PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפרה הקדושה נשחטה היום - הדיסקו הופשט מפלסטיק.

עמודים : [1] 2 3 4 5 6 7

רכס חיים
11-10-07, 19:01
היום התפרעתי על הדיסקו ''החדש''. סילקתי את המושבים האחוריים ,סילקתי את שני המושבים המתקפלים, פירקתי את שני הפגושים עד לשאסי,העפתי את ריפודי הרצפה מאחור,פרקתי את כל הפלסטיקים בספי הדלתות, בכסאות הנהג והנוסע,את ידיות האחיזה של הנוסעים האחוריים, חגורות בטיחות למינהן, את מיכל הגז והצנרת שלו,וכל מה שפגשתי מפלסטיק עודף.רחצתי את הבהמה מבחוץ ומבפנים - עם סבון וצינור מים כולל הגג. (אני מקווה שאין מחשבים מוסתרים בפנים) והתחלתי להרגיל אותו להיות רכב רוסי בלי פינוקים.מחר אני ממשיך לפרק כל מה שחשמלי ולא זקוקים לו בשטח -כגון מראות חשמליות ,וישרים לפנסים, מיקרופונים לסלולרי,אנטנה לרדיו ולסלולרי,ועוד לא פתחתי מכסה מנוע.פגושים אני אבנה חדשים שלא ייפגעו בזוויות כניסה/נטישה. הדלת האחורית הינה אסון תיכנוני. או שאסלק אותה או שאבנה צירים חדשים שחציה ישכב למטה והחלון יעלה למעלה בנפרד.על צירי הצד אני אבנה מתקן נפתח לגלגל הרזרבי על הבסיס שמורכב היום בדלת.(גם טירוף תיכנוני) את החלק התחתון של הדלת אני ארוקן מכל הג'אנק שבנוי בה -עוד לא פתחתי לגלות מה זה - ואכניס לתוכה מטבח שדה וכיור עם משטחי ''שיש'' לעבודות בישול בשטח.בתוך תא המטען על משטח חדש של לוח ''טאגו'' מדיקט ליבנה 9 מ''מ אבנה שלוש מגירות צמודות ברוחב 36 ס''מ ובאורך 120 ס''מ על מסילות כפולות למטענים כבדים.מאחוריהן עד המושבים הקדמיים ייבנה מיכל מים עם חימום חשמלי למקלחת באורך 100 ס''מ בגובה 45 ס''מ וברוחב ממוצע של 30 ס''מ - סה''כ מעל 130 ליטר מים שיספיקו גם לשטיפת הג'יפ. מעל המגירות ומיכל המים אצפה בלוח בירצ' 12 מ''מ -שיהווה בסיס למיטה כפולה במידות נטו של 135 רוחב על 190 אורך.על הגג מבפנים יקובע מזרון גומי 60 מ''מ שביום יבודד את הגג ובלילה יהיה מצע טוב ללינה.צילומים של התהליך החלו,והם יוכנסו בהמשך עם מציאת הפראייר שיעשה לי את זה.מבחוץ התכנית היא לצפות באלומיניום מרוג יהלום שטחים גדולים מהרכב לטובת בעית השריטות והיופי. אם יש לכם הצעות נוספות איך להפוך את ההומו הזה לכלי כלי ,נא לפרט אותן כאן, במיוחד מותרות של כוסיות שניתן לקצלח אותן.

gp1
11-10-07, 19:46
זה דיסקברי לדוגמא

http://www.adrianstomcat.co.uk/Discovery.htm

ד ו ר ו ן
11-10-07, 20:43
אם יש לכם הצעות נוספות איך להפוך את ההומו הזה לכלי כלי ,נא לפרט אותן כאן, במיוחד מותרות של כוסיות שניתן לקצלח אותן.
הרגת אותי..:mrgreen:

בהצלחה!

shmil
11-10-07, 21:58
חיים,

אני מזמין את ריפודי הרצפה והשטיחים והספים, עבור הויליס, אם אין לך צורך בהם...

itay-rover
11-10-07, 22:21
איזה כיף.
הולך להיות מעניין כאן בפורום לנד רובר.....

רכס חיים
11-10-07, 23:00
שמיל - עופר השיג אותך והזמין אותם היום בביקור אצלי. אבל אל תצטער כי לא היית לוקח אותם - הם מחומר זבל.בינתיים אני צריך אותם בשביל להוריד מהם מידות לציפוי אמיתי חדש.

shmil
11-10-07, 23:19
אם זה עופר אז אני בכלל לא מצטער..:D

נראה לי שגם אני אקפוץ לראות איך אתה מתעלל בדיסקו בשבוע הבא...

רכס חיים
11-10-07, 23:33
אז יתכן ונפל האסימון לגבי הדלת האחורית. הסתכלתי עליה בחושך ואולי ביום אשנה את דעתי. הרעיון כרגע זה לחתוך אותה לשניים ולא לייצר דלת חדשה.החלק התחתון יקבל צירים תחתונים ויפתח למטה ,והחלק העליון יקבל צירים למעלה ויפתח למעלה. אני גם אוסיף לו שני טלסקופים בכדי שהוא יהיה אופקי באופן עצמאי.הצירים המקוריים יקבלו מערכת קונזולית עבור הגלגל הרזרבי.מנשא הגלגל שנמצא היום על הדלת יעבור למערכת החדשה והעצמאית.החלק התחתון של הדלת יעוצב כמו שציינתי כשולחן בישול עם ראש בוער צבאי ועם כיור שיקבל הזנת מים ממיכל המים שברכב.שני מיכלים חדשים יורכבו מימין ומשמאל לשלדה ,בין שני הגלגלים.כל מיכל כ-35 ליטר.השמאלי יקבל את המים העודפים מהכיור בכדי לא לעשות בוץ בקרבת הרכב ,והמיכל הימני יהיה לדלק רזרבי.יתכן והמיכל השמאלי יהיה למים חמים עבור מקלחת וגם הוא יעבוד על המשאבה של המיכל הגדול עם בורר.המקלחת תמוקם בתוך אוהל סטנדרטי בהתאמה ,והיא תעשה בישיבה על שרפרף,וזאת בכדי להימנע מרוחות בעת המקלחת ובכדי לשמור על פרטיות אפילו ליד אנשים.יש עדיין לפתור את בעית הצל וליצור סככת אירוח עם שטיחים או מחצלות,אולי צריך גם מקרר ,אך זה נראה לי ממש פלצני,אבל בלי בירה קרה זה מהווה וויתור ענק.בינתיים יש לי עבודה לשבועיים ובטח יתווספו עוד רעיונות בזמן הזה.

KOOKE
11-10-07, 23:51
בתור הבעלים של דיסקו שלישי כשהנוכחי בנזין -

קודם כל אני יוצא חוצץ כנגד העלבונות שאתה מטיח בדיסקו- "פרה" .. "הומו" וכו'..

לדיסקו נפש עדינה והוא יתנקם בך..

עכשיו ברצינות -

אל תמהר עם השחיטה.

קודם כל גם אביזרי חשמל שנראים בעינייך כמיותרים בשטח יש בהם תועלת רבה ובעיקר כוונתי למראות החשמליות - סוף סוף יש מנגנון חשמלי ששורד בדיסקו ואתה רוצה להסיר אותו ?? חוץ מזה, כשאתה מעוניין לדעת אם הפינה הימנית האחורית של הדיסקו עוברת או מתקרבת לבולדר בשטח טכני - תענוג בהינף אצבע לכוון את המראה החשמלית הימנית ולראות מה קורה שם עם הפינה האחורית או עם הגלגל הימני האחורי.

גם לשפריצרים לפנסים יש תפקיד בשטח - מי אמר בוץ..

אם אתה כבר רוצה לפרק מיכלולים חשמליים - תפרק את מנגוני הדלתות - הנעילה מרכזית - שוב מחלה ידועה של הדיסקו - הדלתות לא נפתחות כי המנגנון לא מעלה עד הסוף את הלשונית - תמצא פיתרון מיכאני פשוט שעובד ופותח את הדלתות ואתה מסודר.

לגבי הדלת האחורית - שוב אם יש חלק מוצלח בדיסקו זו הדלת האחורית שמגלה שרידות מפליאה - אינה יוצאת מאיזון של הצירים למרות משקל הגלגל וכו' - למה לחתוך אותה ??

בהחלט מומלץ לפרק את הריפוד הפנימי - להתאים כיסוי מתכת עם מטבח שדה מובנה כולל כיור וכירת גז (ראה הדלת האחורית הפנימית בדיפנדר של דרור הראל)

עוד מומלץ לתכנן מינשא לגלגל האחורי + מיתקונים לג'ריקני דלק רזרביים (צריחת בנזין מטורפת והאמן לי שתזדקק להם) את המינשא תחבר על גבי זרוע עם ציר ישירות לפגוש האחורי שאתה מתכנן.

רוצה דיסקו "גבר" ומסוקס לשטח - יופי - תחליף את הג'נטים (חישוקי) המגנזיום בג'אנטים מברזל הבי דיוטי בקוטר 15 אינצ' (יש יותר צמיגים זולים למידת חישוק זו). תתקין מדרגות סף מסיביות שמאפשרות הרמה עם היי ליפט, תמגן ביצה (דיפרנציאל) קדמית ותמגן את מיכל הדלק. בדיסקו לא זקוק למיגון נוסף או מיגון גחון אחר.

נחזור לפנים הרכב - תעיף את הקרטון השחור והמתפורר שמכסה על הרילייים וחיווט החשמל בצד ימין מתחת לתא הכפפות. במקומו תכין משטח מתכת מסיבי על צירים שניתן לפתיחה בקלות - הרבה מהטיפולים והתקלות בחשמל מאותרים דרך הפינה הזו - שם למשל מצוי המחבר של מחשב ה"טסט בוק" לאיבחון התקלות ברכב.

אם אתה כבר באיזור הפינה הימנית הקדמית של תא הנוסעים תוודא שאין רטיבות בשטיחים שם - מחלה ידוע של הדיסקו - נזילה מרדיאטור החימום. בדרך כלל לא מתקנים כי זה כרוך בפירוק כל הדשבורד ומבצעים מעקף של הרדיאטור תוך ביטול אופציית החימום.

תעיף את הפלסטיקים השחורים מתחת לכיסאות הקדמייים (שממילא לא שורדים ונשברים) במקומם תבנה תאי איחסון + מגירות נשלפות ויש לך אחלה מקום איחסון לדברים שימושיים קטנים כמו פנסים מפות וכו'.

130 ל' מיים לדעתי זה מופרז ולא נחוץ בשום טיול שטח שפוי בארצנו (למסע בן כמה שבועות או חודשים בסהרה זה אחלה..) במקום מיכל כזה גדול תנצל את המקום למקרר נשלף על מגירה או לאיחסון אחר - לדעתי לצרכים רגילים ++ די במיכל מיים של 60 ליטר גג.

אל תשכח שאתה צריך את המשקל הנחסך של המיים לצורכי סחיבת ג'ריקני דלק רזרביים. לפחות 40 ל' דלק רזרבה ואף יותר.

אל תשכח לנצל את הנישה של הכיסא האחורי הימני שפירקת - סגור אותה במתכת והרי לך תא איחסון שימושי נוסף.

כן תתרגל לצריחת הדלק המטורפת - מה שלא תעשה כ- 5 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית ובין עירונית מעורבת. בשטח זה יורד אפילו ל- 3 ק"מ לליטר.

מיכל הדלק הוא בן 90 ליטר בלבד - נותן רק 270 ק"מ בשטח - ג'ריקנים כבר אמרנו..

שלמה

רכס חיים
12-10-07, 08:07
שלמה - אחלה של ייעוץ, אעיין בו ביסודיות בשבת וחלק ממנו בהחלט אייסם.

KOOKE
12-10-07, 09:07
עוד רעיון -

אם אתה מתכוון להכין משטח שינה בכל החלק האחורי כשמתחתיו חלל שינוצל לאיחסון -

על מנת לנצל את החלק הפנימי של חלל האחסנה, הלא נגיש מצד הדלת האחורי, תתכנן אותו כך שיהיו בו בחלק הפנימי הצמוד לכיסאות הקדמיים שתי מגירות שנפתחות אנכית לצד הרכב והגישה אליהן היא מהדלתות נוסעים האחוריות - בקיצור מגירות צידיות.

לתמקם את מיכל המים אחרי המגירות הצידיות ואחרי מיכל המיים תמקם שוב שתי מגירות שנפתחות כלפי אחורי הרכב - מגירות איחסון "רגילות" של תא מטען.

שלמה

נמרוד
12-10-07, 15:38
רכס, חייבים לראות כאן צילומים... בלי צנזורה, אני רוצה לראות את הדם ואת האיברים הפנימיים זרוקים מסביב. אגב - יש אצלך בעייה כלשהי במייל, עדיין לא קיבלתי ממך תמונות עוד מהפעם הקודמת. אבל באמת קלי קלות להכניס תמונות לפורום, חברה, הבא שמגיע לבקר את חיים - תעזרו לאיש זקן עם המחשב :mrgreen:

http://www.horrormovies.com/images/ChainsawMassacre19742Disc.jpg

מאיר רוטברג
12-10-07, 16:48
ואם להתפרע אז עד הסוף

כולל דם קרביים והרחבת העכוז ל"הומו"
סתאאאם

עכשיו ייצרת משטח /חלל ענק ברכב, תכנן אותו מראש עם אופציה מובנית לגלגל ספר שני ,
זה תמיד מועיל

רכס חיים
12-10-07, 17:12
שלמה - הרעיון שלך למגרות צד הוא מעולה וכבר עשינו אותו בעבר.אך אין לנו בעיה לעשות מגירות של 1.5 מטר שנשלפות החוצה בלי קושי.במקרה הזה מיכל המים יוקטן משמעותית,ואז אחד המיכלים התחתונים חייב להיות למים חמים עבור מקלחת או שטיפת כלים.אני מצלם מפעם לפעם והתמונות מצטברות. נמצא דרך להעביר אותן. מה שגיליתי היום היה מזעזע אותכם באמת. בלילה החלטתי לפרק גם את הריפודים של הנהג והנוסע. מסתבר שהגומי בצד הנוסע היה מלא במים מזה שנים ומשקל השטיחים היה כל כך כבד שפיצלתי אותם לשניים.רק מהשטיחים האלה הורדתי 50 ק''ג ממשקל הרכב. מלמטה התגלתה חלודה לא יפה שבעוד שנתיים שלוש אפשר היה ללכת על הכביש כשהרכב נוסע. זה היה מזל לא רגיל לגלות את זה בזמן. יש צילום. היום חיסלתי כל אפשרות להשתמש בדלת האחורית כי פירקתי כל מה שזז בה ומיותר לטובת החיתוך שלה במשך מחר.הבדיקות מראות שניתן לחתוך אותה לשתי דלתות וזה אם לא תהיינה הפתעות אחרי החיתוך.שכבתי מתחת לרכב היום פעם ראשונה. אני חייב להגיד שהרגשתי שאני מסתובב מתחת לשמלה רחבה של בתולה חרדית. מלבד מעט אבק דרכים הכל ניראה כמו שיצא מהמפעל לפני 12 שנה. לא מכות, לא גירודים ,לא פגיעות בצבע ממש הימור שהצליח.בבדיקה של עובי השאסי התפלאתי על העובי הדק שלו לעומת הרוסים אולי עובי 2.5 מ''מ - ממש כלום לשאסי של ג'יפ.אני מעריך שיש לי עליו עבודה לפחות חודש לפני שהוא ייצא מכאן להרכבת מנוע כשהוא מדוגם לחלוטין.אני כבר רואה שחגגו על חלקים מעצבנים שחסרים לי ברכב ועל זה אכתוב במשך הלילה.

דרור הראל
12-10-07, 18:54
רכס אני אוהב אותך,אתה ההוכחה לחברים שלי שאני נורמלי(למרות ששנינו תימנים-גם יגאל).
יתכן שהאהבה הבילתי מתפשרת לאלומניום מרוג היא קטע שיבטי,אני כבר שבועיים מחפש עוד שטחים בדיפנדר לצפות באלומניום(למה אין ריפודי רכב לכיסאות מאלומניום מרוג?).
המלצות-כיור בדלת תחתונה-אל תשכח ניקוז
ברז-לא ברז גינון (כמו שהצעתה לבחור עם ההאמר).ברז של קאמפרים,קטן מתכוונן עם חיווי חשמלי להפעלת המשאבה(עלות 11 יורו).
כירת גז-הפעם לא לשכוח ווסת ו3.5 BAR זה לחץ עבודה מספק לא צריך 20 BAR

מה שלא הבנתי הוא,שאם אתה מפרק את הכל,את החשמל השטיחים והפלסטיקים.אז למה לא דיפנדר?הוא כבר מגיע מפורק,ויותר קל עם הזויות והפינות לציפוי ודיגום.

בהצלחה חבר,עדכן תמונות שבוע הבא אני נכנס להתרשמות ראשונית.

דרור הראל

רכס חיים
13-10-07, 01:09
או-קיי. איפה אני משיג פריטים קטנים ומעצבנים.פנס שמאל - יש את גוף הזכוכית והשאר חסר,3 פלסטיקים לעיגון מאחור ,כיסוי גומי לפתח אחורי,ומנורה ראשית יחד עם מנורות משניות, פנסי וינקר קדמיים, שני הפנסים האחוריים- הכל סדוק ולא מתאים לי.מכסה דלק, מכסה מיכל עיבוי,סמל קטן על ההגה, עיגון פלסטי לסוכך נהג. הבנתם מה חסר בכדי לכוון אותי למישהו שעוסק בזה.יש לי גם דברים מיותרים מהפירוק - מנוע חשמלי לוישר אחורי,מנוע חשמלי לסגירה אוטומטית,פלסטיקים למינהם לספי דלתות,פלסטיקים וגריל קדמיים,כיסוי פלסטיק עליון לדלת אחורית,פלסטיקים לתחתית מושבים קדמיים ועוד ועוד.אם אפשר לעשות החלפות זה יהיה טוב לשני המחליפים.התכנית לשבת בבוקר - טיפול בכל חלודות הרצפה,תכנון חדש לפגושים קדמי ואחורי כשהקדמי עשוי צינור ריבועי 100/50 ובתוכו שני עמודים טלסקופיים מאלומיניום 40/40 עבור סככת צל.הפגוש האחורי יהיה מתעלה 120 מ''מ - פתוחה לאחור (ברזל U).הקסלה האחורית של האגזוז ממוקמת אסון לגבי זווית נטישה ולפי הצעת ארז יש לסלק אותו לחלוטין- בדיוק מה שאני אוהב לעשות.חייבים לעשות מיגון מינימלי למיכל הדלק בגלל מיקומו המטומטם,כשבעתיד צריך להעיף אותו משם לטובת מיכל מים או משהו אחר.שני המיכלים האחרים שבחלל השלדה יהיו מאוד מסובכים לייצור והנפח שלהם יהיה עד 40 ליטר אבל הם חיוניים במיוחד לדלק עקב אלכוהוליזם מובנה של המנוע.הצעות לגבי הרעיונות יש להוסיף כאן.סוף שבוע ארוך של ימים בני 12 שעות על הכלי - פירקו אותי פיזית,לפחות אפשר לנוח בעבודה עד לסוף שבוע הבא.

שחף110
13-10-07, 09:48
יש 2 מקורות לחלקים :
1. חדשים - ג'קי מאוטו מיני 054-4871666, תושיה 15 ת"א.
2. משומשים - אלי שחר 057-7336438 ממושב טל שחר.

שניהם אנשים מאוד אמינים ואדיבים (וזה בלשון המעטה) שכיף לקנות אצלם.

שחף.

רכס חיים
13-10-07, 17:01
תודה שחף. אפנה אליהם.היום השלישי לעבודה ברציפות - בערך 30 שעות.עכשו תחול הפסקה עד יום חמישי אחר הצהריים.מפעם לפעם צריך גם לעבוד.להפתעתי גיליתי היום עוד פלסטיק בין המושבים הקדמיים.לצערי קרעתי מרוב תיסכול כך שנשארו ממנו פירורים.בתוכו גיליתי שני פתחי מיזוג אוויר?? אם כן אז צריך לפרק אותם לפחות זה יעשה יותר טוב לנהג.היום ניקיתי חלודות וצבעתי בפנים הרכב את כל המקומות.למי שיש שטיחים אני מאוד ממליץ לו לבדוק מה יש מתחתם.הכנתי שני פגושים חדשים שאחד מהם עשוי מפרופיל מלבני 50/100 שבתוכו יושחלו שני עמודי ציליה. הדלת האחורית לא יכולה להישכב אחורה מבלי לבלוט מעל הרצפה 10 ס''מ לפחות - וזה אומר שהמגירות לא ייפתחו.לכן פירקתי את הגובל והדלת נפתחת עכשו ב-180 מעלות.כאן נפתחות אפשרויות חדשות שעדיין לא חשבתי על כולן.בסך הכל הרכב מוכן לקבלת זיוודים.השבוע אחליף את כל הצמיגים ואתחיל בייצור מיכל המים והמגירות. בסוף השבוע ארתך את הפגושים ותוך שבועיים אפשר יהיה להשתיל בו מנוע חדש.

landrover
13-10-07, 21:31
חיים - אם גילית מיים על השטיח של הנוסע שליד הנהג , (אם עדיין יש רטיבות ולא רק חלודה ישנה)
99% שיש לך רדיאטור חימום חימום נוזל ,
שזה משהו שצריך לטפל בו , כי הדרך לאיבוד מי קירור וכו' היא קצרה ...

זה בדיוק פרוייקט שאני עובד עליו אצלי ברכב...

אמיר.

asafk
13-10-07, 22:32
בבדיקה של עובי השאסי התפלאתי על העובי הדק שלו לעומת הרוסים אולי עובי 2.5 מ''מ - ממש כלום לשאסי של ג'יפ.

2 מ"מ. לפני שהוא החליד.

אסף.

nirs
13-10-07, 22:45
חיים - אם גילית מיים על השטיח של הנוסע שליד הנהג , (אם עדיין יש רטיבות ולא רק חלודה ישנה)
99% שיש לך רדיאטור חימום חימום נוזל ,
שזה משהו שצריך לטפל בו , כי הדרך לאיבוד מי קירור וכו' היא קצרה ...

זה בדיוק פרוייקט שאני עובד עליו אצלי ברכב...

אמיר.

אמיר תן קצת פרטים.
נראה לי שיש לי בעיה דומה (מידי פעם מים על השטיח של הנוסע שליד הנהג)

landrover
13-10-07, 23:14
רדיאטור החימום בדיסקו ובדיפנדר מקבל את המים החמים מהמנוע ,
ובעזרת אוויר שמגיע ממפוח , מחמם את האוויר ...

דבר ראשון צריך לבדוק את גובה המים במיכל העודפים - לראות מה המצב ...אם גם יש רטיבות
וגם קצת חסר מידי פעם במיכל - זה בטוח זה.

ניר - להחליף את הרדיאטור זה קצת סיפור , תפתח הודעה על זה אם אתה רוצה לעשות את זה לבד ונדבר על זה שם :-)

אמיר.

רכס חיים
14-10-07, 02:25
נראה לי שבשלב ראשון לא אחבר את החימום בכדי לבדוק את המנוע החדש והמערכות האחרות.אחר כך נראה אם לפרק אותו בכלל או להחליף אותו.יתכן ואבכה מערכת חימום מתחת לרגלי הנוסע מצנרת נחושת בלי מאוורר,מנסיוני -בחורף שלנו כשהרגליים חמות הכל ניראה אחרת.

רכס חיים
14-10-07, 02:42
בלי חצי מנוע קשה לי לראות את הצפיפות בתא,בכדי למצוא מקום למצבר נוסף.אם מישהו מיקם מצבר כזה אולי הוא יכול לשלוח כאן תמונה? בלי מצבר שני לא בא בחשבון לצאת לבד לטיולי שטח.באותה הזדמנות -האם תוכלו לפרט איז חלקים רזרוויים את לוקחים לשטח? למה הכלי הזה רגיש ועלול להתקע איתו בשטח.ציריות אורגינליות לא מחוזקות כבר שמעתי.צנרת מים למינייה זה טרויאלי,עם שני מצברים אולי אפשר לוותר על אלטרנטור רזרווי.אבל מה עושים כשמשאבת הדלק טבולה ודפוקה?? בקיצור -איך נחלצים לבד בשטח .

landrover
14-10-07, 11:29
לגבי שני מצברים בדיסקו,

אם אתה עומד מול המנוע , לרוב שמים אחד בפינה הימנית הקידמית ואחד בפינה השמאלית הקידמית ...

מבחינת דברים שיכולים ללכת - תבדוק את מצב מיכל עיבוי שלך , יש כאלה שחורים ישנים סדוקים ,
שיכולים להתפוצץ ...ואז זה קצת בעיה לסדר את זה בשטח ...במיוחד שלרוב מאבדים הרבה מי קירור בגלל זה.

חדש עולה משהו כמו 400 שח

אני לא זוכר אם גם בבנזין זה אותו דבר , אבל אם האלטרנטור יושב על אותה רצועה של משאבת מיים , הייתי שוקל כן לקחת אלטרנטור רזרבה, זה לפחות מה שאני עושה בדיפנדר(קניתי משופץ ב700 שח).

לגבי ציריות שנישברות - לא בטוח שאתה חייב לקחת רזרביות - כמעט תמיד אפשר לפרק דרייב שאפט ולסע עם נעילה 2*4

אמיר.

Juv
14-10-07, 11:50
לגבי רדיאטור החימום הנוזל - האם הסיפור נוגע גם ל-TD5?
אם כן, במידה וזאת התקלה מהיכן מגיעים המים לצד הנוסע? מפתח האוורור שליד הרגליים או ממקום אחר?
אצלי בדיסקו כאשר המזגן עבד נזלו מים מפתח האוורור שליד רגליי הנוסע בכמות די גדולה. פתחתי קצת את צינור הניקוז שליד הגיר, מתחת לרכב, וזה נפסק. כדאי להמשיך לחקור בנושא?

landrover
14-10-07, 13:58
אם יש נזילה מרדיאטור חימום - זה נוזל בכל מקרה כי תמיד עוברים מיים ברדיאטור, בלי קשר למזגן - ככה שאצלך כניראה זה לא קשור.

רכס חיים
14-10-07, 14:22
את מיכלי המים אני אחליף מפלסטיק לאלומיניום בהזדמנות הראשונה.אולי גם אשנה את צורתם ומיקומם כך שיחסכו מקום.אם יש מקום לשני מצברים - דעתי נחה.

דרור הראל
14-10-07, 17:56
רכס,כמו שסבתא שלי היתה אומרת "חול חול ואין מה לאכול".איפה תמונות?

דרור הראל

רכס חיים
14-10-07, 18:37
אני יודע לשלוח אותן בסלולרי לכתובת אי-מייל. יותר מזה אני לא יודע.

opl
14-10-07, 19:05
נראה לי שכדאי להעביר את כל נושא הדיסקו הזה במרוכז ל"פרוייקטים" כי זה בהחלט אחד שכזה...

רכס חיים
14-10-07, 21:24
נושא פירוק הדלת האחורית עולה על שירטון גדול. לא ניתן יהיה לפתוח את המגירות עם דלת נשכבת למטה.העובי העצמי של הדלת בולט כלפי מעלה ועוצר את המגירות מלהפתח. כתוצאה מזה אני נאלץ להשאיר אותה ולתכנן מטבח בהתאמה לבעיה זו.עדיין אין לי פתרון אך הוא יגיע בהמשך.בינתיים - ולאחר משאל החלטתי לעשות שלוש מגירות שונות ברוחבן במקום 3 יחידות של 36 ס''מ. באותו רוחב ניתן לעשות מגירה אחת מרוחבים 30 +36+ 42 ס''מ.זה מאפשר יותר גמישות בהכנסת ציוד -במיוחד רחב. לצערי בלתי ניתן שלא למגן מיגון מינימלי את מיכל הדלק שהוצב בטימטום מכסימלי באחורי הרכב במפלסו הנמוך ביותר.אעשה את זה מפלדה 3 עד 4 מ''מ ברוחב המינמלי שניתן.המיכלים שבין הגלגלים הינם אופציה שתעשה בשלב ב' לאחר שהרכב יעלה על הכביש. מחר אני אנסה לעשות העברת בעלות לרכב ללא טסט וניראה אם שמיל צדק. אני מתכנן שערוריה שגובלת בהפיכת שולחנות + משהו. יום שישי מתוכנן לריתוכים של הפגושים ואולי עוד כאלה שיתווספו .מחר אמור הוואז להגיע למפעל ויש עליו 5 צמיגים חדשים שבשבוע הבא יורכבו על הדיסקו.המנוע שמוצע לי ב-8K כולל הכל כגון אלטרנטור,מזגן,משאבת- מים ,פאן-קלאצ'.חגורה מתוחה וכל מה שהיא כוללת. האם המחיר הגיוני?? יש לי סיפור ענק על הרכב הזה אך טרם בררתי את נכונותו ,אם הוא נכון לפי השערתי - ממתינה לכם תגלית מקצועית לא נעימה ממש. אני חייב לוודא באחריות מלאה שאף אחד לא ייפגע לפני פירסום הדברים. יהיה שלב שבו אנסה לבדוק באם אפשר לעשות את המנוע הזה יותר טיפש ממה שהוא כיום ,היות ואין לי סיבה אחת להיתקע בהר כרכום עם רכב שפיוז אחד עלום נשרף לו בלב המערכת.

landrover
14-10-07, 23:43
המחיר למנוע כולל אביזרים הוא בסדר גמור ...אפילו זול אם הכל במצב טוב.

לגבי האמינות שלו , לפחות מהניסיון שלי, אם אתה שומר עליו במצב טוב , טיפולים בזמן , לבדוק כל רעש שמופיע , כמעט על כל התקלות אפשר לעלות מראש ולטפל בזמן.
זה לפחות המצב אצלי עם שני הרכבים (הדיפנדר 3.5 שנים והדיסקו שנתיים)

אמיר.

