PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתכנון מסלול-מעלה יאיר בירידה?

yoav
31-10-07, 00:03
אנחנו עומדים לנסוע לאיזור ערד ים המלח ולרדת את מעלה יאיר:

הרכב: גראנד-ויטארה 2007 ארוך- סטנדרטי (לא שלנו..:-)- צפויות בעיות? עוד יש שם את המדרגה המפורסמת? האם המעלה (המורד) בעיתי באיזשהו מובן?-

אנחנו לוקחים בני משפחה לטיול שטח ראשון, ורוצים שתהיה להם חוויה טובה- כדי שידבקו בחיידק- בלי נזקי רכב (זה יבוא בטיולים הבאים) , דפיקות לב מיותרות וכו', אז אנא- תשובות כנות ולא "בוא נשלח את הרכב הדנדש להשתפשף ולהוריד פלסטיקים במורד יאיר..."

נמרוד - מערד
31-10-07, 00:28
יואב שלום.
הבעיה העיקרית זה המדרגה, קצת מילוי אבנים ומכון טוב לאט ובזהירות.
טיול נעים.
נמרוד

זאביק
31-10-07, 09:36
בירידה איטית, מכוונת היטב, לא צריכה להיות בעייה.
מקסימום תשימו כמה אבנים ... (גם זה חלק מהחוויה, לא ? )

IlanHadar
31-10-07, 10:06
טיול שטח ראשון עם רכב לא שלכם. למה מעלה יאיר? מקווה שאתה לא יוצא לבד.

קבל מסלול, מחניון מצדה (כביש ערד - מצדה) סע דרומה דרך תצפית מעלה יאיר (אל תרד אותו) עד לכביש 31. בכביש רד לנחל סדום ותצפית סדום. ממלא לך יום שלם והחוויה תגרום לכך שירצו לצאת לעוד הרבה טיולים.

yoav
31-10-07, 18:13
טיול שטח ראשון עם רכב לא שלכם. למה מעלה יאיר? מקווה שאתה לא יוצא לבד.

קבל מסלול, מחניון מצדה (כביש ערד - מצדה) סע דרומה דרך תצפית מעלה יאיר (אל תרד אותו) עד לכביש 31. בכביש רד לנחל סדום ותצפית סדום. ממלא לך יום שלם והחוויה תגרום לכך שירצו לצאת לעוד הרבה טיולים.

אנחנו דווקא נהיה ברכב שלנו. ..ולא לראשונה.... אלו שמאחורנו יהיו בויטארה החדשה:-)
חשבנו לרדת את יאיר כי הבנות רצו להגיע לצוף בים המלח וזה נראה לנו הכי קצר.
את המסלול שאתה מציע אילן עשינו לא מזמן והוא אכן יפה , אבל רובו ככולו נסיעה (למעט ההליכה בנחל רחף וטיפוס לילי למדה לצפיה בזריחה) ואצינו מסלול עם מעט נסיעה יחסית . אני חושש שאם נמשיך מראש המעלה לכיון ערד יגמר לנו היום לפני שנסםיק להגיע לים המלח עם מספיק שעות לרחצה. הירידה מיאיר נראתה לי קיצור טוב, רק שאף פעם לא ירדתי אותה.
ושוב לשאתי- האם הירידה בעיתית באיזשהו מובן, פרט למדרגה המדוברת? האם לא מזמן דיווחו פה באתר שהמעלה סודר ע"י הרט"ג?

חנן-ג'יפולוג
31-10-07, 18:20
חוץ מהמדרגה יש לאורך כל הדרך אבנים שיכולות לתת מכות לתחתית הרכב, במיוחד ברכב נמוך ונהוג בידי נהג לא מיומן. לא שזה נורא כשלעצמו, אבל אם אתה לא מעוניין לאתגר אותם אלא לחסוך להם "דפיקות לב מיותרות" כדבריך, אז וותר להם על זה.

yoav
31-10-07, 18:36
חוץ מהמדרגה יש לאורך כל הדרך אבנים שיכולות לתת מכות לתחתית הרכב, במיוחד ברכב נמוך ונהוג בידי נהג לא מיומן. לא שזה נורא כשלעצמו, אבל אם אתה לא מעוניין לאתגר אותם אלא לחסוך להם "דפיקות לב מיותרות" כדבריך, אז וותר להם על זה.

או. תודה. זה סוג המידע שהייתי זקוק לו.
אנחנו נצפה מראש המעלה אם כך, נקשקש קצת על תעלת הימים שלא הושלמה ונמשיך עם השביל לכיון כביש ערד-ים המלח.
אגב- גם כאן יש פיצול- דרך מצד חתרורים (כחול אם אני זוכר נכון) או דרך סמ"ש שחור שמוציא קרוב יותר לכניסה לנחל סדום. את זה שעולה לחתרורים אני מכיר ויודע שאין בו בעיות (אבל הוא לוקח אותנו לכיוון ערד ואנחנו רוצים דווקא לרדת לים המלח). האם הסמ"ש השחור שלוקח לקטע הנמוך יותר בכביש הוא בעיתי (במובנים של השרשור הזה כמובן) ?

תודה על העזרה...
יוד.

זאביק
31-10-07, 22:17
אני חושש שאם נמשיך מראש המעלה לכיון ערד יגמר לנו היום לפני שנסםיק להגיע לים המלח עם מספיק שעות לרחצה. הירידה מיאיר נראתה לי קיצור טוב, רק שאף פעם לא ירדתי אותה.

השביל שהולך לאורך המצוק (מה שנקרא דרך מצדה 4X4, אני חושב שזה השביל השחור שהתייחסת אליו) הוא שביל של 26 ק"מ.
בנסיעה איטית, כולל הפסקות, הוא לוקח שעתיים וחצי.
לרדת את מעלה יאיר ייקח לך יותר זמן, בגלל הצורך לרדת לאט. הוא לא באמת קיצור דרך לים המלח.

