PDA

צפייה בגרסה מלאה : אנטנת רדיו ברכב שטח.

רכס חיים
13-11-07, 02:21
בדיסקו שלי אני רוצה להתקין רדיו פשוט שיש לי.במקור התקינו לו אנטנה חשמלית מתרוממת שמתאימה לרמת אביב ג' ד' ו-ה'.תלשתי את האנטנה הזו לטובת המיחזור בסין ונשארתי בלי כלום.מה עושים במקום, שיתאים לנסיעה בשטח סבוך של עצים מבלי שהמוט הזה יתלש?

בבקשה, הצעות מעשיות לאנטנה סמויה - כולל בניה עצמית.

Viper
13-11-07, 06:47
חיים-
אנטנה סמויה יש בכמה גרסאות:
א. מוטבעת בתוך החלון (כנראה שלא תשקיע בזה אם בכלל קיים דגם לדיסקו)
ב. פעם היה (והיום אני לא בטוח שקיים) אנטנה פנימית לרכב. כזו שמדביקים אותה מהצד הפנימי של השמשה.
ג. אנטנת "סנפיר".
ד. אני בטוח שיש עוד סוגים שאני לא מכיר.
ה. מה רע באנטנה קפיצית? (כמו של המוטורולות במוניות/מכבי אש/משטרה)

שמוליקו
13-11-07, 07:46
זה הפתרון שיש אצלי.

איציק - 4X6ZH
13-11-07, 07:56
אנטנה חשמלית זאת בדיוק האנטנה שמתאימה לרכב שטח
אתה צריך להתקין לאנטנה מפסק ידני שניתן לשלוט על האנטנה ידנית ( בחלק מכלי הרכב יש כזה מפסק מקורי )
זה מאפשר לסגור או לכוון את גובה האנטנה לפי תנאי השטח ( עצים \ שיחים \ חניה )
יש להקפיד שמנגנון האנטנה יהיה במקום סגור שלא יחדרו מים ובוץ ( כנף אחורית )
לאנטנה חשמלית ניתן להחליף את החלק הנשלף ( מבלי לפרק את מיכלול האנטנה )
גם למפלצות יש אביזרים טובים .
איציק

נמרוד
13-11-07, 08:12
איציק אתה מוזמן לקבל את האנטנה החשמלית העקומה שיש לי בצ'רוקי ותן לי במקום זה איזה אנטנה קפיצית דבילית שיש לך... בכיף. על הנסיעה הראשונה שלי בצ'רוקי חזרתי הביתה ממחלף משמר הגבול דרך ציר המוביל, חוסך את הפקק של ואדי ערה. יש סיבה לא לשמוע רדיו? לא. אז זהו שכן, יש עץ אחד שבמקרה בגובה המתאים. התעקמה האנטנה. יישרתי. פעם אחרת לקחתי את הילדה מהגן, אנחנו אוהבים לסוע בדרך הביתה דרך הגבעות שמסביב לטבעון, לראות פרות וסוסים... ובעלייה לרחוב עוברים במטע פקאנים. אני יודע את זה, אבל הפעם דווקא לא סגרתי את הרדיו כי הוא היה מושקט במקרה. שוב התעקמה האנטנה. אני לא רואה איזה סיכוי יש לאנטנה טלסקופית חשמלית לא להתעקם ברכב שטח.

ד ו ר ו ן
13-11-07, 08:30
אנטנת חוט מתכת פשוטה כמו שהיה לרכבים פרטיים "פעם", חוט מתכת גמיש וארוך שבד"כ היה נשלף ידנית מהקורת חלון אם אני זוכר נכון היתה כזו במגאן.

אחרי 2 אנטנות טלסקופיות שבורות החלפתי לאנטנה כזו שהורידו מרכב ישן,גמישה מאד,לא מעניין אותה עצים או עצמים בדרך.

איציק - 4X6ZH
13-11-07, 08:35
סתם לידע כללי קיים אביזר המאפשר לחבר רדיו רגיל לאנטנה של מכשיר הקשר
יש אפשרות להמשיך לשדר ולקלוט בשני המכשירים בו זמנית .
למי שיש מכשיר קשר לתדר VHF זה יעבוד מעולה
למי שיש מכשיר קשר לתדר UHF ( שזה מה שיש לנו ) זה יחייב הוספת מגבר קליטה לרדיו
איציק

מוני אורבך
13-11-07, 08:37
חיים קפוץ לאוטו דיפו או כול חנות אחרת ל"שיפורי רכב"
שם יש מלאי של אנטניות קפציות עטופות גומי.
באורך של חצי מטר בהחלט מספיק לך.
שים את זה וסע לשלום בכול סבך עצים שתרצה.
האנטנה רק תתכופף קצת ותחזור למקום.
עלות - 100 שח וזה מוגזם.

אנטנה חשמלית טובה אך ורק למפלצות מוצצות בכביש. למי יש את הסבלנות לסגור אותה בכול פעם שעוברים ליד עץ?! שניה של חוסר תשומת לב ויש לך אנטנה עקומה שקשה מאוד לישר אותה כך שתחזור חשמלית למקום.

asafk
13-11-07, 11:27
בדיפנדר היתה לי אנטנה של מוטורולה, כמו שאיציק מתאר. מצויין. בניבה היתה אנטנה מפיברגלס, כמו מוט של "דגל" של טרקטורונים- עם חוט מתכתי בפנים. חתכו לי באורך המתאים (אני כבר לא זוכר את המידה המדוייקץ, אתם יודעים לחשב יותר טוב ממני) וזה היה יופי יופי. כמובן, האנטנות הפשוטות שמוכרים בחנויות הן הפתרון הנכון מבחינת עלות-תועלת.

אסף.

WildLove
13-11-07, 12:53
אחרי ששברו לי מספר פעמים את האנטנה, כנראה ילדים סתם בשביל הכיף.. עברתי לאנטנה חשמלית, איתי כבר כמעט שנה וחצי... קולטת מצויין, לא מושכת עיניים - היא סגורה כשהרדיו מכובה
וכשיורדים לשטח סוגרים אותה על ידי כפתור ליד הנהג..שנה וחצי כמעט והיא (טפו טפו) לא נפגעה

Pageup
13-11-07, 14:55
בשבוע שעבר קניתי אנטנה כמו ששמוליק הראה.
מגיעה עם כבל עד לרדיו במחיר מגוחך של 40 שקלים.
להשבר היא לא תשבר והקליטה מספיקה.

גיא
13-11-07, 19:01
לי יש חצי מטר של חוט חשמל נחושת עובי של 4 מ"מ .....

זה תקוע במה שהיה פעם אנטנה טלסקופית ....

-->