יואב אלון
15-10-07, 16:37
חיים שלום,
1) אחרי הסרת השטיח מריצפת תא המטען, בטח ראית כמה הקלאפה ומחברי המצוף של מיכל הדלק פגיעים. חשוב מאד להגן עליהם היטב כולל מפני אבק.
2) צינורות המיזוג האחורי רצים משני צידי תעלת הגיר, ככל הנראה אותם הורדת. רצוי לאטום את הכניסות שלהם בדש, לא בעיה מיוחדת.
3) כשאתה בונה את המיגון למיכל הדלק קח בחשבון: א- שלא תהיה גישה לאבנים קטנות מאזור קורות השילדה- אלו ננעצות בן המיגון למיכל הפלסטי ועלולות לנקב אותו. ב- שהמרחק בן המיכל למיגון לא יהיה קטן מידי.. 3 מ"מ פח פלדה ללא חיזוקים די גבולי בהתישבות יפה על התחת ואתה עלול לעקם את המיגון לתוך המיכל, בדיוק באזור של המצוף.
4) מיקום קלאסי למשאבת המקלחת יכול להיות בדופן השמאלית מאחורי הפנס, כלומר ברווח שבן הפח החיצוני והפנימי.
5) יותר מ-50 ליטר מים נראה לי מיותר וכבד מידי לתנאי הארץ, גם כך הדוש חסכוני, ואם תותר על פוליש וקס במדבר יש לך מים לשלושה-ארבעה ימים בשקט לכל הצרכים ( אדם בודד). את שאר המקום שאתה מיעד למיכל שקול להפוך למיכל דלק. - כמובן מתוך הנחה שיש לך ידע ויכולת לייצר מיכל דלק, לא טריויאלי לחלוטין.. ובכלל למה לא לשתול את המיכלים בן קורות השילדה לדלתות מלמטה? מרכז כובד נמוך יותר, ובבניה נכונה אתה יכול להתקרב ל40 ליטר לצד בלי לאבד מרווח גחון. אני יצרתי מיכל מים של 30 ליטר צמוד לחלון האחורי השמאלי מעל התושבת של המזגן האחורי, אני מניח שאת כל העסק הזה כבר העפת, אבל אולי הרעיון הזה יהיה שווה משהו גם בשבילך ..
6) לדעתי הצמיג המתאים ביותר למכלולי הדיסקו הוא תתפלא: 30X9.5X15, ברגע שאתה עובר את ה-31 מתחילות צרות צרורות כתוצאה מהעומסים החדשים עם מערכת ההיגוי הרגישה גם כך, סרנים, טרנספר, גיר.
ואני לא מזכיר את התותבים התושבות ושאר הירקות שאתה תאלץ להכיר היטב..
עם מערכת מתלים טובה ו-2 נעילות כמעט ואין מצב שהדיסקו לא עובר על צמיגים שכאלו.
הזויות של הרכב ומרווח הסרנים מעולים, והחסכון התחזוקתי משתלם!ממליץ לך על ג'אנט אופסט ברזל- אשר משפר את היציבות.
אני מזכיר לך שהנ"ל תוכנן ל205 !
7) בנוגע לאלומניום מרוג, חישבת כמה שוקלת הפנטזיה של רכב מצופה אלומניום...? להערכתי בערך כמשקל השטיחים שהורדת מכל האוטו. מיותר לדעתי
8) המחיר למנוע טוב מאד! - בהנחה שבדקת קומפרסייה, מצב הראש, קורוזייה במעברי המיים הרגישים של בלוק האלומניום האמריקאי הזקן..
9) רד מהעץ של הדלת האחורית כמה שיותר מהר.. נסה לחזק אותה כפי שהיא. גם כך אין לה "בשר" להכנסת ציוד לאחר הורדת מנגנון הפתיחה של הדלת, והורדה נוספת של קורות חיזוק פנימיות תחליש אותה עוד יותר. נסה לחשוב לכיוון שיפור או החלפת הצירים ואז תוכל להעמיס עליה יותר משקל.
9) במידה ועדיין לא יצרת קשר עם אלי שחר, גם אני ממליץ לך. במצב שאתה נמצא בו זה האיש ממנו תוכל להפיק את המקסימום.
בהצלחה
יואב

רכס חיים
15-10-07, 20:51
יואב ,תודה . המון מידע שאני עוד צריך לעכל אותו.

רכס חיים
16-10-07, 22:02
שני דברים טובים קרו היום. הייתי אצל אמיר בעין איילה וקיבלתי ממנו ערימת דיסקים שמשקפים את כל חלקי הרכב לפרטי פרטים. בערך 4000 דפים.וכמובן הסברים להפעלה מכל הלב - וכל זה חוץ מעוגת רימונים.יש מה לעשות בלילות הקרח הקרובים - לילמוד את כל הברגים ברכב הזה. אני מתנחם לפחות בעובדה שחצי מהמידע שבדיסקים נמצאים כבר בזבל הקרוב.הדבר השני שקרה הוא רכישת המנוע אצל חלף חיפה - איציק - שהוא בן אדם סוף הדרך.בדקתי את אמינותו עם בעלי מקצוע ואנחנו יכולים להיות רגועים ברכישה ממנו.היה לי מנוע זהה באלף ש''ח פחות -שבא מבני דודנו ,והחלטתי על איציק.הוא הסכים לפזר לי שלושה תשלומים מבלי שהכיר אותי קודם.ממש מנש.מבחינתי המנוע נראה יפיפה במיוחד הדיסטרבוטור- שהוא בצבע כחול ים - ולי זה עשה את זה.......אבל ברצינות - זה הימור שהמוכר מוכן לעמוד מאחוריו.המנוע כולל ממש הכל ,משאבת מים,פאן-קלאצ',מזגן,אלטרנטור,רצועה,סטרטר בקיצור יש סט חלקים רזרווים מן המוכן. רק הם שווים חצי ממחיר המנוע.אצל אלי שחר ממושב טל שחר נותרו עוד חלקים שפורקו מהג'יפ ואני צריך לדאוג לקבלם ממנו בשבוע הבא.עוד לא התחלתי לבנות את זיוודי הרכב מחוסר זמן אך אעשה זאת בימים הקרובים.הרעיון הוא שמנכ''ל לנד-רובר יבוא לביקור בארץ כדי ללמוד מה צריך לעשות עם סוס מסורס כדי שיוכל להרביע.

ron_gal
17-10-07, 14:34
חיים,

אני רואה שהשידוך הצליח !!
תתחדש וסע בדרכים טובות.

רון.

רכס חיים
18-10-07, 21:09
רון - איציק מ''חלף חיפה'' איש מדהים ממש.האמינות שלו נותנת הרגשה טובה לקונה. תודה על השידוך.מחר אני מתכנן להרכיב פגושים חדשים במקום המקוריים. אני מבין שיש על הפגוש האחורי איזה שהם פנסים שלא ידועים לי מימין ומשמאל. ניראה שניתן לבטל אותם כי בפנסים העליונים יש הכל.אולי אני טועה? מחר אני גם ארים את הבהמה עם מלגזה בכדי לקרצף את השאסי ולהתיז עליו זפת להגנה ולצורך איתור נזילות שמן.ביום ראשון יוחלפו הצמיגים וביום שני אני מתכנן להעלות אותו לאבישי במוסך דברת לצורך הרכבת מנוע והכנה לטסט כולל טסט.אני לא מאמין שהוא יסע על הגלגלים שלו בסוף השבוע - אבל יתכן.אין לי הרבה מה לעשות מחר ובשבת אך אני אתקין לו כל מיני ווים לגרירה,ואתחיל לתכנן מינשא נפרד לגלגל הרזרבי עם ציר על הפגוש.כנראה שהגלגל האחורי הרזרבי יכיל בתוך השקע של הג'נט את המטבח עם חיפוי אלומיניום מתקפל.בצורה זו המטבח יהיה בנפרד על הגלגל מבחוץ והכיור יהיה בנפרד על הדלת מבפנים.זה יותר נכון היות וכך יש שתי עמדות עבודה במקום אחת וניתן לעבוד במקביל על שתיהן.זה לא סיפור פשוט אך מחר העיניין יבדק.את גריל הפלסטיק שהעפתי יחליף גריל אלומיניום בתכנון עצמי שייוצר בתוך שבועיים ועד אז יכולים להצטרף לייצור מי שרוצה. יש על כך פתיחת שרשור נפרד.מיכל המים לוישרים הוא ביצוע דבילי בכל קנה מידה. הוא תופס מקום מצוין למצבר נוסף במיוחד שהוא בקרבתו. או שאייצר חדש מאלומיניום או שאחתוך אותו לשניים בכדי לסלק ממנו חטוטרת לא מובנת.לאחר מכן אתקין מקום למצבר נוסף.התחלתי בבנית הזיוודים הפנימיים אך זה לא דחוף עד חזרת הרכב מהטסט.אנסה להעביר צילומים לאי-מייל שקיבלתי כאן לצורך העלאתם בפורום.

הכוכב הכחול
18-10-07, 21:54
אין לי הרבה מה לעשות מחר ובשבת

מזה השטויות האלו?? :twisted:
חיכיתי בסבלנות כל השבוע כדי שבשבת יהיה פה שמח :grin:
ועכשיו אתה אומר שאין מה לעשות?

משבית שמחות שכמוך
יאללה לעבודה .
צילומים כתיבה הכל בפרטי פרטים
תוצי לה את הקרביים מהמקום
בלי לקחת שבויים :mrgreen: :mrgreen:

מממ....אם אתה צריך עזרה עם הדיסק, רק תגיד...
;-)

רכס חיים
19-10-07, 17:23
תודה על הצעת העזרה. בטח אזדקק לה בהמשך היות ואני לומד את הרכב בלי שום ידע מוקדם.היום הרכבתי את שני הפגושים החדשים.שניהם מצינור מלבני 50X100 מגולוון בעובי 2.5 מ''מ.על הפגוש הקדמי הורכבה טבעת גרירה שפורקה לפני 5 שנים מקבוצת ''ריו'' שננטשה בנחל ניצנה.מאחור הורכב וו גרירה נפתח כמו שהיו על הסיקסים בעבר.הכל צבוע וממש יפה.בתוך תא המנוע פירקתי כל מיני זנבות מהעבר כולל חיבורים מיותרים ששרתו את מערכת הגז שהיתה ברכב.את שני התאים הקטנים של המצבר מימין והריק משמאל ניקיתי מכל החולרות ששרצו שם ולאחר מכן צבעתי בשכבת צבע זפת.מבחינתי הרכב מוכן להחלפת צמיגים ביום ראשון ולעלות לדברת ביום שני.מחר אני מתחיל בתכנון פחי הציפוי מאלומיניום בצידי הרכב ובתכנון הגריל החדש.אני אעשה מיד שניים מתוך הנחה שלפחות אחד יצטרף לשיגעון.מחר גם אתחיל בבנית המגרות ומיכל המים בכדי שיהיו מוכנים להרכבה עם חזרת הרכב מדברת.מישהו נתן כאן מייל להעברת התמונות אליו ואני לא מוצא אותו. שבת שלום עד מחר.

הצפרדע
19-10-07, 21:36
בלי ת מ ו נ ו ת השרשור הזה שווה לתחת!

landrover
19-10-07, 22:50
הי חיים , זה אני שאמרתי לך שאתה יכול לשלוח למייל שלי ואני אעלה את התמונות לשירשור:

אתה יכול לשלוח את התמונות למייל :
[email protected]

אמיר.

רכס חיים
20-10-07, 02:46
היות ובכל זאת לא עשו לנו העברת בעלות במשרד הרישוי ''כי בלי טסט מעל 3 חודשים - לא עושים העברת בעלות'', אני שולח מחר מכתב לשר התחבורה בתפוצת נאט''ו - שיבוא ויסביר לי כיצד משרד ממשלתי שאמון על רישום רכושו של הציבור מרשה לעצמו להתערב בזכויות הקניניות של הציבור ולהחליט מתי הוא יעביר בעלות ומתי לא על סמך החלטות לא מוסמכות של משרתי ציבור.ממתי פקידון יכול לקבוע לשני אנשים מיהו שיהיה בעל הרכוש.הזהרתי את המשרד כי באם יחולו עיקולים לאחר סירובם להעברת הבעלות - הם יהיו הנתבעים על הנזקים הנוספים שייגרמו לי.מה דעתכם על הענין לפני שיגור המכתב???

shmil
20-10-07, 11:50
צר לי, חיים.

ככל שאני יודע, יש נוהל שמשתמש בטופס "העברת בלעלות לרכב ללא טסט", ובו הקונה חותם שהוא יודע ומבין שהוא קונה רכב ללא טסט וללא אפשרות לנוע על הכביש וכד'.
ייתכן שצריך לשלם את האגרות במעמד זה.
ו..כן, אני יודע גם שלא כל העובדים במשרדי הרישוי מכירים נוהל זה.

לגבי מכתב לפרסי - מה זה כבר יעזור?
יהיה לך יותר מהיר לשים מנוע ולעשות טסט.

yoni 110
20-10-07, 14:02
בעבר הלא רחוק (שנה וחצי) קניתי רכב ללא טסט וביצענו את העברת הבעלות לפי הנוהל הנ"ל.
אתה משלם את אגרת העברת בעלות בדואר ומבצע את הפעולה עצמה מול הפקידה במשרד הרישוי (וחותם שאתה יודע שלרכב אין טסט בתוקף)
כמעט כל הפקידות לא מכירות את הנוהל הזה אבל הוא קיים

KOOKE
20-10-07, 15:02
חיים

אין לי בעיה שתטריד את כל העולם ולהקתו במכתבים אבל נא דייק.

הרישום של ה"בעלות" על רכב במשרד הרישוי אינו יוצר שום זכות קניינית. או במינוח מקצועי זהו רישום דקלרטיבי (רישום הצהרתי או אינפורמטיבי גרידא) להבדיל מרישום קונסיטיטובי (רישום יוצר) שכשלעצמו יוצר בעלות - דוגמא קלאסית לרישום יוצר הוא הרישום של נכס מקרקעין ב"טאבו" (לישכת רישום מקרקעין).

במילים פשוטות הרישום במשרד הרישוי לא מעיד שום דבר ולא קובע שום דבר לגבי בעלות ברכב. מבחינה חוקית אתה יכול להיות הבעלים של רכב לכל דבר ועניין גם אם אתה לא רשום כבעל הרכב במשרד הרישוי.

לעומת זאת - בנכס מקרקעין אם אתה לא רשום כבעל הנכס בטאבו אתה לא הבעלים של הנכס.

לכן ההחלטות של פקידי הרישום במשרד הרישוי אינן מתערבות או קובעות זכויות קניניות כלשונך.

"העברת בעלות" בנכס נייד, לרבות רכבים, נעשיית מבחינה חוקית על ידי מסירת הנכס (הרכב) לקונה. שוב כדי לפשט את העניין מהבחינה הזו רכב זהה בעיני החוק למקרר..רכשת מקרר מיד שנייה או אפילו כחדש אתה הפכת להיות הבעלים ברגע שקיבלת את המקרר לידייך.

גילוי נאות - אני עו"ד במקצועי.

שלמה

yoni 110
20-10-07, 15:06
שלמה, אז לפי מה שאתה אומר אם נעשה חוזה מכר בין קונה למוכר ולא נעשתה העברת בעלות במידה ומגיעים עיקולים על הרכב (עיקולים שהמוכר אחראי להם) לא ניתן לעקלו ויותר מכך קימת אפשרות חוקית לשינוי רישיון הרכב?

הסבר קצת יותר בבקשה

KOOKE
20-10-07, 15:17
יוני

אם העיקולים הוטלו על הרכב לאחר שנערך הסכם מכירה וחשוב מכך לאחר שהרכב נמסר לקונה, אז התשובה לשאלתך היא בהחלט כן.

דרך אגב, ניתן לרשום עיקול על רכב גם ברשם המשכונות ויש מקרים שהרכב מעוקל וזה לא רשום המשרד הרישוי אלא רק ברשם המשכונות. לכן, מומלץ לבדוק עיקולים אפשריים גם במשרד הרישוי וגם ברשם המשכונות.

זה בדיוק משמעותו וחשיבותו של רישום דקלרטיבי (הצהרתי) מסירת מידע בלבד..הרישום לא יוצר את הבעלות אבל מפרסם ברבים מידע לגבי הבעלות לרבות עיקולים.

אומנם ההבחנה קשה לעיקול בין רישום שמוסר מידע ובין רישום שיוצר בעלות ו- 99% מהאולוסיה שאין לה השכלה משפטית חושבים שהרישום במשרד הרישוי יוצר את הבעלות - זה פשוט לא נכון.

שלמה

yoni 110
20-10-07, 16:27
אם כך צפה לפגיעה השבוע
צריך יעוץ בנושא

רכס חיים
20-10-07, 16:52
ומה קורה כאשר אתה צריך לקבל מסמכי רישוי חדשים והם מגיעים למוכר הרכב ולא אליך??

landrover
20-10-07, 18:30
תמונות (לפני הטיפול המסור של רכס)

http://img153.imageshack.us/img153/7606/10102007614xu5.th.jpg (http://img153.imageshack.us/my.php?image=10102007614xu5.jpg)

http://img81.imageshack.us/img81/9563/10102007615jx8.th.jpg (http://img81.imageshack.us/my.php?image=10102007615jx8.jpg)

http://img219.imageshack.us/img219/2852/10102007616yl1.th.jpg (http://img219.imageshack.us/my.php?image=10102007616yl1.jpg)

landrover
20-10-07, 18:36
ראש מנוע בבגאז' ....

http://img227.imageshack.us/img227/4262/10102007617pg1.th.jpg (http://img227.imageshack.us/my.php?image=10102007617pg1.jpg)

http://img153.imageshack.us/img153/2876/10102007618il0.th.jpg (http://img153.imageshack.us/my.php?image=10102007618il0.jpg)

http://img227.imageshack.us/img227/69/10102007620tb7.th.jpg (http://img227.imageshack.us/my.php?image=10102007620tb7.jpg)

landrover
20-10-07, 18:41
הפשטת הריפודים ...

http://img227.imageshack.us/img227/6189/11102007622tp2.th.jpg (http://img227.imageshack.us/my.php?image=11102007622tp2.jpg)

http://img220.imageshack.us/img220/4539/11102007623tr3.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=11102007623tr3.jpg)

http://img227.imageshack.us/img227/636/12102007629ke1.th.jpg (http://img227.imageshack.us/my.php?image=12102007629ke1.jpg)

landrover
20-10-07, 18:50
שטיפה :

http://img127.imageshack.us/img127/9753/11102007625rk2.th.jpg (http://img127.imageshack.us/my.php?image=11102007625rk2.jpg)

http://img219.imageshack.us/img219/1999/11102007628sp5.th.jpg (http://img219.imageshack.us/my.php?image=11102007628sp5.jpg)

http://img219.imageshack.us/img219/534/12102007631rj0.th.jpg (http://img219.imageshack.us/my.php?image=12102007631rj0.jpg)

landrover
20-10-07, 18:55
טיפול נגד חלודה :

http://img155.imageshack.us/img155/254/13102007634kv2.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=13102007634kv2.jpg)

http://img128.imageshack.us/img128/2821/13102007635ku5.th.jpg (http://img128.imageshack.us/my.php?image=13102007635ku5.jpg)

http://img155.imageshack.us/img155/3654/13102007636ca7.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=13102007636ca7.jpg)

landrover
20-10-07, 19:01
הורדת פגושים וחיתוך אגזוז:

http://img155.imageshack.us/img155/8643/13102007637uk7.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=13102007637uk7.jpg)

http://img155.imageshack.us/img155/6953/13102007638hc9.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=13102007638hc9.jpg)

http://img229.imageshack.us/img229/9739/13102007640to7.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=13102007640to7.jpg)

landrover
20-10-07, 19:19
בניית הפגושים:

http://img229.imageshack.us/img229/9739/13102007640to7.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=13102007640to7.jpg)

http://img385.imageshack.us/img385/5972/13102007642ov6.th.jpg (http://img385.imageshack.us/my.php?image=13102007642ov6.jpg)

http://img385.imageshack.us/img385/8118/13102007643dh3.th.jpg (http://img385.imageshack.us/my.php?image=13102007643dh3.jpg)

http://img223.imageshack.us/img223/6922/13102007644vp7.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=13102007644vp7.jpg)

http://img155.imageshack.us/img155/7580/19102007645xw2.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=19102007645xw2.jpg)

http://img115.imageshack.us/img115/3780/19102007646cj8.th.jpg (http://img115.imageshack.us/my.php?image=19102007646cj8.jpg)

http://img115.imageshack.us/img115/7186/19102007647dm3.th.jpg (http://img115.imageshack.us/my.php?image=19102007647dm3.jpg)

http://img115.imageshack.us/img115/492/19102007648dw5.th.jpg (http://img115.imageshack.us/my.php?image=19102007648dw5.jpg)

http://img115.imageshack.us/img115/4347/19102007649bl8.th.jpg (http://img115.imageshack.us/my.php?image=19102007649bl8.jpg)

http://img220.imageshack.us/img220/9300/19102007650lg0.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=19102007650lg0.jpg)

http://img115.imageshack.us/img115/401/19102007653em1.th.jpg (http://img115.imageshack.us/my.php?image=19102007653em1.jpg)

רכס חיים
20-10-07, 19:40
כמו שאתם רואים הפגושים בנויים מצינור ריבועי. בכדי לצמצם ככל האפשר את אורך הרכב פתחנו חלונות בפגושים מאחור ודחפנו לתוכם את מנשאי הפגוש היוצאים מהשאסי .בכך לא הוארך הרכב לחלוטין (אולי ב-6 מ''מ - עובי החומר של הצינור) וזוויות הגישה והנטישה ממש המכסימליות האפשריות.מה עוד שהרמנו את הפגושים בכדי שייצמדו לשאסי מלמטה -גם זאת לטובת הזוויות. הן עוד תגדלנה עם החלפת הצמיגים ואולי הגבהה נוספת לבודי .קשה יהיה להגיע לזוויות של הוואז אך אתרחק מאוד מהזוויות המקוריות של ההומו.

tayrie
20-10-07, 19:46
:shock: עשה טובה חפש בעל סיקס\סופה קרוב ותן לו את הפגושים האלה , הם לא עוברים מסך ...
(זה נראה נורא...) :evil:

http://img115.imageshack.us/img115/401/19102007653em1.jpg

yoni 110
20-10-07, 19:49
חיים, תחשוב בכיון של להוסיף עוד אוזן גרירה על כל פגוש. אחת על כל קורת שילדה.
אם תרצה עוד וו גרירה כזה יש לי זרוק אחד במחסן והוא שלך

רכס חיים
20-10-07, 22:50
אני צריך להבין מדוע אני זקוק לשתי אוזניים בכל צד. לגבי היופי של הפגושים - הוא לא מעניין אותי לחלוטין באם התוצאה היא אופטימלית מבחינת זוויות כניסה/נטישה ,חוזק,מחיר ייצור,וקלות החלפה במידת הצורך.הפגוש המקורי מתאים להומו מקועקע שתפקידו תם בכלי הזה.אמיר - תודה על הסדר בבלגן התמונות ועל העלאתן.בינתיים אני מתלבט על מיקום קומפרסור חשמלי שפרקתי מפאסט 95 ושעבד לטובת כריות האוויר שלה. יש לי בקבוק חמצן קטן של 10 או 15 ליטר שמיועד להיות מיכל אוויר המורכב בתחתית הרכב עקב משקלו.הכוונה לאוויר דחוס לצורך הפעלת כלים פנאומטיים בשטח.לאיזה לחץ אני צריך להגיע?? למלא אוויר בצמיגים לא תהיה בעיה אך עבודה בכלים שצורכים 150 ליטר בדקה נראה לא פשוט.אם הקומפרסור ייכנס מתחת למושב הנוסע ,זה יכול להיות מקום טוב למקום לא מנוצל.כנראה שהפרוק של הווישר והנעילה מהדלת האחורית היתה שגיאה שנבעה מהתלהבותי לסלק אותה בכלל, אבל ביטול הגובל היה נכון.עוד לא ירד לי האסימון מה אני עושה עם התכנון הבסיסי הלקוי של הדלת האחורית.בינתיים הורדתי מידות לחיפויי אלומיניום בתחתית כל הדלתות כך שכל החלק התחתון יהיה הרבה יותר עמיד לנגיפות ממצבו העגום כיום עם חיפוי אלומיניום בעובי אולי של 1.0 מ''מ.

nir.samo
21-10-07, 18:27
חיים ראיתי את התמונות והרגשתי כאילו רצחו לי את הרכב (ראה סמלון).
וברצינות - סוף סוף רואים בעלים מתעלל בדיסקברי ולא ההיפך...

רכס חיים
21-10-07, 20:01
אל תדאג - כשנגמור לפרק אותו נתחיל לבנות את הכלי כמו של.ר. היתה צריכה לעשות מההתחלה.היום הגיע המנוע החדש למוסך דברת ולפי אבישי הוא ניראה טוב.מחר יבדקו המעברי מים לראות את מצבם האמיתי ובסוף לאחר ההתנעה יבוצע פלשינג שינקה אותם כמו שצריך, ואז מים ירוקים לנצח.היום קיבלתי מאלי שחר את כל החלקים החסרים ומחר סוף סוף הוא יקבל צמיגים חדשים שיעשו אותו הרבה יותר מסוקס.יש לי מספר רכישות לבצע כגון פלסטיקים לפנסים קדמיים,שני פנסים אחוריים ,שני פנסי פינה קדמיים, ארבעה פנסי פגוש אחורי, מכסה דלק ואולי שכחתי משהו אחר אבל לא רציני.במשך השבוע ארכיב את כל המסביב כדי שבשבוע הבא אפשר יהיה לעשות לו טסט מיד לאחר הרכבת המנוע.היום סיימתי לתכנן את כל פסי האלומניום בתחתית הדלתות ואת הגריל הקדמי שגם הוא מאלומיניום.הכל יורכב רק אחרי סיום העבודה בדברת.

landrover
22-10-07, 16:15
תמונות :

http://img481.imageshack.us/img481/7461/22102007663ev2.th.jpg (http://img481.imageshack.us/my.php?image=22102007663ev2.jpg)

http://img225.imageshack.us/img225/4191/22102007662nq3.th.jpg (http://img225.imageshack.us/my.php?image=22102007662nq3.jpg)

http://img85.imageshack.us/img85/451/22102007664vn2.th.jpg (http://img85.imageshack.us/my.php?image=22102007664vn2.jpg)

http://img126.imageshack.us/img126/6343/22102007665jn6.th.jpg (http://img126.imageshack.us/my.php?image=22102007665jn6.jpg)

http://img126.imageshack.us/img126/6085/22102007666rp8.th.jpg (http://img126.imageshack.us/my.php?image=22102007666rp8.jpg)

רכס חיים
22-10-07, 19:19
אלה התמונות עם הצמיגים החדשים 265/75/16 שטח/שטח.בעת פירוק הצמיגים במפעל,ניקיתי את הכנפיים והשאסי מבפנים וצבעתי בזפת כדי לנצל את העובדה שהכל היה פתוח וגלוי.הצמיגים החדשים שינו את המרווח גחון ואת המראה החיצוני שהוא הרבה יותר קרבי מצורתו העלובה מלפני שבועיים.אתמול קיבלתי מאלי שחר את כל החלקים החסרים כולל פאן-קלאצ',אייר-פלואו,פגוש אחורי,מנוף וינקרים,מכסה למיכל מים,צמיג רזרבי ועוד.השבוע אבקר באוטו מיני לקנות את הפנסים החדשים שחסרים או שבורים בכלי. ביום שישי הכל יהיה מורכב וביום ראשון הוא יזכה להסעה למוסך דברת.תודה לאמיר על העלאת התמונות.

רכס חיים
23-10-07, 04:36
התחלתי היום לבנות את הזיווד לרכב. כפי שציינתי ,נכנסות ברוחב שבין הכנפיים 3 מגירות שונות באורך 120 ס''מ כל אחת.השמאלית תהיה ברוחב 42 ס''מ והיא תקבל מסילות כפולות - ס''הכ 4 מסילות. האמצעית תהיה ברוחב 36 ס''מ והימנית תהיה ברוחב 30 ס''מ.מאחור - לרוחב הרכב יורכב מיכל מים של 72 ליטר עם משאבה חשמלית וצינור באורך 4 מטר שייצא מדלת ימין.צינור נוסף ייצא לכיוון הכיור כך שכל פתיחת מים באחד הברזים יפעיל את המשאבה החשמלית.המגירות והמיכל יוצרים משטח שאורכו 150 ס''מ ורוחבו מעל הכנפיים כמעט 140 ס''מ - בדיוק רוחב למיטה כפולה.בלילה המגירות יפתחו 60 ס''מ ועליהן יונח לוח בירצ' בעובי 9 מ''מ (סוג של דיקט ליבנה פיני קשה ועמיד מים לחלוטין)כך שייווצר משטח באורך 210 ס''מ.ביום משמש הלוח הזה כשולחן לשני אנשים במידות 60/110. כרגע אני מתלבט ברשימת חלקי החילוף שאצטרך לקחת איתי.מנסיוני אצטרך צינורות מים, אלטרנטור, רצועה, מותחן רצועה, משאבת- מים, סטרטר, שתי ציריות אחוריות, פאן-קלאצ', אייר-פלואו, פלגים,דיסטרבוטור, חוטי הצתה, קויל.אם שכחתי משהו זה המקום להוסיף אותו.תמונות המגירות בייצור יהיו בתוך יומיים.אני מתלבט לגבי מיקום הקומפרסור אך זה ניתן להיעשות רק מול הרכב לאחר הזיווד העיקרי.

נמרוד
23-10-07, 09:36
רכס, הוא יהיה מוזרק או קרבורטור?

רכס חיים
23-10-07, 11:43
המנוע מוזרק ואני חושב שכבר ב-94 עברו להזרקה.היום פגשתי את ג'קי באוטו מיני - הבחור ממש עשר. קניתי את כל הפנסים בהיקף הרכב אך חסר לו במלאי וינקר קדמי אחד ,זה שבפינה.אני אצטרך לטסט פנס כזה וכנראה במוסך יארגנו לי אחד. שלי שבור אך ניתן לשימוש זמני עד שיגיעו חלפים חדשי. אני הולך לעבוד על הזיווד ולסיים אותו במשך היום.

יואב אלון
24-10-07, 08:35
חיים שלום.
אני נהנה מאד לראות מה שאתה עושה ברכב, ישר כוח!
על פי דברך אני מבין שאתה מיעד את המכונה לשטח/שטח, אתה מדבר הרבה על זוויות גישה ונטישה.
שמתי לב שהגבהת עם קפיצים ארוכים - חשוב מאד שתחליט כבר עכשיו מה המדיניות בנוגע למוטות המייצבים.
האחורי: במידה ואתה משאיר אותו הנ"ל מחייב ניתוק והרחקת הרוזטה והתותב מהשילדה בנקודת החיבור( 2 ברגים) ואז הוספת תותב (פרופיל ברזל) השווה בגובהו להפרש הגבהים בין הקפיצים - ישן/חדש. השארת המוט במצב הקיים, תביא את המוט מהר מאד לקריעת הבוקסות בתושבות, להתעוות ולהתהפך כלפי מטה ותגרום לאיבוד מהלך המתלה המלא שנותנים הקפיצים/בולמים.

בנוגע לקדמי, אינני יודע בכמה הגבהת את הרכב אך שווה לך לשקול הסרתו. כמובן במגבלות הבטיחותיות הנדרשות ואופי הנהיגה שלך.

אגב מנוע, ב94 המנוע חזק יותר מזה שהורכב ב- 95-98 , במשהו כמו 10 כ"ס !.. לפחות כך היה כשהיה חדש וזה היה מזמן..

בנוגע לזווית גישה, שים לב למוט ההגה- מיקומו פוגע בזווית הגישה, ובמתכונת הפגוש הקדמי שלך, קרוב לודאי שיפגש ראשון עם הסלע. ישנן 2 אפשרויות. א) העברתו אחורה - מאחורי הסרן. ב) מיגונו.
אמליץ לך בשלב זה לחשוב בחיוב על מיגון ספי הדלתות הפריכות. ולחשוב בתכנון הפרופילים, על שילוב מיכלים/בלונים/וכו מתחת למרכב כחלק ממבנה מגן- הסף.

כל טוב
יואב

itay-rover
24-10-07, 09:37
רכס, הוא יהיה מוזרק או קרבורטור?

