PDA

צפייה בגרסה מלאה : דו''ח מהירות באמצעות ממל''ז - שאלה לגבי הנסיבות.

רכס חיים
21-10-07, 13:24
נעצרתי אתמול על מהירות מופרזת בכביש חיפה מס' 2 . במקום 90 קמ''ש המותרים נלכדתי למזלי ב-122 קמ''ש בלבד.בצילומים שעשיתי מזירת האירוע מצולם השוטר כשהוא מפעיל את המכשיר ללא נקודת משען יציבה ורואים בבירור שהוא נשען על הזכוכית הקדמית המשופעת של הרכב ולא על משהו יציב כנדרש בתקנות.האם יש לי קייס לערער על קבילותו של הדו''ח???.כל ייעוץ יתקבל ברצון היות ודו''ח מהירות זה משלים אצלי 30 דוחו''ת מהירות מעברי הארוך.

sherifon
21-10-07, 14:29
זו דעתי אבל רק דעתי!

תשלים עם המצב ! אתה עבריין מועד .
בגלל שאתה חושב שאתה כזה חכם ומתוחכם (סליחה אם אני בוטה מידי) ושבידך להביס את המערכת ע"י כשל טכני בבדיקה אתה מרשה לעצמך, לעבור שוב ושוב על חוקי התנועה !

אולי מספיק ?!
התרבות הזו היתה גם אצלי (עם אח עו"ד חשבתי ב שיש לי זכות יתר...) אבל פסקה אחרי המשדר של חיים הכט ביום חמישי האחרון - ואחרי שליפני כחודש ויתרו לי על התעלמות מתמרור עצור שהיה תלוי בגובה לא סביר - ולכן לא ראיתי אותו ,יכולתי לעשות סיפור , אבל השוטר היה הוגן מספיק כדי להתריע ולהסתפק באזהרה ואני הייתי מספיק חכם כדי לשתוק ולהבין שקיבלתי את עסקת חיי.אז נפל האסימון .

לא חושב שזה היה כ"כ חכם לפרסם את השטות הזו ברבים -הפורום הזה לא מיועד לכך.
מדובר בחיי אדם ועד כה הפורום טורח לשמור כאן כל חוקי הבטיחות .
לענות לך כיצד לתחמן את המערכת זה להיות שותף שלך לעבירה אני ממליץ לך להפיק את הלקח.
-גם אני נגד החוכמות והבורות שמאפיינת כחולי המדים באופן כללי , אבל לא נגד שמירה על חוקי התנועה !

עצתי לך לכבד את חוקי התנועה , אתה אדם בוגר ומשפיע -קח אחריות על מעשיך.
לא רוצה לחשוב עליך כעל אדם נימהר ופזיז ,אולי גם חסר אחריות ( להזכירך את עניין הכיריים ).

אני בטוח שכל עמל ידיך עובר אינספור ביקורות ,ורצונותיך טובים, כל אחד מועד , הפעם זה אתה
אתמול זה היייתי אני.

קח זאת ברוח טובה , הדברים שכתבתי לא ניכתבו כדי להסב לך נזק כלשהוא אלא נהפוך הוא .

בכבוד רב
(ועדיין ישהרבה כבוד ).

נ.ב
העבירה הגדולה ביותר שעשית היא שאתה לא מפרסם את תמונות השיפוץ של הדיסקברי - מחכים לזה בכיליון עיניים ,יישר כח.
- על זה מיבחינתי אתה כן צריך להיענש :) .

shmil
21-10-07, 20:17
מצולם השוטר כשהוא מפעיל את המכשיר ללא נקודת משען יציבה ורואים בבירור שהוא נשען על הזכוכית הקדמית המשופעת של הרכב ולא על משהו יציב כנדרש בתקנות.

למרבית צערך, חיים, חלון הרכב הוא נקודת משען יציבה.

