PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הכי נוח?

offers
28-02-03, 23:53
עבירות זה נחמד, וכיף, אבל בעדיפות שניה(עדין חשובה מאוד) כאשר הטיול עם זוגתי(קצת מפונקת) + 2 ילדים קטנים.
אני מעונין לטייל בשטחים טכנים, אבל אני לא רוצה לשמוע:
"בשביל ההוא יש פחות בורות..."
או
אתה לא יכול לנסוע קצת יותר לאט?..." (כמובן שלא!!!)

לכן לגבי עבירות היא מקום שני, ומקום ראשון נוחות.

השאלות הן:
1. איזה גיפ הכי נוח?
2. האם CJ לאחר שינויי מתלים ובולמים יכול לענות על הדרישות?

כאשר שיפורים אפשרים כל עוד הם פשוטים לביצוע, ובמחירים סבירים.

חנן-ג'יפולוג
01-03-03, 00:46
CJ עם מתלים סטנדרטיים ולחץ אוויר נמוך בצמיגים הוא רכב נוח מאוד מבחינת טלטלות, לא פחות מרכבים אחרים ולא פחות מSUV ממוצע.
אני כותב את זה לא רק כבעל CJ אלא גם כאבא לילדה שעד לא מזמן היתה בגדר תינוקת שאסור לטלטל את ראשה יותר מדי. אשתי ניסתה לנסוע איתה ברכבים אחרים של חברים, פאג'רו, מגנום וכו' וחזרה אל הCJ בטענה שהוא הכי נוח.
אם הם לא היו עצלנים והיו מקפידים כמוני על הורדת אוויר אני מעריך שגם הרכבים האחרים היו נוחים.
בקיצור, נוחות זו בעיקר שאלה של נהג, מהירות נסיעה ושל הורדת אוויר, פחות של מתלים אם כי יש יוצאים מהכלל כמו סופה סטנדרטית וסמוראי סטנדרטי שהם זוועתיים בכל קנה מידה מבחינת מתלים ולנד-רוברים שיוצאים דופן לטובה מבחינת המתלים (אבל גם הם לא סופגים מושלם זעזועים קטנים עם צמיגים בלחץ אוויר מלא).
כמובן שמדובר כאן רק על נוחות במובן של טלטולים, לא נוחות כללית. רכב פתוח הוא לא רכב נוח, שלא תהיה טעות, בין אם הוא פאג'רו ובין אם הוא סיקס.

offers
02-03-03, 00:47
אכן התכוונתי לנוחות מבחינת טלטלות (ולא פתוח \ סגור) אבל צריך לזכור גם כיסאות.
בכל אופן, אני מניח שהורדת אוויר אכן תשפר את נוחות הנסיעה ב CJ אך זו תעזור גם בגיפ מקביל, הלא כן?

נסעתי ב CJ (המתלים נראו לי במצב טוב) והנסיעה על אבנים בגליל היתה קופצנית להחריד!
נכון לא הורדנו אוויר ב CJ,
אך גם לא הורדנו אוויר בנסיעות קודמות שערכתי על ויטרה ארוכה ואיסוזו טרופר, ואלו היו נוחות בשעור ניכר.

אילו קפיצים יש לך חנן? סטנדרטים?
אילו בולמים? צמיגים?
האם הגיפ עמוס או ריק?

חנן-ג'יפולוג
02-03-03, 01:04
לא סגור על זה, אבל הקפיצים סטנדרטיים למיטב ידיעתי. בולמי גבריאל שהם בערך הסטנדרט שינוביץ' מוכר, שאקלים ארוכים.
צמיגי בוץ 31X10.5 של ברידג'סטון.
הג'יפ עם מטען קבוע של כ150 ק"ג.
ג'יפים עם קפיצי עלים רגישים במיוחד לנסיעה בשטח עם לחץ אוויר מלא, כי סוג הקפיץ הזה ניחן בחיכוך פנימי גדול יחסית והוא לא יודע לספוג טוב במפים קטנים. בנסיעה עם לחץ אוויר מלא רכבים עם סוגי קפיץ אחרים יספגו יותר טוב במפים קטנים אבל למה לנסוע כך?
הכסאות אצלי, של וואנדורה מקדימה ומקוריים מאחורה.

