן-קלאצ' ,ואין לי את המקורי,אני מקווה להוריד בעזרתו את החום בעשר מעלות- לפי דבר אלי שחר.זה ממש נושא דחוף,ביום כזה. למישהו יש נסיון עם התוצאה מהתקנתו??

לפי מה שיש עוד לעשות על הרכב ,אני מאוד אהיה עסוק לפחות עוד שנה.

idanw
17-08-08, 06:47
הבשורה הטובה היא שהמפעלים שבמעלה הנחל הפסיקו להזרים את הטינופת שלהם והמים מהמעיינות ממש צלולים.

אתה בטוח!? הייתי שם לפני חודשיים בערך, והיה צהוב מתמיד!
הלוואי...

רכס חיים
23-08-08, 16:52
חזרתי מטיול בשטח בכל האזור שבין בית-שמש לצומת נחשון היות והיום היתה שם תחרות שהשתתפו בה חברים שלי.תא השטח הזה ממש מדהים ביופיו ,מה עוד שעשינו ביקור בקברות צדיקים והיינו אצל שמשון שלנו - זה מהתנ''ך.

כשראיתי את הל.ר. של שי מדברת בא לי לסלק את כל הפלסטיקים של הדש-בורד ולהשאיר אותו ערום לחלוטין. זה ממש מדליק. וזה כולל את הפלסטיקים של הגיר עם התיבה.

מחר יש לי מעט זמן פנוי,ותמיד זה כייף לפרק פלסטיקים.

ניראה אם יהיה לי את הכייף הזה מחר.

lior_b.s
23-08-08, 19:38
חיים נראה לי שהיה לך יותר כיף ומעניין לקנות גוש אלומיניום ענק ולחצוב ממנו לנדרובר לא?

רכס חיים
24-08-08, 15:31
בינתיים ,עם כל ההתנגדויות מסביבי ,עוד אין בי מספיק נחישות לפרק את הכל שבסביבת הנהג.רק המריבות שיהיו לי עם כולם ,עושות לי פירפורים בבטן.

בינתיים אני חייב להחליף את כל הבושינגים באוטו ,היות והרעשים מלמטה ממש מפחידים בכל עליה על במפר.ניראה איך לעשות את זה השבוע.

רכס חיים
27-08-08, 21:42
השבוע החלטתי להוסיף בלון גז במשקל קרוב ל-5 ק''ג. במפעל מצאתי 3 בלונים של חמצן עמידים ללחץ פי 3 מבלוני גז בייתיים. היות והבלונים האלה צרים וארוכים - קוטר 14 ס''מ ובגובה 60 ס''מ - הבלון התורן נכנס בדיור בקשת הפינתית של המרכב מאחור.ממש סמוך לפינת הקפה.רכשתי את כל המתאמים הנדרשים ובשבוע הבא כבר אוכל להכין קפה ובישולים ממיכל גדול בלי הצורך לקחת הרבה מיכלים של 400 גרם.

מתחת למרכב יש מקום מעולה להכניס בלון רזרבי ,כך שאני מסודר עם גז לפחות לחצי שנה של טיולים.

הכנתי צינור מעבר של גז ,תיקני לחלוטין להעברת גז מהבלון הביתי ישירות לבלונים החדשים,כך שאוכל למלא בעצמי את הבלונים הריקים.

ברור שעכשו יבואו כל התגובות הרגילות על חוסר אחריות ועל סיכוני התפוצצות ועל ועל ועל ...... תרגעו - כל ההוראות והחוקים בנושא הם תוצאת דרישות של חברות הענק לשעבד אותכם בכל צעד לקנות אצלהם את הסחורות שהם מתעשרות מהן,ואני רואה את זה בוועדות התקינה שאני מחובר להן.

אז תגובות עיניניות יתקבלו ברצון.

whisky
28-08-08, 11:14
אני מקווה שאני מגיב לעניין :p

תגיד, הרעיון הוא להכניס גז בלחץ יותר גבוה או שהעמידות של המיכל היא כמעין "מקדם בטיחות"?

מה עם כניסה לחניונים מקורים (אני יודע שזה שטויות במיץ, אבל מבחינת החוק) או שהרכב לא מיועד להיכנס אליהם?

5 ק"ג מספיק לחצי שנה או שאתה מרכיב כמה מיכלים, אם כן במקביל, בטור?

וסתם המלצה, אפשר לקחת צינור גז גמיש ארוך ולבשל גם רחוק מהרכב אם רוצים (למשל להכין ליד כולם קפה כשרוצים להמשיך לדבר עם כולם תוך כדי הכנת הקפה), אני בטוח שאתה כבר תחשוב על דרך לעשות את זה טוב יותר.

whisky

יונתןמצפה
28-08-08, 11:37
אני לא מבין בזה כלום אבל אני חייב לשאול:
חיים, במקרה של תאונה, נגיד משאית שנכנסת בך מאחורה (או סתם איזו מכונית משפתחתית עם ילדים בדרך לטיול) מה הסיכוי שהדבר הזה יתחיל לדלוף להם לתוך הרכב וייתפוצץ? האם יש איזה הבדל בטיחותי בין זה לבין מערכת להנעה על גז במכוניות אחרות?
האם הבלון פתוח אך ורק בזמן השימוש בו או שיש גז בלחץ במערכת הצינורות בכל רגע נתון?

השאלות הן כמובן רק מתוך חוסק הידע שלי ולא במטרה להעביר ביקורת חו"ח!

רכס חיים
28-08-08, 18:17
הבלונים האלה משמשים במקור לחמצן ,ולכן הם עם דופן ממש עבה והייצור נעשה במשיכה עמוקה ללא ריתוך כמו בבלונים רגילים של גז בישול.
כמות הגז כאן ממש קטנה וברכב יש בלון אחד בלבד והשני - הרזרבי נמצא מתחת למרכב.

בהעברת גז ממיכל בישול למיכל של החמצן אין שום אפשרות להעלות את הלחץ מעבר ללחץ שבמיכל המתספק,לכן העמידות של בלון החמצן הינה לשם בטיחות בלבד,מעבר לעובדה שהוא בנוי נכון מבחינת הפרופורציות שלו לאחסנה ברכב.

המרחק התיקני של בלון גז מתחילת הפגוש הינו 25 ס''מ ובמקרה הזה יש 35 ס''מ.

מבחינה בטיחותית מיכל בנזין מסוכן פי כמה ממיכל גז מהרבה מאוד סיבות,ובמיוחד מהעובדה שהגז מאוד נדיף ואילו בנזין שמתלקח משחרר את כל האנרגיה שלו בתוך הרכב.

עובדתית - בלונים של גז לעיתים מאוד רחוקות גורמים נזק בתאונה לעומת שריפת מכונית מבנזין שמתרחשת לעיתים קרובות.

באם משאית תיפגע בי מאחור הסיכוי שמיכל הדלק הפלסטי שברכב שלי המכיל 90 ליטר בנזין יהיה הסיבה הנכונה להתאידות הרכב ומן הסתם יחד איתי.

נמרוד
28-08-08, 21:55
יונתן, חיים בסך הכל מתאר בדרכו הציורית בלון עם צינור וכלב גז, כמו שאני בטוח שסחבת ברכב שלך עשרות פעמים כשליווית טיולים רגליים, כמו של כל מדריך טיולים מסודר, כמו שזרוק בארגז של כל נ.נ. רס"פ בצבא. לא פצצת מימן איראנית.

יונתןמצפה
29-08-08, 00:51
לא פצצת מימן איראנית.

אמא'לה!!!

אני מדמיין עכשיו את חיים רכס מסתובב לו במדבר חמוש בעוזי ו..."פצצת מימן איראנית". הוא לא מחכה לשמוע ססמה...

חיים, אתה עלול עוד להתחיל מלחמת עולם שלישית מבלי להתכוון. :)

אה, בעצם זה בלון וכלב גז רגיל. טוב נו, חיים- תמשיך לתאר הכל בדרכך הציורית. אני מבטיח לעמוד בצד ולהינות... :D

רכס חיים
29-08-08, 06:51
השבוע מתוכנן טיול פרווה היות והבושינגים אמורים להיות מוחלפים אצל ארז רק בסוף השבוע והדפיקות שנשמעות מתחת לאוטו ממש חזקות ועלולות לדפוק משהו רציני.

השבוע גם מתוכנן להוסיף מצלמת טלוויזיה שתורכב בתוך הגריל הקדמי, כך שסוף סוף אוכל לראות לאן אני יכול להניח את הגלגל בעליות ובירידות המסולעות שיוצא לי לבקר בהן.המצלמות האלה מיועדות לנסיעה לאחור ואני משנה מעט את ייעודן. מכסה המנוע,או יותר נכון מגרש הכדורגל שנוסע משום מה תמיד לפני, מסתיר כל דבר למרחק של 20 מטר ותמיד גורם לי לנוסטלגיות רוסיות כשאני נזכר בוואז.
החלום שלי ,לבנות על מרכב רוסי מערכת של טויוטה כבר לא יוגשם בגילגול הזה.

רכס חיים
29-08-08, 14:44
הרכבתי היום את בלון הגז ,והמיקום ממש מושלם. יש לי עוד למלא אותו בגז מהבלון שבבית ולחבר את הצינורות לשתי הגזיות שברכב.
מחר אני מקווה לבשל עלין בפעם הראשונה.

KOOKE
30-08-08, 21:15
חיים
קח בחשבון שמצלמות הטלויזיה האלו מעוותות את התמונה ביחס למציאות ודורשות תקופת הסתגלות כדי לאמוד את המרחקים נכון.

יש לי כזו להילוך אחורי ומתוך ניסיון תוודא היטב מה רואים במסך ךעומת המציאות

נמרוד
31-08-08, 00:10
חיים
קח בחשבון שמצלמות הטלויזיה האלו מעוותות את התמונה ביחס למציאות ודורשות תקופת הסתגלות כדי לאמוד את המרחקים נכון.

כמו שהיטיב לתאר יוסף באלבומו המרתק (http://www.jeepolog.com/forums/album.php?albumid=36), רכס רואה את המציאות בצורה מעוותת ככה במצבו הטבעי, המצלמה יכולה רק ליישר לו את התמונה. ולא לטובה :D

רכס חיים
31-08-08, 13:35
הכל נרשם................

רכס חיים
04-09-08, 04:01
אתמול הרכבתי מצלמת רוורס על הגריל הקדמי,בכדי שאראה סוף סוף לאן להניח את הגלגלים בשטחים טכניים,ובמיוחד בעליות תלולות ששם אני רואה רק את סוג העננים שמשייטים בשמיים. המצלמה עושה פלאים והיא ממש משעשעת אותי בנסיעה עירונית שם אני מבחין בבירור איזה מכסה ביוב לא סגור טוב.
זה לא סיפור זול והשקעתי בו -.1,400 שקל וההחלטה על סדרי העדיפויות היתה קשה במקרה הזה.