נמרוד לא שאל סתם.
אם דיברת על אמינות והורדת התלות במחשבים וכד' כדאי לשקול את האופציה ללכת צעד אחד אחורה.
קל מאוד להסב את המנוע הזה לעבוד עם קרבורטור.
ישנם המון שיקולים בעד ונגד.
אם הכיוון מעניין אותך אפשר לפתח את הדיון בנושא.(לא רוצה להסיט את הדיון לכיוון שאינו רלוונטי)

איתי.

רכס חיים
24-10-07, 13:43
הרכב הזה יעבור הרבה מאוד שינויים בשנים הקרובות.נושה הקרבורטור מן הסתם יעלה על סדר היום.היות ובשלב זה יש לעבור מספר אבני דרך להעלאת הרכב על הכביש - אני מתרכז במטרה הזו.אין ספק שהכרתי את הג'יפ תימשך לפחות שנה.לאחר מכן יבוצעו בו שינויי מכלולים של המערכות הכבדות .לדוגמה, אני לא מתלהב מגיר אוטומטי אבל נראה מה יקרה בהמשך בכדי לקחת החלטה.

רכס חיים
25-10-07, 18:08
נישארו עדיין הפלסטיקים מעל הכנפיים האחוריות ומעל הפנסים האחוריים המגיעים עד הגג.כפי שמסתמן אני הולך לכסח אותם מחר במסגרת ההנאה השבועית.היום הרכבתי את הפנסים הקדמיים והחזרתי בינתיים את גריל הפלסטיק עד שיגיע מהייצור גריל האלומיניום.חסר לי לפנס הקדמי הקפיץ של המנורה והגומי נגד רטיבות מאחור.איפה אפשר להשיג אותם? מחר אני מתכנן את הרכבת הפנסים האחוריים שבאים גם במקום הפנסים הדביליים שעל הפגוש. רכב שטח עם פנסים על הפגוש.....כנראה בדיחה אנגלית. ביום ראשון יהיה כאן גרר שיעלה את ערימת האלומיניום למוסך דברת להתקנת המנוע. המושבים הקדמיים מזעזעים אותי כל פעם מחדש.אני חושב על מושבים הידראוליים של נהגי משאיות. אולי אשיג שניים כאלה מפרוק. אם יש למישהו הצעה איך לשים עליהם יד הוא מוזמן להציע.

מוני אורבך
25-10-07, 18:24
חיים אל תרוץ להחליף את המושבים הקדמים!!!
הם מאוד נוחים, אומנם יש להם נטיה לשקוע אבל בקלות אפשר לסדר את זה.
אם אתה לא מעונין בהם אשמח להוריד ממך את המטרד (-:

ובאשר לכיסא הדראולי - חשוב שנית.
הוא נוח מאוד על במפים בכביש אבל בשטח עם מספר קפיצות אתה מאבד את הקשר עם הדוושות...

הרכב מאוד נוח במקור - בין הנוחים שיש, לדעתי כיסאות הידראולים לדיסקו מיותרים ואפילו מעצבנים לרכב שעיקר מטרתו שטח.

אשר לגיר האוטומטי... אחרי שתסע כמה פעמים לא תבין איזה מטומטם היית שלא נסעת על אוטומטי כול חייך.
הכול מלבד ירידות )-: שם תקלל את הגיר האוטומטי ואישתו הצולעת

six 4 life
25-10-07, 18:52
רק עכשיו שמתי לב לתמונה הבאה:

http://img227.imageshack.us/img227/4262/10102007617pg1.jpg

מיכל גז חוקי ברכב שהוסב להנעה בגז מן הסתם, ולידו ראשי המנוע של אותו הרכב... :roll:

אולי רק דעתי מקשרת בין השניים אבל...
משעשע בהחלט :mrgreen:

sherifon
25-10-07, 19:24
מה שניקרא :קשר של "סיבה ותוצאה" :)

נמרוד
25-10-07, 21:50
סחטיין על ההבחנה ארז... ואני די בטוח שההקשר שלך מדויק :| לצערו של הבעלים הקודם שהפסיד את המכנסיים+תחתונים+רוב השערות שנדבקו אליהם, לפי מה שאני שומע, ולשמחתו של רכס שקנה את הרכב במחיר באמת מצחיק.

דרור ברלי
26-10-07, 02:01
לדוגמה, אני לא מתלהב מגיר אוטומטי אבל נראה מה יקרה בהמשך בכדי לקחת החלטה.

אני אגיד לך מה יקרה בהמשך. יש לי הרגשה שגם אתה יודע.

למרות שזה V8 בנזין, חזק הוא לא.
הגיר האוטומטי מסרס את המנוע ויזמבר אותך חזק בדלק. עם הצמיגים האלה ובלי לשנות יחסי העברה, תתכונן לביצועים של עגלה דה-לה-שמעטע ולצריחה של -4 עד 5 ק"מ לליטר בממוצע...
אחר כך ייתכן שגם תגלה (כולי תקווה שלא) שזה גם גיר לא אמין במיוחד.

כמי שעוקב בעניין רב אחרי הפרויקטים שלך, אני מבין שאמינות חשובה לך (למרות שמי שבונה רק על אמינות קונה טויוטה, ובכלל לא מתקרב ללנדרובר...). אני חושב שגיר אוטומטי הוא נקודת תורפה אמיתית בכל רכב, על אחת כמה וכמה רכב ישן. על אחת כמה וכמה כשמדובר ברכב שטח ועל אחת כמה וכמה מתוצרת בעלת רקורד אמינות בעייתי משהו...
אם נופל לך לידיים גיר ידני מתאים (של דיפנדר או דיסקו), אל תהסס בכלל להיפטר מהאוטומט. אני יודע על הסבה אחת לפחות שנעשתה בארץ מאוטומט לידני (בדיסקו דיזל) ובהצלחה מרובה.

עם גיר ידני הדיסקו יקבל זריקת מרץ משמעותית ויצרוך הרבה פחות דלק.

רכס חיים
26-10-07, 16:59
אין לנו ויכוח שגיר ידני הוא תוספת אשכים להומו שלי. היות ויש לי זמן לחפש גיר במחיר סביר נראה לי שבעוד שנה גם האוטומטי יוחלף. למכור את האוטומטי ולקנות ידני - כנראה לא יעלה לי כלום חוץ מעבודה.תוכל לתת לי יותר פרטים על הכלי שעבר השתלה?? יש תמונות חדשות מהיום שאמיר בטח יעלה אותן בקרוב.

landrover
26-10-07, 22:23
תמונות:

http://imgbolt.com/public/thumb_47224c9ba98c5461606960.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/34966/26102007681.jpg)

http://imgbolt.com/public/thumb_47224c30048db835377160.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/34964/26102007682.jpg)

http://imgbolt.com/public/thumb_47224b757d00b694866926.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/34954/26102007683.jpg)

http://imgbolt.com/public/thumb_47224bd34e6d5495921199.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/34958/26102007684.jpg)

http://imgbolt.com/public/thumb_47224ae9a8049383684166.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/34948/26102007685.jpg)

http://imgbolt.com/public/thumb_47224a867a346458444590.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/34942/26102007686.jpg)

http://imgbolt.com/public/thumb_4722493dacf23355005192.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/34932/26102007687.jpg)

http://imgbolt.com/public/thumb_47224a28e8f96723761403.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/34938/26102007688.jpg)

http://imgbolt.com/public/thumb_472249cb8daf3778628505.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/34934/26102007689.jpg)

UNIX
26-10-07, 23:20
חיים תוכל לפרט על הקומפרסור שפירקת מהפאסאט?
בחיים לא שמעתי על דבר כזה קומפרסור לכרית אוויר
פרויקט מעניין

רכס חיים
27-10-07, 00:31
בשנת 95 ייבאתי ביבוא אישי פאסט סטיישין עבור הבן שלי שהשתחרר מהצבא.ייבאתי הרבה פלדה מגרמניה ולכן קניתי את הרכב שם.כשנישאלתי איזה תוספות אני רוצה באוטו - עניתי - ''הכל''.קיבלתי רכב המיועד לארה''ב עם מנוע VR6 ( שהשבוע שתלתי אותו בקורדו שלי).הרכב הגיע עם מערכות שרק עכשו מגיעות למכוניות חדשות ,ובינהן מערכת של כריות אוויר אוטומטית המתאימה את עצמה באמצעות קומפרסור ללחץ הנוצר עקב משקל המטען ברכב.היות וזו מערכת גרמנית - והעמסת את הרכב מעל המותר במשהו - באופן אוטומטי היא היתה פורקת את כל האוויר מהכריות ומשכיבה את הרכב על הכביש.מילא כשזה קורה במצב עמידה , אך לעיתים תוך נסיעה כהרכב קפץ על מהמורת מע''צ ונוצר לחץ מעל לכיוונון ,הרכב היה נשכב עם 5 ס''ב מרווח גחון בינו לכביש.נאלצתי לפרק את המערכת לקונבנציונלית ואת הקומפרסור הזה אני רוצה להשתיל בהומו.

רכס חיים
27-10-07, 00:34
רק שתבין - הצעצוע הזה ב-95 עלה לי 240,000 שקל - יותר ממרצדס שקניתי שנתיים אחר כך.

UNIX
27-10-07, 07:54
או קיי הייתי בטוח שאתה מדבר על כרית אוויר למצב תאונה .
מנוע vr6 הוא מנוע חזק מאוד
אם אני לא טועה מוציא 180 כ"ס
יש דגמים של קורדו שכבר באו עם מנוע שכזה לא ?
בכל אופן יש לך תמונות של הקומפרסור?
אשמח לראות גם תמונות של הקורדו אולי בשרשור אחר אפילו

opl
27-10-07, 08:48
למה על כל פגוש יש רק נקודת עיגון אחת?

רכס חיים
27-10-07, 19:07
יחד עם הפאסט קניתי גם קורדו עם אותו מנוע.(היא עלתה בזמנו 330,000 ש''ח) ל-VR6 קיימות שתי גירסאות בהפרשי נפח של 140 סמ''ק - 2800 ו-2940 סמ''ק .174 כ''ס ו-190 כ''ס בהתאמה.שני המנועים מוגבלי עוצמה ע''י ניהול המנוע הממוחשב עקב מגבלות שילדה. אלה ששינו את המגבלה הגיעו ל-350 כ''ס ללא שינויים טכניים רציניים זולתי שינוי בכמות האוויר והגדלת נפח הקירור. וו הגרירה מאחור לא נועד לחילוצי רכב כבדים אלא רק לנסיעה מנהלתית של רכב אחר על דרך טובה. לחילוץ יש את הוו הקדמי שמאפשר ראות של הנחלץ עם כח אחורי חזק יותר.במקרה של צורך בוו נוסף ניתן להשתמש בווים הסמויים הנמצאים על השילדה מלמטה.היום חיסלתי את שאריות הפלסטיק שבתא המטען מאחור.אם אמיר יעלה כאן שתי תמונות תוכלו לראות מה מסתתר מאחוריהם במצב שהרכב עמד במפעל.באופן עינייני כמעט הרווחתי 10 ס''מ מכל צד של הנישה שמאחורי הגלגלים.וקיבלתי בנוסף קיר נקי מווים, קופסאות החגורות ונעילות המושבים האחוריים.את הכנף של הגלגל האחורי שמאלי יישרתי בלחיצה באמצעות הזרקת פוליאוריטאן מוקצף לתוך החלל הפנימי והמשטח קיבל את צורתו המקורית. היות ופח האלומיניום הוא בעובי של נייר סיגריות יש צורך לעשות זאת גם בכנף השניה ובכך לקבל משטחים מיוצבים.בכנף נכנס בקבוק אחד של ספריי שעלה 25 שקלים.מחר - לפני שאחתוך את שאריות החומר אצלם את הכנף לצורך התרשמות מהתוצאה.מחר ההומו עולה למוסך וכשיחזור נתחיל בהרכבת הזיוודים שממתינים לו במפעל.

landrover
27-10-07, 23:10
תמונות:

http://imgbolt.com/public/thumb_4723a720a8417325600105.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/35397/27102007690.jpg)

http://imgbolt.com/public/thumb_4723a93ec47ed163213727.jpg (http://imgbolt.com/public/pview/35399/27102007691.jpg)

רכס חיים
28-10-07, 20:04
הרכב נמצא אצל אבישי בדברת. מחר מרכיבים מנוע חדש ואולי עד סוף השבוע יהיה גם טסט.משום מה נראה לי שאין צורך ב-4 ליטר ובתצורת V8 לכזה רכב אם הגיר שלו בעל יחסי העברה נכונים. בשביל מה צריך 170 כ''ס תאורטיים עם פיסטונים כאלה גדולים. הייתי מקטין בהרבה את הקוטר שלהם ומגדיל את הפסיעה , מסתפק במכסימום 3 ליטר ומקבל מנוע שעובד גם בטורים מאוד נמוכים ולא נחנק תחת מאמץ ראשוני.מבלי שנהגתי עליו שעה אחת ניראה לי שהוא חייב לעבוד על טורים גבוהים כל הזמן - לפחות 2300 סל''ד בכדי לתת כח מינימלי לפני שהוא יחנק וייכבה. תקנו אותי אם אני טועה.

דרור ברלי
28-10-07, 20:48
אתה טועה. זה מנוע גמיש ונעים גם בסל"ד נמוך.
אלא שהגיר האוטומטי הורג אותו, והצמיגים שאנסת אותו ללבוש גומרים עליו סופית.
כדי שההומו הזה ייסע כמו שצריך עם צמיגי 32' וכל הזיוודים שאתה הולך להעמיס עליו, אתה מוכרח לשנות יחסי העברה בסרנים.

רכס חיים
29-10-07, 02:16
דרור ,מתוך סקרנות - תוכל לתאר לי מה תהיה תחושת הנהיגה ברכב על הכביש ומה תהיה בשטח?? אני מתייחס רק לביצועי ''רכבת ההנעה'' לאור הכרתך את העגלה ולאור הכרתך את הרכב הזה.אני למשל חושש מעודף כח בדיונות כך שהעליה הראשונה תגרום לכלי להתחפר עד צוואר.אני חושש שאין לי אפשרות להתקדם באיטיות בשטח טכני תוך כיוונון מדויק של ההגה להצבת הגלגל בנקודה המדויקת בגלל מחסור במהלך טחינה.אני חושש שחוסר השליטה הזה יגרום לפתיחת וסגירת הבולמים באופן גס במקום בגליות עדינה,מה שיגרום למרכב לגעת בסלעים בולטים - מה שלא קורה לעולם בוואז. גם ההגה ניראה לי שגורם לניתוק הנהג מהדרך עקב הפאוורסטירינג.ברור שהמעבר לנהיגה עם קפיצי סליל תשפר את התחושה על הכביש אבל בשטח לאלוהים פתרונים אם הוא לא יקפצץ כמו תיש שאכל סחוג.שלא כדעתך נראה לי שהכלי הרבה יותר קל היום - לפחות ב-300 ק''ג ממה שכלי כזה אמור לשקול כשהוא יוצא מהמפעל. אני אשקול אותו ריק מיד לאחר הרכבת המנוע מתוך סקרנות.הזיווד שיכנס בו יהיה במשקל זניח יחסית היות והמערכת תחסוך בסופו של דבר את כל הארגזים והמיכלים שתמיד צריך לשטח. משקלם העצמי של שלוש מגירות 1.20 מטר ומיכל מים 72 ליטר אינו עולה על 40 ק''ג ועם כל הזיווד והמים יגיע להערכתי למכסימום 180 ק''ג ובוודאי לא יעבור את ה-200 ק''ג.גם זה יישקל בבוא העת מתוך סקרנות.אני מחפש עדיין את הסיבה מדוע וואז מפלדה עבה בשאסי ובמרכב שוקל רק 1600 ק''ג וההומו עם שאסי 2.0 מ''מ ומרכב אלומיניום שוקל חצי טון יותר.או-קיי המנוע המפלצתי גנב 100 ק''ג מכסימום ,אז איפה השאר?? גג האלומיניום לא הרבה יותר כבד מברזנט על קונסטרוציה מצינורות, חלונות יש לשניהם בכמות זהה, הריפודים על הדלתות יעלו עוד 20 ק''ג. ממש תעלומה.

rozen
29-10-07, 05:27
חיים כמי שנוסע בסופה אוטומטית ארוכה אני יכל להגיד לך שבדיונות יש קצת בעיה (לא נסעתי על דיסקו) אך בשטח טכני זה מאוד נוח האוטומט כי אין צורך לשחק אם קלאץ ברקס יש תמיד כח זמין וניתן לבצע זחילת סלעים

דרור ברלי
29-10-07, 07:25
איזה בעיה יש לסופה בדיונות? אני נוסע על סופה ידנית. אוטו הרבה יותר עצבני ומגיב מהדיסקו. סופה זה מטוס בדיונות. מאיץ כמו משוגע על כל הסכינים ובכל הזוויות. ועדיין הייתי שמח לקבל עוד ועוד סוסים... זה פשוט ממכר.
אהה... אתה מדבר על סופה אוטומטית? נו טוב. "בעיה בדיונות" זו רק אחת הבעיות של גיר אוטומטי. מעבר לאמינות מפוקפקת, צריכת דלק מוגברת, פגיעה בביצועים, התחממויות של הגיר ותרומה נדיבה להתחממויות של המנוע, ביטול בלימת המנוע, שליטה טובה פחות ברכב בכמעט כל מצב נהיגה למעט סיטואציות טכניות נקודתיות... וגם, עם הזמן - פגיעה אנושה בקואורדינציה שלך כנהג. כן, אני יודע, זה נוח בזחילה בפקקים וגם, אהמממ... נוח בפקקים כבר אמרתי?

עכשיו להומו. הוא כבד. למה? מרכב אלומיניום וכל החרטא? לא יודע. זאת עובדה. מרגישים את זה בנסיעה וגם המשקל לא משקר. למה הוא יותר כבד מהוואז? כי מכוניות מודרניות כבדות בהרבה מהישנות. למרות עובי הפח הקטן יותר. הן עמוסות בריפודים ופינוקים ואבזרי בטיחות. כל מיני פיצ'פקעס קטנים שביחד כנראה שוקלים המון. לא שקלתי מנוע וגיר וטרנספר וסרנים ונוזלים וכו', אבל עובדה. ויודע מה? אולי אלומיניום לא קל משמעותית מפח כמו שחושבים (לא מדדתי עובי פח האלומיניום של הדיסקו מול עובי הפח בוואז), וכנראה שבאמת יש בו יותר ברזלים מאשר בוואז.

אתה אמנם מגלח ממנו משקל מיותר אבל מוסיף את רובו בחזרה בברזלים, זיווד ובמים, ומעבר לזה - הגיר האוטומטי זו רעה חולה אמיתית - לא רק בסופה, אלא גם בדיסקו. הוא האחראי העיקרי לתגובה העצלה והאיטית. על צריחת הדלק ההיסטרית והאין-אמינות אני כבר לא מדבר. דווקא אצלך, שדורש שרידות כתנאי בל-יעבור, אני לא מבין איפה בדיוק משתלב הפינוק המיותר הזה. בסדר, זה מה יש על האוטו בינתיים. אני מבין. אם הוא גם תקין אז תשאיר אותו בינתיים. אבל אני לא אתפלא אם תוך חצי שנה לכל היותר אתה תתחיל בפרויקט הסבה לגיר ידני...
חוץ מזה, עניין יחסי ההעברה הוא קריטי. יחסי ההעברה המקוריים מתוכננים לגלגלים במידה 235/70-16 שבג'יפאית = 29 אינץ'. אתה קפצת ל-32 אינץ' וזה אולי נראה מגניב וגברי ותורם לעבירות בלהבלהבלה, אבל הרכב ממש לא אוהב את זה. תאמין לי. הוא יצא לגמרי מאיזון.
מעבר לבלאי מואץ של תפוחים, מיסבים, בלמים, ציריות וכל דבר מסתובב אחר, הוא הופך לעצלן בטירוף ושתיין עוד יותר. גם אם אתה מגלח ממנו משקל, את עקומת המומנט של המנוע זה עדיין לא משנה... יחסי העברה קצרים יותר בסרנים יחזירו אותו לעצמו, לפחות מבחינת ביצועים. תגובת הדוושה תהיה נכונה יותר. אתה תשלוט בו טוב יותר ותתפלא, אולי אפילו הצריכה תשתפר במעט.

אז הרכב הזה כבד ומסורבל ובעיקר מנתק אותך מהשטח. לחיוב ולשלילה. נכון, כתוב עליו לנדרובר והוא אמור להיות מסוקס, אבל בתכל'ס זה SUV. תתרגל. נוח, ממוזג, משכך היטב. הגה כוח רך. הכל מרוכך ונעים. אין יותר פינות חדות. איזה כיף זה להיכנס בסוף היום לשק"ש כשאתה נקי ורענן, בלי אבק באוזניים ובשיער? זה פשוט משהו אחר - הומו - אתה אמרת? שיהיה הומו.

אבל תהרוג אותי ממה אתה מפחד בקפיצי סליל בשטח? שיהיה לך יותר מדי נוח? שהגלגלים יעקבו טוב יותר על פני השטח? שמהלך המתלים יהיה גדול יותר? שלא יהיו יותר קפיצות ומכות גסות בגב שהתרגלת אליהן? ותסביר לי מה זה בדיוק "מהלך טחינה"?
הנסיעה הראשונה בשטח תהיה עבורך מוזרה ומפתיעה ואחר כך לא רק שלא תרצה לשמוע יותר על הוואז ועל קפיצי העלים שלו, אלא שאולי אפילו תודה בעצמך שההומו הכחלחל הזה הוא גבר-גבר לא פחות מהוואז. אם לא יותר.

asafk
29-10-07, 08:55
לעניין יחסי ההעברה - שים לב שבדיפנדר יש צמיגי 32 ויחסי ההעברה בסרנים זהים. ההבדל הוא ביחס ההעברה הגבוה בטרנספר (שפרט לכך זהה לחלוטין). כלומר- החלפת הטרנספר לשל דיפנדר תיתן לך יחס העברה מקורי כמו בדיפנדר שבנוי סביב צמיגי 32. אני לא בטוח שחייבים את זה, היות ובכביש לא תהיה לך בעיה גם עם היחס הגבוה (אתה תיסע בטורים יותר נמוכים בשיוט- לא משהו להתלונן עליו, ותאיץ פחות בנחישות באופן כללי- אבל לא נורא), ובשטח, אתה עם אותו LO כמו בדיפנדר, עם צמיגים כמו בדיפנדר, ועוד עם ממיר מומנט (בינתיים) שנותן לך לזחול.

אסף.

רכס חיים
29-10-07, 09:17
אתם בהחלט מרגיעים אותי. בלי ספק אני סקרן משהו משהו.השבועיים הקרובים יהיו ארוכים כנראה. האם למישהו יש רשימת חלקי חילוף מקצועית לדבר הזה?? אני מתחיל באיסוף חלקים והייתי רוצה ללמוד מבעלי ניסיון איזה חלקים לצרף לרכב.

eran4x4
29-10-07, 10:35
גג האלומיניום לא הרבה יותר כבד מברזנט על קונסטרוציה מצינורות,
.

חיים הגג של הדיסקו הוא פח ברזל לא מאלומיניום
גם מחליד וגם אפשר למקם עליו אנטנה מגנטית

סוזי המשתוללת
29-10-07, 13:06
חיים
עזוב את דרור הוא"קיצוני ימני" :mrgreen:
דיסקברי כשהיה חדש האיץ מ0-100 בפחות מ11 שניות
נכון זה לא סופה ידנית אבל...........
היום אני נוסע על בהמה דומה עם נתונים דומים
טרופר בנזין אוטומט
הרכב בפירוש יכול לעבוד קשה אם הוא מתוחזק נכון ואין שום מגבלה עם הגיר האוטומט
אני לא יודע איך זה בדיסקו אבל אם הרדיאטורים של הגיר והמיים הם יחידה אחת - תפצל ומהר
גם יקרר את הגיר יותר טוב וגם יבטל את אופציית חדירת המיים לשמן גיר במיקרה של תקלה
מבחינת יכולת זחילה זה הרבה יותר קל ונח - עובדים עם שני רגליים
מבחינת דיונות - הצחקת אותי
אני מוריד ל 14 psi ונוסע עם הנאה(זו לא טעות כתיב) אחורית רוב הזמן - אהה כן את זה אי אפשר בדיסקו (4x4 קבוע להזכירך)
מדרגות סלע האורך עושה את העבודה וכך גם המשקל העצמי
המקומות היחידים שבהם אני חש חסרונות הם במקומות מאד טכניים ומפותלים (אל תשכח שאני נוסע גם על סמוראי :mrgreen: )בגלל הגודל של הבהמות
מעבר לכך - ערוץ החיים הטובים 8)

סוזי המשתוללת
29-10-07, 13:14
חיים
קח בחשבון שאם אתה לא מחליף ציריות למחוזקות תחזיק באוטו מוט מתכת 3מ"מ באורך של כ100 ס"מ על מנת לחלץ את הגדמים של הציריה או מוט עם מגנט חזק מאד

רכס חיים
29-10-07, 14:06
3 מ''מ זה חוט ברזל ,אולי התכוונת ל-30 מ''מ? יש לי עכשו ציריות רזרביות אז צריך גם את המוט??

tomer s
29-10-07, 16:50
כן.

סוזי המשתוללת
29-10-07, 17:41
לא טעיתי
3-4 מ"מ
כך אתה יכול לפרק את הציריה התקינה ולהשחיל את המוט הדק דרך בית הסטליטים עד לגדם ולדפוק אותו החוצה
מנסיון
אני לא מכיר דרך אחרת לחלץ את הגדם הנ"לשנשבר ממש קרוב לביצה אבל מספיק רחוק כדי שלא יהיה ניתן לפרק את כל "החבר השלישי" ולחלץ את הגדם בחוץ
אנחנו עשינו את זה עם מוט של אוהל אבל אז כשהנ"ל ננעץ בין הפינים של הסטליטים הייתה בעייה לחלץ אותו
אז הגדם יצא אבל אז החלה מלחמה על המוט ..........
בקיצור זו העיצה הכי טובה שתקבל - take it or leave it :twisted:

דרור ברלי
29-10-07, 20:34
חיים
עזוב את דרור הוא"קיצוני ימני" :mrgreen:
דיסקברי כשהיה חדש האיץ מ0-100 בפחות מ11 שניות
נכון זה לא סופה ידנית אבל...........
8)

כן. בטח. 11 שניות...
אולי בטרופר שלך.
דיסקו? אולי עם גיר ידני וגם זה בספק. תוסיף 4-5 שניות באוטומטי. וזה כשהיה חדש, עם צמיג 29'. סוזי, כשדיסקו בנזין מאיץ הכי חזק שהוא יכול, הטרופר עדיין עושה סביבו עיגולים.

לא ש-0 ל-100 משנה משהו למישהו, גם לי אין שום צורך לוודא שהסופה עושה את זה ב-9 שניות המובטחות או חצי שנייה יותר, אבל זו אינדיקציה לביצועים.

בדיסקו בנזין אוטומטי תקין וסטנדרטי עם צמיג 32, אם נתפשר על 18 שניות זה יהיה מאוד בנדיבות... ולמי שרוצה משהו להשוות אליו, הרי שסובארו DL אוטומטית מלפני 15 שנה, (רכב שידוע כעגלה), תהיה יותר מהירה מהדבר הזה. אני נסעתי על רכב יפה ומטופל בקונפיגורציה הזו (צמיג 265/75) לפני חודש ומשהו והוא פשוט לא סחב. משהו נורא, לא מה שמצפים לקבל מ-V8 בנזין.
וכן - האפשרות להחליף לטרנספר של דיפנדר מעניינת בהחלט. יכול להיות שזה הפיתרון.

יוני5
29-10-07, 23:03
דרור,

אי אפשר לחשוד בי באהדה עיוורת למותג האנגלי הדפוק, אבל כשנהגתי על פראדו בנזין שאמור להיות חזק מאוד, אז התחושה, ושוב תחושה בלבד, שהוא מאוד עצל. אתה מרגיש מנוע חזק, אבל עצל, כמו במכוניות האמריקאיות הישנות (אולי גם החדשות, אבל אני לא יודע) שאתה מקבל תחושה שאתה לוחץ על הגז, אורווה שלמה מתעוררת מלפנים, אבל לוקח הרבה זמן עד שהסוסים יוצאים מהאורווה.

כנראה שלמשקל יש תפקיד,
לגיר האוטומטי יש תפקיד,

יוני5

דרור ברלי
30-10-07, 00:25
בגירים האוטומטיים המודרניים והמשוכללים (ומרובי ההילוכים) זה פחות נורא אם בכלל, אבל גירים אוטומטיים ישנים עם 3-4 הילוכים? הם רוצחים את הביצועים לגמרי. אתה לא מבין עד כמה הפגיעה הזו אנושה, אלא כשאתה נוהג באותו רכב בדיוק, עם גיר ידני.

ומפתיחות ברמזור, בחזרה לחיים האמיתיים.
אחרי שאנחנו חורגים מהתכנון המקורי עם כל מיני צמיגים גדולים וכו', חשוב להחזיר את הרכב עד כמה שאפשר לאיזון המקורי שלו. בדיסקו זה אפשרי עם יחסי העברה בסרנים או בהחלפת טרנספר. סבבה.
לגבי הגיר - אם הגיר האוטומטי הקיים תקין, אין מה לגעת בו. גם אני הייתי משאיר אותו ונוסע ככה עד שיתחילו הבעיות (והן יתחילו מתישהו, לאף אחד אין שום ספק בזה, לא ככה? גם לנדרובר, גם ישן וגם אוטומטי...) מה עושים החל מהנקודה הזו זה כבר עניין של שימוש מיועד ברכב.
אני בעד הסבה לידני וזה ברור - לא רק ביצועים משופרים כמו חיסכון מצטבר בדלק, שיכול להגיע להבדל של עשרות אחוזים. 7 ק"מ/ליטר (תצרוכת בינעירונית ממוצעת של דיסקו בנזין ידני. עדות של חבר בעל רכב כזה, אחד שלא משתולל אבל גם לא מתבייש לעקוף וללחוץ בעליות לפעמים) מול 5 ק"מ/ליטר זה מספיק טוב? הבדל קטן של 40 אחוז?

אצל רכס, שבשביל להרוויח טווח נסיעה מוגדל מסוגל לבנות סביב כל הרכב מיכלי דלק צורניים בנפח מצטבר של מאות ליטרים, זה עניין שיכול אולי להיות קריטי? חשבתם על זה?

KOOKE
30-10-07, 00:40
דרור

אני לא יודע מי זה החבר עם דיסקו בנזין ידני שאתה מדבר עליו..אבל הנתון של 7 ק"מ לליטר נראה לי ורוד מדיי גם אם מדובר בדיסקו בנזין ידני.

אני נסעתי זמן רב ולטיולים רבים עם חבר (מידד) מהפורום הצהוב שהיה לו דיסקו בנזין ידני שנת 94 עם צמיגי 31" - הצריכה הממוצעת שלו הייתה כ- 5 עד 6 ק"מ לליטר בנסיעה בין עירונית סבירה.

אצלי, בנזין אוטומטי שנת 96 עם צמיגי 31" (245/75/16 ) בנסיעה בין עירונית רגועה (90 עד 100 קמ"ש) 5 ק"מ לליטר.