ארז
02-03-03, 09:43
אני חושב שאתה קצת מפספס את העניין
אם תוריד אוויר בטרופר הוא יהיה נוח יותר מCJ,אבל השאלה כאן מה אתה מחפש?SUV או רכב שטח טהור?

אם כל מה שחשוב לך זו הנוחות שלך אז חביבי לך על רכב כביש/שטח ולא על רכב שטח טהור,הכביש/שטח נוח יותר מבחינת מתלים,הנדסת אנוש,מושבים ותפעול אבל יש לו גם מינוסים(לא בנוחות)מול רכב שטח טהור.

offers
03-03-03, 01:27
ארז
אתה מכליל בהגדרת ה SUV גם טנדרים?
טויוטה הילקס (הישן, עם מתלי עלים) נחשב רכב שטח טהור?
האם הוא יהה נוח משמעותית מ CJ? (אחרי טיפול במתלים)
זה יהיה קצת פחות כיף כי הוא סגור, אבל עביר פחות הוא לא.

ארז
03-03-03, 10:35
מצטער,אני לא מחשיב טיוטה טנדר כרכב שטח טהור שהרי יעודו הוא להיות טנדר....
אין לי נסיון אישי על הטיוטה אבל ממפגשים איתו בשטח הוא לא ברמת עבירות של ג'פ
הוא יכול להתקרב להיות ברמה הזו אחרי השקעה אדירה.וגם אז נשארות לו ,לא מעט נקודות תורפה.

נמרוד
03-03-03, 14:03
הג'יפ הכי נוח, למשפחה עם שני ילדים, הוא מן הסתם צ'רוקי או גרנד-צ'רוקי. יש די הרבה גרנדים למכירה בארץ, ואני מניח שאפשר למצוא כלי במצב טוב ובמחיר טוב. לדעתי זה רכב עם פוטנציאל עבירות לא פחות טוב מהדיסקברי. בשביל מי שמחפש נוחות וגם רכב עם יכולת שטח אמיתית, אני חושב שהדיסקברי והג'יפ (גרנד)-צ'רוקי הם הברירות הראשיות בארץ ישראל היום. מבין שניהם, אני הייתי הולך על האופציה האמריקאית.

לא תוכל לשנות בצורה מהותית את הנוחות "הדינמית" של ג'יפ CJ על ידי שינויים פשוטים במערכת המתלים, אז אם זה לא מתאים לך - רד מהרעיון.

Moogi
03-03-03, 21:47
ארז, היילקס סטנדרטית, בדגם שעם סרן קידמי חי עם נעילה אחורית (אופציה מהחברה) לרוב עבירה יותר מCJ סטנדרטי!
כמובן שיש בעיה עם זוית הנטישה.
CJ עם נעילה אחורית יעבור את ההיילקס.
CJ תמיד יהיה עדיף בבוץ.
כשמתחלים לשפר CJ הוא עובר את ההיילקס בקלות ומהר.
יש גם שוני בין דגמי הCJ בכל הנוגע לעבודת מתלים וחלקם פחות טובים משל ההיילקס. אך ישנם CJים בהם עבודת המתלים והשלדה טובה יותר.
גם היילקס יכולה להשתפר בקלות, לאחר עירגול, וביטול מוט מייצב (והחלפת בולמים וצינורות בלמים) הרכב הופך לעביר מאוד מאוד עד כדי עדיפות על CJ נעול אחורה.

CJ יותר כיף בשטח מההיילקס, תמיד!!!

offers
03-03-03, 23:13
ארז, למה הטויוטה אינו רכב שטח טהור? כי יש לו גם משטח העמסה? :o
אני מבטיח לא להעמיס :)

MOOGI, זווית הנטישה לגבי אינה פחות טובה כי אני מדבר על CJ ארוך.
מדוע צריך צינורות בלמים?

במה מתבטה ההנאה ב CJ ? (חוץ כמובן מזה שהוא פתוח)

דרך אגב, אופנוע יותר כיף בשטח מגיפ, תמיד!!! אבל אני רוצה לטיל עם המשפחה ועדיין להנות.

