PDA

צפייה בגרסה מלאה : YES - שאלות באוויר

yscheiner
23-10-07, 14:43
אחרי שקראתי כמה הודעות בנושא.

נניח שלאינדבידואל א' יש צלחת YES פרטית כולל החיישן.
נניח שלאינדבידואל א' יש גם ממיר + כרטיס.
נניח שהכל משורשר יחדיו (הצלחת הותקנה וכוונה ע"י טכנאי לפני אי אלו שנים).

מדוע המערכת לא עובדת?
היכן מתחילים לבדוק?
מדוע המערכת מבקשת ממני שוב ושוב לנתק את הממיר מהחשמל ולחברו מחדש?
(האם היא מנסה להתנכל לי ולחשמל אותי?)

לשם הניסוי הובא ממיר נוסף + כרטיס מערכה הפועלת בביתו של אינדבידואל ב' - המערכת עדיין לא עובדת.

האם יש צורך בקופסת חיבורים/מקודדים נוספת בין הצלחת לבין הממיר?

כמובן שלא קיימת אפשרות להתקשר למוקד התמיכה של YES ולבקש עזרה של טכנאי שכן אינדבידואל א' לא רשום אצלהם כלקוח ;) .

landrover
23-10-07, 14:49
א) הממיר עם הכרטיס מסוגל לנעול את עצמו עם המנוי לא בתוקף ולא שולם.

ב) לפעמים בין הצלחת ובין השקע ליד הממיר , יש קופסה שבה חיבורים ולפעמים מגבר, אם יש נתק שם , הממיחר לא מקבל אות.

אמיר.

איציק - 4X6ZH
23-10-07, 15:25
הצלחת + ה LNB מה שאתה קורא לו חיישן
היא מערכת פשוטה ללא כל קידוד .
ה LNB ניזון ממתח שמספק לו הממיר .
הממיר הוא מקלט לווינים רגיל שמצורף לו כרטיס "חכם" שבו צרובים פרטי המשתמש .
יש אפשרות לשלוח פקודה ממרכז הבקרה לכרטיס החכם ולנעול את הממיר .
כמו כן כל הזמן מוחלפות פקודות סינכרון של הכרטיסים מול מרכז הבקרה . מבלי שמפעיל המערכת בבית בכלל מרגיש בשינוי כל שהוא . ( וכל זה כדי להקשות על הגנבים ) .
מה שאתה צריך לעשות זה לחבר מקלט לווינים פתוח ( כזה שאין לו כרטיס "חכם " ) ואז אתה צריך לראות כמה ערוצים פתוחים .
כמובן שיש לבצע סריקה עם המקלט לאיפוס וסינכרון ערוצי הלווין במקלט הפתוח .
ואז כל ערוץ שהוא חסום יהיה כיתוב ערוץ חסום .

http://www.lyngsat.com/amos1.html
בקישור אתה רואה את רשימת הערוצים שיש על עמוס 1

http://www.lyngsat.com/amos2.html
בקישור הזה את רשימת הערוצים על עמוס 2 שזה בעיקר החבילות של YES
שים לב יש ערוצים ללא קידוד
יש ערוצים מאירופה שניתן לקלוט אותם בארץ
הצבע מסמן את סוג הקידוד
בקיצור עולם שלם שהוא לא גיפים
מענין מאד למי שמוצא בזה ענין
בקלות ממש בקלות ובהוצעה כספית קטנה אתה יכול לקלוט מאות תחנות מרחבי העולם .
איציק

eran4x4
24-10-07, 12:09
אם הממיר עובד מול אנטנה אחרת תבדוק רציפות חיבורים מול האנטנה הספציפית ושאין לך פילטר DC בדרך

כאשר מחוברים מספר ממירים לאותה אנטנה רק אחד מספק לה מתח DC ועל כל האחרים יש פילטר שמונע את מעבר ה DC

ממיר שלא מחובר לחשמל \ ואולי גם אחד שמחובר לחשמל אבל לא לאנטנה פעילה מנטרל את הכרטיס לאחר פרק זמן מסויים.

