PDA

צפייה בגרסה מלאה : סאניונג אקטיון חוות דעת של המבינים

כרישפטיש
16-10-07, 10:56
שלום לכולם ..
רכשתי סניונג אקטיון 2008 זה נראה לי רכב חייתי
האים מישהוא כאן בעל רכב כזה ?
אשמח להיתעדכן מהמבינים בג'פאות.
תודה אריק:-D

גיא
16-10-07, 11:35
קודם אתה קונה ואחרי זה שואל ? ...

אתה ממש כריש פטיש ...

תבצע חיפוש, כבר היו דיונים על האוטו הזה כשהוא יצא לשוק. יש דעות שונות, נגד .. ו ... עוד יותר נגד.

תלוי מה אתה מחפש, כי בתור רכב שטח יש טובים ממנו ובתור רכב שואו לקניון יש הרבה יותר יפים ממנו ...

אז ...

ותתחדש !

IlanHadar
16-10-07, 12:04
גיא, תן לו להנות לפני שאתה מוציא לו את הרוח.

לפטיש, הרכב שקנית הוא רכב בעייתי מבחינת שטח, השאלה אם שטח בכלל מעניין אותך וניסית את העניין.

כרכב לכביש, תקבל את ההרגשה שאתה נוסע ברכב שטח, כאשר תרד לשטח יש לך בעיה במרווח גחון מצומצם (פחות מ 20 ס"מ) וזוויות מרכב בעיתיות שיגרמו לכך שתשאיר חלקי פלסטיק על אבנים אכזריות :mrgreen:

כיוון שכבר קנית אותו, סע בטיול שטח בשביל קל, תחליט אם בשבילך, אם כן סע לסדנאות השיפור הקיימות ושימצאו דרך להגביה לך את הרכב ולמגן אותו מלמטה, זה בסיסי. בעוד כמה שנים שהפגושים כבר לא יראו חדשים תמצא מישהו שיכין לך פגוש מתכת גבוה מקדימה, אז כבר תוכל לחלום שיש לך ג'יפ בחניה.

עד אז תמשיך להיות כריש, על הכביש.

חנן-ג'יפולוג
16-10-07, 12:21
השתתפתי במבחן דרכים, שהאקטיון היה אחד מששת הנבחנים בו.

חוץ מהצורה, שרוב הבוחנים שנאו, לא היה בו שום דבר שייחד אותו ביחס לSUVים אחרים, לטוב ולרע. נעילה אחורית חשמלית כמו שיש בפראדו ובקינג היתה עוזרת, אבל חוץ מזה, סטנדרטי ביחס למיגזר. אני לא מבין למה המגיבים כאן שלחו אותך בחזרה לכביש.

דרור הראל
16-10-07, 12:33
חברים יקרים שלום רב,
אחי הצעיר והטיפש קנה רכב כזה (כרגע מנסה למכור),כמובן שהוא לא התייעץ איתי,אבל כשהחברה משלמת אני לא מתערב.
לא נסעתי ברכב בשטח קשה,אבל אני מוכרח לומר שהוא הפתיע אותי לטובה,התנגות בשבילים פעילות המתלים והיות הרכב בעל הילוך כח ודיפרציאל מוגבל החלקה.כמו כן השליטה על המעברים בתיבת ההילוכים נראו מרשימים.אני חושב שאתם חורצים את דינו לרעה,מבחינת עלות תועלת מדובר ברכב הזול ביותר ובעל יכולות השטח הגבוהות ביותר משאר הרכבים בקטגוריה שלו (טוסון,ראב4 ,הונדה ודומיהם).גם במבחן דרכים שנערך באוטו בשטח,הוא קיבל ציון גבוהה מאד ביכולות השטח ותמורה מול מחיר.נכון שהעיצוב מופרע ומוזר(ככה זה עם הקוריאנים,מכוערים אך יודעים לתת עבודה).
מבחינת רכב עם יכולות שטח,ביחס לשאר הרכבים המוצעים בקטגוריה ובשוק,הוא הזול ביותר(לפחות לגבי 2007),הגדול והמרווח ביותר ומתקדם יותר ברוב המכללים.
במחיר שלו,אני לא חושב שיש לו תחרות למי שרוצה רכב שיודע גם לרדת לשטח(למעט גימני,אבל זו קטגוריה אחרת לגמרי),גם רכבים אחרים ורציניים יותר,זקוקים למיגונים ושיפורים כדי להיות אמיתיים,לאקטיון יש את מה שצריך כדי להתחיל.
דרור הראל

גיא
16-10-07, 13:22
דרור, הוא לא מתחרה בראב 4 וטוסון, יש לו הילוך כוח ולהם אין.