זאביק
03-03-03, 23:27
אם אתה מגדיל את מהלך המתלה, אתה צריך לוודא (בין היתר) שצינורות הבלם לא קצרים מידי, ואז אחד משניים:
1) שזה מה שיגביל לך את המהלך מתלה (הסרן ישאר תלוי על הצינור בלם) :evil:
2) שזה ייקרע :twisted:

t_uri
03-03-03, 23:27
עופר.

יש בג'יפ משהו שאתה לא מבין עד שאתה נוהג בג'יפ שהוא שלך. אני באמת לא יודע איך להסביר את זה ולעביר את זה דרך האינטרנט זה קשה, וגם זכותך לחשוב שזה פלצני אבל הג'יפ הוא מאותן מכוניות שפשוט מעוררות בנוהג בהן סערת רגשות וסויימת.

ועכשיו סיפור: אני לצערי כבד שמיעה והסיפור הוא שיום אחד לא יכלתי לנהוג כי נגמרו לי שתי הסוללות במכשירי השמיעה. כדי לא לנהוג במצב חירשות, פשוט ביקשתי מחברה שלי שתיקח אותי הביתה (יעני שהיא תנהג) כדי שאקח סוללות למכשירי שמיעה. כל הנסיעה (בלילה) פשוט נהניתי מהוויברציות של המנוע שהרעיד את הכיסא ואת הג'יפ כולו (ממש סקס עם הג'יפ :wink: ). אני בטוח שלא הייתי מקבל את תחושת העוצמה הזאת מתחת למכסה המנוע מפג'רו דיזל ישן שרועד בטוח הרבה יותר.

לא יודע מה להגיד אבל כמו שלפורש בוקסטר יש יותר אישיות מלהונדה S2000 כך גם הג'יפ הוא בעל אישיות משלו ולפעמים הוא גם שולט בך.

offers
03-03-03, 23:50
יש בג'יפ משהו שאתה לא מבין עד שאתה נוהג בג'יפ שהוא שלך. ...
...אבל הג'יפ הוא מאותן מכוניות שפשוט מעוררות בנוהג בהן סערת רגשות וסויימת.

לא יודע מה להגיד אבל כמו שלפורש בוקסטר יש יותר אישיות מלהונדה S2000 כך גם הג'יפ הוא בעל אישיות משלו ולפעמים הוא גם שולט בך.

בתור בעליו (הגאה) לשאבר של אופנוע ספורט איטלקי, האישיות זה בהחלט משהוא שמדבר אלי, אך בנסיעותי הקצרות בSIX לא חוויתי זאת.
היה לי פעם CJ-5 אבל פרט לכיף שבפתוח, לא היה בו הרבה.

אולי באמת לא אבין עד שהוא לא יהיה שלי :?

t_uri
03-03-03, 23:59
עופר. אני מקווה שאתה מבין שאני כותב את הכל ברוח טובה. אהה?

אורי טל.

ארז
04-03-03, 01:46
נו ידעתי שמתי שהו יבוא איזה בעל היילקס גאה וינזוף בי...
אני עדיין עומד על שלי אין קשר למשטח העמסה(מעבר לעניין שלי לא מובן למה לקנות רכב שחציו מוקדש למשטח העמסה אם אתה לא מעמיס...אבל אני מה אני יודע...אני בסך הכל אדיוט..)
ההיילטקס הוא טנדר
הוא כזה במתליו המאוד מאוד קשוחים
הוא כזה בהנדסת האנוש שלו וזה אומר שלמשפחה הוא לא ממש מתאים
הוא כזה עם עוד מאפיניים...
הוא פשוט לא רכב שטח
כן,כן אני יודע תשפר ותשפר...תשנה ותגביהה,תחתוך מפה ותרתח לשם בסוף הוא יהיה גיבור....אני לא חושב ככה...ראיתי בטיולים ח'ברה עם היילקסים שנחשבים למשופרים ביותר בארץ...מוגבהים בטרוף,מנוע עם טורבו ואינטרקולר ועוד ועוד...זה לא ג'פ ,זה פשוט טנדר משופר.

