PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית ג'יפ לחייל משוחרר

דורונצ'יק
23-10-07, 17:57
שלום,

אני חייל משוחרר שחסך קצת כסף ואני גם מתחיל לעבוד בשבוע הבא והמשכורת שלי עוברת את ה- 5K ש"ח בחודש.

אני מעוניין לרכוש ג'יפ חשבתי על כמה אופציות. כיוון שמאז שאני זוכר את עצמי היה לנו ג'יפ במשפחה ואני אוהב ג'יפים שהם מפלצות גדולות וחזקות אני מעוניין בג'יפ עירוני.
חשבתי בהתחלה על סוזוקי סמוראי או ויטרה.
אבל ויטרה 96 עולה כמו טיראנו 95.

הייתי מעוניין לדעת מה אתם ממליצים?
חשבתי על גאלופר 98-99 אוטומט\ ידני (לא חשוב) קצת בעיה כי אמרו לי שהטסט מאוד יקר.
טיראנו 95-96, פה אני מתלבט בין דיזל לבנזין? מה ההבדל בינהם בטסט?
טויוטה ראב 4 איך היא בתור ג'יפון? אני יודע שהוא גם נחשב ג'יפון אבל גדול יותר מהויטרה ומהסמוראי.

אז על איזה ג'יפ אתם ממליצים לי באיזור ה- 45 אלף ש"ח?
ומה ההבדל בין הביטוחים והטסט במחיר?

מה הצריכת דלק של הרכבים הללו פחות או יותר.

תודה מראש,

דורון ריבניק.

גיא
23-10-07, 23:58
דורונצ'יק היקר ...

על כל אחת ואחת מהשאלות שלך יש תשובות חד משמעיות פה באתר.

בבקשה, אנא, במטוטא ... תשקיע טיפה ותחפש.

בצע חיפוש על מילים ניבחרות מהשאלות שלך.

מובטח חיוך לכל חדש .. אז ...

:)

וברוך הבא לאתר.

נמרוד
24-10-07, 07:55
גיא אפשר בנוסף לחיוך לתת גם את התקציר של התשובות שנאספו שנים בפורום... במקרה שלך דורון, התשובה היא חד משמעית - "סמוראי"

התמורה הטובה ביותר ל40K השקלים שלך, אתה יכול למצוא סמוראי משנתון מתקדם ושמור יחסית, אולי אפילו מושקע ומשופר קלות (שיפורים חשובים ששווה לשלם עליהם - נעילה אחורית, צמיגי שטח 215/75R15 רשומים ברשיון). 10 ק"מ לליטר - אין רכב שטח שמתקרב לחסכנות של סמוראי. אמינות טובה מאד, חלקים זמינים, קל לטיפול עצמי, והכי חשוב - קהילה גדולה ותומכת בפורום סוזוקי שתעזור לך להחזיק את הרכב בצורה המיטבית והחסכונית.

מדריך לקניית סמוראי (http://www.jeepolog.com/151.html)

קרא את הכתבות הישנות במדור המתחילים באתר... ולגבי חיפוש - פשוט קרא אחורהדף אחרי דף את פורום המתחילים, אתה תמצא אין ספור שאלות ודיונים מזויות דומות לשלך.

Saar
24-10-07, 08:51
תרשה לי להוסיף את הויטרה למשוואה...
מאוד דומה לסמוראי מבחינת עלויות אחזקה.
הרבה יותר נוחה ונעימה לשימוש יום-יומי.

סער.

דורונצ'יק
25-10-07, 02:09
תודה רבה לכם על העזרה הרבה שאתם נותנים לי
אבל אני בדקתי כמה סמוראים והם כולם נראו לי חבוטים וקטנים מאוד, אתה מרגיש כאילו אתה בתוך קופסת גפרורים קטנה.
יש לי אופניים לקחת ברכב ואני מטיס טיסנים שאני צריך לקחת יחד איתי. ולכן סמוראי לא מתאים לצרכים שלי.

לגבי הויטרה זה רכב שבא מאוד בחשבון אבל ויטרה ארוך שנת 97 עולה 45 אלף. לרכב לא משופר שבמצב טוב.
בסכום הזה או בתוספת של 2000 ש"ח אני יכול לקנות יונדאי גלופר שנת 98 ידני עם 180 אלף קילומטר שנראה הרבה יותר טוב, מרשים וגדול פיזית. (גם הקצר גדול יותר)
אני יודע שעבור מנועי דיזל 180 אלף קילומטר זה כמעט חצי חיים.

