PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלוב התהפכות לסופה סגורה

באגי
27-02-03, 17:56
שלום רב יש לי סופה סגורה מתכת וראיתי לא מזמן התהפכות של סופה כזו ללא כלוב או משהו אחר כל הגג הדלתות השמשה הכל נשבר וקרס וזו היתה התהפכות קלה על הגג אז החלטתי שאני רוצה כולב וחגורות ריתמה שיגנו עלי אבל מצד שני במקרה של התהפכות גם כאשר אתה חגור יכול להגרם נזק כבד יותר ע"י פגיעה של הראש בקשת ולקבל זעזוע מוח או משהו כזה.
(מי שזוכר בהתהפכות של גילי הכהן ב90 קמ"ש בפגרו קצר +כלוב+כסאות מירוץ+חגורות 5 נק+קסדות התהפכו כמה גילגולים לגילי לא קרה כלום ולנווט נהיה זעזוע מוח כשהקשת התעקמה קצת ודפק את הראש בקשת והקסדה נשברה!!!! ונהיה לו זעזוע מוח)אבל אני לא מדבר על כאלה התהפכויות במהרויות כאלו אני מדבר על רכב שבנוי לעבירות.
עכשיו עם אני עושה כלוב אז אני מביא ריתמות ואולי כיסאות מירוץ
או שאני יעשה כשתות מאחורה(אף אחד לא יושב מאחורה) אז7 מה לעשות אני מפחד מהקטע שהקשת פוגעת בראש.
עם אני ירפד את הקשתות שקרובות לראשי הנוסעים כמו בכלוב של נימרוד במקרה של נגיחה בכלוב זה ממש כואב??? :(

asafk
27-02-03, 23:56
בסופה שלי (סגורה) יש קשת התהפכות של רנגלר. לא כלוב- רק קשת 4 נקודות, מחוברת עם DOUBLER PLATES לרצפה, מאחורי הכסאות. יש אפשרות גם להתקין קשת מקורית של סופה, נמצאת בסופות הפתוחות, ובשבילה צריך לרתך צינורות בחלק התחתון של האמבטיה. אני יודע שזה לא מגן כמו כלוב, אבל אם הרכב לא לתחרויות, אני חושב שלא כדאי להשקיע בבלגן של כלוב 6 נקודות ברכב סגור. נכון, זה יותר בטוח, אבל יש גם חסרונות, ובלגן בהתקנה.
בשביל לקבל מושג כמה זה מגן, קח קו ישר בין הפגוש הקדמי לנקודה העליונה של הקשת שנמצאת מאחורי המושבים (הקדמיים, כמובן). הראש שלך צריך להיות בתוך המשולש שנוצר בין הקו הזה, הקשת והשלדה- זה אומר שהראש שלך ישאר בתוך מרחב המחיה שנשאר אחרי ההתהפכות- אבל בגלל שזו קשת ולא כלוב, יצטרפו למרחב הזה גם החלון הקדמי, הדלתות ועוד. השאלה- עד כמה? זה, כמובן, תלוי באנרגיה של ההתהפכות (כמה מהר אתה מתהפך?).

לעומת זה, כמה אתה צריך לשלם על כלוב 6 נקודות? וכמה זה שווה לך?
אם הוא פנימי לגמרי- מרחב המחיה מצטמצם מראש, וכן- זה אפילו יכול להיות מסוכן, וצריך לשבור את הדשבורד וכאלה (או להחליף לשל רנגלר). תשלום גדול יחסית.
אם הוא חצי חיצוני (קשת קדמית חיצונית, אחורית פנימית)- יש את 2 נקודות החדירה של הצינורות הארכיים, שאפשר לעשות על ידי קידוח וצינורות שיעברו דרך החורים, או עם פלטות משני הצדדים. בכל מקרה, הנקודות האלה גורמות להקשחה של המרכב, ובסוף, פתיחת החיבורים בין האמבטיה לחלק העליון של המרכב. זה כלוב שמסובך יותר לבנות, אבל התשלום זול יותר (ועוד לא התחלתי לדבר על כסף).

