PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בהנעה

נתי_ל
03-11-07, 20:03
כבר כמה פעמים שיש לי בעיות בהנעה . אני לא סגור אם אני שוגה בקוד של האזעקה , או שיש בעיה אם משאבת הדלק או אפילו אם ההזעקה , הבעיה היא באזור הזה !
שאלתי: האם ע"מ לעקוף את מע' ההזעקה אני צריך לספק מתח למשאבה בלבד
תוך ניתוק הקשר לכיוון ההזעקה ,המנתקים השונים ושאר עושי הצרות
חן חן !

גיתאי נוה
04-11-07, 01:44
נתי שלום

מהתיאור שלך לא ברור כיצד אתה ממקד את הבעיה במערכת האזעקה או במשאבת הדלק דווקא. כמו כן, איך אתה יודע שהאזעקה מנתקת דווקא/רק את משאבת הדלק? אילו מנתקים נוספים קיימים בג'יפ? ובכלל, מה תופעות הבעיה (מתי מניע ומתי לא, האם מניע מיידית או בסטרטר ארוך, האם יש קשר למנוע חם/קר וכו').
פרטים נוספים יוכלו לעזור באיתור הבעיה.

שבוע טוב
גיתאי

yoav21
04-11-07, 09:47
נתי בוקר טוב
בנוסף למה שגיתאי רשם רצוי להוציא תקלות מהמחשב (יש הרבה מאוד הסברים בפורום איך זה מתבצע )
זה יכול לשפוך או חדש על הבעייה, חזור עם מספרים.

12- תחילת בדיקה
33- ממסר מזגן
21- חישן חמצן (בד"כ אין בסופות הצבאיות)
55- סיום בדיקה
* המספרים הנ"ל מופעים בכל בדיקה
דף של קודי התקלות
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=3317
כמו כן תמיד מומלץ להוריד את 2 הספרים שנמצאים בספרייה (טיפולים/מדריך למערכת הזרקה ובקרת מנוע בסופה)
בברכה יואב

נתי_ל
04-11-07, 22:06
הורדתי את קודי התקלות: 12 33 11 21 55

אני מבין שמה שרלונטי זה ה- 11
רוב הפעמים " הסרוב" להנעה קורה לאחר הפסקה בנסיעה כאשר לאחר הפסקה בנסיעה אני מנסה להניע יש סטרטר ואין הצתה ,לאחר נסיונות חוזרים ונישנים הכוללים הפסקה של כ10 דקות הסוררת מניעה !
תחושת הבטן שלי שזה מע' האזעקה- איך מבודדים את התקלה ?
חן חן

נמרוד
04-11-07, 22:13
המחשב אומר לך מה הבעייה - חיישן sync/קמשאפט, זה שיושב על ציר המפלג. בלי אות מהחיישן הזה המחשב לא יניע את הרכב. הבעייה לא קבועה, תתחיל בלבדוק שהקונקטור של החיישן מחובר היטב.

תוריד ממדור ההורדות (http://www.jeepolog.com/downloads.html) ספר PDF בעברית על מערכת ניהול המנוע בסופה, תדפיס ותקרא, לא ארוך ולא מסובך ואתה תהיה הרבה יותר חכם, באחריות.

גיתאי נוה
04-11-07, 22:17
נמרוד, למעשה הגדרת התקלה הנ"ל בספר באמת קצת מוזרה. בעיית חיישן SYNC מיוצגת בקוד אחר, 54 אם אינני טועה, ואין חיישן בקמשאפט כלל.

נתי - החלף חיישן קרנק. תקלה אופיינית לחיישן הנ"ל היא שהוא 'מזייף' במתן האותות למחשב בהתנעה כאשר המנוע חם, ו'חוזר' לעצמו לאחר התקררות-מה.
כך או אחרת אל תזניח בשום אופן, אחרת המצב ילך ויחמיר עד שהרכב ייעמד לגמרי.

דווח
גיתאי

נמרוד
04-11-07, 23:52
גיתאי אתה צודק, תקלה 54 מדברת על אות סינכרון - זה מה שנקרא חיישן קמשאפט והוא יושב על ציר המפלג. וגם תקלה 11 - "אין אות מהמפלג להפעלת המערכת בעת הנעה". ניתן למומחים קצת זמן להתייחס - קיד, חנן?

בכל מקרה, זה הכיוון, יש לך קוד תקלה - לך איתו. בשביל זה הוא שם. את משאבת הדלק אפשר לבדוק ולפסול די בקלות, קודם כל להקשיב אם היא עובדת לשנייה או שתיים בעת פתיחת סוויץ', ולבדוק קיום של לחץ דלק.