אתמול השארתי את הדבר הזה אצל ארז בכדי להחליף את כל מערכת הגומיות במוטות הרדיוס והיום אני מקווה לקבל אותו בלי כל רעשי הגיהנום שליוו אותי בטיולים האחרונים.החלטתי לפי ההמלצה של ארז להרכיב את הגומיות היקרות יותר ולא את הכחולות של ג'קי.הן עולות יותר מכפול אבל ההמלצה של ארז שווה פי שלוש.

הרכב מונח הלילה במוסך לבדו בחושך בפעם הראשונה בחיינו המשותפים,כשהוא מזווד במלואו.וכנראה גם הפעם האחרונה.אני פשוט לא ישנתי הלילה מהפחד שירימו אותו עם כל הציוד והזיווד ששווים לפחות פעמיים מהאוטו.

זה בדיוק הזמן לתכנן מה עושים בשבת הקרובה.פעם הייתי מעיין במפות לצורך קביעת האזור, הציר, הלו''ז וכו', עכשו כשאני חושב,אני לא נזכר מתי בשנים האחרונות פתחתי מפה או GPS לפני או באמצע טיול........

מאיר רוטברג
04-09-08, 08:04
אתמול הרכבתי מצלמת רוורס על הגריל הקדמי,

זהו,חיימקה נשבר וכדי להתקדם הוא נוסע ברוורס:D:D:D

אתמול השארתי את :Dהדבר הזה:D אצל ארז בכדי להחליף את כל מערכת הגומיות במוטות

ככה זה תחילת הסוף,קודם לנדרובר אחר כך פרה קדושה אחר כך "הדבר הזה" לאט אבל בטוח:confused:
הרכב מונח הלילה במוסך לבדו בחושך בפעם הראשונה בחיינו המשותפים,כשהוא מזווד במלואו.וכנראה גם הפעם האחרונה.אני פשוט לא ישנתי הלילה מהפחד שירימו אותו עם כל הציוד והזיווד ששווים לפחות פעמיים מהאוטו.

כבר מבינים את סדר החשיבות:
כדי להתקדם נוסעים ברוורס

הרכב נקרא "הדבר הזה"

הפחד זה הציוד שייגנב

נו, שוויין ,הסוף קרב ובא

זה בדיוק הזמן לתכנן מה עושים בשבת הקרובה.פעם הייתי מעיין במפות לצורך קביעת האזור, הציר, הלו''ז וכו', עכשו כשאני חושב,אני לא נזכר מתי בשנים האחרונות פתחתי מפה או GPS לפני או באמצע טיול........

חייב ליד כביש למען הגרר לא??

רכס חיים
04-09-08, 21:20
לקחתי את האוטו מארז, וחבל על הזמן איך הוא משייט כמו ג'נטלמן אנגלי בשדות האחוזה המלכותית.

שום רעש, אין נקישות, והרכות המערסלת שלוחשת שיר ערש מרדים- ממש לימוזינה חרישית.

ואני כל כך רציתי ג'יפ..........

רכס חיים
06-09-08, 06:39
סוף סוף שבת בבוקר ,והסוס כבר רוקע ברגליו בכדי לצאת לפינון השבוע.

פעם שניה שאני מתכנן את דרך בורמה ולא יוצא לי,אז היום אולי נגיע לשם.

בדרך אבשל ארוחת צהריים משקשוקה הכי טובה בעולם שתלווה בסלט חסה מרענן ,בליווי חצי ליטר בירה טוברוג קרה ולחם שיפון טרי. מה עוד צריך הבן-אדם??

GodsFather
06-09-08, 13:44
בליווי חצי ליטר בירה טוברוג קרה ולחם שיפון טרי. מה עוד צריך הבן-אדם??

לתת מבט לכיוון כפות הרגליים ולראות קרקפת בלונדינית עליה ניתן להניח את הבירה בזמן שנהנים מה.....נוף :p

רכס חיים
06-09-08, 20:10
חזרתי עכשו מטיול בהרי יהודה בתא השטח הצפוני של כביש 1 בין מודיעין להר עזרר.

אחרי נסיעת שטח שהחלה בנחשונים והסתיימה ביער הרצל ,פניתי מזרחה לעמק איילון וליד גשר הרכבת החדש נכנסתי לנחל איילון. משם עליתי בנחל כפירה עד הכניסה האחורית לנטף ומשם ירדתי ועליתי להר עזרר עם הנוף המדהים שנשקף ממנו.
אחרי הבישול והארוחה השלמתי את הסיבוב בהגעה למעלה חורון מאחור ועליתי שם על הכביש למודיעין.

סה''כ 160 ק''מ של הנאה צרופה לאחר שארז תיקתק לי את הבושינגים החדשים לתפארת מדינת ישראל.

לא שכחתי לצלצל אליו באמצע היום ולהביע את מלוא הערכתי לתוצאות.

הגרוע בטיולים האלה עוד לפני - חמישה ימים מתישים לפני הטיול הבא............

idanw
06-09-08, 20:45
לתת מבט לכיוון כפות הרגליים ולראות קרקפת בלונדינית עליה ניתן להניח את הבירה בזמן שנהנים מה.....נוף :p

אל תגיד קרקפת, אתה מבאס את חוט המחשבה :x

עודד זנטון
07-09-08, 10:28
לאט אבל בטוח השרשור הזה הולך ונהיה הזוי...
חיים, תודה!

GodsFather
07-09-08, 11:18
אני מציע לפתוח סאב-פורום בשם "הרפתקאות חיים רכס ומפלצת האלומיניום"

רכס חיים
07-09-08, 16:58
השבוע מתוכנן להוסיף את מיכל הגז הרזרבי מתחת לרכב ,מול מיכל הדלק הרזרבי.

נראה שבכך אסיים את השידרוג השבועי שלי.

אצטרך בקרוב להחליף את כל השמנים שברכב ,ואני לא יודע על תחנת סיכה באזור שלי. מישהו מכיר??

נמרוד
07-09-08, 20:51
לא סאב פורום ולא בטיח. אנחנו הולכים על 1,000 הודעות בשרשור אחד. ואחר כך על 10,000. שום דבר לא יעצור את רכס וה"הומו" מלשבור את כל השיאים הוירטואליים (לא בפורום הזה, בכלל!).

סוזי המשתוללת
07-09-08, 21:36
;)
לא סאב פורום ולא בטיח. אנחנו הולכים על 1,000 הודעות בשרשור אחד. ואחר כך על 10,000. שום דבר לא יעצור את רכס וה"הומו" מלשבור את כל השיאים הוירטואליים (לא בפורום הזה, בכלל!).

נמרוד
על חיים רכס הייתי בונה אבל על ההומו האנגלי לא כלכך
כמו שהוא דופק לרכס את התכניות מדי פעם כך הוא גם יידפוק לך את השיא :D

nirs
07-09-08, 22:01
;)

נמרוד
על חיים רכס הייתי בונה אבל על ההומו האנגלי לא כלכך
כמו שהוא דופק לרכס את התכניות מדי פעם כך הוא גם יידפוק לך את השיא :D

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

whisky
08-09-08, 12:53
אם אתם בקטע אז תהיו גברים

1000 הודעות אבל לעניין!!!!

אפשר להוריד את ההודעה הזו (לשיקול המערכת) במניין ההודעות, כי היא לא לעניין!

חיים, אתה יכול להעלות את המסלול שעשית שבוע שעבר לפורום, אני גר עכשיו במבשרת נראה לי מסלול מתאים לי סוף הדרך לסופ"ש קצר (כשאין זמן להדרים לארץ מרדפי גנבי הרכב).

whisky

טובה כוס אחד בפה משתי כוסות בבקבוק

רכס חיים
10-09-08, 03:59
המצלמה החדשה נוסתה בתנאי שטח טכני קשה למדי בשבת.
העליה בנחל כפירה מהעמק לכיוון נטף היא מאוד מיוחדת מהרבה סיבות.דבר ראשון ,הדרך מאוד צרה והופכת עם העליה למאוד מאוד צרה.שני רכבים הבאים אחד מול השני הם בעיה אמיתית של תמרונים ממש מסובכים בכדי למצוא מקום מתאים לחלוף אחד על השני. לי זה לקח מול F350 כחצי שעה לצאת מהעינין עם ים של שריטות על דופן ימין.
בנוסף - כרגיל בהרי יהודה המסולעים, יש מספר מקומות מדורגים די בעייתים - במיוחד באלומיניום הזה ,שהמהלך האיטי בו נוטה לקפוץ תחת מאמץ בדיוק באמצע המצב הקריטי של מעבר המדרגה,ופתאום נורה פיצוץ מבהיל כשהרכב מתחיל להדרדר לאחור.לפי העצה בפורום - יד ימין שלי דוחפת את הידית למנוע בריחת המהלך ואני נוהג ביד שמאל בלבד כאשר אני נאלץ להיות מוטה קדימה וראשי מבצבץ מעל שולי השמשה בכדי לראות גם משהו מהדרך.ברור שכאן המצלמה יכולה מאוד לעזור.
לצערי - לא כך הדבר.הבעיה בה נובעת מהעובדה שביכולתך אמנם לראות כל סלע שבדרך באופן ברור, אך בגלל שהצילום הינו דו-מימדי ,אין אפשרות להבחין כלל בצילום בשיפועי הדרך ובזווית הנטיה שלה,וכל עליה או ירידה מצולמת כמישור גם בגלל שאין למצלמה אופק.
בכך ,בעצם היא לא ממלאת את ייעודה העיקרי - לגלות לנהג מה יש מעבר לעליה התלולה בקצה הסכין - אם אלה לא סלעים בולטים. בורות למשל מאובחנים בשינויי צבע קלים אך לא באופן שמאפשר הגדרתם כבורות.ובטח לא עומקם.
הדבר היחיד שהמצלמה עושה טוב,זה הרושם הכביר על מי שלא מבין דבר בנושאי שטח,המשדרגים את האלומיניום לגבהי הערצה חדשים שבהחלט לא מגיעים לו.

אם למישהו יש רעיונות טובים כיצד לשפר את התוצאות,אשמח לשמוע ממנו כאן.יתכן וכוונוני רזולציה וצבעים יכולים לעשות משהו. אני ניסיתי אך ללא הצלחה.

תום לרמן
10-09-08, 07:01
חיים אני רוצה להודות לשת"פ המיוחד של חברת ל"ר וזיוודי עלית שמספק צחוק בריא לפחות פעם בשבוע
ובקשר לבעיית העומק (מימד שלישי) במצלמה אתה יכול לרכוש משקפי קרטון + חבילת פופקורן . ולקרוא שטח בסטייל אמריקאי רוצה משהו יותר בריטי? תחליף את הפופקורן ב"פיש אן ציפס"
בברכת סופ"ש מעולה

מאיר רוטברג
10-09-08, 08:03
במיוחד באלומיניום הזה ,שהמהלך האיטי בו נוטה לקפוץ תחת מאמץ בדיוק באמצע המצב הקריטי של מעבר המדרגה,ופתאום נורה פיצוץ מבהיל כשהרכב מתחיל להדרדר לאחור.לפי העצה בפורום - יד ימין שלי דוחפת את הידית למנוע בריחת המהלך ואני נוהג ביד שמאל בלבד כאשר אני נאלץ להיות מוטה קדימה וראשי מבצבץ מעל שולי השמשה בכדי לראות גם משהו מהדרך.ברור שכאן המצלמה יכולה מאוד לעזור.
הדבר היחיד שהמצלמה עושה טוב,זה הרושם הכביר על מי שלא מבין דבר בנושאי שטח,המשדרגים את האלומיניום לגבהי הערצה חדשים שבהחלט לא מגיעים לו.

