PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה 92 לא מניע, אין צליל של משאבת דלק. מקוצרת פתוחה

moshonaz
11-11-07, 18:32
שלום רב,

היום בשעות אחר הצהריים הסופה לא הניע.
הכל נראה תקין חוץ משאין את הצליל של המשאבת דלק.

ממצאים: ירד גשם כנראה משהו נרטב (אין לי מושג מה לחפש ואיפה).
סטרטר חזק תקין (חודש לפני 8 חודשים).
הג'יפ תקוע בבסיס :( . (אני כבר בבית)
לא הצלחתי להוציא קודי תקלות, לא הבנתי היכן אני אמור לראות הבהובים.
כרגע ניתקתי את המינוס של מהמצבר.(חשבתי שאולי זה יעזור מחר בבוקר אני אהיה עם מחשב מנוע מאופס. אולי?)
בבוקר התנעתי ללא שום בעיה . (גם לא היו שום בעיות בשבועות האחרונים.)
ניסתי להתניע בדחיפה לא עזר.

מה עלי לעשות? מה לבדוק? מה לקנות?

תודה רבה לביא ומשה אזובי.

יריב קלר ברוך
11-11-07, 19:45
1 פיוזים
2 דלק
3 חיבורי חשמל למשאבה
4 ניצוץ
5 חישן קרנק
6 כוייל
7 צור קשר 0508899577 יריב

asafk
11-11-07, 20:59
לפי הסדר- קודם כל בדוק שהממסר של המשאבת דלק תקין- על ידי החלפתו, למשל עם הממסר של המזגן, אם יש.
בדוק שמגיע אליו מתח, ובדוק מתח על המשאבה.
הורד קודי תקלות (לפי ההוראות שבפורום, המנורה שאמורה להבהב היא אדומה עם משולש)

אסף.

חימושניק
12-11-07, 07:48
בדוק אם לא חדרו לך מים לקונקטור של משאבת הדלק הממוקם בבית הגלגל השמאלי-אחורי.

moshonaz
12-11-07, 12:03
בדוק אם לא חדרו לך מים לקונקטור של משאבת הדלק הממוקם בבית הגלגל השמאלי-אחורי.

אהל תודהן,
זה מה שעשיתי בידוק הרגע, פרקתי את השטיח היה שם המון רטיבות,
פתחתי את המכסה הרמתי את החלונית הקטנה שמעל המשאבת דלק ולהפתעתי המקום היה די יבש.

החלפתי ממסרים.

קודי תקלות איני מצליח לראות.

תודה.

yoav21
12-11-07, 12:31
אתה כרגע לא צריך לקבל קודי תקלה חוץ מי 12, 21?, 33, 55 מפני שנתקתה את המצבר, ולכן אם היתה בעייה שהמחשב דווח עליה היא לא תופיע.
בכל מקרה קרה את ההסבר באתר איך מוצאים קודי תקלות נכתב הרבה פעמים.
האם אתה בטוח שהמשאבה לא עובדת קשה מאוד לשמוע את רעש לבד בקש מחבר שיהיה קרוב לחלק האחורי של הרכב בזמן שאתה מסובב את המפתח .
בברכה יואב.

moshonaz
12-11-07, 15:36
אתה כרגע לא צריך לקבל קודי תקלה חוץ מי 12, 21?, 33, 55 מפני שנתקתה את המצבר, ולכן אם היתה בעייה שהמחשב דווח עליה היא לא תופיע.
בכל מקרה קרה את ההסבר באתר איך מוצאים קודי תקלות נכתב הרבה פעמים.
האם אתה בטוח שהמשאבה לא עובדת קשה מאוד לשמוע את רעש לבד בקש מחבר שיהיה קרוב לחלק האחורי של הרכב בזמן שאתה מסובב את המפתח .
בברכה יואב.

אהלן יואב,
כרגע שום נורה לא מהבהבת, ביצעתי את מה שכתוב לעשות. כנראה יש תקלה גם עם זה.

