PDA

צפייה בגרסה מלאה : בריחת שמן מהסרן הקידמי

עודדוש
03-11-07, 16:46
שלום
קיימת בריחת שמן מצידו הימני (צד הנוסע) של הסרן הקידמי, בעיקר כאשר הרכב משולב.
האם זוהי בעיה של מחזיר שמן פנימי של גלי הסרן?
אם כן, האם חובה לפרק את הדיפרנציאל על מנת להחליפו? והאם דרושים כלים יעודיים לשם כך?
אם לא מה עוד יכולה להיות הסיבה?
תודה רבה
עודד

גיתאי נוה
03-11-07, 20:17
שלום
קיימת בריחת שמן מצידו הימני (צד הנוסע) של הסרן הקידמי, בעיקר כאשר הרכב משולב.
האם זוהי בעיה של מחזיר שמן פנימי של גלי הסרן?
כן
אם כן, האם חובה לפרק את הדיפרנציאל על מנת להחליפו?
יש להוציא את הקייס ובתוכו הדיפרנציאל. אין צורך להתעסק עם הסטליטים עצמם ואין צורך לבצע כיוונונים מיחדים
והאם דרושים כלים יעודיים לשם כך?
לא
אם לא מה עוד יכולה להיות הסיבה?
תוודא שזה לא נוזל בלמים במקרה (לשמן ממסרות יש ריח שאין לטעות בו...)
תודה רבה
עודד

עודדוש
03-11-07, 21:45
שלום
"אם כן, האם חובה לפרק את הדיפרנציאל על מנת להחליפו?
יש להוציא את הקייס ובתוכו הדיפרנציאל. אין צורך להתעסק עם הסטליטים עצמם ואין צורך לבצע כיוונונים מיחדים."
האם המצב כך גם כאשר מורכבת נעילה קדמית?
תודה רבה
עודד

נמרוד
03-11-07, 21:51
צריך להוציא את הדיפרנציאל כדי להגיע למחזירי השמן בסרן דנה 30 קדמי. לא שום דבר מסובך אבל עבודה שחורה. לא הייתי עושה את זה במיוחד בשביל נזילה קטנה. יותר קל לבדוק ולמלא שמן כשצריך. הנזילה הזאת מאד אופיינית.

yoav21
03-11-07, 22:19
נמרוד
מה לגבי החורף שצריך להגיע אבל הוא לא.. :-( , האם כל מעבר מים יגרום לכניסתם לסרן כתוצאה מחוסר במחזיר שמן דבר שיגרור לצורך בחלפת שמן ?
עד כמה המחזיר השמן מונע את כניסת המים לסרן?
יואב

נמרוד
03-11-07, 22:34
מונע, כשהוא תקין. מנסיוני גם אחרי החלפה לא עובר זמן רב עד שהוא שוב לא אוטם.

גיתאי נוה
04-11-07, 01:36
לגבי נעילה קדמית - התהליך זהה בדיוק, כלומר אין לנעילה כל משמעות לענייננו.
אם יורשה לי, דעתי שונה קצת מזו של נמרוד. אם אצלי היתה נזילה קבועה מהסרן הייתי מוטרד מאד, ולמרות שבדיקת שמן תכופה היא טירחה קטנה למדי לכאורה, זה הופך לסוג של דאגה ומטרד לא נעים.
מהצד השני, העבודה עצמה של החלפת המחז"ש איננה כה 'שחורה' כמו שנדמה ואמורה לקחת כ-20-30 דקות מפתיחת הבורג הראשון. לא מסובך ולא קשה בכלל. שווה את ההשקעה.

לגבי ההערה שלך נמרוד על תופעה אופיינית של חוסר איטום, לעניות דעתי אין סיבה לדבר כזה למעט:

ציריה שנחרטה באזור המעבר דרך המחז"ש ולכן פוצעת אותו
חופש בכניסת הציריה לסטליטים/נעילה (אצלך זה לוקרייט נכון?), מה שמצביע על בלאי וצורך בהחלפתם או לחילופין יד קצרה על הדופק
כך או כך, לא נעים בכלל לטחון רכיבי 'בקאקס' בשל חוסר שימון.

