PDA

צפייה בגרסה מלאה : גלגל תנופה שקרס בטרופר, קישור לשרשור יעיל לרווחת חברי הפורום

amitt
03-11-07, 13:38
שלום ,
מצ"ב קישור שפתחתי ב carsforum , על תופעת שילוב הילוך ואי יכולת הרכב לזוז.
זה נראה בהתחלה כמו בעיית קלאץ', אבל מסתבר שזו מחלה די ידועה בטרופרים. של גלגל תנופה שקורס , הוא בעצם מורכב משני גלגלים, שלאחר הקריסה נעים זה מול זה בחופשיות.

צירפתי את הקישור כדי שאחרים לא יאכלו קש כמוני, אני מקווה שזה עוזר.

וגם רוצה לשאול את המומחים כאן, האם ייתכן שבגלל שזו בעיה ידועה (גלגל התנופה), בUMI היו אמורים לקחת על זה אחריות ולהחליף לי את זה על חשבונם? מישהו שמע על דבר כזה??

ד"א, השאלה האחרונה ששאלתי שם על שחיקת הקלאץ' עדיין לא נענתה, תרגישו חופשי לחוות דעה.

הקישור: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=180476

תודה רבה.

איציק - 4X6ZH
03-11-07, 14:01
זאת עוד דוגמה של תעלול מסדרת המפלצת המוצצת .
לרכב שהמצמד עבד 180.000 אין מה לעשות חוץ מהחלפה של כל מיכלול המצמד כולל גלגל התנופה .
בכלל למרות שיש נתוני יצרן מתי צריך להחליף . הנסיון מראה שיש להחליף את גלגל התנופה בכל החלפת
מצמד / פלאטה לחץ .
כל החידושים / משומשים / מחוזקים הם בזבוז זמן וכסף .
כדאי לבצע את עבודה במוסך שיודע מי נגד מי ( לפעמים נדרשים כלי עבודה מיוחדים לאיפוס המנגנון המכני של מערכת ההפעלה של המצמד .
לגבי אחריות היצרן :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
זאת האחריות שלו בדיוק כמו שצריך הוא אחראי ( יצרן החלק לא יצרן הרכב ) שביום הדין אתה ( מפעיל הרכב / המוסך ) לא תוכלו לעשות כלום חוץ מלהתקין מיכלול שלם מושלם וחדש .
ולכל אלה שחושבים אצלי זה לא יקרה . חכו חכו . בקרוב גם אלטרנטור שיש בו מצמד
נראה מה תגידו שיעוף לכם האלטרנטור בעשוש ורדית :shock:
איציק

יונתןמצפה
03-11-07, 15:38
שים לב:
הודעה ישנה שפרסמתי כאן (http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=11&item=635721#635735)

שים לב להודעה השנייה, סעיף 1.

הבעייה ידועה אם כי לא נפוצה, בדיוק כמו הדגם הידני מעבר לשנת 99... לדעתי אם היה אפשר לבדוק כמה מתוך כלל הטרופרים הידניים החליפו- היינו מגלים שלא מעט!
מאז פרסום ההודעה הישנה הספקנו להחליף עוד אחד.

מעבר לנ"ל, דעתי לגבי הרכב ידועה וזה לדעתי הרכב שנותן הכי הרבה בשביל הכי מעט שיש היום בשום ה- SUV.

סוזי המשתוללת
03-11-07, 17:22
עמית שלום
רק אחרי קריאת השרשור בcars forum ראיתי שאני wanted
1)לדעתי חנן מבין הרבה יותר ממני והוא רק מצטנע
2)אין לי מושג קלוש לגבי המערכת הנ"ל אלא דרך ספר היצרן שגם לך יש
הטרופר שלי בכלל בנזין אוטומט
בכל מיקרה הייתה לי הבעייה הזו בפיאט פונטו וגם שם התופעה החלה בסביבות המ170000
תנסה להשיג תחליפי / או מחו"ל כי המחירים של umi זה גזל לאור היום והם היחידים שראויים לכינוי "מפלצת מוצצת "
בכל מיקרה תחלק 3700 ל180000 ותראה שזה לא כל כך נורא בעלי רכבים אמריקאיים מחליפים בק"מ הזה הרבה משאבות דלק / חיישני קראנק / לאמבדה וכו' :mrgreen:

amitt
03-11-07, 22:34
תודה רבה איציק , יוני וסוזי..

איציק אם הייתי יודע איך בנוי הגלגל הנבלה הזה לא הייתי חושב להרכיב משומש, הייתי בטוח שזאת יחידה אחת ולא פטנט אדיוטי שכזה, שיכול להיות לו בלאי בלתי נראה לעין.

יונתן באיזה ק"מ החלפתם שוב את הגלגל? האם הוא היה חדש כשהתקנתם אותו? יש לך מושג אם ניתן לקנות באי ביי ? מצאת דרך זולה להתגבר על הבעיה הזו בתיקון השני?, אני מכין את עצמי לפעם הבאה.
ד"א קראתי שהחלפת גם קלאץ', האם ראית אותו לפני שזרקו אותו ? אודה לך אם תאמר לי מה היה מצבו ואם הוא דומה למצב של הקלאץ' בתמונה(זה הקלאץ' שלי שכנראה פורק בדמי ימיו).

סוזי, ניסיתי להתקשר אלייך, אבל את מסננת.., בכל אופן חנן הוא אכן תותח בקנ"מ רציני, ואני בהחלט אנסה לקנות בפעם הבאה גלגל חדש מחו"ל, חליפי אין עד כמה שהבנתי.

