PDA

צפייה בגרסה מלאה : היגוי קשה ב ויגו משולב - למה ?

חנן גולומבק
08-11-07, 07:57
שאלה לחברים, בויגו, שאותו אני נוהג בעבודה, ההיגוי הופך להיות ממש קשה כשאני משלב 4 על 4 , הרכב ממש לא רוצה להסתובב. לאומת זאת בפראדו שלי שהוא 4 על 4 כל הזמן התופעה לא קיימת.
למה ? מה ההבדל בין השניים ?
תודה למשיבים.

shachar
08-11-07, 09:28
בפרדו יש דיפרנציאל מרכזי?

כאשר הוא נעול שניהם מגיבים "דומה"

האין דיפרנציאל מרכזי בויגו מאלץ אותו להעביר 50% מהכוח קדימה - מה שמקשה על ההיגוי.

חנן גולומבק
08-11-07, 10:48
בפרדו יש דיפרנציאל מרכזי?

כאשר הוא נעול שניהם מגיבים "דומה"

האין דיפרנציאל מרכזי בויגו מאלץ אותו להעביר 50% מהכוח קדימה - מה שמקשה על ההיגוי.

בכל מקרה מדובר על מצב בו הדפרנצייאל אינו נעול.

shachar
08-11-07, 11:01
מרכזי..............
בויגו יש לך דיפרנציאל כזה ?אני בספק רב

חנן גולומבק
08-11-07, 17:10
מרכזי..............
בויגו יש לך דיפרנציאל כזה ?אני בספק רב

לא זוכר איזו נעילה יש בויגו אבל כמו שכתבתי הבעיה נוצרת לאו דווקה כשהנעילה נעולה אלה כשמשלבים ל 4 על 4 דא"ג הבעיה אינה ממש היגוי אלה שאני מרגיש בסיבוב, שהגלגלים האחוריים מסרבים לנוע.

חנן-ג'יפולוג
08-11-07, 17:37
חנן, כשאתה משלב תיבת העברה שאין בה דיפרנציאל למצב 4X4, אתה מאלץ את הסרן הקדמי והאחורי להסתובב באותה מהירות, (בדיוק כמו עם דיפרנציאל מרכזי נעול בתיבה שכן יש בה דיפ' מרכזי) ואם הקרקע עם אחיזה טובה מדי, אתה תיתקל בקשיים בהיגוי ובהתנגדות לנסיעה בסיבוב.

יכול להיות שההתרשמות הזו הגיעה לאחר שניסית לנסוע ב4X4 בדרך עם אחיזה טובה מאוד, שלא לומר, חס וחלילה, על הכביש?

חנן גולומבק
08-11-07, 18:35
חנן, כשאתה משלב תיבת העברה שאין בה דיפרנציאל למצב 4X4, אתה מאלץ את הסרן הקדמי והאחורי להסתובב באותה מהירות, (בדיוק כמו עם דיפרנציאל מרכזי נעול בתיבה שכן יש בה דיפ' מרכזי) ואם הקרקע עם אחיזה טובה מדי, אתה תיתקל בקשיים בהיגוי ובהתנגדות לנסיעה בסיבוב.

יכול להיות שההתרשמות הזו הגיעה לאחר שניסית לנסוע ב4X4 בדרך עם אחיזה טובה מאוד, שלא לומר, חס וחלילה, על הכביש?

לא, לא על הכביש אבל כן בדרך עם אחיזה טובה כגון דרך עפר כבושה היטב.
הבנתי תודה.

-->