אסף.

באגי
28-02-03, 09:56
שלום אסף
מבחינת הדשבור אני מקצר אותו - ללא תשלום.
מבחינת התקנה - יש לי מי שיתקין לי.
מבחינת מחיר - ב2000 שקל הכלוב צבוע ומורכב על הגיפ.
ומה שאני מתכוון להתקין זה קשת קדמית אמצעית וחיזוק -בלי הקשת האחורית.
הבעיה היחידה שלי זה מרחק הראש מהקשת שמחברת אתה הקשת הקדמית והאמצעית.
זה סופה סגורה אז יש הגבלת מרחק שאפשר לשים את החיבור הזה.
זה השיקול היחיד שלי במקרה הכי גרועה אני ישים קשת אמצעית.

זאביק
28-02-03, 12:18
תרפד את הקשת עם ספוג ??

באגי
28-02-03, 23:16
אני לא יודע איך אני ירפד יש הרבה אפשרויות
ספוג
כמו בכלוב של נמרוד
כיסוי מוכן (כמו שיש בקשתות האמצעיות)

נמרוד
02-03-03, 09:44
שלום אסף
מבחינת הדשבור אני מקצר אותו - ללא תשלום.
מבחינת התקנה - יש לי מי שיתקין לי.
מבחינת מחיר - ב2000 שקל הכלוב צבוע ומורכב על הגיפ.
ומה שאני מתכוון להתקין זה קשת קדמית אמצעית וחיזוק -בלי הקשת האחורית.
הבעיה היחידה שלי זה מרחק הראש מהקשת שמחברת אתה הקשת הקדמית והאמצעית.
זה סופה סגורה אז יש הגבלת מרחק שאפשר לשים את החיבור הזה.
זה השיקול היחיד שלי במקרה הכי גרועה אני ישים קשת אמצעית.

הבנתי את הבעייה שלך.

תעשה ככה: שלוש מוטות אורך בין הקשת המרכזית לקדמית. אחד באמצע - לא מפריע לכלום. שני הצדדיים, צמודים כמה שאפשר לתפר שבין החלון לגג. הם יצטרכו להיות צורתיים, כמו בתמונה:
http://www.jeepolog.com/images/rollcage%20pics/c18_final%20top.jpg

לפי התקן שאני ציטטתי, צריך להיות מרחק מינימלי של 3 אינץ' - 7.5 ס"מ בין צינור כלשהו לראש הנוסע, כולל קסדה. קח פי 2 - 15 ס"מ. אפילו יותר - אני מבטיח לך שזה אפשרי. בנושא הזה של בטיחות הכלוב, צריך להבדיל בין שני תרחישים. אחד, נסיעת שטח רגילה, הנוסע שלידך לא חגור ולא ממש מרוכז בנסיעה, אתה נוסע מהר מדי ונכנס פתאום לחריץ או באמפ - הנוסע שלך מקפץ באויר, ראשו נוגע בתקרה. לא נעים, לא נורא, בדרך כלל זה קורה להם פעם אחת ואחרי זה הם מבינים שגם בשטח צריך לחגור ורצוי להחזיק במשהו.
על התרחיש הזה אנחנו מדברים - נוסע מתרומם באויר, מהירות לא גבוהה. אם תוודא שאין צינורות ישירות מעל הראש, ושכל הצינורות האחרים מרופדים ורחוקים 10-15 ס"מ לפחות מהראש, ושהנוסעים חגורים!!! לא תהיה בעייה.
התרחיש השני הוא ההתהפכות עצמה, וכאן אני לא מבין מה השאלה בכלל - עדיף להסתכן בזפטונת מהכלוב, המרופד, מאשר להמעך תחת משקל הג'יפ, לא?

