PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפרה הקדושה נשחטה היום - הדיסקו הופשט מפלסטיק.

עמודים : 1 2 3 4 5 6 [7]

רכס חיים
10-05-09, 11:34
ההנאה הגדולה שלי זה לקרוא את התגובות של אלה שרואים תמונות.( ע''ע ברוך.......)

תבואו לראות בשטח ואז תיראו את המציאות.

חוץ מזה - בואו נמתין למה שיכתוב דורון. גם אני סקרן.

ונקווה שהיום יעלו התמונות העיקריות שעדיין חסרות.

בכל אופן - אני לא עולה את זה ממספר סיבות.

א. אני פוחד.

ב. אני לא רוצה לשבור עוד ציריה.

ג. לסדר אחר כך את כל הבלגן בארגז עקב השיפוע.

ד. בגילי כבר עברתי הכל - וזה ממש כבר לא עושה לי.

GodsFather
10-05-09, 11:36
אתה לא צריך לתת דין וחשבון לאף אחד. מי שמכיר תמונות יודע שלרוב הן עושות עוול למציאות.

חוצמזה, תמיד כיף לקרוא את התיאורים הציוריים שלך ומכאן שגם אתה צריך לכתוב גרסא לסיפור המעלה.

רכס חיים
10-05-09, 15:02
תמיד טוב להתחיל בהצלחות. והפעם ניסוי במקלחת חמה לשני אנשים.

היות ויש לי ברכב מיכל בפגוש של 35 ליטר ללא משאבה - גרויטציוני, ועוד מיכל של 72 ליטר שמגובה במשאבה חשמלית, ובנוסף יש לי כירת גז עם ווסת לחץ ושני בלונים גדולים של אספקה לשנה - להלן הפתרון של המקלחת המשלב את הנתונים האלה.

הגעתי לשטח עם מיכל בפגוש שיש בו 30 ליטר מים בטמפרטורה של 20 מעלות.

החנתי את הרכב בנחל המוקף בקירות משלושה צדדים,כהגנה מרוח. בתנאי רוח הרחצה נעשית בתוך אוהל סגור כך שהיא יכולה להתבצע גם בחניון רגיל,עם אנשים בסביבה.

הוצאתי 5 ליטר מים מהמיכל לסיר הבישול הגדול וחיממתי אותם לרתיחה.הכנסתי אותם חזרה למיכל.

הוצאתי 5 ליטר נוספים הרתחתי והכנסתי גם אותם למיכל . עינין של עד 10 דקות לכל שני ההסירים.

בינתיים הוצאתי את מגבי הרגליים של הנהג והנוסע ו''ריצפתי'' לי משטח דריכה בסמוך לדלת תא המטען הפתוחה שמגינה מרוח גם מהצד הפתוח.

שילוב המים החמים עם המים הקרים ביחס של 20 ליטר ל-10 ליטר רותחים מביא אותנו קרוב ל-50 מעלות צלסיוס למקלחת ראשונה,אך היות והזרימה נשאבת מלמטה הטמפרטורה פחות או יותר 40 מעלות בלבד.

שכחתי לציין שבסידור קטן של הצנרת המים נישאבים מהמיכל הקטן במשאבה במקום מהמיכל הגדול.

לפני תחילת המקלחת הראשונה ,נשאבים 5 ליטר נוספים מהמיכל שבעצם יונקים אל כל מי הצנרת הקרים ואת תחתית המים שפחות חמים ומיד לאחר מכן מתחילה המקלחת הראשונה.בעתיד יהיה גם ראש מקלחת במקום ברז מתכוונן.

במקביל - מורתחים המים שנשאבו - סה''כ 5 ליטר שבעת רתיחתם מוכנסים למיכל המכיל כבר 20 ליטר בלבד היות והראשון כבר סיים להתקלח.

המים הפעם עוד יותר חמים מהמים הראשונים ויש בעיה גדולה בנטישת המקלחת.

כך בתוך כ-20 דקות מתבצעת כל פעולת המקלחת של שני אנשים במים של כמו בבית.

GodsFather
10-05-09, 15:19
ולאן אתה מזרים את כל המים הללו ? הרי הם נשפכים על הקרקע , אתה צריך להרחיק את הרכב/מקלחת מאיזור הלינה/שהיה או במקום רק שטיחים לשים גיגית ואז לאגור את המים "האפורים" ולהעבירם למקום אחר.

רכס חיים
10-05-09, 15:23
אם זה בנחל סמוך למקום הלינה אז המים זורמים במורד הנחל............

ואם זה בסמוך לחניית הרכב - הצינור באורך 5 מטרים מהרכב עד לאוהל ,ושם אדמת המדבר סופגת 20 ליטר מים.

בדקתי בעבר - והמדבר יכול לספוג את די בקלות.

מורי
10-05-09, 20:50
הייתי חייב, לא יכולתי שלא להגיב, תירו בי

חיים האם מתברר שלא כצעקתה?

איפה הסיפורים על הבישולים, למה חיים לא כותב, המון שאלות נשארות כאן פתוחות ביום ראשון בבוקר שלאחרי טיולי הגיבורים שלנו?

האם הדיסקו הסולרי (ככה זה נראה בתמונות, אני יודע שהגגון הזה הוא לא סולרי) אפשר לכם ליצור חשמל באמצע הנגב?

whisky

וויסקי נכבד.
היו בישולים ועוד איזה!
חיים דיגם לנו בארוחת הערב חריימה טריפוליטאית שעושה בית ספר להרבה סבתות של הרבה מאיתנו...:p בליווי 2 חלות שבת להספגת הרוטב.
למעשה הדיסקו הזה חוץ מלייצר חשמל עושה הכל כדי להנעים את זמנו של בעליו (ושאר משתתפי הטיול) בשטח בכל רגע נתון.

למרות ההיסחפות של חיים בהערכת הקושי של המכשול,היה אתגרי ומעניין,ואני ממליץ לך בהזדמנות הראשונה להצטרף לחיים לאחד הטיולים הקרובים .ההנאה מובטחת!

בידידות,מורי.

רכס חיים
11-05-09, 00:03
אז עד שדורון יכתוב משהו מכובד, ועד שזיו יעלה את התמונות והסרט - הינה צימוק שעשה את הטיול מהמם במלוא מובן המילה.

מצומת ציפורים נסענו לנחל ניצנה ביום הראשון בכדי להקים חניון בנחל מתחת לעצי אשל שסומנו במפה,ולא זכרתי אותם מטיולים קודמים..

כאשר הגענו למקום היה משהו אחרי שלוש אחר הצהריים - מעט מוקדם לחניה ,והאשלים התגלו יותר כשיחים ופחות כעצים.

ההחלטה היתה לנוע בעקרון צפונה ולהתקרב למצוק נוף - אותו החלטתנו לבקר ביום השני.

חיפשתי ציר לצאת מהנחל ,ומצאתי דרך לא מסומנת העולה צפון/מזרח מהנחל לכיוון רמת רות ויוצאת מהנחל בנקודה 1050/022 בערך - ומגיע לנקודה המרוחקת כששה ק''מ משם בנ.צ. 1065/025 - רשת ישנה.

השביל הזה יפיפה ויש בו גם קטעים אתגריים עם אלטרנטיבות רגועות, אך הסיפור מגיע לשיאו בקצה השביל.

השביל מטפס בשיפוע רדוד על גבעה שטוחה שהיא בעצמה בגובה אבסלוטי מעל 450 מטר, ואז הג'יפ מגיע לקצה הגבעה בנוף מדברי רגיל עם האף כלפי מעלה, - כאשר הוא מוריד את האף בתחילת המורד, מתגלה בשתי שניות של מבט - בקעה פתוחה לכל רוחות השמיים ברוחב וברוחק של קילומטרים, ובעומק של 300 מטר מתחתיך ,כשהבקעה הזו משובצת בעוגות שיש ענקיות - כפי שמורי החליט- בגובה עצמי של 250 מטר כל אחת ,ברקע המצוקים של רמת רות ,ונחלים ירוקים משתרעים לאורך ולרוחב הבקעה- לפי נקודות זרימת המים הנמוכות שהיו כאן בחורף האחרון.

עוצמת הנוף מהממת כי היא מפתיעה אותך בשתי שניות, ובגלל הקונטרסטיות של הנוף שבו הגעת לנוף שמתגלה באחת. סוג של נוף ירחי מכוכב אחר.

ברור לכם שאת הלילה עשינו באחד הערוצים העמוקים של הבקעה הזו, כשאנו מנצלים את גובה הקירות לקבלת צל נעים בבוקר שרק בשעה שמונה ומשהו התגלו לנו קרני השמש הראשונות.

עבור שתי השניות הראשונות האלה היה שווה כל המסע.

את האזור הזה אני הולך לחרוש בקיץ הקרוב.

zivo
11-05-09, 18:32
לערוך את הווידיאו יקח זמן (לנקות מספרים).
בינתיים, מצורפות 3 תמונות מהמקום שעליו חיים מדבר.

zivo
11-05-09, 18:35
הפעם עם התמונות.

רכס חיים
11-05-09, 19:07
ברור לכם שהתמונות לא יכולות לשקף את המרחב האדיר שנפרש מלמעלה עם כל ''העוגות'' שהתגלו באחת.

חייבים לראות את זה בעיניים.

עוד אבקר שם הרבה פעמים.

אגב - צפונית מזרחית לשטח הזה ,באזור נחל לבן יש תא שטח גדול של כ-25 קמ''ר משובץ בנפלים של פצצות מצרר. ראו הוזהרתם מלהכנס לאזור ללא ידיעה מוקדמת ומדויקת של התחום המסוכן.

KOOKE
11-05-09, 19:09
אכן שעת האקסטרא בטיול הייתה שווה את כל הטיול...נוף מדהים...

עדיף תמונה פנורמית..

gali
11-05-09, 21:55
ברור לכם שהתמונות לא יכולות לשקף את המרחב האדיר שנפרש מלמעלה עם כל ''העוגות'' שהתגלו באחת.

חייבים לראות את זה בעיניים.

עוד אבקר שם הרבה פעמים.

אגב - צפונית מזרחית לשטח הזה ,באזור נחל לבן יש תא שטח גדול של כ-25 קמ''ר משובץ בנפלים של פצצות מצרר. ראו הוזהרתם מלהכנס לאזור ללא ידיעה מוקדמת ומדויקת של התחום המסוכן.

הי חיים, שלח לי נ.צ. של הבקעה הזו, אני מתכנן להיות באזור בקרוב.

רכס חיים
11-05-09, 22:13
1065/025 ברשת הישנה. קצה של שביל המגיע מנחל ניצנה.

נקודת תצפית על כל הבקעה לכיוון צפון/מזרח.

ד ו ר ו ן
11-05-09, 23:23
מאיפה להתחיל?
מהסוף,
עם הציריה של חיים נשבר גם הכלל של מתנגדי המוכנות וסחיבת חלקי החילוף (שיש לציין כי אתה חיים לקחת למקום אחר מכולם-אפילו יותר מהרשימה הארוכה מאד שז ל חנן), הכלל של "מה שישבר זה בטוח מה שלא הבאתי ברכב"..

הציריה שכשלה עוד לפני שהגענו למושא המסע הזה-עוד בעלייה הדרדרתית שלפני המדרגה.
הגענו למדרגה והאמת, כבר במבט הראשון הבנו שמשהו בסטנדרטים של חיים השתנה,
אולי הנכד, אולי הדיסקו, אולי הזמן ואולי כולם ביחד אבל המדרגה לא היה נוראית, האמת אפילו לא קשה.

אם במעבר הראשון עוד בחרנו נתיב כדי שאם יחליק הרכב של מורי אז לפחות תהיה סוללה קטנה שתבלום אותו אז אחרי העלייה החלקה בא הנציג הלא נעול ועלה בלי דרמה ובלי מחאות צמיגים.
רק כדי לגלות שבתוואי ללא-מוצא שרץ במקביל לרוב השביל מישהו פתח עליה רעה באמת שעולה לקו רכס.

אחרי הטקס המתבקש לשמו באנו עד הלום והצבת השלט שבניסוחו ומיקומו אני בטוח שיתחיל אגדה אורבנית לסיבה בגללה הוא הוצב שם.. לפחות לגבי אלו שלא משוטטים ברשת באתר הזה.

אחרי רוורס ארוך ומתבקש עם הפרה הצולעת, כינון קצר והחלפת ציריה והסתיים המסעונצ'יק.

עכשיו תור התמונות.

רכס חיים
13-05-09, 07:39
הציריה החסרה במחסן החלפים ,נרכשה יחד עם אחותה הארוכה מדיסקו לפירוק.

באותה הזדמנות רכשתי גם את חיישני החמצן ואת מיכל העיבוי הלבן במקום השחור שיש לי,ושיכנס למחסן החלפים.

האם המיכל הלבן מתפוצץ פחות או לא מתפוצץ בכלל??

חיישני החמצן הישנים נרכשו במקום השקעה גדולה מאוד בחיישנים חדשים - האם יש הבדל בפעולת החיישנים חדש/ישן או שהם עובדים או לא עובדים בלבד ?.

ניקיון הרכב לאחר המסע האחרון גזל יום עבודה שלם שכלל צביעה מחדש של רצפת הנהג והנוסע.

עכשו הרכב מוכן לנסיעה קטנה בשבת ולמסע חדש בן יומיים בשבועות ושבת הבאים. חזרה לחקירת אזור הר ספון ורמת רות אבל באופן יסודי כולל זולה ארוכה מערב שבת לשבת בבוקר.

מאיר רוטברג
13-05-09, 08:33
ציטוט
ניקיון הרכב לאחר המסע האחרון גזל יום עבודה שלם שכלל צביעה מחדש של רצפת הנהג והנוסע.

זה באמת חוסך שואב אבק

gradar
13-05-09, 10:54
הלבן גם מתפוצץ בסוף (מנסיון אחרי 7 שנים) אבל אם תקפיד להחליף כל 5/6 שנים לא תצטרך לשאת נוסף ברכב.
ד"א יש הנחיית יצרן להחליף כל 6 שנים...
גיא

zivo
13-05-09, 18:49
האם יש דרך לעלות סרטון וידיאו של 10-20MB שירות לאתרי, או שאני צריך לעלות את זה לאתר אחר (YouTube) ולהסתפק פה בקישור?

zivo
14-05-09, 19:21
http://www.youtube.com/watch?v=1QkwsUEwyAc

מורי עולה את מצוק-נוף.

1- אני מצטרף למה שנאמר פה לפני, חיים קצת הגזים בקושי ;)
בסופו של יום מדובר בשטח עם אחיזה טובה (סלע גיר, ללא דרדרות ואבק).
2- השיפוע הכללי בסביבות 30-40% אבל מדרגת הסלע באמצע, באמת מפחידה וגורמת להרים את האף לזווית לא נעימה (תסתכלו בזווית הירידה בתמונה ב #1492).
3- מבחינת נהיגה ואתגר עבירות, העליה הדרדרתית לפני הפניה ימינה למצוק והירידה לחציית נחל משורה (מסומן כמעבר "סלעית" בעמוד ענן) כק"מ לפני המעלה, קשים יותר ומסובכים יותר.

והכי חשוב, כמו שאמר מורי - האווירה היתה חשובה יותר מהאתגר.

KOOKE
15-05-09, 02:14
זיו

צילמת רק את מורי...

פנק אותנו בכל הסרטים...

למען האמת אף פעם לא הסריטו אותי...אולי זכיתי אצלך ??

מבחינתי אתה לא חייב לטשטש את מספר הרכב...

ד ו ר ו ן
15-05-09, 09:51
הנה המשך תעוד האירוע.
חיים ומורי בדרך להצבה:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15793&stc=1&d=1242370012

הסרת הלוט:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15794&stc=1&d=1242370012

דוגמן הבית נותן פרופורציות לגובה ואולי קצת לשיפוע..
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15795&stc=1&d=1242370016

זה אולי ממחיש יותר טוב את השיפוע, האחיזה טובה מאד למרות השיפוע הגדול והמדרגה באמצע.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15796&stc=1&d=1242370016

zivo
15-05-09, 19:31
זיו

צילמת רק את מורי...

פנק אותנו בכל הסרטים...

למען האמת אף פעם לא הסריטו אותי...אולי זכיתי אצלך ??

מבחינתי אתה לא חייב לטשטש את מספר הרכב...

ביקשת, קיבלת:

http://www.youtube.com/watch?v=F10dED4UE-c
http://www.youtube.com/watch?v=s06JUmA_l7k
http://www.youtube.com/watch?v=acRiTxSkQnQ

zivo
15-05-09, 19:45
לכל המזלזלים שעוד לא הפנימו את הגובה של המדרגה-
דורון והמדרגה:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15805&d=1242405485

רכס חיים
16-05-09, 07:37
אין לי עדיין את הציריות החדשות,ואקבל אותן רק במהלך השבוע, מה שאומר שהולכת להיות שבת זולה ללא אתגרים מדבריים.

בינתיים צץ לי רעיון חדש שינצל את הפרשי הגובה בין הגגות של הרכב. אני רוצה להוסיף רשת מצד אחד לצד שני לרוחב האוטו ,בערך במידה של 50 ס''מ ולהניח בה את כל הדברים הקלים והמעצבנים שזרוקים פה ושם. למשל מאגר של נייר מגבת, גלילי טואלט,פילטר אוויר רזרבי,- ממש דברים קלים וניפחיים בלבד. בהתחלה חשבתי על מדף דיקט אבל זה ניראה קשיח מדי לתפקיד הזה. יש לכם רעיונות ממה כדאי לעשות את המדף הזה,יחד עם כתובת איפה קונים את חומר הגלם ?

הצמיגים של הרכב מאבדים יותר מדי קוביות עקב השחיקה השבועית בתנאים הקשים שהם עושים מדי שבוע. באופק ניראה שאצטרך לפחות שניים חדשים ,והמחירים של הטובים נושקים לאלף ש''ח. יש אתרים שמאפשרים השוואות מחיר בין הצמיגים השונים. המידה שלי 265/75/16 שטח /שטח די בעייתית מבחינת המחיר ולא אכפת לי לרכוש שניים כאלה במצב טוב יד-שניה עד שנגיע לחורף הבא.

שתהיה לכולנו שבת שלום.

Gilad
16-05-09, 12:23
חיים - המטרה היא לאכסן מתחת או מעל הרשת?

אני ממליץ בחום על הרשתות של סמואל טריפנט - חזקות ומסיביות.
מה שבטוח - תתרחק מהרשתות הגמישות שמוכרים באוטו דיפו למיניהם (של שר), הוויפ שם לא מחזיקים כלום.

תצטרך בכל מקרה ליצור נק' עיגון לרשת ואל תשכח שכל מה שתשים שם יהיה מלא אבק בסוף היום ככה שלא נראה לי שזה מקום טוב לאכסון של מגבות נייר למשל, אלא אם כן אתה סוגר אותן בתיק אטום או משהו בסגנון.

רכס חיים
16-05-09, 17:27
יתכן ואתה צודק ולא צריך לעשות את זה מרשת אולי צריך ערסל מבד מצנחים חזק אטום וקל.עם ריצ'ראצ' גס לכל האורך.משני צידי הערסל כדאי להשחיל גומיות שמרלינג שיעוגנו ב-4 פינות.

הרשת של טריפנט מאוד גסה, כבדה ועם חורים ענקיים ,כך שהיא לא מתאימה. גם היא תעלה כפול מייצור עצמי.

למישהו יש בד מצנחים באורך 3 מטר וברוחב מטר בערך ?

או כתובת היכן קונים את זה.

ד ו ר ו ן
16-05-09, 21:01
מטווח 80.. נחל ציה משופע בהם עד כהמ שאני זוכר, רק תיזהר מנפלים אחרים.

רכס חיים
17-05-09, 02:54
יש נ.צ יותר מדויק?

airzax3
17-05-09, 07:52

עפקו - יצרן מצנחי רחיפה המפעל נמצא בקיסריה -קישור לעמוד פרטים:
http://www.apcoaviation.com/support.asp?section=contact

רכס חיים
17-05-09, 09:28
וואלה. לא האמנתי שמישהו יחזור.

zivo
17-05-09, 15:28
חיים,

#1 עם מצנחי תאורה קשה מאוד לעבוד. צריך מכונות תפירה מיוחדות ע"מ לתפור בד כל כך דק. לגזור, לעשות עיבוד שוליים (שלא יפרם), ולתפור לרוכסן או לנקודות עיגון (חומר יותר עבה) בעייתי מאד.

#2 עפקו כיוון נכון וזמין קרוב לך.
ת"א , נחלת בנימין, יש יבואני בדים.
יצרני תיקים - כמעט נעלמו מהארץ (רובם רק מיבאים). תבדוק עם שוגון (אזור חולון), אני אנסה עם עוד יצרן שאני מכיר.

