PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפרה הקדושה נשחטה היום - הדיסקו הופשט מפלסטיק.

עמודים : 1 2 3 4 [5] 6 7

gooja
16-10-08, 21:12
זה מכוער !!! אבל משום מה בא לי גם אחד כזה...
(הודעה 1000 - שלי)

eran4x4
17-10-08, 07:37
חיים - מציע להשוות את חום הטרנספר לרכבים אחרים.

יכול להיות שיש לך חיכוך גדול מידי בתוך הטרנספר - תקלה\בלאי - ששווה לתקן \ לשפץ לפני הקריסה.

idanw
17-10-08, 08:20
אתה מכיר רכבים אחרים שמודדים להם את חום השמן בטרנספר!?

רכס חיים
17-10-08, 08:31
פילטר האוויר יבדק היום ואנקה אותו עם לחץ אוויר,ומן הסתם אחליף אותו בביקור הבא אצל ג'קי.

באמת עברנו היום את אלף ההודעות...............הראשונות.

הבעיה בטמפרטורות המיכלולים ,שהן לא נבדקו כנראה על-ידי ל.ר. ואין את מי לשאול. צריך פשוט לבדוק את טמפרטורות העבודה של השמנים השונים ולמצוא משהו שעובד בתחום הגבוה. אני חושב שיש לנו כאן באתר מומחה לשמנים שיעץ כאן בעבר. אז זה המקום שינחה אותנו מה עושים. לא ניראה לי שהטרנספר שלי שונה מאחרים ,מה עוד שהוא עשה 220K ק''מ - וזה ממש לא הרבה.

itay-rover
17-10-08, 09:00
חיים,
תוכל אוליי לתאר כיצד אתה מודד טמפרטורת שמן בכל מכלול?

הכוונה היא,האם החיישן אכן טבול הנוזל או רק נוגע בבלוק של המכלול בו נמצא השמן? יש לכך משמעות גדולה.
כמו כן יש חשיבות להסעת החום על ידי אוויר חיצוני באיזור החיישן שגם יכול לגרום לטעויות במדידה.
יש עוד הרבה גורמים שמשפיעים לפני שצועקים ומאשימים את ייצרן המכלולים...כמו לדוגמא,אוליי במקרה צינור האגזוז עובר קרוב מידי לטרנספר?(אני סתם זורק דוגמא)

איתי.

eran4x4
17-10-08, 09:44
אתה מכיר רכבים אחרים שמודדים להם את חום השמן בטרנספר!?

לשם השוואה מול רכב אחר אפשר להשתמש במד טמפ אינפרה או אחר שימדוד את טמפ' הקייס.

כמובן שלבצע נסיעה דומה בשני הרכבים במקביל ובסיום הנסיעה (כאשר אצל חיים מופיעה טמפ' של 120 בצג) למדוד בשני הרכבים את הטמפ' הצורה זהה עם מד טמפ' (אינפרה או אחר).

רכס חיים
17-10-08, 16:10
כל החיישנים נימצאים מבחוץ כשהם צמודים מאוד לבלוקים שכולם עשויים מאלומיניום ,כך שתגובות החום ממש מיידיות.

כל החיישנים מוגנים מאוד מרוח חולפת וחלקם אפילו בתוך חורים שנמצאו בבלוק.

ברור שמדידה בטבילה יותר מדויקת אך אין לכך כל משמעות מעשית, היות והיא רק תהיה יותר גבוהה במשהו ומוקדמת יותר בדקה או שתיים. ברור שחיישן בטבילה הרבה יותר מסובך ליישום.

מי שלא חווה נסיעה עם מערכת בקרה כזו - עדיין לא נהנה מהג'יפ שלו.זה בדיוק מה שמרגיש טייס קרב כשיש לו שליטה על כל המערכות.

עכשו אני צריך עצה כיצד להרכיב שעון לחץ שמן דיגיטלי.

רכס חיים
18-10-08, 16:10
הפרויקט שאחרי הגג,יהיה בפירוק כל הזיווד שבניתי בשנה שעברה והחלפתו בזיווד בדגם 2009 החדש.זה כולל את כל המגירות ושיפוץ מיכל המים הסמוי.

היות והרכב משמש גם לתצוגה,זה חשוב שיהיה בו הדגם האחרון ולא משהו מ-2007.

ככה זה בשיפוץ כלי. כל תקופה מסוימת אתה חוזר לעשות את מה שעשית כבר בעבר וכל פתרון הינו בסיס לפתרון הבא. היו כלים ששיפצתי שלוש או ארבע פעמים את אותו חלק.כנראה שכל הזמן מתווסף עוד שכל שמפרק את הפתרון הקודם.

היום נהינתי סוף סוף מכלי נקי מסודר,וריק משטויות - חוץ מחיפויי הדלתות שעדיין אין לי את האומץ לקצלח אותם.אבל כנראה זה רק עינין של זמן.

הייתי יכול להמשיך עוד הרבה זמן עם שתי שבתות בשבוע, אבל חייבים לכבוש שטחים חדשים ודי בקרוב ,כי המדינה נגמרת לנו כל שבת מחדש.יכול להיות שטיולים באירן יכניסו עינין חדש בג'יפאות,אבל הם דוחים את הסיפוח שלה כבר הרבה זמן.

asafk
19-10-08, 22:21
צריך פשוט לבדוק את טמפרטורות העבודה של השמנים השונים ולמצוא משהו שעובד בתחום הגבוה.

כתבתי לך קודם- תעבור לשמן 90-140.

אסף.

רכס חיים
20-10-08, 00:24
זה שמן זמין על המדף,או משהו מיוחד??

מה טמפרטורת העבודה שלו??

ניראה לי שאני הולך להוסיף כנף תחתונה שתנתב זרימת אוויר לבלוק של הטרנספר.הבעיה היא שהיא תעבוד רק בנסיעה מהירה ופחות בשטח טכני. אולי ניתן להרכיב במקום לא רגיש- מאוורר לא גדול שיעבוד יחד עם הפנים של הרדיאטור.

צריך לראות מה פשוט יותר.

shachar
20-10-08, 00:35
אתה נועל דיפרנציאל מרכזי בנסיעת שטח ?

asafk
20-10-08, 00:39
זה שמן זמין על המדף,או משהו מיוחד??

מה טמפרטורת העבודה שלו??

ניראה לי שאני הולך להוסיף כנף תחתונה שתנתב זרימת אוויר לבלוק של הטרנספר.הבעיה היא שהיא תעבוד רק בנסיעה מהירה ופחות בשטח טכני. אולי ניתן להרכיב במקום לא רגיש- מאוורר לא גדול שיעבוד יחד עם הפנים של הרדיאטור.

צריך לראות מה פשוט יותר.

שמן זמין.
טמפרטורת העבודה שלו לא שונה משל שמן אחר. כולם נשרפים באותה טמפרטורה בערך. אבל שמן מתחמם בגלל שהוא לא עומד בעומס. ואז שמן חזק יותר (= צמיג יותר) יעשה את העבודה.

אסף.

רכס חיים
20-10-08, 16:18
בנסיעת שטח איני צריך כלום ב-99 אחוז של הדרך.

מעט מאוד פעמים אני גם מוריד הילוך ל-2.

לעיתים בודדות - פעמיים בחודש לשתי דקות אני מעביר לאיטי ולאחרונה אני מסתפק במהיר.

ה-4/4 הקבוע ונעילת הלוקרייט עושים את כל העבודה.

עדיין אני לא יודע מתי השמן חדל לתפקד והוא ''נשבר'' ,ויש צורך בהחלפתו.

asafk
20-10-08, 16:52
בנסיעת שטח איני צריך כלום ב-99 אחוז של הדרך.

מעט מאוד פעמים אני גם מוריד הילוך ל-2.

לעיתים בודדות - פעמיים בחודש לשתי דקות אני מעביר לאיטי ולאחרונה אני מסתפק במהיר.

ה-4/4 הקבוע ונעילת הלוקרייט עושים את כל העבודה.

עדיין אני לא יודע מתי השמן חדל לתפקד והוא ''נשבר'' ,ויש צורך בהחלפתו.

אם אתה לא נועל מרכזי בשטח- זו סיבה טובה להתחממות השמן. הדיפרנציאל עובד כל הזמן- ומחמם את השמן.

אסף.

idanw
20-10-08, 16:55
הוראות היצרן הם שאסור לנסוע במהירות גבוהה עם הדיפ המרכזי נעול (משהו כמו עד 10 קמ"ש נדמה לי) בדיפנדר לפחות...

shachar
20-10-08, 17:05
מכיוון שאתה מודד כל מעלה בכל חור אנא שתף אותנו בניסוי

כל עוד אתה נוסע לאט עד סביבות ה 40 קמש סע ב LOW
הסלד יותר גבוה = סירקולציה מהירה יותר של כל הנוזלים + פאן קלאץ
יש מרחק יותר קצר בין "הילוך להילוך" בגיר האוטומטי = ממיר המומנט מתאמץ פחות
את הדיפרנציאל המרכזי תנעל.

מה השינוי בטמפרטורות לעומת המצב הרגיל בו נסעת?

רכס חיים
21-10-08, 04:35
בואו נתחיל מההתחלה.

הידית הקצרה של הילוכי הכח מאפשרת בצידה השמאלי את ה-L בדחיפה קדימה ואת ה-H בדחיפה אחורה.

בצד הימני שלה יש את השלוב לנסיעת כביש בדחיפה אחורה ,ויש את הנעילה המרכזית בדחיפה קדימה.

כשהידית במרכז לא משולבת הגיר מנוטרל מכל ההילוכים של הידית הגדולה- המרכזית.

תקנו אותי אם אני טועה באיבחון.לאחר מכן אסביר את היתר.(מעולם לא קיבלתי או קראתי הסבר על הידית הזו,פשוט פעלתי לפי ההגיון שלי.)

בינתיים מסתבר שיש מישהו למעלה שנמצא בצד שלי - הצד הנכון.
החלון החשמלי הימני הקדמי יצא מהמסילות שלו והפסיק לתפקד.לצורך התיקון פירקתי את הריפוד ואז גיליתי כמה הדלת יפה בלי הציפוי שמתאים יותר לכורסאות בבורדל לונדוני עגום בפריפריה.
ריח ההרס חדר לנחירי באופן לא צפוי ואם לא הטיול המתוכנן היום - כל הריפודים היו מוצאים את עצמם כבר עכשו בזבל.

כמה טוב שהאמינות של המכלולים בדבר הזה ,הינה בהגדרה - מפוקפקת.

המתינו לחדשות הרס מסיבי חדש ,ובקרוב.

opl
21-10-08, 07:07
הוראות היצרן הם שאסור לנסוע במהירות גבוהה עם הדיפ המרכזי נעול (משהו כמו עד 10 קמ"ש נדמה לי) בדיפנדר לפחות...

אם אני לא טועה מדובר על LOW ונעול.

idanw
21-10-08, 07:16
חיים, לא הבנתי כלום מההסבר שלך על הידית.
אלו ההוראות:

לטרנספר יש ידית אחת ויחידה, עזוב בצד את ידית ההילוכים.
ידית קדימה עד הסוף - LOW בכל מצב.
ידית באמצע N (בטרנספר)
ידית אחורה - HIGH.

בכל המצבים האלו, כשהידית בצד שמאל, הדיפרנציאל המרכזי נעול וכשהיא בצד ימין, הוא פתוח.

זה מה שניסית להגיד? או שעד עכשיו עשית משהו אחר?

רכס חיים
21-10-08, 09:08
כלומר, בכל מצב של ידית בצד שמאל הדיפרנציאל המרכזי נעול. וכשהיא בצד ימין הוא פתוח. האם זה נכון.

כשהידית בצד ימין משוכה לאחור זו נסיעה רגילה 4/4 וכשהיא נדחפת קדימה זה 4/4 איטי יותר. זה נכון??

על כל פנים נהגתי לפי הרשום למעלה.

idanw
21-10-08, 10:22
כלומר, בכל מצב של ידית בצד שמאל הדיפרנציאל המרכזי נעול. וכשהיא בצד ימין הוא פתוח. האם זה נכון. זה נכון

כשהידית בצד ימין משוכה לאחור זו נסיעה רגילה 4/4 וכשהיא נדחפת קדימה זה 4/4 איטי יותר. זה נכון?? גם זה נכון, אבל שים לב, זה מצב דיפרנציאל נעול, אסור לסוע כך בכביש, בכביש, ידית בצד שמאל תמיד (ויש לוודא שהנורית של חיווי הנעילה כבוייה

על כל פנים נהגתי לפי הרשום למעלה.

עידן

אילן פ
21-10-08, 10:35
כקורא פסיבי אשר בדר"כ יושב בשקט בצד ומנסה ללמוד מה"גדולים", ויש כאן הרבה גדולים והרבה מה ללמוד, מצאתי לנכון להתערב בכל זאת. ההיגיון בפרוייקט לא ממש מובן לי. ניסיון להציג מהנדסי רכב של פירמה כחבורת מטומטמים אשר לא יודעת את מלאכתה אינו רציני. המוצר המוגמר של פירמת רכב בדר"כ הוא שילוב תכונות הכוללות בין השאר: בטיחות, יציבות, צריכת דלק, עבירות, נוחיות, עיצוב פנימי וחיצוני, מיגון, מחיר סופי, וכו'... כאשר רכבים שונים מיועדים לשימושים ולפלחי אוכלוסייה שונים והדיסקו בנוי מראש ככזה לאוכלוסייה "יאפית". פרוייקטים של שיפורים ושיפוצים בדר"כ משפרים תכונה מסויימת ברכב, ברם אולם יש בהם בדר"כ פגיעה בתכונות אחרות.
השימוש בפלטפורמת הדיסקו לשינויים "שיפורים" המתוארים בפרוייקט הנוכחי לא נראה ראוי ו/או קשור לכוונה המקורית של הרכב. ישנם רכבים אשר יכולים אולי להתאים יותר לכך, שהם ספרטניים יותר במקור כגון: c.j. לסוגיו, סופה, דיפנדר, יונימוג, וואז, טרקטורים למיניהם.
עפ"י התרשמותי מאופי הטיולים של הפרוייקטור חיים רכס (ניווטי בדד בשטחים עוינים), דרישות נוחיות, עבירות, מיגון, בטיחות, יציבות, עיצוב, הרי שהפלטפורמה המתאימה ביותר לפרוייקט הנוכחי צריכה להיות זחל"ד.
יחד עם זאת ועם כל הכבוד, אם הפרוייקט מהנה - מברוק ובהצלחה (אין פרות קדושות).

idanw
21-10-08, 10:52
אילן, אנחנו מנסים להבין, כמוך את את חיים ללא הצלחה :)
אבל, במקרה הזה, הבחירה בדיסקו הייתה משיקוליי עלות נטו, לא היה אפשר למצוא דיפנדר בסכום שהוקצב.

asafk
21-10-08, 14:56
שים לב חיים,
https://www.expeditionexchange.com/kit/DSC02101.jpg

צד ימין- כביש. דיפרנציאל פתוח
צד שמאל- שטח. דיפרנציאל נעול

קדימה- הילוך נמוך
אחורה- הילוך גבוה
בין שניהם- ניוטרל

בשביל לא לחשוב יותר מדי, בשביל שלא תצטרך לנחש מה לעשות, אמץ לך כלל- כל פעם שאתה נפרד מהאספלט, יד ימין מזיזה את הידית שמאלה. חזרה לכביש- הידית חוזרת ימינה.

אסף.

מאיר רוטברג
21-10-08, 17:36
עידן

עידן איני מבין מה אתה טורח על נוריות החיווי??
כמדומני בסעיף 3944 סעיף קטן 723 תת סעיף ב
חיים השליך את נוריות החיווי היאפיות

idanw
21-10-08, 17:44
כנראה שגם את הראש של ידית הטרנספר, שעליו משורטט אופן ההעברה...

רכס חיים
21-10-08, 19:11
עד כאן אפילו אני לא טעיתי, ונהגתי לפי המוסכם בדיון. אבל אני לא יודע משהו חשוב:

האם ניתן רק לנעול את הדיפ' בהזזת הידית שמאלה ,מבלי להעביר ל-L או ל-H.ניראה לי שאי-אפשר, היות והגיר נמצא במצב הזה בניוטרל ואין כל הנעה לרכב.

תקנו אותי אם אני טועה, ותנו הסבר באם ניתן לנעול את הדיפ' ללא הכנסת אחד המצבים.

אני מחכה בכליון עיניים ליום שישי המפואר - בו יופרדו שאריות היאפים מעל הדלתות והן תישארנה חשופות בשלב ראשון ובעוד חודשיים הן תצופנה באלומיניום מרוג ומלוטש. כך נתקרב למראה החלליתי שיהיה בסוף הדרך.

מי שזקוק לריפודי הדלתות בסגנון בורדל אנגלי - שיירשם כאן. החיפוי לא כולל את הידיות הקדמיות - שתמשכנה לשרת ברכב.

יתכן ובקיץ הבא לא יהיו זכוכיות לחלונות ומהדלתות יש לי מחשבה לחתוך את החלק העליון של מסגרות הזכוכיות.
הפיתוח נמצא בעיצומו של התהליך, ומהנדסי ל.ר. מוזמנים להציע מחיר לקבלת הזיכיון על השיפורים.

shachar
21-10-08, 19:20
עד כאן אפילו אני לא טעיתי, ונהגתי לפי המוסכם בדיון. אבל אני לא יודע משהו חשוב:
האם ניתן רק לנעול את הדיפ' בהזזת הידית שמאלה ,מבלי להעביר ל-L או ל-H.ניראה לי שאי-אפשר, היות והגיר נמצא במצב הזה בניוטרל ואין כל הנעה לרכב.
תקנו אותי אם אני טועה, ותנו הסבר באם ניתן לנעול את הדיפ' ללא הכנסת אחד המצבים.

אפשר ואפשר
לידית שתי פעולות בלתי תלויות קדימה אחורה ולצדדים.
לא ניתן לשלב את שתי הפעולות בו זמנית כלומר באלכסון.........

אם תביט בחיבור לטרנספר תראה שכל כיוון מזיז מנוף אחר לחלוטין, לאחר שנה עם הרכב מותר לך לשכב פעם אחת מלמטה כדי לראות איך הדברים מורכבים :-)
כשאי לעשות זאת כדי שבמצב שלא תוכל לשלב מהידית מאיזו סיבה תמיד תוכל לעשות זאת מבחוץ - שרידות זה המשחק לא?

asafk
21-10-08, 20:07
יש לך אפשרות לכל מצב בנפרד. זה שימושי למשל כשגוררים בכביש, ואז רוצים LOW בלי נעילה. נכנסים לשטח- מזיזים שמאלה. יוצאים לכביש- מזיזים ימינה. כך תנהג תמיד, וזה לא תלוי בתנועה קדימה ואחורה.

אסף.

idanw
21-10-08, 21:12
מה קורה בנסיעת שבילים מהירה?
אין נזק למכלולים כשהנעילה נעולה?

asafk
21-10-08, 21:19
מה קורה בנסיעת שבילים מהירה?
אין נזק למכלולים כשהנעילה נעולה?

לא, אין. נהפוך הוא. וב"שבילים" הכוונה היא לשבילים מעוטי אחיזה, לא לכורכר מהודק או כביש משובש.

