PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא ג'יפים - סירת מפרש

גיא
19-10-07, 20:08
האם יש פה המבינים בעניין ?

אני מחפש בתכלס שני דברים עיקריים.

1. האם נכון הוא שלא צריכים רשיון להשטת מפרשית ?
2. קצת מידע על סירת מפרש לשניים מהקטנים קטנים של 2 מטר או קצת יותר. כמו של הילדים שמתחילים במועדוני השיט, איפה מוצאים יד שניה עם כל הציוד, סידרי גודל של מחירים וכו' ... אני מתכנן להעמיס אותה בטנדר, ללא עגלה.

תודה.

WildLove
19-10-07, 20:12
אני לא מבין גדול... אבל ממה שיצא לי להכיר אותן כשהייתי קטן, אני חושב שאתה מדבר על אופטימסט (סירת מפרש קטנה, "כמו של הילדים")
נסה לחפש בגוגל, אולי יתן לך קצת יותר מידע תחת השם הזה..

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%98%D7%99%D7%9E%D7% 99%D7%A1%D7%98_(%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%A9 %D7%99%D7%AA)

איפון
19-10-07, 21:12
פורום שייט וימאות בתפוז (http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/anashim.asp?id=26&pass=1) כאן תמצא את כל התשובות...

למפרשית כמו שתיארת אין צורך ברשיון..
אופטימיסט ניתן להוביל על גגון של פרייבט, מעבר לכך שניתן לאחסן בעלות נמוכה בחלק ממועדוני השייט.

OFF-RoaD
19-10-07, 21:12
1. מפרשית עד 6 או 8 מטר לא זקוקה לרישיון משיט (אני לא סגור על האורך), בתנאי שאין לה מנוע/מנועה לא עולה על מספר מסוים של כ"ס, (6 נדמה לי). שוב, אני מאוד מבולבל עם המספרים, זה הסדר גודל הכללי.

2. אופטימיסט היא סירה קטנה, המתאימה לבן אדם אחד, וגם זה אם הוא מתחת לגיל 13 (בתחילת דרכם אנו שמים את השייטים הצעירים [כיתות ד'-ה'] בסירות יחד או עם מדריך מעט בוגר יותר, והן בקושי עומדות בעומס). שייט יחיד מבוגר זקוק למשהו יותר רציני, לייזר (או גלית, שזה משהו ממש ישן) לדוגמא, ושני שייטים צריכים מינימום 420, שאורכה הוא 4.2 מ' ולכן לא תיכנס בארגז הטנדר שלך.

עכשיו, פרט את צרכיך (ותקציבך), וננסה להתאים לך סירה :) אחרי זה אני אוכל לקשר אותך עם אנשים בתחום ובמועדוני השיט השונים שיעזרו לך למצוא ציוד חדש/משומש.

בכל אופן, החלום שלך לסירה לשניים שתכנס בארגז הטנדר ישאר חלום ככל הנראה. אין חיות כאלו (לא שידוע לי, ואני חושב שניתן לומר שראיתי והפלגתי על רוב הדגמים של המפרשיות הקטנות בארץ)

אם תרצה תוכל להתקשר אלי מחר מ12 בצהריים ועד הלילה ל0506704760 ואוכל לתת לך מידע יותר מפורט.

גיא
19-10-07, 21:13
אחלה !

תודה.

זה אכן אופטימיסט (http://www.dinghyshop.com/sailboat/mclaughlin/mc-opti.html)

OFF-RoaD
19-10-07, 21:45
שים לב:
אופטימיסט מיוצרת משני חומרים.
1. פיברגלס, חומר בניית הסירות המסורתי. סירה קלה יותר, זקוקה לכריות אויר (בידונים) בכדי לצוף, מהירה וקשיחה יותר, אך גם שבירה הרבה הרבה יותר מהסוג השני. תעלה לך הרבה יותר כסף.
2. פלסטיק. סירה כבדה ואיטית יותר, אך הרבה יותר סלחנית לנפילות והתנגשויות כאלה ואחרות. הרבה יותר פשוטה לתחזוקה, תפעול והרכבה.

ישנם הבדלים נוספים, בעיקר במערך המפרש עצמו, אך גם בגוף (לדוגמא, בפיבר עשויים גם ההגה והחרב מפיבר, ובפלסטיק הם לרוב עשויים מעץ. שוב, הרבה יותר סלחני). בכל מקרה אם אתה בונה על אחת מהן להשטת שני מבוגרים או אפילו אחד, אתה הולך להתבדות לדעתי. זה גובל בסבל, שלא לדבר על הנאה.

