PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש עזרה בסיוע תכנון טיול רגלי - בנינוני - אזור הנגב

WildLove
12-10-07, 23:59
אהלן חברים,
ברצוני לטייל בעוד כשבועיים עם בת זוג (בלונדינית, אלא מה?) באזור הנגב. אנחנו נצא מאילת, כנראה בתחבורה ציבורית עד ליעד ומשם נעשה טיול של יומיים-שלושה שבסופו נחזור לאילת בתחבורה ציבורית -
אני מחפש מסלול ברמת קושי קל-בינוני, איפושוהו בין אילת למצפה רמון, או לחלופין אילת - ים המלח.
אני חושב שלא תהיה בעיה עם הטמנת מים אבל בכל אופן זה שרשור אחר שאני אפתח פה אחרי החלטה על מסלול,
המסלול צריך להיות מאתגר אך עם זאת לא קשה מדי, בעל נופים, תצפיות, אטרקציות, בארות מים או כל דבר אחר שיכול להפוך אותו לכיף יותר, מחפש גם מקומות עם נוף מרשים \ תצפית יפה לכוכבים ללילות..
מישהו יכול להמליץ מניסיון על מסלול שעונה פחות או יותר לתיאום שביקשתי?
תודה רבה מראש,
אלעד!

יונתןמצפה
13-10-07, 03:33
הי אלעד!
המסלול הקלאסי של מזרח הרמון עונה כמעט על כל הבקשות שלך. המסלול הוא גם חלק משביל ישראל החדש. אתה יכול להתחיל ממכתש רמון ולסיים בספיר או להיפך.
אם אתה רוצה עוד פרטים אתה מוזמן להתקשר. יש עוד הרבה אופציות אך לדעתי, אם אתה לא מכיר את זה- מומלץ ביותר.
חפש גם בפורום מלאכי השביל בשרשור של אורי, זה חלק מהתוכנית שלו.
בהצלחה

סער
13-10-07, 14:15
אזור הרי אילת -
אפשר להתחיל בעמודי עמרם ולהמשיך דרומה דרך שחורת, עין נטפים, הר יהורם-הר שלמה ולסיים ברגל באילת.
אזור הרמון כולו שופע מסלולים של יום אחד ועד שבוע, תלוי מה אתה מחפש.
חוץ מזה -
אפשר לצאת מערד ברגל לכיוון ים המלח (יומיים נוחים) ולסיים בע.בוקק.
אזור שדה בוקר - המסלול הקלאסי - מדרשה-עין זיק-עין עקב עליון-עין עקב וחזרה למדרשה.
לשלושת האחרונים כדאי לצאת באמצע השבוע כדי להיות לבד.....
עד כאן מאד בכללי, אם תפרט יותר לגבי הכוונות כמו כמה אתם רוצים לסחוב על הגב וכמה מתכוונים ללכת ביום אהיה יותר ספציפי.

תהנו.

WildLove
13-10-07, 19:27
תודה על העזרה חברים,
יונתן - במסלול שהצעת, תוכל לפרט אם יוצא לעבור ליד אתרים מענינים ששווה לעצור בהם?
סער -
המסלול של עמודי עמרם - שחורת זה פחות או יותר טיול שיצא לעשות מספר לא מובטל של פעמים בשבתות, אומנם עם הג'יפ אבל חיפשתי יותר איזור שלא יצא לי להגיע אליו..
המסלול שהצעת באזור מצפה רמון נשמע גם הוא מעניין, את עין עקב אני מכיר - מה תוכל לספר לי על עין זיק? אפשר לשחות שם? מה המצב המים לדעתך בתקופה הזו של השנה?
האם יש באזור המסלול שהצעת עוד נקודות מענינות שלדעתך שוות ביקור?
אני לא בטוח כמה נרצה ללכת ואין לי יותר מדי ניסיון בטיולים רגליים בלי גלגלים - אני מעריך ש10 קילומטר ביום יהיה ממוצע, או שיותר? אנחנו לא בכושר מטורף אבל שתינו אחרי מספיק מסעות בצבא אז הכושר לא בקאנטים, ציוד זה לא רלוונטי - ניקח מה שצריך כי זה לא מסלול מטורף שצריך לסחוב את הדברים לאורך שבועות.. המטרה של הטיול זה להסתלבט, להרגע ולהנות מהנגב ;)

חשבתי על מסלול באזור צוקי עובדה - כזה שבדרך יצא לנו גם לעבור בחולות כסוי\נחל כסוי.. מישהו מכיר עוד מקומות מענינים ששווה לבקר באזור ההוא?
תודה!!

יונתןמצפה
13-10-07, 20:31
אלעד, אתה מוזמן להתקשר אלי ולקבל יותר פרטים ועזרה בתכנון במידה ותזדקק.
לגבי המסלול, ממצפה רמון לערבה:
מיצד סהרונים (אופציונאלי)
הר אדרון,גבעת חרוט, נחל ארדון + דייקים (אופציונאלי)
פרסת נקרות (אופציונאלי)
הר סהרונים (אופציונאלי)
הקרבולת (מעל בקעת ארדון)
נחל מעוק (לא מסומן-אופציונאלי)
אוכף האמוניטים
הקימוטים בנחל גלד
עין גלד (שלולית 20X20)
גב חולית (יבש...)
הר יהב
נחל צבירה
אתרי הסדקים מעל נחל צבירה
ה"קלדרה"
ה"דייק"
.....

מכיוון שאמרת שאתה לא מנוסה אני ממליץ לך להתייעץ עם מישהו מנוסה לפני היציאה. זה לא מהמסלולים הקשים אבל דורש התארגנות ויידע מוקדם!!!

תהנו!

-->