PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת נקודות עגינה בסמוראי

Anonymous
16-02-04, 16:37
שלום
בסמוראי שלי קיימת נקודת ריתום אחת מאחור והיא האוזן הסטנדרטית. הבנתי שאוזן זו אינה מיועדת למשיכה בחילוץ (האם זה נכון??) ושיש להוסיף נקודות אחרות רצוי 2. כיצד מבצעים זאת? האם יש צורך לעשות זאת במקום מוסמך? האם ניתן לעשות זאת לבד ובאיזה אופן (ריתוך, ברגים), ולאן בדיוק?
תודה רבה

אלון_ק
16-02-04, 18:57
הבנתי שאוזן זו אינה מיועדת למשיכה בחילוץ

ואתה צודק. האזניים האלו מיועדות להעלאת רכב על גרר וקיבועו שם, לא לחילוץ מבוץ. העומסים הפועילם בחילוץ מבוץ, נאמר, גבוהים פי כמה מהעומסים המופעלים בעת גרירה כיעודה. הם יחזיקו פעם, פעמיים, כמה שלא יהיה, ואז יקרסו - תוך סיכון האזור בשאסי אליו הם מחוברות.

ושיש להוסיף נקודות אחרות רצוי 2

נכון. 2 בכל צד, דהיינו 2 קדימה 2 אחורה, ע"מ שתוכל לחבר בין שתי הנקודות האלו רצועת משיכה ("רסן"), ואליה את הרצועה שאיתה אתה מחלץ. כך תחלק את העומס על השאסי לשניים.

כיצד מבצעים זאת? האם יש צורך לעשות זאת במקום מוסמך? האם ניתן לעשות זאת לבד ובאיזה אופן (ריתוך, ברגים), ולאן בדיוק?

לגבי מקום מוסמך: אפשר לבד, אבל קח בחשבון שהאוטו שלך נגרר מזה - צריך עבודה טובה.
ריתוך: ריתוך מחליש את המתכות המרותכות. ברמת הריתוך שבדרך כלל בנמצא פה בפורום, אסור לבצע עבודות כאלו בשום אופן (ע"ע ההערה של נמרוד על הנושא בכתבתו על בניית כלוב התהפכות). כמו כן, אני אישית מתנגד עקרונית לכל ריתוך לשאסי - אין בזה אף פעם צורך, אלא אם תהפוך את הרכב שלך למפלצת (ואז ממילא תשנה כמעט הכל).

ברגים: גרייד 5 ומעלה, אני השתמשתי בM-10. מאחור, יש לך הכנה לנקודות גרירה, ממש מעל הנדנדות האחוריות - תסתכל, רואים אותם בבירור. מלפנים, אם תוריד את הפגוש, תה תראה 4 חורים מוכנים בקצה כל קורת אורך של השאסי - לשם מחברים. ניתן לחתוך מעט את הפגוש המקורי כך שנקודות העיגון יעברו דרכו ללא פגיעה אסטתית משמעותית, וללא פגיעה בזווית הגישה.

מתכת: פלדה שחורה, 10 מ"מ עובי,מלבנית ומעוגלת בקצה, עם חור קדוח לא פחות מ12 מ"מ מהדפנות. קוטר הקדח: 3/4 מומלץ, טיפהל'ה יותר גדול מקסימום.

אני אחפש לך תמונות, אבל אני סקפטי אם יש לי תמונות של זה.

אלון_ק
16-02-04, 19:16
טוב, זה בלי רצועת רסן, כי המרחק היה קצר מדי, אבל אתה מבין את העקרון - וגם רואה פחות או יותר לאיפה הנק' האחוריות מתחברות:

http://jeeptrip.com/albums/w3sf41cr-2.jpg

אין לי תמונות של החיבור הקדמי.

Anonymous
17-02-04, 13:10
תודה רבה על התשובה המפורטת.
שאלה נוספת וסליחה על הבורות היכן קונים פלדה זו? במסגריות?
כיצד אתה מחבר נקודת עגינה לפלטה? האם זו טבעת עם מוט הברגה? מכינים במיוחד? קונים במקום לציוד חילוץ?
תודה רבה

אלון_ק
17-02-04, 23:07
פלדות מרוב הסוגים ניתן לקנות או אצל יבואנים שמוכרים גם ללקוחות קטנים, או במקומות שמתיכים את הברזלים (הכי זול - יוצא לפי קילו) או במסגריות - קצת יקר יותר.