הפגושים והפלסטיקה תהרס הרבה לפני "שנים" ...

מיגון חזית זה must

ולהתחיל בקטן.

זה בטח יהיה המוסו החדש. מכוער, חלש, נמוך אבל שורד טוב. אמין, זול, בסיס טוב להתחלה ולכאלו שהחיידק לא ממש הפיל אותם אלא רק גורם לחום פעם בחודש.

בכל מקרה, תתחדש !

IlanHadar
16-10-07, 17:15
אני לא מבין למה המגיבים כאן שלחו אותך בחזרה לכביש.

חנן, לא מדוייק לא שלחתי אותו בחזרה לכביש, כנקודת התחלה לרכב שטח הוא מתחיל נמוך ביחס לקוריאניות האחרות, גם במרווח הגחון וגם במבנה הפלסטיקים, בנוסף הוא עלול להיות בעייתי במציאת חלקים לשיפור, החל במיגון גחון, בולמים, קפיצים וכו'.

באתרים של המשפרים למינהם הרכב הזה לא מוזכר בקטלוגים שלהם. הכל עניין של כסף אני בטוח שאספיר, גתוס וכו' ישמחו למדוד ולהכין לבעל הרכב משהו במיוחד בשבילו בעלות מתאימה.

כרישפטיש
16-10-07, 22:07
האמת שזה הג'יפ הראשון שלי שקיבלתי במתנה ממשרד הבטחון.
בהיותי נכה צה"ל קטוע יד ומהנדס רכב מטעם משרד הבטחון
התאים לי את הרכב הזה לצרכיי.
אז נכון לרגע זה אני לא מתפנק אבל בעתיד אחריי שאלמד מיכם
אדע במה לבחור .

אז תודה לכולכם
אריק

נמרוד
17-10-07, 00:18
גראנד ויטארה לא עולה הרבה יותר, והוא רכב יותר טוב נקודה.

מבחינת יכולת שטח האקטיון כאמור סביר, לא עולה ולא נופל משמעותית מהויטארה למשל. זה לא הבעייה. גם העיצוב המכוער הוא לא לב הבעייה (עבור עוורים, או קטועי חוש אסטטיקה כמו חנן - אגב אני לא יודע מה יותר גרוע). גם המנוע המיושן לא אסון, סביר להניח שהוא יתגלה כאמין כמו ססאנגיונגים קודמים.

הססאנגיונג הזה הוא אמנם בעל ארבע דלתות, אבל הוא לא הרבה יותר פרקטי מג'ימני. תנסו להושיב שני מבוגרים, לא שלושה מאחורה. ותנסו להכניס עגלת תינוק לבאגאז' המגוחך. שלא לדבר על ציוד לטיול שטח. זה רכב זוגי. ובתור רכב לזוג צעיר - ג'ימני עדיף בכל פרמטר ועולה שני שליש.

דרור ברלי
17-10-07, 07:47
אנישם קופצים וחורצים דעה מתוך פוזיציה שהרכב הזה אינו פונה אליה.
אז יש לו הילוך כוח. יופי. זה הופך אותו לרכב שטח?
זה הופך את הגראנד ויטארה לרכב שטח?
זה הופך את טריילבלייזר הארוך לרכב שטח?

הוא גם נראה... אהממ, שונה. מיוחד. מי אמר מכוער?
ודיפנדר? אוטו יפה? והאמר?... וסופה סגורה?.......

כמה רוכשי ג'ימני חדש נוסעים בשטח? מבחינתם זה אוטו מגניב - קטן ומתוק ולא יקר, ונראה כמו ג'יפ. זה שהוא גם ג'יפ אמיתי זה משהו שכבר לא נוגע להם כל כך. רק מהיד השנייה ואילך הרכב יתחיל לנסוע יותר בשטח.

