PDA

צפייה בגרסה מלאה : היחידה הארצית לפינוי צירים מתרחבת ומגייסת חברים חדשים

מאיר רוטברג
24-10-07, 13:23
מי שעוקב אחרי פעילות היחידה לאורך השנים בוודאי הבחין כי גבולות הגיזרה ונפח הפעילות של היחידה עולה בהתמדה ,
כיום אנו מטפלים מפורדיס עד אשקלון.

אנו מחפשים מתנדבים חדשים ליחידה ,
הפניה הינה לנשים וגברים כאחד

חייבים להיות בעלי רכבי שטח בעלי נכונות לפעול בכל שעות היממה ,להיות זמינים ,

היחידה מבצעת את כל ההכשרות כולל קורסי חילוץ שמאושרים בנהלי המשטרה ומשרד העבודה ,

אין הפניה מתאימה לאלו אשר מחפשים פעילות"שופני" של יחידות הגיפים לסוגן ,
אין אנו נוהגים לבצע סיורים עם כחולים, מעצרים, הטרדות נהגים,דוחות,או פעילות משטרתית מעבר חילוץ רכבים תקולים,הפוכים, מהצירים המרכזיים,פינויים למקום בטוח ופתיחת ציר התנועה לרווחת כולנו.

חל איסור מוחלט על סממנים משטרתיים ברכב ,מדבקות ענק או כל מדבקות שהן,אפודים על הכסאות וכו'

כן ,הפניה לאלו שיש להם נכונות אמיתית לתרומה לקהילה,

החזרי דלק מובטחים ומתוקצבים מראש , נוהלי יחידה כתובים ומאושרים שאין כמותם בשום יחידה ,
מדרג פיקוד ברור ,
אווירה של פעילות ,בין 200 ל 300 ארועים בחודש!!!
חוסר חתרנות ופירגון נדיר בין החברים ,

לראיה היחידה קיימת 7 שנים ומתפתחת בהתמדה .

זמינות זו מילת מפתח אצלינו.

בכל פניה אנא העבירו אלי לבדיקה מקדמית טל ות.ז

מאיר

איציק - 4X6ZH
24-10-07, 16:51
מאיר קשה לי להתאפק ( סליחה )

אתם ממשיכים לחפש פרייר תורן שיצא באמצע הלילה לחילוץ
ובדרך הביתה יבוא השוטר שהיה איתו בחילוץ ויוריד את הרכב מהכביש :evil: :evil: :evil:
כל המערכת המשטרתית פשוט דוחה .
רק להסתכל עליהם איך הם לבושים ואיך הם מתנהגים איך הם נוהגים ואיך ניראות הנידות שלהם .
כן כן כך אנחנו נראים .
אפילו אתם מנסים להסיר מעצמכם כל סימן של משטרה ( מענין למה ) :shock:

איציק

boba banay
24-10-07, 19:09
מאיר תוסיף לקריטוריונים שחייבים גם ביטוח מקיף לרכב - כמו שנאמר לי כשביקשתי להצטרף
דבר שמנפה הרבה מבעלי הסיקסים המיושנים (כמוני) שרוצים לעזור ולא יכולים

גיא
24-10-07, 22:06
ועוד משהו מעניין ...

יש לי חבר שבמוסך מתקן ניידות של מתנ"א ... אין לכם מושג כמה ניידות הוא היה אמור להוריד מהכביש על כשלים וקצין הרכב של היחידה מאשר אותן לשימוש בכל זאת ....

מאיר רוטברג
24-10-07, 22:13
תודה על הירידות והדאחקות ,

בטוח מקיף זו דרישה אולטימטיבית של אק"מ כתנאי ראשוני לפעול עם רכב שאינו משטרתי,

ומר מרקדו , לנו אין סממנים משטרתיים כי אין לי חשק להתעסק עם שריפים לסוגם לא מחמת זאת שאני בוש לעזור למשטרה
אני גאה בכך שאנו מבצעים בין 200 ל 300 פעולות לרווחת העומדים בפקקים בחודש.

דרור ברלי
24-10-07, 23:52
בטוח מקיף זו דרישה אולטימטיבית של אק"מ כתנאי ראשוני לפעול עם רכב שאינו משטרתי,

האם זה כדי שאם חס וחלילה ייגרם איזה שהוא נזק לרכב מחלץ/מחולץ, אז שאפשר יהיה להפעיל ביטוח והמשטרה לא תצטרך לפצות?

ועכשיו אני שואל אותך כסוכן הביטוח ולא כאיש היחפ"צ - איך מתייחסות חברות הביטוח לנזק אפשרי שניגרם בזמן פעילות היחידה?

גיא
25-10-07, 06:45
דרור,

בשירשורים שונים מאיר כבר נישאל וענה.
אם יש ארוע, בעל הרכב נידרש להפעיל את הביטוח שלו והמשטרה "לפנים משורת הדין" תעזור בהשתתפות העצמית.

מה שלא מקבל פתרון זה הנושא של חוסר העדר תביעות לחידוש הביטוח בשנה הבאה...

לפחות ככה אני זוכר. ( ויכול להיות שאני מבלבל עם הטופס שהוא מחתים אותי במילואים על השימוש ברכב הפרטי לטובת הצבא )

מאיר רוטברג
25-10-07, 09:00
דרור,

בשירשורים שונים מאיר כבר נישאל וענה.
אם יש ארוע, בעל הרכב נידרש להפעיל את הביטוח שלו והמשטרה "לפנים משורת הדין" תעזור בהשתתפות העצמית.

מה שלא מקבל פתרון זה הנושא של חוסר העדר תביעות לחידוש הביטוח בשנה הבאה...

