PDA

צפייה בגרסה מלאה : גלופר או ספורטג'

dori
03-11-07, 09:18
שלום לכולם
אני מעוניין לקנות ג'יפ. התקציב שלי הוא בסביבות ה 60K.
בגלל שרוב הנסיעות שלי הן על הכביש אני רוצה שהוא יהיה נוח בכביש, יותר מהסמוראי (סליחה אם אני פוגע במישהו), אבל בעל יכולות שטח סבירות. אני יודע שאין להם נעילות והם לא יעלו הכל...
רציתי לדעת מי מהם עדיף מבחינת יכולות שטח כי בכביש אני חושב שהם פחות או יותר אותו הדבר.
אני חושב שלספורטג' אפשר להוסיף תמורת 5K קיט שטח מהחברה. הייתי שמח לשמוע על הקיט הזה אם מישהו יודע איזה סוג מיתלים, צמיגים, וקפיצים מקבלים בקיט הזה.
בקיצור איזה מהם יתאים לי יותר? רוב השימוש בכביש אבל לפחות פעמיים בחודש (אני מקווה) הם יראו שטח.
תודה רבה דורי.

גיא
03-11-07, 09:51
שתי שאלות

1. כמה ק"מ כביש מתוכנן בחודש ?
2. כמה נוסעים יש ( ילדים / כלבים / ... ) ?

-----

ספורטז' אוכל הרבה דלק ( בנזין ) וגאלופר אוכל סולר ... אבל מחיר הסולר עולה ועולה ...
לגאלופר יש גלגלים גדולים יותר במקור מה שנותן קצת יותר עבירות בצורה הבסיסית.

הספורטז' יהיה כניראה יותר זול באחזקה.

לשניהם אין יותר מידי תא מטען ( אם אתה מדבר על גאלופר קצר ).

לספורטז' יש 4 דלתות. לגאלופר הקצר יש רק 2 ( חשוב לבעלי ילדים קטנים ).

----

מעבר לכל זה, יש כתבה נהדרת על הרכבים האלו במדור הכתבות של האתר. מאוד מומלץ.

dori
03-11-07, 09:57
תודה על התגובה המהירה גיא
אני מניח שמבחינת קילומטרז אני עושה משהו בסביבות 15K-20K בשנה.
אין לי ילדים כרגע זה אני חברה וכלב (אולי).
האם יש הבדלים בביטוח בין הגלופר לספורטז'?
דורי

bobsfog
03-11-07, 12:49
תודה על התגובה המהירה גיא
אני מניח שמבחינת קילומטרז אני עושה משהו בסביבות 15K-20K בשנה.
אין לי ילדים כרגע זה אני חברה וכלב (אולי).
האם יש הבדלים בביטוח בין הגלופר לספורטז'?
דורי

אז ככה..הביטוח של הקאיה מאוד זול- בעיקר משום שברישוי היא מוגדרת כרכב פרטי ולא מסחרי כמו הגאלופר.

הקאיה שלי, ממוגנת מוגבהת עם קפיצי הייבך ועם צמיגי 235. והיכולת שטח שלה ממש לא מבוטלת.
ואם אתה מעוניין היום ב5000-5500 שקל אתה יכול להוסיף לה גם נעילה אחורית, ויש פה אנשים שעשו את זה - ואז היא כבר ממש פנתר. כמו כן יש לך עוד אופציות לשיפור אפילו נעילה קדמית ודרופ קיט אם יש לך את המזומנים בשביל זה.
אצלי היא עושה 1ל6 בעיר ו1ל8 מחוץ לעיר למרות שפעם הגעתי איתה ל1ל10 אבל זה היה בנהיגה של גופה.

גיא
03-11-07, 15:55
יש לי משהו להגיד על הנושא של נעילה.

לא יודע אם יש נעילה לגאלופר .. אבל לקיאה יש.

שלוות הנפש ששורה על הנהג, כשהוא יודע שחלק לא מבוטל בכלל מהדרמות של פירפורים, הצלבות ושאר מריעין בישין ואני אומר את זה כנהג היסטרי שכולם זוכרים את ימי בסמוראי ... וישנם כאלו שעוד מצלצלות להם האוזניים ... :-) היא משהו שאסור להתעלם ממנו !
אפילו ובעיקר אם אתה לא נהג פרוע שמחפש אתגרי טיפוס סלעים טכניים ....

מעלה משלט 21 למשל, עלינו ההיילקס ופוראנר, אני עליתי ללא שום דרמות ממש כמו סתם שביל ולעומת זאת הפוראנר עם נהג מאוד מנוסה התבחבש שם על כל סלע .... זה נכון שזה מוציא חלק מהכיף ולפעמים הטיול ממש משעמם .. סתם נהיגה ... אבל כשנוסעים כמשפחה עם ילדים ... זה מוריד הרבה מהלחץ של בני / ות הזוג וזה משהו שמאפשר קיום יותר טיולים ואפילו יותר אקשן כי האקשן פחות מפחיד.

סתם דיעה אישית בנושא נעילות.

R-IK
03-11-07, 19:25
אני הייתי שוקל קניית ספורטאז. תוכל למצוא אחד עם ק"מ נמוך וכזה שלא ירד לשטח ואז לשדרג אותו בדיוק כמו שאתה רוצה ובהתאם לתקציב. הרכב יתן לך מקסימום בכביש ובשטח לא יאכזב אותך (עם נעילה והגבהה).

בכל מקרה ולידיעה, בגאלופר ניתן להתקין נעילת ARB.

fuksi
04-11-07, 09:18
לא מכיר את הגלופר
היתה לי ספורטאז' במשך שנתיים-כייף של רכב.נקודה!
גם בכביש וגם בשטח

zapzapzap
09-11-07, 22:54
שלום,

אם אתה רוצה להתרשם מספורטאג' עם שיפורים (מוגבהת, נעילה וכו')
אתה מוזמן לבוא לראות. כך תהיה רגוע יותר עם החלטתך.

ליאור

-->