בשנה שהסופה אצלי ברגע שהכנסתי סוויץ לON דבר ראשון הייתי שומע את צליל המשאבה.

בדקתי את הקונקטור שליד הגלגל נראה יבש.

מה עוד?

חנן-ג'יפולוג
12-11-07, 16:57
כרגע שום נורה לא מהבהבת

נורת הCHECK ENGINE בכלל נדלקת לך כשאתה פותח סוויץ'? היא דלקה בעבר? אם לא, זה המקום להתחיל ממנו.

moshonaz
12-11-07, 18:26
נורת הCHECK ENGINE בכלל נדלקת לך כשאתה פותח סוויץ'? היא דלקה בעבר? אם לא, זה המקום להתחיל ממנו.

היא לעולם לא עבדה למיטב ידעתי.

גם נורת ה4X4 לא דולקת משום מה.

היכן להתחיל?

חנן-ג'יפולוג
12-11-07, 18:49
בדוק את הנורה אם היא לא שרופה ובדוק את החיבורים שלה לאדמה ולמחשב המנוע, ע"פ השרטוטים.

אחרי שהיא תעבוד אתה תוכל להמשיך ולבדוק תקלות בעזרת ההבהובים שלה.

UNIX
12-11-07, 21:37
אני הייתי מתחיל במשאבה
שים מנורת ביקורת על הפלוס של המשאבה ותבקש ממישהו לתת סוויץ וסטרטר
תוך כדי סטרטר אתה אמור לראות שם מתח
את המנורה של התקלות תבדוק אחר כך כי היא לא דלקה מעולם לפי מה שאמרת
אז היא לא הסיבה.
אני לא מכיר סופות ולא יודע איפה ממוקם המחשב אבל שווה לבדוק אם הוא נראה רטוב

חנן-ג'יפולוג
12-11-07, 22:10
אז היא לא הסיבה

ברור שהנורה היא לא הסיבה לתקלה, כאילו דא? :-D
אבל היא עזר רציני מאוד. כרגע התקלה הזו יכולה להיות גם פיוז שרוף בדרך למחשב המנוע, או אספקת מינוס, או פיוז משאבה, או ריליי, או קויל או השד יודע מה. לחפש דווקא במשאבה זו ירייה באפילה.
לא מסובך לסדר שהנורה תעבוד, וזה הליך מסודר שידוע מראש איך לעשות אותו ללא סימני שאלה, ואז הדרך לפתרון קלה הרבה הרבה יותר.

UNIX
12-11-07, 22:22
חנן אתה צודק במאה אחוז אבל הוא אמר במפורש
שהוא רגיל לשמוע את המשאבה עובדת בזמן שהוא פותח סוויץ
וכרגע הוא לא שומע את זה אז אני הצעתי להתחיל בבדיקת מתח למשאבה ואם
אכן אין מתח במשאבה אז להתחיל לבדוק מתחים למחשב
כמובן שזוהי רק הצעה אבל זה מה שאני הייתי עושה
כי המנורה של התקלות אף פעם לא עבדה ולכן היא לא אינדיקציה כרגע

גיתאי נוה
13-11-07, 02:22
למרות שחנן צודק במאה אחוז, אני אישית לא הייתי מתחיל בסידור הנורית דווקא אלא משאיר את זה למועד נוח יותר ומתרכז כרגע בהתנעת הרכב ללא חיוויי תקלה, עד כמה שניתן.
הייתי ממליץ לך לפעול על בסיס מה שכתב אסף, כאשר נוכחותו של חבר נוסף תסייע לך רבות:

