PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשב abs

סימן3
18-11-07, 15:36
שבוע טוב
בהיילקס שרכשתי לאחרונה(שנת 98 4x4),ה abs לא עובד,יש לי הרגשה שבעבר נותק
היכן ממוקם מחשב הabs
מנורת abs בלוח מחוונים לא נידלקת בכלל גם לא בפתיחת סוויץ
בדקתי חיישנים בגלגלים-מחוברים
בקופסת הממסרים בתא המנוע -קיימים שנייהם
האם יש ניתוקים נוספים
תודה מראש לכל תשובה

חנן-ג'יפולוג
18-11-07, 15:49
תתחיל מלבדוק אם יש נורה ואם היא תקינה. יש תחמנים שמוציאים אותה כדי שלא ידעו שיש תקלה במערכת. בד"כ הנורה אמורה לדלוק גם אם המחשב מת וגם אם הוא לא קיים או לא מקבל מתח.

איציק - 4X6ZH
18-11-07, 15:58
לך בשביל קליפות התפוזים ;)
או לפי צינורות הבלם אתה חייב להגיעה ליחידת ה ABS בדרך כלל המחשב יהיה צמוד .
אתה יכול להתחבר עם סורק במידה ויש לך גישה לכלי כזה .
בכל מצב כדאי לזכור שבהילקס יש קשר למערכת הנעילה האחורית והיא יכולה לנתק את
ה ABS .
איציק

סימן3
18-11-07, 17:45
לחנן ואיציק תודה
לוח מחוונים פורק ואכן לא היתה מנורה,הכנסתי מנורה ואכשיו היא דולקת כל הזמן,גם בזמן שהנעילה עובדת.
:confused:

חנן-ג'יפולוג
18-11-07, 18:05
הדרך הכי קלה היא להתחבר לסורק, אבל נמרוד גער בי על התשובות האלה, ואמר שאני חייב, כמו פעם, לנסות לתת את העזרה המקסימלית במסגרת העבודה בבית :wink:

אם יש לך את השרטוט החשמלי, אז נסה לבדוק אספקות מתחים למחשב, פלוסים ומינוסים.
התחבר לחיישני המהירות מקונקטור המחשב, כשהמחשב מנותק ובדוק התנגדויות של החיישנים. השווה את ההתנגדויות לספציפיקציות.
בקש ממישהו לנהוג כשאתה בודק את מתח הAC שיוצא מהחיישנים. אתה אמור לראות 1-2 וולט.
בדוק התנגדויות של המפעילים. כאן אני כבר ממש לא יודע לומר מה, כמה ולמה אבל זה אמור להיות רשום בספרות הטכנית של הרכב.

חנן-ג'יפולוג
18-11-07, 18:06
יתכן גם שיש דרך להוציא קודי תקלה בעזרת הבהובים של המנורה. אני אנסה לראות בערב אם אני מוצא משהו על זה.

סימן3
18-11-07, 18:35
חנן תודה
נראה שנלך לביקור במוסך,ובדיקת סורק ונמשיך משם
אגב שיטוט ברשת מצאתי את האתר http://www.vehicle-lab.net/abs_heb.html
בתקווה שלא יהיה צורך בשירותיהם :shock:

מידבר
18-11-07, 19:55
הי יוחאי.
1.במצב תקין הנורה צריכה לפעול כאשר הנעילה משולבת (הטרנספר חייב להיות בLOW). אין בכך כל אנדיקציה לתקלה.
2.לפני שאתה פונה למוסך-פרק החיישנים (בורג אחד בכל חיישן), נקה אותם היטב והרכב בחזרה.
אם הנורה עדיין פועלת סביר להניח שלפחות אחד החיישנים אינו תקין. איתור החיישן/נים הלא תקי/נים יוכל להתבצע באמצעות סורק (10 דקות) או כמו שכתב חנן.
3.אם מגיע מתח לכל חיישן וכל החיישנים תקינים המצב מסתבך-או שהמחשב אינו תקין ואז הסיפור מאוד יקר (כ 6500 ש'ח) או שלא מותקן גלגל השיניים המתאים בלפחות אחת מהציריות (יכול להיות במקרה שהחליפו ציריה אך משום מה החליטו לוותר על גלגל השיניים של ה ABS).
4.בד'כ הבעיות במערכת נגרמות משום חיישנים לא תקינים. עלויות: חיישן מפירוק כ 350 ש'ח, חיישן חדש 1100 ש'ח +/-.
דווח התוצאות.
בהצלחה.

