PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפרנציאל מוגבל החלקה בטראנו

ronisfn
10-11-07, 21:34
שלום לכולם

הייתי מאד שמח אם מישהו היה יכול לתת לי הסבר קצר בנושא הדיפרציאל בניסאן טראנו.

מבדיקה במקומות שונים קיבלתי אינפורמציה די סותרת...

האם אכן לטראנו דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה? ואם כן מה לגבי הדיפרנציאל המרכזי,האם בעת איבוד אחיזה באחד הגלגלים הקידמיים הוא יעביר את כל ההנעה לגלגל זה או שהוא "מפריד ביניהם" וזה שגלגל אחד בדיפרנציאל אחד יחליק לא ישפיע על גלגלי הדיפרנציאל השני?

תודה רבה

IlanHadar
11-11-07, 20:37
תתחיל בקריאה מהו דפרנציאל במדור הכתבות כאן.

לטראנו אין דיפ. מרכזי, יש לו הנעה כפולה Part Time זה אומר כאשר אתה משלב הנעה כפולה הכח מתחלק בדיוק חצי בחצי בין הסרן הקדמי לאחורי, בגלל זה אתה לא יכול לנסוע בכביש במצב זה.

לגבי מוגבל החלקה, לא זכור לי אם היה לטראנו או לא. דיפ. מוגבל החלקה מורכב על הסרן האחורי, לא ידוע לי מקרה שהוא על הסרן הקדמי. עיקרון הפעולה שלו - דיסקיות חיכוך פנימיות נצמדות כאשר גלגל אחד מסתובב מהר יותר מהותית מהגלגל השני זה גורם לכוח לעבור לגלגל שמסתובב לאט.

אם לטראנו שלך מעל 100,000 ק"מ יתכן והדיפ. מוגבל ההחלקה כבר לא ממש מתפקד בגלל שחיקת הדיסקיות.

asafk
11-11-07, 21:08
משנתון מסויים (אני חושב שזה בא עם הגריל "עכביש" ) יש מוגבל החלקה בטראנו.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
11-11-07, 22:33
למיטב זכרוני הטראנו בישראל תמיד היה עם מוגבל החלקה אחורי.

boaz1969
01-10-12, 11:41
שלום לכולם...אז איך בודקים אם מגביל ההחלקה עדיין תקין ?? ואם לא אז יש אפשרות לתקן ? ואיך?
תודה בועז

אלדר
01-10-12, 13:30
כל הטראנוים הגיעו עם מוגבל החלקה.
תרים את הסרן האחורי באויר, סובב ביד גלגל אחד הגלגל שבצידו השני של הסרן אמור להסתובב, עם המוגבל עדיין עובד.
יש אפשרות לתקן, מה שבדרך כלל נשחק אלו הן הדסקיות, כלכלית לא שווה פעם שבררתי בקרסו דרשו 3500 ש"ח רק על החלקים.
ללא עבודה, במחיר הזה אפשר להביא העילה קבועה של דטרויט.

boaz1969
12-10-12, 11:09
בדקתי כאשר גלגלים באויר בסיבוב.. אז שני הגלגלים מסתובבים לאותו הכיוון ...נראה תקין ... תודה

shahav
13-10-12, 09:13
סתם ללא עומס ברור שסיבוב גלגל אחד יסובב גם את השני... לדעתי הנל נופח את נשמתו לאחר זמן די קצר, ובטח לאחר כמה שנים.

-->