PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפרה הקדושה נשחטה היום - הדיסקו הופשט מפלסטיק.

עמודים : 1 2 3 4 5 [6] 7

רכס חיים
14-01-09, 19:09
סוף סוף צרפתי למחסן החלפים סטרטר שעבר שיפוץ בששת החודשים האחרונים,ורק עכשו קיבלתי אותו.לנסוע בג'יפ אוטומטי ללא סטרטר גובל בחוסר אחריות מוחלט, וההרגשה עכשו ממש טובה.

עכשו צריך להמתין לתחרות במגידו בשבת, ולאחר מכן לטיול עם הנכד למכתש הגדול.

ניראה לי שהרכב מצויד ברמה של קרוב ל-100 אחוז.

ישי.פ
14-01-09, 23:49
חיים אתה יכול לתת קצת פרטים על התחרות??
(שגם נוכל להנות)

GodsFather
14-01-09, 23:56
הוא התכוון לאירוע העבירות במגידו - ראה קישור

http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=229890&postcount=24

מאיר רוטברג
15-01-09, 09:27
חיימקה

האם אתה מסוגל לתת לנו תמונת מצב מה יש לך ברכב?
אנא הכן רשימה
ציוד...................
חלפים.....................
מזון...........................
ומה המשקל הכולל...............

GodsFather
15-01-09, 09:29
חיימקה , תבוא בשבת לאירוע, אצלם אותך ואת הכרכרה שלך על כל פינותיה ופניניה ותוכל להעלות עדכון לחבר'ה

רכס חיים
15-01-09, 14:33
אמיר, בסדר, אך תן כתובת לאן להגיע ובאיזה שעה.

GodsFather
15-01-09, 19:56
אם תצא קצת מהשרשור הזה , תגלה שיש כתובת ואפילו מפה בשרשורים אחרים -

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=229820#post229820

:D

רכס חיים
18-01-09, 09:19
זה לא היה צפוי אחרת.

נקודת ההתחלה של חציית הקישון היתה ברורה להמון צופים,אך כרגיל הם האחרונים שיודעים כיצד מגיעים לנקודה התחרות השניה והברדק חוגג.מכל מאות הצופים והמתחרים כבר חצי לא יגיעו לנקודה 2. וחבל. אף אחד לא מבין שהחשובים לספורט המוטורי הם הצופים ולא המתחרים. ואם הם מחליטים לפרוש כמוני עקב הבלבלת, ההפסד הוא של הספורט המוטורי.

בשעה 1000 לערך הפניתי את הג'יפ ישר דרומה לרצועת עזה.הרגשתי שזה היום האחרון, חזקה ומתאמתת.

הכנסתי את הכלי לשדות החיטה של קיבוץ גדול קרוב לציר המערכת כשהגדר שלה מרוחקת ממני 500 עד 600 מטר. מלפני משתרעת הרצועה ברוחב של כ-8 ק''מ כשהעיר עזה במרכזה. משמאלי סוללת 120 מסייעת של גדוד ירוק ,מאחורי מפק' החטיבה ומשמאלה סוללת 155. מימין שטח הערכות של החטיבה ומעלי שני מסקר''ים של הסיוע החטיבתי. - בקיצור - מרכז המלחמה.

וכך , תוך כדי הכנת ארוחת צהריים, מהערבות שבחיי עקב הסביבה ההזויה, מלווים אותי המראות הקולות והריחות של פגזי ה-120 , יציאות ה-155 וההדף של הטילים היוצאים מהמסקר''ים בדיוק מעל החניון הקטן שלי.

לחגיגה הקטנה מצטרפים מפקדים שנעים בשטח, זה לכוסית יין אדום והשני למעט פיצוחי איכות.

לאחר חמש שעות שלווה וסיפוק עילאי כיצד המיסים שלי עושים כאן עבודה יפה, חזרתי למרכז הארץ בתקווה לחזור בשבת הבאה.

GodsFather
18-01-09, 09:23
אני רוצה לראות את התמונות של הסיפור ההזוי הזה, בטח בערוצי החדשות והעיתונות הזרים :p

fuksi
18-01-09, 09:57
לחגיגה הקטנה מצטרפים מפקדים שנעים בשטח, זה לכוסית יין אדום והשני למעט פיצוחי איכות.
.

ענק!!!!!
כיבדת אותם בלוף הקולינרי שלך?

GodsFather
18-01-09, 10:00
נראה לי שהם החליפו מתכונים :D

יונתןמצפה
18-01-09, 11:37
משמאלי סוללת 120, מאחורי מפק' החטיבה ומשמאלה סוללת 155 ומעלי שני מסקר''ים - בקיצור - מרכז המלחמה.
....
מלווים אותי המראות הקולות והריחות של פגזי ה-120 , יציאות ה-155 וההדף של הטילים היוצאים מהמסקר''ים

לאחר חמש שעות שלווה...

ללא מילים! :shock:

tomer s
18-01-09, 15:07
ועכשיו אני מבין למה העזתים התחליו לפחד....

יובל48
18-01-09, 22:09
אפוקליפסה עכשיו,את גלישת הגלים וריח הנפלאם מחליף הג'יפ
וריח הלוף מעורב בניחוח חנ"ה.

רכס חיים
24-01-09, 17:27
עכשו חזרתי מהמכתש הגדול לאחר שניכנסתי למעלה אברהם מכיוון מערב למזרח עד האנדרטה, ועשיתי את המעלה בירידה.

שני ק''מ לפני האנדרטה מגיעה שיירה של 7 ג'יפי חצי מיליון מכיוון מזרח בציר שבכלל אסור לתנועה. בכדי לא להכנס בינהם אני ממתין בסבלנות שהאחרון יעלה על הציר שלי ונוסע מאחורי כולם- לפי התכנית.
איך שאני מצטרף לשיירה אני מבחין שהנהג האחרון שלפני מצליח לעלות על כל בור, סלע או מכשול בדרך,בנוסף לעובדה שהגלגל הקדמי ימני שלו עם חצי כמות אוויר נדרשת. היות ואין לי צופר באוטו והאורות הדולקים אצל כולם באמצע היום לא עושים שום רושם,מצליח הבן אדם לנסוע על הג'אנט מגנזיום בטח 200 מטר לפני שהרכב תוקע אותו בצלע ההר. אם זה היה בגלגל השמאלי הרכב היה מפנה את הציר בהתדרדרותו תהומה.

עכשו הציר חסום לי ,כל חבריו מזמן נעלמו בעיקול, אין תקשורת עקב מיסוך סלולרי ,ועבדכם עם ילד בן 5 באוטו ויאפי תקוע לפני עם ג'אנט טחון,ללא אפשרות עקיפה - מה שלא היה עולה על דעתי בכל מקרה.

שעה וחצי לפני שיכולנו להמשיך במסע,לוח זמנים משובש לחלוטין, קיצור הטיול בשליש מהמתוכנן,חוץ מגוף ובגדים עם פודרה לחודשיים.

עשר דקות קודם לתקיעה אני מנסה להסביר לנכד שהמדבר מחפש את השגיאה שלך בכדי לתקוע אותך ,ומסתבר שמישהו חכם בשיירה נתן להם הוראה להוריד אוויר על הסלעים.

לפחות הנכד הבין את ההסבר.

zivo
24-01-09, 18:33
מה בדבר מקצה שיפורים בשבוע הבא?

מורי
24-01-09, 21:09
עכשו חזרתי מהמכתש הגדול לאחר שניכנסתי למעלה אברהם מכיוון מערב למזרח עד האנדרטה, ועשיתי את המעלה בירידה.

.

ראיתי אותך מולי ליד צומת טללים (אחרון בשיירת ג'יפטריפ:p)
חשבתי להתקשר להזמין אותך להצטרף אלינו,אבל חששתי שתוציא לוף לארוחת צהריים ואצטרך לספק הסברים לחבריי לשיירה.;) ...

רכס חיים
25-01-09, 01:04
זיו,שבוע הבא צריך להעביר קודם את כל השבוע, וזה די מבאס.

אהלן מורי, ראיתי את שיירת 15 הכלים שזה בדיוק הדגם ממה שאני בורח ממנו כמו מאש.

השבוע גיליתי חברה עם אביזרי על לזיווד רכב. ( אל תשאלו שם וכתובת. נקודה)

רכשתי פס אלומיניום לעיגון תעופתי עם 12 מחברים אוניברסליים ,חתכתי את הפס ל-5 חלקים שונים באורכם בהתאם למידות הדרושות ברכב ,וחיברתי אותן ללוח הציפוי העליון שמעל המגירות באמצעות ניטים,כך שלא יפריעו במידה והמשטח משמש כמיטה כפולה.
החזרתי את כל הציוד למקומו כולל צידנית אלומיניום ,ארגז כלי בישול ,שולחן מתקפל,שרפרף, 2 כיסאות חוף מתקפלים ומחצלת. את הכל רתמתי עם גומיות שמרלינג ונועלי קפיץ בסופם ,וקיבלתי שקט מוחלט ללא קירקושים גם בירידות התלולות של המכתש.מעבר לבטחון הנובע מהריתום,במקום רשת הפרדה.
יצא יפה שחבל על הזמן.
אם הייתי צריך לעשות את זה במסגרת העבודה ,העלות של החומרים הינה 400 שקל ,אם מוסיפים 3 שעות עבודה המחיר מטפס ל-800 שקל , כך שמחיר לקוח של 1000 שקל וצפונה ,מאוד סביר, אבל איזה לקוח לא יחשוב שאתה עושה עליו את הפנסיה שלך אם תקח את המחיר הזה ??

רכס חיים
27-01-09, 01:36
לקראת הקיץ הקרב אני רוצה להוסיף כונס אוויר שעדיין אין למנוע שלי לאחר שהוא פורק ממנו עוד בזמן הרכישה.כמו שהבנתי הכונס יוסיף כושר איורור של 15% בערך לנפח הקיים כיום.

אני חושב לעשות אותו - כרגיל מאלומיניום במקום הפלסטיק המקורי. לצורך זה אני זקוק לכונס האורגינלי - אפילו שבור - בכדי להוריד מידות ייצור.

אם למישהו יש אחד כזה ליום יומיים לצורך זה ,אשמח להגיע אליו ואולי להוריד את המידות אפילו אצלו בבית.

בינתיים הוזנח הפרויקט של מיכל אוויר, שנתקע בגלל הווסת שגורם לקומפרסור לעצור את המילוי בלחץ נתון.איך אני מרכיב כזה באופן מעשי - אם למישהו יש מושג.

תודה על הסיוע.

whisky
27-01-09, 10:11
בינתיים הוזנח הפרויקט של מיכל אוויר, שנתקע בגלל הווסת שגורם לקומפרסור לעצור את המילוי בלחץ נתון.איך אני מרכיב כזה באופן מעשי - אם למישהו יש מושג.

תודה על הסיוע.

חיים, אתה יכול להסביר למה אתה מתכוון? השאלה היא איך אתה מרכיב את הווסת?

האם הכתבה הזו עוזרת לך? http://www.jeepolog.com/574.html

אתה בטח יכול לשלוח ה"פ לכותב אולי הוא יוכל לעזור, נראה לי שזה הכיוון של הבעיה שלך.

whisky

רכס חיים
30-01-09, 03:15
השבת מתוכננת לביקור בגבעות הכלניות שממזרח לחוות פיליפ. כל שנה השטח מתמלא במיליוני פרחים שמכסים עשרות גבעות לאורך ורוחב של מספר קילומטרים. זה מחזה מרהיב היחיד בארץ בשטח ענק כזה.
אני מקווה שהפריחה שם החלה.

השבוע אני אמור להפגש עם איש השיווק של מפעל לייבוש מוצרים חקלאיים והפיכתם לאבקות.מדובר באבקת חלב, אבקת ביציים אבקת עגבניות ועוד הרבה אבקות לירקות שמתאימים לאיחסון ברכב למשך כשנתיים ללא קירור.
זה פתרון מעולה לאנשי עבודה שיכולים לבשל בשטח, לאיחסון כמזון לשעת חירום, או כמזון עבור מנות קרב.
יתכן ואשכנע אותו למכור את המוצרים באריזות קטנות היות וכרגע הוא מוכר את זה רק לשוק המוסדי באריזות ענק.

כבר הכנתי מקום לאיסון המוצרים בג'יפ. כרגע יש כ-80 בקבוקים עם חגיגות שונות בתוכם.

השבוע לא הצלחתי לקדם את הרכב בשום דבר חדש,אך לפי כמות העבודה הנכנסת, יהיה לי בקרוב הרבה זמן לשחק בפתרונות חדשים.

Micha
31-01-09, 17:43
אתמול בערב סיפרתי לחברים על האשכול ההזוי הזה ועל סיפור ההומו.

היום אני נוסע על כביש 6 בבוקר דרומה עם אותם חברים ולפני מראה מזעזע ;) של נושא השירשור בכבודו ובעצמו.

מאחר שנסעתי לאט, הוא נעלם לי תוך 6 שניות מהמראה והמשכנו דרומה לחפש כלניות.

מצאנו (בקושי, אבל מצאנו). טיילנו, שתינו התחלנו לחזור.
עצרנו לאכול. אכלנו.
חזרנו.
ביציאה מ-531 לצומת רעננה כ"ס (רכס) , נעמדנו ברמזור ראשונים כשלימיננו - רכס.

אז הבשורה היא שבמבט שני, הוא נראה הרבה יותר טוב :D

רכס חיים
01-02-09, 01:54
איפה מצאת כלניות?? נסעתי כמאה קילומטרים בתוך השטח שבשנה רגילה שורץ מיליונים ,ובשבת לא מצאתי כלנית לרפואה.

חוץ מהרוחות שממש מפריעות לטייל ,היתה שבת יפה במיוחד. את הארוחה עשיתי בתוך פיתול של נחל אדוריים לאחר שצנחתי אליו מלמעלה ,ומצאתי שטח בגודל חדר שהרוח לא מגיעה אליו.לאכול במקום עם רוחות זה ממש עינוי ,אבל אם יודעים מה לחפש ,תמיד נמצא שטח קטן שהרוח לא מגיעה אליו.שלא לדבר על בישול עם רוחות מסביב.

הפעם שיניתי את מנהג הבישול לארוחת צהריים והלכתי על ארוחת בוקר צפון אירופית- בעצם סקנדינבית.........
4 פרוסות עבות של לחם שיפון שחור עם שכבת חמאה הולנדית עבה ומעליה פרוסת דג אנשובי מלוח שמכוסה בכבד דגי שיבוט בשמן.לא לשכוח להטביל את הפרוסה בשמן של הדגים לפני מריחת החמאה.
על זה פרוסת עגבניה ומלמעלה בצל ירוק חתוך קטן מפוזר בנדיבות,עם כוס מיץ אשכוליות רווי בוודקה.
ולקנח בכוס קפה שחור מלווה בחתיכות של דבלים - תאנים מיובשות- כקינוח.

בעינין כבד הדגים אני לא סגור על דג שיבוט, ואנסה עוד מספר דגים אחרים עד להחלטה סופית על המוצלח שבינהם.

מישהו יודע איזה כבד דגים מגישים בבר של עמירם בסוף דיזנגוף?? זה הכבד דגים הסופי.

lizard
01-02-09, 09:27
חיים, התוסף החדש שלך לרכב צריך להיות עמדת טיפול נמרץ, תוכל לחבר את הכפות החייאה למצבר ולחסוך מקום :-D
מיכלי חמצן כבר יש לך :-)

רכס חיים
01-02-09, 09:41
אין לך מה לדאוג. אני משופץ לאחר שלושה צינתורים והרביעי בדרך.חוץ מקצת סכרת, לחץ דם,טרשת עורקים ועוד כמה דברים שאני לא זוכר.

אז בגלל זה לא להינות מכבד דגים בשמן על חמאה הולנדית ?? מוגזם.

Micha
01-02-09, 10:23
איפה מצאת כלניות?? נסעתי כמאה קילומטרים בתוך השטח שבשנה רגילה שורץ מיליונים ,ובשבת לא מצאתי כלנית לרפואה.

.
היה באמת עצוב. בתרונות רוחמה יבשים.
צומת סעד מצומקת.

רק במכתש בארי היה מה לראות.

אגב , בלי לשנות את נושא האשכול, אודה לך אם תביע את דעתך (במקרה הזה אני כן רוצה עדות של הנחתום) כאן בקשר לרעשhttp://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=32774

רכס חיים
07-02-09, 03:51
היום הגעתי לבצע שני דברים שהמתינו בסבלנות זמן רב. פירקתי את הרדיו שהתקנתי לפני חצי שנה ,וסוף סוף אין רדיו מובנה ברכב. ודבר שני חיברתי בעזרת זיו (יותר נכון - זיו חיבר) את GPS העתיק שלי למערכת החשמל של הרכב,מה שחוסך ים של מצברים,אם בכלל משתמשים בו. אבל זו סתם הרגשה טובה שהדבר הזה מחפש כל הזמן לווינים בשמיים גם כשאני עושה קפה.

היום נבקר בנחל סכר ואחצה את תא השטח עד צאלים . משם אכנס לשמורת הבשור עד לכביש אופקים ובדרך אקטוף את פירות הקובו הגדלים חופשית לאורך הגדרות של פרדסי ההדרים. ומשם הביתה למנוחת השבת.

אני נוטה לרדת מהפרויקט של התקנת מיכל אוויר לקומפרסור.אבל אולי אתחרט.

רכס חיים
08-02-09, 13:03
בשבת טיילנו בתא השטח של צאלים צפון בין רמת חובב לפארק אשכול.בסוף הטיול, לאחר שעצרנו בתחנת דלק לצורך מילוי אוויר,התנעתי את הרכב והבחנתי בצליל התנעה שלא אהבתי. אמרתי לאישה שעד הבית לא עוצרים היות ואין לי סטרטר ברכב,לפי תחושת בטן.החניתי בערב ,ובבוקר ניסיתי להניע - נאדה.כמה דפיקות על הסטרטר שיחררו אותו להתנעה או שתיים ומשם ישירות למוסך על הליפט - להחלפת הסטרטר ברזרבי ,משהו שלקח 10 דקות.נסעתי לאלקטרו-רכב בחדרה ,החלפתי את הסולוניאיד בחדש מתוצרת ברזיל........ועכשו יש סטרטר מחודש במחסן הרכב.

אם הייתי מכבה את הרכב - החלפת הסטרטר בשטח היתה אורכת בוודאי שעתיים בזחילה מענה מתחת לרכב הזה שלא בנוי לטיפולי שטח.

עכשו יש לחשוב איך מנצלים את השבתון של הבחירות לטיול יפה למרות מזג האוויר הרע הצפוי.

Nash
08-02-09, 13:20
היי,
אני יודע שהעלאת תמונות לאתר זה לא בדיוק השטח שלך אבל יש תחרות ערה באתר, תחרות הצילום השבועית של אסף.
השבוע, לפי קצב בעלאת התמונות נראה כי הנושא: "נהפוך הוא" קשה למדי לרוב חברי האתר, בכל מקרה נראה לי שאתה יכול לשים את כולם בכיס הקטן, אם רק יש לך תמונה טובה של "ההומו" שלך ליד הומו לא מפותח (ל.ר. סטנדרטי)...

חוץ מזה, איכשהו אני רואה אותך בדרכים מידי פעם (סוג של שכנים) והוא נראה די טוב עם כל ערמות האלומיניום עליו

שבוע טוב
Nash

סוזי המשתוללת
08-02-09, 20:14
חיים, התוסף החדש שלך לרכב צריך להיות עמדת טיפול נמרץ, תוכל לחבר את הכפות החייאה למצבר ולחסוך מקום :-D
מיכלי חמצן כבר יש לך :-)

סוף סוף אחרי 4 שנים קצת דברי טעם ממיכה:D

סוזי המשתוללת
08-02-09, 20:18
עכשו יש לחשוב איך מנצלים את השבתון של הבחירות לטיול יפה למרות מזג האוויר הרע הצפוי.[/QUOTE]

חיים כל המצרכים האלה בבגז שלך לא עושים לך טוב
יום שלישי יהיה מזג אויר נפלא לטיולים
:idea:

רכס חיים
08-02-09, 23:18
לאישה יש היום יום הולדת ,אז יצאנו לקנית מתנה עבורה בחנות מיוחדת לכלי בית. וזה מה שקנינו.

1. 6 צלחות קורנינג למנה עיקרית - לג'יפ.

2. 6 צלחות עמוקות קורנינג למרק/סלט - לג'יפ.

3. 2 קערות עמוקות מאוד - קורנינג לערבוב - לג'יפ.

4. כף נירוסטה גדולה לעירבוב סיר בישול עם מגרדת מובנת בכף - לג'יפ.

5. כף שטוחה מנירוסטה איכותית להפיכת חביתה/קציצות - לג'יפ.

6. סכין חיתוך מדהימה ביופיה ואיכותית במיוחד - לג'יפ.

7. צ'ק פתוח לאישה שתקנה לעצמה מה שתרצה...............

גלדיאטור
09-02-09, 00:51
זה לא היה צפוי אחרת.

נקודת ההתחלה של חציית הקישון היתה ברורה להמון צופים,אך כרגיל הם האחרונים שיודעים כיצד מגיעים לנקודה התחרות השניה והברדק חוגג.מכל מאות הצופים והמתחרים כבר חצי לא יגיעו לנקודה 2. וחבל. אף אחד לא מבין שהחשובים לספורט המוטורי הם הצופים ולא המתחרים. ואם הם מחליטים לפרוש כמוני עקב הבלבלת, ההפסד הוא של הספורט המוטורי.

בשעה 1000 לערך הפניתי את הג'יפ ישר דרומה לרצועת עזה.הרגשתי שזה היום האחרון, חזקה ומתאמתת.

