PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנוגע לבניית גשר בולמים לCJ

lizard
16-11-07, 19:56
בכוונה אני לא כותב את ההודעה בפורום CJ, היא יותר קשורה לבניה מאשר ספציפית לCJ לדעתי.

אני רוצה לבנות גשר לבולמים האחוריים. הבולמים מאוד ארוכים (12") וחייבים להכנס לתא המטען. אין לי בעיה עם זה.
הדילמה שלי היא כזו, אני יכול לבנות את הגשר בלפחות 3 אפשרויות.
1. לכופף משהו כזה \---/. כל רגל, \ ו/, תעבור דרך הרצפה ותרותך לשלדה. החלק העליון של הקשת, ה---, יתובר גם לכלוב התהפכות לשם תוספת חוזק ויציבות.
2. להוריד 2 אלכסונים מהקשת המרכזית לשלדה, \ /, מצד אחד האלכסונים ירותכו לקשת ומצד שני לשלדה ובניהם אני אשים מוט שאליו יחוברו הבולמים.
3. לא לגעת בשלדה כלל, להוריד 2 אלכסונים עד הבודי ושם בצם לחבר אותם לבודי כמו חיבור של הכלוב. בניהם ירותך מוט שעליו ישבו הבולמים.

מבחינת ביצוע 2 ו3 הם הכי קלים. 2 יותר פשוט מבחינת עיבוד החומר אבל 3 יותר פשוט מבחינת פתחים וכדומה בבודי.
בכל מקרה יהיו פתחים לבולמים, אין לי בעיה עקרונית שהכלוב ירותך לשלדה ויהיה חלק בלתי פריק מהרכב. מצד שני זה אומר שלהוריד את הבודי,במקרה ויהיה צורך, יהיה יותר בעייתי וגם לרתך לשלדה שזה פחות מועדף עלי, אלא אם אין לי ברירה.

השאלה שלי היא האם זה אפשרי לחבר את הבולמים לבודי כמו בשיטה 3. כלומר מצד אחד הם יהיו מחוברים לבודי ולא לשלדה ומצד שני לסרן.

מקווה שהייתי ברור.

תודה

rozen
16-11-07, 21:44
מיכה ראה את רכב הראלי של אספיר!

lizard
16-11-07, 22:30
נו אז מה עם העיט? ממש לא מה ששאלתי. להם יש מגדלי בולמים. אני לא רוצה מגדלים אלא גשר שישמש בין היתר גם בסיס לכננת אחורית, במידה ויחובר לשלדה. הגשר גם נותן לי אפשרויות משחק יותר טובות ופחות קשות ליישום במידה ואחליף בולמים.

אדי
17-11-07, 18:54
בזמנו בניתי גשר לבולמים אחוריים לסופה, אני לא מוצא את הקבצים אצלי והכתבה נעלמה עם המעבר לאתר החדש ...

אבל מצאתי את זה:
http://www.jeepolog.com/article_print.php?id=238
חסרים שרטוטים ותמונות אבל אפשר להבין ... וגם לשאול, אני מניח שאני עדיין זוכר איך עשיתי את זה :)

lizard
17-11-07, 19:35
תודה.
אני כרגע די נעול על האפשרות השלישית+חיבור הפלטה התחתונה לשלדה.
מחר ובמהלך השבוע אני ארכוש חומרים לאתחיל לבצע. לא צריך לקחת יותר מסוף שבוע אחד.

נמרוד
18-11-07, 08:11
מיכה אני לא רואה עקרונית במה שאתה מתכוון לעשות. תרתך קודם כל מוט רוחבי, שמבוסס על הכלוב הקיים וממקם את הבולמים במיקום האידיאלי שלהם - כלומר בזוית קרוב לניצב - 70-80 מעלות זה בסדר גמור. תחורר את הבודי סביבם, תוודא מהלכי מתלה לכל הכיוונים. אחר כך תן את החיזוק העיקרים שזה פשוט מאד מוטות ישרים מראש כל בולם לקשת הראשית. אתה יכול להשתמש במבנה שנוצר לבניית מתקוני הגלגלים והציוד. עד כאן לא חיברת את הכלוב לשלדה - וזה לא חיוני, לא בתור התחלה, לפי דעתי. בהמשך, זה בהחלט רצוי - ואז עולה התובנה - מה בדיוק תפקיד הבודי? ואתה תראה שאתה יכול בעצם להוריד אותו חתיכה אחרי חתיכה...

eran4x4
18-11-07, 08:17
חיבור של הבולמים\כננת לבודי לא יקרע את תושבות הבודי?

lizard
18-11-07, 19:22
מיכה אני לא רואה עקרונית במה שאתה מתכוון לעשות. תרתך קודם כל מוט רוחבי, שמבוסס על הכלוב הקיים וממקם את הבולמים במיקום האידיאלי שלהם - כלומר בזוית קרוב לניצב - 70-80 מעלות זה בסדר גמור. תחורר את הבודי סביבם, תוודא מהלכי מתלה לכל הכיוונים. אחר כך תן את החיזוק העיקרים שזה פשוט מאד מוטות ישרים מראש כל בולם לקשת הראשית. אתה יכול להשתמש במבנה שנוצר לבניית מתקוני הגלגלים והציוד. עד כאן לא חיברת את הכלוב לשלדה - וזה לא חיוני, לא בתור התחלה, לפי דעתי. בהמשך, זה בהחלט רצוי - ואז עולה התובנה - מה בדיוק תפקיד הבודי? ואתה תראה שאתה יכול בעצם להוריד אותו חתיכה אחרי חתיכה...

אני יודע שאפשר להוריד אותו חתיכה אחרי חתיכה :-) אני בהחלט הולך לחתוך ממנו כמה חלקים.
הבולם יהיה בזווית שהיא המשך ישיר לזווית של התושבות המקוריות. לא הולך להתעסק כלל עם שינויי מיקומים לבולם אלא רק בנקודת חיבור גבוהה יותר.

במהלך השבוע אני אלך לרכוש ברזלים. אני במסע קניות והבאתי היום מכופפת הידראולית חשמלית, מכשיר פלזמה ועוד צעצוע גדול, מאוד, שיחשף בעתיד.

-->