שרטטתי שרטוט מהיר ומאוד לא מדוייק, בוא נשתמש בו כשפה משותפת:

http://imgsrv.pic4u.co.il/98bbd30aad1339198c4dfd9204ce0c60020000.a spx

זוהי הפלטה ממבט על (הפלטה בשחור, המידות בבורדו), ויש בה 3 חורים. השמאלי, הגדול, הוא זה אליו אתה מחבר את השאקלים בעת חילוץ. שני הימניים הם החורים דרכם עוברים הברגים שמתחברים לשלדה. שים לב שאני לא מציין מידות, כי אני לא יודע אותם - אתה צריך למקם את החורים, את הקוטר שלהם, את אורך ורוחב הפלטה, כך שזה יתאים לרכבך.
אני נמנע מטבעת עם מוט הברגה - כמה שפחות חלקים, ככה פחות חוליות חלשות. בקיצור, זה יותר עמיד. זה פשוט פלטה שקדחו בה קצת, שמתחברת עם 2 ברגים לשלדה - ויש בה חור אחד לחיבור אמצעי החילוץ.
אין כאלו (למיטב ידעתי) למכירה בארץ. בחו"ל סביר להניח שיש, לא חיפשתי אף פעם.

מחיר פלטה כזו, להערכתי, ינוע סביב ה20-30 ש"ח לפלטה. כל מסגר יודע לעשות כזו עבודה. אתה יכול לבד, אבל המאמץ שתשקיע בחיתוך וקידוח המתכת פשוט לא ישתלם לך (שלא לדבר על הבלאי למקדחים/משורים/דיסקים). מסגר גם יעשה את זה ב1/4 זמן ממך.

אני מציע שתשלח הודעה פרטית בפורום ג'יפטריפ לבחור בשם גילי, העונה לכינוי gily2k. יש לו 2 כאלו מורכבות, אולי הוא יוכל לעזור עם מידות וכד'.

בכל מקרה, ניתן להוציא מידות מהרכב עצמו. קליבר, מטר ואתה מסודר. אתה מוזמן להרים טלפון, 064-380020 אלון, אם תצטרך עזרה נוספת.

שני דברים אחרונים: אל תמהר, זו עבודה קטנה אבל חשובה, אז תעשה אותה כמו שצריך, לא משנה כמה פעמים אתה צריך לשאול או להציק כדי לקבל תשובה.
אין לך מה להתנצל. לדעתי, בדיוק בשביל שאלות כאלו קיימים הפורומים האלו. אין הביישן למד, אמר פעם מי (חז"ל?).

wildcat
17-02-04, 23:32
אני שמחה לתרום משהו משלי: בדיוק לפני שבוע התקנתי זוג נקודות עגינה כאלו ("אוזני גרירה") אצל גיא בפרוג'יפ.
עודד לא כתב מאיזה אזור הוא, אבל אם לא פרוג'יפ במפרץ חיפה, אני בטוחה שבכל סדנת שיפורים יש כאלו להתקנה.
המידות של האוזניים היו מעט שונות ממה שאלון נתן כאן, אבל אני מאמינה שגם שלי יחזיקו מעמד (טפו, טפו, טפו). מה שחשוב לדעתי זה שניתן יהיה לחבר אליהן רצועת גרירה ושאקלים בלי שהללו יתחככו או יגעו בדרך (במהלך המשיכה והגרירה) באיזה חלק של האוטו.
המחיר היה פחות מ- 50 ש"ח לאוזן.

אלון_ק
18-02-04, 00:17
כשאני חושב על זה, אני גם מכיר מישהו שעשה שם נק' עגינה, כך שסביר להניח שכל המשפרים יבנו לך כאלו.

שים לב, אם אתה נותן למישהו אחר לתכנן לך את המוצר, שהוא לא מפעיל מומנטים מיותרים על השאסי בעקבות תכנון לקוי, שאין פגיעה בזוית גישה, שאין פגיעה בגישה למערכות הרכב (או פגיעה מינימלית) וכן הלאה. זה שמישהו קיבל רשיון למכור לך שיפורים, עוד לא הופך אותם לאיכותיים.
אם זה מה שישמח אותך, בוא שב על כוס קפה, נתכנן לך שתי נקודות (בסקיצה גסה), ואתה תלך עם הסקיצה לפרוג'יפ, או איפה שלא יהיה.
ברור שאני מציע את זה חינם אין כסף, אם תהית.

