PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות שעלו בבדיקת סמוראי לפני קניה

benar
07-11-07, 22:30
שלום רב.

היום בדקתי עם גיסי סמוראי 88 סגור שהוא מעוניין לקנות, עלו לנו כמה שאלות במהלך הבדיקה:

1. חלודה - יש חלודה רבה ואף רקבונות במרכב מתחת לרגלי הנהג והנוסע. מעבר לכך שאר המרכב במצב סביר מאוד , השילדה נקייה. האם מצב כמו שתואר פוסל את הרכב על הסף?

2. מנוע - על הפקק של הרדיאטור מבפנים היתה שכבה של חומר אפור חלקלק, כנ"ל על פני המים ברדיאטור עצמו (מים ירוקים). האם התיאור הנ"ל מתאים לתופעה של שמן במים? ואם כן מה המשמעות של העניין?

3. היגוי - היה חופש בגלגל קדמי שמאלי בשעה 3\9 בלבד. בשעה 6\12 ופנימה החוצה לא היה חופש בכלל כנ"ל שאר הגלגלים ללא חופשים בכלל. עד כמה שהצלחתי להבין זה מעיד על בעיה כלשהי במערכת ההיגוי, איזו בעיה ומה המשמעות של העניין?

4. גיר/טרנספר - בבדיקה כשהרכב מונע, תיבת העברה בסרק, בעת הכנסה של הגיר להילוך נשמע רעש יחסית חזק של דפיקות מכיוון הגיר/דריישפט מרכזי/טרנספר (לא הצלחתי לזהות בדיוק מאיפה). הרעש התחזק ככל שההילוך היה יותר גבוה. (רעש חזק יותר בהילוך 5 לעומת 4 וכו'). בדיקה ידנית של הדריישפט המרכזי והצלבים שלו לא גילתה חופשים. מה המשמעות של זה?

תודה רבה לעונים וסליחה על אורך ההודעה...

הערה למנהלי הפורום:
התלבטתי אם זה הפורום המתאים או שעדיף בפורום סוזוקי. אז אם נראה לכם שטעיתי בבחירה אני יותר מאשמח אם תעבירו את ההודעה.

בן.

גיא
08-11-07, 00:03
שלום רב.

היום בדקתי עם גיסי סמוראי 88 סגור שהוא מעוניין לקנות, עלו לנו כמה שאלות במהלך הבדיקה:

1. חלודה - יש חלודה רבה ואף רקבונות במרכב מתחת לרגלי הנהג והנוסע. מעבר לכך שאר המרכב במצב סביר מאוד , השילדה נקייה. האם מצב כמו שתואר פוסל את הרכב על הסף?

לא נישמע נורא אולי ואני מניח שבעבודה עצמית או פחח זול זה יכול להיות לא נורא מאוד אפילו אבל אם עוד לא קנית אז למה לא לחפש אחד בלי בעיות כאלו ?
2. מנוע - על הפקק של הרדיאטור מבפנים היתה שכבה של חומר אפור חלקלק, כנ"ל על פני המים ברדיאטור עצמו (מים ירוקים). האם התיאור הנ"ל מתאים לתופעה של שמן במים? ואם כן מה המשמעות של העניין?

אם אני מבין טוב את התאור שלך אז זה נישמע כמו שמן מנוע במיים או מים ג'יפה באופן כללי. האם יש גם ג'יפה / בוץ / טחינה בשמן מנוע ?

3.היגוי - היה חופש בגלגל קדמי שמאלי בשעה 3\9 בלבד. בשעה 6\12 ופנימה החוצה לא היה חופש בכלל כנ"ל שאר הגלגלים ללא חופשים בכלל. עד כמה שהצלחתי להבין זה מעיד על בעיה כלשהי במערכת ההיגוי, איזו בעיה ומה המשמעות של העניין?

נישמע כמו תפוח הגה גמור

4. גיר/טרנספר - בבדיקה כשהרכב מונע, תיבת העברה בסרק, בעת הכנסה של הגיר להילוך נשמע רעש יחסית חזק של דפיקות מכיוון הגיר/דריישפט מרכזי/טרנספר (לא הצלחתי לזהות בדיוק מאיפה). הרעש התחזק ככל שההילוך היה יותר גבוה. (רעש חזק יותר בהילוך 5 לעומת 4 וכו'). בדיקה ידנית של הדריישפט המרכזי והצלבים שלו לא גילתה חופשים. מה המשמעות של זה?

זה נישמע לי כמו צלב תפוס בדריישפט הקטן שבין הגיר לטרנספר.
תודה רבה לעונים וסליחה על אורך ההודעה...

הערה למנהלי הפורום:
התלבטתי אם זה הפורום המתאים או שעדיף בפורום סוזוקי. אז אם נראה לכם שטעיתי בבחירה אני יותר מאשמח אם תעבירו את ההודעה.