לגבי מה שאורי כתב ,הוא פשוט פגע בול,אין מה לעשות ישנם רכבים עם נשמה,אי אפשר להבין את זה עד שהם לא שלך
אגב עוד אופציה שאולי כדאי לך לשקול הוא הדיפנדר 110שכמו הCJ הוא בעל נשמה וחסרונות רבים ,אבל גדול מאוד ללא בעיה בהעמסת משפחה+ציוד+קרשים+חדר אב"כ נייד+חצי מהקיבוץ ולצאת איתם לטיול...גם טיול עבירות אם תרצה
יש לו נוחות נסיעה גבוהה מאוד(והנדסת אנוש זוועתית),עבירות מעולה(לא ברמה של CJ),דיזל וניתן לאין סוף שיפורים

six 4 life
04-03-03, 02:51
סיג'יי........... :lol: :lol: :lol:

אני לא יודע אם כל כך משנה הדעה שלי כי אני מכור מראש לסיג'יי.....

אבל כבעליו של סיג'יי בעייתי שעברו עליו חיים נורא לא פשוטים-
שירות צבאי ממושך , התעללויות למיניהם, וכמובן- בעלים קודמים קמצנים שהזניחו אותו וחסכו בדיוק איפה שאסור, אני יכול לאמר דבר אחד.

כשקניתי אותו- קניתי ג'יפ. לא ממש הזיז לי העניין של הנשמה והכיף שהוא מחזיר לך....... רציתי ג'יפ. וסיג'יי- פחות מסובך מסופה והרבה יותר חזק לטעמי.

בכל אופן- מהר מאוד (הוא בבעלותי שנה), הוא תפס לעצמו מקום קרוב מאוד ללב שלי, והפך לפרוייקט הכי לא הגיוני שעשיתי אי פעם.
(ואני בסך הכל ילד בן 18 וחצי וחשבון בנק תפוח אין לי....בכלל- אבל גאה לאמר שהוא בן טיפוחיי.)

אז יגידו גם בעליי סיג'יים רבים- הוא ילד מטומטם שיפטר ממנו ויקנה אחר.......
מצטער, לא יכול להפרד ממנו.

הרבה כסף נשפך עליו..... והוא עדיין רחוק מלהיות מושלם ......
הרבה כסף עוד ישפך עליו.....ואני אף פעם לא יפסיק לשפר אותו........אבל אין מה לעשות- מבחינתי- זאת פשוט התמכרות.

אנשים מסביבי אומרים לי "תמכור אותו כבר......."
"תיפטר ממנו כל עוד אתה יכול......."
"תמכור אותו בכל מחיר הוא רק ירושש אותך........"
"אתה לא נורמלי תקנה לך אוטו קטן שלא יטחון אותך בדלק וטיפולים....."

ואני- מקשיב ושותק.מצד אחד- מה שהם אומרים לי- הגיוני וצודק. מצד שני- מה איתי? אני אוהב אותו. אני רוצה אותו. ואני אוהב לבזבז עליו. העובדה שיקר להחזיק אותו והוא טוחן אותי בדלק - לא תגרום לי לוותר ולמכור אותו. החלטתי שהוא נשאר איתי עוד כמה שנים טובות ואם יתאפשר ישאר לתמיד....
אני יודע בפנים - שהוא ישאר איתי עוד הרבה זמן.
ויש לי תוכניות גדולות בשבילו
. הוא עוד יהיה אחד הגדולים...

טוב נסחפתי לגמריי אני חוזר מהר לנושא.
כל רכב שתשפר לו את המתלים- ברמה מקצועית ובלי להתפשר- יהיה יותר נוח.
ביחס כמובן לסטנדרט של אותו הדגם.

לדעתי- כל רכב שתוריד ממנו אויר יהיה יותר נוח-מאשר שהוא עם צמיג מלא אויר.
אבל הרעיון הוא לא להוריד אויר.
קח סיג'יי לצורך הדוגמה- ושים עליו (לצורך הדוגמה) 3,000 ש"ח בתחום המתלים. לדעתי- יהיה לך סיג'יי נוח ביותר.

כנ"ל אם תעשה את אותו תהליך לרכב אחר......