חיימקה יש לך חרא של רכב, הדבר היחידי שטוב בו זה הנהג שזה אתה,

מה זה האלומיניום הזה?? זה מפלצת מוצצת ותו לא ,
מה זה ההילוך קופץ כבר הלך לך טרנספר??

אני מציע טכניקת נהיגה שונה
יד ימין על הטרנספר שלא יקפוץ
יד שמאל מכוונת את שרשר המכוונים שלא יסנוור אותך בהשתקפות על המראה
יד שמאל , אהה כבר אמרנו? טוב הרגל השלישית מחזיקה את ההגה
עכשיו לעשות חור בשימשה שתוכל להוציא את הראש לראות מה קורה

זהו זה היה דיסקו, היה פרה קדושה , היה נבלה, עכשיו זה האלומיניום, אין עליך בעולם אני משועשע מצחוק כל בוקר מהעלילות חיימקה וההמוצצת

נ.ב

עצתו של תום נהדרת
פופקורן ענק וקולה עלי בתנאי שאתה נוהג עם משקפי התלת מימד

זה סרט שחברי הפורום צריכים לראות במפגש הקרוב

רכס חיים
10-09-08, 12:51
רק תשובה איך מבחינים בבורות לא קיבלתי.

KOOKE
10-09-08, 13:13
חיים

הילוך שקופץ מה- low כשמדובר בכירכרות אנגליות בדרך כלל זו תופעה שמעידה על כך שמלכתחילה ה low לא שולב עד הסוף. לצורך העניין התופעה זהה בדיפנדר ובדיסקו.

בידית הקטנה של הכירכרות יש אכן מן תופעה כזו, כשמשלבים לlow יש מן שני שלבים או "שתי דרגות שילוב" האחת "משולב קצת" והשנייה "משולב עד הסוף"..גם בדרגה הראשונה כביכול הרכב משולב לlow אבל זה לא עד הסוף ואכן זה קופץ ללא התראה מהשילוב...בדרגה השנייה, אם משלבים עד הסוף הרכב לא קופץ מהילוך low.

צריך לתרגל ולחוש את אופן השילוב הנכון קשה להסביר זאת במילים..

הפיתרון..משלבים ל- low קצת מוקדם מהצורך ומוודאים היטב שאכן משולב עד הסוף - למשל נוסעים ועוצרים או עוזבים את הרגל מהגז - כדי לטלטל קצת את הרכב ולוודא שההילוך הנמוך אכן משולב עד הסוף - יעני בדרגה השנייה והנכונה של השילוב..

אם זה לא הובן עד כה..הקפיצה הזו מה-low זו לא תקלה בטרנספר בהכרח..

שלמה

KOOKE
10-09-08, 13:21
חיים

מצלמה קדמית בהחלט יכולה לעזור כאשר מדובר בתהום המסתתרת מאחורי הסכין כשאתה עולה ורואה רק שמיים..

כבר קרה לנו בטיול שהמוביל שנסע בשביל לא הכי מוכר לו, המשיך בעליה חדה שכבר היו עליה סימני צמיגים של רכבים שנסעו שם קודם והוא עצר כשחצי מהגלגלים הקדמיים באויר על שפת תהום עמוקה שנפערה שם בחדות (כנראה שהרכבים שנסעו שם קודם ומזמן עלו כדי לתצפת)

בכזה מקרה מצלמה קדמית יכולה למנוע אסון.

כדי להבחין כירורגית בבורות קטנים ושיפועי צד קלים - רק ניסיון והסתגלות לעיוותי המצלמה כמו שאמרתי לך קודם.

תנסה (אם יש אפשרות) לשחק עם כיולי המסך, חדות וצבע וכו' זה ישפר אולי את ההבחנה.

שלמה

מוני אורבך
10-09-08, 14:00
חיים - יש שתי פתרונות לבעיה
הפשוטה הזולה וזו שעובדת תמיד
והמסובכת ההי טקית המורכבת והיקרה שתוציא מכולם ואווווו
אבל דורשת תחזוקה קבועה ובעיתית..
ולא בכול מקרה תעבוד.

הפשוטה - קוראים לה מחוון
אדם שאתה סומך עלין שנמצא לפני הרכב ומכוון אותך אל מחוץ לבורות.
היות ואתה מזנטרופ, הדבר הבא הטוב ביותר הוא שאתה תלך ותבדוק את העליה לפני שאתה ממש נוסע עליה.
אתה מתכנן נתיב, זוכר אותו, ואז עולה עם הרכב.
נכון דורש מאמץ גופני...
אבל היי אתה חייב להוריד את השקשוקה הנפלאה שעשית לא?

המסובכת -

מערכת הדמיה תלת מימדית.
הרעיון פשוט הביצוע פחות.
אתה מתקין שתי מצלמות אחת בכל צד של הרכב.
את המצלמות אתה מחבר למחשב.
במחשב אתה יכול כבר לעשות מערכת עיבוד אות שתדגיש לך את הבורות
או אפילו תימדוד את עומקם, מרחקם מהרכב שלך, זווית השיפוע ועוד.
או שאתה פשוט יכול להעביר את שתי התמונות ישירות (פחות STAR TREK אבל גם עובד)
את התמונות אתה מעביר למשקפים מיוחדות המיועדות ל"עולמות וירטואלים"
בגדול אלו שתי מסכי LCD קטנים הצמודים לעינים שלך.

בצורה זו אתה תראה תמונה תלת מימדית מושלמת של השטח לפניך.

אם אתה ממש רוצה להשתולל אפשר לשדר את התמונות למרחוק+בקרה על האלומניום. ואז אתה יכול להנוחות של ביתך להנחות את הדיסקו בשבילי ארצנו הקטנה.

אני מוכן להתחיל איתך פרויקט משותף

ארז
10-09-08, 14:07
אני סתם כאן בשביל להגיד שהרכב שלך מכוער...

oren13
10-09-08, 14:35
חיים לידית של ה LOW יש בורג לכיוון
לאחר כיוון הידית תשתלב ולא תקפוץ גם לא בעומס
בהצלחה אורן

רכס חיים
10-09-08, 15:36
אחרי זמן ארוך ,ארז שכנע אותי שהדבר הזה מכוער.

אי לכך ייקרה שמו בישראל ''המכוער''...............

עכשו גמר לכוונן לי את המצלמה צלם מקצועי שהבאתי מה-CNN. חבל על הזמן איזה תמונה אחרת לחלוטין משתקפת מהמסך. הצלחתי לקרוא בקלות את הפיתקית על החולצה שלו עם הקביעה '' מייד אין צ'יינה''........לאחר שרשמתי על סך השמש את מספרי הכיוונון האופטימלי ,אני מאמין שהמצב בשטח ישתפר פלאים.

לגבי הבורג על הידית, זה לא כל כך מובן לי איך הוא משפיע, איפה הוא נמצא וכיצד נעשה הרגולאז'.

לקראת הגשם הראשון בא להחליף את כל השמנים שיש במכוער,ועדיין לא ירדתי מהרעיון להתכסח על כל הפלסטיקים שבדש-בורד.אם זה ימשיך כך אני עלול לעשות את זה בעזרת פטיש 2 קילו חדש שממתין במגירה.

GodsFather
10-09-08, 15:43
גשם ראשון ? אתה יודע משהו שאנחנו לא יודעים ?

מאיר רוטברג
10-09-08, 16:02
גשם ראשון ? אתה יודע משהו שאנחנו לא יודעים ?

ההומו המכוער

רכס חיים
10-09-08, 21:07
השנה הזו היתה משונה מהרבה בחינות אקלימיות,וניתן לראות זאת בבירור עקב הבשלת כל הפירות הרבה יותר מוקדם משנה רגילה.
לדוגמה - המנגו בחצר שלי סיים השבוע את כל הבשלת הפירות,ובשנה רגילה רק בראש השנה הם מתחילים להבשיל.

לי ניראה שהחורף הזה יתחיל מאוד מוקדם וגשמים עלולים לרדת כבר באוקטובר.

זה מזכיר לי שפירקתי את הוישרים ויתכן שגם לא ארכיב אותם כלל השנה. קצת פחות משקל...........

oferl
11-09-08, 12:25
חיים - הרעיון של המצלמה הוא גדול ביחוד לזאב בודד כמוך שמסתובב לבד בשטח ולא יכול להסתמך על מכוון. רק שאלה קטנה - איך אתה מגן על עדשת המצלמה מאבנים קטנות שקופצות בייחוד בשבילים המהירים? אשמח לדעת כי הרעיון ממש מוצא חן בעיני וגם העלויות ב-EBAY ממש לא רציניות.

GodsFather
11-09-08, 12:40
עופר, אתה יכול להרכיב (מבניה עצמית כמובן) מכסה שקוף על קדמת העדשה , למשל עדשה של משקפי ראיה זולות / משקפי ראיה מזוייפים (זכוכית שקופה נטו, ללא מספר). עושים את זה גם בעדשות צילום רגילות, רק ששם זה משמש גם כמסנן אור ולא רק כמגן עדשה.

גל מגל
11-09-08, 14:40
[QUOTE=רכס חיים;213217]השנה הזו היתה משונה מהרבה בחינות אקלימיות,וניתן לראות זאת בבירור עקב הבשלת כל הפירות הרבה יותר מוקדם משנה רגילה.
לדוגמה - המנגו בחצר שלי סיים השבוע את כל הבשלת הפירות,ובשנה רגילה רק בראש השנה הם מתחילים להבשיל.

בתחילת 2008 פגעה קרה קשה במדינתנו הקטנטונת, ושיבשה את מערכות העצים.
אל תדאג המנגו יתאפס תוך שנה...

רכס חיים
11-09-08, 16:24
אתם יכולים לרשום = גשם ראשון ב-17 לאוקטובר.........

רכס חיים
11-09-08, 16:34
זהו. סגרתי את השבוע כרגע. עכשו אני מכין את המכוער לטיול השבועי שיהיה בין יומיים ,ויעשה את לינת הלילה בסמוך לנחל חוורים.

