PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו הג'יפ (אופס ה-LR ) עבורכם? האמצעי או המטרה ?

KOOKE
25-10-07, 18:41
אומנם הנושא הוא בעל גוון צהבהב..אבל לדעתי הוא שווה דיון כאן מבלי להסחף למחוזות הצהבהבים.

כדי לנטרל את הפן הצבהב נוריד מהמשוואה את רוכשי רכבי השטח שכל מטרתם ברכישה היא סמל סטאטוס, פוזה, רכב גדול, יראה טוב על מדרכות כיכר המדינה, טרנדי לטייל ברכב שטח וכו'

בתכלס גם אצל ה"הרדקור" בקהילת הג'יפאים יש חלוקה כזו או אחרת מבחינת ההתייחסות לרכב השטח..:

ישנם כאלו שמבחינתם רכב השטח הוא האמצעי שאיתו הם יכולים לטייל מחוץ לכבישים ומבחינתם עיקר העיסוק בתחום רכבי השטח הוא הטיולים - הדגש הוא על הטיול ולא על כלי הרכב שמאפשר את הטיול. זו הקהילה שאני מגדיר שהרכב הוא עבורם האמצעי ולא המטרה.

ישנם כאלו שמבחינתם עיקר העיסוק הוא בכלי הרכב עצמו, היכולות המוטוריות שלו, השיפור והשיפצור שלו, העבירות שלו, הספורט המוטורי וכו'. זו הקהילה שאני מגדיר אותה שהרכב עבורם הוא המטרה.

אצלי העיסוק ברכבי שטח/ טיולי שטח הוא תחביב ועד כמה שאני יכול להגדיר את עצמי החלוקה אצלי היא שווה בשווה - כלאמר אני נהנה באותה מידה מהרכב כמטרה ומהעיסוק בפאן המוטורי של התחביב כמו שאני נהנה מטיולי שטח. אולי יש עדיפות קלה לפאן המוטורי..אם הייתה סקלה אז נניח 60% לפן המוטורי ו- 40% לטיולי השטח.

מה המצב אצלכם ?? איך אתם ממקמים את עצמכם בסקאלה הדימיונית הזו ??

להערכתי אצל מרבית חברי האתר הדגש הוא על הפן המוטורי בדרגה כזו או אחרת. זו מהותו של האתר לא כן ??

שלמה

שלמה

grand
25-10-07, 19:23
שלויימה קצת קשה לחשוב על פאן מוטורי כאשר רכובים על טרקטור כמו שלך, אבל קטונתי :lol:

לדעתי אצל הגרעין הקשה כמו שמכנים אותו כאן הג'יפ הוא שריטה עמוקה.
מחלת נפש הגורמת למחשבות והתעסקויות בגוש ברזל (או אלומיניום) בחלק ניכר משעות היממה, יום יום שנה בשנה.

גיא
25-10-07, 20:18
לא יודע להגיד לך באחוזים אבל ..

1. השואו
2. הישיבה הגבוהה
3. השליטה המוחלטת ( הלואי ) בזמן נהיגה טכנית
4. תחושת הנון קונפורמיזם - אני, לא נוהג ביפנומטית ( כשאני לא ב B4 )
5. כל השיפצורים של השטח ( תכל'ס, כמה יוצא לי להשתמש בקילו קמח שיש לי שם פק"ל ? כל יום אני ניתקע בשטח יום שלם בלי אוכל ? .... )

ולא דווקא בסדר הכתיבה ! ...

ד ו ר ו ן
26-10-07, 08:40
ישנם כאלו שמבחינתם רכב השטח הוא האמצעי שאיתו הם יכולים לטייל מחוץ לכבישים ומבחינתם עיקר העיסוק בתחום רכבי השטח הוא הטיולים - הדגש הוא על הטיול ולא על כלי הרכב שמאפשר את הטיול. זו הקהילה שאני מגדיר שהרכב הוא עבורם האמצעי ולא המטרה.

ישנם כאלו שמבחינתם עיקר העיסוק הוא בכלי הרכב עצמו, היכולות המוטוריות שלו, השיפור והשיפצור שלו, העבירות שלו, הספורט המוטורי וכו'. זו הקהילה שאני מגדיר אותה שהרכב עבורם הוא המטרה.
חוץ מזה שההתעסקות המכנית מהנה כשלעצמה היכולת המוטורית (מוטוריקה כוללת עוד חוץ מאין מנוע נכון?8-) ),השיפור ושפצור וכמובן יכולת העבירות שלו הם עיסוק שמטרתו להפוך את הרכב לאמצעי מתאים לטיולים שאני עושה,להגיע אל ולחזור מהשטח.

yogibear
26-10-07, 17:05
דומני שהגדרה זו, למרות פשטותה ממצה את הלך רוחי לגבי ג'יפ. אך תשובתי דומה לאליה וקוץ בה ;) . . . מדוע ? מפני שאני נעול על רכבי שטח דוגמת הסופה, ה CJ , ו ה 110 , הפנטזיה דורשת ממנו (כלומר מהאמצעי) להיות ספרטני ופתוח, אמנם במציאות יש לי 8 ארוך סגור, אך אני מקווה לשנות את המציאות להפוך אותו לפתוח. תן לי אחד מהשלושה, פתוח ללא ברזנט ומבחינתי אין טיול מושלם מזה.
אוהב את הישיבה הגבוהה, אוהב את הנינוחות הנפשית בה אני נוהג למרות חוסר הנוחות הפיזית בה אני מצוי ב CJ הפרטי שלי, שהוא קופצני, טלטלני , משייט, ובולם כמו כל CJ מצוי ....
אפילו רדיו אין לי כרגע ... והרגע כבר נמתח כ 3 שנים ...

אצלי העיסוק ברכבי שטח/ טיולי שטח הוא תחביב .
גם אצלי, אך אצלי אהבת הטבע עומדת מעל הכל, וביחד עם אהבתי לרכבי שטח ומעט התעסקות מכנית.

מוזר, אך בימים אלו אני מצוי בצומת דרכים : אני חולם לחזור לרכב על אופנוע, האישה לוחצת לחזור לאופנוע, וכדי לחזור לאופנוע אני חייב למכור את הג'יפ.והנה בימים אלו , עת הוא מבלה את עיתותיו אצל אודי מזרחי בישור קו רציני מאוד, אני נתפס שוב למחשבה ... למכור או לא למכור ? ס"ה מצבו המכני טוב + + איפה אמצא עוד אחד כזה ??? למרות תיקוני הפחחות הנדרשים ....
רק גרגור המנוע, עושה לי את זה, יאאא אללה ... איזו החלטה קשה....
מאידך, ברור לי שאם אני מוכר (והבהרתי את זה לזוגתי) כלי הרכב היחידים עליהם אנהג באופן אישי ובהנאה יהיו השלושה שהזכרתי למעלה ...אם ירשה זאת התקציב המשפחתי ...

-->