למיטב ידיעתי אם לא מחובר לממיר קו טלפון אין לו כל אפשרות להחזיר מידע לכיוון המשדר\לווין וכולי.

WildLove
17-01-09, 22:38
מצטער, מעלה דיון ישן אבל סיקרן אותי
האם הממיר עצמו יכול להנעל או רק הכרטיס החכם?
ז"א, אם הבאתי ממיר שמצאתי ברחוב (אבל הוא עובד) ושמתי בו את הכרטיס החכם שלי, אני אמור לראות שידורים?

eran4x4
18-01-09, 07:55
למיטב זכרוני - הכרטיס מקודד מול ממיר ספציפי.

במידה ויש לך שני ממירים פעילים - תקינים בבית - הנסה להחליף ביניהם את הכרטיס - למיטב זכרוני - לא יעבוד.

landrover
18-01-09, 08:36
לגבי ממיר וכרטיס:

שיטת ההצפנה שYES משתמשים בהם ניקראת NDS , בשיטה זו הממיר מכיל קוד - BOXKEY שצרוב עליו שאמור להיות משודך - "מחותן" עם הכרטיס החכם .

כלומר הממיר יפתח ערוצים רק אם אותו קוד מוצפן על הכרטיס ועל הממיר .

יותר מזה , אם מנסים להשתמש בכרטיס אחר , לא רק שהוא לא יעבוד , אלא שהממיר יתן פקודה לכרטיס החכם להפסיק לעבוד , בגלל שהיה ניסיון של רמייה של המערכת.

בנוסף לזה , המערכת כל הזמן משודרגת ללא ידיעת המשתמשים - ניתן לשדרג את התוכנה של הממיר ושל הכרטיס החכם ישירות מהשידור הניקלט מהצלחת לווין , בלי חיבור מודם טלפוני , ולכן ניסיון לחבר ממיר שלא עבד הרבה זמן ולא עודכן , לפעמים יכול לא להצליח.

כדי לדעת האם הצלחת מכוונת , במידה ואין ממיר, יש מד עוצמה פשוט שניתן לרכוש ב10$ באיבי , שמספיק לכיוון אעמוס - הוא הלווין החזק ביותר שניקלט באיזור , ועליו משודרים שידורי YES.

לYES יש שליטה על הממיר מרחוק בצורה חד כיוונית , כלומר הם יכולים להוריד הוראות לממיר משידור הלווין , וגרום לממיר מסויים להפסיק לעבוד , בגלל הזיהוי היחודי שלו , למשל במקרה שהמנוי לא שילם , אבל כל עוד קוו הטלפון לא מחובר , אין להם דרך לדעת מה קורה עם הממיר. , מידע לא חוזר חזרה אליהם.

אני מכיר אדם שהיה ברילוקיישן ביוון והיה מחובר לYES בצורה חוקית בארץ , לקח איתו ממיר ליוון וקלט שם את השידורים בלי בעיה כמה שנים.

אמיר.

R-IK
21-01-09, 00:20
שיטת ההצפנה שYES משתמשים בהם ניקראת NDS , בשיטה זו הממיר מכיל קוד - BOXKEY שצרוב עליו שאמור להיות משודך - "מחותן" עם הכרטיס החכם .

אמיר, תיקון קל: NDS זו חברה שבין היתר מפתחת מערכות הצפנה לממירים. השיטה בה הם עובדים מבוססת פרוטוקול שנקרא Simulcrypt ואחד נוסף פרטי שלהם למערכות סגורות. עד כמה שידוע לי ב YES משתמשים בהצפנה מהשיטה הראשונה.

mbuhboot
21-01-09, 00:42
אמיר, תיקון קל: NDS זו חברה שבין היתר מפתחת מערכות הצפנה לממירים. השיטה בה הם עובדים מבוססת פרוטוקול שנקרא Simulcrypt ואחד נוסף פרטי שלהם למערכות סגורות. עד כמה שידוע לי ב YES משתמשים בהצפנה מהשיטה הראשונה.