#3 אבל אם אתה צריך בד חד פעמי לעצמך, מדי פעם יש באייס ואחרים ערסלים ב 35 ש"ח. תקנה שנים "ותשחוט" זה יעלה יותר זול מלרוץ אחרי אספקה מסודרת.

דרך אגב - אם אתה נוסע לדרום העיר (נחלת בנימין) אל תשכח לברר \ לקנות רוכסן.

תפירה- תאם, יש לי מכונה מתאימה.

רכס חיים
17-05-09, 17:52
כפי הנראה אני הולך על מגש מפח מנוקב עם צירים בצד הקדמי וגומיות בצד השני ,כך שהן תלחצנה על מה שנכנס למדף והציוד הקל הזה יהיה מקובע טוב יותר.

מאחורי הכסאות הקדמיים אני מתכנן מסך שקוף שתוחם את המיזוג אוויר רק לתא הקטן של הנוסעים ומונע מאבק שנכנס מהחלונות האחוריים להגיע לדש-בורד.

בינתיים מצאתי צמיגים משומשים שפורסמו באינטרנט על ידי ''פנצ'רית נחלים''. קבעתי איתו שאני מגיע מחדרה לקנות את הצמיגים אם הם לפי התיאור שנתן לי.ואתם מתארים מה הוא אמר.
כשהגעתי לראות אותם הם היו כבר מרוחים בסולר בכדי ''לייפייף'' אותם- מה שלא מצא חן בעיני.איך שהוצאתי קליבר כדי למדוד את עומק הקוביות ,שמעתי מאחורי את האיש אומר לי ''הצמיגים לא למכירה ותעזוב את הפנצ'ריה''.
על האמינות של העסק תחליטו אתם.ובסוף הוא עוד הוסיף ''תראה על איזה צמיגים אתה נוסע''.............

בעצם אם הוא היה מעט יותר נימוסי הוא היה מרצה באוניברסיטת בר-אילן הסמוכה.

עכשו יש לי את כל הקיץ למצוא צמיגים ללא צורך במשכנתא.

whisky
17-05-09, 18:11
חיים, לא שאני נגד צמיגים משומשים, אבל של איזה חברה הצמיגים שלך?

מחיפוש באתר השוואת מחירי צמיגים, נראה כאילו מקסיס יעלה לך בסביבות 670 ש"ח או שהייתה לך חוויה לא טובה איתם?

http://www.tires4u.co.il/?search=1&iGarageID=&ar=1&r=16&a=75&s=265&sc=

whiksy

shachar
17-05-09, 19:00
מאחורי הכסאות הקדמיים אני מתכנן מסך שקוף שתוחם את המיזוג אוויר רק לתא הקטן של הנוסעים ומונע מאבק שנכנס מהחלונות האחוריים להגיע לדש-בורד.

זה לא קונסיסטנטי עם החיפוש שלך לחלונות אחוריים נפתחים, בסוף תוסיף גם ריפוד כדי לבודד מרעש...

רכס חיים
17-05-09, 19:40
רציתי גודייר כמו שיש לי אבל הם משהו בסביבות 1100 שקל ליחיד,ולכן חשבתי על שניים משומשים וטובים עד לתחילת החורף ואז לראות איך להמשיך.
אולי לא תהיה לי ברירה ואלך על ההצעה שלך עם מקסיס חדשים. סוג של פשרה נסבלת.

המסך השקוף מיועד לנסיעת כביש כך שהמזגן לא מפזר את הקור בכל התא ומתרכז בסביבת הנהג. הרכב סגור לחלוטין.

בשטח - אני פותח את כל החלונות ,כולל חלון של הדלת אחורית שטרם יוצר, ומרים את המסך לצורך מעבר אוויר בכל התא.

יתכן ואמצא דרך לחסל גם את שני החלונות הקבועים מאחור שמאוד מתאימים לצפון אנגליה ולסקוטלנד ,אך לא כל כך לישראל.

בינתיים הראש שלי ביומיים של שבועות,ואני מכין את המשכנתא עבור הדלק.

KOOKE
18-05-09, 00:46
חיים

פתרונות זולים ויעילים לקושיות שלך:

תיק בד לאיחסון נפחי על הגג - קונים בגרוש וחצי שק חדש העשוי יוטה פלסטית שמשמש להובלת חומרי בניין בתיפזורת (חול, חצץ וכיוצ"ב) מה שמכונה "בלה" ניתן להשיג בכל מחסן חומרי בניין- למשל רוטנברג בצומת אכדיה /הרצליה. קונים רוכסן - תופרים לפתח את הרוכסן .

מסך לייעול המיזוג - קונים בשני גרוש וחצי וילון אמבטיה מניילון שקוף + מוט מתאים שנתפס לצדדים בלחץ הפתיחה. מתקינים בדקה וחצי מאחורי המושבים הקדמיים כשרוצים ייעול מיזוג..ומסירים בשנייה וחצי כשלא רוצים..

צמיגים - אישית לא הייתי הולך על משומשים. המלצתי, רכוש 4 צמיגים חדשים דגם G90 של גודייר שנמכרים בזיל הזול בחברת המזרח כ- 500 ש"ח לצמיג. צמיג צר יחסית ,אבל גבוה (קוטר 32 אינצ') עם פרופיל אגרסיבי מאד וקשוח מאד, עם עמידות יוצאת דופן פשוט בלתי ניתן להשמדה. טוב מאד בכל סוגי השטח ובעיקר בבוץ. ניתן להוריד הרבה אויר בלי חשש. אלו הצמיגים שיש לי על הדיפנדר וגם היו לי כאלו על הדיסקברי שלי. החיסרון - אחיזה בכביש רטוב שואפת לאפס והמראה הצר והלא אופנתי שלהם...מי שהוא שראה את הדיסקברי עם הצמיגים האלו שאל אותי בתמיהה "למה הרכבת צמיגים של אופנים על הדיסקברי ?" - מאחר ואני יודע שהפוזה זה הדבר האחרון שמעניין אותך..לך על זה ולא תתחרט.

המחיר הזול יחסית הוא בגלל שזהו הצמיג הסטנדרטי שמגיע עם הדיפנדרים החדשים אבל בגלל שהצבא לא רוצה צרים הם מפורקים בחברת המזרח ונמכרים במחיר נוח.

שלמה

ד ו ר ו ן
18-05-09, 00:55
חיים,

#1 עם מצנחי תאורה קשה מאוד לעבוד. צריך מכונות תפירה מיוחדות ע"מ לתפור בד כל כך דק. לגזור, לעשות עיבוד שוליים (שלא יפרם), ולתפור לרוכסן או לנקודות עיגון (חומר יותר עבה) בעייתי מאד.
אם אתה תופר מכפלת אז אין בעיה אבל בכל מקרה לא הייתי נוסע עד למטווחים האלו במיוחד אלא "על הדרך" מחפש מצנחים, ברוב הפעמים שעברתי שם ראיתי יותר מאחד, חלקם מהסוג הגדול =צורה של + בגודל 3X3 מטר~. בגדלו נחל ציה נמצא מערבית למישר ומטווח 80 נמצא על השביל הראשי שיורד דרומה מבארות עדה לכיוון הנחלים הגדולים- היכן שיש את המטוסים.

חיים,
אם אתה באמת מתכוון לדברים קלים אז לך על רשת דייגים מהסוג התפור מחוטי ניילון עבים 4-5מ"מ חוט.
הלולאות שלהן קטנות יותר ולא אלסטיות כמו הרשתות גומי=הדברים לא יברחו מהחורים המתרחבים ולא תהיה בטן גדולה מידי.

רכס חיים
18-05-09, 06:13
שלמה . קניתי את הרעיון של ה-G90. אבדוק בהקדם.

דורון - רשת הדייגים זה אחלה רעיון - איך לא חשבו על זה קודם.

יש מה לעשות השבוע.

רכס חיים
18-05-09, 08:29
אין היום במלאי G90.

חוזרים לנקודת ההתחלה.

השמשוני יחיעם
18-05-09, 09:55
חיים,,דיברת עם החברה - לנדרובר??????????????????????

רכס חיים
18-05-09, 15:22
כן .נכון להיום אין להם צמיגים במלאי.

רכס חיים
19-05-09, 17:51
יתכן ומחר יהיו צמיגים חדשים על הרכב.

אם הם יותקנו ,תהיה כאן בשרשור מהומה לא קטנה..........

תמתינו בסבלנות.

רכס חיים
20-05-09, 14:40
קניתי היום 6 צמיגים חדשים לרכב והם מוגדרים כרגע ''צמיגי קיץ''.

מדובר בצמיגי גודייר 275/70/16 R רנגלר WRL 114T AT/R מתוצרת גרמניה.

שילמתי על כל צמיג 260 שקל כולל איזון והרכבה.

הצמיגים יוצרו בשנת 2001 והם בני 8 שנים וניראה שאוחסנו בתנאים טובים.

צמיג כזה חדש עולה היום -.1,170 שקל ליחיד.

מהירות מותרת לפי הוראות יצרן 190 קמ''ש - אני נוסע במהירות 100 קמ''ש גג.

עומס מותר לצמיג 1180 ק''ג - אני מעמיס אותם ב - 500 ק''ג.

צה''ל מאחסן צמיגים בתנאים מעולים - 11 שנה לפחות.

בינתיים נסעתי עליהם 10 ק''מ בכביש והתחושה היא של מונית לימוזין.

איך הם יהיו בשטח ? בטח פחות מהישנים גודייר 275/75 MT/R.

עכשו בבקשה נא תאמרו לי את שאר תכונות הצמיגים האלה לפי הנתונים שלמעלה ,וכן את חוות דעתכם על הקניה - כולל הגדרות מלאות על השטויות שאני עושה ,אם זו דעתכם.

וניתן לזמן לומר את שלו.

whisky
20-05-09, 14:58
תגובה לצמיגים שלך:

א. כל הכבוד.

ב. לגבי גיל הצמיגים, אני מניח שאני לא אחדש לך כלום בנוגע לשאלה האם מדובר בצמיגים בטיחותיים או לא, ולמרות שהזמנת את הביקורת הזו, לא תקבל אותה ממני לפחות.

ג. אם אתה יכול לפרט, איך שמרו על הצמיגים ככה שלפי ריאות עיניך הם היום במצב כל כך טוב?

ד. איפה קנית?

ה. האם הכנסת כבר לרישיון, כי אם כן ותגלה שהם בסוף "חרא" של צמיגים (אני מקווה שלא) אז תצטרך לקנות חדשים במידה הזו, או צמיגים אחרים שגם יעלו לך כסף ואז יצא שכרך בהפסדך.

whisky

רכס חיים
20-05-09, 15:26
אז ככה.

הצמיגים מגיעים מגרמניה והזמנתי עוד 4 באותם תנאים. מי שרוצה יכול להזמין אצלי מיד בכדי לא לפרסם את הספק שמיד יעלה את המחיר שלהם.המחיר כמו שלי בתוספת המעמ עם חשבונית מהספק ישירות למזמין.

ברשיון שלי יש 265/75/16 כך שאפשר להתמודד על זה היות והקוטר לא גדל,באופן מעשי.

הצמיגים הקודמים במידה שברשיון נשארו אצלי והם עדיין טובים וישמשו כצמיגי חורף - שאז גם יש לי טסט - בכל דצמבר.

בינתיים קניתי היום מחבר 4 ג'נטים נוספים במחיר של חברים ,כך שאני מסודר לחורף.

הצמיגים שקיבלתי עם גומי ממש ''רטוב'' וגמיש,נקיים מאוד מבחוץ ומבפנים,ארוזים כמו יצאו מהמפעל הבוקר.מעבר לזה אין לי ידיעה מעשית על האיחסון היות והם הגיעו מגרמניה לפני שבועיים שלושה.

KOOKE
20-05-09, 16:18
חיים קח בחשבון שמדובר בצמיג רחב מאד יחסית => משמע צמיג שעלול לצוד את עינם של כחולי המדים..שאוהבים "צמיגי בלון" ברכבי שטח...אומנם דיסקברי כשלעצמו לא מושך אש כמו נניח סופות ושות' או טויוטה היילקס, אבל ההומו שלך + צמיגים רחבים...נו שויין...

רומי
20-05-09, 16:20
כתבת - "הצמיגים יוצרו בשנת 2001 והם בני 8 שנים וניראה שאוחסנו בתנאים טובים".
חיים: צמיגי קיץ בני 8 שנים ? 1. למיטב ידיעתי אסור לייבא צמיג מעל 10 חודשים מתאריך ייצורו ואסור למכור רכב שמורכבים עליו צמיגים בני יותר מ-18 חודש.
כל זאת ללא קשר לאחסנה ולו הטובה ביותר.
2. זכור אם לא ברשיו חב' הביטוח לא תשלם במקרה של תאונה
אני אוהב לקרוא את "ההתעללות שלך ברכב והתאמתו לצרכיך" נראה לי כאן שקצת (הרבה קצת ) נסחפת.
ר.

Eitan_S
20-05-09, 17:38
מדינת עולם שלישי... בדרך, או כבר כאן?

אני הדיוט גמור בנושא צמיגים (בהרבה דברים נוספים אבל אין צורך להרחיב),
לעומת זאת בחישוב עלויות יש לי מעט מושג.

260 ש"ח לצמיג אשר מיובא מגרמניה, מעניין לדעת כמה שילם היצרן/מפיץ
עבור שליחתם של צמיגים שנס ליחם לארץ.

מהו התחשיב שצריך להכיל בתוכו את עלויות המשלוח לנמל,ההובלה הימית, ההובלה הפנימית בארץ, שחרור מהמכס וכו'.

זה מאוד דומה לשליחת הפסולת הביולוגית והראדיואקטיבית לאפריקה, גם להם
משלמים על מנת לקבל זבל.

מעבר למסמר נוסף בארון הקבורה של מדינת העולם השלישי, אני אישית חושב
שצמיגים בני שמונה שנים עם גומי "רטוב" הינם סכנה.

מר רכס, אנא אל תיקח אישית את אשר אני כותב, איננו מכירים ואני מרשה
לעצמי לכתוב זאת מאחר ואתה ביקשת חוות דעת מהחברים באתר.

דבר נוסף לו אני מתפלל, שלא אני ולא מי ממכרי או משפחתי יהיו על אותם 100
מטר כביש ביחד עם רכבך.

נסיעה טובה.

איתן

רכס חיים
20-05-09, 17:58
אין שום מגבלה חוקית כלשהיא על תאריכי תפוגה של צמיגים.

הכל המצאות מקומיות שמגובות בדעות מקצועיות על אורך חיי הצמיג,ולי אין בעיה להתמודד עם דעות אחרות.

היום נסעתי איתם כבר 40 ק''מ כביש ו-10 ק''מ בשטח חולי קל.

ההתרשמות מהכביש.

מאוד שקט לעומת ה-MT/R .

נסיעה חלקה ברמה של לימוזין לונדוני לעומת מה שהורגלתי.

היגוי קל מאוד - ממש פרייבט.

הברקסים השתנו מהותית והרכב עכשו אפילו עוצר.

ההתרשמות מהשטח לא משהו שאפשר להתפעל ממנו. סתם נהיגה רגילה במיוחד שנסעתי על 38 PSI ולא הורדתי אויר.

אני מניח שבשורה תחתונה יכולות השטח שלי ירדו ב-20% ויכולות הכביש והנוחות הכוללת יעלו בהרבה יותר. היות והשטח מהווה כשליש מטיול והכביש מהווה שני שליש ,הרי שהתמורה בהחלט סבירה.

עכשו נשאר לראות באם יהיה גם חסכון בדלק ,וכן להיווכח בשטח אם הצמיגים לא יתפוררו בתוך חודש.

בינתיים בעל רשת של פנצ'ריות בכל הארץ התיידד איתי על בסיס אישי,ושכנעתי אותו לתת לי רשימה מלאה של כל הצמיגים שיש לו עבור ג'יפים אבל במחירים מיוחדים מאוד מאוד,שנפרסם אותם לטובת הקהילה.
יתכן וכבר בשבוע הבא תוכלו לחסוך הרבה מאוד כסף כשהאיש הזה יעמיד לרשותנו את מרכולתו היות והוא יד ראשונה המייבא את הצמיגים לעצמו.

אולי נרוויח כולנו מהיחסים האלה.

zivo
20-05-09, 18:05
אני מבין את המחשבה של לשמור MT לבוץ של החורף....
אני רק חושב, שאם צמיגים כמו ה MT שלך (שן כן, שן לא), לנסוע על כביש רטוב (עד לבוץ), זה יותר מסוכן מצמיג AT, בן 8, במצב טוב.

נכון שבלמים זה לא הצד החזק של הדיסקו, אבל עם אחיזת כביש כמו שיש לך, עדיף שתסע בלי דלת נהג, לפחות תוכל להוציא רגל ולבלום עם הנעל על הכביש ;)

דרור ברלי
20-05-09, 23:02
עכשיו יקפצו כל הצדקנים גם עלי, אבל תנו לי רגע לסנגר.

אסור למכור צמיג בן יותר משנה. זה נכון. אסור גם להרעיש בין שתיים לארבע.

אבל אם צמיג כזה כבר מורכב על הרכב שלך? אז הוא מסוכן? כולכם מחליפים צמיגים מדי שנה בשנה? ואם הוא בן שנתיים או שלוש או אפילו יותר, אבל מצבו ממש טוב? אבל באמת ממש טוב? תרוצו להחליף? משום מה ומנסיון זה לא נראה לי בעייתי בכלל. מישהו כאן מכיר ולא משמועות, אלא מעדות ראיה/נסיעה - צמיג שהתפרק בגלל גילו המופלג - 8 שנים במקרה זה?... תהיו כנים עם עצמכם.

לאחרונה צצות ועולות כל מיני שמועות סביב ענייני צמיגים. חוקים ומגבלות חדשים מתפרסמים מדי יום ביומו. משרד התחבורע מעוניין לכסות את ישבנו וזה בסדר גמור, גם לי אין שום כוונה להצדיק נסיעה על צמיגים מסוכנים. אבל האם צמיג חדש שאוכסן בתנאים מיטביים יהיה באמת מסוכן?
אני יודע שהצבא לדוגמא, באמת מאכסן צמיגים לתקופות ארוכות. וזה חומר למחשבה. ברור שלצבא מותר הכל, כל מה שלנו אסור... אבל אם זה היה באמת מסוכן, הצבא (זה שפוסל צמיגים בגלל שריטה או פנצ'ר) היה הראשון לזרוק את הצמיגים האלה ממחסניו.

בנוסף - חיים, למה אתה בטוח שהצמיג החדש פחות טוב בשטח? פרט לבוץ, אני בספק אם צמיג ה-AT יהיה פחות טוב מ-MT. הוא לכל הפחות יתנהג על סלעים כמעט אותו דבר, בטוח שיהיה טוב יותר בחולות ובשבילים וברור שיהיה עדיף משמעותית בכביש. וזה מעבר לעובדה הידועה שצמיגי בוץ אמיתיים כמו בקשוטים וצמיגי טרקטורים למיניהם - טובים אך ורק בבוץ, אבל איומים ונוראים בכל מקום אחר. מישהו כאן מתגורר באמצע הביצה כדי להצדיק את הסבל היומיומי עם צמיגי בוץ?... חוץ מזה שגם ה-MT/R הוא לא בדיוק צמיג בוץ קלאסי.

הדבר היחיד שמפריע לי בקומבינה שלך חיים - שהצמיג לא במידות שרשומות ברשיון. כל מקרה שאנשים ייפגעו חס וחלילה, ואתה פשוט לא מבוטח. תרצה או לא, בכל אירוע שמעורב בו רכב שטח, הבוחנים המשטרתיים ניגשים דבר ראשון לצמיגים ומוודאים מידות מול הרשיון. זה כבר טקס כמעט דתי אצלם. זה יכול ליצור לך כאב ראש רציני במקרה של "חס וחלילה", וברכב שמלכתחילה גם אתה מודה שלא בדיוק בולם טוב, זה סוג של משחק באש.

רכס חיים
21-05-09, 03:39
דרור, אהבתי את הקטע העיניני יותר והצדקני פחות. הרי תמיד יש כמה צדיקים.

לגבי הנתון ברשיון - ההבדל בגובה הצמיג הינו בבדיקה פיזית 5 מ''מ או 10 מ''מ קטן מהרשום ברשיון.שים לב - לא יותר גדול.

היות וניתן לפי הוראות יצרן לשים גם סידרה שלמה של צמיגים יותר קטנים - לא ניראה לי שיש למשטרה קייס באם הצמיג יבדק על ידי בוחן רכב.