הכנסתי את הכלי לשדות החיטה של קיבוץ גדול קרוב לציר המערכת כשהגדר שלה מרוחקת ממני 500 עד 600 מטר. מלפני משתרעת הרצועה ברוחב של כ-8 ק''מ כשהעיר עזה במרכזה. משמאלי סוללת 120 מסייעת של גדוד ירוק ,מאחורי מפק' החטיבה ומשמאלה סוללת 155. מימין שטח הערכות של החטיבה ומעלי שני מסקר''ים של הסיוע החטיבתי. - בקיצור - מרכז המלחמה.

וכך , תוך כדי הכנת ארוחת צהריים, מהערבות שבחיי עקב הסביבה ההזויה, מלווים אותי המראות הקולות והריחות של פגזי ה-120 , יציאות ה-155 וההדף של הטילים היוצאים מהמסקר''ים בדיוק מעל החניון הקטן שלי.

לאחר חמש שעות שלווה וסיפוק עילאי כיצד המיסים שלי עושים כאן עבודה יפה, חזרתי למרכז הארץ בתקווה לחזור בשבת הבאה.

גאוןןןןןןןןןן

רכס חיים
09-02-09, 21:02
ממתינים לסערה. בינתיים כלום.

מחר בבוקר מצביעים ,ומפנים את הרכב למדבר יהודה. יוסי פתאל טוען שיש לו נקודה סודית בראש חצצון שרואים ממנה מפל של 120 מטר.

גם השמשוני יהיה ,ואם הרוח תאשר בישולים - יהיה להם מרק עדשים סמיך עם פלחי לוף לעיבוי.

יש הרי כלים חדשים להגשה בדיוק למקרים האלה.

רכס חיים
12-02-09, 01:46
המתנה בשטח עד 5 בערב לא הניבה את השטפון שהמתנו לו כל היום.

נזיד סמיך מ-3 קופסאות לוף עם עדשים בתוך סיר גדול, הצליחו להזין 10 אנשים שמנים במיוחד לאחר 30 דקות של בישול ברוח חזקה של 50 קמ''ש. ניראה שהם נהנו למרות שידעו מה התוכן.

רק כשהגענו לכביש מעלה אדומים - בדרך הביתה -הגיחה מכיוון ירושליים סערת גשם ורוחות ישר מגיהנום. החבר'ה שנשארו בשלושה ג'יפים כבר נהנו ממים עד גובה המנוע.
הם - יחיעם ויוסי - כבר חזרו לצפון דרך ערד ,עקב ההצפות בנחלים הצפוניים,ונחתו במיטה בשעה 0100 בלילה.

כנראה שאת השטפון הבא ניראה כבר בשנה הבאה.

Gilad
12-02-09, 08:01
איך נסעת בסערה - בלי וישרים?

רכס חיים
12-02-09, 09:47
זה לא פשוט ,אבל אפשרי. במיוחד אם אתה לא ממהר.

אני לא מציע לאף אחד לנסוע כך, אבל כנראה שאתקן אותם עד החורף הבא מחוסר תעסוקה אחרת.

רכס חיים
13-02-09, 20:13
הרכב לא מניע. אין ניצוץ והקויל לא מוציא פלוס.

חיברתי אותו ישירות למצבר והרכב הניע.

ביום ראשון נבקר בחשמליה. בינתיים הלכה השבת.

רכס חיים
18-02-09, 01:58
מיכל המים האחורי יוצר בטעות עם ברז בצד ימין,למרות התכנון שלי לברז בצד שמאל.
נסעתי איתו כל השנה ובכל שבת קיללתי מחדש את האחראי לטעות. תיכננתי הרבה זמן להוסיף ברז גם בצד שמאל, אך זה כלל לא פשוט במיכל אלומיניום, אם לא רוצים לפרק אותו, לחרוט ניפל ולרתך אחד נוסף עבור הברז החדש.

השבוע התפניתי לעשות את הברז החדש שהפך להיות חלום קטן ונוחיות ממש גדולה, והתוצאה הסופית מסקרנת אותי לגבי התוצאה בשטח.
אחרי יותר משנה של שינויים ותוספות ,יש עוד מאה פינות בג'יפ שדורשות טיפולים פרטניים מהסוג הזה.
פחות או יותר כמו שתיכננתי - עבודה ל-5 שנים.

השבת הגשומה- כנראה עם רוחות תשאיר אותי בבית אם לא אצא לציד שטפונות בלי וישרים.

רכס חיים
18-02-09, 23:31
הנתק בין מפתח הרכב לקויל תוקן היום, ויש רכב לשבת. במהלך השבוע תיקנתי את מגן טנק הדלק שקיבל קימוט קל מירידה פראית לתוך ערוץ נחל. באותה הזדמנות קיבעתי אליו מלמטה באמצעות ניטים לוח בירצ' ימי 9 מ''מ -סוג של דיקט מסיבי מאוד - על שטח כל מיכל הדלק ולא רק על חציו כמו שיש במקור של הדיסקו. כך קיבלתי הגנה מעולה למיכל ששוקלת כלום עולה עוד פחות מכלום וטובה בהרבה מלוח פלדה היות והוא לא מתקמט.
עכשו ,לאור עצתו של יחיעם, אמלא את החלל בפוליאוריטן מוקצף בכדי למנוע מאבנים קטנות להתישב בין הלוח למיכל ולחורר את מיכל הדלק.

השבת הגשומה שבדרך כניראה תנטרל אותי עקב החוסר במגבים. זו כנראה השבת השנתית שבגלל המגבים אני מושבת בה. אם למישהו יש מנוע מגבים למכירה ,אשמח לקנות אותו.

itay-rover
19-02-09, 08:19
[QUOTE=השבת הגשומה שבדרך כניראה תנטרל אותי עקב החוסר במגבים. זו כנראה השבת השנתית שבגלל המגבים אני מושבת בה. אם למישהו יש מנוע מגבים למכירה ,אשמח לקנות אותו.[/QUOTE]

דבר עם רמי מכפר מנחם,אני יודע שהיה לו לפני כמה חודשים.052-2740203

איתי.

רכס חיים
23-02-09, 14:41
עקב שגיאת תיכנון, הגגון הקדמי מקבל סדק בשני הצדדים שלו, ואחיזתו בגג מתרופפת. כוחות הרוח בנסיעה ממש קורעים אותו והחיבור לגג מתרופף,כך שבמהירות גבוהה המשטח מתנדנד ומרעיש.

החלטתי לפרק את הגגונים, לרתך אותם עם חיזוק של פחיות בפינות ,וגם לרתך אותם אחד לשני. באותה הזדמנות איישר את כנפי הפרפר למשטח ישר- כמו שתוכנן במקור.

הסיפור לא פשוט ויצריך חצי יום של עבודות ריתוך ,אך בכך בעצם אשלים עבודה לא גמורה.

נראה אם בשבת יש מצב לרדוף שטפונות.

רכס חיים
25-02-09, 04:00
ניראה כי בשבת יהיו שטפונות בדרום,ויש מצב שגם הנחלים הגדולים יקבלו מים.

אני מעריך שיתכן ואלה השטפונות האחרונים השנה ,ובנחלים הגדולים זה כמעט ודאי.

זה אומר שהיית לילה באחד המקומות המועדים, ואני מקווה שזה יהיה בפארן.

עד שבת אפרק את הגגון לצורך תיקונים וניראה מה ההשפעה על הטמפרטורה בלילה כשאני ישן ברכב,ללא ריפוד הגג.להערכתי הבידוד בגג זניח.

רכס חיים
26-02-09, 19:32
היום זה יום הפירוקים.

פירקתי את המנוע של הוישרים והוצאתי אותו החוצה בלי לפרק כלום מהדשבורד. איך הוא יצא אני לא יודע אבל איך הוא יחזור למקום, זו ממש תעלומה בעיני.אני מת על המהנדסים האנגליים האלה שבכל פעם מחדש הם הופכים אותי למעריץ גדול יותר של ויסקי סקוטי מעולה - ולראיה - אפילו שהם מתכננים משהו ביום חמישי הם עדיין שתויים מיום ראשון.........

בשורה תחתונה - המנוע שרוף ואני מחפש אחר ,אם יש למישהו למכור בהשקעה סבירה אשמח לאמץ אחד. אצל אלי זה עולה 300 שקל,וזה מוקדם מדי להוצאה כזו לפני החורף הבא.

היום גם פירקתי את פינת הקפה מאחור ובניתי מחדש פינת בישול. זה אומר משטח בירצ' ענק כפול מהקודם בגודל 104/55 ס''מ, עם שתי זרועות תמיכה מתקפלות - הכל לפי הספר.

לשם בדיקה הכנתי עליו פינג'אן קפה ,ובשבת - אם הרוחות יאפשרו נעשה איזה שהוא תבשיל מחמם.

בינתיים אני בודק עכשו את הסערה המובטחת ואני מגלה בתמונות הלווין ובמפות הסינופטיות שהכל בורח לנו כרגיל צפונה והפעם צפונה צפונה כשמרכז השקע הוא בכלל מעל טורקיה.
כנראה שהנחלים הגדולים ימתינו למים רק בשנה הבאה.
אנחנו נקבל כאן מעט גשם והמון רוח ,כך שאני לא אופטימי לשבת זו.

kobiarava
27-02-09, 14:10
רכס, אין מה להתקרב אילינו דרומה היום, ובטח שלא לתכנן לילה בשטח. היה זרזיף דל לפנות בוקר, אבל עכשיו יש רק רוח מגעילה והמון אבק, וגם אני לא מריח שום שיטפון באופק. הלוואי ואתבדה, היו תכניות לטיול רטוב מחר...

קובי

רכס חיים
27-02-09, 17:40
עכשו עברתי על המפות ודיווחי תוצאות להיום.

אין שום גשם דרומית לבאר שבע ,וגם שם זרזיף לא משמעותי.

לעומת זאת רוחות עם משבים עד 80 קמ''ש לא מאפשרים כלל לצאת מהרכב כולל הכנות לשינה בשטח.

ניראה מה יהיה בבוקר. יחיעם נמצא בקומראן מהבוקר ,אבל הוא ממש לא אדם סביר - בהמעטה........

zivo
27-02-09, 18:22
באר שבע ודרומה נראים מחוץ לגשם. מדבר יהודה, עד דרום ים המלח נראה מבטיח.

http://www.ims.gov.il/IMS/tazpiot/RainRadar.htm

רכס חיים
03-03-09, 12:23
אני נוטה להרכיב על הגג משטח בירצ' במקום גגון האלומיניום. המשטח יוכל להיות גם מנשא למזרון שיבודד את הגג בנוסף למשטח עצמו והגג יוכל לשמש כמיטה ללינת לילה בקיץ היישר מתחת לכוכבים.

עכשו אני רק בודק את האפשרויות ואם זה יסתדר אז תוך שבוע המשטח יורכב.

רכס חיים
04-03-09, 16:27
היום התחלתי בהרכבת הגגון החדש. ביום שישי אני מתכוון לסיים אותו.

בינתיים הכל ניראה סביר.

רכס חיים
06-03-09, 13:49
הגגון החדש מורכב - והוא יצא משהו מדליק מבחינה מעשית.האיכות שלו היא סופית אך המחיר שלו ממש גבוה עקב החומרים המעולים וההשקעה בשעות עבודה.

היות ואני מוכרח גגון רציף על כל הגג בכדי לקבל בידוד טרמי חיוני ,ניצלתי את הצורך לשתי מטרות שונות נוספות.

א. מיטת קיץ זוגית על הגג
ב. נשיאת מזרון ללינות לילה מחוץ לנפח הרכב. וגם נשיאת דברים ארוכים וגדולים באם אצטרך מפעם לפעם.

המפרט הטכני של הגגון.

מסגרת בסיס תחתונה ממוטות מלבניים 40/20/2.0 מגולוונים המחוברים בינהם בזויות עם ניטים דקורטיביים.גודל המסגרת 200/100 ס''מ.בפינות אטמים לסגירת צנרת פתוחה.ההרכבה בשיפוע קל לפנים בכדי ליצור לחץ על המשטח המונע את רעידותיו במהירויות גבוהות?( זיו יסביר לכם את ההשלכות האירודינמיות של השיפוע.....)

לוח בירצ' בעובי 9 מ''מ במידות 215/125 ס''מ יושב בהתאמה על המסגרת ומחובר בהיקף כל 6 ס''מ בניט דקורטיבי. סה''כ כ-65 ניטים בהיקף. הלוח עם המשטח המחוספס נגד החלקה מופנה למעלה.

פסי אלומיניום למניעת החלקה במרכז המשטח להבטחת המטען או המזרון מהחלקה קדימה.

פסי ריתום תעופתיים מקיפים את כל משטח הבירצ' ומחוזקים אליו באמצעות ניטים שקועים כל 20 ס''מ.

על הפסים מקובעים 14 עוגנים ניידים בהיקף המשטח לצורך עיגון באמצעות גומיות שמרלינג וקרבינות 6 מ''מ.בעתיד יקובעו לפסים מוטות עומדים בגובה 15 ס''מ למניעת נפילה בעת לינה על הגג.

כל המשטח מקובע לגג ב-4 זויות גדולות שחוברו לגג בניטים אטומים מיוחדים עם מילוי סילקון בקדחים למניעת נזילות מים. הזוויות יושבות על קורות הגג הפנימיות לצורך פיזור עומסים טוב. בדיקת אטימות הוכיחה את האיטום.

כל חומרי הגלם עלו כ-1400 שקל והעבודה על העינין בתנאים מקצועיים ארכה כעשר שעות.

כלומר - עלות של בעל מקצוע לעבודה כזו אמורה להיות לפחות 3000 שקל וצפונה.

התוצאה הסופית מבחינה מקצועית ממש מושלמת במיוחד עקב העומש שהגגון יכול לשאת עליו וגודל המשטח האין-סופי. 2.7 מ''ר.

התוצאה מבחינה ויזואלית ממש בסיסית היות והוא שטוח לחלוטין ולכאורה לא מוסיף כלל לגובה הרכב.

מי שירצה הנחיות לייצור עצמי מוזמן לעשות את זה טלפונית אלי.

וכנראה יהיו גם תמונות מתי שהוא בעתיד.

בא לי להפוך אותו למוצר נוסף שלנו.

רכס חיים
06-03-09, 13:50
הגגון החדש מורכב - והוא יצא משהו מדליק מבחינה מעשית.האיכות שלו היא סופית אך המחיר שלו ממש גבוה עקב החומרים המעולים וההשקעה בשעות עבודה.

היות ואני מוכרח גגון רציף על כל הגג בכדי לקבל בידוד טרמי חיוני ,ניצלתי את הצורך לשתי מטרות שונות נוספות.

א. מיטת קיץ זוגית על הגג
ב. נשיאת מזרון ללינות לילה מחוץ לנפח הרכב. וגם נשיאת דברים ארוכים וגדולים באם אצטרך מפעם לפעם.

המפרט הטכני של הגגון.

מסגרת בסיס תחתונה ממוטות מלבניים 40/20/2.0 מגולוונים המחוברים בינהם בזויות עם ניטים דקורטיביים.גודל המסגרת 200/100 ס''מ.בפינות אטמים לסגירת צנרת פתוחה.ההרכבה בשיפוע קל לפנים בכדי ליצור לחץ על המשטח המונע את רעידותיו במהירויות גבוהות?( זיו יסביר לכם את ההשלכות האירודינמיות של השיפוע.....)

לוח בירצ' בעובי 9 מ''מ במידות 215/125 ס''מ יושב בהתאמה על המסגרת ומחובר בהיקף כל 6 ס''מ בניט דקורטיבי. סה''כ כ-65 ניטים בהיקף. הלוח עם המשטח המחוספס נגד החלקה מופנה למעלה.

פסי ריתום תעופתיים מקיפים את כל משטח הבירצ' ומחוזקים אליו באמצעות ניטים שקועים כל 20 ס''מ.

על הפסים מקובעים 14 עוגנים ניידים בהיקף המשטח לצורך עיגון באמצעות גומיות שמרלינג וקרבינות 6 מ''מ.

כל המשטח מקובע לגג ב-4 זויות גדולות שחוברו לגג בניטים אטומים מיוחדים עם מילוי סילקון בקדחים למניעת נזילות מים. הזוויות יושבות על קורות הגג הפנימיות למורך פיזור עומסים טוב. בדיקת אטימות הוכיחה את האיטום.

כל חומרי הגלם עלו כ-1400 שקל והעבודה על העינין בתנאים מקצועיים ארכה כעשר שעות.

כלומר - עלות של בעל מקצוע לעבודה כזו אמורה להיות לפחות 3000 שקל וצפונה.

התוצאה הסופית מבחינה מקצועית ממש מושלמת במיוחד עקב העומש שהגגון יכול לשאת עליו וגודל המשטח האין-סופי. 2.7 מ''ר.

התוצאה מבחינה ויזואלית ממש בסיסית היות והוא שטוח לחלוטין ולכאורה לא מוסיף כלל לגובה הרכב.

מי שירצה הנחיות לייצור עצמי מוזמן לעשות את זה טלפונית אלי.

וכנראה יהיו גם תמונות מתי שהוא בעתיד.

בא לי להפוך אותו למוצר נוסף שלנו.

רכס חיים
07-03-09, 21:26
משטח הגגון המשופע מעט קדימה ,הוכיח את עצמו בנסיעה מהירה על כביש החוף מחיפה לחדרה. כרגיל במהירות גבוהה עם גלגלי ענק, הרכב לא יציב במיוחד למרות הריסון של הבולמים והקפיצים החדשים. הפעם ,נוצר לחץ על הגגון שעלה בודאי בתוספת דלק שולית, אך הרכב היה מיוצב להפליא וחשתי בטחון מלא כאילו אני נוהג ברכב פרטי.

נחל דישון היה עם זרימה טובה במורד וזרימה חזקה במעלה - לפני הכניסה לאזור המשאבות. כפי שניתן להבין - כל הלנד-קרוזרים במדינה הגיעו להוכיח שיש להם יותר גדול.

סך הכל שבת יפה עם חווית מים מדליקה.

nir.samo
08-03-09, 12:03
מעניין... מישהו עם רקע באווירונאוטיקה יכול לתת סדר גודל של כח כלפי מטה מ"כנף" כזאת?

רכס חיים
08-03-09, 20:19
לדעתי החישוב די פשוט.

ההפרש בין החלק הנמוך/קדמי לחלק הגבוה/האחורי בערך 15 ס''מ. או ''המפרש''.

הרוחב של ה''כנף'' 125 ס''מ. סה''כ כ- 0.20 מ''ר כפול 150 ק''ג למ''ר לחץ רוח במהירות 100 קמ''ש - סה''כ לסדר גודל בלבד - 30 ק''ג לחץ לכיוון מטה.אולי 40 ק''ג. בתוספת המשקל העצמי של כ-20 קייג אנו מקבלים תוצאה של כ-50 ק''ג עד 60 ק''ג.

היות והלחץ מתפרש טוב על כל שטח הרכב ,יש לו משמעות מייצבת למרות המשקל הנמוך יחסית שלוחץ למטה.

היתרון של העינין הוא בכך שככל שהמהירות עולה הלחץ גדל והיציבות נשמרת.

בהנחה שהגגון ''שוקל'' 50 ק''ג כולל לחץ הרוח - תוספת הדלק הינה 2% על בסיס ידע מקובל של 25 ק''ג תוספת של 1% בצריכת דלק.

מסתבר שלגגון יש יתרון גם בעובדה שניתן לייצר אותו בכל מידה - היות ואין צורך במודולים והכל נחתך למידה שמתאימה לרוכש.

אני אכניס אותו לאתר שלנו וניראה איך הוא יימכר.

nir.samo
08-03-09, 20:42
טוב התעניינתי קצת, לפי האתר הזה (http://www.knmi.nl/samenw/hydra/faq/press.html) הלחץ ב-100 קמ"ש הוא 504 ניוטון למ"ר כלומר 51 ק"ג למ"ר, כפול 0.2 מ"ר יוצא רק 10 ק"ג זה בטח תלוי גם בזוית.
יהיה מעניין לראות תמונה.

zivo
09-03-09, 00:20
חיים,
יש לי חבר שאומר שמי שנכווה בתה עושה פו על יוגורט....
למה 15 ס"מ? למה לא פחות?

העיקר, עם שיפוע כזה, שאתה הולך לישון, על תשכח לשים מזרון אחד גם על המכסה מנוע :p

אבל להיות רצינים - לאיזה מהירות הגעת? האם יש איזה רעידות?

דרך אגב - אני חושב שהחישוב של שניכם לא מדוייק. ההנחה שמשקל נתון = תצורכת דלק נתונה, מתייחסת למשקל בתוך הרכב (זו עלות האנרגיה להאיץ את המסה הנוספת).
במקרה שלך, חלק מהתוספת בה מהתוספת בגרר (התנגדות אויר).
משקל הפלטה משפיע על תצרוכת בזמן האצה וזניח בזמן נסיעה במהירות קבועה.
הגרר כמעט זניח בהאצה, אבל משמעותי במהרויות גבוהות (וקבועות - כביש 6? )
אני אנסה למצוא חישוב יותר מדוייק.

תתחדש.

רכס חיים
09-03-09, 19:24
תפסיקו לבלבל אותי עם עובדות......

השיפוע הוא נגזרת של קו ישר העובר מעל מדרגת הגג במרחק מינימלי של 10 מ''מ עם שני עוגני זוית מקדימה ומאחור שגובהם המכסימלי 100 מ''מ.

והשאר הוא תוצאה מעשית. עכשו נותר רק לעשות את החישובים.....

רכס חיים
11-03-09, 02:40
לקראת הקיץ שכבר ניראה באופק אני מתכנן שינויים של החלון האחורי שאינו ניתן לפתיחה מסיבות אירופיות.חוסר האפשרות לפתוח אותו יוצרת מצב שאין זרימת אוויר בתוך הרכב ,והתענוג לנסוע עם חלונות פתוחים בקיץ - במיוחד בנסיעה מדברית ,מחסל חצי מההנאה.