רכס חיים
21-10-07, 20:25
לצערי אנו חלוקים בכל ובוודאי בנושא שמירת חוקי התנועה.זכותי האזרחית המלאה לעמוד על קוצו של יוד בעת קבלת כתב אישום.במיוחד על ביצוע עבירה אידיוטית מבחינה מעשית שנועדה למלא את קופת המדינה לטובתם של קצבים למינהם מבלי להשקיע את כספי הציבור בבטיחות האמיתית.התמימות של אנשים כמוך הביאה אותנו לשידור מתלהם כמו של אותו הכט המשפיעה השפעה מגנטית על חסרי מודעות אזרחית לתוצאות.ההצעה ששוטר בור יהיה שופט בדרך הינה חסרת אחריות לחלוטין עקב עירובם של הרשויות המבצעות בסמכויות הרשות השופטת ,ורק חלמאים אמורים להסכים לכך.במדינת עולם שלישי כמדינתנו הסמכויות נלקחות בין הרשויות כדבר מובן מאליו ולצערי בהסכמת אזרחים שאין להם מושג על התוצאות האפשריות לגביהם.כדי להחליט על-ידי שופט באם עברתי עבירה ,על השוטר להגיע בידיים נקיות לחלוטין כולל בדיקת המכשיר באותו בוקר,השתלמות בהפעלתו מדי שנה,אישור תקינות מעבדתי בכל תקופה וגם הפעלה מדויקת לפי התקנות כולל משענת יציבה לאוחז במכשיר. אם אחת מפעולות אלה לא בוצעה כראוי כיצד יחליט שופט שמדובר ברכב A ולא ברכב B שנוסע בדיוק באותו זמן ובאותה מהירות במרחק שני מטר מהרכב העבריין לכאורה?? מיצוי זכותי להוכיח את רשלנות השוטר הינה מאבני היסוד של משפט פלילי.כתיבה מתחסדת על ''שמירת חוק'' ראוי שתהיה מופנית לעברינים האמיתיים- לובשי המדים- בטרם תוטח באזרחים המתגוננים כנגד מעשיהם הניפסדים של אנשי החוק הנוהגים לחפש את המטבע מתחת לפנס. אודה על תשובות עיניניות לשאלתי על נקודת משען יציבה למפעיל ממל''ז.

רכס חיים
21-10-07, 20:27
שמיל - זה נבחן באופן משפטי?

mixael
21-10-07, 20:32
...כמובן, גם דעתי האישית בלבד... צורת האכיפה הזו כפי שהיא בד"כ מבוצעת אצלנו, משולה לאכיפת נושא "שינויי המבנה" וכל שאר "סכנות הציבור", אשר תכליתה להפעיל עוד מקור לשאיבת כספי הציבור והתעללות באזרח.
אבל אשאר ענייני ולא אגרור את השרשור לאן שלא נתבקש.

האירוע מצולם השוטר כשהוא מפעיל את המכשיר ללא נקודת משען יציבה ורואים בבירור שהוא נשען על הזכוכית הקדמית המשופעת של הרכב ולא על משהו יציב כנדרש בתקנות.האם יש לי קייס לערער על קבילותו של הדו''ח???.

עד כמה שידוע לי:

טווח מדידה עד 300 מ' אין חובה להשתמש בחצובה תקנית
טווח 300 עד 600 מ' על השוטר להשתמש בחצובה תקנית וכוונת
טווח מדידה מעל 600 מ' לא כביל בשום צורה

טווח המדידה לא נרשם בדו"ח עצמו, אלא בספח שנשאר אצל השוטר, ואפשר לעיין בו בתחנת המשטרע

ישנו מרחק מינימלי בין השוטר המפעיל לבין נתיב הנסיעה בו נמדד הרכב, נדמה לי 6 מ', לא בטוח בנתון המספרי הזה .

כל קטע הכביש בין השטור הלוזר לרכב הנמדד חייב להיות מואר, אם מדובר בשעות חשכה.

כמובן שתמיד ישנן חארטות כמו עסקת טיעון וכיו"ב, את זה בטח אתה יודע לבד.

מקווה שעזרתי במשהו

shmil
21-10-07, 20:38
שמיל - זה נבחן באופן משפטי?

לא בדקתי אם כבר היה מקרה כזה, חיים, אבל מנסיוני בנושא, גם אם זה יגיע לבית משפט, תתקבל הגרסה שזה נקודת משען יציבה.

שחר 9
21-10-07, 20:48
רכס , הבעיה היא לא נקודת המשען של השוטר אלא עברך !!!
כל תובע מתחיל ינגן על ה29 דוחות הקודמים שלך בעניין מהירות ויהפוך אותך לעבריין סדרתי.
כל שופט בר דעת יבין שהתובע צודק .