הרעיון בגדול לצאת מחר בבוקר מוקדם לכיוון הדרום. להכנס לשטח באזור צומת טללים, אולי נחל הבשור. להמשיך דרומה עד שדה בוקר ולהתמקם מוקדם לכל שארית היום, הלילה ולמחרת עד לפני הצהריים . קצת זולה אחרי שבוע עמוס תוך חיסכון ניכר בדלק.
אחרי ארוחה קלה להתחיל להצפין דרך השטח,מה שעדיין לא תוכנן.

landrover
12-09-08, 16:14
חיים מניסיון שלי לגבי הידית טרנספר הקופצת , יש שתי בוקסות מפלסטיק לבנות שנימצאות על המנוף שמעביר את הכוח מהידית אל הטרנספר , אם הם נישחקו ונעלמו - הידית מידי פעם קופצת מהמקום.

המחיר שלהם - שקלים בודדים ...

ההחלפה מסובכת , ומי שלא מתמצא - צריך להוריד את הטרנספר בשביל זה ...

אצלי זה סידר את הבעיה של הידית טרנספר בדיסקו.

אמיר.

רכס חיים
14-09-08, 05:24
עוד טיול ארוך שהסתיים באזור עבדת. מחיר הדלק קרוב לאלפיה.

תנחשו כמה ג'יפים פגשתי בדרך???

נכון - נאדה...........אפילו לא אחד לרפואה.

Gilad
14-09-08, 08:13
ומה לגבי ידית טרנספר שלא משתלבת בקלות ? בעיקר במעבר מL ל-H

toy4FUN
14-09-08, 14:43
ההחלפה מסובכת , ומי שלא מתמצא - צריך להוריד את הטרנספר בשביל זה ...

תוכל להרחיב על התהליך (בשרשור נפרד כמובן)?

whisky
14-09-08, 17:48
טרנספר קופץ: גם לי הוא קפץ.

א. נכון שיש מעין שתי נקודות של LAW הראשונה היא סתם הטעיה, זה כדי להבחין בין הגברים לגבגברים.
ב. אצלי כיוון קטן של הידית מנע את כל הקפיצות, לפני כן הידית קפצה תמיד בזמן הלא נכון, פיתחתי תנוחה של נהיגה עם יד ימין על הידית קדימה וזה עבד יופי, רק שלא יכולתי לראות לאן אני נוהג, בגלל שזה דיפנדר זה לא כל כך עניין אותי.

חיים, אם תוכל לבנות מנגנון בסדנא שלך שיחזיק את הידית הקטנה קדימה בנסיעה בLAW, זה חתיכת start up.

או פשוט לסדר את הכיוון, מה שבא לך.

רכס חיים
14-09-08, 23:00
עד עכשו לא הגעתי לטפל בידית,וממה שהבנתי זה הולך לגזול המון זמן.העבירות הרגילה שלו מאפשרת לעבור ב-99% מהמקומות בלי צורך במהלך טחינה, ופעמיים בחודש אפשר לדחוף את הידית שתי דקות. נראה מתי אתפנה גם לזה.

בינתיים תפסתי את הבן שלי בכדי לכייל את הטרמוסטטים לתוספת סיפרה לאחר הפסיק, והחיים פשוט השתנו.פתאום כל השעונים התעוררו לחיים ומראים לך בזמן אמיתי את ההתפתחויות במערכת ההנעה.כל הזמן השעונים עולים ויורדים במהירות ומאפשרים חיזוי ההתפתחות במיכלולים.לחשוב שהטרמוסטטים הוכנסו לרכב כסוג של גימיק והתגלו בכל גדולתם כהכרח בסיסי לשליטה ברכב - הפתיעה אותי לחלוטין במיוחד בהשוואה למצלמה הקדמית שדי מאכזבת בשימושיות שלה.אין דקת נסיעה שאני לא חולף על הצגים במבט בוחן אוטומטי וממש נרגע מהתיפקוד של המערכות.עכשו נותר לי רק להכניס לצגים השונים גבולות מכסימום טמפרטורה שהאזעקה תתריע עליהם ושבהם אני עוצר את הרכב לצורך קירור המערכת שיצאה מגבולות החום המתוכנן שלה.

הכוונה שלי לתת לכל שעון טמפרטורה אישית לפי הרשימה הבאה.

1. טמפרטורת מים ברדיאטור - 108 מעלות. (רתיחה במערכת סגורה כ-120 מעלות)

2. ראש ימין וראש שמאל - 102 מעלות. נזק לראשים מתחיל ב-120 מעלות.

3. שמן גיר אוטומטי 100 מעלות. זה נוזל דליל שהשליטה בחום שלו ממש קטנה.

4. שמן טרנספר 114 מעלות. שמן כבד שלא סובל מחום עקב סמיכותו.

5. שמן מנוע 110 מעלות. שמן בינוני בסמיכותו שנמצא בסביבה מאוד אנרגטית ויכול להתחמם במהירות.

אם למישהו יש הערות לגבי הטמפרטורות שנקבעו ,אשמח לשמוע את דעתו.

tooshey
14-09-08, 23:52
חיים
מה עם החיישן שמחובר לראש שלך????
מתי הוא יפעיל אזעקה ויעשה כיבוי אוטומטי????

בברכה,טושי

KOOKE
16-09-08, 10:39
חיים

אתה עלול להגיע למצב של "מרוב עצים לא תראה את היער.."

עם כל הצגים והחיישנים מתי אתה מספיק להסתכל על הכביש ? על הנוף ?? על החתיכות ??

שלמה

GodsFather
16-09-08, 10:48
בשביל זה יש את המצלמה מקדימה , כדי שיוכל להסתכל על הכביש בין שעון אחד למשנהו.

toy4FUN
16-09-08, 11:50
אין דקת נסיעה שאני לא חולף על הצגים במבט בוחן אוטומטי וממש נרגע מהתיפקוד של המערכות.
וכאן טמונה הבעיה.

מרוב מידע אתה לא מסתכל על מה שבאמת החשוב - הכביש.
אין לך צורך לבחון את הצגים. מידע על מערכת תקינה לא מועיל לך, רק התרעות.
קבע ערכי מקסימום לכל שעון והרגל את עצמך לא להסתכל עליהם.

רכס חיים
16-09-08, 14:22
גם בחללית אתה לא מסתכל על הכביש...............

Eitan_S
16-09-08, 17:10
ומתי בפעם האחרונה ראית חללית באה מולך?

אפשר להיות ציני ואפילו סרקסטי, הילד שיקפוץ לך מתחת לגלגלים לא יודע את ההבדל, הוא אפילו לא ידע שאתה כולך רגוע מכך שמערכת השעונים עובדת.

רכס חיים
17-09-08, 06:18
תביא בחשבון שלפעמים אני גם ממצמץ בעיניים.

אני מת על כל המתחסדים ששומרים עלינו מתאונות דרכים,במיוחד שמעורבים בהם ילדים.

רואים שחלק מהפורום הפסיק לקרוא את מה שאמר איינשטיין ,ומצוטט כאן למטה.

ארז
17-09-08, 08:37
אני פשוט לא זוכר אם כבר אמרתי את זה.....נו אז נגיד שוב...
חיים האוטו שלך מ כ ו ע ר

רכס חיים
17-09-08, 11:18
ארז, זה בסדר ,עוד לא אמרת שהוא מכוער. לפחות לפי מיטב זכרוני.

Eitan_S
17-09-08, 16:05
אין לי כוונה להכנס לוויכוח בנושא או להחליף מטפורות.

בחצי השני של המנטרה שלך אני נתקל יום יום, חבל שאתה מאמץ אותה כל כך.

דרור הראל
18-09-08, 21:59
אני פשוט לא זוכר אם כבר אמרתי את זה.....נו אז נגיד שוב...
חיים האוטו שלך מ כ ו ע ר

מה שמזכיר את הבדיחה הבאה: העכברים צחקו על העכברה שיוצאת עם עטלף משום שהוא מכוער,העכברה ענתה להם-,מכוער,מכוער אבל טייס.

דרור הראל

רכס חיים
19-09-08, 02:40
סוף סוף - סוף שבוע.

עם כל הנפילות של כל טייקוני הכסף בעולם והעלמותם של תאגידי ענק שכנראה תימשך גם בשבוע הבא - יש גם נחמות קטנות לאיש הקטן - מחירי הנפט חוצים כלפי מטה את רף 100 הדולר,ולא אתפלא אם בשבוע הקרוב ירד מחירו לחצי ממחיר הגאות הפנטסטי של 150 דולר לחבית.

וזה כבר עושה טוב לסופי השבוע שלנו. זה עוד לא כל כך הגיע לטנק דלק שלי ,אבל המכוער מתחיל לגרד את הקרקע הקשה בפרסות הגומי שלו.גם הוא מריח את עונת הטיולים ואת ריח הבנזין הנדיר שהיה מנת חלקו בשנה המטורפת האחרונה.

בסוף השבוע האחרון הנחתי אותו במוצאי שבת בחניה כשהוא מאובק לחלוטין באבק מדברי רך ולבן,ולא נגעתי בו כל השבוע.היום הוא יזכה לחפיפה עם שמפו בדיקות שמנים ומים,ורחיצה עם צינור גם בתוך הרכב,מה שבתיכנון המקורי שלו נחשב לפשע לונדוני בלתי נסלח.

גם המלאים ברכב יעודכנו - כולל גרעיני דלעת שחוסלו עד האחרון בהם בשבוע האחרון.

לא נשאר אלא לקבוע ,היכן נתקע השבוע.

רכס חיים
20-09-08, 04:53
זהו - זה קרה אתמול אחר-הצהריים.

נכנסתי לתא הנהג והתחלתי לפרק את מה שניתן לפרק מחיפויי הפלסטיק של הדש-בורד. חלק מהם פורקו מהברגים וחלק ממש שברתי עקב קריזה מקומית ,כך שפנים הרכב ניראה עכשו כתאונה אווירית.אני לא יודע מה יש לי נגד פלסטיק ,אבל זה ממע עושה לי טוב לעקור אותו בפראות.

מי שירצה חלקים מוצלים מהתפרעות המונית שיירשם כאן.אין הרבה כי הרוב מקוצלח.

בינתיים - עד שאדע איך להשתלט על כל מה שעדיין נחוץ - כגון הרדיו - קשרתי אותם לכל מיני זיזים בחוטי ברזל.

יש עדיין מה לכסח ,ואני ממתין בסבלנות לזמן שאתקרז מספיק,מה שנראה לא רחוק.

עכשו לפנות בוקר ויש לתכנן את טיול השבת. נראה כמה חלקים יתפוררו מהדש-בורד לבד במהלך המסע.

רכס חיים
26-09-08, 20:29
אתמול העפתי את החיפוי של תיבת ההעברה יחד עם הקופסת פלסטיק שמשמשת משענת יד.באותה הזדמנות סילקתי את חלונות האיוורור הצדדים. האמצעיים סולקו כבר בשבוע שעבר.
את הרדיו וכפתורי מיזוג האוויר קשרתי יחד באזיקונים וחוטי ברזל עד לקיבוע סופי שלא ידוע עכשו מתי יעשה.