האם יש מחלות מיוחדות ליונדאי או שהוא רכב מומלץ?

חשוב לי לציין שאמנם זה הרכב שטח הראשון שאני קונה לעצמי אבל יש לי ידע עצום בתחום.

גדלתי למשפחה של ג'יפאים אבא שלי מתעסק בג'יפים כל הזמן ולרוב הוא מתעסק במפלצות שאני לא יכול להרשות לעצמי אחרת הייתי קונה לעצמי איזה
gmc יוקון משופר מנוע 6500 דיזל, עם 2 בולמי רנצ'ו 9000 בכל גלגל על לחץ אוויר, סט הגבהות של רנצ'ו נעילות דרפנציאל וצמיגי מיקי טומפסון 33.

ולכן אני גם מחפש רכב שיהיה טוב ויתן תמורה מלאה בשטח וגם ישמש אותי לצרכים שלי.

AvigdorAharon
25-10-07, 06:13
אני יודע שעבור מנועי דיזל 180 אלף קילומטר זה כמעט חצי חיים.

ומניין אתה יודע את זה?

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
25-10-07, 07:46
הגאלופר התחיל את חייו כאן כתמורה מעולה למחיר. עם זאת, יש יותר מדי סיפורים, והגאלופר של אחי היה אחד מהסיפורים האלה, של מנועים שמתפגרים בטרם עת. חלקם לא עברו את ה100K ק"מ. נזק של 10-13K ש"ח. להערכתי, את רוב המקרים האלה ניתן למנוע ע"י תחזוקה טובה יותר, אבל כשאתה קונה רכב אתה לעולם לא יכול לדעת במדויק את רמת התחזוקה הקודמת.

כתבתי לך בCF ואני אכתוב זאת כאן שוב. קח בחשבון מינימום של 12K ש"ח על טיפולים ותיקונים בשנה בקילומטראז' ממוצע. תוסיף על זה צריכת דלק של כ1:7 לגאלופר אוט', ביטוח חובה, מקיף, ואגרת רישוי.

erby
25-10-07, 08:13
חנן, איך אתה מגיע ל12K בשנה רק לטיפולים ותיקונים?
כתבת לי משהו דומה בCF כשחיפשתי טנדר במקום פרייבט. בהנחה שעושים טיפולים פשוטים, והכוונה להחלפות שמנים ופילטרים בלבד, ולנסועה ממוצעת של פרייבט (17K - 20K בשנה) א"א להחזיק רכב ב 5K בשנה?

נמרוד
25-10-07, 09:26
חשוב לי לציין שאמנם זה הרכב שטח הראשון שאני קונה לעצמי אבל יש לי ידע עצום בתחום.

גדלתי למשפחה של ג'יפאים אבא שלי מתעסק בג'יפים כל הזמן ולרוב הוא מתעסק במפלצות שאני לא יכול להרשות לעצמי אחרת הייתי קונה לעצמי איזה
gmc יוקון משופר מנוע 6500 דיזל, עם 2 בולמי רנצ'ו 9000 בכל גלגל על לחץ אוויר, סט הגבהות של רנצ'ו נעילות דרפנציאל וצמיגי מיקי טומפסון 33.

ולכן אני גם מחפש רכב שיהיה טוב ויתן תמורה מלאה בשטח וגם ישמש אותי לצרכים שלי.

אם אתה עם רקע וגיבוי טכני כמו שאתה מתאר, לא הייתי חושש בכלל מקניית סופה! בתקציב שלך יש מבחר ענק של סופות, סופה ארוכה תכיל את כל מה שאתה רוצה, היא קלה וזולה לתחזוקה עצמית, וכמובן שאין רכב עם פוטנציאל שיפורים ושטח שמתקרב לסופה ברמות המחירים הנמוכות. החסרון היחיד מבחינתך הוא צריכת הדלק כמובן, 6 קילומטר לליטר בממוצע לסופה ידנית - זה יכול להיות משמעותי או לא, תלוי כמה אתה נוסע.

* אגב טיפ קטן לפני שיאכלו אותך - אם אתה רוצה ליצור כאן רושם של מבין עניין, אז תכניס את המילה "ראנצ'ו" חזרה לבוידעם...:mrgreen:

חנן-ג'יפולוג
25-10-07, 09:31
כנס לכאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=169272&highlight=%F9%F0%FA%E9%E9%ED#post169272) , תגובה #45 . תקרא, ותראה מתוך זה מה נכון למקרה שלך ומה לא. עם זאת, קח בחשבון, שמדובר באחזקה עצמית, שזולה לפחות כפליים מתחזוקה במוסך. בנוסף, מדובר באחד מדגמי הרכבים הכי אמינים שיש, אז לרכב אחר התחזוקה תעלה אף יותר. הקילומטראז' השנתי הוא ממוצע לסוג זה של רכב.