איציק - 4X6ZH
18-11-07, 21:27
כל מה שאתה צריך שים לב זה הדגם האמריקאי
תדפיס ושיהיה לך בהצלחה
רק תספר לנו מה היה בסוף
הקובץ גדול הוא בפורמט PDF
2.9 מגה
לצערי לא עולה
יש אפשרות על ידי ניתוק גמפר בבית הממסרים \ פיוזים של המערכת לקבל את קודי התקלה על מנורת המערכת בלוח השעונים של הנהג .
איציק

סימן3
18-11-07, 22:30
איציק,מידבר תודה
נתחיל בניקוי החיישנים מחר ונמשיך משם

איציק - 4X6ZH
19-11-07, 12:20
שלח לי בהודעה פרטית את כתובת המיל שלך במידה ואתה רוצה את הקובץ \ ספר המקורי
של פרק ה ABS .
איציק

רפי47
19-11-07, 13:35
ואם תפנה למעבדה לרכב ממוחשב, אז בקש שם את איל ותגיד לו שבקשתי שיסייע לך.
בברכה - רפי לין

סימן3
19-11-07, 16:01
תודה רבה לכולם
היום בדקתי תקלות ולהלן .....
א-31
ב-32
ג-33
ד-34
ה-49

א,ב,ג,ד-חיישנים בכל הגלגלים

ה-49-תקלה במערכת אור{לפי הבנתי -אור בלם}נבדק אור בלם כל הנורות עובדות כנראה בעיה בחיווט

לגבי תקלה 49 האם אמורה לגרום לביטול abs או רק מדליקה נורית?

לגבי חיישני גלגלים-פתחתי וניקיתי,חיישן גלגל ימין אחורי שחוק ממגע ,למה?ומה הפיתרון?

ושאלה נוספת כיצד מאפסים מחשב abs ?לאחר הניקוי ממשיך להראות את אותן תקלות

תמונות לגבי דרך להוצאת תקלות -בהמשך.......

מידבר
19-11-07, 19:08
שלב ראשון-צא לנסיעה קצרה ובצע בלימת חרום במהירות נמוכה. האם המערכת נכנסת לפעולה ?
סביר להניח שהמערכת לא תכנס לפעולה.
שלב שני-נסה להשיג חיישן תקין מחבר (אין טעם להשקיע כסף כל עוד לא בטוחים שהחיישן תקול) והתקינו במקום חיישן ימין אחורה.
שלב שלישי-אם הנורית אינה פועלת, ככה'נ נפתרה הבעיה (לבטחון מלא בצע בלימת חרום). אם הנורית עדיין פועלת חזור על השלב הראשון ואז תהיה לך תשובה האם תקלה 49 מבטלת פעולת המערכת.

לגבי איפוס המחשב-אמור להתבצע באופן אוט' בכל פעם שמחדשים את המתח למערכת, היינו מייד לאחר כל התנעה.

איציק - 4X6ZH
19-11-07, 19:44
בדוק קוד 49 לדעתי צריך להיות 48
אין לי ברישומים קוד 49
48 זה קוד ניתוק המקושר למערכת הנעילה
כללית יש נוהל איפוס תקלות ולא רק על ידי ניתוק מקור מתח
בדוק אפשרות להצליב בין החישנים כך ניתן לזהות במדויק מי לא תקין
איציק

סימן3
20-11-07, 15:49
לאחר איפוס מחשב על ידי ניתוק מצבר נישארו תקלות 33-34
חיישני גלגלים אחוריים
בכל זאת נישארת השאלה למה חיישן מהירות גלגל אחורי ימני נישחק,ומה הפיתרון לכשיוחלף לחיישן אחר
בכדי שלא תחזור השחיקה?
שוב תודה

מידבר
20-11-07, 21:05
החיישנים בד'כ נשחקים משום חום גבוה שמחליש את הפלסטיק בתוכו מקובע המגנט. הפלסטיק נוזל כלפי מטה עד כדי מצב שמפריע למגע בין שני המגנטים.
למה נוצר חום גבוה ? שאלה טובה. מספיק שפורץ מחז'ש ושמן נכנס לתוך התוף ואתה עושה שימוש בבלמים וקצת אוגוסט והנה, חום.

סימן3
22-11-07, 13:21
שאלה-האם חיישני מהירות abs של גלגלים אחוריים מהיילקס שנת 2000 2x4 יתפקדו ברכב שלי היילקס 98 4x4 ?
,תודה

סימן3
24-11-07, 15:57
שאלה-האם חיישני מהירות abs של גלגלים אחוריים מהיילקס שנת 2000 2x4 יתפקדו ברכב שלי היילקס 98 4x4 ?

:confused: :confused: :confused:

-->