קטגוריית הג'יפונים מושפעת יותר ממחיר, גודל ועיצוב מאשר מהילוך כוח. ממילא 99% מרוכשי המכוניות האלה לא נוסעים בשטח, ואפילו שימושיות נטו לא נמצאת בראש סולם העדיפויות שלהם - כי כשאתה צריך רכב כביש שימושי, יש המון אלטרנטיבות טובות יותר וזולות הרבה יותר מג'יפון ב-180-200K. רוכש הג'יפון הממוצע מחפש פוזה, מחפש לשבת גבוה, וכאן האקטיון עושה את העבודה. עיצוב? עניין של טעם. יש אנשים שחושבים שקורולה בצע כסף זה אוטו מיוחד, יש אנשים שמשתגעים על בלונדיניות מחומצנות עם חצי טון צבע כחול בכל עין, ויש גם אנשים שחושבים שהאקטיון רכב יפה.
העובדה שיש לו הילוך כוח היא רק יתרון, מול רוב המתחרים שלו שבקושי מסוגלים לרדת לשביל קק"ל. להשוות אותו לטנדר או לרכב שטח אמיתי משומש (שעולים אותו דבר) זו שגיאה, כי אלה לא מכוניות שמתמודדות על אותו לקוח.

דרור ברלי
17-10-07, 07:52
גראנד ויטארה לא עולה הרבה יותר, והוא רכב יותר טוב נקודה.

זה מתמודד ישיר מול האקטיון, וכדי לקבוע מי מהם יותר טוב צריך להשוות ראש בראש. גראנד ויטארה מתחיל השוואה כזו עם יתרון תודעתי ואסטטי, אבל גם אם בשורה התחתונה הויטארה תצא מעט טוב יותר, אתה עשוי להיות מופתע מהאקטיון. זה אוטו בכלל לא רע (או שהויטארה ממש לא מבריקה), והכיעור שלו זה עניין של טעם.

כרישפטיש
20-10-07, 09:26
מודה לך מקרב לב !!!!![/size][/b]
ושאלה נוספת היכן כדאי לפי המלצתך והידע שלך.[/size][/b]
להתקין מיגונים ובולדוג לאקטיון??[/size][/b]
תודה[/size][/b]
אריק:-) [/size][/b]

דרור ברלי
20-10-07, 11:35
"בולדוג" או "מגן חזירים" או כל שם אחד - אני בספק אם ניתן להשיג כיום חדש, כי נדמה לי שזה כבר לא חוקי. אם תשאל אותי - בצדק גמור. לא רק מכוער וגורם לנזקים אדירים לרכב בזמן תאונה ולו הקלה ביותר, אלא גם קטלני להולכי רגל.
מיגונים - בכל אחת מסדנאות השיפורים.

יפתח
20-10-07, 19:35
אני מאמין שחצי מהכותבים לא באמת נסעו על הרכב הזה בשטח או בכביש.
לדעתי זה הרכב הזול ביותר שניתן לקנות עם הילוך כוח מלבד הג'מיני במחיר סביר.
הרכב נוסע מצויין בדיונות ולא רע בשבילים ושטחים אחרים ויחסית לרקסטון הוא די נטול פלסטיקה ויחסית לויטרה זויות הרכב טובות יותר.
אם זכרוני אינו מטעה אותי פגשתי את הבחור (אח של דרור) בהדרכת נהיגה שהעברתי ואכן מדובר בבחור צעיר בלי ידע רב אך עם רצון ללמוד ולהיכנס לעולם השטח.
מכיון שבטחון לא חסר לבחור אז כרכב ראשון הבחירה לא כל כך רעה\ יחסית לרכבים אחרים הרכב סלחן ולא מסוכן מדי למשתמש חדש בעל עודף מוטיבציה...(דרור לטיפולך)

danipc
31-01-08, 21:11

חוץ מהצורה, שרוב הבוחנים שנאו, לא היה בו שום דבר שייחד אותו ביחס לSUVים אחרים, לטוב ולרע. נעילה אחורית חשמלית כמו שיש בפראדו ובקינג היתה עוזרת, אבל חוץ מזה, סטנדרטי ביחס למיגזר. אני לא מבין למה המגיבים כאן שלחו אותך בחזרה לכביש.