אומנם הדיסקו בנזין עם נתוני פתיחה של 182 כ"ס מאכזב יחסית ב"פתיחות" בין אם בהשוואה ל SUV בנזין מקבילים מאותו שנתון (פאג'רו או טויטה פראדו או טרופר) ובוודאי בהשוואה לסופה ידנית..אבל..אם הרכב מכוייל כהלכה (תיזמון הצתה למשל), החיישנים (חמצן, למדה ומה לא..) תקינים אז הוא בהחלט לא עגלה ובוודאי שהנתון של 18 שניות מ-0 ל- 100 קמ"ש הוא דימיוני.

דרור אתה בהחלט מוזמן לסיבוב על הדיסקו שלי ואני מוכן גם לאתגר של מדידת זמנים..פרארי הוא לא אבל גם עגלה הוא לא..

בחולות טובעניים, לחץ אויר 18PSI משייט בכיף..ללא מאמץ..

שלמה

landrover
30-10-07, 09:51
עוד תמונות:

http://www.imgplace.com/directory/dir2720/3341214099.jpg (http://www.imgplace.com/image.php?img=directory/dir2720/3341214099.jpg)

http://www.imgplace.com/directory/dir2720/3341214272.jpg (http://www.imgplace.com/image.php?img=directory/dir2720/3341214272.jpg)

fuksi
30-10-07, 10:42
שאתה מקבל תחושה שאתה לוחץ על הגז, אורווה שלמה מתעוררת מלפנים, אבל לוקח הרבה זמן עד שהסוסים יוצאים מהאורווה.

יוני5

הגדרה מצויינת!!!!!
לא יכולתי להגדיר את זה טוב יותר....

רכס חיים
30-10-07, 11:08
היום או מחר המנוע החדש בפנים.נקווה להתנעה ראשונה מחר כדי לדעת מה קיבלנו.

השמשוני יחיעם
30-10-07, 11:39
חיים יקירי,,

עד היום חשבתי לתומי שאני "חורני" ,,,

על פי התמונות של הפגוש האחורי,,,,
אני יכול לישון בשקט !!!!!

מאיר רוטברג
30-10-07, 11:39
שאלות לא הקנטות ,

למה הפגוש בולט החוצה ?
למה באלכסון?
האם וו הגרירה המפלצתי הנ"ל לא פוגם בזוויות נטישה ,
כל המהלך גורע מזווית הנטישה

רכס חיים
30-10-07, 12:36
הפגוש לא בולט החוצה מקו הרכב , הוא בערך 5 ס''מ פנימה. הפגושים עשויים מצינורות ריבועיים היות והם אמורים להכיל בתוכם 4 מוטות אלומיניום 40/40 מ''מ עבור ציליה /אוהל נפרד מהרכב ולידו.אני מעדיף מוצר יפה אם הוא לא בא על חשבון הפונקציונליות ולכן אין לי בעית יופי בהקשר לפגושים. זוית הכניסה והיציאה ברכב הזה הינה המכסימלית האפשרית ולא ניתן להגדילה במעלה נוספת עקב מיקום הפגושים, הזוויות תימדדנה כשהרכב יחזור למפעל. הוו גרירה אינו מפריע לזוית הנטישה היות והוא בקו אחד עם הפגוש.כדאי להמתין שהרכב יהיה גמור בכדי להביע עמדות יופי -שלגבי חשיבותן יש לי הסתיגויות ברורות.

מאיר רוטברג
30-10-07, 13:45
עוד תמונות:

[/url]

[url="http://www.imgplace.com/image.php?img=directory/dir2720/3341214272.jpg"]http://www.imgplace.com/directory/dir2720/3341214272.jpg (http://www.imgplace.com/image.php?img=directory/dir2720/3341214099.jpg)

חיימקה יקר , אין כאן כלל הבעת דעה בענייני יופי
הפגוש בתמונה בולטת בזווית החוצה

יש לך בקצה וו גרירה אימתני שבולט ,כמה 10 ס"מ??

אז ברור שמחרשות אלו משנות עבורך זוית נטישה

רכס חיים
30-10-07, 20:41
מאיר, זה ויכוח ללא תועלת. הזוית נטישה לא משתנה עקב הוו אך ברור שוו שבולט 15 ס''מ מינימליים לאחור מאפשר ביתר סבירות להתיישב על סלע. אך מבנה הוו יאפשר החלקה עליו בקלות כאלטרנטיבה לנסיעה ללא וו כלל.

איל מ
31-10-07, 20:59
3 מ''מ זה חוט ברזל ,אולי התכוונת ל-30 מ''מ? יש לי עכשו ציריות רזרביות אז צריך גם את המוט??

מנסיון בדיפנדר, הכי טוב מוט 6מ"מ שבו 20 - 30 הס"מ האחרונים חתוכים באמצע לאורך המוט (להלן - "חולץ ציריות). כלומר החלק של המוט שאמור להיכנס לאזור הדיפרנציאל הוא בפרופיל של חצי עיגול, החלק החיצוני יותר חזק וכך שומר על חוזק.

הטכניקה שאני מכיר (עובדת ביעילות משתנה לפי דגם הסרן) היא לפרק את שתי הציריות, את השבורה להניח בצד/להחליף ובמקום השלמה להכניס את החולץ). מכניסים בעדינות עד שהחלק הדק מגיע לחלק השבור (כמעט תמיד זה החלק עם שיני ההזחה שנשאר תקוע בדיפרנציאל) בשלב זה יש להזהר כי אם דוחפים בעדינות החלק השבור נשאר בתוך הסרן וקשה להגיע אליו. הטכניקה במועדפת היא מקת פטיש אחת החלטית שמעיפה את החלק השבור עד לנאבה בצד שני, שם אפשר להוציא אותו עם דול מגנטי או בריתוך (הדבקה של אלקטרודה).
(אגב בצבא זה עובד גם עם אנטנה של מ.ק.)

איל מ
31-10-07, 21:16
מנסיון בדיפנדר, הכי טוב מוט 6מ"מ שבו 20 - 30 הס"מ האחרונים חתוכים באמצע לאורך המוט (להלן - "חולץ ציריות). כלומר החלק של המוט שאמור להיכנס לאזור הדיפרנציאל הוא בפרופיל של חצי עיגול, החלק החיצוני יותר חזק וכך שומר על חוזק.

הטכניקה שאני מכיר (עובדת ביעילות משתנה לפי דגם הסרן) היא לפרק את שתי הציריות, את השבורה להניח בצד/להחליף ובמקום השלמה להכניס את החולץ). מכניסים בעדינות עד שהחלק הדק מגיע לחלק השבור (כמעט תמיד זה החלק עם שיני ההזחה שנשאר תקוע בדיפרנציאל) בשלב זה יש להזהר כי אם דוחפים בעדינות החלק השבור נשאר בתוך הסרן וקשה להגיע אליו. הטכניקה במועדפת היא מקת פטיש אחת החלטית שמעיפה את החלק השבור עד לנאבה בצד שני, שם אפשר להוציא אותו עם דול מגנטי או בריתוך (הדבקה של אלקטרודה).
(אגב בצבא זה עובד גם עם אנטנה של מ.ק.)

הנה שרטוט:

landrover
31-10-07, 21:58
לגבי הוצאה של ציריה שבורה - אפשר גם עם צינור השקיה בקוטר שמתלבש בלחץ על הקצה השבור של הציריה...

רכס חיים
01-11-07, 14:08
היום עשיתי ביקור חולים במוסך של אבישי כדי לראות את השתלת הלב.כמו טמבל שכחתי לצלם אבל אעשה זאת בפעם הבאה. ההומו ניראה כמו אחד שהשתילו לו את הביצה הראשונה וזה כבר עושה טוב. מחר כניראה יניעו אותו פעם ראשונה עם מצבר 100 אמפר/שעה שנכנס בלי בעיה עם הזזה מינורית של צינורות הגז. את הקויל ומשאבת ההגה נזיז מיד לטובת פינוי מקום למצבר שני. הרושם הוא של מוסך מקצועי עם אנשים אמינים שיודעים את העבודה המיוחדת על הכלים האלה.היום התחלתי בחיפושים אחרי גיר ידני בארץ לפני שאני אתחיל בחיפוש בחו''ל.אם למישהו יש מושג היכן ניתן להשיג אחד טוב שישאיר כאן את הכתובת

yoni 110
01-11-07, 15:17
חיים, לפני חיפוש הגיר עצמו הייתי ממליץ על חיפוש כל האביזרים הנלוים.

הדושות, משאבת קלאץ עליונה וצינור לחץ שפורקו מהדיסקברי שלי ז"ל (אומנם דיזל אבל אני מאמין שהם זהות) נשארו אצל רמי החשמלאי- שווה בדיקה מולו

בנוסף לדוושות והגיר אתה צריך:
משאבת קלאץ עליונה
משאבת קלאץ תחתונה ומנופים
בל האוזינג
קונסולה פנימית (שלי היתה אצל אלי שחר יחד עם כל הרכב לפני כ3 שנים)
צמת חשמל גיר/ טרנספר
קלאץ (שבטח תקנה חדש)

בהצלחה

landrover
01-11-07, 16:50
לגבי גיר מפירוק - אני חושב שראיתי אחד במוסך גבע.

yoni 110
01-11-07, 20:00
גיר של דיסקברי שונה מגיר של דיפנדר, לכן דיפנדר לא יתאים

בעצם הגיר הוא אותו הגיר אבל מיקום הידיות שלו שונה

רכס חיים
01-11-07, 20:02
התכנית לא מיידית אבל אני מתכונן לעשות זאת. אבדוק את העינין עם האנשים שציינתם.

רכס חיים
02-11-07, 16:46
המנוע עבד היום שתי דקות והקומפרסיה מעולה. מסתמן שבשבוע הבא יוצאים לסיבוב ראשון.

רכס חיים
05-11-07, 22:41
מחר בבוקר אני מוסר את החלקים האחרונים הדרושים ליציאה לטסט.אם הוא עובר טסט מחר - הטיול הראשון יהיה בשבת.התכנית ליום שישי תהיה לבצע ציפוי פי.וי.סי בצבע כסף יפיפה על כל משטח הרצפה בהדבקה מחוזקת בניטים לפי תווי הרצפה.מעליו הרכבה של המגירות ומיכל המים.לאחר מכן הדבקה על הקירות החשופים של אותו פי.וי.סי עד מפלס היקף הגג.מתחת למיכל המים ישאר חלל לרוחב כל הרכב של השקע שמאחורי המושבים הקדמיים. זה המקום שמיועד רק לחלקי חילוף לרכב מכל המינים והסוגים.המטבח המתקפל מתוכנן לעבור התאמות אחרונות למיקומו ברכב והוא אמור לשבת על מסילות ארוכות שיוצאות מדלת שמאל האחורית ולהיפרס מאחורי דלת הנהג כשהוא מוזן ממיכל המים הסמוך. הפעלת הברז תהיה באמצעות דוושה ברגל לטובת שחרור הידיים מפתיחה וסגירה.עודפי המים יורחקו בצינור הדלוחין 4 מטר לשמאל הרכב.למיכל יהיה מפצל לבחירה של הזנה משמאל לטובת המטבח או הזנה מימין לטובת המקלחת או לצינור עם ברז מתכוונן.מקרר חשמלי או צידנית שטוחה תונח בחלק האחורי של תא המטען על המיטה ובלילה יתרומם המקרר על גלגלת כבלים ויצמד לגג ובכך יפנה את המיטה לשינה.על הקירות מסביב יוצמדו 10 פנסי לד 3 מנורות באספקת חשמל עצמאית ממצברים צמודים ,לתאורה באמצעות לחיצה בלבד בכל נקודה ברכב לצורך גישה קלה לאור ללא חיפושי מתג מיותרים.ערכת קפה ניידת קטנה תאפשר הכנת קפה בסביבת הרכב מבלי הצורך להפעיל את המטבח הגדול ובלילות קרים תשמש כתנור חימום על גז שימוקם ברחבת הרגליים של הנוסע מימין.פתיחת הדלת האחורית בלילה לצורך שינה תאפשר הרכבת מסך משולש אטום לגשם מהגג עד קצה הדלת הפתוחה ועד משקוף הדלת משמאל.(תוצאה של תכנון אסוני של הדלת האחורית).המיטה תוארך ב-40 סיימ על-ידי פתיחת המגירות והנחה של שני שלבי השולחן הפריק 20 ס''מ כל אחד - כך שאורך המיטה הכולל יהיה 190 ס''מ.בלילות החורף הלינה תהיה עם מסך סגור ובקיץ ללא מסך כלל. הכוונה לישון עם הראש בחוץ והרגליים לכיוון פנים בכדי ליהנות מאור הכוכבים והירח בלילות המדבריים ,וגם מסיבות ביטחון המאפשרות שליטה על הסביבה כשהעיניים אינן חסומות בדפנות הרכב,ותוך אפשרות של הפעלת נשק לחזית פתוחה ורחבה.המטבח שמוקם מצד שמאל יהיה בתוך סככת צל גלולה על גג דופן שמאל ועם מחצלת ירדנית מלמטה. ריהוט הסככה יכלול 3 כורסאות מתקפלות, שולחן פריק במידות מטר על מטר, כריות ישיבה ודופן קיר שמאל אחורי עם חיפוי מוצל כמו הגג.אוהל טיולים מתקפל לארבעה אנשים יורכב מצד ימין ויכלול שרפרף ישיבה מעץ, יאפשר ביצוע מקלחת גם בתנאי רוח, גשם או קירבה לאנשים בנוחיות מירבית תוך ישיבה על השרפרף.הזנת המים תהיה מהמיכל שברכב שאולי יזכה לחימום חשמלי האפשרי במיכלים שלנו במידה ומותקן ממיר ברכב.האוהל ישמש בלילה לאיחסון חפצים שפונו מהרכב לטובת השינה, וכהטעיה לגבי אורחים לא קרואים שהנחתם הטבעית היא שהאוהל מיועד לשינה של בעלי הרכב. הרכב תמיד ימוקם עם הפנים מזרחה. המטבח והסככה בצד צפון ,האוהל והמקלחת בצד דרום ואחורי הרכב בצד מערב.והשאר בפעם הבאה.

KOOKE
06-11-07, 01:08
וואו..מת לראות את הכל מורכב ועובד...נשמע מעניין ומוטרף...

בכל אופן..אם מטים את מסעדי מושב הנהג והנוסע קדימה יש דיי מקום למיטה שתהיה כולה בתוך הרכב.

שלמה

רכס חיים
06-11-07, 02:12
שלמה יתכן ואתה צודק ,אך אני לא מכיר את המושבים האלה ובין כה וכה הם יוחלפו במושבים של פולקסוואגן שהם באמת יכולים להתכופף קדימה הרבה. אני אבחן זאת השבוע.

OFF-RoaD
06-11-07, 07:20
אלוהים רכס, חשבת על הכל! נשמע מדהים!!

רק שאלה קטנה. הציפוי בצבע כסף על כל הרכב, הוא כסף או אפור? השאלה היא האם הוא מחזיר אור או שלא? כי יכול להיות לא נעים אם תגלה פתאום שאתה נוסע במראה ענקית...

רכס חיים
06-11-07, 14:35
ציפוי הפי.וי.סי המוכסף יהיה רק מבפנים של הרכב על הרצפה והקירות ובצמוד לקירות ולא כמו במקור מרוחק כעשרה ס''מ מהקיר.מבחוץ אני מתכנן ציפוי בהדבקה של יריעות פלסטיק נצמד כמו שעושים שילוט על רכב ,אך בצבע שחור מט .לפני זה אעבור על כל הנגיעות בפח לאחר שאמלא את הדפנות בפוליאוריטן מוקצף לשם ייצוב הפח. האלומיניום מבחוץ מזכיר לי נייר סיגריות ואני רוצה יותר סטביליות על המשטחים. מכסה המנוע גם הוא מפורק לשימחתי מחיפוי פנימי כך שהוא פתוח לרעיונות השקטת רעשים ולניצול המשטח - כנראה לחימום מים באמצעות חום המנוע מלמטה וקרינת השמש מלמעלה. זה עדיין בגדר רעיון.

רכס חיים
06-11-07, 15:25
יצאתי הבוקר למוסך ב-0530 למסור חלקים משלימים ובכדי לנסות לסיים פינישים לקראת הטסט שתוכנן לאחר הצהריים. עקב עומס במוסך נדחה העינין למחר ונקווה שהבוחנים יחליקו מספר בעיות שיכולות למנוע את ההעברה.התכנית שלי ליום שישי - אם הרכב יהיה במפעל ,לסלק את המושבים הקדמיים ולסיים ציפויי פנים על הרצפה והקירות. בשבת אני מתכנן סיבוב באזור חדרה לצורך הכרה בלבד ובמטרה לא להיתקע על איזו שטות.

OFF-RoaD
06-11-07, 23:09
דיברתי על פנים הרכב. קרן אר שנכנסת מהחלון ומוחזרת מאחד הקירות/הרצפה/כמה מהם יכולה להפוך למטרד עצום ואף לגרום לסכנה במקרה של סנוור הנהג.

רכס חיים
07-11-07, 04:51
הרצפה מצופה פי.וי.סי על יציקת צבע יסוד בכדי לשמש תשתית לזיווד שיפרס על כל רצפת הרכב. במציאות הציפוי לא יראה כלל. ציפוי הקירות נמצא מאחורי הנהג ,כך שתופעת הסינוור אינה רלבנטית לגבי שני הנוסעים הקדמיים ,ומושבים אחרים לא קיימים עקב הסרתם לטובת הציוד.

kd2
07-11-07, 11:05
ENTER - חיים
חיים - ENTER
אתה חייב להתחיל לכתוב תוך כדי ירידת שורות , כיף לקרוא את חזונות הזיווד שלך והרעיונות המקוריים.
אבל הכתיבה הצפופה הזאת פשוט מקשה על הקריאה , זה פשוט משגע.
אז מידי פעם , כשאתה נכנס ל"טראנס" תן קליק על ENTER מידי פעם.
אפילו צירפתי תמונות.

בידידות
ים

רכס חיים
07-11-07, 17:10
מה זה אנטר?? מה הוא עושה. יש לי כפתור כזה בצד ימין.

רכס חיים
07-11-07, 21:24
היום קרה מה שחיכיתי לו שלושה שבועות. אבישי ודוד מהמוסך עשו על הכרכרה את הסיבוב הראשון בשטח עם המנוע החדש. אבישי שנהג אומר שהמנוע הזה חזק במיוחד בנוסף לגירגור העדין שהוא משמיע.הוא מושך ממש חזק ובעיניו לפחות הוא מרשים בכוחו. אבל אבישי לא דוגמה כי הדיסקו שלו דיזל כך שהוא רגיל לפרדה ולא לסוס.הזכרתי לו שהכרכרה שלי היא ערומה כמו כלה במלון אחרי ספירת הצ'קים - ואין בה מושבים,כסאות אחוריים, שטיחים, פלסטיקים,חלקי כנפיים ,ועוד חלקי כנפיים שממתינים בסבלנות להיחתך.כל זה עושה את החלק האחורי קל כמו נגרר ריק.הטסט נידחה למחר וזה סופי אחרת אני לא מקבל אותו להמשך גילוחים ביום שישי.לפי המשקל של מערכת החימום וגודלה המפלצתי ,ומעבר לנזילות שבוודאי היא גורמת או תיגרום בקרוב,ובוודאי עקב חוסר השימוש במולדתנו בדבר הזה - אני מתכנן לחסל אותה בהקדם האפשרי לטובת הסינים שייבנו ממנה מפעלים תעשייתיים לייצור גרביים שחסרות לי החורף.את הצינורות של החימום אני מתכנן לנדב לטובת רדיאטור נוסף שאת מיקומו טרם מצאתי שייכנס לעבודה בעת הצורך במצבים קיצוניים לטובת קירור בלוק האלומיניום שהוא בעצמו המצאה מפוקפקת למדי. זה כנראה ההסבר למה האמריקנים שמחו להיפטר ממנו לטובת האנגלים. בקיצור - יש לי תעסוקה ל-5 השנים הקרובות שנובעות מתכנון הנדסי אנגלי שמעולם לא הערצתי.יקח קצת זמן עד שהלומיניום הזה יהיה יהודי - ואדאג שיהיה חרדי.

יונתןמצפה
07-11-07, 21:39
מערכת החימום וגודלה המפלצתי...
...אני מתכנן לחסל אותה בהקדם האפשרי לטובת הסינים שייבנו ממנה מפעלים תעשייתיים לייצור גרביים שחסרות לי החורף.

לא עדיף כבר להשאיר אותה ולכוון באופן קבוע לרגליים, ובכך לחסוך את הגרביים?!? :roll:

למה סתאם להניע את כל החומר הזה הלוך וחזור לצד שני של העולם בשביל שיחזור ויחמם לך (שוב) את הרגליים??? ;)

KOOKE
08-11-07, 00:20
חיים

עלתה בי מחשבה קצת פלספנית אבל מצחיקה (אותי בכל אופן..) - קשה לי לא לעשות הקבלה והשוואה בין ה"שחיטה" שאתה מבצע בהנאה גלויה בדיסקו ההומו שרכשת לבין תהליך הבנייה והשיפצור שאני עושה כעת בדיפנדר המסוקס והקשוח שרכשתי.

אתה מוכר את הוואז הקשוח, הערום מכל נוחיות ופינוק וקונה תחתיו דיסקו הומו מדושן מרופד ומפנק עם כל הנוחיות של חישמול בידוד ריפוד וכו'

אני מוכר דיסקו הומו מרופד מטופל וכו'..וקונה תחתיו דיפנדר ערום רועש מצקצק חשוף ללא ריפוד ללא חישמול (נו טוב הבעלים הקודם התקין נעילה מרכזית וחלונות חשמל קדמיים)

אתה עושה כל מאמץ להפוך את הדיסקו ההומו לקשוח שבקשוחים וחף מכל פינוק, איטום, ריפוד חשמל וכו'

אני עושה כל מאמץ לעדן את הדיפנדר ומתכוון לרפד ולאטום את כולו ולאבזר אותו עד שיהפוך למעין "הומו" מבפנים ואולי גם מבחוץ אם אחליט גם לצבוע אותו בסוף.

ואני שואל את עצמי - וואלה עד איפוא מגיעה השריטה שלנו...למה אני לא יכולתי להשאר עם הדיסקו ההומו שמתאים לפינוקים שלי ומתעקש להפוך דיפנדר לדיסקו...???

או למה אתה לא נשארת עם הואז או קנית מלכתחילה דיפנדר אלא קנית דיסקו הומו ומתעקש להפוך אותו לקשוח בהתאם לדרישות שלך ???

עזוב רגע את השיקולים הכלכליים והמחיר בו רכשת את הדיסקו וכו'..תסתכל על האירוניה שבדבר..

שלמה

רכס חיים
08-11-07, 03:14
שלמה - זו אמנם אירוניה רבתי ,אך תחשוב על מתכנני ל.ר. שלא השכילו לפגוע לצרכים האמיתיים של הלקוחות שלהם משני הצדדים- היאפים מצד אחד והספרטנים מצד שני.כנראה שרכב שמכיל פחות מהדיסקו ויותר מהדיפנדר - הוא התשובה הנכונה לדרישות השוק.

מוני אורבך
08-11-07, 09:59
שלמה - וחיים

גם אני התחבטתי קשות בסוגיה הזו...
למה לקחת רכב שלא מתאים לך ולנסות להתאים אותו לדרישותך?
קנה רכב מהסוכנות נוח וכסוף, או במלים אחרות יפנומטי וסגור ענין.
התשובה פשוטה מאוד - אינדודואליזם!!!
כן כן, אתה רוצה שהרכב שלך יהיה משהו מיוחד, משהו שיתאים בדיוק לך ולא יהיה לאף אחד אחר.
ילדותי?! קטנוני??? בוודאי אבל בגלל זה אנחנו גברים לא?
לעלות על בולדרים בעליה משופעת זה לא ילדותי?
מה, נגמרו כבר כול שבלי ישראל?!

אבל מה לעשות, זה מה שעושה לנו טוב...
אז בלי הרבה שאלות, תזרמו עם זה ותודו לאלוהים שזה מה שעושה לכם טוב (כי יש אלטרנטיבות הרבה יותר גרועות)

אגב, נשים לא הרבה יותר טובות מאיתנו, רק שאצלהן זה בדרך כלל מתבטא ב"פנקי את עצמך במסז מלאכותי" או נעלים ב 1K שח וכו...

רכס חיים
08-11-07, 13:00
אני צריך בוסטר ממש מהר. למישהו יש להציע לי משהו??

רכס חיים
08-11-07, 21:42
היום הגדול הגיע והבטטה הלכה לטסט. שלושה תפוחי הגה וצלב קדמי נדרשים להחלפה וזה עושה לי טוב. עוד שני פריטים רזרביים ייכנסו למחסן החלפים ברכב ועוד 4 פריטים חדשים מצטרפים לשיפורים. כך אני מכיר את הדבר הזה הכי טוב שאפשר.נסעתי איתו כ-50 ק''מ עד המפעל ואני עדיין לא מתרגל להילוכים אוטומטיים ולעוצמה של המנוע הזה. הצליל שלו זהה לחלוטין לצליל של הגלדיאטור הצבאי והמוכר.היה לי חצי טנק דלק ביציאה מהמוסך ונסעתי בזהירות מיוחדת עקב הבעיה בבוסטר.לא עברתי את האלפיים סל''ד ובערך 80 קמ''ש.הלחיצה על הדוושה היתה מאוד עדינה ובירידות נתתי לו להתגלגל כל עוד המהירות נשמרה. כשהגעתי למפעל המחוג של הדלק טרם הואיל להזיז את עצמו ממרכז השעון - בדיוק המיקום של היציאה לדרך.איני יודע לומר אם זו חוסר רגישות של השעון או צריכת דלק מאוד קטנה שלא יכולה להשפיע עליו עדיין.קיבלתי מאבישי - לשמחת המתיפיפים שיש להם בעיה עם הפגושים שלי - פגוש אלומיניום חדש ומעוצב שהוא גם מיכל מים של כ-30 ליטר.נראה איך לשים תמונה שלו כאן.הפגוש תוצרת חוץ כלשהיא, מקצועי באופן שאני יודע להעריך.מחר נעשה נסיון להרכיב אותו עם מתאמים.הפגוש הזה יהיה במקום רדיאטור נוסף שרציתי להוסיף לטובת המנוע החדש.הוא מתוכנן להיות פגוש אחורי שבתוכו ולכל אורכו ארתך צינור אלומיניום פניני בקוטר צול בערך.יציאות החימום מהמנוע יקבלו המשך של צינור אלומיניום עד לפגוש החדש ולאורך כל הרכב מלמטה. המים של המנוע יעברו עד לאחורי הרכב יתקררו בדרך ובתוך המיכל ויחזרו קרים למנוע.בינתיים המים במיכל שבפגוש יתחממו ויוכלו לשמש למקלחת שטח או לשטיפת כלים.המיכל הגדול שבתוך הרכב ישמש לצריכה העיקרית של רחיצת ירקות ושטיפת כלים וכן לשתיה.כמות של 100 ליטר תספיק לפחות ליומיים שהייה בשטח מדברי - ללא בעיות כולל 4 מקלחות סבירות.מערכת ברזים מסודרת תאפשר פתיחה וסגירה של כל האלטרנטיבות האפשריות בהקשר לזרימות המים של המנוע ושל המיכלים -באמצעות משאבה חשמלית.יש בתכנית גם נושא נוסף שמתוכנן אצלי הרבה זמן.יש לי במפעל לוחות אלומיניום שמיוצרים בגרמניה כמו שמייצרים קרטון גלי. הוא חזק מאוד וקל מאוד - פחות מ-4 ק''ג למ''ר.יש לי תכנית להרכיב לוח כזה - בעיבוד צורתי מתאים - על כל הגג ובמרווח של 3 עד 4 ס''מ מעליו כך שהרוח תחלוף בין שני הגגות וקרינת השמש תיפגע ותיבלם בגג העליון והגג של הרכב עצמו יישאר קר גם בימי הקיץ החמים.זה נועד לאפשר נסיעה עם חלונות פתוחים מבלי לחוש כמו דג באקווריום.זה בסדר עדיפות נמוך , אך זה יבוצע בהחלט.בסוף שבוע זה מתוכננים שני דברים - יציקת צבע יסוד על כל הרצפה בכדי לאפשר הדבקת פי.וי.סי. והחלפת המושבים הקדמיים והמזוויעים של הבטטה.עד סוף 2008 יש לי תוכנית מסודרת וניראה מה אחר-כך.

ד ו ר ו ן
09-11-07, 00:34
כמות של 100 ליטר תספיק לפחות ליומיים שהייה בשטח מדברי - ללא בעיות כולל 4 מקלחות סבירות.
100 ליטר ליומיים??
אולי לשבוע וחצי לכמה אנשים?

הסתדרנו לא רע (3 אנשים) בארבעה ימים עם 50ל' מים, מתוכם 40 בשני מיכלים ועוד 10ל' בצידניות קפואים שהפשירו לאט.

KOOKE
09-11-07, 01:27
חיים

בלנדרובר יישמו מזה זמן רב את שיטת המיזוג טבעי - יעני הגג הכפול..באמת רעיון נפלא ומדהים בפשטותו שעובד ומוריד את רמת החום ברכב בצורה משמעותית.

ראה דוגמא של דיפנדר - רכב אספנות משנות ה- 60 אם אני לא טועה - צולמה במפגש לנדרובר האחרון - שים לב לגג הכפול.

קבל הצעת ייעול לעניין הגג הכפול:

למה שלא תבנה גגון בשטח כל או רוב הגג עם תחתית מלאה ממתכת שתהיה בגובה 3- 4 ס"מ מגובה הגג. כך שהרווחת גם גגון (שטח נוסף לאיחסון) וגם "גג כפול" - מיזוג טבעי..

שלמה

רכס חיים
09-11-07, 05:20
כמות המים לנסיעה מדברית - כשאתה לבד ללא רכבים נוספים איתך ,אינה פונקציה של כמות השימוש היומית לאדם.(הכמות הנדרשת מנסיוני -כולל מקלחת אחת ביום (7 ליטר למקלחת סבירה) עומדת על עד 20 ליטר.(6 ליטר לשתיה ולבישול,3 ליטר לרחיצת ירקות ופירות,4 ליטר לשטיפת כלים) כמות המים הינה המרכיב הקובע את שרידות הנוסעים במקרה של תקיעה ארוכה בשטח ללא יכולת חילוץ עצמי.איני מדבר על אפשרות של איבוד המים כתוצאה מתאונה - מה שכבר קרה לי בעבר.במקרה כזה של תקיעה מדברית,ואם יצאת עם 100 ליטר וצרכת לשני נוסעים 40 ליטר ביום הראשון לפי הקריטריונים הנ''ל,נותרים לך 60 ליטר מים. אז אתה נכנס למשטר מים קיצוני ,וצורך רק 8 עד 10 ליטר לאדם ,וזה אומר שיש לך שלושה ימים ולא יותר מ-4 ימים עד לחילוץ מיקרי של סיוע ממישהו שעובר במקום. (שים לב שההנחה היא שאתה לא בתוך תא סלולרי.)היות ובמקומות נידחים ובטח באמצע שבוע לא עוברים במקומות האלה אנשים במשך שבועות רבים ,100 ליטר מים הם מינימום ולא מכסימום.אם התקיעה של שני אנשים מתארעת ביום השני ,לאחר צריכת 80 ליטר - סיכויי ההישרדות שלהם ממש אפסיים.זו הסיבה שאני ממלא מים בכל הזדמנות שאני נפגש בה ,אפילו אם יש לי 70 ליטר במיכלים.
(וואלה - השתמשתי באנטר)
לגבי הגג הכפול- אני שמח שיש הוכחה שהרעיון הזה עובד ,מה שעושה אותו הכרחי לקראת הקיץ הבא.

