PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיתוח מעניין של חברה ישראלית - גלגל/זחל

נמרוד
27-02-03, 15:36
אני זה שמקשיב בעבודה לרשת ב' - מכור לדיבורים. היום בכלל המתח הורג אותי, היזמבר שרון את ביבי או ביבי את שרון? בכל מקרה שמעתי ידיעה מעניינת במדור הכלכלי, הקשתי על המחשב והגעתי לחברה הזאת:
http://www.galileo-mobility.com
מוצר מעניין, לא ברור לי איך זה עובד (הזחל עצמו, הגומי, נראה לי לב העניין, ומכיוון שהם לא מדברים עליו אני מנחש שהנושא לא פתור)
מה דעתכם?

השמשוני יחיעם
27-02-03, 16:24
צהרים טובים,,

אז ככה,
לפני מספר לא קטן של שנים,,,הייה סידור שכזה לטרקטורים חקלאיים.

היו מרכיבים זחל גומי על הגלגלים האחורים , שהייה מתחבר לזוג גלגלים קטנים אשר היו יורדים (כמו גלגלי עזר באופנים) באמצע הכלי, ועל ידי כך יוצרים משהו כמו טרקטור זחלי, ההגה היה נשאר כמו שהוא וכך היו נוסעים בשדות בעיקר בימי בוץ.

צריך לזכור רק , שלטרקטור חקלאי יש גם את האפשרות להפרדת הברקסים (ימין שמאל) כך שסיבובים חדים ניתן לבצע ללא בעיה.

עם קצת מחשבה יצירתית ניתן לבצע את אותו הדבר בג'יפ. כאשר צריך לפתור את בעית הכנפים!!! ( ניתן עם גלגלת כמו גלגלת מתיחה) וכמובן גלגלי העזר הקידמיים לזחל.

הדבר היחיד שקשה לפתרון,,,הפרדת הברקסים..

והשאלה הכי חשובה......בשביל מה????? :D

Etno
18-08-04, 16:22
מצאתי את הדיון הקטן הזה בעקבות חיפוש לאיזה רעיון מטורף שעלה לי לראש.
אז לפני כן, למה צריך הפרדה של הברקסים כדי שהרכב יוכל להסתובב במקום כמו שתנקים עושים בערך?
ולעניני. בתאוריה: אם אני יפרק את הכנפיים של הג'יפ (CJ במקרה שלי) ויוריד את הצמיגים מהג'אנטים ויחבר את הגלגלים האחוריים והקדמיים עם זחל זה יכול לעבוד?
יהיה לי יותר כוח? אחיזה? יכולת מיוחדת שיש לטנק בעקבות שימוש בזחל?

ואל תצחקו זה מעניין אותי פשוט :lol:

נמרוד
18-08-04, 20:20
מצאתי את הדיון הקטן הזה בעקבות חיפוש לאיזה רעיון מטורף שעלה לי לראש.
אז לפני כן, למה צריך הפרדה של הברקסים כדי שהרכב יוכל להסתובב במקום כמו שתנקים עושים בערך?
ולעניני. בתאוריה: אם אני יפרק את הכנפיים של הג'יפ (CJ במקרה שלי) ויוריד את הצמיגים מהג'אנטים ויחבר את הגלגלים האחוריים והקדמיים עם זחל זה יכול לעבוד?
יהיה לי יותר כוח? אחיזה? יכולת מיוחדת שיש לטנק בעקבות שימוש בזחל?

ואל תצחקו זה מעניין אותי פשוט :lol:

אם אתה נועל את הגלגלים בצד אחד של הרכב, ונותן גז, הרכב יסתובב לכיוון הגלגלים הנעולים. במכונית אין בזה צורך, כי ניתן לשנות את זוית הגלגלים הקדמיים, ועל ידי כך לגרום לרכב לפנות - שיטה הרבה יותר יעילה. אבל בטנק או בכל רכב זחלי, שבו לצורך העניין יש רק זוג גלגלים אחד - אתה גורם לגוף הרכב להסתובב על ידי העברת מהירויות סיבוב שונות לשרשרת ימין ולשרשרת שמאל. טנקים יכולים בכלל לסובב שרשרת אחת קדימה ושנייה אחורה ועל ידי כך להסתובב ממש במקום.

לגבי הרעיון שלך - בתיאוריה, יכול לעבוד. אתה תנעל או תבטל את מערכת ההיגוי הרגילה, ככה שכל הגלגלים תמיד מקבילים. ואז בשביל שכן תהיה לך יכולת היגוי כלשהי, תצטרך לשנות את מערכת הבלמים. לא מסובך- אתה תיקח שתי משאבות ראשיות, כל אחת עם דוושה נפרדת. את המשאבה הימינה תחבר לשני הגלגלים הימניים, את השמאלית לשמאליים. כשתרצה לפנות ימינה, תלחץ על דוושת הבלם הימנית (ותיתן מספיק גז בו זמנית כמובן), והג'יפ יפנה קדימה. אגב אתה לא צריך את השרשרת בשביל זה.

בבאגים לחולות, עם הנעה אחורית בלבד וחלוקת משקל קיצונית אחורית, מגיעים לפעמים למצב שההגה בכלל לא משפיע על הכיוון כי אין משקל משמעותי על הגלגלים הקדמיים. בשביל להסתובב, בבאגים כאלו יש את המערכת שציינתי - שתי משאבות בלם, אחת לכל גלגל אחורי. דוושת הבלם מפעילה את שתי המשאבות, ובנוסף יש זוג ידיות שכל אחת מפעילה משאבה אחת. אתה מושך את אחת הידיות בשביל לבלום גלגל אחורי אחד בלבד ועל ידי כך גורם לשינוי בכיוון הרכב. זה נקרא Cutting Brakes, תריץ חיפוש בגוגל.

-->