אבל בשורה תחתונה, לדעתי לפחות- סיג'יי, הוא לא קיסר הנוחות של הג'יפים...
לדעתי הוא רחוק מזה........אבל הוא ישאר סיג'יי. וכדי להבין סיג'יי אתה צריך שיהיה לך אחד כזה שהשם שלך כתוב ברשיון שלו.. לא סתם סיבוב פה סיבוב שם.......
זאת הרגשה אחרת... אולי אני דביל לדבר ככה- אבל זה מה שאני הרגשתי.
אבל בעיקרון, אם תשקיע במתלים, לדעתי הנוחות שלו תשתפר פלאים.

שורה תחתונה ולסיכומו של דבר-
אין לך מה להשוות היילקס לסיג'יי, זה שני רכבים שונים מהבסיס ובמטרות שלשמן יוצרו-
ואם אתה אינך מתכוון להעמיס את ההיילקס- למה לך היילקס?
ובל נזכיר את ההבדל הפצפון בין המנועים של סיג'יי והילקס.....
אבל שוב, אני אינני מבין גדול, וכמו שאמרתי בהתחלה- אני משוחד מראש,
ויהיו אחדים שיוסיפו להגדרה שלי "פלצן ",
(מה אני יעשה כשזה מגיע לסיג'יי אני לא שולט על זה.....)

אבל לדעתי, אם תיקח סיג'יי, אתה תהנה לא רק בטיול עם המשפחה שלך,
אתה תהנה להחזיק את ההגה הזה בידיים שלך.....
אתה תהנה לשלוט על המנוע האימתני הזה.......
תהנה לדעת שמתי שנפשך חפצה- אתה יכול לתת לו דחיפה קטנה על דוושת הגז- ולעוף....... והוא לא יתלונן............ואז אתה באמת תבין, איך דבר שכזה,
גורם למטומטם שכמוני לדבר ולהתפלסף שעות כאילו הייתי זה שהמציא את הרכב............... :P :D :P

אנשים- אני מתנצל על ההגזמות ועל האורך של ההודעה הזאת,
אבל הייתי חייב. אם יש לי אפשרות לנסות להסביר מה הסיג'יי עשה לי אישית- אני לפחות יכול לנסות .......
וחנן ונמרוד- אני יבין אם תמחקו את ההודעה הזאת ידוע לי שהיא מוגזמת ודיי מיותרת למען האמת....

טוב דבר אחרון-

תמיד תזכרו- ג'יפאי אמיתי אף פעם לא מפסיק לשפר את הג'יפ שלו.
ככה לפחות אני חושב...........

שלכם,

-ארז 8) -

נמרוד
04-03-03, 12:32
אלוהים ישמור אותך ארז, רומנטיקן חסר תקנה... :lol:

ולעופר, שואל השאלה המקורית (יש לי נטייה מוזרה לפעמים, להתיחס לשאלה שבבסיס הדיון).
מכיוון שאתה מעיד בעצמך שסיקס לא עושה לך את זה, אז התשובה ברורה ודו-משמעית: לנדרובר דיסקברי, או ג'יפ (גרנד)-צ'רוקי. אלו הכלים היחידים בעלי שני סרנים חיים וגם רמת פאר ונוחות גבוהה, שזמינים בארץ כמשומשים בכמות ובמחירים אנושיים.

Moogi
04-03-03, 16:46
ארז, היילקס הוא לא רכב שטח?
אני חושב שקצת התבלבלת. היילקס הוא אחד מרכבי השטח הטובים ביותר שיש בעולם. נכון הוא לא ג'יפ, הוא טנדר אבל הוא רכב שטח!
גם בדגם סטנדרטי העבירות שלו מאוד גבוהה (יותר מCJ סטנדרטי וכך גם הדיפנדר עביר יותר מה- CJ). הוא בנוי בראש ובראשונה לשטח ולהשרדות, היותו טנדר זה רק מופיע בסעיף השני שלו בסדר היום, היותו רכב משפחתי לא מופיע כלל ברשימה.
עלי לציין שלמרות הכל ההיילקס (98 ומעלה) הוא נוח יותר לנסיעה על הכביש מטויוטה קורולה ומאזדה 323 (לנטיס) וזאת לא לטובת הטויוטה והמאזדה.
ג'יפ הוא ג'יפ, לא צריך להגיד יותר מזה, ההרגשה שיש לי שאני נוסע ב- CJ5 שלי לא יכולה להגיע מהיילקס ובוודאי שלא מרכבי שטח מלוקקים יותר.
לנסוע בג'יפ הפתוח שלך בשטח (ואני לא מדבר על סופה אלא רק על CJ) זה כמו לרכב על סוס ואפילו יותר טוב! - וזאת בדיוק הסיבה למה זה לא רכב ליום יום.

six 4 life
04-03-03, 22:39
מוגי אחי,

מעולם לא אמרתי שהיילקס אינו רכב שטח.

