PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיוט אין סופי (סבן מודל 81 משייט)

amosyani
15-10-07, 13:51
לא מזמן רכשתי גייפ סבן שנת 81 ,הגייפ מוגבה עם משולשים בין הקפיצים לשילדה,בשטח הוא מצוין,בכביש סכנת נפשות -משייט ללא שליטה,,,הוחלפה תיבת הגה חדשה[כניראה ללא צורך]ואין שיפור,הוחלפו מיסבים וקופלונג במוט ההגה כולל \הפעמון -ללא שיפור,כל התפוחים בפרונט במצב טוב,אין מוט מייצב בגייפ -היגיע ללא,,רק חורים לברגים בשילדה-ללא תושבות,כמו כן לא קיים מוט המחבר בן השילדות ואמור להיות מתחת לקרטר.
התיעצתי עם כמה מכונאים באזור נצרת וכל אחד טוען משהו אחר,יש לציין כי כאשר מסובבים את ההגה -כל השילדה זזה לכיוון הסיבוב מלווה ברעשים[השילדה נבדקה ללא סדקים] אין חופש בגלגלים ,,,מה עושים?לחבר מוט מייצב? להוריד משולשים לגבה סטנדרתי?מישהו מכיר את התופעה?ויכול לתת עצה מיקצועית!!

איפון
15-10-07, 14:21
נראה שחל אצלך שינוי בזוית הקסטר (תריץ חיפוש באתר תמצא מלא מידע) עקב ההגבהה.
האם מותקן בולם להגה??
מה מצב הקפיצים מקדימה? רכים? קשים? בוקסות שלהם תקינות?

חנן-ג'יפולוג
15-10-07, 14:23
ללא מוט מייצב, עם משולשים גבוהים, עם קלינים בין העלים לסרן שמשנים לך את הקסטר לקטן מדי, גם אם כל מכלולי הג'יפ היו חדשים מהיצרן הוא היה משייט בתצורה הזו, וכדאי לציין שהרכב גם במקור לא מי יודע מה יציב.

תנמיך משולשים, תחזיר מוט מייצב (הניתוק שלו הוא בולשיט לטעמי, בטח אם יש לך שתי נעילות ברכב, שזה המינימום הנדרש בשטח), תבדוק שזווית הקסטר נכונה, וזה אומר בין היתר בלי קלינים בין הקפיצים והסרן.

נמרוד
15-10-07, 14:33
החלפת תיבת ההגה ומוט ההגה היו סביר להניח בזבוז כסף... חבל. מה שאתה יכול לעשות זה קודם כל לקצר את המשולשים, הם גם מאפשרים חופש גדול וגם מקטינים את זוית הקסטר מאד. יתכן שבכלל אתה צריך להוסיף קלינים בין הסרן לעלים כדי להגדיל את זוית הקסטר.

הוספת מוט מייצב עם ניתוקים מהירים לשטח זה דבר חכם וטוב באופן כללי, אבל זה לא ישנה הרבה לחופש של הסרן מול השלדה (שאקלים ארוכים) ולא ליציבות ההיגוי (זוית קסטר קטנה מדי).

תומר.ל
19-10-07, 12:53
שלום לכולם, קראתי שרשורים בנושא שפורסמו באתר.

יש לי אותה הבעיה בסיקס שנת 90.

בזמנו נמרוד סייע לי ובדק את הרכב לאחר שרכשתי אותו לדבריו (ואין לי ויכוח על כך), יש להוסיף אצלי קלינים שיצרו זווית מכיוון שבעקבות הגבהה שבוצעה ברכב, אין כיום זווית כלל.

השאלה שלי היא היכן ניתן לעשות את התיקון הנ"ל, איזה מוסך "מתמחה" בנושא ? האם מדובר במוסכים שעוסקים בהיגוי ופרונט" או מוסכים העוסקים במתלים?

וכן מה הזווית הרצוייה 5 - 6 מעלות? או שבמוסך ידעו לבד?

תודה תומר.

נמרוד
21-10-07, 09:14
קלינים אפשר לרכוש אצל ינוביץ', אולי גם אצל אבו נעים ואני משער שאצל כל מקום שמתעסק עם קפיצי עלים (המתלם למשל). מכון של קפיצי עלים זה גם מי שהכי מיומן ומהיר בעבודה הזאת של פרוק והרכבת קפיצים. שים לב שיתכן מאד שיצטרכו להחליף לך בורג מרכוז לארוך יותר שיעבור דרך הקלין. ראיתי לא מזמן אלתור של ריתוך אום על בורג בדיוק בשביל זה... רצוי מקום שיעשה עבודה מקצועית יותר.

מבחינת זוית - כל שינוי של הזוית במקרה שלך יהיה לטובה. אני לא זוכר באיזה מידות מגיעים הקלינים - נדמה לי שהכי גדול זה 6 מעלות. על פניו זה יהיה בסדר גמור.

חנן-ג'יפולוג
21-10-07, 09:33
לדעתי, צריך לנסות להימנע מקלינים. זה מוסיף מומנט על ראש הבורג, מעוות את כל העסק, ומעלה את הסיכוי למשחק של היו-בולטים. אני חושב שניתן, גם אם זה דורש קצת משחקים של פירוק, הרכבה וכיפוף של הקפיצים, להגיע למצב שבו הסרן מקבל את זווית הקסטר המקורית, ללא שימוש בקלינים.

amosyani
30-10-07, 14:58
חברים הבעיה נפתרה,,,הרכתבי מוט מייצב כולל תושבות יציקה +מוט שמחבר בין השילדה מתחת לקרטר[הכל 550ש"ח בסנטר גיפ] הרכב נשאר מוגבהה ונוסע מצוין ,,כמעט כמו חדש,,,,,תודה לכולם.

tayrie
03-11-07, 01:22
מאיפה הבאת תושבות כאלה?

amosyani
04-11-07, 11:29
גיפ סנטר -חמיס

tayrie
04-11-07, 12:06
מעניין איך המחיר עלה ל750 ש"ח רק לחלקים...

amosyani
04-11-07, 12:09
550

-->