ומכאן אתה נהפך למהמר ,
האם לשלם את הדוח ולשתוק, או ללכת למשפט ואולי לחטוף על הדרך את כעסו של השופט על מגישת התה שלא שמה לו מספיק סוכר הבוקר.

אתה יודע שבמשפט השופט יכול גם להחמיר את העונש !!!
לדעתי אתה לוקח סיכון לא קטן.

נסעת מהר ,נתפסת ,חטפת ,תבלע בשקט ,ובפעם הבאה תזהר שלא להיתפס.
אני לא אומר לך בפעם הבאה לנסוע לאט כי כבר סיכמנו שאתה סידרתי.

אבל בכל זאת סע לאט - רק ככה תגיע מהר.

בהצלחה.

יונתןמצפה
21-10-07, 20:52
במקום 90 קמ''ש המותרים נלכדתי למזלי ב-122 קמ''ש בלבד...
דו''ח מהירות זה משלים אצלי 30 דוחו''ת מהירות מעברי הארוך.

בגלל הנ"ל אגיב בכל זאת ולווא דווקא על זה:
אודה על תשובות עיניניות לשאלתי על נקודת משען יציבה למפעיל ממל''ז

במיוחד על ביצוע עבירה אידיוטית מבחינה מעשית .
אני זורק פצצה- מי יחליט מהי עבירה אידיוטית???

חיים, אני הראשון שמבקר את שיטת האכיפה שבה נוקטת המדינה והמשטרה. דוח המהירות היחיד שקיבלתי היה על 115 קמ"ש במקום שמותר 90. אז מה? התעצבנתי, כעסתי, התווכחתי, הסברתי לשוטר שזה מיותר (4 בבוקר, כביש ראש פינה עמיעד...). ושילמתי! עם כל הצער שבדבר :-(

חוק הוא חוק. יש חוקים דפוקים. האזרח חייב לשמור על החוק. מי שלא שומר על החוק צפוי לעונש.
כל אלו הם נתונים שמתקיימים בחיי היום יום ואנו צריכים לדעת לחיות איתם.
במידה ואתה חושב שנעשה עמך אי צדק ויש פגם בדוח אותו קיבלת, כמו שכתבת אתה, זכותך הליגיטימית לערער על כך ולהוכיח את חפותך. (ובמצב האכיפה של היום אני אף יוסיף שזה מחובתך...)

ושוב:
במקום 90 קמ''ש המותרים נלכדתי למזלי ב-122 קמ''ש בלבד...
דו''ח מהירות זה משלים אצלי 30 דוחו''ת מהירות מעברי הארוך- זה אתה כתבת.
אומר רק דבר אחד:
אין ספק שאנחנו עושים בחיי היום שיקולים של איזה חוק אדיוטי ואיזה לא, על איזה חוק אנחנו עוברים ועל איזה לא. אבל במידה ועברנו על חוק מסויים ונתפסנו- זאת בעייה שלנו!!!
ראוי שאבק על שינוי חוקים שאינם הגיוניים מבחינת בטיחות תעבורתית. אבל אם אנחנו עוברים על החוק, ראוי שנשלם (או שלא ניתפש...), ובכל מקרה- לא נגרום לתאונה...

מה שאתה מנסה לעשות שקול לדוגמא הבאה:
נהג נוהג ברכב ונתפש במצלמה שעבר באדום/ נהג במהירות של 190 קמ"ש/ לא שמר מרחק. (כל אחד יחליט מה יותר חמור). הנהג מביא למשפט את סבתו בת ה-88 שמודה שהיא נהגה ברכב והשופט מורה על שלילת רשיונה לצמיתות.
הנהג ה"רוצח(!)" ממשיך לנהוג חופשי!!!

גם כאן, וגם בדוגמה שלך, הנהג מנסה למצוא פרצה בחוק שתגרום לעבירה שבוצעה (ואתה הרי הודת!) "להיעלם".
במובן החוקי פרופר- זה אותו הדבר, ולכן אני חושב שזה אינו ראוי...