לדעתי טויוטה היילקס הוא רכב מצויין עביר ביותר אבל ההשוואה לסיג'יי- לא במקום. כמובן בלי להוריד מערכו של הסיג'יי או ההיילקס.

מה ההגיון להשוות טנדר (שוב- עם יכולת שטח נהדרת) אבל עדיין טנדר, לג'יפ, עם מנוע שונה לגמרי, שלדה אחרת לגמרי, ובכלל הנדסה שונה מהבסיס?

ובלי קשר למה יותר טוב- זה פשוט שני כלים שונים.

אתה מבין? אני ממש לא מתכוון להוריד מערכה של ההיילקס.
אמרתי לך- לדעתי הוא אחלה של רכב- והכי חשוב- עם אופציות אין סופיות לשיפורים.

בידידות,

-ארז 8) -

דרור ברלי
05-03-03, 02:08
צריך להחזיר אתכם מהר לפסים!.... :roll:
אורי - אחרי שנסעתי בשני הרודסטרים הנ"ל... (שנייה, תן לי לנגב את הדמעות...) אני יכול להעיד שמעטות המכוניות המהנות לנהיגה, המפתות לדבר עבירה, המעוררות יצרים, המטריפות חושים, יותר מהונדה S2000. כל הלילה נסעתי ונסעתי, לא לבזבז אפילו דקה במחיצת מכשיר הכיף הנדיר הזה. אופנוע על ארבעה גלגלים. זה בדיוק הפוך מג'יפ - מהירות מטורללת, סל"ד שמיימי (מנוע שחי בסדר גמור ב-3,000 סל"ד, בועט ב-5,000, מיילל ב-8,000, מטרף חושים ב-9,000... מומלץ לכל אחד לפחות פעם בחיים. בהשוואה אליה, הפורשה בוקסטר המדהימה נראית פתאום כל כך מתורבתת וסולידית...
ובכלל, פורשה עם נשמה זה 911 ישנה. רק 911. אין לך כסף לפורשה 911 ישנה? קח חיפושית ושפר לה (מאוד, גם כן לא זול) את המנוע. התחושה דומה. מנסיון.

מוגי, עכשיו תורך. תסביר לי בדיוק את ההבדל בין נסיעה בסופה פתוחה או רנגלר פתוח עם חלון מופשל על המכסה, לבין נסיעה ב-CJ פתוח באותו מצב בדיוק?... האויר אותו אויר, הרוח בפנים אותה רוח, תנוחת הנהיגה דומה לגמרי, נהמת מנוע ה-6 בטור הגדול, העוצמה המתפרצת, התחושה שאתה רוכב על הסוס הנאמן שלך, רק שלך, רק אתה והטבע... הכל אותו דבר. רק חדש יותר, מחובר יותר טוב.
מה, מנוע שפועל עגול וחלק מפריע לך? מדגדג לך באצבעות הרגליים שיש שם מחשב ומערכת הזרקה במקום מאייד מחורבן שמציף בשיפועים ומשתעל ומקרטע? שאין חופשים במערכות ההנעה, שיש פחות נזילות?
ומה שאני באמת הכי אוהב ב-CJ זה ה"פרצוף" המקסים שלו, עם החמוקים העגולים של מכסה המנוע, ושמסתכל עליך בפנסיו העגולים... ואת זה אי אפשר לראות מבפנים כשנוהגים בו.
מה זה אופי ונשמה בעיניך? מנוע חלש עד נרפה, שברים מכניים, חוטי חשמל מבולגנים, נזילות שמן? לך ותמצא ותקנה איזה גרוטאה רוסית, ואז-גאז-שמאז. או אולי דיפנדר.