יש לו בעיה מעשית בבית משפט,למרות שאולי אין לו בעיה מבחינת התקנות.

בינתיים ,מה שחשוב ,אני מאוד נהנה מהם, ולפי מבחן התוצאה ,הם רק מוסיפים לבטיחות הכרכרה.

whisky
21-05-09, 09:43
חיים בלי קשר לצדקנות או לא, הייתי בודק במזרח האם מפרט הצמיג נמצא בצמיגים המורשים לרכב הזה על ידי החברה, כך שבכל מקרה, אם חו"ח יקרה משהו, זה שמידת הצמיג לא מופיעה ברישיון לא באמת משנה משהו, אם הוא מותר להרכבה על הרכב.

אם המידה לא מותרת (בשונה מאסורה, זה הסבר שאינו קשור לשירשור הזה) אז אתה בבעיה יותר גדולה, רק תיקח את זה בחשבון.

whisky

GodsFather
21-05-09, 09:57
לגבי הנתון ברשיון - ההבדל בגובה הצמיג הינו בבדיקה פיזית 5 מ''מ או 10 מ''מ קטן מהרשום ברשיון.שים לב - לא יותר גדול.

היות וניתן לפי הוראות יצרן לשים גם סידרה שלמה של צמיגים יותר קטנים - לא ניראה לי שיש למשטרה קייס באם הצמיג יבדק על ידי בוחן רכב.

יש לו בעיה מעשית בבית משפט,למרות שאולי אין לו בעיה מבחינת התקנות.

רכס, אתה לא רוצה להגיע למצב הזה - פשוט לא רוצה. עזוב עכשיו בצד את הצודק ולא צודק. פשוט תדאג לרישום המידות ברשיון, זה יוריד כאב ראש די רציני מעלייך.

zivo
21-05-09, 10:46
חיים,
אני מסכים עם כל מה שאמרו קודמי, פלוס, שים לב, משטרה זה לא כל הסיפור, יש גם בעיה עם הביטוח. מספיק שתוכפף קצת פח ברכב אחר, והצד שלישי שלך יתנער מאחריות.
תיקון פח, ופלסטיק, של SUV פאלצני, יכול לעלות כמו 3 דיסקו שלך.

עדיף לעלות את כל טיעוני המידות שנאמרו פה, ולדאוג לרישום, מאשר להעלות אותם כטיעוני "הגנה" אחרי..

רכס חיים
21-05-09, 12:52
אתם יכולים להרגע. אין לי כלל ביטוח מקיף או צד ג'. כך שבעיה אחת נפתרה.

אם תבדקו את החוקיות של הג'יפאים האמיתיים תגלו שבוודאי יש שניים שלושה דברים חוקיים והשאר ממש לא.

אני כבר 30 שנה בחוקי/לא חוקי ואין לי כוונה כלשהיא להשתנות היום בגלל כל מיני ''אילו'.

בינתיים כייף לי עם הצמיגים האלה ,ונתמודד עם הבעיות כשיגיעו.

סט חוקי מוכן כאן על המדף ובמידת הצורך יוחלף בשעה . לאחר מכן יוחזרו הצמיגים האלה מחדש.

הפרק הזה חתום עד להתפוררות הצמיגים או עד שיוכח שהם ענו על הציפיות שלי.

דרור ברלי
21-05-09, 14:10
אתם יכולים להרגע. אין לי כלל ביטוח מקיף או צד ג'. כך שבעיה אחת נפתרה...

אם הצמיגים לא רשומים ברשיון אז במקרה של פציעה גם ביטוח חובה אין לך.... קח בחשבון. אתה כבר ילד גדול.

KOOKE
21-05-09, 14:40
לכל המודאגים מענייני ביטוח או היעדר הביטוח בגלל צמיגים ו/או "שינויי מבנה" אחרים שאינם רשומים ברישיון הרכב מבלי להכנס להתפלפלות משפטית מיותרת, בהכללה, ישנם לא מעט מקרים שבהם גם אם יש "שינויי מובנה לא מורשים" ברכב ובעיקר כשמדובר בפגיעת גוף בצד ג', שחברת הביטוח אינה יכולה להתנער מהכיסוי הביטוחי !!!!

בהחלט אין לראות בדבריי משום המלצה לנסוע ברכב הכולל שינויי מבנה לא מורשים על פי רשיון הרכב אבל זה גם לא כצעקתה ולא שבכל מקרה אוטומטית אין ביטוח..

שלמה

ירון71
21-05-09, 14:43
אני לא מבין בשביל מה כל ההפחדות... נראה לי שחיים התכוון לכך שהסיכון שהוא לוקח על עצמו הוא בסה"כ שהוא יצטרך להוכיח לשופט שצמיג לא גדל או קטן כשמתרגמים את המידות שלו מאינטשים לסנטימטרים

חיים, מה שוקל יותר- קילו פלדה או קילו נוצות?

רכס חיים
21-05-09, 16:14
מחר אני מכין את הרכב לשבת אבל לאור המחירים החדשים של הדלק זה יהיה טיול קצר.

הרעיון להשאיר לשבועות שבו אעשה טיול ארוך ,מספיק מזומנים להשקעה בדלק.

הינה אנו חוזרים בסוף החודש למחירי דלק של 6 ש''ח ובקרוב כנראה גם 7 שקלים.

בקרוב נצטרך מדור חדש באתר ''ג'יפים למסירה''............

דרור ברלי
21-05-09, 16:35
אני לא מבין בשביל מה כל ההפחדות... נראה לי שחיים התכוון לכך שהסיכון שהוא לוקח על עצמו הוא בסה"כ שהוא יצטרך להוכיח לשופט שצמיג לא גדל או קטן כשמתרגמים את המידות שלו מאינטשים לסנטימטרים

חיים, מה שוקל יותר- קילו פלדה או קילו נוצות?

שכחתם באיזה מדינה אתם חיים. את המשטרה וחברות הביטוח לא מעניין איזה קילו כבד יותר, ואיזה קוטר יש לכל דגם של נוצה... אלא רק מה כתוב ברשיון - "פלדה" או "נוצות". אם ברשיון כתוב 265/75/16 אז זה מה שצריך להיות מוטבע על הצמיג במציאות. זה שהם בתכל'ס כמעט אותו דבר? לא מעניין אף אחד...
אם אתם חושבים שזה שטויות, ושתוכלו להסביר לשופט (שאין לו שום ידע טכני, וצדק או אמת לא מעניינים אותו, אלא רק מה כתוב בחוק, שחור על גבי לבן. וכדי לקבל ייעוץ טכני הוא לא יקשיב לכם אלא רק לבוחן משטרה או מהנדס רכב שרק הם מוסמכים מבחינתו לתת תשובות בעניין הטכני) אז שיהיה לבריאות.
כאן מאוד קל להתחכם, וזה גם לא עולה כסף. בבית המשפט זה קצת יותר קשה, ואני מה לעשות, לא מקל ראש בזה.

שחף110
21-05-09, 21:18
מחר אני מכין את הרכב לשבת אבל לאור המחירים החדשים של הדלק זה יהיה טיול קצר.

הרעיון להשאיר לשבועות שבו אעשה טיול ארוך ,מספיק מזומנים להשקעה בדלק.

הינה אנו חוזרים בסוף החודש למחירי דלק של 6 ש''ח ובקרוב כנראה גם 7 שקלים.

בקרוב נצטרך מדור חדש באתר ''ג'יפים למסירה''............

תודו לכל מי שרצה חזרה את נתניהו בשלטון ובאוצר...

ד ו ר ו ן
21-05-09, 21:31
חיים,
קודם כל תתחדש, זה מה יש עכשיו..:cool:

עכשיו לת'כלס,
לדעתי אתה מפסיד הרבה עם פרופיל AT, בשטח שאתה נוסע, לבד וברכב כבד יחסית אתה רוצה את הצמיג הכי עמיד שאתה יכול לשים וזה רחוק מלהיות המקרה בצמיג הזה- יש כאן אזכורים על הדגם הזה אם אני זוכר נכון ולא לטובה.

בקשר לאחיזה, אני בטוח שהרווחת אחיזה בכביש אבל חד-משמעית איבדת אחיזה בשטח ואני לא בטוח שאתה יכול לכמת את זה כ-20%, לדעתי הרבה יותר ודוקא היכן שאתה צריך את היכולת דוקא כי אתה מטייל לבד.

לדוג' מעבר הנחל שהיה בתחילת "מעלה נוף", מעבר כזה עם צמיגים כאלו ידרוש הרבה יותר גז והחלקה כדי להתקדם והצמיג הזה לא בנוי למעמס כזה כמו צמיגי שטח אחרים.

לפחות תתחיל לסחוב 2 ספיירים כגיבוי.

סוזי המשתוללת
21-05-09, 21:35
שלמה קוק כתב....

צמיגים - אישית לא הייתי הולך על משומשים. המלצתי, רכוש 4 צמיגים חדשים דגם G90 של גודייר שנמכרים בזיל הזול בחברת המזרח כ- 500 ש"ח לצמיג. צמיג צר יחסית ,אבל גבוה (קוטר 32 אינצ') עם פרופיל אגרסיבי מאד וקשוח מאד, עם עמידות יוצאת דופן פשוט בלתי ניתן להשמדה. טוב מאד בכל סוגי השטח ובעיקר בבוץ. ניתן להוריד הרבה אויר בלי חשש. אלו הצמיגים שיש לי על הדיפנדר וגם היו לי כאלו על הדיסקברי שלי. החיסרון - אחיזה בכביש רטוב שואפת לאפס והמראה הצר והלא אופנתי שלהם...מי שהוא שראה את הדיסקברי עם הצמיגים האלו שאל אותי בתמיהה "למה הרכבת צמיגים של אופנים על הדיסקברי ?" - מאחר ואני יודע שהפוזה זה הדבר האחרון שמעניין אותך..לך על זה ולא תתחרט.

שלמה אני לא זוכר שביער חדרה בבוץ הצמיגים היו כאלו כוכבים:mrgreen::twisted:

סוזי המשתוללת
21-05-09, 21:48
אם הצמיגים לא רשומים ברשיון אז במקרה של פציעה גם ביטוח חובה אין לך.... קח בחשבון. אתה כבר ילד גדול.

דרור
פה אתה טועה
הצד הנפגע יקבל ועוד איך יקבל פיצוי מאבנר שכן הוא לא אשם !!
אבנר שאיננה פראיירית תתבע את אדון רכס על כל גרוש שהוציאה + הוצ משפט וכו'

KOOKE
21-05-09, 22:03
שמוליק

הזיכרון שלך לא משהו...היה רק קטע אחד בסוף שעמדתי במקום טובעני והתחלתי בנסיעה בהילון ראשון נמוך...עודף כוח/ מומנט = התחפרות בבוץ במקום.

אני מזכיר לך את הנחל/ עמק הבוץ ששם עברתי מייד אחרייך ללא בעיה וכל היתר התבחבשו..הסופה, הטרופר (אם אני לא טועה ) ועוד.

חוץ מזה גם בניתוח המשפטי שלך אתה טועה. אבנ"ר (איגוד לביטוח נפגעי רכב) כבר לא קיים ובכל מקרה הוא מעולם לא תיפקד כגוף שמפצה נפגעים כשאין ביטוח. כנראה שהתכוונת לקרנית - קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים שקיימת מאז ומתמיד ושזה אכן תפקידה לפצות נפגעי גוף בתאונות דרכים כשאין ביטוח.

הטעות הנוספת שלך היא - ששינוי מבנה אינו עילה להיעדר כיסוי ביטוחי על פי פוליסת ביטוח החובה כשמדובר בנפגע גוף צד שלישי כך שבמקרה כזה גם אם יש צמיגים שאינם רשומים ברישיון וחיים פוגע חלילה בגופו של צד שלישי כל שהוא יש ביטוח חובה שמכסה זאת !!!

בזמנך החופשי תעיין בעניין זה בסעיף 15 (ג) לפקודת ביטוח רכב מנועי.

רכס חיים
22-05-09, 04:09
רק שימו לב.

מדובר בהקטנת קוטר הצמיג ב-5 עד 10 מ''מ........אפילו לא בהגדלה.

ניראה לי שממש ניסחפתם.

אפילו שופטת - לא שופט - יכולה להבין שאין לעינין הזה כל משמעות טכנית.מה עוד שרוחב הסוליה גדל.

אני מקווה שבבדיקה יסודית של הרכב שלי ,זה המכסימום שיתגלה.

רומי
22-05-09, 13:15
"אפילו שופטת - לא שופט - יכולה להבין שאין לעינין הזה כל משמעות טכנית.מה עוד שרוחב הסוליה גדל."

חיים כנראה שאתה ואני לא "חיים" באותה מדינה.
צדק הוא כוכב בשמיים שמתרחק לאט לאט אבל בטוח.
זה שאני חושב כמוך לא ישנה .זה רק הופך את שנינו ל-2 נאיבים עם תקווה בלב.
בכל מקרה החלטת , ביצעת אז..... תהנה ותמשיך "להתעלל" ברכב - אין ספק שאתה עושה משהו שאתה אוהב.

יקיר גרין
22-05-09, 16:55
רק שימו לב.

מדובר בהקטנת קוטר הצמיג ב-5 עד 10 מ''מ........אפילו לא בהגדלה.

ניראה לי שממש ניסחפתם.

אפילו שופטת - לא שופט - יכולה להבין שאין לעינין הזה כל משמעות טכנית.מה עוד שרוחב הסוליה גדל.

אני מקווה שבבדיקה יסודית של הרכב שלי ,זה המכסימום שיתגלה.

אני לא עורך דין, אבל להבנתי, אין לא לשוטר ולא לשופטת שיקול דעת ... החוק כתוב והם רק בודקים את העובדות מול החוק.

שחף110
23-05-09, 00:24
500 ש"ח לצמיג.

בפעם האחרונה שביררתי, מקססיס שטח עם 3 שכבות בדופן במידה 235.85.16 חדשים עלו 600 ש"ח.
ככה שנראה לי חבל לקנות G90 במחיר הזה.

GodsFather
23-05-09, 00:59
אני לא עורך דין, אבל להבנתי, אין לא לשוטר ולא לשופטת שיקול דעת ... החוק כתוב והם רק בודקים את העובדות מול החוק.

אתה לא עורך דין והבנתך לוקה בחסר- הדברים נאמרו לא מתוך רצון להעליב אלא כי פשוט הם לא כך.

השילוב בין קרקס, הצגה בהבימה ומשחק שח-מט יוצרים את מופע המשפט בארץ ישראל.
ובתחום התעבורה בפרט.

כרטיסים ניתן לקבל אצל ניידת מתנ"א הקרובה לביתך :)

רכס חיים
23-05-09, 04:11
ועכשו לעינין האמיתי.

הצמיגים ייבדקו היום בתנאי דיונות אמיתיות ,ונראה את התוצאה הראשונה.וקודם הם ינוסו ללא הורדת אוויר בלחץ 38 PSI.

בשבוע של שבועות הם יבקרו בנגב המרכזי ,באזור רמת רות והר ספון. כאן יבוא לביטוי הכושר הסלעי שלהם במגוון מצבים.

בגדול אלה שני המבחנים הקיצוניים מכל צד,היות ובעקרון אני מאוד משתדל לבסס את הרכב כ''רכב מסעות'' ולא כ''רכב עבירות''.

ברור גם שהגדרות מילוליות לא תמיד עובדות בשטח ולעיתים הצורך המעשי גורם לגלישה ואפילו קיצונית מההגדרה שקבעת לעצמך.

היום אבשל בשטח חריימה טריפוליטנית עם ברבוניות - משהו שטרם נוסה על הכדור הקטן שלנו.וזה הולך שגעון עם חלה טריה ,פריכה הנבצעת מהגוש ללא סכין.........

שכחתי רק להוסיף שאבקר על החוף בג'אסר א זרקא בכדי למצוא חתיכה קטנה של רשת דייג שאני מקווה לאתר זרוקה על החוף,לטובת ה''מדף'' שאני רוצה להצמיד לגג. פשוט לא ניתן לקנות בשום מקום חתיכה כל כך קטנה.

ד ו ר ו ן
23-05-09, 09:36
ועכשו לעינין האמיתי.
הצמיגים ייבדקו היום בתנאי דיונות אמיתיות ,ונראה את התוצאה הראשונה.וקודם הם ינוסו ללא הורדת אוויר בלחץ 38 PSI.

דוקא בדיונות הם יכולים להפתיע אותך לטובה אבל זה לא קנה מידה ליכולות שטח.
המאמץ על הצמיג בדיונה לא דומה לשטח "קשה" והכוונה בהגדרה "קשה" היא לא מדרגות של מטר אלא חומר גלם קשה=סלע שיוצר קצוות חדים גם אם זה "רק" אבנים על השביל שיוצרות אתגר לא פשוט לסוליה ובטח לדופן.
רמת רות היא מוקם טוב בתור דוגמא, השביל של הר ספון הוא דוגמא עוד יותר טובה.

רכס חיים
23-05-09, 19:28
נתחיל בטוב ונסיים ברע.

הצמיגים נוסו היום בדיונות של קיסריה ובדרכים מסולעות של הכרמל הדרומי.חוץ מנסיעת כביש מהירה על כביש 2.

איני יודע מה תהיה העמידות שלהם בעתיד ,אבל היום התוצאות הצדיקו לחלוטין את הבחירה. אמנם הצמיגים האלה הם חצי פוזה מהקודמים - MT/R - אך עם פוזה לא נוסעים בנוחיות.

המהירות גדלה באופן משמעותי בדרכי העפר, הדיונות ובשבילים המסולעים. על הכביש הייתי חייב לרסן את הרכב - מה שלא הייתי רגיל לו. בכלל לא הורדתי אוויר בדיונות והוא נסע בסדר במקומות שהוא היה שוקע לחלוטין עם הצמיגים הקודמים. באם הייתי מוריד אוויר לחצי ,הרכב היה מרחף על הדיונות. אנסה אותו בעתיד בחולות עגור.

גם הרעש של הצמיגים ירד לחצי והרכב ''יושב'' טוב יותר על הכביש. בצמיגים הקודמים שירדו מהוואז היה בהם חלק לא עגול בגלל עמידה במקום למעלה משנה,וזה הקפיץ את הרכב בנסיעת כביש.חנן ''הקוסם'' שנסע אחרי בכביש 6 הבחין בזה לראשונה.עכשו התופעה נעלמה והנסיעה ממש לימוזינית.

הכי הופתעתי בדרכים המסולעות שלמרות 38 לחץ אויר הוא ממש רץ על הדרדרת והסלעים באחיזה מצוינת.גם כאן הורדת הלחץ היתה עוד יותר מגהצת את המהמורות, אבל הסתפקתי בתוצאה הטובה ,גם מתוך עצלנות להוריד אויר.

ועכשו לבשורות הרעות.

לאחר מילוי דלק ירדתי עם הרכב מדרגה נמוכה של מדרכה תוך פניה שמאלה.מיד שמעתי דפיקה בצליל טרגי חזק מאוד מכיוון הסרן האחורי.עצרתי לבדוק את הרכב וכמובן שלא מצאתי כלום.
המשכתי בנסיעה והרכב נסע כרגיל אך בשתי פעמים נוספות שמעתי פעם נוספת את הרעש המחליא הזה בעוצמות יותר נמוכות. מזה הסקתי שלא נשברה ציריה, אך זה יבדק מחר.

היות ואני נעול על לוקרייט חשבתי שיתכן והסיפור נמצא שם. אך אין לי מספיק ידע בכדי לאבחן את התופעה.

בטוח שזה לא עקב שבירת הציריה לפני שבועיים כי כל החלקים הוצאו מהסרן בבטחון מוחלט.

אז איפה כל המומחים שיעריכו את מצבי לקראת המסע בן יומיים בשבועות?

gradar
24-05-09, 12:17
מנסיון (לשמחתי לא שלי) עם לוקרייט, שבירת ציריה יכולה לגרום נזק לנעילה ובלי קשר להוצאת כל השברים.
גיא

רכס חיים
25-05-09, 22:21
פירקתי היום את שתי הציריות האחוריות בתקוה למצוא את אחת מהן שבורה,להחליף אותה במיידי ולדעת שהרכב מוכן לשבועות.

לצערי שתי הציריות שלמות כך שהבעיה כנראה יותר רצינית ואולי היא בנעילת הלוקרייט או יותר גרוע מזה - בסטליטים.

אין לי ברירה אלא לצאת לטיול עם ידיעה שתהיה בעיה לא קלה במהלכו, אם ישבר משהו בדיפ' האחורי.

