PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופו של הקלאצ'?

itay
28-10-07, 22:31
אהלן,

לאחרונה (שבוע +) ג'יפו החל לגמגם בתחילת נסיעה ובהילוך שני. בסרק המנוע פועל עגול, מעלה את הסל"ד ללא כל בעיה.

כשאני מנסה להתחיל בנסיעה, הוא מגמגם וכמעט נכבה. כדי להתחיל בנסיעה אני מעלה טורים (2000
+) ורק אז משחרר את הקלאטצ' ומתחיל לסוע. כמו כן, אם אני פותח את הקלאצ' יותר מהרגיל ועם טורים סבירים (1300-1600) הוא עושה פחות בעיות. כל הגמגומים נמצאים גם בהילוך שני ולעיתים שלישי.

מה שמכוון אותי אל הקלאצ' זה :
א. בסרק אין לי כל בעיה להעלות טורים.
ב. אם אני פותח את הקלאצ' יותר מהרגיל או לחילופין מעלה טורים יותר מהרגיל הוא עושה פחות בעיות.
ג. שללתי כל בעיה שקשורה למערכת הדלק על כל מרכיביה (פילטר, צנרת, קרבורטור וכו').
ד. הקלאצ' בן שנה וכמה חודשים ואולי באמת עשה את שלו....

תודה רבה,

איתי וג'יפו....

MMR
28-10-07, 22:53
על פניו לא נשמע כמו קלאצ'. בדר"כ קלאצ' גמור יגרום להחלקה ולכן עלייה בסל"ד = להיפך מהמצב שתיארת שהרכב כמעט נכבה. כמה ק"מ עשית על הקלאצ' ?
יש הבדל במצב שתיארת בין מנוע חם וקר?

חנן-ג'יפולוג
28-10-07, 23:19
שכח מהמצמד. לא קשור. מדובר במע' דלק או הצתה.

Viper
29-10-07, 22:43
איתי- אני מסכים לחלוטין עם חנן. נשמע כמו משהו קלאסי למע' הדלק/הצתה.
אבל רק כדי שתהיה רגוע לגבי הקלאץ'- ע"מ לבדוק האם הוא גמור/לקראת מוות, בצע בדיקה פשוטה:
מנוע עובד, קלאץ' לחוץ, תכניס להילוך רביעי או חמישי, וודא שאין שום דבר/אדם/חיה לפני הרכב(!) תחזיק דוושת בלם לחוצה עד הסוף ושחרר לאט לאט את הקלאץ'.
הממצאים האפשריים:
אם המנוע מדומם מיד עם שחרור הקלאץ' והרכב "רוצה" לנסוע קדימה- הקלאץ' תקין.
אם המנוע לא מדומם מיד או בכלל לא- הקלאץ' בר-מינן...
תעדכן ובהצלחה!

itay
30-10-07, 11:16
טוב, קצת עידכונים...

ביצעתי את מה VIPER הציע, הרכב דומם מייד ולכן הקלאצ' תקין.
אתמול ביצעתי טיפול 10K לרכב, החלפתי פלגים, חוטי בצתה(8MM), פילטרים וכו',
הרכב ממשיך לגמגם, כשאני בא להאיץ, הוא משתנק שנייה או שתיים ואז באצלות רבה הוא מתחיל להאיץ.
מה לפי דעתכם זה יכול להיות?

תודה,

איתי.

חנן-ג'יפולוג
30-10-07, 12:43
בדוק ע"י הפעלת וואקום עם הפה על צינור הוואקום שהולך למפלג, שקידום ההצתה נע כמו שצריך בתוך המפלג ושאין קרע בדיאפרגמה.

Viper
30-10-07, 13:56
בנוסף, מתי לאחרונה שיפצת את הקרב' שלך?

GodsFather
30-10-07, 15:32
חנן - קידום הצתה / דיאפרגמה פגומה לא תשפיע על הזינוק כמו שהבחור מתאר , אני נסעתי עם אחת פגומה יותר משנה בלי שום בעיה.