בהנחה שעושים טיפולים פשוטים

מה נותנת לך ההנחה הזו חוץ מהטעיה? אם תסתכל בטבלאות שצירפתי, תראה שעלות הטיפולים השוטפים היא כ20 אחוז ואפילו פחות ביחס לבלת"מים.

בהחלט יתכן שאפשר להחזיק רכב ב5K בשנה. אם תעמיד אותו במחסן באחסנה יבשה. אני דיברתי על קילומטראז' ממוצע לסוג הרכב הזה, עם בעלים ממוצע, שמפקיד את הרכב במוסך לצורך תיקונים. אתה לעומת זאת יכול לגזור את מה שאתה רוצה מהטבלה בהתאמות הנדרשות אליך, קילומטראז', סוג רכב, מי מטפל וכו' .

זאביק
25-10-07, 09:50
תרשה לי להוסיף את הויטרה למשוואה...
מאוד דומה לסמוראי מבחינת עלויות אחזקה.
הרבה יותר נוחה ונעימה לשימוש יום-יומי.

סער.

במונחים של יחס עלות / תועלת,
ויטרה זה אחד הרכבים הכי לא כדאיים שיש.
הוא מאוד יקר לקנייה (וסתם), הוא לא חסכוני בדלק והוא מאוד קטן

Saar
25-10-07, 10:17
לא חסכוני בדלק?

אני לא מכיר עוד רכב שטח (בנזין, חוץ מסמוראי) ששותה 1 ל 9 עם צמיגי 235 ו 1 ל 10-11 עם צמיגי 215.
וזה מנסיון של כמה שנים עם ויטרות ישנות למדי (אבל מוזרקות וידניות, אחת 89 עם מנוע 8V ואחת 92 עם מנוע 16V, בשני המקרים הן היו בנות 11 בערך כשהיו אצלי)

אני מסכים שהוא יקר מאוד בקניה, אבל, חלקי החילוף שלו זולים מאוד יחסית ל"מפלצות" האחרות והוא אמין ופשוט משמעותית מכל רכב רכב שטח אחר שהוזכר ע"י השואל.
אני מסכים שסופה קלה לטיפול והחלפים שלה זולים יותר, אבל זה סוג רכב שונה לחלוטין ממה שנראה שהשואל מחפש.

סער.

ד"א,
נראה שהבחור החליט שהוא רוצה גלופר (לפחות עפ"י ג'יפטריפ) כך שזה דיון "סרק" :roll:

דורונצ'יק
25-10-07, 15:03
האמת שזה לא דיון סרק בכלל.

אני עדיין לא סגור בלב שלם על סוג הרכב שטח שהוא ישרת אותי בצורה הטובה ביותר.

אני עדיין לא סגור על יונדאי גאלופר ארוך... האם יש עוד רכב שטח בסכום שלו פחות או יותר
שיתן לי תמורה מלאה לכסף?
חשוב לי שיהיה בו מקום לטיסנים ולאופניים שלי.

עד עכשיו המלצתם לי רק על הויטרה, הסמוראי והג'ימיני הם כלים נחמדים וטובים כולם אבל קטנים!
וגרנד-ויטרה מאוד, מאוד יקר ולא נכנס לי בתקציב.
סופה לא בא בחשבון כי אז אני צריך גם לקנות תחנת דלק צמודה וכנ"ל גם הקאיה סופטז'.

דורון ריבניק.

גיא
25-10-07, 16:54
מגנום.

זול מאוד לקניה.
ניסבל לתחזוקה
נעים בכביש
לא נורא בשטח
יש נעילה אחורית מקורית
יש מקום לאיכסון

גניב מאד
מתחמם בדגמים האוטומטיים בנסיעה קשה
תחזוקה לא הכי פשוטה לבד
סביבת נהג טיפה צפופה
רובם זבל

דורונצ'יק
25-10-07, 19:19
שלום לכולם,

אני באמת מודה לכם על העזרה שאתם נותנים לי פה.