החלף ממסר משאבת דלק עם ממסר אחר תקין (שים לב לא להוציא את ממסרים ASD וסטרטר ממקומם בטעות...)
לא מניע?
לצורך קלות הבדיקה הבאה נתק את צינור הדלק הגמיש שבין הפילטר דלק לחליל, בנקודת חיבורו לחליל; כך, תוכל להסתמך גם על מראה עיניים (דלק משפריץ/לא משפריץ) ולא רק על שמיעתך (משאבה מזמזמת/לא מזמזמת). הקפד להרחיק את קצה הצינור כך שלא יישפך דלק על איזורים חמים, במיוחד המנוע. עכשיו סובב חצי סוויץ' תוך הסתכלות על קצה הצינור המנותק.
יש דלק למשך שתי שניות? - למרות הערכתך הראשונית, מסתבר שהבעיה נעוצה במכלול אחר של המערכת (הצתה, מחשב, ממסר ASD וכו').
אין דלק? המשך לסעיף הבא.
בדוק מתח 12V בבית ממסר משאבת דלק שבקופסת פיוזים הראשית בזמן סיבוב הסוויץ' (רגליים 30 ו-85).
אין מתח? דווח ונמשיך מפה.
יש מתח? המשך לסעיף הבא.
בדוק עם רב-מודד מתח 12V בקונקטור של המשאבה, הנמצא בבית הגלגל האחורי צד נהג. אין מתח? - כנראה יש קצר או נתק בנקודה כלשהי לאורך החיווט מבית הפיוזים הראשי אל המשאבה, עקוב אחרי החוטים. יש מתח? - ודא שהקונקטור נקי ושלם וחבר אותו שוב כמו שצריך. נסה להניע שוב.
עדיין לא מניע?
פתח דלתית שירות ברצפת הג'יפ מעל מיכל הדלק. שחרר את הברגים של בסיס מכלול משאבת הדלק, הוצא את המכלול בעדינות (היזהר שלא לפגוע במצוף ובחוטים) והנח אותו על מצע נקי לחלוטין. כעת סובב חצי סוויץ':
אם המשאבה פועלת לשתי שניות, אז יש סבירות לסתימה בצינור הדלק המוליך מהמיכל אל החליל. אם איננה פועלת כלל, בדוק מתח 12V על החוט הכתום המוביל מהקונקטור אל בסיס מכלול המשאבה וממשיך משם אל המשאבה עצמה (יש שם עוד 2 חוטים: מינוס וחיווי למחוון הדלק שבלוח שעונים).
אין מתח? - בדוק ותקן את חיבורי החוט או החלף חוט במידת הצורך.
יש מתח? - החלף משאבה; שים לב - יש סופות עם משאבה קצרה ויש עם ארוכה. אינני זוכר כיצד בודקים מה מתאים, אולי אחד החברים זוכר (קיד? אמרת לי משהו בעניין לא מזמן...). עקרונית אין צורך להחליף את כל המכלול, הבעיה היא שינוביץ' מספק את אחד הסוגים (לא זוכר אם הקצרה או הארוכה) יחד עם כל המכלול ובעלות גבוהה יחסית. במקרה כזה, על מנת לחסוך בעלויות מיותרות ניתן לקנות משאבה לא מקורית בעלת ספיקה של לפחות 1 ליטר/דקה.
צירפתי תמונות של מכלול המשאבה עם הקונקטור על מנת שתבין למה לצפות.

הצלחת להניע? ספר לחבריך. לא הצלחת? ספר לנו ;).

בהצלחה
גיתאי

asafk
13-11-07, 11:31
לא צריך לנתק את הצינור מהחליל. יש "ונטיל" לבדיקת לחץ ההזרקה, לכך הוא מיועד. נותנים סוויץ' ואז בודקים אם אין לחץ. ככה או ככה, אני חושב שברור שהמשאבה לא עובדת, וצריך לגלות למה...

אסף.

גיתאי נוה
13-11-07, 12:05
אסף, נכון שניתן לבדוק בעזרת הונטיל, אבל בעיקרון הוא נועד לשיחרור לחץ בזמן טיפול. לא בריא שדלק ישפריץ משם על פני המנוע מסיבות בטיחותיות, ותקן אותי אם אתה יודע אחרת. מלבד זאת, אם הוא נמצא לבד וללא נוכחות חבר הוא לא יוכל לראות את הונטיל מכסא הנהג.