בכל מקרה אני מתכונן לחזור בזחילה על הציר הקדמי בלבד אולי באמצע הטיול,אבל אני לא נשאר בבית ביומיים האלה כשאתם מטיילים במזג אוויר מעולה.

היום קניתי לבן שלי ויטארה 93 כפלטפורמה לשיפוץ ב-10K עם מנוע חדש בן 4 חודשים שקרה לו משהו והבעלים מכר אותו ''ללא מנוע''.

עכשו צריך לבנות גם אותה מחדש וניראה שאפתח שרשור בפורום סוזוקי.

יונתןמצפה
25-05-09, 22:52
עכשו צריך לבנות גם אותה מחדש וניראה שאפתח שרשור בפורום סוזוקי.

חברה, אני מציע להיזהר מהאישיות המכנה את עצמה בפורום תחת הכינוי "רחס חיים". לא מן הנמנע שזהו מרגל איראני שמנסה להגיע אל קהילות רבות בארץ הקודש ע"מ לאסוף מידע לקראת מתקפת טילים עתידית...:shock:

ובמילים אחרות, חיים- נוכחותך בפורום סוזוקי תהיה מעניית ביותר לפורום ואני מחכה בקוצר רוח!!!

nirs
26-05-09, 21:48
חיים
רבות נכתב על כך שהיית צריך לקנות דיפנדר (הרבה יותר פריק וורסטילי מדיסקו) ומשום מה העדפת להפוך דיסקברי לדיפנדר...
גם במקרה של הויטרה, למה לא להתחיל עם סמוראי "ארוך" שבדומה לדיפנדר, מתאים הרבה יותר לשיפצורים מהסוג שאתה מבצע?

zowowb
26-05-09, 22:34
מצא יחידת מזגן ,רכב ישן.
פרק תותח קרור. והלחם חיבורים מנחושת ,התאם ברז והתקן.
חבר ליציאות מים חמים ,מהמנוע .
ודא, רדיטור נחושת.

kobiarava
26-05-09, 22:41
לצערי שתי הציריות שלמות כך שהבעיה כנראה יותר רצינית ואולי היא בנעילת הלוקרייט או יותר גרוע מזה - בסטליטים.

חיים, הערת שוליים קטנה, אם יש לך לוקרייט בסרן, זה אומר שכבר אין בו סטליטים, הנעילה מחליפה אותם.

קובי

רכס חיים
27-05-09, 01:01
ניראה את התוצאה של טיול שבועות ונחליט על ההמשך.

הויטארה היא בחירה של הבן שלי ,ואני כאן רק לסייע לו בשיפוץ.

היות וזה הולך להיות פרויקט לא קטן שיימשך שנתיים,ניראה שאין אפשרות להמנע משרשור חדש בסוזוקי.

רכס חיים
28-05-09, 00:42
אחרי שקנית רשת פלסטיק לבנה עם חורים 20/40 מ''מ ,אני מתכוון להרכיב אותה מחר על הגג מבפנים לטובת איחסון מגבות מטבח, ניירות טואלט, פילטר אוויר ושאר מטרדים שיש בכלי.

בנוסף לזה הכנתי מוט 10/10 מ''מ באורך 2 מטר לצורך הוצאת הציריות השבורות שכנראה ילוו אותי בחודשים הקרובים. אני אמור לאחסן את המוט בתוך הצינור הריבועי של הגגון עד לצורך להשתמש בו.

עכשו אני ממתין לטיול הדרומי בן יומיים באזור רמת רות.

רכס חיים
30-05-09, 03:40
הרכבתי את רשת הפלסטיק על הגג והיא החלה למלא את ייעודה.

היות וגם התחיל אצלי פרויקט הויטארה ,העבודה על הרשת היתה ממש חפוזה והתוצאה ממש לא יפה למרות יעילותה.אצטרך לחזור אליה למקצה שיפורים רציני,כשיהיה זמן.

מרוב לחץ ביום חמישי ,התחלתי להכין את הג'יפ למסע יום שישי רק בשש בערב ,שעה לפני הארוחה המשפחתית .ברוב חפזוני שכחתי לקחת את המזרון הזוגי עבור לינת הלילה, כך שביום שישי נאלצתי לעשות טיול של יום אחד.ככה יצא שעשיתי טיול בן קרוב ל-500 ק''מ וחזרתי מאוחר בערב רצוץ אבל הרוג.

הקטע האחרון בטיול כלל את נחל לבן מכביש הר-קרן עד באר מילכה שהוא קטע מדהים בפני עצמו. כשרציתי בסוף היום לעלות על כביש ניצנה - רפיח ,לא איפשרו לי חיילי צה''ל לנסוע עליו עקב התרעות ,ונאלצתי לחצות את חולות עגור וחולות חלוצה עד לכביש צאלים - משאבי שדה כבלת''ם ענק של סוף היום.

כך יצא שהצמיגים עברו את מבחן הבגרות שלהם בכל תנאי השטח ובמצבים קשים במיוחד והפתיעו אותי באחיזה הקרקע שלהם לאורך כל היום. אם בצמיגי MR/R שמעתי מפעם לפעם את פרפוריהם על קרקע דרדרתית ,כאן לא היה לאורך כל היום פעם אחת של פרפור. כשניכנסתי לים החולות הקשים ביותר בארץ,הורדתי אוויר ל-20 PSI ,וריחפתי עליהם כמו סמוראי קליל. ועוד יכולתי להוריד עוד 10 PSI באם המצב היה יותר קשה, כמו שיש באזור הזה באוגוסט / ספטמבר לפני הגשמים בסוף עונת היובש.

עכשו אני ממש מרוצה מהרכישה הזו - בתנאי שלא יתפוררו כמו שזה אפשרי,לדעתם של חלק מכם.

גם צריכת הדלק עלתה בגללם ל-5.3 ק''מ לליטר ,עוד לפני התקנת חיישן חמצן שעדיין חסר לי.שלא לדבר על הרעש והבלימה ששופרו מאוד.

בכל טיול הענק הזה פגשתי חבורה אחת בת 3 כלים. אז מה עושים כל הג'יפאים בחגים האלה????????

לגבי הויטארה, המנוע פורק והסתבר שטלטל אחד התפרק ופרץ את בלוק המנוע משני הצדדים עם שני חורי ענק שפסלו את הבלוק לשימוש.באותה הזדמנות ניקיתי את פנים הרכב מכל הזבל האופייני כגון מושבי נוסעים ,חגורות בטיחות, ריפודים וכו' ותוך שבוע הוא יתחיל לנסוע ,כך שבמקביל הוא יעבור שיפוץ יסודי.

קניתי מנוע 16 שסתומים במקום 8 שאני צריך ,ומשניהם אעשה מנוע אחד.

את ראש המנוע עם הסעפת המיוחדת של 16 השסתומים העמדתי למכירה בכדי להקטין את ההוצאה על שיפוץ הויטארה.

החלפה של מנוע במנוע לא אפשרית עקב השקעה ענקית בצמה ובמחשב חדש.

היום - שבת - אני אצטרך לנוח מהמסע המפרך שדחסתי ליום אחד.

למרות הדפיקה המגעילה הנשמעת מפעם לפעם מהפרונט הקדמי וטרם גיליתי ממה היא נובעת- הדבר הזה עשה עבודה לתפארת והתנהג ממש כמו גבר,למרות שעוד רואים שפעם הוא לבש חצאית.....

ד ו ר ו ן
30-05-09, 09:57
הגעת לרמת רות?

רכס חיים
30-05-09, 10:07
הייתי בנחל עם הציר השחור שנוסע צפון מערב ומגיע לאזור קציעות ושמימינו- צפון - רמת רות.משום מה אין לו שם שידוע לי.בכיוון מזרח הציר הזה מתחבר לציר אדום בין שבטה לנחל רסיסים. על הרמה עצמה לא הייתי וגם לא הספקתי לתייר את הר ספון וכל בקעת כבודה. זה יהיה בטיול נפרד של כמה שעות. אגב - הנחל הזה לא משהו מיוחד למרות שבמפות ותצלומי אוויר הוא ניראה משהו משהו.

סוזי המשתוללת
30-05-09, 11:46
חיים
לדעתי אתה יכול להשתמש בסעפת המקורית של הויטרה עם הראש המקורי (16 שסתומים)ופשוט להסב לקרבורטור בריא כמו זה שמגיע מטנדר מיטשובישי l 200(איסין) או מסיטרואן בי אקס (וובר 36)
שניהם יהפכו את הרכב לנבלה אמיתית וההסבה די פשוטה
את המזרקים המקוריים אתה משאיר רק כ"פקק, או שסותם עם ברגים בקוטר מתאים
חוצמזה אתה מייצר מתאם בין הקרב' לפתח יניקת האויר בסעפת היניקה וזהו -ערוץ החיים הטובים

רכס חיים
30-05-09, 12:01
תוכל לפרט יותר ?. האם זה רעיון או שמישהו כבר עשה את זה? .

לא תהיה בעיה עם מחשב ניהול המנוע ,או שהוא ישתגע ?

מחר אני אמור להתחיל בפירוק שלו, אז תן לי בבקשה נתונים בהקדם.

סוזי המשתוללת
30-05-09, 15:38
חיים
לא יהיה מחשב ניהול מנוע ולכן לא תהיה בעייה איתו !!!;)
תוכל גם למכור אותו + כל המזרקים/ חיישנים וכו' ולהרוויח בחזרה את עלות המנוע /ההסבה

יש לי בבית ראש שמונה וראש 16 אם תרצה להשוות סעפות !!
למיטב ידיעתי /זכרוני אין בעייות מיוחדות - דבר עם מורי הוא גם צריך לדעת יותר בודאות וגם יידע לעשות את זה

דרור ברלי
30-05-09, 15:45
כך יצא שהצמיגים עברו את מבחן הבגרות שלהם בכל תנאי השטח ובמצבים קשים במיוחד והפתיעו אותי באחיזה הקרקע שלהם לאורך כל היום. אם בצמיגי MR/R שמעתי מפעם לפעם את פרפוריהם על קרקע דרדרתית ,כאן לא היה לאורך כל היום פעם אחת של פרפור. כשניכנסתי לים החולות הקשים ביותר בארץ,הורדתי אוויר ל-20 PSI ,וריחפתי עליהם כמו סמוראי קליל. ועוד יכולתי להוריד עוד 10 PSI באם המצב היה יותר קשה, כמו שיש באזור הזה באוגוסט / ספטמבר לפני הגשמים בסוף עונת היובש.

עכשו אני ממש מרוצה מהרכישה הזו - בתנאי שלא יתפוררו כמו שזה אפשרי,לדעתם של חלק מכם.

גם צריכת הדלק עלתה בגללם ל-5.3 ק''מ לליטר ,עוד לפני התקנת חיישן חמצן שעדיין חסר לי.שלא לדבר על הרעש והבלימה ששופרו מאוד.

בכל טיול הענק הזה פגשתי חבורה אחת בת 3 כלים. אז מה עושים כל הג'יפאים בחגים האלה????????...

כמו דודה פולניה, אני מתענג על ה"אמרתי לכם"...
אין מה לעשות, בכל תרחיש שלא כולל בוץ, צמיגי AT טובים יכולים לכל הפחות להתמודד כשווים מול שווים מול צמיגי MT. ברוב הפרמטרים דווקא ה-AT ייקחו בגדול.

רק על הגדרת חולות עגור/חלוצה כ"קשים ביותר בארץ" אני קצת חולק...

zivo
30-05-09, 16:04
הרכבתי את רשת הפלסטיק על הגג והיא החלה למלא את ייעודה.

מרוב לחץ ביום חמישי ,התחלתי להכין את הג'יפ למסע יום שישי רק בשש בערב ,שעה לפני הארוחה המשפחתית .ברוב חפזוני שכחתי לקחת את המזרון הזוגי עבור לינת הלילה, כך שביום שישי נאלצתי לעשות טיול של יום אחד.ככה יצא שעשיתי טיול בן קרוב ל-500 ק''מ וחזרתי מאוחר בערב רצוץ אבל הרוג.
..

חיים אתה מזדקן :confused:
מזרון? זה מה ששבר אותך?
במחיר הדלק של היום, היתה מוצא צימר בדרום וממשיך, זה היה יותר זול.

gali
30-05-09, 17:30
את הדיפנדר הקודם רכשתי עם צמיגי 235X85 של אליאנס פרופיל AT, נסיעה איתם בחולות של שיא הקיץ באזור שבטה היתה תענוג, הצמיג פשוט צף ולא התחפר אפילו בלחץ יחסית גבוה של כ- 28 PSI; אותו כנ"ל היה גם בואדי ראם בירדן עם לחץ עוד יותר גבוה.
ברגע שהחלפתי ל BF-MUD (מידה 265X75) החיים בחולות הפכו לסיוט, הצמיג כל הזמן פינה חול והרכב התחיל להעמיק כמו בזנ"ט פנימה.

בחול אני מעדיף צמיג חלק שלא בנוי לחפור. זה אני.

רכס חיים
30-05-09, 18:30
דרור, עשית לי את השבוע.

היות ואני שונא בוץ מושבע,במיוחד שרק אני נשאר לנקות אותו, ולאחר השקיעה האחרונה בבוץ עד הצוואר פלוס, לפני חודש עם ה- MT/R המפורסמים לטובת בוץ,הבנתי כמו הדודה הפולניה שעשיתי מעולה בנוסף ל-''אמרתי לכם''.

כל זה באם הם לא יתפוררו מזוקן.

אדבר עם מורי לגבי האפשרות של ההשתלה.

דרור ברלי
30-05-09, 19:11
חיים, רוצה לפתוח עוד הימור?
אני מנחש שעוד פרה קדושה תישחט - הצמיגים האלה שלך גם יחזיקו מעמד לא מעט זמן...

רכס חיים
30-05-09, 20:20
הערכתי מההתחלה שהם ישרתו כמו חדשים מהקופסה.

אני סקרן אם טעיתי.

הזמנתי עוד שישיה אבל הוא כבר רוצה בעדם -.470 שקל ליחידה לעומת -.260 ששילמתי.

אדבר איתו מחר ,אולי הוא יסכים.

ד ו ר ו ן
30-05-09, 23:24
כמו דודה פולניה, אני מתענג על ה"אמרתי לכם"...
אין מה לעשות, בכל תרחיש שלא כולל בוץ, צמיגי AT טובים יכולים לכל הפחות להתמודד כשווים מול שווים מול צמיגי MT. ברוב הפרמטרים דווקא ה-AT ייקחו בגדול.
רק על הגדרת חולות עגור/חלוצה כ"קשים ביותר בארץ" אני קצת חולק...
דרור,
צר לי לאכזב אותך.. לגבי החולות אין מחלוקת שצמיג עם סוליה פחות אגרסיבית יהיה מוצלח לפחות אם לא יותר מאשר סולית MT, זה נאמר כבר בשרשור.

לגבי האמירה כי ברוב הפרמטרים דוקא AT יקחו בגדול אתה טועה,
אולי אתה בתור מי שכותב על שטח תוכל ליזום ניסוי שכזה עם כמה צמיגים ולראות לבד.

רכס חיים
31-05-09, 03:38
לכאורה אבל רק לכאורה ניראה שה-MT יכולים לטפס/''להאחז בציפורניים'' טוב יותר כאשר הגלגל מגיע לקיר סלעי ואמור להתרומם לגובה המדרגה.כלומר - כל גלגל אמור לקבל משקל של עד כטון - אצלי 500 ק''ג - ואיתם לעבור את המדרגה.

במחצית הגובה הגלגל כבר התרומם מהקרקע והוא באוויר נשען על המדרגה ו''הזיזים'' - הקוביות - אמורים לשאת את המשקל. ולכן לכאורה יש חשיבות לגודל הקוביות.

אני חושב שזה לא נכון בעליל. מספר הקוביות הנוגע בקיר המדרגה הינו זעום ואין ביכולת הגומי לשאת משקלים כאלה,במיוחד שהנגיעה בקיר אינה רגולרית ורק חלק מהקוביות בצד הקיר נוגעות בו באמת ונושאות בעומס של הקוביות שאינן נוגעות,כך גם מוכפל העומס עליהן ,וזו התופעה של קוביות תלושות. עומס נקודתי שגורם לכשל ותלישה.

אז מה קורה באמת במצב כזה ?

לדעתי הגלגל הקדמי בכלל לא אמור ''להאחז'' בקיר המדרגה ,אלא להידחף על-ידי הגלגל האחורי כלפי מעלה, ועל הגלגל הקדמי רק ל''התגלגל'' על המדרגה - תאורטית - בכלל לא לטפס עליה עם הצפורניים.אם זה אמנם כך - תיאוריית ה-MT כלל לא נכונה ,ואין למעשה חשיבות לגודל הקוביה, זולתי אורך החיים של שפשוף הסוליה.

מה כאן שגוי ?

kobiarava
31-05-09, 08:58
רכס, מה שלום הסרן האחורי שלך? התנהג יפה בטיול האחרון?

מוני אורבך
31-05-09, 08:58
חיים אני נסעתי על A/T ונסעתי על M\T נסעתי על צרים ונסעתי על רחבים
נסעתי על 235 ונסעתי על 320 (12.5 אינץ בגלגלי 33)
זאת בגלל שעברתי כבר 9!!! רכבי שטח (ספרתי אותם)
לכול גלגל יש את היתרונות והחסרונות שלו

בגדול צמיג עם קוטר כמה שיותר גדול בעל סוליה כמה שיותר רחבה הוא הטוב והמתאים ביותר
ולצמיג זה אתה יכול להרשות לעצמך MT.

למה?

מדוע חשוב הקוטר זה ברור לכול אחד. ככול שהצמיג יותר גדול מהמכשול אותו צריך לעבור יהיה לו יותר קל לעבור אותו.

מדוע חשוב הרוחב? שתי סיבות:
1. תאורטית ככול שהצמיג צר יהיה יותר לחץ נקודתי על הצמיג והוא "יאחוז" יותר טוב. כאן באה בעית קריעת הצמגים (ועם מספיק לחץ נקודתי גם AT יכול להקרע). ככול שהלחץ הנקודתי יותר גדול כך יש יותר לחץ כוח על הגומי. והוא עלול להקרע. זה הרבה יותר מורגש כמובן בצמגי AT עם הקוביות שלהם. עם צמיג רחב הבעיה הרבה פחות מורגשת (ואולי אפילו לא קימת).
2. צמיג רחב יותר יש לו יותר סיכוי לפגוש בזיז סלע אשר יאפשר אחיזה. פעם היה לי את ה G90 על דיסקו. צמיגים מאוד אגרסבים. הבעיה שהם כול כך צרים שחיבים כיוון מאוד מאוד מדויק כדי שיהיו יעלים. בסופו של יום צמיג רחב הוא פשרה הרבה יותר יעילה מהצר.

זו גם הסיבה שאתה יכול להרשות לעצמך MT עם צמגים רחבים.

המשך יבוא...

מוני אורבך
31-05-09, 09:25
המשך:

עד כאן התאוריה ועכשיו מעשית.
ברור שצמגי 40" טובים יותר מ 28" אבל מכול מני סיבות אתה לא יכול להרכיב כאלו צמגים.
לכן במדינת ישראל תחת אילוצים שונים:

1. בחר גלגל כמה שיותר גבוה וגדול בקוטר שאתה יכול להרשות לעצמך (מבחינה תקצבית ומבחינה חוקית)
2. בחר גלגל כמה שיותר רחב שאתה יכול להרשות לעצמך.

אחרי שיש לך את שתי הנתונים הללו אתה יכול לחשוב האם AT או MT.
וכאן יש סט של שיקולים מעשיים שכול אחד עונה עליהם אחרת:

1. אם ההנאה שלך היא אך ורק חולות, לך על AT
2. אם אך ורק בוץ, לך על MT.

כמובן שהרוב רוצה גם וגם ולכן סט השיקולים גדל:

3. אם הצמיג רחב ביחס למשקל הרכב (וכאן כול רכב לגופו) אתה יכול לקחת MT
בחולות תוריד הרבה אוויר (הצמיג רחב ואין בעיה "לשטח אותו) ולא תרגיש את בעית הקוביות
בסלעים הקוביות יעזרו לך מאוד לתפוס אחיזה. כמו כן הם לא יקרעו כי לא יהיה עליהם יותר מדי לחץ.
4. אם הצמיג צר ביחס לרכב, עדיף AT כי בחולות תשקע ובסלעים תקרע קוביות.
5. שיקול נוסף לרעת ה AT הם בדרך כלל חלשים יותר(ככה עושים אותם) ולכן פחות עמידים לפנצרים וקרעים.
6. שיקול נוסף לרעת ה MT. הם יותר מרעשים. דווקא מבחינת דלק צמיג AT ו MT באותו הרוחב אינם משפעים על הצריכה.

