PDA

צפייה בגרסה מלאה : איסוזו במקום טויוטה. האם להתפשר?

erby
22-10-07, 18:56
ערב טוב.
בחודש האחרון אני מחפש טויוטה טנדר שתשמש כפרייבט. עד כה ללא הצלחה. כל המכוניות שראיתי היו שחוטות או מפוקפקות.
נפלה לידי הזדמנות לרכוש טנדר איסוזו טורבו 4*4 עם קילומטראז' נמוך במצב טוב מאוד מאדם אמין עם הסטוריה מתועדת במחיר נמוך משמעותית מטויוטה מקבילה (שאין כי כל מה שאני מוצא - שחוט)
האם כדאי להתפשר מבחינת אמינות?
הרכב אמור לנסוע כ 20000 ק"מ בשנה עם מעט שטח רך.

בנוסף,שאלה:
היום כשהנענו את האוטו הוא עשה מעט עשן לבן בלחיצה ממושכת על הגז.
אני יודע שהרכב עמד הרבה בזמן האחרון (כמה חודשים). האם יש חשש למנוע גמור או שהתופעה נורמלית ברכב כזה שעמד הרבה?

תודה רבה.

erby
22-10-07, 19:23
שכחתי לציין שהרכב מודל 98.

גיא
22-10-07, 19:26
הי

לא רשמת איזו שנה המכונית.

טויוטה עד 97 שידועה כאמינה וכו' ... זה משהו שתלוי באופי ורמת התחזוקה שלפניך .. ככה שאם היתה תחזוקה חרא האוטו לא יהיה אמין כמו באגדות.

טויוטה מ 97 ... לי אישית לא ידוע על איזו אמינות מופלאה שעדיפה על איסוזו ... ( למעט המנועים הבעייתים שלמיטב ידיעתי היו רק בטרופר )

דימקס לדעתי רועש נורא ואוכל סולר בתאבון רב.
איפון פחות ופחות אבל גם פחות חזק.

אם אתה לא מתכנן שטח ( וב"שטח" אני מתכוון עבירויות ) אז אין לטויוטה הרבה יתרון. הנעילה האחורית היא ההבדל בגדול ( יש גם עניין גובה האוטו מהכביש ) ואם אין לך שימוש בזה אז זה לא אמור להיות פקטור.

אם האוטו שמצאת הוא בונבוניירה והמחיר מקובל עליך .. לך על זה.

----------------

לגבי העשן, להניע אוטו שלא עבד זמן מה ( למה לא עבד זמן מה ? זה חשוד בעיני ) אז להניע אותו ומיד לתת פול גז ... מעבר להתעללות במנוע .. אם הבעלים עשה את זה, אני לא הייתי קונה את האוטו. זה מעיד על שימוש מתעלל בעיני. העשן כניראה קשור בעובדה שהמנוע היה קר ובטח נעלם אחרי דקה שתיים ... אבל העובדה שהאוטו לא הונע זמן רב ומיד אחרי זה פול גז ... סימן רע לדעתי.

בהצלחה.

erby
22-10-07, 19:52
תודה על התגובה המושקעת.
הרכב מודל 98.
לא הסברתי את עצמי טוב.
הרכב עמד מונע במשך כ 15 דקות ואז (אחרי שעשינו סיבוב והקפנו את האוטו 4 פעמים) ביקשתי מאבא שלי לתת גז ובכל לחיצה נראה מעט עשן לבן.

ד ו ר ו ן
22-10-07, 20:58
אני אתייחס לאיסוזו דרך הדברים של גיא,

טויוטה מ 97 ... לי אישית לא ידוע על איזו אמינות מופלאה שעדיפה על איסוזו ..
הפלסטיקים לא החזיקו מעמד בצורה דומה לאלו של הטויוטה המקבילה-תבדוק פרטנית את הרכב.

דימקס לדעתי רועש נורא ואוכל סולר בתאבון רב.
98 זה לא דימקס בכל מקרה אבך הגיר האוטומטי מסרס קשות גם את המנוע החזק של האיפון.

איפון פחות ופחות אבל גם פחות חזק.
מנוע נהדר, 3ל' של האיסוזו פשוט נותן הרגשה אמיתית של מנוע מול המקבילים בשנתונים הנ"ל.

אם אתה לא מתכנן שטח ( וב"שטח" אני מתכוון עבירויות ) אז אין לטויוטה הרבה יתרון. הנעילה האחורית היא ההבדל בגדול ( יש גם עניין גובה האוטו מהכביש ) ואם אין לך שימוש בזה אז זה לא אמור להיות פקטור.
גיא,
מצד אחד אתה אומר שאין לטויוטה יתרון ממשי אבל מצד שני מציין את הגובה (מרווח גחון) ואת הנעילה.. שני פרמטרים שמשפיעים מאד על יכולת השטח.
מנסיון עם האיסוזו בשטח (לא שטח קשה)הוא נמוך ופגיע משמעותית, בייחוד האוטומטי עם גשר גיר מלחך רצפה, כנ"ל לגבי זויות גישה-נטישה גם בשנתונים 98 וצפונה.

מצד שלישי האיש מדבר על שטח רגוע ואז זה כבר פחות משמעותי,בייחוד עם מיגון גחון ראוי שישקיט קצת את הראש שהחבטות לא פוגעות ישירות במשהו חשוב;)

גיא
22-10-07, 21:05
דורון,

ציינתי שמבחינתי יש הבדל כזה או אחר אבל בהתיחסות לדרישתו של השואל, שטח "קל" אז ההבדלים שחשובים לי, פחות חשובים או לא חשובים לו. כנראה.

כל עניין היעוץ בשלט רחוק הוא "על בערך" כי בקושי אני יודע מה אני רוצה אז איך אני יכול לדעת מה רוצה אחר שמציין מספר פרטים מועט ?

יש מספר לא קטן של אנשים שאני מכיר שמטיילים טיולי שבת סופר רגועים עם איפון ומבסוטים עד הגג. אני, כניראה הייתי שובר את האוטו ב 20 דקות ... זה ההבדל.

erby
22-10-07, 21:20
תודה על התגובות.
הרכב ידני. ולמעשה, מאחר והרכב הולך לבלות 95% מהזמן על אספלט, הפרמטר העיקרי מבחינתי הוא אמינות וזו הסיבה היחידה להשוואה לטויוטה מעבר לשיקולים שלא ניתן לשקול בהיגיון...

איפון
23-10-07, 12:57
בפרמטרים שציינת- כולל מצב הרכב והקילומטראז'- זו אינה התפשרות, לאור ההבדלים במחיר, סביר להניח שהאיסוזו יתן לך את המענה המבוקש ובאמינות לא פחות נמוכה מהטויוטה.
לגבי העשן הלבן, שווה בדיקה אצל בעל מקצוע/מוסך- בדוק מצב הטורבו ונזילות שמן סביבו או ממנו, יתכן ומשם נובעת הבעייה.

דני

-->