חשבתי לחתוך את הזכוכית בחלקה העליון לכל אורכה ברוחב של 15 ס''מ בערך ולעשות מהחלק החתוך חלון עם שני צירים עליונים לצורך סגירה בחורף.

זה לא פשוט כלל ואין לי כל נסיון בזה. מישהו יכול לתת לי ידע מנסיונו האישי או מבעל מקצוע בעינין?

whisky
11-03-09, 10:01
לקראת הקיץ שכבר ניראה באופק אני מתכנן שינויים של החלון האחורי שאינו ניתן לפתיחה מסיבות אירופיות.חוסר האפשרות לפתוח אותו יוצרת מצב שאין זרימת אוויר בתוך הרכב ,והתענוג לנסוע עם חלונות פתוחים בקיץ - במיוחד בנסיעה מדברית ,מחסל חצי מההנאה.

חשבתי לחתוך את הזכוכית בחלקה העליון לכל אורכה ברוחב של 15 ס''מ בערך ולעשות מהחלק החתוך חלון עם שני צירים עליונים לצורך סגירה בחורף.

זה לא פשוט כלל ואין לי כל נסיון בזה. מישהו יכול לתת לי ידע מנסיונו האישי או מבעל מקצוע בעינין?

באופן עקרוני אני לא נגד, אבל מניסיון ברכבים אחרים, כשפותחים את החלון האחורי האגזוז נכנס בסרקולציה פנימה, גם כשהחלון הקידמי פתוח, וזה לא נעים בכלל!!!

כדאי לך לנסות ברכבים אחרים קודם, או לחשוב על הזזת פתח האגזוז הצידה כמו בחלק מהסופות

רכס חיים
11-03-09, 10:14
צודק - גם סבלתי מזה בעבר בג'יפים אחרים.

GodsFather
11-03-09, 10:42
אין חלונות צד בקופסא הזו שלך ?

כאלה שנפתחים הצידה ? אולי זה שווה בדיקה ?

מוני אורבך
11-03-09, 13:59
חיים דווקא בדיסקו החלונות גדולים מאוד.
פתח את 4 החלונות ויהיה לך סרקולציה איכותית מאוד, מנסיון.
והיות וכול הארבעה חשמליים, אין לך בעיה לעשות את זה מעמדת הנהג תוך כדי נסיעה.
החלון האחורי כמו שנכתב יוסיף לך רק גזים רעלים.
כך שלעניות דעתי חלון כזה הוא מיותר לחלוטין.

רוצה משהו שבאמת יוסיף!!!
תבנה שימשה קידמית מתקפלת לדיסקו.
במתקונת CJ.
זה שיפור משמעותי מאוד ברכב.
ואם תצליח תהיה הראשון בעולם שעשה משהו כזו (:

רכס חיים
12-03-09, 00:41
עם חלון אחורי סגור ,ועוד עם שני חלונות צד סגורים נותר מאחור גוש חום ללא משב רוח במיוחד בנסיעת שטח איטית.

אין תחליף למעבר רוח רעננה כשהכל פתוח.

את בעית הגזים ניתן לפתור במיוחד שהיא אקוטית רק בנסיעת כביש מהירה.

whisky
12-03-09, 10:14
את בעית הגזים ניתן לפתור במיוחד שהיא אקוטית רק בנסיעת כביש מהירה.

את בעית הגזים אפשר לפתור בקלות, כמו שהצעתי לך, אתה פשוט צריך שהאגזוז לא יצא מאחורה, אם האגזוז יוצא ליד הגלגל כמו בחלק מהסופות (שאגב לפי מה שסיפרו לי זו הסיבה ששם הוא יוצא בגלל שהדלת האחורית בנויה להיות פתוחה) יש עוד רכבים עם חלון אחורי פתוח פשוט מחליפים את מיקום האגזוז, ונפתרים מהגזים.

כמו שאני רואה את זה, להזיז אגזוז בשבילך זה פרויקט ששווה את ההשקעה.

רכס חיים
12-03-09, 12:41
האגזוז הוא לא הבעיה גם היום. עינין הזכוכית והעיבוד שלה ממש לא ידוע לי הפתרון.

GodsFather
12-03-09, 12:45
חיים, למה לא לקחת את כל הזכוכית כיחידה אחת ולהפוך אותה לברת-ניתוק מדלת הרכב ?

כך כל שתצטרך הוא לתכנן את אופן הניתוק וליצור חבקים שיחזיקו את הזכוכית על הדלת וכשתוריד אותה.

האיכסון לדעתי לא יהיה אתגר עבורך , אולי איזו נישה צרה מתחת לגגון הבירצ' האגדי.

shmil
12-03-09, 12:49
זכוכית היא לא עניין לDIY, מה גם שזכוכית רכב מתפוררת בקלות.

אני מעריך שזגג רכב טוב מסוגל להציע חלון מחולק לשניים, או ליצר מסגרת, בה החלון מחולק לשניים, ופשוט כנף על כנף, כמו בחלונות צד בוואנים.
זגג מצויין יושב באזה"ת נתניה - אריה, 050-5336586, ועם סבלנות לשטויות שלנו, אם תגיד שאני שלחתי אותך.

חוץ מזה - אתה יכול לייצר חלון עולה ויורד חשמלית, כמו הואגונירים הישנים.

בכל מקרה - לזכוכית יהיה צורך בזגג.

רכס חיים
15-03-09, 01:00
אני חושב כמו שמיל.

צריך לקחת חצי יום ולהסתובב בין הזגגים בכדי למצוא פתרון.

חזרתי בצהריים ממסע במדבר יהודה ,והפעם בצירים הקשים של חציית שרשרת ההרים בין אזור התעשיה במישור אדומים לבקעת הורקניה ומשם דרך מעלה ההר לכיוון נחל דרגה בציר השחור.
זה מסע של יום שלם בלי הפסקה לארוחה בדרך זולת חניה אחת לקפה .

ההרים מעט ירוקים לעומת שנים גשומות בהן התחושה שאתה ממש בשוויץ. קצת עצוב.

הירידה לנחל דרגה תמיד היתה בעייתית בסיבוב המוות ,אבל הפעם הצטרפה לה בעית מדרגות סלע גבוהות מתמיד - לפחות לפי מה שזכור לי.עשיתי את הפניה - בערך 150 אולי 160 מעלות- בשלוש או ארבע פעמים של רוורס - ועם מגרש הכדורגל של מכסה המנוע לפני,העינין ממש לא נעים.התהום לפניך החזירה אותי לתקופת הטיס עם עומקים של שלושת אלפים רגל. אם נוסיף לזה בלמים של דיסקו ודרדרת טחונה ,כבר יש מספיק בכדי למלא את הביצים בנחושת נוזלית. כרגיל - מקומות כאלה מגעגעים אותי לוואז.
עוד מסע עבר בשלום , וזה גם משהו.

רכס חיים
18-03-09, 03:56
חוזרים השבת לבקעה.

לפי חשבוני ולאור הצעה של יוסי פתאל, כל הגבעות בין כביש 90 למחנה בקעות אמורות להיות ירוקות. תקנו אותי אם אני טועה.

בגלל הפיגוע נצטרך להיות מספר כלים הפעם. והענין נבדק בין הזקנים.

רכס חיים
20-03-09, 16:02
אני לא רוצה להרחיב ,אבל גם לא יכול לשמור את זה לעצמי.

נכנסתי לאתר השני כדי לחפש ח''ח ,ועיינתי בשרשור אחד או שניים. אלוהים ישמור איזה שפה קלוקלת ואיזה רמה של אנשים וכתיבה.

אתם שם למעלה - תשמרו עלינו כאן ,במיוחד אם הדבר הזה יפול ותתחיל הגירה לכאן.

חייבים להוציא דרכונים לאתר שלנו ,לפני שיהיה מאוחר,כי לא הגיוני שזה ימשיך להתקיים עוד הרבה זמן.

shachar
20-03-09, 17:53
עכשיו אתה מבין למה הוא "צהוב"

nirs
21-03-09, 15:51
אני לא רוצה להרחיב ,אבל גם לא יכול לשמור את זה לעצמי.
נכנסתי לאתר השני כדי לחפש ח''ח ,ועיינתי בשרשור אחד או שניים. אלוהים ישמור איזה שפה קלוקלת ואיזה רמה של אנשים וכתיבה.

צריך להיזהר מהכללות וקביעות לגבי רמתם של אנשים בפורום זה או אחר (חלק מחברי האתר גולשים גם ב-"צהוב"...).
השטח (ורכבי השטח) הם נחלת הכלל ואין כל מקום לסלקציה / דרכון או כל שיטה בזוייה אחרת.
בקיצור, רוצה תאכל / לא רוצה על תאכל.

shachar
21-03-09, 16:15
ניר,
אתה לא יכול להתעלם מכך שגם אם אותם האנשים מסתובבים באותם מקומות, באתר הזה ישנה תרבות אחרת של דיבור.

רכס חיים
21-03-09, 20:58
לדעתי חייבים לעשות מגבית קבועה כאן באתר לטובת האתר ההוא שחס וחלילה לא יסגר.

זה אולי יותר נכון במקום דרכונים.

whisky
22-03-09, 09:42
תשמעו:

דבר ראשון, הרבה מהמבלים כאן מבלים גם בצהוב.

דבר שני, אני לא מתבייש לומר שגם אני מבלה בשניהם (אפילו בשלושתם, אבל לשלישי ניתן לכם להגיע לבד).

דבר שלישי, לכל דבר יש את המקום שלו והזמן שלו, יש דברים שכדאי לברר בפורום באתר הזה, כתבות שכדאי לקרוא באתר הזה ועוד... יש דברים שעדיף לעשות באתר ההוא. הכל עניין של גישה זמינות וציפיות.

דבר רביעי, איך אומרים ברוסית: "כל הפוסל במומו פוסל", יש שם דברים שלא נראים גם לי, יש גם תגובות שקיבלתי באתר הזה שלא נראות לי, אסור לעשות הכללות לא לכאן ולא לשם, לפעמים אפשר ללמוד המון מהאנשים שנמצאים שם. תסתכל לדוגמא, בתור אחד שמחפש שיפורים לרכב שלו, על הגלריה של יוסף1 באתר הצהוב, החומר הטכני שהוא מלמד שם, לא קיים כאן, אז לפעמים אפשר להסתכל מעבר לכסות ולגלות עולם ומלואו.

http://jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&search=||||%d7%99%d7%95%d7%a1%d7%a31

אולי אתה אפילו מכיר את יוסף, אני ממנו לומד המון, שווה כל רגע שאני נמצא באתר שם.

whisky

רכס חיים
22-03-09, 10:13
אתמול היינו בדרום מדבר יהודה בציר מדהים ממש.
ואני כבר ראיתי צירים מדהימים בחיי.

יחד עם זאת גיליתי שבמקום הזכור לי כטבע פראי מלפני 4 שנים בלבד, כבר יש מחצבת ענק שטוחנת את ההרים באופן שיטתי בכדי להעשיר את העשירים, ומשאיות של 50 טון מפרקות את הטבע באופן יומיומי.

והכל נמצא בין שתי שמורות טבע מדהימות.

אם אני יורד מהשביל ללינת לילה או לקפה ,כבר יש לי חשש מדו''ח של מאות שקלים - וכאן D-9 עובדים מסביב לשעון עם כל האישורים שהעניק להם חבר כנסת שסידר בכך את נכדיו לדורות הבאים.

יתכן ואני אוהב את הארץ אך לא סובל את המדינה????

תסלחו לי שאת הציר הזה אני לא מפרסם כאן -- ממש מעודף אנוכיות מוצהרת.

רכס חיים
22-03-09, 16:09
מזל שאין כבר לחץ בעבודה.

היום פירקתי את הגגון החדש ,לאחר שגיליתי שרוב הניטים נגזרו והוא נותר עם 4 ניטים בלבד.

היום הרכבתי ברגי פלדה במקום ניטים ותיקוותי שזה יהיה כבר מספיק מעוגן.

באותה הזדמנות ''ריצפתי'' את שולחן המטבח בפלטת פח מגולוון בכדי להגן עליו מחום הלהבות.גם את מסתור הרוח החלפתי בגדול יותר וציפיתי אותו באלומיניום בכדי למנוע ממנו לבעור.
באותה הזדמנות בניתי למסתור הרוח מקום איחסון מיוחד על הפלטה של הכירה מאחור ,כך שהוא לא מסתובב לי יותר בתא המטען.

גם לאנטנה המגנטית הכנתי מקום גבוה על הגגון ,כך שהיא לא יושבת על הגג עצמו ולעיתים מרעישה במהירויות גבוהות.

אם כמות העבודה תרד, יש מספיק תעסוקה על הדבר הזה.

דרור ברלי
22-03-09, 20:25
[quote=רכס חיים;239224

[/quote]

כמוני כמוך, איש יקר. אין מה להוסיף.
ושוב תודה על הקפה והפופקורן לפנות ערב...

nirs
22-03-09, 20:38
לדעתי חייבים לעשות מגבית קבועה כאן באתר לטובת האתר ההוא שחס וחלילה לא יסגר.
זה אולי יותר נכון במקום דרכונים.

:-P:-P

אגב, אני חושב שתרומה / דמי חבר לאתר הזה יכולים לעזור לא פחות.
לדעתי שווה כל שקל (אסף / נמרוד, לשיקולכם).

zivo
22-03-09, 21:37
אתמול היינו בדרום מדבר יהודה בציר מדהים ממש.
ואני כבר ראיתי צירים מדהימים בחיי.

יחד עם זאת גיליתי שבמקום הזכור לי כטבע פראי מלפני 4 שנים בלבד, כבר יש מחצבת ענק שטוחנת את ההרים באופן שיטתי בכדי להעשיר את העשירים, ומשאיות של 50 טון מפרקות את הטבע באופן יומיומי.

והכל נמצא בין שתי שמורות טבע מדהימות.

אם אני יורד מהשביל ללינת לילה או לקפה ,כבר יש לי חשש מדו''ח של מאות שקלים - וכאן D-9 עובדים מסביב לשעון עם כל האישורים שהעניק להם חבר כנסת שסידר בכך את נכדיו לדורות הבאים.

תסלחו לי שאת הציר הזה אני לא מפרסם כאן -- ממש מעודף אנוכיות מוצהרת.

אם לא את הציר, לפחות תחלוק עם הפורום את הסוד והמתכון של איך עושים בשטח צ'יפס ב 5 דקות?
היה טוב לא פחות מהציר ;)

רכס חיים
23-03-09, 03:19
לטובת ההצעה של זיו.

את הצ'יפס המהיר ביותר והטעים ביותר בשטח תעשו כך.( זו יכולה להיות בהחלט המנה העיקרית)

1. קחו תפוחי אדמה בגודל בינוני והכניסו למיקרו עוד בבית למשך מספר דקות בבוקר היציאה - לא לפני. אצלי במיקרו זה 5 דקות ,אבל דירבאלק - שלא יהיו רכים מדי ,הם צריכים לצאת קשים כמעט כמו שנכנסו. תתחילו עם 3 דקות ותוסיפו עוד דקה בכל פעם, עד שתגיעו לדרגה הנכונה,לפי המיקרו שלכם - וזיכרו את התוצאה לעתיד. עכשו הם חמים מאוד ,ולכן יש לקרר אותם כרבע שעה בתנאי המטבח.הניחו בצידנית המקוררת.

2. צרפו לתפוחי האדמה בצל יבש בינוני על כל תפוח, ראש שומר וראש שום. הבצל חשוב ואין להפחית בכמות.

3. בשטח - קלפו את תפוחי האדמה בזהירות עקב רכותם היחסית וחתכו לפרוסות ממש עבות - קרוב לסנטימטר. אם התפוח מתפורר ,החימום במיקרו היה רב מדי.

4. הוסיפו את הבצל ,שומר, והשום מקולפים נקיים וחתוכים ממש גס וטגנו הכל על אש גדולה בשמן עמוק - לפחות חצי ליטר שמן רגיל,ששפכתם לתוכו מלח גס בכמות לפי הטעם.אצלי אני שם כפית מלח גדושה.

5.הביאו את השמן לרתיחה ורק אז הכניסו את כל החומרים. יש להקפיד על עירבוב עדין עדין כל שתי דקות בערך מבלי להפוך את תפוחי האדמה מצ'יפס לפירה. השום יהפוך לכהה מאוד, הבצל יהיה זהוב/חום ותפוחי האדמה יהיו זהובים קל.

6. עכשו אפשר להתחיל לריב מי קיבל פרוסה נוספת.וכמו שאני תמיד מציע - לאכול במזלג ולא באצבעות, בכדי לוודא שלא אכלתם גם אותן....

הכל לוקח מעט מאוד זמן היות והתפוחים כבר עברו את תהליך הריכוך הראשוני ,והנמס בפה נובע מהעטיפה הקריפסית והתוך הרך.

אם לא טיגנתם אותם באותו יום ,יש לזרוק אותם - היות והם משחירים.

גם אם אתם עושים מאכל אחר שיש בו תפוחי אדמה ,אתם יכולים לקצר בחצי את זמן הבישול בשיטה הזו.

שרק תהנו מהצ'יפס והנופים.

gooja
23-03-09, 09:04
חיים, אתה איש חביב ושרוט, אבל לדעתי כדאי שתתמקד בשיפור הרכב ולא במתכונים.
המתכונים שלך פשוט איומים, בדרגה כזאת שזה מתחיל להיות סכנה לבריאות (שלא לדבר על סכנה מוחשית לבלוטות הטעם).
בבקשה ממך, קשה מאוד להתמודד עם מתכונים שמכילים לוף / אבקת ביצים / קפה קר מעורבב מראש / בישול מוקדם במיקרו. בכלל, לך מתאימים מתכונים כמו "לחם סתתים"

רכס חיים
23-03-09, 09:10
עם בריאות קשה להתווכח.המאכלים האיומים האלה הובילו אותי לגיל פעיל בכל התחומים ומה שנשאר לי זה ללמד את הילדים את סודות החיים הטובים.

תאכלו את מה שממולץ כאן ועם הרבה שמן. השאר זיבולי מח.

מאיר רוטברג
23-03-09, 09:11
חיים,
הגאווה הינה אם כל החטאים

עודד זנטון
23-03-09, 09:53
בכלל, לך מתאימים מתכונים כמו "לחם סתתים"
האם אני מזהה כאן עקבות של מאיר שלו?

כי את ה"מתכון" שלו, הכנתי ביום שבת חורפי וגשום מעל נחל ערוגות (בימים ששבת עוד הכילה אצלי טיולים וכו'),
אגב, לזכותו יאמר ששתי הגבירות שפגשנו שם התרשמו ממש מהפשטות והטעם.
התרשמות שיש בה ממש..

מאיר, תודה!

רכס חיים
28-03-09, 03:14
השבת הזו דפוקה בגלל הרוחות.
אתמקד בסיום שיכלול מערכת הגז. העיקר שנהיה צמודים לכלי.

רכס חיים
02-04-09, 12:46
המערכת גז החדשה ,שופרה ועובדת.

בגלל כנס ל.ר. ,אין טיול שבת ,לכן אני יוצא הלילה עם מספר חברים טובים לעשות את דרך בורמה בשחזור של השיירות שעלו לירושליים.

הרעיון בגדול לצאת מיער חולדה ,להכנס לשטח ליד הבאר בצומת נחשון - חופף לחלוטין למקור ולעלות בדרך בורמה עד פאתי ירושליים.

שם נעשה חניית מנוחה והכנת ארוחת בוקר עם שחר בהמשך.

באור שני לחזור הביתה עייפים אך רצוצים.

רכס חיים
02-04-09, 13:28
מסתבר שלהיות טיפש ,זו קריירה.

כל חיי אני עושה קפה בפינג'אן כמו טמבל ,וחצי מכמות הגז מתבזבזת עקב הקוטר הקטן של הכלים האלה.
מעבר לכך - הקפה מתקרר די מהר וכוס שניה ובטח שלישית כבר ממש קרה.

היום רכשתי בשוק קומקום נירוסטה קטן עם זרבובית בקוטר תחתית של 16 ס''מ שקצת גדול מקוטר הגזיה,וכך חוסך הרבה גז. מעבר לכך המכסה מפחית משמעותית את התקררות הקפה והמזיגה לא משפריצה מסביב כמו עם פינג'אן.

וכמה עלה הסיפור? -.25 ש''ח .ויכולתי להוריד אותו גם ל- -.20 שקל.

amitaikl
03-04-09, 04:06
הבעיה בלעשות קפה בקומקום היא הטינופת שנתקעת בזרבובית ודורשת הרבה מים לניקוי - בעיה של קיימת בפינג'אן.
הפתרון - פינג'אן קצת יותר גדול עם מכסה.
רוצה לשמור על חום הקפה - עצב "תרמוס" לפינג'אן מגוש קלקר (חשוב לחתוך עם חוט ברזל חם ולא עם סכין)

רכס חיים
06-04-09, 01:57
הקיץ מתקרב, ובמסגרת העפת הפלסטיקים סילקתי גם את כונס האוויר מעל הפאן. מעבר לעינין המסוכן שבכך ,כ- 10 אחוז ואפילו 15 אחוזים מכושר הקירור ירד עקב כך.

ברצוני לבנות כונס אוויר ממתכת ,כנראה אלומיניום ,אך עכשו נחוץ לי כונס אוויר אפילו שבור בכדי להעתיק אותו למתכת.

למישהו זרוק במחסן החלק הזה ליום יומיים של לקיחת מידות??

רכס חיים
06-04-09, 02:21
נושא הטיפול השוטף ברכב שכולל החלפות שמנים, פילטרים, סיכה פלגים וכו', מחייב אותי לזכור יותר מדי פרטים לאורך תקופות זמן, שמבלבלות אותי כל פעם מחדש.

בכדי לפתור את הבעיה החלטתי לחשוב על שיגרה שאינה מחייבת אותי לזכור כלום.