כעובד NDS אין לי אלא לחייך :-)

כמה תיקונים:

1. כרטיס וקופסא אכן מצומדים בינהם - ולכן לא ניתן להחליף.
2. SIMULCRYPT זאת מערכת שמאפשר הפעלת שתי מערכות הצפנה/כרטיסים של שני ספקים אצל אותו מפעיל. מאחר ו-NDS היא ספקית יחידה של YES - לא מופעלת שם מערכת SIMULCRYPT
3. השאלות של השואל המקורי לא תמימות - חבל שהוא מעלה אותם בפורום ציבורי. ודי לחכימא ברמיזא.
4. NDS לא נפרצה כבר 6 שנים עם כ-100,000,000 כרטיסים ברחבי העולם. תאמין לי שדיון שכזה בפורום ג'יפאים (בלי להעליב כמובן) לא יוביל אותך לתשובה איך לחלוק בשרות YES (מה שנקרא CARD SHARING)

משה

נמרוד
21-01-09, 08:05
השואל המקורי לא תמים... ;) אבל הוא גם לא מבריק במיוחד, ואינו מהווה איום אסטרטגי על מקום העבודה שלך או על YES. בלשון המעטה :D

איציק - 4X6ZH
21-01-09, 08:22
אז אולי אפשר לקבל הסבר מה זה
CARD SHARING
אתה מזלזל בגיפאים

איציק :rolleyes:

mbuhboot
21-01-09, 09:13
איציק,

לא מגיב לגבי CARD SHARING :p כמו שלא הגבתי למידע שסיפקת ;)

שאר הדבר שנאמרו בשרשור ואליהם התייחסתי - הם לא ממש נכונים

מעבר לזה שמי שהולך לשדוד בנק לא שואל איפה ממוקמת הכספת בפורום 8)

משה

איציק - 4X6ZH
21-01-09, 10:21
עצם ציון המושג CARD SHARING
כבר נותן חצי פתרון .

:roll: :roll: :roll:

והמבין יבין

landrover
22-01-09, 15:53
המושג עצמו CARD SHARING - אין בו שום דבר לא חוקי ...
כמו שלדבר על איך פרצו לכספת של בנק זה לא פשע :)

לממש אותו עם כרטיסים - זה כבר יותר בעייתי מבחינת החוק - אבל לא ניראה לי שפותח הדיון בכלל בכיוון.

מה גם שזה לא משהו שפועל עם הטכנולוגיה של YES , אלא רק בשידורים אירופאיים.

היו הרבה דיונים בנושא בפורומים המובילים המתעסקים בענייני לווינים בארץ ...

איציק - אם יש לך שאלה בנושא - אתה מוזמן לשלוח ה"פ...

אמיר.

yscheiner
22-01-09, 21:22
השואל המקורי לא תמים... ;) אבל הוא גם לא מבריק במיוחד, ואינו מהווה איום אסטרטגי על מקום העבודה שלך או על YES. בלשון המעטה :D

השואל המקורי לא מבריק במיוחד... אין וויכוח בנידון. אני מכיר אותו באופן אישי ;).
הוא לא מהווה איום על אף אחד כאן באתר. גם כאן מהיכרות אישית ;).

מעבר לזה שמי שהולך לשדוד בנק לא שואל איפה ממוקמת הכספת בפורום 8)

משה

ובאופן מפתיע הוא מתעסק למחייתו בכספות של בנקים - מה שיותר מטריד מאשר מאיים :?.

mbuhboot
22-01-09, 22:10
ובאופן מפתיע הוא מתעסק למחייתו בכספות של בנקים - מה שיותר מטריד מאשר מאיים :?.

Life is like a box of candies :rolleyes:

(Forest Gump)

opl
24-01-09, 08:27
הרבה זמן לא ראית את הסרט אה?...

R-IK
25-01-09, 21:56
כעובד NDS אין לי אלא לחייך :-)

כמה תיקונים:

2. SIMULCRYPT זאת מערכת שמאפשר הפעלת שתי מערכות הצפנה/כרטיסים של שני ספקים אצל אותו מפעיל.

מציע לך לקרוא את הפרוטוקול שוב פעם, אבל להמשיך לחייך. זה טוב לבריאות.

-->