לא פשוט לבחור צמיג. אין בחירה "אידאלית"
כול רכב והצמיג המתאים לו בישראל, עם היעוד התואם את רוח האדם המשתמש ברכב.

דרור ברלי
31-05-09, 17:59
לטעון ש-AT מתאים רק לחולות זו טעות.
מי שה"שטח" שלו זה רק חולות יכול בכלל להישאר על צמיגי הכביש המקוריים... לא תאמינו כמה הם טובים בחול. צריך כמובן לשים לב לדופן העדינה ולא להגזים בהפחתת לחץ האוויר, אבל מנסיון - כושר הציפה שלהם על חול עמוק הוא הכי טוב ותמורת יכולת עבירות חול נתונה באותה מידת צמיג, הם דורשים את הפחתת הלחץ המתונה ביותר.

צמיגי MT חודרים טוב יותר ועמוק יותר לתוך בוץ, ומנקים את עצמם טוב הרבה יותר, וכאן פחות או יותר נגמרים היתרונות שלהם ברכב טיולים... הם בדרך כלל אוחזים רע ומרעישים מאד על הכביש, וגם נגמרים הרבה יותר מהר - העומס הנקודתי על כל קוביה גדול יותר, והן נתלשות מוקדם יותר. בינינו, רוב צמיגי ה-MT או מה שאנחנו קוראים "100% שטח" הם עדיין לא צמיגי השטח המוחלטים - הם לא יכולים להתחרות בעמידות ו/או בעבירות בשטח בוצי מול צמיגים חקלאיים גסים או צמיגים צבאיים בפרופיל נאט"ו או בצמיגים ייעודיים לתחרויות עבירות כמו סופר-סוואמפר באגר או TSL. מצד שני, כל הצמיגים המפלצתיים הללו לא מסוגלים לנסוע בכל תוואי שטח אחר שאינו בוץ או סלעים חדים...

אז AT זו פשרה. פשרה טובה אפילו. כדרכן של פשרות אולי לא תמצאו בהם מצויינות נקודתית בפרמטר כלשהו - הם "רק" בסדר בכמעט כל דבר ולמען האמת זה לא רע בכלל. רק מעט פחות טובים מצמיגי הכביש על אספלט, כמעט ולא נופלים מהם בחולות, טובים מהם בעליל בכל סוגי השבילים והטרשים, טובים מהם בעליל על סלעים - חלקם יכולים להיות אפילו מצויינים בסלעים! ובדרך כלל אפילו סבירים בבוץ - כל עוד הוא לא טובעני מדי.

אני לא מקבל את הקביעה העקרונית שצמיג AT חלש יותר. תשוו צמיגי AT ו-MT באותה מידה של אותו יצרן עם אותם מספרי PLY בדופן. כמו בכל דבר בחיים - תגלו שיש צמיגים טובים יותר או פחות. לא חסרות דוגמאות של צמיגי MT עם סוליה מאוד אגרסיבית אבל בעלי דופן חלשה להחריד כמו היוקוהמה גיאולנדר למשל.

יש כאלה בינינו שיכולים להרשות לעצמם הן כלכלית והן מבחינת מקום איחסון - שני סטים של גלגלים? לקיץ/חורף, חולות/בוץ, כביש/שטח או כל סידור אחד שתמציאו לנוחותכם... זה כמובן האידיאל. אבל רובנו לא נמצאים בסיטואציה הזו ואנחנו צריכים לבחור בסט אחד שיעשה את הכל ברמה טובה ומעלה.
ברכב גס כמו סיקס, סמוראי, סופה, היילקס או דיפנדר, עניין השקט והנוחות הוא אולי שולי, אבל ב-SUV או אצל מי שנוסע הרבה ומהר בכביש, לא הייתי מזלזל בכלל בפרמטרים כמו שקט, נוחות, צריכת דלק, אחיזת כביש ומרחקי בלימה. כמובן שצמיגי כביש לא באים בחשבון כי הם חסרי אונים בשטח אמיתי, ולכן AT הוא פשרה טובה. במקרה של צמיג AT איכותי כמו ה-BF-AT או הגודייר AT-S או AT/R לא נראה לי שהפשרה הזו תכאב יותר מדי בשטח, אם בכלל. כל זה כאמור אם מוציאים את הבוץ מהמשוואה...

בחודשים הקרובים ימלאו למקסיס בקשוט הותיקים שלי 3 שנים. אלה צמיגי MT קלאסיים - קשים, מרעישים, מווברצים, עמידים, מצויינים בבוץ ורק בו, ודי בינוניים ואפילו פחות מזה בכל מקום אחר. כמה בוץ "אמיתי" טעמתי בשלוש השנים האחרונות? בוץ שהיה עוצר את הג'יפ שלי אם היה נועל AT? לא הרבה. ממש לא הרבה, אם בכלל. אני מתעב בוץ ועוד פחות אוהב לנקות את הליכלוך שהוא מייצר. אם אני כבר נכנס אליו - זה בהחלט בחוסר רצון בולט וגם זה רק כשבאמת אין ברירה.
אז אין ספק שאני די בהתלבטות איזה צמיג יחליף את הבקשוטים. מצד אחד אני נוטה באופן טבעי להישאר על MT ויש שניים-שלושה דגמים שמנסיוני אני מכיר כטובים ויכולים להתאים לדרישות שלי. מצד שני, צמיגי AT טובים בהחלט באים בחשבון.

zivo
31-05-09, 19:39
אני מסכים עם דרור מילה במילה, אבל המסקנות שלי יותר קיצוניות.

#1 חוץ מבוץ, AT או MT, עבירות זו לא השאלה הרלוונטית.
#2 שאלות כמו היצרן, הדגם, הניסיון המצטבר של משתמשים (אמירה כמו "ידוע שליוקהמה יש דופן חלשה" , דרך אגב הם טוענים שהם שיפרו את זה..), אלו השאלות שישפיעו על אורך החיים של הצמיג יותר משוקלד גדול או קטן. המפרט הטכני והאיכות הם שיקבעו כמה הצמיג יחזיק מעמד ולא AT או MT.
#3 אם לא מדובר בקטסטרופה של דופן חלשה שבסלע הראשון תקרע (או הסוליה עצמה?), במחיר שחיים שילם, הוא עשה עיסקה מצויינת. במקרה הכי גרוע, עוד שנתיים הוא יחליף סט צמיגים, ויסע עוד שנתים על סט חדש. 4 שנים מהיום, הוא שילם חצי מחיר לגלג ונסע רוב הזמן על צמיגים כמעט חדשים (AT חדש עם שוקלדות שלמות בטוח יהיה טוב יותר מ MT ישן ושקולדות חסרות).
#4 בניגוד לכמה הערות שנאמרו פה, אני לא קונה, שאין הבדל באיכות הנסיעה וצריכת הדלק. זה רווח נקי משימוש ב AT.
#5 אחרון, אבל לא פחות חשוב....בטיחות (במיוחד עבור מי שנוסע בלי ווישרים ...).
לרכבים כמו שלנו, אם חלוקות משקל מוזרות לפעמים, ומרכז כובד מוגבה, אחיזת כביש זה לא דבר לזלזל בו.

בקיצור, לדעתי, AT זה בכלל הבחירה המועדפת ו MT זו הפשרה.

דורון - בבקשה לא לירות בי....:oops:

KOOKE
31-05-09, 21:58
רק הערה קטנה המושגים MT ו- AT הם בלשון המעטה כלל לא מגדירים את סיווג הצמיג ואת מידת האגרסיביות של הסוליה. למעשה אלו מושגים כלליים שנטבעו כאן אצלנו כשבפועל כל יצרן ויצרן יש לו את ההגדרות שלו...

קטונתי, אבל מניסיוני, לצמיג בעל פרופיל סוליה אגרסיבי מה שמכונה כאן MT יש יתרון לא רק בבוץ אלא גם בשטח טכני, שטח משולב של דרדרת וסלעים, שטח עם סלעים חדים וכו'

למעט חול כמו שאמרו לפני, לפרופיל אגרסיבי יותר יש יתרון, במיוחד עם ה"קוביות" בולטות גם אל עבר הדופן ואז לפעמים אותן הקוביות בדופן הן אלו שמעניקות את שביב האחיזה הדרוש בשטח טכני/ סלעים/ דרדרת/ הצלבות שמאפשרות את המעבר ואת ההבדל בין לעבור או לא לעבור..

מסכים בהחלט על היתרון המוחלט של צמיג עם פרופיל לא אגרסיבי ככל שמדובר בנסיעת כביש, רעש ויברציות וכו'..

האמת מסתמנות שתי גישות בולטות ששוות אולי דיון נפרד שלצורך הנוחיות אצמיד להן שמות-

גישת זיו - כמה שפחות שיפורים המיועדים לשטח כי ממילא מבלים רוב הזמן בכביש

גישת דורון - כמה שיותר שיפורים המיועדים לשטח בגבולות החוק כי רכב שטח מיועד לשטח וצריך את היכולות האלו גם בשביל האחוז ההבודד של עבירות קשה שם.

בקיצור אני בעד גישת דורון ומוכן להתפשר בכביש ולא בשטח.

רכס חיים
31-05-09, 22:40
ואני נהנה כל רגע מרמת הדיון פה.

עכשו רק נותר ולהמתין מה יקרה לצמיגים האלה במשך הזמן על רקע היותם בני 8 שנים. סקרן כמוכם וידווח בעתיד.

בינתיים כמה מילים על שיפוץ הויטארה שאמורה להצטרף אלי יחד עם הבן בטיולי השטח העתידיים.

המנוע ההרוס והמקורי שלה עם 8 שסתומים, ומצאתי מנוע רק עם 16 שסתומים.כך שאני נאלץ לקחת את הבלוק של ה-16 ולשים בתוכו את הצילנדרים של ה-8,וכן את הראש של ה-8.ככה אין לי בעיה עם צמת החשמל והמחשב ניהול מנוע שעולים יותר מהמנוע.הקלאצ' בסדר וחוזר לתפקד יחד עם גלגל התנופה המקורי,והסטרטר.

את הבלוק ההרוס של ה-8 אני זורק לאחר ניקיון מלא של כל מה שמסביב שיכנס למחסן החלפים.זה אומר משאבת מים,אלטרנטור ,מפלג, רצועת טיימינג, קרנק,גלגלי שיניים,מותחן,רצועות,צנרת מים וצנרת אחרת,חיישנים למינהם,ועוד כל מיני דברים קטנים ומעצבנים אם חסרים.
אני מוציא למכירה את הסעפת,הראש,האינג'קטורים,גלגל הטיימינג,והבוכנות 16 שסתומים,וגלגל תנופה לגיר אוטומטי.

אני רוכש בוכנה חדשה במקום המרוסקת שחיסלה את הבלוק,רינגים, מחזירי שמן - גם לגיר, אטמים למינהם, ואולי עוד משהו ששכחתי.

הכל עובר ניקוי למצב חדש,כולל קרבורטור ,ואז להניע ולקוות לטוב.

אם יהיה גם מזל הרכב כבר יצטרף לטיול הראשון בשבת הקרובה - עדיין ערום ללא צבע ריפוד,זיוודים וכו'.

אני בדעה שקודם כל יש להתחיל להינות מהרכב בכל מצב נסיעה וכשיש זמן מקדמים במקביל את השידרוג. ככה הביטוח והטסט לא מתבזבזים,ואתה לומד את הרכב במהלך הניסיון שיש לך איתו.

עכשו ניכנסתי לפרויקט בתוך פרויקט,אבל יש לי מחויבות גדולה לילד הזה שעזר לי בשיפוצי רכב מאז היה בגיל עשר ועד היום שהוא כבר בן 30.

חן צברי
31-05-09, 23:52
בינתיים כמה מילים על שיפוץ הויטארה...

בינתיים בכמה מילים רפרפת כאן על פירוק והרכבת מנוע ועוד בלי תמונות.
בנוסף, עדיין לא פתחת שרשור נפרד בפורום סוזוקי :mad:

יאללה חיים, ספר לנו קצת על המהנדסים היפניים :mrgreen:

הבן שלך סיפר לי על חבר שלו שהרכיב בויטרה מנוע של סוזוקי בלנו, לא חשבתם בכיוון?

חן

ד ו ר ו ן
31-05-09, 23:58
מדוע חשוב הרוחב? שתי סיבות:
1. תאורטית ככול שהצמיג צר יהיה יותר לחץ נקודתי על הצמיג והוא "יאחוז" יותר טוב. כאן באה בעית קריעת הצמגים (ועם מספיק לחץ נקודתי גם AT יכול להקרע). ככול שהלחץ הנקודתי יותר גדול כך יש יותר לחץ כוח על הגומי. והוא עלול להקרע. זה הרבה יותר מורגש כמובן בצמגי AT עם הקוביות שלהם. עם צמיג רחב הבעיה הרבה פחות מורגשת (ואולי אפילו לא קימת).
2. צמיג רחב יותר יש לו יותר סיכוי לפגוש בזיז סלע אשר יאפשר אחיזה. פעם היה לי את ה G90 על דיסקו. צמיגים מאוד אגרסבים. הבעיה שהם כול כך צרים שחיבים כיוון מאוד מאוד מדויק כדי שיהיו יעלים. בסופו של יום צמיג רחב הוא פשרה הרבה יותר יעילה מהצר.
זו גם הסיבה שאתה יכול להרשות לעצמך MT עם צמגים רחבים.
המשך יבוא...
הנחות היסוד שלך שגויות..
התופעה של איבוד האחיזה לא קשורה רק לרוחב או לסוליה אלא גם ובעיקר למשטח שעימו בא במגע הצמיג.
אם זה כביש או לצורך העניין כל משטח בעל תכונות אחידות (בטון וכו') אתה רוצה כמה שיותר מגע כדי להעביר את כוח המנוע למשטח ולנוע קדימה-זה כמובן בהתייחס למשטח יבש ע"ע סליקס בפורמולה 1.

כל מצב אחר שהמשטח אינו אחיד וגם דרך קק"ל אינה אחידה כי יש עליה חומר משוחרר שמתנהג כמו גולות, במקרה כזה מה שיקבע את ההתקדמות שלך היא האם הצמיג מסוגל להתגבר על כמה שיותר אי אחידות במשטח כדי לבוא במגע עם השטח היציב יותר וליצור אחיזה שתתרגם את כוח המנוע לתנועה קדימה.
צמיג עם פרופיל אחיד יחסית דוג' צמיגי AT בעלי אוריאנטציית כביש מתאימים יותר למשטחים אחידים כמו כבישים..שם הם מככבים.
למקרה חול חוקים משלו.
כשסוליה כזו פוגשת אי-רגולריות במשטח היא לא יכולה להתגבר על אי האחידות או יותר נכון מתקשה להתגבר על אי-האחידות כי הסוליה לא במבנה שיכול לשלוח אצבעות (קוביות) פנימה לתוך האי-אחידות וליצור אחיזה שמניעה את הרכב קדימה.
תחשוב על נסיון לטפס על קיר טיפוס עם הכף יד פרושה בנסיון ליצור כהמ שיותר חיכוך או באפשרות לשלוח את האצבעות לתוך החריצים ולמשוך את כל הגוף.
צמיג בפרופיל גס או לצורך הפשטות MT עושה בדיוק את זה במשטחים שאינם רגולריים ו"מוצא" אחיזה היכן שצמיג AT מתקשה או עובד קשה יותר כי הוא לא מסוגל להתמודד עם חוסר האחידות במשטח-ככל שהמשטח פחות אחיד ההבדל בולט יותר, נכון, זה יבוא לידי ביטוי בולט בעיקר במצבי עבירות נקודתיים אבל משחק תפקיד גם באחיזה בנסיעה שוטפת בדרכי עפר גם באחיזה צידית ובכל מצב של האצה.
בחול המשחק שונה כי הגרגרים לא נדחסים באמת ליצירת משטח יציב ודוקא פרופיל גס יוצר חפירה פנימה שבאה על חשבון התקדמות בהרבה מקרים וכאן משחק מאד שטח המגע.

ההבדל בין צמיג צר לרחב יותר עם סוליה זהה באותו סוג משטח יהיה בכמה כוח מסוגל הצמיג להעביר למשטח כדי להניע את הרכב קדימה לפני הגזירה שמשמעות שלה הוא החלקת צמיגים=אבדן אחיזה.
הבעיה עם צמיגי G90 שלך היתה כי היכולת שלהם לתרגם אחיזה לתנועה היתה מוגבלת כי השטח נגזר להם ועד שלא מצאת את המשטח שיכל לספוג את הכוח שמועבר דרכם הרכב לא זז, צמיג רחב יותר גם מכסה שטח רב יותר שמאפשר למצוא יותר נקודות אחיזה וגם פחות גזירה של קרקע לא חזקה או לא יציבה.
עם יש לך צמיג צר המשמעות היא שעל כל יחידת משטח יש יותר לחץ ויותר פוטנציאל גזירה ביחס לצמיג רחב יותר שיותר פחות לחץ נקודתי וגזירה מאוחרת יותר.

גם כאן יש חריגים.. יש נקודת איזון בין לחץ הקרקע למשקל הרכב וחלוקת המשקל- יש מצבים בהם מגיעים למצב ציפה בו אין תנועה קדימה דוקא מחוסר לחץ מספק על הקרקע.

יש עוד הרבה כללי משנה, הכל מתערבב ומאד בעייתי כשזה קשור לשטח ולא לכביש שהוא משטח בעל תכונות אחידות ונוחות להתייחסות אבל ת'כלס כשזה קשור למשטח לא אחיד מה שקובע הוא יכולת הסוליה לפצות על אי-האחידות של המשטח.

כל זה בלי להתייחס בכלל לעמידות הדופן,רק לגבי סוליות וקרקע.

zivo
01-06-09, 02:38
ר
גישת זיו - כמה שפחות שיפורים המיועדים לשטח כי ממילא מבלים רוב הזמן בכביש

לא מדוייק, ואני אפנה אותך לאשכול אחר שרצו לשחוט אותי שעסק בהגבהות.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=237436#post237436
נסיתי לחדד את ההבדל בצרכים בין נסיעת שטח לנסיעת כביש, והמסקנה שלי - שבולמים מתכוונים ואם אפשר תוספת כריות אויר (כמו שיש לי ברכב) הם חשובים עד חובה. ביום יום שאני נוסע לבד על הכביש, הכריות כמעט ללא אויר והבולמים על רך. שאני יוצא לטיול, ומעמיס, ועל הגג, אני מקשיח בולמים ומעלה את הלחץ בכריות. נכון, על הכביש בנסיעה ישרה הרכב מעט נוקשה יותר, אבל היציבות נשמרת למרות המשקל הנוסף.
אותו הדבר ניתוק מוט מייצב. מי שמסיר את המוט לחלוטין הוא במקרה הטוב מתאבד (ובפחות טוב רוצח), החוכמה, לדעתי לנתק איפה שצריך! ולהקפיד להחזיר מיד שזה לא הכרחי.
מאחר ואני לא רואה מצב שבו אתה נוסע עד לשטח על סט צמיגים אחד, ומחליף לשני בשטח (אולי נפתח סטרט-אפ?), במקרה כזה אני מעדיף להתפשר על עבירות לטובת בטיחות.
מי שמסוגל להשקיע ברכב עם הגבהות מתכוונות, ממש אין לי בעיה עם הגבהה קיצונית בשטח, אבל לנסוע גבוה מוגזם כל הזמן, זה פשוט מסוכן.
אני דווקא בעד שיפורים, ולפעמים אפילו יותר מאחרים, אבל עם שיקול דעת :rolleyes:

מוני אורבך
01-06-09, 08:18
דרון אין לי שום בעיה עם הנחות היסוד שלי.
כתבתי "תאורתית" כלומר מעשית אין הדבר כך בגלל שיקולים נוספים שנכנסים.
אני לא רציתי להיכנס לפרטים, גם כך כתבתי יותר מדי.
יש קורס שלם בטכניון שעוסק ספצפית בנושא זה.
אתה נכנסת ליותר פרטים להנאת קוראי השירשור, יפה מאוד.