היות והרכב עושה בין 15 ל-20 אלף ק''מ בשנה בתנאים קשים קבעתי לעצמי שני תאריכים שבהם הרכב יעבור טיפול מלא ללא התחשבות כלל במצב מד הקילומטרים.

בהכנה לטסט בחודש דצמבר עובר הרכב סידרת טיפולים מלאה כוו החלפת שמנים בכל הגירים, וחצי שנה לאחר מכן בחודש יוני עובר הכלי בדיוק את אותו טיפול. כך פעמיים בשנה אני מכסה ביסודיות את כל מערכת הטיפולים בלי הצורך להשתעבד לזכרונות העבר ,מה עשיתי ומה טרם הספיקותי.

nissany
06-04-09, 10:15
נושא הטיפול השוטף ברכב שכולל החלפות שמנים, פילטרים, סיכה פלגים וכו', מחייב אותי לזכור יותר מדי פרטים לאורך תקופות זמן, שמבלבלות אותי כל פעם מחדש.

בכדי לפתור את הבעיה החלטתי לחשוב על שיגרה שאינה מחייבת אותי לזכור כלום.

היות והרכב עושה בין 15 ל-20 אלף ק''מ בשנה בתנאים קשים קבעתי לעצמי שני תאריכים שבהם הרכב יעבור טיפול מלא ללא התחשבות כלל במצב מד הקילומטרים.

בהכנה לטסט בחודש דצמבר עובר הרכב סידרת טיפולים מלאה כוו החלפת שמנים בכל הגירים, וחצי שנה לאחר מכן בחודש יוני עובר הכלי בדיוק את אותו טיפול. כך פעמיים בשנה אני מכסה ביסודיות את כל מערכת הטיפולים בלי הצורך להשתעבד לזכרונות העבר ,מה עשיתי ומה טרם הספיקותי.

הי חיים

אצלך קילומטרז' הוא לא מדד ,הייתי ממליץ להוסיף עוד החלפת שמן\פילטרים אחת בשנה

רכס חיים
08-04-09, 21:19
היות ואין לי כונס אויר, הוספתי מעל הרדיאטור פס אלומיניום ברוחב 160 מ''מ- מעין מדף - שאורכו 800 מ''מ, ושתפקידו כפול.

החשוב יותר ,החיפוי החדש מונע ממני להכניס את היד לפרופלור ומשמש גם כשולחן עבודה בעת הטיפול במנוע. בנוסף, עקב מניעת בריחת האוויר לחלק העליון ,ניראה לי שייווצר לחץ חוזר מהמדף החדש שיעלה את כמות האוויר הנדחפת למנוע ישירות ואולי ישפר את קירור המנוע.

זוהי רק ספקולציה שרק בדיקה יכולה לאשש או לפסול.

ניראה את התנהגות החום בהמשך הקיץ.

asafk
09-04-09, 11:32
התפקיד של כונס אוויר הוא בין השאר למנוע מאוויר חם מתא המנוע לחזור לרדיאטור מעל המניפה. אני לא בטוח שהסידור שעשית יעשה את התפקיד הזה.

אסף.

רכס חיים
10-04-09, 07:30
אסף, לפני המדף המצב היה להערכתי יותר גרוע כי המניפה פיזרה אויר קר ואויר חם בעירבול שלא נישלט כלל בתוך התא.
אולי עכשו המצב ישתפר היות והמגבלה לפיזור עילי אמורה לנתב את האויר הקר רק לכיוון המנוע והאויר החם שאמור לבוא גם מלמעלה עקב מכסה המנוע,לא יוכל להגיע לרדיאטור עקב המדף החדש.

ברור שהכל השערות ממש לא מבוססות.

צילמתי את החיפוי החדש ואעלה אותו ברגע שיימצא הקרבן לכך.

רכס חיים
12-04-09, 03:17
זו היתה בהגדרה ובאופן מפתיע ''שבת הציפורים''.ובלי כל כוונה מוקדמת.

כצפר חובב ,יש לי ברכב כל הנדרש לצפיה בלהקות נודדות כגון משקפת מתאימה ומגדיר ציפורים מדהים שכל זב חוטם יכול לזהות בעזרתו כל ציפור בין אפריקה אסיה ואירופה בקלות יחסית. גם הנכד שלי כבר מעלעל במדריך לצורך זיהוי בעל כנף למרות שגילו רק 6 והוא עדיין לא קורא.
מספיקות התמונות המהממות שהן בעצם ציורים ידניים שצוירו במשך עשרות שנים של כל ציפור במופע אחר שלה,כדי להתאהב בבעלי הכנף שנמצאים סביבנו כל חיינו ואני לא הבחנתי בהן עד לפני עשר שנים.

בקיצור, הטיול אמור היה להיות קרוב ,לא ארוך וכלל זולה של הרבה שעות במקום ירוק.

פניתי לרמות מנשה באזור הבא''ח החדש של גולני - 3 ק''מ צפונית לו ,בתוך עמק נעלם הכולל נחל מים זורם , משובץ בעצי אלון עם עלווה סמיכה וחדשה, ומשטח ירוק ענקי הפורח במרבדי צבעים שונים של פרחי בר - כל אחד בחלקתו.

לא שמורת טבע, לא גן לאומי , ללא עמדת כירטוס, וללא פקחים. סתם עמק נעלם מכל ספרי מדריכי הטיול המפורסמים, ברוחב קילומטר וחצי ובעומק קרוב לקילומטר , חצי שעה נסיעה מהמפעל.

הכנסתי את הרכב מהצד הצפוני של שני עצי אלון סמוכים ולא גבוהים במיוחד, בין שניהם פרסתי מחצלת ענקית, מעליה מחצלת קטנה ומעליה שני שקי שינה וכריות סעודיות......סתם..... והזולה היתה מוכנה למנוחת הלוחם.

ליתר בטחון לקחתי את קומקום הקפה החדש שהחליף בהצלחה ענקית את הפינג'אן הישן והטוב, ומילאתי אותו במיץ אשכוליות קר מחוזק בכוס וודקה,מה שנקרא בלע''ז ''סקרודריוור'',מעט פיצוחים כמה דבלות איכות והרי לך מרשם סביר למספר שעות מנוחה של שבת.

ואז זה התחיל ,אפילו לא שניה לפני שהייתי מוכן.

חסידת ענק בצבעי שחור לבן ומוטת כנף של מטר וחצי, הגיעה מכיוון מזרח ביצעה יעף מהודר משמאל לימין ,דואה מעדנות מאה מטר לפני ,מעט מזגזגת למצוא את מקום הנחיתה המושלם, סוגרת כנפיים לצורך איבוד גובה על-ידי הקטנת שטח העילוי,מעגלת לשמאל את איבוד הגובה, מגיעה לחמישה מטר מהקרקע ,פורשת את מלוא הכנפיים לעצירה ונוגעת בקרקע בקלילות עדינה כאילו נשתלה שם לפני שנים. עוצר נשימה - בדיוק מה שעשיתי - לא נשמתי.

זה היה הפתיח בלבד.

עוד זו נוחתת ומאותו כיוון מגיעה להקונת בת חמש או שש חסידות דומות, כנראה אחיותיה של זו, והפעם הן עושות תרגיל קבוצתי דומה . התוצאה המיידית למופע ,היא מחסור אוויר חיוני בריאותי שנמשך מספר דקות.

חולפות עשר דקות של תהייה על מזלי הלא מתוכנן, במיוחד שבכלל לא קניתי כרטיס של מפעל הפיס - והנה מאותו כיוון ,על אותה חלקת אדמה מופיעה להקת חסידות עם 60 פריטים שנספרו על ידי ,חגה מעל העמק הנעלם ,נפרדת לשלוש קבוצות משנה ונוחתות כל אחת בחלקה שונה ממש מתחתי בעמק.

החגיגה בעמק היתה של כולם חוץ מהצפרדעים המקומיות שאוכלוסייתן התדלדלה בפתאומיות בתוך חצי שעה.

ואז הכל התחיל.

חסידה מדרום התרוממה, אחריה התרוממו עוד שלוש מקבוצתה, ואז התרוממו חצי תריסר מקבוצה שניה ואליהן הצטרפה הקבוצה השלישית, וכך בתוך שלוש דקות חגו באוויר כמאה חסידות ממש מתחתי בעמק בשאיפה להתרומם על הטרמיקה שגילו.המעגלים מעלי הלכו והתרוממו באיטיות ,כשאף אחת מהן אינה מנענעת כנף, שריקת הרוח כשחלפו על פני היתה חרישית וברורה כאשר חצו את האוויר במין ריחוף רפאים.

העינין נמשך רבע שעה לפחות עד שהגיעו לגובה רב שבעזרתו פנו צפונה לאירופה ,ללא המתנה בצ'ק- אין ולאחר ביקור בדיוטי- פרי של הנחל עם הצפרדעים.

אין ספק שהמשקה הטוב בקומקום שיפר את החוויה לאין שיעור.

אבל כאן רק החלה החוויה.

עוד אני מתפלא על מזלי המשופר,מופיעות באופק מדרום המון של נקודות שחורות לרוחב כל העמק שרק הולכות וגדלות בכל רגע .אני מזהה ים של אנפות ברוחב מטר כל אחת החולפות מעלי בגובה עשרה מטר, אולי 15 - ממש לא יותר, במין נחישות חותרת לכיוון צפון. אתה רואה בבירור שהתנועה שלהן אוטומטית היות והן חותרות באוויר כבר שעות רצופות - לא דואות - במין יגיעה של סופו של יום עבודה.

לאחריהן מתחילות להגיע להקות להקות שבכל אחת מהן מאות ואלפי אנפות , כמו גלי מטוסים שראינו בסרטי מלחמת העולם. אלף חולפות ואלף מגיעות אלף חולפות ועוד אלף מגיעות, וכך מתמלאים השמיים מהאופק שלפני עד האופק שאחרי וכולן בגובה אפס.

ואז שקט מרחש הכנפיים.ואני לא מאמין שהשפע נגמר. יותר משעה חולפות על פני עשרות אלפי בעלות כנף וקשה לי עם סיום הסרט.

וזה לא שציפיתי למשהו מיוחד מהשבת הזו. סתם רציתי זולה.

רכס חיים
12-04-09, 17:23
רצ"ב מיקום לזולה ושתי תמונות של חיפוי הפן.

מאיר רוטברג
12-04-09, 17:33
אין עליך בעולם,
עכשיו חיפוי הפן,
נו הוא בטח מיותר כמו הוישרים,
כמו השמשות,
כמו הגגון
כמו עוד כמה דברים:D:D

רכס חיים
13-04-09, 08:01
אתמול הרכבתי מעל המגירות שני מסועים ברוחב 50 ס''מ כל אחד ובאורך 1.50 מטר המאפשרים הוצאת כל הציוד החוצה בלי הצורך להכנס כלל לתא המטען.העצלנות היא צורך בסיסי בחיי הג'יפאי המצוי.

המסועים מאפשרים בעת הוצאתם החוצה להניח עליהם מזרון ואז נוצרת מיטה באורך 2.20 מטר כך שהראש נמצא בחוץ ורואה את הכוכבים והגוף בתוך הרכב מוגן מטל.

היום אני מקווה לבנות שולחן חדש במקום הדגם שמלווה אותי כבר יותר משנה ושיהיה קצת יותר גדול וגבוה מהמקורי.

תמונות המסועים בהמשך.

רכס חיים
14-04-09, 00:06
ההוראה היתה קצרה ופשוטה ''תגיע לכאן עם הג'יפ''....

זה לא הילד שלך ,זה הנכד. ועל הוראה כזו אין עוררין. תוך שעה אני מתייצב בביתו - מה שעולה 100 שקל רק בדלק.

הזאטוט מסתובב מסביב בודק איתי את החידושים האחרונים וספק פוקד ספק שואל ''עושים סיבוב ?'' .אני מבקש מאימו רשות להשאיל את הילד ''לחצי שעה'', ונוסע איתו לשדות ולפרדסים בין אבן יהודה לנתניה.

הכיוון - פרדס זקן עם תפוזי שמוטי של סוף סוף העונה שנותרו עדיין על העצים פה ושם, וטעמם לעולם לא יהיה כל כך טוב אם יש עדיין עשרה כאלה בפרדס.
מגיעים למה שהיה פרדס לאחר כריתה ברברית של מאות עצים בני 70 שנה,מה שמתאים בדיוק למזלי באותו יום.
מאתרים 3 תפוזים ענקיים ועסיסיים שנקטפו בסיכון חיים ממש של טיפוס לצמרות של העצים האחרונים שטרם ניגדעו,ובעת כתיבת שורות אלה בוודאי מוטלים כבר עלהקרקע.
מסיימים את ארוחת הפירות, והילד מתעניין בעבירות הנהיגה הראשונות שלו. ''סבא - היום אני נוהג בג'יפ''?.

תיכננתי את הנהיגה הראשונה שלו אי שם במדבר ולא במרכז המדינה ,אך הפיתוי גדול.

אני אומר בו נחפש מקום נידח שאין בו משטרה.חייבים להטמיע בהם מגיל צעיר את הנושא ,אם הוא מתעתד להיות ג'יפאי.

מגיעים לראש גבעה יפה שזרועה בתפוחי אדמה המושקים עכשו בכמויות מים של תחילת עונה בטורקיה, ואני מציע לקטנצ'יק ''בו ניכנס לשולי החלקה ונרד מסביב ולא דרך השביל''.

מבט אחד מצידו על הדרך שאני מציע ,והוא פוסק - ''אם אני היועץ שלך - אל תיסע מכאן''.

הפיתוי לעלות על שדה בור עם עשבים בגובה מעל מטר ,גורם לי לומר לילד ''תהיה בטוח שכאן אין משטרה ואז אתה יכול לנהוג כאן פעם ראשונה''.
נגד זה אין מה לעשות וגם הוא מתפתה.
הוא מתישב על ברכי נוטל את ההגה ונוסעים בגיר רגיל לחלוטין במורד הגבעה.
העשב והקלות של הנסיעה מובילים אותנו לתחתית הגבעה,בבטחון מוחלט ,ותוך שתי דקות הג'יפ נינעץ בדייסה סמיכה של בוץ נוראי עד הגרון,ואנחנו אפילו לא חשבנו לצאת מגיר במצב של כביש.

המשפט הבא של הילד היה ''אמרתי לך לא לנסוע מפה''. ''זה מה שקורה כשאתה לא שומע בקול היועץ שלך...........''

טלפון לדורי עם היונימוג שלו שנמצא למזלנו 10 דקות מהתקיעה הגדולה, ועד שסיימו את קומקום הקפה המהביל היינו בחוץ.

את ההסברים לאמא שלו מדוע הסיבוב לקח שעתיים ,נתנו הנעליים המבוצבצות של שנינו.

תמונות בקרוב.

lior_b.s
14-04-09, 10:31
ההוראה היתה קצרה ופשוטה ''תגיע לכאן עם הג'יפ''....

תיכננתי את הנהיגה הראשונה שלו אי שם במדבר ולא במרכז המדינה ,אך הפיתוי גדול.

אני אומר בו נחפש מקום נידח שאין בו משטרה.חייבים להטמיע בהם מגיל צעיר את הנושא ,אם הוא מתעתד להיות ג'יפאי.

.
הוא מתישב על ברכי נוטל את ההגה ונוסעים בגיר רגיל לחלוטין במורד הגבעה.
תמונות בקרוב.

חיים.עם כל הכבוד לך ולו רק מפאת גילך ..
מה שמטמיעים לילדים בגיל צעיר זה שאם אין רישיון לא נוהגים ! !
ולא שאם אין משטרה אז מותר לעשות עבירות..כשהילד יגדל הוא גם לא יעצור בעצור כי אין משטרה בסביבה?

ובטח שלא מושיבים אותו על הברכיים ונותנים לו לנהוג..מספיק בור שהיה נועץ את הרכב במהירות של 30 קמ"ש לעצירה פתאומית ואתה לא יכול להחזיק את הילד מלעוף לשמשה...

אתה נוסע בלי וישרים שזה נחשב אביזר בטיחות אבל אתה כבר מבוגר ואחראי לחייך אבל מה אם חלילה היה קורה משהו לנכד...? איך היית מסתכל לאמא שלו בעיניים או לעצמך?

חג שמח..

יונתןמצפה
14-04-09, 11:22
התוכן בבלוג של חיים כבר מזמן הפך להיות "לא רלוונטי"...
מה שהופך את הבלוג הזה לכ"כ פופולארי זה סגנון הכתיבה שהוא לא פחות ממרתק!

זה כבר ממש לא משנה לי על מה הוא כותב, זה כמו טור קבוע בעיתון מסויים שלא ניתן שלא לקרא.

לקום בבוקר, לשתות קפה, לשבת על הספה עם הלפטופ ולקרא את הטור של חיים רכס בעיתון הבוקר "ג'יפולוג"...

חיים, יום יבוא ומישהו יהפוך את השרשור הזה לספר.... :rolleyes:

רכס חיים
14-04-09, 18:32
יונתן , תודה מחמיא.

ליאור. מצטער ,אבל אלה החיים העגומים של מי שבחר בתחביב הלא נכון ובמדינה הלא נכונה.את החינוך הטוב הילד מקבל בשפע בבית,אצלי הוא לומד את את החיים ומה שלעולם לא ילמד בבית ספר,שזה מוגדר כנראה על ידי רבים כחינוך ''רע''.הסיכונים ברורים לכולנו והם מחושבים מאוד מאוד. אך כל חיינו הם סיכון לא קטן. גם ללכת ברחוב ולקבל ארון בגדים שנזרק מקומה רביעית זה סיכון מסוים.

הכל מתוכנן למחר עד הסוף. ההשכרה של הזאטוט עברה בשלום לאחר תקרית השקיעה של אתמול,ואימו לא הטילה ווטו על הטיול המשותף שלנו לאזור בקעת מטרד בין שדה בוקר מצפה רמון ושיבטה.

מחוסר אבקת ביצים אני נאלץ לקחת באחד הבקבוקים הקטנים שש ביצים מוקפאות שעורבבו קודם לכן עם מלח ומוכנות לעשית חביתות באם העיתוי של הפשרתן יהיה מדויק.
היות וגם את הלחם אני עושה בשטח מתערובת קמח לבן ושיפון ,אני זקוק למעט ביצים כדי שהתערובת לא תתפורר.

היום גמרתי לייצר שולחן קטן בעבודת יד שנעשה משולחן גדול ועבר תהליך הסבה של שש שעות עבודה. משהו ששלמה חושב עליו כבר הרבה זמן ועדיין לא עלה על שולחן השרטוט. אולי יהיה לכך זמן בהמשך. צילום שלו בקרוב.

אני מקווה שמזג האוויר המבולבל יחליט כבר מה יהיה מחר,וזאת בנוסף לבלבול של החזאים שמחייב אותי להעריך את הטעויות בריבוע בכדי לדעת משהו מהם.

התכנית היא להכנס לבד בנחל הבשור על יד אשלים ולשבור דרומה לכיוון נחל לבן במקום מזרחה לכיוון שדה בוקר. משם להדרדר דרומה לפי מה שיורה השעון ובזמן המתאים לפנות מזרחה לכיוון כביש 40 ולעלות עליו בסביבות שלוש או ארבע אחר הצהריים. מכאן צפונה הביתה כדי להגיע עם השקיעה.

עינין שבירת ציריה נכנס לי לראש ומכביד עלי עקב חוסר הניסיון שלי בנושא. הציריות עשו כבר רבע מיליון קילומטר ואני בשלב של חיפוש חדשות ומחוזקות ממש בימים אלה.ליתר בטחון לקחתי שקי שינה אם ניתקע ללילה. במחשבה שניה אצטרך גם הנשק שבזמן האחרון היה בחופש.

שאלת תם. האם ניתן במצב של שבירת ציריה ברכב הזה לנתק את ההנעה מהדרייבשאפט ולהמשיך בנסיעה על ציר אחד בלבד כדי לצאת מהשטח? בוואז זה היה אפשרי,ועשיתי את זה בפועל.

אם מישהו מחר בסביבה הזו - אני במקסאר על ערוץ 3. קפה בשטח על חשבוני והפעם כולל המים.

ד ו ר ו ן
14-04-09, 19:45
שאלת תם. האם ניתן במצב של שבירת ציריה ברכב הזה לנתק את ההנעה מהדרייבשאפט ולהמשיך בנסיעה על ציר אחד בלבד כדי לצאת מהשטח? בוואז זה היה אפשרי,ועשיתי את זה בפועל.
עברנו ככה את הערוד עם דיפנדר ששבר ציריה קדמית, פרקנו גל-הינע קדמי, נעלנו טרנספר והמשכנו בהנעה אחורית.

רכס חיים
14-04-09, 20:15
דורון. תשובה ענקית. הסרת אבן גדולה מעל ליבי.

אני מבין אמנם שזה בתנאי ששום חלק שבור לא נפל/יפול לתוך הביצה. אבל זה כבר בסדר.

הטיול משתפר עם האפשרות הזו.

בינתיים כדי להרוויח זמן בשטח,לטובת הצ'יפס האגדי של הח''מ ,חתכתי כבר את הבצל היבש ,עירבבתי אותו עם ראש שומר חתוך,וכן הכנתי ראש שום נקי שיתווסף לשמן מאוחר יותר בעת הטיגון.
את תפוחי האדמה והבטטה אכניס למיקרו ל-7 דקות לפנות בוקר -(היות והתכנית היא לצאת בארבע או חמש בבוקר) - מה שיעשה את הצ'יפסים נימוחים כמו חמאה.מה שמזכיר את האפשרות להוסיף חמאה על הצ'יפס החם,לפי המלצת הקרדיולוג שלי.

מחר אנסה לעשות צ'יפס מגזר עד השחמה קלה. ניראה שזה אמור להצליח.