נמרוד
18-02-04, 11:19
אוזניים כאלו, בדיוק כמו בציור של אלון, בגדלים שונים, אתה יכול למצוא בחנויות של הספקה למסגרים. הם משמשות בשביל צירים של דלתות ושערים. אני קניתי כאלו שהיה בהם חור של 15 מ"מ בשביל משהו פעם. כל חתיכה עולה כמה שקלים. אם תמצא משהו במידה מתאימה, תצטרך לקדוח רק את החורים לברגי החיבור לשלדה, ואת זה לא בעייה לעשות עם מקדחה רגילה (לעומת החור הגדול לשאקל, שאותו אתה לא תוכל לעשות עם מקדחה ידנית שהמקדח המקסימלי שלה הוא 13 מ"מ).

עודדוש
18-02-04, 17:50
שלום,
המון תודה על העזרה והפירוט. כל תשובה מולידה שאלות נוספות אז יש לי שאלות נוספות.
האם על מנת לחבר את הפלטה לשאסי יש לקדוח בשאסי? או משתמשים בצורת חיבור אחרת?
נקסוס האם הרצועה לא פוגעת באגזוז?
המון תודה
עודד

ניר ל
18-02-04, 18:26
המשקל העצמי של הסמוראי כ"כ נמוך, שאני לא מאמין שהוא מסוגל להינזק מחילוץ שלו.
באופן אישי, הסתדרתי עם האזניים המקוריות יפה מאד והוצאתי אותו מתוך בורות בוץ בגובה המתניים בלי לגרום שום נזק לאוזן ובטח שלא לשלדה.

מאידך - למי שמתכוון לחלץ עם סמוראי כלים כבדים בשיטת המכות אזניים טובות בטח שלא יזיקו.

אלון_ק
18-02-04, 22:43
מאחור, יש לך הכנה לנקודות גרירה, ממש מעל הנדנדות האחוריות - תסתכל, רואים אותם בבירור.

לא צריך לקדוח.

פשוט תתכופף מתחת לרכב, תסתכל מעל הנדנדה האחורית - אתה תראה בדיוק את התמונה הזו, רק שאצלך עוד לא מחובר כלום, אז יהיו חורים איפה שאצלי אתה רואה ברגים. אני מתייחס לשני הברגים משמאל, אגב, אלו שאחד מהם מוסתר כמעט לחלוטין.

http://imgsrv.pic4u.co.il/98bbd395ada72249604c578a692a2360020000.a spx

המשיכה לא מפריעה לאגזוז. הכבל עובר מעליו.

ניר אולי צודק, אבל בשביל 20-50 ש"ח עדיף בטחון מוחלט. חוץ מזה, לך תדע מתי אתה היחיד בסביבה כשאיזה היילקס שקוע לידך.

ארז
18-02-04, 23:08
לא רק כשאתה מחלץ זה חשוב(איתי בחבורה טייל באופן קבוע סמוראי שהיה מחלץ אותנו לא פעם....בנתיים הוא עבר לדיפנדר)
גם כשמחלצים אותך אתה לא מעוניין בנזק לרכב שלך ולכן חשוב שנקודת העיגון תהיה טובה

אלון_ק
21-10-04, 02:09
העתקתי את התגובות מהפורום הכללי לכאן. זה ייקל על אחרים למצוא מידע בנושא. בבקשה אל תמשיכו שם, זה גם מידע שהולך לאיבוד וגם סטיה מוחלטת מנושא השרשור המקורי.

יש שם שאקל מקורי (מאחורה) שממש לא אהבתי לקשור אליו אולי נייצר צינור כזה שייתן לי נקודת אחיזה יותר ממורכזת כדי שכל השילדה לא תתעוות ממקרים כאלו.
מקדימה (משכנו בסוף מקדימה) השאקל הקידמי סבבה לגמרי הוא גם יחסית במרכז ...
מה עוד שמשכנו עם כבל מתכת עבה מאוד ובכלל לא גמיש - זו הסיבה שקניתי אתמול כבל חדש
טוב יותר וגמיש יותר.
אני ממש לא חושב על טמבונים לא מקוריים או אילתורים למיניהם, לדעתי טמבוני צינורות זה מכוער (פרקטי כן אבל מכוער).

שמע אני משתמש בחבל סנפלינג, מכפיל אותו ואז עושה שמינייה כפולה או רגילה, זה נהדר לגרירה חילוץ וכו.. וגם קל לאחסן אותו מאחור, יש לי אמנם וו גרירה, אבל, אפשר לייצר חיבור מעין גשר בין פרופילי השילדה מאחור ואליו לחבר באמצע שקל לגרירה.
בקשר לטיול,

כמובן נתקעתי (ידעתי מראש אבל היה שווה את זה) החילוץ התבצע מלפנים בסוף.