לפחות ככה אני זוכר. ( ויכול להיות שאני מבלבל עם הטופס שהוא מחתים אותי במילואים על השימוש ברכב הפרטי לטובת הצבא )

שאלה של דרור
האם זה כדי שאם חס וחלילה ייגרם איזה שהוא נזק לרכב מחלץ/מחולץ, אז שאפשר יהיה להפעיל ביטוח והמשטרה לא תצטרך לפצות?

ועכשיו אני שואל אותך כסוכן הביטוח ולא כאיש היחפ"צ - איך מתייחסות חברות הביטוח לנזק אפשרי שניגרם בזמן פעילות היחידה?

בעת נזק לרכב של מתנדב המשטרה משלמת למתנדב את ההשתתפות העצמית בלבד, זה אינו "מפנים משורת הדין" אלא מובנה בתקנות ,
הדברים ידועים ומובהרים מראש לכן רכב של מתנדב נדרש לכיסוי מקיף .

לגבי שאלת דרור ,

אם הרכב שלך בהיותך מתנדב בפעילות משטרתית מעורב בתאונה ההתייחסות הינה מבחינת חברת הביטוח כאילו הייתה אזרח ולא שוטר באותו הרגע , כלומר כיסוי ביטוחי מלא.

אצלינו בנוסף לסטנדרט יש לנו כיסוי ביטוחי מלא לנזקים שאם ייגרמו לצ"ג בזמן ארוע משטרתי
הביטוח אינו קשור לביטוח האישי שלנו כמקיף אלא הינו מטעם המשטרה ועל חשבונה ובנוסף
אישר חשב המשטרה כיסוי כולל ליחידה .

מקווה שעניתי לכם בפרוט מספק

מאיר רוטברג
25-10-07, 12:45
מישהוא אמר שאנחנו פראיירים

שעה 5.55 טלפון ממשלט את"ן ,
רכב הפוך על כביש 4 קילומטר דרומית מצומת רעננה ,

פראייר לא? התלבשתי וייצאתי לארוע ,

רכב הפוך על הגג סיטרואן בי איחס הנהג ,כרגיל ברגע של חוסר תשומת לב נגע במעקה הבטיחות והתהפך ,

הפכתי אותו , השתמשתי ברצועות ,היה כמובן שמן על הכביש הן התלכלכו (פראייר לא?),

משכתי אותו למקום בטוח בשול הדרך וחזרתי , מקלחת ולמשרד ,

פראייר אמרתי???

תאר לך כי היחידה לא הייתה קיימת, היו מזעיקים את גרר כליף או אסולין , אלו בשרות המשטרה
הם היו מגיעם אחרי שעה שעתיים ,

מה היה גודל הפקק של כביש 4???

מינימום היה מתחיל בחדרה.

נקודה .

נכון אני פראייר(לשיטתך לא לשיטתי) . אבל חסכתי היום מליונים בזמן ,בדלק, בעצבים
לכל ציבור הנהגים ועל כך נאמר, דיינו,

שלך בידידות כתמיד
מאיר

itay-rover
25-10-07, 13:29
מאיר כל הכבוד!
אני חושב שהתסכול שמובע כאן הוא לא ממש כלפי היחידה,אלא כלפי התנהלות המשטרה והגופים הממסדיים,שנעזרים במתנדבים ביד אחת,ו"מרביצים" לאותה האוכלוסיה בצורה גורפת ללא בדיקת הפרטים ביד השניה....
איתי

גיא
25-10-07, 14:19
להיות פראייר ( להתנדב ) זה דבר אחד ואתה בטח יודע מה דעתי בעניין הזה.

גם מה שעשית זה דבר חיובי למדי.

הבעיה היא לא המתנדבים אלא המערכת.

האירגון - זה דבר אחר.

בנתיים, כל הכבוד :-)

איציק - 4X6ZH
25-10-07, 16:01
איתי ההגדרה שלך מדויקת ביותר

איציק

YoavR
25-10-07, 17:30
מאיר כל הכבוד!
אני חושב שהתסכול שמובע כאן הוא לא ממש כלפי היחידה,אלא כלפי התנהלות המשטרה והגופים הממסדיים,שנעזרים במתנדבים ביד אחת,ו"מרביצים" לאותה האוכלוסיה בצורה גורפת ללא בדיקת הפרטים ביד השניה....
איתי

מדוייק מאוד.
מרגיש כך בדיוק גם בקשר לצורת האכיפה של הפקחים של רשות שמורות הטבע.

יואב

מאיר רוטברג
28-10-07, 20:00
דוגמא קטנה מהשבוע מצולמת על ידי איציk

http://www.hnn.co.il/index.php?module=albums;task=view;id=343 6

מאיר רוטברג
31-05-09, 10:52
הכנסו לאתר היחידה וראו את פעילותינו בשנים האחרונות ,
היחידה גדלה ופותחת שלוחה צפונית ,
חברה צפוניים זיכרון צפונה נדרשים לסיוע טהור לאזרח בפקק,
אם יש לך רצון לפעול ולהתנדב יש לך מקום אצלינו ,
הרבה עבודה מובטחת, כיסוי ביטוחי מלא חס וחלילה , הרשאות מיוחדות,הכשרות מיוחדות.
ובלי "שופוני" בלי סממנים משטרתיים ומדבקות ענק,
עבודה נטו

השועל
02-06-09, 23:30
מאיר ..

ראשית כל הכבוד על הרצון, העבודה והאכפתיות של המתנדבים.. תמיד מבורך !