בינתיים מוכח בשטח כל שבת המערכת בישול המושלמת שכוללת שולחן עבודה ענק,גזיה טובה יותר מבבית, ובלוני גז עם אספקה אין סופית.

מישהו נמצא מחר באיזור?

lior_b.s
14-04-09, 20:49
חיים
אני לא בא להטיף לך, אבל אתה יודע המשפט של "בוא ניתן לך לנהוג איפה שאין משטרה" יכול לגרום לילד לפתח הרגלים רעים..
אבל מילא זה... רצית לתת לו לאכול אבקת ביצים? תרחם על הילד...

תמשיך לטייל , להנות ולכתוב כדי שגם אנחנו נוכל להנות לקרוא..

חג שמח

ליאור

רכס חיים
14-04-09, 21:23
לצערי לא מצאתי עדיין אבקת ביצים ולכן אני שובר ביצים טריות ולאחר עירבול ומלח מקפיא את התערובת עד לבישול.

רק לידיעה - ניפגשתי עם יצרן האבקות והבנתי שהתהליך עובר פיסטור שאין בביצים שאנו אוכלים. מבחינת ניקיון ובריאות אין ספק שהאבקה הרבה יותר בריאה. לטענתו - אני לא טעמתי - במבחני טעימה שבוצעו למוצר ההצלחה של האבקה עולה בהרבה על ביצה טריה, וכל מה שאנו אוכלים בבתי מלון,במוסדות בקונדיטוריות ובמסעדות עשוי בכלל מאבקה ולא מביצים טריות.
גם הייצוא לאירופה מוביל במכירות המפעל. ועוד נתון - המפעל הענק עם המכונות האוטומטיות שלהם שוברים כל יום - שים לב - שני מיליון ביצים. ליום. ומישהו חייב לאכול אותן.הביצים בכלל מיובאות מחו''ל מלולים עם חוזי אספקה שנתית.

יש כאן המון ידע , טכנולוגיה, ואין סוף מוצרים. למשל רק חלבונים באבקה או רק חלמונים באבקה או תערובות עם מינונים שונים של האבקה בין חלבון לחלמון. ממש עולם שלם.מה שקשה לדרוש מתרנגולת הם עושים יום יום.

לא יכולתי לרכוש אבקה מהמפעל כי כל מיכל קטן שלהם מכיל 10,000 ביצים שזה משטח אחד.....

ועוד לא דיברנו על אבקות של עשרות סוגי ירקות שקיבלתי מהן דגימות,כולל אבקת חומוס....

בדרך כלל מה שלא ידוע לנו ניראה ממש פשטני ואנו ניזונים מסטיגמות שלא תמיד חופפות למציאות.

מהפגישה איתם רק יצאתי יותר משוכנע שזה בדיוק ליין המוצרים שנחוצים לעובדי שטח או למבלים בו. דווקא בגלל האיכות והניקיון.

Gilad
14-04-09, 21:59
ביצים שנקנות בסופר (בניגוד ל"ביצי משק") עוברות פיסטור

מה שאתה אוכל בבתי מלון וכדו' זה בד"כ ביצים "מקושקות" שמגיעות במיכל קרטון כמו של חלב.

אני עדיין לא מבין מה הבעיה הגדולה לקחת ביצים טריות אתך לטיול של יומיים-שלושה, בטח שלקחת ירקות וכדו'

מצד שני, אולי האבקות הולכות טוב עם הלוף ;)

shachar
14-04-09, 22:23
דורון. תשובה ענקית. הסרת אבן גדולה מעל ליבי.
אני מבין אמנם שזה בתנאי ששום חלק שבור לא נפל/יפול לתוך הביצה. אבל זה כבר בסדר.

גם אם תקרוס כל הביצה לתוך עצמה ........... אתה מנתק את הפלנגים בנוסף לניתוק הדריישפט ואז הסרן כולו חופשי

אני מקווה שאתה יודע שהברגים בדריישפט הם אינטשים כדי לדאוג להחזיק את הכלי הנכון !

כדאי גם להחזיק מגנט עם מוט טלסקופי כדי למשוך את הציריה השבורה (אם זו אחורית)

בילוי נעים

שחר

דרור הראל
14-04-09, 22:40
חיים

אם נשברה צירייה,ונעלתה את הטרנספר,עדיין הסרן עם הצירייה הלא שבורה ממשיך לקבל כח ולנסוע כרגיל.אני נסעתי ממעלה סיירים הביתה עם צירייה אחורית שבורה שלא ניתן היה לחלץ אותה,הרכב נסע יפה ואם לא הייתי יודע ומנורת נעילת הטרנספר לא היתה עובדת,לא הייתי מרגיש בדבר כלל.
מה שכן-אני מציע לך לשקול החזקת ציריות חלופיות ברכב,בעיקר אחוריות שהן אלו שנוטות יותר להישבר,כמו כן מוט ארוך שמאפשר דחיקה החוצה של הצירייה מנצד הנגדי(לא תמיד הם יוצאות בקלות כמו שמספרים לך-לפעמים צריך זמן וכח ופטיש כבד).
המלצה-במקום אבקת חומוס-תטחן גרגירי חומוס בבית לאבקת גרגרים גסה,תחזיק טחינה גולמית בארגז(זה לא מתקלקל),שמן זית וכמון אני בטוח שיש לך כבר,ואז יש לך חומוס למהדרין ללא צורך ב"אבקת" חומוס.

אם אני הצלחתי,להכין ג'חנון,לחוח,חומוס וסחוג בגאמייקה-אתה בטוח תצליח להכין חומוס מעולה בשטח.

דרור הראל

ד ו ר ו ן
15-04-09, 08:18
גם אם תקרוס כל הביצה לתוך עצמה ........... אתה מנתק את הפלנגים בנוסף לניתוק הדריישפט ואז הסרן כולו חופשי
שחר
חיים,
זאת התוספת שפרחה לי מהזכרון.

ד ו ר ו ן
15-04-09, 08:39
חיים

אם נשברה צירייה,ונעלתה את הטרנספר,עדיין הסרן עם הצירייה הלא שבורה ממשיך לקבל כח ולנסוע כרגיל.אני נסעתי ממעלה סיירים הביתה עם צירייה אחורית שבורה שלא ניתן היה לחלץ אותה,הרכב נסע יפה ואם לא הייתי יודע ומנורת נעילת הטרנספר לא היתה עובדת,לא הייתי מרגיש בדבר כלל.

דרור הראל
דרור,
מפרקים גל-הינע ופלאנג'ים של הסרן הפגוע, זה סרן צף, אתה מנתק את הציריה השבורה מהגלגל ומהמנוע והעסק לא מסתובב.
נסענו גם כך רק עם הנעה קדמית לא מעט מרחק הביתה.

barak4*4
15-04-09, 09:47
ביצים שנקנות בסופר (בניגוד ל"ביצי משק") עוברות פיסטור

באופן גורף, זה לא ממש נכון.
האמת היא שרוב הביצים לא עוברות פיסטור כלל.

דרור הראל
15-04-09, 15:30
דרור,
מפרקים גל-הינע ופלאנג'ים של הסרן הפגוע, זה סרן צף, אתה מנתק את הציריה השבורה מהגלגל ומהמנוע והעסק לא מסתובב.
נסענו גם כך רק עם הנעה קדמית לא מעט מרחק הביתה.

אני את גל ההניע לא פירקתי,ואם אני זוכר נכון גם לא את הפלאנגים,אבל בהחלט יתכן שאני טועה-בכל מקרה על פי הבנתי,ניתן לנסוע גם כך או כמו שדורון ממליץ.
ניתוק גל ההניע והפלאנגים יגרום לכך שהביצה לא תסתובב ואני מניח שזה מומלץ בעיקר במקרה של חשש לנזק לביצה,אצלי השבר של הצירייה היה בפלאנג עצמו,כך שלא היה חשש לנזק לביצה ולא היה צורך לנתק גל הינע.

דרור הראל

רכס חיים
15-04-09, 18:37
יש לי ברכב ציריות אחוריות לא מחוזקות,ואני צריך להוסיף את המוט שמשחרר את הציריה השבורה.בסך הכל אני די רגוע עכשו. הבעיה שאתה עושה את זה לבד בשטח ולפעמים עזרה של שלוש דקות עם אדם נוסף חוסכת 3 שעות.

עכשו חזרתי עם הנכד ממסע של 400 ק''מ שהתחיל בהשכמה בארבע בבוקר.

הציר היה לכאורה לא קשה אך תוספת הרפתקנית קטנה כמעט הביאה אותנו להזדקק לחילוץ רציני.

נכנסנו באשלים לנחל הבשור על ציר אדום ולאחר כ-5 ק''מ שברנו לציר שחור בכניסה לנחל משורה .

אין ספק שהנחל יפיפה אם אינך ממשיך בשחור לשבטה אלא לוקח דרומה על תוואי הנחל עצמו והמסתיים בבור ציפורים.

אבל מה עושה השטן בדרך ? כמו שאמרתי תמיד ,המדבר מסתכל עליך ומחכה שתעשה טעות קטנה שמובילה לטעות סבירה ומשם הדרך קצרה לטעות גדולה ואז הוא מכניס אותך לתוך האמא של הקטסטרופה.

וזה מה שהיה כאן. למזלי הילד היה איתי ועצרתי את מירוץ הסיכונים בזמן הנכון,אחרת עכשו עוד הייתם מחפשים אותי בשטח.

היות והיה בוקר והזמן כולו לפני ,החלטתי לפנות מזרחה בציר שידעתי שהוא קשה למדי מהערות באתר עמוד ענן.הכל היה שפיר והנחל המישני החל בטיפוס הררי למדי עד שהגעתי למקום בו נדרש לחצות את הנחל עם סידרה רצינית של מדרגות סלע.עיון מדוקדק בירידה הבהיר לי שלרדת אוכל ,אבל לחזור זה יהיה ממש בספק. כאן עשיתי את הטעות הראשונה כשאמרתי לעצמי שאחר החציה אמשיך בציר החדש במקום בנחל משורה.

הטיפוס החל להיות תלול ועבר לתלול מאוד ואז הגיעו מדרגות סלע בעליה - ממש גבוהות ואני עם ילד בן 6.

חלפתי עליהן והמשכתי במעלה התלול כשמימיני תהום עם שפ''צ שמוביל לחריץ מים עמוק,חלפתי על פניו בעדינות כדי שהדרדרת לא תסחוף אותי בחלק האחורי ימינה ,ואז הגיע סיבוב של 90 מעלות ימינה עם בולדרים משני הצדדים תהום מימין ומלפני קיר סילעי חלק בשיפוע של 60 מעלות ובאורך של מעל עשרה מטר מלווה במדרגה באמצע.

מה זה חלק זה לא מילה . כאילו מישהו עבר עליו בפצירה. ויש סימנים של צמיגים שאולי באו מכיוון הירידה, אבל לעלות את זה ניראה לי שגעון גם אם הייתי לבד. הסכנה שצפיתי היתה התהפכות לאחור לאחר הזדקפות של הגלגלים הקדמיים.

הרגל על הברקס הדפוק של הגרוטאות האלה הגיר בסופר- לואו קדימה ,הנדברקס משוך בטירוף והבהמה גונחת בחריקות לנסוע אחורה.

איזה אחורה ואיזה נעליים, בולדרים משמאל, תהום מימין, וסיבוב מאחור עם חריץ בעומק מטר ושפ''צ 20 מעלות לכיוון לתהום. והיחיד שיכול לכוון אותי זה ילד בן 6 שלא יכול בכלל לרדת מהצד שלו שזו תהום של 200 מטר.

וכל מה שאני רוצה זה לצלם את החומה שלפני ,אבל שתי הידיים על ההגה בכדי למצות מהברקסים את הכל.אז אין צילום.

חצי שעה על השעון אני ברוורס איטי איטי חוזר על עקבותי אולי 30 מטר. ואז מצליח באחת הפינות לסובב את הרכב חזרה לאחור.

את העליה שחשבתי שלא ניתן לעלות אותה כאשר ירדתי כבר עשיתי בקלי קלות.

כל הנפילות בחזרה בכל המדרגות הענקיות הביאו אותנו למסקנה שצלחות הקורנינג היקרות הפכו בהגדרה ל''מרק צלחות''.

אז בדקנו - אף אחת לא נישברה.

שאר המסע כבר היה גרעינים.

ד ו ר ו ן
15-04-09, 18:42
זה משעשע לקרוא את התאור שלך ולזהות את המדרגות והכביכול מעלות שקיבלו שמות בשנים האחרונות.
כשזו היתה החצר האחורית שלי אלו היו סתם צל"ש, צירים ללא שם וללא תואר-רק שטח פראי ללא מטיילים כמעט, היינו מעבירים שם ימים בטיולי בדד של שבת עם אופניים ואח"כ רכב אחד ולא חשבנו שמשהו לא בסדר בזה.

הרבה מהתאורים שלך נהיו קשים בגלל מטיילים של השנים האחרונות.

רכס חיים
16-04-09, 08:32
אם אתה מזהה את המדרגה שהתכוונתי אליה ,וראיתי כבר שתיים שלוש מדרגות בחיי,מעניין אותי לדעת אם מישהו עלה אותה בעבר בכדי להסיר בפניו את המגבעת שלי עם כל הכבוד.אין ספק שלאחר עליה מוצלחת האיש חייב אישפוז דחוף בבית חולים פסיכיאטרי.
עליתי בעברי עם יונימוג מדרגות שרק הכלי הזה יכול לעבור ,ואני מטיל ספק רב אם את המפלץ הזה יכול לעבור יונימוג עקב חוסר החיכוך שקיימת במפלצת הזו.שלא לדבר על השיפוע,החלקות,האורך,והמדרגות שבאמצע.

איך אפשר עם אופניים לעלות אני לא יודע ,זולתי אם חבורה עולה רגלית בעזרת חבלים ואת האופניים מושכים לאחר מכן. כי אין כל אפשרות לעמוד על השיפוע זולתי בזחילה.

הגבורה או הפחדנות האמיתית שהפגנתי באירוע מתייחסת לשני דברים .הראשון כרוך בהחלטה שלא עולים בדבר הזה בטח לא עם הילד. והדבר השני כרוך בסבלנות להפוך את כיוון הכלי לאחור לאחר ההחלטה הראשונה,בלי עזרת מכוון.
ברגע שניצבתי מול הדבר הזה עלו במחשבתי שני דברים. איך אני בורח מכאן במשך הרבה השעות שנותרו עד החושך בלי להפוך את הרכב.ואיך אני עובר את הנחל שהיה בדרך לכאן וכשחציתי אותו ידעתי שלא אוכל לחזור בו.
בשורה התחתונה שניהם היו ברי ביצוע ואפילו חצית הנחל היתה קלה יחסית,כך שכנראה מצבי הפסיכולוגי העצים את הבעיות האמיתיות,אולי בגלל הילד.

תן שמות של החבר'ה שעלו את זה . הביצוע ממש לא טריוויאלי.

אני בודק את הנ.צ. המקורב ואשים אותו כאן בהמשך.

רכס חיים
16-04-09, 08:41
בעמוד ענן הדבר הזה נקרא מעלה בוקר.

הנ.צ. שלו רשום שם כך - 170369/531681 למי שחושב ששווה ביקור.

לא ממליץ בלי הליקופטר צמוד של מד''א.

lizard
16-04-09, 09:05
רכס אין לך כננת ברכב? אולי הגיע הזמן?

shachar
16-04-09, 09:27
בעמוד ענן הדבר הזה נקרא מעלה בוקר.
הנ.צ. שלו רשום שם כך - 170369/531681 למי שחושב ששווה ביקור.
זה בישראל החדשה

תרגום לישנה 120360/1031685(שזה מיד מה שאני חיפשתי)

רכס חיים
16-04-09, 10:20
מעולם כננת לא עוזרת לך. מכסימום היא עוזרת לחבר שלך אבל כל רצועה טובה עושה את אותה עבודה בשלושה אחוז של המחיר ובלי הצורך להסתובב עם משקל עודף.

בפעם האחרונה שנעזרתי בכננת כדי לעלות מעלה סלעי בנחל שילה ,הכננת הצליחה לנתק את הסלע ולדרדר אותו עלי. מעט לפני כן רתמתי אותה לעץ מישמש במושב נוה ירק כדי להחלץ מבוץ של הירקון ,ועד היום העץ הזה מוטל מת חמישה מטר ממקום חיותו לאחר שנעקר על-ידי.

הדבר היחיד שטוב בכננת ,זה כשהיא מורכבת על לנדקוזר חדש בחצי מיליון שקל ועושה רושם מסוקס על מי שלא מבין בשטח,רצוי כוסיות.

המשוטט
16-04-09, 12:13
אז אתה עקרת לנו את המישמיש .............

אביחי

רכס חיים
16-04-09, 12:21
תמונות מהשקיעה הגדולה בשדה תפוחי האדמה

השמשוני יחיעם
16-04-09, 13:29
תן שמות של החבר'ה שעלו את זה .

חיימקה,,השמות רבים מספור!!!!

אוגוסט 2002 אמצע בלילה :http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=1&item=515

רכס חיים
16-04-09, 14:28
יחיעם ידידי מנוער.

אתה מציג שרשור מהר חמר ,שזה בערך 50 ק''מ מהנ.צ. המדובר - מערבה. אולי רק 40 ק''מ.

אם היית רואה את המפלץ הזה היית יודע שעלו אותו אולי שני אנשים חוץ מה-D9 שחצב אותו ובודאי נמצא בתחתית הוואדי, - והם כנראה כבר לא איתנו. ז''ל בלע''ז.

חוץ מזה ב-2002 היו אנשים שיכלו לספר המון סיפורים מפחידים והיום הם כבר אינם........

והכי חשוב , תארגן את אותם המון אנשים שעברו את זה, ואני אארגן את ההליקופטר של מד''א, וביחד נבקר שם שנית.

אפשר לבחור כל פרס למצליח - שאני אשלם אותו. אבל אני לא צריך להכין שום פרס במציאות הנוכחית.......

במקום שאני הייתי לא היו לי ידיים פנויות לצלם את המפלצת. כך שמי שיש לו צילומים לא היה במקום הנכון.

חוץ מזה באתר הדפוק שאתה חבר בו אין אפשרות להגדיל צילומים אחרי שלוש תמונות,וזה מעבר לשאר החוליים של האומלל הזה.

השמשוני יחיעם
16-04-09, 17:13
יחיעם ידידי מנוער.

אתה מציג שרשור מהר חמר ,שזה בערך 50 ק''מ מהנ.צ. המדובר - מערבה. אולי רק 40 ק''מ.

אם היית רואה את המפלץ הזה היית יודע שעלו אותו אולי שני אנשים חוץ מה-D9 שחצב אותו ובודאי נמצא בתחתית הוואדי, - והם כנראה כבר לא איתנו. ז''ל בלע''ז.

חוץ מזה ב-2002 היו אנשים שיכלו לספר המון סיפורים מפחידים והיום הם כבר אינם........

והכי חשוב , תארגן את אותם המון אנשים שעברו את זה, ואני אארגן את ההליקופטר של מד''א, וביחד נבקר שם שנית.

אפשר לבחור כל פרס למצליח - שאני אשלם אותו. אבל אני לא צריך להכין שום פרס במציאות הנוכחית.......

במקום שאני הייתי לא היו לי ידיים פנויות לצלם את המפלצת. כך שמי שיש לו צילומים לא היה במקום הנכון.

חוץ מזה באתר הדפוק שאתה חבר בו אין אפשרות להגדיל צילומים אחרי שלוש תמונות,וזה מעבר לשאר החוליים של האומלל הזה.

חיים יקיר הפורום הנכבד!!!!!!

התמונות מהלילה!!!!!!זה המעלה עליו אתה מדבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

קראנו את שמו "שחרית" יען כי עלינו אותו יחד עם כוכב השחר.

ועל מנת לחמם את ליבך,,,גם ילדתי בג'יפה האדום עלתה בשנה שעברה !!!!

קאפיש

רכס חיים
16-04-09, 20:17
לפי התמונות מהלילה שכרגיל לא עולות באתר הדפוק, אתה מדבר על מעלה שאולי הוא נינו של המעלה המדובר. ואם אני טועה אז הוא נכדו.
על הדרך הזו לא עלו יותר מחמישה כלים כל חייו ,ולדעתי בכלל רק ירדו בו ואף כלי לא עלה עליו.אין צורך לבנות בו שום גשר או שיפוץ, הוא בכלל לא מעלה דרדרתי או סלעי כמו שמוכר לנו. הוא חתיכת סלע אחת חלקה מלמעלה עד למטה בגוש אחד של עשרה או שנים עשר מטר,אך יש בו מספר מדרגות מפחידות באמצע.
הבעיה בכלל להתחיל להתרומם בשיפוע הענק ובחלקות של הסלע,ולאחר שהתרוממת כשאתה מאיץ אפילו מעט לעבור את המדרגות אתה מתרומם והחלק הקדמי עם המנוע עושה סיבוב והתהפכות לאחור.

אין כלי בעולם שלא עבר סדנת שיפוץ יסודית שלא יטחן שם את הציריות שלו לאבקת אלומיניום.

תבדוק את עצמך טוב, היות ויש ציר דומה מעט דרומה -קילומטר או שניים עם בעיה קשה למדי במעבר ושדומה לצילומים שלך אך לא מתקרב למפלצת. אשים את הנ.צ שלו בהמשך.

רכס חיים
16-04-09, 20:25
מיקומו של הנכד שלך קילומטר אחד בדיוק מערבה בנ.צ. 169388/531759.

תבדוק.

אם אתה ממשיך להתעקש כמו שמקובל בין זקנים עם דיפנדר אתה מוזמן לקבוע שבת לביקור באתר.

אני נשאר למטה ומצביע מקילומטר איפה זה.

prinz804
16-04-09, 21:05
חיים זה מעלה בוקר ללא בעיה לרכב נעול

סירטון http://www.youtube.com/watch?v=GkQ2NRivxC4
ניר

רכס חיים
16-04-09, 21:29
ניר. עשית לי את היום.