אסף.

m151
22-10-08, 07:00
שלום חיים

אחלה פרוייקט

רכס חיים
22-10-08, 19:10
לא יכולתי להמתין ליום שישי ,ופרקתי את כיסויי הדלתות היום.
הם כבר הובטחו לזריז מבינינו שיבוא ביום שישי לאסוף אותם.

התוצאה מהממת ביופיה. עדיין לא סיימתי את העבודה, אבל זה נראה ממש מעולה.

כרגיל ,בעת שיפוץ - הבעיה היא לא עם מה שידוע אלא עם ההפתעות שבדרך.
חשבתי שהעינין יקח שעתיים שלוש ואז הסתבר שאת הפוליאטילן שמודבק מאחורי החיפוי,הדביקו בזפת. כן, ממש בזפת של נח מהתיבה.

לסלק את הזפת עם סכין יפנית מ''מ אחרי מ''מ ולאחר מכן לשפשף עם בנזין את השאריות, ארך יום שלם והספקתי רק דלת אחת. עדיין נותרו לי 3 דלתות לנקות עם בנזין במשך מחר. מקווה שאספיק.

לאחר מכן יש לסדר את החיווט מחדש ,כמו שצריך, ולהרכיב את הרמקולים על הדלתות ,לאחר שפורקו מהחיפוי העליון.

ניראה לי שהזמן להתייאש מתקרב בקצב מהיר, היות ולא נותר עוד הרבה מה לפרק.

מאיר רוטברג
22-10-08, 20:25
לאחר מכן יש לסדר את החיווט מחדש ,כמו שצריך, ולהרכיב את הרמקולים על הדלתות ,לאחר שפורקו מהחיפוי העליון.

איזה יאפי מתחזה

חלילית
ל.ר

מפרק הכל

משאיר רמקולים בדלתות

הלו, תחסוך משקל:D

airzax3
22-10-08, 20:49
ולהרכיב את הרמקולים על הדלתות ,לאחר שפורקו מהחיפוי העליון.
.

הי חיים,
אל אף חיבתך העמוקה למינימאליזם, הרכבת רמקולים של רכב ללא תיבת תהודה תפגע בצורה משמעותית בעצמה ובאיכות השמע -(חיפוי הדלתות משמש בין השאר כתיבת תהודה לרמקול)
בניגוד לשאר הרכב-אלומניום אינו חומר מומלץ לתיבת תהודה :-)

רכס חיים
22-10-08, 22:45
הרמקולים מורכבים זמנית ,עד לסילוק מושב הנוסע, - לטובת מקום איחסון - שבשלב זה דורש עדיין רמקולים.

היות ולא אני המאזין ,אין לי בעיה עם תיבות תהודה.

אני מחכה למחר בקוצר רוח לסיום הניקיון.

asafk
22-10-08, 23:13
לא יכולתי להמתין ליום שישי ,ופרקתי את כיסויי הדלתות היום.
הם כבר הובטחו לזריז מבינינו שיבוא ביום שישי לאסוף אותם.

התוצאה מהממת ביופיה. עדיין לא סיימתי את העבודה, אבל זה נראה ממש מעולה.

כרגיל ,בעת שיפוץ - הבעיה היא לא עם מה שידוע אלא עם ההפתעות שבדרך.
חשבתי שהעינין יקח שעתיים שלוש ואז הסתבר שאת הפוליאטילן שמודבק מאחורי החיפוי,הדביקו בזפת. כן, ממש בזפת של נח מהתיבה.

לסלק את הזפת עם סכין יפנית מ''מ אחרי מ''מ ולאחר מכן לשפשף עם בנזין את השאריות, ארך יום שלם והספקתי רק דלת אחת. עדיין נותרו לי 3 דלתות לנקות עם בנזין במשך מחר. מקווה שאספיק.

ניראה לי שהזמן להתייאש מתקרב בקצב מהיר, היות ולא נותר עוד הרבה מה לפרק.

חיים
אל תוריד את הפוליאתילן!!!
המטרה שלו היא לשמש "מחסום אדים", וזה דבר חשוב ביותר. ההבדל בין דיסקברי שמנגנון החלונות שלו רקוב וחלוד לבין דיסקברי (או כל רכב אחר) שמנגנוני פנים הדלת שלו לא חלודים, הוא בקיומה או אי קיומה של היריעה הזו (וזה לא משנה אם מעליה יש דיפון פלסטי או מתכתי).

אסף.

בוזי
22-10-08, 23:25
חיים,
למה צריך דלתות ברכב טיולים בכלל? :twisted:
מקסימום חצי דלת... שיהיה נוח להשעין את המרפק.

שרשור בפורום זר של חיימים רכסים:
http://forums.lr4x4.com/index.php?showtopic=30761

רכס חיים
23-10-08, 00:30
אסף, תירגע. אל תשכח שאני איש מתכות כבר 45 שנה,כך שלפחות בנושא הזה הרכב מוגן. בנוסף לכך, הדלתות עצמן מאלומיניום,והמנגנונים שלהן עכשו פתוחים לצורך ניקוי,שימון,חיזוק,ומניעת קורוזיה. כל זה לא היה אפשרי כשהכל היה נעול וסגור לא הרמטית.

ראיתי את האתר עם הכלים המאובזרים. לצערי לא למדתי משהו חיובי, אבל למדתי מה לא לעשות.

כמוך, אני מתנגד לדלתות ובטח הייתי מסתפק בחצי דלת, אם תמתין בסבלנות כנראה שזה יהיה לאחר שלב של הסרת הזכוכיות.

ארז
23-10-08, 09:18
http://www.zeroland.co.uk/lr/pumba-08.jpg

מעולה....

רכס חיים
23-10-08, 10:42
היום מצאתי שני בלוני חמצן של אמבולנסים עשויים מאלומיניום וקלים בצורה מדהימה. אני הולך להחליף את בלוני הברזל הכבדים בחדשים שקיבולת המיכל שלהם מעל 5 ק''ג.

אני מקווה שבתוך חודש יהיו המיכלים החדשים מותקנים ברכב.

כפי שאמרתי בראשית השרשור, השיפורים ברכב עושים מספר סיבובים ,עד להגעה אופטימלית של הציוד ומיקומו. הנה, בנושא המיכלים אנו נימצאים עכשו בסיבוב השלישי,ואולי לא האחרון.

מאיר רוטברג
23-10-08, 15:07
אסף, תירגע. אל תשכח שאני איש מתכות כבר 45 שנה,כך שלפחות בנושא הזה הרכב מוגן. בנוסף לכך, הדלתות עצמן מאלומיניום,והמנגנונים שלהן עכשו פתוחים לצורך ניקוי,שימון,חיזוק,ומניעת קורוזיה. כל זה לא היה אפשרי כשהכל היה נעול וסגור לא הרמטית.

ראיתי את האתר עם הכלים המאובזרים. לצערי לא למדתי משהו חיובי, אבל למדתי מה לא לעשות.

כמוך, אני מתנגד לדלתות ובטח הייתי מסתפק בחצי דלת, אם תמתין בסבלנות כנראה שזה יהיה לאחר שלב של הסרת הזכוכיות.

אמרתי לך ,
תוריד הגג הדלתות חלונות תחסוך עוד 600 ק"ג
במקום זה מבזבז זמן להוריד דלתות

landrover
23-10-08, 16:35
חיים - אני חוזר קצת אחורה ,

כתבת שהחום בטרנספר שלך הוא 120 מעלות.

לפי מה שאני יודע , החום אמור להיות יותר בכיוון 80-100 מעלות (התיעצות שלי בנושא עם אנשי מוסכים בעבר)

אז - או שעומד להגמר לך שם השמן - מתי פעם אחרונה בדקת שמן בטרנספר ???

אז משהו אצלך שם עובד יותר מידי - כמו שגם אסף רמז לך ...אולי בהקשר של נעילה לא מתי שצריך וכו.

אמיר.

רכס חיים
23-10-08, 18:23
אהלן אמיר, אני שמח לשמוע ממך.

אז ככה - הטמפרטורה של הטרנספר תמיד יותר גבוהה מהגיר בערך 15 עד 20 מעלות. לפעמים אפילו יותר גבוהה מחום שמן המנוע.

ברור שחשדתי שכמות השמן קטנה מדי ,אז החלפתי בשבוע שעבר את כל השמנים ברכב ,והתופעה נשארה כשהיתה. דווקא בטרנספר היה שמן במצב טוב בעת ההחלפה.

גם מצבי הגיר נבדקו כאן בפורום ,ואמנם נסעתי נכון, אך התופעה נשארת כשהיתה.

לדעתי הטרנספר לא מקבל מספיק איוורור מעצם מיקומו הגבוה ומידותיו היחסית קטנות. לדעתי - גם ל.ר. לא עשתה את הבדיקות הנחוצות בכדי לוודא את מה שהתגלה לי באמצעות החיישנים שהוספתי.

כנראה שאין ברירה אלא להוסיף מערכת צינון כלשהיא לטרנספר. עוד פרויקט לעתיד.

shachar
23-10-08, 20:53
חיים

תעשה ניסוי וסע לפי "ההוראות" עם נעילת דיפרנציאל מרכזי

האם אתה רואה הבדל בטמפרטורה?

רכס חיים
24-10-08, 03:43
או קיי. אעשה את זה השבת.

היום לא קבעתי כלום עם אף אחד, והטלפון יושבת לטובת יום עבודה מלא בעבודת ניקיון הזפת מהדלתות.העבודה הזו ממש מגעילה ומטומטמת אבל התוצאות ממש יפות.

יש גם את סידור החיווט מחדש והרכבת הרמקולים, כך שהיום יהיה מלא בעיסוקים מקדמים.

אני מקווה להספיק ולפרק את ראשי הבלונים של החמצן ,בכדי להרכיב עליהם ראשי גז סטנדרטיים, כנראה עם מתאם לקוטר הקיים.

מציאת הבלונים האלה היתה מבחינתי פתרון מושלם לכמות הגז הדרושה לרכב,במשקל נשיאה אופטימלי.
אם למישהו יש שיטה למילוי הבלונים בגז תוך כדי הוצאת האוויר מתוכו במקום דחיסתו, אפשר היה למלא הרבה יותר גז בבלון.

אולי ממכם תבוא התשובה, כי אז בלון אחד של 6 ק''ג יכול להספיק לחצי שנה לפחות.

itay-rover
24-10-08, 08:00
היום מצאתי שני בלוני חמצן של אמבולנסים עשויים מאלומיניום וקלים בצורה מדהימה. .
רק עכשיו ירד לי האסימון......

אתה מתכוון למלא גז!!!(גפ"מ) במיכלים שהיה בהם חמצן????!!!!!

איתי.

asafk
24-10-08, 09:02
רק עכשיו ירד לי האסימון......

אתה מתכוון למלא גז!!!(גפ"מ) במיכלים שהיה בהם חמצן????!!!!!

איתי.
בום - טראח, מה קרה?

אסף.

רכס חיים
24-10-08, 18:07
איתי, תרגע. אני נוסע עם בלוני חמצן ממולאים בגז כבר 6 חודשים.

גם הבלונים האלה יתרגלו לריח של הבוטן במקום לריח של החמצן. זו רק שאלה של זמן.

יותר ויותר אני מוצא את עצמי בתפקיד המרגיע הלאומי.

פעם ראשונה היום שאני מתחיל להיות מרוצה מאיך שנראה הדבר הזה מבפנים.
הדלתות גלויות, והחיפויים נמסרו היום ,כך שאין דרך חזרה. הרווחתי עוד מקום לא מבוטל בפנים הרכב - כ-6 ס''מ נטו מבפנים- 3 ס''מ מכל צד- במקום הכי חשוב לנוסעים - מצידם המוגבל. גם הידית שנותרה והמהווה משענת גדלה בהתאם,ועכשו הרבה יותר נח להניח את הזרוע על המשענת.
היות והכל גלוי לעין ונח לגישה - טופלו כל מערכות הנעילה והחלונות ,וכעת הכל נע על שינה ,בלחש מתמשך.

הספקתי גם להעיף את כל השמנים,(מלבד שמן ברקס שנמצא בתא המנוע) ולנקות את הפינה המזוהמת שלהם שאליה לא הגעתי בשנה האחרונה.
את הפינה השניה אצטרך לנקות בקרוב כאשר אקנה ג'ק הידראולי של משאיות במקום הליבר שתופס הרבה מקום בתא המטען.

אייל היה אצלי ולקח צילומים של הדלתות במצבן העכשוי ,כך שיש סיכוי שתראו גם תמונות.

סוף סוף לאחר כשנה, אפשר להכריז על סיומו של הסיבוב הראשון בבנית (או הריסת...) שמו הטוב של האלומיניום.

toy4FUN
25-10-08, 11:12
אכן ביקרתי את חיים אתמול (תודה על החיפויים, מצאו בית חם אצלי ואצל חבר).
להלן תמונות מהשחיטה, הרכב מתחיל לקבל את היופי הטכנוקרטי שלו...

toy4FUN
25-10-08, 11:14
עוד...

toy4FUN
25-10-08, 11:18
וכמובן המאסטרו בעצמו עומל על הפרטים הקטנים
שהופכים סתם רכב יאפי לג'יפ אמיתי הראוי לשאת את חתימתו של חיים.

אתם זוכרים את הפרסומת של הבחור ההודי שדופק, מועך, מרתך
ואפילו מושיב פיל על רכב הודי אנונימי עד שזה הופך לפז'ו 205?

חיים עושה אותו דבר לדיסקו עד שזה יהפוך לדיפנדר... ;)

GodsFather
25-10-08, 11:45
עם כמות האוכל שיש שם במגירות , רק צריך לאטום את הרכב הזה מפני התקפת בכ"א ואפשר יהיה להגדיר אותו מקלט על גלגלים. (אולי לבנות קומה עליונה בשביל לינה ולאפשר חיבור של מערכות המים לתוך הרכב מבלי לצאת ממנו, כמובן)

לסבתא הפולניה שלי לא היו כל כך הרבה שימורים בארונות המטבח שלה :eek:

מאיר רוטברג
25-10-08, 13:35
http://http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=12226&d=1224926041http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=12226&d=1224926041

בחייאת חיים נא הסבר לאדיוטות ,
עשיתי הגדלה על התמונה של "השולחן" שבנית במקום הדש בורד,

יופי זה ביני המשתמש אז לא אביא דעתי על הנעשה שם
רק אמור לי,
מה הקטע שלך??
הורדת את הדשבורד ובנית פלטת עץ באמצע הרכב??
המוטו שלך להוריד משקל אז שמת את לוח השעונים ומעליו רדיו??
לפחות תהייה שיטתי,
רוצה להוריד משקל?? זרוק לוח שעונים שים בחללית דיגיטלי קטן וקל
מוריד דלתות אחוריות מרתך במקומן פלטת אלומינים הנה חיסכון משקל

ראבאק מה זה מתגי המזגן הזה??
תוריד מייד
יושמד המזגן

בוזי
25-10-08, 13:59
כמו אצל הרבה הומואים, גם במקרה הנ"ל החלק האחורי נראה הרבה יותר מעניין ושימושי. :p
בחלק הקדמי:
לא ברור לי איך תשכנע חפצים שיונחו על מגש התה, להישאר שם בנסיעת שטח. לפחות שיהיה לו קנט בולט.
מתחת להגה - יותר מדי חוטים! הייתי עושה שם דיאטה בשיטת המושב: חותך הכל ואחרי זה מתקן את מה שלא עובד.
החלק האחורי מדוגם למופת, תענוג לעיניים.

רכס חיים
25-10-08, 19:35
חזרתי עכשו מאזור ערד בכל השטח שמדרום לנחל צאלים.את הנחל לא ניתן היה לצלוח עקב הזרימה והבוץ על שתי הגדות. גם סחף הסלעים לא נתן לחצות בלי עבודות מע''צ רציניות ,מה שלא התאים לי. נסעתי לאורך הנחל עד בסיס הנח''ל וראיתי את סימני גובה המים שעברו בנחל בלילה - ולא להאמין - הגובה עבר את 5 המטרים ואולי הגיע גם ל-6 מטרים, במקומות הרחבים יחסית של הנחל. אני מתאר לעצמי מה היה בסיבוב של הנחל ליד בריכת צפירה על הציר השחור,שכולל פיתול מסולע לחלוטין של 120 מעלות ורוחב מכסימלי של 7 מטר.זה מחזה שיכול להתרחש אחת ל-10 שנים, ומי שנקלע לרוע מזלו לשיטפון הזה ,ימצא את עצמו בעבר הירדן תוך 20 דקות,לאחר חציית ים-המלח.

כל המסע הזה כלל מפגש עם מספר ג'יפים בודדים רק על הדרך הטובה שליד חוות הנוקדים, בעוד שבכל האזור המערבי של הנחל לא פגשתי איש,מה שחייב אותי לנהוג בזהירות מיוחדת בכדי לא לשקוע בבוץ הטובעני, או בעת חציית הנחל מספר פעמים עקב דרישת ציר הנסיעה.שקיעה במקומות כאלה מסתיימת בדרך כלל בחודש מאי של השנה הבאה.......

התמונות שלמעלה כבר ישנות למרות שצולמו אתמול,וכבר יש צבע טרי על פנים כל הדלתות - מה שעושה אותן יותר מושלמות.השבוע גם יתווספו לחורים שבדלתות כיסויים של שייבות מגומי שחור, וכן צביעה של חלקים מגולוונים,עד שהן תיראנה כאילו יצאו כך מהמפעל.

עבודות ניקיון הבוץ לקראת שבוע הבא יגזלו בוודאי שעתיים לפחות.

רכס חיים
02-11-08, 12:20
אתמול ניכנסתי לירדן בתוך הג'ונגל של הבטיחה כשהתחושה היא שבכל רגע נמר יכול להסתער עליך. הכנרת באמת הצטמקה אבל לא כמו לפני שש או שבע שנים כשהתגלו אצבעות חול שנמתחו עמוק לתוך המים.

השבוע אני מקווה לקבל את הגג החדש ובסוף השבוע מתוכנן להרכיב אותו.

אני מת לראות מה התוצאה, אבל בטח אף אחד לא יידע שמדובר בל.ר. עקב השינוי הצורתי שהוא יקבל.

רכס חיים
09-11-08, 10:42
זה היה צריך כבר להגיע,והתעכב עד אתמול.

נתקעתי עם טרנספר לא שולב בין עין השופט לרמות מנשה.

אבל מה לעשות,ואלוהים שומר על הדבר הזה מלמעלה.

עוד לא הספקתי לדעת אם הכלי מושבת או לא,מופיע משום מקום ענבר מהפורום עם מספיק ניסיון במוראות הדיסקו,ומסייע בחילוץ הגרוטאה לשער של רמות מנשה. זה הזמן להגיד יפה תודה,ולהאמין מאוד באיכות האנשים של הקהילה הזאת.

משם ,על גרר למוסך דברת,מה שכפי הנראה נותן הרגשה טובה לדיסקו,עקב שביעות רצונו לנוע על גלגלים של מישהו אחר - כהרגלו.

למי שיש נגישות לטרנספר מעולה לדיסקו בנזין 95 אוטומטי,זה הזמן להיפטר ממנו.

מאיר רוטברג
09-11-08, 10:51
משם ,על גרר למוסך דברת,מה שכפי הנראה נותן הרגשה טובה לדיסקו,עקב שביעות רצונו לנוע על גלגלים של מישהו אחר - כהרגלו.