לגבי גגונים, למרות שאני מייצר אותם, יש לי התנגדות טבעית להרכיב אותם על ג'יפ המיועד לנוע בתנאים של שיפועי צד שלעיתים קיצוניים.אם אין כורח להעמיס את הגג - לא מעמיסים אותו.חוץ מצריכת דלק מוגברת כל יציבות הרכב יורדת פלאים.מערכת האיחסון ברכב הזה היא ענקית ואינה מתקרבת לצורך בגגון.

sherifon
09-11-07, 09:59
אגב, נשים לא הרבה יותר טובות מאיתנו, רק שאצלהן זה בדרך כלל מתבטא ב"פנקי את עצמך במסז מלאכותי" או נעלים ב 1K שח וכו...

מוני
לדעתי היית עדין מידיי.
חזה במידה גדולה יותר עולה כמו קיט הגבהה אצל טוב המשפרים...
אף ושפתיים -כיד העולה על הדימיון .....

אין מה לעשות , אף אחד לא מושלם ,ומה שלא בראו עבורנו , אנחנו ניברא עבור עצמנו ( או שנשלם כדי שיבראו עבורנו )

sherifon
09-11-07, 10:07
כמות המים לנסיעה מדברית - כשאתה לבד ללא רכבים נוספים איתך ,אינה פונקציה של כמות השימוש היומית לאדם.(הכמות הנדרשת מנסיוני -כולל מקלחת אחת ביום (7 ליטר למקלחת סבירה) עומדת על עד 20 ליטר.(6 ליטר לשתיה ולבישול,3 ליטר לרחיצת ירקות ופירות,4 ליטר לשטיפת כלים) כמות המים הינה המרכיב הקובע את שרידות הנוסעים במקרה של תקיעה ארוכה בשטח ללא יכולת חילוץ עצמי.איני מדבר על אפשרות של איבוד המים כתוצאה מתאונה - מה שכבר קרה לי בעבר.במקרה כזה של תקיעה מדברית,ואם יצאת עם 100 ליטר וצרכת לשני נוסעים 40 ליטר ביום הראשון לפי הקריטריונים הנ''ל,נותרים לך 60 ליטר מים. אז אתה נכנס למשטר מים קיצוני ,וצורך רק 8 עד 10 ליטר לאדם ,וזה אומר שיש לך שלושה ימים ולא יותר מ-4 ימים עד לחילוץ מיקרי של סיוע ממישהו שעובר במקום. (שים לב שההנחה היא שאתה לא בתוך תא סלולרי.)היות ובמקומות נידחים ובטח באמצע שבוע לא עוברים במקומות האלה אנשים במשך שבועות רבים ,100 ליטר מים הם מינימום ולא מכסימום.אם התקיעה של שני אנשים מתארעת ביום השני ,לאחר צריכת 80 ליטר - סיכויי ההישרדות שלהם ממש אפסיים.זו הסיבה שאני ממלא מים בכל הזדמנות שאני נפגש בה ,אפילו אם יש לי 70 ליטר במיכלים.
(וואלה - השתמשתי באנטר)
.

כשניתקעים בשטח בלי מים , אני חושב הדבר האחרון שחושבים עליו זה להתקלח(שלא לדבר על 4 מיקלחות ) ולשטוף ירקות ...

לטעמי קצת ניסחפת עם כמות המים.

שלא לדבר על המישקל (100 ק"ג)

אם אתה עדיין בעיניין של נוזלים, עדיף לקחת דלק ובעודף להבעיר מדורה שיראו ממרחק של קילומטרים - ואז המיקלחת הבאה תהיה בבית.

חנן-ג'יפולוג
09-11-07, 10:19
למרות שאני לא מסכים עם חלק מהדברים שחיים שכתב בנושא מים (זה שאצלו הצריכה היא 20 ליטר לאדם ליום זה עניין אינדבידואלי ולא ניתן להתווכח על זה, אבל שסיכויי השרידה של שני אנשים שנשארו עם 20 ליטר מים הם אפסיים, זה ממש לא נכון) דווקא השורה התחתונה נכונה בעיני.

אצלי יש 62 ליטר מים, ובטיולים שאני עושה עם משפחתי, 4 נפשות, לארבעה ימים במדבר, אני מסיים עם מעט מאוד מים ספייר, וזה לאחר שאני מקפיד על חסכון. את המיכל תכננתי בזמנו לCJ, וזה המקום שנשאר לי בין הגלגל ספייר לכיסא האחורי. אם הייתי בונה היום מיכל להיילקס הוא בוודאי היה בן 100 ליטרים או יותר. זה היה מאפשר לי רווחה גדולה יותר במה שקשור למקלחות ולשטיפת כלים. זה עוד בלי לדבר על טיולים שבהם הבאתי את שני הכלבים שלי: סאן ברנרד ורועה גרמנית.

רכס חיים
09-11-07, 11:06
ציינתי בפירוש שבמקרה של תקיעה אתה נכנס למשטר מים קיצוני ומסתפק ב-8 עד 10 ליטר ביום .(מהם כ-8 ליטר שתיה). מעולם לא הזכרתי מקלחת במקרה של תקיעה. בדוק שנית את הכתוב אבל ביסודיות.

ד ו ר ו ן
09-11-07, 15:33
חיים,
המים זה עניין שולי למדי-אם אתה רוצה או חושב שאתה צריך אז זה מה שיקבע.

הקביעה לגבי השרידות לא נכונה אם מדברים על מספרים ת'כלס, במסלול רגלי בתכנון נכון של שעות ההליכה והמנוחה אתה יכול להסתפק ב8-10ל' מים ליום כולל לאוכל.

אם אתה ליד רכב תקוע על אחת כמה וכמה,
אם אתה תקוע ב"חור נידח" בנגב אז עוד יותר, אין ממש חורים נידחים בנגב או מקום שרחוק מעבר לכמה שעות הליכה מכביש כלשהו.

רכס חיים
09-11-07, 16:08
דורון - מי שבן קרוב לשיבעים לא הולך ברגל במדבר. מינימום הליקופטר. עכשו לעיניננו .פרקתי היום את שני המושבים הקדמיים ועכשו אני מבין למה הדבר הזה שוקל כל כך הרבה. כל מושב שוקל לפחות 30 ק''ג ואולי יותר. מתחת לכסא הנוסע התגלתה חלודה מתכנון מטומטם של המושב. על כל השטח שלו מלמטה הוכנס גומי סופג מים שלא ניתן להוציא אותו ללא פירוק הכסא. גם הפירוק בעייתי עקב מיקום הברגים מתחת לשאסי. בכל כסא שיש בו 4 ברגים ,שלושה נפתחו בשתי דקות ואחד נאלצתי לגזור ולקח חצי שעה.
הכנתי את המושבים של הפאסט שדומים מאוד לריקארו עם נוחיות מדהימה ויופי סולידי שאני אוהב. הם כוללים חגורת בטיחות נעימה ,מה שמאפשר את סילוק החגורות האורגינליות שזה חסכון נוסף של 3 ק''ג.
הכנתי שלוש תושבות קונזוליות למיכל המים וצבעתי את כל הרצפה ביציקה של צבע יסוד .כל מטר רבוע קיבל קילו שלם של צבע בשכבה ממש עבה - להערכתי 1000 מיקרון. היות והפי.וי.סי יצפה את הצבע אני חייב להבטיח שלחות או מים לא יגיעו לפח לעולם. תמונות בדרך.

למחר מתוכנן הרכבת המושבים וזה יכול לקחת חצי יום כי יש לייצר חלקים שבאורגינל נמצאים בתוך הרצפה ומאפשרים הזחה של הכסאות. לאט לאט הוא הופך לוואז סביר.
היום גם פרקתי איזה צנרת איורור של המזגן שמתיז אחורה לנוסעים שלא יהיו של לעולם.

אני זקוק לבוסטר אחר ומיד היות ושלי לא אטום וזה קצת מסוכן.
ירון בר-לב היה אצלי היום וזכה לאכול חטיף אנרגיה לפי המתכון שפורסם באתר. כדאי שתתענינו.

landrover
09-11-07, 16:56
תמונות של הפגוש המתוכנן של רכס:

רכס חיים
09-11-07, 23:50
שכחתי לציין שהספקתי גם למלא את הכנפיים האחוריות בפוליאוריטן מוקצף לחיזוק המבנה הרופף שלהן. נדרשו שלושה מיכלים במחיר כולל של 75 שקלים עבור שתי הכנפיים האחוריות.צריך לדאוג לפני ההתזה לאטום טוב את הכנף מכל הצדדים ובמיוחד התחתון בכדי ליצור תא שבו הפוליאוריטן מתנפח. מרוב התלהבות לבצע לא עשיתי משהו מושלם וקצת מהחומר ברח החוצה מתא היציקה. במקרה כזה אין לגעת בחומר הרטוב שברח עקב דביקותו העצומה. יש להמתין יום עד התקשותו ,ואז הוא נתלש בקלות.

לחומר הזה יש המון שימושים ברכב ,ואני איישם אותו בעוד מצבים ומקומות.

אני מחכה לבוקר בקוצר רוח בכדי להתקין את הכסאות החדשים. הם ישנו לחלוטין את סביבת הנהג ונוחיותו.

גם התקנת הפגוש החדש מסקרנת מאוד לאור השימושיות שלו והמראה החיצוני שישתפר לטובת המתיפיפים כאן.

רכס חיים
10-11-07, 00:19
אני רואה במעבר הטסט השבוע את מחיר רכישת הרכב הבסיסית ללא שיפצורים .אי לכך המחיר הינו
סיכום המספרים הבאים.

1.עלות רכישת הכלי -.12,300
2.רכישת מנוע -.8,310
3.הרכבת מנוע -.2,000
4.יישור קו לטסט -.1,900
5.ג'קי - פנסים -.860
6.שונות -.1,000
7. =======
8.סך הכל -.26,370

בנוסף יש לזכור שני דברים. פריטים מסוימים קיבלתי מאלי שחר ללא תשלום,עקב חברות .ובנוסף נותרו לי לשימוש רזרווי המון חלקים שהיו על המנוע המפורק כגון. בלוק מנוע ושני ראשים (אחד מהם זקוק לשיפוץ)מדחס למזגן,אלטרנטור,דיסטרבוטור קומפלט,סטרטר,רצועה,משאבת מים,פאן קלאצ',חיישנים,וכל מיני צנרות שונות ומשונות שטרם מיינתי.

רכס חיים
10-11-07, 00:35
אני מתכנן לוח שעונים חדש ונוסף עבור לחץ שמן במנוע,מד טמפרטורת שמן מנוע,שני מדי טמפרטורה לראשי המנוע,שעון אנלוגי,מד טמפרטורה חיצונית,ושעון שפצי''ם.

הלוח ימוקם בשורה ארוכה מעל השעונים הקיימים על פנל אלומיניום חדש ויוזן מצמה נפרדת שאינה קשורה לחיווט הקיים.

לפני זה יש לנקות מערכות של חוטים מיותרים בכל הרכב ולהקדיש לזה כמה שעות טובות.

רכס חיים
10-11-07, 23:04
חזרתי עכשו מהמפעל (2200) אחרי יום שיפצורים של 14 שעות עבודה רצופות.הספקנו אני והבן שלי לפרק את שני המושבים של הפאסט ולבצע את ההתאמות הנדרשות בכדי להכניס אותם לדיסקו.לאחר מכן ציפינו את הרצפה בפי.וי.סי והרכבנו עליה את מיכל המים - 72 ליטר ואת שלושת המגירות הארוכות = 1200 מ''מ.על כל המשטח הנחנו לוח בירצ' 12 מ''מ , ומעליו שכבה שניה של פי.וי.סי בצבע כסף. על הציפוי הזה הרכבנו פסי אלומיניום למניעת החלקה.למחר מתוכננים פינישים שלא הספקנו היום ,אחרי שנפלנו מעייפות.

יש גם להרכיב את משאבת המים למיכל וכמובן להתחיל בסידור הציוד במגירות.

לאחר מכן יש למלא את תא חלקי החילוף בכל מה שנצבר עד היום, ולהשלים בהקדם את החסר.

לפי הסדר , יש להרכיב קומפרסור עם יציאת אוויר שתגיע לכל גלגלי הרכב וכן מיכל אוויר להפעלת כלים פנאומטיים.

בנוסף אין לשכוח את הפגוש החדש שהשבוע נצטרך לשכלל אותו כרדיאטור נוסף לרכב.

אני נופל מעייפות ומסיים יום עמוס לעייפה עם תוצאות טובות.

מאיר רוטברג
11-11-07, 09:08
יש לציין חיימק'ה כי אתה משתפר בניסוחים,

ומשתמש , בפיסק,נקודה
ואנטר ,

איש , אני נהנה כל יום לקרוא מחדש את מעשיך,
אתה גדול מהחיים,
קפה עליך בהזדמנות

רכס חיים
11-11-07, 10:04
מאיר - הקפה עלי תביא את המים...........

היום אני נאלץ לנוח פיזית לפחות עד הצהריים בגלל העבודה המטורפת מאתמול.אחר הצהריים אתחיל לעשות פינישים למיטה ולארגזים ולמיכל המים - כולל הרכבת משאבה.יש לי שתי משאבות ישנות בנות 5 שנים שאחת מהן ארכיב והשניה תהיה רזרבית.את המקרר החלטתי לשים במרכז הרכב מאחור .בלילה המקרר יתרומם לגג באמצעות כבל הנפה שיהיה רתום ל-4 פינות המקרר. כבל אבטחה ימנע נפילתו בלילה כשאני ישן מתחתיו.המטבח הנייד הגדול שכולל כיור ישודרג בעבודת יד ויותאם לרכב הזה. הוא יוכל לצאת לעבר הציליה משמאל /צפון - ולהיות צמוד ל'סלון' בבחינת ''אופן-ספייס....''.
בקיצור - יש עוד המון עבודה.

kd2
11-11-07, 11:26
בקצב הזה...
אם לא תקבל ממייקל ביי הזמנה חגיגית ל"רובוטריקים 2" זה מחדל המילניום.
מת לראות את זה כבר גמור.
בהצלחה!

רכס חיים
11-11-07, 14:08
מה זה ''רובוטריקים''???????????????? מי המייקל הזה???????? תן תרגום עברי בשבילי.

רכס חיים
11-11-07, 18:16
היום היה גשום ולא ניתן לעבוד על הרכב, אבל כשהלכתי לצלם את התוצאה הסתבר לי שכל משטח הפי.וי.סי התמלא בבועות גז בגודל אגרופים. הגעתי למסקנה כי עקב מהירות הביצוע בגלל הכניסה ללילה, לא המתנתי לייבוש מושלם של הדבק ולאחר הכיסוי הדבק המשיך לשחרר גזים שגרמו לבועות האלה.נראה מה לעשות בעינין כדי לתקן את המשטח.

השבוע אני צריך לסיים את הטסט לאחר שאחליף תפוחי הגה ואז אפשר לצאת לשטח לצורך הכרות.

רכס חיים
12-11-07, 17:19
היום הצלחתי לגנוב כמה שעות ולעבוד על פינישים ברכב. אחרי כל ההתנפחויות שהיו על משטח הפי.וי.סי ציפיתי את כולו בשטיח ,ומחר אצלם את המערכת גמורה.היות והברקסים שלי מפוקפקים עקב הבוסטר יצאתי לסיבוב ראשון בשטח הדיונות שמאחורי המפעל בפארק חדרה.רציתי לבדוק אותו בתנאי אמת ולו לעשר דקות. אין מה לומר על העוצמה שלו ועל העבירות במיוחד שהוא לא עמוס בכלום - חוץ מהמערכת הריקה של האיחסון, ולאחר שהורדתי ממנו כ-400 ק''ג לפי תוצאות המשקלים שנעשו בטסט.הקלות שהוא מדלג על שיפועים מאוד תלולים בדיונות מאפשרת להגדיר אותו כרכב של נשים. צריך פשוט לשבת במושב הנהג והדבר הזה עושה זאת בלי כל מיומנות מיוחדת. מצד אחד ירד גשם רציני והדיונות ממש לחות ומצד שני לא הורדתי אוויר כך שהנתונים מאוזנים מבחינת הבדיקה שערכתי.ביום חמישי אני אמור לסיים את הטסט ולהיות מוכן לטיול הראשון בשבת. יום שישי יוקדש להעמסת הציוד וחלקי החילוף לאחר אריזתם וכן לפתור את בעיית ההרמה של הרכב בשטח שזה לא יהיה בשום מקרה עם היי-ליפט. מקרר ומטבח נייד יספקו את העבודה של השבוע הבא.

GodsFather
12-11-07, 20:42
חיים, מה ההתנגדות לעניין ההיליפט ?

מעניין יהיה לראות אילו רעיונות תביא בתחום הזה...

דרור ברלי
12-11-07, 23:37
נו באמת. הייליפט? חיים הוא חסיד של הענתיקה שקרויה בפי העם "ליבר"... אני טועה?

GodsFather
12-11-07, 23:50
"ליבר מכיר" :mrgreen:

אבל אני מקווה שהוא ישכלל גם בתחום הזה , כמו ג'ק מובנה (כמו כזה שארז אוברלנד הראה בזמנו על רכב מירוץ) או פטנט אחר שהמוח הקדחתני שלו יחשוב עליו.

רכס חיים
13-11-07, 02:07
דרור כרגיל האיש שמאחורי הפרטים הנכונים.
יש לי ליבר 5 טון ויש לי אחד של 2.5 טון.עד היום השתמשתי ב-5 טון היות והוא תמיד הרים מאחור או מלפנים את שני הגלגלים ביחד בקלות, לאחר ההצבה במקום. אך הכובד שלו והסירבול עד ההצבה, הביאה אותי למחשבה שאסתפק ב-2.5 טון שהוא ממש קל ונייד.ברור שהוא יעבור מקצה שיפורים רציני בכדי שיתאים לרכב ובמיוחד לרכב הזה.הוא יחולק לשלושה חלקים ניפרדים שיורכבו במקום רק באמצעות הצבתם אחד בתוך השני ללא חיבורי ברגים. הבסיס התחתון שיהיה מפלטת ברזל רחבה, מנגנון הליבר המתרומם, ווו ההרמה שאולי יהיה מורכב משני ווים שונים ושיהיה מושחל על עמוד הליבר.לזה תתווסף פלטת עץ בירצ' להרחבת הבסיס בעת הצורך על משטחים רכים.(למדתי את הפלטות האלה ממנופאים שמייצבים עליהן את רגלי המנוף - הן ממש לא נשברות, מכסימום מתכופפות וחוזרות למצבן הראשוני לאחר שחרור הלחץ).שתי פלטות כאלה בעובי 9 מ''מ (זה בסדר - שתיים - אחת על השניה מספיק מאוד מבחינת העובי- בדוק) כל אחת, יכולות להיות הבסיס של שני שרפרפים לישיבה בשטח ביום יום,שאליהם יחוברו רק רגליהם המתקפלות.

אני חושב שבנוסף לליבר יש לשאת גם את הג'ק של 2 טון ההידראולי הקטן הקל והשימושי שעולה 100 שקל ומתאים להרמה קלה מאוד על הכביש וכבר הוכיח את יעילותו בהרבה מצבים.גודלו וקלותו ,ובטח מחירו הופכים אותו לידידותי מאוד.

לגבי ההיי-ליפט יש לי דיעה מוצקה מנסיון רב ועגום לגבי מוראותיו האפשריות תאורטית, ולגבי התוצאות בשטח.כל שימוש בכלי הזה הוא מפחיד ממש,מסוכן למשתמש ולרכב ,ורק לעיתים רחוקות מסתיים טוב.

זה מתחיל בזה שהמנגנון שלו רגיש מאוד לחול ,אבק, חלודה,ולאנשים שאינם מהנדסי רכב.זה ממשיך ביציבות מפוקפקת בעת הפתיחה המחייבת דיוק אנכי בעת ההצבה ונטייתו לאבד כיוון בעת ההעמסה לכיוון קדמת הרכב או לאחוריו.והגרוע מכל כשהוא מתכנס לתוך הרכב כשהוא משאיר עליו שקע דקורטיבי על הכנף,אם אתה בר-מזל והוא לא התחלק לגמרי לאחור.זה כלי שמתאים מאוד להצבה על כביש ,אך בשטח, עם שיפועים לכל כיוון אפשרי- אני ממש לא אוהב אותו.

זה עוד לפני שדיברנו על נטייתו להפליק את מכת החזרה למעלה בצורה מאוד מסוכנת לחסרי נסיון.

לעינייננו. אתמול קניתי את הבוסטר החדש (ממש חדש) מחבר באתר הצהוב במחיר של 300 שקל,ובכך פתרתי את הבעיה של הברקסים. היום אהיה אצל ג'קי לקנות את ארבעת תפוחי ההגה,ובכך אני מחליף את כל הסט ומיישר קו להרבה טסטים בעתיד. שני תפוחים אחד שמאלי ואחד ימני שיפורקו מהרכב יוכנסו לתא חלקי החילוף למקרה הצורך.גם הצלב הקדמי שלא עבר טסט יפורק וימצא את עצמו בתא הזה למקרה של חירום כדי לצאת מהשטח.אני מניח שכל הצלבים בדרייבשפטים זהים והוא ישמש את כולם.(לך תדע בחברה הזו אם כולם זהים....אצל הרוסים לפחות זה לא יקרה לעולם.בוואז הרוסי יש בוסטר של נגמ''ש - העיקר הזהות בחלפים)

אני לא מבין יצרן מפורסם של רכב שטח שעושה עבודה כל כך דפוקה בפרטים הקטנים.הרי הרכב הזה אמור לכאורה - ממש לכאורה - לנוע במקומות הכי נידחים בעולם ואם הוא זקוק למצבר חדש - עינין סופר טריוויאלי - למה הכבלים האורגינליים של הרכב הזה לא מאפשרים שימוש בכל מצבר זמין, מבחינת מיקום הקטבים - עקב חיסכון של שני שקל באורך הכבלים שיאפשר הגעת כל כבל חיובי/שלילי לכל ארבעת פינות המצבר.בהזדמנות הראשונה אני בונה שני כבלים חדשים ונכונים יותר ומחליף את האורגינליים ''החסכוניים'' של ל.ר. בינתיים עבדתי שעה מיותרת בהארכה זמנית של הכבלים האורגינליים.

ככל שאני מתקדם בהכרת הרכב הזה אני מבין שהוא בנוי לסוג אחר של אנשים,שגריז הוא בשבילם שם של להקת רוק.

מוני אורבך
13-11-07, 09:10
חיים ל"ר לא הם שטעו!!! אתה טעית ברכב...

דיפנדר הוא הרכב לאנשים שיודעים ורוצים להסתדר לבד בשטח. הרכב הוא רכב שטח אמיתי וקשוח עם מעט מאוד פינוקים (אם בכלל). הרכב בנוי בשיטת הלגו כך שהכול עם מספר ברגים מתפרק. אין לו בידודים או חיפויים ולכן קל מאוד להגיע לכול מקום לתיקונים.
רק לשם דוגמא, המצבר נמצא בתא מתחת לנהג. הכבלים המקורים יכולים להתאים באורך לכול סוג של מצבר שרק בא לך, כנל גם המקום שיש באותו תא יעודי.
אני קניתי דיפנדר סטנדרטי שרק החליפו לו קפצים ובולמים (מטעמי נוחות לא עבירות). התקנתי לו שני נעילות וקיבלתי מפלצת עבירות עם מהלכי מתלה מדהימים. עבירות שמתחרה בקלות עם סופות משופרות בהרבה מאוד כסף. ועם זאת הכול נגיש וניתן לתיקון ברכב. עוד לא מצאתי מכלול ברכב שאי אפשר לפרק אותו תוך חצי שעה. הכול מברזל או אלומנים שגם אם מתעקם או נשבר ניתן לתיקון בקלות באמצעים ביתיים.
את הדיסקו בנו ל"יפים" שבעים ומדושנים שלא רוצים לראות גריז מקילומטר. שרוצים שקט בתא הנוסעים ולא מענין אותם שצריך לפרק חצי אוטו כדי להגיע לרדיטור החימום. העיקר שהקונסולה תהיה יפה ועגולה ושחס ושלום אסור שידעו מה יש מתחת...

לפני שקנית דיסקו הזהירו אותך מה היתרונות והחסרונות של הרכב, הסבירו לך שלצרכים שלך דיפנדר עדיף בהרבה. בכל זאת הלכת נגד הזרם וקנית דיסקוהמחיר הקרן.
אז בבקשה לא לקרוא לו "הומו" או "יפי מדושן" ככה בנו אותו לקהל יעד מסוים. זב"שח שהוא לא מתאים לצרכים שלך.

yoav21
13-11-07, 09:44
אני נהנה כל יום לקרוא את מה שמתחדש ברכב שלך חיים פשוט כיף.
ולעצם העניין אני חושב שאתחיל לדרוש מאשתי לקרוא כאן באתר!!
שאולי תתחיל להעריך איזה דג רקק יש לה שלא באמת מוציא הרבה כסף ו/או זמן
על השיגעון שלו.
אני בעד לפתוח פורום חדש תמיכה לנשים בגיפולוג.
בברכה יואב

kd2
13-11-07, 10:36
מה זה ''רובוטריקים''???????????????? מי המייקל הזה???????? תן תרגום עברי בשבילי.
שכחתי שאתה מודל ישן , חפש בגוגל TRANSFORMERS , מייקל ביי הוא במאי הסרט.
ומצטרף למאיר , סוף סוף כיף לקרוא מה שאתה כותב , יש מרווחים והכל ברור.

רכס חיים
13-11-07, 19:41
מוני - אתה צודק ,רציתי דיפנדר אך אין לי אפשרות לשלם סכום מתאים לרכב הזה שהוא מינימום 70K ש''ח.הדיסקו הוא פשרה בין רצונות לאפשרויות.היות ומתחת לפלסטיק יש דיפנדר אני מחזיר אותו למצב הצבירה האמיתי שלו. זה לוקח זמן ואני נהנה אך בסוף הדרך הוא יהיה דיפנדר אם ירצה או לא.

היום מצאתי שעתיים לסדר את מחסן החלפים המיועד לכלי הזה.יש לי כרגע במחסן הרכב את המלאי הבא.סטרטר,פאן-קלאצ',דיסטרבוטור,מכסה דיסטרבוטור,חוטי הצתה,שתי ציריות אחוריות,כל צינורות הגומי של המים. (3 חדשים באריזה),תפוחי הגה, צלבים (אחד חדש),אלטרנטור,רצועת מנוע,בוסטר,(כשיחזור משיפוץ),מותחן רצועה,נורות למינהן,פיוזים למינהם,משאבת מים למיכלי המים.

חסר לי למלאי קויל,משאבת דלק טבולה,משאבת מים,משאבת ברקס,ומצבר רזרווי.

כשכל הציוד הזה יהיה עלי ארגיש הרבה יותר טוב.

מחר אני מתכנן את הרכבת משאבת המים למיכל הגדול שבתוך הרכב. זה יהיה זמני עד להתקנת המיכל שבפגוש שיעבוד על אותה משאבה עם בורר זרימה.

ביום שישי אני מתכנן לייצר ולהרכיב פסי אלומיניום מרוג בגובה 220 מ''מ בתחתית הדלתות והכנפיים משני צידי הרכב.

אני בודק עכשו ציפויים פלסטיים של מדבקות בצבע שחור - מט לחיפוי כל הרכב במקום צביעה מחדש. אם למישהו יש נסיון בעינין אשמח ללמוד.

בתכנית יש לבצע ציפוי עם בידוד מתחת למכסה המנוע לבידוד רעשים ועוד לו החלטתי ממה לבצע את זה. אני נוטה לחיפוי מאלומיניום שהוא ממש פשוט לביצוע והחומרים שלו זמינים עבורי מחלקים שפורקו בעת חידוש זיוודים.

בעקרון אני משתמש בכל מיני שאריות של חומרים שנמצאים במפעל במקום לקנות חומרי גלם יקרים.

היום למדתי את עיקרון ההפעלה של הקומפרסור שפרקתי מהפאסט ומיקמתי אותו בחלל שיש בארגז המטען בפינה האחורית מימין. שם יש גם נקודת חשמל שמתאימה לקומפרסור.

יש לי מספר מכשירי רדיו שאת אחד מהם אתקין ברכב ,אך מה עושים אם השטקר של הרכב לא מתאים לנקבה שברדיו? יש מתאמים לזה??

הגיע הזמן לארוחת בוקר, ואמשיך כנראה הלילה לאחר חצות.

asafk
13-11-07, 21:22
סטרטר,פאן-קלאצ',דיסטרבוטור- מיותר ,מכסה דיסטרבוטור,חוטי הצתה,שתי ציריות אחוריות,כל צינורות הגומי של המים. (3 חדשים באריזה),תפוחי הגה, צלבים (אחד חדש)- מיותר ,אלטרנטור,רצועת מנוע,בוסטר,(כשיחזור משיפוץ)- מיותר ,מותחן רצועה,נורות למינהן,פיוזים למינהם,משאבת מים למיכלי המים

לדעתי- אל תיקח דברים שהסיכוי שייכשלו קלוש עד אפסי, אל תיקח חלקים שלא "משביתים". זה תופס מקום, יש לזה משקל, והוא, בזמנו, יתנקם בך.

יש לי מספר מכשירי רדיו שאת אחד מהם אתקין ברכב ,אך מה עושים אם השטקר של הרכב לא מתאים לנקבה שברדיו? יש מתאמים לזה??
יש מתאמים, עולים כמה עשרות שקלים בד"כ.

אסף.

נמרוד
13-11-07, 21:36
מוני - אתה צודק ,רציתי דיפנדר אך אין לי אפשרות לשלם סכום מתאים לרכב הזה שהוא מינימום 70K ש''ח.הדיסקו הוא פשרה בין רצונות לאפשרויות.היות ומתחת לפלסטיק יש דיפנדר אני מחזיר אותו למצב הצבירה האמיתי שלו. זה לוקח זמן ואני נהנה אך בסוף הדרך הוא יהיה דיפנדר אם ירצה או לא.

ענק, חיים אתה מלך הפורום - אם תרצה או לא :p

ד ו ר ו ן
13-11-07, 22:34
לדעתי- אל תיקח דברים שהסיכוי שייכשלו קלוש עד אפסי, אל תיקח חלקים שלא "משביתים". זה תופס מקום, יש לזה משקל, והוא, בזמנו, יתנקם בך.
אסף.
אסף,
בתשובה שלך פסלת גם צלבים-בטעות או שאתה לא מאמין שזה חלק "משבית" במיוחד למישהו כמו חיים שנוסע לבד לא מעט.
זה החלק שיעשה את ההבדל במשקל המצטבר?

yoni 110
13-11-07, 23:08
דורון, צלב מתוחזק הסיכוי שיתקע אותך בשטח הוא אפסי ותמיד תישאר עם זוג גלגלים מניע.
על אותו המשקל אפשר גם להוסיף דרייבשפטים.