אבל אכן נשמע שיש בעיית קרבורטור/הצתה - האם כל הכבלים מהמפלג תקינים , נסה בזמן שהרכב מונע לשלוף כבל מהחיבור עם הפלג ותראה אם יש הבדל בהספק , כך עשה לכל אחד מהם בנפרד.

itay
30-10-07, 17:15
היי,

חנן, חששתי בהתחלה שזה צינור הואקום שהולך למפלג ולכן החלפתי אותו לחדש. לא בדקתי את מצב הדיאפרגמה על ידי יצירת ואקום עם הפה - אני אבדוק.

VIPER, הקרבורטור שופץ במרץ האחרון על ידי צביקה והכל היה תקין עד ללפני שבוע+.

אמיר, חוטי ההצתה הם חדשים מאתמול, 8MM, ולכן לא נראה לי שהבעיה בהם. אני עדיין אבדוק את מה שהצעת ואעדכן.

תודה רבה,

איתי.

itay
30-10-07, 20:32
היי,

ניתקתי את חטי ההצתה אחד אחד ובכל ניתוק יש ירדיה בהספק.

עוד משהו, מישהו?

איתי.

idanw
30-10-07, 21:25
פילטר דלק.. לפעמים יש שניים (אחד ביציאה מהמיכל ואחד ליד הקרבורטור)
קרה לי בדיוק התופעה הזאת ומסנן הדלק היה סתום!

itay
30-10-07, 21:39
היי,

עידן,

אתמול, כאמור (או ככתוב...) החלפתי את הפילטרים, בניהם גם את פילטר הדלק - אצלי יש רק אחד ביציאה מהמיכל.

איתי.

GodsFather
30-10-07, 21:47
מה עם כבל מינוס רופף ? היה כבר סיפור כזה פה בעבר , כבל מינוס רופף/בלוי שגרם לכל הברדק הזה , אפילו שזה נראה לא הגיוני.

כמו כן , כשאמרת שבדקת פילטרים - מה לגבי כניסת אויר ? האם פילטר אויר תקין ? אתה יכול לנסות לעבוד בלי , לכמה רגעים ?

אתה יכול להעלות תמונה של תא המנוע שלך ? ואחת עם צידי הקרבורטור ?

itay
30-10-07, 22:33
היי,

אמיר, כנראה שקלעת - בעיה באויר. החלפתי עכשיו עוד פעם פילטר דלק רק ליתר ביטחון והוצאתי את פילטר האויר. נסעתי ככה מספר דקות, בהתחלה לא היו השתנקויות אבל אחרי כמה דקות הן חזרו כאילו הן לא עזבו. המשכתי ופירקתי את המכסה של הקרבורטור + השרוול שהולך לבית הפילטר - האוטו נוסע חבל על הזמן. אבל - ואצלי באוטו תמיד יש אבל - אני לא יכול להמשיך לסוע ככה כשלועות הקרבורטור פתוחות וחשופות, אני חייב להרכיב לפחות את מכסה הקרבורטור וברגע שאני אחזיר אותו, גם יחזרו ההשתנקויות...

עצתכם,

איתי.

GodsFather
30-10-07, 22:41
א. אני שמח שמצאנו את הבעיה
ב. בוא נצמצם אותה -

יש בית פילטר ויש מכסה שיושב על הקרבורטור ויש את הפילטר עצמו.

נתחיל מלהוציא את הפילטר בלבד ולהשאיר את האביזרים הקשיחים - עובד? אם כן , אז הבעיה בפילטר , אם לא , אז הבעיה בדרך.

לבית הפילטר יש צינור שיוצא לכיוון אחורי המצבר - הכל תקין שם ? אולי נכנס משהו וסתם את הצינור ? איך בודקים ? מסיתים את התריז שיש בקדמת בית הפילטר ,כך שישאב אויר מקדמת הרכב - עבד ? הנה הבעיה שלך , לא עבד ? הבעיה עדיין בדרך לקרבורטור או בבית עצמו.