יש לי בעיה עם החוקים קצת, אולי תוכל לעזור לי..קח דוגמא, וסלח לי מראש אין לי שום כוונה לפגוע רק לציין נקודה.

אין לי סממנים משטרתיים על הרכב, אין לי צ'קלקה על הגג, אין לי שוב דבר שעושה אותי שוטר לשם העניין. אבל אני מתנדב ביחידה.
עכשיו קיבלתי קריאה על תאונה (חס וחלילה) כביש 4 ,צומת רעננה. הכביש פקוק ועמוס מאוד. אני צריך להגיע לאזור התאונה מהר ככל האפשר בכדי לפנות את הציר !
אין לי סממנים על הרכב, אין לי כריזה או מה שזה לא יהיה. איך אני אגיע למקום התאונה מבלי לנסוע בשוליים, לחצות צמתים כאלה ואחרים מבלי לקבל קנס וגם להגיע מהר ככל האפשר..

לפני מספר ימים, רכב מסוג טויוטה פרדו, עם מנורת צ'קלקה על הגג.. הנהג לא שוטר, מבוגר עם כובע של מתנדבים.. נסע במהירות כזו מופרזת שהוריד אותי מהכביש, צפצף בצפצפה המקורית של הרכב ונהג כמו משוגע על הכביש.. אם הייתי שוטר הייתי נותן לו כמה דוחות טובים. מה מונע משוטר אמיתי לא לתת לי כ"מתנדב".. דוחות, שלילה ומעצר ??

אשמח לשמוע מנסיונך על מקרים דומים ופחות יפים על מתנדבים שקיבלו בראש והצטערו שבזבזו את מרצם על פעילות שגרמה להם לנזק כספי כזה או אחר כתוצאה מכך. הרי לא הכל ורוד ?

בתמונה יש גי'פ עם צ'קלקה - זה סממן לפי החוק של המתנדבים?

UNIX
03-06-09, 01:58
יצא לי לראות פעם אחת חילוץ ב שעה מוקדמת של הבוקר (יותר לכיוון הלילה )
וזה היה נראה מקצועי מאוד

כל הכבוד
לגבי המשטרה זה כבר סיפור אחר

השועל
03-06-09, 10:17
רק לשם הסדר הטוב..

אני לא באמת "מתנדב".. ציינתי סיטואציה שבה הייתי רוצה לדעת מה קורה במקרים מסוג זה למתנדבים ואיך המשטרה מתייחסת לעבריינים בחסות המשטרה! [קוראים לזה התנייה גונטיבית קלסית בפסיכולוגיה :) ]

רכס חיים
03-06-09, 11:16
אדון שועל, אתה יכול להירגע מכל הבהילות בחדר המעצר ליומיים שלושה.

בכל מקום שיש לך עסק עם המשטרה ובמיוחד עם המתנדבים אתה תמיד תסיים לא טוב.

חוץ מזה ,משום מה לכל המתנדבים יש זקן - אתה כבר החלטת לגדל אחד ???????

השועל
03-06-09, 15:43
ממש ממש לא ואני גם לא מתכוון :)

אין לי כוונות להתגייס, עם כל הכבוד לחבר'ה של מאיר, אני שמח שמישהו אחר עושה את העבודה.
כל אחד שיעשה מה עושה לא טוב.. לי זה עושה פחות טוב אז אני נמנע !!

אדי
03-06-09, 15:57
סיפור קצר:
אתמול בבוקר נסעתי לתל אביב, כביש החוף לכיוון צפון, מחלף רבין בסביבות השעה 9:00. אחרי יותר מדי זמן בפקק, הגעתי למחלף רבין והחלטתי לעלות לימין (לכיוון הרצליה פיתוח) ולהמשיך ישר בצומת ע"מ לחסוך את הפקק. מסתבר שהתאונה הייתה בכביש ממש מתחת לגשר כך שמסתבר שחסכתי לי זמן יקר.
עליתי חזרה על כביש החוף, יחד עם כל כלי הרכב שמגיעים מכיוון הרצליה/הרצליה פיתוח, נסיעה במהירות של 80-90 קמ"ש בנתיב האמצעי אחרי רכב מסחרי ופתאום מגיע מולי רכב שטח אזרחי עטוי צ'קלקות. הרכב נסע במהירות של כמה עשרות קמ"ש נגד כיוון התנועה בכביש החוף בשעה 9:00 בבוקר.

האם מדובר ברכב של מתנדב היחידה? האם אלה הנורמות של מתנדביה?

משום מה, לא נראה לי הגיוני לסכן חיי אדם בצורה כזאת כאשר מנגד עומדות כמה דקות בלבד של המשך הפקק. גם אם היה מדובר באמבולנס הסיכון לא היה מתקבל על הדעת.

מאיר רוטברג
03-06-09, 16:42
מאיר ..

ראשית כל הכבוד על הרצון, העבודה והאכפתיות של המתנדבים.. תמיד מבורך !

יש לי בעיה עם החוקים קצת, אולי תוכל לעזור לי..קח דוגמא, וסלח לי מראש אין לי שום כוונה לפגוע רק לציין נקודה.

אין לי סממנים משטרתיים על הרכב, אין לי צ'קלקה על הגג, אין לי שוב דבר שעושה אותי שוטר לשם העניין. אבל אני מתנדב ביחידה.
עכשיו קיבלתי קריאה על תאונה (חס וחלילה) כביש 4 ,צומת רעננה. הכביש פקוק ועמוס מאוד. אני צריך להגיע לאזור התאונה מהר ככל האפשר בכדי לפנות את הציר !
אין לי סממנים על הרכב, אין לי כריזה או מה שזה לא יהיה. איך אני אגיע למקום התאונה מבלי לנסוע בשוליים, לחצות צמתים כאלה ואחרים מבלי לקבל קנס וגם להגיע מהר ככל האפשר..

