PDA

צפייה בגרסה מלאה : המצלה לטיול בנגב ליומים עם לינה בשטח בחמישי שישי

dkrauss
20-10-07, 19:32
שלום לכולם
מחפש המלצה לטיול יומים בנגב ברמת עבירות בינונית עם לינה בשטח בחמישי שישי
יש מצב למשהו מעניין שלא נמצא בשטח אש ?

תודה מראש

נמרוד
21-10-07, 11:03
בטח שיש מצב גם ללא שטח אש, מה גם שבעיית שטח האש היא רק ביום חמישי. איזה אזור אתה מחפש, נגב קרוב, רחוק, מזרח/מערב... האם אתה מחפש מסלולים קלאסיים - כלומר לא טיילת הרבה בנגב... או שאתה מכיר הרגילים ומחפש משהו חדש? מעניין מבחינתך זה נוף, עבירות.... ?

dkrauss
21-10-07, 16:52
שלום לנמרוד
כמעט ולא טיילתי בנגב כך שכל מסלול אטרקטיבי מבחינת נוף ועניין ( עבירות בינונית )
לגבי המיקום אני מניח שעד לקו של מכתב רמון

תודה
דורון

נמרוד
24-10-07, 12:02
אפשר רק לקנא במי שלא טייל הרבה בנגב... :-D אתה יכול להתחיל מהקלאסיקות.
היום הראשון רד דרך כביש מעלה עקרבים, צומת חצבה, עד חאן מואה בערבה, שם אתה נכנס לשטח - שביל שחור כק"מ אחרי מושב צופר - נגיד בשעה 10-11 בבוקר. מטפס את דרך הבשמים, מיצד קצרה, הפסקת צהריים תחת אחד העצים שמתחת למיצד נקרות. אחרי המנוחה, הקטע האיטי של נחל נקרות, לחניון לילה בהר ארדון - סך הכל אין לך הרבה אור יום. מדרגת הנקרות ומעלה דקלים מוסיפות את העבירות הבינונית. ביום השני יום ארוך - עולה את מעלה נוח, בקעת אבו-טריפה (שביל כחול) ודארב-א-סולטן (שביל שחור).מדרגת המרזבה בירידה ועוד כמה מדרגות בדרך מוסיפות את אלמנט העבירות. אתה יוצא חזרה לכביש הערבה מול מושב עין יהב לפנות ערב. ממליץ לא לבנות על צל בדרך ולהצטייד ברשת כדי שתוכל לעצור מתי שבא לך.

elad000
05-12-07, 20:05
אני יוצא מחר ליומיים וחצי לדרום, אשמח לקבל המלצות למסלולים פחות מוכרים, כל האיזורים רלוונטים- עדיין לא התחלתי לתכנן.

sherifon
08-09-08, 17:35
מתעלק על הכותרת!

נמרוד , מהן אותן קלאסיקות שציינת בהודעתך הקודמת?
מדובר בתחילת שבוע הבא, ראשון עד שלישי \רביעי.
עם מי צריך לתאם כדי לא להקלע למטווח<?
מדובר בגראנד ויטרה מוגבהה טוב,נהג סביר,גיפ יחיד,ללא נעילה.
רוצה לראות נופים הרים גבעות....(קלאסיקות כבר אמרנו?!).
מטייל עם נוויגייד על PPC,כך שמסלול מוכן יתקבל בברכה ....
לא רוצה לשבור את האוטו ,מצד שני רוצה לטייל איפה שפרייבט נעצר,( אני חושב שזה מגדיר-מסלול בינוני).

איפה התאורים הציוריים של חיים רכס כשצריך אותו( ואת הנשק שלו :) .

זה המקום לדגשים נוספים...
תודה מראש
בינתיים ממשיך להתרשם...

נמרוד
08-09-08, 21:07
הקלאסיקה, לאמצע שבוע,בלי שטחי אש? דרך הבשמים ממכתש רמון לערבה, למשל. חניון בארות, נחל ארדון, מיצד סהרונים, מדרגת נקרות, מיצד נקרות, מצד קצרה, חאן מואה , כביש הערבה. יום טיול באיזי. צפונה לעין יהב, כניסה לנחל הנקרות, ובחזרה, חזרה על הקטע הצפוף של הנקרות, עלייה במדרגת נקרות, ועלייה במעלה דקלים (או שוב נחל ארדון), וחזרה לבארות. חובה להצטייד במפת סימון שבילים שבה מסומנים שטחי האש, להיות מסוגל להבחין בשינוי העדין בצבע האדום שמסמן שטח אש, ולדעת איפה אתה נוסע כל הזמן! אפשרות אחרת, קלאסית לא פחות, היא לרדת לערבה משדה בוקר דרך דארב-א-סולטן (הכל מסומן במפות). אבל כאן יש אתגר קצת מפחיד לג'יפ בודד בירידה משלוחת צלעון לנחל מרזבה, והמסלול הזה הוא על גבול שטח אש פעיל מצפון, אז צריך לדעת בדיוק איפה נוסעים.

sherifon
08-09-08, 23:32
אחלה נימרוד !