גיתאי

moshonaz
13-11-07, 22:44
תודה רבה לכולם,
בהמשך השבוע אבצע הנ"ל.
איזה מכשיר צריך לקנות כדי למדוד מתח?
פשוט להגיד בחנות מד מתח 12 V?

יש עוד איזה שהם כלים יעודיים שאצתרך?

תודה.

גיתאי נוה
13-11-07, 22:49
קנה רב-מודד פשוט (40-60 ש"ח) למדידת מתח, זרם והתנגדות. גם בדיקת רציפות עם צפצוף לא תזיק.

תמיד טוב שיהיה לך אחד כזה בג'יפ, לכל צרה...

גיתאי

מחלה סופנית
13-11-07, 22:56
תגיד.???????
אולי במקרה יש לך בגיפ קודנית או אמובילייזר

moshonaz
14-11-07, 03:38
יש גם יש ויחד עם זאת
יש גם סטרטר (ללא הקשת הקוד אין צליל לפעולת המתנע) ותמיד ללא קשר לקודנית בפתיחת הסוויץ' היה זימזומה של המשאבה נוכח.

זאבי
14-11-07, 15:29
חבל"ז,

דבר ראשון תן מתח ישיר למשאבה. (דרך החלונית ברצפת המרכב מאחור)

משאבה שמקבלת מתח - תקינה.
באותה הזדמנות בדוק אם מגיע מתח מהריליי אם כי קצת בעיתי כיוון שבהעדר התקנה המתח מתנתק תוך שניה.

אם יש אימוביליזזר - ראה שרשורים קודמים בנושא בכאוב.

בהצלחה,

moshonaz
01-12-07, 19:55
שלום,

כרגע נראה לי שהבעיה החמירה. כרגע בניסיון להתניע כבר אין סטרטר(לפ כמה ימים בניסיון להתניע היה רעש כאילו יש קצר, לפני שבועיים היה סטרטר.)

בתחילת השבוע ברגליי ממסר משאבת דלק היה מתח. אתמול כבר לא.

בדקתי מתח במצבר זה מראה לי בין 6-7.... (טוב או רע?)

קיצור המצב בקנטים. :|
מתגעגע לשירת המנוע בבוקר :|

גיתאי נוה
01-12-07, 20:36
המצבר שלך פרק. במצב נורמלי אתה אמור למדוד 11.5V לפחות.
החלף או טען את המצבר והמשך מהנקודה האחרונה אליה הגעת.

שבוע טוב
גיתאי

moshonaz
02-12-07, 08:20
תודה רבה גיתאי,

אני אבצע את זה עוד מעט.

כיצד ניתן למנוע את פריקת המצבר?

moshonaz
02-12-07, 11:53
אהלן,

באמת המצבר פרק, חיברתי אותו עם כבלים לפרייבט. קיבל זרם.

חיברתי את המשאוות דלק ישירות למצבר היא פעלה.

הבעיה כנראה בחותים המובילים למשאווה.

מהיכן אני משיג חדשים?

UNIX
02-12-07, 12:03
מה זה היא פעלה ? הרכב הניע?
זה לא אומר שיש לך בעיה בחוטים דווקא

גיתאי נוה
02-12-07, 12:03
אהלן,

באמת המצבר פרק, חיברתי אותו עם כבלים לפרייבט. קיבל זרם.

חיברתי את המשאוות דלק ישירות למצבר היא פעלה.

הבעיה כנראה בחותים המובילים למשאווה.

מהיכן אני משיג חדשים?

מאיפה לך שהבעיה בחוטים? אולי בממסר המשאבה? אולי בקונקטור?
אני מציע שתבצע את הבדיקות באופן מסודר ומתוכנן כמו שהצעתי לך וכך תוכל לאתר ולבודד את מקור התקלה. אל תעשה עבודה חפיף.

גיתאי

moshonaz
02-12-07, 22:03
אהלן,

המשאווה פעלה כאשר היא קיבלה מתח ישיר מהמצבר כאשר היא היתה על משטח.