תודה רבה לכולכם, שבוע טוב!

יונתןמצפה
03-11-07, 23:02
יונתן באיזה ק"מ החלפתם שוב את הגלגל? האם הוא היה חדש כשהתקנתם אותו? יש לך מושג אם ניתן לקנות באי ביי ? מצאת דרך זולה להתגבר על הבעיה הזו בתיקון השני?, אני מכין את עצמי לפעם הבאה.
ד"א קראתי שהחלפת גם קלאץ', האם ראית אותו לפני שזרקו אותו ? אודה לך אם תאמר לי מה היה מצבו ואם הוא דומה למצב של הקלאץ' בתמונה(זה הקלאץ' שלי שכנראה פורק בדמי ימיו).

הגלגל השני הוחלף בסביבות 160,000 ק"מ. ז"א- החזיק כ- 60,000...
אין לי מוסג לגבי אי ביי. בתיקון השני לא הוחלף הקלאץ'. לא זוכר להגיד עלויות, הרכב של אבא שלי ולא הייתי ממש מעורב. כל העבודה בפעם השנייה בוצעה במוסך מורשה. ב- UMI לא רצו לשמוע על לקיחת אחריות כלשהי.
לגבי הקלאץ' הראשון- לא יודע. אני זוכר שהקלאץ' היה כבר חלש עוד לפני התקלה ולכן לא חשבנו פעמיים והחלפני אותו על הדרך. (מה גם שבהתחלה היינו בטוחים שהבעייה היא קלאץ').
כל החלקים שהורכבו היו תמיד חדשים.

בתקווה שלא תיהיה פעם באה!
יונתן

amitt
03-11-07, 23:45
תודה רבה יונתן!

ואו 60 אלף ק"מ ! זאת ממש מחלה, הגלגל הראשון שהחלפתם והחזיק 60K גם היה חדש?

תודה רבה לך, שלא תדע עוד גלגלים מתרסקים.
שבוע טוב.

סוזי המשתוללת
04-11-07, 01:24
עמית
1)הכל כבר מפורק אז אל תחשוב אפילו לא להחליף קלאץ
2)דיזל ידני יש הרבה באנגליה חפש בפורום הזה http://www.itocuk.co.uk/
יש שם גם קישורים לאתרים אוסטרלים שם הרכב ניקרא הולדן ג'קרו
באנגליה הוא נקרא ביגהורן

יונתןמצפה
04-11-07, 02:33
הגלגל הראשון שהחלפתם והחזיק 60K גם היה חדש?

עם כל הצער שבדבר!

amitt
05-11-07, 18:24
תודה סוזי על הקישור, ויונתן תודה גם לך,

הודעה שרשמתי ב CF
טוב, מדדתי עם קאליבר את המרחק מהפינים אל רפידת הקלאץ', יש לי אמנם קאליבר לא מקצועי, ואי אפשר לראות בדיוק של עשירית המילימטר, אבל!!
אין צורך בדיוק כזה, כי כל הפינים שקועים ברפידה ביותר מ 1 מ"מ ! חלקם אפילו בסביבות 1.5 מ"מ.
כלומר הקלאץ' אפילו לא במחצית חייו, בהנחה ש 1.6 הוא העובי המקורי.

מה שכן שמתי לב למין סדקים קטנטנים על הרפידה, אני לא יודע אם זה תקין או לא,בקלאץ' שעבד 9 שנים.
בקיצור, נראה לי ש 1800 ש"ח נזרקו באופן אכזרי לפח.

מה אתם אומרים? היה נכון להחליף את הקלאץ' אחרי שהסתבר שהבעיה לא ממנו, ויש לו הרבה בשר?
תודה.!

איציק - 4X6ZH
05-11-07, 19:16
ראיתי את התמונות שלך . ולפי התמונות מצב עובי הדיסק הוא טוב .
אבל דיסק לא נמדד רק לפי עובי ( יש עוד בדיקות )
ובכלל בהחלפת גלגל תנופה רצוי להחליף גם את כל מיכלול המצמד ( דיסק פלאטה ומיסב )
בהחלפת מצמד אפשר להסתפק בהחלפה חלקית ( לא ממולץ )
המצמד מהסוג הזה הוא מיכלול שלם שמעביר כח מרסן זעזועים . ( לא רק של המצמד )
כך שבדרך כלל כל המערכת הזאת יוצאת מאיזון והעומס מפעיל עליה כוחות שמקצרים לה את החיים .
אין לך מה להצטער . ההפך כך יש לך סיכוי לתקופת עבודה ארוכה יותר של המצמד .
גלגל תנופה מהסוג הזה אפשר לרסק בנסיעת שטח אחת !
לגרום נזק לדיסק של המצמד כל גיפאי יודע כמה זה קל .
יש לנהוג במחשבה ברכב שיש כזה מצמד ( בדרך כלל הנהג לא יודע מה יש מאחורי הדוושה ) .
לפחות עכשיו יקפידו על שילוב הילוך כח בכל ירידה לשטח .
לא לזרוק מצמד בשקיעות
לא לתת מכות גז בבולדרים
לא להחליף הילוכים ללא צורך
יש לך מוצר "חכם " תהנה .
איציק

amitt
05-11-07, 19:59
.
אין לך מה להצטער . ההפך כך יש לך סיכוי לתקופת עבודה ארוכה יותר של המצמד .

תודה רבה על דעתך איציק,
האם במשפט הזה התכוונת לתקופת עבודה ארוכה יותר של גלגל התנופה?
כי זה די ברור שלמצמד תהיה תקופת עבודה יותר ארוכה...
תודה .

-->