את הדלת של בית הפיוזים כבר סילקתי ,עכשו אני מתכנן לפרק את הדלת של תא הכפפות מימין ואולי אצליח להעיף את כולו. צריך לנסות לשבור אותו.

אני מפנטז כבר הרבה זמן על סילוק כיסוי הגג העלוב שלו,אבל טרם הגיע הרגע המקורז הנכון. אמתין בסבלנות.(מה עוד שיש עוד כמה פלסטיקים במישור הגג שניצלו מהתופת באופן זמני ביותר.

בשורה התחתונה - אני מאוד מרוצה מתוצאות ההרס,ומצפה להמשכו בהקדם.

nirs
26-09-08, 21:29
חיים
אני חייב לצין כי מבחינה מדוקדקת שעשיתי לו היום הוא לא כל כך מכוער כפי שטוען ארז (שלא יובן לא נכון חלילה, הוא גם לא כזה יפה) נראה פרקטי מאוד.

RONI
27-09-08, 07:09
אתם יכולים לרשום = גשם ראשון ב-17 לאוקטובר.........

אה ,הפתעה ,אתמול היה היורה,רישמית!
אז רשמנו, ווה.
מה זה אומר מבחינת הווישרים של ....?

רכס חיים
27-09-08, 07:27
על המכוער אין וישרים וגם לא יהיו. הם מורכבים זמנית לטסט בלבד ומוסרים מיד לאחר מכן.

אתמול נסעתי בגשם כל עוד היתה ראות סבירה, וכשהראות ירדה נכנסתי לתחנת דלק להתרעננות.

אני לא יודע עדיין איפה נמצא המנוע של הוישרים כי אחרת הייתי מפרק אותו, היות ופירוק הזרועות בלבד לא הוריד מספיק ממשקל הרכב.

גם אין צורך מעשי בוישרים ברכב שטח שנוסע רק בשבתות. 36 שבועות בשנה לא יורד גשם כלל, ב-16 השבתות שנותרו בחורף - חצי מהן לא גשומות, ב-8 שנותרו גשומות - 4 שבתות הן גשם קל בלבד שניתן לנסוע בהן בלי וישרים. 2 שבתות עם גשם רציני - הגשם תופס אותך בכלל בשטח ולא על כביש,כך שאין סיכון כלשהוא ,משתי השבתות היחידות בשנה שאתה על כביש - היתה כבר אחת אתמול, ובשביל שבת אחת נוספת לא כדאי לסחוב וישרים כל השנה...........

תום לרמן
27-09-08, 08:49
הי רכס לא ברור לי תסביך המגבים אולי גם תוריד גלגל ספייר או הילוך רוורס מערכת ווישרים שוקלת משקל זניח לחלוטין וחשובה גם בפודרות של הקיץ ובבוץ של החורף .
מספיק בגשם קל הגורם להצטברות טיפות על החלון הקידמי וגורם לעיוות התמונה הנראית ופוגע בהערכת מימד, מה שמקשה על נהיגה וגורם למתח ומאמץ מיותר . (בנוסף מסכן אותך ואת הסובבים)
שנה טובה

tooshey
27-09-08, 09:57
איפה שאני נמצא כרגע הכושים משפרים את רכביהם בדיוק כמוך ,רכס.
אין מגבים,אין מראות,אין מזגן,אין טרמוסטט,אין מסנן אוויר,אין גלגל ספייר,אין ריפודים,אין דוד אגזוז,פלסטיקים שבורים,
רק פנס ראשי אחד עובד (בשני אין נורה) וכו' וכו'...

בבדיקות שנערכו במעבדות מקומיות התברר שיש ירידה משמעותית במשקל הרכב נטו ושיפור ניכר בביצועים, המאפשרים העמסה של אשכול בננות ועז או שתי תרנגולות נוספים לפחות....(בנוסף למטען החורג ממילא).

אצל הכושים זה בא באופן טבעי, T.I.A ,איך זה אצלך???

שנה טובה
טושי

רכס חיים
27-09-08, 11:38
תום, תבדוק טוב את חוש ההומור שלך.............

תום לרמן
27-09-08, 15:12
הי רכס
הדבר האחרון שהתכוונתי הוא לפגוע או לזלזל
באם יצרתי רושם כזה אני מתנצל .
בנוסף אני עדיין עומד מאחורי ההמלצה לגבי המגבים.
שבוע טוב
תום

רכס חיים
27-09-08, 18:17
תום, בסך הכל רציתי שאת הסעיף של הורדת המשקל עקב הסרת המגבים, תיקח ביותר הומור מרצינות.

OFF-RoaD
27-09-08, 21:33
תסלח לי חיים, אבל לא הייתי רוצה לפגוש אותך על הכביש.
אתה אומנם בנאדם מיוחד ומשוגע, מהסוג שכיף ומעניין להכיר, אבל אין שום הגיון בפירוק מנגנון המגבים או בנסיעה תוך בהייה בעשרות שעוני טמפרטורה.

אתה לא נוהג בחללית. זה רכב. ונכון שבאופן טבעי אתה לא יכול להיות מרוכז בכביש 60 שניות בדקה, אבל כל שניה חשובה ואין מקום לבזבז אותה על עשירית המעלה בראש המנוע השמאלי. כל מבט כזה גוזל מהמוח שלך זמן יקר בחשיבה על תהליכי התפתחות הטמפרטורה וכמה נשאר עד שיפוץ ראש, עד שפעם אחת תפספס את הכדור שקופץ לכביש עם הילד שאחריו. אתה צריך להיות מרוכז בנהיגה כמה שאפשר, ולא בצרות של הלנדרובר שלך.

בכביש תנהג. ראש מנוע אפשר לתקן. ילדים לא.

רכס חיים
28-09-08, 00:01
אולי נסכים לעבור מילדים בני תשע עם כדור מקפצץ לזקנות כפופות עם שקית ניילון ביד??
פשוט כי על ילדים כבר דיברו כאן המון,ואחרי שהם חוסלו נשארו בארץ רק זקנות.

חוץ מזה תרגעו - איפה שאני נמצא אין ילדות קטנות,בקושי הגדולות מוכנות להגיע.

tooshey
28-09-08, 00:29
אולי נסכים לעבור מילדים בני תשע לזקנות כפופות עם שקית ניילון ביד??

איפה שאני נמצא אין ילדות קטנות,בקושי הגדולות מוכנות להגיע.

מנהלים נכבדים
אני חושב שזה הזמן להעביר את הדיון לפורום "תפוז", תת פורום "זקנים סוטים".

שנת בריאות לכולנו
טושי

רכס חיים
29-09-08, 20:09
הטיול של מחר נהנה מההכנות של מפגש ג'יפולוג ,כך שלא צריך כלום חוץ מדלק ומים.

יש בטיול של מחר דבר נוסף שונה מקודמיו.

לאחר שהחלטתי שצינצנות הפוליקרבונט המתברגות והשקופות של המיונז האמריקאי,הן המיכלים הנכונים ביותר לקפה,תה,סוכר,דבש,קטניות,תירס לפופקורן,ועוד המון דברים נוספים,נאלצתי לאכול צנצנת מיונז בכל שבוע לטובת קידום המארזים בג'יפ. כל נסיונותי לצרף בני משפחה למשימה הגורלית עלו בתוהו,עד שנאלצתי לקום כל בוקר בחמש וחצי ולהכין סנדוויצ'ים בהתנדבות לכולם,בכדי להגניב לתוכם מריחה הגונה של מיונז ובכך לחסוך שנה של נסיעה ללא הצנצנות המתאימות.
זה הטיול הראשון שכל מערכת הצנצנות האלה מתפקדת בתקן מלא, ומעתה התפריט שלי יתחיל להיות מאוזן יותר.

היות ומתוכנן משהו לצפון שיכלול רכישת מיכל שמן זית,מוזמנים הצפוניים להמליץ על בית הבד עם השמן זית הטוב ביותר בגליל.

מאיר רוטברג
29-09-08, 22:35
.
.
זה הטיול הראשון שכל מערכת הצנצנות האלה מתפקדת בתקן מלא, ומעתה התפריט שלי יתחיל להיות מאוזן יותר.
אין לי מה להוסיף,
אמרת את כל הדברים החשובים

שלמי
30-09-08, 01:04
היות ומתוכנן משהו לצפון שיכלול רכישת מיכל שמן זית,מוזמנים הצפוניים להמליץ על בית הבד עם השמן זית הטוב ביותר בגליל.

השמן של משק אגר ביקנעם (מושבה) 04-9893477
אם זה בדרך שלך, יש גם שמן זית אורגני מצוין בחוות מקורה (לפני כרם מהר"ל).
שניהם לא הכי זולים, אבל לפחות אתה יודע שאתה מקבל שמן זית, ולא משהו אחר.
במצבך, שמן זית טוב יכול לעזור במניעת הרעלת המיונז שאתה בסיכון גבוה לקבל...

סער
30-09-08, 10:40
זהו חיים, עברת את נק' האל-חזור, הרכב שלך כבר לא דיסקברי. הוא עדיין ל"ר בגלל מה שמתחת לקצת הפח שעוד נשאר שם, אבל נראה לי שהוא כבר יותר קרוב למשהו כזה: (ראה תמונה)
בקצב הזה תצטרך איש צוות נוסף שיבקר את כל השעונים.... :cool:
הדבר הבא שצריך, כדי לנצל את הזמן בשבתות גשומות ואמצע השבוע הוא סימולטור כדי להתאמן בנהיגה עם כל המחוונים האלו.... :cool:
מעבר להומור, הערכה רבה על הפרויקט, לא משנה לאיזה תוצאות תגיע ואם הוא יפה או לא זה לא העניין, אני בעד. ישר כח.

ד ו ר ו ן
30-09-08, 11:06
זהו חיים, עברת את נק' האל-חזור, הרכב שלך כבר לא דיסקברי. .
האמת שעכשיו הוא הכי קרוב להיקרא המעברות "דיסקברי II".

nirs
30-09-08, 15:32

אין לי מושג לגבי הצפון, אבל אם אתה מעוניין בקניית שמן זית אכותי בדרכך דרומה, אתה מוזמן לקפוץ (מחיר ויחס מיוחד מובטח). אגב את השמן שלנו כובשים בבית הבד של ארז אברמוב....

רכס חיים
01-10-08, 23:23
ניראה לי שתחילת החורף הוא זמן מתאים לסילוק ריפוד הגג,ושאריות הפלסטיק שעדיין צמודות לו למעלה.

במפגש ,קיבלתי ייעוץ קטן מאסף ,כיצד לסלק את שארית הדש-בורד הפלסטית שעדיין מציקה לי.

כנראה שהחגים האלה יגרמו למכוער דיאטה ממשית נוספת.

ממתין שהביצים שלי יהיו מנחושת ,בכדי לעמוד בלחץ הציבורי שאצטרך לעמוד בפניו אחרי ההרס החדש.

מקווה שלא תתחילו עם זה כבר עכשו.