לפי השאלות שלך אתה רוצה וצריך כלוב, אז לך על זה. 2000 שקל דרך אגב זה מחיר באמת נמוך.

polar bear
02-03-03, 10:35
בקרשר לענין הזה של הזינוק לתיקרה של אדם חגור.
תתקין חגורות של GM עם מותחן, תאמין ליח שלא תגיע לשום מקום.
אפ שר למצוא כאלה על אמריקאיון ישנות.
היתה לי כזאת בפייר 76' וב CUCV של צה"ל.
אין לי מושג איך מבדילים בין כזא עם לכזאת בלי.

נמרוד
02-03-03, 10:55
אדם לא חגור מזנק לתקרה. חגורת בטיחות רגילה, מתוחה, מספיקה בהחלט.

אייל
02-03-03, 13:59
2000 ש"ח זה הרבה כסף לכלוב.

בסופה שלי (סגורה בשלב זה - זמני!!!!! ) מורכב כלוב מלא (3 קשתות עם תמיכות אלכסוניות לשתי הקשתות האחוריות) - אתה מוזמן לבוא לראות.

הבעיה העיקרית היא אכן הדש-בורד. אם אין לך בעיה עם זה רצוי כלוב מלא. הקשת לא מפריע לקלאץ' (כפי שחשבתי שיקרה) והברזלים הפנימיים ידופנו בספוג.

בסיכומו של דבר אני חושב שאיכות הבניה המופלאה של חברינו מתע"ר מחייבת הגנה נוספת מלבד מרכב הפח (הזמני כמובן) שמכסה את הג'יפ.

אייל
051876694

אדי
02-03-03, 14:05
באגי , לדעתי כדאי להשקיע קצת יותר וללכת על הכלוב עם חגורות בטיחות טובות ולא לשכוח לרפד את הצינורות ...

אייל , אם עושים את הכלוב לבד ברור שזה יעלה פחות מ2000 ש"ח ... אם בעל מקצוע מייצר את הכלוב מחומרים איכותיים (סקדיול 40 2 צול - אולי 1.75 צול אם מדובר ברכב סגור צריך לבדוק בתקנים) וגם מרכיב לך את הכלוב ברכב (ואם זה רכב סגור ההרכבה לא פשוטה) אז 2000 ש"ח נראה לי מחיר סביר . לא?

אדי

אייל
02-03-03, 14:13
אדי - הכל תלוי בך (או בבחור ששאל).
לגבי קשת שבנויה מסקדיול 40 - זה אכן מחיר הוגן. אני בספק אם בזה מדובר.
נניח שאין לך (או לבחור ששאל) מושג בריתוך. חומרים לכלוב עולים כ-500 ש"ח (מנסיון) פירוק הגג אורך במקרה הגרוע שלוש שעות (כ-30 ברגים). התאמה וחיתוך של הצינורות יעלה כיומיים עד ארבעה ימי עבודה (כ-300 ש"ח לדיסק ועוד כ-100 ש"ח לדיסקים המיתכלים).
מה נשאר - ללכת למסגר טוב ואם הוא דורש יותר מ-500 ש"ח להזכיר לו שיש מיתון וללכת למסגר הבא.
מה חסכנו - כ-500 ש"ח ובנוסף נשאר לנו ביד דיסק.
ועוד דבר - זה כיף לא נורמלי לראות את יציר כפיך מורכב על הג'יפ.

לסיכום: לי יש ג'יפ כדי לעבוד עליו - לא לתת לאחרים לעשות את זה בשבילי. נקודה.

עד כאן
אייל.

נמרוד
02-03-03, 14:26
אייל,
אתה מייצג, בהגדרה, את רוח הפורום הזה...
אבל עדיין, מותר לאנשים ללכת לבעל מלאכה, ומי כמוך יודע שבבניית כלוב התהפכות עלות החומרים, גם האיכותיים ביותר, היא שולית. נדרשות עשרות שעות עבודה - לא אגזים אם אומר שלבנות כלוב כמו שלי מהתחלה ועד הסוף, מורכב וצבוע על הג'יפ, יקח למסגר מנוסה שיודע את העבודה ולא ממציא שום דבר, 20 שעות בקלות. ככה ש2000 זה לא הרבה כסף. מצד שני, 8000-10000 שקל שדורשים חלק מהמשפרים - זה כן הרבה, מאד. המחיר ההוגן הוא איפשהו באמצע - באיזור ה3000-4000.