הליך שיגרתי הרי עברת טיול אחד בלי בעיות הגיע זמן המנוחה

]

נמרוד
09-11-08, 11:07
גז, חמצן, בום-טראח... הסכנה האמיתית לבריאות שלך חיים היא באינסטלציה הפנימית, אלוהים ישמור, כמה מיונז הלמנס אתה טוחן? :D

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=12224&d=1224926041

מאיר רוטברג
09-11-08, 11:17
נמרוד פיספסת את הקטע שבו הוא סיפר כי אכל את המיונז בכפות על מנת לנקות את הקופסאות

shachar
09-11-08, 12:33
הוזכר באחת התגובות הצורך שלך להכיר את חיבורי ידית הטרנספר כדי לתפעל תקלות....

ליאור מ
09-11-08, 19:18
חיים אתמול נסעתי אחריך בואדי ערה לכיוון צומת מגידו... הייתי צריך לצלם כדי שיהיו גם תמונות כשההומו נוסע!

רכס חיים
09-11-08, 20:32
אז היום מצאתי גיר וטרנספר, במידה ואצטרך להם לאחר בדיקת התקלה. מחר יתברר הכל.

זה יצא לי ממש בסדר היות ובכל מקרה אני אמור לעבור טסט אצל אבישי,כך שאשלב את שני הדברים ביחד.

בינתיים מסתבר שכל ענין המיונז הינו טעות ,ועכשו אני מעביר את כל התכולות לבקבוקים של פרי-גת הריבועיים. ניתן לראות את המעבר בתהליך בתמונה המוגדלת של נמרוד. בוודאי הבנתם שהצריכה של הבקבוקים האלה גדלה מאוד אצלי במשפחה.

אני מנצל את ההזדמנות להגיד תודה נוספת לענבר שחילץ את הגרוטאה מהשטח.

asafk
09-11-08, 23:02
בינתיים מסתבר שכל ענין המיונז הינו טעות

אני בטוח שגם רופא המשפחה שלך סבור כך.

אסף.

ענבר
09-11-08, 23:35
חיים,
זה המינימום שיכולתי לעשות ;)

והסיפור מהכיוון שלי,
לאחר שסיימנו לבלוס את הקבבים והסטייקים בדיוק בשלב של הקפה פתאום מגיח דיסקו בעליה, מדרדר קצת ושוב מתקדם וכך מספר פעמים. מבט אחד הספיק לזהות את הגריל המיוחד של הדיסקו הכי מפורסם בארץ!
אמרתי לחברים שנראה לי שאני מכיר אותו למרות שמעולם לא נפגשנו פנים מול פנים אבל כנראה שההיכרות הוירטואלית מספיקה ומיד נגשתי לבדוק איך אפשר לעזור וכמובן להגיד שלום לחבר הפורום המכובד.
כל נסיונות שילוב הטרנספר נכשלו ולכן נאלצנו להיחלץ לכביש הקרוב בגרירה.

ענבר

רכס חיים
11-11-08, 03:36
בקיצור, הטרנספר באמת לא שולב עקב מרווחים גדולים מדי שנגרמו עקב שחיקה. זה מה שהבנתי מאבישי במוסך דברת. מחר אני אעלה אליו לראות את הטרנספר המפורק. בינתיים רכשתי גיר וטרנספר שהיו משודכים למנוע הזה בעבר,ומהם אקח רק את הטרנספר, והגיר יועמד למכירה או יהיה אצלי לצורך פתרון של הצרות הבאות,שבוודאי יגיעו ברצון.

מה שחשוב זה לסיים את התיקון עד הטיול של סוף השבוע הקרוב, לאחר שנעשה את הטסט השנתי, שהוא צרה בפני עצמה.

Gilad
11-11-08, 07:57
חיים, אני זוכר שבתחילת הרעיון של הדיסקברי (אי שם לפני איזה 200 עמודים) אמרת שאתה הולך על דיסקברי מתפרק כי אין לך תקציב לדיפנדר נורמלי, שהוא הרי הרכב המתבקש.

האם עד היום לא הגעת לרמת הוצאות המתקרבת/עוברת מחיר דיפנדר?

בראייה לאחור, אתה חושב שהפרויקט היה כדאי?

בברכה,
גלעד

מאיר רוטברג
11-11-08, 08:03
בוודאי שכדאי,
אחרת איך יכולנו לקרוא לדיפנדר הומו??

2 מרגע הרכישה אוטומטית ויש ספרות מדעית מוכחת בעניין בעל הדיסקו עובר מטמורפוזה
קוסמית והינו מאמין כי ריכבו האלוהי נטול תקלות ,
כל תקלה שיש מייד צוללת למעמקי השיכחה ובעל ההומו אופס סליחה בעל הדיסקו משוכנע
ואף עובר מכונת אמת כי במקסימום , גם יענו אותו הוא יודה כי ב 100.000 ק"מ האחרונים אפילו השמן היה נקי וזך,

העיקר הוא ששחטנו את הפלסטיקה,
לעזאזל הטרנספר

העיקר שיש חיים רכס,רק שיהיה לנו בריא וחזק ושימשיך כך וייתן לנו הנאה מרובה ממנו

מוני אורבך
11-11-08, 08:28
מאיר...
המטמורפוזה אינה בלעדית לבעלי לנדרובר בלבד.
כול ישראלי מצוי ישבע בחיי ילדיו שהרכב שלו הוא סופר אמין ומעולם לא התקלקל.
רק להכניס דלק ולנסוע...
רק אחרי הרבה אלכוהול ושיחת סחבקים פתאום יתברר שהוא החליף מנוע ושיפץ מאפס את כול הבודי החלוד (סופות)

מאיר רוטברג
11-11-08, 09:26
מוני,אני להבדיל מהרבה אחרים לא צריך אלכוהול להודות הרי אני כל פעם שם את הפרוט שכולם יילמדו מהנסיון שלי ,
נ.ב לי אין בעיית חלודות,
ולא חיי בהכחשה ,
כמעט הכל פיבר :D

רק איפה שנשאר פח מחליד:rolleyes:

fuksi
11-11-08, 09:46
2 מרגע הרכישה אוטומטית ויש ספרות מדעית מוכחת בעניין בעל הדיסקו עובר מטמורפוזה
קוסמית והינו מאמין כי ריכבו האלוהי נטול תקלות ,
כל תקלה שיש מייד צוללת למעמקי השיכחה ובעל ההומו אופס סליחה בעל הדיסקו משוכנע
ואף עובר מכונת אמת כי במקסימום , גם יענו אותו הוא יודה כי ב 100.000 ק"מ האחרונים אפילו השמן היה נקי וזך,

לי יש תיאוריה טיפה שונה,בן אדם לפני שקונה את הדיסקו משוטט לו בהנאה בפורומים ונתקל בכל כך הרבה חומר
השמצה שאז או שהוא נסוג או שהוא קונה ואח"כ לא מבין על מה המהומה...
בקיצור בזכות ההשמצות וכל הלנדרופוביה אנשים קונים ל"ר עם מעט מאוד ציפיות....

nir.samo
11-11-08, 12:30
אכן ביקרתי את חיים אתמול (תודה על החיפויים, מצאו בית חם אצלי ואצל חבר).
להלן תמונות מהשחיטה, הרכב מתחיל לקבל את היופי הטכנוקרטי שלו...

צלם בפעם הבאה את ערמת הפלסטיקים. היא כבר גבוהה יותר מההומו?

רכס חיים
11-11-08, 14:32
כולם להירגע. שכחתם שאני בוגר וואזים במשך 6 שנים. מבחינתי הרכב הזה אמין להפליא. חוץ מהעובדה שתמיד אני מעדיף שכל המערכות המיכניות ברכב יוחלפו על-ידי ובכך אני מגדיל את הבטחון שלי ברכב.

לגבי ההשקעה - גלעד - אני רחוק ממחיר של דיפנדר ,מה עוד שהרבה דברים אני עושה לבד. חוץ מזה ,מי שואל כמה עולה לו המאהבת אם הביצועים שלה סבירים.

מי יכול לומר לי את ההבדל בין טרנספר שהיה לי דגם HRC2202 לבין החדש HRC2806 ??

Gilad
11-11-08, 20:51
רכס, במקרה שלך קנית מאהבת בזול ועשית לה ניתוחים פלסטים בכל מקום אפשרי במקום לקנות דוגמנית "אורגינל" :)

רכס חיים
12-11-08, 05:51
מה שחשוב בתחביב ללא קשר לשום דבר אחר ,זה אם אתה נהנה ממנו. ברגע שהוא גורם לך אי נוחות במקום הנאה - תחליף אותו.

רכס חיים
12-11-08, 14:02
אתמול התבשרתי ,לאחר הרכבת הטרנספר החדש,שבכלל הבעיה היא עם הגיר.

היום פורק הגיר ומחר נרכיב את הגיר החדשו ונקווה לטוב.

ככה קיבלנו גיר וטרנספר חדשים, טרנספר רזרווי וגיר שיתוקן וימתין לתורו.

בכל דבר רע ,יש גם טוב.

RONI
13-11-08, 14:39
דרך אגב;
מה משקל הדיסקברי לפני תחילת התהליך?
ומה משקל ה...ו לאחר סיום התהליך?

רכס חיים
13-11-08, 20:40
לא בדקתי על משקל ,אך בטסט הקרוב יהיה הנתון הזה רשום בתוצאת הבלימה.

לא ניראה לי שמשקלו השתנה ממשקלו בעת גמר הייצור,היות וכל מה שהוספתי קוזז במה שהוצאתי.

היום עשיתי את הנסיעה הראשונה עם הגיר והטרנספר החדשים.הם מייצור 98 לעומת 94 שהיו במקור. יש הבדל נוסף היות והגיר הזה ירד ממנוע דיזל והוא מחוזק לעומת הבנזין עקב המומנט השונה בין שניהם.יחסי ההעברה לא השתנו ,אבל כמה נעים להחליף עכשו הילוכים בטרנספר - ממש חמאה.
יש קצת קולות של נגיעות מכניות שלא ברורות מהיכן הן מגיעות ,אך בהמשך אבדוק אם משהו לא מחוזק כראוי.בינתיים הוא נסע חלק כ-50 ק''מ.

בשבת יהיה לו מבחן ראשון בשטח ואז נדע אם הצליח הניתוח.

asafk
13-11-08, 21:09
יש הבדל נוסף היות והגיר הזה ירד ממנוע דיזל והוא מחוזק לעומת הבנזין עקב המומנט השונה בין שניהם.

?????

אסף.

Gilad
13-11-08, 21:18
אין הבדל ביחסי העברה בין בנזין ודיזל?

רכס חיים
14-11-08, 17:56
תשובות.

היום כבר נסעתי יותר רגוע, ואין הבדל בין יחידות ההנעה. אותה תאוצה ואותה מהירות.

היות והמערכת החדשה ממש במצב חדש ,הכל מחליק על שמן. מה עוד שהיום טיפלתי בה באופן יסודי וגירזתי כל פינה אם צריך או לא.

כרגע הכל בסדר, אך הייצור הזה יכול להשתנות מעכשו לעכשו.בינתיים אני מרוצה שהגיר קרס בשבוע שעבר.

אני לא יודע את ההבדל בין דיזל לבנזין במערכת ההנעה ,אבל המומחים קבעו שזו מערכת מחוזקת.

בכדי לבדוק את העינין ,אני מתכנן למחר מסע לחולות עגור בכדי לבקר שני עצים ,ידידים שלי כבר הרבה שנים ,שמזמן לא עשיתי מתחתם ארוחת צהריים. דרך אגב - הם נקראים על-ידי ''התאומים'', ואני נוהג לשבת מתחת למערבי שבינהם.

אם תרצו את הנ.צ. שלהם - מחר אוציא לכם אותו.( לכל עץ דומיננטי בשטח,יש שם, ויש מטבע שטבולה בגזע שלו מכיוון הכניסה אליו בגובה החזה.) הכתובת - רק לאחר בקשה מפורשת בה''פ.

המסע הזה - לאחר מעט גשם - ממש מאומץ - והוא יוכל להגדיר במדויק אם מערכת ההנעה שווה משהו.

בינתיים - עדיין אין לי לוף , למרות ההפניות בשרשור למקורות לא ידועים.

תעשו משהו בעינין - ומהר.

רכס חיים
15-11-08, 01:28
במהלך פירוק הגג מבפנים,העפתי גם את התאורה האורגינלית ,שסיפקה אור אנגלי חיוור של חורף לונדוני.עד עכשו לא התקנתי משהו חלופי ,היות וזה לא היה דחוף לי כל כך. להפתעתי,מצאתי במחסן שני פנסים אחוריים איכותיים של עגלה נגררת שייבאתי בזמנו מדנמרק. הצבעים של הבקליט הינם אדום של הברקס וכתום של הוינקרים. התקנתי אחד מהם היום אך לא חיברתי עדיין את החשמל.
בשבוע הבא ארכיב גם את השני,כך שעם פתיחת הדלתות ,פנים הרכב יואר בגוון דיסקוטק מדהים ,מבלי לסנוור את הנוסעים כמו באור לבן.

העיקר - חשיבה יוצרת.

חבר שלי הביא היום ג'ק פנאומטי/הידראולי שנקנה בשעתו מל.כ. כעודפי צבא. משהו עבור 20 טון.....חיברתי אותו לקומפרסור שברכב ,והוא התרומם כמו גדול. אמנם לאט ,אבל התרומם.
האם הוא יתרומם גם עם העומס של הג'יפ?? לא עשיתי עדיין ניסוי. בכל מקרה תמיד ניתן להרים אותו עם הפיסטון ההידראולי. בכך תמה תקופת השירות של הליבר.

gali
15-11-08, 01:46
מהנסיון שלי עם גירים אוטומטים קשה לי להאמין שזו אותה ממסרת לדיזל ובנזין. אלו שני מנועים שונים שמפיקים הספקים וכנגזרת גם מומנטים בתחומים שונים ובערכים שונים לאורך עקומה אינדיודואלית לכל מנוע. קודם כל הממיר מומנט חייב להיות שונה; זה אני יכול לומר בכמעט 100%.
מעבר לכך חוסן הממסרת יכול להיות בנוי לאובר-קיל אבל ניצול כל יחס העברה לכל הילוך דורש התאמה ספציפית לכל מנוע לרכבת ההינע ולכל טווח הצמיגים המותאמים לרכב, אני בטוח במיליון אחוז שמהנדסי ZF יודעים איך לחשב ולהתאים, אני לא יודע להגיד דגמים מכיוון שלא התעסקתי ספציפית עם הממסרות האלו בחיי. בכל אופן בחברה של מחניים יוכלו לתת לך תשובה מדוייקת באשר לדגמים.

מעבר לכך חיים, אני משוכנע שמהנדסי ZF וגם מהנדסי רובר ידעו לתכנן ולבחור (כל אחד בתחומו) ממסרת שמתאימה לעבודה בתנאי האקלים של ישראל (כמו כן גם לאבו-דאבי), אם מתאים לך לנטר טמפ' של הממסרה ושל תיבת ההעברה אז אשריך; אבל אם הממסרת תקינה (אין החלקה בממיר ובהילוכים הנמוכים והגבוהים) אז תפסיק עם השטויות של לבדוק בה טמפ' ולחצים. הכל מהונדס לפרטי פרטים על ידי צוות מומחים קצת יותר מתוחכם ממה שאנו חושבים בד"כ.
אם אתה רוצה לבדוק החלקה אתה צריך לדעת איפה להתחבר במוח פיקוד הילוכים ולמדוד מול נתוני יצרן (לא תקבל לעולם).

רכס חיים
16-11-08, 13:33
קטונתי מלהבין במערכת הזו,ואני מדברר את המומחים שמסביבי.

אתמול ערכתי מסע קשה למדי לאזור חולות חלוצה ולשמורת עגור. משהו כמו 400 ק''מ כביש/שטח.

הגיר והטרנספר תיפקדו כמו גדולים ,וחשתי שאני נוסע על מערכות חדשות לחלוטין.

היה לי מזל לא קטן שנתקעתי עליהם בשבוע שעבר,מה שאילץ אותי להחליף אותם.

לנחמתם של הג'יפאים עם רכבים גנובים. אתמול ספרתי כ-20 ג'יפים גנובים מהיפים ביותר בארץ נעים בחופשיות ברחבי השטח ,וזה מבלי להביא בחשבון 50 טרקטורונים גנובים שגם הם חשו שם מאוד טוב.
התנחמתי בעובדה שהיתה בין הג'יפים גם נציגות יפה מאוד של משמר הגבול,עם הסמל והצבע הגאה. לפי מה שמסתובב שם - לא ירחק היום שגם אכזריות ומרכבות ינועו בחופשיות בכל האיזור.

ולחשוב ברצינות שאנחנו מדינה עם חוקים ותקנות.

מאיר רוטברג
16-11-08, 14:28
יש קצת קולות של נגיעות מכניות שלא ברורות מהיכן הן מגיעות ,אך בהמשך אבדוק אם משהו לא מחוזק כראוי.בינתיים הוא נסע חלק כ-50 ק''מ.

נו באמת חיים אתה בן אדם מבוגר,
אתה לא מבין מה זה הקולות הללו??

מה אתה גר באזור 51??
לא ידידי אתה חי בטריטוריה של הדיסקו

הקולות זו התקלה הבאה

נמרוד
16-11-08, 14:47
לפי מה שמסתובב שם - לא ירחק היום שגם אכזריות ומרכבות ינועו בחופשיות בכל האיזור.

... אה... היום שבו מרכבות ואכזריות ינועו בחופשיות בחולות עגור הוא היום, וכל יום חול במשך כל השנה, פחות או יותר... :D

רכס חיים
16-11-08, 15:25
מאיר, ג'יפ קונים בשביל השיפצורים והתקלות. - הטיולים זה סתם רווח צדדי............

רכס חיים
17-11-08, 03:38
בקבוקי הפרי-גת הקטנים והריבועיים מאוד חסרים באזור שלנו,היות ומוצאם הוא בדרום ,אזור התעשיה של אשקלון.כפי הנראה במפעל קלסברג של קוקה קולה.לכן החלוקה שלהם לא מגיעה לכאן.

אני צריך לרכוש כמה מאות בקבוקים כאלה ,רצוי ריקים לפני המילוי בכדי להעניק אותם לרוכשי מערכות זיווד כפרס נחמה על הקניה.....

מישהו יודע היכן הם מיוצרים ,או יש לו קשר למפעל הזה??

רק בשבילי אני זקוק לבערך מאה כאלה.

התחלתי בניסיון של הכנה מוקדמת לקפה שחור לפני היציאה לשטח.
אני לוקח בקבוק כזה, מכניס לתוכו קפה וסוכר חום לפי הטעם,מוסיף חצי ליטר מים מברבב טוב טוב ,ומניח במגירה חמישה כאלה. כשאני רוצה קפה - מדליק את האש ושופך לפינג'אן את התערובת המוכנה. בכך קיצרתי את ההכנה ב-5 דקות לפחות ,בלי לחפש את הכפית הארוכה ,ואיזה קפה יש בצנצנת הזאת.