נושא זה הוא רחב מאוד, ויש בו לא מעט סעיפים שנקבעים אימפירית.
אבל בסופו של יום כול אחד עושה את השיקולים שלו ובוחר את הצמיג שהוא אוהב.

asafk
01-06-09, 10:49
אני לא רוצה להפוך את הדיון הזה לדיון צמיגים (יש מספיק), אבל אני לא יכול להתאפק מכמה הערות כלליות - דורון כתב, ואני מחזק - היתרון העיקרי של צמיגים אגרסיביים הם ביכולת "להגדיל את הסבירות" למצוא אחיזה בשטח הלא אחיד. יתרון נוסף משמעותי הוא בגמישות של הצמיג בגלל המרחק הגדול בין הקוביות ובגלל גובה הקוביות. מנגנוני האחיזה בשטח הם מגוונים ושונים ממנגנוני האחיזה בכביש. לכן חוץ מאשר על חול או על כביש, לצמיג אגרסיבי יש יתרון ברור על צמיג לא אגרסיבי מבחינת סה"כ האחיזה - בהיבט של שילוב בין מנגנוני אחיזה שונים.
ועוד הערת אגב - הצמיגים שחיים קנה אינם צמיגי שטח, אלא צמיגי M+S כלומר צמיגי חורף - צמיגי כביש בעלי יכולת ניקוז טובה, או אם תרצו צמיגים לשטח קל מאוד. לרוב המסלולים זה מספיק בהחלט. אבל מספיקה נקודה אחת שבה הצמיגים לא מספקים מספיק אחיזה בשביל להרוס את הטיול, ולכן אני תמיד אומר - רכב שטח צריך צמיגי שטח. אגב, צמיגי הMUD נקראים ככה מסיבות הסטוריות, הם היום צמיגים לכל שטח, שממש לא מתוכננים רק לבוץ אלא כצמיגים רב שימושיים. צמיגי בוץ אמיתיים, סוואמפרים למיניהם, לא מומלצים כלל לרכב יומיומי ועליהם לא הדיון.

אסף.

רכס חיים
01-06-09, 11:18
קטונתי מלהדחס בין ענקי הידע ההנדסי על צמיגים ומשטחי הסעה.

אני נשאר פה להיינות מהתוצאה של הצמיגים ה''חדשים'' בני השמונה.

KOOKE
01-06-09, 12:19
אסף

השירשור הזה הוא שירשור כלבו שדן בכל עניין מאוכל ועד צמיגים...שירשור מהנה, הזוי, מצחיק וטוב שהוא קיים..אז חופשי אפשר לסטות לכל כיוון, לדעתי בכל אופן.

מה שאסף ודורון אמרו בצורה מפורטת וטכנית יותר, זה מה שאני אמרתי במילים של הדיוט בעניינים טכניים...בקיצור אני מחסידי ה G90 על אף מגרעותיהם בכביש ובמיוחד בכביש רטוב.

רכס חיים
01-06-09, 13:55
חזרה לויטארה.

עכשו עוד פעם צצה האפשרות להרכיב את המנוע 16 שסתומים עם קומבינה של קרבורטור בכדי לחמוק מבעית הצמה והמחשב.

מחר חייבים לקבל החלטה סופית.

יש מישהו שכבר עשה את זה והוא יכול להנחות אותי בביצוע ? תאוריות זה בסדר ,אך אני מבקש מישהו שעשה את זה בפועל, או שאני הולך להיות שפן נסיונות.

GodsFather
01-06-09, 14:00
קשה מאד לכוון את המנוע בתצורת 16 שסתומים עם קרב'.

יש שני אנשים שאני מכיר שעשו

1. צחי מדהלה, שמתחרה עם סמוראי בעל מנוע כזה
2. אמנון (הפוזל)

שלחתי לך בה"פ את המספרים שלהם.

ד ו ר ו ן
01-06-09, 21:03
לא מדוייק, ואני אפנה אותך לאשכול אחר שרצו לשחוט אותי שעסק בהגבהות.

למה לשחוט?
הכל מקנאה.. :cool:
אם היה אפשר לשים כריות כאלו בטנדר בעלות נורמלית מזמן היו כאלו, רך ביום יום ומאוזן במצב עמוס וזה נכון לכל רכב שטח או רכב דו-שימושי והאמת גם לפרייבט שרוב הזמן נוסע רק עם נהג ובחגים עם 4 נפשות+תא מטען מלא ותחת שמגרד את הרצפה..

PW
01-06-09, 21:38
קשה מאד לכוון את המנוע בתצורת 16 שסתומים עם קרב'.

יש שני אנשים שאני מכיר שעשו

1. צחי מדהלה, שמתחרה עם סמוראי בעל מנוע כזה
2. אמנון (הפוזל)

שלחתי לך בה"פ את המספרים שלהם.

יקירי:
שמעתי בגלי צה"ל דיון מלומד על מקור המילה "קסוקר" - פוזל בעברית.
השורה התחתונה: למה להעליב ולומר "קסוקר" או "פוזל"?
אמור מעתה: "מאותגר אופטית"

zivo
01-06-09, 23:42
למה לשחוט?
הכל מקנאה.. :cool:
אם היה אפשר לשים כריות כאלו בטנדר בעלות נורמלית מזמן היו כאלו, רך ביום יום ומאוזן במצב עמוס וזה נכון לכל רכב שטח או רכב דו-שימושי והאמת גם לפרייבט שרוב הזמן נוסע רק עם נהג ובחגים עם 4 נפשות+תא מטען מלא ותחת שמגרד את הרצפה..

דורון,
שתחליט שאתה רציני, אני אתן לך את הדוא"ל של סו ב Air Lift, תראה מה זה שרות כמה זה פשוט, וכמה זול. על קפיצי עלים זה פחות משעתיים עבודת הרכבה.
http://www.airliftcompany.com/news.html#1025a

ולכל הקנאים, אני משתמש בזולות ביותר למעלה משנה, ואין פנצ'ר.

רכס חיים
02-06-09, 10:50
ויטארה - המשך הבאלגן.

לא ניתן להחליף את הבלוק של ה-16 בבלוק של 8. המעברים של המים והשמן לא תואמים.וזה אחרי יומיים עבודה שהלכו לאיבוד.

חוזרים לנקודת ההתחלה עם מנוע 8 מייבוא.

ניראה מה בהמשך.

GodsFather
02-06-09, 11:22
יקירי:
שמעתי בגלי צה"ל דיון מלומד על מקור המילה "קסוקר" - פוזל בעברית.
השורה התחתונה: למה להעליב ולומר "קסוקר" או "פוזל"?
אמור מעתה: "מאותגר אופטית"

אני יודע שיש שאומרים קסוקר וחלילה אין בכוונתי להעליב. הוא פשוט מוכר ככה בתעשיה.

הוא למעשה סתום-עין ולא פוזל בכלל, אבל לך תסביר את זה למליון לקוחות שמכירים אותו מקרוב.

דרור ברלי
02-06-09, 12:38
דורון,
שתחליט שאתה רציני, אני אתן לך את הדוא"ל של סו ב Air Lift, תראה מה זה שרות כמה זה פשוט, וכמה זול. על קפיצי עלים זה פחות משעתיים עבודת הרכבה.
http://www.airliftcompany.com/news.html#1025a

ולכל הקנאים, אני משתמש בזולות ביותר למעלה משנה, ואין פנצ'ר.

מה זה רציני?
וכמה בדיוק ההגדרה לזול?

על פניו נראה כמו פתרון לא נורמלי לסופה ארוכה סגורה ריקה ביומיום ועמוסה מאוד בטיולים.

ד ו ר ו ן
02-06-09, 17:34
מה זה רציני?
וכמה בדיוק ההגדרה לזול?

על פניו נראה כמו פתרון לא נורמלי לסופה ארוכה סגורה ריקה ביומיום ועמוסה מאוד בטיולים.
עשיתי ברור דרך מיודענו איתי,
אם אתה מתקין דרך היבואן (ורטהיים) שטוען לאישור נסיעה בכביש/חוקיות המתקן אז זה עולה לא מעט.. אפילו הרבה מאד-בקנ"מ של היילקס זה כמו 4 קפיצים חדשים.

אם אתה רוכש באינטרנט העלות ללא משלוח 240$~ \, כרעיון זה מעולה, בפועל יקר ליישום במקרה של קפיצי עלים בארץ ובניגוד לסלילים בהם ניתן "להחביא" את הכרית בתוך הסליל אצלנו (עלים) זה מאד בולט שהוספת משהו למתלה=מזמין צרות.

zivo
02-06-09, 18:14
דורון,
אל תאמין לאף אחד:
http://www.wertheim.co.il/page.asp?pageID=44

בתחתית הדף יש טלפון, תתקשר, ותשאל פרטים.....

לפי ורטהים לא צריך שום רישיון, זה לא נחשב שינוי מבנה. הם רק היבואנים, לא מתקינים.
יכולים להמליץ לך על מתקינים ;)
תתקשר אליהם ותשמע בעצמך.

דרור - שנפגש לניסויי המוט מייצב, אני מבטיח לך הדגמה של MX6 + AIRLIFT 1000 .
תראה איך רכב קל, GV, נוסע ריק על כביש, ונוסע עמוס בשטח.

האמת לא צריך שטח, אצלנו ברחוב יש במפרים (לא תקניים), הג'טה של אישתי "מתרסקת" ב 30.
ה GV, ריק או עמוס, מגהץ ב 40 קמ"ש.

zivo
02-06-09, 18:34
מה זה רציני?
וכמה בדיוק ההגדרה לזול?

דרור,
עזוב על פניו...
בשנת 1986 התחדשתי בצ'ירוקי מודל 80 מעודפי האמריקאים שבנו את שדות התעופה (כחלק מהסכם השלום עם המיצרים).
SUV לא נולד, ומעט החברים שהיה להם 4X4 נסעו על 8 או 6. אבל אני מפונק :rolleyes:
והבהמה (איך שידדנו חיים אוהב להגיד), קופצת כמו תיש. או שמעמיסים חצי טון, או שהרכב קופץ.
כל יום 150-180 ק"מ והגב נשבר....
התחלתי לחפש, לא פשוט, אין אינטרנט (86 זוכר?). יום אחד הגעתי לאמריקה....אורו עיני, מה שאנחנו עוד למדנו, הם שכחו.
חזרתי עם משהו דומה, מצאתי את היבואן של מונרו בארץ וקניתי זוג בולמים עם כריות אוויר שמיועדים לשברולט אלקמינו.
הורדתי 3 עלים בכל גלגל, הרכבתי את הגשפטים (אפילו לא חיפשתי מוסך מורשה ;))
וסוף סוף היה לי רכב אמריקאי, פרייבט, מזגן.... אבל בשטח...צ'ירוקי (גראנד עוד לא נולד).

מאז ועד היום, נולדו הרבה ג'יפאים והרבה ג'יפים, ואני, כל פעם שאני קונה 4X4 חדש, דבר ראשון משדרג עם כריות אויר.

זו לא תאוריה, זו פרקטיקה.

ד ו ר ו ן
02-06-09, 19:42
תאמין לי שטחנתי את הנושא- העניין הוא שאני צריך לשכנע כל שוטר בכביש וכל טסט מחדש שזה לא שינוי מבנה ולי אישית אין כוח לדברים כאלו.
אם על קוצו של צמיג שאולי בולט מהצד הם מחפשים אז בטח על כרית צבעונית שיושבת בין השילדה לסרן.

בקפיצי סליל זה פתרון פשוט- עלים זה כבר סרט אחר, יש כאן באתר מישהו שהעיד (תרתי מ שמע..) שנתקל בזה עם סלילי MAD של ורטהיים (ת'כלס זאת הגירסא הזולה לכריות), הורד מהכביש והגיע למשפט.
שם השופט (שלא ממש מבין בעניין וכנראה לא ממש מעניין אותו בעומס תיקי תעבורה ) שאל שאלה פשוטה- הרכב הגיע ככה מהחברה?
אתה יכול להביא אישור של טויוטה שזה לא שינוי מבנה?
וכאן הסתיים הסיפור- כדי לעלות לכביש הוא פירק את הסלילים ומצד שני חבר טוב נסע ככה שנים ועבר טסט כל פעם מחדש..לך תבין.

רכס חיים
05-06-09, 13:01
בתגובה למחירי הדלק שיחזרו בקרוב ל-7 שקלים לליטר,אני מתכנן שבת שקטה כשמתחתי מעין מים זורמים ומעלי חופת עצי אקליפטוסים ענקיים שירשרשו מהסביבה את החום בצלילים לוחשים.

כמה בירות קרות עם וודקה ילוו את ההתבטלות, בתוספת של סלט ערבי דק דק עם הרבה לימון, ופירות יבשים עם אגוזים שיגרמו לצמאון הנכון בכדי לקבל סיבוב מסודר של בירה,סלט,וודקה,אגוזים וחוזר חלילה עד לתנומת צהריים נעימה.

גם לג'יפ מגיעה מנוחה כך שהוא יתאושש לקראת תכנית מיוחדת במהלך השבוע הבא.

בינתיים שיפוץ הויטארה מתנהל בכיוון אחד - פירוק לגורמים של כל מה שמחובר למרכב. פלסטיקים,ריפודים, דלתות, פגושים, מושבים, צמיג רזרבי,מדרגות צד, מגן חזירים, גריל קדמי, המנוע בחוץ כבר שבוע והיום מסתיים האוברול של המנוע ה''חדש''...

אחר כך מתחיל הניקוי של השלדה והמרכב מחלודות ומערכת צבע יסוד עבה שמעליה צבע איכות עליון.

בינתיים המגירות של זיווד הרכב מוכנות. 3 מגירות עמוקות ועוד 3 מגירות נמוכות. סט יפה יפה.

ניראה שרק בעוד חודשיים ניתן יהיה להעלות אותו חזרה לכביש.

GodsFather
05-06-09, 23:19
איפה קצת תמונות של הויטרה ? ושל סט המגירות המהולל הזה ?

אני חושב שזה שנכנסת לשוק של סוזוקי , עושה רק טוב לכל בעלי קופסאות הפח המינימליסטיות הללו :D

רכס חיים
06-06-09, 03:09
ברגע שאתה מסלק את המושבים האחוריים בויטארה האיחסון ברכב משתנה לחלוטין ,ובאותה הזדמנות אתה נפטר מאורחים מיותרים לטיולי שטח.בכלל כעיקרון מכוניות צריכות להיות בנויות לשני אנשים בלבד וכך לסחוב בכל מהלך חייהן שליש משקל פחות ושטח חניה מצומצם בהרבה.במקרים המעטים שנוסעים יותר משניים ,לא יקרה כלום אם יסעו בשתי מכוניות.

בגלל שרצפת הרכב לא ישרה ויש שקע רציני של הרצפה בשטח המושבים האחוריים ועבורם,ניצלתי את השקע להכנסת 3 מגירות צמודות בגובה 12 ס''מ,ובאורך 40 ס''מ. הן נפתחות לכיוון הנהג- כיוון הנסיעה. עליהן יש שלוש מגירות נוספות באורך 70 ס''מ ובגובה 24 ס''מ שהן נפתחות כרגיל - לאחור. רוחב כולל של שלושת המגירות הינו 102 ס''מ המחולקות למגירה אמצעית 42 ס''מ ושתיים מהצדדים ברוחב 30 ס''מ כל אחת.בתוך המגירה הגדולה תורכב מגירה נשלפת בגובה 4.5 ס''מ עבור סט מושלם של כלי עבודה, ובמגירות הקטנות הנפתחות קדימה יאוחסנו חלקי החילוף של הרכב ומזון משומר שהצורך בהם לא יומיומי עקב הגישה הלא כל כך נוחה לפתיחתן.

בסך הכל נפח האיחסון מגיע ל-230 ליטר שזה יפה מאוד לרכב קטן.

עוד בתכנית - פגוש אחורי מאלומיניום כדוגמת הנמצא ברכב שלי ,אך עם שתי יציאות מים ,אחת גרויטציונית והשניה עם משאבה לנוחיות הנהג והנוסע.

יש תמונות רגילות של רכב מפורק עד היסוד כולל הסרת כל השטיחים ,רחיצתם היסודית ,ייבושם ובקרוב גם הרכבתם מחדש.ניראה איך להכניס אותן.

המנוע יצא ממש חדש לאחר האוברול שנעשה אתמול - כולל צביעה בשחור של צבע עמיד חום.

סט אוברול בצעצוע הזה עולה פחות מ-500 שקל בתוספת 6 שעות עבודה. אפשר לעשות אותו כל שנה שנתיים בלי בעיה.

כששוכבים מתחת לרכב ,רואים שנהג ברכב הזה באחד מפרקי חייו ילדון מטומטם שלא ידע את המושג ''מרווח גחון''. היות ומדרגות הרכב סולקו וכן כל הפלסטיקים בהיקף התחתון - התגלו כל קימטוטי המרכב שעליהם נסע הרכב לא פעם. לכן יש בתכנית לייצר פסי אורך תחתונים ,חדשים מנירוסטה שייצרו קו מתאר תחתון חדש ,במקום הפלסטיקים העייפים שמרכיבים יצרני הרכב בעגלות הילדים האלו.

הסיפור יקח בטח שנה ,אך אני מקווה שאת הטיולים הראשונים אפשר יהיה להתחיל בסף החודש.

אשר צור
06-06-09, 07:23
חיים היקר.

מצטער רק עכשיו נחשפתי לשרשור הארוך הזה.

קצת ( הרבה ) הגזמת עם השלט במעלה. ( מעלה נוף ).

מה נעשה עם כל השלטים שיצוצו עכשיו בכל מעלה ובכל מכשול?

גם הקונוטציה קצת עושה לי צמרמורת.

רכס חיים
07-06-09, 00:26
היום איתרתי טוב יותר את מקור הדפיקה המזעזעת שמגיעה מלמטה.

זה נשמע מהסרן הקדמי מצידו השמאלי. אצטרך בשלב ראשון לפרק את הציריה ולראות אם היא תקינה.

האם הציריות הקדמיות זהות לאחוריות ? לפי ההגיון של המתכננים האנגלים - אלו ציריות שונות,אבל לך תדע על איזה צד הם קמו ביום ההחלטה.

בעיה נוספת שכנראה אני מאתר היא בעיה במתיחת החגורה, כך זה נשמע לפחות. כלומר המותחן של רצועת המנוע לא מותח מספיק ומיד עם מתן גז נשמעת חריקה של התחלקות הרצועה.לא בדקתי את זה עדיין מחוסר זמן, אך צריך לעשות זאת מיד לפני שהיא תיקרע בשטח ותהרוס טיול.

היה לי מזל היום שלא התקלקלה לי הזולה שעשיתי לי בתוך בריכת נחל זורם בצפון. מיד לאחר שארזתי את הציודים - ולא דקה קודם לכן ,והראש שלי כבר התבהר מהתערובת הבלתי אפשרית של בירה וודקה ויין, מופיע מישהו מתוך סבך הנחל ומבקש עזרה בחילוצו מהשטח עם באגי מבניה עצמית שחטף חור מאבן בקארטר.בדקתי את הרכב ולא נישארה לו טיפת שמן במנוע.נאלצתי להכנס לציר של הבאגי עם שפצי''ם מטורפים שלא מתאימים לרכב גבוה,בתוך סבך שיחים ועצים שמתאימים יותר ליערות הגשם באמזונס.

רתמתי את הבחור שהיה עם אישתו ,ומשכתי אותם החוצה מתוך הנחל במעלה לא נעים עד שהגענו לשבילים טובים .משם גררתי אותו לכביש הקרוב,-כ-8 ק''מ -והחניתי אותם בצילו של עץ זית,וניגשנו לתקן את החור עם אפוקסי שהיה לי ברכב,משהו שלקח רבע שעה.
המסכנים שניגררו אחרי, היו בתוך ליבו של ענן האבק של הרכב שלי, כך שהם זכו גם במקלחת טובה שריעננה אותם עד שהדבק יתייבש שלוש שעות לאחר מכן.בינתיים הלך האיש להשיג שמן מנוע מאתר מפעילי סירות שהיה במקום.

וכך התבטל הטיול שתיכננתי לדרך חזרה, מכביש הבקעה ומעלה אפריים - הביתה.

שאלה יהיו כל הצרות שלנו.

אדי
07-06-09, 10:05
האם הציריות הקדמיות זהות לאחוריות ? לפי ההגיון של המתכננים האנגלים - אלו ציריות שונות,אבל לך תדע על איזה צד הם קמו ביום ההחלטה.

הציריות מלפנים ומאחור שונות, אחרת איך היית מסובב את הגלגל?

רכס חיים
09-06-09, 02:55
הגיע הקיץ ועדיין אני נוסע על מערכת המים המקורית .עכשו אחליף את מיכל העיבוי ללבן ,אך הרדיאטור כנראה כבר לא מתפקד כמו חדש ואני חושש שהקיץ בתנאים קיצוניים יהיו לי בעיות חימום מנוע.בשבת האחרונה בעליה ארוכה כבר הגעתי ל-100 מעלות ,אז מה יהיה באמצע הקיץ?