היום הלכתי לראות כמה גאלופרים חלקם כבר עם מנוע של מאגנום.
ראיתי כמה גאלופרים ארוכים אוטומטיים האמת שזה רכב דיי עגלה נוסע לאט בכביש לא זריז.
וגם אחרי שמשלבים צריך לעשות רוורס כאשר משחררים עד ששומעים איזה קנאק קטן.

לא יודע, לא הכי התלהבתי מהרכב הזה ולכן אני ארד מהיונדאי גאלופר.

אני חושב יותר לכיוון של ניסן טיראנו קצר
או טויוטה פוראנר.

למישהו יש ניסיון עם פוראנר ומה הצריכת דלק שלו פחות או יותר?

תודה מראש,

דורון ריבניק.

sherifon
25-10-07, 19:21
ויטרה\סמוראי ארוך מכיר?

מכוער מאוד ,אבל פרקטי להחריד -סוזוקי כבר אמרתי?!

יש כאלו משופרות -ויש אחת למכירה - בצהוב ,של בחור בשםMAATOM ( או משהוא כזה.)..

דורונצ'יק
25-10-07, 19:35
כן, אני מכיר סוזוקי ויטרה ומכיר את הסמוראי וכבר אמרתי שהם קטנים מדי?!

ולגבי הויטרה הארוך המחיר שלו בערך - 45 אלף לשנת- 95, רכב שנראה מאוד רע ומוזנך לרוב היו אצל צעירים שרק קרעו אותם.

אני כנראה אלך על הטיראנו.

דורון ריבניק.

IlanHadar
25-10-07, 19:37
דורון,

אתה קופץ לכל הכיוונים ולא כל כך מקשיב, רוב מי שמייעץ לך כאן עבר את התהליך בצורה פחות או יותר דומה לשלך. התחיל ברכב זול והתקדם הלאה.

אתה הולך לקנות רכב בין 10 שנים! אין דבר כזה שתשים כסף התחלתי ולא תצטרך ליישר קו, זה עולה הרבה כסף. טרנו, גלופר (בקומבינה של מגנום...) ורכבים דומים בשנתונים האלה ישתו לך את הכסף ואת המשכורת החודשית.

אתה רוצה רכב שטח זול, תתחיל בקטן, אומרים לך סוזוקי\ יודעים כאן אנשים מה אומרים.

טויטה פורראנר, תעשה חיפוש יש הרבה חומר על הרכב, בתקציב שלך אין מצב.

טוב שעוד לא הגעת ל LR :mrgreen:

Saar
25-10-07, 20:34
ולגבי הויטרה הארוך המחיר שלו בערך - 45 אלף לשנת- 95, רכב שנראה מאוד רע ומוזנך לרוב היו אצל צעירים שרק קרעו אותם.

אני כנראה אלך על הטיראנו.

דורון ריבניק.

זה לא ממש מדוייק.
ויטרה קצרה בד"כ נרכשה ע"י צעירים (לא בהכרח קרעו אותה, הכל תלוי בבעלים)
ויטרה ארוכה לעומת זאת, בד"כ נקנתה ע"י הורים/משפחות צעירות ולכן אופי הנהיגה בד"כ שונה.
כמובן שלא ערכתי מחקר סטטיסטי מדוייק, אבל זה מה שאני ראיתי עד היום :)

סער.

אני בפירוש חושב שכדאי לך לראות את הרכב של יאיר מג'יפטריפ, לפי מה שראיתי בפורום מדובר ברכב שטופל ומושקע.
אין לי כל קשר ליאיר, פגשתי אותו פעם אחת בעבר (עזר לי עם ה IPAQ ).

דורונצ'יק
25-10-07, 20:42
האמת שאני צריך רכב שיהיה גדול ונוח.
אם לא הייתי צריך רכב יחסית גדול הייתי קונה איזה סוזוקי סמוראי או ג'ימיני.
אבל יש לי גם ציוד לקחת ברכב. זה משהו שאתם לא לוקחים בחשבון.

דורון ריבניק.

גיא
25-10-07, 21:21
נתתי לך תשובה.

תבדוק אותה.

נמרוד
25-10-07, 22:00
דורון תרשה לי להיות קצת בוטה, אבל במקרה שלך כל "נסיון" שאתה חושב שיש לך מפריע לשיפוט שלך. אתה מלא דעות קדומות מאד פשטניות ופשוט לא נכונות, וחסר מאד בידע אמיתי - הבעייה היא שאתה לא מודה בזה.