תנסו ותרגעו.

oferl
17-11-08, 17:43
חיים - זה לא פוגע בטעם הקפה כל הערבוב הזה? הרי כל העניין בקפה הוא לשמור אותו מבודד אפילו מאויר כדי לשמור על הטריות...

ועוד משהו שלא קשור לעיניין... בא לך לייצר עוד יחידה או כמה מהציפוי אלומיניום מרוג שמורכב בתחתית הדלתות אצלך? המקום הזה סובל משריטות כמעט בכל טיול.

whisky
17-11-08, 18:08
חיים, יש לי שידרוג לקפה שלך:

האמת היא ששמעתי שיעקב אלפרון ניסה אותו:

1. אוכלים כפית קפה שחור
2. אוכלים סוכר לפי הטעם
3. שותים כוס מים
4. לעלות באש בפיצוץ תוך כדי סיבוב

לא תאמינו אבל הטעם מעולה, נסו ותרגעו

מקצר את הכנת כל הקפה לאחר מכן לעולם...

דרור הראל
18-11-08, 04:30
חיים הפעם הרגתה אותי לחלוטין.

אף בא נלך עם הראש שלך-קח בקבוק פריגת דחף לתוכו אפרוח,קצת תערובת מים חמים וגפרור,עד שתגיע לשטח האפרוח יגדל לפרגית הגפרור לקיסם,המים החמים יורידו הנוצות והופס יש לך שיפוד פרגיות מוכן,חסכתה עוד שבע דקות עבודה.

בפעם הבאה אתן לך מתקון לשקשוקה בבקבוק פריגת.

ממתי מנסים לחסוך את הזמן של הקפה,מה יש לך קוצים בתחת,קפה עושים בנחת ברוגע,בצל ולא בלחץ ולא מנסים לחסוך,מה אתה דן חסכן?
בניתה מטבח ברכב(עדיין לא יפה כמו שלי)כדי להביא את הקפה מוכן מהבית?אז תביא תרמוס וזהו וכל השרשור הזה "כאלם פאדי".

אני מבקש ממך שתחזור בך מרעיון העיוועוים הזה,ותודה שהרעיון לא היה עולה לך בראש אם לא הייתה אוכל כל כך הרבה מיונז בזמן האחרון.

דרור הראל

בקבוקי פריגת מרובעים-לדעתי ניתן להשיג אצל משפחת אלפרון,הם בבביזנס הרבה זמן,המכירות שלהם פיצוץ.

מאיר רוטברג
18-11-08, 08:09
לא מבין דרור למה פרגית??
למה לא איזה ביצית של פרה שנגדל ונשיין אנטריקוט בבקבוק פריגת,

אתם חייבים להודות בפה מלא קפה שחור כי אין על הרעיונות של חיים ,

מקורי עד הסוף

סוזי המשתוללת
18-11-08, 08:56
חיים
מהטסט אתה מודאג?
אני במקומך הייתי נוסע עם העוזון על הברכיים כי השוטר הראשון שיציץ לתוך הדיסקו יישלוף עלייך .....
אני גם הייתי מתקין את מצלמת החזית שהתקנת בתוך הרכב בזיות שתצלם את החלון שממנו יציץ השוטר ,ממקם כפתור record על ידית ההילוכים (כדי שלא תזיז ידיים בטעות..)ומקליט את תגובת השותר לטובת youtube או לחליפין עדות בבית המשפט....:razz::D

רכס חיים
18-11-08, 09:20
לאחר ניסוי ,הטעם של הקפה זהה לחלוטין,וזאת אומר מישהו שבחמישים השנים האחרונות צרך אותו ללא הכרה. והשאר בולשיט.

מצאתי מישהו עם קשר למפעל באשקלון והזמנתי אצלו אלף בקבוקים ריקים. אני מקווה שהוא יצליח להוציא אותם במחיר סביר.

להזכירכם - מי שקונה מהיום חולצת ג'יפולוג,מקבל חינם ממני כפית ארוכה לקפה ללא תשלום במתנה.יש לי 10 כפיות כאלה באיכות טובה.

רכס חיים
18-11-08, 09:21
עופר - לא ניתן להתקשר אליך בה''פ, צלצל לתאום 0544354505 בעינין החיפויים.

toy4FUN
18-11-08, 19:42
ועוד משהו שלא קשור לעיניין... בא לך לייצר עוד יחידה או כמה מהציפוי אלומיניום מרוג שמורכב בתחתית הדלתות אצלך? המקום הזה סובל משריטות כמעט בכל טיול.

אם כבר פירסמת מחירים של מוצרים אחרים שלך, פרסם גם מחיר לזה.
לפי דעתי יהיו עוד מתעניינים.

רכס חיים
18-11-08, 20:49
מאין לי לדעת מחירים,ייצרתי סט אחד בשבילי ועכשו אני מתכנן בשלב ראשוני מאוד חיפויים לכל סוגי הרכב.

אולי בעוד שנה יהיו לי תשובות מפורטות,כי זה לוקח המון משאבי תיכנון שחסרים לי היום עם ארבעה מתכנתים.

אני מניח שזה בערך אלף שקל לדיסקו,מעבר לזה אין לי עדיין מושג.

רכס חיים
19-11-08, 16:09
לא האמנתי שתוך שעה יהיה מורכב על הגג - גג האלומיניום החדש.

מבחינתי זה יצא מדהים, עכשו צריך לראות אם הוא גם יעיל כמו שתיכננתי.

תמונות?? אם מישהו יצלם אותו או יעלה את מה שצילמתי.

GodsFather
19-11-08, 16:13
חיים, מחר אני באיזור הרצליה-רעננה , דבר איתי.

רכס חיים
20-11-08, 21:41
גילוי נאות.

הראשון שראה את הגג החדש - ואני מאוד מעריך את דעתו, אמר בזהירות הראויה - ש - ''הגג מכוער בטירוף......''

הנה - אמרתי את זה.

אבל לפחות תתנחמו שההערכה הזאת נאמרה כבר הרבה פעמים על דברים רבים בדבר הזה.

מה שחשוב בזה - שכבר התרגלתי לההערכות האלה.

כרגיל - החזאים קבעו גשם ביום רביעי ועכשו הם יקבלו גשם בשבת - מה שאומר שצפויה שבת של מרדף שטפונות.

נקווה לטוב.

לרכב הצטרף הג'ק הפנאומטי החדש ,וזה נוסך הרגשה טובה של יציבות ,מה עוד שתמיד חלמתי על המוצר הזה אך לא ידעתי שהוא כבר קיים.

רכס חיים
22-11-08, 03:21
את יום שישי הקדשתי לניקוי יסודי של הג'יפ מהבוץ הנגבי של שבוע שעבר.

ואז - כשהרכב נקי מבפנים ומבחוץ, צבעתי ביסודיות את כל פנים הרכב.

הגג קיבל צבע כסף מחזיר אור, ומהגובה העליון של החלונות עד הרצפה, כולל כל הדלתות החשופות, צבעתי בשחור מבריק - כולל פנים הדלתות במקומות שהפח כפול.

עכשו ממש תענוג לשבת בתוך הרכב עם ריח של צבע טרי וניקיון.

בדרך הביתה ,הלכה פעם שניה בשנה האחרונה משאבת הדלק. לפחות זה קרה מתחת לפנסים של הכניסה לקיבוץ תל יצחק,מה שעזר מאוד להחליף את המשאבה תוך פחות משעה,וזאת עקב הצורך לפרק את המגירות היושבות על הפתח של מיכל הדלק.

אף פעם לא הבנתי את ההיגיון של משאבות טבולות ,במיוחד ברכבי שטח. אבל זה ''רכב שטח''??? אולי בעוד שנה כשהבניה שלו מחדש תסתיים.

התכנית של היום,עקב הגשמים באזור ירושליים,זה לצאת עם שחר לכיוון אזור התעשיה של מעלה אדומים, להכנס לבקעת הורקניה - דרומה ,ולפנות מזרחה בכדי לחצות את שרשרת ההרים של מצוקי העתקים ולרדת בצד השני דרומית למצוקי דרגות.

נקווה לראות נחלים עם מים,אך בוודאי לא יהיו שטפונות עקב מיעוט גשם.

לפי חשבוני ,יתכן וההרים כבר ירוקים מעשבים חדשים של ראשית החורף.

אולי גם אפשר יהיה לראות להקות אחרונות של ציפורי נדידה בדרכן דרומה. לפני חודש עוד ראיתי.

רק שלא תהיינה הפתעות טכניות, כמו שהתרגלתי לאחרונה.

רכס חיים
23-11-08, 09:46
המסע של אתמול למדבר יהודה ,היה מבחן עבירות מדהים מבחינת הדבר הזה. עקב בנית היסודות של גדר ההפרדה ממישור אדומים ודרומה,השתנה כל תוואי המדבר בחלקים ארוכים שלו ,ולא ניתן לפנות מזרחה ואפילו דרומה לפי השבילים שבמפות. זה אילץ את הג'יפ לבצע צלילות עומק מסמרות שיער על קוליס עמוקים,הצלבות מוטרפות ובורות עמוקים ,בכדי להיחלץ ממקומות שכולם חדשים לגבי ,למרות הכרות מעמיקה קודמת,בגירסתם הישנה.גם ההמראות למעלה עם נוף עננים מושלם ברקיע ,היו חלק מהצורך בחבירה לשבילים שנחסמה הכניסה אליהם.

בסך הכל הטיול לא היה ארוך,אך בלי ספק מושלם. הקפה על פסגת עלי-מונטר שווה כל מחיר.

במהלך החיפושים אחרי צירים חלופיים ניקלעתי לבדי לתוך מחצבת אבן פלסטינית עם 40 או 50 מידידנו,שהקיפו בשמחה את החללית שנחתה עליהם מלמעלה.בכדי להחלץ לאחור הייתי חייב לסובב את הכלי על שביל צר ,מה שלקח 10 דקות של תימרונים בלתי אפשריים,כשאני מוקף בפלסתינים שבראשם מנצנצת המחשבה מה לעשות עם האוצר שנפל עליהם מהשמיים.השתדלתי לשמור על קור רוח,למרות המצב העגום בו הייתי שרוי,וידעתי שעם שינוי מצב הרוח שלהם ,אני יכול למצוא את גופתי זרוקה במחצבה נידחת עם 100 טון סלעים עליה.מה עוד שהמלווה שהיתה איתי רק ליבתה את האפשרויות שלהם לחגיגה.
כשהמראתי למעלה עם 5K סל''ד ,הרשתי לעצמי להזיע עד התחתונים................

דרור הראל
23-11-08, 15:46
מה אתה נלחץ מהפלסטינים במחצבה-הם ראו את הרכב וכמויות האוכל בפנים והיו בטוחים שאתה רכב של UNRWA .

בנינו חיים,במבט ראשון,אם רואים אותך בלי העוזון,אפשר בטעות להתבלבל ולחשוב שה......

דרור הראל

ד ו ר ו ן
23-11-08, 19:14
רק שלא תהיינה הפתעות טכניות, כמו שהתרגלתי לאחרונה.
חשבתי שזה נחשב הפתעה כשהוא חוזר הביתה בלי תקלות טכניות.. ככה שהפתעות במקרה שלו זה טוב, לא ?
;)

מאיר רוטברג
23-11-08, 21:30
נו באמת חיים אתה בן אדם מבוגר,
אתה לא מבין מה זה הקולות הללו??

מה אתה גר באזור 51??
לא ידידי אתה חי בטריטוריה של הדיסקו

הקולות זו התקלה הבאה

רואה חיימקה

אמרתי וידעתי מה אמרתי

רכס חיים
23-11-08, 21:44
לשבוע זה מתווסף לאלומיניום גם מכשיר קשר שבעצם יתן את השרות שלו לטובת היחידה לאיתור נעדרים שגם הדיסקו חבר בה. אני מקווה שההתקנה תהיה פשוטה. ובאותה הזדמנות - תודה לנמרוד על הסכמתו להחליף בית למכשיר.

עבודות הצבע הפנימיות ,עושות ממש טוב למי שנמצא בתוך הרכב. הגג הנוסף מוכיח את עצמו מעל ומעבר,והבידוד שיש עכשו ברכב ממש טוב. אך המבחן האמיתי יהיה בקיץ. בינתיים ,במהירות גבוהה הגג מזמזם עקב חוסר בחיבור נוסף שטרם הספקתי לעשות, אך לבסוף אני מאמין שהעינין יסתדר.
עד עכשו, יותר ויותר אנשים מביעים דיעה ממש רעה על הפתרון החדש הזה,וגם אני כבר משתכנע יותר ויותר שהגג החדש מכוער או מכוער מאוד.תלוי על איזה צד קמתי.

זה רק אומר שמקומו למעלה - מובטח.

רכס חיים
27-11-08, 10:32
מי שרוצה חיפוי גג פנימי של הדיסקו במצב סביר - כתרומה, שירשם כאן ראשון ויבוא לקחת בתיאום איתי.

שלמי
27-11-08, 11:35
חיים,
מה דעתך על גג כמו של הלנדרובר בתמונה ?
אם הבנתי נכון, זה סוג של גג כפול, שהיו מייצרים בשנות השישים (הרבה לפני שהמציאו את השם דיפנדר או דיסקו), שנראה שיכול לתת בידוד מצוין.
חוץ מזה, גם אין לרכב שום פלסטיקים !
אולי זה מה שהיית צריך לקנות מלכתחילה...
(חבל שהרכב הזה לא נוסע לשום מקום מהחצר האחורית שהוא זרוק בה כבר עשרות שנים :()

רכס חיים
27-11-08, 13:46
יש כבר גג אלומיניום חדש כבר קרוב לחודש.

פיני123
27-11-08, 14:26
הרגת אותי..:mrgreen:

בהצלחה!

עזוב את השטויות ותחליף לגיפ.:cool:

רכס חיים
29-11-08, 01:58
מכשיר הקשר הורכב והותקן מתחת ללוח כפתורי המזגן. המיקום כל כך טוב שנראה לי שהיה תיאום בין לנדרובר למוטורולה.
מי שנמצא מחר בארץ הקאסמים מוזמן לנסות איתי את מכשיר הקשר.

באותה הזדמנות, יש לי חבר שמייבא מצברים מתורכיה במחיר של 500 שקל למצבר 60 א/ש. האחריות לשנה,אבל אני לא יודע מה היא שווה באמת.

מי שמעונין שיקבל ממני את מס' הטלפון.

רכס חיים
29-11-08, 17:18
עבור בלוני החמצן החדשים שעשויים מאלומיניום ,אני צריך בדחיפות ברזים סטנדרטיים של בלוני גז 12 ק''ג הקטנים.

כל הניסיונות שלי לרכוש שניים כאלה לא הצליחו, היות ואף אחד לא יודע היכן מיצרים אותם או היכן זורקים את הבלונים הישנים שמהם ניתן לפרק את הברזים.

אם מישהו יכול להנחות אותי בנושא, תבוא עליו ברכת יוצר הגז.

אנא דחוף, כי נגמרו לי הבלונים הקטנים.

asafk
29-11-08, 20:59
עבור בלוני החמצן החדשים שעשויים מאלומיניום ,אני צריך בדחיפות ברזים סטנדרטיים של בלוני גז 12 ק''ג הקטנים.

כל הניסיונות שלי לרכוש שניים כאלה לא הצליחו, היות ואף אחד לא יודע היכן מיצרים אותם או היכן זורקים את הבלונים הישנים שמהם ניתן לפרק את הברזים.

אם מישהו יכול להנחות אותי בנושא, תבוא עליו ברכת יוצר הגז.

אנא דחוף, כי נגמרו לי הבלונים הקטנים.

תבדוק במפעל של קיבוץ משאבי שדה. הם מייצרים שסתומים וברזי גז לכל העולם.
http://www.sagiv.co.il/hebrew/yellowline.asp

אסף.

מאיר רוטברג
30-11-08, 15:42
[quote=רכס חיים;223667]מכשיר הקשר הורכב והותקן מתחת ללוח כפתורי המזגן. המיקום כל כך טוב שנראה לי שהיה תיאום בין לנדרובר למוטורולה.

יא יאפי שכמוך , איך לא תבוש,
מזגןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן???
חוץ מזה עבר כבר סוף שבוע מה איך דוח תקלות??
כל האתר במתח
]

רכס חיים
30-11-08, 15:53
אסף תודה. הם לא מייצרים את הברזים האלה וניראה שאצטרך לרכוש שני בלונים ריקים ולפרק מהם את הברזים.

רכס חיים
30-11-08, 15:59
אתמול הייתי בדרום ופגשתי את האיש שמייבא את הונטילים לפריקת אויר אוטומטית מהגלגלים לפי כיוונון קבוע. שילמתי לו 200 ש''ח עבור 4 יחידות אבל ניראה לי שזה מחיר גבוה. מישהו יודע את המחיר האמיתי?

קניתי ממנו גם פנס זעיר שמאיר על לדים מאחורי עדשה מגדלת באור מדהים ונטען מהמצית שברכב. גם זה עלה הרבה כסף - 100 שקל. מישהו מכיר את המוצר הזה?? הגודל שלו כמו בוהן עבה.

GodsFather
30-11-08, 16:05
אתמול הייתי בדרום ופגשתי את האיש שמייבא את הונטילים לפריקת אויר אוטומטית מהגלגלים לפי כיוונון קבוע. שילמתי לו 200 ש''ח עבור 4 יחידות אבל ניראה לי שזה מחיר גבוה. מישהו יודע את המחיר האמיתי?

זה פחות או יותר המחיר, יש אפילו מקומות שמוכרים במעל ל300 לסט. אם תקרא בדפי הפורום מן העבר, תגלה שהביקורות על זה לא ממש חיוביות... נשמח אם תנסה ותגלה לנו אחרת. וגם איך הדבר הזה מותקן בכלל...

אתה מדבר על המוצר של - STAUN?

http://outback.co.il/mainproducts.html

דרור הראל
30-11-08, 18:59
בקריאה נרגשת,לנמרוד ולשאר המנהלים בפורום.

חייבים לעשות מעשה,משהו חייב,ללכת לחיים וללמד אותו להעלות תמונות לאתר,אפשר גם לבצע מגבית לקניית מצלמה(50 ש"ח ראשונים עליי).איפה הגגון?איפה הבלונים? מה קורה,הכל דיבורים אין תמונות,אני כבר במתח,מת לראות מה הוא עשה עם הגגון-אני בטוח שהצליח להוציא משהו יותר מזוויע מהטמבון מלגזה הראשון של "ההומו".
התהליך חייב להימשך עם תמונות,התוצאה הסופית ברורה לכולנו(דיפנדר סטאנדרטי) אבל התהליך הוא מרתק,והתמונות חסרות.
וכאחד שיושב בניכר,עוד לפני שאני מתעדכן בחדשות הספורט,אני מתעדכן במה קורה עם " חיים רכס ועלילות ההומו הבריטי"

דרור הראל

GodsFather
30-11-08, 19:15
דרור, הצעתי לחיים את שירותי חיני-חינם והלה העדיף שפשוט אבוא ואעשה עבורו את העבודה אחת לתקופה והסכמתי. אז כשיש לחיים זמן , אני מגיע... נראה, אולי מחר יהיה לו זמן בערב ואז נוכל להשלים כמה חוסרים.

רכס חיים
01-12-08, 03:45
חיובי, זה נראה המוצר שלהם. טרם ניסיתי אותו אך החבר'ה בנתיב העשרה נוסעים איתו קבוע ומבסוטים מהתוצאה.הם חיים על דיונות וחייבים ביום יום להוציא אוויר.