רכס חיים
01-10-08, 23:24
לגבי השמן זית - רק בעוד חודש יתחיל המסיק.

רכס חיים
02-10-08, 20:49
סיימתי היום לקצלח את ריפוד הגג,והתוצאה ממש נהדרת.באותה הזדמנות סילקתי כמה פלסטיקים שנשארו למעלה ליד חלונות השמש.לאורך קורות החזית, והדבר הזה שמעל הראש שעד עכשו לא ברור לי מה הוא עשה שם.

באותה הזדמנות סילקתי כל מיני פחיות שנועדו לתפיסת הגג המצ'וקמק שאמור לבודד מהחום ובעצם מקטין את החלל ב-15 ס''מ חשובים.

מחר יש לי יום פנוי יחסית, כך שנראה לי לחפש משהו נוסף לסלק מהדבר הזה - ,אולי יתרת הדש-בורד או חיפויי הבד שעל הדלתות שעושות את הפנים דומה לטפטים בבית מלון זול בלונדון.

הכי עצוב לי שעוד מעט לא ישאר הרבה להרוס ממה שבנו השיכורים באינגלנד,ואז אנא אני בא.

חשבתי אולי לסלק את הזכוכיות או לפחות את חלקן,בטח את האחורית שמונעת מעבר אוויר בארצנו הטרופית,אבל עוד לא ירד לי האסימון בנושא.

ניראה מה יוליד המחר.

yscheiner
02-10-08, 21:53
חיים ידידי.

לאחר שהתעמקתי בשרשור ונחשפתי לתהליך שרכבך עובר (כולל הרעיון האחרון להסיר ממנו את הזגוגיות), לקחתי על עצמי את המשימה לבחון טכנולוגיית הדמייה חדשה ונסיונית אשר אמורה בעזרת מטריצות מתמטיות מורכבות (ושנויות במחלוקת), להציג כתמונה ריאליסטית ככל האפשר את כמיהותיו ורצונותיו הצפונים של כל אדם וג'יפאים בפרט.

בהסתמך על עובדות יבשות אשר הוזנו למערכת ואשר כוללות את מצב הכוכבים ביום לידתך, את מספר הליטרים של מים ובנזין אשר אתה סוחב עמך ביום חול לכל מקום ומספר החברים המפרגנים לכל מעשה וונדליזם אשר אתה מעביר את רכבך...

התהליך המתבקש:
בהסתמך על נקודת הפתיחה המצורפת כתמונות:
http://img91.imageshack.us/img91/161/11102007625rk2thyc7.jpg (http://imageshack.us)

http://img393.imageshack.us/img393/783/49793655uq4.jpg (http://imageshack.us)

http://img219.imageshack.us/img219/2869/80790239ok4.jpg (http://imageshack.us)

ובהתאמה לכלל הפרמטרים.
התוצאה שתתקבל בסיום התהליך (עם מתן "שפיל" ריאלי לנתונים דינמיים כמו צבע וניקל):

http://img359.imageshack.us/img359/3553/72182186mp5.th.jpg (http://img359.imageshack.us/my.php?image=72182186mp5.jpg)http://img359.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

עכשיו כשיש לך סקיצה לעבודה, אני מאמין שההתקדמות תהיה מהירה בהרבה ;).

כל זאת עם איחולים לבביים לשנה טובה ומאושרת לך, לבני ביתך ולכל רכב שיעבור תחת ידיך :p.
שמחתי לראות אותך במפגש.

רכס חיים
03-10-08, 18:34
במקום המגירה שעל הגיר בניתי שני מסעדי יד יפים שמתחתם לוח עץ עם כל מערכת הכפתורים של פתיחת החלונות.

עכשו אני מודאג ש - ל.ר. יעתיקו את הפתרון שלי.

עכשו אני מתכנן לצבוע בלבן את הגג מבפנים.

על לי רעיון בראש לבצע על הגג ריצוף של עץ כמו בפרקט אבל בהדבקה. זה גם לא תופס מקום בגובה, גם יבודד נגד חום וקור,וגם יראה מיוחד וחמים. הרי אין עוד אוטו עם חיפוי רצפה על הגג.

מה דעתכם על זה??

idanw
03-10-08, 22:55
על לי רעיון בראש לבצע על הגג ריצוף של עץ כמו בפרקט אבל בהדבקה. זה גם לא תופס מקום בגובה, גם יבודד נגד חום וקור,וגם יראה מיוחד וחמים. הרי אין עוד אוטו עם חיפוי רצפה על הגג.

מה דעתכם על זה??

דעתי, שזה יתפרק לך על הראש באמצע נסיעה מהירה על שביל קורדרוי.

asafk
04-10-08, 00:19

מה דעתכם על זה??

די מקובל, בכלי רכב מסויימים..

http://www.vintagebus.com/gallery/subcat/image/1506.JPG

אסף.

רכס חיים
04-10-08, 03:45
אסף . התמונה שיכנעה אותי סופית.

נלך על זה.

asafk
04-10-08, 14:49
אם זה עוזר לך- כך זה נראה מתחת:

http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/282009.jpg

אסף.

רכס חיים
04-10-08, 16:58
במחשבה שניה ,נראה לי שחיפוי באלומיניום מלוטש מרוג,יעשה את העינין הרבה יותר עתידני ,כך שהמכוער באמת ייראה מבפנים כחללית ולא כספריה בריטית של ארמון עתיק. מה עוד שזה הרבה יותר קל לביצוע מעבודות עץ.

צריך לישון על זה יום או יומיים.( בין שתי שכבות האלומיניום מתוכנן להניח מזרון של צמר זכוכית)

היום חרשתי את ארץ הצימוקים שבדרום הר חברון.אפילו לא בישלתי כלום בשטח מרוב בליסה של ענבים,צימוקים וחרובים דבש שנושרים בכל מקום על הרצפה. פשוט תאסוף ותאכל.בתוספת של שני בקבוקי הייניקן קרים ,העולם ניראה הרבה יותר אופטימי.

מסעדי היד החדשים שבניתי עם לוח כפתורי ההפעלה של החלונות ,הוכיחו את יעילותם בנסיעה הזו. בכך מתקבל האומץ לסלק גם את יתרת הפלסטיק של הדש-בורד בחזית,מה שצפוי ככל הנראה ביום כיפור שמתוכנן אצלי לשהיה במפעל לצורך שידרוג המכוער בעוד שלב של הרס מתוכנן.

whisky
05-10-08, 14:15
חיים,

ככל שאני קורא יותר מה אתה עושה למכוער, מתחדדת דעתי שמה שכתוב בהערה שלך נכון...

סתם,

שתהיה שנה טובה, שנת טיולים, הנאה, ובניה מחדש של רכב די בסדר במקור.

המלצה לתקרה: יריעות צמר סלעים עם אלומיניום, מבודד וייתן לך את המראה העתידני שלך:rolleyes:

רכס חיים
05-10-08, 15:05
המזרונים יהיו מצמר זכוכית,קלים יותר ומבודדים מעט יותר.

שנה טובה לכולנו.

דרך אגב - לא ראיתי את שימך כמתנדב ליחידת החילוץ. ניתן לתקן בקלות.

מאיר רוטברג
05-10-08, 18:45
נו , מה היה לנו כאן
יצא הפלסטיק
יצא הגג
קרעת את האמא של הדשבורד,
ו..........

אני מבין שסביבת הנהג שלך מאוד בטיחותית לנהג ולנוסע ,:(

למה כבר לא להוריד משקל ולזרוק את שני המושבים הקידמיים לייצר משהוא קליל מאלומיניום??:-D

מה תעשה עכשיו? זהו נגמר לך מה לזרוק??
מה עם כנפיים קדמיות לא מיותרות??:-D
בטח מיותרות סתם עוצרות את הבוץ להגיע לשימשה בלי הווישרים:-D

ובכלל אני הייתי מוריד את כל השמשות וגם את הגג , הרי העיקר זה לחסוך משקל,:-D:-D:-D:-D
ועל הדרך את הדלתות גם

לפי חשבוני לשיטתי אתה חוסך לפחות בין 450עד 600 ק"ג בשקט אם לא יותר

רכס חיים
05-10-08, 22:24
מאיר, 600 ק''ג כבר חסכנו מזמן. עכשו מנסים להגיע לטון.

הזכוכיות שלו על הפרק כבר הרבה זמן. מה עוד שהן מאוד כבדות. המתן בסבלנות.

מאיר רוטברג
05-10-08, 22:47
מאיר, 600 ק''ג כבר חסכנו מזמן. עכשו מנסים להגיע לטון.

הזכוכיות שלו על הפרק כבר הרבה זמן. מה עוד שהן מאוד כבדות. המתן בסבלנות.

מה שאני מציע זה לפחות עוד 600 ק"ג

asafk
05-10-08, 23:30
המזרונים יהיו מצמר זכוכית,קלים יותר ומבודדים מעט יותר.

שנה טובה לכולנו.

דרך אגב - לא ראיתי את שימך כמתנדב ליחידת החילוץ. ניתן לתקן בקלות.

מבחינת בידוד מפני חום- אוויר נטו מבודד הכי טוב. שתי שכבות אלומיניום יעשו את העבודה בלי שום דבר ביניהן. מעבר לכך אני ממליץ לשים את שכבת האלומיניום השניה מבחוץ, לא מבפנים, כך האוויר שזורם בין שתי השכבות בזמן נסיעה שומר על טמפרטורה נמוכה עוד יותר של השכבה הפנימית.

אבל רגע... כבר עשו את זה... :roll::roll:

http://www.4wdonline.com/LandRover/Series/S3/PiCs37/S3.swbCanb96.jpg

אסף.

רכס חיים
06-10-08, 04:19
שקלתי גם את האפשרות הזו, והיא מאוד מעשית. מה עוד שהבעיה הינה הקרינה ולא החום הסביבתי, כך שהשכבה העליונה החדשה יכולה לתת תשובה מצוינת.זה גם הרבה יותר פשוט לביצוע.

אחשוב על זה לילה.

רכס חיים
07-10-08, 19:05
החלטתי לקבל את הפתרון של אסף,ולצפות את הגג בשכבת אלומיניום נוספת במרחק של 30 מ''מ מהגג האורגינלי.

לדעתי הגג הנוסף יעזור מאוד לבידוד בעת הנסיעה ,וגם בעמידה הוא ימנע את הקרינה לתוך הרכב.

הורדתי היום את המידות הדרושות ,ואני מתלבט אם לעשות את החיפוי מפח מרוג או פח חלק,היות והיופי יגביר את החיכוך ,וזה לא בדיוק מה שאני אוהב.

נראה מה יהיה לאחר גמר התיכנון.

idanw
07-10-08, 19:28
רעיון נחמד... אולי אחליף את הקרשים שמהוים את ריצפת הגגון שלי לפח..

רכס חיים
08-10-08, 03:40
בינתיים התכנון לא פשוט.

יריעות הפח מגיעות במידות מסוימות ,והגגון החדש דורש יריעות הרבה יותר גדולות ממה שיש בייצור.