אני באופן אישי מחזיק ברכב 2 דריבשאפטים עם צלבים חדשים, מוט הגה עם תפוחים, מוט רדיוס אחורי, ציריות קד' + פעמון ובטח שחכתי עוד הרבה, כמובן שמבחינת חלקי חילוף למנוע אני מחזיק כמעט כל משאבה או חלק מתבלה אחר (רק לדיזל)

בסה"כ המשקל הוא זניח ועוד 100 ק"ג לא יעשו את ההבדל ולא ישפיעו על צריכת הדלק (פעם אחרונה שעליתי עם הרכב על משקל הוא דגדג את ה2800 ק"ג)

רכס חיים
14-11-07, 05:16
אסף, מרשימת החלקים הלא מומלצים על ידך אני מוריד את הבוסטר בגלל שיקולי עלות/תועלת עקב ניפחו הגדול מול סיכויי השרידות.כבר נסעתי מחוסר ברירה בלי בלמים בכלל בשעת מצוקה,ולצאת מהשטח בלעדיהם לא ניראה לי מסובך למרות שיש בו גיר אוטומטי.אם לא שמתם לב הבעיה ברכבים האלה היא בדרך כלל הנפח ולא המשקל ולכן חשוב לצמצם באריזות מיותרות וגופים ניפחיים.אחרת הרכב ניראה כמו משאית להעברת דירות שאם לא פרקת הכל אתה לא מגיע למה שאתה צריך.
דריבבשאפט ניראה לי מיותר למרות שבוואז לקחתי אותם וגם שם בדיעבד זה היה מיותר.מכסימום מנתקים אותו ויוצאים ב-2X4.
מוט הגה הוא חלק חשוב אך סיכויו להישבר ממכה רצינית בסלע מבלי לפגוע ולעקם את הזרועות
מימין ומשמאל ובכך לסכל תיקון שטח ניראים לי קלושים. במיוחד שהנהיגה שלי בשטח היא מאוד נטולת סיכונים ומחושבת ככל הניתן,אפילו על חשבון הזמן ועמידה בתכנית הנסיעה.
חשיבות מוטות הרדיוס אינה ברורה לי למרות שהוזהרתי מרופפותם ועדינותם.בג'יפים שנהגתי עד היום לא היו קפיצי סליל - חוץ מהיונימוג שהוא לא כל כך ג'יפ -ואני לא מכיר את ההשפעה של נהיגה עם מוט שבור. הפתרון לזה הוא חיזוק המוטות או ייצור של מוטות מחוזקים. שתי האפשרויות קלות לביצוע ואחת מהן תבוצע בכל מקרה ,ע''פ סדרי עדיפויות השיפורים.
לגבי ציריות קדמיות אין לי תשובה ברורה היות וניתוק ההנעה הוא פתרון קלסי קל ולפי תחושתי הבעיה מאוד נדירה. אולי היותר נכון לקחת רק את הציריות הארוכות שבכל סרן ולהתעלם בכלל מהקצרות, שלפי הגיוני שרידותן הרבה יותר גדולה מהארוכות. למישהו נשברה ציריה קצרה כשלכוח השובר יש אלטרנטיבה ארוכה וחלשה בהרבה?

לגבי כלי עבודה מצבי קצת מורכב. עד היום לא הכנסתי למפעל ובטח לא היו לי ברכב ברגים אינצ'יים. ניראה לי שהתקופה הזו עומדת לחלוף היות ומפעם לפעם אני נאלץ להשתמש ברכב הבריטי הזה במפתחות משונים כגון 11 מ''מ, 14 מ''מ 15 מ''מ שהם בוודאי תירגום של משהו אינצ'י.

היות ויש לי סט ''בטא'' של בוקסות ''1/2 אינצ'י ומילמטרי אז חצי הבעיה נפתרה, אך האם אני זקוק גם למפתחות רינג/פתוח אינצ'יים או שמספיק מילמטריים בלבד.

איזה כלים אני צריך שיחודיים לרכבים האלה. מוט דק לחילוץ הציריה כבר רשום, ואני מתכנן מוט טרנסמיסיה 8 מ''מ שקצהו - 300 מ''מ יהיה חרוט לקוטר 4 מ''מ לסילוק הגדם. זה בסדר??

היום אני פותח את חבילת המתנות שקניתי אתמול אצל ג'קי ושכולל כפתור צופר חדש עם הסמל הירוק.(ככה גם יהיה לי צופר רזרבי.........)קניתי אותו כי הדבר הזה כל זמן הנסיעה לפני הפרצוף שלי והיות והוא ללא הסמל הוא ניראה פגום ועושה לי רע. הסמל עצמו לא אומר לי כלום כל עוד האלומיניום הזה לא מביא קבלות ולא תוקע אותי בסוף העולם.כרגע אין לי טיפת בטחון איתו עם כל חיישני הלמבדא ומנועי הצעדים למינהם. עם הוואז היה לי בטחון מוחלט שאגיע הביתה וזה תמיד קרה ,אך נגמרו לי שעות העבודה האין סופיות להשאיר אותו בכשירות יומיומית.

ניראה היום איך אוכל לקדם משהו, במיוחד תמונות פנימיות של העיצוב החדש.

רכס חיים
14-11-07, 05:31
משאבת הדלק הטבולה עושה לי המון כאבי ראש.הפתרון הזה ממש דפוק מבחינתי.גם המיקום שלה מתחת לכל הזיווד כבר גרם לי עבודה רבה. נאלצתי למקם מגירה שלימה בדיוק מעליה ולאפשר הגעה לצורך פירוקה בשטח ללא פירוק מערכת הזיווד. לשם כך פיניתי מתחתית המגירה חומר ברדיוס 300 מ''מ ואותו כנ''ל גם מחיפוי הפי.וי.סי שעליו יושבות המגירות. עכשו אם קורה ואני צריך לפרק את המשאבה, עלי רק להוציא את המגירה ומתגלה החיפוי שעל טנק הדלק. לייתר בטחון פתחתי את זר הברגים בנוחיות לפני הרכבת המגירה וסגרתי בחזרה עם WD להקלת העבודה בשטח.

יש רק בעיה אחת קטנה - אין לי משאבה רזרבית, ובטח לא כזו שכבר מורכבת ברכב ומספיק לנתב אליה את הדלק והיא מתחילה להחליף את המקולקלת.

חשבתי להוסיף משאבה מורכבת בתא המנוע שתינק את הדלק ישר מהמיכל ואני משקיע בכך מחשבה היות והיא חייבת לעבוד בלחץ כמו המקורית. עוד אין ליפתרון לזה ובטח לא אוכל לסמוך על הטבולה הזו שתמיד תעשה את העבודה. אם מישהו פתר את העינין הזה אשמח להשתתף איתו בידע.

מוני אורבך
14-11-07, 08:28
חיים - כמה תשובות לשאלותך וכמה הערות בונות.

כלים:

1. אך ורק מילימטרי! . הרכב כולו מילימטרי. הבעיה היא שהאנגלים חיבים להרגיש מיוחדים ולכן הם משתמשים במידות "מוזרות" ולא 4 המידות הקלסיות של היפנים.
2. למערכת ההינע אין צורך בשום דבר יוצא דופן. לגבי המנוע, לא מכיר את הבנזין. לדיזל צריך מפתח פתוח דק כדי לפתוח את המניפה.

חלפים יתירים:

לדעתי ואם אתה לא הולך לעשות עבירות אקסטרים. צריך צלבים, תפוח הגה. למנוע אם אתה ממש מתעקש אז צריך משאבת מים, הגה כוח אלטרנטור. כול זה נובע מכך שחגורה אחת מניעה את כולם. ואם אחד מהם הולך כול האחרים גם מתים. יש אפשרות לקחת חגורה מתכווננת או ליצור איזשהו מותחן שיוכל למלא את תפקיד המיכלול שנפגם. לדעתי גם מיותר. כול אחד מהמכלולים האלו נותן סימני אזהרה לפני שהולך ואדם מיומן יכול בקלות לזהותם. רצוי גם לקחת צינורות מים חילופיים וצינורות קירור של הגיר. גם זה מיותר בתחזוקה נכונה.
בכלל עם השנים הפילוסופיה שלי בנושאי אחזקת חלקים ספר השתנתה. פעם היתי גודש את הרכב בחלקים יתירים. רק שיהיה. היום הבנתי שעם תחזוקה נכונה (ולא תחזוקת שבר) אין צורך בהם. הסיכוי שמשהו ילך ללא התראה קטן מאוד, רק צריך להקשיב לרכב. וגם אם ילך, אז מה?! אנחנו מדינה קטנה מאוד, אפילו בנגב אתה לא יכול להתרחק יותר מ 15 קילומטר מהכביש. מעטות מאוד הם התקלות שימנעו ממך לנסוע 15 קילומטר.
אגב מוטות הרדיוס השברים הם בולשיט !!!
בנושר חשמל הרכב וחישנים. מציאת בעיות ברכב מחושמל יותר קלה מלא ממוחשב. כי יש לך את המחשב שיגיד לך מה הבעיה. דאג לחלפים יתירים בתחום החישנים ואתה מסודר.

משאבת הדלק:

אתה יכול להוציא אותה מהמיכל באמצעות מיכל קטן שיהיה מלא דלק שבו היא תהיה. יוזרם אליו דלק מהמיכל המרכזי באמצעות משאבת דלק קטנה ללחץ נמוך (של סוברו או כול רכב אחר). ראה מה שחנן עשה בגיפ שהיה לו

yoni 110
14-11-07, 09:30
מוני, האינצי היחדים שאני מכיר ברכב הם: הברגים של הדריבשאפט (מקביל ל14 מ"מ) והמחבר של הצינורות ברקס הקשיחים.
מניפה- 32 מ"מ דק (משויף) גם בבנזין וגם בדיזל

בעיקרון אין סוף לכמות החלפים שאתה יכול לקחת אבל כמו שמוני כתב עם תחזוקה נכונה ולא תחזוקת שבר אין סיבה שמכלול יקרוס ללא הודעה מוקדמת.

אני נוסע עם כל מלאי החלפים הזה כי פשוט יש לי אותו ולא הייתי צריך להשקיע ולקנות חדש, מעדיף שישכבו ברכב ולא במחסן בבית.

מוט רדיוס לפני שהוא נשבר הוא מתעקם, בדרכ אפשר להמשיך לנסוע עם העקום עד הכביש אבל אי אפשר לנסוע בלי מוט רדיוס בכלל

Demolition Man
14-11-07, 09:33
משאבת הדלק הטבולה עושה לי המון כאבי ראש.הפתרון הזה ממש דפוק מבחינתי.

כשהתקנו הזרקה בCJ של נימי עשינו את זה במספר שלבים.
בשלב הראשון טבלנו את המשאבה במיכל, ובדקנו האם המשאבה המאכנית מצליחה לשאוב דרכה.
התשובה: זה עובד ובגדול, הרכב נסע ככה במשך שבועים ללא תופעות לואי.
לכן תוכל לשים במקביל משאבה חשמלית חיצונית עם שני ברזים, אם וכאשר תהיה בעיה, תוכל לפתוח ברזים, להפעיל מתג ולהמשיך בדרכך.

תשתדל רק למצוא משאבה עם לחץ דומה, לא יודע איך זה ב ל"ר אבל למערכות GM יש ווסת לחץ בבית המצערת, אצלך זה כנראה רב נקודתי אבל עדיין יש סיכוי שקיים ווסת.

חן.

השמשוני יחיעם
14-11-07, 14:36
חיים,,
לא חשוב כמה חלקים תיקח,

תמיד יהייה חסר לך החלק שהתקלקל !!!!!!!!!!!!!!!

ד ו ר ו ן
14-11-07, 21:06
התחלת עם זה:

דורון, צלב מתוחזק הסיכוי שיתקע אותך בשטח הוא אפסי ותמיד תישאר עם זוג גלגלים מניע.
על אותו המשקל אפשר גם להוסיף דרייבשפטים.
והמשכת עם זה:

אני באופן אישי מחזיק ברכב 2 דריבשאפטים עם צלבים חדשים, מוט הגה עם תפוחים, מוט רדיוס אחורי, ציריות קד' + פעמון ובטח שחכתי עוד הרבה, .

אתה סותר את עצמך,
מצד אחד אתה אומר שהסיכוי שצלב מתוחזק יתקע אותך נמוך ועל אותו משקל ושאפשר להוסיף גל הינע ומצד שני אתה כן לוקח את שניהם?!?

אני חושב שבשביל המשקל הזניח של צלב ביחס לשאר החלקים והעניין שחיים נוסע הרבה לבד בשטח בכל זאת מכוון לחלפים מעט שונים מאשר מי שנוסע עם עוד רכבים ויכול להרשות לעצמו להשתמסך על יכולת החילוץ ההדדית שבן הזוג נותן.

כשאני מטייל לבד אני בהחלט לוקח יותר חלפים ויותר ספיירים ממה שאני לוקח כשיש עוד אנשים איתי בטיול-עניין של על מה אפשר לותר ומה באמת יפריע לי לצאת לכביש.

asafk
14-11-07, 22:19
הצלב היה רק דוגמה. כן, המקום הזניח שהוא תופס והמשקל הקטן- אפשר לוותר עליהם. אבל אז סוחבים חצי אוטו בחלפים, ובשביל מה? חלק "משבית טיול" הוא חלק שכדאי לקחת וקל להחליף, וצלב אינו כזה. צלב מגורז ותקין לא יישבר בטיול (ואני מדגיש טיול, קשה ככל שיהיה- לא מסע עבירות), הצלבים בלנדרובר גיבורים. גם התפוחים. בדומה להם, רוב חלקי הרכב לא נשברים בלי אזהרה. אם מוט שפור מתעקם, מיישרים, אם מוט רדיוס אחורי יוצא מהמקום, זה בגלל שלא בדקת את האום שלו בטיפול התקופתי. ציריה נשברה? זה בגלל שלא החלפת בזמן למחוזקת. רכב מטופל לא צריך חלפים, ובעיקר בגלל מה שיחיעם כתב-

תמיד יהייה חסר לך החלק שהתקלקל !!!!!!!!!!!!!!
זה נכון, ואתה תמיד לוקח את החלק שהתקלקל לך בפעם הקודמת. יודע מה? סביר שהוא לא יתקלקל שוב, כי החלפת לחדש (הבוסטר הוא דוגמה טובה).
אני הייתי סוחב חלקים, ויום אחד פשוט הפסקתי כמעט לחלוטין, פרט לדברים שעונים על הכלל "משבית טיול" וגם על הכלל "אפשר לתקן בקלות בשטח". יודעים איזה חלפים כן סחבתי בלנדרובר? פלסטיקים של הפנסים הקטנים- אחד אדום, אחד לבן, אחד כתום. הם נשברים, ושוטרים מתים על זה. חוטי חשמל בכל מיני צבעים, וקונקטרים, וכלים מתאימים. צינורות מים (סט מלא של הרכב). רצועת מנוע. רצועת מזגן. גלגל ספייר. צינורות דלק גמישים. צינור בלם גמיש (הארוך יותר- אני חושב שהאחורי). ארגז שמנים, ערכת תיקון מהיר (פרופוקסי שיחיעם גמר לי פעם אחת, אבקה לסתימת חורים ברדיאטור, דאקט-טייפ, טייפ אלומיניום, חוטי ברזל, בנדים, אזיקונים, רצועות קשירה וכו'), וכמובן ציוד חילוץ וכלים. לבנזין כדאי להוסיף גם חלקי מערכת הצתה ומשאבת דלק קווית.
ואם אחרי כל זה יש תקלה משביתה שאני לא מסוגל לתקן- זה הזמן לגרור לכביש והביתה.

בסופו של יום, החלפים שוקלים המון. והמשקל העודף הזה יגרום לתקלות.

אסף.

בוזי
15-11-07, 00:13
אולי היותר נכון לקחת רק את הציריות הארוכות שבכל סרן ולהתעלם בכלל מהקצרות, שלפי הגיוני שרידותן הרבה יותר גדולה מהארוכות. למישהו נשברה ציריה קצרה כשלכוח השובר יש אלטרנטיבה ארוכה וחלשה בהרבה?

הפוך גוטה, לציריה הארוכה יותר יש יכולת פיתול עדיפה, לפני שהיא נשברת. הקצרה, כנראה, תישבר קודם.

בעז

yoni 110
15-11-07, 03:13
התחלת עם זה:

והמשכת עם זה:

אתה סותר את עצמך,
מצד אחד אתה אומר שהסיכוי שצלב מתוחזק יתקע אותך נמוך ועל אותו משקל ושאפשר להוסיף גל הינע ומצד שני אתה כן לוקח את שניהם?!?

אני חושב שבשביל המשקל הזניח של צלב ביחס לשאר החלקים והעניין שחיים נוסע הרבה לבד בשטח בכל זאת מכוון לחלפים מעט שונים מאשר מי שנוסע עם עוד רכבים ויכול להרשות לעצמו להשתמסך על יכולת החילוץ ההדדית שבן הזוג נותן.

כשאני מטייל לבד אני בהחלט לוקח יותר חלפים ויותר ספיירים ממה שאני לוקח כשיש עוד אנשים איתי בטיול-עניין של על מה אפשר לותר ומה באמת יפריע לי לצאת לכביש.

דורון, אני סותר רק בגלל שקיבלתי כויה מצלב שהיה צריך להחליף ובגלל עצלנות החלטתי לתת לו צאנס לטיול נוסף- וכמובן וחוק מרפי נכנס לתמונה ואותו צלב כשל.
מה לעשות יותר קל להחליף דריבשאפט באחר במקום להחליף צלב כמו שיותר קל להחליף מוט שפור מאשר לישר את המוט שהתעקם.

רכס חיים
15-11-07, 05:33
הבן שלי טוען שלהיות טיפש זו קאריירה.והוא צודק. רק עכשו נפל לי האסימון בנושא המקרר או הצידנית. המקום הנכון , היחיד וההגיוני ביותר להניח/להרכיב את המקרר הוא על הדלת האחורית מבפנים כמשקל נגדי לצמיג הרזרווי כשהוא מוגבה ככל האפשר מעל משטח המיטה לגובה המכסימלי, והוא נשען על אותם הברגים המסיביים של הצמיג. היות והפתיחה במקררים שלי היא מלפנים ולא מלמעלה כמו במקררי הפלסטיק - הדלת שלו תהיה ממש מול העיניים.בכדי להוציא משהו פשוט פותחים את הדלת האחורית ומיד את דלת המקרר. אם ישנים ברכב עם דלת סגורה המקרר מוגבה מהמשטח כ-30 ס''מ והוא לא מפריע . אם ישנים עם דלת פתוחה הוא בוודאי לא מפריע. גם החשמל נמצא בצד ימין בסמוך למנוע כך שהכל מסתדר כמו פאזל.תוך שעה עבודה אפשר להכין את כל הדרוש בכדי למקם אותו שם.

אם צד ימין של הדלת יתפס על-ידי המקרר (הצד הקרוב לצירים) , צד שמאל יתפס על-ידי פינת קפה שתכלול כירת בישול מתקפלת עם שולחנון קטן ,בלון גז פינג'אן ומספר כוסות. זה הכל. פתיחה של הדלת ולאחריה פתיחת השולחנון מאפשרים הכנת קפה מיידית. המים נמצאים ממש בסמוך,בפגוש האחורי הן לטובת הקפה והן לטובת שטיפת הכוסות. בתוך החללים שבדלת יוכנסו הקפה הסוכר הכוסות והפינג'אן. בקיצור מטבח בילד-אין על הדלת מבפנים.הפינה הזו היא רק לקפה ,בישול בשטח ייעשה באמצעות המטבח הנייד הגדול שכולל כירה וכיור. יהיו גם צילומים תוך שבועיים.

נמרוד
15-11-07, 08:03
אתה הולך להכפיל ולשלש אם לא יותר את העומס על צירי הדלת האחורית. ראה הוזהרת בשביל הפרוטוקול. מצד שני שים במקרר דלת שקופה ואתה יכול לראות במראה המרכזית את מצב מלאי הבירה שלך תוך כדי נסיעה.

גיא
15-11-07, 09:02
חלק גדול מהל"ר שאני רואה על הכביש גם ככה הורידו את הגלגל מהדלת לטובת פחות משקל.

אז להוסיף עוד כמה עשרות קילואים ... ?

לא כדאי להתיחס לבעלי הנסיון ?

מאיר רוטברג
15-11-07, 09:42
מתים על זה. חוטי חשמל בכל מיני צבעים, וקונקטרים, וכלים מתאימים. צינורות מים (סט מלא של הרכב). רצועת מנוע. רצועת מזגן. גלגל ספייר. צינורות דלק גמישים. צינור בלם גמיש (הארוך יותר- אני חושב שהאחורי). ארגז שמנים, ערכת תיקון מהיר (פרופוקסי שיחיעם גמר לי פעם אחת, אבקה לסתימת חורים ברדיאטור, דאקט-טייפ, טייפ אלומיניום, חוטי ברזל, בנדים, אזיקונים, רצועות קשירה וכו'), וכמובן ציוד חילוץ וכלים. לבנזין כדאי להוסיף גם חלקי מערכת הצתה ומשאבת דלק קווית

הרשימה הזו בהחלט מספקת ועוד משהוא קטן מנסיון,
כמה פלאחים ברזל 6 מ"מ עם חורים על מנת לחזק מוטות הגה שנשברו בוונדורה ,
או עלה שבור , ומספר ברגים גיבורים

רכס חיים
15-11-07, 16:56
אני לוקח אותכם ברצינות גמורה ,אך אני חושב שתוספת של 15 ק''ג בתוך הרכב משפרות את המצב ובטח לא מחמירות אותו. הבעיה בצירי הדלת אינה העומס האנכי(P) כשהדלת סגורה אלא העומס הקונזולי בעת הפתיחה הגורם לעומסים אקצנטריים לצירי הדלת (הסמכים). תוספת המשקל מבפנים אומנם תעמיס את הצירים באופן אנכי אך תקטין את האקצנטריות או אפילו תבטל אותה לחלוטין.

יש לנו כאן מהנדס מכונות שיכול לחשב את ההטרחות האלה ולומר לנו אם צדקתי או לא.

היום סיימתי את הטסט והברקסים עובדים עם בוסטר חדש. אפשר לתכנן טיול ראשון לשבת.

רכס חיים
16-11-07, 05:47
יום שישי - המבורך בימי השבוע.

היום הנושא המרכזי הוא הפגוש אלומיניום החדש. עד סוף היום הוא יהיה מורכב. בשלב שני הוא גם יחמם מים למקלחת. אם היום יסתיים עם הפגוש על הרכב ,והתקדמנו עוד צעד. יש לעשות מתאמים בין מידות הרכב לפגוש. זה יכול להיות דבר קטן וזה יכול לגזול את כל היום. טרם בדקתי היכן זה נופל.

אני מאוד מתלהב מביצוע המקרר בדלת יחד עם פינת הקפה ואולי אתחיל היום בשרטוטים הנחוצים.

עשיתי רשימה ראשונה של כ-30 דברים שונים שיש לעשות ברכב, וזה עוד לפני שכתבתי ברצינות את כל מחשבותי.לא אגזים אם אומר שיש לעשות לפחות 100 דברים שונים בכדי ליישר קוו עם מה שאני רואה בדמיוני כרכב שטח לטיולים.

בגדול - הכלי הזה לא יהיה מיועד להתפרעויות ,אלא להנאה מטיולי שטח קבועים ,כולל קשים אך לא במטרה להוכיח קשיחות אלא בכדי לצלוח מכשולים באופן עיניני,כשהם ניקרים בדרך.

הבניה אמורה להיות פונקציונלית ככל האפשר במטרה שכל הפעולות המינהלתיות הדרושות לקיום נח בשטח תהיינה מינימליות לטובת הכייף מנוכחות מדברית ושקט של סוף הציוויליזציה.

עכשו - כשבימי שבת יתחילו הטיולים וכבר בשבתות לא אקדם את העבודות עליו - יואט קצב הבניה באופן מהותי ,וכפי שחשבתי בהתחלה - סיום הסבב הראשון של הפרויקט יהיה להערכתי בעוד למעלה משנה.

מחר - בסיבוב הראשון בשטח - וללא כל בטחון ברכב - אני מתכנן טיול לבקעת צבאים ולאזור יבניאל. זה מבטיח במקרה של תקיעה שהמוסך נמצא בטווח של חצי שעה.

מי שנמצא באזור מוזמן לקפה בתאום טלפוני.

רכס חיים
16-11-07, 20:23
עבדתי היום עד שבע בערב ,ואני ממש שפוך. בניתי על הדלת האחורית פינת קפה מדהימה שמתקפלת על הדלת.היא נלחצת לדלת באמצעות קפיץ ונפתחת בשלוש שניות.בתוך חלל הדלת מונח מיכל גז שניתן לחיבור בעשר שניות והכירה מוכנה לקפה.במגירה הסמוכה יש גפרורים,פינג'אן ,קפה, סוכר וספלים.מים לוקחים מהפגוש שהורכב היום ומופעל באמצעות לחץ אוויר. הפגוש ניראה ממש טוב למרות שזוית הנטישה יורדת בגללו במספר מצומצם של מעלות . אך בשיקולי עלות/תועלת זה מתקן מנצח.אם תחליטו שהפגוש הזה מתאים לכם ,אוכל לייצר עבורכם מתקן דומה.מעל הכירה לקפה הדבקתי מנורת לד חזקח שמאפשרת הכנה גם בלילה. את אותן מנורות לד הרכבתי גם ב'חדר השינה' כך שיש תאורה זמינה בכל פינה של החדר.מיכל המים כבר מלא והמשאבה עובדת ומספקת מים לכל נקודה בהיקף הרכב.המבצע הבא יהיה הרכבת המקרר על הדלת האחורית. מעניין אם זה יצליח.

הכנתי ארגז כלים נייד עבור כל כלי העבודה בשטח כגון מפתחות, בוקסות,מברגים , פליירים וכו'.

במגירה נפרדת הכנסתי את ציוד החילוץ כגון רצועות,כבלים ,עזרה ראשונה,מנורות,פיוזים וכו'.

האם למישהו יש כתובת של חשמלאי שימכור לי מתאם בין הרדיו שיש לי לבין השטקר שברכב.

אני חייב ללכת לישון לפני שאני נרדם כאן על המחשב.

GodsFather
16-11-07, 20:54
חיים - חשמלאי שיכול לעזור וגם לא רחוק ממך , אוהד שמו

0522517351. גם אם לא יהיה לו בחנות, הוא ידאג שיהיה לו תוך זמן קצר.

סוזי המשתוללת
17-11-07, 00:33
חיים במידה ואין מתאם פשוט מזהים את החוטים על פי הסכימה שמודבקת לרדיו ומחברים חוט חוט

רכס חיים
17-11-07, 01:01
אנסה עם החשמלאי הזה, מכסימום נשחק חוט חוט.

בבוקר לפני שאני יוצא לניסויים הראשונים,אצטרך להעמיס את כל הציוד לשטח שכולל שטיחים ,רשתות צל והסוואה ,כריות ,מזרון כסאות ואת השולחן המתקפל החדש.

אני סקרן לגבי מיכל המים בפגוש וההשפעה שלו על התנהגות הרכב.בכל זאת 30 ק''ג בקצה הרחוק זה כמו 100 ק''ג על הצירים.

עבור הציליה אני צריך למצוא סוג קל מאוד של יריעה שתהיה אטומה לחדירת מים ואור, בסביבות 100%. אני ממש לא מתמצא בשטח הזה. האם למישהו יש ידע בעינין?? לפי התכנית ,היא אמורה להיות מקופלת על הגג בצד השמאלי ולהיפרס לפחות 3.0 מטר ,ואין לי עינין להעמיס את הגג במיוחד שיש בתכנית הגבהה של החלק האחורי לפחות ב-5 ס''מ וכבר עכשו הרכב מתחיל לתת תחושה גמלית ומשקל על הגג רק יקצין את התחושה.

עכשו אני חייב להכין את רשימת הציוד בכדי לא להתבעס בשטח.

רכס חיים
18-11-07, 04:50
בשבת עשיתי טיול ראשון באזור בקעת צבאים ונחל יששכר. אין ספק שהכלי הזה יודע את העבודה.בלי מאמצים גדולים וללא הצורך בשילוב נעילה או מהלכים איטיים הוא עלה מנחל יששכר צפונה בגז איטי על הגבלת ההילוכים הרגילים של התיבה האוטומטית ל-3 ואחר כך ל-2.ומי שמכיר את העליות האלה - הן רציניות. הבעיה היחידה שלי במקומות האלה הוא מיכל המים מאלומיניום שעל הפגוש האחורי שאסור לו להיפגע אפילו באופן קל כי הנזק הוא בלתי הפיך.היעילות שלו ממש עצומה לכל הצרכים הקטנים של שטיפת ידיים או רחיצת כוסות קפה.על המישור היפיפה שבין נחל יששכר לנחל תבור עצרתי לדקה לצורך אישי וכשחזרתי לרכב הוא לא הניע לי.תחושה מוכרת של נוכחות ידיד ותיק אפפה אותי כשנזכרתי בוואז המורגל לבחון אותי במרכז הכלום הגיאוגרפי.חשבתי שניפתרתי מהמשפט שהמצאתי עבורו ''אתה מגיע הביתה רק כשהגעת''- ונראה שאאמץ אותו גם לחבר החדש.נסיון נוסף ועוד נסיון אך אין סטרטר בדבר האוטומטי הזה.בדיקה מהירה הצביעה שהמצבר טעון - 12.74 W -והבעיה היא בסטרטר.יש לי סטרטר רזרבי אך אני לא יודע את הקושי שיש בהחלפת שטח ולכן ניסיתי להימנע מזה.חשבתי שכדאי לנסות לשחרר את הבנדיקס אם הוא תקוע.עם המוט של הג'ק ההידראולי דפקתי על הסטרטר בכדי להעיר אותו ואמנם בהתנעה הוא הגיב כרגיל.מעכשו כל התנעה חדשה אינה מובנית מאליה.ככה רוכשים בטחון בכלי......

פינת הקפה היא הסטאר שברכב. תוך 10 שניות מחממת האש את הפינג'אן ,ותוך דקה הכל שטוף וארוז לקפה הבא.יש לי צילומים שלה אך עקב שידרוג הטלפון שלי אני לא יודע עכשו לשלוח תמונות. אני מחפש מישהו שילמד אותי איך עושים זאת.

כרגע הרכב מזווד לטיולי שטח ארוכים ,אך עדיין רחוק משלמות נדרשת.שלב המקרר יהיה קל ,אך אני חושב שהוא די מיותר. יתכן ואבנה מקרר קרח שיתוכנן מראש לעבוד על 6 בקבוקי 1.5 ליטר מוקפאים שישכבו על גג המקרר בתא מבודד- על רשת אלומיניום שתהיה ה'מיטה' שלהם.בכך מובטח שהקור השוקע יתן פתרון מעולה לקירור הצידנית.דלת הצד תאפשר את התקנת המקרר כפי שתכננתי על הדלת האחורית מבפנים.

עכשו - עם רשימה של כמאה שיפורים ותיקונים רשומים ,יש מה לעשות בכל סוף שבוע.

גיא
18-11-07, 08:42
זאת בדיוק הסיבה שבגללה מכרתי את האוטו.

