PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנית שולחן מחלקים המורכבים בשטח.

רכס חיים
03-11-07, 03:22
הבעיה בשולחן סביר הינה בדרך כלל הפלטה הגדולה שמפריעה לשינוע ברכב עקב סירבולה בעת האיחסון.לכן ,לקחתי פנלים שטוחים קלים מאלומיניום(נראים כמו קרטון גלי - שתי שכבות שטוחות בין שכבה גלית) בשטח מטרXמטר וחתכתי אותם לחמש פרוסות של 20 ס''מ באורך מטר.לקחתי שני מוטות אלומיניום מלבניים 20X30 מ''מ והטבעתי בכל אחד מהם ארבעה אומים אינטגרליים 6 מ''מ במרחקים של 21 ס''מ אחד מהשני.על המוטות ובניצב להם ,בין האומים הנחתי את חמש פרוסות לוח האלומיניום ובאמצעות שייבות אלומיניום ענקיות בקוטר 60 מ''מ ובורג נירוסטה 6 מ''מ חיברתי בין החלקים כך שנוצר משטח שלם של 100 על 104 סיימ יציב מאוד. זה הלוח של השולחן שבעת הצורך אני מפרק אותו ומניח בערימה שגובה 5 ס''מ בתוך אחת המגירות - עד להרכבה הבאה. את הרגליים טרם ביצעתי ואני מחפש שארית של חומר במפעל לביצוען. תמונות בקרוב.

חגי
03-11-07, 08:53
נשמע טוב,אפשר תמונות (במיוחד מקופל)?

אני לפני קניית שולחן.

מה שחשוב לי זה ,שהשולחן המקופל יהיה שטוח ,כך שאוכל למקמו על ריצפת הבאגז' ואת שאר הציוד עליו.

אולי יהיה ניתן לאפסנו בתוך תיק שמשונית ,כדי שלא ישרט או חלקיו תפזרו.

חגי.

נ.ב.

שולחן מטר על מטר ,לי אישית, קטן מידי.

eran4x4
03-11-07, 08:53
רוצים תמונות

חיים אתה מכיר את שולחנות האלומיניום המתגלגלים שהפלטה שלהם בנויה כמו תריס גלילה?

shachar
03-11-07, 17:17
אנחנו מאוד מאוד מאוד רוצים שולחן שלא יהיה כבד ומגושם מחד וגדול ונוח לשימוש מאידך

חשבתי על אקורדיון של פלטות אלומיניום שביניהם צירים לנעילה ורגליים מתקפלות.
כיוון של ב 100 על 50 שזה 4 יחידות בגודל של 25, יתאים לארבע עם כסאות שטח (שבד"כ רחבים ועם ידיות) יחד עם כל האוכל שמעמיסים על השולחנות

נראה עד כמה התכנון שלך יקלע לטעמי - מוכן להיות מהנסיינים הראשונים - למרות שמשחקים באש יותר מלהיבים......

אני לא ממש יודע להעלות תמונות לאתר אז מצורפים לינקים לתמונות

רק שולחן כמו שערן הזכיר- לי יש שולחן שיותר דומה לקטן כ 50 דולר לקטן (http://www.jeeptrip.com/albums/2mixmc9v-5.jpg)

כזה יש לדרור הראל עולה כ90 דולר בארהב (http://www.jeeptrip.com/albums/yjzlodmm-5.jpg)

כמו אלו מהפלסטיק שאנו מכירים רק אלומיניום כ90 דולר בארהב (http://www.jeeptrip.com/albums/hcumwfo7-5.jpg)

רכס חיים
03-11-07, 18:55
עכשו סיימתי את הייצור של השולחן. הרגליים בוצעו ממסגרת של תריס אלומיניום שפורק כך שבסך הכל קיימים 4 רגליים ושני מוטות ניצבים של השולחן שגם הם נכנסים לתוך זוג רגליים.התמונות נשלחו לאמיר לצורך העלאתן כאן. המשקל הכולל של השולחן בהערכה בין 5 ל-6 ק''ג.הנפח הכולל של השולחן במצב מפורק הינו - רוחב 20 ס''מ גובה 10 ס''מ ואורך 100 ס''מ.סה'כ 20 ליטר.ההרכבה מתבצעת בבוקסה 10 צלב. סה''כ יש שתי שורות של 4 ברגים ועוד שני ברגים לאלכסוני הרגליים.זמן הרכבה משוער 4 דקות ואולי פחות לאחר תירגולת. יציבות השולחן סבירה ומתאימה לעומסים הנדרשים בשטח וזה לא כולל אפשרות ישיבה עליו.בהערכה עומס של 25 ק''ג המפוזר עליו הינו העומס האפשרי ללא בעית יציבות. בקרוב אערוך העמסת נסיון.לצורך יציבות הרגליים בוצעו כאמור שני אלכסונים וכן שני חיבורים בין כל זוג רגליים מגומיות שמרלינג במפלס התחתון של הרגליים.השולחן לא נועד לייצור ומכירה אלא רק בכדי לשמש אותי בג'יפ ייהחדש''.בשולחן הושקעו כ-5 שעות עבודה עד סיום בנייתו.

landrover
04-11-07, 20:52
שולחן ממסגרת של תריס זה מוצא חן בעיני - זה מזכיר לי את הסולם לגגון שעל הדיפנדר שניבנה ממסגרת של מיטת שדה צבאית שמצאתי זרוקה באמצע השמורה במירון :-)

מצורפות התמונות של השולחן של רכס:

landrover
04-11-07, 20:57
עוד תמונות:

רכס חיים
05-11-07, 02:15
עשיתי נסיון העמסה על השולחן והנחתי עליו חבילת מסילות באורך 1200 מ''מ במשקל של 31.5 ק''ג. השולחן עמד בזה ללא בעיה מיוחדת ואפילו התייצב טוב יותר-למרות רצפת הבטון.על משטח חול היציבות תגדל עקב התחפרות הרגליים . מעבר למשקל זה לא העזתי להטריח בכדי למנוע התמוטטות והרס מיותר, מה עוד שאין צורך בהעמסה כזו בעת תיפקוד רגיל בשטח.בעת ההרכבה לקחתי זמן ,אך עשיתי זאת בלחץ של תחרות והשולחן הורכב ב--4.5 דקות.אני מניח שעם רכישת מיומנות וללא לחץ תחרותי יהיה הזמן להרכבה 6 דקות והפירוק 4 דקות.עכשו נותר לתפור לשולחן תיק קורדורה מתאים עם כיסים לברגים ולדיסקיות בתוספת 2 או 3 ברגים רזרוויים והעסק יוכל לצאת לדרך.

-->