הפנס אצבע שקניתי ,נותן אור מדהים יחסית לגודלו הזעיר,ואני שומר אותו אצלי בתיק היד עקב זניחות משקלו וגודלו.
אשתדל להראות לכם צילום שלו כך שמי שירצה אולי נוכל לרכוש אותו בכמות במחיר של 50 שקל במקום מאה ששילמתי.

רכס חיים
01-12-08, 15:49
אחרי שנה תיקנתי את המינוס של המצוף בטנק הדלק וסוף סוף יש לי שעון דלק. זה סיוט לא כתוב לנסוע בלי שעון דלק בבהמה שסובאת ליטר ל-5 ק''מ.

חיברתי גם את האורות הפנימיים החדשים שהורכבו מפנסי ברקס ווינקר חדשים שהיו לי במחסן. עכשו עם פתיחת הדלת אורות הדיסקוטק מתחילים להאיר.

גם הרדיו התחיל לעבוד עקב תיקון הפיוז של האורות הפנימיים. בקיצור הדבר הזה מתקרב למושלם.

עוד לא החלטתי סופית אם לתקן את הוישרים או להמשיך לנסוע בלי,מה שלא מפריע לי .

הצפרדע
01-12-08, 16:06
רבותי, אני פשוט לא מאמין - הפרה המחורבנת הזאת כבר נשחטה אלף פעמים, ועדין לא מתה?!?!?

זהו, חיימון, כבר זכית בגדול באליפות של מספר התגובות, הצפיות והדפים, וגם בשיא מספר
הגלגולים של פרה אחת אומללה, שאתה ממשיך לענות אותה שוב ושוב ולא מניח לה למות בכבוד המגיע לכל בעל חיים.

tzurs
01-12-08, 16:26
לפי התיאור האחרון של חיים הוא בונה את "מונית הכסף"

רכס חיים
01-12-08, 19:50
ברוך, לך יש זכות דיבור???

תיראה מה עשית לאומלל שלך אפילו אחרי שחתכת לו שתי רגליים.את זה אפילו אני לא העזתי לעשות.........

היום אמיר אמור להגיע לכאן בכדי להכניס את התמונות שרציתם.

רק שלא תוסיפו את התיאור ''מכוער'' ,ולו רק בכדי שתהיו קצת מקוריים.

להתראות אחרי התמונות.

רכס חיים
01-12-08, 22:23
תהנו

asafk
01-12-08, 22:40
אלוהים ישמור.

airzax3
01-12-08, 22:55
אכן תמונות קשות....
כמה רעש הדבר הזה עושה?

shachar
01-12-08, 23:04
תהנו

למה ????

shmil
01-12-08, 23:06
ביקשת שלא לכתוב מXXער.

מבחיל. מה זה?

דרור הראל
01-12-08, 23:24
אני באמת לא רוצה לפגוע,אז אבחר ב"מאותגר עיצובית".

ולעיניין,זה לא נראה כמו גגון,לא נראה כמו משהו פרקטי ונח,אין דפנות,זאת אומרת שמחינת קשירה צריך להשקיע הרבה מאמץ,אני לא מבין את השיפועים פנימה על החלק האחורי(אני מבין שיש פה מטרה שהציוד ישען פנימה).בשורה התחתונה-הטמבון היה מכוער אבל לפחות היה ברור שהוא "טמבון",כאן לא מבינים מה היעוד והשימוש.חיים ראיתי אצלך הרבה עבודות יוצאות דופן,אני בטוח שאתה מסוגל לייצר גגון ,טוב יותר ויפה יותר.

דרור הראל

יונתןמצפה
01-12-08, 23:32
אלוהים ישמור.

הוצאת לי את המילים מהפה!

gooja
01-12-08, 23:49
זה בהחלט לא הדיסקו הכי יפה שראיתי.

עירא
02-12-08, 00:51
אלוהים ישמור.

כן, רכס העלה תמונות בעצמו....

יונתןמצפה
02-12-08, 02:01
עירא,
לפי כמות האלומיניום שהאיש הזה שותל באוטו שלו, אני הייתי בודק טוב טוב מה מכיל כל חלק פנימי בוואזים שלך...
לך תדע, בסוף עוד תגלה שאתה יכול להרכיב לנדרובר מכמות האלומניום הנסתרת שיש לך בחצר. ;)

sherifon
02-12-08, 07:50
ימותו הקנאים :)

חייים אתה חייב להשיג את המדבקה!

מוני אורבך
02-12-08, 08:34
ואני חושב שיש ל"תוספת" הזו מספר תפקידים מאוד חשובים!!!

1. הרתעת גנבים פוטנציליים. אני רוצה לראות את הגנב שירצה לגנוב דבר כזה...
2. משיכת תשומת לב. מעין שלט פרסום ניד לרכסים.
3. הרתעת בני דודים עויינים. חיים רק תוסיף תורן אנטנה.
הם יחשבו שהרכב הנ"ל הוא הדבר הבא של צה"ל בטיפול במסתננים.

מאיר רוטברג
02-12-08, 09:38
חיים אני מתכוון לתבוע אותך על מחשב נייד,
פתחתי את המחשב שתיתי קפה ראיתי את ה"דבר" הזה השתנקתי התיז לי הקפה על הלפטופ

צמ'ע נראה בן זונה

משהוא מדהים
סוף הדרך
פצצות לגבות

רק אדם בעל חזון ושאר רוח כמוך מסוגל לבצע דבר שכזה

ד ו ר ו ן
02-12-08, 09:38

1. הרתעת גנבים פוטנציליים. אני רוצה לראות את הגנב שירצה לגנוב דבר כזה...
.
איזה גנב ירצה לגנוב את הרכב הזה?
אולי גנבי אלומיניום?..

חיים,
לא אמרת שהתהליך אמור להפוך אותו מהומו למשהו אחר?
בינתים זה נראה שההומו רק מתעטף במחצלות מגדריות למדי..
:rolleyes:

שלמי
02-12-08, 10:16

לדעתי התפקיד היחיד שיכול להיות לדבר הזה הוא לקדם את השרשור לקראת 2,000 תגובות, ובינתיים זה הולך לא רע.

רכס חיים
02-12-08, 14:44
זה בסדר ,תמשיכו. לא ציפיתי שתתלהבו כמוני,אבל התגובות בהחלט מינוריות יחסית לעבר.

למי שלא הבין עדיין ,הגגון לא נועד לנשיאה של חפצים ,אלא לבידוד טרמי מעולה ,כמו שהוכיח את עצמו עד עכשו.

KOOKE
02-12-08, 15:06
חיים

בידוד טרמי...סבבה...אחלה רעיון שהועתק והומלץ לך לפי הדיפנדרים דור I ..

אם כבר, למה לא להרוג שתי ציפורים (או פרות) במכה אחת ולעשות משהו שימושי יותר שיתפקד גם כגגון...

לא ממש מצליח להבין את השיפוע פנימה לאמצע...האם לצורך חיזוק המבנה (חוזק מבני)...ניתן היה להגיע לכך גם ללא השיפוע פנימה..

השיפוע פנימה גורע מהשימושיות של התוספת הזו כגגון.

dudu
02-12-08, 15:08
אין ספק ש"היצירה האומנותית" שמכונה "ההומו" היא מעניינת אבל מה הקשר לרכב שטח?
אותי לא תצליח לשכנע שכל הזמן והכסף שהשקעת היו כדי ליצור רכב שטח מעולה
לדעתי היו לך שתי מטרות אחרות לגמרי-
1)ליצור את האומנות שלך סטייל תומרקיו אבל חששת שיחשדו בך שאתה ההומו ולכן הפנת את הכינו לעבר ערמת האלומניום (כל הפוסל במומו הוא פוסל)
2) אתה סוג של מזוכיסט אינטלקטואלי שנהנה לספוג קריאות בוז מהסובבים אותך ולחשוב שאתה יודע הכי טוב (תימני....)
אבל מה שלא יהיה אם זה כיף לך זה כייף גם לנו שתמשיך כך עד 220 אני נהנה
כל טוב

lizard
02-12-08, 15:13
חיים אוטוטו השווי של האלומינום ברכב יעלה משווי הרכב עצמו :-)

whisky
02-12-08, 16:10
אני חושב שהשם החדש צריך להיות:

ההזוי

מצד שני, אני נוהד בדיפנדר, הוא נראה כמעט כמו ההזוי כשהוא יוצא מהמפעל :confused:

whisky

רכס חיים
02-12-08, 16:44
הגגון לא נועד להעברת ציוד, היות ובעיקרון אני נגד גגונים אם אפשר אחרת, ואצלי אפשר אחרת היות והטיולים שלי הם ללא נוסעים וילדים.

השיפוע הפנימי לא תוכנן כלל,אך עקב בעית ייצור של רוחב החומר נאלצתי לייצר את החלק הזה משני חלקים,אז באותה הזדמנות הורדתי את החלק האמצעי בכדי שישען על הגג לתוספת יציבות ולהקטנת המפתח,מה שחוסך רעידות במהירות גבוהה. היות ולצורה הסופית אין חשיבות בעיני באם זה תורם לתוצאה הנכונה יותר- לשיפועים האלה כלל לא התיחסתי.

לטעמי זה גם מוסיף צורה שונה ויותר ייחודית,אבל אף אחד לא חייב לקבל את זה.

כל הניתוחים הפסיכולוגיים בסגנון האתר ההוא ,במיוחד עם האותיות הגדולות - כפי שבוודאי הבחנתם - אינן זוכות כלל להתיחסות,ולטעמי מיותרות.

הזכות להגיב אינה חובה.

landrover
02-12-08, 16:58
חיים - בניגוד לשאר ההודעות הקודמות של אנשים לגבי העיצוב של הרכב ,

איך שהרכב ניראה ממש לא מזיז לי , העיקר שמה שאתה עושה משמש את המטרה בצורה טובה.

גם בעבר אמרו על הדיפנדר שלי דברים דומים ...שכולם יקפצו :-)

לי חשוב שהדברים שאני בונה עליו יעשו את העבודה שלהם , ואני רואה שאתה באותו הראש בדיוק.

תעזוב את הדעות של אחרים - גם אם כולם חושבים הפוך ממך .

כמו שגלילאו פעם אמר ואף אחד לא האמין לו "ואף על פי כן נוע תנוע..."

אמיר.

רכס חיים
02-12-08, 18:22
אמיר , אהבתי.

ניראה לך שמשהו מזיז לי בגיל 70 ??

שכחתי מזמן את מספר המכוניות ששיפצתי בחיי ,ומעולם לא היתה לי בעיה עם דעות של אחרים. שמעתי, אם התאים לי - סבבה ,ואם לא התאים לי - דיפדפתי, כמו שאני עושה עכשו.

כבר סוף שבוע באופק ,וניראה לי שאצא ליומיים - שישי/שבת לישון בקניון קטן שגיליתי מזמן בנחל אמציה.משהו בערך כמו הסוף הסופי של סוף העולם. לי בעצמי לוקח שעה בסביבה כדי למצוא את הפתח שלו. עם הוואזים לא היתה בעיה להשתחל פנימה ,אבל עם הגמל הזה אני לא כל כך בטוח.

ניראה אם אצליח לעשות את זה השבוע.

דרור הראל
02-12-08, 18:42
כשתגיע לקניון הקטן באמציה תמצא שם "לוג" עץ גדול שהשארנו בחורף שעבר.

חיים זה שאתה לא מתייחס זה חבל משום שההומור והירידות עושות את חיינו טיפה מעניינים יותר.חוץ מיזה אני מניח שרובנו פשוט מקנאים בחופש שלך לעשות באמת רק מה שאתה חושב ורוצה,אבל מאחר ואנחנו מרגישים שוטפים לתהליך אז גם מביעים דעה.
לי בדיפנדר שלי ז"ל,היה מאד חשוב שהדברים שאני מוסיף יעשו את העבודה אבל גם יראו טובים ואכותיים,ולכן הקפדתי על כל פרט גם אם זה עלה לי הרבה יותר.
התחושה שלי תמיד היתה,ש"רכסים" זה בדיוק המקום שחולים כמוני יכולים למצוא את הביצועים האכותיים ביותר,וגם היפים ביותר-למשל הארגזים,הכירות ועוד מוצרים.
ה"גגון" הנ"ל,שאינו גגון למעשה,נראה כמו הדבקה,ואם אתה שמח עם התוצאה תהנה,אבל תרשה לי להתאכזב,אני מצפה מיצרן שאני מחזיק ממנו מקצוען להגיע לתוצאה טובה יותר.
התהליך שאתה מעביר את ה"דיסקו" הוא יוצא דופן ומרתק,לא סתם זהו השרשור הנצפה ביותר,זה אפילו יותר מעניין מבניית רכבים חדשים ומפלצות שונות שנבנות פה,משום שיש פה הרבה דברים שכל אחד יכול להתחבר אליהם ולהחוות דעה.ואני בטוח שחלק לא קטן מהרעיונות שלך יבוצע בעוד הרבה רכבים אחרים.

דרור הראל

GodsFather
02-12-08, 23:29
חיים , אתה מוכיח ש70 זה רק מספר, לא הייתי נותן לך חצי מזה.(ובאמת שלא ידעתי...)

מהתמונות וגם מהמציאות - אני אוהב את הרכב שלך ואת מה שנהיה ממנו, אין ספק שכושר הכתיבה וההתבטאות שלך מפלפל את היצירה, אך גם אם רק הייתי מסתכל על הפן "המתכתי" , לא נותר אלא רק לייחל להגיע לגיל שלך ולייצר רכב כאוות נפשי, כפי שאתה עושה.

אותי מסקרן כרגע, מה יחליף את אותו הומו כשיגיע הרגע...

רכס חיים
03-12-08, 08:38
משהו מקצועי שכדאי שתדעו.

כדי לפתח מוצר ממתכת ,לדוגמה כיסוי גג האלומיניום על הדיסקו,בכדי שהוא ייתן תשובה העונה על כל הפרמטרים הנדרשים, ובמיוחד עלות סבירה וכושר מכירה, דרושים לפחות השקעות בתכנון של 150,000 שקל ועוד לפחות 100,000 שקל בבניה של חמישה שישה אבי טיפוס, ולפחות שנתיים של עבודה מסביב עד לקבלת ''מוצר''.בכדי לקבל אחד מאבות הטיפוס מתוך החמישה לפחות הנדרשים ,יש לעבוד בתיכנון, בהזמנת המוצר, בייצור, ובהתקנה בערך חודשיים שלושה,במיוחד כשזה נעשה עם העבודה היומיומית ואין לך מחלקת פיתוח עצמאית ושוטפת.

המוצר שעל הדיסקו ,הוא מבחינה מעשית אב-טיפוס ראשון,- באם המוצר היה נמצא בתהליך פיתוח ,מה שלא נכון למוצר הזה ,ולא ייבנה עוד דגם כזה בעתיד היות והוא לא מעניין מבחינה מסחרית.

לעיתים קרובות באים אלי בעלי רעיונות שבטוחים שגילו את כדור הארץ,וטוענים שהמוצר שלהם מוכן ממש לייצור. שתי חתיכות פח מכופפות,4 ברגים ושני צירים וכבר יש לך שולחן שמתאים לכל דלת אחורית ברכב שטח.הניסיון העדין שלי להסביר להם שמעכשו יש צורך בשנה וחצי עבודה עם השקעה של 200,000 שקל בכדי שהעינין יהיה רלוונטי לכל סוגי הרכב - נתקל בהסברים מפורטים למה אני פסיכי..............

זה ממש דבר אחר ,להכנס לחנות ולקנות משהו במאתיים שקל לאחר שמישהו השקיע 20 שנה בלימוד הידע וחצי מיליון שקל בבנית המוצר,או בלקחת חתיכת פח ולהפוך אותה עם רעיון מתאים למוצר שיודע לעשות את העבודה ,במחיר סביר ובאיכות טובה.

הגגון שעל הדיסקו ,מלבד התיכנון הפרטי שלי- ללא תיכנון ממוחשב ,עלה בייצור שלו -.1280 שקל היות והוא נועד להיות חד-פעמי,ובמחיר הגיוני לשווי הרכב ,כך שאפילו אם הוא מכוער אך עושה את העבודה - הוא שווה כל שקל.

דרור הראל
03-12-08, 15:05
חיים ידידי

שאלה עיניינית-אם המוצר עושה את העבודה,ואני מבין שהמטרה היא הורדת הטמפרטורה ברכב,אז למה שמוצר כזה בשילוב עם גגון,לא יהיה מוצר מסחרי?
הרי לחלק גדול מהרכבים יש גגון,אז למה שהגגון לא ישלב גם את התכונות שאתה מדבר עליהם?

דרור הראל

רכס חיים
03-12-08, 15:17
כדי שהמוצר יהיה גם גגון ,צריך שהוא ישא בעומס של 150 ק''ג לפחות לפני הרס. זה אומר עיבוי חומר הגלם והמשקל בערך כפול מהעובי כיום. וזה עדיין לא מספיק. יש צורך גם בריתום כבד לעומת הריתום הקל שיש עכשו ,מה שעוד יותר מכביד ומסבך מאוד את החיבור לרכב.

בתוצאה - גגון כזה יעלה לפחות -.6000 שקל ,אז מי ישלם את זה??

רכס חיים
03-12-08, 16:25
מאחר ואין דורש לחיפוי הגג הפנימי - הוא יזרק מחר לאשפתות.

הזדמנות אחרונה.

רכס חיים
05-12-08, 16:06
הכישלון התורן מתייחס לקפה המוכן שעשיתי בכדי לחסוך בזמן.

כזכור ,הכנסתי לתוך בקבוק קפה סוכר חום ומים בכמויות הנכונות,ולאחר מכן שפכתי את תוכן הבקבוק לפינג'אן.

לאחר מספר ימים התוצאה ממש גרועה ויוצא משהו ממש חמוץ.

אל תנסו. עכשו חוזרים לקפה הרגיל.

לאן נוסעים מחר, אחרי שהמדינה נגמרה עשר פעמים??

Gilad
05-12-08, 20:46
רכס, אם כבר עשית גג כפול למה לא לעשות גג שיהיה מכופף לפי הגג המקורי ויהיה פשוט גבוה ממנו נניח ב -2-3 ס"מ? נראה לי הרבה יותר פשוט ואסטטי.

מעבר לזה, אני חושב שכל כך הרבה פח מנצנץ על הרכב זה כבר בגדר סכנה לרכבים שנוסעים סביבך מבחינת סנוור ונצנוץ (אפילו שזה רק בשבת) וזה בטח מבטל את השחור-מט-הסוואה-ישן בלילה במדבר עם העוזי שעשית לו...

רכס חיים
06-12-08, 01:39
זה התחיל בגג המכסה גג בגובה 3 ס''מ,והמשיך בזה שצריך לקבע אותו רק בשוליים,ונגמר כשני גגות עקב שני המפלסים - וזו התוצאה ההגיונית.

לגבי הברק, זה מאוד זמני היות ותוך חודשיים שלושה הוא מאוד מתעמעם עקב קורוזיה טבעית ולא יהיה מבריק כמו היום. הגמר המרוג מטשטש את החזר האור בשלב הזה של חיי החומר.יתכן שבשלב הבא ייצבע גם הגג בגוון מט כלשהוא.הרעיון עוד לא בשל.