לפני מספר ימים, רכב מסוג טויוטה פרדו, עם מנורת צ'קלקה על הגג.. הנהג לא שוטר, מבוגר עם כובע של מתנדבים.. נסע במהירות כזו מופרזת שהוריד אותי מהכביש, צפצף בצפצפה המקורית של הרכב ונהג כמו משוגע על הכביש.. אם הייתי שוטר הייתי נותן לו כמה דוחות טובים. מה מונע משוטר אמיתי לא לתת לי כ"מתנדב".. דוחות, שלילה ומעצר ??

אשמח לשמוע מנסיונך על מקרים דומים ופחות יפים על מתנדבים שקיבלו בראש והצטערו שבזבזו את מרצם על פעילות שגרמה להם לנזק כספי כזה או אחר כתוצאה מכך. הרי לא הכל ורוד ?

בתמונה יש גי'פ עם צ'קלקה - זה סממן לפי החוק של המתנדבים?

שאלת שאלות טובות ולהלן התשובות ,

הוזעקת מהבית או מהמשרד ירדת לרכב ,
חובה (בתקנות)עליך לשים צקלקה על הגג, חובה(בתקנות) עליך לשים אפוד זיהוי משטרתי,
אתה חייב להשמע להוראות החוק למעט באם קיבלת אישור לנסיעה בשול הדרך אך ורק אם התנועה עומדת וגם אז נסיעה איטית למניעת סטיות פתע של אחרים לכיוונך,
השימוש באמצעים כגון כריזה מצומצם ביותר וניתן רק במקרים קיצוניים ובאישור קצין משטרה ונרשם
ביומן מבצעים של המשל"ט,
אין שום אישור לא היה ,לא יהיה, אישור לבצע עברות תנועה של עצור ,האט,אדומים, מצלמות ,מהירות לא חוקית, בכל המקרים דנן אתה מיידית לא ביחידה, כאן זו לא עברינות בחסות החוק.

מתנדב שלנו שנוסע לארוע מוצב במשלט וכמוהו ככל שוטר, באם יעצור אותו שוטר בעת מילוי תפקידו על כי נהג שלא כחוק למעט מה שציינתי שמאושר הרי יקבל דוח ואם ינסה להתחמק מדוח בטוענה כי הנו חברי ביחידה הרי מקומו לא איתנו, כאן אין ולא יהיה חסות לפורעי חוק, נהגת שלא כדין??
דינך ככל אזרח.

לגבי אותו טויוטה שציינת אנא פנה אלי בפרטי או בטלפון על שעה ותאריך ואוכל לבדוק במיידי אם מדובר על מתנדב שלנו ואם לא,

אני מצר כי התשובות ניתנות בפרוט ייתר אולם זו הדרך היחידה שאני מכיר הכל בגילוי לב ועל השולחן.

השועל
03-06-09, 16:47
שאלת שאלות טובות ולהלן התשובות ,

הוזעקת מהבית או מהמשרד ירדת לרכב ,
חובה (בתקנות)עליך לשים צקלקה על הגג, חובה(בתקנות) עליך לשים אפוד זיהוי משטרתי,
אתה חייב להשמע להוראות החוק למעט באם קיבלת אישור לנסיעה בשול הדרך אך ורק אם התנועה עומדת וגם אז נסיעה איטית למניעת סטיות פתע של אחרים לכיוונך,
השימוש באמצעים כגון כריזה מצומצם ביותר וניתן רק במקרים קיצוניים ובאישור קצין משטרה ונרשם
ביומן מבצעים של המשל"ט,
אין שום אישור לא היה ,לא יהיה, אישור לבצע עברות תנועה של עצור ,האט,אדומים, מצלמות ,מהירות לא חוקית, בכל המקרים דנן אתה מיידית לא ביחידה, כאן זו לא עברינות בחסות החוק.

מתנדב שלנו שנוסע לארוע מוצב במשלט וכמוהו ככל שוטר, באם יעצור אותו שוטר בעת מילוי תפקידו על כי נהג שלא כחוק למעט מה שציינתי שמאושר הרי יקבל דוח ואם ינסה להתחמק מדוח בטוענה כי הנו חברי ביחידה הרי מקומו לא איתנו, כאן אין ולא יהיה חסות לפורעי חוק, נהגת שלא כדין??
דינך ככל אזרח.

לגבי אותו טויוטה שציינת אנא פנה אלי בפרטי או בטלפון על שעה ותאריך ואוכל לבדוק במיידי אם מדובר על מתנדב שלנו ואם לא,

אני מצר כי התשובות ניתנות בפרוט ייתר אולם זו הדרך היחידה שאני מכיר הכל בגילוי לב ועל השולחן.

תודה על ההסבר המפורט.
אם רק הייתי מספיק לרשום את מספר הרישוי .. להבא מבטיח להשקיע יותר מאמץ בתיעוד ותיאור הרכב הזמן המדוייק והשעה.

תודה.