כמה שאלות, בגלל שאני לא מכיר את האתרים\מסלולים, האם המקומות שציינת מכסים טיול של 1,2,3ימים?
האם יש לך קובץ מוכן (נוויגייד) שניתן לרוץ עליו שמכיל את האתרים שציינת (לא עצלן ,פשוט לא מכיר ונוסע ללא ידע מוקדם) ?

האם יש אפשרות לכלול שטחי אש ,אבל לתאם ולבדוק ON THE FLY,אם כן אז מה היית מוסיף כדי להעשיר את החוויה?

אגב,

עברתי על כמה מסלולים מהאתר הצהוב :
חאן דרך הבשמים
נחל עשוש ,הר נשפה (ערבה תיכונה,מזרח הר הנגב)
מצוק דרגות\מצוק העתקים ,הר מונטאר\עזאזל (צפון מדבר יהודה)
נחל צין (דרום הערבה )
נחל דימונה ,סכינים,נחל פרצים (דרום מדבר יהודה \ים המלח )

תרגישו חופשי להוסיף הארות\הערות על הלוקיישנים שציינתי ולצרף המלצות.
ברשותך נימרוד ,אפשר גם לתפור לכאן את האתרים מההודעה שלך .

בנוסף יתקבלו בבברכה,המלצות על מקומות לינה ,אם בשטח ואם באחד החושות שבדרך(ניתן גם בפרטי ,למרות שמגיע לחברה האלה פירגון על יישוב "נווה המדבר" )

שוב תודה ,חברה.

נמרוד
09-09-08, 00:11
אני אוהב לשמור את הטיול פשוט. מבחינתי, אמצע שבוע - אין שטחי אש, נקודה. לא בונה על תיאומים משום סוג. וגם ההיפך נכון - סוף שבוע - הכל פתוח. שטחי האש מסומנים בצבע אדום במפת סמנ"ש. לא מתקרב אליהם, אלא בשישי-שבת (וחול המועד סוכות ופסח אבל עם סייגים). לכן, מרוב מדבר יהודה (בקעת הורקניה והר המונטאר למשל) תשכח. נחל צין - אפשרי בהחלט, עוד אחד מהקלאסיקות. נחל דימונה על סכיניו - שטח אש בחלקים גדולים, אבל לאימונים יבשים לרוב - אבל יש כאן אנשים בפורום שאומרים שירו שם בעצמם.

נחל צין מהערבה למעלה עקרבים או להיפך - יום טיול. מה שתיארתי מקודם - כנ"ל, יום. אם יש לך יומיים מלאים - הייתי תופר את שתי הקלאסיקות ביחד. יורד דרומה, מתחיל מחניון בארות, דרך הבשמים עד למואה. ישן בחניון באזור הערבה (יש חניון לילה ליד מואה שבו נערך מפגש ג'יפולוג לפני שנתיים), ובבוקר ממלא דלק, עולה צפונה ונכנס לנחל צין, ומסיים אחר הצהריים בטיפוס מעלה עקרבים והביתה.

אין לי מחשב ניווט ולכן גם לא קבצים.

מוני אורבך
09-09-08, 08:43
עוד רעיון למקום טיול באמצע השבוע - נחל פרצים והסביבה.
מקום מאוד יפה, "קלסי" כמו שנמרוד אומר.

ככלל אמצע השבוע הוא מאוד שקט בנגב (שלא באזורי אש כמובן) מה שמגביר מאוד את חווית המדבר.
מומלץ ביותר.

שלמי
09-09-08, 09:57
אם אתה מחפש נופים, ונוסע באמצע השבוע, קח בחשבון את המסלול האדום של מכתש רמון, ממעבר ערוד על בסיס נחל רמון לאורך כל המכתש (מהכביש אפשר להמשיך על המסלול של נחל גוונים). המכתש הוא לא שטח אש, והנוף ממעבר ערוד אחד היפים בנגב.
לגבי לינה, חניון בארות באמצע השבוע יכול להיות מקום סביר ללילה, ואם רוצים להתבודד, יש את החניון של הר ארדון/בקעת מחמל, אבל זה שטח נטו, בלי מים, סככות וכו'.
למחרת אפשר להמשיך על בסיס הנקרות / דרך הבשמים לכיוון הערבה.

sherifon
11-09-08, 17:28
אולי במקרה יש לכם קבצים של המסלולים שהוזכרו לעייל , יכול לעזור לי לתפור את כל האתרים שצויינו, ולבסס מסלול.

כמובן שאח"כ אעלה אותו כאן לטובת משתמשים אחרים...

( אני עובד במקביל עם מסלולים מהאתר הצהוב, אבל יש לכם כאן כמה שידרוגים מענינים..)

ח"ח ותודה

jon1111
26-09-08, 08:56
שלום לכולם
מחפש המלצה לטיול יומים בנגב ברמת עבירות בינונית עם לינה בשטח בחמישי שישי
יש מצב למשהו מעניין שלא נמצא בשטח אש ?

