PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדירת גאזים של האגזוז לתוך הרכב שהרכב מאיט

samoray1
11-11-07, 14:48
שלום,
ברשותי סמו 94 מוזרק ופתוח.
כבר תקופה ארוכה חודרים גאזים (אמנם לא בטרוף) אל תוך האוטו כאשר האוטו מאיט.
הוצאתי את הממיר וזו יכולה להיות הסיבה אבל יש עשרות רכבים ללא ממיר ואין להם את הבעיה הזו.
האגזוז שלי הוארך (יש לו דוד פתוח במקום הממיר וגם הדוד המקורי) ועוקל לשמאל כך שהוא בעצם מגיע לקצה הרכב אבל מצד שמאל שלו ולא מאחור.
מה לעזאזל צריך לעשות כדי שלא יכנסו גאזים , זרבובית כלפי מטה? להחזיר את הממיר למרות שאני בכלל לא בטוח שהוא עובד?
למישהו יש רעיון?

idanw
11-11-07, 15:06
לסגור את החלק האחורי של הברזנט...

yscheiner
11-11-07, 15:15
התשובה שלי מבוססת על ניסיון של שנים עם וויליס פתוח,
אני חושב שהתשובה שלי תקפה גם לכאן אבל אם יקומו אחרים ויטענו שאני טועה אז אני מקבל את זה בהרכנת ראש.

אחת הבעיות העיקריות של רכבים כגון ג'יפ (וויליס, סיקס וסופה) ואני חושב שגם של סמוראי היא הצורה ה"אווירודינמית שלהם".
המבנה המרובע של הרכבים אשר מסתיימים בתחת קצר ואנכי לקרקע יוצר מערבולות אוויר ותופעת יניקה של אוויר לכיוון הרכב (כיוון הנסיעה), אם היה לי כוח אז הייתי מצייר את הנושא - זה לא מסובך.
בכל מקרה, לפחות בג'יפים פתוחים, כאשר הרכב בתנועה אז הוא משיג את עננת הגזים הנפלטים מאחוריו כאשר רובם מתפזרים ברוח, כאשר הרכב מאט אפשר להרגיש את אותה עננת גזים חודרת לרכב דרך פתחי הכיסוי בחלק האחורי של הרכב.
תעשה ניסוי וסע כאשר הצדדים סגורים והחלק האחורי פתוח - תראה אם הנושא מחמיר.

ישנה תאוריה נוספת שיגיבו עליה אחרים, שאומרת שכאשר מתרוממת הרגל מדוושת הגז אז נצילות עבודת המנוע משתנה ושריפת הגזים נעשית פחות אפקטיבית (ישנו חוסר בדלק או משהו כזה), במצב כזה עננת העשן שאתה מפיק גדלה ועימה ביחס ישר גם הריח.

AvigdorAharon
11-11-07, 15:16
לסגור את החלק האחורי של הברזנט...

מילים כדורבנות!
זהו הפתרון ברכבים פתוחים...

אביגדור

samoray1
11-11-07, 17:39
הברזנט סגור כל הזמן ואפילו שיפרתי עם סקוטשים , לדעתי הגאזים נכנסים מהחלונות
אם אשנה את כוון האגזוז לימין זה יעזור?

3Beni aroh
11-11-07, 17:50
הברזנט סגור כל הזמן ואפילו שיפרתי עם סקוטשים , לדעתי הגאזים נכנסים מהחלונות
אם אשנה את כוון האגזוז לימין זה יעזור?

אם הם נכנסים מהחלונות אז הוא יכנס מימין..

אם הבנתי נכון כתבת ששינית את המיקום של האגזוז (הסוף) לצד הרכב.. וזה נראה לי הסיבה לבעיה..
למה שלא תשנה אותו בחזרה לחלק האחורי ותפתור את הבעיה הזו?

samoray1
13-11-07, 15:36
אם הם נכנסים מהחלונות אז הוא יכנס מימין..

אם הבנתי נכון כתבת ששינית את המיקום של האגזוז (הסוף) לצד הרכב.. וזה נראה לי הסיבה לבעיה..
למה שלא תשנה אותו בחזרה לחלק האחורי ותפתור את הבעיה הזו?

לא הבנת - האגזוז הסתיים בסוף הרכב , הארכתי אותו טיפה ועם זווית הטתי אותו שמאלה (לא ממש מצד שמאל של הרכב אלה בסופו אבל מוארך שמאלה עד הקצה שלו)

איציק - 4X6ZH
13-11-07, 15:49
אין הרבה מה לעשות
אתה נילחם בחוקי הפיזיקה .
1 הרכב בזמן תנועה יוצר תת לחץ סביבו ולתוך הואקום הזה נשאבים הגזים
חלק מהם עושה תנועת עירבול ויוצא מחלון \ מצידי הרכב איפה שהנהג יושב ( לכן חשוב לסגור חלון ) מי שיכול לסגור חלון .:wink:
2 כאשר אתה מוריד את הרגל מדוושת הגז תערובת הדלק הופכת לעניה ( חסר אויר ) ואז אתה מקבל
ריכוז גבוה של HC באגזוז ( גז מאד רעיל ) צורב בגרון ובעיניים .
3 הפתרון הוא במיבנה גוף הרכב ומיקום יציאת צינור הפליטה ( נדרש הרבה משחק ונסיונות )
וגם אז הפתרון חלקי .
4 שינוי מערכת ההצתה \ ההזרקה כך שהמנוע יפסיק לקבל דלק בזמן שאתה מוריד את הרגל מהדוושה .( לא מעשי במנועי קרבורטור )
זה מהר על רגל אחת
איציק

aybazo 1
16-11-07, 00:14
שלום רב ברשותי יש סמוראי 93 פתוח וגם אני סבלתי מאותה בעיה בדיוק
של חדירת גזים לאוטו, לפי הניסיון שלי מה שהכי טוב לעשות זה ככה...............
ההטיה שלך של האגזוז לכיוון השמאלי היא בסדר גמור כך גם אני עשיתי
דבר שני אני הייתי ממליץ על בדיקה של הסעפת פליטה יתכן ויש לך בריחה של גזים
מהסעפת שנכנסים דרך הקיר אש של הסמוראי שמי כמוני וכמוך יודעים שהוא לא הכי אטום בעולם..
אני אטמתי גם כמה חורים בקיר אש וגם חיזקתי ברגים בסעפת והבעיה נפטרה אומנם לא במאה אחוז , אכן שאני בולם לפעמים ואני מדגיש לפעמים אני מריח קצת ריח של גזים וזה בגלל מערבולות אוויר והאווירודינמיקה של הרכב בכל מקרה שווה לך לבדוק את הנושא לי זה עזר מאוד
בהצלחה ערן

WildLove
07-12-07, 14:16
מההודעה שלך בלוח המודעות אפשר להבין שמצאת בסוף חור בסעפת?
האם זו הייתה הבעיה? האם זה נפתר לחלוטין אחרי החלפת הסעפת?

sos4u
07-12-07, 17:46
הכי טוב, זה לא להאט , ואז לא יכנסו הגאזיפ פנימה ...

-->