מאיר רוטברג
03-06-09, 16:58
סיפור קצר:
אתמול בבוקר נסעתי לתל אביב, כביש החוף לכיוון צפון, מחלף רבין בסביבות השעה 9:00. אחרי יותר מדי זמן בפקק, הגעתי למחלף רבין והחלטתי לעלות לימין (לכיוון הרצליה פיתוח) ולהמשיך ישר בצומת ע"מ לחסוך את הפקק. מסתבר שהתאונה הייתה בכביש ממש מתחת לגשר כך שמסתבר שחסכתי לי זמן יקר.
עליתי חזרה על כביש החוף, יחד עם כל כלי הרכב שמגיעים מכיוון הרצליה/הרצליה פיתוח, נסיעה במהירות של 80-90 קמ"ש בנתיב האמצעי אחרי רכב מסחרי ופתאום מגיע מולי רכב שטח אזרחי עטוי צ'קלקות. הרכב נסע במהירות של כמה עשרות קמ"ש נגד כיוון התנועה בכביש החוף בשעה 9:00 בבוקר.

האם מדובר ברכב של מתנדב היחידה? האם אלה הנורמות של מתנדביה?

משום מה, לא נראה לי הגיוני לסכן חיי אדם בצורה כזאת כאשר מנגד עומדות כמה דקות בלבד של המשך הפקק. גם אם היה מדובר באמבולנס הסיכון לא היה מתקבל על הדעת.

חד משמעית אין מדובר על מישהוא מהיחידה שלנו אין לנו שום ארוע בשעה הנ"ל ביום הנ"ל באזור כביש 2,ייתכן כי מדובר באחת מיחידות הגיפים או רכב "הצולה" להם אין דין ואין דיין כאשר מדובר בפצועים,

כאשר רכב שלנו מקבל אישור נסיעה בניגוד לכיוון התנועה זה רק לאחר שמוודאים כי בוצעה חסימה הרמטית של הכביש על ידי ניידת ושוטר במדים, כאשר השוטר מדווח מהו רכב אחרון שעבר , המתנדב לא מורשה להתחיל בנסיעה לפני שמקבל אישור מפיקוד היחידה והמתין לראות שאין מסתננים, אין מצב בעולם שארשה שמתנדב ייסע מול תנועה זורמת מה אני משלחת מנחמים לאלמנות???
אצלינו הבטיחות מעל לכל ובזה אין כל פשרה

ינון
04-06-09, 21:55
שורה תחתונה (אני חוזר לאחור כמה צעדים) המתנדב צריך כיסוי של ביטוח מקיף כדי שיכסה נזקים
לא ברור לי בכמה אחוז משתתפים עם המתנדב כאשר ישנה השתתפות עצמית בביטוח ומי נושא בעלית הפרמיה בעקבות כך?
והיה וגררת רכב כבד (ראיתי סופה גוררת אוטובוס באחת הנסיעות שלי) והשאסי נקרע לך האם מישהו יפצה אותך?
והיה וגרמת נזק לרכב אחר במהלך החילוץ נזק לשאסי והנהג תובע אותך באופן אישי (זה יכול לקרות) מי מגבה אותך?
כן זו אחת מהנפיחות שלי (לטענתך) שמאוד כעסת עלי שהעלתי את הסוגיה באחד השירשורים הקודמים
ובכן אני מתנדב אבל לא בחילוץ כאם ביחידות מתנדבים אחרות (יש קצת אקשן והכל בכלי רכב משטרתיים ולא בייחידות של תנועה ,אור ירוק וחבריהם)
יישר כח ינון

danipc
04-06-09, 22:05
הכנסו לאתר היחידה וראו את פעילותינו בשנים האחרונות ,
היחידה גדלה ופותחת שלוחה צפונית ,
חברה צפוניים זיכרון צפונה נדרשים לסיוע טהור לאזרח בפקק,
אם יש לך רצון לפעול ולהתנדב יש לך מקום אצלינו ,
הרבה עבודה מובטחת, כיסוי ביטוחי מלא חס וחלילה , הרשאות מיוחדות,הכשרות מיוחדות.
ובלי "שופוני" בלי סממנים משטרתיים ומדבקות ענק,
עבודה נטו

מאיר היחידה לא נותנת מענה לאיזור הצפון מאחר ואת הקורסים עושים במרכז
במידה ותעשו את הקורסים גם בצפון אז יבואו מתנדבים
אלא אם המשטרה מוכנה להשתתף בהפסדי יום עבודה + דלק של הנסיעות לאיזור המרכז בשביל הקורסים שהיא מעבירה

מאיר רוטברג
04-06-09, 22:42
מאיר היחידה לא נותנת מענה לאיזור הצפון מאחר ואת הקורסים עושים במרכז
במידה ותעשו את הקורסים גם בצפון אז יבואו מתנדבים
אלא אם המשטרה מוכנה להשתתף בהפסדי יום עבודה + דלק של הנסיעות לאיזור המרכז בשביל הקורסים שהיא מעבירה

כפי שאתם רואים התשובות הינן מלאות וישירות,

ידידי, בסיס האם של היחידה במרכז, ייתכן כי בעתיד יערכו קורסים בצפון ,המשטרה לא מממנת דבר הכל על חשבונינו והמדריכים אינם שוטרים אלא מתנדבים כמוני וכמוך,ואם שני חברה מטולאים עברו קורס אצלינו הכל אפשרי צריך רק לרצות,אבל איני פוסל דבר אם למשל היה לנו מגרש אימונים עם מספר רכבים כמו שתעבורה מעמידה לרשותינו,

ינון,
ציטוט משאלתך
שורה תחתונה (אני חוזר לאחור כמה צעדים) המתנדב צריך כיסוי של ביטוח מקיף כדי שיכסה נזקים
לא ברור לי בכמה אחוז משתתפים עם המתנדב כאשר ישנה השתתפות עצמית בביטוח ומי נושא בעלית הפרמיה בעקבות כך?
והיה וגררת רכב כבד (ראיתי סופה גוררת אוטובוס באחת הנסיעות שלי) והשאסי נקרע לך האם מישהו יפצה אותך?
והיה וגרמת נזק לרכב אחר במהלך החילוץ נזק לשאסי והנהג תובע אותך באופן אישי (זה יכול לקרות) מי מגבה אותך?

