PDA

צפייה בגרסה מלאה : סל"ד צונח ועולה בהילוך סרק, טרופר דיזל 3.0

amitt
10-11-07, 18:00
שלום לכולם,
ברשותי איסוזו 99 מנוע 3.0, בעבר דלקה נורית "בדוק מנוע" החלפנו חיישן מצערת TPS בעלות של כ 600 ש"ח במוסך מורשה.
הנורית כבתה לאחר ההחלפה, ומשהו לא טוב התרחש בסמוך להחלפה.
מספר שבועות לאחר החלפת החיישן, החלפתי שמן מנוע ל 10W40 של ACDELCO , ופילטרים לא מקוריים.
לאחר ההחלפה של הפילטרים והשמן, הסל"ד צונח וכאשר המנוע עומד להכבות, מיד הטורים קופצים ל 750 בערך, וצונחים שוב, ושוב עולים וחוזר חלילה.
יש לציין שכאשר המנוע מתחמם התופעה לא קיימת כמעט בכלל.
האם זו בעייה של כיוון החיישן?(ידוע לי שישנו כיוון כזה)
האם זה בגלל שהחיישן כוון במוסך עם שמן 5W30 במנוע, ולאחר המעבר לשמן צמיגי יותר תגובת המצערת צריכה להיות יותר חריפה ע"מ לשמור סל"ד קבוע?

עוד השערה שעלתה לי לראש, אולי פילטרי השמן הלא מקוריים גורמים לזה?(הפילטר הקטן של ACDELCO הגדול של חברה שלא זכורה לי ולא הייתה מוכרת לי בזמנו).
תודה רבה על כל עזרה!

ronaldo
11-11-07, 15:08
תעשה חיפוס ב-workshop manual ל-CHECK ENGINE .
נורית זו יכולה להדלק מהרבה סיבות - יש שם פירוט.
כמו כן, אם הסיבה שהיא נדלקה נעלמה, הנורית יכולה לדלוק עוד מספר מחזורי "הדלקת מנוע" ואז
לכבות - יש בספר פירוט.
כדי שתדע מה הסיבה שגרם להדלקתה, יש לחבר מסוף\מוניטור למחשב הרכב ולקרא את הקוד שבזכרון.(במוסך UMI )

שימוש בשמן\מסננים לא מתאימים יכולים לגרום לכל מיני תופעות מוזרות במנועה זה וגם לקלקל את החיישנים\גששי שמן.
הכיוון\פיקוד של המנוע הזה תלוי בקריאות שהמחשב רכב מקבל מגששי לחץ שמן במקומות שונים.
ממליץ לך קודם להחליף שמן ל- 5W30 כדי להוריד את "מסך" התקלות הדמי. ואז יתגלו הבעיות האמיתיות, אם יש כאלו.

לפילטר שמן הקטן - מערכת הזרקה - השתמש במקורי.
לפילטר שמן הגדול - השתמש במקורי או FUJI .
אל תחסוך בשמן או פילטרים ! זה הסוד ב 4JX1 .

סוזי המשתוללת
11-11-07, 18:26
במנוע הזה אין קיצורי דרך וקומבינות - תקמבן והדרך לאוברול קצרה
שים שמן טוב ולפחות פילטר שמן מקורי
כל מערכת ההזרקה ברכב עובדת על לחץ שמן ולכן שמן שלא לפי היצרן עשוי לגרום לצרות

amitt
14-11-07, 17:20
תודה רבה לכם חברים,

אני אנסה להחליף את הפילטרים והשמן שעושים בקרוב 5000 ק"מ,
מהיכן אתם רוכשים פילטרים מקוריים במחירים נורמליים?(אם אפשר גם מחירים)

ידוע לי שגם ב UMI עובדים עם חליפיים, האם מישהו זוכר את שם המותג החליפי?
בינתיים החלפתי פילטר סולר- לא עזר.

אציין שבעבר הייתי משתמש ב 10W40 (גם ב UMI השתמשו בזה לפני שיצאה הנחיה חדשה
) ולא היו לי בעיות כאלה, אבל שני הנעלמים במשוואה שהם כיוון החיישן, והפילטרים שהרכבתי, לא היו קיימים בזמנו, לכן צריך לבודד כל אחד מ 3 המשתנים שמן\כיוון חיישן\פילטרים.

תודה רבה!

-->