הנה למשל נושא האופניים - אתה רוצה להכניס אופניים לרכב. למה? כל עם ישראל תולה אופניים על מנשאים מאחורי כל מזדהליסינג, מה רע בזה? ומי אמר שאופניים נכנסים לכל רכב שטח שאתה דירגת כגדול? בוודאי שלא בלי לקפל את המושבים, לא הסידור הכי נוח בעולם. ומה הבעייה עם הטיסן? אפשר לשים על גגון אם הוא נכנס לתוך הרכב.

אם אתה באמת צריך מקום לציוד - אז גיא נתן לך את הכיוון הנכון - טנדר. אמנם הטנדר המומלץ, טויוטה, נמצא קצת מעל התקציב שלך, אבל אתה יכול למצוא איסוזו איפון, מיצובישי מגנום או מזדה B2500 בכיף, רק תתרחק מהאוטומטים. הם דיזלים, עושים בסביבות 8-9 קילומטר לליטר (כולם), אה, הם לא מהירים או מרגשים במיוחד... מה לעשות. טנדרים נועדו לסחוב משא.

טויוטה פוראנר בא עם מנוע בנזין 3 ליטר וגיר אוטומטי ושותה דלק יותר מסופה. למעשה כל רכבי שטח הגדולים עם מנועי בנזין כולל פאג'רו, טרופר, דיסקברי, ג'יפ צ'רוקי וגראנד - כולם צורכים דלק יותר מסופה, כי הם לרוב כבדים יותר ואוטומטיים. חסכון בדלק פשוט לא הולך עם רכב שטח בגודל מלא, וחשוב שתבין את זה.

תסדר את הדרישות שלך בסדר הנכון, תבדוק כמה קילומטרים אתה באמת הולך לעשות בשנה, תבדוק כמה ציוד אתה באמת צריך לקחת ובאיזו תכיפות - אולי אתה בעצם יכול להסתדר עם גגון? בקיצור תפתח את הראש.

Saar
25-10-07, 22:01
אנחנו לוקחים בחשבון שיש לך גם ציוד לקחת.
מצד שני, רובנו כבר עברו רכב אחד או שניים ויודעים לספר שכלל האצבע "גדול יותר=יקר יותר"
נכון בד"כ ברכבי השטח.
לא סתם הומצא הכינוי "מפלצת מוצצת" כאן באתר :mrgreen:

להחזיק ויטרה שמורה יעלה לך בערך כמו להחזיק סובארו/מזדה 1600 ואפילו פחות אם תלמד לטפל לבד (מאוד קל בסוזוקים)
להחזיק גאלופר/טראנו/דיזל גדול אחר כנראה יעלה לך פי 2 ומעלה.
גם טראנו בנזין לא יהיה זול יותר.

לפני שכל בעלי הרכבים שהזכרתי יקפצו עלי, הבהרה...
אני לא אומר שכל מי שמחזיק טראנו בנזין יצטרך להחליף מנוע בעלות של כמעט 20K ש"ח, מצד שני, מישהו יצטרך בסופו של דבר, אתה לא רוצה להיות זה שמשלם, נכון?
כנ"ל לגבי הדיזלים.
רכבי שטח גדולים וישנים הם מתכון בטוח להוצאות רבות ומגוונות, כאשר אין "עתודות" כספיות (מה שנכון לרוב החיילים המשוחררים) עדיף לדעתי להקטין את הסיכון, גם במחיר הקטנת הרכב.

בויטרה ארוכה לא תצליח להכניס 2 זוגות אופניים, (אני לא מכיר רכבי שטח רבים שכן תצליח)
לעומת זאת, עגלת תאומים+2 בימבות (או אופני ילדים) + ציוד לתאומים כן יכנסו :mrgreen:

מה התקציב החודשי שלך לאחזקת הרכב?

יצא ארוך, אני מקווה שיעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך,
סער.

דורונצ'יק
26-10-07, 00:51
תודה רבה על התגובות והתשובות האמיתיות שאתם נותנים לי.

אני מאוד רוצה ויטרה ארוכה... פשוט לא הכי בטוח מה היכולות שלה בשטח, במיוחד בחולות.
יש את הויטרה של יאיר מג'יפ-טריפ שמחר אני אראה אותה רכב שמתאים לי מאוד מבחינת נוחות והגודל.
אני יכול להכניס בויטרה 2 זוגות אופניים מקופלים. הוא הרבה יותר גדול מהקצר ובטח הרבה יותר גדול מג'ימיני ומסוזוקי סמוראי.

לרוב אני מסתייג מ "ג'יפונים" כי הם עם מנוע דיי חלש 1300-1600 ואני לא יודע עד כמה הם טובים בחולות.