יש בקרת אחיזה לרכב
יש בקרת ירידה במדרון
זוויות מעולות

עשיתי את העליות בהר חורשן בלילה עם 5 אנשים ברכב בלי לגרד בכלל את הגחון של הרכב
תפסיקו לעשות מכל רכב שלא נראה לך גרוטאה

danipc
31-01-08, 21:14
שלום לכולם ..
רכשתי סניונג אקטיון 2008 זה נראה לי רכב חייתי
האים מישהוא כאן בעל רכב כזה ?
אשמח להיתעדכן מהמבינים בג'פאות.
תודה אריק:-D

תתחדש על הרכב
יש לי כזה שקניתי לפני חצי שנה
הדבר הרע היחיד בו זה שהוא זולל דלק
חוץ מזה הוא מעולה

danipc
15-02-09, 00:32

כנראה לא נסעת על הרכב כמו שאתה טוען
הרכב הזה עושה מסלולים בלי בעיה אפילו בעבירות בינונית ומעלה
נכון שהוא קצת נמוך אבל יש הרבה רכבים במרווח גחון שלו

הוא לא צריך נעילה אחורית מאחר ויש לו בקרת משיכה שעוזרת לו לעבור כל מכשול
ובמידה ואתה צריך אתה יכול תמיד לעבור להילוך כוח LOW

נמרוד
15-02-09, 08:02
כנראה לא נסעת על הרכב כמו שאתה טוען
הרכב הזה עושה מסלולים בלי בעיה אפילו בעבירות בינונית ומעלה
נכון שהוא קצת נמוך אבל יש הרבה רכבים במרווח גחון שלו

הוא לא צריך נעילה אחורית מאחר ויש לו בקרת משיכה שעוזרת לו לעבור כל מכשול
ובמידה ואתה צריך אתה יכול תמיד לעבור להילוך כוח LOW

אתה כנראה לא קראת מה שחנן כתב:

לא היה בו שום דבר שייחד אותו ביחס לSUVים אחרים, לטוב ולרע

אולי לא ברור לך מה זה SUV.... בפשטות, SUV = "רכב כבישטח שעושה מסלולים בעבירות בינונית ומעלה". אקטיון הוא אחד מהם. הוא בסדר, ממוצע ברוב ההיבטים, מכוער, ומה לעשות, צפוף יחסית ובעל תא מטען קטן (את זה אתה יודע יותר טוב מכולנו - בהנחה שיש לך למה להשוות). חנן ואני נסענו על הרכב הזה מספיק בדיוק כדי לחוות עליו דעה. זה מה שאנחנו עושים כאן בג'יפולוג.

ערן CJ
20-02-09, 19:01
כככל שזכור לי, לאקטיון יש דיפרנצאלים של חברת DANA. כלומר ניתן להשיג לו נעילות דיפרנציאל מכל הסוגים.
מדובר בנתון משמעותי מאוד.
נודה על האמת, רוב הכלים שלנו לא היו מבצעים את מעלות הנגב הקשוחים יותר (זיק, מחמל, גרופית), אילולי שיפרנו אותם. הגבהות, מהלכי מתלה, נעילות ומיגונים מאפשרים לנו להוציא תפוקות טובות יותר מהכלים הללו. לא מזמן ראיתי איך טויוטה היילקס 1996 (סרן קידמי חי), "מחרבן קוביות" במעלה גודרים. במבט חטוף למדתי שהסיבה לכך טמונה בעובדה שהרכב נשאר סטנדרטי לחלוטין!
האקטיון הוא רכב שלדת סולם עם 4 קפיצים ספיראליים. הגבהתו אינה אמורה להיות בעייתית יותר מלהגביהה פראדו.
סרן חי מאחור הוא חמר הגלם למתכון שיפור מהלכי המתלה.
מיגונים - כמו כולם.
פלסטיקים - למי אין היום ?
מכוער? עניין של טעם. החרטום בהחלט מוזר! הירכתיים מזכירות את הX6 של BMW. לטעמי יפה יותר מסופה (ושוב, טעמי אינו קובע דבר, אם זה היה תלוי בי הייתי מסתובב כל היום בשרוואל בלוי ולכן אישתי אוסרת עלי לקנות בגדים לי או למישהו מהמשפחה).
מחיר - רכב חדש במחיר של יד שניה...
הוסיפו לכל החבילה הזו נעילות דיפרנציאלים, קדימה ואחורה, בזול מאוד וקיבלתם כלי שטח שעושה בית ספר לרוב ה SUV שמסתובבים בארצנו.