החוסר ביטחון שאולי תניע ואולי לא ואולי תגיע ואולי לא. ברכב טיולים נטו זה אולי קביל. אבל ברכב יום יומי עם ילדים / עבודה ועוד
זה לא קביל לחלוטין.

מאחל לך בהצלחה ותתחדש עם כניסתך למשפחת הלנדרובריסטים. ההם שחיים בהכחשה :-) "ניתקענו :-) .. לא נורא ... יהיה טוב" ...

רכס חיים
18-11-07, 15:40
ניראה לי שהנסיון עם הג'יפ הרוסי הולך להיות מנוצל כאן עד הסוף. ליתר בטחון השלמתי את מערכת כלי העבודה כך שיש לי כרגע המון צעצועים חדשים בארגז מוסך נייד ומקצועי.אין ספק שיש הנאה עצומה ברכב מזווד שהכל נופל לך לידיים בקלות.

הלכתי לאיזון גלגלים ומסתבר שחלקם של הג'נטים ממגנזיום לא ישרים. מה ההצעה שלכם, להחליף את העקומים או להרכיב ג'נטים ברזל במקומם.אם המגנזיום יאפים מדי לשטח אין לי בעיה לייצר ג'אנטים מברזל של טויוטה עם זר של דיסקו.

אני צריך גומיות חדשות לדלתות בכדי למנוע כניסת אבק כשחייבים לסגור חלונות בסוף הקיץ. מי מוכר אותם לפי מטר?. אפשרי גם חלופי.

אני צריך לפרק את הסטרטר השבוע לפני היציאה הבאה לשטח ולגרז אותו מבפנים או להחליף אותו ברזרווי ואת המורכב להפוך לרזרבי.חייבים להרים את האמינות של הרכב הזה לגבוהה ביותר באמצעות טיפולים מונעים שבועיים.אסור להשאיר כלום למקריות.

שימו לב!! אני זקוק למישהו מיוחד בעינין הקומפרסור שהורדתי מהפאסט.הוא נבדק והוא תקין לחלוטין. אך יש לי בעיה שאין לי מושג איך פותרים אותה - הצינור שיוצא מהקומפרסור הוא פלסטי בעובי 4 מ''מ בלבד ואין לי שום ידיעה איך מחברים אותו לצינור שרשורי שניתן להרכבה על הצמיגים או למיכל אוויר. למישהו יש מושג מה עושים עם זה.

מוני אורבך
18-11-07, 16:20
נלך שאלה שאלה.

כמובן שתזרוק את הגנטים ממגנזיום (או עדיף-תמכור אותם)
אתה יכול לקנות מחברת המזרח גנטים ברזל של דיפנדר במחיר הקרן 100 שח ליחידה.
עדיף על להסתבך עם התאמות מוזרות.

גומיות כדאי לפנות לזגגי רכב. אפשרות נוספת גקי או אלי שחר למשהו יעודי, אולי מפירוק. שווה לבדוק.

האמינות של דיסקו היא די טובה למרות מנבאי הזעם. טיפול מונע פעם בשבועים זה אובר קיל. אולי בהתחלה. אחר כך זה יהיה בתדירות הרבה יותר נמוכה. ברגע שתישר קו אין סיבה שהרכב לא יהיה אמין ברמה יום יומית שלא לדבר על רכב טיולים בלבד.

ניתן לתאם בין כול צינור לכול צינור אחר. קשה להסביר בכתב וכן עדיף שפשוט תפנה לחנות המתמחה בציוד פנומטי. בחיפה יש את כרמל במפרץ שיענה לכול דרישותך. באיזור המרכז אין לי מושג.

והעיקר תהנה מהדיסקופנדר שלך !!!

yoni 110
18-11-07, 19:16
מוני, גאנט של דיפנדר ב100 ש"ח ממש ממש אבל ממש לא מתאים לו.
המקורי של הדיפנדר הוא טיובטיפ (עם פנימית) והוא צר (5" או 5.5"), אם אני זוכר נכון חים נוסע עם 265.

רכס חיים
18-11-07, 21:49
אני באמת על 265 ואת ההצעה להחליף בברזל אני כנראה אקבל בהקדם.אני לא חושב שהג'נטים של דיפנדר יתאימו כאן ,אך אבדוק בל.ר.

הגומיות חייבות להיות חדשות היות והן מודבקות בהיקף שלהן ולא ניתנות לפירוק. לג'קי אין כאלה אך אולי לשכן שלו יש משהו חליפי.

מצאתי פתרון לקומפרסור והוא יתחיל לעבוד על הרכב בתוך שבוע שבועיים.

בתכנית שלי ואחרי סיום ההתקנות באופן סביר - לבקר בירדן עם רכב נוסף או שניים לכל היותר.זה צריך להיות מסע בין ארבעה ימים - מיום רביעי בלילה עד יום ראשון בערב. נכנסים בעקבה ויוצאים בגשר אדם. הציר יהיה ברור מאוד ותכנית הנסיעה תכלול מעברים במקומות מומלצים על-ידי ג'יפאים מנוסים.ההערכה שלי מדברת על חודש אפריל 08.

eran4x4
18-11-07, 22:51
בשביל לעבור בגשר אדם אתה צריך תעודת זהות שאיננה בצבע כחול.....

דרך בית שאן לאומת זאת אפשר בהחלט לעבור.

רכס חיים
19-11-07, 05:08
עוד יותר טוב. המסע יהיה קצת יותר ארוך.הרעיון הוא לעשות סיבוב שלם מהשרון לאילת משם לעקבה טיולי שטח עד עמאן ומשם צפונה עד המעבר וחזרה לשרון.

היום אבצע חיפויי אלומיניום מרוג בחלק התחתון של הדלתות לכל אורך הרכב.נשארו מספר חלקים שהוזמנו ולא בוצעו ע''י לקוח בדיוק ברוחב 220 מ''מ ,שזו המידה הנדרשת לפס הזה.בסוף היום הפסים יהיו מורכבים.הם ימנעו את השריטות האופיניות מענפים נמוכים לאורך הרכב.

סכי השמש ניראים ממש לא טוב וצבעם לבן .אני אפרק אותם ואצפה בשטיח שחור שיהפוך אותם להרבה יותר פרקטיים ונאים.

מחר אחליף את הצופר שקניתי ולא מתאים לגלגל ההגה בבולם הגה חדש ואת המורכב שקצת פגוע מסלע אקח במחסן החלפים כרזרבי.

איפה אמצא 4 ג'נטים מברזל שמתאימים לצמיג שלי 265/75/16 במחיר סביר ?? למישהו יש כאלה זרוקים במחסן לאחר שהחליף למגנזיום?

חימושניק
19-11-07, 08:30
חיימק'ה, מתי כבר נראה תמונות של ה"דיסקברי לשעבר, עוד מעט דיפנדר" הזה שלך? זה הולך ונהיה מעניין ע"פ התיאורים שלך.

ענבר
19-11-07, 17:53
איפה אמצא 4 ג'נטים מברזל שמתאימים לצמיג שלי 265/75/16 במחיר סביר ?? למישהו יש כאלה זרוקים במחסן לאחר שהחליף למגנזיום? תנסה למצוא ג'נטים כמו בספייר המקורי של הדיסקו, הם מברזל ויותר רחבים מהג'נטים של הדיפנדר(לא סגור מה המידה המדויקת) וכמובן טיובלס.

RONI
19-11-07, 19:27
אדון רכס,מה נשמע?
מעל 9000 צפיות ! ואין 1 תמונה,לא יפה .
הסקרנות הרגה את החתול.

רכס חיים
19-11-07, 20:04
בעינין התמונות. אני מצלם כל הזמן אך שידרגו לי את הטלפון ,וחיסלו לי באותה הזדמנות את כל מאגר הטלפונים שלי - 700 מספרים ועכשו יש לי תוכנה חדשה למשלוח דואר שאני לא מבין בה כלום. מישהו יעשה בטלפון משהו כך שאוכל לשדר למישהו את התמונות ואותו מישהו יעלה אותן לאתר.

היום בניתי מערכת לניתוב מים שעובדת על המשאבה החשמלית שהרכבתי. היות ויש לי מיכל פנימי של 72 ליטר ומיכל חיצוני בפגוש של 30 ליטר ,בניתי את האפשרויות הבאות:
1.משיכת מים עם המשאבה מהמיכל הפנימי.
2.משיכת מים בגרוויטציה מתוגברת בלחץ אויר מהמיכל החיצוני.
3.משיכת מים עם המשאבה מהמיכל החיצוני שבפגוש.
4.העברת מים מהמיכל הפנימי למיכל החיצוני.
5.העברת מים מהמיכל החיצוני למיכל הפנימי.
6.ניתוב מים קרים לצד ימין למקלחת.
7.ניתוב מים חמים לצד ימין למקלחת.
8.ניתוב מים קרים לצד שמאל למטבח שדה.
9.ניתוב מים חמים לצד שמאל למטבח שדה.
10.ניתוב מים קרים לפינת הקפה מאחור.

בבדיקה שעשיתי יש נזילה קלה באחד המחברים שתתוקן לפי סדר עדיפויות.

היום גם הרכבתי חלק מפסי האלומיניום בתחתית הדלתות, ומסתבר שזו עבודה יותר גדולה ממה שציפיתי. אני מקווה לסיים אותה השבוע בגלל הגשמים שמפריעים לעבוד על הרכב.

רכשתי היום את חפירה אמיתית וניראה היכן למקם נכון. זה כלי ממש חיוני בדיונות או בחול טובעני.

התחלתי לעבוד היום על הקומפרסור ועושה רושם שאצליח להרכיב אותו השבוע.יש לי רק בעיה אחרונה - למצוא צינור שרשורי דק עם חיבור מהיר שיתאים ליציאה של הקומ'. את צינור הנחושת של מערכת הגז שהיתה ברכב לא פירקתי וכך אני אנצל אותו לבנית נקודת אוויר באחורי הרכב ונקודה נוספת בקדמת הרכב שאבנה ביציאה מהקומ'.

בינתיים אני מקבל ממכם המון עצות וכתובות בה''פ - ותודה לכולם.

רכס חיים
20-11-07, 18:02
היום עקב הגשמים לא יכולתי להתקדם הרבה. נסעתי לתל-אביב ורכשתי בולם הגה חדש שיחליף את הקיים ושיהיה רזרבי במחסן החלפים ברכב.היות והג'יפ עומד מרבית השבוע בהמתנה ליום שישי ,רכשתי מתג לניתוק המצבר מכל מערכות הרכב בכדי להימנע מזליגות חשמל בעת העמידה.יחד עם החלפת הכבלים של המצבר וההארכה שלהם יורכב המתג שיהיה גם תוספת למניעת גניבה.

בדקתי סוג אחד של גומי לדלתות שנמכר לפי מטר אורך אך המחיר שלו ממש גבוה - 22 ש''ח למטר. היות ונדרשים לפחות 20 מטר ,זו הוצאה לא קטנה.המחיר שנראה לי סביר הינו פחות מחצי, ואם יש מישהו שיכול להפנות אותי לחנות כזו ,אודה לו מראש.

ארגז הכלים שלי הושלם ואני יכול לעשות בשטח הרבה דברים.אני מתכנן לסדר את הליבר ולהתאים אותו לצורך הרמת הרכב בעת הצורך. גם זה דחוף לביצוע.

חשבתי לצאת בשבת למסע ארוך אחרי השטפונות אך אין לי עדיין בטחון בכלי.כנראה שאצטרך להצטרף למישהו,מה שאני לא שמח לעשות.

GodsFather
20-11-07, 18:07
חיים, איזה גומי דלתות בדקת ואצל מי ? (אני לא מכיר ל"רים אבל מכיר גומי דלתות מספקים שונים)

האם המוכר קרא לילד בשמו "קדר דלתות" במקרה ?

כשאהיה אצלך , תראה לי דוגמא , במידה ואין אפשרות עכשיו דרך האתר להעביר תמונה (כן כן , מלח על הפצעים :mrgreen: ).

רכס חיים
21-11-07, 00:53
על יד ג'קי יש חנות למוצרי גומי והוא נתן לי דוגמה של פס הבנוי מצינור גומי בקוטר כ-20 מ''מ שצמוד לו U מגומי וקפיץ.הרעיון הוא שה-U מולבש על קצה של פח הדלת והצינור מהווה את האיטום. בל.ר. זה אחרת - לצינור הגומי יש צד שטוח שיש להדביק אותו על מסגרת המשקוף.זה ממש רעיון רע כמו הרבה שטויות קטנות שיש ברכב הזה.כשתגיע אראה לך את המוצר.

בינתיים קיבלתי מאביגדור קויל שיכנס למחסן החלפים ברכב.המחסן הזה יוכל לשמש לחילוץ את כל חברי האתר שייתקעו בשטח בסביבתי הסבירה (בואו נגיד ברדיוס של 30 ק''מ שהם בערך שעה נסיעה). ברור שבמידה ויהיה צורך דחוף באחד החלקים לצורך חילוץ הוא יימסר לכל מחלץ שיגיע אלי לקבל אותו.
רישמו את מספר הטלפון שלי למקרי חירום 0544354505.

הגשמים האלה יוצרים פיגורים בהתקדמות העבודה על הרכב,אך אני מקווה שיום שישי לפחות יהיה סביר ואפשר יהיה לקדם מספר נושאים.

מהנסיון של הנסיעה האחרונה בשטח סלעי תלול וקשה - המגירות ללא כל ציפויים להשקטת הרעש היו שקטות להפליא.הן מכוונות עכשו לצאת מהארגז שלהן באופן קשה בכדי למנוע כל מירווחים שעלולים לקרקש, והכיוון הקשה הזה ממש יעיל. אני מניח שבמשך הזמן הן תתרופפנה מעט באופן טיבעי ונראה אז באם הן תייצרנה רעשי רקע.

לא הצלחתי למצוא את הוו הפלסטי של סך השמש אצל ג'קי וכנראה ניתן רק להוריד אותו מרכב שבפירוק.אם למישהו יש ידיעה על אחד כזה אשמח לקנות אותו. אני אבדוק אצל אלי שחר בהזדמנות הראשונה.הסוכך הזה ממש מפריע כשהוא שמוט למטה ואם לא אמצא כזה בהקדם אני אחליף אותו עם זה של הנוסע מימין.יש אפשרות גם לנסות לתקן אותו אך זה ממש גוזל זמן יקר מדברים חשובים.

להערכתי ,הרכב יסיים את סיבוב השיפורים הראשון שלו בסוף 2008,אם הכל לא ייעצר בגלל פרוייקטים בחו''ל.

גיא
21-11-07, 08:44
הפלסטיק של הסך שמש היה שבור גם אצלי. קניתי ממוסך הרשת. גם להם זה לקח כמה ימים להביא לי ( כניראה מתל אביב ).

זה לא היה יקר כמה שקלים בודדים.

רכס חיים
21-11-07, 22:54
היום השלמתי את פס האלומיניום התחתון לכל אורך הרכב.זה יצא מוצלח וכתוספת קיבלתי שבב אלומיניום בעין שמאל ועכשו אני חבוש ורואה רק בעין אחת.

שלושת המגירות חולקו לקבוצות איחסון. מגירה שמאל ברוחב 360 מ''מ ובאורך 1200 מ''מ מאחסנת בתוכה את כל ציוד הבישול וערכת הקפה. יש בה מספיק מקום גם למצרכי מזון יבשים כגון שימורים,תבלינים, קטניות, אורז, קמח וכו'. בפינה אחת מוקמו כל הנוזלים כגון שמן זית, שמן קנולה,נוזל לשטיפת כלים,ואולי שכחתי עוד משהו.

מגירה שניה /אמצעית שרוחבה 420 מ''מ מכילה סט מפות טיולים 1/50K בשני אוגדנים,ספר טיולים מומלצים,מדריך צפרות,מדריך צמחים,תיק עזרה ראשונה,סדינים,ובחלקה הקדמי מערכת מושלמת של כל הדרוש למוסך.מפתחות רינג/פתוח,בוקסות 1/2, בוקסות 3/8,מברגים,פליירים,צבת,פטישים וכו' וכו'.

מגירה שלישית מימין ברוחב 300 מ''מ כוללת את ציוד החילוץ הנדרש. ג'ק, רצועות, שאקלים, חבלים,שמיכה טרמית,מנורות סימון מעיל בטחון מואר, פנסים, וכו'.

כרגע הציוד טרם עבר ביקורת קפדנית של מצאי ואכויות היות והוא תוזמן לרכב לפי מה שהיה לי ממסעות קודמים .בעתיד וכשיהיה יותר זמן לכך ,הכל יעבור מקצה שיפורים

די קשה לי לכתוב עם עין אחת מתפקדת ולכן אסיים בכך שמחר יגיע אלי חבר באתר שיצלם את כל הרכב במצבו העכשוי ויעלה את התמונות כאן בשירשור.

GodsFather
21-11-07, 23:09
אגיע גם אגיע! :mrgreen:

מחכה בקוצר רוח לראות את ההומו שהפך לסטרייט :o

ואותך כמובן :razz:

ליאור מ
22-11-07, 00:22
חיים שמור על עצמך ועל העיניים!
זה השירשור הכי מקורי שנתקלתי בו, ממש בלוג.

רכס חיים
22-11-07, 17:57
היום עקב הגשמים ניסיתי להשלים את המטבח הנייד - כעבודה בבית המלאכה, ולהתאים אותו לרכב.נותרה לי מעט עבודה וצורך במספר חלקים עבור ברז המטבח בכדי שיהיה בו חיבור מהיר למשאבת המים. עקב הבעיה בעיניים נאלצתי להיגרר הביתה באמצע היום וגם לא פגשתי את עמיר שהיה במפעל ולא פגש אותי לצערי.הוא צילם את הרכב במאות תמונות שלאחר מיונן הן יועלו כאן באתר.אני חייב להיתרפא עד מחר בכדי לא להפסיד את יום שישי הקדוש ,ובוודאי לא את יום הטיולים השבועי בשבת.

GodsFather
22-11-07, 18:30
אכן ביקרתי וראיתי את החיה

רכב טיולים מלא פטנטים וכמו שרכס אמר - היד עוד נטויה

מחר בבוקר התמונות יועלו

עד אז תכססו ציפורניים :-)

GodsFather
23-11-07, 09:16
כססתם?

כי הנה זה בא!

הנה טיזרים

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6955&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6954&stc=1

וזה האלבום כולו
http://picasaweb.google.com/we.sher/LRAtRechasim

GodsFather
23-11-07, 09:33
רכס!

האם תוכל לומר היכן קונים את הפנס לדים הנדבק ?

opl
23-11-07, 12:11
אייס

רכס חיים
23-11-07, 19:38
בשום פנים ואופן לא אייס, רק הום-סנטר. וגם שם תפתחו את האריזה מיד עם הקניה תבדקו אם הסיני עובד ואם לא תחליפו במקום. באייס - 100% לא עובדים ,בהום סנטר 25% לא עובדים.

היום עבדתי על הדבר הזה כל היום.דבר ראשון הרכבתי לו מנתק זרם כללי כמו שיש בטרקטורים.בסיבוב כפתור במקום מוסתר מתנתק כל החשמל לרכב חוץ ממשאבת המים .זה היה חשוב לי באופן מיוחד עקב השבתת הרכב כל השבוע ומניעת זליגות חשמל מהמצבר המשביתות אותו בסוף השבוע. כל זה חוץ מאבטחה בפני גניבה על ידי מתג סודי.באותה הזדמנות זרקתי את כל הכבלים האורגינליים למצבר והרכבתי חדשים הרבה יותר ארוכים,כך שכל מצבר יוכל להתחבר למערכת ללא בעיה.צריך עוד לבנות מערכת כבלים למצבר שני שבלעדיו אני חש כמו רץ מרתון בלי תחתונים עם אלפי צופים משני צידי הדרך.בשבוע הבא אני חייב לסיים את העברת הקויל ומשאבת ההגה ממקומם המטומטם.

היום גם הרכבתי את הקומפרסור והוא מוקם בין תיבת הפיוזים למיכל המים של הוישר - כאילו בהתקנה מתוכננת מהמפעל.יש תמונות. עכשו נותר לי רק למצוא את הצינור השרשורי המתאים ,ואת המתאם לחיבור הקומפרסור לצינור הגז ההיסטורי בכדי לבנות יציאה מהירה מאחור.

בנוסף השלמתי את חיבור המים המהיר כולל הברז למטבח הנייד,וגם השלמתי את המטבח עצמו. נותרו לי עבודות של חצי שעה בכדי לסיים את צינור הניקוז של המטבח להרחקת מי הכיור המלוכלכים.

צריך להתחיל לחשוב על בנית הציליה של הסלון והמטבח בצד צפון של הרכב. בלעדיה החניה אינה בית.
עשיתי גם עבודות קטנות ומעצבנות, כגון סילוק מדבקות,פירוק אנטנות סלולריות,חיתוך חוטי חשמל מיותרים, וכל מיני מיטרדים שנאספים ב-12 שנים.

מחר בבוקר מתוכנן טיול דרומי ,לצורך בניית הבטחון בכלי,לא הרבה מעבר לכך.

rozen
23-11-07, 20:20
חיים יש לי כמה השגות ממה שעשיתה לדיסקברי 1)הפגוש האחורי אמנם יפה וכמעט בטוח ישמש אותך נאמנה בתור מיכל אך לדעתי בצורתו הנוכחית הוא יוצר מגבלה בזווית הנטישה של האוטו.2)לפי התמונות היה כדאי לך לדעתי בלבד לעשות פחחות מלאה לאוטו לפני הוספת במתקונים .3)חבל חבל שבזבזתה את יכולתך והידע שלך על להפוך דיסקברי בורגני לחיה רעה במקום לקחת דיפנדר או איזה טויוטה 75 73 או סופה ומשקיע בהם כי לדעתי ההיתה נהנה יותר בלשפר לנחויותך רכבים אלה יותר ממה שתרגיש בסיום השדרוג של הדיסקברי.

רכס חיים
23-11-07, 23:36
זווית הנטישה לא השתנתה מהותית אך האורך של ה'נב' גדל וזה מחייב זהירות מיוחדת. המיכל הוסף משיקולי עלות/תועלת כשלתועלת יתרון לא גדול.

הבחירה בדיסקברי הינה פשרה כספית גדולה לעומת דיפנדר ובוודאי לעומת טויוטה 73. מה שרכשתי ב-27K לאחר יישור קו איכותי,היה אמור לעלות בדיפנדר 60K ובטויוטה במקרה המוצלח 100K.שני הסכומים האלטרנטיביים האלה ועוד לפני יישור קו לא באו בחשבון לחלוטין ,ובוודאי לא עבור רכב שני לטיולים בשבתות בלבד. למדתי לחיות עם פשרות בחיים ולהיות מרוצה מאפשרויות מוגבלות.תמיד ,ומה שלא תרכוש ,יש משהו שהוא יותר מאפשרויותיך,ולא משנה כמה זה עלה לך.

נמרוד
24-11-07, 14:32
רכס הכלי יפה! בהחלט נראה שהוא נכנע ומתחיל להבין את מקומו בחיים :D כשהוא יקבל את הצבע השחור מט (וכולנו יודעים שזה יגיע!) הוא יהיה מושלם.

רכס חיים
24-11-07, 22:39
6 שנים של נסיעות אין סופיות בוואזים רוסיים ומעולם לא נזקקתי לחילוץ,והיום - טיול ראשון עם פאר התוצרת הארופית ואני מוצא את עצמי מחפש את הסיבה להתנעה ללא תוצאה. המערכת החשמלית משותקת ,אין ניצוץ ואין קול מהמשאבה של הדלק.לאחר שעה של נסיונות אני מחליט לבקש את עזרת האתר. ותוך חצי שעה מגיע חנן ''הקוסם''.קודם מעבירים את ערימת האלומיניום לאור של נתיבי איילון.לאחר מכן בבדיקה קצרה מוסכם שזו מערכת הנעילה האלקטרונית של הרכב שמונעת התנעה. כאן מתגלה חנן במלוא סבלנותו. התא מתחת להגה נפתח,שק של חוטים מבולבלים נשפך החוצה. שני פנסי לד מניבים אור סביר כשחנן נובר בים הצבעים המתפתל בחיפוש המחט שבערימת השחת.פחות מעשר דקות של נבירה מאורגנת מניבה משפט מפתח שנשמע בדרך כלל בסרטי היצ'קוק ובטון אגבי - ''החוט הסגול מנותק - נסה להניע''........והאלומיניום מניע.קוסם כבר אמרתי.

התקיעה הזו תפסה אותי לא מאורגן מבחינת הציוד - למרות שדבר לא חסר- אך במקרה. והכי גרוע - הבנתי ברכבים לא עוזרת לי ברכב הזה כל עוד אני לא יודע אפילו את מיקומן של המערכות השונות.

כל המערכות האלקטרוניות האלה הן הדבר הכי דפוק ברכב שטח.במיוחד ההגנות הישראליות המבורדקות שהן הן האחראיות לתקיעה הזו ועוד לרבות אחרות.חיסולה של המערכת הזו כמו כל מערכת אלקטרונית מיותרת היא המשימה הבאה על האלומיניום.

אתם בטח תבינו את גודל התודה לאיש שפתר בעשר דקות מה שהיה לוקח לי שבועיים.

כבר הייתי בטוח שהלילה אני עושה במיטה שבג'יפ - שטרם חנכתי עדיין.

ארז
24-11-07, 23:38
אני עדיין לא מצליח להבין אך אתה מתפלא שגרוטאה שקנית ב15000 ש"ח(מחיר נמוך ממחיר של סיקס) לא תתפרק לך ל1000 חתיכות....

אבל מצד שני זה רק אני....לך תבין מפגרים כמוני....

רכס חיים
25-11-07, 06:36
ארז - הבעיה היא לא בברזלים שלה(האלומיניום.......).עם אלה אין בעיה להסתדר אפילו טוב. אבל כשאני רואה אלף קילומטר של חוטים שמחוברים ל-100 חיישנים ,הברכיים מתחילות לרעוד לי,העיניים מזדגגות, והשפתיים רוטטות מהמחשבה שחוט אחד יתנתק - מה בדיוק שקרה אתמול.

לשפץ גרוטאות זה התחביב שלי, וכשהוא יסיים אם את ההקמה בסוף 2008 ,מנכ''ל לנד-רובר וסגנו יגיעו בטיסה מיוחדת רק בכדי לראות איך צריך לבנות רכב שטח. אני רק לא בטוח שהוא אמנם יסע. זה כבר תלוי בחוטים ובחיישנים שלא אצליח לבטל.

אני נזכר בנוסטלגיה איך אצל הרוסים יש 4 מטר חוטים בכל הרכב.(3 מטר בגלל החוט לפנס האחורי) ועל חיישנים הם לא יודעים עדיין כלום. ובסוף אתה קונה ג'יפ ב-2800 דולר..........

הנסיעה במשך כל היום היתה חוויה של עבירות שטח במיטבה. לא היה מקום שהכלי חשב פעמיים אם לעבור ,וזה לאחר שבוע הגשם המטורף שעבר על כל הארץ ובמיוחד בחבל לכיש ועדולם על אדמתם הבוגדנית.נהגתי בו בעדינות הכי אפשרית בגלל ים הפחדים שאני ממולא ממנו בגין ''שבירת ציריות'',ומיכל המים האחורי.אבל הוא כנראה צחק עלי ובשום מקום לא התרגש.כשחזרתי הביתה אישתי לא האמינה שהייתי כל היום בשטח וחזרתי עם בגדים נקיים מוכן לאירוע חגיגי.

נהניתי בכל דקה משמונת הצילנדרים שנהמו בצליל המיוחד שלו, מזכירים לי את הגלדיאטור הצבאי של פעם.זה מנוע אמריקאי קלאסי אם הוא לא היה מאלומיניום -ערימה של צילינדרים, נפח ענק בכל המובנים ,מפחיד במראהו ופודל די צנוע בביצועיו.אבל עושה את העבודה על הכלי הזה. אם אני סוגר את העיניים לרגע אני חושב שהכלי שמתחתי זו לפחות מרכבה סימן 4 - לפי הצליל שלו.

עוד פעם תודה לחנן, שעזב אישה צעירה......כנראה - לטובת חילוץ מיותר ,ועשה זאת ללא הנד עפעף ,בהמון רצון טוב ,שקט נפשי וידע של קוסם. זהו שמו באתר מהיום - הקוסם.

ארז
25-11-07, 07:12
מנסיוני אין מתנות בחיים, אתה תוציא על הרכב הזה סכום שיקרב אותך,פחות או יותר, לסכום של רכב אחר שהיה מוכן פיזית/מנטלית/מכאנית/חשמל וכו' מראש, רק עם הרבה כאב ראש ותקיעות ומצד שני הרבה הנאה וסיפוק על העבודה.

לגבי העבירות והנוחות,אין ויוח הדיסקברי זה אחד הרכבים הכי נוחים שנתקלתי בהם בשטח.

מאיר רוטברג
25-11-07, 09:22
חיימקה, תתכונן נפשית עוד יהיו כאלו ,

לי הרכב היה מדומם סתם כך מתי שבא לו , כל מומחי וקוסמי לנדרובר לדורותיהם לא עלו על הבעיה הרכב היה מדומם למשל באמצע הנהיגה באיילון ולא מניע אלא לאחר 20 דקות ,
מה לא רצו להחליף , הכל החל מאימובלייזר וכלה בצמה .
בסוף חשמלאי מטייבה פתר את הבעיה ,
החלפת המינוס הראשי בכבל חדש .

הנה טיפ קטן לבוקר יום א'

נ.ב
אני מתענג כל יום ביומו לקרוא על מעלליך, המשך כך , לטעמי זה השרשור הכי פופולרי בפורום

KOOKE
25-11-07, 10:48
לטעמי..בכל רכב שטח בן 10 שנים שעבר כמה בעלים קודמים..דבר ראשון לפני כל שיפור או שיפצור עושים ניקיון ויישור קו של מערכת החשמל...יעני נפטרים מכל החיווטים והמיתקונים המיותרים שנוספו עם השנים לרכב על ידי הבעלים השונים (אזעקות, איתוראנים, עלוקות, אימבולייזרים, מערכות אודיו וכו'..)

כך עשיתי בדיסקו בנזין שלי וכך עשיתי בדיפנדר שרכשתי כעת - פשוט לא יאומן כמה "זבל חשמלי" מיותר מצטבר ברכבים אלו עם השנים.

בדיסקו בנזין - מאז הניקיון לפני שנתיים טפו טפו מלח מיים חמסה חמסה ..שום תקלה מניע בנגיעה.

שלמה

nirs
25-11-07, 11:08
ראשית ח"ח על הפרוייקט המדהים שאתה מבצע ואנו קוראים ועוקבים בשקיקה.
כנראה שהדבר הנכון הוא לבנות את מערכת החשמל מהתחלה...
בר ביצוע זו כבר שאלה אחרת..

nir.samo
25-11-07, 18:10
בניגוד לשתי התגובות מעלי אני לא חושב שצריך לעשות אוברול למערכת החשמל, פשוט לקחת אותו למישהו שמבין שפשוט יבטל את מערכת הניתוק המעצבנת ומה שעוד אולי יש שם והופה יהיה לך אוטו טיפש כמו שאתה אוהב.