כל מתנדב בכל יחידה משטרתית שרוצה לפעול עם רכבו מחוייב לבטוח מקיף,
אתה לא יכול לקרוע שאסי אם אתה עובד על פי הנהלים,וזו עובדה מיחידה שמבצעת מעל 3000 ארועים בשנה מזה מספר שנים כך שזה לא מעשי,

היה וגרמת נזק לרכב מחולץ יש לך גיבוי מלא של 100 אחוז של משטרת ישראל ובטוח של ענבל החברה הממשלתית לבטוח, נבדק בפועל בדוק ונצור.

asafk
07-06-09, 12:10
סתם כי בא לי... שבת בבוקר, רכב תקוע במנהרה במחלף כפר-שמריהו. מתחיל פקק שאם יימשך יותר מדי זמן יתקע את כל כביש החוף. כשאני עובר, צפריר (אם זיהיתי נכון תוך כדי נסיעה) כבר מחבר את הרצועה לטויוטה ומתחיל למשוך אותו. ברגע כזה אני מוריד את הכובע. זו דוגמה נפלאה לעבודה החשובה שהיחידה עושה. אבל כמובן לא יכול שלא לשאול את עצמי למה צפריר (או כל מתנדב אחר) הוא זה שצריך לכסות את ערוותה של המשטרה ולמה לא שוטר התנועה שעמד לידו חיבר רצועה לניידת ומשך אלא חיכה למתנדב...?? (באמת לא צריך ג'יפ כדי למשוך סיטרואן בשיפוע מתון). אבל עזבו (באמת, עזבו), זו לא שאלה בשביל לקבל תשובה בשרשור הזה. עבודת המתנדב מבליטה במקרה זה את האימפוטנטיות של המשטרה. אבל זה לא הנושא כאן, ורק רציתי לפרגן.

אסף.

מאיר רוטברג
07-06-09, 12:38
תודה,
דרך אגב אתה צודק בכל במדינה מתוקנת כנורבגיה היה עומד גרר בכל צומת וממתין לארועים שכאלו,
יש רק בעיה קטנה אנחנו זה לא הם,
ועד אז יש יחפ"ץ

מאיר רוטברג
23-06-09, 20:56
אנו מחפשים פנסיונר/ית נמרץ/ת לסיוע למחלקת המבצעים,
אזור מגורים אינו משנה,
מחשב,מירס,טלפון וקשר ישיר עימנו

מאיר רוטברג
02-07-09, 12:53
http://lh6.ggpht.com/_arfVCqSuY9I/SkxSbPfR0II/AAAAAAAAXRc/RYroyLOd6Lo/s512/01072009003.jpg

מאיר רוטברג
08-07-09, 20:44
זה נקרא שרות לאזרח!!!

https://www.yachpatz.org.il/

shmil
08-07-09, 21:25
זה נקרא שרות לאזרח!!!

לא, זה לא. שרות לאזרח, מאיר, נותן גוף ציבורי.

אתם נותנים את השירות למשטרה, היא זו שאמורה לתת שירות לאזרח.

ואי אפשר בלי בדיחה - אחד נכנס לעורך דין, ואומר - אשתי מזדXXנת עם כל העולם, אני רוצה להגיש נגדה בג"צ, שתפסיק.
אומר לו העורך דין - אבל אדוני, בג"צ אפשר להגיש רק נגד גוף ציבורי.
עונה לו האיש - נו, ומה אמרתי רק הרגע, למה אני רוצה להגיש בג"צ?

וחס וחלילה, לי. מאיר, מלהמשיל אתכם למישהו/י מן הבדיחה.

מאיר רוטברג
08-07-09, 21:48
לא, זה לא. שרות לאזרח, מאיר, נותן גוף ציבורי.

אתם נותנים את השירות למשטרה, היא זו שאמורה לתת שירות לאזרח.
סמנטיקה ידידי, סמנטיקה בלבד

ואי אפשר בלי בדיחה - אחד נכנס לעורך דין, ואומר - אשתי מזדXXנת עם כל העולם, אני רוצה להגיש נגדה בג"צ, שתפסיק.
אומר לו העורך דין - אבל אדוני, בג"צ אפשר להגיש רק נגד גוף ציבורי.
עונה לו האיש - נו, ומה אמרתי רק הרגע, למה אני רוצה להגיש בג"צ?

וחס וחלילה, לי. מאיר, מלהמשיל אתכם למישהו/י מן הבדיחה.
ענק!!!
אם לא נצחק לאן נגיע:)

מאיר רוטברג
10-09-09, 16:19
http://www.hnn.co.il/pics/gal8323/514637927_699672559.jpg

מאיר רוטברג
14-09-09, 20:23
http://mweb.yachpatz.org.il/

מלכי
14-09-09, 21:16
מאיר אני מוריד לפניך את הכובע על ההיתנדבות אבל גם על הסבלנות לענות לאותם אנשים אותם תשובות כל פעם,האמת? כמה מהם ההיתה לוקח לבנות מדינה(או סתם להיתקלות מטווח קצר)? אשריך שלא ניגמר לך הכח.
מנסיון בהיתנדבות זה רודף אחריך עשרים וחמש שנים אחר כך.

אדי
15-09-09, 02:14
מאיר, אני מניח שמאחורי התמונה הזאת יש סיפור מעניין ...
http://mweb.yachpatz.org.il/wp-content/uploads/2009/08/0061-300x225.jpg
מה קרה שם?

