PDA

צפייה בגרסה מלאה : דברים שלא ידעתם על ה- FJ

חגי
03-11-07, 18:02
מקוה שזה קשור לפורום הזה.

http://video.google.com/videoplay?docid=-3292859930271777247&q=4X4+duration%3Amedium&total=8105&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=9

asafk
03-11-07, 18:38
בלי קשר לסרט, דבר חשוב שלא ידעתם על הFJ הוא שיבואן טויוטה הפסיק לתת אישור על זה שהוא מוכ ןתחזק את הרכב למי שמבקש לייבא את הרכב בייבוא אישי. זה אומר שלמעשה, אי אפשר יותר לייבא FJ ביבוא אישי, עד שיבואן טויוטה ישנה את דעתו, או עד שמשרד התחבורה יחליט לשנות את התקנות.

אסף.

חגי
04-11-07, 15:21
היבואן לא מוכן לשנות לכל FJ שמגיע, את הספידומטר,לכזה שמראה קמ"ש ואת הפנסים שיעמדו בתקן האירופאי.

כל עוד היה מדובר על מספר FJ ים בודדים לא הייתה כל בעיה,אבל בגלל שמספר המיובאים גדל ,הוא הפסיק את האישור.

ממש בדיחה.

חגי.

tayrie
04-11-07, 16:49
למה לא לשלוח מכתב לטויוטה העולמית ולאמר איך היבואן הישראלי פוגע לה במכירות?

Juv
04-11-07, 18:11
הסיפור כאן יותר מורכב – היבואנים חתמו על האישורים כל עוד הם לא הבינו שהם בעצם לוקחים אחריות על השירות לרכבים האלה (עמידה בסטנדרטים של משרד התחבורה – מלאי חלקים, הכשרות טכנאים וכו').
הבעיה צצה בעיקר ב-Recalls לרכבים שיובאו אישית לארץ (דגמי אינפיניטי ולקסוס, למשל) שהוכרז בארה"ב והיבואן בארץ אפילו לא היה מודע להם כי מבחינת ביצרן הרכבים בכלל לא נועדו לשווקי אירופה. לא מספיק שבחתימת היבואן הוא למעשה נהיה אחראי לריקול, הוא גם אמור לעשות אותו על חשבונו (וביצוע טיפולים כאלה תמיד יעלה ליבואן מעבר לסכום אותו מקצה, אולי, ליבואן יצרן הרכב על כל תיקון).
במקרה הזה, גם אני לא הייתי חותם על אישור ליבוא רכב שמעולם לא הבאתי לארץ. הבעיה במשרד התחבורה שבכלל מבקש מהם לחתום על האישורים האלה. הבאת רכב ביבוא אישי? תהיה אחראי גם לטיפולים שלו. אם לא ניתן לטפל בו והוא נהיה לא בטיחותי בגלל זה – יש טסט שנתי לבדוק את הרכב ולעלות על המצב שלו.

ערן CJ
19-11-07, 21:02
אני לא מבין מדוע היבואן אינו מייבא את ה- FJ לישראל. הרי לפני כל יבוא עושים סקר שוק ובודקים אם יהיה נכון ליבא את הכלי בהיבט הכלכלי.
במקרה הזה ידוע ליבואן שאנשים יצאו מגדרם ונסעו לארצות רחוקות כדי לרכוש את הרכב המאוד מסויים הזה. כלומר, היבואן כבר נוכח שיש ביקוש לכלי.
להבנתי ה- FJ נמצא בקטגוריה של ההאמרים ולא של רכבי השטח הסולידיים. לפי כך, היבוא אינו אמור לפגוע במכירות של כלי אחר מכיוון שלטויוטה רצוי שירכשו מהם ולא ממתחריהם.
האם היבואן אינו מבין שיבוא ה- FJ יסייע לו לנגוס בנתח של שוק בו הוא אינו נמצא?
האם היבואן אינו מעוניין לנגוס נתח שוק מההאמרים ?
אולי אני לא מבין את השיקולים הכלכליים ואולי היבואן יודע מה הוא עושה. למרות זאת לדעתי הוא טועה.
ערן CJ

פלג_
25-01-08, 16:07
זה שיש אותו פה זה לא בהכרח בגלל שאנשים אוהבים אותו,
ולא ניראה לי שבן אדם שכל כך מיתרוצץ כדי לאבי אותו לארץ זה בגלל שהוא אוהב אותו.
אל תישכחו שיש ארבה מאוד אנשים שמביאים אותו בגלל שהוא מיוחד שונה והכי חשוב זה שאין אותו לעוד הרבה אנשים.

זה בדיוק כמו בחורה שהולכת לקנות שמלה ממעצבת שתפרה אותה במיוחד בישבילה, כדי להיות האחת היחידה שיש לה את זה. ועל זה היא משלמת פי 10.

אני לא הומר שזה כולם, שלא יבינו לא נכון.
אבל לדעתי זה חלק מהסיבה שיש אותו פה בכלל.

לא ניראה לי שאף אחד נהנה להזמין חלקים מחו"ל ולחכות להם כל כך הרבה זמן, אפילו אם זה סתם פנס.

-->