יחיעם ,אם זה המעלה שאתם מדברים עליו , = זה שבסרטון, אז אני חוזר בי. המעלה שאתה מדבר עליו הוא לא הנכד - הוא הנין של הנין של המעלה האמיתי שננעצתי מתחתיו.

ולאמיתו של דבר המעלה שבסרטון ניראה לי בכלל מעלונצ'יק לילדות עם ג'יפ אדום......

עוד פעם. - אתה עולה במשהו כמו שראית בסרטון,בסופו הוא נגמר בסיבוב של 90 מעלות ימינה ולאחר שמונה מטר ארבעים ושבעה סנטימטר, בלי שום אפשרות לתנופה אפילו של שלושה מטר אתה ניצב בפני קיר סלע מסיבי והומוגני כמו שתיארתי כאן 16 פעם. אתה מופתע לחלוטין ממה שלפני עשרה מטר לא ידעת על קיומו,וזה בדיוק הסלע שממנו עשו את הפירמידות - רק שהוא יותר גדול.

תמשיכו להביא סרטים ותמונות בכדי שנוכל למצוא את הדבר האמיתי.

asafk
16-04-09, 23:09
חיים יקיר הפורום הנכבד!!!!!!

התמונות מהלילה!!!!!!זה המעלה עליו אתה מדבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

קראנו את שמו "שחרית" יען כי עלינו אותו יחד עם כוכב השחר.

ועל מנת לחמם את ליבך,,,גם ילדתי בג'יפה האדום עלתה בשנה שעברה !!!!

קאפיש

מעלה שחרית... זכור לי משהו במעומעם... ;) יחיעם קובע נ.צ. ושעה באמצע הלילה, ואז מאחר בגלל פנצ'ר. לי עוד הייתה סופה... היה משעשע

אבל נדמה לי שחיים מתכוון לעליה המכונה מעלה בוקר. פעם היא היתה סתם עליה, היום "מעלה". לך תבין.

אסף.

רכס חיים
16-04-09, 23:44
לאט לאט אני מתחיל להבין שהמשהו שנתקלתי בו הוא חדש לחלוטין ,וכנראה אינו מופיע במפות עדיין ,וכך אמנם ניראית גם הדרך אליו. משהו שרק ה-D9 היה שם לפני. ממש בלי קוליס או טחינה אופיינית לרכב גלגלי.

לצערי הייתי עסוק בהישרדות ולא טרחתי לקחת נ.צ. אבל אוכל להגיע לשם פעם נוספת אם זה ייעשה בקרוב.

מי שמוכן לארגן משלחת לשם מוזמן לארגן תאריך.

אבל חייבת להיות התחייבות פומבית של המשתתפים שלא מנסים לעלות את זה באותה משלחת. שהאחריות לתוצאות תהיינה על מצפונו של מישהו אחר.

yoni 110
17-04-09, 01:30
לאט לאט אני מתחיל להבין שהמשהו שנתקלתי בו הוא חדש לחלוטין ,וכנראה אינו מופיע במפות עדיין ,וכך אמנם ניראית גם הדרך אליו. משהו שרק ה-D9 היה שם לפני. ממש בלי קוליס או טחינה אופיינית לרכב גלגלי.

לצערי הייתי עסוק בהישרדות ולא טרחתי לקחת נ.צ. אבל אוכל להגיע לשם פעם נוספת אם זה ייעשה בקרוב.

אבל חייבת להיות התחייבות פומבית של המשתתפים שלא מנסים לעלות את זה באותה משלחת. שהאחריות לתוצאות תהיינה על מצפונו של מישהו אחר.

רק תגיד מתי...

ניר, את המעלה שאתה מדבר עליו עלה פורים עם הגלופר אחרי מלחמות והדיפנדר לא הרגיש אותו כ"כ. מסקנה גם ללא נעילות אפשר

רכס חיים
17-04-09, 13:02
בטיול האחרון טיפסה צריכת הדלק לגבהים חדשים. 4 קילומטר לליטר ניראה ממש הרבה,ולכן החלפתי מיד לאחר מילוי הדלק במשאבי שדה את פילטר האויר בתקוה שהצריכה תחזור לנורמלי.

אולי אחד החיישנים לא עובד ,או מערכת ההצתה מזייפת במשהו?

אצל מי ניתן לעשות בדיקה מהימנה של צריכת הדלק באזור המרכז?

חוץ מאשר במוסך ל.ר. ששם אני בטח מגיש את צווארי לשחיטה.

yoni 110
17-04-09, 14:10
חישנים וחשמל אתה יכול אצל גרשון
מכיר ל"ר כמו את כף ידו וסביר בהחלט במחירים

ALONSOF
17-04-09, 18:43
לדעתי לא הגעת למעלה בוקר
הסלע החלק הזה נמצא אחרי עליה דרדרתית ומלאה בורות שאחריה ישנו סיבוב שמאלה
ל20 מטר ואז 90 מעלות ימינה והגוש מיד מימול,עם תהום מימין וללא שום אפשרות להאצה.
אם לזה התכוונת, אז צודק זה נורא קשה לעלות שם כי אין אחיזה בכלל לגלגלים האחוריים
שלאט לאט נמשכים לכיוון התהום.
כמובן שלא וויתרנו ועלינו בסוף,אבל זה היה מפחיד.
צריכת דלק של 1:4 נשמעת לי סבירה לשטח+כביש,ככה לפחות זה אצלי.
אלון

רכס חיים
17-04-09, 18:57
אתה מתאר נכון את המקום ,אך היות ולא לקחתי נ.צ במקום עצמו אלא למחרת כנראה לא זיהיתי את העליה הנכונה.

אתה מוזמן לתת נ.צ. נכון.

ותן גם פרטים על מי עלה מתי עלו באיזה רכבים וכו'.

השמשוני יחיעם
17-04-09, 19:56
חיים ,,קח אוויר - הירגע,,,

המעלה בתמונות מ -2002 זה המעלה הזה - גם אז (למרות שהייה פחות מטוייל ופחות טחון) הייה "נחמד"
משום מה לא מצליח להעלות תמונות של השנה שעברה.

אסף, הנ.צ. של אותו הלילה הייה לרגלי מעלה "לבן"(שם זמני) לכיוון רמת מטרד ונחל רסיסים.

שבת שלום

ALONSOF
17-04-09, 19:58
לפני כחצי שנה,אני בדיסקו בנזין 97 ואחי בפגרו ארוך 94 בנזין
אין לי נצ כרגע אך זה בפרוש בדרך למעלה בוקר ולזר

רכס חיים
17-04-09, 20:42
הכלים היו עם נעילות אחורי/קדמי ?

קשה להאמין שאפילו עם נעילות יש אחיזה על הסלע הזה.

ALONSOF
18-04-09, 11:16
הי חיים
שנינו נעולים מאחור,וזה לא היה קל.
לקח כמה נסיונות תוך כדי פירפור עם ארבעת הגלגלים על הסלע עד שמשהו נתפס ואז עלינו.
אם הייתי לבד שם לא הייתי מנסה בכלל.

רכס חיים
18-04-09, 16:25
יש לך נ.צ מדויק יותר משלי?

מתי זה היה אפילו בערך, כי זה נראה לי משהו טרי יחסית ללא פודרה בכלל והחול במעלה ללא קוליסים כמעט.כאילו עברו שם עד היום 5 כלים.

ד ו ר ו ן
18-04-09, 23:48
מעלה בוקר (הזוי שכל המדרגות מתחילות לקבל שמות..) נכון לסופ"ש במצב מחורבן מתמיד.

3 מדרגות עוקבות במרווח אכזרי שאיכשו בדיוק במרווח גלגלים כך שאתה מתמודד עם 2 מדרגות ביחד או כמעט ביחד.
הנמוכה מבינהן בגובה 50ס"מ, רכב ללא מרווח גחון מכובד יתיישב במרכזו אם ללא מע"צ רציני.
אנחנו ירדנו ועדיין כדי להמנע ממכות מיותרות השקענו במע"צ כדי להוריד טרופר וג'ימני בלי נזקים.
לדעתי גם רכב גיבור נעול כפול לא עולה את הדראק הזה בצורה איטית ונקייה במצבו הנוכחי.

חיים,
קרוב לנ.צ. 170617E N533135N ברשת ישראל החדשה יש משטח סלע בשיפוע מכובד שעבר סוג של עיבוד ע"י D9 ולפניו דרדרת כולל העיקול שהזכרת.

רכס חיים
19-04-09, 23:23
השבת האחרונה הוקדשה לטיפול יסודי באומלל שנאלץ להיות משרתי המיכני.

חוץ מערימות האבק והבוץ שגרעו ממשקלו העצמי הרבה משקל, עבר הרכב צביעה מחודשת של ג'אנטים ופגושים ,כך שהוא ניראה הרבה יותר טוב.

עכשו הוא מוכן למסעות הבאים שלו ,לאחר תיקונים קלים ושיפורים שיבוצעו במהלך השבוע.

יש בדעתי לפתור את בעיית הביגוד הרזרבי, גלילי ניר המגבת והטואלט המסתובבים ברכב ללא סדר,באמצעות רשת שתוצמד לגג במעבר מהחלק הנמוך לגבוה ,ותישא את הדברים הקלים האלה.

ניראה לי שיחיעם קצת מטיל ספק כיום באם הוא עבר את המפלצת הנכונה,היות ואין הצעה ממנו למועד ביקור באתר......

דרור ברלי
20-04-09, 00:13

תודיע מתי אתה רוצה לצאת. גם לי יש טראומה מהמקום הזה... מלפני תשעה שבועות בדיוק...

רכס חיים
20-04-09, 19:12
אהלן דרור.

תן לי כמה ימים ואקבע תאריך טראומטי לביקור באתר.

מצפה להשתתפות כל הגיבורים שכבר עברו את זה...................

העינין כרוך בתאום ההליקופטר של מד''א..............................

רכס חיים
21-04-09, 12:03
במבחן עלות / תועלת אני משתמש מעט מאוד במושב הנוסע,היות ולא משכירים לי את הנכד יותר מפעם בחודש חודשיים.

אני שוקל לפרק את המושב הזה לטובת אחסנה של ציוד לינה ,שגם יבודד טוב את חום הגיר והמנוע.

בשביל הנכד אוכל להרכיב את המושב מפעם לפעם.

בינתיים לא מצאתי פתרון טוב לרשת שאצמיד לגג עבור מוצרי הנייר. מישהו יודע היכן משיגים רשת נמתחת כזו?

GodsFather
21-04-09, 12:05
רשת גומי נמתחת יש להשיג גם בהום-סנטר/אייס/אוטו-דיפו. כוללת ווי פלסטיק פריקים שמעולם לא מצאתי להם שימוש.

חוצמזה, אתה יכול להיעזר בסמואל מטריפנט שמתמחה בתחום הזה

http://www.tripnet.co.il/

רכס חיים
22-04-09, 09:22
המועד ליציאת המשלחת לאתר ששמו מהיום ''מצוק נוף'' - על שם הנכד שהיה איתי במסע,יתקיים בשבת השניה של מאי בתאריך 09.05.09 .

ההרשמה למסע מתבצעת כאן לפי התיכנון הבא.

יוצאי מרכז וצפון ניפגשים בשעה 0900 בתחנת הדלק של בית קמה.

הבאים מדרום יחד עם הבאים מצפון ניפגשים בשעה 1000 בכביש הכניסה למושב אשלים.

על כל המצהירים בשרשור שעברו את ''מצוק נוף'' בעבר,או שטענו כך - חלה חובת השתתפות במשלחת ,שאם לא כן יוקעו כאן בפרהסיה על ''הצהרות חסרות כיסוי'',ותוצא על שמם תעודה רשמית של ''מצהיר מפוקפק''.
מצהירים שיודו במעמד הנוכחות כי זה לא המצוק שעברו ,ייהנו ממחילה ומחיסיון מלא על שגיאתם הבלתי נסלחת......והמתרברבת......

כל המשתתפים במשלחת מסכימים שרק באישור ועדה מקומית של 5 זיקני העדה המשתתפת ,יותר למי מבין הנוכחים לנסות לעבור את המצוק,על אחריותו הבלעדית.

תזכורת חשובה - ההגעה ''למצוק נוף'' מחייבת ירידה קשה לנחל הנמצא כחצי ק''מ לפני היעד,ועליה בדרך חזרה עוד יותר קשה.
אי לכך , רק רכבים ''קשים'' יכולים להגיע לתחתית המצוק.
הצעות נוספות לניהול המשלחת תתקבלנה כאן ברצון.

zivo
22-04-09, 10:56
אפשר לעשות Reservation לכסא של רותי \ הנכד ?

רכס חיים
22-04-09, 20:31
הגיע תורה של מערכת הברקסים.

עד היום נסעתי על המערכת שהיתה ברכב והחלפתי רק את הבוסטר.

עכשו הברקסים מתנהגים נורא. הדוושה יורדת עד למטה בקלות ,למרות שאין מחסור בנוזל בלמים,ואז כשאני לוחץ בפראות הרכב מאט עד עצירה. מרחק הבלימה הוכפל למרות שגם במצב תקין הם בולמים כמו כרכרה של המערב הפרוע.

היות ואין לי במחסן החלפים משאבת ברקס ,חשבתי לקנות חדשה ואת זו לשפץ ולהניח במחסן.

עדיין לא הטרחתי את עצמי ללמוד את המערכת ואני מקווה שמדובר במשאבה אחת ולא בשתיים.

מחר אתקשר לג'קי לברר עלויות. ובאם יש למישהו משאבה חדשה בלבד ,אשמח לרכוש אותה.

רכס חיים
23-04-09, 10:07
קניתי היום אצל ג'קי משאבת ברקס חדשה ,ואתקין אותה בשבוע הבא.

שמתי לב שתוך יומיים שלושה השרשור ההזוי הזה עומק לחלוף על פני 100,000 כניסות.

אתם השתגעתם - אבל ממש.

zivo
23-04-09, 11:02
זה כראה מדבק......השגעון ;)

kobiarava
23-04-09, 18:19
המועד ליציאת המשלחת לאתר ששמו מהיום ''מצוק נוף'' - על שם הנכד שהיה איתי במסע,יתקיים בשבת השניה של מאי בתאריך 09.05.09 .

ההרשמה למסע מתבצעת כאן לפי התיכנון הבא.

יוצאי מרכז וצפון ניפגשים בשעה 0900 בתחנת הדלק של בית קמה.

הבאים מדרום יחד עם הבאים מצפון ניפגשים בשעה 1000 בכביש הכניסה למושב אשלים.

על כל המצהירים בשרשור שעברו את ''מצוק נוף'' בעבר,או שטענו כך - חלה חובת השתתפות במשלחת ,שאם לא כן יוקעו כאן בפרהסיה על ''הצהרות חסרות כיסוי'',ותוצא על שמם תעודה רשמית של ''מצהיר מפוקפק''.
מצהירים שיודו במעמד הנוכחות כי זה לא המצוק שעברו ,ייהנו ממחילה ומחיסיון מלא על שגיאתם הבלתי נסלחת......והמתרברבת......

כל המשתתפים במשלחת מסכימים שרק באישור ועדה מקומית של 5 זיקני העדה המשתתפת ,יותר למי מבין הנוכחים לנסות לעבור את המצוק,על אחריותו הבלעדית.

תזכורת חשובה - ההגעה ''למצוק נוף'' מחייבת ירידה קשה לנחל הנמצא כחצי ק''מ לפני היעד,ועליה בדרך חזרה עוד יותר קשה.
אי לכך , רק רכבים ''קשים'' יכולים להגיע לתחתית המצוק.
הצעות נוספות לניהול המשלחת תתקבלנה כאן ברצון.

אהלן רכס,
בהמשך לשיחתנו, אני אשמח להצטרף למשלחת. אמנם לא הצהרתי הצהרות לגבי המקום, אבל תמיד מעניין להכיר מקומות חדשים ומאתגרים. מה שכן, אני חייב להספיק להוריד גיר ולהחליף משאבת קלאצ' תחתונה לפני התאריך המיועד, אז יש עבודה רבה לפני...

קובי

דרור ברלי
23-04-09, 18:44
"מקומות חדשים ומאתגרים".... זה מקום מסוכן ולא סלחני שאסור לטעות בו. לא מוביל משום מקום לשום מקום. סתם בשביל לסמן V שעלית - אם עלית. אני אפילו לא הספקתי לנסות לטפס, וכבר הגורל העיף את הג'יפ שלי רחוק-רחוק למטה... במזל גדול ללא פגיעות רציניות בגוף (שלי ושלו).
לבוא, להסתכל, לירוק שלוש פעמים וללכת משם.

רכס חיים
23-04-09, 21:15
וואלה, דרור - אתה היית שם,ואני חותם על זה.

שים לב מדובר ב-''מצוק נוף'' ולא באיזה חארטה בארטה שכולם כאן עלו אותו.

האחרים ממש מפנטזים באופן הכי מזרחי שאפשר.

רק שים לב שאף אחד לא נירשם. השיקשוק מדבר כאן.

פסו הגברים מן הארץ.......

ד ו ר ו ן
23-04-09, 21:20

חיים,
התאריך עוד רחוק,אם לא יהיו התקלות אז נבוא.
מה שלא כ"כ רחוק ולא מובן זה התאור- תוליך את עצמך על מפה ותנסה למקד איפה היית.
הסתובבנו ברכס הזה בחג וכן, חלק מהמקומות טחונים מאד ביחס לשנים עברו אבל לא בטוח בדיוק היכן היית.
יש יותר ממקום אחד שעונה לתאור.

מאיר רוטברג
23-04-09, 21:21
"פסו הגברים מהעולם"

פשששש

מזל שבעולם המושגים שלי ושל דרור לא צריך להוכיח לאף אחד למי יש יותר גדול

כי אנחנו בהחלט יודעים למי יש

רכס חיים
23-04-09, 21:28
דורון, קודם תרשמו כולכם ואז נדע אם יש טעם להוציא את המשלחת

בגדול, הסברתי שהיות ולא לקחתי נ.צ מהמקום, גם בגלל שהבירכיים רעדו לי וזה השפיע על כל הגוף,- אז זהו בדיוק תפקידה של המשלחת - לאתר את המפלץ.

אני בינתיים מכין שילוט עם שם האתר ''מצוק נוף'' - כדי שלהבא לא יהיו ויכוחים.

רכס חיים
23-04-09, 21:35
זה שירשום את הודעת ה-100,000 בשרשור יזכה להנצחה מיוחדת כשובר שיאים בפורום ג'יפולוג.

וזאת באם תתקבל הצעתי להנציח את כל השיאים של האתר שלנו במקום מיוחד .

ד ו ר ו ן
23-04-09, 21:41
חיים,
זה המקום?
http://www.dailymotion.com/user/itsiknagar/video/x91tyy_mov03576all_sport

ד ו ר ו ן
23-04-09, 22:09
חיים,
עברתי שוב על הסיפור דרך שלך ובהתחשב בכך שבחג עברנו את כל הירידות מהרכס למשורה חוץ מאחת, כולן לא מתאימות לתאור שלך כולל "מעלה בוקר" הנבזי.
ודוקא זו שלא הגענו אליה מפאת החשכה זכורה לי לפי משטח הסלע שמתאים לתאור שלך.

אם הבנתי נכון אז המקום קיבל את השם "מעבר סלעית" בעמוד ענן.

רכס חיים
24-04-09, 02:18
מצטער לאכזב אותך ,דורון.

המעבר שבוידאו מתאים לכוסיות כמו הלנד-קרוזר שבצילום,שבקושי עבר מדרגות שדיסקו בכלל לא רואה.

אני מדבר על גוש סלע מונוליטי אחד ויחיד שמשקלו לפי חישובי קרוב ל-500 טון, בגובה מעל עשרה מטר ובשיפוע של 60 מעלות חלק לחלוטין ועם שתיים שלוש מדרגות במחצית הגובה שכל מתן גז לחלוף עליהן הופכות לדעתי את הרכב לאחור.
כל זה ,מעבר לעובדה שהסלע נופל עליך בסיבוב של 90 מעלות ימינה בלי כל אפשרות לקחת תנופה של מטר.
גם אין כל מרחב צילום כמו בסרט ,היות ומצד אחד תהום ,מצד שני קיר סלע, מאחור נמצא הסיבוב ומלפנים גוש הסלע שלא מאפשר עמידה עליו.

מה שיש בצילום זה סתם עוד מעלה מסולע עם דרדרת טחונה ובולדרים קטנים יחסית ושתי מדרגות סלע שכל רכב רך עובר אותן - כמו שרואים בצילום.

ד ו ר ו ן
24-04-09, 07:13
מצטער לאכזב אותך ,דורון.

המעבר שבוידאו מתאים לכוסיות כמו הלנד-קרוזר שבצילום,שבקושי עבר מדרגות שדיסקו בכלל לא רואה.

אני מדבר על גוש סלע מונוליטי אחד ויחיד שמשקלו לפי חישובי קרוב ל-500 טון, בגובה מעל עשרה מטר ובשיפוע של 60 מעלות חלק לחלוטין ועם שתיים שלוש מדרגות במחצית הגובה שכל מתן גז לחלוף עליהן הופכות לדעתי את הרכב לאחור.
כל זה ,מעבר לעובדה שהסלע נופל עליך בסיבוב של 90 מעלות ימינה בלי כל אפשרות לקחת תנופה של מטר.
גם אין כל מרחב צילום כמו בסרט ,היות ומצד אחד תהום ,מצד שני קיר סלע, מאחור נמצא הסיבוב ומלפנים גוש הסלע שלא מאפשר עמידה עליו.
אתה לא מאכזב אותי, להיפך.
את זה מצאתי במקרה מקישור לטיול של מישהו ברכס בוקר ולא הצלחתי להתאפס על המקום.
כמה שאתה מוסיף פרטים אני די בטוח שמדובר בנ.צ. שנתתי כמה הודעות אחורה.