Moogi
05-03-03, 20:06
דרור, כן, ברנגלר ובסופה אין את הקיקושים של ה- CJ ואת רעשי התמסורת הקלאסיים הCJ שלי מרגיש חי.
הסופה והרנגלר מרגישים נחמד אבל לא חיים כמו ה- CJ.
הקרבורטור שלי ("קרטר" אורגינל חדש) לא מציף, לא משתעל ולא מקרטע!
המנוע שלי עובד עגול כמו שעון שווצרי!
היתה לי "גרוטאה רוסית", ניבה, אהבתי אותה ואני עדיין אוהב אותה, אין על הניבה נקודה!
ארז, אני פשוט ציטטי אותך, כתבת שהיילקס זה לא רכב שטח, - כנראה שהתבלבלת.
אני לא מסכים איתך בנוגע לעבירות של ההיילקס, היא גבוהה יותר משל רוב ה- CJיים הסטנדרטיים.

תמיד בידידות... :wink: :lol:

asi
05-03-03, 20:16
jeep יש רק אחד!

זה בנשמה אין מה לעשות

אסי

דרור ברלי
06-03-03, 10:44
אהה... קלטתי אותך. "אופי ונשמה" מבחינתך זה רעשי תמסורת... :lol: אולי בגלל זה אתה כל כך אוהב את הניבה? יבבות התמסורת?...לפני חמש שנים, בטיול באחת הרפובליקות הסובייטיות לשעבר במרכז אסיה, זכיתי לעשות סיבוב על הגרוטאות הרוסיות - גאז 69, אואז וכו'. מצטער, אבל יש גבול לכל תעלול. ניבה היא מעודנת, מפוארת ומפנקת לעומתם. אפילו טרקטור ישן מרגיש כמו ריינג'רובר ליד ערימות הברזל המקרטעות הללו. אני מעדיף לנסוע באגד...
שני CJ עברו אצלי בחיים, שניהם היו מתוקים ונפלאים ואהבתי אותם. שניהם לא הרעישו מכיוון הגיר. גם המאיידים לא הטרידו אותי, עד שעברתי לסופה, ורק אז הבנתי כמה מאייד הקרטר הוא דפוק, וגדולי אוהבי ה-CJ יסכימו איתי שהמאייד הנ"ל הוא נקודת התורפה הגדולה ביותר שלו. כמעט כולם מפנטזים על קיט הזרקה כלשהו, Holley או Mopar Performance (ושניהם מאוד כואבים בכיס...)
CJ הוא הדבר האמיתי, יש לו אופי ונשמה ללא תחרות ועל זה אין ויכוח. אבל אני ממש לא מבין מה אתה רוצה מדגמי ה-YJ, ולצורך העניין מבחינתי סופה היא אחד מדגמי ה-YJ.
חוץ מעיצוב החזית הקלאסי של ה-CJ שאין דבר יפה ממנו בכל עולם הרכב (לדעתי) אני חושב שבשורה התחתונה משפחת ה-YJ היא לא פחות ג'יפ.

לפחות בענין היילקס אני איתך. זה לא ג'יפ ולעולם לא יהיה, אבל רכב שטח הוא כן. ועוד איך. מהטובים אפילו.

Moogi
06-03-03, 16:22
את האואז אני מאוד אוהב, אני משער שזה לא מפתיע אותך.
את הגז ראיתי רק מרחוק ובתמונות, כך שאני לא יכול להגיד אבל אני משאר שגם הוא ימצא חן בעיני.
אני מכיר את הדעות על הקרטר, אבל אצלי מעולם לא היתה בעיה, לא עם הקרטר הישן ולא עם הקרטר החדש. הקרטר הישן עבד יפה עד שהתחרפן לאחר עשרות שנים של עבודה, שמתי חדש (על CJ5 מודל 56 אני שם הכל מקורי) והוא עובד יופי, אין לי שום בעיה בטיפוסים תלולים.
הצליל של ה- CJ5 שלי הוא כמו של ה- CJ5 בסרט גבעת חלפון אינה עונה. - פשוט מנגינה נהדרת לאוזני.

offers
11-03-03, 23:28
מדוע שהילקס יהיה פחות עביר? (מ CJ ארוך!)