אני בכלל לא מזלזל במה שמייצרת חברת סנג-יונג!

ערן CJ

asafk
20-02-09, 22:53
כמה מילים על האקטיון:
http://www.jeepolog.com/343.html

לדעתי הוא מכוער. מישהו אמר שכלי הרכב של סאנגיונג נראים כאילו עיצב אותם מעצב אנגלי. בטלפון.

מעבר לכך תא המטען שלו זעיר, וזה משמעותי כשיוצאים לטיול.

אלו לדעתי שתי נקודות התורפה העיקריות, ברכב שבגדול מזכיר מאוד את כל הSUVים היפנים הגדולים, אלו שעולים כפול ממנו. אבל הוא לא יפני, והטכנולוגיה שבו מפגרת דור אחד לפחות מאחוריהם (זה טוב או רע? אני לא בטוח). אין לו נעילה, ולמרות שיש בקרת אחיזה, טובה ככל שתהיה (והיא לא), היא לעולם לא תהיה תחליף לנעילה אמיתית.

ואז כמובן מגיע עניין המחיר. בזמנו ערכנו את המבחן ההשוואתי ההוא כי הSUVים היפניים התחילו להיות יקרים, יקרים מדי. לעומת זאת, הפציעו באותה שנה שני טנדרים ששינו את חוקי המשחק והציעו נוחות נסיעה ושימושיות שלא היתה מוכרת עד אז בטנדרים- הנבארה וההאנטר כמעט השתוו לSUVים של הדור הקודם (למשל פראדו), ובכך היוו אופציה סבירה לרכב טיולים משפחתי. בתור אנומליה, היה האקטיון זול מהם, אבל עדיין ענה על הנוסחה של שלדת סולם- סרן אחורי- חמש דלתות. לדעתי אז כמו עכשיו, הטנדרים היו אופציה טובה יותר. לפחות יש להם תא מטען אמיתי.
כדרך אגב, אני אספר לכם שלכבוד 2009, החלטנו לבחון שוב בפרספקטיבה של זמן, כמה כלים חשובים שנמצאים איתנו כמה שנים - הראשונים הם הנבארה וההאנטר, שעדיין רלוונטיים מתמיד, וחזקים ממה שהיו אז. ועדיין האקטיון זול מהם. ועדיין הוא נחות בעיני, לפחות בהיבט השימושיות.

עכשיו חזרה לאקטיון עצמו.
אפשר להגביה אותו. אל תיכנס להרפתקות, תרכיב סט קפיצים וסט בולמים של אחד מהיצרנים הגדולים. אני אוהב את השילוב של קפיצי אולדמן ובולמי קוני, אבל זה עניין של טעם. קח הצעות מחיר מגתוס, אספיר, רסטה (אם אתה בדרום), פרוג'יפ (אם אתה בצפון). כנ"ל לגבי מיגונים. אל תשתולל עם מדרגות ופגושים - רק מיגון תחתון. את המיגון עצמו, דרך אגב, אתה יכול וצריך לקבל על חשבון משהב"ט.
חשוב מכל - צמיגי שטח טובים. תחליף.

ואל תתבאס מאיתנו שיורדים על האקטיון בגלל שהוא מכוער. כשיושבים בפנים לא רואים את זה.

אסף.

ebilgorai
05-03-09, 16:38
ראיתי אקטיון מוגבה בפעולה במעלה עשוש - נהוג בידיו האמונות של צחי פרימו
זה שהוא ירד בלי בעייה - מילא
ההפתעה באה אחר כך .....
צחי ירד את המעלה , הסתובב ועלה את המעלה בלי שום בעייה כאילו מדובר בלנדקוזר גיבור עם שתי נעילות להשתעותם הרבה של כמה גיפאים מסוקסים

-->