גם אני חציתי שם קצת בשביל הסבאבה וקצת בכדי לחלץ שם איזה ציטרואן ששקעה בצד השני, בסה"כ נהנתי מהמידיות שהייתה בטיול.

נקסוס מה דעתך על הסט אפ של צינור שבא מתחת לפגוש המקורי..

http://gonzookin.tripod.com/IM004019.JPG

אני חושב שזה דבילי לחלוטין. הפגוש שלך נועד לספוג מכות כדי שהרכב לא יספוג אותם. הסטאפ הזה מגן על משהו שנבנה במקור כדי לחטוף מכות.
גם בהיבט הנדסי סטאפ כזה איננו מציע שפע יתרונות. הוא פוגע בזוית הנטישה ואין אפשרות לחבר אותו ללא הפעלת מומנטים לא קטנים על השלדה, אלא אם אתה מוכן לוותר על הפגוש המקורי (או לפחות לחתוך בו כהוגן), אז למה לבנות כזה דבר? בנוסף, ברגע שהרכבת כזה הפגוש שלך לא סופג כלום - זה חוטף את המכה.

תגדיר צורך. תגדיר אותו הכי טוב שאתה יכול, צמצם את טווח ההגדרה למינימום הכרחי.אל תגדיר גם גרירה, גם ריתום, גם פגוש מקורי, גם סופג, גם יפה וגם יעיל - כי אין כזה דבר. אתה לא יכול לאכול עוגה ולהשאיר אותה שלמה, אתה תהיה חייב לוותר על משהו בשביל האחר.

פגוש חדש וחזק יעשה את הכל - חוץ מספיגת מכות קטנות, שזו פריבילגיה שוויתרת עליה ממילא ביום שהתקנת וו גרירה. מכות ממש קטנות אתה עדיין סופג, אבל אלו לא היו משפיעות גם אם היה לך פגוש רציני יותר - אלא אם מדובר על ההשפעות על מי שנכנס בך.

המהנדס
21-10-04, 19:47
אם זה ככה אז למה קלמיני מייצרים את זה ?
(הפגוש בתמונה שנתתי הוא של קלמיני)

אלון_ק
22-10-04, 00:12
מאותה סיבה שעידו, פרוג'יפ, גתוס וכל השאר יבנו (ובונים) כאלו. כי יש דרישה בשוק אז זה שווה $$.

לא כל מה שמישהו בונה שווה משהו. גם אם זה קלמיני.

danip
15-03-05, 18:24
טוב אז סוף סוף הקשבתי לקול ההגיון (קשה להתעלם כשהוא מדבר בבומים רועשים :wink: ) והחלטתי להעיף את הוו גרירה מהרכב.
שאלתי האם למישהוא יש ניסיון עם אוזני הגרירה הנ"ל,לאו דווקא הצורה אלא יותר החיבור לשאסי? נראה לי שהצורה שאלון המליץ עליה תעשה את העבודה.
הערות והארות לפני שאני הולך למכופף הנוגע לנקודות החיבור או נקודות עגינה אחרות יתקבלו בברכה.

Viper
08-05-07, 11:15
טוב, אז קודם כל ננער את האבק מהשרשור הזה...
ועכשיו, אחרי שהאבק שקע-
אצלי בסמוראי 88 קצר (סגור) זיהיתי את שני החורים בשאסי בחלק הקדמי.
העניין הוא שיש רק ס"מ אחד בערך בין החורים לקצה השאסי.
האם זה מספיק "בשר" לנק' עגינה? גם אם מבצעים חילוץ במתקף? :-x (עם תנופה של מטר-מטר וחצי).
האם לא כדאי לקדוח חורים במקום קצת יותר "עמוק" בקורה?
מה ניסיונכם אומר?

itay
08-05-07, 13:10
אהלן!

כשהתקנתי את הכננת ראיתי שגם היא וגם הפגוש יושבים על הנקודות העלו (בשתי הזרועות של השלדה).

האמת היא, הייתי קצת סקפטי לגבי החוזק שלהם.

עכשיו, אחרי כמעט 4 חודשים אחרי ודי הרבה חילוצים - עצמיים וכשעזרתי לאנשים - הנקודות האלו חזקות.