דרור ברלי
20-10-07, 11:17
בזמנו (שנות ה-80) כשעוד הייתי נער שמשחק עם אבא במיפרשיות, היו פופולריות מאוד סירות קטנות שנקראו "מיניסייל", שנראו כמו גלשן רוח גדול עם מקום לשייט בודד/שניים בצפיפות. לסירה הנ"ל אין מפרש חלוץ, היא עשויה פיברגלס וההגה+חרב היו למיטב זכרוני מעץ (למרות שבתמונות רואים הגה וחרב מפיבר). מיניסייל כזו היא שלב אחד באבולוצית השייט מעל לגלשן רוח, ואתה מעמיס אותה בקלות בטנדר/על גגון.

שחר 9
20-10-07, 13:07
מיניסייל גלית וכאלה יהיו קטנות מאד הם מתאימות לשני ילידים ולא יותר.
ה420 גדולה להעמסה על טנדר והיא או גדולה ממנה 470 היא הכיוון האולטמטיבי אבל דורש נגרר.

אם אין לך ניסיון בהשטה תבדוק את הנושא של טרימארן זה כלי ידידותי וסלחן למשיט ,המאגנום 21 או הוירוס 16 נחשבים לכלים מוצלחים לחובבים.

בצעירותי התעסקתי קצת עם הצעצועים האלה ואני חושב שההכשרה חשובה , נכון לא צריך רשיון להשטת מפרשית בסדרי גודל שאתה מדבר עליהם אבל ללא הכשרה זה עלול להיות לא נעים ואפילו מסוכן.

ההכשרה היא דיי קצרה ולאחריה ההנאה היא עצומה.

בהצלחה.

yoni 110
20-10-07, 14:05
גיא, הסירה של יונת כבר לא מספיקה לך או שמחירי הדלק הם הסיבה למעבר לכח הרוח??

אוקטבה
20-10-07, 17:53
בזמנו (שנות ה-80) כשעוד הייתי נער שמשחק עם אבא במיפרשיות, היו פופולריות מאוד סירות קטנות שנקראו "מיניסייל", שנראו כמו גלשן רוח גדול עם מקום לשייט בודד/שניים בצפיפות. לסירה הנ"ל אין מפרש חלוץ, היא עשויה פיברגלס וההגה+חרב היו למיטב זכרוני מעץ (למרות שבתמונות רואים הגה וחרב מפיבר). מיניסייל כזו היא שלב אחד באבולוצית השייט מעל לגלשן רוח, ואתה מעמיס אותה בקלות בטנדר/על גגון.
יש לי מיניסייל מימי ילדותי הרחוקה.
הפלגנו בה על בסיס קבוע 2 אנשים ללא בעיה ובצפיפות גם 3.
ניתן להעמיס אותה על גגון של פרייבט עם שני אנשים.
למרות שזה נראה טרויאלי להשיט אותה ממליץ לקבל סיוע/הכוונה/הדרכה מעשית איך עושים זאת נכון.
אני זוכר עד היום ולא לטובה את הפעם שנשבר הגה הכיוון בסירה ושחיתי משהו כמו חצי קילומטר לחוף.
האורך של הסירה הוא כ 4-5 מטר(אני אמדוד יותר מאוחר בחצר אם זה מעניין)
צחי

גיא
20-10-07, 18:52
תודה לכל העונים ומרחיבי הדעה !
:-)

אני אמנם לא מומחה אבל יש לי כמה וכמה שעות שייט במפרשיות קטנות בקפריסין ויוון.
אני בהחלט יודע להגיע לאן שאני רוצה ובדרך כלל בשלום.

לא קריטי האורך של הסירה צחי. אני הבנתי שזה הרבה יותר יקר ממה שחשבתי בהתחלה ולכן זה ידחה.

יוני, אתה חי ?!
ה searay כבודה במקומה מונח, טובה רק בקיץ. בשאר השנה היא באחסנה יבשה והשנה היא גם תגיעה לחיפה לשם שיפוץ ותיקון כל מיני דברים. מפרשית קטנה טובה גם לרדת לשעתיים שלוש פה במפרץ בלי הכנות של שבוע מראש.

yoni 110
20-10-07, 19:52
והשנה היא גם תגיעה לחיפה לשם שיפוץ ותיקון כל מיני דברים. .