גיתאי

ערן המסוקס
10-11-07, 17:28
מהצד השני, העבודה עצמה של החלפת המחז"ש איננה כה 'שחורה' כמו שנדמה ואמורה לקחת כ-20-30 דקות מפתיחת הבורג הראשון. לא מסובך ולא קשה בכלל. שווה את ההשקעה.

העבודה הזאת כוללת פרוק 2 גלגלים ותמיכת הסרן באויר. פרוק 2 נאבות, פרוק מכסה דיפנרציאל והוצאת הדיפרנציאל. ייתכן שגם פרוק תפוח היגוי כדי לאפשר הוצאת הדיפרנציאל החוצה.
ניקוי צינורות הסרן ובית הסרן עם חותר וחומרים.
ניקוי, יישור משטח ומילוי אם צריך לנקודת המגע בין הציריה למחזי"ש על הצירייה עצמה.
דפיקת מחזי"ש החוצה והתקנה (קצת מעצבנת ולא קלה במיוחד) של המחזי"ש החדשים.
הרכבה של כל מה שפורק בסדר הפוך.

אם זאת עבודה של חצי שעה, אני מכתיר אותך בתור המאסטר שלי, ומציב מזבח לכבודך בביתי.

אם עושים את העבודה הזאת כמו שצריך, עם עוד איזה טיפ קטן לאטימה טובה יותר של מחזירי השמן, קיצור קטן של הקפיץ הסוגר, ולא לשכוח לשים גריז כדי שהקפיץ לא יעוף ממקומו, אז העסק מחזיק דווקא די הרבה זמן. למרות שעדיין הסרן לא אטום לגמרי לחדירת מים במקרה של שחיה עמוקה.

כך או כך, לא נעים בכלל לטחון רכיבי 'בקאקס' בשל חוסר שימון.
פרונטאקס ;-)

גיתאי נוה
10-11-07, 20:45
העבודה הזאת כוללת פרוק 2 גלגלים ותמיכת הסרן באויר. פרוק 2 נאבות, פרוק מכסה דיפנרציאל והוצאת הדיפרנציאל. ייתכן שגם פרוק תפוח היגוי כדי לאפשר הוצאת הדיפרנציאל החוצה.
ניקוי צינורות הסרן ובית הסרן עם חותר וחומרים.
ניקוי, יישור משטח ומילוי אם צריך לנקודת המגע בין הציריה למחזי"ש על הצירייה עצמה.
דפיקת מחזי"ש החוצה והתקנה (קצת מעצבנת ולא קלה במיוחד) של המחזי"ש החדשים.
הרכבה של כל מה שפורק בסדר הפוך.
צודק. מכיוון שהשאלה התמקדה בדיפ' עצמו גם התשובה היתה ספציפית וחלקית בהתאם...מסקנה: ייתכן שאגזור על עצמי לא לגלוש בג'יפולוג אחרי השעה 0100 :oops:

אם זאת עבודה של חצי שעה, אני מכתיר אותך בתור המאסטר שלי, ומציב מזבח לכבודך בביתי.
אני בעד בכל מקרה. הבלוקים עלי.

אם עושים את העבודה הזאת כמו שצריך, עם עוד איזה טיפ קטן לאטימה טובה יותר של מחזירי השמן, קיצור קטן של הקפיץ הסוגר, ולא לשכוח לשים גריז כדי שהקפיץ לא יעוף ממקומו, אז העסק מחזיק דווקא די הרבה זמן. למרות שעדיין הסרן לא אטום לגמרי לחדירת מים במקרה של שחיה עמוקה.

פרונטאקס ;-)
זה היה שימוש ב'לשון העם' ;-) ולכן הוכנס במרכאות

בכל מקרה אני בעד להחליף.

שבוע טוב
גיתאי

ophir
12-11-07, 18:46
ואחרי שעבדת קשה. שים לב להכניס את הציריה ממש בזהירות שאם לא תעשה זאת תמצא עצמך בבעסה רצינית.

-->