צריך שיהיו שני פלחים שיחבקו כל זרוע של השלדה משני הצדדים שלה (נשמע מסובך :grin: ) ולהדק טוב את הבורג בינהם. משהו כזה פחות או יותר ...
* - שלדה
+ - פלח

+*+ +*+
בהצלחה.

איתי.

Viper
08-05-07, 16:36
אהלן!

כשהתקנתי את הכננת ראיתי שגם היא וגם הפגוש יושבים על הנקודות העלו (בשתי הזרועות של השלדה).

האמת היא, הייתי קצת סקפטי לגבי החוזק שלהם.

עכשיו, אחרי כמעט 4 חודשים אחרי ודי הרבה חילוצים - עצמיים וכשעזרתי לאנשים - הנקודות האלו חזקות.

צריך שיהיו שני פלחים שיחבקו כל זרוע של השלדה משני הצדדים שלה (נשמע מסובך :grin: ) ולהדק טוב את הבורג בינהם. משהו כזה פחות או יותר ...
* - שלדה
+ - פלח

+*+ +*+
בהצלחה.

איתי.

שתי אוזניים צמודות?
ע"פ הבנתי מהשרשור שלעיל- מדובר באוזן אחת עבור כל קורה...
כמובן שעם ברגים מאסיביים.
אגב, יצא לך לחלץ עם מתקף מהנקודות האלה?

itay
09-05-07, 01:48
לילה.

הנקודות שהסברתי הן נקודות החיבור של הפגוש שאליו מחוברות נקודות החילוץ. התיאור שלי בא להראות שהחורים הקיימים בשלדה מספיק חזקים.

לעינינך,
אני מניח שאתה לא מתכוון סתם לשים שני שקלים/פלחים עם חור על הקורה ואלא באבאלה...
אלא נקודות החילוץ יבואו על גבי איזשהוא פגוש (הקיים או חדש). את הפגוש תחבוק כמו ש"ציירתי" לך עם הכוכביות והפלוסים.

את שיטת ה "מתקף" לא יצא לי לנסות על נקודות החילוץ האלו. אני לא אוהב, בלשון המעטה, את השיטה הזו.
לפני שהיה לי את הפגוש הנוכחי, חילצתי מנקודת הגרירה שנקרעה באופן מפתיע - בכל זאת, 18 שנה עשו את שלהם... אז ברוב חוכמתי חיברתי רצועה לסרן(!) ומשם משכו אותי ב"מתקף". התוצאה : מאיה שפשוט נתלשה מהקפיף ונשארה בתושבת - אפשר להגיד "עייפות החומר" אבל עדיין שיטת המתקף מפעילה כח גדול מאוד במכה אחת - לא מומלץ.

לילה טוב.

איתי.

חן צברי
09-05-07, 02:38
אז ברוב חוכמתי חיברתי רצועה לסרן(!) ומשם משכו אותי ב"מתקף"..

נראה לי שהבעיה הייתה יותר בשיטת החילוץ מאשר החיבורים

http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=117225&postcount=4

חן

Viper
19-05-07, 21:56
רעיון נוסף שעלה לי- לייצר אוזני גרירה בצורת האות "וו", כך שהלולאות שלתוכן יושחלו השאקלים יבצבצו מתחת לפגושים.
הבעיה: בעת משיכה יתפתחו כוחות בכיוונים מנוגדים על הברגים (בעליון יופעל כח כלפי פנים הרכב ובתחתון יופעל כח כלפי חוץ הרכב).
ראיתי יישום של אוזניים כאלה.
השאלה הגדולה- האם בסמוראי זה ישים ויחזיק מעמד לאור 2 החורים הקרובים מאד לקצה קורות השאסי?

Viper
22-05-07, 11:56
רעיון נוסף שעלה לי- לייצר אוזני גרירה בצורת האות "וו", כך שהלולאות שלתוכן יושחלו השאקלים יבצבצו מתחת לפגושים.
הבעיה: בעת משיכה יתפתחו כוחות בכיוונים מנוגדים על הברגים (בעליון יופעל כח כלפי פנים הרכב ובתחתון יופעל כח כלפי חוץ הרכב).
ראיתי יישום של אוזניים כאלה.
השאלה הגדולה- האם בסמוראי זה ישים ויחזיק מעמד לאור 2 החורים הקרובים מאד לקצה קורות השאסי?

מה? אני הנחשון?
אף אחד לא בנה/ניסה/ראה/שמע על אזני גרירה כאלה? (נדמה לי שאפילו יש אזניים כאלה מקוריות בחלק מהג'יפונים הקטנים יותר, לא?)