את הציריות הקדמיות עוד לא פירקתי כדי לראות את מקור הדפיקה אבל אני חייב לברר את זה השבוע.

יש המלצות לסוג הרדיאטור האופטימלי לקיץ שלנו ? ואני מדבר על הפתרון הכי איכותי בנושא.

idanw
09-06-09, 08:18
חיים,

100 מעלות בעלייה זה תקין לגמרי (אני מניח שאתה מדבר על מדידה בראש המנוע?)

עידן

רכס חיים
09-06-09, 13:09
שלילי.

אני מדבר על חום מים ברדיאטור.

ראשי המנוע היו 85 מעלות בלבד. אבל זה גם ניראה לי גבוה מדי. עליה ארוכה יותר כבר תגרום לרתיחה.

zivo
09-06-09, 16:26
שלילי.

אני מדבר על חום מים ברדיאטור.

ראשי המנוע היו 85 מעלות בלבד. אבל זה גם ניראה לי גבוה מדי. עליה ארוכה יותר כבר תגרום לרתיחה.
?????

מה זה, יש לך גוף חימום ברדיאטור?

איך יכול להיות כזה הבדל לכיוון הרדיאטור? המספרים האלו לא עושים לי שכל :(

kobiarava
09-06-09, 16:33
?????

מה זה, יש לך גוף חימום ברדיאטור?

איך יכול להיות כזה הבדל לכיוון הרדיאטור? המספרים האלו לא עושים לי שכל :(

אם יש לו גוף חימום ברדיאטור, קוראים לו "קולר גיר אוטומטי". רכס, הפרדת כבר בין 2 המצננים?

קובי

רכס חיים
09-06-09, 16:48
רק עכשו אני מתחיל לטפל במערכת הקירור.

לא הפרדתי כלום.

shachar
09-06-09, 16:53
יש המלצות לסוג הרדיאטור האופטימלי לקיץ שלנו ? ואני מדבר על הפתרון הכי איכותי בנושא.

אני חושב של"בשן" יש רדיאטורים מוגדלים - וגם כחול לבן

kobiarava
09-06-09, 17:00
רק עכשו אני מתחיל לטפל במערכת הקירור.

לא הפרדתי כלום.

דבר ראשון בחשיבותו, בעיקר ברכב שטח, גורר או כל רכב שעובד תחת מאמץ לאורך זמן. טמפ' שמן הגיר האוטומטי יכולה להגיע, במצב תקין לחלוטין, עד 150C ויותר. אם המצננים לא מופרדים הרדיאטור מסיע חום למנוע במקום ממנו, עד למצב רתיחה במקרים קשים. חשוב מאוד, לנתק את צינורות השמן שנכנסים אל הרדיאטור, ולחבר אותם למצנן נפרד, גדול מספיק, שיותקן בין הרדיאטור לבין הגריל, ניתן ומומלץ להוסיף גם וונטה חשמלית קטנה לפניו ליעילות קירור מקסימלית. אם אתה נשאר עם אותו הרדיאטור, רצוי לפקוק את כניסות השמן המבוטלות, ואם אתה קונה אחד חדש, מומלץ לקנות אחד שמיועד מראש לרכב ידני ואינו מכיל את הקולר הפנימי-גם נפח הקירור גדול מעט יותר, וגם בד"כ המחיר זול יותר.

קובי

רכס חיים
09-06-09, 17:46
בינתיים קובי, בשבילי זאת סינית. טרם למדתי כלל את המערכת,כך שאיני יכול להביע דיעה.

כשאתפנה ללמוד אגיב להצעה הזו.

ד ו ר ו ן
09-06-09, 18:15
חיים,
לפני שאתה קונה רדיאטור של בשן תעשה חיפוש באתר- יש דעות לכאן ולכאן.

zivo
09-06-09, 18:30
אל תקנה אצל בשן....ולא אצל אף אחד אחר.
קובי צודק, וזה ישפר לך את החיים.
תקנה רדיאטור שמן סיני פשוט (350-500 ש"ח), תעביר את הגיר, ותעצור!
לפני שאתה קונה, בדוק את אורך הצנרת (שמן) הקיימת, יכול להיות שתצטרך להאריך (ע"מ להגיע לחזית לפני הרדיאטור הקיים).
ללא שום קשר, שווה לשקול ניקוי רדיאטור.

רכס חיים
09-06-09, 18:38
אצל בשן אני לא צריך לקנות. אני פשוט יכול לקחת.

השאלה מה לקחת.

דבר ראשון צריך רדיאטור טרופי עם מכסימום שורות ולכן כדאי לי לבנות אחד כזה.לכן אצטרך דוגמה של רדיאטור ישן שכמוהו אייצר עם יותר שורות.

רדיאטור השמן כמו שזכור לי ,נמצא בנפרד ולמטה והוא בעצם סוג של גליל בקוטר 10 ס''מ בערך,וזה אומר שהוא באמת נפרד.

אם לא תהיה לי ברירה ,אפרק את שלי ואייצר חדש לפי הדוגמה הזו.

zivo
09-06-09, 19:15
חיים,
אנחנו מדברים על רדיאטור קטן, 25-35 ס"מ כל דופן, מצמידים על הרדיאטור הקיים מבחוץ (ליד זה של המזגן עם קיים) והמהדרים (קובי) מוסיפים פאן חשמלי. זה פשוט וזה עובד, למה לייצר חלליות?

רכס חיים
10-06-09, 03:06
זה לא נכון לבנות ככה.

צריך לבנות רדיאטור עם יותר שורות אפילו 5 שורות ואת החלק התחתון שלו - בערך 10 ס''מ יש לעשות עם צירקולציה נפרדת לשמן.

כך חזית הקירור מקבלת אוויר לשני הצרכנים בלי שהאוויר החם מאוד של רדיאטור השמן עובר אחורנית כשהוא לוהט, ל''קרר'' את רדיאטור המים,אם הוא עומד לפניו.

זה סיפור לא פשוט בכלל,ועדיין לא למדתי את הנושא ביסודיות ראויה להביע דיעה.

מוני אורבך
10-06-09, 10:34
חיים אני למדתי בצורה מקיפה את נושא הקירור בדיסקו דיזל.
אומנם לא בדיוק כמו הבנזין אבל קרוב.
בגדול יש כמעט אותה מערכת קירור בדיזל ובנזין
אבל בגלל שלבנזין יש יותר הספק, אני מניח שפליטת החום שלו יותר גדולה.

המערכת בנויה כך:

1. רדיטור קירור משולב למים ולשמן המנוע. זהוא הרדיאטור הראשי.
2. לידו רדיטור קירור האוויר של האינטרקולר. כמובן שאין אותו בבנזין. האם הראדיטור הראשי יותר גדול
וממלא את מקום רדיאטור האוויר?
3. לפניו יש את רדיטור המיזוג.
4. בתחתית יש רדיטור קטן מאלומניום. זהו רדיאטור קירור הגיר האוטומטי.

בדיזל לפחות מערכת הקירור היא אובר קיל!!!
אני נסעתי באילת ב 35 מעלות עם 7 אנשים ומזגן פועל במלוא הקיטור.
שום בעיה הקירור עבד למופת.

גם הרדיטור אלומניום מספק את הדרישות. אחרי בדיקה מקיפה באמצעות שעון חום הוא אף פעם לא עבר את המאה מעלות.
בדוק טוב טוב את הצינורות לרדיטור הקירור. יש להם נטיה לדלוף. יכול להיות מאוד לא נעים לאבד שמן הידרואלי באמצע טיול.
אישית לא היתי משנה את המערכת, היא עובדת טוב. היתי מנסה קצת יותר לפשט אותה (פחות צינורות==פחות אפשרויות לדליפות) אבל זה סיפור אחר.
אם אתה ממש רוצה אתה יכול להפריד בין רדיטור המים לרדיטור שמן המנוע. לי אף פעם לא היו בעיות עם השילוב הזה אבל איציק מלא בסיפורי זוועה על שמן שנכנס למיים...
הבדלים של 15 מעלות בין ראשי המנוע לרדיטור נראים לי לא הגיונים כדאי לבדוק אם הרדיטור לא סתום.

רכס חיים
10-06-09, 19:51
מוני ,עשית לי קצת סדר במערכת הקירור ,מה שיעזור לי בהמשך.

אם הרדיאטור של הדיזל גדול יותר מהבנזין ,למה לא להתקין אותו ברכב ובכך לפתור בעיה אפשרית ?

idanw
10-06-09, 21:16
2. לידו רדיטור קירור האוויר של האינטרקולר. כמובן שאין אותו בבנזין. האם הראדיטור הראשי יותר גדול
וממלא את מקום רדיאטור האוויר?
.

מוני - כן, בבנזין הרדיאטור ממלא את כל השטח.

חיים - בילבלת - הרדיאטור שלך גדול יותר משל הדיזל.

רכס חיים
12-06-09, 21:21
היום הוקדש לניקוי חלודות וצביעה של הויטארה.

העמוד הקדמי של הדלת נהג היתה חלודה באופן מוגזם,לכן פרקנו את הדלת ובנינו עמוד חדש מפלדה מגולבנת שהוצמד לעמוד החלוד. בנית החלק נמשכה 5 שעות בכדי להתאים במדויק את החלק החדש למבנה הקיים עם כל הפיתולים והעקמומיות של מבנה העמוד.

עכשו נשאר רק לרתך את העמוד לעמוד החלוד ולצבוע את שניהם.

כרגיל - לא הספקתי להכין את הבהמה לטיול שבת ועדיין לא החלטתי מה עושים מחר.

רכס חיים
13-06-09, 19:09
חזרתי עכשו מטיול לא ארוך בהר חורשן ובכרמל הדרומי, שהפך לזלילת מישמיש של סוף עונה. הבודדים שנשארו להבשיל על העץ לאחר הקטיף מבשילים באופן טבעי וטעמם כמו מישמיש ולא כמו חיי מדף.

היום גם סוף סוף התרגלתי לדפיקות ,חריקות ואנחות הנשמעות מתחת לרכב, וכבר ממש לא התרגשתי.

עכשו אמתין בסבלנות כדי שמשהו ישבר ,ואז יגיע תורו של התיקון.

nissany
17-06-09, 15:43
חיים ,שאלה ,לפני החלפת רדיאטור וכו' בדקת את הפאן קלאצ' ?

רכס חיים
17-06-09, 21:01
בסוף הקיץ שעבר. אבל אבדוק השבת פעם נוספת.

רכס חיים
28-06-09, 01:46
משימת הקיץ היא לתפוס בריזות במקומות לא רחוקים בגלל מחירי הדלק הממריאים. כנראה שהדלק מתיקר גם השבוע ויש לפתוח מחדש את אתר ''ג'יפים למסירה''.

בשבת מצאתי עץ חרוב מדהים בראש גבעה באזור יער הרצל ושם ביליתי שעתיים קרירות בתוך ליבו של אזור חמסיני.כל הסיפור ''עלה'' פחות ממאה ק''מ - מצב נסבל להוצאה שבועית.

ככה יוצא ששלוש שבתות על טנק דלק אחד מאפשרות המתנה למחירים שפויים. גם בלאי הרכב קטן משמעותית כך שמפלס העצלנות לתיקונים ברכב עולה פלאים.

ולמי יש חשק לטפל ברכב בחום של 40 מעלות ? בינתיים נוסעים על שאריות התחזוקה החצי-שנתית שמסתיימת השבוע.

רכס חיים
04-07-09, 05:13
בימי החום האלה, אני לא מתקרב לרכב בכדי לעשות המון שיפורים שברשימה. מכסימום ממלא דלק ונוסע משהו כמו מאה ק''מ בשבת רק בכדי לאכול מעט אבק שיספיק לכל השבוע.

נסיעה לדרום במחירי הדלק החדשים זה ממש טירוף,מה עוד שצריכת הדלק שלו ממשיכה להיות 4 לליטר ,למרות הטיפול היקר אצל גרשון.

אנסה להרכיב את חיישן החמצן החסר שקניתי בהקדם האפשרי. לא שאני מאמין שזה יעשה את השינוי.

נראה לאן נגלגל את האוטו הבוקר.

amitaikl
05-07-09, 13:40
ברצוני לנצל את הבמה הפתוחה של הפורום על מנת לקרוא לממשלת ישראל קריאת חירום:
אנא אפשרו למר חיים רכס לקנות דלק במחיר מוזל.
כמו כן, אנא שיקלו את האפשרות להעניק לו דלק חינם לכל החיים.
תרומתו של מר רכס להעלאת המורל ולשיפור מצב הרוח של באי הפורום לא תסולא בפז, ובפרט בימים קשים אלו.
הנני סבור כי הענקת אי-אילו מאות ליטרים של דלק (לדעתי בהחלט ניתן להשתמש בכך במאגרים הממשלתים) לא תעלה כמעט כסף למדינה. לעומת זאת, הענקת אפשרות הנסיעה הכמעט בלתי מוגבלת למר רכס תעשיר את הפורום בסיפורי מסע הזויים ובסיפורי חילוצים וטיפולים הזויים לא פחות.
מר רכס ומסעותיו בדרכי ישראל ובנבכי המכניקה והמוטוריקה הבריטית ראויים לציון ויש לשמרם כנכס צאן ברזל עבור המורל הלאומי!
העניקו למר רכס את ליטרות הבנזין הדרושות לו!
(נכתב בגעגוע עז לפוסטים עת מחירי הנוזל הירוק היו שפויים יותר)

רכס חיים
10-07-09, 14:02
היום סוף סוף קצת עבדתי על הבהמה.

החלפתי את מיכל העיבוי השחור במיכל לבן,ואני מתלבט אם לקחת את השחור איתי ברכב בגלל הנפח שלו.

פירקתי את חיישני החמצן המשומשים שקניתי מהאגזוז שהם היו מורכבים עליו ,ובאיזה יום ארכיב אחד מהם באגזוז שלי.

את המוט לשחרור הציריה באורך של שני מטר הרכבתי באמצעות אזיקונים על קורת השלדה מלמטה ,כדי שלא יסתובב לי בין הרגליים.

את הברזים של הגז העברתי מצד ימין לצד שמאל היות והגישה לצד שמאל מאוד נוחה ולצד ימין קשה להגיע כשהמטבח פתוח. אני לא מבין איך מלכתחילה עשיתי שטות כזאת שעכשו היא נראית הכי טבעית בעולם.

חסר לי הרבה אבק ואני מתכונן לאכול אותו מחר בכמויות,אולי אפילו במדבר יהודה. נקווה שיהיה מספיק חם......

shachar
10-07-09, 19:31
החלפתי את מיכל העיבוי השחור במיכל לבן,ואני מתלבט אם לקחת את השחור איתי ברכב בגלל הנפח שלו.

אתה יודע שבסוף תיקח אותו - נכון?
תמלא אותו בנוזל קירור שאתה בטוח סוחב וככה תנצל את הנפח -כמובן שתאטום את היציאה שלו

רכס חיים
10-07-09, 20:09
סביר להניח.

סוזי המשתוללת
10-07-09, 23:06
בימי החום האלה, אני לא מתקרב לרכב בכדי לעשות המון שיפורים שברשימה. מכסימום ממלא דלק ונוסע משהו כמו מאה ק''מ בשבת רק בכדי לאכול מעט אבק שיספיק לכל השבוע.

נסיעה לדרום במחירי הדלק החדשים זה ממש טירוף,מה עוד שצריכת הדלק שלו ממשיכה להיות 4 לליטר ,למרות הטיפול היקר אצל גרשון.

אנסה להרכיב את חיישן החמצן החסר שקניתי בהקדם האפשרי. לא שאני מאמין שזה יעשה את השינוי.

נראה לאן נגלגל את האוטו הבוקר.

חיים תשאיל ממישהו צמיגים במידה "המתאימה" ותעשה ניסוי צריכת דלק על שני הסטים
אני כמעט בטוח שתמצא היכן נעלמו הק"מ החסרים

רכס חיים
11-07-09, 06:56
יתכן שהספידומטר סופר את מספר הסיבובים במקום את המרחק כך שבקוטר גלגל גדול יותר הספידומטר מחסיר הרבה קילומטרים בנסיעה ארוכה.

כדאי לבדוק את זה מול ה-GPS.

shmil
11-07-09, 12:04
לא "יתכן" חיים. בדיוק כך.
הספידומטר סופר סיבובים ומתרגם אותם לק"מ ולמהירות. שינית גודל גלגל - עיוותת את התוצאה, שכבר אינה נכונה.
יש בד"כ "קיטי תיקון" לשינוי גודל גלגל (גלגל שיניים אחר ביחידת המדידה בטרנספר, ואולי נתון אחר למחשב, היכן שהמדיד הוא אלקטרוני).

רכס חיים
11-07-09, 20:10
היום בדקתי את הספידומטר על כביש 6 מול ה-GPS.

התוצאה האנלוגית על הספידומטר נמוכה ב-8% מהדיגיטאלית של ה-GPS.וזה אומר שאני צריך בהעגלה להוסיף 10% בערך לבדיקת צריכת הדלק בעתיד.

זה פותר את העובדה שהמנוע עובד ממש עגול וסביר בבדיקת המחשב אצל גרשון.

היום היה ממש לוהט ונסעתי על כביש 6 בחום המירבי בדרכי חזרה צפונה מטיול באזור חבל עדולם.הטמפרטורה בחוץ היתה בין 42 ל-45 מעלות לפי הרגש שנמצא מחוץ לרכב.

רוב הדרך שייטתי במהירות של 110 קמ''ש ושכחתי בכלל שאולי הצמיגים הזקנים שלי עלולים להתפורר בחום העצום הזה ובמהירות הגבוהה.לשמחתי הם הגיבו טוב לחום הכביש רק מהעובדה שהגעתי בשלום, אך ברור לי שאני צריך להזהר ממצבים קיצוניים כאלה ולפחות לקרר את הצמיגים מפעם לפעם.

בטיול פגשתי חקלאי משקף שקנה ל.ר. דיסקו 96 זהה לשלי,שרצה להתייעץ על הרכב. ניצלתי את המפגש וצרפתי אותו לאתר שלנו לצורך לימוד מורחב על הצרות שיהיו לו בדרך.

אם לא יהנה מהג'יפ שלפחות יהנה מהאתר.

ד ו ר ו ן
11-07-09, 21:46
היום בדקתי את הספידומטר על כביש 6 מול ה-GPS.

התוצאה האנלוגית על הספידומטר נמוכה ב-8% מהדיגיטאלית של ה-GPS.וזה אומר שאני צריך בהעגלה להוסיף 10% בערך לבדיקת צריכת הדלק בעתיד.
חיים,
ביצעתי את הבדיקה הזו לרכב שלי, התוצאה דומה מאד, מה שבחישוב מהיר מציג כביכול צריכת דלק טובה ממה שחשבתי אבל אתה צריך לזכור שגם עם הצמיגים המקוריים יש זיוף כלפי מטה של הספידומטר.
אחרי השינוי ההבדל אמור להצטתמצם למינימום כלומר שצריכת הדלק קרובה יותר למציאות (בהנחה שהמידה שלך גדולה יותר בקוטר ולא הקטנת מידה).

landrover
11-07-09, 22:14
בדקתי אצלי בדיסקו את עניין המהירות מול GPS ,

אצלי במהירות 90 בGPS המהירות בספידומטר בדיסקו היא בערך 96~97

הצמיגים שלי הם : 16 / 70 /235

מעניין אם זה מה שצריך להיות ? האם הקילומטרז' נכון במצב הזה ?

מישהו יודע מה הערכים שהיו צריכים להיות בדיסקו ?

אמיר.

eran4x4
11-07-09, 22:34
חיים,
ביצעתי את הבדיקה הזו לרכב שלי, התוצאה דומה מאד, מה שבחישוב מהיר מציג כביכול צריכת דלק טובה ממה שחשבתי אבל אתה צריך לזכור שגם עם הצמיגים המקוריים יש זיוף כלפי מטה של הספידומטר.
אחרי השינוי ההבדל אמור להצטתמצם למינימום כלומר שצריכת הדלק קרובה יותר למציאות (בהנחה שהמידה שלך גדולה יותר בקוטר ולא הקטנת מידה).

שימו לב שבדרך כלל ברכב מקורי מד המרחק מדויק ומד המהירות מזייף כ 5-8 אחוז למעלה!

אצלי בהילקס הגדלת הגלגלים הביא את מד המהירות לדייק ואת מד הדרך מרחק לזייף ללמטה.

ד ו ר ו ן
11-07-09, 23:49
שימו לב שבדרך כלל ברכב מקורי מד המרחק מדויק ומד המהירות מזייף כ 5-8 אחוז למעלה!