חן צברי
21-10-07, 22:32
פתאום כולם נהיו צדיקים תמימים, אזרחים שומרי חוק, שאף פעם לא עברו על המהירות המותרת?
להזכירכם, מי שנוסע מעל המהירות המותרת ולא נתפס, עדיין עובר על החוק.
היה מקרה בו המשטרה נתנה דוחות מהירות לנהגים על סמך שלט לא חוקי. כולם שלמו את הקנס, למעט זה שלקח עו"ד. הוא כמובן יצא זכאי, ולא היה צריך לשלם בעבור הדוח. האם זוהי אכיפה נאותה?
חובתו של אדם לבדוק את זכויותיו.
אני עדיין אומר שיש לשמור על החוק, ולא שכל אחד יחליט איזה חוק רלוונטי לגביו.

חיים, אין לי תשובה לשאלתך, אני רק יודע שאם מערבים עו"ד, הסיכויים שלך משתפרים בהרבה. זה גם תלוי גם כמה $$$ אתה משלם לו.

חן

jonesy
21-10-07, 22:39
אני לא אומר לך בפעם הבאה לנסוע לאט כי כבר סיכמנו שאתה סידרתי.

אבל בכל זאת סע לאט - רק ככה תגיע מהר.

בהצלחה.

תעבור לנהוג על היילקס - לא תהיה לך ברירה...:twisted:

יונתןמצפה
21-10-07, 22:47
פתאום כולם נהיו צדיקים תמימים, אזרחים שומרי חוק, שאף פעם לא עברו על המהירות המותרת? -לא... אמרתי במפורש שכולנו עוברים. אבל את נתפשנו- צריך לשלם.
להזכירכם, מי שנוסע מעל המהירות המותרת ולא נתפס, עדיין עובר על החוק.
היה מקרה בו המשטרה נתנה דוחות מהירות לנהגים על סמך שלט לא חוקי. כולם שלמו את הקנס, למעט זה שלקח עו"ד. הוא כמובן יצא זכאי, ולא היה צריך לשלם בעבור הדוח. האם זוהי אכיפה נאותה?
חובתו של אדם לבדוק את זכויותיו. -נכון, ולכן אמרתי, במידה ואדם חושב שנעשה עימו אי צדק- הוא יכול ואף צריך לעמוד על זכויותיו. במקרה הנ"ל, העבירה נעשתה במודע ואין על זה וויכוח או ספק!אני עדיין אומר שיש לשמור על החוק, ולא שכל אחד יחליט איזה חוק רלוונטי לגביו.

חיים, אין לי תשובה לשאלתך, אני רק יודע שאם מערבים עו"ד, הסיכויים שלך משתפרים בהרבה. זה גם תלוי גם כמה $$$ אתה משלם לו.

חן

דרור ברלי
21-10-07, 23:44
חיים, לבי אליך, כאבי ככאבך, דעותיי כדעותייך.
אבל במציאות שלנו - הרעים חזקים יותר והם כמעט תמיד מנצחים.
החוק לצידם, הלא הם כתבו אותו...
בית המשפט לצידם, כי הוא שייך להם ותפקידו להעשיר את קופתם.

אל תעשה מעצמך צחוק בבית המשפט. שלם את הדו"ח ושכח ממנו. חבל על הבריאות שלך.

סוזי המשתוללת
22-10-07, 00:35
חיים
פחות הטפת מוסר על ידי "ילדים" :-D ויותר אינפורמציה תקבל באתר אחר "אתר המכמונות הישראלי "
שם תקבל אתכל הוראות השימוש בממל"ז בדיוק לא בערך

http://www.topspeed.co.il/

http://www.fresh.co.il/vBulletin/printthread.php?t=7450

כשתתחיל לנסוע בדיסקברי זה לא ייקרה - כי הוא סוג של היילקס
נוסעים לאט מכיוון שלכל קמ"ש מעל 90 זה שקל :twisted:
תראה את הצד החיובי - עוד כמה קמ"ש והיית מקבל מנהלתית

האם ה122 היא המהירות על צג הממל"ז ? כי על פי בג"צ יש להפחית 5 קמ"ש עקב סטיית המכשיר
מה שמעמיד אותך על 115 קמ"ש שזה 25 קמ"ש יותר שזה שווה 10 נקודות ו750 ש"ח

מה מרחק המדידה?

רכס חיים
22-10-07, 03:21
היות ופתחתי מלחמת עולם ללא כוונה ,ולפי המסקנות שלי מהמצוין כאן ,נראה לי שאשלם את הדו''ח ואחטוף 8 נקודות בונוס.תודה למסייעים......

