PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברקסים בבאגי תומקאר שוקעים

אסי ביטון
18-10-07, 19:05
שלום לכולכם

לאחרונה רכשתי באגי תומקאר חד מושבית ספורטיבית. אני נכה המשותק בפלג הגוף התחתון ונוהג בעזרת מנגנון משיכה\דחיפה לצורך שליטה במצערת ובברקס.

יש לי בעיה עם מערכת הברקסים (דרם) ,בכדי לעצור אני חייב לדחוף את הידית של הברקס הרבה מעבר לתנוע רגילה שאני עושה כל יום במכונית הפרטית שלי.

בדקתי את הברקסים באוטו וגיליתי שהברקסים הקדמיים דולפים והחלפתי משאבות,סוליות וחרטטי את הדרמים. יש שיפור אבל עדיין אני צריך ללחוץ ממש עמוק ,לאורך זמן וחזק כדי לעצור עצירה מלאה.

חשבתי על החלפת הצינורות שמן לצינור מסוכך פלדה,והחלפת המשאבה הראשית לקוטר גדול יותר (אין מקום לבוסטר המקום מאוד קטן) ולפני שאני ניגש לבדיקה רציתי חוות דעת שלכם והמלצות נוספות.

אסי ביטון

חנן גולומבק
18-10-07, 20:27
חשבתי על החלפת הצינורות שמן לצינור מסוכך פלדה
אסי ביטון

זה בהחלט יכול לעזור וגם,

חשוב מאד לעשות רגולז' למשאבות בדרמים ורק אז להוציא אוויר , מקווה שכך עשית.

אסי ביטון
18-10-07, 20:30
אם אפשר לקבל הסבר למה הכוונה - רגולז'.

אסי ביטון

חנן גולומבק
18-10-07, 22:29
אם אפשר לקבל הסבר למה הכוונה - רגולז'.

אסי ביטון

בין רפידות הבלם בברקסים שבתוך דרם ישנה מערת פשוטה של שני כאילו ברגים שניתן להרחיק או לקרב בעזרתם את הרפידות לדופן הדרם. ניתן לעשות זאת בעזרת מברג דרך חור שנמצא בדרם עצמו. סובב את הדרם עד שתמצא את המערכת הזאת שנמצא בדיוק מול משאבת הברק - בצד השני של הדרם. שם תמצא גלגל שיניים קטן שניתן לסובב אותו בעזרת מברג. שים לב שעל מנת לקרב או להרחיק רפידה אחת צריך "לפתוח" את התבריג ובצד שני צריך "לסגור".
העלה את הרכב על ג'ק סגור את הרפידות על פי ההסבר עד שלא תוכל להזיז את הגלגל ביד ואז שחרר מעט את הרפידות כדי שתוכל להזיז את הגלגל אבל לא ממש בקלות. לאחר שעשית זאת בכל הגלגלים רק אז הוצא אוויר מהמערכת.
מקווה שהבנת.
דא"ג אני לא יודע אם בטומקר יש בכלל רגולז' אבל אם יש אז זה מה שצריך לעשות.
בהצלחה.

איפון
19-10-07, 11:09
יתכן גם שמערכת המשיכה דחיפה מכוונת להפעלת כוח שונה מהרצוי. אם מותקנות בבאגי עדיין הדוושות המקוריות שווה לבקש מחבר או בעל מקצוע לבדוק יעילות הבלימה בעזרתן, ולאחר מכן לשנות המערכת דחיפה כך שתשיג יעילות בלימה טובה.
בכל מקרה בלם שבנוי על דראמים, יעילותו נמוכה מבלם דיסק... אצלך גם אין מגבר בלם, והרי לך כל התשובות.

אסי ביטון
19-10-07, 12:04
בדקנו את הברקסים ובאמת צריך פשוט ללחוץ עמוק וחזק. ולפי ההסבר שלך עשינו רגולז'. ועדיין המהלך ארוך מדי ,אני מחפש עכשיו משאבה גדולה יותר שתיכנס שם. וכמובן צינורות מסוככים.

אסי ביטון

בופאלו
19-10-07, 16:52
בדקנו את הברקסים ובאמת צריך פשוט ללחוץ עמוק וחזק. ולפי ההסבר שלך עשינו רגולז'. ועדיין המהלך ארוך מדי ,אני מחפש עכשיו משאבה גדולה יותר שתיכנס שם. וכמובן צינורות מסוככים.

אסי ביטון
לפי מה שאתה מסביר יש לך אויר במערכת

-->