PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידע טכני על פירוק סטארטר

אלון_ק
21-02-04, 00:15
היום פירקתי את הסטארטר, מאחר והבנדיקס לא חזר היטב למקומו (היה רעש מגעיל בכל הנעה). מעבר ללכלוך ולחלודה הצפויים, מצאתי גם כל מיני חופשים משונים ומיסב אחד - בקצה הסטארטר, על הציר שמוליך את הבנדיקס - שבכלל לא מקובע למקומו.

לא בצ'ילטון ולא בשתי מהדורות של היינס אין מידע על פירוק הסטארטר. כתוב איך להוריד אותו, אבל לפירוק מעבר לזה אין הוראות, וודאי שלא תיאור של החלקים והסבר על פעולתם ומראם כשהם תקינים. איפה אני מוצא את המידע הזה?

אגב, לאחר פירוק יסודי, ניקוי מאסיבי וגירוז הכל עובד חלק. פשוט לא מסתדרים לי החופשים שם מבחינה הגיונית - הם גדולים מדי. כל העיגול הזה מסביב לבנדיקס, זה שזז איתו קדימה ואחורה, מרחף משהו כמו 2 מ"מ מהדופן העגולה. זה נראה כאילו אמור להיות שם איזה מיסב, או שהמיסב הקדמי (יותר טבעת, האמת, זה לא מיסב) אמור להחזיק אותו ממורכז - אבל לא זה ולא זה?

t_uri
22-02-04, 00:51
אהלן נקסוס.
צריך להיות חופש סביר קטן מאד של ציר הסטרטר. כשאתה מפרק אתה צריך לראות שני מיסבי החלקה מפליז בחלקים הקידמי והאחורי של הסטרטר. המיסבים האלה מן הסתם נשחקים ובד"כ מחליפים אותם כשהסטרטר עובר שיפוץ.
אתה יכול לזהות את המיסבים האלו ולקנות חדשים במקומם אצל חשמלאי רכב רציני (כזה שגם משפץ סטרטרים) או באוטוסטרט בחולון. המחיר צריך להיות שקלים בודדים. אני ממליץ לך ללכת עם הסטרטר לאוטוסטרט ולבקש מיסבים מתאימים (אם תבוא איתו קצת מפורק אז הם יוכלו להיות בטוחים בקשר למידה).
כשאתה מחזיר את המיסב החדש אתה צריך לשים לב לא לפגוע בו. עקרונית יש כלי מיוחד עם שני קטרים שמשמש לדפיקת המיסב למקום (אפשר גם עם פרס).
אחרי שהתקנת את המיסב החדש אתה משמן אותו עם שמן מנוע (לא עם גריז).

בהצלחה.

אורי טל.

אלון_ק
22-02-04, 21:15
תודה.

באזור חיפה, למי כדאי לגשת?

סוזי המשתוללת
24-02-04, 00:48
לוסטיג ברחוב המגינים (לא זוכר מספר

-->