סוזי המשתוללת
22-10-07, 15:17
10 נקודות גוטה
כבר אין יותר 8
שיטת הניקוד השתנתה
אם היית נתפס עד 20 יותר (הם כמובן לא מתאמצים לאכוף את זה)היית מקבל 250 ש"ח בלי נקודות
25 מעל זה כבר 750 ו10 נק
תיכנס לאתר משרד התחבורה - שיטת הניקוד החדשה

oshoshan
24-10-07, 11:50
חיים - אני מבין לליבך. לעניות דעתי, המשטרה בישראל כבר מזמן הניחה בצד את ההגנה על האזרח והפכה למשאבה בפיה של עלוקת כספים. ועם כל הכבוד לתוכניות טלביזיה, יש דרכים הרבה יותר מועילות ומידיות לצימצום תאונות הדרכים מאשר למדוד את המהירות של כל רכב במיקרומטר.

ספציפצית לעיניין הדו"ח: עצתי לך היא לתת למומחים לטפל בנושא. עו"ד שמתמחה לדיני תעבורה בבית הדין בו יתקים המשפט שלך יוכל לעשות לך נפלאות. אחרי שנים רבות בהן שילמתי את דוחותי בעיניים עצומות, התפתתי לשכור עו"ד. הקירקס שהוא עשה מצוות השוטרים/תובעים לבדו הצדיק את שכר הטירחה, שלא לדבר על תוצאות המשפט.

עודד

itay
08-11-07, 17:52
פחות או יותר באותו נושא....

האם שוטר יכול לעצור אותי ולרשום לי דו"ח אם האורות של הצ'קלקה שלו לא עובדים.

אם הם לא עובדים אז זה אומר שהוא לא בתפקיד, לא?

תודה,

איתי.

six 4 life
08-11-07, 18:10
היות ופתחתי מלחמת עולם ללא כוונה ,ולפי המסקנות שלי מהמצוין כאן ,נראה לי שאשלם את הדו''ח ואחטוף 8 נקודות בונוס.תודה למסייעים......

חיים
למרות שאני בטוח שבשלב מסויים היית שם... כביש מהיר- דו גלגלי בריא, ומספר נשלף. אחרת אתה בשלב מסויים תקורקע סופית וחוקית.

opl
08-11-07, 18:25
לא חייבים דו גלגלי, היה פעם אחד שהיה לו מספר מתחלף קראו לו קיט

http://www.riekmann.prohosting.com/magazin/knight_rider/kitt_vorne.jpg

לא נראה לי שזה בעיה להתקין ב"הומו" (אחלה כינוי בחרת לרכב)

GodsFather
09-11-07, 00:29
א. לדו גלגלי יש אפילו פחות בעיות מבחינת מהירות , גם בלי מספר נשלף , היה על זה בעבר דיון (אני לא חושב שפה, אולי פורום אופנועים בתפוז) - יש תנאים מאד מחמירים שרק שוטר ייקה יעמוד בהם על מנת להצליח לצלוף באופנוע ושזה יהיה קביל (עניין של לכוון את הלייזר לנקודה מסוימת באופנוע וכד'), לאוטו זה הרבה יותר פשוט. מספר נשלף נועד בעיקר נגד מצלמות או לכאלה שבורחים מניידות.

ב. מה יעזור מספר נשלף מול שוטר? נהפוכו, זה רק ידליק אותו יותר כשפתאום הוא יראה את המספר זז לנגד עיניו.לעומת זאת, יש מכשירים ש"מקפיצים" את הקרן המשוגרת ולא רק מזהירים מפניה , העניין הוא שאם הוא ירצה לתפוס אותך ולחפש לך ברכב, כי לא מצא חן בעיניו שפתאום המכשיר שלו הוציא לו הודעת ERROR, זה כבר עובר לתיק ולא "סתם" עוד עבירת מהירות. שווה את הסיכון ? אתם תחליטו בעצמכם.
טיפים נוספים ב"איך להיות עבריין ולא להתפס" בפורומים של רכבי ספורט ברחבי הרשת וכמובן במפגשים השונים ברחבי הארץ.

ג. לגבי קיט... הוא סתם חתיכת נמושה שננטשה על ידי בעליה לטובת בחורות שופעות חזה שרצות על חוף הים, אחיו קאר היה הרבה יותר "גבר גבר". :wink:

-->