רכס חיים
06-12-08, 02:06
בסופו של דבר לא קיבלתי שום כתובת היכן לרכוש 10 פחיות בשר משומר - לוף צבאי,כמו של פעם.

נא להשאיר כתובת אמיתית וחיה.

אין על זה כמנת מזון חירום כג'יפ.

רכס חיים
06-12-08, 18:33
חזרתי עכשו מטיול מקסים בצפון מדבר יהודה בתא השטח הצפוני של מעלה אפריים.

השטח הזה הוא תמיד אתגרי ובדרך כלל ריק ממטיילים.

קיוויתי שההרים כבר ירוקים לאחר הגשמים האחרונים ומעט התאכזבתי שעדיין לא.

היו קצת תקלות חשמל צפויות כגון - קצר במאוורר שכמעט שרף את הרכב, וקצר בחלונות האחוריים שדרש רק החלפת פיוז.הקצר של מצית הסיגריות לא נחשב.

פירוק כל הפלסטיק הדפוק באוטו מוכיח את עצמו שלוש פעמים ביום, כי הגישה לכל מערכת היא ממש מיידית בלי הצורך לפרק משהו, לפתוח דלתות או להשחיל אצבעות למקומות חשוכים.

אבדוק השבוע אם נשאר משהו נוסף לשבור/לקרוע/לפרק/ בכדי לשמח מעט את הלב.

תמצאו את הכתובת הנכונה של הלוף, או תחפשו עבורי בחנויות שליד ביתכם. יש מגה במבשרת ציון שטוענים ששם ניתן למצוא את המאכל האבוד.

יש גם אחוזים של רווח על הקניה......

מאיר רוטברג
06-12-08, 18:53
נו חיימקה מתרכז בלוף במקום בצרות ,

שמע ידידי כמות כזו של תקלות חשמל לא עוזר לך כלום שהורדת פלסטיקה,
טפל בשורש העיקר ולא בקוסמטיקה,

GodsFather
06-12-08, 18:58
רכס (ואחרים) - מי מייצר את הלוף ?

dudu
06-12-08, 19:36
לוף זה ממש לא בעיה בפרט אם כשרות לא מפריעה לך
בכל מכולת בכפר ערבי תמצא לוף
מסתבר שלוף הוא מוצר בסיסי במטבח הערבי כשצ.ה.ל רצה להיפטר מכל הלוף שלו לפני שנתיים
חבר ערבי שעבד איתי הציע לי לקנות יחד איתו את כל הלוף ולשווק אותו במגזר הערבי
בכל אופן בירושלים וסביבתה בכל אזור של ערבים יש לוף
ובאבו גוש יש ב100%
ואני מאמין שגם באזור שלך אתה יכול למצוא למשל בג'יסר אזרקא

landrover
07-12-08, 10:50
אני לא בטוח שאתה רוצה להכנס לג'סר אזרקא - זה כמעט כמו ג'נין שם ...פעם אחרונה שניכנסתי , כמעט לא יצאתי...

פרדיס הרבה יותר מוצלח ....

אמיר.

מוני אורבך
07-12-08, 11:05
חיים, אתה מחפש בכוח את הפיתרון הכי מגעיל ובעיתי רק כדי להיות יוצא דופן!!!?
אם כן, לך חפש לוף ב"מעדניות" איכותיות בכפרים ערבים שכוחי אל.

אם לא, קפוץ לסופר הקרוב אליך וקנה שימורי בשר ימן המנין.
יש כדורי בשר משומרים, בקר ועוד ועוד. במחירם מעממים ביותר.
אם אתה ממש מחפש מעדנים משומרים איכותיים, קפוץ לטיב טעם ולא תתאכזב!

למה תמיד לחפש את הפתרונות הכי ביזריים ומגעילים?!

רכס חיים
07-12-08, 15:17
עד שאתם מזיזים את הישבן,שוחחתי היום עם היצרן שיש לו מפעל בכרמיאל.כל התוצרת שלו מיועדת לצה''ל ומה שיש בכפרים הערביים זה לא לוף אלא בשר משומר של עוף ולא בשר.

בשבוע הבא ניפתח כאן במרכז מחסן של היצרן וניתן יהיה לרכוש את המעדן האהוב כל כך על רבים מהמחסן עצמו או מחנויות יוקרתיות בסביבה.

סוף סוף אפשר יהיה לאכול גם בשר טעים שמזמן לא היה על המדפים.

dudu
07-12-08, 15:53
יצרן בכרמיאל?
מייצר עבור צ.ה.ל?
עד כמה שאני יודע היצרן היה ריכרד לוי במפעל בחולון שניסגר
כשצ.ה.ל הוציא את הלוף מתפריט
בכל אופן אני שמח שמצאת את אשר חיפשת
מי היצרן עכשיו?

רכס חיים
08-12-08, 02:03
שם החברה הוא - יורוטק שרותים לתעשיה בע''מ.

מי שרוצה לרכוש בקניה מרוכזת קופסאות לוף לחירום בג'יפ - מוזמן להרשם כאן יחד עם מספר הקופסאות שירכוש.

לא להידחף ,יש לכולם.

דרור הראל
08-12-08, 04:31
או שאתה צעיר מיד,או מבוגר מידי-ריכרד לוי מעולם לא ייצר לוף-ריכרד לוי יצר את ה"בולי ביף" ,בקופסא מלבנית בצבע אדום ושחור עם ראש של פרה.הבולי ביף בניגוד ללוף שמצא לו לא מעט מעריצים(אני חולה על זה-בעיקר ישר מהקופסא בסנביץ עם בצל ועגבנייה) הוא מעין עיסת בשר בעלת טעם נוראי,שהיה לה יתרון אחד חשוב בשטח,שני ביסים והרעב נעלם,גם לא צריך לחרבן כמה ימים.

אני התאהבתי בלוף עוד בילדות שאבא שלי הביא מהמילואים קופסא והכין לנו ארוחה ערב.

בצבא אני פיתחתי מתכון,שחברי ליחידה אהבו כ כך,שלפחות פעם בשבוע ביקשו שאכין למרות שבמקרר לא חסרו לנו אף פעם שניצלים.

לטובת חיים אני מצרף את המתכון-1 קופסא לוף,מקוצץ לקוביות קטנות,1 בצל גדול מקוצץ,2 עגבניות חתוכות לגודל של סלט.מתגנים את הבצל,כשהוא שחום מוסיפים את הלוף,משחימים אותו ואז מוסיפים את העגבנית.מוסיפים כף של כמון,כפית כרכום,כפית קארי,כפית פפריקה חריפה,מלח.ויש לכם מעדן ענק-ללא טעם לוואי של קופסאת שימורים.

דרור הראל

השמשוני יחיעם
08-12-08, 08:05
הזיקנה זה דבר "אכזרי" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מאיר רוטברג
08-12-08, 08:18
הזיקנה זה דבר "אכזרי" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

תגידו, אתהם הוזים או מה??
מתרפקים על מעדני הלוף?? חיים על הזיכרונות ?.

תקשיבו זה דראק מצוי עם חומר משמר

נראה לי כי השטויות של ההומו הרגו אתכם ,
הלוף זה הכי טעים !!!!

אתם תמשיכו עם לוף אני אמשיך עם פוייקה של אוסובוקו ואז נחשוב עליכם מתענגים על המעדן האלוהי לבית פושון פריז,
בשר משומש , אופסססס קציצת בשר משומר בקופסאת שימורים

oferl
08-12-08, 08:45
אני מסכים לגמרי עם מאיר - הלוף הוא אחת הסיבות העקריות שחברה מהדור שלי החליטו לא לחתום קבע... אחרי כל השיפורים והשידרוגים לרכבים, לא הגיע הזמן לשדרג את המזון? גם אם לשעת חירום - עדיף למות ברעב (בריאים)...

חיים - אתקשר אליך ביום יומיים הקרובים בקשר לכיסויי האלומיניום מרוג ששאלתי עליהם כאן.

מוני אורבך
08-12-08, 09:17
יש כאלו שעוד זוכרים בשקיקה את הנסיעה על הגפ"ס !!!!

כנראה שאם אתה אוכל מספיק חרא, הכול נראה לך נהדר...

רכס חיים
08-12-08, 15:03
להזכיר לכולם - ההרשמה לקופסאות לוף החלה. החלוקה מוגבלת ל-10 קופסאות בלבד.

ההרשמה תסתיים בתאריך 17.12.08. ראו הוזהרתם.

רכס חיים
08-12-08, 15:05
מישהו יכול להדריך אותי כיצד להגיע למנוע של המגבים??

אני צריך לתקן אותם בגלל הטסט.

תודה.

whisky
08-12-08, 15:27
מישהו יכול להדריך אותי כיצד להגיע למנוע של המגבים??

אני צריך לתקן אותם בגלל הטסט.

תודה.

אני מקווה שזה יעזור לך, למרות הרוח של הדברים שלך בפעם הקודמת שכתבתי הודעה בשרשור הזה.

whisky

בהצלחה,

מאיר רוטברג
08-12-08, 16:36
בוא נרשום
מגבים כבר מחזיר בגלל הטסט
מזגן יש
רדיו יש
מה עם המושבים האחוריים אתה לא חושב שצריך אותם לטסט?
והשינוי מבנה על ההומו ?
הצחקת אותי עם המגבים:p:p:p:p

רכס חיים
08-12-08, 18:50
השרטוטים נותנים תמונה כללית ,אך אם הבנתי נכון הפירוק מתחיל מתא המנוע מתחת לשימשה ולא מבפנים??

איפה יש שם מקום למנוע של הוישר??

מישהו כבר פירק את זה ויודע לתת הנחיות מעשיות?

GodsFather
08-12-08, 20:27
חיים , מה עלות קופסא ? תרשום לי 4.

Gilad
08-12-08, 22:17
חיים, לא עדיף ללכת על ביף ג'רקי (בשר מיובש) כמו באוסטרליה התור מזון חרום?

יונתןמצפה
09-12-08, 01:36
מזון חירום?!? :confused:

מה קורה איתכם... איפה אנחנו כבר נמצאים? שטר של 100 שקל במקום חבוי באוטו זה הכי הרבה חירום שצריך.

במחשבה שנייה, חיים-
במקומות שאתה נוסע, ועוד לבד, ייתכן מאד שארגז של לוף יהיה ההבדל שבין להזעיק את כל כוחות הבטחון לחילוץ של תמהוני רכוב ע"ג עב"ם שנחטף לשטחים, לבין שידול החוטפים לשחררך לאלתר תמורת המפתח לארגז האלומניום הסודי שבתוכו מסתתרים אותן קופסאות שימורים לא ברורות...

או במילים אחרות-
מי שלא חווה עשרות ילדים רודפים אחרי הג'יפ, יחפים ועם בגדים קרועים, תו"כ צעקות עזות של: "לוף, לוף!" (במבטא ערבי בדואי...), לא יודע למה באמת משמש המוצר הזה בצבא!!!

בתאבון!
(מאחד שמדי פעם עושה את הטעות הזאת וזולל קופסא שלמה תו"כ סיור כדי להפיג את השיעמום/רעב ואח"כ מצטער על זה עד יום השחרור מהמילואים...)

רכס חיים
09-12-08, 04:37
מחיר קופסא בערך 8 עד 10 שקלים ,אך זה לפי הערכה שלי.
בינתיים אתה רשום יחד עם הרשימה של ה''פ.

בכל מקרה הרשימה תיעצר ב-480 קופסאות - שזה 10 קרטונים,שקרוב לחצי בינתיים כבר רשומים.

פשוט ברכב שלי אין מקום ליותר.

לאחר מכן תקבלו את כתובת המחסן.

מה קורה עם המנוע לוישר, אף אחד לא פירק אותו??

מאיר רוטברג
09-12-08, 08:04
מי שלא הבין זה המתכון של חיים לביצוע נפיחות ברמות על לייצירת טורבינת האלומיניום המותקנת באחורי הרכב לחיסכון בדלק

רכס חיים
09-12-08, 15:59
לאור העובדה שבשבת נשארתי ללא גז לבישול, רכשתי היום גיבוי למטבח באמצעות בלון פרופן קטן ומבער כלב קטן שיכול לתת תשובה מיידית בכל מקרה של גמר הגז. למתקן יש יתרון גדול גם בהבערת עצים למדורה במידת הצורך או לכל צורך של אש חזקה שיכולה לנוע לכל מקום נדרש.

העסק די יקר ,אבל מה לא עושים בכדי שהלוף יתבשל ויהפוך למעדן.

רכס חיים
10-12-08, 01:44
תודה, אמיר. ביקשתי העברה (*** הועבר. התגובות הקשורות נמחקו בהתאם. המערכת ***)

מישהו יודע אם היו אתמול שטפונות במדבר יהודה??

אני מכין את הג'יפ ליציאה מיידית במידה ויש ידיעות על שטפון צפוי.

כנראה שבשבוע הקרוב אין סיכוי לזה,אך אני מקווה שבהמשך החודש עוד נקבל מנה נוספת של גשם רציני.

למי שיש הצעות על מקומות טובים לצפייה מוזמן להציע אותם כאן.

כרגע אני מתכנן על נחל אוג באזור המזרחי מעט של מישור אדומים או בהמשך ,בכניסה לנבי-מוסא.

רכס חיים
11-12-08, 19:41
בורר המצברים שהרכבתי בג'יפ טרם חובר למצברים מחוסר זמן.

יש לי בורר של יאכטה עם ארבע אפשרויות. מצבר ימין, מצבר שמאל , שני המצברים יחד , ואף מצבר.

היות ואיבדתי את תרשים ההתקנה של הכבלים ,אשמח אם מישהו ידריך אותי ,אולי באמצעות שרטוט כיצד צריך להיות סדר ההרכבה.

והמסייע יבורך.

shachar
11-12-08, 22:35
אם תזכיר שאני נתתי לך את השירטוט העלוב הזה שעשיתי בשנייה אני אכחיש....

אין לך כל כך הרבה דרכים להסתבך - מה גם שקל למדוד עם מולטיטסטר (או סתם חוט עם מנורה..)
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=12873&d=1229027647

רכס חיים
13-12-08, 17:19
שחר ,העינין קצת יותר מסובך.

יש בכפתור 4 קטבים ולא שלושה.

1. מחבר את מצבר ימין.

2. מחבר את מצבר שמאל.

3. מחבר את שני המצברים.

4. מנתק את שני המצברים.

עכשו תוציא בבקשה תרשים.

חזרתי מטיול בנחל צידה ובנחל גרר ,הגעתי עד הכביש של מושב תפרח ומשם חזרתי מזרחה וצפונה עד משמר הנגב ורהט.

עקב עודף מים בשדות של תפוחי האדמה ,הלס הופך לחומר ללא כל אחיזה. בירידות הרכב מזגזג בפראות אפילו כשאתה רק נוגע בגז. היתה חוויה מיוחדת לנסוע שם מה שהזכיר את שמורת המסאי-מרה בקניה בעת הגשמים. אתה פשוט נוסע בערך בכיוון, ובדרך כלל על הצד הימני או השמאלי של האוטו בהתאם למיקריות של אחיזת הגלגלים ולהסטות ההגה. הכייף של נהיגה בחצי שליטה אפשרית רק במקומות נידחים כאלה.

השבוע אני מתכנן פתרון מעולה לבלוני גז גדולים עם מילוי ממוסד של איש מקצוע. אם זה יצליח אשתף אותכם בפתרון שיאפשר נסיעה של שנה ללא צורך במילוי גז.

השמשוני יחיעם
13-12-08, 18:09
שחר ,העינין קצת יותר מסובך.

יש בכפתור 4 קטבים ולא שלושה.

1. מחבר את מצבר ימין.

2. מחבר את מצבר שמאל.

3. מחבר את שני המצברים.

4. מנתק את שני המצברים.

עכשו תוציא בבקשה תרשים.

.

רכס,,זה פחות מסובך משחשבת.

התרשים נכון !!!!!!!

החיבור התחתון הנו החיבור ה + הראשי של הרכב כולל כל ה"נילווים".
את כל השאר המפסק עושה לבדו!!!!!

השמשוני יחיעם
13-12-08, 18:16
קבלללללללללללללללללל

shachar
13-12-08, 20:08
שחר ,העינין קצת יותר מסובך. יש בכפתור 4 קטבים ולא שלושה.
1. מחבר את מצבר ימין. 2. מחבר את מצבר שמאל. 3. מחבר את שני המצברים. 4. מנתק את שני המצברים. עכשו תוציא בבקשה תרשים.
.

התכוונת יש בכפתור 4 מצבים,
עכשיו תוציא אותו מהקופסה ותגיד כמה קטבים יש לך.

רכס חיים
14-12-08, 16:46
להיות טמבל זו קאריירה.

אמנם 3 קטבים בלבד. הכל חובר והכל עובד- בינתיים,אולי עד שהטעות אם עשיתי תשרוף את הדבר הזה............

רכס חיים
15-12-08, 13:26
הריליי של המאוורר שבתוך הרכב האחראי לוויסות המהירויות עובד עכשו רק על המהירות הגבוהה. האם למישהו יש את החלק הזה למכירה??

לג'קי אין מושג ירוק מה זה.

eran4x4
15-12-08, 14:11
הריליי של המאוורר שבתוך הרכב האחראי לוויסות המהירויות עובד עכשו רק על המהירות הגבוהה. האם למישהו יש את החלק הזה למכירה??

לג'קי אין מושג ירוק מה זה.
זה לא ריליי זה נגד מהירויות מאורר - אולי עכשיו ג'קי יבין...

רכס חיים
15-12-08, 15:26
תודה ערן, אבל הוא לא הבין עד עכשו למרות הסבר ממצה.

אנסה.

רכס חיים
15-12-08, 19:38
כזכור לכם ,רכשתי לפני חודש ומשהו שני בלוני חמצן מאלומיניום במטרה להסב אותם לבלוני גז. היות והם צרים וארוכים - קוטר 110 מ''מ וגובה 700 מ''מ-,הם ניכנסים כמו בהזמנה בשתי פינות הרכב האחוריות ובעצם לא תופסים שום מקום,חוץ מהעובדה שהם שוקלים כלום ורבע.
הבעיה היתה לשנות את הברזים שלהם לברזי גז סטנדרטיים ,כך שהמילוי יהיה סופר-פשוט.
אחרי שהפכתי את כל העולם ואשתו ולא מצאתי את הברזים ,כבר החלטתי לקנות שני בלונים 12 ק''ג ולפרק מהם את הברזים.ותאמינו לי שאני יודע לחפש ,ויש לי קשרים מכאן עד להודעה חדשה.
באתר יד שניה ,בחיפושי אחרי בלונים לפירוק ,שוחחתי במקרה עם טכנאי גז משהו מהסרטים. גם הוא קצת לא קונבנציונלי ,והיום הוא נחת במפעל עם שני ברזים חדשדשים לבלונים. למזלי הטוב היציאה כיום בבלונים קטנה מאוד עבור החמצן כך שניתן בקלות לחרוט תבריג חדש התואם לברזים החדשים, ואת זה אני אעשה בשבוע הבא.
אם התכנית תעבוד, הטכנאי שלי יקח את הבלונים למכונת מילוי גז אצל אהובינו הפלשתינים ,וימלא גז באופן מסודר ולא באופן פרטיזני כשם שאני עושה. שני בקבוקים כאלה יספיקו לי בטח לשנה בשטח.