אדי
02-03-03, 14:44
אייל , עדיין לא בניתי כלוב התהפכות , כך שאני לא יודע מהי עלות החומרים המדויקת . אבל מבדיקה קצרה שערכתי עלות החומרים היא אכן כמה מאות שקלים ... ואם לא בונים לבד (את הריתוכים צריך בעל מקצוע טוב לעשות אם אין מספיק ניסיון) ... צריך לשלם למישהו על העבודה , לא?

ועוד סיבה למה ללכת על כלוב :
http://www.magpage.com/~drez/pics/steve4.jpg
הרנגלר בתמונה היה עם קשת התהפכות מקורית ... אמנם הוא פתוח וברכב הסגור יכול להיות שהגג הקשיח היה מונע חלק מקריסת החלון .

אדי

זאביק
02-03-03, 14:51
אדי,
או שברנגלר הקשת התהפכות היא סמלית בלבד, או שברכב הנ"ל היא לא קיימת,
כי היא קרסה לחלוטין !!!
בסופה פתוחה, הקשת היא די מסיבית לספוג התהפכות במהירות סבירה (לא מהירות ראלי) ולא לקרוס.

אדי
02-03-03, 15:27
זאביק , כנראה שבהתהפכות הספציפית הנ"ל מהירות הנסיעה הייתה גבוהה ... והקשת המקורית לא הספיקה , כבר יצא לי לראות סופות/סיקסים אחרי התהפכות ומצב הקשת לא היה כל כך גרוע . אני לא חושב שיש הבדל עקרוני בין הקשת המקורית של הסופה לזו של הרנגלר ... בטח יש איזה תקן שצריכים לעמוד בו .
עד כמה שאני זוכר בסופה פתוחה מקורית יש שתי קשתות 1.5 צול מצינורות עם תפר (לא זוכר את עובי הדופן) . אבל יש די הרבה שהחליפו לקשתות מסיביות יותר (או פחות...) .

RINCEWIND
02-03-03, 23:48
דווקא סיפור יפה על אחוות ג'יפאים, הרכב ישך ליושב ראש של עמותת ג'יפים
בנסיעה הוא פגע בשלג והתהפך, ובנוסף נכנס בו אוטו. הנהג עם פגיעות ראש חמורות
שוכב בקומה בביה"ח. העמותה פתחה למשפחה חשבון לתרומות, ולקחה על עצמה
לשפץ לו את הג'יפ. מישהו היתנדב לבנות לו קשת...

אי אפשר לראות את התמונות ולא לרצות כלוב

yariv
03-03-03, 13:33
בתור מי שבנה את הכלוב של נמרוד ושל אורי טל אני חושב שבניית כלוב מצינור סקד' 40 2" זה לא הגיוני ומיותר ,קוטר חיצוני של צינור כזה מגיע כמעט ל-65 מ"מ
שזה המון ומיותר.
בעיני כלוב יכול היות בטוח לתנאי התהפכות "נורמליים" במהירויות סבירות גם אם הוא מיוצר מצינור שחור 1.5 - 2 צול בעובי דופן של 3.25 מינימום עם חיזוקים ופלטות מפזרות לחץ רחבות ועלות של מבנה כזה היא סביב 2000-3000 ש"ח לפי הדרישות.
זוג קשתות קדמי ומרכזי כולל חיבורים ביניהם ואלכסונים לכנפיים אחורייות יהיה כ-2000 ש"ח לפני מע"מ
חשוב שהריתוכים יהיו איכותיים ושלא יישברו בזמן אמת!!!