מאיר רוטברג
20-09-09, 12:54
קטע מטורף,
הגיע מכיוון הבסיסים אף אחד לא מבין איך טיפס לשם,
היה אלכוהול ברכב,
בטוחני אם היו נותנים לו 100 פעם להתאמן לא היה מצליח לטפס

חולץ על ידי חבר היחידה ואנוכי,

כנסו לאתר המחודש שלנו קיבלנו יחידה מצטיינת _לא שזה נותן שעות נוספות:lol:

itayhi
24-09-09, 21:55
תגיד, מאיר.

היום בסביבות 20:30 בערב, בכביש 4 לכיוון דרום (אני ראיתי אותו קצת לפני מחלף ראשון מערב) טנדר אזרחי עם צ'קלקה כחולה גרר (עם רצועה) פריווט ירוק/כחול (נדמה לי שזה היה שברולט קאווליר אבל לא בטוח) כשמאחוריו מלווה
אותו פריווט (לא זוכר אם אזרחי או משטרתי) עם צ'קלקות ואורות מהבהבים.

חבר'ה שלכם?

ולצורך העניין, באמת לא מעניין אותי עניין הצ'קלקות, אני באמת מאמין שהעבודה שלכם חשובה מאין כמוה, עם צ'קלקות או בלי!
יש אנקדוטה אחרת בראשי...

איתי

מאיר רוטברג
29-09-09, 20:42
לכל ארוע שהיחידה מבצעת יש ניידת מאבטחת מאחור,
ללא ניידת מאבטחת בין אם זו ניידת משולטת או מסוות עם צקלקה לא יבוצע דבר,
הבטיחות של מתנדבינו לפני הכל

itayhi
29-09-09, 20:52
לא זאת הייתה השאלה אבל לא חשוב...

יותר מעניין אותי (ואני שואל ברצינות, בלי טיפת ציניות) אם כשגוררים רכב במהירות 20 קמ"ש
בכביש מהיר, לא עדיף לעשות את זה על השול הימני במקום לעכב מאות רכבים?
החבר'ה תפסו את מלוא רוחב הנתיב הימני במהירות נסיעה איטית מאוד כפי שציינתי וגרמו לפקק שהשתרך
לאורך כמה ק"מ!
גם ככה יום ושעה עמוסים מאוד (חמישי, 8 בערב) ולתפוס נתיב אחד מתוך 3 בציר תנועה ראשי מאוד
לא עולה בקנה אחד עם מוטו "פינוי הצירים" של היחידה, לא?

שוב, סלח לי על הציניות אבל מאוד התרגזתי לגלות שאני זוחל ב10-20 קמ"ש בגלל שמישהו החליט לגרור
רכב עם רצועה לאורך ק"מ רבים במקום להזמין גרר.

אשמח (באמת!) לבירור העניין (בגלל זה שאלתי אם זה חבר'ה שלך או לא)

תודה

איתי

Tsafrir
30-09-09, 08:25
לאיתי שלום רב,

הגרירה שאתה מתאר היא בבחינת ברירת מחדל או הרע במיעוטו. השארת הרכב על השול הימני מהווה סיכון ממדרגה ראשונה הן לרכב
עצמו והן לכלי הרכב העוברים. לכן מבצעים את הגרירה עד למקום הבטוח הקרוב ביותר שאינו מהווה הפרעה לתנועה (וכן, לעיתים זו גרירה ארוכה).
גרירה איטית מחויבת זאת כדי למנוע אובדן שליטה על הרכב הנגרר. הגרירה לא מבוצעת על השול וזאת כדי לאפשר מרווחי תגובה במהלך הגרירה.

מקווה שעניתי.

מאיר רוטברג
30-09-09, 09:04
היות והכל ממוחשב אצלינו בחנתי לבקשתך את הארוע לעומקו,
ביצע אותו אחד מחברי היחידה הטובים והמנוסים,
מדובר על רכב תקוע ללא יכול הנעה,

רכב שכזה אין שום אפשרות לגרור על השול היות והוא יפגע במעקה הביטחון,
האופציה הנוספת מבחינת עם ישראל היה להשאיר את הרכב על עומדו ולהמתין עוד שעתיים פלוס שיגיע הגרר,
לידיעתך,
המתנדב לקח לו 25 דקות להגיע בכלל לארוע תוך כדי שימוש מאושר כחוק בצקלקה וכדומה
על מנת להתגבר על הפקק העצום שנוצר,

אינך יכול לגרור רכב בלי יכולת הנעה עם ברקסים שבקושי מתפקדים במהירות גבוהה אלא חייב לנוע באיטיות מלאה.

עם דילמות כאלו היחידה מתמודדת כל יום מחדש מעל 300 ארועים חודשיים

מאיר רוטברג
03-12-09, 10:28
אנו מחפשים חברה גיפאים וותיקים ומנוסים לשורות היחידה ,
אזור השרון וירושליים כמובן וגם מהמרכז כתמיד(רוב הארועים במרכז)

כתמיד , הרבה עבודה וסיפוק מובטחים קורסים ברמה הגבוהה ביותר
חבורה מאוד איכותית שתורמת מעצמה לקהילה ,
לא מדים, לא דוחות ,לא ניידות, שוטר "שתוקע" דוחות לא תהיה אצלנו
אבל תרומה לקהילה בהחלט כן,

galwietzman
04-12-09, 17:25
ניתן לדעת איך ועם מי יוצרים קשר?
בנוסף, אשמח לדעת מה כוללת ההכשרה.
היח' כפופה ל...?

שבת שלום,
גל.