אם העינין יצליח אתם מוזמנים להצטרף להצלחה במידה ואמצא מקור לבלוני חמצן מאלומיניום.הם ממש יקרים ,ושילמתי על כל אחד מהם קרוב ל-500 שקל בלי מ.ע.מ

רק בלי הטפות מוסר מתחסדות על כל הבלה בלה האופייני למעשים שעל יד החוק.

מאיר רוטברג
15-12-08, 19:46
איזה הטפות מוסר?? מה לא חוקי??
חוקי לגמרי לפרנס את אחיך הפלשתיניים לחסוך שני גרוש כדי שיהיה להם מספיק כסף
לרכוש חומרי חבלה מוברחים,
אבל זה חוקי אתה יודע:(

lior_b.s
15-12-08, 21:37
. למזלי הטוב היציאה כיום בבלונים קטנה מאוד עבור החמצן כך שניתן בקלות לחרוט תבריג חדש התואם לברזים החדשים, ואת זה אני אעשה בשבוע הבא.
.

חיים..
בלי להיכנס לחוקי או לא...
אתה בטוח ב-100% שישאר מספיק "בשר" אחרי החריטה והבלונים יעמדו בלחץ? ..הורדת חומר תחליש את האיזור וחיזוק "קצת" יותר מידי של הברז יכול לגרום סדק נימי בלתי נראה והבלון מתפוצץ ...במקרה הטוב בזמן המילוי ואז אני בעד מילוי אצל "אחינו"...
אבל מה אם חלילה זה קורה בנסיעה???
תבדוק את זה טוב טוב ...לטובתך..
עדיף שתנסה למצוא איזה בושינג מעבר אם הדבר אפשרי כדי שלא תצטרך לגעת בבלון עצמו..

סוזי המשתוללת
16-12-08, 00:49
או שאתה צעיר מיד,או מבוגר מידי-ריכרד לוי מעולם לא ייצר לוף-ריכרד לוי יצר את ה"בולי ביף" ,בקופסא מלבנית בצבע אדום ושחור עם ראש של פרה.הבולי ביף בניגוד ללוף שמצא לו לא מעט מעריצים(אני חולה על זה-בעיקר ישר מהקופסא בסנביץ עם בצל ועגבנייה) הוא מעין עיסת בשר בעלת טעם נוראי,שהיה לה יתרון אחד חשוב בשטח,שני ביסים והרעב נעלם,גם לא צריך לחרבן כמה ימים.

אני התאהבתי בלוף עוד בילדות שאבא שלי הביא מהמילואים קופסא והכין לנו ארוחה ערב.

בצבא אני פיתחתי מתכון,שחברי ליחידה אהבו כ כך,שלפחות פעם בשבוע ביקשו שאכין למרות שבמקרר לא חסרו לנו אף פעם שניצלים.

לטובת חיים אני מצרף את המתכון-1 קופסא לוף,מקוצץ לקוביות קטנות,1 בצל גדול מקוצץ,2 עגבניות חתוכות לגודל של סלט.מתגנים את הבצל,כשהוא שחום מוסיפים את הלוף,משחימים אותו ואז מוסיפים את העגבנית.מוסיפים כף של כמון,כפית כרכום,כפית קארי,כפית פפריקה חריפה,מלח.ויש לכם מעדן ענק-ללא טעם לוואי של קופסאת שימורים.

דרור הראל

דרור
למתקון הצ'וקו הזה אתה קורא שדרוג?
זה עלבון ללוף
רוצה שדרוג אמיתי ? קבל
מתכון ללוף בבירה
אפילו החיילים הסדירים שהיו איתנו ביקשו עוד,
הם לא האמינו שזה לוף ...

לוקחים לוף וקוצצים אותו גס
לאחר מכן מכינים משרה של בירה חרדל וקטשופ ומשרים את הבשר לזמן מה
מתחילים כמו המתכון שלך עם בצל מטוגן ורצוי גם שום
מוסיפים עגבניות ורק בסוף את הלוף המושרה
כמו כן את המתכון שלך ניתן לשדרג על ידי ערימת ביצים בסגנון שקשוקה רצוי חריף מאד :D

ואגב
ריכרד לוי כן ייצר לוף ועד היום ניתן לקנות אותם אצלנו בסופר
ובולי ביף מטוגן עם בצל עגבניות בירה והרבה חריץ זה להיט ענק שמנצח את הפויקה של מאיר

דרור הראל
16-12-08, 03:53
מר סוזי המשתוללת-עם כל הכבוד למתכון השגעוני שלך בנוסח "פיוזן".אני מדבר על מתכון צבאי קלסי,הניתן להכינו בכל יחידה ובכל מצב-בכל שנות שירותי בסדיר לא נתקלתי בקטשופ ובטח לא בבירה מטעם הצבא.חוץ מיזה קטשופ זה לא משהו ששף שטח אמיתי ישתמש בו,קטשופ זה משהו שהחברה עם האקווריומים החדשים מגישים לילדים שלהם בהפסקה מתחת לעץ ביער קק"ל יחד עם התפוציפס,אצלי הדבר הזה לא נכנס הביתה(לפעמים באים ילדים,בעלי חינוך קלוקל לבקר-אז רוכשים עבורם אחד עומד על הראש-הרוטב האדום היחידי שהילדים שלי אוכלים זה סחוג).

חוץ מיזה,אם וכאשר אחזור לארץ במהרה בימינו אמן,ויהיו בידי המזומנים לקניית דיפנדר,שאוכל לדגמו לפחות ברמה של הקודם-אני מוכן לארגן תחרות מתכון הלוף המנצח,בתנאי שחיים יהיה יושב ראש ארגון השופטים.

דרור הראל

שתקוע בגאמייקה הרחוקה-ארץ נושבת בה אין כמעט ציפורים מאחר שרובן עפות לאחור

whisky
16-12-08, 10:13
אני מתכבד לצרף את המתכון ללוף שהיה אצלנו:

1. בצל גדול, חתוך לחתיכות קטנות.
2. 2 כפות שמן זית.
3. קופסת לוף.
4. פטרוזיליה, נענע, זעתר, או כל צמח נותן טעם לפי הטעם :p
5. ביצה.

מרסקים את הלוף לתוך קערה מכניסים את כל המרכיבים ביחד, מערבבים ולשים לקציצות, צולים על האש, ואוכלים... המבורגר של חיילים :)

רכס חיים
16-12-08, 16:38
עינין ה''בשר'' ייבדק בזהירות הראויה ולאחר מכן יוחלט סופית על הפתרון. כרגע זה נראה נכון ובטוח.

ענבר
17-12-08, 00:08
בד"כ הנגד מהירויות הוא האחראי לאי תפקוד של המהירות מאוורר הגבוהה, בכל אופן הנגד מתוצרת סימנס ולא ניתן לקנות אותו בנפרד.
אבל ניתן לנקות את פסי הנחושת ע"מ לשפר את המגעים בתוך הנגד!

מצרף תמונות של הנגד מהירויות של הדיסקו שלי לשעבר בזמן שהחלפתי רדיאטור חימום ופירקתי את כל הדשבורד וניצלתי את ההזדמנות לנקות את הנגד הסורר.

אם תרצה עוד תמונות בגודל מלא שלח ה"פ עם כתובת מייל שלך.

יקיר גרין
17-12-08, 02:28
ענבר, אתה מדבר על המפסק ... הוא מחובר לכמה נגדים שמחוברים בדרך כלל בתוך תעלת האויר לצורך קירור של הנגדים.
הנגדים האילה נראים כמו כמה סלילים, ובדרך כלל אחד מהם נקרע.

מוני אורבך
17-12-08, 09:48
שמתם לב מה המשותף לכול מתכוני ה"לוף" ?

תכניס כמה שיותר מצרכים עם כמה שיותר טעם, כדי שיוכלו לטשטש במעט את טעם הלוף הנוראי!!!
בצל, ותבלנים חזקים מאוד (פלפל, כורכום, צילי ועוד)

יש לי רעיון לעוד מתכון לוף מנצח!
נקרא לו לוף עם וודקה (או אלכוהול 98% למי שממש רציני).
זה הולך ככה:

1. פתח את קופסת הלוף והוצא את הגועל נפש על צלחת.
2. פרק את הלוף לעיסה שניתן לאכול ללא לעיסה (חשוב ביותר אחרת עלולים להיחנק).
3. פתח את הוודקה ושתה לפחות חצי בקבוק (חצי ליטר אמור להספיק).
4. המתן כרבע שעה עד שאפקט האלכוהול ישפיע היטב.
5. כעת תוכל לאכול את עיסת הלוף ללא בעיות. לא תרגיש בכלל בטעם (אם תרגיש במשהו בכלל)
6. רצוי לאכול כאשר יש בסביבה חבר שלא אוכל מה"לוף עם וודקה" כך שיוכל להעיר אותך אם תתעלף בתהליך.

בתאבון !!!

רכס חיים
17-12-08, 11:46
אהלן ענבר. תודה על התמונות ,אנסה את השיטה שלך.

לכל מזמיני הלוף - נא לתאם טלפונית את האיסוף עבור עשרה קרטונים בלבד.(480 קופסאות).

מי יודע היכן ניתן להשיג אבקת חלב ואבקת ביצים.מוצרים שעבר זמנם אך נימצאים כנראה בחנויות נידחות. זה מעבה מאוד את המצרכים בג'יפ.

בינתיים יש בג'יפ מעל 50 בקבוקים עם כל מה שצריך למסע בין חודשיים. פירוט הרשימה יוכנס כאן בקרוב.

לאחרונה עשיתי בשטח סלט כרוב אדום עם מעט חומץ וגרגירי קימל ומעליהם שמן זית ומעט מלח. מעדן.ובשתי דקות עבודה.

fuksi
17-12-08, 12:23
אני עם מוני
כל עוד זה לא תלוי בהישרדות אישית קצונית )תקוע במדבר/קרחון בהימאליה(
אין סיבה לנגוע בלוף!!!!
אפילו הכלב שלי בזמנו ריחרח מסביב ולא אכל...

whisky
17-12-08, 12:57
אהלן ענבר. תודה על התמונות ,אנסה את השיטה שלך.

לכל מזמיני הלוף - נא לתאם טלפונית את האיסוף עבור עשרה קרטונים בלבד.(480 קופסאות).

מי יודע היכן ניתן להשיג אבקת חלב ואבקת ביצים.מוצרים שעבר זמנם אך נימצאים כנראה בחנויות נידחות. זה מעבה מאוד את המצרכים בג'יפ.

בינתיים יש בג'יפ מעל 50 בקבוקים עם כל מה שצריך למסע בין חודשיים. פירוט הרשימה יוכנס כאן בקרוב.

לאחרונה עשיתי בשטח סלט כרוב אדום עם מעט חומץ וגרגירי קימל ומעליהם שמן זית ומעט מלח. מעדן.ובשתי דקות עבודה.

לאן אתה מתכנן טיול של חודשיים?

אני חולם על מסע כזה כבר מלא זמן וכל פעם לא יוצא.

לגבי הביצים, אם אתה לא באמת יוצא למסלול הארוך הזה, אז תברר כמעט בכל מסעדה או קייטרינג יש אריזות של ביצים בקרטון (כמו קופסא של חלב) אומנם זה צריך להישאר בקירור אבל זה לפחות לא נשבר בדרך גם לא אם עולים את חצרה ברוורס :):):).

לגבי אבקת חלב, למה הכוונה? אם אתה ממתכוון לתחליף חלב כמו לקפה, אז אפשר להשיג אותו כמעט בכל סופר. במיוחד כאלו של דתיים, או במסעדות כשרות שמוחרות נס קפה עם בשר :???:.

רכס חיים
17-12-08, 15:40
אבקת חלב בתערובת של מים חוזרת להיות חלב רגיל.זה עבור כל הנחנחים ששותים קפה הפוך. כנ''ל עם אבקת ביצים.

תודה לאלו שכבר תיאמו את חלוקת הלוף, והשאר מתבקשים להזדרז כי חצי כבר נגמר.

אין חלוקה ביום שישי מסיבות מובנות.

whisky
17-12-08, 16:24
אבקת חלב בתערובת של מים חוזרת להיות חלב רגיל.זה עבור כל הנחנחים ששותים קפה הפוך. כנ''ל עם אבקת ביצים.

תודה לאלו שכבר תיאמו את חלוקת הלוף, והשאר מתבקשים להזדרז כי חצי כבר נגמר.

אין חלוקה ביום שישי מסיבות מובנות.

חיפוש קטן בגוגל:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-681908,00.html

חבר'ה לא תאמינו:

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-176292-00.html?tag=00-07-04

הוא לא היחיד!!!

whisky
17-12-08, 16:45
חיים אתה לא מאמין איזה חיפושים קלים אלו באינטרנט:

http://www.mrcake.co.il/main/home/products.details.main.asp?mCatID=4558&mCatPID=0&tpMID=755

לגבי אבקת בייצים, אני אל אלא אתכם יותר מדי אבל בגדול:
צ'אם היא חברה בת של תנובה והיא מונופול בתחום אבקות הבייצים ובכלל בתחום רכישת הבייצים שאינן מותרות למאכל!!!
זה אומר לכם משהו על אבקות הבייצים?

אבל מסתבר שזה מוצר לא רע בכלל, להיפך יש תקופות שבהן הוא מומלץ בגלל שמדובר בביצים שעברו פיסטור וניתנות לשמירה בתנאים קיצוניים יותר מביצים.

מוזר?!

לא יודע איפה משיגים אבל הנה קישור לאתר של צ'אם:
http://www.cham.co.il/default.asp?PageID=25
זה הלינק ליצירת קשר איתם, הם בטח יוכלו לעזור לך, ובגלל שהם היחידים בארץ, הם כנראה היחידים שיוכלו לעזור לך.

בהצלחה.

shachar
17-12-08, 16:54
לגבי אבקת בייצים, אני אל אלא אתכם יותר מדי אבל בגדול:
צ'אם היא חברה בת של תנובה והיא מונופול בתחום אבקות הבייצים ובכלל בתחום רכישת הבייצים שאינן מותרות למאכל!!! זה אומר לכם משהו על אבקות הבייצים?

זה לא אומר כלום ממה שאולי אני מדמיין שאתה רומז אליו.

בישראל מגדלים/גידלו "ביצים להשמדה" היה עודף אדיר שאולי עוד קיים היום. כדי למנוע מהמחירים להתרסק נאסר למכור שלא דרך המונופול. האלטרנטיבה הייתה מובטלים רבים ביישובי הצפון.

רכס חיים
18-12-08, 00:09
ניראה שעוד שתי בעיות נפתרו. מחר אני יוצר קשר עם היצרנים/ספקים האלה, ובשבוע הבא נעשה כבר חביתות בשטח.

לא ראיתי שיש נירשמים לבלוני הגז החדשים אחרי שנפתרו כל הבעיות. כשאעביר צילומים מהמערכת תשתדלו לא להתנפל על המוצר.

דרור הראל
18-12-08, 02:49
חיים,

לדעתי אתה היחידי שבטח עוד זוכר את אבקת הביצים מתקופת "הצנע".

אנחנו את בעיית סחיבת הביצים פתרנו בצורה אחרת,את הביצים הינו "שוברים" ואת תכולתן מכינסים לקופסת פלסטיק אטומה קטנה,וישר למקרר-בטיולים קצרים לא היתה בעייה,והן היו הופכות ליופי של שקשוקות או חביתות,בטיולים ארוכים יותר,הטילטולים גרמו לחלבון להקציף,מה שלא הפריע לטעם.

אבל אם באמת רוצים ללכת על משהו גרנדיוזי,צריך למצוא ספק של אוכל לאסטרונאוטים.
דרור הראל

רכס חיים
18-12-08, 10:01
לא תאמינו.

לפי הכתובת שקיבלתי כאן התקשרתי למפעל ''שם 2000'' במירון ודיברתי עם מנהל השיווק.

הם מיצרים באבקה את כל החלומות של ג'יפאים. אבקת לימון ,אבקת תפוזים, אבקת ביצים ,אבקת חלב, אבקת בננה....לא יודע בשביל מה ועוד דבר חשוב אבקת עגבניות במקום רסק עגבניות,ועם המון אלטרנטיבות של טעם ומרקם. בקיצור אוצרות אמיתיים עבורנו.

האיש מוכן לייצר עבורנו אריזות קטנות שיתאימו לאנשי שטח והכי חשוב ,הוא מוכן לקבל משלחת שלנו לסיור במפעל בתוך שבוע שבועיים משעה שתיים בצהריים ודרומה.

מי שמוכן לבוא לסיור כזה שירשם כאן היות ואני אסכם איתו שכל אחד יקבל חבילת מוצרים לניסוי ,שלאחריו הוא יהיה מוכן לארוז עבורנו את אותם מוצרים לרכישה מרוכזת.

מי שמעונין בסיור שיודיע כאן.

whisky
18-12-08, 11:46
לא תאמינו.

הם מיצרים באבקה את כל החלומות של ג'יפאים. אבקת לימון ,אבקת תפוזים, אבקת ביצים ,אבקת חלב, אבקת בננה....לא יודע בשביל מה ועוד דבר חשוב אבקת עגבניות במקום רסק עגבניות,ועם המון אלטרנטיבות של טעם ומרקם. בקיצור אוצרות אמיתיים עבורנו.

חיים, "את כל החלומות של הג'יפאים" מה הוא עושה לי דיפנדר באבקה ? :p

החלומות שלי הם פויקה ועל האש, וממש לא עגבניות מקופסא!!

אבל אני שמח שיכולתי לעזור, אולי כדאי לארגן איזה טיול ובסוף הטיול או בתחילתו להגיע למפעל שלו, יש המון מקומות לטייל בהם ליד הר מירון שאפשר לשלב בדרך למפעל.

לצערי בשבוע שבועיים הקרובים זה לא ילך איתי, ב16 לינואר אני עולה צפונה, אולי אני אשלב את המפעל בתוכניות.

מה קורה עם הטיול של החודשיים? לאן?

רכס חיים
18-12-08, 16:22
עכשו הוצאתי מהחרט את הבלונים עם חריטות קוניות בהתאמה לברזים הסטנדרטיים. זה יצא ממש אחלה ונשאר גם המון בשר.
מחר אני ארכיב את כל המערכת ,אצבע את הבלונים יפה יפה ,ואשלח למילוי ממוסד במשאבה.

הסיפור עולה מעל 800 שקל לבלון ,שהוא ממש קל מאוד,ולא תופס מקום בג'יפ.(עכשו הוא כבר ג'יפ ולא פרייבט לשטח.)

מעניין כמה זמן הוא יחזיק עד ההתרוקנות שלו.

רכס חיים
19-12-08, 13:55
נשאר קרטון אחרון של 48 קופסאות לוף. כל הקודם זוכה.

המחיר 15 ש''ח לקופסא - לצערי. אבל זה שווה כל גרוש.

מחר חוגגים על שתי קופסות לאיש.

רכס חיים
20-12-08, 16:52
אני יודע שאתם מחכים בקוצר רוח למתכון הלוף שעשיתי היום בשטח מתחת לעץ אשל על יד הישוב אשכולות,בדרום הר חברון.

