PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה בטרופר נורית CHECK ב-TOD מהבהבת

meir alony
15-10-07, 14:43
הנורית האדומה מציינת שיש בעייה ב-4X4 .
מי יודע ויכול לעזור ?
תודה
מאיר 052-8500760

סוזי המשתוללת
15-10-07, 18:21
מאיר
תתחיל בבדיקה פשוטה של מערכת הואקום
יש לך כאן ספר באתר להורדה וגם על קיר האש יש סכימה של מערכת צינורות הואקום

meir alony
16-10-07, 17:18
היי

תודה על התגובה.
בדקתי את כל המחברים, צינורות הוואקום והחיישנים פיזית הכל בסדר.
הייתי אצל סרג'יו מוסך צמרת וגם שם לא מצאו (עדיין) את הבעייה.
דרך אגב, ה-4X4 עובד מצויין משלב ומשחרר טוב.
מאיר

סוזי המשתוללת
17-10-07, 22:24
מאיר
ה abs מתפקד טב?
כי למיטב ידיעתי המערכת עובדת על חיישנים של הabs
תיגש לפרק 4d בספר זה הפרק שמדבר על הtod
אגב המחשב של המערכת יושב מתחת למושב הנוסע

meir alony
18-10-07, 07:52
היי

כן ה-ABS בסדר.
מה שקורה כרגע שמצאנו שהמחשב לא מקבל קריאה של המהירות של הציר הקדמי וגם של הציר האחורי מה שאומר שהכבל המשותף לחיישני המהירות היוצא מהדיפרנציאל למחשב לא בסדר, כי לא ייתכן ששתי החיישנים הלכו בבת אחת.
אני מקווה שרק זו הבעייה ולא שהמחשב הלך.

מאיר

Alonh
21-10-07, 10:35
היי,
רוצה להוסיף שאלה להודאה המקורית.
קניתי טרופר 99 ארוך דיזל - DOUC TURBO ויש לי בעיה דומה, נורית ה CHECK ENGINE
דולקת קבוע ונורית ה 4X4 מהבהבת. כשמשלבים 4X4 נורית ה 4X4 דולקת קבוע ו ה4X4 עובד.
מבדיקה של המכונאי שלי הכל תקין - בעיית חישן ולפי מה שקראתי פה בפורום, כפי הנראה חישן מצערת.

האם נורת 4X4 אמורה להבהב כאשר לא משולב, זאת אומרת במצב רגיל ללא 4X4?
אלון ;)

meir alony
21-10-07, 13:19
היום לקחתי מחבר מחשב כמו שלי לצורך בדיקה לאחר שחיברתי אותו אצלי הנורית המשיכה להבהב.
זה אומר שהמחשב שלי תקין.
נמשיך לבדוק הלאה.
מאיר

meir alony
09-11-07, 07:15
טוב, "סוף סוף " נמצאה התקלה.

אני מדגיש את ה"סוף סוף" כי כנראה שהמוסכים של UMI "מתעצלים" לעשות מה שהמחשב אומר להם.

מההתחלה כל הבדיקות בכל המוסכים הראו שחיישני המהירות לא נותנים נתונים למחשב ה- TOD-משום מה המוסכים רואים בכך תקלה פעוטה שלא תכניס להם כסף ולכן הם שוללים את התקלה וטוענים שכנראה יש קצר במקום אחר.

כולם דרשו להשאיר את הרכב עד שימצאו את התקלה.

אני לא אוהב להשאיר את הרכב אך מחוסר ברירה השארתי אותו לבסוף במוסך המרכזי של UMI.

כעבור 3 ימי בדיקות ורק לאחר שביום השלישי עמדתי להם על הראש מהבוקר עד 6:00 בערב, (אגב, באותו יום הם עבדו על האוטו נטו שעה וחצי בלבד, וזה מעורר ספקות לגבי שעות העבודה ביומיים הקודמים) הם מצאו שחיישן המהירות לא תקין.

חיכיתי 3 שעות עד שהחיישן הגיע משוהם.

אחרי ויכוחים על שעות העבודה סגרנו על 5 שעות עבודה (כל שעה 220 ₪ + מע"מ ).

מחיר החיישן 2200 ש"ח + מע"מ לדעתי מוגזם בטירוף מדובר בחיישן פלסטי קטן שלדעתי צריך לעלות עשירית ממה שגבו ממני.

זהו המפגש הראשון שלי עם מוסכי UMI ואני מאוד מאוכזב הם לא אמינים ולא מקצועיים.

אני רואה שכולם מיישרים קו ולא מוכנים לתת לי להיות ליד הרכב בזמן העבודה וכנראה יש להם מה להסתיר !!!

אגב, לאחר שיצאתי מהמוסך שמתי לב שיש רעש מוזר של חיכוך מעין נקישות קלות שמתגבר ככל שהמהירות עולה דבר שלא היה קודם לתיקון.

למחרת בבוקר חזרתי למוסך לבדוק את מקור הצרה החדשה, אחרי 3 שעות המתנה העלו את האוטו על הליפט בדקו (לטענתם) שמנים בסרנים ובגיר, רחצו לי את האוטו ואמרו שאני יכול לנסוע.

לשאלתי על מקור הרעש אמרו שלא מצאו ואם אני רוצה בדיקה לעומק צריך להזמין תור וכמובן שזה יעלה כסף.

כל טענותיי שהרעש לא היה קודם נתקלו בעוינות, בצעקות ובהעלבות שאני רוצה להלביש עליהם תקלה שהייתה קודם.

מאיר

-->