זאביק
03-03-03, 14:25
יריב,
מה ההבדל בין צינור סקדיול 40 2" לצינור 2 צול ?
זה לא אותו דבר מבחינת קוטר חיצוני ?

אדי
03-03-03, 14:49
נתונים של צינור סקדיול 40 בקוטר 2" :
קוטר חיצוני : 60.325 מ"מ .
עובי דופן : 3.912 מ"מ .

את המידות המדויקות של צינור 2 צול רגיל (עם תפר) אני לא יודע .

בכל מקרה , ההבדל הוא לא עד כדי כך משמעותי , לא במחיר ולא בקוטר ובמשקל אז לדעתי כדאי להשקיע בצינור חזק יותר , בכל זאת מישהו ישב וחישב תקנים לכלובי התהפכות , אמנם התקנים מתאימים למירוצי מהירות והכוחות הפועלים עליהם במקרה התהפכות גדולים יותר מאשר בהתהפכות בנהיגה טכנית אבל כדאי להיות מוכנים לכל מצב של התהפכות ... גם על הכביש או במהירות גבוהה על שבילי עפר , לא?

ויריב צודק , הצינור הכי חזק לא יעזור אם הריתוכים לא מספיק טובים .

אדי

נמרוד
03-03-03, 17:03
מספיק לקשקש בצולים.

צינור מבני מוגדר ע"י הקוטר החיצוני שלו ועובי הדופן. כמו כן האם הוא צינור משוך ללא תפר (באנגלית, DOM), או צינור עם תפר (באנגלית, HREW). ההגדרות האלו מספיקות בשביל מה שמעניין אותנו. בארץ, דברו במ"מ. למען האמת, גם אם אתם מדברים עם אמריקאי, דברו במ"מ - הם עוברים לשיטה המטרית...

צול הוא מונח ארכאי, וכל העניין ההיסטורי עם קוטר פנימי וחיצוני של צינורות אינסטלציה מתחילת המאה מעניין את התחת.

קפיש? וזו הנחיה לביצוע, לפחות בפורום שאני מנהל :twisted:

asafk
06-03-03, 09:37
אני מציע לבדוק כלוב 6 נקודות, כשהקשת הקדמית חיצונית, ומחוברת למרכב לפני החלון, הקשת האחורית (סליחה, אמצעית...) ממוקמת בתוך הרכב צמוד מאחורי הכסאות, עם תמיכה בזווית לכיוון אחורה, והחיבור בין שתי הקשתות חיצוני, ונכנס לתוך הרכב מעל הקשת האמצעית - לא על ידי חורים, אלא ע"י סנדויץ'.
ככה לא מכסחים את הדשבורד, ומרוויחים מרחב מחיה.

כשיהיה לי כסף לזה, זה הכלוב שיהיה בסופה. בינתיים- קשת רגילה מאחורי הכסאות, כמו של CJ7. גם זה משהו.

אסף.

RINCEWIND
03-04-03, 10:15
שאלה באותו נושא, עם צינור ללא תפא נקרא DOM
מאיפה הגיע השם סקדיום?
האם זה עוד עיוות כמו דשבו, אמברקס, וגקסון?

נמרוד
03-04-03, 10:34
"סקדיום" - עיוות של המילה Schedule .
מדובר בסוג של תקן שמדבר על מידות הצינור.
מצ"ב טבלה שמצאתי איפשהו:
http://www.jeepolog.com/ext_images/schedule_table%20copy.jpg

מבלבל???
אכן. אם תבקש בחנות צינור 1.5 אינץ' סקדואל 40, תקבל צינור בקוטר חיצוני 1.9 אינץ', קוטר פנימי 1.61 אינץ' ועובי 0.145 אינץ'....ולא אמרת כלום על סוג הצינור, כי הוא יכול בכלל להיות עשוי מפלסטיק.

עד כאן פינת הטריוויה היומית של ג'יפולוג :D

-->