טעיתי בניסוח- לזאת היתה הכוונה שלי, התוצאה היתה שמד המהירות מדייק אבל אם הם קשורים לאותו כבל איך מד המרחק מזייף למטה?
אתה בעצם אומר שמד המרחק מדייק במצב המקורי במקביל למד מהירות שמזייף במכוון למטה?

את ההבדל האמיתי צריך לעשות לדעתי בהשוואת ההבדל בהיקף שבין המידות השונות וממנו לגזור את הצריכה האמיתית.

zivo
12-07-09, 00:32
נסעתי היום בנימינה עובדה (בח"א 10) וחזרה. JETA 2008 (צמיגים מקוריים, לחץ אויר נבדק לפני היציאה).
הלוך OziExplorer וגוגל, חזור IGO8.
שתי התוכנות על אותו מכשיר GPS (ואלו תוצאות שאני מכיר גם ממדידות קודמות).
כמו שערן אומר, המרחק מדייק, מד המהירות של הרכב מראה 8% מהיר מה GPS.
מה שאומר, שבצמיגים שגדולים מהמידה, המרחק שהרכב מבצע בפועל גדול ממה שמראה הספידומטר אבל המהירות כנראה יותר מדוייקת מהמקורי.

דרך אגב חיים, לפי ה JETA בעובדה ב 2:30 בצהריים היה 39 ועל כביש 6 ב 11 בבוקר לא עבר את ה 35 .

חיים לגבי תצרוכת הדלק - במנועים הממוחשבים של ימנו, אין סיכוי שהמנוע יעבוד תקין אם החישנים דפוקים, זה פשוט משגע את המחשב....אני יכול לספר לך סיפורים עד מחר איך חישן אחד מלוכלך, גורם לטרופר לא לסחוב, ואחר לאכול דלק. אם כבר פירקת חישנים מאגזוז אחר, מה הסיפור להכניס אותם לרכב שלך? אתה רוצה שאני אבוא לעשות לך את העבודה???:D

eran4x4
12-07-09, 10:21
דורון - כפי שזיו כתב, כאשר הגדלתי גלגלים - הרכב בפועל עובר יותר ק"מ עבור כל סיבוב של הגלגל אבל מד המרחק זיף ללמטה, הסטיה בין שתי המדידות היא ברמת השעון (תכלס - בתצורה מקורית - הסקלה של המהירות מזיפת בכוונה ללמעלה).

מה שאומר שהגדלת גלגלים - כפי הנראה מעלה לנו את הצריכה אבל קצת פחות ממה שאנחנו חושבים כאשר מחשבים מרחק לדלק לפי מד המרחק המקורי של הרכב. וכן הפקטור שיש להוסיף לנוסחת חישוב צריכת הדלק היא יחס ההקפים ביןן המקורי לנוכחי.

רכס חיים
14-07-09, 18:12
מילאתי היום דלק ועכשו לפי החישוב יצא לי קרוב ל-6 ק''מ לליטר כולל נסיעת שטח.ועוד לא התקנתי את חיישן החמצן.

עכשו אני מבולבל לגמרי.

לשמחתי אין עבודה לשבוע מלא ואנו עובדים 4 ימים בשבוע. היום - ימי שלישי אנו בחופש - מה שאיפשר לי לקחת את הנכד מהגן ולצאת ליערות הכרמל לשתות קפה בחברתו.

התגלגלנו לאיטנו בדרכים וחשבנו על כל אלה שמסביבנו שעובדים ומזיעים בחום הזה ,וגם לא שכחנו את החברים של הנכד שמתענים אצל הגננת ביום חול של אמצע שבוע.

אני מקווה שאפשר יהיה להתפרפר איתו גם כשיהיה בבית ספר.

עכשו הגיע הזמן לטיפול חצי-שנתי ובמשך החודש נעביר אותו סדרת טיפולים שיחזיקו עד דצמבר.

רכס חיים
04-08-09, 12:49
הצלחתי לעבוד אתמול מספר שעות על הרכב. משהו שלא יוצא לי בחדשים האחרונים.

פירקתי את שולחן המטבח ועשיתי לו שידרוג שחבל על הזמן.

סילקתי את משטח הפח המגולוון והרכבתי משטח חדש מנירוסטה 1.5 מ''מ מבריקה כמו מראה,חוץ מהעובדה שהיא מכסה שטח יותר גדול מהפח הישן.הקידוחים בנירוסטה גמרו חצי תריסר מקדחי קובלט-לא זול במיוחד.

הנירוסטה היא שארית שנותרה מייצור קורות החזית האחורית של חיפוי ארגז לטויוטה.

באותה הזדמנות פירקתי את ידית המהלכים של הטרנספר,קדחתי בתוכה במקדח 9 מ''מ - עד הסוף,והכנסתי חזרה את הידית בסיבובים שיצרו הברגה חדשה בעופרת שממנה היא יצוקה.כך קיבלתי ידית הרבה יותר קצרה ולאחר שימון המנופים גם יותר נעימה למשחק. את הפלסטיקים שמעל ידית ההילוכים סילקתי לחולוטין באמצעות חיתוך בסכין יפנית,ואז התגלו כל המנופים למטה מעל הגיר. ניקיתי באמצעות אוויר ושימנתי הכל כך שעכשו הידית מנגנת סרנדה.

ועכשו יש סיבה לטייל גם בחום.

רכס חיים
07-08-09, 01:53
עכשו זה סופי. השבת יוצאים למסע הפירות השנתי בדרום.זו צריכה להיות שבת מתוזמנת עם מספר רב של משתנים שפוגעים בדיוק לשבת המיוחדת. וזו - זו.

מתחילים את ''שבת הפירות''בכך שלא אוכלים ארוחת בוקר.

מעמיסים על הג'יפ ארגז ריק ומוט לקטיפת סברס ויורדים דרומה למפגש השנתי עם העצים האישיים של תאנים ,ענבים , סברס,חלקות האבטיח והמילונים (רק אלה שכבר נגמר האסיף שלהם) ובוודאי עוד כמה ששכחתי.

בכל עץ או חלקה כזו שוהים את הזמן הדרוש בכדי למלא את הצורך בארוחת בוקר ישר מהשדה.הכי מדהים זה למצוא את האבטיח שהיה קטן מדי לקטיף בעת האיסוף,ועכשו הוא נהיה ענק ובודד בשולי השדה,קר עדיין מלילה צונן, ועם סכין קומנדו ענקית ולפצח אותו לשניים מבל להזיז אותו כלל ממקומו.עכשו הסכין מבצעת סיבוב היקפי בלב הימני ,הלב נשלף והעסיסיות ניתזת מסביב.את החצי השני תן למלווה שלך ,כדי שיחזור העירה עם חווית חייו.

בצהריים, למצוא את העץ עם הצל הגדול והצפוף ביותר שמתחתיו מנשבת הבריזה הנכונה שכל יצרני המזגנים טרם הצליחו לפצח את סודה הנעים,ואז - שולפים את בקבוקי ההיינקן הקרים שבדיוק יוצרו עבור המקומות הנידחים האלה ,מסתכלים טוב טוב על אגלי הזיעה הקרה שמתגלגלת לאורכם ,מאזינים טוב לנפץ המבטיח של פתיחת הבקבוק,ורק לאחר עצימת עיניים מרוכזת - לוגמים את השלוק הראשון אשר רק למענו נוצר האדם.

עכשו אפשר לחזור הביתה - לאחר נימנום ארוך של התפכחות,ולהינות מהסברס כל השבוע.

אתם מוזמנים לכייף - כי ההנאות הגדולות ביותר בחיים לא עולות כסף........

רכס חיים
08-08-09, 22:44
חוץ מאבטיח קריר של בוקר כל התכנית עבדה כמו שעון.

את האבטיח אני משאיר לשבת הבאה ,לפחות יש מטרה חשובה לנסיעה הבאה.

חזרתי הביתה עם 5 ק''ג ענבי בר אדומים ומתוקים, עם 10 ק''ג סברס שמתוכם חמישה כבר נחים בשלווה במקום החשוב - הבטן שלי, ועם 3 ק''ג תאנים לבנות שהניבו 3 צנצנות ריבת תענוגות לחורף.

חזרתי מוקדם היות וקמתי ב-0400 לטיול הזה ,וכבר באחת בצהריים יצאתי מכרמיה לכיוון צפון.

קצת אחרי אשקלון ראיתי מכונית תקועה עם ילד קטן בצד הכביש עם מכסה מנוע מורם.עצרתי להציע להם מים שיש לי בשפע ואז התברר שצינור המים שלו התפוצץ ונקרע עקב רתיחת מים.הבן אדם לא ידע ממש כלום מימינו או משמאלו חוץ ממספר הטלפון של המכונאי שלו.
בדקתי את הפאן והוא היה בסדר, בדקתי את זרימת מי הקירור וגיליתי שהצינור העליון של הרדיאטור לוהט והתחתון קר.
זיהיתי שהבעיה היא עם חסימת מעבר המים על ידי הטרמוסטט שנתקע. לאחר שיחה עם המכונאי קיבלתי את מיקומו,פירקתי את הטרמוסטט מהמנוע והרכבתי מחדש בלי הטרמוסטט והוספתי משחת איטום במקום הרקבון שהיה שם ,את צינור המים קיצרתי וחיברתי מחדש, עם שפע המים שהיו לי ניקזתי אוויר,והבחור יצא לדרך כמו חדש,תוך 40 דקות.

למרות ששמתי משולש מאחור פחדתי כל הזמן מהמשוגע התורן שיכנס בנו מאחור. ליתר בטחון סילקתי מהרכב את האשה עם הילד,שלא הבינה כלל מדוע היא צריכה לעמוד בחוץ בשמש.

לקח לי גם זמן לשכנע את האיש שאני לא רוצה תשלום על העזרה - מה שהפחיד אותו לא מעט כשראה שהרכב מצויד כמו מוסך נייד.כנראה שנגמר האמון בארץ.

מוטות הרדיוס ממשיכים בהשמעת נהמות חיכוך מפחידות וזה לאחר שעברו חיזוק והחלפת בושינגים איכותיים אצל ארז רק לפני 10K ק''מ.תוך חודש אני מתרגל לדפיקות האלה ומתעלם מהן לחלוטין.מה כבר יכול לקרות?

ביום שישי הוספתי את חיישן החמצן החסר ועכשו אני צריך לעבור אצל גרשון שיפריד את חוטי החשמל המשותפים לחיישן היחיד שהיה ברכב.באותה הזדמנות החלפתי שמן מנוע וניקיתי את פילטר האויר - מה שיעביר את התקופה עד לדצמבר מועד הטיפול הגדול.

צריך כבר לדאוג למנוע ווישרים בכדי לא להעביר את החורף בלעדיהם. הניסוי מליל הסערה בנחל דרגות הספיק לי לחמש שנים.

צריך טפל כבר בהרבה מפגעים קטנים שקיימים באוטו וזה מתחיל להיות זמן טוב לכך כשהחום בחוץ יורד.

רכס חיים
11-08-09, 04:24
מישהו יודע איך מעבירים את הג'יפ לנמל מרסין בתורכיה לטיול של שבוע ?

landrover
12-08-09, 00:06

אתה יכול לשאול את יוסף1 מהפורום הצהוב - הוא עושה את זה כל שנה עם הדיפנדר שלו לטיול באירופה...

אמיר.

חנן-ג'יפולוג
12-08-09, 09:34
הוא גולש קבוע גם כאן.

whisky
12-08-09, 10:55
אני רוצה לברך היום:

אני אדם סקפטי, לא מפרגן בד"כ ו... טוב די לדבר על עצמי.

שמעתי אתמול בלילה את הדיווח על העדרות של המטייל במורדות הכרמל, החלטתי שבגלל שאני באזור ממילא, ארים טלפון לחיים לשאול אם צריך עזרה. וואללה חיים כבר היה שם, ביחד עם עוד חברים ביחידה שלו. והם עבדו בסריקות. באמצע הלילה, באמצע החיים, קם אדם עוזב הכל ועושה לטובת הכלל.

אז דבר ראשון, אחרי שבשרשורים אחרים אנחנו מקניטים את עם ישראל, המדינה, החוקים והגופים האחראיים (גם אני, אפילו מאוד אני), היה ממש מחמם את הלב, מאות מתנדבים, מי ברגל מי ברכב, טרקטורונים, שוטרים, כבאים, זק"א בכמויות אדירות, כלבנים, פרשים... ולכולם מגיע שפו אחד רציני. אבל למי שלא זוכה לתודה (ואני בטוח שגם לא עושה את זה בשביל התודה) חשוב שתדעו שהם עוזרים, נמצאים, מוקפצים, מסייעים מגיע כל הכבוד ענק. ואם אתם יכולים תעזרו להם.

בקיצור, כל הכבוד.

whisky

asafk
13-08-09, 22:24

אתה מזמין מקום על אניית מטען של SALAMIS לקפריסין. טס לקפריסין ופוגש שם את האוטו. עולה על מעבורת (יחד עם האוטו) לתורכיה.

פתאום נזכרתי שלא מזמן קראתי את זה:
http://davidrozgonyi.blogspot.com/2009/06/festival-ferry.html

אסף.

רכס חיים
14-08-09, 14:51
אסף, שאני אעזוב ג'יפ מלא ציוד אפילו לרגע.? מה קרה לך. אני ישן בג'יפ כל ההפלגה.

היום הוספתי לג'יפ תאורת לילה של לדים בשורות .שורה של 90 ס''מ מעל פינת הבישול ,שורה של 60 ס''מ על חלונות הזכוכית המקומרים שבתא המטען. סה''כ 2.10 מטר עם בערך 150 מנורות לד.

אני מקווה שזה יחזיק מעמד היות והמנורות האלה די עדינות.

עכשו זה יום העצמאות בכל פעם שאכין קפה בלילה.

מחר זה יום של סברס תאנים ואבטיח אחד שיפוצץ בשדה.

גל מגל
20-10-09, 19:57
חיים הגעגוע חזק מנשוא

אנא ממך הצל נפשות סקרניות !!!

חזור אלינו...

מה שלום המכוער/הומו/כרכה/נגמש תימני שלך?

עודד זנטון
22-11-09, 15:24
חיים, אל תנטוש!
תשאיר לי סיבה להכנס לפורום לנד-רובר...

amirk
23-12-09, 09:56
אכן יונית תמונות קשות:
http://jeeptrip.com/note.asp?item=34519&group=3

GodsFather
23-12-09, 10:03
מישהו יודע מה קורה עם מר רכס ?

whisky
24-12-09, 09:57
מישהו יודע מה קורה עם מר רכס ?

אין לי מושג, ניסיתי להשיג אותו מלא, פשוט אין תשובה.

באמת חידה, אני מקווה שהכל טוב, חבל להפסיד איש יקר (ונחמד מתחת לכל המעטפת) כזה.

חיים אם אתה צריך עזרה, צור איתנו קשר,

whisky

מאיר רוטברג
24-12-09, 10:27
חברה תקראו את הכותרת
"הפרה הקדושה נשחטה" נו כמה בשר אתם כבר מצפים שיהיה שם,
אני מניח שחיימקה יצוץ מתי שיהיה לו נוח

ofervan
01-01-10, 17:54
למי שתהה: רכס התקדם - או נסוג, הכל בעיני המתבונן - למחוזות אחרים (מבחינה מוטורית, כמובן). אני מניח שברגע שהוא ירגיש צורך לעדכן מעבר לזה - הוא יעשה זאת.

Micha
03-01-10, 22:00
למי שתהה: רכס התקדם - או נסוג, הכל בעיני המתבונן - למחוזות אחרים (מבחינה מוטורית, כמובן). אני מניח שברגע שהוא ירגיש צורך לעדכן מעבר לזה - הוא יעשה זאת.
התקדם. התקדם !!

עירד רכס
09-02-10, 20:39
התקדם ללנד קרוזר 75 מבציר 98 שאותה הוא עוד לא קיבל אישור לשחוט. במקום השחיטה מגיע שיפוץ קצת יותר אנושי מפירוק עם מברג דפיקה.
דרך אגב לחיים שלום אם דאגתם לרגע, הוא לקח חופשה מג'יפולוג (מטעמיו הוא).
לעינייני אם זה מעניין מישהו:
הויטרה נוסעת, מפוחחת, צבועה עם מנוע חדש. אנחנו עדיין מחפשים גיר חלופי אבל כבר מריחים בדרך קבע את האויר הצונן של המדבר.
ברגע שאבין איך מעלים תמונות לאתר אפתח שירשור על השיפוץ המלא בפורום סוזוקי.

הבן.

kobiarava
09-02-10, 21:59

הבן.

אין ספק שחיים רכס בהחלט חסר פה בחודשים האחרונים. אתה מוזמן למסור לו שאנחנו מתגעגעים...

קובי

שלמי
10-02-10, 10:12
וואו, רכס עבר ל 75...
אני חייב לראות איך הוא ידגם אותו.
מזמין מקום ראשון בתור לתמונות (ולרעיונות...)
נחכה כמה שצריך.

GodsFather
10-02-10, 15:19
התקדם ללנד קרוזר 75 מבציר 98 שאותה הוא עוד לא קיבל אישור לשחוט. במקום השחיטה מגיע שיפוץ קצת יותר אנושי מפירוק עם מברג דפיקה.
לעינייני אם זה מעניין מישהו:
הויטרה נוסעת, מפוחחת, צבועה עם מנוע חדש. אנחנו עדיין מחפשים גיר חלופי אבל כבר מריחים בדרך קבע את האויר הצונן של המדבר.
ברגע שאבין איך מעלים תמונות לאתר אפתח שירשור על השיפוץ המלא בפורום סוזוקי.

הבן.

דבר איתי, אעזור לך בעניין, כפי שעזרתי לאביך.

whisky
11-02-10, 12:02
דבר ראשון,

כן דאגנו (כמה פולני שאני נשמע), ואני באמת שמח לשמוע שהוא ממשיך לבעוט.

אני גם שמח לשמוע שאתה כאן, כדי לדעת שאנחנו כן מתגעגעים לשטויות שלו.

מה קרה לכרכרה שלו? ראיתי שהוא מוכר חלקים ואת היתרה לגוש ברזל סיני...

whisky

עירד רכס
11-02-10, 18:50
דבר ראשון,

כן דאגנו (כמה פולני שאני נשמע), ואני באמת שמח לשמוע שהוא ממשיך לבעוט.

אני גם שמח לשמוע שאתה כאן, כדי לדעת שאנחנו כן מתגעגעים לשטויות שלו.

מה קרה לכרכרה שלו? ראיתי שהוא מוכר חלקים ואת היתרה לגוש ברזל סיני...

whisky

בעיית חשמל שלא נפתרה בשום מוסך, גם במרכזי, שם אמרו לו לזרוק את האוטו וכמו שאתם מכירים אותו הוא היה שמח להיפתר ממנו רק בשביל להיתחדש בצעצוע אחר. ( ההשמצות שלו על לנד רובר בחודש האחרון שיגעו את כל המשפחה) כנראה לטובה כי הגיע לנד קרוזר 75 יפה ברמות ואופה ברמות על.

lizard
11-02-10, 19:02
תמסור לו ד"ש חם.
אני מאוד אשמח לראות שירשור שיפוץ חדש שלו.

בהצלחה :-)

whisky
12-02-10, 11:36
טוב עירד, מראש אמרו לו לקנות דיפנדר ולא דיסקו, זה היה ידוע מראש.

אבל נו מילא, איך הויטארה, תעלה תמונות של מה שאבא שלך הספיק לעולל לינוקא.

אגב, תגיד לאבא שלך, שזה שהוא לא עולה לג'יפולוג אני יכול נניח להבין אותו, אבל זה שהוא לא עונה לטלפון, זה כבר לא יסלח :D.

סתם, הכל בצחוק, באמת אחרי שהוא לא ענה לטלפון איזה שבוע כבר חשבתי שקרה משהו, שמח לשמוע שהוא עוד חי ובועט.

האם אבא שלך מוכר את המנחת מסוקים שלו בגג של הדיסקו לצי השישי :-P

whisky

מאיר רוטברג
12-02-10, 13:07
קצת מעניין לחשוב שהדיסקו חי כל דבר שמענו וראינו אבל ברגע שהייתה תקלה שלא היה לה חלק חלופי ברכב הבחור הנהדר הזה נעלם, אולי אחד מחברי הפורום יכל לעזור נעלם הבחור,חבל

nirs
12-02-10, 15:00
בעיית חשמל שלא נפתרה בשום מוסך, גם במרכזי, שם אמרו לו לזרוק את האוטו

כנראה שהומו ישאר הומו גם אם תחפש אותו ל- terminetor....

וברצינות, תגיד לו שמתגעגעים לסיפורים ולחוויות אפילו אם זה ב- 75.

-->