אני נאלץ לחלק את הגג לשני מפלסים - הגבוה מאחור והנמוך מלפנים.

זה ישפר לדעתי את זרימת האוויר מלמטה,אבל זה גם כאב ראש לא קטן בהתקנה.

כרגיל - על היופי לא אדבר כאן עד שניראה בסוף אם הוא נהיה יותר מכוער.

בכל מקרה - תוספת המשקל על הגג מגיעה ל-15 עד 20 ק''ג - תלוי בעובי החומר שאבחר.

lizard
08-10-08, 05:44
שאלה.
אם ונניח שיש לך מספיק גובה מעל הראש, למה לא לעשות את זה הפוך? תבנה גג פנימי מאלומיניום ותבנה כונסי אוויר לגג המקורי.

idanw
08-10-08, 06:51
שאלה.
אם ונניח שיש לך מספיק גובה מעל הראש, למה לא לעשות את זה הפוך? תבנה גג פנימי מאלומיניום ותבנה כונסי אוויר לגג המקורי.

עכשיו ממש סיבכת רעיון פשוט...
אם אתה בונה גג פנימי, אתה מאבד את כל זרימת האויר בין הגגות.
אם אתה בונה כונסי אויר, יחדרו לך גם מים!

רכס חיים
08-10-08, 12:54
הרי מה שרצינו זה להגביה את הגג הקיים,ולהשאיר אותו במצבו הייצורי האורגינלי,אז מה עשינו עם גג פנימי אחר??

את יום כיפור אני אבלה במפעל לצורך חיסול יתרות הפלסטיק של הדש-בורד. אני מקווה שההרס המתוכנן יהיה סביר ובסופו של יום המרחב הפנימי הדחוס כיום יגדל באופן משמעותי.

התיכנון של הגג החדש גוזל הרבה מאוד זמן,בכדי להגיע לרמת דיוק סבירה מצד אחד ,ותיכנון לפי מידות החומרים מצד שני.

אני מקווה לסיים אותו מחר.

נמרוד
08-10-08, 22:45
החלטתי לקבל את הפתרון של אסף,ולצפות את הגג בשכבת אלומיניום נוספת במרחק של 30 מ''מ מהגג האורגינלי.

לדעתי הגג הנוסף יעזור מאוד לבידוד בעת הנסיעה ,וגם בעמידה הוא ימנע את הקרינה לתוך הרכב.

הורדתי היום את המידות הדרושות ,ואני מתלבט אם לעשות את החיפוי מפח מרוג או פח חלק,היות והיופי יגביר את החיכוך ,וזה לא בדיוק מה שאני אוהב.

נראה מה יהיה לאחר גמר התיכנון.

אתה הולך להוסיף שכבת אלומיניום נוספת, חיצונית, במרחק 30 מ"מ מעל הגג של הרכב? הבנתי נכון? אני אהיה בעדין בדברי,כיאה ליום כיפור:

אלוהים, למה? הכלו רחמים מן העולם? אז מה אם זה רק אוטו... לאף רכב, לא משנה כמה גרוע, לא מגיע הגהנום הבלתי נגמר הזה של "שיפורים" מבית חיים רכס...

רכס חיים
09-10-08, 07:13
נמרוד - אל באפך.

זה אמנם רק אוטו ,אבל ל.ר.

וזה אומר שהכל מותר.............

lizard
09-10-08, 08:15
חיים אולי תנצל את זה שאתה בונה גגון לעוד שטחי איכסון? אני לא ציני או צוחק. אולי איזה משטח או תא שיהיה אפשר לשים בו מזרן קל, או פריטים אחרים קלים (כדי שלא להרים יותר מידי את מרכז הכובד).

רכס חיים
09-10-08, 16:51
יש לי שטחי איחסון מכאן עד להודעה חדשה. ואיחסון על הגג ,זה הדבר האחרון שהייתי עושה.

לא להאמין עם כמה פלסטיק עוד נסעתי למרות ההשחתות האין סופיות שהמטורלל שלי עבר.היום פירקתי 40 ק''ג פלסטיק מהדש-בורד שמילאו עגלת אשפה תעשייתית עד הקצה.

התוצאה היא הצלחה לא רגילה. השטח בפנים נהיה ענק,והמראה יהיה בסוף בדיוק כמו שרציתי - הכל גלוי ונגיש מעכשו לעכשו.

מחר אני אמור לטפל בשעונים שפורקו וטרם הספקתי להרכיב, ובכל הצמות והחוטים שמסתובבים בין הרגליים.אני הולך לאחד אותם עם סרט חבלה כסוף ,כך שבסוף כל הפנים ייראה ממש נכון. חלק גדול מהחוטים הולך לזבל, כמו חוטי תאורה לתא-כפפות, תאורה למצית וכל מיני שאריות של מערכות יאפיות שהיו ברכב.

מחר בשעה הזו ,המכוער יחזק את שמו באופן מיוחד.

רכס חיים
09-10-08, 16:57
לא תאמינו, אבל ביום שבת 11.10.08 ימלאו שנה בדיוק לשרשור על המכוער.

קרוב ל-70,000 כניסות עם קרוב ל- 1,000 הודעות. וואלה...

יש לי הרגשה שאני משפץ אותו - או מקלקל אותו לדעת רבים - כבר חמש שנים.

מענין איך הוא יראה בעד שנה.

asafk
09-10-08, 17:04
אם תמשיך לפרק בקצב הזה- הוא יראה ככה:
http://www.insideafricanart.com/Artists%20Main%20Pages/Wire%20Sculptures/land%20rover%20hood%20up.jpg

אסף.

רכס חיים
10-10-08, 07:19
אין מה להגיד, הומור לא חסר כאן.

אחרי אתמול ומנת ההרס השלמה שספגתי לתוכי, ישנתי כמו תינוקת וקמתי בכוחות מחודשים להרכיב את ים הפירוקים שצריכים עכשו להכנס לאן שהוא. בתוכנית של היום יש לעשות את הדברים הבאים.

1. לבנות מדף חדש שעליו יש להרכיב את כפתורי המזגן, אולי את הרדיו ובטח את ים הטרמוסטטים שמתגלגל בתפזורת.

2. למקם את הצמות הגלויות והעוברות בלי סדר באמצעות אזיקונים,ולצפות אותן בסרט חבלה כסוף.

3. למקם את כפתורי ההפעלה שלא בוטלו, כגון כפתור המראות,מהבהב מצוקה,ואולי עוד משהו.את השאר אני מבטל בשמחה- חימום שמשה אחורית,תאורות למינהן,ועוד חצי תריסר שאפילו לא ידועים לי השימושים שלהם.

4. הכנת הרכב לטיול של מחר - שזה החשוב ביותר.

ד ו ר ו ן
10-10-08, 07:28
2. למקם את הצמות הגלויות והעוברות בלי סדר באמצעות אזיקונים,ולצפות אותן בסרט חבלה כסוף.
חשבת על אפשרות להכניס אותן לצנרת חשמל גמישה ואותה לקבע עם אזיקונים?
כך תוכל בקלות לטפל בתקלות חשמל/להוסיף/לגרוע חוטים.

GodsFather
10-10-08, 09:37
חיים, את העיצוב מחדש צריך להראות לקהל. תן איתות כשתראה שאתה מסיים את שלב הפירוק הנוכחי ואני אצלך עם המצלמה.

סער
10-10-08, 10:31
לעניין איחוד החוטים לצמות בעזרת סרט חבלה -
נשמע משהו שיקשה את החיים בעתיד, בהוספה של חוטים או החלפה, באיתור ותיקון תקלות וכו'
לא ראיתי איך הם מסודרים בתוך הדש-בורד (מה רמת הבלגן) אבל אולי אפשר להעביר תעלות פלסטיק עם כיסוי נשלף או תעלות רשת מתכת ולהכניס אליהן את החוטים החופשיים. לטעמי השקעה משתלמת, בעיקר אם אתה מתכנן עוד שינויים ותוספות אלקטרוניים באזור, כדוגמת מערכת ניטור הטמפרטורות, או לשנות מיקומים של מרכיבים שונים.

רכס חיים
10-10-08, 20:23
חבר'ה . עד שאתם מדברים העבודה גמורה.

לא היו על הכלי הזה שני ימים מאושרים כמו היומיים האחרונים.

החיסול האחרון של הפלסטיק הדפוק ,היה החשש הגדול שלי וההצלחה הגדולה ביותר בכל שיקום הייצור האורגינלי של ל.ר.

היום השלמתי את חיבור הטרמוסטטים שנותקו אתמול ממקומם לטובת הריסת הדש-בורד.
לאמיתו של דבר,עקב סיבוך העבודה גייסתי את בני הצעיר, והוא בסבלנות אין סופית, ובמשך 10 שעות חיבר מחדש על המדף שהתקנתי אתמול את שמונת הטרמוסטטים . שניים מהם הורכבו בפינות הקדמיות העליונות של הגג לטובת הקריאה של טמפרטורת החוץ והפנים, ואת שש הנותרים קבענו על המדף עצמו קרוב לשימשה.

בנוסף ,חיברתי ללוח השעונים משמאל את ה-GPS וכן חוברו הכפתורים של כיוון המראות,מהבהבי האזהרה, ופנסי הערפל.
על המדף עצמו הורכבה המצית לטובת הטענת הטלפון,ובוטלו כל הכפתורים היאפים של השמשה האחורית ומתיזי השמשות.

בקיצור יום מושלם ,חוץ מזה שנותקו תוך כדי עבודה האורות הגבוהים ,הרדיו, ועוד משהו שאני לא זוכר.

זו כבר עבודה להמשך הטיפול - לאחר הטיול של מחר.

מאיר רוטברג
10-10-08, 22:20
לא הבנתי בדיוק מה יש לך רדיו ברכב?

רדיו??

חתיכת יאפי שכמותך,

תן רק להבין הוצאת את הפלסטיק ובנית מגש לטרמוסטטים ולשאר השעונים??

שמע ,אפילו בלנד רובר לא היו מהנדסים נועזים כמוך,

עדיין לא ענית איך סביבת הנהג בטיחותית אצלך??

למה אתה לא מוריד את הגג השמשות והדלתות וחוסך 600 ק"ג

למה אתה לא מוריד חתיכות מהריצפה שיהיה מאוורר ולא יאפי וחוסך עוד 30 ק"ג

רכס חיים
11-10-08, 01:18
מאיר, סבלנות.

היום בדיוק שנה לתחילת שרשור האוטו, ובתחילתו הסברתי שלוקח לי 5 שנים לשפץ רכב אחד.

כל מה שהזכרת = זמנו יגיע.

רכס חיים
11-10-08, 18:42
היום שמעתי את החריקות המוכרות של הדראם האחורי שמאלי,ומחר אני מכניס אותו לטיפול שורש בשני הברקסים האחוריים. באותה הזדמנות אני מחליף את כל השמנים באוטו ,מה שלא עשיתי במשך השנה האחרונה.