מאיר רוטברג
07-12-09, 20:48
היי גל נדבר מחר קיבלתי את הטל מעידו

מאיר רוטברג
26-01-10, 08:58

מאיר רוטברג
28-01-10, 08:23
מי שעוקב אחרי פעילות היחידה לאורך השנים בוודאי הבחין כי גבולות הגיזרה ונפח הפעילות של היחידה עולה בהתמדה ,

היחידה מבצעת את כל ההכשרות כולל קורסי חילוץ שמאושרים בנהלי המשטרה ומשרד העבודה ,

אין אנו נוהגים לבצע סיורים עם כחולים, מעצרים, הטרדות נהגים,דוחות,או פעילות משטרתית מעבר חילוץ רכבים תקולים,הפוכים, מהצירים המרכזיים,פינויים למקום בטוח ופתיחת ציר התנועה לרווחת כולנו.

חל איסור מוחלט על סממנים משטרתיים ברכב ,מדבקות ענק או כל מדבקות שהן,אפודים על הכסאות וכו'

החזרי דלק מובטחים ומתוקצבים מראש , נוהלי יחידה כתובים ומאושרים שאין כמותם בשום יחידה ,
מדרג פיקוד ברור ,
פעילות בלתי פוסקת מובטחת ,מעל 300 ארועים בחודש!!!

לראיה היחידה קיימת משנת 1998 ומתפתחת בהתמדה .

בכל פניה אנא העבירו אלי לבדיקה מקדמית טל ות.ז,
הכנסו לאתר היחידה והתרשמו,

http://mweb.yachpatz.org.il/ (http://mweb.yachpatz.org.il/)

מאיר

תמונות הפיכת המשאית בגשם באתר היחידה

מאיר רוטברג
04-02-10, 13:58

מדרג פיקוד ברור ,
פעילות בלתי פוסקת מובטחת ,מעל 300 ארועים בחודש!!!

לראיה היחידה קיימת משנת 1998 ומתפתחת בהתמדה .

בכל פניה אנא העבירו אלי לבדיקה מקדמית טל ות.ז,
הכנסו לאתר היחידה והתרשמו,

http://mweb.yachpatz.org.il/ (http://mweb.yachpatz.org.il/)

מאיר רוטברג
07-02-10, 19:06
נותרו 2 מקומות פנויים כמובן כפוף לראיון קבלה והתאמה הדדית לציפיות ולדרישות

מאיר רוטברג
17-02-10, 12:12
עוד עבודה יפה של חברי היחידה מהבוקר,
משאית מעכה רכב פרטית ועפה מעל מעקה הבטחון

http://picasaweb.google.com/idan.binder/yEGCkF# (http://picasaweb.google.com/idan.binder/yEGCkF#)

עבודה יפה מאוד ומקצועית לעילא ולעילא של חברינו עידן בשיתוף עוד שני חברי היחידה

יקיר גרין
17-02-10, 14:26
עוד עבודה יפה של חברי היחידה מהבוקר,
משאית מעכה רכב פרטית ועפה מעל מעקה הבטחון

אם המשאית עפה מעל למעקה הבטחון, להפוך אותה היה בגדר תרגיל, נכון? ממש לא נראה שהיא מפריעה לציר ...

בכל מקרה, עבודה יפה, כמו תמיד.

מאיר רוטברג
17-02-10, 14:29
יקיר , שאלת שאלה נהדרת ,
יודע מה הבעיה עם רכב הפוך התעלה??
כל העולם מאט להסתכל מה קרה והפקק אדיר ,

יודע למה הייתה התאונה הזו?? בגלל סקרנים שהסתכלו מה עם התאונה של הטרקטור מהצד השני,

מאיר רוטברג
23-02-10, 11:31
תודה לעשרת האנשים שהיו בראיונות לקבלה ליחידה ביום ראשון האחרון,
סבב הראיונות הבא ביום א לפני תחילת קורס יחפ"ץ

מאיר רוטברג
25-03-10, 14:51
קורס היחפ"ץ נפתח 25 מועמדים בקורס,
בהצלחה לכולם

אברמלה
25-03-10, 15:55
היות והכל ממוחשב אצלינו בחנתי לבקשתך את הארוע לעומקו,
ביצע אותו אחד מחברי היחידה הטובים והמנוסים,
מדובר על רכב תקוע ללא יכול הנעה,

רכב שכזה אין שום אפשרות לגרור על השול היות והוא יפגע במעקה הביטחון,
האופציה הנוספת מבחינת עם ישראל היה להשאיר את הרכב על עומדו ולהמתין עוד שעתיים פלוס שיגיע הגרר,
לידיעתך,
המתנדב לקח לו 25 דקות להגיע בכלל לארוע תוך כדי שימוש מאושר כחוק בצקלקה וכדומה
על מנת להתגבר על הפקק העצום שנוצר,

אינך יכול לגרור רכב בלי יכולת הנעה עם ברקסים שבקושי מתפקדים במהירות גבוהה אלא חייב לנוע באיטיות מלאה.

עם דילמות כאלו היחידה מתמודדת כל יום מחדש מעל 300 ארועים חודשיים
בלי יכולת הנעה. ועם ברקסים שבקושי מתפקדים . גוררים עם רצועה??????? ולזה המישטרה מרשה. ..

מאיר רוטברג
25-04-10, 16:49
הקורס החדש בעיצומו ותודה ל 25 גיפאים שנמצאים בו,

היחפ"ץ מחפש כמה אנשים טובים,רציניים,שקולים גם אם אינם בעלי רכב שטח לחילוצים
להיות אחראי משמרת במחלקת המבצעים שלנו,

-->