Viper
27-05-07, 13:17
מה? אני הנחשון?
אף אחד לא בנה/ניסה/ראה/שמע על אזני גרירה כאלה? (נדמה לי שאפילו יש אזניים כאלה מקוריות בחלק מהג'יפונים הקטנים יותר, לא?)

אני ממש מופתע...

כמעט שבועיים ואף התייחסות?!?

Help, Please!

נמרוד
27-05-07, 13:29
כתוב tow hook בגוגל אימג', תקבל אינסוף מוצרים זהים. ווים כאלו במידות סטדנרטיות מגיעים על ג'יפים ורכב אמריקאי אחר, אפשר לקנות גם בארץ בינוביץ' למשל, יש שחורים, יש מצופים כרום, יש עם אבטחה ובלי...

http://images.google.com/images?um=1&tab=wi&ie=UTF-8&rlz=1T4ADBR_enIL209IL213&q=tow+hooks

http://www.keepercorp.com/prod/image/tow%20hooks.jpg

Viper
27-05-07, 13:52
נמרוד,
לא זו כוונת המשורר...
התכוונתי לפלח מתכת כמו שאלון שרטט, רק בצורת וו, כך שלולאת החיבור לשאקל לא תעבור דרך הטמבון, אלא מתחת לו.

נמרוד
27-05-07, 14:10
לא הבנתי את כוונתך. תסביר את עצמך עם סקיצה.

Viper
27-05-07, 14:19
זה הרעיון בגדול:

נמרוד
27-05-07, 14:34
עכשיו אתה ברור. אפשרי, אם אתה לא רוצה לשנות שום דבר בפגוש. אבל תשאל את עצמך - למה בעצם הצורה הזאת של "ר"? אולי מספיק טוב שהחור לשאקל יהיה בקו ישר מתחת לברגים וזהו? אם אתה בכל זאת עושה "ר" כבציור, אז הפינה הפנימית החדה חייבת להיות מעוגלת, ברדיוס כמה שיותר גדול, אחרת אתה מזמין סדק וודאי.

Viper
27-05-07, 14:40
נמרוד תודה רבה!
כמובן שאבצע את הפינה מעוגלת.
אני מבין ממך שאין מה לפחד כתוצאה מהמומנטים ההפוכים הפועלים על הקורה, נכון?

Itai55
05-07-07, 13:21
שלום
הפעם תורי להקפיץ את השרשור הזה.
וייפר הלכת בסוף על האוזן בצורת וו או כמו שנקסוס שרטט?
בכל מקרה אני ישמח אם תעלה תמונות.
אני בגדול חושב ללכת על האוזן הישרה רק מפריע לי העניין שצריך לחתוך את הפגוש,אם מישהו כבר חתך ובא לו להעלות כמה תמונות אני יודה לו על זה.
תודה
איתי

Viper
05-07-07, 16:12
שלום
הפעם תורי להקפיץ את השרשור הזה.
וייפר הלכת בסוף על האוזן בצורת וו או כמו שנקסוס שרטט?
בכל מקרה אני ישמח אם תעלה תמונות.
אני בגדול חושב ללכת על האוזן הישרה רק מפריע לי העניין שצריך לחתוך את הפגוש,אם מישהו כבר חתך ובא לו להעלות כמה תמונות אני יודה לו על זה.
תודה
איתי

איתי, טרם הספיקותי...
אבל נראה לי שאלך על על אוזן ישרה שתעבור דרך הפגוש.
כל עניין המומנטים ההפוכים לא מסתדר לי, למרות שיכול להיות יפה יותר ועם פחות עבודה.
בכל אופן, כשאבצע- אעלה תמונות.

Itai55
05-07-07, 16:22
איתי, טרם הספיקותי...
אבל נראה לי שאלך על על אוזן ישרה שתעבור דרך הפגוש.
.

שאלה מקצועית-איך אתה מתכנן לחתוך את הפגוש?מי ריבוע קטן שהאוזן תצא ממנו??

Viper
05-07-07, 17:41
א. האוזניים לא כ"כ קטנות... מדובר על רוחב של 10 ס"מ ועובי של 10 מ"מ (לפחות).
ב. החיתוך שאני חשבתי עליו הוא קידוח של 4 חורים בפינות ואז חיתוך או עם דיסק 4.5 או עם ג'קסון ומסורית ברזל.
בכל אופן צריך לפרק את הטמבון...

-->