רכס חיים
24-04-09, 12:27
וואלה ,מישהו עבר את המאה אלף כניסות. אבל לך תדע מי.

יתכן דורון ואתה צודק לגבי הנ.צ. שציינת. אז תרשם למשלחת לשם ביקור אימות.

הייתי אצל ג'קי היום ,מה שאני עושה מפעם לפעם,כמו שגברים מבקרים בבר שלהם ונשים בחנות החזיות והתחתונים. שלוש שעות על כוס קפה ,בדיחות,קצת עיסקי נשים והעיקר הרכישות.

יצאתי משם עם משאבת ברקס חדשה ואורגינלית ממש יקרה - -.1150 ש''ח, והוספתי למחסן החלפים ברכב משאבת מים חלופית בשביל השקט הנפשי שלי ובטח בשביל מישהו אחר שיתקע בשטח.
הוספתי כמה פילטרים אוויר שיהיו גם ברכב עם כל הפודרה שעוד נשארה משנה שעברה והשנה בטח תהפוך לעוד יותר עמוקה עקב גשמי הזעף שירדו במדבריות..............

קבלתי המלצה על גרשון החשמלאי מקרית שאול שאולי יפתור לי את בעית צריכת הדלק הלא סבירה באמצעות בדיקה של חיישני החמצן שאולי שבקו חיים ומשבשים את מחשב ניהול המנוע.

יש דעות מקצועיות נוספות עליו ?

רכס חיים
24-04-09, 19:53
השבוע יש בדעתי להזמין שילוט אזהרה שינעץ ב''מצוק נוף'' ויזהיר את המנסים לעלות על הסכנה לחיים שיש במצוק הזה.

הטקס יבוצע לאחר שההליקופטר יעזוב את האתר באם מישהו יחליט לעלות אותו.......

עדיין לא נימצאו הג'יפאים שנרשמו למשלחת.

מחר הג'יפ מושבת מחוסר בלמים במצב סביר.

רכס חיים
27-04-09, 04:32
היום תוחלף משאבת הברקס וייבדק הבוסטר. היות והתקלה בברקסים מתאפינת בדוושה שיורדת בקלות עד הסוף ניראה שמדובר במשאבה תקולה, היות ואם הבוסטר תקול הדוושה נלחצת בקושי עקב חוסר סיוע של הבוסטר.

בכל מקרה אני מקווה שלאחר ההתקנה אוכל לשפץ את המשאבה הישנה ולהכניס גם אותה למחסן החלפים.

בכלל ,מחסן החלפים זקוק לריענון רציני. צריך לרוקן אותו החוצה, לנקות לשמן ולעטוף את החלקים. לאחר מכן לארז הכל מחדש מתחת למושבים הקדמיים ולערוך רישום מסודר עם מיקומו של כל חלק בכדי לא להפוך את האוטו בכל פעם שזקוקים למשהו. המחסן הוא פינה מוזנחת שהגיע הזמן להתייחס אליו ברצינות.

amitaikl
27-04-09, 08:22
ולערוך רישום מסודר עם מיקומו של כל חלק
למה לרשום? תצלם!
תדפיס במדפסת, תכניס לשרוול ניילון של קלסר ותניח באוטו.
השתמשת בחלקים בטיול? צלם את הפרטים בהם השתמשת והיכן הנחת אותם.
פשוט ומהיר

מורי
27-04-09, 08:29

.

תרשום תרשום!

דרור ברלי
27-04-09, 09:43
.

חיים מה הבעיה שלך?

כבר יש לך צוות לעניין:

אתה.
מורי.
אני.
קובי?
דורון?

כל מה שצריך עכשיו זה קצת שכנוע עצמי לצאת כבר בשישי ולהעביר איפה שהוא באיזור לילה כהלכתו.

דרך אגב - ממה שאתה מתאר אני לא ממש בטוח שהטראומה שלי היא מאותו מקום.
הג'יפ שלי ברח ממני אחורה (כשאני לא בתוכו בכלל) בנקודה עם שלוש המדרגות שדורון הזכיר - מעלה רע לאללה, שאני לא מבין איך הגיע למצב שהגיע תוך זמן כל כך קצר.

לעניין מחסן חלפים בלנדרובר - הוא מתרענן כל הזמן, לא?....

zivo
27-04-09, 10:02
חיים מה הבעיה שלך?

לעניין מחסן חלפים בלנדרובר - הוא מתרענן כל הזמן, לא?....

הבעיה היא לא הריענון של מחסן החלפים, תסתכל טוב מה חיים כותב, הבעייה זה לעכוב אחרי התחלופה הגבוהה, צריך מחשב ;)

וגם אני בפנים, עשיתי Reservetion לכסא ליד חיים (הוא עוד לא אישר), אני חושש שהמשלחת הזו גדולה מעט על ה GV שלי.

אם יוצאים ערב קודם, זו הזדמנות פז לבחון מתכון של אנטריקוט בפויקה, יהיה הרבה זמן בערב.
אני מוכן לקחת אחריות על הספקת אנטריקוט משובח.

GodsFather
27-04-09, 10:32
אני מוכן להגיע ולצלם את המאורע.

לא אגיע עם הסמוראי (יש לי פרייבט לעניין או איסוף מהמרכז) ולכן אשמח לדעת אם יש מקום באחד הג'יפים האחרים (מורי ? )

תשובות בעניין בפרטי בבקשה.

דרור ברלי
27-04-09, 13:00
מאורע?

אני לא מתכוון לטפס את הדבר הזה.
מצדי תקראו לי פחדן. אני כבר זקן מדי בשביל השטויות האלה.

אנחנו נהיה שם לטובת חילוץ/הפיכה/גרירה של אלה שכן ינסו.

eliv1
27-04-09, 13:02

שים לב מדובר ב-''מצוק נוף'' ולא באיזה חארטה בארטה שכולם כאן עלו אותו.

חיים,

תרשום אותי.. נשמע מעניין, גם אם זה רק לראות ולהיבהל....

אלי.
0576688864.

רכס חיים
27-04-09, 14:26
כמות האנשים עבור המשלחת מספיקה,ולכן היא תתקיים במועד .

המשאבת ברקס החדשה הורכבה עכשו והבלמים השתפרו ,אבל נישארו באיכות הבלימה של מרכבת סוסים םחות או יותר, אך זה מה שניתן להוציא מהמערכת הקיימת.
יתכן וצריך לשנות את קוטר הדיסקים ולפתור את הבעיה שבעצם מהנדסי ל.ר. יצרו. נבדוק וניראה כמה עולה הסיפור.

בינתיים שיפרתי מאוד את עלויות הייצור של כירת הבישול ,ויתכן ונוכל לספק בלונים של 3 או 4 ק''ג גז בישול יחד עם הכירה במחיר ממש סביר. המתינו איתי בסבלנות לתוצאות.

העיקר שיש ג'יפ ליום העצמאות.

zivo
27-04-09, 14:43
מה המועד? אתה נקבת בתאריך של שבת, ודרור הציע לצאת בשישי?
להזמין אנטרקוט אצל הקצב לוקח זמן.

:confused:

רכס חיים
27-04-09, 19:25
בדף 70 בשרשור יש הנחיות מדויקות למפגשי המשלחת ביום שבת 09.05.09 .קיימות שתי חבירות בוקר.

בינתיים רשומים 6 ג'יפים ויכולים להצטרף עוד 4 ג'יפים בלבד בכדי לא ליצור בעיות ניהוליות ולוגיסטיות עם שיירה אין סופית אשר ישבשו את מטרות המשלחת.

בשבת הקרובה תינעל הרשימה עם כל כמות של כלים בהגבלה של מכסימום עשרה.הקודמים ברישום כאן - זוכים.

לאחר האיתור של המעלה וקביעת שילוט הנושא את שמו תמשיך השיירה לבור-ציפורים ומשם - לאחר מפגש היסטורי ,ינועו הכלים צפונה והביתה.

דרור ברלי
27-04-09, 20:16
חיים, הצמיג המקורי של הדיסקו הוא בקוטר של 29' בערך. אתה עלית לצמיג בקוטר 32'.
אל תצפה שזה יעשה משהו טוב לברקסים שלך.

kobiarava
27-04-09, 21:58
אני בעד הלילה בשטח. מה רע, עכשיו זה הזמן המושלם מבחינת מזג האויר, וה"משלחת" יכולה לשמש אחלה של תירוץ... הרי לפי התיאורים אנחנו בכל מקרה לא עולים את המעלה (להלן-מצוק נוף), ואין פה גם ממש טיול, אז שיהיה משהו;)
אני השבוע פותח קלאץ', המפגש הוא תמריץ מבחינתי...

קובי

ד ו ר ו ן
27-04-09, 22:23
חיים מה הבעיה שלך?
כבר יש לך צוות לעניין:
אתה.
מורי.
אני.
קובי?
דורון?
כל מה שצריך עכשיו זה קצת שכנוע עצמי לצאת כבר בשישי ולהעביר איפה שהוא באיזור לילה כהלכתו.
אני בפנים, יש משטח מצויין לא רחוק משם מחוץ לשטח השמורה.

דרך אגב - ממה שאתה מתאר אני לא ממש בטוח שהטראומה שלי היא מאותו מקום.
הג'יפ שלי ברח ממני אחורה (כשאני לא בתוכו בכלל) בנקודה עם שלוש המדרגות שדורון הזכיר - מעלה רע לאללה, שאני לא מבין איך הגיע למצב שהגיע תוך זמן כל כך קצר.
חיים,
אני מצרף צילום עדכני של "מעלה בוקר", אמנם בירידה אבל הפרופורציות של השיפוע וגובה המדרגות לא מעוות בזוית הצילום(שים לב לאנשים שעומדים ישר) זה גבוה ובצילום הרכב נמצא אחרי 2 המדרגות הראשונות לפני ירידת השלישית והגבוהה בינהן.
העסק מחורבן מתמיד.

דרור הראל
27-04-09, 22:35
מאחר ולא אוכל להצטרף למשלחת הנ"ל(בגלל הפרשי שעות של 8 לרעתי).
לטובת הרעבים שהולכים להוכיח לחיים רכס,שפוייקה זה אופנתי כמו ה110 של השימשוני על מדרכה בהרצליה.

אני רוצה לתת לכם טיפ קטן בנושא פיתות בשטח.

כמעט כולם ניסו בהזדמנות זו או אחרת לעשות פיתות בשטח(או בכל מיני פסטיבלים למינהם,שמשכנעים את הזאטוטים לעשות פיתות עם מרקם של מצות).אצל רובם הפיתות יוצאות במקרה הטוב אכילות,אך ללא ספק פחות רכות וטעימות מפיתה קנוייה טרייה.אז לאחר מחקרים הצלחנו(יש תימנים שמדברים ב"רבים") להגיע ליכולת יצור של פיתה בשטח שיותר טובה אפילו מ"פיתה צנעני" בגדרה.

א.שלב ראשון-הכנת בצק(שלב זה אתם יודעים-ואם לא תשאלו את אמא איך עושים בצק שמרים פשוט).

ב."התפחה"-למי יש זמן או תנאים להתפיח את הבצק בשטח?-אז זהו שיש פיתרון מעולה(למדתי מיואב הגבר עם הצירוקי האדום)-לשים את הבצק ושמים בכלי עוטפים במגבת ומניחים מתחת למכסה המנוע-חום המנוע יעשה כבר את העבודה.-למי שלא הבין,הפעולה הנ"ל במצב חנייה בלבד,עם מנוע כבוי.

ג. והכי חשוב-איך עושים בשטח פיתה ש"נפתחת באמצע"?-כדי שהפיתה תיפתח היא צריכה להגיע לזמן קצר לחום גבוה מאד(700 מעלות אם אני לא טועה),לכן לא ניתן להכין פיתות ראויות ברוב התנורים הביתיים.
אבל בשטח יש פתרון-כשהגחלים של המנגל,או במדורה חמים ולוהטים-מניחים את הבצק המרודד על "רשת המנגל" ומכסים במחבט,או כל מכסה אחר שמכסה לגמרי את הפיתה-אופים והופכים,לשים לב האפייה קצרה מאד אם הפחמים חמים כמו שצריך.אם תתנהגו יפה,ותחזיקו ביד "גולדסטאר קרה"-עם "מכבי" זה לא עובד,תצא לכם פיתה רכה וטעימה (שיסתלסלו לכם השערות באוזניים מרוב עונג) .לאחר האפייה תוכל "לפסק" את "לחיי" הפיתה קלות לפתוח ולהכניס לתוכה אפילו את ה"לוף של חיים".

דרור הראל

גלעד-לשים פוייקה על גזייה,זה לא כשר,לא חוקי,לא אנושי,לא מוסרי,לא ראוי,פוגע,מעליב,מתסיס,מסית,מביך,מעיק,מבע ית,מחריד,מציק,וגורם מרכזי בהתהוות אפקט החממה,תזוזת היבשות,ונדידת העמים.
אני פונה אליך בקריאה נרגשת,חדל מכך למען כולנו
בתאבון

Gilad
27-04-09, 23:15
גלעד-לשים פוייקה על גזייה,זה לא כשר,לא חוקי,לא אנושי,לא מוסרי,לא ראוי,פוגע,מעליב,מתסיס,מסית,מביך,מעיק,מבע ית,מחריד,מציק,וגורם מרכזי בהתהוות אפקט החממה,תזוזת היבשות,ונדידת העמים.
אני פונה אליך בקריאה נרגשת,חדל מכך למען כולנו
בתאבון

מצטער, אני אשכנזי ;)

prinz804
27-04-09, 23:29
חיים גם אני בפנים:D
ניר

רכס חיים
28-04-09, 04:07
כמו שאני מבין יש הצעה שהמשלחת תעשה את הלילה בשטח כלומר לצאת ביום שישי לתור את האתר ,להתמקם בליל שבת ללינת לילה, ולצאת עם בוקר לטיול שיסתיים בשעה 1400 ואז לחזור צפונה.

עקב הטווחים הגדולים של האתר ההצעה ראויה להצבעה דמוקרטית בין חברי המשלחת והרוב יקבע את העינין.

אי לכך אתם מוזמנים להצביע כאן וההחלטה תיפול על ידכם,לפי הרוב של המצביעים, עד יום שלישי סוף אפריל.

אני מצביע ''בעד''.

דורון - התמונה של מעלה בוקר מבהירה מצוין שזה לא המקום. חוץ מזה - לפי התמונה הוא ניראה סתם עוד מעלה - לא משהו.

prinz804
28-04-09, 08:50
גם אני ''בעד'':D

דרור ברלי
28-04-09, 08:51
טוב, אז עכשיו ברור שאני הייתי ב"מעלה בוקר" ולא ב"מצוק הנוף".

למרות שבכלל לא התחלתי לעלות, כי הג'יפ עשה "ויברח" בירידה הרבה לפני זה... קל זה בטח לא, והתמונה לא מייצגת את הקושי כלל.
חיים, מכיוון שאתה זילזלת ראשון - אתה גם מוזמן לנסות ראשון לטפס את שלוש המדרגות בלי לסלול אותן במע"צ. אני מהמר שצפויות לך הפתעות.

zivo
28-04-09, 09:00
בעד יום שיש.

זיו

eliv1
28-04-09, 09:20
מכיוון שאני לומד ביום שישי עד שעה 14:00, זה אומר שאני יכול לצאת רק בערך ב-15:00 מהבית (אזור אשדוד) דרומה...

אז ההצבעה שלי: חניון לילה בשישי, ואתגרים בשבת...

ד ו ר ו ן
28-04-09, 17:17
דורון - התמונה של מעלה בוקר מבהירה מצוין שזה לא המקום. חוץ מזה - לפי התמונה הוא ניראה סתם עוד מעלה - לא משהו.]
חיים,
לא הייתי מכנה אותו מעלה, עוד מכשול נקודתי במסלול אבל בגלל שפה משותפת של הרבה אנשים אז נמשיך ככה..
עד כאן לגבי שמות, לגבי האלמנט עצמו- לא נראה לי שהתמקדת בניתוח התמונה של החריאת הקטן והעבה הזה.
יש שם 3 מדרגות ישר אחרי עליה דרדרתית קצרה שאיכשהו יוצאות בדיוק במרווח סרנים של רוב הרכבם הסטנדרטיים כלומר לאחר שעלית את המדרגה הראשונה עם הגלגלים הקדמיים אתה מתמודד עם 2 מדרגות בבת-אחת כשהנמוכה מבינהן בגובה 60ס"מ ובשיפוע לדעתי מעל 60 מעלות ואז עוד אחת נמוכה יותר של 40~ ס"מ גם היא כמעט אנכית.
אם אין לך מרווח גחון מכובד מאד ואתה לא משקיע במע"צ רציני אתה בודאות מגרד את הגחון על המדרגה הגבוהה במעבר הראשון.
זה לא שזה לא עביר אבל זה קצר (10-15מ') ועבה מאד.

התאור שלך מתאים למשהו שנמצא מעט צפונית למכשול הזה.

רכס חיים
28-04-09, 18:08
או קיי. האסימון מתחיל לרדת.

היות ויש לנו עכשו יומיים בשטח הזה .

והיות ובאזור יש הרבה מעלות, סכינים וצרות נוספות.

אני מציע שהמשלחת תתרכז באיתור , מיפוי , והגדרה טכנית של כל הצרות האזוריות.

ניראה לי שנתחיל במעלות הצפוניים יותר ונדרים לאחר מכן לפי הסדר.

אז מומחי האזור מתבקשים לבנות ציר נסיעה כולל מיקום לילה.

kobiarava
28-04-09, 18:39
אז אני מבין שדורון מוביל...

אם לא הייתי מספיק ברור, אני בעד הלינה בשטח

קובי

מורי
28-04-09, 19:13
כמובן שעדיף שישי !
:p

zivo
28-04-09, 19:41
חיים - לא שאני כזה גאון בחשבון, אבל מאחר "ובתקנון" ששלחת, הגבלת ל 10 רכבים, ולא נתת רשות להתחרט, אתה יכול לסגור את ההצבעה...
ואנחנו נסגור את היומנים.

#1 איפה ישנים? אם זה לא עמוק בשטח, אפשר להחליט שמגיעים כל אחד לחוד.
#2 אם רוצים לרדת ביחד, איפה נפגשים ומתי?
#3 אם רוצים להשקיע באוכל, צריך גם לסנכרן את הנושא הזה.

רכס חיים
28-04-09, 22:13
או קיי.

ביום שישי 08.05.09 בשעה 0930 הצפוניים ניפגשים בתחנת הדלק של בית - קמה.

בשעה 1030 ניפגשים הצפוניים והדרומיים בכביש הכניסה למושב אשלים.

תדר במכשירי הקשר - 3 .

אוכל שתיה ולינה - עצמאית או קבוצתית לפי החלטה אישית.

לו''ז - 1100 יציאה לנחל הבשור ופניה לנחל משורה - חיפוש ומציאת ''מצוק נוף''. צילומים וטקס נעיצת שילוט במקום.

המשך חיפוש צירים בעייתיים כגון מעלה בוקר עד שעה 1600.

משעה 1600 התמקמות ללינת לילה באור יום באתר שיציע דורון - מומחה טופוגרפי של האזור.

בבוקר שבת - כללית - נסיעה דרומה (בור ציפורים, או נחל איילות, בורות לוץ ,או נחל אחר לפי הצעה שתובא כאן לפורום.)

נא להמשיך כאן את ההצעות לתכנית.

רכס חיים
28-04-09, 22:26
תזכורת חשובה לכולם.

הציר מיועד רק לרכבים קשים עם שיפורי מרווח גחון ונעילות.

הכניסה לאתר חוצה נחל שאולי ניתן לרדת בו ,אך לעלות אותו העינין מאוד מאוד בעייתי ברכב לא משופר מאוד,או עם נהג לא מיומן.

כך שיתכן ונצטרך להביא בחשבון שעתיים נוספות ליציאה מהשטח בדרך חזרה לנחל משורה ,בגלל רכבים משופרים שייתקעו ביציאה מהנחל,ויזדקקו לחילוץ מורכב.

יונתןמצפה
29-04-09, 10:43
]
חיים,
- לא נראה לי שהתמקדת בניתוח התמונה של החריאת הקטן והעבה הזה.
יש שם 3 מדרגות ישר אחרי עליה דרדרתית קצרה שאיכשהו יוצאות בדיוק במרווח סרנים של רוב הרכבם הסטנדרטיים כלומר לאחר שעלית את המדרגה הראשונה עם הגלגלים הקדמיים אתה מתמודד עם 2 מדרגות בבת-אחת כשהנמוכה מבינהן בגובה 60ס"מ ובשיפוע לדעתי מעל 60 מעלות ואז עוד אחת נמוכה יותר של 40~ ס"מ גם היא כמעט אנכית.
אם אין לך מרווח גחון מכובד מאד ואתה לא משקיע במע"צ רציני אתה בודאות מגרד את הגחון על המדרגה הגבוהה במעבר הראשון.
זה לא שזה לא עביר אבל זה קצר (10-15מ') ועבה מאד.

הנה כמה תמונות יותר ממחישות.

דורון, מכיוון שהפעם אני לא יכול להצטרף, מן הראוי שתתחייב ללוות אותי בפעם הבאה שארצה להגיע מהכיוון הנכון של המעבר...

יונתןמצפה
29-04-09, 10:55
חיים, שלחתי לך הודעה פרטית בעניין השילוט

eliv1
29-04-09, 11:28
או קיי.

ביום שישי 08.05.09 בשעה 0930 הצפוניים ניפגשים בתחנת הדלק של בית - קמה.

בשעה 1030 ניפגשים הצפוניים והדרומיים בכביש הכניסה למושב אשלים.

תדר במכשירי הקשר - 3 .

אוכל שתיה ולינה - עצמאית או קבוצתית לפי החלטה אישית.

