PDA

צפייה בגרסה מלאה : קצף פוליאוריטן - איך מגנים מקרניUV?

kd2
14-11-07, 14:31
יש לי קטעים במחסן שהקצף בהם הוא חיצוני( חיבור גג לקירות , אטימה בצד לא נראה בין איסכורית לבטון,איטום חוסר אחידות בגובה הבטון בנקודות וכו... ) , אחרי 5 חודשים מאז שהמחסן נבנה הקצף שינה צבע לחום - כרמל כזה , הצבע הרגיל של קצף כזה בחשיפה לשמש.
לא הפריע לי ממש בהתחלה , אבל עכשיו הוא מתחיל להיות נקבובי ולהתפורר.
ספרי צבע לא ממש נתפס עליו, וצריך כמה שכבות לכיסוי מלא ואני בספק אם זה בכלל יחזיק יותר מחודש/חודשיים.
חשבתי על דברים אחרים , אבל הם לא בצבע האיסכורית ולכן יכערו את המחסן.

במה להשתמש?

kd2
14-11-07, 16:53
הרעיון היחידי שיש לי עכשיו , הוא צבע חוץ לבן רגיל ( לא מבין במותגים ).
יעשה את העבודה?

tomer s
15-11-07, 08:01
בשיכבה נדיבה יפה, כן.

erezjack
15-11-07, 08:58
עדיף צבע כהה ככל האפשר. לבן לא ממש עוצר קרינת UV, אלא אם השכבה ממש עבה.

צרצר
20-11-07, 20:16
הרעיון היחידי שיש לי עכשיו , הוא צבע חוץ לבן רגיל ( לא מבין במותגים ).
יעשה את העבודה?

יש צבע חוץ לבן העונה לשם פולי גג (לא זוכר חברה ) מצויין לאטימה ולבידוד על ידי כך שהוא מחזיר את קרני הUV וזה בדיוק החומר שאתה מחפש , לדעתי . 2 -3 שכבות יסדרו את העיניין וגם בצבע של האיסכורית .

נ.ב. חוץ מזה שהקצף משנה צבע ונראה לא טוב , פוליאוריטן מוקצף שמתפורר כתוצאה מחשיפה לשמש מזיק לבריאות . לכן מומלץ לא להשאיר חומר זה חשוף לשמש .

kd2
20-11-07, 20:26
לא שמתי לב שהגבתם , לפני כמה ימים ריססתי 2 שכבות נדיבות של צבע למתכת על הקצף.
נשארו לי איזה 2 ליטר של DTM חלק בצבע לבן....והוא באמת סוף הדרך , וגם למתכת אז...

ברור שהייתי מעדיף צבע אחר מבחינת ההגנה , אבל המחסן לבן.
אולי אוסיף עוד שכבה עבה של צבע חוץ לקירות במברשת - שיהיה.

בינתיים מחזיק מעולה ורשמתי לפני "פוליגג" , אם מה שעכשיו לא יחזיק אשתמש בו - תודה.

kd2
20-11-07, 20:31
ואם אנחנו כבר בענייני קצף ואטימה - בדיון אחר שאלתי בנושא לאחר שכבר קניתי סיליקון לאטימה בין הבטון לאסכורית ונאמר לי כי אני צריך "סיקה" וסיליקון רגיל לא יחזיק.
השתמשתי בסיליקון משום שכבר קניתי.
ובכן - כך היה והסיליקון אחרי כמה חודשים כבר לא אטם כמו שצריך.
העפתי אותו וקניתי סיקה - אתה ההבדל באיכות רואים עוד בביצוע העבודה - חומר הרבה יותר איכותי!
וגם לא קורוסיבי כמו הסיליקון( לפחות לא כתוב שהוא כזה ).
כל הסיליקון שהיה לי עכשיו בפח , מהיום - רק סיקה!
ועל כך תודה לתומר( ועוד מישהו , קובי? ) שהגיב גם בדיון הזה שהמליץ לי כבר אז להשתמש בסיקה.

צרצר
20-11-07, 20:47
DTM חלק בצבע לבן....והוא באמת סוף הדרך , וגם למתכת אז...

.

כאחד שצבע את הבאגי שלו שכבה ראשונה בDTM לבן ,DTM באמת סוף הדרך למתכת ללא הכנת צבע יסוד וכו' .
פחות מתאים לצביע שלא על מתכת . אמרת זה מה יש , אני איתך .

אייל פוליאורטן
16-10-08, 17:10
יש צבע חוץ לבן העונה לשם פולי גג (לא זוכר חברה ) מצויין לאטימה ולבידוד על ידי כך שהוא מחזיר את קרני הUV וזה בדיוק החומר שאתה מחפש , לדעתי . 2 -3 שכבות יסדרו את העיניין וגם בצבע של האיסכורית .

נ.ב. חוץ מזה שהקצף משנה צבע ונראה לא טוב , פוליאוריטן מוקצף שמתפורר כתוצאה מחשיפה לשמש מזיק לבריאות . לכן מומלץ לא להשאיר חומר זה חשוף לשמש .

קצף פוליאורטן מוגמר לא מזיק לבריאות מכיוון שהחומר שהתפלמר הוא אינרטי (אינו פעיל).
אלא אם אתה מתכוון לסכנה שבאבק, אבל הכמות קטנה ונדרש זמן רב.
כל צבע שמכיל מסנן של UV יעשה את עבודת ההגנה, וקל מאוד להתחבר לפוליאורטן. הבעיה היחידה היא שצריך לרענן את הצביעה מפעם לפעם.
חג שמח,
אייל
פוליאורטן בע"מ
www.poly-il.com (http://www.poly-il.com)

-->