עכשיו לדברים שביצעתי:

החלף ממסר משאבת דלק עם ממסר אחר תקין (שים לב לא להוציא את ממסרים ASD וסטרטר ממקומם בטעות...)החלפתי . לא מניע
לא מניע?
לצורך קלות הבדיקה הבאה נתק את צינור הדלק הגמיש שבין הפילטר דלק לחליל, בנקודת חיבורו לחליל; כך, תוכל להסתמך גם על מראה עיניים (דלק משפריץ/לא משפריץ) ולא רק על שמיעתך (משאבה מזמזמת/לא מזמזמת). הקפד להרחיק את קצה הצינור כך שלא יישפך דלק על איזורים חמים, במיוחד המנוע. עכשיו סובב חצי סוויץ' תוך הסתכלות על קצה הצינור המנותק.
יש דלק למשך שתי שניות? - למרות הערכתך הראשונית, מסתבר שהבעיה נעוצה במכלול אחר של המערכת (הצתה, מחשב, ממסר ASD וכו').
אין דלק? המשך לסעיף הבא.לא ניתקתי אך כאשר העברתי מתח ישירות היא פעלה והשפריצה דלק
בדוק מתח 12V בבית ממסר משאבת דלק שבקופסת פיוזים הראשית בזמן סיבוב הסוויץ' (רגליים 30 ו-85).
אין מתח? דווח ונמשיך מפה.
יש מתח? המשך לסעיף הבא.יש מתח כאשר אני מטעין את המצבר.
בדוק עם רב-מודד מתח 12V בקונקטור של המשאבה, הנמצא בבית הגלגל האחורי צד נהג. אין מתח? - כנראה יש קצר או נתק בנקודה כלשהי לאורך החיווט מבית הפיוזים הראשי אל המשאבה, עקוב אחרי החוטים. יש מתח? - ודא שהקונקטור נקי ושלם וחבר אותו שוב כמו שצריך. נסה להניע שוב.
עדיין לא מניע? לא ראיתי שום קונקטור . הדבר היחידי שראיתי שהחוטים עוברים דרך הטרנספר והגיר אל המשאווה
פתח דלתית שירות ברצפת הג'יפ מעל מיכל הדלק. שחרר את הברגים של בסיס מכלול משאבת הדלק, הוצא את המכלול בעדינות (היזהר שלא לפגוע במצוף ובחוטים) והנח אותו על מצע נקי לחלוטין. כעת סובב חצי סוויץ':
אם המשאבה פועלת לשתי שניות, אז יש סבירות לסתימה בצינור הדלק המוליך מהמיכל אל החליל. אם איננה פועלת כלל, בדוק מתח 12V על החוט הכתום המוביל מהקונקטור אל בסיס מכלול המשאבה וממשיך משם אל המשאבה עצמה (יש שם עוד 2 חוטים: מינוס וחיווי למחוון הדלק שבלוח שעונים).כאשר יש סוויץ יש ליווח של מחוון הדלק
אין מתח? - בדוק ותקן את חיבורי החוט או החלף חוט במידת הצורך.
יש מתח? - אין מתח

מה לעשות?

UNIX
02-12-07, 22:59
חבל על כל דקה שלך
אתה צריך לנתק את החוטים של משאבת הדלק ולתת לה מתח ישירות
תן לה לעבוד
תנסה להניע
הניע? יש לך בעיה מהמחשב למשאבת הדלק ,
חפש את הממס של משאבת הדלק ותראה אם מגיע אליו פיקוד
מגיע? יופי הבעיה כנראה בממסר
תבדוק שהממסר מוציא מתח בזמן שאתה נותן סטרטר לכיוון המשאבה
מוציא מתח? החוטים בין המשאבה לממסר לא תקינים .
את האמת קשה לי להאמין שמדובר בחוטים אלא אם כן
יש שם קומבינות על קו משאבת הדלק ע"י קודן ומזה כן הייתי חושש
למרות שאמרת שאתה זוכר שיש בד"כ זמזום גם ללא הקשת הקוד .
מאיפה אתה בארץ?