1. שתי קופסאות לוף חתוכות פעם אחת לגובה ושלוש פעמים לרוחב.

2. שני בצלים ,10 שיני שום והכי חשוב - שומר אחד גדול -חתוכים באורך של שני סנטימטר.

3. חופן צימוקים וחופן אגוזי מלך.

4. חצי בקבוק בירה ותבלינים מעטים - מלח ופלפל שחור.

אופן ההכנה.

בסיר רחב ושטוח עם שמן תירס ושמן זית חצי-חצי, בכמות של כוס אחת - 200 גרם,מכניסים את כל החומרים בבת אחת ומחממים על אש גבוהה תוך כדי עירבול עדין בכף עץ למניעת התפוררות הלוף. רק את הבירה יש להוסיף לאחר שהכל מקבל צבע חום בהיר.לאחר הוספת הבירה יש להנמיך את האש ולאדות את הנוזלים עד לרמת רביכה דלילה.

לקרר מעט את האוכל לפני האכילה עם לחם שיפון טרי ויין לבן.

להזהר לא לאכול בטעות את האצבעות.

unimog
20-12-08, 19:25
תגיד לי יההה רכס ,, לבקבוקים אצלך בדיסקו הערום יש מספרים ?? בקבוק 1 גרעיני תירס, בקבוק 2 גרעיני חומוס וכווו.....
באומץ ותבונה
שלך
איש האונימוג
רכס בשישי הבא צוות אונימוג עם 8 כלים יורד דרומה . נשמח לאכול ארוחת ערב בשטח ביחד ,(לא לוף ובלי חריף...)

רכס חיים
21-12-08, 19:24
הבלונים החדשים מאלומיניום קיבלו את המגופים החדשים ,נצבעו ונשלחו היום למילוי ממוסד.

משבוע הבא הם יעברו ניסויי שטח ואת התוצאות תקראו כאן.

מבחינה טכנית אנחנו ערוכים לייצור ולמילוי של הבלונים האלה במקום הבטטות שיש לכולנו.

אם זה יצליח ,אעביר את הפתרון הזה תקינה במכון התקנים ,כך שזה יהיה מוצר נוסף ייחודי עבורנו.

עוד לא נירגעתי מארוחת השחיתות של הלוף בשבת...........

asafk
21-12-08, 22:19
עוד לא נירגעתי מארוחת השחיתות של הלוף בשבת...........

קרבוסילן או טבליות פחם רגילות ירגיעו לך... :p

אסף.

רכס חיים
22-12-08, 16:06
עכשו חזרתי משוק לוינסקי ומשוק הכרמל במטרה לאתר חנות שתספק לי אבקת ביצים אבקת חלב וקופסאות מפח של גבינה צהובה אמריקאית כמו שאני זוכר מפעם.

נאדה. אין ממש כלום שאפילו קרוב לזה. אי-לכך השבוע אסע למפעל במירון להביא את כל האבקות שהם מייצרים.

בינתיים ניצלתי את הביקור בשווקים בכדי למלא את מחסן התבלינים והפיצוחים במוצרים שיכולים לעשות רק טוב ללוף.

עד עכשו אני עומד עם 65 בקבוקי חצי ליטר עם מצרכים מחוייבי המציאות לשטח.ניראה לי שמעבר לכך זו כבר התנהגות העלולה להתפתח למניה.....

GodsFather
22-12-08, 16:10
ניראה לי שמעבר לכך זו כבר התנהגות העלולה להתפתח למניה.....

חביבי, על זיוודומניה שמעת? כי זה מה שאתה פיתחת במהלך השנים והנה אתה פורס זאת לפנינו :)

יש עכשיו מסלול התמחות באגף לפסיכולוגיה בבר-אילן - רכסולוגיה, על אנשים עם דחף בלתי מובן לאכסון מוצרים בצנצנות מיונז תוך נסיעה בכרכרת אלומיניום מתוצרת עצמית...אתה נשוא המחקר הראשי שם:-D

מאיר רוטברג
22-12-08, 17:02
עד עכשו אני עומד עם 65 בקבוקי חצי ליטר עם מצרכים מחוייבי המציאות לשטח.ניראה לי שמעבר לכך זו כבר התנהגות העלולה להתפתח למניה.....[/quote]

להתפתח למניה:-(:D:D:D

אתה בטוח במילה להתפתח, בלשון עתיד?

opl
22-12-08, 18:03
השימוש היחידי שאני יכול למצוא לאבקות האלה הם למי שמטייל רגלית וכל גרם/נפח קריטי והוא מוכן לוותר על איכות (וכנראה גם על תפקודי כבד).

רכס חיים
22-12-08, 20:38
בלוני הגז חזרו היום ממילוי,ועמדו בכל הכבוד הראוי במעט הלחצים שהופעלו עליהם.

אחד הבלונים דולף ונצטרך לפרק אותו ,ולהרכיב את הברז עם סיליקון אטימה סמיך, מה שלא עשיתי בהנחה שסרט טפלון יעשה את העבודה.

גם בגילי עוד עושים טעויות בסיסיות.

עכשו נותר לראות כמה זמן יקח עד להתרוקנות הבלון החדש.

הבלונים האלה משמשים גם כבלוני צלילה, אולי ניתן להשיג אותם כמשומשים במחיר סביר , היות וכחדשים הם עולים כאלף שקל.

צילומים של המערכת יהיו במצלמה שלי בסוף השבוע.

רכס חיים
24-12-08, 03:33
חסר לי סטארטר במחסן החלפים של הג'יפ. וזהו החלק שבאמת יכול לתקוע כל רכב אוטומטי.

למישהו יש אחד במצב עבודה למכירה ??

תודה מראש.

רכס חיים
25-12-08, 16:52
עכשו סיימתי להחליף את כל המגירות בדגם החדש 2009 כולל הגדלת המשטח העליון.הצלחתי להאריך אותן ב-10 ס''מ ל- 1.30 מטר כך שיש עכשו מקום לעוד 10 בקבוקי תבלינים.

באותה הזדמנות מיקמתי כבר את הבלונים החדשים,ומחר הם יעבדו כמו גדולים.

נראה כאילו הג'יפ גדל ,למרות שלא מתחתי אותו לשום צד.

GodsFather
25-12-08, 20:51
חיים, תגיע לאירוע העבירות בשבת, אני אצלם את הרכב שלך ואעלה לפה תמונות.

איך מרוויחים 10 ס"מ נוספים כשהמיתקון הקודם ניצל את מלוא המקום ברכב... ?

רכס חיים
28-12-08, 13:32
אני בטוח מגיע, רק איפה זה??

השבת הייתי בנחל דישון במטרה לשכשך בנהר זורם, וקיבלתי לאכזבתי מרק בוץ בשפע. לפחות זו סיבה טובה לבקר בו אחרי גשם נוסף.

ניסיתי באותה הזדמנות את הבלון גז החדש ,שעבד כמו גדול ונתן הרגשה טובה של פתרון נכון.במיוחד כשהשקשוקה יצאה עשר.

גם הזיווד החדש עשה את שלו ,ומעל 60 בקבוקי מוצרים ניראים ממש כמו הפרעה נפשית מושלמת.גם לדעת מטיילים שראו את המגירות בשטח.

עכשו להמתין שבוע לשבת חדשה. ייאוש.

רכס חיים
02-01-09, 13:50
לא תאמינו, אבל אחרי שעתיים עברתי טסט...........

בלי ריפודים בכל הרכב, בלי מושבים, ובלי עוד כמה דברים ועם הרבה מאוד דברים נוספים.

אבל עברתי...........

amitaikl
03-01-09, 00:57
חיים שלום,
אחרי 3 ימים בהם עברתי על כל הודעות השרשור, להלן מספר נקודות:
1. לא אתייחס למה שכונה כאן רבות טירוף. יש לך חזון, הלכת איתו, הגשמת, סחתיין. בעיות נפשיות כאלו ואחרות מאובחנות ומטופלות ע"י מומחים ובמקרה הצורך תרופתית
2. לגבי אבקת חלב - אין מה להרחיק למירון. ניתן להשיג בכל מכולת בכפר ערבי. נסה את זו של NIDO. מיובאת דרך ירדן כך שאיני יודע מה מצב המלאים בימים אלו. בכל מקרה ניתן להשתמש באבקת חלב של תינוקות שניתן להשיג בסופר הקרוב למקום מגוריך. שים לב כי אתה קונה את האבקה החלבית ולא הצמחית.
3. אם אוזכר נושא אוכל בכלל ולוף בפרט, הרי שיש להזכיר את הבדיחה שרצה אצלנו בסדיר, כי ריכרד לוי, יצרן הלוף, ציווה את גופתו למפעל
4. עם פירוק דיפוני הדלתות, נוצר מקום אידיאלי למיתון הנשק האישי... לחילופין מתחת לדש-בורד שייצרת באמצעות תפס קפיצי
5. החשוב מכל: בכל התמונות של הרכב ראיתי כי על גבי המשטח האחורי מונחות ערימות של ציוד: שקי שינה, מזרונים והחמור מכל ארגזי אלומיניום (מטבח נייד?). למה חמור? כי הציוד לא מעוגן!!! אני מתפלא על כך שעם כל ההקפדה על שרידות הרכב לא מצאת לנכון לדאוג לשרידותך האישית במקרה של החלקה חריפה/התהפכות. עיגון פשוט של הציוד יכול להיות ההבדל בין התהפכות שבסופה אתה תלוי עם ראש כלפי מטה וסיפור משעשע לכתוב בפורום לבין מפגש קרוב מידי עם מטבח נייד וכירורוג שמבלה את מוצאי שבת בהפרדת חתיכות אלומיניום מהחומר האפור שממלא את הגולגולת...
6. לכיסוי הגג שעשית ניתן היה (ועדיין) להוסיף שורת ווים במרחקים המתאימים לטבעות המתכת ביריעה המשמשת אותך לאוהל. ככה חסכת 2 מוטות ברזל על משקלם. כמו כן הרווחת נקודות עיגון על הגג במידה ויום אחד בכל זאת תתקל בשטח ב"מציאה" שלא ניתן להכניס לאותו אלא לקשור על הגג בלבד.
7. במסגרת נושא שרידות וחילוץ: לא מצאתי כלל איזכור לשפאלות. בעבר דאגתי לאכסן ציוד בג'יפ בארגזי ירקות מתקפלים של השוק. במקרה של שקיעה שולפים את אחד מצירי הפלסטיק ויש שפאלה למהדרין! במקרה שלך כיון שהכל צריך להיות מאלומיניום (אני מניח שאתה מכיר את המשפט ש"מי שיש לו פטיש מתייחס לכל בעיה כאילו היא מסמר") אולי ניתן להפוך את הדפנות של אחת המגירות לפריקה? אולי את חלק מגג האלומיניום?
8. יש לך את חפירה בציוד החילוץ, נכון? זה הזמן להוסיף גם גרזן. רצוי גרזן ביקוע. כלי כבד שצידו האחד יכול לשמש פטיש והאחר מושחז ויכול לסייע בכיסוח ענפים יבשים/רמסות/עצי בנין למדורה בשטח.

טוב, אני את דברי (הארוך) אמרתי.
ליל מנוחה ושבת שלום

אמיתי

מאיר רוטברג
08-01-09, 15:08
חיימקה שבוע בלי עידכונים מופלאים
אין איזה טמבון מופלא על הגג

איזה בידוד כפול מתחת לרכב
צלחת לווין נשלפת ממכסה המנוע

איזה 724568908765432123456 פחיות מוקפצות לאוכל
משהוא

רכס חיים
09-01-09, 02:59
בשבת בבוקר נסעתי דרומה על כביש 6. לצד הדרך לפני בית קמה, מצאתי את גל תקוע עם ה-110 שלו - הצהוב - ארז לשעבר, עם לאגר דפוק במותחן הרצועה.

למרות שהמותחן על מנוע דיזל עובד הפוך ממנוע בנזין,- הלאגרים זהים לחלוטין. השארתי לו את המותחן שלי והוא נחלץ לטיול בן יומיים לנחל פארן.

אז מי אמר שמחסן החלפים שבאוטו לא יעיל??

היום הכנסתי למחסן 8 פלאגים חדשים, שני פילטרים אוויר ושני פילטרים שמן. וזה עוד חוץ משני מכסים לדלק שאני נוטה להשאיר בתחנות דלק מפעם לפעם.

עכשו נשאר להחליט לאן נוסעים בשבת.

shachar
09-01-09, 09:12
וזה עוד חוץ משני מכסים לדלק שאני נוטה להשאיר בתחנות דלק מפעם לפעם.

אחרי שניים קניתי אחד שמחובר עם חבק פלסטיק...

רכס חיים
09-01-09, 12:26
זהו. הרכבתי למכסה כבל נירוסטה דק של 1.0 מ''מ וחיברתי אותו למכסה.

שחר ,הרעיון שלך יושם.

gali
09-01-09, 15:03
בשבת בבוקר נסעתי דרומה על כביש 6. לצד הדרך לפני בית קמה, מצאתי את גל תקוע עם ה-110 שלו - הצהוב - ארז לשעבר, עם לאגר דפוק במותחן הרצועה.

למרות שהמותחן על מנוע דיזל עובד הפוך ממנוע בנזין,- הלאגרים זהים לחלוטין. השארתי לו את המותחן שלי והוא נחלץ לטיול בן יומיים לנחל פארן.

אז מי אמר שמחסן החלפים שבאוטו לא יעיל??

היום הכנסתי למחסן 8 פלאגים חדשים, שני פילטרים אוויר ושני פילטרים שמן. וזה עוד חוץ משני מכסים לדלק שאני נוטה להשאיר בתחנות דלק מפעם לפעם.

עכשו נשאר להחליט לאן נוסעים בשבת.

כן זה אני וזה הזמן והמקום להודות לחיים על העזרה מהשמיים.
פתאום ללא כל אזהרה נתפס לו הפולי, ז"א המיסב בתוכו ונאלצתי לעצור בצד הדרך. לאחר כמעט שעה עוצר לידי חיים עם הדיסקברי וחצי חנות של ג'קי בתוכו ואומר לי שיש לו בטוח כזה מותחן, 5 דקות והמותחן בחוץ.
לאחר בדיקה מסתבר שהמותחן הפוך (מנוע V8) אבל הפולי עם המיסב בתוכו זהה. פירוק והרכבה ואני שוב נוהם בדרך לכיוון פארן.
הייתי בטוח שיש לי מיסב 6203 כזה ספייר בגלל שפעם הוא הצליח כבר לתקוע אותי (עם הדיפנדר הקודם) בירדן ונחלצתי שוב בעזרתם של אנשים טובים ממוסך לנדרובר אילת, אבל לא! הוא לא בארגז כלים.
הפעם יש עוד אחד כזה (6203) בארגז כלים והמותחן של ה- V8 יוחזר לחנות הניידת בצבע ים - אז בלי צחוקים כי לכו תדעו מתי הוא יגיח לעזרתכם עם החלק שחסר.

שוב המון תודה לחיים על ישראליות טהורה שחיממה לי את הלב לכל הטיול ועדיין.
לחיים אני אתקשר אליך בתחילת שבוע ואקפוץ אליך להחזרת המותחן וגם תשורה קטנה - מיסב 6203 חדש ספייר שיהיה לך או להבא בתור שתעצור בכדי לעזור לו.

גלי.

רכס חיים
09-01-09, 16:34
תודה על הפירגון.

אבל ככה עושים לי הרבה ישראלים.כבר התרגלתי.

עכשו ברצינות - לאן נוסעים בשבת, הארץ הזו נגמרה לי כבר חמש עשרה פעמים ולמרות המלחמות אין עדיין שטחים חדשים.

תעשו משהו.

kobiarava
09-01-09, 17:05
עכשו ברצינות - לאן נוסעים בשבת, הארץ הזו נגמרה לי כבר חמש עשרה פעמים ולמרות המלחמות אין עדיין שטחים חדשים.

תעשו משהו.

בוא דרומה, מה הדילמה? גם הבנזין כבר לא יקר, והמדבר-אין מצב שמיצית אותו.

בקיצור-מחר אנחנו בצניפים-ניפגשים לקפה?

קובי

רכס חיים
10-01-09, 03:38
כדי להגיע בשבת לצניפים אני הייתי צריך לצאת אתמול מהבית. לא הגזמת??

ניראה לי שאני הולך על המכתש הגדול בכדי לרדת הפעם את מעלה אברהם,מה שלא עשיתי כבר מעל שנה.

בשביל טיול של יום זה ממש הרבה.

רכס חיים
12-01-09, 10:08
את המכתש הגדול אני השארתי לשבת 24 חודש ,לטיול שאקח איתי את הנכד בן ה-5 בכדי שיתחיל להתרגל למסעות מדבריים.
בשבת האחרונה עשיתי טיול ירוק לכל אזור היערות שבין בית שמש לירושליים עקב בקשת הקהל להרבה צבע ירוק.

מיכל הגז הדולף עבר היום פירוק והרכבה מחדש עם חומרי אטימה צמיגיים ואני מקווה להטעין אותו מחדש עד סוף השבוע.

גם את הגגון אני צריך לחזק היות ובמהירויות גבוהות הוא מייצר רעשים בין שני חלקיו. סוג של התרעת מהירות.

העבודות והשיפורים על הכלי מתחילות להסתיים לי למרות סיבוב שני שנעשה על חלק מהעבודות.אני חייב לפתח רעיונות הזויים יותר בכדי שיהיה מה לעשות איתו מלבד טיולים.

מוני אורבך
12-01-09, 10:22
חיים!
אתה חיב לפתח מגולינה על הגג.
עם כניסה מתא הנהג.
זה ממש פרויקט הזוי שתפור עלייך!!!

רכס חיים
12-01-09, 14:21
מה זה מגולינה?

GodsFather
12-01-09, 14:29
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13341&stc=1&d=1231763320

השמשוני יחיעם
12-01-09, 15:06
חיים אל תשים לב,,,,,

הם מקנאים,,הם מקנאים,,,,הם מקנאים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

רכס חיים
12-01-09, 15:48
יחיעם, אתה מצטרף לטיול ב-24 למעלה אברהם??

השמשוני יחיעם
12-01-09, 17:42
רק עם יש "לוף",,,,

דרור הראל
12-01-09, 23:45
חיים,יש לי רעיון להמשך הפרוייקט.

אחת התוכניות שלי להמשך דיגום הדיפנדר(אתמול הסתכלתי בתמונות וירדו לי דמעות געגועים).היה להשיג כיסאות פארמדיק מאמבולנס-כיסאות עם ציר מסתובב-התוכנית שלי היתה להוריד את הספסל האחורי,ולהרכיב לילדים שני כיסאות כאלו עם שולחן קטן בניהם(אז היו רק שניים ולא תוכננו עוד-אבל כרגע השלישי בדרך,כך שהרעיון הנ"ל לא יגיע לביצוע בקרוב).
מאחר ואצלך אם אני לא טועה כבר הורדתה את הספסל האחורי-ניתן לנסות לבצע על המושבים הקדמיים.

דרור הראל

oferl
13-01-09, 08:31
איזה כיסא? אם יש לו סנטימטר פנוי - הוא דוחף עוד צנצנת...

רכס חיים
14-01-09, 09:49
יחעם , ארוחת לוף מפוארת על חשבון המחסן שבאוטו. העיקר - אתה בא??

-->