מה לגבי המכסה ? הכל נקי ועביר שם ?

יאללה - תתחיל לפרק.

itay
30-10-07, 23:15
דו"ח מצב:
החזרתי רק את מכסה הקרבורטור + התעלה לבית הפילטר. נסע כמו שצריך. נסעתי ככה כמה קילומטרים בעיר. לא עשה שום בעיות בהאצה או בהתחלת נסיעה. הוספתי להכל את הפילטר - ללא שינוי, האוטו מתפקד מעולה. מה שכן, שמתי לב שאם אני סוגר את הבורג של מכסה הקרבורטור יותר מידי, האוטו מתחיל להתשנק. 1+1 - פירקתי הכל, הוצאתי את גומיית מסנן השמן (שכידוע לכולנו היא הגומייה הנכספת שכולנו מחפשים כדי לשים בין הקרבורטור למכסה שלו), החזרתי הכל ולא הידקתי את הבורג של מכסה הקרבורטור עד הסוף. (בשלב זה דוממתי את הרכב כדי לריב עם השכנים - דבר שלקח כמעט 10 דקות). הנעתי את הרכב ונסע מעולה. מסקנה זמנית ולא בטוח נכונה - הגומייה גרמה לכך שיכנס פחות אויר מברגיל - כל הבעיות החלו להחריף במידה רבה לאחר הטיפול של אתמול (10K).

כרגע המנוע חם וזאת לא כל כך חוכמה לעשות עכשיו ניסויים. אני אחכה לבוקר ואעשה כמה סיבובים.
* לגבי התעלה שמובילה מבית הפילטר אל המצבר - אצלי מכוון תמיד שישאב אויר מקדמת הרכב ולא מאיזור המצבר כי אלון פעם הסביר לי שהצינור נוטע להתקלף מפנים ולהכניס לתוך הפילטר כל מיני חלקים ממנו.

אמיר, תודה רבה וכמובן לכולם.
תם ולא נשלם ועד לפעם הבאה......

איתי.

GodsFather
30-10-07, 23:21
גומית מסנן שמן ? אתה מדבר על הטבעת ששמים על לוע הקרבורטור כדי למנוע שאיבת אויר לא מסונן מבית המנוע ומהווה חוצץ למכסה שעל הקרבורטור ?

itay
30-10-07, 23:33
אמיר,

חיובי. גומיית מסנן השמן שווה בקוטר לגומייה שאמורה להיות בין הקרבורטור למכסה שלו. בגלל שאתמול עשיתי טיפול 10K שבמהלכו החלפתי פילטר שמן, לקחתי את הגומייה מהפילטר הישן.

מחר אני אדע יותר אם זה הכיוון וכמובן אעדכן...

איתי.

Viper
31-10-07, 22:48
איתי,
נשמע לי מוזר הסוגייה עם האויר.
ברמת העקרון האויר היחידי שצריך להגיע לקרבורטור הוא אויר מסונן דרך מסנן האויר בלבד. (ובטח לא מאזור הגומיה המדוברת).
אבל, וכפי שציינת אין בלי אבל אצלך ברכב (כמו אצל רובנו), אם כשהורדת את הגומיה הרכב נסע מצוין- הבעיה שלך היא כנראה לא הגומיה אלא כמות האויר (הספיקה) המגיעה מבית הפילטר לקרבורטור.
לי זה נשמע כמו ספיקה חלקית של אויר.
ניסית להחליף לפילטר אויר אחר?

idanw
01-11-07, 06:30
כל הכבוד!

אגב, אם מהדקים יותר מדי זה גורם למכסה הקרפורטור להפריע למהלך התזוזה של הצ'וק! יכול ליהיות שפה הייתה הבעיה.

