PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאקלים ארוכים לסיקס, איך העסק תורם לנו בדיוק?

eliv1
17-02-04, 22:23
קראתי במספר הודעות פה, על הטענה כי שאקלים ארוכים יותר, יתרמו לנו למהלך המתלה,
ואני באמת לא מבין איך זה קורה?
אולי ע"י הגדלת הנדנדה של הקפיץ?
מישהו יכול להסביר?

תודה מראש,
אלי.

נמרוד
18-02-04, 09:42
הם לא יתרמו ישירות להגדלת מהלך המתלה.

* שאקל ארוך יותר בפני עצמו, בלי שנגעת בקפיץ או במשהו אחר, מגביהה את הג'יפ, במחצית תוספת האורך של השאקל. כלומר, אם אתה עובר משאקל באורך 120 מ"מ לשאקל באורך 150 מ"מ (אורך השאקל נמדד ממרכז בורג למרכז בורג), ההפרש הוא 30 מ"מ, והג'יפ יהיה גבוה פיזית ב15 מ"מ.

* זו שיטת ההגבהה הזולה והפשוטה ביותר שקיימת.

* החסרון, ואת זה בטח גם קראת, הוא שככל שהשאקל ארוך יותר הוא מגביר את החופש שבין הסרן לשלדה ועקב כך פוגע ישירות ובצורה מורגשת בהתנהגות הכביש של הרכב, ובתחושת ההיגוי (שגם ככה בקושי קיימת בג'יפ).

* כשמערגלים את חבילת העלים, או מחליפים את הקפיצים לקפיצים ארוכים יותר, בדרך כלל חייבים להאריך את השאקלים ולפעמים גם לשנות את התושבות שעל השלדה כדי "לסדר" את המתלה כולו.

eliv1
18-02-04, 22:49
נמרוד,
ברור לי שהתרומה הישירה של שאקלים היא הגבהה,
חוץ מזה שלפי דעתי זו שיטה מאוד מאוד גרועה, ומניסיון רע לצערי,
מהסיבה הפשוטה שהיא משנה את הזוית ההתחלתית של השאקל,
מה שקרה לי באיסוזו, וגרה באופן ישיר לשינו הזוית כלפי השילדה ל - 90 מעלות, כלומר מאונך לשילדה,
מה שגורם באופן ישיר בהעברת מכות לשילדה (השאקל לא מתכופף כמו במצב נורמלי אלא מעביר את המכות ישירות לשילדה).

וחוץ מזה, ב-CJ אצלי הקפיצים מעורגלים, ואני לא רואה שום צורך להחליף שאקלים (שיש לי אותם כבר מהאיסוזו, ככה שאני לא צריך להשקיע שקל).

אולי תוכל להסביר לי נמרוד מדוע בכל זאת אתה טוען שצריך להאריך את השקאלים.. (אפשר פיזיקלית אם תרצה, אני מאמין שאני אסתדר).

אלי.

t_uri
18-02-04, 23:29
אהלן אלי.

אין קשר ה-90 מעלות של השאקל באיסוזו להעברת מכות לשילדה. ברגע שהגלגלים מגיעים למכשול השאקל זז קדימה ואחורה ולא מעלה מטה.

בד"כ צריך להחליף שאקלים כשמערגלים מאד את הקפצים כי יש סיכון לשאקל-פליפּ. בזמן הצלבה הקפיץ מתעגל והשאקל עולה עד השילדה. כשהקפיץ שמנסה להתיישר השאקל נשאר על השילדה (במקביל לה) ומאיה בד"כ נשברת. שאקלים ארוכים יותר פותרים אל התופעה.

אורי טל.

eliv1
18-02-04, 23:50
או קיי,
עכשיו אני מבין את הרעיון, למזלי בהצלבה השאקל לא מגיע למצב כזה,

וד"א, באיסוזו,
אני מבטיח לך שהזוית של ה 90 מעלות גרמה למכות לשילדה, מסיבה מאוד ספציפית שאני מעדיף לא לפרסם, בוא נגיד ככה, שזה לא עשה טוב לתושבת של הקפיץ על השלדה :lol:
אז לפי דעתי, כאשר שאקל עומד ב 90 מעלות לשילדה, מומלץ לסדר.

חנן א.
19-02-04, 00:20
השאקל צריך לעמוד בניצב לשילדה פלוס זוית קטנטנה החוצה מהרכב.

נמרוד
19-02-04, 09:17
או קיי,
עכשיו אני מבין את הרעיון, למזלי בהצלבה השאקל לא מגיע למצב כזה,

וד"א, באיסוזו,
אני מבטיח לך שהזוית של ה 90 מעלות גרמה למכות לשילדה, מסיבה מאוד ספציפית שאני מעדיף לא לפרסם, בוא נגיד ככה, שזה לא עשה טוב לתושבת של הקפיץ על השלדה :lol:

לא יודע וכנראה לא אדע מה בדיוק קרה אצלך באיסוזו, אבל זה שהשאקל היה ניצב לשלדה אינו הסיבה. חפש בכיוון אחר.

לשאלתך, לי לדוגמא יש קפיצים ארוכים מאד ועם שאקלים רגילים, או שאקלים ארוכים אך לא ארוכים מספיק - כמו שהיו כשקניתי את הג'יפ - השאקלים התהפכו כלפי חוץ, ואחד אף נשבר באחד הטיולים הראשונים. בג'יפ עם קפיצים רגילים אך מעורגלים במידה גדולה, שאקל רגיל עלול להתהפך ולהתקע כלפי פנים - גם את זה ראינו. בקיצור, אורך השאקל צריך להתאים לקפיץ ולתושבות, ואם אתה משנה משהו בקפיץ, יתכן שתצטרך להתאים את השאקל. אתה משנה חלק אחד במערכת, בדרך כלל אתה תצטרך לשנות גם אחרים.

eliv1
19-02-04, 10:35
אני צריך לבדוק את העינין, כל העינין של היפוך השאקל מוכר לי,
אך לא ראיתי נכון לעכשיו צורך בהארכתם, כמובן שלא יצא לי עוד לטייל הרבה,
ייבדק בהמשך...

תודה.

-->