moshonaz
03-12-07, 07:42
חבל על כל דקה שלך
אתה צריך לנתק את החוטים של משאבת הדלק ולתת לה מתח ישירות
תן לה לעבוד
תנסה להניע לא נראה לי שניתן לעשות זאת. מפני שלא ניתן להכניס את הכבלים אל תוך תא הדלק וחיצונית לא ראיתי שם חיבור
הניע? יש לך בעיה מהמחשב למשאבת הדלק ,
חפש את הממס של משאבת הדלק ותראה אם מגיע אליו פיקוד מגיע הכוונה שיש מתח ברגליים? אם כן אז יש מתח והוא תקין.
מגיע? יופי הבעיה כנראה בממסר
תבדוק שהממסר מוציא מתח בזמן שאתה נותן סטרטר לכיוון המשאבה את זה אני אבדוק למרות שנראה לי שהחלפת הממסרים אמורה לפתור את הבעיה הזאת, לא?
מוציא מתח? החוטים בין המשאבה לממסר לא תקינים .
את האמת קשה לי להאמין שמדובר בחוטים אלא אם כן
יש שם קומבינות על קו משאבת הדלק ע"י קודן ומזה כן הייתי חושש
למרות שאמרת שאתה זוכר שיש בד"כ זמזום גם ללא הקשת הקוד .יש קודן אך כאשר אין קוד המשאווה מנותקת
מאיפה אתה בארץ? ראשל"צ

תודה ברוך וגיתאי

moshonaz
09-12-07, 22:58
שלום,

היום ביצעתי עוד בדיקות פעלתי בהנחיותיו של ברוך,

חיברתי נורית ביקורת לרגלי ממסר משאבת הדלק וקרה הדבר הבא:
נוצר מעגל חשמלי אשר עקף את המחשב (לפי דעתי הידע שלי לא רב לכן תגידו אתם)
ובמצב כאשר אין סוויץ (ACC אני חושב) המשאווה התחילה לפעול בלי הפסקה 3-2 שניות וקלטנו מה ביצענו (המשאווה לא חדלה מעבודתה לפי דעתי מפני שצינורות המובילים לא היו מחוברים ??)

במצב ON המשאווה הפסיקה לעבוד, מוזר? בגלל שאזור המשאווה היה רטוב מעט מדלק שנשפך לא התנעתי את המנוע, האם לנסות להתניעו מחר? מהיכן לדעתכם נובעת הבעיה? כיצד לפעול?

מסקנה שלי : כל החיווט מהמבית פיוזים למשאווה תקין , אולי הבעיה מהמחשב לבית פיוזים?

שוב תודה רבה לכולכם, לילה טוב וחג חנוכה שמח

גיתאי נוה
10-12-07, 00:39
שלום,

היום ביצעתי עוד בדיקות פעלתי בהנחיותיו של ברוך,

חיברתי נורית ביקורת לרגלי ממסר משאבת הדלק וקרה הדבר הבא:
נוצר מעגל חשמלי אשר עקף את המחשב (לפי דעתי הידע שלי לא רב לכן תגידו אתם)
ובמצב כאשר אין סוויץ (ACC אני חושב) המשאווה התחילה לפעול בלי הפסקה 3-2 שניות וקלטנו מה ביצענו
לפי תיאורך נראה שרצית למדוד מתח בממסר, אבל בטעות התחברת לרגל הלא-נכונה ועם המכשיר הלא-נכון. למה הכוונה?