עידן

itay
01-11-07, 17:24
ובהמשך ישיר למה שעידן העלה כנקודה של "דרך אגב"

ההשתנקויות המשיכו. היום בדרך חזרה מהלימודים באמצע פקק - המצב הכי לא נסבל לסוע ככה עצרתי בשוליים והסתכלתי טוב טוב על הקרבורטור כשהגז נלחץ. שמתי לב שהחלק שסימנתי בתמונה המצורפת לא נלחץ שנותנים גז. בהפעלה ידנית של המנוף מושפרץ שפריץ בריא מאוד של דלק לתוך הלוע. האם זה החלק שמאכיל אותי חרא כבר יותר משבוע?
כרגע לרכב מאוד מאוד קשה להעלות טורים - גם בסרק וגם תוך כדי נסיעה. הרכב משתנק עד כדי דימום לפעמים ולאט לאט מתחיל להאיץ.

האם לחלק המסומן קוראים "משאבת תאוצה"?

צביקה - מאוד אודה לך אם תגיב.

תודה רבה

איתי.

* ועוד משהו שחשבתי עליו בהקשר של מה שעידן אמר - אם מחברים את מכסה הקרבורטור ומהדקים חזק, המכסה לוחף על המוט שנכנס לתוך הגומייה (צד שמאל בתמונה). המצב היה אצלי כך כמעט חודשיים.

Viper
01-11-07, 20:09
איתי,
אני לא זוכר את השם של החלק (ייתכן שזה באמת משאבת התאוצה), אבל אם הוא לא נלחץ כשאתה נותן גז- יש לך בעיה כאן בוודאות.
אם זה מה שמשפיע על התנהגות הרכב? כנראה שכן.
אני במקומך לא הייתי מחכה ונוסע לצביקה בהקדם האפשרי.
"כשפסלת את כל האפשרויות הקיימות, אם נותרת עם אפשרות אחת לא הגיונית- כנראה שהיא הנכונה!!!"
ובמקרה שלך- האפשרות לבעיה בקרבורטור היא גם הגיונית, גם האחרונה וכנראה שגם הנכונה...

אגב, אני טיפלתי בקרב' שלי אצל צביקה לפני שבוע.
בקרוב, אחרי שאבדוק לעומק את השפעת הטיפול- אפתח שרשור בנושא (צביקה- אני מבטיח...).
בכל אופן-אחרי שתיית דלק כמו אלכוהוליסט מסריח והדרדרות קשה בסחיבה אט אט, לאחר טיפול- הרכב חזר להיות נמר! בעצם מה נמר? צ'יטה!!! (ותשאלו את צביקה איך הצ'יטה נוסעת עכשיו... תענוג!)

itay
01-11-07, 20:37
טוב,

לאחר שיחה עם צביקה וירידה לעומק הבעיה כנראה הבעיה היא במשאבת התאוצה שלא נלחצת כמו שצריך.

יום ראשון אני אהיה אצלו ואני מאוד מקווה שג'יפו יחזור למצבו הקודם.

אני אמשיך ואעדכן,

תודה לכל מי שהגיב,

תם ולא נשלם ועד לפעם הבאה.... :shock: :shock: :rolleyes:

איתי

itay
06-11-07, 18:56
היי,

בשביל לסגור את הסיפור להפעם :

יום ראשון הייתי אצל צביקה, כשהגעתי אליו האוטו היה חם ולא עשה שום בעיה. נתתי לו שעתיים שיתקרר ואז צביקה הצליח לשמוע חלק מההשתנקויות. עשינו 3 דברים:

1.צביקה שינה את כיוון ההצתה, הכניס לחץ אויר לתוך לועות הקרבורטור כדי לנקות לכלוכים והידק מעט את ברגי משאבת הדלק שהיו משוחררים קצת.

בדרך חזרה לא היו בעיות ומאז (בלי לפתוח עין :-P :-P :-P ) האוטו נוסע כמו נמר. בבוקר מניע בנגיעה ומתחיל לסוע ללא כל השתנקויות.

מי ייתן וזה ימשיך :-| :-|

המון תודה לצביקה על הסבלנות והנכונות לעזור וכמובן לכל מי שהגיב,

איתי

-->