לו''ז - 1100 יציאה לנחל הבשור ופניה לנחל משורה - חיפוש ומציאת ''מצוק נוף''. צילומים וטקס נעיצת שילוט במקום.

המשך חיפוש צירים בעייתיים כגון מעלה בוקר עד שעה 1600.

משעה 1600 התמקמות ללינת לילה באור יום באתר שיציע דורון - מומחה טופוגרפי של האזור.

בבוקר שבת - כללית - נסיעה דרומה (בור ציפורים, או נחל איילות, בורות לוץ ,או נחל אחר לפי הצעה שתובא כאן לפורום.)

נא להמשיך כאן את ההצעות לתכנית.

חיים,

אני אשתדל להתחמק מהמעבדה כדי להגיע ביום שישי, אני אשמח אם תשאיר לי מס' טלפון, או תשלח לי הודעה פרטית עם המספר כדי לתאם...

לגבי לינה, אפשר לישון גם בחניון הלילה שליד שדה בוקר, או בחניון "שיטה במדבר", היכן שהיה מפגש ג'יפולוג לפני כמה שנים. אם אני זוכר נכון זה באזור המדובר.

ד ו ר ו ן
30-04-09, 01:35
חיים,
אני אשתדל להתחמק מהמעבדה כדי להגיע ביום שישי, אני אשמח אם תשאיר לי מס' טלפון, או תשלח לי הודעה פרטית עם המספר כדי לתאם...
לגבי לינה, אפשר לישון גם בחניון הלילה שליד שדה בוקר, או בחניון "שיטה במדבר", היכן שהיה מפגש ג'יפולוג לפני כמה שנים. אם אני זוכר נכון זה באזור המדובר.
יש משטח מוגן יחסית מרוח קרוב למדי לאתר שאינו שמורה.

KOOKE
30-04-09, 15:38
לא מצליח להבין אם יש עוד מקום ב"משלחת" העלק גיאוגרפית הזו...אם כן אני מעוניין...

אנא פרסמו רשימה עדכנית של רכבים/ משתתפים..

רכס חיים
30-04-09, 16:44
שלמה , תפסיק עם השטויות - ותבוא.

ונא לא לזלזל במשלחת הראשונה שיוצאת מהאתר שלנו...........

ובאותה הזדמנות תביא איתך את המאמר שאתה חייב ליחידה.

דרור ברלי
30-04-09, 21:19
בעסה.
נופל עלי מבחן השוואתי בסופ"ש המדובר....
יש אפשרות לדחות את המשלחת בשבוע?...

gradar
30-04-09, 22:29
חימק'ה יש מקום (מבטיח להביא את השולחן )
גיא רדר

ד ו ר ו ן
01-05-09, 09:59
בעסה.
נופל עלי מבחן השוואתי בסופ"ש המדובר....
יש אפשרות לדחות את המשלחת בשבוע?...
השוואתי על המדרגה..:cool:

דרור ברלי
01-05-09, 12:18
השוואתי על המדרגה..:cool:

וולבו XC60 לא יגיע לשם לצערי...

רכס חיים
01-05-09, 12:51
דרור, אין שיחרורים.

מי לדעתך יכתוב על המפגש ההזוי הזה ?

גיא , זה בסדר תגיע. אתה משלים את עשרת הכלים.

רכס חיים
03-05-09, 03:15
השבוע גיליתי את מאכל השטח האולטימטיבי. טוב גם לאשכנזים שאוהבים חריף.

אולי תצחקו ,אך זה יוצא מעדן גורמה בתוך בישול של חצי שעה,ומשביע להפליא היות והוא מושך לחם לבן בכמויות.

חבר'ה - קבלו את החריימה הטריפוליטנית.

מתכון מפורט באוף-טופיק.

תוכלו לטעום, שימו לב - לטעום בלבד בליל המשלחת. פשוט הסיר לא יספיק לארוחה לכולם.

רכס חיים
03-05-09, 16:18
קבעתי עם גרשון החשמלאי ליום רביעי ,לבדוק את צריכת הדלק ולתקן את מה שנחוץ.

אני מקווה שההמלצות שלכם מביאים אותי לאיש הנכון.

דרור ברלי
04-05-09, 12:11
האיש אולי נכון, זה האוטו שלא נכון....

לצערי לא הצלחתי לדחות את המבחן. אתם תעשו חיים ואני אתבעס עם ג'יפוני-כדורגלנים מהסוג שלא מסוגלים לנסוע בשטח בכלל.

eliv1
04-05-09, 13:00
לצערי גם אני נאלץ לבטל את ההשתתפות,

לא יכול ל-"ברוח" מהלימודים....

תבלו, ותצלמו, למרות שאני כמעט בטוח ב-99% מהו המעלה המדובר...

רכס חיים
04-05-09, 14:53
או-קיי. התפנו שני מקומות לידיעת המעונינים.

רכס חיים
04-05-09, 19:00
מחר השלט יהיה מוכן.

עכשו צריך כתב במקום דרור שצלל, ורצוי גם צלם במקום אמיר שהתנדב אך לא מצא טרמפ.

בכל מקרה המשלחת נפגשת לפי הלו''ז בנ.צ המצוינים מעלה.

מורי
04-05-09, 19:34
חיים,אמיר כן מצא טרמפ. (אצלי...)
כתבת בתכנית שב-16:00 מתארגנים ללינה.אתה זוכר שאנחנו בשעון קיץ?;)

asafk
04-05-09, 21:00
מורי, עד שחיים יפרוס את הרשת הסוואה, ואת המטבח, ואת הציוד, ואת המיטה, ואת רימוני העשן, והגדר המחושמלת... כבר יהיה חושך. ;)

אסף.

מורי
04-05-09, 22:59
אסף,לא חשבתי על זה...
ד"א -אתה לא רוצה להיות הכתב שמחליף את דרור? :mrgreen:

רכס חיים
05-05-09, 01:15
קראת את אסף . אם כן הנושא הופנם. ללילה מתארגנים ביום. המקלחת כולל חימום מים לוקחת לבדה שעה לפחות.

להכין ארוחת ערב בלילה זה פחות או יותר סיוט.

לסדר את הרכב ללינת לילה באור לוקח חצי שעה כדי לישון טוב. בחושך שעה כדי לישון רע.

לשטוף כלים אחרי ארוחת ערב פשוט אי אפשר בחושך, מה שאומר שדבר ראשון בבוקר מתחיל בשטיפת כלים מהערב. ככה אתה רוצה להתחיל את שבת בבוקר?

בחושך טוב לשבת סביב מדורה,לצ'זבט סיפורים, לשתות משהו שעולה עם כירסום משהו מתוק, אבל לא להתארגן לשינה.

וחוץ מזה ,תנסה פעם לישון מוקדם כי חצי לילה לפחות כדאי להסתכל בכוכבים - מה שלא ראית כבר חצי שנה וזו חוויה מדברית שכל פעם מחדש עושה לי פרופורציות של החיים.

נסה ותיהנה.

KOOKE
05-05-09, 11:31
אולי מובן מאליו אבל מי שיכול שיביא עצים למדורה.

מנגל , פחמים וכו'..

חיים

אתה יוצא מרעננה אני מהרצליה, אפשר לחבור לפני כן ולנסוע בשיירת כירכרות...

רכס חיים
05-05-09, 12:04
שלמה - נתחבר על כביש 6. אני יוצא כבר ב-0730 מרעננה. תפתח את תדר 3 במכשיר.

גם זיו מביא עצים. אולי אמצא אצלי מקום למשטח, ואני מניח שכל אחד יביא איתו משהו.

kobiarava
05-05-09, 13:11
חברים, לגבי העצים אני יכול להביא כמות נאה של בולי עץ שתפטור את כולנו מההובלה המיותרת ומעצי משטחים שרוב האנשים לא אוהבים. תעדכנו אותי, אם כן זה עלי. יש עוד משהו נחוץ?
ודרך אגב, מה הסיכויים שנזיז את המפגש לשעה מעט מאוחרת יותר?

קובי

zivo
05-05-09, 13:44
#1 אני מביא משטח אחד (על הגג), אני מציע שנביא די הרבה שנוכל לעשות מדורה ארוכה (הרבה סיפורים), מה עוד, שאני מבין שלפחות חלק מבשלים על מדורה (אם מכינים ארוחת ערב מוקדמת ומבשלים על מדורה, זה אומר מדורה של הרבה שעות).

#2 קובי לגבי השעות - אני מציע שנדאג להחליף מס' טלפונים + מכשירי קשר על 3.

עם דורון יכול לשלוח נ.צ של הנקודצ לינה שהוא ממליץ אז אפשר לבצע חבירה בשטח. מי שרוצה לטייל גם את שישי יצא מוקדם, ומי שרוצה ללמוד ולהצטרף מאוחר גם אין בעיה.

#3 לגבי שטיפת כלים - "האריסטקרטיה" אוכלת בכלי קורנינג, אז צריך לשטוף.
מי שאוכל בחד-פעמי (מקרטון), שורף במדורה והולך לישון בלי דאגות :p.

ד ו ר ו ן
05-05-09, 20:43
אני יכול להגיע רק אחה"צ בשישי,
את הנ.צ. אעביר בפרטי אחרי שחיים יסגור מי מגיע, שלא תבינו לא נכון- לא מדובר בשמורה או במקום אסור בלינה אבל כתפיסת עולם אני לא נהנה להפיץ באינטרנט היכן אני ישן בלילה.

רכס חיים
05-05-09, 22:19
קובי , מוסכם שעצים עליך.

דורון, אם אתה לא בא בבוקר ,זה אומר שאתה מצטרף אחרי שסיימנו עם המצוק, שלדעתי זה בערך בשתיים בצהריים.
לאחר מכן יש לנו שעתיים לתנועה עד לחניון, שאתה אמור לנווט אליו.

השלט מוכן והוא צריך לעלות כאן בתמונה.

רכס חיים
05-05-09, 22:34
רצ"ב תמונת השלט

ד ו ר ו ן
05-05-09, 23:03
דורון, אם אתה לא בא בבוקר ,זה אומר שאתה מצטרף אחרי שסיימנו עם המצוק, שלדעתי זה בערך בשתיים בצהריים.
לאחר מכן יש לנו שעתיים לתנועה עד לחניון, שאתה אמור לנווט אליו.

בתכנון המקורי שהעלת התכנון היה להגיע למעלה ביום שבת.. לא בשישי..

הבנתי ממך בתכנון המקורי (עמוד 70) שהמצוק הוא ביום שבת.. לא בשישי.
בכל מקרה הדרך הקצרה ביותר מהיכן שאני חושב שהעליה הזו לחניון לוקחת בערך 15 דקות של נסיעה איטית.

רכס חיים
05-05-09, 23:17
בשבת - זה היה כאשר המשלחת היתה אמורה לצאת ליום אחד. אך לאחר מכן לפי דרישת הציבור העינין הוארך ליומיים ולכן רק הגיוני שהעליה למצוק תהיה ביום הראשון כדי שביום שבת נתפנה לטיול שטח.

מה עוד שביום שישי אנחנו ממש קרובים למצוק עקב הכניסה בבשור ליד אשלים.

תעשה מאמץ להיפטר מהשטויות ולהגיע ביום שישי בבוקר. מה כבר יכול להיות יותר חשוב מטיול שטח.

zivo
06-05-09, 08:12
חיים,
למה לא להפוך את הכיוון? להתחיל ביום שישי מדרום, לעשות את בור ציפורים, לעלות (צפונה) להר נצר, ומשם "לזרום" בנחל משורה צפונה עד לנקודת הלינה.
את שבת נקדיש "למעלה-נוף" ונצא צפונה לאשלים.
מי שרוצה יטיל יומים.
מי שרוצה יגיע ביות שישי אחה"צ (בדרך הקצרה- מאשלים) ישר לנקודת הלינה.

?????????????

רכס חיים
06-05-09, 10:07
זו הצעה טובה שיש לה יתרונות,חוץ מהחסרון שבשבת עלולה להיות תנועת פקחים מוגברת לעומת יום שישי.

אז להלן השינויים בתכנית ולוח הזמנים החדש.

08.05.09 יום שישי.

0930 מפגש הצפוניים בבית קמה - המתנה 15 דקות ונסיעה דרומה.

1115 מפגש עם הדרומיים בצומת ציפורים ארוחה במקום סמוך.

1215 כניסה לשטח בציר שיימסר בהמשך.

1630 כניסה לחניון לילה.

09.05.09 יום שבת.

0800 שבת בבוקר - השכמה,ארוחת בוקר והתקפלות.

0930 יציאה לכיוון ''מצוק נוף''.

1230 הגעה למצוק,טקס הצבת השלט ,צילומים, כתבות וויכוחים.

1400 יציאה משטח המצוק ,חילוצי רכב, וארוחת צהריים.

1530 תנועה לכיוון כביש אשלים.

1600 פיזור צפונה/דרומה.

צירים לנסיעה במסגרת טיולי השטח -כולל נ.צ. לחניון לילה, באחריות דורון ובכפוף ללו''ז הנ''ל. מועד ביצוע - 10 שעות.

חבירות מאחרים בהתאם לנתוני לו''ז וצירי נסיעה/חניה.

kobiarava
07-05-09, 13:11
חברים,
בצער רב אני נאלץ לפספס את הטיול המתוכנן. אחרי שאתמול סיימתי להרכיב חזרה את הגיר והטרנספר (החלפתי משאבת קלאצ') ויצאתי לנסיעת מבחן, התחיל רעש צורם ומוזר מכיוון הקלאצ'. למרבה הצער, אין ברירה אלא לפתוח שוב את כל העסק. מפאת חוסר בזמן אני אקדיש את סוף השבוע לעניין, ובזמן שאתם תסקרו את מצוק נוף, הנוף היחידי שאני אראה יהיה הרכב שלי, מלמטה...
אם כך, מישהו אחר יצטרך לדאוג לעצים למדורה, למרות שהגזעים כבר נוסרו יפה-יפה עוד אתמול, ככה שאם למישהו בא לבוא ולאסוף אותם...
רכס-מה שבינינו, נמשיך בפרטי\טלפון

טיול נעים ומוצלח-קובי

רכס חיים
07-05-09, 14:30
אז כמה שרדו את המשלחת? למי צריך להמתין בבית קמה ולמי להמתין בצומת ציפורים?

נא התפקדו מחדש ומי שיש לו טנדר,מוזמן לקבל עצי זית אצל עודד בכפר שמואל - על הדרך לבית קמה.

אפשר לתאם איתי כניסה ביחד לכפר.

רכס חיים
07-05-09, 14:46
אתמול עלתה הבהמה לבדיקת צריכת דלק. אצל גרשון . 750 שקל - לא זול.

התברר מה שידעתי שחסר בצד שמאל חיישן חמצן ולכן צריך לרכוש שניים חדשים.עם צריכה של פחות מ-4 אין הרבה ברירות.

גם הטרמוסטט כנראה לא עובד אצלי,ואחליף אותו בחדש - שימו לב 82 מעלות לפתיחה למנועי בנזין ולא 88 מעלות של דיזל - מה שבלנדרובר לא יודעים. המחיר 50 ש''ח,ואין אותם אצל ג'קי.

חיישני החמצן עולים אצל ג'קי 850 שקל ליחידה ,כך שאם מישהו רכש אותם באינטרנט ניתן לקבל אותם ב-50 ליש''ט או משהו דומה וזה כבר הפרש גדול.

בינתיים גרשון חיבר את המחשב לחיישן הבודד כדי שיתן שרות לשני הצדדים. אני מקווה שזה יפחית את הצריכה הפראית שלו במשהו, אך אי אפשר להימנע מרכישת שניים חדשים.

gradar
07-05-09, 16:56
היי חיים,
לצערי לא מגיע, פמ"ב אשמח.
תהנו ואל תשברו.
גיא רדר

zivo
07-05-09, 17:07
זיו - 9:30 בית קמה

רכס חיים
07-05-09, 20:33
הכל מוכן , השלט על הגגון.

התכנית כנ''ל.

חבירה על כביש 6 בתדר 3.

מורי
07-05-09, 22:17
מגיע.
ניפגש בבית קמה.:p

ד"א,אין לי מכשיר קשר ואשמח אם למישהו יש ידני להשאיל לי לטיול.

KOOKE
07-05-09, 23:56
מגיע אחבור בכביש 6 או בבית קמה..

רכס חיים
09-05-09, 17:54
חזרנו.

סוף סוף נשברה הציריה הקצרה. הציריה הוחלפה בשטח על ידי מורי ועכשו אני זקוק לחלופית.

מי שמוכן למכור ,אשמח לקנות ממנו.

במשלחת היו 5 כלים.

שלמה
מורי
זיו ורשף
דורון
ועבדכם.

תמונות , כתבות ,הערכות ואפילו סרט וידאו - בקרוב כאן.

KOOKE
09-05-09, 19:26
אם אתה מזהה את המדרגה שהתכוונתי אליה ,וראיתי כבר שתיים שלוש מדרגות בחיי,מעניין אותי לדעת אם מישהו עלה אותה בעבר בכדי להסיר בפניו את המגבעת שלי עם כל הכבוד.אין ספק שלאחר עליה מוצלחת האיש חייב אישפוז דחוף בבית חולים פסיכיאטרי.
עליתי בעברי עם יונימוג מדרגות שרק הכלי הזה יכול לעבור ,ואני מטיל ספק רב אם את המפלץ הזה יכול לעבור יונימוג עקב חוסר החיכוך שקיימת במפלצת הזו.שלא לדבר על השיפוע,החלקות,האורך,והמדרגות שבאמצע.

......
....
בשורה התחתונה .....כנראה מצבי הפסיכולוגי העצים את הבעיות האמיתיות,אולי בגלל הילד.

חיים

אכן השורה התחתונה שלך מסכמת את המצב...

מעלה "נוף הצוק"...לא כל כך נורא...

נהניתי, נעמה לי החברה ובעיקר מסיפורי חיים שבמציאות עם האפקטים הקוליים נשמעים פי אלף יותר טוב מהאות הכתובה...

לפחות שלושה מבין החבורה זקוקים לאישפוז פסיכיאטרי להגדרתו של חיים כי הם עלו..

במחשבה נוספת אפילו דרור עם הרכב של המיבחן ההשוואתי היה עולה שם...

מורי
09-05-09, 19:33
היה אחלה של טיול עם אחלה אנשים!
תודה לרכס ולכולם.

"מצוק נוף" נכבש ע"י שלושה רכבים:אני,שלמה,ודורון (כולם עלו בנסיון ראשון)
המדרגה די פשוטה לג'יפים "אמיתיים".
רכס קיבע את השלט וכולם יצאו מרוצים.

עכשיו צריך לקבוע תאריך לאיזו עלייה שמצאנו תוך כדי ("קצת" יותר קשה :p)

GodsFather
09-05-09, 20:16
בלי תמונות, התיאור הוא כמו כוסות רוח למת - יאללה, תעלו משהו שנדע מה הפסדנו...

KOOKE
09-05-09, 20:31
תמונות לשם המחשה יש גם דוגמן ..

zivo
09-05-09, 20:57
הרסתם את הסיפור....
בעוד אני עורך את התמונות, כל הסיפור דלף וכל המתח הלך....

zivo
09-05-09, 21:00
הציריה
מורי יורד את מעלה צוק-נוף
מורי "במעלה האחר"

zivo
09-05-09, 21:12
רגע האמת של חיים - תמונה 29 .

חיים רכס (בפינה הימינית התחתונה) עומד משתאה, בזמן שהסמוראי של מורי, מדלג בקלילות על המדרגה באמצע המצוק.

רגע האמת של הדיסקו - תמונה 50.

בחזרה מהמצוק, במדרגה של חציית הנחל, הדיסקו שובר ציריה, ומתיישב.

ד ו ר ו ן
10-05-09, 00:52
אחח..
את סיפור המעשה עוד צריך לערוך..
החל מפספוס חניון הלילה שבעטיו זיכנו בגוש בשר, והחבירה ה(כמעט) מקרית בבוקר, המשכו ב"חשיבותו של מחסן החלפים לנוסע בדד-או האם ישבר דוקא מה שאין לי על הרכב??" ועד לשאלה האם אבחנתו של עולל השטח הלו הוא נכדו של חיים שהשפיעה על סבו להפריז בגדלותה של המדרגה..

דרור ברלי
10-05-09, 01:02
ורק אני נשארתי ללחך אספלט עם וולבו XC60.

משלחת נוספת נדרשת, בדחיפות.

whisky
10-05-09, 09:25
הייתי חייב, לא יכולתי שלא להגיב, תירו בי

חיים האם מתברר שלא כצעקתה?

איפה הסיפורים על הבישולים, למה חיים לא כותב, המון שאלות נשארות כאן פתוחות ביום ראשון בבוקר שלאחרי טיולי הגיבורים שלנו?

האם הדיסקו הסולרי (ככה זה נראה בתמונות, אני יודע שהגגון הזה הוא לא סולרי) אפשר לכם ליצור חשמל באמצע הנגב?

whisky

רכס חיים
10-05-09, 10:13
אני עדיין משאיר את הבמה לדורון בכדי שיספר מנקודת מבט אובייקטיבית לפני שאני מספר מנקודת מבט סוביקטיבית.

וחוץ מזה עוד לא עלו תמונות וסרט וידאו כך שכל הסיפורים לא מגובים בבשר.

הצפרדע
10-05-09, 10:22
תגידו, אתם פגומים לגמרי?!?

מהמדרגה המחורבנת הזאת עשיתם כזה סיפור??:confused:??:rolleyes:??

עשיתם צחוק מהעבודה.

KOOKE
10-05-09, 10:37
ברוך

רק לא ברור לי למה אתה נוקט בלשון רבים..

קרא שוב את התיאורים של המשתתפים ותבין מה דעתם..להבדיל מדעתו של חיים רכס..

GodsFather
10-05-09, 10:42
מזכיר קצת את משלט 21... :p

-->