בן.

benar
08-11-07, 17:55
לגבי השמן במים - שמן המנוע כפי שנראה גם על המדיד וגם מפתח המילוי היה נקי וצלול. מה המשמעות של שמן במי הקירור? האם זה מעיד על מנוע "גמור"? או שזה לא כ"כ נורא?

לגבי תפוח ההיגוי והצלב בדריישפט הקטן - מה העלויות של תיקון הדברים האלו? (חלקים בלבד, בהנחה של עבודה עצמית)

תודה על התשובה.

בן.

גיא
08-11-07, 21:12
אין לי מושג.

תפוח זה בטח 50 שקל או 150 שקל ...
וצלב עשוי להיות 80 לחילופי או 480 למקורי ...

itay
08-11-07, 22:19
טוב,

מבחינת מחירים :

צלב - 80- 240 - תלוי אם אתה רוצה מקורי או חלופי - בכל מקרה זה באיזור החצי שעה להחליף לבד ולא מסובך מידי.

לגבי "תפוח היגוי" - אני לא יודע איזה חלק עושה את החופש אבל אני כן יודע שכדי לחדש צד אחד מאפס - להחליף הכל כולל הכל - זה בסדר גודל של 300 - 350 ש"ח - העבודה כאן היא קצת יותר ארוכה ומורכבת - אבל עדיין אפשרית בתנאים בייתים.

* יכול להיות שהבעיה שלך תיפתר מחלק שעולה 30 ש"ח ואתה לא תצטרך לקנות את כל החלקים ב 300 ש"ח אבל עד שלא תפתח/תדע לאבחן קצת יותר - לא תדע.

איתי.

יונתןמצפה
08-11-07, 23:19
טוב,

מבחינת מחירים :

לגבי "תפוח היגוי" - אני כן יודע שכדי לחדש צד אחד מאפס - להחליף הכל כולל הכל - זה בסדר גודל של 300 - 350 ש"ח -
* יכול להיות שהבעיה שלך תיפתר מחלק שעולה 30 ש"ח ואתה לא תצטרך לקנות את כל החלקים ב 300 ש"ח אבל עד שלא תפתח/תדע לאבחן קצת יותר - לא תדע.

איתי.

איתי, אתה יכול לפרט קצת יותר על החלקים שעולים בין 30 ל-350 ש"ח ב"תפוח ההיגוי"...??
ממה שאני יודע, כל התפוחים בסמוראי הם חלק בלתי נפרד מהמוטות עצמם והחלפתם דורשת החלפת כל המוט. לא זוכר בדיוק, אבל לדעתי כל מוט עולה יותר מ- 400 ש"ח (להחליף את כל התפוחים יעלה למעלה מ-1000 ש"ח כולל מע"מ). אני מאוד אשמח לדעת שאני טועה ושיש דרך אחרת וזולה יותר! יש לי טסט בשבוע הבא וסיכוי גבוה שאצטרך להחליף חלק מהם...

itay
08-11-07, 23:33
יונתן,

אני התכוונתי לכל החלקים שמורכבים ביד הסרן ושהם אחראים לחופש שהבחור מתאר :

מחזירי שמן, אטמים למיניהם, מייסבים וכו'.

לצערי, התפוחים שאתה צריך להחליף במוטות, יעלו קצת יותר :-( :-(

בהצלחה בטסט,

איתי.

benar
09-11-07, 09:55
ובכל זאת...

מישהו יודע מה המשמעות של שמן במי הקירור?
מנוע גמור? או לא כ"כ נורא?

Saar
09-11-07, 12:25
שמן מנוע במי הקירור, (בהנחה שהגיע מהמנוע ולא מישהו מילא שמן במקום של המים :lol: )

מעיד על פריצה של מעברי המים במנוע/ראש המנוע.
אם זה המצב, אני הייתי שוקל רכב אחר אלא אם המחיר מאוד אטרקטיבי (מאוד אטרקטיבי=הפחתה של מחיר המנוע +- והתקלות האחרות).

לשאלתך, זה מעיד על מנוע/ראש מנוע בסוף דרכו.
סער.

איפון
09-11-07, 21:48
לא הייתי קופץ למסקנות מרחיקות לכת... האם יש מים בשמן?? תחליב על פקק מילוי השמן או על המדיד??

סימני שמן ברדיאטור יכולים לנבוע גם מכך שמילאו בעבר מים ממיכל שמן ישן...

tzagi
09-11-07, 22:19
סימני שמן ברדיאטור יכולים לנבוע גם מכך שמילאו בעבר מים ממיכל שמן ישן...

בינגו
אני רואה שזה בעיה אוניברסלית.

-->