יש לו מתלים ארוכים (החוקים כללו שיפורים סבירים), זוית בטן טובה זוית גישה טובה, זווית נטישה ככה ככה, אבל גם ל CJ ארוך היא לא מושלמת.
ונוחות? מי ניסה את שניהם עם מעט שיפורים?

:?

נמרוד
12-03-03, 10:36
מדוע שהילקס יהיה פחות עביר? (מ CJ ארוך!)

יש לו מתלים ארוכים (החוקים כללו שיפורים סבירים), זוית בטן טובה זוית גישה טובה, זווית נטישה ככה ככה, אבל גם ל CJ ארוך היא לא מושלמת.
ונוחות? מי ניסה את שניהם עם מעט שיפורים?

:?
להילקס ישן, עם שני סרנים חיים, יש את כל הנתונים של רכב שטח מצויין, והוא באמת רכב שטח מצויין. בהחלט ברמה של ג'יפ או לנדרובר סטנדרטי. מבחינת נוחות במובן של מתלים, הוא קשה פחות או יותר כמו סיקס. טנדרים אחרים עדיפים. הוא עדיף על ג'יפ בנוחות החיים בתוכו - רכב סגור, אטום, שקט יחסית, עם רדיו ומאפרה...ממש פריבט.
ההדלקות שלך על הרכב הזה מעידה על טעם טוב, עופר.

ד.א. יש בעברי נסיון של כמה מאות שעות שטח על הילקסים 97, ואני זוכר אותם רק לטובה, במיוחד בהשוואה לרכבי שטח יפאנים אחרים ששימשו באותה עבודה (ויטארה, בופאלו, מגנום, טנדר מזדה, פג'רו קצר).

Moogi
13-03-03, 03:57
אין, אין כמו היילקס, התחתנתי עם אחת והשקעתי בה את הנשמה!
אבל, היא לא תחליף ל CJ5 פתוח מסיבות רומנטיקנתיות אלו ואחרות...

אז יש לי את שניהם! - כנראה שלתמיד... :wink: :lol:

בולבול
15-03-03, 00:31
הפעם ארז צדק:
רק דפנדר או, אולי דיסקברי למשפחה.

ron_gal
15-03-03, 18:45
צר לי לאכזב את מאמיני הנוחות של שירוקי,

שלי אמנם ישן , אבל כל קשר בינו ובין נוחות מיקרי לחלוטין.
אני מוכרח לציין שאני עדיין בשלב בניית המתלים ואולי יהיה טוב יותר
בהמשך , אבל עד כה ...

לך על CJ עדיף ...

רון.

LAREDO
15-03-03, 23:14
רון,
אני מאמין שכשכותבים צ'ירוקי מתכוונים לXJ, ואתה יכול לבוא ולהרגיש נוחות מהי (ושוב אלפי תודות ל"מתלם" על הקפיץ הלא יאומן שיש לי מאחורה.)
לרדו

ron_gal
16-03-03, 10:00
לרדו,

אצלי יש מתקן עינויים מאחורה , אבל כמו שכתבתי עוד עובדים של הקפיצים
בסוף .... אולי יהיה נוח.

וחץ מזה חסר לי ספר טיפולים ...

רון.

נמרוד
16-03-03, 12:55
רון גל, כשמדברים על צ'רוקי, אלא אם כן נאמר אחרת, מדברים על XJ. לא דומה ולא קרוב לואגוניר שלך, מלבד החברה המיצרת - והכבוד.

ron_gal
16-03-03, 14:09
למה להעליב ?
שירוקי הוא שירוקי ולא וואגוניר !!

ד"א - עושה רושם שהרישום בארץ מוטעה וכי יש לי שירוקי שנת 77
עם מנוע 232 ...

מוזר , אך יבדק עד הפרט האחרון.

נמרוד
16-03-03, 14:30
הגיוני רון. השם צ'רוקי כרמת גימור של וואגוניר SJ לא היה קיים ב73 לפי ספרי ההיסטוריה. המציאו את "הצ'רוקי" כדי למכור ואגונירים לצעירים - הואגוניר סבל מתדמית מבוגרת משהו. הטריק השיווקי הזה כנראה הצליח - אתה קונה אותו, עד היום :twisted:

-->