אם זה היה השיקול שלך, שכח מזה. חבל על הזמן שלכם.

yoav
31-10-07, 23:44
השביל שהולך לאורך המצוק (מה שנקרא דרך מצדה 4X4, אני חושב שזה השביל השחור שהתייחסת אליו) הוא שביל של 26 ק"מ.
לרדת את מעלה יאיר ייקח לך יותר זמן, בגלל הצורך לרדת לאט. הוא לא באמת קיצור דרך לים המלח.

הפנמנו
תודה.

idanw
01-11-07, 06:34
או. תודה. זה סוג המידע שהייתי זקוק לו.
אנחנו נצפה מראש המעלה אם כך, נקשקש קצת על תעלת הימים שלא הושלמה ונמשיך עם השביל לכיון כביש ערד-ים המלח.
יוד.

יואב, אתה נדוש!
כמה פעמים אפשר לעשות אות הדבר!? להגיע לראש המעלה לקשקש, :-D ולהמשיך...

תהנו! עידן

yoav
01-11-07, 15:51
יואב, אתה נדוש!
כמה פעמים אפשר לעשות אות הדבר!? להגיע לראש המעלה לקשקש, http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_biggrin.gif ולהמשיך...

תהנו! עידן

התכוונת שאני עקבי http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_lol.gif
(התכוונתי לכתוב- כמה פעמים אפשר להגיע לגב זרחן לשבת על שפתו לקשקש, ולהמשיך...- אבל לא רציתי להלבין פניך ברבים http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_lol.gif http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_lol.gif )
חוץ מזה- תקרא את ראשית השרשור - אני בטיול עם משפחה וויטארה חדשה שאסור לשרוט.http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_eek.gif

חורף נעים לתושבי הערבה

משפ' שהם

RONI
01-11-07, 17:32
אם להביע דעה אישית,
אל תקח את המשפוחע לשם לטיול ראשון שלהם.
התראומה עלולה להיות לרועץ,כמו גם לגרנד.....ויטרה הכוונה,הרכב נמוך .
יהיו נזקונים ,גם בנהיגה רגועה מאד וזהירה.
להזכירך:רכב ארוך יחסית מועמס כמעט מלא,5 מבוגרים +ציוד,רכב לא ממוגן? נמוך.
למה למה ? תעשה סיבוב קטן ,גם מאדגר וגם רגוע,
ואחד כמוך נהג מיומן ועם שע"ש רבות,לא חרם תגיד פולי[ ז"ל} לא חראם?
דרך צלחה יהיה אלוהים בעזרך!

idanw
01-11-07, 18:51
חורף!? לא אצלינו! אני מקווה שהטיול הזה לא בא במקום הטיול גמדים בשבוע הבא!
חסר לך! יותר מדי תירוצים היו לך לאחרונה!! :twisted:

RONI
01-11-07, 19:41
אם להביע דעה אישית,
אל תקח את המשפוחע לשם לטיול ראשון שלהם.
התראומה עלולה להיות לרועץ,כמו גם לגרנד.....ויטרה הכוונה,הרכב נמוך .
יהיו נזקונים ,גם בנהיגה רגועה מאד וזהירה.
להזכירך:רכב ארוך יחסית מועמס כמעט מלא,5 מבוגרים +ציוד,רכב לא ממוגן? נמוך.
למה למה ? תעשה סיבוב קטן ,גם מאדגר וגם רגוע,
ואחד כמוך נהג מיומן ועם שע"ש רבות,לא חרם תגיד פולי[ ז"ל} לא חראם?
דרך צלחה יהיה אלוהים בעזרך!
מאדגר=מאתגר!
טעות סופר.

DBD
02-11-07, 13:13

האם מה שאתה מדבר עליו זה השביל שנמצא מצד שמאל של הירידה מערד לכיוון ים המלח (כביש 31)?
אם כן, מהי העבירות של הדרך הזו, בשבת אנו חושבים לעשות את הדרך הזו והשיירה כוללת 4X4 רך.
כמו כן, היכן מסתיים השביל?

yoav
04-11-07, 07:12
תודה לכולם.
שמענו בעצתכם ועקפנו את יאיר מ"דרך מצדה", ואז כבר הוספנו את נחל סדום לנסיעה, והיתה שמחה גדולה.
לויטארה שלום.

לפי התסמינים מהבוקר- יש סיכוי מצוין שאכן נדבקו בחיידק.
שבוע טוב.

זאביק
06-11-07, 11:07
האם מה שאתה מדבר עליו זה השביל שנמצא מצד שמאל של הירידה מערד לכיוון ים המלח (כביש 31)?
אם כן, מהי העבירות של הדרך הזו, בשבת אנו חושבים לעשות את הדרך הזו והשיירה כוללת 4X4 רך.
כמו כן, היכן מסתיים השביל?

אני לא יודע אם אתה מתכוון לאותו מסלול שאני מתכוון אליו.
בשטח יש שילוט בכניסה אליו - "דרך מצדה 4X4". אין לי מפת סימון שבילים מול העיניים, אבל אם אני זוכר נכון, הירידה צפונה מכביש 31 (ערד-צ. זוהר) היא לסימון שבילים שחור.
הדרך היא בערך 25-30 ק"מ, ונגמרת צמוד לסוללה של מצדה (הצד המערבי - ז"א חוזרים על הכביש לערד).

ניתן להתחבר / לרדת מהשביל הזה למעלה יאיר (לכיוון ים המלח) או בכל מיני שבילים לכיוון ערד.

-->