מתח מודדים עם רב-מודד בייחוד ברכבים 'ממוחשבים', מכמה סיבות לטעמי. אבל סיבה אחת הרלבנטית למקרה שלך היא, שאם חיברת את הדקי הרב-מודד בטעות למקומות הלא-נכונים לא יקרה כלום (כי במדידת מתח הרב-מודד מייצר התנגדות פנימית גבוהה מאד). לעומת זאת, אם תמדוד עם נורה ותחבר אותה למקומות הלא-נכונים, אתה עלול לקצר ולגרום לנזקים.
במקום למדוד מתח ברגל ממסר 85 (פיקוד פלוס ממעגל מתג ההתנעה) מדדת ברגל ממסר 86 (פיקוד מינוס המגיע מהמחשב)
מה יצא? - אכן יצרת מעין מעקף למחשב ע"י שתי טעויות מצטברות. במקרה הזה זה לא נורא ואפילו עשוי לקדם אותך במציאת הפתרון, אבל אני לא הייתי ממליץ לעבוד כך בעתיד.

(המשאווה לא חדלה מעבודתה לפי דעתי מפני שצינורות המובילים לא היו מחוברים ??)
לא. היא לא חדלה מכיוון שלא היה מחשב שיחדול אותה.

במצב ON המשאווה הפסיקה לעבוד, מוזר?
זה באמת לא ברור. הייתי חוזר שוב על הבדיקה ומשווה בין שני מצבי הסוויץ'.
אגב משאווה=משאבה.

בגלל שאזור המשאווה היה רטוב מעט מדלק שנשפך לא התנעתי את המנוע, האם לנסות להתניעו מחר? מהיכן לדעתכם נובעת הבעיה? כיצד לפעול?
אין קשר לרטיבות מדלק ואין כל בעיה להתניע במצב כזה.

מסקנה שלי : כל החיווט מהמבית פיוזים למשאווה תקין , אולי הבעיה מהמחשב לבית פיוזים?
שוב, במידה והתיאור שלך מדוייק ייתכן מאד וזו הסיבה. ניתן לחלק את הסגמנט מחשב-ממסר לשלושה חלקים על מנת לסייע באיתור הנקודה הבעייתית:

המחשב עצמו לא מוציא פיקוד מינוס לממסר. במקרה כזה הבעיה לא תהיה רק בממסר אלא גם במערכת ההצתה ובמזרקים, מכיוון שממסר ASD המפעיל אותם מקבל פיקוד משותף עם ממסר משאבת דלק מאותה רגל (51) במחשב.
החיווט מהמחשב אל הממסר מנותק/מקוצר
תיבת ממסרים ראשית דפוקה/מטונפת/רקובה, ואז למרות שהמחשב נותן פיקוד ולמרות שהחיווט מהמחשב אל התיבה תקין, הסלוט שבתוכו יושב הממסר לא מעביר את האותות.
שוב תודה רבה לכולכם, לילה טוב וחג חנוכה שמח

מה שאני מציע לך לעשות, זה קודם כל להוציא את הממסר ולנקות טוב טוב באזור התושבת שלו עד כמה שניתן, ולהתיז פנימה בתוך הסלוטים ספריי מגעים בנדיבות.
מניע? הרווחת. רק סמן לך ביומן פרוייקט לשפץ את התיבה (תיבת פנדורה...) או לפחות לזרוק באוטו ספריי מגעים קבוע. לא מניע? הלאה.
נתק את כבל ההצתה מהקויל למפלג בחיבורו למפלג, ובדוק בעזרתו האם יש ניצוץ כאשר אתה מנסה להניע. בדיקה אלטרנטיבית היא לנתק את הקונקטור של אחד המזרקים, ולמדוד בעזרת רב-מודד מתח 12V למשך 2 שניות לאחר חצי-סוויץ' או מתח קבוע בעת נסיון התנעה.
יש ניצוץ/מתח? המחשב תקין, המשך לשלב הבא. אין? דווח ונמשיך מכאן.
בדוק רציפות בין רגל 51 במחשב לסלוט של רגל 86 בממסר. דווח ונמשיך מכאן.

גיתאי

moshonaz
28-12-07, 12:51
הצמה שמתחברת למחשב מחוברת עם בורג.
הבורג מסתובב במקום ואינו יוצא.
יש איזו שיטה להוציא אותו?

-->