תודה מראש

היי,
שמי יהונתן אני מתגורר באזור הדרום ומרבה לטייל .(בדר"כ בונה את מסלולי הטיול בעצמי)
המלצתי היא על מסלול שבוצע על ידי לפני כחודש הכולל לינה בהר כיפה - חניון לילה מדהים עם זולות.
מצורף נ"צ לטיול ,הטיול ברמה בינונית עד קשה - מספר מעברים אשר באמצאות מכוון תוכל להם.
בהצלחה.

vaizel
26-09-08, 15:49
היי,
שמי יהונתן אני מתגורר באזור הדרום ומרבה לטייל .(בדר"כ בונה את מסלולי הטיול בעצמי)
המלצתי היא על מסלול שבוצע על ידי לפני כחודש הכולל לינה בהר כיפה - חניון לילה מדהים עם זולות.
מצורף נ"צ לטיול ,הטיול ברמה בינונית עד קשה - מספר מעברים אשר באמצאות מכוון תוכל להם.
בהצלחה.

המסלול שצרפת סובב הר כיפה או סובב רמת ברק לא עובר בכלל במעלה עשוש אלא מתחיל בהר כיפה ויורד למעלה ורדית/רמת ברק עשוש זה בכיוון השני ,שמאלה כאשר יוצאים מכיפה

PW
27-09-08, 09:25
אפשר רק לקנא במי שלא טייל הרבה בנגב... :-D אתה יכול להתחיל מהקלאסיקות.
היום הראשון רד דרך כביש מעלה עקרבים, צומת חצבה, עד חאן מואה בערבה, שם אתה נכנס לשטח - שביל שחור כק"מ אחרי מושב צופר - נגיד בשעה 10-11 בבוקר. מטפס את דרך הבשמים, מיצד קצרה, הפסקת צהריים תחת אחד העצים שמתחת למיצד נקרות. אחרי המנוחה, הקטע האיטי של נחל נקרות, לחניון לילה בהר ארדון - סך הכל אין לך הרבה אור יום. מדרגת הנקרות ומעלה דקלים מוסיפות את העבירות הבינונית. ביום השני יום ארוך - עולה את מעלה נוח, בקעת אבו-טריפה (שביל כחול) ודארב-א-סולטן (שביל שחור).מדרגת המרזבה בירידה ועוד כמה מדרגות בדרך מוסיפות את אלמנט העבירות. אתה יוצא חזרה לכביש הערבה מול מושב עין יהב לפנות ערב. ממליץ לא לבנות על צל בדרך ולהצטייד ברשת כדי שתוכל לעצור מתי שבא לך.
יקיריי, הערה פצפונת לסדר:
את מי שלא טייל הרבה בנגב - לא הייתי שולח למדרגת המרזבה בשום כיוון. לא במצבה הנוכחי.

ד ו ר ו ן
27-09-08, 09:49
היי,
בהצלחה.
החלק של המסלול שעובר בהר כיפה וברמת ברק עובר בשטח ניסויים של רפאל, לא בדיוק מקום מומלץ להיות בו באמצע השבוע.

dkrauss
27-09-08, 22:30
אם אתה מחפש נופים, ונוסע באמצע השבוע, קח בחשבון את המסלול האדום של מכתש רמון, ממעבר ערוד על בסיס נחל רמון לאורך כל המכתש (מהכביש אפשר להמשיך על המסלול של נחל גוונים). המכתש הוא לא שטח אש, והנוף ממעבר ערוד אחד היפים בנגב.
לגבי לינה, חניון בארות באמצע השבוע יכול להיות מקום סביר ללילה, ואם רוצים להתבודד, יש את החניון של הר ארדון/בקעת מחמל, אבל זה שטח נטו, בלי מים, סככות וכו'.
למחרת אפשר להמשיך על בסיס הנקרות / דרך הבשמים לכיוון הערבה.

חוזר לשרשור שאני התחלתי
מתכנן לצאת בסוף שבוע או חג ליומים לבד
יש אולי קבצי טורבו להמלצות?

דורון

שלמי
28-09-08, 16:16
אין לי מחשב ניווט ולכן גם לא קבצים.

זה גם המצב אצלי, וכנראה אצל עוד כמה, כי אני רואה שבינתיים העלו רק קובץ אחד.
בכל מקרה המסלולים שאני ציינתי, וחלק ניכר מהמסלולים הנוספים שציינו לפני ואחרי, הם עם סימון שבילים, רובם די ברורים בשטח (למשל המסלולים במכתש), בחלקם כמעט אי אפשר לטעות (דוגמת הנקרות), וכל מה שצריך זו מפת סימון שבילים (רצוי מעודכנת), ויכולת בסיסית לקרוא אותה. בנוסף, אפשר להיעזר במסלולים וסיפורי דרך דוגמת אלה של אבירם ברקאי ובאתר שבילים של יואב קווה.
חוץ מזה שלא הייתי ממליץ לצאת לשטח, בוודאי לא לנגב, בהסתמכות מוחלטת על מחשב ניווט, חבל שאפשרויות הטיולים יוגבלו רק לאלו שיש לך קבצים שלהם.
בכל מקרה - בהצלחה.

-->