רכס חיים
25-11-07, 20:01
לפי הצעתו של הקוסם,ביקרתי היום אצל החשמלאי הטוב ביותר בארץ (סודי בהחלט, אפילו לא לשאול אותי מה גילו).רבע שעה בתוך ארגז החוטים שמתחת להגה ,עם קאטר חד שעבד כמו במספרה ללא הפסקה,נערמה חבילת חוטים ,קופסאות מיגון,פיוזים ,צמות וכו' שמילאה דלי זבל גדול עד שפתו.את מה שהוא גילח אני לא מודד בקילומטרים ,אלא בק''ג -משהו כמו 7 ק''ג זבל מנחושת יקרה. תא החשמל ממש ריק ועכשו אני חושב מה לאחסן בו.

לפי עצתו של מאיר רוטנברג וכמו שבניתי בוואז,הזמנתי תיבת פיוזים חדשה בת 10 פיוזים שישמשו רק את התוספות לרכב ללא כל קשר למערכת החשמל של המנוע ומיכלוליו.התיבה תגבה את הקומפרסור, משאבת המים,המקרר,תאורת מנוע. תאורת חוץ, ג'י.פי.אס,רדיו,וכו'.

היום התגלתה נזילה קטנה ברדיאטור בחלקו העליון ואני אתקן אותה ביום שישי.בכלל הרדיאטור הזה יעביר איתי רק את החורף הקרוב, ולקראת הקיץ אבנה משהו מיוחד למנוע הרגיש הזה שידע לעבוד גם בחום של ערב הסעודית.עוד לא למדתי את האפשרויות בנושא,אך אני מתכונן להגדלת פוטנציאל סילוק החום ב-50% יותר מעכשו.

היום סולקו מהדלתות הנעילות האוטומטיות והן ננעלות רק ידנית. החלונות ממשיכים להיות חשמליים מחוסר ברירה אך הם עברו סידרת טיפול ויישור קו ,וכולם עובדים נכון להיום.

המזגן קיבל רק היום גז והחל לספק קירור מפנק. לטובת הטמפרטורה אני הולך לקנות ב-40 שקל באוטו-דיפו יריעות כהות להדבקה על רוב החלונות כך שהטמפרטורה תרד גם באמצעותם והרכב יהיה מעט אפלולי בתוכו ,מה שנותן תחושה קרירה.בנוסף ,ההדבקה הזו מונעת מסקרנים לראות את הציוד שבתוך הרכב,מה שיכול לעזור לבטיחות.

אני מקווה להתחיל לעבוד על הסככה השבוע,מה שקרוי ציליה אך היא אמורה להיות גם אטומה לגשם.בסיס הציליה יהיו שני עמודים מברזל ריבועי שיושבים על הפגושים ומהווים סמכים יציבים שאינם זקוקים לעיגון. במרחק של 4 מטר ממוקמים מולם שני עמודים נוספים שמעוגנים לקרקע באמצעות יתדות שילקחו מהג'יפ הקודם.הגג מתוח בשיפוע לאורך ארבעת המטרים והיריעה נופלת עוד שני מטר שמהווים את קיר צפון. יריעה נוספת במידות 4X2 תכסה במידת הצורך את קיר מזרח או מערב.
עדין לא מצאתי את החומר המתאים ,כך שהיריעות ששטחן הכולל הינו 38 מ''ר לא יעלו לי במשקלן או בנפחן - בשטח מטען יקר.

היות ומפעם לפעם אני צריך גם לעבוד ,אני משאיר חלק גדול מהרעיונות ל-2008.

KOOKE
25-11-07, 21:46
קבל ח"ח על ניקיון החשמל..זה דבר ראשון שהיית צריך לעשות.

חומר ליריעות צל אטומות גם למים - בד יוטה פלסטי ירוק כמו זה שמשמש לכיסוי גדרות רשת כמו שיש סביב מגרשי טניס לדוגמא.

גם צל וגם אטום וגם קל משקל.

הכי טוב בד שמשונית אבל הוא כבד.

אם הקטע של אטום למיים לא הכרחי (כמה גשם יש כבר בדרום ??) אז רשת צל 100% הצללה - שוב קל במשקל יופי של צל + איורור ואפילו מגן במידת מה ממים - גשם.

שלמה

דרור הראל
25-11-07, 22:30
חיים ידידי,אני נהנה מהשרשור מאד,הרשה לי להעיר מספר הערות.

א.כבעל נסיון עם "מטבח" המחובר לדלת אחורית,הדרך בה חיברתה את משטח העבודה לדלת אינה יעילה (שלא לומר שמאד מאכזב אותי לראות בעבודה שלך-שמבחינתי אתה דמות בנושאי הקפדה על איכות-חיבור באמצעות מיתרים ואזיקונים)-במידה וברכב לא יעמוד באופן מאוזן לחלוטין לא תצליח לבשל על הכירה,לכן אין מנוס מהרכבת רגלית מתכווננת.

ב.פנסי הלד הנ"ל,הינם "חרטה ברטה" קצת חום ברכב והם יפלו הדבק לא יחזיק,ואם אני לא טועה האלו שרכשתה בהום סנטר הם חיקוי עלוב למקוריים שמיוצרים ע"י " OZRAM",ניתן להשיג באיקאה טובים יותר לאין ערוך מנסיון.

ג.למה הטמבונים נראים כאלו הם מתים להתנתק מהרכב ולברוח?הטמבון האחורי נראה כמו טמבון משקולת של מלגזה.חיים מאומן כמוך(גם אומן בחולם וגם אומן בשורוק) אנחנו המעריצים מצפים לראות משהו הרבה יותר אסטטי-כמו שארגזי האלומניום שלך הם "שירה צרופה של אסטטיקה"שהצפיה בהם מביאה אותי לידי דמעות,כך גם הטמבונים ושאר החלקים שאתה בונה לרכב צריכים להיות "בתים נוספים" של הרמוניה מזוקקת.

חיים כל ההערות שלי באות אך ורק ממקום של הערצה וציפיה ,הרגלתה אותנו "לצפות ליותר".

דרור הראל

נמרוד
25-11-07, 23:35
דרור זה הרכב הפרטי של חיים, ולכן הפגמים האסטטיים והגימוריים שהוא מרשה לעצמו הם כנראה מקרה קלאסי של "הסנדלר הולך יחף" :-D

רכס חיים
26-11-07, 20:10
תשובה לכולם - החיים הם ברירת עלות/תועלת - וכל השאר - תוצאה. התקדמנו קצת היום עם גניבת שעה פנויה לטובת הקומפרסור. הכל מוכן לצורך הפעלתו המעשית כולל צינור שירשורי כחול באורך 7.5 מטר המגיע לכל פינות הרכב. ביום רביעי או לכל המאוחר ביום שישי ,גם נקודת החשמל להפעלתו תהיה מוכנה על הלוח פיוזים הייעודי לאקססוריס.ועכשו לשאלה הגדולה - כיצד ניתן להרים באופן פנאומטי את הרכב במקום להתעסק עם ג'קים למינהם - שלא להזכיר היי-ליפט.ממתין להצעות מעשיות שיביאו בחשבון בוכנות שמשקלן עד 5 ק''ג.
נושא מילוי אוויר לצמיגים הינו זמין מיידית ,אך הפעלת כלים פנאומטיים זקוק למיכל אוויר שטרם הורכב.

כלקח מהתקיעה בשבת ,הותקנה מנורה של אוטובוס בתא המנוע - ועכשו החושך בתא הפך ליום.

שלמה - תוכל להגדיר את היריעה המוצעת בשם המקצועי שלה? העמידות בגשם חיונית מאוד,כי גם מעט מים מתחת לסככה מרטיבים את המזרונים המצעים הכריות וכל הציוד למספר שעות אחרי ירידתו.

אולי אצליח השבוע לרתך את בסיסי העמודים לצליה ולהתחיל בחיפוי של רשת צל שנמצאת זמינה מיידית, ויותר מאוחר להחליף לחיפוי עמיד מים.

היום השלמתי מעט כלי עבודה שהיו חסרים במוסך הנייד ועכשו כנראה הסט מושלם חוץ ממפתח שטוח 32 מ''מ עבור פירוק הפאן-קלאצ'. מצאתי מפתח 30 מ''מ במלאי שלי ואני אגדיל אותו ל-32 מ''מ וכמובן אשטח אותו לעובי מינימלי לצורך פירוק המאוורר במידת הצורך.רכישת מפתח כזה יקרה וחבל לא לנצל את המפתח הקיים.

לשבת הקרובה אני מתכנן טיול מערבית לכביש 90 בין בית שאן לירושליים ,מתחת לשורת הכפרים הפלשתיניים שעל גב ההר ומזרחית להם.בכל מקרה אני לוקח איתי כ-20 מחסניות תחמושת לתת-מקלע שבניתי עבור ידידינו הפלשתינים במיוחד.עדיין לא מיקמתי ברכב את הנשק והתחמושת באופן מסודר למצב נסיעה ולמצב לינה ברכב. צריך להקדיש לזה שעה פנויה.

ניראה שלטיול הקרוב הגרוטאה תהיה יותר מוכנה משבוע שעבר.

landrover
26-11-07, 20:34
כל הכבוד על ההשקעה !

לגבי הנשק והמחסניות - תמיד ראיתי בעיניי את הדיפנדר הירוק שלי עם עמדה משוריינת של מאג על הגגון...

אתה יכול לארגן לי משהו ?

:-)

דרך אגב - הבטחתי לקפוץ אליך להתרשם מהיצירה - ובקרוב אני אקיים ..
אמיר.

gooja
26-11-07, 20:55
שווה לבדוק את האפשרות הבאה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20052&highlight=%F4%F0%E9%E0%E5%EE%E8%E9)

קל, לא תופס מקום, מנצל מיכל אויר שגם כך אתה מתקין.

גאון כבר אמרת ?

רכס חיים
27-11-07, 03:57
הרעיון של הקוסם ממש נכון. הג'ק הזה בעיקרון יעשה את העבודה באפס תקלות, ותמיד יהיה ניתן לעשות אותה ידנית אם אין ברירה אחרת.אך לדעתי צריך לבנות ג'ק כזה עם גובה הרמה נטו מתחת לביצה של 20 ס''מ לפחות - כלומר כ-30 ס''מ ממצב מקופל למצב פתוח ועם הברגה עדינה של 1 מ''מ בכדי להרים עם מכסימום סיבובים ומינימום עומס על המברגה.הג'ק אמור לענות על עומס של 2 טון בכדי להרים את שני הגלגלים ביחד מתחת לביצה שהיא המקום הכי נמוך,אחרת נדרשת הרמה יותר גבוהה ב-10 ס''מ שמחייבת ג'ק יותר גדול משמעותית.

האם הרמה של הרכב מתחת לביצה שאינה במרכז ,לא מרימה את הרכב נטוי על הצד??

אמיר - לגבי הנשק - אם יש לך עוזון ,אני יכול להפוך לך אותו לתת-מקלע בהשקעה קטנה כולל הכפלת טווחי הירי היעיל מ-30 מטר לקרוב מאוד ל-100 מטר.
יש לי תמונות חדשות לשרשור הזה אפשר לשלוח אותן אליך?

מישהו בפורום בנה מיכל דלק נוסף בשקע שבין שני הגלגלים הקדמי והאחורי?? עם טיפת מאמץ תיכנוני - לנדרובר יכלו לנקות את השקעים האלה מכל מיני בליטות חיזוק שיתוכננו אחרת ויאפשרו את ניצול החללים בשני הצדדים לאלף מטרות. מה שהרוסים עושים כבר 50 שנה במקום הזה האנגלים עוד לא גילו.

גיליתי שהעבודה על החלפת הגומיות בדלתות ממש פשוטה. ניראה שבשעה עבודה אפשר להחליף את כולן בחדשות ללא בעיה. אבל המחיר שרוצים ממני הוא על גבול השוד (22 ש''ח למטר). יש למישהו כתובת של ספק שפוי לגומיות האלה??

הפטנט המפוקפק של קיבוע הפנסים הראשיים באמצעות שלושה שקעי פלסטיק ניראה לי תמוה לפחות לרכב שטח.(השטח שבין סביון לתל-אביב). אני חושב על ריתום נוסף באמצעות כבל נירוסטה או רשת נירוסטה שימתחו על הפנסים ויבטיחו שלא ינשרו במהלך נסיעה בתוך בסבך שיחים. לא בעדיפות עליונה - אך ייעשה.

gooja
27-11-07, 09:28
הג'ק של חנן נשחט לדעתי מאיזה פרייבט.
בזמנו ב GMC היה לי ג'ק כזה, אבל הרבה יותר גדול.
הג'ק המקורי שבא עם הנבאדה למשל, ענק, ופותר את הבעיה (לפחות 40 ס"מ לדעתי, וזה overkill). שווה ללכת לפירוקיות, ולחפש באיזה פולסייז / טנדר פולסייז נשאר הג'ק המקורי.

בפתרון של חנן, כל ידית כח עם מתאם, יכולה להוות תחליף ראוי לתקלה טכנית במברגה / אייר ראצ'ט, ואני רק מתפלא איך משהו כזה לא מיוצר כסטנדרט.

רכס חיים
27-11-07, 19:14
אם יש כאלה גדולים חבל לייצר למרות שיש לי את כל החומרים. אפרסם מודעה לרכישת ג'ק כזה.

היום לא עשיתי כלום מלבד מטווח עבור רשיונות הנשקים של ,וזה לבד גזל חצי יום.

מחר אמצא שעתיים להשלים מספר דברים חיוניים ברכב ,בינהם סתימת הנזילה ברדיאטור.

רכס חיים
28-11-07, 18:07
היום צרפתי לציוד את המטבח שדה הנייד כולל אספקת מים לברז מהמשאבה של הרכב.

למגירת כלי העבודה הוספתי מספר מחיצות כך שהכלים מחולקים ומסודרים בשלוש קבוצות נפרדות. מפתחות פתוחים, בוקסות וראצ'טים ,וכלי עבודה אחרים -פליירים מברגים פטישים וכו'.

הקומפרסור קיבל צינור אוויר שרשורי שמגיע לכל פינות הרכב והושלמו כל חיבורי האוויר. חסרות לי שתי סופיות חשמל גדולות בכדי שהחשמל יהיה מוסדר סופית, למרות שגם עכשו הוא עובד. אני צריך למצוא פתרון שגובל את לחץ האוויר ל-5 באר בכדי למנוע מהקומפרסור לשבוק חיים עקב חוסר מגבלות לחץ.

החלפתי את הגומיות האורכיות שבמכסה המנוע בחדשות וקצת יותר גדולות כך שהמכסה מתיישב על המסגרת ממש טוב.

גיליתי נזילת שמן ברקס קלה מגלגל שמאל קדמי ,מה שאומר שיש להחליף את כל גומיות במשאבות הגלגלים ואת המפורקות להכניס למחסן החירום.

מחר יש כבר תחושה של סוף שבוע כך שאתפנה יותר לגרוטאה.

landrover
28-11-07, 18:25
חיים - תרגיש חופשי לשלוח תמונות לאותו המייל - אני יעלה אותם לפורום ...

עודד זנטון
28-11-07, 22:36
בקשר לג'ק.

בעקבות הכתבה הנחמדה שהוצגה כאן קודם, המציעה את הפטנט הנחמד,
בניתי לי אחד.

יתרונות:
מהירות תיפעול וקלות תיפעול.

חסרונות:
מברגה בוש אימפקט עם סוללה של 9.6 וולט, הספיקה ל2 הרמות של פרייבט בקושי. (סוללה חדשה וטעונה)
יש להקפיד על ריתוך הבוקסה בצורה סימטרית לציר ההברגה.
אני לא הקפדתי וקיבלתי ציר אקצנטרי שמעצבן לעבוד איתו.
החזקה של סוללה ומברגה קבוע ברכב נראות לי על פניו לא ריאליות.(אם זה לא קבוע, זה לא שם!)
מה גם שהסוללה תיפרק לאט.

סיכום:
עם ריתוך מדוייק בהקפדה ועם כלי פניאומתי, יש על מה לדבר.
אחרת חבל לך על ה 10 דקות שתשקיעה בריתוך.

בכל מקרה, תשקול כריות הרמה.
אני לא מכיר את אלה המשווקות כתחליף לג'ק, אבל יש כאלה המשמשות ביחידות החילוץ והם עבות ועמידות לשנים (אולם נורא כבדות)

כשאני חושב על זה,
אתה האיש שיכול לפרוץ דרך עם פיתוח הזוי, מה גם יעיל להפליא, של בוכנה פניאומתית עם בסיס נתיק, סטייל ג'ק בקבוק.

הנה נזרקה כפפה...

חוץ מזה.
כרגיל, תענוג של שירשור.

זנטון

eran4x4
28-11-07, 23:08
עודד הפתרון....

מברגה 12 וולט (או אולי אפילו 9.6 תעמוד במתח) שהסוללה שלה התפגרה - וחיבור למצבר של הרכב .....

אם זו 9.6 וולט להקפיד להפעיל רק עם מנוע כבוי - מגדיל את הסיכוי שהיא תשרוד.

KOOKE
28-11-07, 23:35
חיים

איני יודע מה השם הטכני או המקצועי של החומר - השם המסחרי הנפוץ הוא "בד יוטה פלסטי".

זה אותו החומר ("בד") שמשמש לייצור שקים לחומרי בניין למשל, או אריזות תיפזורת בניין מה שמכונה "בלות"..מאד מאד עמיד, אטום לחלוטין למים לגבי איכות ההצללה איני בטוח - אם כי בגוון ירוק יתן כמות מבסויימת של צל.

גש לכל חנות שמייצרת סוככים, אוהלים, ברזנטים ותבקש בד יוטה פלסטי.

יש מספר חנויות כאלו אחת ליד השנייה ברחוב סלמה פינת רחוב הרצל בתל אביב.

אם כבר אנו עוסקים בבד הזה - מספר פטנטים זולים לרכבי/ טיולי שטח המבוססים על הבד הזה :-

א. נסו להשיג שקי דואר מבד יוטה פלסטי ותאחסנו איזה שניים מקופלים ברכב - את שקיות הזבל מניילון מאחסנים בתוך שק הדואר עד לנקודת פריקת הזבל ביציאה מהשטח. כשזורקים את הזבל מוציאים את שקיות הניילון והשק מקופל חזרה לרכב לשימוש חוזר.כך נמנעים מהתופעות הידועות של קריעת שקיות הזבל, נזילות וכו' בעת שינוע הזבל אל מחוץ לשטח.

ב. תיק גג זול - קונים במספר ש"ח בודדים "בלה" - שק ענק המשמשת להובלת חומרי בניין בתפזורת. יש בכל חנות/ מחסן חומרי בניין. מאחסנים בפנים את הציוד שמיועד להובלה על הגגון. סוגרים היטב את הבלה מכל הכיוונים סטייל "חבילה ערבית" והרי שיטה להגנה על הציוד על הגגון בעלות אפסית. מי שממש רוצה יכול להוסיף עוד כמה ש"ח בודדים ולקנות ולתפור רוכסן גדול על כל פתח ה"בלה" והרי ממש תיק גג מושלם בעלות כוללת של כ- 50 ש"ח עד 100 ש"ח ..

שלמה

רכס חיים
29-11-07, 11:30
היום ומחר אני עובד על הרכב, ומבחינתי סוף השבוע מתחיל בעוד שעה.

ראיתי היום את השעונים שהוצעו כאן בשרשור (המסגר 11 ת''א). אין מה לומר - הם ממש מהממים, וכמובן גם המחיר. מעל 3000 ש''ח ל-6 שעונים כולל הפאנל. לזה יש עוד להוסיף את עבודת ההרכבה המקצועית של שניים או שלושה מהם. זה אמנם לא בעדיפות ,אך ללא השעונים האלה אני מרגיש כמו עז עיוורת שלא לדבר על הלוק שלהם.

ניראה בסוף היום מה הצלחתי לסיים ממאה הדברים שעדיין יש לעשות בו.

KOOKE
29-11-07, 11:45
חיים

השם המקצועי של היריעות אליהן התכוונתי הוא "יריעות פוליפרופילן" - ראה אתר של יצרן לדוגמה:

http://www.nayer.co.il/HTMLs/article.aspx?C2004=862&BSP=822&BSS21=862&BSCP=822

שימו לב שם לשקים ול"בלות " - שיכולים להיות שימושיים בהתאם לתגובה הקודמת שלי.

שלמה

רכס חיים
29-11-07, 17:23
שלמה ,היריעות האלה טובות ממספר סיבות ,אך הן לא אטומות לחלוטין כמו שימשונית.יש לי כאן מספר בלות ואעשה עליהן ניסוי אטימה.

היום העברתי בהצלחה את מיכל השמן של משאבת ההגה ואת הקויל. כמו כן חתכתי את האף של פילטר האוויר ופיניתי את החוטים שעברו בתוך התא המיועד למצבר חדש.מחר אעשה את קוי החשמל החדשים לצורך החלפה בין המצברים.

הגעתי לשלב העבודות הקטנות שהן רבות וחלקן מעצבנות,כמו הדבקת כיסויים שנתלשו ממקומם,פתרון זמני לסך-שמש עד שנמצא חלק חדש וכו'.

למחר מתוכנן להתחיל לבנות את הסככה בריתוך של שני בסיסים לעמודים הראשיים המקובעים על הרכב. אלה עמודים טלסקופיים שאורכם פחות ממטר במצב מקופל. ניראה איך נתקדם מחר ויתכן שאסיים את הבניה - אם ילך טוב.

אני חוזר לעינין הג'ק.
הרעיון של ה''ג'ק הערבי'' קוסם לי היות והוא ממש חכם עקב ניצול כח הרכב לצורך הרמה. בכל הפעמים שהשתמשתי בו- במיוחד בצבא זה עבד יפה למרות הסיכון לרכב עקב חוסר מיומנות של הנהג. אם הנהג מיומן ויש לו כלי ממוסד אין סיבה שהג'ק הזה לא יעבוד או שיגרום נזק. ברור שמדובר רק ברכבי 4/4.

הרעיון שלי מבוסס על הכנה מוקדמת של טבעת מסיבית במרכז שני הסרנים. הטבעת תדע לקבל מוט מסיבי באורך של 40 ס''מ בערך עם שלוש רגלי עגינה ששתים מהן מונחות על הקרקע לפני תחילת הנסיעה והשלישית נוגעת בקרקע לאחר סיום הנסיעה.עם הכנסת המוט לטבעת - המוט ננעל אוטומטית. כשהמוט ניצב אנכי לאחר התנועה הקלה קדימה,הטבעת מונעת ממנו להמשיך לאחור. גובה ההרמה אינו עולה ברוטו על 20 ס''מ ולאחר שקיעה טבעית הוא אמור להרים 10 ס''מ בלבד. מלבד בדיונות הפתרון הזה מתאים לכל מקום. יתכן שאורך המוט הראשוני יהיה ניתן לקביעה באמצעות הברגה באם נרצה להבטיח הרמה גם בקרקעות טובעניות. שלושת הרגליים יהיו בנויות בקצותיהן מפלדה חדה כמו באת חפירה לצורך כניסה לקרקע ובהמשך יהיו לרגליים בסיסים רחבים לצורך פיזור הלחץ.

משום מה אני רואה את כפתרון ממש מתבקש במיוחד עקב פשטותו.

אני אתחיל לעבד אותו לפרטים ואעלה בהמשך שירטוט לצורך חוות דעתכם.

שמוליקו
29-11-07, 17:33
חיים,
רעיון "הג'ק הערבי" נשמע בהחלט נחמד.
לדעתי יש לו חסרון, הוא לא יוכל לשמש ככלי לחילוץ.
אם הרכב "יושב" על מכשול, אין דרך לזוז קדימה או אחורה, במקום שג'ק אחר אולי היה יכול להרים קצת את הרכב ולאפשר החדרת אבן גדולה מתחת לגלגל או משהו בסגנון.

מעבר לזה, אני מאוד נהנה מהשרשור, אחד מהמוצלחים כאן.
תמשיך לעדכן ותמונות זה לא מילה גסה :-D

tomer s
29-11-07, 17:33
חיים עזוב אותך ג'ק ערבי הוא מיועד לע.....

קח ג'ק בורגי כמו שאתה מחפש ותפסיק לחפש לעצמך " עבודות קטנות ומעצבנות שבעיקר גוזלות זמן"...

חוץ מזה,ישר כוח!

opl
29-11-07, 18:02
חיים למה היי ליפט לא בא בחשבון?

רכס חיים
29-11-07, 19:00
במחשבה שניה - המוט של הג'ק יהיה טלסקופי וניתן להגבהה גם לצורך שינוי האורך וגם לצורך שימוש כבסיס לשולחן שטח שיושב על שלושת הרגליים.אמנם המערכת לא תהיה קלה - להערכתי 8 עד 10 ק''ג ,אך בתמורה השולחן יהיה יציב והמערכת תהיה דו-שימושית.

רכס חיים
29-11-07, 19:28
אני צריך להתחיל בקרוב לצפות את כל הג'יפ מבחוץ ביריעת פלסטיק נצמדת כדוגמת מדבקות.זו יריעה עבה יחסית עם דבק מאחור מצופה בנייר.הגוון צריך להיות שחור מט או דומה- אך חשוב מט.

אני מעונין לרכוש כ-20 מ''ר שיספיק לעטוף את כל הרכב.

מישהו יודע היכן רוכשים את זה וכמה הענין עולה?

GodsFather
29-11-07, 23:55
חיים, אילו שעונים אתה רוצה להרכיב ואיך הגעת ל3000 ש"ח ? החנות במסגר היא לא היחידה בארץ , היא פשוט מוכרת מאד.

האם שקלת יבוא מחו"ל של השעונים ? שלחתי לך לינק לאתר מעולה עם מגוון אדיר של שעונים ממספר רב של חברות , האם אתה חושש מהזמנה מחו"ל?

רכס חיים
30-11-07, 04:05
אני זקוק ל-6 שעונים שנמצאים בתוך שני בתים של 3 שעונים בכל אחד.הבתים עולים 150 ש''ח ליחידה, וכל שעון עולה 550 ש''ח ליחידה.השעון שעל האגזוז לבדיקת גזי הפליטה עולה 950 ש''ח.

ואלה השעונים .
1.שעון לחץ שמן במנוע.
2.שעון חום ראש ימין.
3.שעון חום ראש שמאל.
4.שעון חום שמן מנוע.
5.שעון ואקום לתערובת אויר/דלק.
6.שעון גזים נפלטים.

עדין חסר לי שעון זמן אנלוגי שעובד עצמאית ללא קשר למצבר הרכב - המושבת בחניה.

סך המחירים מגיע ל-4,000 ש''ח ולאחר הנחה ל-3,300 ש''ח.(כולל מ.ע.מ)

אלה השעונים היקרים ביותר בחנות והם ניראים נהדר גם בעיצוב ויותר חשוב - גם בברירות של הקריאות.

לא בדקתי רכישה בחו''ל עדיין. אני גם לא יודע איך עושים זאת, מה עוד שאני לא בעל כרטיסי אשראי למינהם,ואני משלם רק במזומן או בצ'ק.

היות ומתברר שזו הוצאה גדולה מבחינתי - שווה ל-25% ממחיר הרכב, אצטרך לחפש פתרונות יצירתיים ,מה עוד שהזמן לא מהווה גורם דחוף עקב עונת החורף שאינה בעיתית מבחינת חום המערכות.

יצא לי להרהר הלילה בנושא הג'ק,וניראה שהוא גם פתיר וגם קל יותר משחשבתי.
יתכן ואפשר לצאת לדרך עם הפתרון כמעט מיד.

לפי חישובי - צינור ריבועי 50/50/2.9 מספיק לקבלת העומס באם אורכו הינו 400 מ''מ בלבד.(שטח חתך כ-600 מ''מ לפי 20 ק''ג למ''מר ללא בעית תמירות באורך 400 מ''מ).
לצינור יהיה פין בקוטר 15 מ''מ בחלקו העליון באורך 30 מ''מ ו''נעל'' מפלדה בחלקו התחתון לצורך נעיצה בקרקע קשה.גודל הנעל יהיה 100/200 מ''מ לפי 5 ק''ג עומס על הקרקע לסמ''ר. הפין יוכנס לחור שיהיה בתוך טבעת פלדה קבועה במרכז הסרנים, ושגודלה יבטיח שהפין לא יגיע לסרן עצמו.היא תהיה עשויה משני חצאים המחוברים בברגים שגם יהדקו את הטבעת לסרן, כך שמלמעלה הטבעת תיגע בסרן ומלמטה היא תהיה מרוחקת 30 מ''מ.
ללוחית החיבור התחתונה של הטבעת תתוסף לשונית שיורדת אנכית ממרכז הסרן ומהווה את המעצור של העמוד מלהמשיך לנוע אחורה.עליה יהיה חיבור לקפיץ (או לגומיית ''שמרלינג'') שחלקו השני נמצא על העמוד ותפקידו למנוע מהעמוד לצאת מחור הטבעת וכן להצמיד אותו לקרקע לצורך חיפוש האחיזה,בנוסף למשקלו העצמי.
הברגים שעל הטבעת יוכלו להרחיק אותה מהסרן בכדי לאפשר את מעברי צינורות הברקס או חוטי חשמל שנעים לאורכו.

הידוק הטבעת לסרן יבוצע באופן חד-פעמי במוסך או בבית והוא חייב להיות מעולה במיוחד בכדי למנוע את הסתובבותה בעת דחיפת הרכב קדימה כאשר היא מקבלת את מלוא העומס.סיבובה שלא כמתוכנן יגרום לנזק לצינורות השמן של הברקסים ,ופנצ'ר פשוט הופך לבעיה גדולה. בכדי למנוע את הסיבוב איני שולל השטחה עם משחזת של הסרן בבורג אחד, שגם תחתיתו תהיה שטוחה כמו כל הברגים האחרים.

עם פתרון כזה יורדת משקל המערכת הניידת - לא הקבועה ברכב - לפחות מ-4 ק''ג - וזה גם מוזיל אותה באופן משמעותי.

באדמות רכות או בדיונה יש צורך לרדת לעומס של 0.3 ק''ג לסמ''ר בכדי לאפשר לרגל לא לשקוע בדיונה. זה אומר שיש צורך בשטח של 4000 סמ''ר בכדי לקבל עומס של 1200 ק''ג. כלומר - לוח בירצ' כפול (דיקט 20 מ''מ מיוחד) בקוטר 700 מ''מ שעליו לוח דומה בקוטר 500 מ''מ. אבל הבעיה הזו קיימת גם בכל ג'ק אחר.

על כביש,ובכדי למנוע את החלקת הרגל עליו, יש לנעוץ לפני הרכב פין פלדה ממוט ברזל פשוט בקוטר 12 מ''מ באמצעות פטיש של 1 ק''ג ולהתקדם לאט עם הרכב עד למפגש עימו - בערך מטר אחד. ה''סכין'' שעל הרגל תמרכז את הפין עקב צורתה המשולשת מעט בחזית. רצוי לחסם את הסכין בשפת החדירה שלה.
אני יכול להתחיל בשרטוטים כי הכל כבר בנוי לי בדימיון,אבל יש גם את הטיול של שבת ואת שיפצורי הרכב שאני ממתין לבצעם והג'ק יצטרך להמתין לתורו.

בגדול - אני מאוד משתכנע שזה פתרון ממש טוב לנהגים מיומנים.

-->