זה מתאים לי בכל מקרה ערב הטסט הקרב ובא.

הרכב ניראה מבפנים ממש אורגינלי וקשה לחשוב שהוא היה מלא בציפויי זבל בכל מקום.

החיסכון הכספי של.ר. יכולה לעשות עם הפתרון שלי יוכל להציל אותה מפשיטת הרגל הבאה. 35% מהחומרים והעבודה על הכלי הוכחו כמיותרים במקרה הטוב ומזיקים במקרה הרע.

אני מצפה לביקור לימודים של מהנדסי המפעל - בתאום מראש - בתחילת 09.

את פינת הקפה השלמתי עם לוח שובר רוח ,מה שחוסך הרבה גז. ובנוסף לקחתי איתי לראשונה בלון גז רזרבי של 5 ק''ג. אותי לא יתפסו בלי קפה זמין.

עקב סידור משופר של המגירות, התפנה לי הרבה מקום במגירת המזון. אי-לכך אני מוסיף בקבוקי שמן קנולה ושמן זית,וכן צנצנות נוספות של סוכר, קפה, פופקורן,גרעיני דלעת,וקמח לייצור פיתות בשטח.

הטיול היום למבואות ירושלים ,הסתיים בצור הדסה ואין ספק שהיה תחליף מצוין לביקור ביער השחור.

shmil
11-10-08, 20:26
..
הרכב ניראה מבפנים ממש אורגינלי וקשה לחשוב שהוא היה מלא בציפויי זבל בכל מקום.
..
אני מצפה לביקור לימודים של מהנדסי המפעל - בתאום מראש - בתחילת 09.

...זה מתאים לי בכל מקרה ערב הטסט הקרב ובא.

ואני מצפה לראות את פניך, לאחר שהטסטר יודיע לך שהוא כנראה לא מעביר אותך את הטסט....

יהיה מעניין לראות אם הוא יעבור.

Pageup
13-10-08, 00:23
אחרי ביקור היום אצל רכס, אחרי שהשארתי כמה זוזים
חיכינו וחיכינו ובסוף הוא חזר, וכן, הוא מכוער.

מצורפות תמונות של מיכל הגז (יש אחד כזה בכל צדבכל צד).
משענות הידיים החדשות, המצלמה הקדמית, וצילומים
של המחסור בפלסטיק בתקרה, מצד ימין וגם משמאל.

רכס חיים
13-10-08, 00:49
מישהו יכול לתת טיפ דחוף??

המוסך שלי לא הצליח לפתוח את בורג ניקוז השמן מהטרנספר.

מישהו מבין למה אי אפשר לפתוח בורג פשוט??

יש צורך במשהו מיוחד? אולי טריק לא ידוע לו ??

אני רוצה להחזיר אותו למוסך בבוקר.

מוני אורבך
13-10-08, 08:34
אין שום בעיה ידועה לפתוח את הבורג.
אם סוגרים אותו חזק מדי הוא עלול להתקע שם.
אבל שום דבר שמפתח מרובע מתאים+מאריך לא יצליחו לפתור.
מה שכן, תקפיד טוב שהמפתח המרובע יכנס עד הסוף!
לפעמים נכנס לשם בוץ וזה נראה כאילו זה נכנס עד הסוף...
אם זה לא יכנס עד הסוף, אתה עלול לעגל את המרובע!

כאשר אתה סוגר אין צורך בהרבה כוח, 20 פוט פאונד יספיקו.
הבורג מתהדק לבד

עם בורג הריקון לא נתקלתי אף פעם בבעיה.

רכס חיים
13-10-08, 17:17
מוני,תודה - נפתח די בקלות למרות המיקום הדפוק,כמו כל הדברים ברכב הזה.

אני צריך רפידות ברקס חדשות ואולי גם לחרוט/להחליף את הדרמים.

למישהו יש מושג כמה עולה הסרט?

idanw
13-10-08, 17:30
דרמים?!!?!? בדיסקו אין 4 דיסקים?
בכל אופן, חריטה של זוג דרמים + הדבקה של רפידות חדשות עולה 200 ש"ח כשאתה מפרק ומביא לחרט.

עידן

opl
13-10-08, 17:51
אתה משאיר את זה ככה?? עם כל החוטים חשופים?

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=12027&d=1223850058

אתה לא מתכוון לייצר משהו מאלומניום?

RONI
13-10-08, 18:02
לא יכול להתאפק.
אלוהים,
הדבר הזה ,יותר מכוער או יותר כחול!
שמע ישראל.

רכס חיים
14-10-08, 17:38
תרגע - התמונות דפוקות. במציאות הוא סוף הדרך.

חוץ מזה ,יש עוד 4 שנים לשיפורים.

poo27
14-10-08, 19:13
מצטער ומתנצל מראש!!
אבל אני מבין שכל קשר בין הדבר הזה ואסתטיקה הוא מקרי בהחלט!
ושוב מתנצל
ארז

shachar
14-10-08, 19:19
סט רפידות עולה כ 200 ש"ח

חריטה ~~~ אם צריך מחליפים את כל הדיסק

מאיר רוטברג
14-10-08, 19:43
תגיד, ככה בינינו בלי שאפחד רואה
עשיתי כבר 7244 נכוונים לא יכולת להוסיף 2 דיגיטליים מד מהירות וטורים וכבר לזרוק את שאר השעונים??
הנה חסכת עוד קילו

נ.ב
הוא לא מכוער
זה אם כל המכוערים

לקחת הומו הפכת אותו למכוער
אחרי זה עשית לו הרחבת עכוז בגודל מגרש אנפילד :p:p:p

רכס חיים
15-10-08, 17:16
למי שרגיל למחירים של פולקסוואגן ,נהינתי לעשות קניות אצל ג'קי.

8 פלגים , 4 זוגות של רפידות בלם, גומיה לגלגל ימין, וקופלונג לדרייבשאפט - הכל אורגינלי - ב-600 שקל.
הייתי בטוח שזו טעות ,וביקשתי מג'קי שיבדוק את החשבון כי משהו בטח חסר.אבל זה היה החשבון במלואו.

ככה רואים שמחיר החלקים מתאים את עצמו למחיר הרכב.

lizard
15-10-08, 19:20
אני בטוח שעם הידיים של רכס והתעוזה שלו יצא רכב פשוט מגניב.

רכס, תתעלם מהם. הרכב שלך לא מכוער, הוא פשוט עדיין לא מימש את הפוטנציאל שלו.

אני חושב שדשבורד בסגנון שעידו לוריא עשה לרכב של שי שמעוני (אני מקווה שאני לא מתבלבל באנשים ;-)) יראה פשוט מדהים על הרכב.

רכס חיים
15-10-08, 20:08
תודה על הפירגון. אבל אתה שם לב שאתה לבד בשטח?

בינתיים, מחר אני אמור לסיים את תיכנון הגג החדש - אם ייתנו לי. זה נמשך כבר שבוע לשרטט שני חלקים.

יתכן ,ואם הם יוזמנו מחר ,הגג החדש יורכב בעוד שבועיים- כלומר סוף החודש.

אבל תמיד הייתי אופטימי.

רכס חיים
16-10-08, 04:16
בטיול האחרון זיהיתי תחת מאמץ - עשן שחור הנובע מצריכת עודף דלק.

דבר ראשון אני מחליף היום את הפלגים שעשו לדעתי כ-25K קילומטרים. האם יש סיבה נוספת לעשן השחור חוץ מהמצתים??

whisky
16-10-08, 10:25
בטיול האחרון זיהיתי תחת מאמץ - עשן שחור הנובע מצריכת עודף דלק.

דבר ראשון אני מחליף היום את הפלגים שעשו לדעתי כ-25K קילומטרים. האם יש סיבה נוספת לעשן השחור חוץ מהמצתים??

כן יש סיבה אחרת...

תיסכול של הרכב מהבעלים :mad:

תגיד מה זה המגש עץ מתחת לכל השעונים?
אתה מתכוון לצפות את הדש במשהו או שהרכב לא מיועד לעבור טסטים?

ודרך אגב מהתמונות אפשר לראות שעוד לא ירד הפלסטיק בדלתות, תקלה רצינית...

whisky

טל רותם
16-10-08, 11:21
מבלי לעבור את כל השרשור המייגע,א אני מתנצל אם שאלו אז זה קודמי,
לא עדיף פשוט לקנות דיפנדר?

חוץ מזה,אם זה מה שעושה לך את זה,תתעלם מכולם,אני מבין אותך.... אני מחליף מוכר פאטרול בשביל לקנות דיפנדר... :)
טל.

רכס חיים
16-10-08, 19:00
היום סיימתי להחליף את כל השמנים ברכב. למרות זאת השמן בטרנספר מתחמם יותר מכל שמן אחר, אפילו משמן המנוע.ההפרש בטמפרטורות עולה על 15 מעלות, וזה הפרש עצום.

כשהתגלה הפער באמצעות הטרמוסטטים הייתי משוכנע שחסר שמן, אך מסתבר שזהו ההפרש האמיתי.

המסקנה לידיעתכם, שבטמפרטורות עבודה גבוהות,במיוחד בקיץ ,יש לדאוג להחלפת שמן הטרנספר בחשיבות קודמת להחלפת שמן המנוע היות והוא מגיע גם ל-120 מעלות, מה שהופך אותו לשמן מבושל שאינו יעיל לסיכוך.
תקנו אותי אם אני טועה.

הטרמוסטטים שנולדו כגימיק,הפכו להיות צורך חיוני מאין כמוהו לשקט נפשי בפעולת המכלולים.אני לא רואה את עצמי נוסע אי פעם בג'יפ בלי מערך הבקרה שמותקן כאן. הייתי מוסיף עוד שניים שלושה שעונים חיוניים כגון לחץ שמן,וקריאת וואקום בסעפת לפחות.זה יהיה כנראה בקרוב.

החלפת המצתים שיפרה מאוד את פעולת המנוע ,ואני מקווה לחסוך איתם גם דלק.
כמה ק''מ הם זמן השרות של המצתים האורגינליים??

רפידות הברקס החדשות שינו לחלוטין את התנהגות העצירה של הרכב. זה לא שהוא עוצר כמו קוראדו, אבל הוא ממש בולם סביר למה שהתרגלתי.

מחר מתוכנן לעשות קצת שיפורים בחוטי החשמל הגלויים,ולהכין אותו לטיול שבת לא ארוך,כנראה צפונה.

בסך הכל אני מאוד נהנה ממנו,במיוחד במקומות שהוא נותן לי להזכר בגעגועים לוואז..........

asafk
16-10-08, 21:02
על פי המחקר המעניין שלך, אולי תעבור לשמן 90-140 לתיבסת ההעברה. לפי הנתונים שלך, השמן קרוב להישרף, ויכול להיות שעליה בצמיגות תמנע את זה.

לגבי העשן השחור- מתי בדקת לאחרונה את הפילטר אוויר?

אסף.

-->