מה אתה חופר תעלה מהכינרת אליך הביתה??? :-)

גיא
20-10-07, 19:56
הרבה יותר טוב !

אני אקח אותה עם ההיילקס !

lizard
20-10-07, 20:58
רק לידע כללי, כל אחד, ללא צורך ברשיון, יכול להשיט סירה עד 7 מטר ו6 כ"ס מנוע.
ראיתי בארץ מיני יאכטה כזו הכוללת אפילו חדר שינה ושירותים. זה פשוט קטן אבל מגניב.

אני מציע לך במקום לחשוב על רכישת סירה פשוט לעשות מנוי באחד ממועדוני השייט שבטוח יש בחיפה. אני לא מדבר על יכטות וכאלה אלא מועדוני שייט כמו של צופי ים וכדומה.

בזמנו חשבתי ללמוד להשיט קטמרן של 2 אנשים אבל באיזה שלב זה עבר לי ועברתי לג'יפים :-D

GodsFather
21-10-07, 02:33
ועוד לשם הידיעה

רשיון משיט עד 7 מטר ועד 150 סוסים עולה 1200 ש"ח כולל תיאוריה וטסט (תוסיף עוד 200 ותקבל רשיון אופנוע ים באותו חשבון) ובאמת אבל באמת שהלימוד הוא בדיחה אמיתית והטסט עוד יותר.
הבעיה האמיתית היא האכסנה והשינוע של כלים למי שאין בית פרטי רחב חניה/חצר או מחסן פרטי וגדול דיו , כמו כן - לגרור סירה של 4 מטר עם סמוראי זה קצת מופרך, כמעט כמו לעשות את העליות של חיפה עם היילקס :D

גיא
21-10-07, 17:08
בחיפה זה 1500 ש"ח .. אבל לא זאת הבעיה.

אני נישברתי בקטע של הפנסים והדגלים :-)

MRFIX650
06-07-17, 09:21
יש לי מיניסייל מימי ילדותי הרחוקה.
הפלגנו בה על בסיס קבוע 2 אנשים ללא בעיה ובצפיפות גם 3.
ניתן להעמיס אותה על גגון של פרייבט עם שני אנשים.
למרות שזה נראה טרויאלי להשיט אותה ממליץ לקבל סיוע/הכוונה/הדרכה מעשית איך עושים זאת נכון.
אני זוכר עד היום ולא לטובה את הפעם שנשבר הגה הכיוון בסירה ושחיתי משהו כמו חצי קילומטר לחוף.
האורך של הסירה הוא כ 4-5 מטר(אני אמדוד יותר מאוחר בחצר אם זה מעניין)
צחי

בוקר טוב -בעקבות נוסטלגיה מועניין להחזיר סירה כזו למיים... ולכן מחפש חלקים לסירה כזו או סירה שלמה - אשמח לרמזים כיוונים וכו.
תודה על הסיוע
ניר

ש01
06-07-17, 10:58
גיא, במקום להתכתב, צור קשר בטלפון. תקבל את כל המידע שתחפש.
שנים הפלגתי על מפרשיות ממיניסייל וגלית (כמעט אותו דבר), דרך 420, קרוול, סנונית, לויתנית ובשנים האחרונות יאכטות.
אבל הכיף הכי גדול זה קטמראן (ולא טרימראן, שלא יבלבלו אותך) הייתי שותף בכמה כאלו ואין ספק שבעתיד אחזור אליהן.
תמורת סכום סמלי אתה יכול להצטרף למועדון ולהפליג כאוות נפשך.

sam1g
06-07-17, 12:30
אופטימיסט מדגם winner נרכשה אצלנו לפני שנה במחיר של 16,380 ש"ח ליחידה
כולל איבזור מלא. הספק - צביקראפט אינטרנשיונל.

lizard
06-07-17, 13:35
אתם קולטים שזה שירשור מלפני 10 שנים?

ש01
06-07-17, 13:40
http://www.yad2.co.il/Marine/watercraft.php?AreaID=&SeaSpecialID=37&fromPrice=&untilPrice=&Info=
קטמרנים ב 9000 ש"ח (הנקרה חשודה כשלי לשעבר...
יש גם ליזר בשדות ים.
שתי הסירות יחד עולות כמו אופטימיסט אחת והרבה יותר כיף...

גיא
06-07-17, 14:24
ואופטימיסט עדיין נמכרת .. חוץ מהחומר גלם היא נמכרת אותו דבר כבר אלפי שנים.
;)

אחלה סירה חמודה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->