גיתאי נוה
05-11-07, 03:18
גיתאי אתה צודק, תקלה 54 מדברת על אות סינכרון - זה מה שנקרא חיישן קמשאפט והוא יושב על ציר המפלג.
תיקון קליל - זה חיישן SYNC, אכן יושב במפלג ומציין את הצילינדר עליו מצביע הרוטור בכל רגע נתון
וגם תקלה 11 - "אין אות מהמפלג להפעלת המערכת בעת הנעה". ניתן למומחים קצת זמן להתייחס - קיד, חנן?
אגב, מעיון נוסף בטבלת הקודים שים לב שלא קיים קוד לתקלת CPS (חיישן קרנק) כלל! מה שמחזק עוד יותר, יחד עם התופעה הטיפוסית המתוארת, את השערתי. בכל אופן - מומחים להנחתה...
בכל מקרה, זה הכיוון, יש לך קוד תקלה - לך איתו. בשביל זה הוא שם. את משאבת הדלק אפשר לבדוק ולפסול די בקלות, קודם כל להקשיב אם היא עובדת לשנייה או שתיים בעת פתיחת סוויץ', ולבדוק קיום של לחץ דלק.
לפי התיאור לא נשמע בכיוון של משאבה

זאבי
05-11-07, 17:13
בעיות מחשב - כבודם במקומם מונח.
במידה ואתה מבקש לנטרל אפשרות בעיה במערכת אזעקה יש לספק מתח ישיר למשאבה ואז להניע.

הניתוקים המקובלים שה"ברברים" עושים הם שניים:
1. ניתוק קו הזנה למשאבה (כמדומני צבע חוט סגול) מתחת קופסת הפיוזים בתא מנוע ליד המצבר.
2. ניתוק אלחוטי של אותו קו הזנה בסמוך לאוגן המשאבה במיכל הדלק.

מאחר והניתוק מצריך במילא גישה למשאבה - פתח את החלון ברצפת המרכב מעל המשאבה וחבר מתח ישיר למשאבה לצורך בדיקה.(למשל - קח מתח מפנס אחורי אחרי הדלקת אור קטן).

במידה וזו הבעיה, פשוט חבר את הכבל (סגול) שהברברים חתכו על מנת להרכיב את המגען האלחוטי שלהם וסע לשלום ,

בהצלחה

נתי_ל
05-11-07, 23:59
שאלה נוספת : בחיבור משאבת הדלק ע"ג מיכל הדלק יש "גוף מרובע בגודל 3 ס"מ " המחובר חשמלית ישירות בתוך מיכל הדלק.
האם זה המנתק האלחוטי ? האם חיבור ישיר של 12 וולט לקונקוטור יפעיל את המשאבה למרות היצור הזה ?

גיתאי נוה
06-11-07, 07:25
מתיאורך נראה שכן

זאבי
06-11-07, 19:18
שאלה נוספת : בחיבור משאבת הדלק ע"ג מיכל הדלק יש "גוף מרובע בגודל 3 ס"מ " המחובר חשמלית ישירות בתוך מיכל הדלק.
האם זה המנתק האלחוטי ? האם חיבור ישיר של 12 וולט לקונקוטור יפעיל את המשאבה למרות היצור הזה ?

א. יכול להיות.
ב. במידה וצבע החוט הנכנס והיוצא מה"גוף" הוא זהה סביר להניח שזהו המגען האלחוטי.
ג. שים לב האם ה"גוף" מונח ואינו מקובע לאוגן המשאבה - והוא מותקן ע"ג הכבל המקורי (צבע זהה) שנחתך ע"י הברברים בהתקנה כך שיש חוט בצבע זהה שיוצא ממנו ונכנס לאוגן (פלנג').

בקיום התנאים א, ו-ב' דלעיל סביר להניח שזהו אכן המגען (המפסק האלחוטי)

כפי שהוצע נסה לתת הזנה ישירה לכבל המחבר את ה"גוף" והאוגן ולבדוק.

נתי_ל
25-11-07, 00:14
אז אחרי שהסוררת סרבה פעם נוספת להניע ולשם שינוי היא לא התרצתה לאחר המתנה של חצי שעה , שעה וגם לא לאחר יממה מה שבעבר עזר, לא היתה בררה אלה להפשיל שרוולים ו.. בקיצור המפסק האלחוטי שמורכב על משאבת הדלק הוא האשם .
כנראה שמה שטוב לחברת הביטוח ולמתקיני מע' האזעקה לא תמיד טוב לנו.
אבל בסופה על כל בעיה שפותרים יש חדשה ! תודה על העזרה ואבקש סיוע בשירשור נוסף לגבי ה"צרה" החדשה.

גיתאי נוה
25-11-07, 00:57
נתי שבוע טוב

בלי קשר למפסק האלחוטי, לא הייתי מזניח את תקלה מס' 11. לא מן הנמנע ששתי התקלות קיימות במקביל, שתיהן לא נדירות מדי בסופה.
אני מציע שתאפס תקלות (ניתוק מצבר למשך כרבע שעה) ותוציא שוב קודים. אם אין כלום - הרווחת, ובכל מקרה המשך להיות קשוב לתופעות, אם ישנן. אם 11 עדיין מופיע - אל תעצור במפסק.

גיתאי

-->