אני מודע לזה שלהחזיק טיראנו זה עסק לא זול בכלל במיוחד אם הולך מנוע, גיר או כל הוצאה שכנראה מיותרת.
אבל גם לקנות ויטרה שנת- 94 זה סיכון שאני לוקח כיוון שהיא עוד יותר ישנה מהטיראנו שאני תכננתי לקנות.

דורון ריבניק.

GodsFather
26-10-07, 07:59
תגיד... זה עדיין לא משכנע אותך שאפשר לשים 2 אופניים על סמוראי ?

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6450&stc=1

וכן , גם 2 זוגות אופניים היום שם במקום המזרן והמיטה :mrgreen:
ובתוך הרכב היו גם טלוויזיה 29" מהישנות והגדולות , שידה ועוד מרעין בישין וכמובן נוסע לצד הנהג שלא היה דחוס לחלון.

ועכשיו לגבי דברייך האחרונים -

מצד אחד, אתה מלין על צריכת דלק ושאתה רוצה רכב מתון , מצד שני אתה מדבר על דיונות וכוח בחולות - אלה דברים מנוגדים לחלוטין.

המליצו לך על סופה , אפילו קצרה (עם גגון בשביל האופניים או המטוס, למרות שאפשר לתלות מאחור כמו שנמרוד המליץ) תעשה לך את העבודה כראוי , גם טיולים , גם "מפלצת" כמעט כמו של אבא, גם קלה לתחזוקה וגם תעשה את העבודה בדיונות לפני כל שיפור שתדחוף לה.

ומילה קטנה שלי - סמוראי עושה את העבודה בחולות יופי (וגם בעוד מקומות), עוד לפני שמשפרים אותו ודוחפים לו קרבורטורים צועקים ושאר תופינים ועלות השיפורים לא מתקרבת לעלות שיפורים של אף אחד מהרכבים לעיל. (וכן , קראתי שזה צפוף לך ושזה לא עומד על הפרק , פשוט רציתי לשפוך קצת אור על המכונת כביסה הידועה לשימצה)

גיא
26-10-07, 09:01
מה זה האוטו הזה שניראה כמו סמוראי אבל כתוב עליו ג'יפ ?? :mrgreen:

yossivarman
26-10-07, 09:21
היי
אני עוקב אחרי שרשור זה כבר כמה ימים
היה לי עד לפני שנה סמוראי 98 למשך 5 שנים
כיום יש לי ויטרה ארוכה - עם הילוכים

אם הייתי בגיל שלך (לא נשוי בלי ילדים)
סמוראי מהמודל האחרון ביותר - רכב שטח לא פראייר בכלל
ועם המקום מסתדרים -רק אם רוצים
היה לי את הסמוראי עם כסא תינוק- עגלה ולברדור שמן (שהספיק כבר למות :-()

לאחרונה - נושא המקום בא לידי ביטוי - (נוסף עוד ילד)
עברנו לויטרה ארוכה (הילוכים - אני לא יודע איך זה באוטומט)
גם לא מביישת את "הפירמה"

אבל כל פעם שאני רואה סמוראי בביש אני מסתכל בהערצה
כיף לטפל ברכב הזה
לא תצטער
my two cents

Saar
26-10-07, 10:16
הי,

גם לויטרה ארוכה יש מנוע 1600.
לי הייתה ויטרה ארוכה ידנית (יוסי, הויטרה שלך מודל 92 במקרה?)
אף פעם לא עמדתי מבוייש בשטח, אני זוכר אפילו כמה פרצופים מופתעים מדי פעם שלא האמינו למה האוטו הזה מסוגל.

אבל, זה לא רכב מירוץ בכביש וזה לא סופה בשטח.
זו פשרה טובה מאוד עבור שניהם בתקציב שפוי יחסית.

ד"א,
אם תחשב יחס הספק משקל, תהיה מופתע לגלות שהיחס של ויטרה קצרה ידנית 16V עדיף על זה של דיסקברי בנזין :smile:

סער.

דרור הראל
29-10-07, 20:17
אני ממליץ על פוראנר,תקנה את הראשון שתמצא תשקיע בישור קו,ותרכיב מערכת גז.ואחר כך תרוץ פעם בשבוע למוסך שפתאום יהפוך לחבר בדרך תחליף ראשים שנדפקו בגלל הגז......אה סליחה התעוררתי זה הייתי אני,בסוף גמרתי בדיפנדר.

דרור הראל

-->